New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Carmela Grimes
tollából
Ma 22:30-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 22:29-kor
Theodore Chambers
tollából
Ma 22:23-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 22:16-kor
Carmela Grimes
tollából
Ma 22:15-kor
Dok Min-Joon
tollából
Ma 21:55-kor
Owen Grady
tollából
Ma 21:46-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 20:24-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

The Shadows Grow Longer
TémanyitásThe Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzer. Feb. 14 2024, 09:45

   
- The Shadows Grow Longer -

Valamikor délután három óra lehetett, amikor befutott a hívás a rendőrségre egy halott ügyében, ami az én asztalomon landolt. A halottra egy sikátorban találtak rá néhány szemetes között a szemétszállítók, így mi sem tétlenkedtünk a csapatommal, hanem a szükséges dokumentumok kezembe kerülése után kivonultunk a helyszínre, ahol már zajlott a kérdezősködés.
A helyszínt biztosító rendőrök már elkezdték felvenni a szemétszállítók vallomását, így én is kaptam az alkalmon, hogy odamenjek, míg a három emberem, Ruper, Rachel és Bastion a hullát és a szemeteseket kezdték el vizsgálni.
- Sinclair nyomozó, NYPD - mutattam fel a jelvényemet. - Mesélnének nekem arról, miként találtak rá az áldozatra?
- Éppen a szokásos körutunkon voltunk, ez lett volna a következő állomás. El akartuk húzni a kukákat a kocsihoz, de épp csak mozdítottunk rajtuk kicsit, a halott elő bukkant. Szinte kibukfencezett elénk.
- Szükséges lesz ujjlenyomat mintát vennünk önöktől is. Még abban az esetben is, ha munkás kesztyűvel értek a hulladékgyűjtőkhöz. Ez a jogszabály.
Ismerték esetleg az áldozatot?

- Nem, még sosem láttam.
- Én sem. Biztos valami csöves. Elég ápolatlan.
Még néhány kérdés után követtem társaimat a halotthoz, akit már vizsgált a kijelölt halottkém is, Dr. Emmeth Wilbur.
Az áldozat férfi volt, de valóban elég hajléktalan alkatnak tűnt. Bronzos bőr, hosszú, zsíros, töredezett barna haj, sovány alkat, kissé szúrós szagú, de nem az oszlás bűze volt, hiszen még szinte friss volt, elvégre csak alig néhány órája lehetett halott. Hajléktalanhoz képes azonban jól öltözött volt. Egy elegánsabb barna kötött nadrágot viselt, lábain világosbarna hasított bőr cipő, de felső ruházata nem volt, ellenben valami furcsa vasnak tűnő nyaklánc lógott a nyakában, ami nem tudom mit ábrázolt. Sovány volt, de nem éhezéstől, mint inkább az egészséges életmódtól. Bár fürdeni szerintem sem fürdött az utóbbi két-három napban.
- Mit tudunk a halottról, doki? - kérdeztem reménykedve, hátha van valami jó híre is.
- Semmit. Nem tudjuk ki és azt sem tudnám megmondani mibe halt bele. Külsérelmi nyomok nincsenek rajta, vagyis nem történt fizikai erőszak. Nem verték meg, nem szúrták meg, nem lőtték le. Viszont megcsapolták. Ha nem tévedek, egy deci vér nem maradt a szervezetében.
- Viccel? És hogyan?
- Itt a nyakán van egy szúrás nyom - mutatott rá. - Vélhetően egy tűt vezettek be az artériába és egy csövön keresztül leszívták, amije volt. Mert, hogy az áldozat teljesen vérmentes és egy ilyen apró szúrásnyom aligha keletkezhetett baleset útján. Valaki szándékosan megcsapolta.
- Mégis ki tenne ilyet és miért? - kérdezte Rupert, ám én sem tudtam volna választ adni rá. Főleg, hogy az áldozatot végül ide kidobták. Láthatóan nem különösebben kezdtek vele semmit. Lecsapolták és megváltak tőle? Valahogy nem láttam túl sok értelmét.
Valaminek még történnie kellett, amiről mi nem tudunk.
- Nem tudom. De tudom, hogy ki találhatja meg rá a választ - elővettem a telefonom és felhívtam a gyilkossági osztály vezetőjét, hogy szóljon Miss Larsonnak, hogy van egy számára érdekes esetem és kéne a segítsége. Ő sokkal tájékozottabb a különös esetekben, mint én.
- Tehát ön azt mondja nem tudja megmondani mibe halt meg. Lehet a halál oka a vérveszteség? - kérdeztem, hátha sikerül rávezetnem valamire, de ő a száját húzta.
- Elképzelhető. Ahogy az is elképzelhető, hogy mérgezésbe halt bele és a tettes azért távolította el a vérét, hogy ne tudjuk megállapítani, ő neki pedig legyen lehetősége megvizsgálni a vért, hogy mit produkált a méreg, viszont... ha meg is mérgezték, a haj és szövetminta ki fogja mutatni, ahogy a szív szívpitvarban is biztosan maradt némi vér, amiből tudunk dolgozni. De erre nem adok sok esélyt. Az is lehet infarktusban halt meg.
- Ne vegye kötekedésnek, doktor, de ha meghalt, már biztosan nem vert a szíve, így az nem pumpált már. Akkor nem vehettek tőle vért sem - okoskodott Rupert és ebben volt is igazság. - Tehát csak a vérveszteség lehetett a halál oka. Nem?
- Nem, ugyanis ha vákuumot képeznek az érrendszerben, az maradéktalanul kiszippanthatja a vért belőle. Éppen ezért, nem kell feltétlen dobogó szív a vér lecsapolásához.
Félre pillantottam a kukák melletti ajtóra.
- A pizzéria hátsó bejárata? - kérdeztem és azt kezdtem nézni vannak-e kamerák a környéken. Szerencsére volt is egy az ajtó felett.
- Ez vajon működik? - tanakodtam, hiszen, ha működik, talán felvette a tetteseket.
   
- Zene/ megjegyzés / Öltözet-


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzer. Feb. 14 2024, 12:41

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

A felettesem szólt, hogy Staten Island egyik sikátorában találtak egy hullát. Az ügyet Sinclair nyomozó kapta, aki engem kért. Ha az én nevem felmerül, akkor sejthető, hogy valami elvont dolog is szerepet kapott. Mivel nem volt messze tőlem, így hamar odaértem. Egy gyors jelvény villantás, és már át is engedtek, hogy csatlakozzak a már helyszínelő csapathoz.
- Sinclair nyomozó. - biccentettem a férfi felé, majd a figyelmem a többiekre is irányult.
- Kaphatnék egy gyorstalpalót? - fel kellett zárkóznom, hogy a jelenlétem segítse, ne hátráltassa őket.
A hulladékkezelő emberei találtak rá az áldozatra a szemét között. Valahol a konténer tetején kellett lennie, mert rögtön előkerült, még az ürítési folyamat előtt.
- Ez nem hulla eltüntetés, hogy bedarálják a többi szeméttel együtt. - annak meglehetősen szánalmas próbálkozás lett volna még egy amatőrtől is.
- A tettes azt akarta, hogy megtalálják, hogy figyelmet kapjon.
A férfi bár kissé ápolatlannak, hajléktalan félének tűnt, mégis jól öltözött volt. A felsőruházat hiányos, talán hogy az a nyaklánc még feltűnőbb legyen.
- Ez egy sámán medál. Egészen pontosan amulett. A talizmánok aktív energiával rendelkeznek, míg az amulettek passzív energiát nyújtanak. A talizmánok védelmet, bátorítást és energiát adnak viselőjének. Az amulettek, mint amilyen ez is, a veszélyek ellen védenek. Betegségeket és a balszerencsét is képesek elhárítani.
Bár kézzel készült munka, de meglepően könnyen hozzájuk lehet jutni kézműves vintage boltokból. Például az Etsy-ről vagy hasonló webáruházakból is lehet rendelni. Ha a medál sorszámozott, talán meg lehet találni, hol és ki rendelte.
- egyelőre nem tudni, hogy az áldozaté volt-e eredetileg is, ajándékba kapta egy ismerősétől, rokonától vagy az elkövetőtől van.
- Ezt tovább szűkítheti a rajta lévő petroglifa is. Azaz sziklarajz. Az emberi művészet legrégebbi fennmaradt alkotásai közé tartoznak. Ez a Szent Sámánt ábrázolja. Békehozó. A lélek és a szellem gyógyítója. - gondolom azért hívtak, hogy valami hasonló mágikus hókuszpókuszt rántsak elő a boszi kalapomból.
Dr. Wilbur folytatta a részletekbe történő beavatásomat, és elmondta, hogy nincsenek külsérelmi nyomok, nincs jele erőszaknak. Leszámítva az aprócska szúrást a nyakán és azt, hogy feltételezhetően azon keresztül lecsapolták a vérét, némi túlzással de az utolsó cseppig. A halál oka egyelőre ismeretlen, de majd a toxikológiai vizsgálatok többet mondanak.
- Ha valóban van jelentősége és nem csak egy jelentéktelen bizsu, akkor a nyaklánc miatt nem tartanám kizártnak, hogy különféle gyógynövények hatóanyagait találják meg a szervezetében. - ha az illető nagyra tartja a sámánizmus kultúráját, akkor jártas lehet a természetes anyagokban.

...
Staten Island

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzer. Feb. 14 2024, 15:24

   
- The Shadows Grow Longer -

- Larson nyomozó - biccentettem vissza üdvözlés gyanánt én is, majd kérésének eleget téve elmeséltem neki, hogyan is került elő a holttest, kik találták meg és mit tudunk róla eddig. Nem volt sok, de mi is csak ennyiből tudunk dolgozni egyenlőre. Talán neki többet mondanak majd ezek az információk, mint nekünk. Ha itt van valami a háttérben, lehet ő a holttestből meg tudja állapítani.
Elgondolkodtató volt, hogy vajon tényleg az lehetett-e a tettes célja, hogy megtalálják és figyelmet kapjon. Tény és való volt, hogy ha normálisan, jól el akarta volna rejteni, akkor könnyen találhattak volna neki jobb helyet is. Ha volt idejük és lehetőségük megcsapolni, akkor az elrejtése, a holttesttől való megválás sem okozhatott volna nekik nagy fejfájást. Lett volna idejük és lehetőségük is eltüntetni, nem pedig itt kirakni, ahol bárki bármikor rátalálhat.
Azzal persze tudnék vitatkozni, hogy a tettes figyelmet szeretett volna, hiszen lehet simán csak mindegy volt neki hol és mikor találják meg, mert biztos volt abban, hogy minden szálat elvarrt, amivel a nyomára bukkanni. De ez még elég képlékeny, így kár lenne még vitát nyitni belőle. Még csak nyomozunk, semmi sem biztos, csak elméletek születnek és majd idővel kialakul egy konklúzió.
Igazság szerint a legszívesebben Killianhez fordultam volna, de ő már vissza vonult és csak egyetemen tanított. Most is ott volt, így sajnos ez nem volt lehetőség, ugyanakkor biztos voltam abban is, hogy Larsonnal jobban jártam, mert Killian fabatkát sem ért az ilyesmikhez. Ő csak egyszerű mezei profilozó volt, ide pedig merőben más gondolkodás és más szakmai felkészültség kellett. Ez nem egy hagyományos gyilkossági ügy volt, ahogy nem is egy hétköznapi sorozatgyilkos állhat a háttérben, így nekem nem is a hagyományos módszerek kellettek.
Csak nem rég álltam újra munkába, azok után, hogy maga alá temettek az irodám romjai a robbantás után, máris újra valami hatalmas fejfájás. Nem mintha zavarna, de valahogy mindig az én asztalomon landolnak azok az ügyek, amiket a legnehezebben lehet felgöngyölíteni. Pedig most jobban örültem volna valami kevésbé macerás ügynek.
Bár külsőre jól néztem ki, még mindig fájtak a bordáim és a bal térdem is sajgott kicsit. Szerencsére Joseph és Terry elkapták a robbantót is, így nem kellett egy másik támadástól tartanom és reggelente nagyobb bátorsággal nyitom újra ki az irodát, hogy nem hozok működésbe még egy pokolgépet.
Megkapta tőlem a kellő figyelmet, mikor a nyakláncról kezdett beszélni, közben érdeklődve néztem, amint kifejti mire is gondolt pontosan. Sose hittem ezekben a hókuszpókuszokban, noha nem kérdőjeleztem meg azt, hogy, amit Emma mondd az úgy van. Mármint biztosan igaz volt, amit mondott, csak épp úgy voltam vele, semmi valóság alapja nincsen. Nem létezik mágia, majd a többi hókuszpókusz. Hinni lehet benne, le lehet gyártani amuletteket is, de az én szememben ezek csak bizsuk. De ha valaki ebben hisz, akkor egészségére. Én nem hiszek.
"Békehozó"? Nos, ahová szerencsétlen áldozat került, ott biztosan béke van. Olyannyira, hogy élet sincs.
- Nos, nem akarok halott gyalázást, de úgy vélem az amulett nem hozta meg számára a várt eredményeket - ingattam meg a fejem.
- Tételezzük fel, hogy ez a férfi egy sámán, vagy éppen egy sámánizmusban hívő egyén. Miért állna érdekében bárkinek is elvenni az életét, főleg, ilyen különös módon? Miss Larson? Ön szerint milyen jelentősége lehet a lecsapolásnak? Csak nem valami vámpírizmus? Mert biztosan van jelentősége, ha valaki megtette, ha valaki megcsapolta, nem ok nélkül vesződött vele, főleg ennyire alaposan, ahogy a mi elkövetőnk tette - kérdezősködtem, hiszen a nyomozói pályafutásom során még sosem találkoztam lecsapolt áldozatokkal, főleg nem ilyen formában, ahogy itt kaptam a halottat.
Mindig is voltak furcsa és bonyolult esetek az asztalomon, de ez volt az első, hogy ilyen "misztikus" mellékzöngése volt. Ez túlmutatott a hagyományos gyilkossági eseteke. Talán valami emberáldozat, vagy emberkísérlet áldozata lehetett. Nem tudom.
   
- Zene/ megjegyzés / Öltözet-


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzer. Feb. 14 2024, 17:08

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

Örülök, hogy ezt nem nekem kellett kimondani. Egyetértettem a cinizmusával. Nem mintha valaha is valódi opció lett volna az, hogy egy nyaklánc megvéd a gonosztól, ártásoktól, betegségektől.
- Viszont egyelőre nem tudjuk, hogy az amulettnek van-e bármi jelentősége, és ha igen, akkor micsoda. Lehet ez egy fricska is az illető vagy bárki felé, hogy tőle még ezek sem védenek. - addig minden csak spekuláció.
- Egyébként a sámánizmust sokan félreértik, és azt gondolják, hogy ez rokonságban áll a sátánizmussal. Ők nem a gonoszban és hasonló szörnyűségekben hisznek, hanem a négy alapelemben. Abban, hogy egyek vagyunk egymással, a természettel, éggel, földdel. Tisztelik a földi életet. Szerintük ez egy fontos tanulási folyamat a lélek számára. Élőként tapasztalhatjuk meg azt, amit szellemként nem tudnánk. Ízek, illatok, színek, érzelmek. Ezeket most kell megtapasztalni és megérteni, hogy a földi lét után hasznosítsuk őket. A szekták nagy részének szokása felhasználni ilyen hangzatos hiedelemvilágokat, dogmákat, a saját képükre formálni, sötétebb formában "eladni" a célközönségüknek. - avagy az ostoba, befolyásolható, megtört, magányos, vagy épp hataloméhes embereknek.
- De valóban úgy hitték, hogy a vérnek mágikus ereje van, és minden történelmi korban más-más jelentőséget tulajdonítottak neki. - emiatt aztán számtalan felhasználási módja lehet.
- Ott van mindjárt a vérmágia. A fekete mágia, a boszorkányság legsötétebb és legmagasabb foka, és persze emiatt a leghatásosabb is. Vannak akik véráldozatot mutatnak be, mások csak a vért használják fel különféle kötésekhez. Úgy tartják, minél több, annál erősebb a rítus. De szürreálisnak tűnik emiatt teljesen lecsapolni valakit. Ebből a mennyiségből jó sokáig rajzolgathatnák a jeleiket. És ők szeretnek ölni, szeretik a szenvedést, a drámai elemeket. Nem így véreztetnének ki egy embert, sokkal teátrálisabban. Lennének szúrt sebek, vágások. Felakasztották volna a bokájánál fogva, hogy úgy vérezzen el. Ez kicsit inkább orvosi, steril módszernek tűnik. - de ez csak az én véleményem.
- A vámpirizmusnak két fajtája van. Vannak akik az irodalomból, a filmekből merítenek a vériváshoz, hogy vámpírrá váljanak és úgy éljenek. Gyakran skizofrénia áll a háttérben. Azonban létezik a klinikai vámpirizmus is, vagyis a Renfield-szindróma. Ez a vérhez való vonzódás már gyermekkorban elkezdődhet. Erős erotikus vonzalmat vált ki belőlük, ha ihatnak belőle, illetve nekik is meggyőződésük lehet, hogy a vér bizonyos hatalmak forrása. De ez leginkább csak a vérmérgezés tökéletes receptje. - az emberi szervezet nem alkalmas a vér fogyasztására, súlyos tünetekkel jár.
- Amihez esetleg el tudok képzelni ekkora mennyiségű vérkészlet halmozást, és kellően elvont téma, az az, ha az illető Báthory Erzsébet mondáját követi. Csak ő fiatal lányok vérében fürdött, hogy megőrizze a fiatalságát, nem férfiakéban. - az áldozat pedig férfi.
- Ha racionálisabb magyarázatot szeretnénk, akkor lehet, hogy ellenőrzött körülmények között csapolták le a vérét, és ezzel kereskednek, mint vérkészítmény. Ahogy mások a szervekkel. - vetettem fel a végére a legészszerűbbnek tűnő magyarázatot.
- Az is kérdés még, hogy ez egyszeri eset vagy talán sorozatgyilkosság. Le kell futtatni egy keresést, hogy volt-e hasonló ügy a közelmúltban. Elképzelhető, hogy nem ő az első áldozat, csak eddig nem a mi asztalunkra került a probléma. - aztán a tekintetem végül Sinclair nyomozóra siklott. Amikor jöttem, a pizzéria hátsó bejáratának kamerájával voltak elfoglalva, csak pont belezavartam a jöttömmel. De már nem állok az útjába.

...
Staten Island

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzer. Feb. 14 2024, 20:02

   
- The Shadows Grow Longer -

- Nade ennek leginkább akkor lenne jelentősége, ha a tettes valami természetfeletti lény lenne, nem? Mert ez a sámán kultusz, amulettek és társaik ezek mind-mindig túlvilággal, szellemekkel meg mi egyébbel kapcsolatos dolgok, nem? Mert gondolom nem hagyományos erőszakos emberek ellen faragták őket.
Szóval lehet a tettes valami természetfeletti lénynek akarta álcázni az esetet. Talán a vér lecsapolása is erre hajazott? De javítson ki, ha tévedek, mert nem vagyok jártas az ilyesmiben. Én most csak a sötétben tapogatózok
- emeltem fel kezeim megadóan az ő álláspontjának.
Figyelmesen hallgattam azt, amit a sámánizmusról és a többiről mesél, hiszen ezekkel én cseppet sem voltam tisztában, jól jött az ő tudása. Vajmi kevés ismeretem volt a témában, talán csak annyi, amennyit mindenki tudott róluk. Hogy transzba ejtették magukat annak érdekében, hogy kiléphessenek a testükből. Emma tudása már most túlszárnyalta az enyémet.
Rátértünk a legfontosabb kérdésre is, ami nem más volt, mint a vér szerepe ebben az egész kérdésben, hiszen ez volt itt a legnagyobb rejtély. Nem mondom, hogy minden szavát értettem, de a lényeget képes voltam kisilabizálni belőle. Azt, hogy csupa őrültségről beszél, amiben maximum a középkori ember hitt, meg ma néhány elmebeteg.
A fejjel lefelé fellógatott ember és az elvágott torok más sokkal inkább hatott mai gyilkosságnak, mintsem a vérrel rajzolgató őrültek, ahogy az első értelmes gondolat is megszületett végre. Orvosi módszer. Erre már mi is gyanakodtunk Emma jelenléte előtt. Ez tűnt értelmes lehetőségnek.
A vámpírizmus sem tűnt rossz lehetőségnek, de...
- Ha csak az illető nem hozott magával egy öt literes kannát, hogy az este rendezett vámpír partyn mindenkinek jusson, vagy valami vámpír "kávézó" kidobott "csomagolása" lenne, miután kiürítették, de nem hiszem, hogy ez áll a háttérben - fejtettem ki véleményem a vámpír témában.
Természetesen nem zavart, hogy Emma ilyen elméletekkel állt elő, mert tény és való, hogy ezek mind-mind létező jelenségek voltak, de valahogy voltak kételyeim, hogy egy szomjas vámpír ennyi vért vitt volna el. Vagy napok óta nem ivott, vagy úgy volt vele tesz el a fagyóba is nehezebb napokra.
De olybá tűnt Miss. Larson sem sokat adott erre a vámpír lehetőségre. Minden bizonnyal legalább ebben-abban egyre jár az agyunk.
- Igen, erről a kozmetikai eljárásról már én is hallottam a középiskolai éveim alatt. Nos, az illető nem egy fiatal lány, mint inkább egy középkorú "sámán", de hát változnak az idők. Egyébként, lehetséges lenne, hogy ez a tette utalhat az elkövető szexuális identitására? Lehet a tettes egy homoszexuális férfi, vagy egy szexuálisan aberrált nő, aki a vérben való fürdés közben ön-kielégít?
Bár saját bevallásom szerint én még mindig az orvosi lehetőséget tartom a lehető legreálisabbnak. Kereslet biztos van rá, főleg az Rh-null vércsoport, ami elég ritka és mindenki számára lehet donor. Tehát elképzelhető, hogy ez állhat a háttérben. Majd a labor megmondja, hogy milyen vércsoportja volt az áldozatnak és talán pont Rh-null. Bár ha nem, akkor is lehet ez a háttérben.
Félre értés ne essék, nem vetem el a többi lehetőséget sem, hiszen a kriminológia történelmében láttunk már sok furcsaságot és bizarr bűnesetet. Elég csak Richard Trenton Chase, vagy Peter Kürten esetére gondolni, akik Renfield-szindrómában szenvedő sorozatgyilkosok voltak, de a módszerük náluk is merőben más volt. Lehet a tettesünk már modern vámpír, vagy éppen szerencsés helyzetben van, hogy steril körülmények között juthat hozzá elegáns módszerrel a napi betevőjéhez. Lehet csak én akarok nagyon valamit belelátni, vagy én akarom nehezen elfogadni, hogy ez az eset más, mint az eddigiek
- sóhajtottam.
- Igen, ezt meg is fogom ejteni, ha visszatérek az irodámba. Remélem a toxikológia és a boncolási eredmények is mihamarabb eljutnak hozzánk, mert gyanítom, más nagyon nem lesz hasznunkra. Lévén, hogy ez egy szekunder helyszín, itt csak megszabadult a tetemtől, itt túl sok mindent nem fogunk találni. Nekünk a primer helyszín lenne nagy segítség.
Kérjük ki a kamera felvételét, hátha felvett valamit
- mutattam a kamera felé.
A helyszínelők nélkülünk is be tudják gyűjteni a mintákat, a nyomokat és vélhetően sok érdekeset itt már úgysem találunk. Nem a kukák fogják meghozni számunkra az áttörést.
   
- Zene/ megjegyzés / Öltözet-


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyPént. Feb. 16 2024, 13:40

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

- Ahogy mondja. Az amulettek ártó szellemektől, átkoktól, rontásoktól, szemmelveréstől óvják meg a viselőt. Ezekbe bármit bele lehet magyarázni, amit csak akarunk. Ez a fantázia élénkségétől függ. De hiába tereli valaki nagyon kreatívan a gyanút egy természetfeletti lényre saját magáról, attól még kevés az esélye, hogy a hivatalos szervek Baba Yaga után kezdenek el nyomozni.
Például ez a konkrét darab ezüstből van, így bármikor rá lehetne fogni, hogy talán vérfarkast akart távol tartani magától. Mert hogy sok modernebb műben úgy írják le a vérfarkasokat, hogy az ezüsttel és higannyal szemben érzékenyek.
A lényeg, hogy a tettesnek bármilyen tévképzete lehet, és elhiheti magáról, hogy nem e világi lény, vagy hogy megszállta valami démon.
- volt már ilyen a történelemben.
Jót mosolyogtam a vámpír partis megjegyzésén.
- Én sem hiszem, hogy rákaptak volna a kannás vérre. - és ez a fajta lecsapolás túl kifinomult munka lenne hozzájuk képest, kivéve ha az elkövető, Dr. Akula, aki magasan képzett vérszívó.
- De a helyében ezt a vámpír kávézó ötletet gyorsan levédetném. - a nyugdíjas éveiben ebből a franchise-ból vígan eléldegélne.
- A szexualitás jegyében is rengeteg őrültséget csináltak már. Egy véres orgia már meg sem lepne senkit sem, de ahogy eddig is utaltam rá, én is az orvosi eljárásra szavazok. Ez még nem zárja ki, hogy az elkövető nem egy "őrült tudós" kategóriás gyilkos. Az amulett az áldozaton lehet védjegy, vagy figyelem elterelés, hogy valami misztikusabb szálon akarjunk elindulni, közben totális zsákutca.
És akkor tisztázzuk. Azért mert az okkult ügyekre specializálódtam, még nem jelenti azt, hogy hiszek is ezekben. Pont azért szeretek különös gyilkosságok után nyomozni, hogy aztán bizonyíthassam, mindenre létezik racionális, tudományos magyarázat, és nincs semmiféle természetfeletti varázslat a háttérben. Én is szkeptikus vagyok.
- pillantottam a nyomozóra.
Akkor nézzük, mit rögzített a kamera.
- Előre szólok, hogy a vámpírok nem látszódnak a felvételeken. Nem lehet őket lefotózni sem, és nincs tükörképük. - természetesen ez csak irónia volt. Napestig mesélhetek horror történeteket, városi legendákat, de csak akkor tudunk tovább haladni, ha kiderül, ki az áldozat, milyen körökben mozgott, és a labor vizsgálatokból valahogy leszűkül, mivel és kb. hol ölhették meg.
Ha Sinclair-nek sem volt kifogása ellene, akkor bemehettünk a pizzériába elkérni azokat a felvételeket. Reméljük, ez a kamera most rögzített is valamit, nem csak dísznek van.

...
Staten Island

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyPént. Feb. 16 2024, 16:57

   
- The Shadows Grow Longer -

A természetfeletti fejtegetésére csak a fejemet csóváltam, mert még a helyzet is komikus volt, hogy a modern nyomozói életben egyáltalán szóba kell kerülnie ilyesminek. Még az ezernyolcszázas évek Angliájában megértettem volna, de itt a huszonegyedik századi Amerikában vérfarkasokat és más lényeket emlegetni eléggé ökörségnek tűnt. Nem egy King regényben vagyunk, az isten szerelmére.
- De azért majd a jövőben, ha Killiannel sikerül örökbe fogadnunk a kislányunkat, majd nem fogom kiengedni esős időkben hajót úsztatni. Nem szeretném, ha egy emberevő bohóc lehúzná a csatornába és beosztaná reggelire, ebédre és vacsorára - sóhajtottam, majd bólintottam a kávézó levédésének ötletére. Ki tudja, talán valami jó kis regény ötlet lehet még valamikor, vagy valami frankó fantasy film.
Talán a végtelenségig lehetett volna fejtegetni ezt a vámpír históriát, vagy épp a szexuális aberrációkat, ám valahol nem lepett meg, hogy Emma nem volt hívő. Nem gondoltam volna róla, annak ellenére, hogy ennyire jártas volt a témában. Valamilyen szinten szükség volt az ilyen nyomozókra is, hiszen a magam fajták nem képesek hatékonyan eligazodni abban a világban, amit ezek a bűnesetek képviseltek. Szükség volt a Larsonhoz hasonló nyomozókra, akik képesek voltak elmélyülni ezekben a témákban és hatékonyan alkalmazni a tudásukat a nyomozások során.
- Én nem mondtam, hogy maga elhiszi ezeket - védtem be magam, hiszen nem vádoltam meg őt azzal, hogy flepnis lenne, vagy bármi. - Minden esetre a tudása az nagyon jól most nekünk ebben a nehéz és furfangos ügyben. Szóval a magam módján még örülök is neki, hogy jól képzett ebben a keveseket érdeklő témában. Mert így tudja segíteni a nyomozást. Ha maga is hozzám hasonló személyiség lenne, akkor most nem lenne érdemi segítség - javítottam ki a gondolkodását, mert hallhatóan félre értett engem.
- Oh, igazán? Pedig Edward Cullen jól látszódott az alkonyat tetralógia mind a négy filmjében - vontam vállat viccelődve a vámpír témán.

Gyanútlanul ültem le a felvétel elé a pizzéria irodájában. Természetesen birtokba fogjuk venni a felvételt, el fogjuk vinni, de mivel mihamarabb látnunk kellett a tartalmát, így már a helyszínen elkezdtük megtekinteni. Vétek lett volna várni vele, hisz ha lehetőségünk volt látni az arcát, azt mihamarabb akartam.
Felgyorsítottuk a felvételt, majd mikor elérkeztünk a számunkra fontos jelenethez megállítottam, majd normál sebességgel újra elindítottam.
13:50 - egy fekete autó tolat be a sikátorba. Rendszám nem volt rajta, de a márkája kivehető volt. Egy Mercedes cla volt, amiből egy... meg nem mondanám ki, vagy mi szállt ki. Ember volt az biztos, de valami csontokból és más dolgokból álló sisak-maszk volt rajta, ami alól egy írásjelekkel tetovált arc-nyakrészlet kandikált ki.
A sisakos férfi nem viselt pólót, vagy inget, csak egy fekete farmer nadrágot és egy fekete hasított bőr cipőt. A felső testét különböző átkok jelei és gonosz szellemek megidézésére szolgáló írásjelek tetoválásai fedték, na meg más "jóságok".
Felnyitotta a csomagtartót, kiemelte belőle a tetemet és gondosan elhelyezte a kukáknál egy kevésbé jól látható helyre, majd lecsukta a csomagtartót és távozott az autóval.
   
- Zene/ megjegyzés / Öltözet-


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzomb. Feb. 17 2024, 09:51

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

Megmosolyogtatott a nyomozó megjegyzése. Imádom a szarkasztikus, intelligens humort, és ha ezt valaki képes popkulturális utalásokkal fűszerezni úgy, hogy ne hasson erőltetettnek.
- Bölcs döntés. És ha elfogad egy tanácsot, lehetőleg a lányuk elütött macskáját is inkább a diófa tövébe temesse. - nehogy vérmes valójában térjen vissza a túlvilágról. A Hellcat jobb, ha inkább csak egy kellemesen doromboló Dodge típus marad.
- Remek. Ezek szerint hasonlóan látjuk a szerepemet. - ezt veheti a részemről valamiféle bocsánatkérésnek. Végre egy üdítő kivétel, aki nem gondolja rólam, hogy minden szerdán koporsóban alszom. Most én is beleestem abba a hibába, amit egyébként annyira utálok: általánosítás.
- Ez azért lehetséges, mert a diszkógömbös vámpírokra más szabályok vonatkoznak. Máshogy törik meg a fényt, így a látható spektrumon belülre kerülnek. - fogalmaztam meg a nem létező szakértői véleményemet a fiktív témában.

Ez a pizzéria nem követte el azt a hibát, mint egyes vendéglátóhelyek, akik csak elrettentő eszköznek használják a kamerákat. Az adatvédelmi incidens lehetőségét, a rengeteg papírmunkát, illetve az anyagi megterhelést elkerülve mindössze csak megfigyelő funkciót látnak el, és nem rögzítenek felvételt a vendégekről, személyzetről. Itt viszont vissza tudtuk nézni, mi és hogyan történt.
- Hát Stanley Ipkiss nem szarozott. - foglaltam össze velősen és tömören a videó tartalmát. Fényes nappal, egy fekete Mercedes-szel, feltűnő szerkóban csak úgy "kidobta a szemetet".
- A sámán maszkokat a gyógyító, átokűző rituálékon túl a szellemvilágba való utazáshoz is használták. A maszk kialakítása jelképezte a sámán vezető szellemét, aki megvédte őt az utazás során, gyakran állati alakban képzelték el őket. Úgy tartották, hogy a természetfeletti erő magában a maszkban van. Ez akkor szabadulhat fel, ha az ember felhelyezi arcára a maszkot. Lényegében átalakul a maszk szellemévé. A puszta emberi léten túlmutató természettel, erővel ruházódik fel, és a realitás egy másik dimenziójába kerül. A sámánunk negatív erőket imád, és nem épp egy gyógyító entitással került barátságba. A testén lévő jelek többnyire gonosz szellemek idézésére szolgálnak. - ennyit a misztikus gyorstalpalóból.
- A pizzéria személyzetét is kikérdezték? - pillantottam kérdőn a felügyelőre. Ez még megérhetett egy próbát, hogy látott-e bárki valami furcsát, de valószínűleg ez már akkor kiderült volna, amikor elkértük a felvételt, illetve amikor a szemétszállítók megtalálták a hullát.

- Egyelőre szerintem annyit tehetünk, hogy utána járunk, honnan van az áldozaton lévő amulett, és az elkövető által viselt maszk. - hát ha ezek valami egyedi készítésű holmik, nem wishes bóvlik, és így van nyilvántartás a megrendelőről.
- Egy technikus elemezheti a felvételt, megpróbálhat valami egyedi azonosítót találni a kocsin. - már ha van rajta, és a felvétel minősége engedi. A Mercedes CLA nem épp a szegények autója. Vagy jól keres, vagy rohadt nagy hitelt vett fel, vagy lopott.
- Lekéretheti minden ezzel a típussal megegyező gépjármű tulajdonosát, üzembentartóját. Meg kell próbálni közterületi és egyéb térfigyelő kamerák felvételei alapján nyomon követni az autó útját. - pepecselős, időigényes munka, nem mondom, és talán sehová sem vezet, de ez a dolgunk. Mindent számításba kell vennünk.
- Az elkövető tetoválásai is segíthetnek azonosítani, amennyiben valódiak, művész készítette őket, és nem csak alkoholos filccel magára pingálta a rituálé előtt. - van hogy ez is járható út. A felvételen nem egy kivehető.
- És ott lesznek még a boncolás utáni vizsgálatok eredményei, hogy találnak-e bármilyen mintát a körme alatt, mérget a szervezetében, vagy használható DNS-t, mondjuk hajszálat, ujjlenyomatot, ami akár a tettestől is származhat, vagy utalhat az eredeti tetthelyre.
Fontos, hogy mi okozhatta a nyakán az apró sérülést, és milyen eszközzel csapolhatták le a vérét.
Mielőbb azonosítani kell az áldozatot, mivel se okmányok, se telefon nem volt nála. Ha megvan a kiléte, jobban utána lehet járni, hogy volt-e bármi köze a sámánizmushoz bármilyen vonatkozásban. Mi volt a munkája, az ismerősei milyen kocsival járnak.
- kellenek családtagok, barátok, munkatársak, szeretők, exek, ellenlábasok, akiket ki lehet hallgatni.
- Milyen orvosokhoz járt, akik érthetnek a vér lecsapoláshoz. Wilbur szerint egy tűt vezethettek be a nyaki artériába és egy csövön keresztül leszívták a vérét az érrendszerből, akár vákuumos megoldással is. Találkoztam már tehetséges emberekkel, de szerintem ez nem olyasmi, amit a YouTube-ról tanul az ember. - aztán lehet, hogy tévedek.
- Van sorozatgyanú. Lehet, hogy ez az első próbálkozása, de nem árt hasonlóan meggyilkolt áldozatok után keresni, hát ha van egyezés. Ebből kiderülhet, mennyire gyakran csapolják le a vért. A sámánizmusban is van olyan rituálé, hogy vért isznak, ezzel természetfeletti erőket remélnek. A fő sámán körbe kínálja a többieket is. De ez nem ipari mennyiségben szükséges, mint ha valaki ezzel kereskedne. - akár elfedhetik ezzel a sámános sztorival a valódi tevékenységet, de kicsi esélyt látok rá.
- Ki volt a bejelentő, aki a rendőrséget hívta? A hulladékszállítós fickó, aki megtalálta? Vagy a pizzéria egyik alkalmazottja? Néha nem árt elemezni annak a hanganyagát, mennyire volt részletes. Találkoztam már olyan esettel is, amikor a bejelentő és tettes ugyanaz volt. Vagy olyannal, amikor az áldozat/szemtanú és a tettes. - lassan már nem lepődök meg semmin sem. Egyébként az sem biztos, hogy az autóval furikázó fazon a gyilkos. Túl sok még a kérdőjel.

- A saját meglátásom szerint elképzelhető, hogy a férfi orvos, ezért tudja szakképzetten lecsapolni a vért. Valamiféle mentális betegsége lehet, talán skizofrénia. Az lehet a tévképzete, hogy időnként megszállja a maszk gonosz szelleme, és magánkívüli állapotban ezért öl. Kétlem, hogy szervezett bűnözés lenne, mert elég hanyagul szabadult meg a holttesttől, és egyáltalán nem aggódott azon, hogy lebukik-e vagy sem, megbámulják-e vagy sem. Csak megszabadult a hullától, mert már nem vette hasznát.
Talán a vérrel sincs semmi célja, vagyis nem olyan, ami a mi racionális gondolkodásunknak megfelelne. A vérnek mágikus jelentősége van. Például ha egy vámpír lecsapolja a másikat, vagy egy boszorkányt, akárkit, megszerzi annak erejét. Démoni megszállás alatt lévő sámánként miért ne használhatná ezt a módszert arra, hogy másoktól szerezzen új képességeket, tudást. Még az is lehet, hogy ez valami sámán szekta, több tagja van, és egymásra vadásznak. A vért még csak meg sem kell innia, a teljes lecsapolás maga a rituálé. De nem vagyok profilozó, ezt a nálam jártasabbak majd összesakkozzák.
- ráadásul Sinclair ügye.

...
Staten Island

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzomb. Feb. 17 2024, 13:53

   
- The Shadows Grow Longer -

- Nos nem tudnám meghatározni, hogy ez a maszk mit is jelképez, a csőr miatt valami madárra tippelek. De azok az agancsszerű csontok kissé félrevezetőek - gondolkodtam el hangosan. - A realitás másik dimenziója? - pislogtam meglepetten. - Létezik olyan? Én úgy tudom csak egy valóság van - csóváltam meg a fejem.
- Szóval elképzelhető, hogy a gonosz sámánunk azért csapolta le a jó sámánunkat, hogy a vérével gonosz entitásokat idézzen? - tanakodtam. - Elég komoly pszichiátriai problémái lehetnek. Nade mi van akkor, nem csak a vérrel való rajzolás miatt kellett ennyi vér, hanem magukra is akarnak belőle csorgatni és fogyasztani is belőle, mert lehetnek páran, mondjuk szektaként? Ha csak négyen vannak és mind igyanak belőle két decit, az már négy embernél majdnem egy liter vér. Ha a testükre is visznek fel belőle, az már ott lesz, hogy két liter, plusz a rajzok és ami leragad a kanna oldalán, a csövekben, amivel a felületeket megfestik, stb. De nem tudom - csóváltam a fejem, Rupert pedig a száját húzta undorodva.
- Igen, kikérdezték őket a rendőrök, de nem jutottunk sokra. Senki sem látott, vagy hallott semmi érdekeset. Mindenki dolgozott. Sütöttek, főztek, vitték ki a rendeléseket. Egy cigire sem nagyon volt ideje a személyzetnek.

Volt egy olyan megérzésem, hogy a maszk és az amulett nem fog minket sokra vezetni, hiszen, ha nem sorszámozott, akkor nem jutunk vele semmire, hiszen a sportcipőknek is csak a dobozán vannak egyedi jelzések, magán a cipőn nem. Ha az üdítős palackról is levesszük a címkét, akkor nem lesz rajta a gyártási szám. Nekem is van otthon olyan karkötőm, aminek csak a csomagolásán volt jelzés.
Ha pedig kézzel készült egyedi darab, akkor minden attól függ a készítő meg-e jelölte a terméket valami egyedi ismertetővel. Ha megrendelésre készültek, akkor nem biztos, hogy lesz rajtuk jelölés, hiszen lehet a megrendelés során feltétel volt, hogy nem lehetnek rajta gyártási jelölések.
- Nem zárhatjuk ki azt sem, hogy az áldozat magának készítette az amulettet, a tettes pedig magának csinálta a maszkot és a tetoválásokat.
A kérdés az, mennyi a látszat és mennyi a valóság abból, amit eddig tudunk és láttunk.

Az nyilvánvaló volt, hogy a felvételeket át fogom adni a szakértőknek és minden lehetséges adatot megpróbálunk majd kinyerni belőle.
- Talán a kocsi az övé és a tetkók valódiak rajta. Akkor nyert ügyünk lenne. De vajon erre mekkora az esély? Lehet semennyi. Talán erre ő is gondolt, ezért nem is aggódott nyilvánosan elvégezni a dolgot. Ha ennyi könnyen lenyomozható kapcsolat lenne, akkor lehet nem lenne meglepő, ha zsákutca lenne.
Figyelmesen végighallgattam Emma meglátásait, Emma elképzeléseit arról, mit kéne tenni és teljes mértékben egyet értettem vele. Ezek a szakerű lépések, szakszerű folyamat, de kérdés, hogy mennyi eredmény születik belőle. Volt egy olyan megérzésem, hogy ez az ügy sokkal nehezebb lesz, mint, amilyennek elsőre látszik.
- Igen, a hulladékszállító, Roger, ő telefonált - bólintottam. - Szóval a városban csúszik már egy ideje a szemétszállítás, ugyanis emiatt az eset miatt órák óta itt toporognak.

Az okfejtését hallgatva eszembe jutott egy régi retro film, amiben mintha valami hasonló sztori lett volna.
- Volt régen egy film, a Hegylakó. Abban is volt valami ilyen ostobaság, hogy ha levágja az egyik a másik fejét, akkor halhatatlan lesz, vagy mi - gondolkodtam, mert nem emlékeztem pontosan. Apám szerette nézni, én csak néha belepillantottam.
- De én is azt mondom, hogy ez inkább orvosi dolog volt, ám nem kizárt, hogy attól még okkult vonatkozású. Ahogy maga is mondja, akár szekta is lehet. Nem egy szekta épített már okkult alapokra.
- Elég csak a Naptemplom Rendje nevű szektára gondolni, ahol az egyik alapító, Luc Jouret úgy hitte, hogy ő Jézus Krisztus harmadik reinkarnációikat, prédikációit pedig a Templomos Lovagok, az UFO-k, az Új Világrend-filozófiák, a szabadkőműves rituálék, az Armageddonra való felkészülés és a Napisten király eljövetelének vegyítéséből állította össze.
Azt hiszem mind emlékszünk hányan is haltak meg akkor 1994.-ben a szekta tömeges öngyilkosságának napján
- fejtegette Rupert és igaza volt.
Elég sokan haltak már meg őrült okkult szektavezetők miatt. Talán a mi tettesünk is egy ilyen alak lehet.
- Talán nem is maga az őrült sámánunk az orvos, hanem a szekta egyik tagja, aki neki dolgozik. Minden nyomra szükségünk lesz és minden követ meg kell mozgatnunk, hogy rájöjjünk mi folyik itt. Nem lesz könnyű dolgunk, hisz nem sok mindent hagyott hátra a tettesünk.
   
- Zene/ megjegyzés / Öltözet-


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyVas. Feb. 18 2024, 13:34

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

- Én szerettem a Hegylakót. - vetettem a felügyelőre egy lesújtó pillantást. Szóval csak semmi leszólogatás. A tekintetem aztán tovább siklott a Rupert nevű kollégájára.
- Általában mindennek a mozgató rugója a pénz. A Naptemplom Rend sem volt kivétel. Tagdíjat kellett fizetniük. Akik többet adományoztak a szektának, feljebb léphettek a ranglétrán, és hozzáférést kaptak bizalmas rituálékhoz és titkokhoz. Akkor jön a tömegmészárlás és a csoportos öngyilkosság jelenség, amikor elfajulnak a dolgok, és a vezetők nem akarják visszafizetni a pénzüket, amiért a beígért világvége vagy megváltás mégsem jött el.
A Népek Temploma szekta több mint kilencszáz tagja is tömeges öngyilkosságot követett a guyanai őserdőben még '78-ban.
A Menny kapuja nevű szekta azt hirdette, hogy földönkívüli űrhajó érkezik a Földre, és ők fogják kijelölni, hogy kik kapnak helyet rajta, kik lehetnek méltók rá, hogy a Felsőbb Szintű Létezés formájába elutazzanak. 1975-re hirdették, és fejenként 433 dollárt kértek el. Kétszáz jelentkezőt össze is szedtek, ám az űrhajó nem jött el, és a pénzt sem kapták vissza. Sokan elfordultak a szektától, és a megmaradóknak is voltak kétségei. Kapóra jött a Hale-Bopp üstökös közeledése. A szektavezér azt mondta a tagoknak, hogy UFO közeledik feléjük, hogy magával vigye a lelküket és ezzel hátra hagyhatják földi testüket. A szektatagok egyforma ruhában, fekete melegítőben, Nike cipőben, a zsebükben pár dollárral, összecsomagolt holmikkal szigetelték el magukat egy kaliforniai kúriában. Pudingba, illetve almaszószba kevert fenobarbitál nevű mérget fogyasztottak, majd vodkával öblítették le azt. A testeket lila lepellel takarták le.
- elképesztő és egyben elborzasztó is, hogy mennyi ilyen van.
- Én is azt gondolom, hogy ez egy több résztvevős "játék" lehet, amiben minden tagnak megvan a maga szerepe. Valaki kijelöli a megfelelő rituális áldozatokat. Vannak a vadászok, akik becserkészik őket. Ott a vérlecsapolós orvos. A vér felhasználói. Lehetnek kiválasztottak is, vezetők, alapítók, akik kiemelt szerepet tölthetnek be a szektán belül. És persze a kedvenc kidobó sámánunk, aki megszabadul a kiszipolyozott hulláktól. - és az is tény, hogy nincs sok minden, amin most azonnal elindulhatnánk. Utálok várni.
- Szerintem itt mi végeztünk. - a többi már a helyszínelőkön és az orvosszakértőkön múlik. Befejezik a helyszíni munkát, elszállítják a holttestet, és megkezdődhet a boncolás. Ez jó néhány órát felemészt, mire egyáltalán bármilyen eredménnyel is számolni lehet, már ha lesz fejlemény. Sajnos nem mindig vezetnek ezek sem eredményre.
- Találkozzunk az őrsön, ha lesz már valami konkrétabb nyom, amivel érdemben kezdhetünk valamit. - ez így a nyomozás szempontjából még elég nagy kérdőjel, mondhatni a nesze semmi esete.


Hogy segíthessem Sinclair munkáját, amíg vártunk a "csodára", körözést adtam ki a felvételen is látható Mercedes típusra.
Az áldozat arcra nem sérült, így fel lehetett használni az azonosítás során. Fogászati leletek is előkerültek, műtéti beavatkozásokra utaló jeleket is kerestek, hát ha mondjuk egy protézis sorszáma hasznos lehet. Levették az ujjlenyomatát, DNS mintát vettek tőle, hogy minél több adatbázissal összevethessék az ismeretlen férfit. Megvizsgálták a ruházatát, a körmeit, az amulettet, a haját, alapos munkát végeztek. Bár sok mindenre még várni kell, mert nem két perc alatt készül el az elemzés, viszonylag hamar jelentkeztek is, hogy ha más nem is, de legalább megvan az áldozat személyazonossága.

Mint vezető nyomozó, az eredményeket egyértelműen első kézből megkapta, de azért szóltam Sinclair-nek, hogy jöjjön be az őrsre. Az ügye a mi területünkön volt, és ő kevert bele engem is.
- Megvan az áldozat személyazonossága. Az ujjlenyomata nem szerepelt sehol, nincs priusza. A fotója alapján azonosították. Szerepelt az eltűnt személyek adatbázisában. - nyújtottam át neki az aktát, ami az áldozatunké volt.
- A neve Justin Goodman. Manhattan-i lakos. Biztosítási tanácsadó volt, elég sikeres a szakmában, jómódban élt. A férfi már napokkal ezelőtt eltűnt. A felesége jelentette.
Behívtuk Rosamund Goodman-t, a feleséget. A nő már azonosította a holttestet. Illetve a rendszámnélküli Mercedes-ről is kiderült, hogy a férjé volt. Megviseltnek látszik, de kihallgatható állapotban van.
- ha Horatio-nak is megfelelt, akkor az egyik kihallgató helyiségnek használt irodába kísértem.
- Üdv Mrs Goodman. Emma Larson nyomozó vagyok, ő pedig Horatio Sinclair felügyelő. Tudom, hogy most sajnálatos, amin keresztül megy, és nem könnyű, de kérem engedje meg hogy a kollégámmal feltegyünk Önnek néhány kérdést a férjével kapcsolatban.
- Rendben... persze. Segítek, amiben csak tudok. - szipogta.

...
Staten Island

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyHétf. Feb. 19 2024, 21:34
Die Schatten werden länger
Und doch bleiben alle blind und stumm
Die Schatten werden länger
Es ist fünf vor zwölf,
Die Zeit ist beinahe um!
Zeit den Riss der Welt zu sehen.
“The shadows grow longer”
Miközben Emmát hallgattam elkezdtem összeszámolni magamban, hogy hányan is lehetnek a szektában betöltött szerepük szerint. Legalább tíz emberrel számolhatunk - már ha Emmának igaza van és tényleg egy komplett szekta áll a háttérben és tényleg ennyiféle szerep szerint különálló egyedek is lehetnek benne. Mert ez így alsó hangon tíz ember, ami azért nem kevés és lehet én még így alsó hangon is nagyon alábecsültem a mennyiséget.
Azért ez nem kevés és még annál is több probléma. Ha ez tényleg egy szekta, elég nehéz lesz a közelükbe férkőzni, főleg, hogy nem sok mindent hagytak hátra nekünk, amire támaszkodni tudunk. És ez frusztráló volt.
Én is úgy véltem, hogy mi már nem tehetünk semmit az ügyben, így hamarosan el is határoztuk, hogy visszavonulunk az irodába, ahol Emma átvállalta a munka oroszlán részének egy jó mennyiségét, így én elkezdtem átnézni a korábbi ügyeket, ahol lecsapolós, vagy sámánizmushoz köthető gyilkosságokról volt szó. Elsőnek csak a New York-i esetekre kerestem rá, majd fokozatosan tágítottam ki a keresési területet a környező városokra és lett is rá eredmény. 2023. 12. 06. és 2021. 08. 12. is találtak New Yorkban kivéreztetett áldozatokat. Egyet-egyet az adott dátumok alatt és egyezett is a tű hagyta seb a nyakukon, de a nyomozás mindkét esetben sikertelen volt, nem kapták el a tettest. Az első áldozat egy médium volt, Angela Rosenthal, akit 2023-ban találtak meg egy folyóban. Erőszakra utaló jeleket nem találtak. Se fizikai, se nemi erőszak. Előtte 2021-ben egy Richard Orthega nevű biológia tanár holttestét találták meg egy csatornában a vízművek emberei. Mindkét áldozat esetében a halál a vérveszteség volt. Mérgekre, késelésre, ütésre és más bántalmazásra, gyilkosságra utaló jelek nem voltak.
2022. 04. 15. Rochesterben holtan találták Timothy Talbotot a saját lakásán. A halál oka szintén a vérveszteség. Festő volt, spirituális képeket készített. 2020. 06. 20. Buffaloban holtan találják Annie Hoppert. Fényképész volt. Az ő esete viszont már más volt. Neki felvágták a csuklóján az artériát és ott véreztették ki.
Szinte minden évre jutott egy-két hasonló gyilkosság 2018-ig visszamenőleg. Az érdekes az volt, hogy a tettes 2018-tól 2020-ig még késsel vágta fel a csuklón az ereket, de 2021-től máig már sokkal kifinomultabb lett a nyaki tűs leszívás módszerrel.
Egyébként New York állam szerte; Albany, Buffalo, Utica, Binghamton naplóztak olyan gyilkosságokat is, ahol az áldozaton különös ékszereket, tetkókat fedeztek fel. Voltak különös, vallási, vagy épp spirituális vonatkozások az áldozaton.
Mindent kinyomtattam, ami az esetekhez volt köthető, majd elmentem megebédelni.

Ebéd után még be akartam ugrani Killianhez az egyetemre, amikor kaptam egy SMS-t Emmától, hogy fejlemények vannak a nyomozásban, így egyértelmű volt, hogy az lesz számomra a fontosabb, így kanyart is vettem és visszamentem az NYPD-re.
A táskám nálam volt, benne minden nyomtatott anyag, amiket persze digitálisan is megkapott, bár én jobban szerettem a kézzel fogható papírokat is.
Megérkeztem és azonnal Emmát kezdtem keresni, akit meg is találtam és el is kezdett beavatni a fejleményekbe.
- Ez legalább egy jó hír. Én pedig ezeket találtam, de át is küldtem önnek - adtam át neki a nyomtatványokat, amiket én már átfutottam, noha nem minden részletre kiterjedően. Annyi időm nekem sem volt még.  - Minden jel szerint egy sorozatgyilkossal van dolgunk, aki évente egyszer-kétszer lecsap... - tettem még hozzá.
- Ezek szerint azért vette le a rendszámot a gépjárműről, hogy minél nehezebben jussunk el az áldozat személyazonosságához. Hiszen, ha megtudjuk kié az autó, akkor egyből rájövünk ki az áldozat. Bár ez annyiból felesleges húzás volt a tettestől, hogy az áldozatot a fogai és az arca alapján ígyis-úgyis azonosítani tudjuk. Lehet az autót akarta titokban tartani? Van valami különleges, vagy egyedi abban a tucat merciben?
Bementünk az irodába, ahol az áldozat felesége volt, hagytam, hogy Emma bemutasson engem is, majd leültem és keresztbe fontam lábaim. Sajnáltam szerencsétlen nőt, de ezt a sajnálatot viszonylag hamar elengedtem elzárva az empátiámat és igyekeztem csak a munkára koncentrálni.
- Üdvözlöm. Részvétem a férje halála miatt, de most segítenie kell, hogy a gyilkosa kilétére fény derüljön. Kérem, meséljen nekünk arról a napról, amikor eltűnt a férje. Ha szükséges, arról is, hogy mik előzték meg. Milyen volt aznap, milyen volt az előtte lévő napokban. Kikkel találkozott, kikkel beszélt, mit olvasott, bármit, ami eszébe jut. Akkor is, ha ön úgy érzi nem fontos.
Minél alaposabban és minél több mindent mondd el, annál közelebb kerülhetünk a gyilkosához. Bármi apró részlet fontos lehet, aminek látszólag semmi haszna nem lenne. Néha az apróságok a legfontosabb mozaik darabok.

Murderers are not monsters, they're men.
And that's the most frightening thing about them.


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyKedd Feb. 20 2024, 15:53

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

- Megkaptam, köszönöm. Ezeket pedig külön is. - hálásan vettem őt tőle a kinyomtatott anyagot. Óvjuk a fákat meg minden, de a mobilos és a laptopos pdf böngészéstől is rosszul tudok lenni. Ebben szörnyen régimódi és kényes vagyok. Számomra minden átláthatóbb és egyszerűbben felfoghatóbb, ha a saját kezemben tarthatom. Könnyebb jegyzetelni mellé, megjelölni a lényeges részeket, ide-oda lehet lapozni. Nem véletlenül menekülök az e-book elől. Egy valódi könyv élményét nem pótolhatja semmi. Imádom, amikor megcsap az illata, ahogy belelapozok.
Sinclair beavatott, hogy minden jel arra utal, hogy sorozatgyilkossal lehet dolgunk.
- Az áldozatoknak rossz hír, nekünk viszont annál jobb. Több áldozat között könnyebb összefüggéseket találni, és nagyobb esély van a hibázásra, a használható bizonyítékra. - talán a korábbi nyomozók elsiklottak valami felett, ami nekünk még hasznos lehet. Legalább is ebben reménykedek. Darkbloomék... pontosabban Woodsék családjának rejtélye is huszonhárom év után oldódott meg. Angliában kezdődött az egész, és végül New York-ban ér véget. Velem.
- Vagy talán azért az áldozat autóját használta, hogy ne sajátot kelljen. Így körbeérnek a nyomok, nem egy új személyhez vezetnek. - azt gondolom, ha azt akarták volna, hogy ne azonosítsuk, akkor tönkretesznek mindent, ami alapján dolgozhattak volna a szakértők. De ezt csak az én logikám diktálja. Simán lehet, hogy a vérszívó dokijuk penge, ők maguk viszont amatőrök, akik nem gondolnak mindenre.

- Köszönöm. - reagált -az immáron özvegy- Horatio részvétnyilvánítására.
- Én is szeretném tudni, ki volt képes ilyen szörnyűségre. Justin a légynek sem ártott soha! Nem ezt érdemelte. - kotorászott elő egy újabb zsebkendőt magának.
- Az a nap is olyan volt, mint a többi. A férjem elment dolgozni az irodába. Justin ugyanis biztosítási tanácsadó volt. Lakás, élet, baleset, utazás, mindenféle. Cégekkel is foglalkozott, nem csak magánszemélyekkel. Én is a munkahelyemen voltam. Később értem volna haza, mint ő. Furcsálltam, hogy nem volt otthon, de nem gondoltam semmi rosszra. Hát ha bevállalt záróra után egy fontos ügyfelet, vagy beültek valahová a kollégáival. Küldött volna üzenetet, de azt gondoltam, biztosan lemerült a telefonja. Nem akartam zavarni, így nem hívogattam. Már késő volt, és még mindig nem volt róla semmi hír. Akkor mentem be a manhattan-i rendőrségre, hogy jelentsem. Justin nem szokott kimaradni, szó nélkül nem! Amúgy sem volt nagy alkoholfogyasztó mostanában. Tudják... kisbabát terveztünk. - mosolyodott el erőtlenül.
- Nem vettem észre rajta semmi szokatlant. Ugyanúgy viselkedett, mint korábban. Dühös kliensre sem panaszkodott. Bár tudom, hogy milyen sok úgynevezett tanácsadó van, de Justin nem tartozott közéjük. Korrekt volt mindenkivel, kedves és együtt érző. Próbálta a legjobb megoldásokat találni másoknak. Klisés, de őt mindenki szerette. Nem voltak ellenségei! Ez csak valami félreértés lehetett... valami beteg állat perverziója!
Tudnom kell, mi történt vele! Kinek jut eszébe egyáltalán ilyen szörnyűség!? Mi lesz most velem nélküle??

- Tekintettel a halál körülményeire... nem érdeklődött a férje az okkult dolgok iránt?
- Neem! Még csak nem is volt vallásos. Csak a számokban hitt.
- Mit tud a barátairól? A kollégáiról? Volt akivel nagyon jóban volt? Valaki említésre méltó?
- Soha nem emelt ki senkit sem. Nem volt egy túl társasági ember, nem szeretett kimozdulni. Sokat dolgozott. Örült, ha otthon lehetett.
- Látta már ezt valaha? - toltam elé az amulettről egy fotót.
- Nem. Még soha. Mondtam, hogy nem hitt az ilyesmiben. Nem tudom, mit mondhatnék még. Inkább a férjem gyilkosát kellene keresniük.
- Azon dolgozunk, hölgyem. Amíg kihallgatjuk, megkapjuk végre az engedélyt a házkutatásra, aztán körbe is vezethet minket.
- Házkutatás? Tényleg szükséges ez? - pillantott a felügyelőre.
- Mit gondolnak, mit találnak ott? Elrabolhatták? Én nem láttam, hogy betörtek volna.

...
Staten Island

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyCsüt. Feb. 22 2024, 22:04
Die Schatten werden länger
Und doch bleiben alle blind und stumm
Die Schatten werden länger
Es ist fünf vor zwölf,
Die Zeit ist beinahe um!
Zeit den Riss der Welt zu sehen.
“The shadows grow longer”
Sejtettem, hogy Emma is örülni fog a nyomtatványoknak, mivel úgy hallottam, hozzám hasonlóan ő is elég maradi nyomozó hírében állt. Már pedig a maradi emberek jobban preferálták a papírt, érthető okokból kifolyólag.
A papírok átadása után szavakban is kifejeztem a tényeket, hogy bizonyosan egy sorozatgyilkossal van dolgunk, aminek a reakciójára csak bólintottam, hiszen valóban meg volt a lehetősége, hogy így könnyebben találunk majd összefüggéseket, illetve hamarabb találjunk meg hibákat a módszerében, amik majd elvezetnek a gyilkos kilétéhez, vagy valamihez, amivel kapcsolatba tudjuk hozni a tettest.
Sőt, talán még az is kiderülhet, hogy vannak összefüggések az áldozatok között, bár arra sok esélyt nem láttam, de van rá esély.
- Jó, ez persze teljesen nyilvánvaló volt. Én sem hittem egy percig sem, hogy a tettes a saját autóját használja, hiszen senki nem lehet annyira ostoba, hogy a saját autóját használja halott kidobáshoz. Elképesztően nagy kockázat lenne, még rendszám nélkül is.
Bár vannak merész tettesek, de ők sem ostobák.


Mikor az asszony megszólalt, lélekben sóhajtottam. Természetes. A légynek sem ártott és nem ezt érdemelte. Igen. A legtöbb áldozat ilyen. Aztán nem akarják elhinni nekünk és csak hüledeznek, amikor szembesítjük őket a talpig jó emberek bűneivel. Mert nem mindig van ez így. Van, amikor az áldozatok tényleg bűntelenek, de elég sokszor fordul elő, hogy sötét titkokra derül fény.
Ritka, ha valaki tényleg úgy hal meg, hogy semmi bűne nem volt. Sokszor vannak kisebb-nagyobb bűnök az áldozatok számláján.
Miközben hallgattam az özvegyet, kicsit hitetlen voltam. Mindenki szerette, talpig becsületes, sehol egy haragos kliens, sose marad ki, családtervezés meg más hasonló jellemzés. Kicsit olyan érzésem volt, mintha valami Poirot regényből olvasott volna nekem. Nem mondom, hogy nem voltak önzetlen, becsületes emberek, mert voltak, nekem mindössze az összkép nem tetszett. Túl szép volt, hogy igaz legyen.
Mint valami súrolószer reklám. A reklámban olyan fehér, fényes, csillogó tiszta felület lesz, mintha tükör csillanna, de mikor megvesszük, hazavisszük és mi használjuk, csak töredékét érjük el vele, mint a reklámban a háziasszony.
Furcsa volt, hogy ez az ember, akit nekünk felvázolt, otthonülő típus volt. Értem én, hogy sokat dolgozott, de ha egy ilyen emberről hall valaki, az furcsa, ha nem volt semmi említésre méltó barátja, sőt, kimozdulni se nagyon akart. Az ember azt hinni egy ennyire jó embernek hegyekben állnak a barátai, akikkel szívesen jár el. Tényleg ennyire munkamániás lett volna minden jó tulajdonsága ellenére? Ha ennyire jó ember lenne, akit mindenki szeret, akkor nem a karrierjét helyezné előre, hanem az emberi társaságot. De lehet csak én látom rosszul a helyzetet.
Nem szeretett kimozdulni, annak ellenére sem, hogy közkedvelt, szeretett ember volt. Furcsa. Én azt gondolnám, ha ennyien szeretik, akkor ezekkel az emberekkel időt is tölt.
- Nézze, hölgyem. Szükséges. Főleg, hogy nem hiszek abban a tökéletes képben, amit a férjéről alkotott. Mint valami angol romantikus regény idealizált főhőse. Tudja, nekem az a véleményem, ha egy gyógyteára ráírják, hogy mindenre is jó, többségében kiderül, hogy semmire sem jó, csak sima vízhajtó ital.
Szerintem a férje nem volt annyira tökéletes ideál, mint, amilyennek ön lefestette nekünk. És, ha most ellenkezik, akkor azzal csak azt éri el nálam, hogy arra gondoljak, hogy azért nem szeretne belemenni, mert attól tart, hogy A., vagy leromboljuk önben ezt az idealizált képet. Vagy B., találunk valamit, amit nem kéne.
Ne értsen félre, nem gyanúsítjuk önt semmivel, ahogy nem is akarom azt mondani önnek, hogy a férjen nem volt jó ember, mert mindig vannak kivételes emberek, de jobb, ha tőlem tudja, amikor valami túl tökéletesnek tűnik, arról sokszor kiderül, hogy csak egy illúzió. És szerintem maga vagy illúziót akar kelteni, vagy egy illúzióval élt együtt eddig.

Murderers are not monsters, they're men.
And that's the most frightening thing about them.


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzomb. Feb. 24 2024, 12:40

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

Ahogy a szavaiból kivettem, nem csak én, de Sinclair sem vette be a nő előadott tündérmeséjét a "kedves, barátságos, mindenki szerette" sablon férjről. Sokan szeretik elhinni, hogy az ő párjuk a kivétel, a tökéletes, de nem vagyunk ott vele, hogy minden helyzetben láthassuk a reakcióit. És ez fordítva is igaz. A nő lehet, hogy próbál készségesnek tűnni, de ettől még nem tudjuk, milyen volt a viszonyuk valójában. Valami nem stimmelt a sztoriban, csak még azt nem tudtuk, hogy mi.
- Nincsenek semmiféle illúziók.
- Remek. Akkor úgysem találhatunk semmit, nem igaz? A férjének vannak testvérei? A családja hol él?
- Justin egyke volt. A szülei pedig már évekkel ezelőtt meghaltak.
- Szóval akkor összefoglalva a férje rémesen unalmas volt.
- Tessék? Hogy mondhat ilyet?
- Nem én mondom, hanem maga. Talán nincs igazam? Unalmas volt a munkája, semmi olyan, ami kiemelkedő lenne. Ennél még egy autónepper is izgalmasabb. Kedves volt, szerették az ügyfelei, mégsem voltak barátai, akikkel eljárhattak volna. Még csak egy jót veszekedni sem lehetett vele, hogy legalább valami megtörte volna az unalmas, szürke hétköznapokat. Se családlátogatás, se egy vérmes anyós, se semmi. Ezért szerettek volna gyereket? Azt remélték, hogy az majd megmenti a házasságukat?
- Mi? Nem... én... dehogy...
- Említette, hogy később ért haza a munkából, mint a férje. Ön mivel is foglalkozik, Mrs. Goodman? Szintén irodai munka?
- Nem, én nővér vagyok. Hosszú műszakjaim vannak, és van hogy csak úgy behívnak, ha valaki beteget jelent vagy a semmiből felmond.
- Hol?
- A bronx-i Jacobi Medical Center kórházban.
- Melyik osztályon?
- Miért fontos ez?
- Csak érdekel... szóval melyik osztályon?
- Kardiológia és Belgyógyászat.
- Mióta dolgozik ott? Milyen a viszonya a kollégáival?
- Már vagy hat éve biztosan. És... Jó. Vannak nagyképű, bunkó orvosok és lusta, hanyag nővérek, de hol nincsenek? Nincsenek ellenségeim. Azt hiszik, hogy közöm lehet a férjemmel történtekhez? Vagy mégis gyanúsítanak valamivel?
- Nem jobban, mint bárki mást. Ezek csak rutin kérdések, Mrs. Goodman, ne vegye magára őket. - kérdőn pillantottam a felügyelőre, hogy neki van-e még kérdése. Kezdtem azt érezni, hogy a nővel ilyen formában úgysem megyünk sokra. Ha nem volt több kérdés, akkor...
- Köszönjük az együttműködését, hölgyem. Ha bármi eszébe jut, ami fontos lehetne a férjével kapcsolatban, kérem, hogy mindenképp keressen minket. Ahogy a kollégám is említette, még a semmiségnek tűnő apróság is fontos lehet.
- Akkor... elmehetek?
- Még néhány papírt alá kell írnia, aztán elmehet. Egy járőr majd hazaviszi, és egy csapat is Önnel tart majd, akik a házkutatást végzik. Ön is jelen lehet, de nem hátráltathatja a munkájukat.


Nem sokkal azután, hogy a nő távozott, az egyik helyi kolléga átadott nekünk néhány papírt.
- Megjöttek a laborvizsgálat eredményei. - fűzte hozzá magyarázatként.
- A Mercedes-t külső jegyek és most már alvázszám alapján is körözik, de még nem találták meg. - ebben nem is igazán reménykedtem.
- Az amuletten nincs semmiféle egyedi jelzés, sorszám. - ennyit erről.
- Kösz, Dave. Szeretnénk, ha a feleségről, Rosamund Goodman-ről is kiderítenétek mindent, amit lehet.
- Meglesz.
Miután Dave lelépett, átlapoztam a kapott anyagot.
- A szúrós szag, ami az áldozaton érezhető volt egy ritka növényből származik: óriáskontyvirág, vagy más néven titánbuzogány.
A ruháján, a cipő talpán olyan nyomok voltak, mintha egyszerre járt volna trópusi őserdőben, és sivatagi homokot is találtak rajta. A csapzott, zsírosnak ható haj is olyan, mint aki párás helyen járt. Őserdő, üvegház, ilyesmi. A szakértő szerint stresszes időszaka lehetett vagy szimplán genetika miatt volt ilyen sovány, nem találtak szervi eredetű elváltozást nála. Viszont a szervezetében Melilotus officinalis-t, közismertebb nevén orvosi somkórót találtak.
- mintha nekem ez közismert lenne. Kislányként nem füves könyvekkel a párnám alatt aludtam.
- Az előző áldozatoknál mérgekre, késelésre, ütésre és más bántalmazásra, gyilkosságra utaló jelek nem voltak a vérlecsapoláson kívül. Az orvosi somkórót azonban az ő szervezetükben is kimutatták. Sőt valamennyi áldozatnál még 2021 előtt is. - azokat érdemes lehet ehhez a mostani esethez kötni.

...
Staten Island

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyVas. Feb. 25 2024, 12:25
Die Schatten werden länger
Und doch bleiben alle blind und stumm
Die Schatten werden länger
Es ist fünf vor zwölf,
Die Zeit ist beinahe um!
Zeit den Riss der Welt zu sehen.
“The shadows grow longer”
Mivel sosem voltam a párkapcsolatok nagy tudora, így nem avatkoztam közbe, amikor Emma erről beszélgetett az áldozat feleségével. Nyilván azt én is leszűrtem, hogy valami nem stimmelt a képben, de azt nem gondoltam volna, hogy a gyereket esetleg azért szerették volna, hogy esetleg egy unalmas házasságba színt vigyenek.
Nem mozogtam otthonosan ezekben az érzelmekben gazdag világban, a családi életben, a házasságokban. Általában én a nyers tények és a tudomány embere voltam, mintsem az, aki az érzelmek nagy tudora lenne.
Furcsa egy egybeesés volt, hogy épp egy nővér volt, a férjét és még jó pár embert pedig kórházi módszerekkel ölték meg. Ha a lecsapolást nézem, biztosan. Úgy véltem, hogy ez egy jó kiinduló pont lehet. Főleg, hogy a gyilkosságok is 2018-ban kezdődtek, Mrs. Goodman pedig hat éve volt nővér a kórházban. Nem állítom, hogy ő a gyilkos, vagy, hogy köze van a gyilkosságokhoz, de ez nem lehet véletlen. Valaminek kell, hogy legyen a háttérben, ami összeköti a nőt a tettessel, az áldozaton kívül.
2020-tól kezdődtek el az orvosi módszerek, így nekünk is a '19-20-as éveket kell majd nézni, ha utána akarunk járni Mrs. Goodmannek.
- És mondja, a férje ismerte a kollégáit? Be járt néha önhöz, önökhöz a kórházba? Voltak biztosítási ügyei a kórházzal? Mármint dolgozott már a kórháznak? - tettem fel a kérdéseimet, majd miután megválaszolta őket, részemről elengedhettük.
- Elképzelhető, hogy még keresni fogjuk önt, szóval lehetőleg maradjon elérhető és ne hagyja el a várost. Köszönjük - álltam fel és miután minden papírt megcsináltunk szóltam Rupertnek, hogy ők menjenek elvégezni a házkutatást. Róluk tudtam, hogy alaposak, nem akartam holmi számomra ismeretlen rendőrökre bízni a munkát, majd távoztam Emma kíséretében.

Hamarosan megkaptuk a híreket és a jelentést is a vizsgálatokról, ami számomra rendkívül érdekes volt, főleg a titánbuzogány.
- Ez érdekes. A titánbuzogányt Amerikában csak néhány botanikus kertben lehet fellelni, hiszen a növény csak Szumátrában és a trópusokon van elterjedve, vadon máshol nem terem - mondtam, mert így jelentősen szűkítheti a kört, hogy merre járhatott a halála előtt. - Ezek szerint a gyilkosság ideje előtt egy botanikus kertben járt, ahol titánbuzogány is volt és ott is járt a közelében. Nem tudom New Yorkban van-e ilyen, vagy egy másik városban járt a gyilkosság idején. Ez még kérdéses. Utána kell járnunk. Az üvegház jó kiinduló pont, mivel ennek a növénynek elég erős trópusi környezetre van szüksége, szóval ez már egy nagyon jó fejlemény. Szépen leszűkíti a kört - mondtam felé pillantva, majd hagytam, hogy tovább informáljon.
- Az orvosi somkórót véralvadásgátló és érvédő gyógynövény, mely megerősíti a vénafalakat is, de jó vízhajtó és görcsoldó is. A növény megakadályozza, hogy a vér megalvadjon és csökkenti a vérrögképződést.
Elsők között Pedaniosz Dioszkoridész török származású ókori görög katonaorvos és gyógyszerész foglalkozott a növénnyel, aki a sérült katonákon alkalmazta. Az átmenetileg mozgásképtelen lett katonáknak adott somkóró kivonatot, hogy megakadályozza a véralvadást és a vérrögképződést és fokozza a nyirokműködést. Tulajdonképpen olyan szerepet töltött be, mint a modern orvoslásban a vérhígító, amit a műtétek után szoktak adni, vagy azoknak, akiknek gipszbe teszik az egész lábát hónapokra. Ödémaellenes hatása pedig védte a szervezetet a víz felhalmozódása ellen.
- mondtam az információkat Emmának, amiket én magam tudtam a növényről.
- Szóval a gyilkos vélhetően ugyanaz a személy, vagy társaság. És a titánbuzogány? Az csak Justinnál fordult elő, vagy a korábbi áldozatoknál is?

Murderers are not monsters, they're men.
And that's the most frightening thing about them.


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyVas. Feb. 25 2024, 18:54

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

- Futólag ismerte csak őket. Volt, hogy beugrott hozzám egy kis időre, hogy megbeszéljünk valamit, de nem, sosem mutattam be úgy igazán a kollégáknak. Biztosítási ügye sem volt. Nem szerettük volna keverni a kettőnk munkáját. Nem szerettük volna, ha bármelyikünknek is kellemetlensége származna, ha esetleg a felek között valami probléma merült volna fel. Gondolom a biztosítások és az egészségügy világát sem kell bemutatnom. - ugyan próbálta leplezni, de láthatóan nem örült, hogy a munkája is szóba került. Talán csak félt, hogy a kórház miatt kapcsolatba hozhatjuk az orvosi módszerrel elkövetett lecsapolással. Ez egy ártatlant is nyugtalaníthatna, így nem ok arra, hogy előre is bűnösnek kiáltsuk ki. De nekem akkor is fura, hogy gyereket akartak, jól megvoltak, és mégsem omlik itt össze előttünk. Persze mindenki máshogy dolgozza fel a gyászt, elképzelhető, hogy majd később törnek elő az érzelmei, hisz még fel sem fogta a történteket, nővérként már megedződhetett a halál kapcsán, de akkor is... én nem tudtam volna ennyire tárgyilagos maradni. Én! Nem akkor más.
- Rendben, nem fogom. Együttműködöm mindenben, csak találják meg minél előbb a férjem gyilkosát.

Bár próbáltam póker arcot vágni, mégis körülbelül úgy nézhettem Horatio-ra, mint aki az állát próbálja felvakarni a földről.
- Elismerésem, felügyelő. - bigyesztettem le lenyűgözve az ajkamat.
- Csak nem növényrajongó? - még a növényhatározós búvár zsebkönyveket is becsülettel beseggelte. Eddig is úgy gondoltam, hogy alapos és képzett, de most ezt rendesen sikerült megugrania. Én is tájékozottnak tartom magam, igyekszem tanulni a jelentésekből is, de ő valami egészen másik szint.
Na de az Y-Z határgeneráció gyermekét sem kell ám félteni! Elővettem a mobilomat és szépen beírtam a keresőbe, hogy "titánbuzogány new york". Volt is rá találat rögtön.
- "Látogatók ezreit vonzotta a New York-i botanikus kertbe a világ egyik legnagyobb és legbüdösebb virága, az óriáskontyvirág, más néven titánbuzogány. A vadon csupán a trópusokon élő óriáskontyvirág magassága elérheti akár a három méter is. Erős bűzt, dögszagot áraszt, így vonzza a beporzáshoz a legyeket és rovarokat. A város négy kerületében is találni botanikus kertet, azonban mind közül a bronxi bír a leggazdagabb gyűjteménnyel. Az 1891-ben alapított kert száz hektáron mutatja be a növényvilág érdekességeit üvegházain, tavain, erdőin keresztül." - ezzel több kérdésre is választ kaptunk. Van New York-ban ilyen növény, méghozzá a bronx-i botanikus kertben. És a sokszínűsége magyarázhatja, miért találtak ennyiféle éghajlatra utaló nyomot az áldozat ruháján és cipőjén.
Illetve volt még valami abban, amit Sinclair mondott.
- A sámánizmus követői a természetes gyógynövények hívei. Elképzelhető, hogy a somkórót használhatták természetes vérhigítónak, hogy könnyebben lecsapolják az áldozat vérét? - néztem rá kérdőn. Úgy tűnt, kettőnk közül ő a szakértő a témában.
A kérdésére újra átlapoztam az áldozatok aktáit, hát ha elsiklott valami felett a tekintetem, de az emlékezetem nem csalt.
- A korábbiaknál nem. Csak Justinnál. - ami talán használható infó lehet.
- Amíg az emberei átnézik Goodmanék lakását, van kedve eljönni velem megnézni azt a híres titánbuzogányt? - vontam fel a szemöldököm várakozón pillantva fel rá.

Ha neki is megfelelt, felhívtam a botanikus kertet, és gyorsan szereztem is magunknak egy időpontot a hely vezetőjéhez, Marlon Jones-hoz. Kocsival egy jó háromnegyed óra alatt oda is értünk.
- Köszönjük, hogy ilyen gyorsan fogadott minket, Mr. Jones. Emma Larson nyomozó vagyok.
- Larson nyomozó, Sinclair felügyelő. - biccentett.- Miben segíthetek Önöknek?
- Gyilkossági ügyben nyomozunk, és szükséges lenne, hogy megnézhessük a botanikus kert azon részét, ahol az óriáskontyvirág is található.
- Gyilkossági ügy??
- Okunk van feltételezni, hogy az áldozat járhatott ott a halála előtt.
- Rendben, odavezetem Önöket. Azt esetleg lehet tudni, ki az áldozat? Ugye nem itteni dolgozó? Tudtommal tőlünk nem tűnt el senki.
- Justin Goodman. Egy biztosítási tanácsadó Manhattan-ből.
- Nem ismerős. Vannak törzslátogatóink, illetve kutatók is, akik szívesen járnak ide, de ő nem tartozik közéjük. A neve nem rémlik. És az intézmény biztosítását sem nála kötöttük.
A célhoz érve sehol sem volt vér vagy hasonló, ami konkrétabban az ügyünkhöz köthető lett volna. Voltak viszont enyhe dulakodásra utaló nyomok. Itt-ott a növényzet meghajlott, mintha valaki (felnőtt férfi) beesett volna, vagy nagy erővel meglökték volna.
Én közben a telefonomon kerestem egy lementett fotót Goodmanékről, hogy megmutathassam a vezetőnek. Az hogy névről nem rémlik neki, nem jelenti azt, hogy az arca sem lehet ismerős.
A virágzást az interneten is szokták közvetíteni webkamerák segítségével, és egyébként is folyamatos megfigyelés alatt van. Ha Horatio szerette volna megnézni a felvételeket, Marlon Jones szívesen elvezette a "megfigyelőszobába". A titánbuzogányos felvételeket azonban mind törölték.

...
Staten Island

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzer. Feb. 28 2024, 21:08
Die Schatten werden länger
Und doch bleiben alle blind und stumm
Die Schatten werden länger
Es ist fünf vor zwölf,
Die Zeit ist beinahe um!
Zeit den Riss der Welt zu sehen.
“The shadows grow longer”
Láttam Emmán, hogy nagyon is sikerült őt ledöbbentenem és jól esett az elismerése is. Pedig nem éreztem azt, hogy olyan eget rengetően nagy dolgot mondtam volna. De hát végülis kinek mi a nagy dolog. Vagy lehet nem nézte volna ki belőlem, hogy ilyen dolgokat is tudok?
- Nem, de két éven át dolgoztam helyszínelőként és ott jó kapcsolatom volt egy bűnügyi botanikussal és sokat tanultam tőle. Nameg alapvetően is szeretek tájékozódni, olvasni, tanulni mindent, ami hasznos lehet a munkámhoz, éppen ezért elég szerte ágazó a tudásom.
Szerencsére különösen jó a memóriám, így nagyon sok mindent egy-két olvasás után megjegyzek.

Már csak az volt a kérdés melyik botanikus kertben találhatjuk meg a választ a kérdéseinkre. Emma a telefonjával erre a kérdésre is választ tudott adni.
- Ha nem is vérhígítónak, de igen. A növény hatóanyaga segítette őket abban, hogy könnyen, hatékonyan csapoljanak le vért. Szépen gyűlnek itt az érvek és ellen érvek a sámán sztori mellé. Ki tudja, lehet ezek már ilyen modern sámánok. Manapság már a vámpírok is tinderen keresnek vérforrást - mosolyogtam.
- Szóval csak Justinnál. Ez jó jel, mert akkor ez azt jelenti, hogy a férfi a halála előtt a buzogánynál járt és nem a tettes használta rajta a buzogányt, mint hatóanyagot. Ez azért is jó jel, mert talán a botanikus kertben találunk majd valamit, ami a tettesre utal.
A legszívesebben önmagamat adtam volna és nemet mondtam volna a buzogány megtekintésére, mert nem szerettem volna egy izzasztó közegben egy büdös növény közelében tartózkodni, de sajnos ez most munka ügy volt és kényszer helyzet.
- Menjünk...

- Örvendek. Horatio Sinclair felügyelő - mutatkoztam be Emma után, aki mindenről tájékoztatta is az intézmény igazgatóját. A férfi elsőre nem tűnt bűnös léleknek és elég készséges is volt, noha ez még nem jelentett semmit. Az, hogy készséges és normális a hozzáállása, az adódhat abból is, hogy magabiztos valami miatt.
- Mr. Goodmanen titánbuzogány nyomokat találtunk és mivel New Yorkban a növény itt lelhető fel, logikus a következtetés, hogy itt járhatott. Ráadásul az millió biológiai nyom, amit a ruháján találtunk, az itteni változatos környezetre utal. Ezért jöttünk ide. És látom, jó okkal - mutattam a titán felé. - Dulakodás jelei. Tehát Goodman valóban itt járt és valakivel összetűzése akadt.
Figyeltem, amint Emma a fotó alapján próbál puhatolózni, de falakba ütközött.
- Szeretném megtekinteni a kamera felvételeket - mondtam, hiszen jó eséllyel a felvételen láthatjuk majd az áldozatot és a támadóját, csakhogy a felvételt törölték.
- Mondja, Mr. Jones, kiknek van hozzáférésük a felvételekhez? Kik törölhették? - kérdeztem és az arcvonásait kémleltem. Mert itt most több lehetőség volt.
Nem kizárt, hogy a tettes törölte a felvételeket, de akár az is lehet, hogy Mr. Jones tette, hogy megvédje a botanikus kert nevét. Nem lenne túl látogató barát hír egy lehetséges gyilkosság a botanikus kertben, még akkor is, ha nem itt történt a tényleges gyilkosság. Lehet azért törölte a felvételeket, hogy ne tudják kapcsolatba hozni az intézményt a gyilkossággal. Nem lenne példa nélküli.
Abban biztos voltam, hogy a tettes, azaz a támadó itt dolgozó személy. Mert ha nem Marlon Jones törölte az említett okból, akkor is itt dolgozónak kellett törölnie a felvételt, hiszen egy vadidegen azt sem tudná hol keresse és be se jutna ide, mert elvileg ezt a szobát kulcsra zárják, ha nincs itt senki. Még nap közben is. Műszak végén pedig riasztanak. Erőszakos ajtónyitásnak sem volt nyoma. Mi ez, ha nem belső munka? A tettes minden gond nélkül, mindenki tudta nélkül törölte a felvételt, amire egy külsős szerintem nem lenne képes. Vagyis a támadó is itt dolgozó ember.
De ha nem is itt dolgozó a támadó, akkor is összejátszott a támadóval, hiszen a felvételt törölte.

Murderers are not monsters, they're men.
And that's the most frightening thing about them.


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyCsüt. Feb. 29 2024, 13:49

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

A kamera felvételeket természetesen törölték. Túl egyszerű lett volna, ha rögtön láthatjuk, mi történt az áldozatunkkal, és talán magát a gyilkost is. Bár abban eddig is biztosak lehettünk, hogy Goodman csak járt itt, nem itt ölték meg konkrétan. A botanikus kert nem épp orvosi labor, ahol egy embernyi vért csapolnak le feltűnés nélkül.
- A vezetőségnek. De ők nem járnak ide, és saját kulcsuk sincs hozzá. A technikusoknak, a biztonsági személyzetnek, illetve egy botanikus kutatónak, Jackson Smith-nek. Nem csak közelről szerette tanulmányozni a növényeket, hanem felvételekről is. Az idő múlásával máshogy viselkednek, kinyílnak, levirágoznak, színt váltanak. Szerette megfigyelni, én pedig nem láttam okát annak, hogy ne engedjek neki hozzáférést. Egy botanikus kertben hála az égnek a kamerák leginkább csak dísznek vannak. Nem jellemző, hogy ennyire súlyos bűnesethez bekérik a felvételeket. Néha bepróbálkoznak lopással, de az mégsem emberölés. De visszatérve... egyikükről sem feltételezném, hogy ilyesmit tett volna.
„Én közben a telefonomon kerestem egy lementett fotót Goodmanékről, hogy megmutathassam a vezetőnek. Az hogy névről nem rémlik neki, nem jelenti azt, hogy az arca sem lehet ismerős.”
- Vetne esetleg erre a képre egy pillantást? Ő Justin Goodman, az áldozat. És a felesége, Rosamund. - fordítottam felé a telefon kijelzőjét, hogy alaposan szemügyre vehesse a fotót.
- A felesége? Ez biztos? - nézett ránk hitetlen bizonytalansággal.
- Igen, teljesen biztos. Miért?
- A férfit nem ismerem, sosem láttam még, jól gondoltam. De a nőt igen. - mutatott rá Rosamund-ra, enyhén rá is közelítve az arcára.
- Hol?
- Itt. Nem sokszor találkoztam vele ugyan, talán egyszer ha fél mondatot beszéltünk, de úgy tudom, hogy ő Jackson Smith barátnője. Mindig jól elvoltak, boldognak tűntek, és nem két hete tart a románcuk.
- Ön szerint Smith-nek lehetett összetűzése itt a férjjel?
- Tudom, mire akar kilyukadni Ms. Larson. Majdnem kizártnak tartom. Jackson az elődöm, Sandra Smith unokatestvére. Kedves, művelt, jámbor fickó. Szerintem a légynek sem tudna ártani. Mint ahogy annyit sem néznék ki belőle, hogy törölte a felvételeket, egy gyilkosságot pláne nem. Ha ismerte is a nő férjét, kétlem, hogy bántotta volna. Tudom, hogy a féltékenység nagy úr, de... ennyire csak nem fordulhat ki magából egy ember?
Erre inkább had ne mondjak semmit. Mind láttunk már érdekes eseteket. Amikor valaki a saját gyerekeit öli meg, arra mi a józan magyarázat?
Ha Horatio-nak volt még kérdése Marlon Jones-hoz, a férfi szívesen válaszolt rájuk. Nem úgy tűnt, mint aki tud bármiről is. Őszintének, döbbentnek tűnt. Zavarban volt az eset és a feltételezett gyilkos(ság) miatt, de a testtartása, a mimikája, a gesztusai nem arról árulkodtak, hogy köze lenne bármihez is.

Ezután akár visszatértünk az őrsre, akár a kocsiig jutottunk csak, a helyszíntől függően személyesen vagy telefonon, Rupert jelentkezhetett Sinclair felügyelőnél. A házkutatás során nem találtak semmit, ami az ügyhöz, a sámánizmushoz kapcsolódna. Leszámítva egy elrejtett fogamzásgátlót, amit csak azért tartottak különösnek, mert a nő azt állította, hogy gyereket akartak a férjével.
- Szóval... A nő megcsalta a férjét, új párja van, de gondolom az anyagi jólét, a kényelem miatt nem akart elválni. Justin talán valóban akart közös gyereket, Rosamund viszont nem. Eljátszotta, hogy igen, de ugyanúgy titokban tovább szedte a fogamzásgátlót. Talán a férjében még bűntudatot is keltett, hogy biztosan miatta nem tud teherbe esni. - túlkompenzálta ezzel a saját bűneit, hogy neki mennyire fontos a közös család, és így még véletlenül se bukjon le. Bármi is volt a véleményem, a hangom nem volt ítélkező, pusztán ez csak spekuláció, hogy végre kicsit kerekedjen a sztori körülöttük.
- A kérdés az, hogy vajon Justin tudhatott róluk? - pillantottam Sinclair-re, majd gyorsan felhívtam Dave-et, hogy talált-e valami érdekeset a Goodman házaspárral kapcsolatban. Meg is kaptam a választ a kérdésemre.
- Sejtette, hogy a feleségnek viszonya van, ugyanis megcsalásra, titkos viszonyra hivatkozva már beadta a válókeresetet. - csak még a nő ezek szerint nem tudott róla. Biztosan kiváló színésznő, hisz képes volt kettős életet élni, de azért talán nem ennyire.
- Merre tovább? Újra behívjuk a nőt? Vagy úgyis csak ügyvédet hívna és egy szót sem szólnának? Beszéljünk esetleg Jackson Smith-szel, a botanikus szeretővel? - néztem rá kérdőn.
- Az előbb még sámánokat kergettünk, most meg az ügy kezd átmenni szerelemféltéses szappanoperába. - forgattam meg a szemeimet. Ez így elég elcsépelt. Egy elvont, pszichopata, vérben fürdő sámán dokinak jobban örültem volna. Bááár... még összejöhet. Vannak más áldozatok is. Talán ő csak a kellemest a hasznossal járulékos veszteség, akivel volt személyes kötődés is. És a hiba is. Eddig a többi ügynél nem volt használható nyom, amin el lehetett volna indulni, itt viszont végre rés lett a pajzson. És talán azt is igazolja, hogy valóban nem egy elkövetőnk van, hanem ez valami csoportosulás.

...
Staten Island

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzomb. Márc. 02 2024, 11:43
Die Schatten werden länger
Und doch bleiben alle blind und stumm
Die Schatten werden länger
Es ist fünf vor zwölf,
Die Zeit ist beinahe um!
Zeit den Riss der Welt zu sehen.
“The shadows grow longer”
Nem volt több kérdésem, noha, hogy őszinte legyek, elégedett sem voltam. Bár megtudtunk ezt-azt, de ezek az információk csak jobban bekavartak a nyomozásnak. Bár adott egy új irányt az ügynek, egy sokkal hétköznapibb, reálisabb képet festett a férfi által felvázolt eset, de valahogy nem egyezett azzal, amit mi magunk derítettünk ki.
Ráadásul megint egy gyanúsan ártatlan kép valakiről. Ez a Smith is valami Justinhoz hasonló alak lehet, akit mindenki imád és egy legyet sem lenne képes leütni, ha pedig véletlenül rátapos egy gilisztára könnyeket kezd hullatni. Gyanúsan sok itt az ügyben a szent, ahhoz képest, hogy hány hulla van és milyen módszerrel ölnek.
A kocsiban ülve hallgattam Emma összegzését, de cseppet sem éreztem magam tőle kielégítve. A kép ugyan reális volt és a mozaikok is passzoltak, viszont ez az eset nem igazolta a többit. Ez itt inkább személyes ügy volt, míg az előző gyilkosságok objektívek voltak, személytelenek.
Minden rettentő fura lett.
Hamarosan már Emma kérdésére is választ kaptunk és kiderült, hogy Justin válni akart. Ez bizony kellemetlen lehetett a nő számára, hiszen, ha minden igaz, ő nem akart kilépni ebből a kapcsolatból. Mégis a dolgok mást hoztak.
- Ez a gyilkosság más, mint a többi. A módszer ugyanaz, de a körülmények eltérőek. És ez benne a furcsa nekem. Ha a tettesek egyike belevitte a magánéletét a gyilkosságokba, az bizony hiba. De az is lehet, hogy csak egy másolóval van dolgunk. Talán a tettesünk tudott a korábbi lecsapolós gyilkosságokról és úgy volt vele megpróbálja rekonstruálni gyilkos módszerét és körülményeit.
Jackson hozzáfért a növényekhez, többek között az orvosi somkóróhoz is, Rosamund pedig ápolónő volt, tehát képes lehetett a vért lecsapolni. Rosamund odaadta Justin kocsiját Jacknek, aki műtetoválással és sámán jelmezbe bújva megszabadult Justin holttestétől. A kérdés csak az, hogy vajon Rosamundnak érdekében állt-e megszabadulni Justintól? Mert szerintem ezt közösen tették. Már ha ők tették. Mert az is lehet csak a sors különös fintora. Talán az igazi gyilkos a tudtán kívül a pár kedvére tett. Érdekelne vajon az örökséggel mi lesz. Rosamund kapja meg, vagy más valaki? Mert ha nem Rosamund örököl, akkor lehet, hogy ez azért egy részben veszteséges halálozás is, amellett, hogy most már semmi sem állhat Jackson és Rosa közé. De elég sok kérdés van még ebben a történetben.
Szerintem egyelőre nem érdemes az özvegyet újra piszkálni, mert vagy ügyvédet hívna, vagy újra csak hazudna valamit. Nézzünk rá inkább erre a Jacksonra.

Csupán egy telefonomba került és megszereztük Jack lakcímét, ám ott nem az várt minket, amire fel voltunk készülve. Jack nem volt otthon, helyette viszont otthon volt Rose, Justin özvegye, csakhogy egy hangyányit vérszegény állapotban.
- Hát ő már nem fog ügyvédet hívni, de Jacksonnak erősen ajánlott lesz ezek után... Maga szerint ő tette? - pillantottam Emma felé. Érdekelt a véleménye. - Ez nem stimmel. A tettes sosem ölt még ilyen hamar egymás után két embert. Minden gyilkosság között hónapok teltek el, vagy akár egy év is... Miért gyorsult fel? Talán valaki tényleg hibázott és most elhallgattatja őket?

Murderers are not monsters, they're men.
And that's the most frightening thing about them.


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyVas. Márc. 03 2024, 11:05

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

- A hibázást és a másolót sem zárhatjuk ki. - az a baj, hogy egyelőre szinte semmit sem.
- Vagy újra át kell nyálaznunk a korábbi áldozatok aktáit. Lehet, hogy a gyilkosnak, vagy gyilkosoknak velük is van valamilyen személyes kapcsolatuk, csak mivel eddig még egyetlen szereplőt sem ismertünk a történetből, nem volt mi alapján összekötni őket. Most viszont már a feleség és a szeretője is előkerültek a kirakósból. - és persze ott van az áldozat. A biztosítási tanácsadóról előbb el tudom hinni, hogy rendes, unalmas ember volt, de a botanikusról már kevésbé. Ő túlságosan gyanús. Ott a buzogányvirág, a dulakodásra utaló nyomok, és persze a törölt felvételek, amikhez szintén volt hozzáférése. Simán törölhette magát, amint épp a férjjel hadakoznak.
- Ráállítom Dave-et a férj végrendeletére. - azonnal fel is hívtam, hogy nézzen utána nekünk. Ha készült ilyen okirat, akkor ő meg fogja találni a választ Sinclair kérdésére. Illetve kellene minden Jackson Smith botanikusról, amit csak ki tud deríteni.

Közben jött egy hatalmas plot twist a történetben. Kiderült, hogy az özvegy is halott. Jackson Smith lakásában találtak rá. A férfi pedig sehol. Őszintén tanácstalan voltam a felügyelő kérdésével kapcsolatban.
- Mivel még sosem találkoztunk vele, nem beszéltünk, nem tudnám megmondani. Ha eléggé szerette a nőt, nem hiszem, hogy képes lett volna megölni most, hogy végre egészen az övé lehetett volna. De elfajulhatott köztük egy vita, ami miatt jobbnak látta kivonni az egyenletből. A férfi lehet megszállott, tarthatja fontosabbnak a gyilkosságokat, mint a szerelmét, így kénytelen volt elhallgattatni. - de ezek csak találgatások. A szerelmi szálakban nem vagyok túl erős.
- Amit biztosan tudunk, hogy már van egy botanikusunk és egy nővérünk is, ha abból a korábbi feltételezésünkből indulunk ki, hogy mindenkinek megvan a maga szerepe. Elképzelhető, hogy eddig is olyanokat gyilkoltak meg, akiket ki kellett iktatni a sámán közösségből, mert veszélyessé váltak az inkognitójukra nézve. - újra elővettem az aktákat, bár lassan már kezdtem azt érezni, hogy kívülről tudom őket.
- Az egyik áldozat egy médium volt. Ez már önmagában is kellően misztikus, hogy a sámánizmushoz köthető legyen.
Volt egy biológia tanár is. Talán Jackson elődje lehetett a növénytan kapcsán.
Találtak már mást is holtan a saját lakásán hasonló körülmények között. Ő festő volt, és spirituális képeket készített.
És van még egy fényképészünk is.
Amit én továbbra is tartok, hogy kell lennie egy orvosnak is, mert valaki lecsapolta Rosamund, a nővér vérét is. 2021. óta van a nyaki vérleszívás. Előtte késsel vágták fel az áldozatok csuklóit.
- az volt a fordulópont a módszerek tekintetében, ahogy ezt már korábban is megállapítottuk.

Dave-től be is futott a várt hívás. Kihangosítottam Horatio-nak, hogy ő is hallja.
- A férj még nem vette ki a nőt a végrendeletéből. Talán meg akarta várni vele a tényleges válást.
Viszont a saját, privát bankszámláján, amihez Rosamund nem fért hozzá, fizetett egy magánnyomozónak is. Beszéltünk a férfival. Ő derítette ki, hogy kivel csalta a feleség. De Justin Goodman a legjobban azon bukott ki, hogy valami őrült gyülekezet, feltehetően sámánista szekta tagjai voltak. Többet nem derítettek ki, mert Goodman többé nem kereste. Mert ugye meghalt.

- És Jackson Smith-ről van valami?
- Rosamund Goodman és Jackson Smith bátyja, Dr. Charles Smith együtt dolgoztak a bronx-i Jacobi Medical Center kórházban. Az orvos szívsebész. Egy konferenciára hivatalosak voltak 2022-ben. Rosamund, és a két Smith is. Ott ismerkedett össze a szívsebészen keresztül a nővér és a botanikus fivér.
- Elképzelhető, hogy utána beszervezték a nőt is a sámánista közösségbe.
- Dr. Smith-t a kórházból elküldték, mert furcsának tartották a férfit. Jelenleg magánpraxisa van a Central Park közelében. Ez nincs túl messze a botanikus kerttől sem. Átküldöm a címet.
- Kösz, Dave. - bontottam a vonalat.
-Tegyük fel, hogy nem Jackson ölte meg a nőt, de már tud a haláláról. Talán most a bátyjánál lehet, hogy kérdőre vonja, elvégre ő a vérszívó-felelős. Elkaphatnánk mindkettőt, és talán végre megtudnánk, mi a fene folyik itt.

...
Mindenhol is

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyVas. Márc. 03 2024, 13:42
Die Schatten werden länger
Und doch bleiben alle blind und stumm
Die Schatten werden länger
Es ist fünf vor zwölf,
Die Zeit ist beinahe um!
Zeit den Riss der Welt zu sehen.
“The shadows grow longer”
- Várj. Biztosan beszélhetünk szerelemről? - tettem fel egy rendkívül fontos kérdést. - Hiszen elvileg Rosamund és Justin között felhőtlen boldogság volt, a férje egy főnyeremény volt és pénz is volt bőven. Mégis miért akart volna Rosa félre kacsintani? Még ha kalandjai is voltak a férj mellett... Én nem hiszem, hogy Rosa ki akart volna lépni ebből a kapcsolatból. Szerintem Rosamund nem volt szerelmes, Maximum Jack lehetett az belé, de talán Rosa nem akart kötélnek állni. Sőt, talán Rosamund tudhatta azt is, hogy Jackson ölte meg a férjét és számon kérte.
Eljött ide a lakására és szembesítette a feltételezett tettekkel, ahogy azzal is, hogy nem szerelmes, csak egyéjszakás kalandokat látott benne, vagy más apróságokat, amik csak a feltételezéseink lehetnek. Talán Rosa még rendőrségre is akart volna menni, viszont Jack dühében a megölése mellett döntött.
A fogamzás gátlót pedig lehet nem is Rosa használta, hanem Justin adagolhatta neki titokban. Rosamund akarhatott gyereket, csak Justin nem, ezért leporította a tablettákat és belekeverte a felesége italába, de az is lehet Justin akart gyereket, csak Rosamund titokban szedte, mert nem akart. Csak megbeszélni sem akarták ezt a kényes témát. De akár az is lehet, hogy Jackson rejtette el, abban bízva, hogy ha Justin akar gyereket és megtalálja, akkor majd balhé lesz és válás, de ha más szemszögből nézzük, talán a fogamzásgátló pont Jackson miatt kellett.
Én azért szkeptikus lennék a szerelmet illetően. De ez csak az én véleményem. Valamiért meg kellett halnia Rosamundnak is...

Elképzelhető, hogy a rituálé része legyen? - pillantottam kérdőn Emmára. - Eddig nem házaspárokat öltek meg, ez az első eset, hogy az áldozat nős, vagy férjes. Talán pont azért halt meg Rosa is, mert ez része az emberáldozásnak. Indiában volt egy ősi hindu szokás, hogy ha egy férj meghalt, akkor élve elégették az özvegy feleséget is a férje után. Lehetséges, hogy itt is valami hasonló morbid szokásról van szó. Nem ismerem a sámánok szokásait, de talán ez a lelkek miatt lehetett. Talán azért, mert úgy érezték a feleség lelkének követnie kell a férje lelkét a túlvilágra. Nem tudom. Én is csak konspirálok.

Mikor Dave vonalba került, figyelmemet neki szenteltem.
- Szóval Jackson és Rosamund sámánisták voltak - ismételtem el magamnak ezt a fontos részletet. A következő információk még fontosabbak voltak, mert ott már az orvosi kapocsra is fény derült. - Akkor már két éve ismerték egymást Jacksonnal. Charles lesz az orvos, aki lecsapolja az áldozatokat.
A beszélgetés végén Emmára emeltem a tekintetem.
- És mi van, ha Jack a gyilkos? Illetve Jack és Charles együtt. Ha tényleg volt szerelem a nő részéről... ami két év után igen csak lehetséges, akkor lehet Rosamund Jacksont jelölte meg a végrendeletében. Gondoljon bele Emma. Mégis mekkora vagyona lehetett Justinnak? Jó nagy. Ezt a halála utána Rosamund megörökli. Rosa viszont Jackson Smith jelöli meg a végrendeletében, amiről Jackson is tud. Megöli Rosamundot is és mindent pénzt ő örököl a gyilkosságokat pedig úgyis a szekta nevére fogják írni, senki nem gyanakodna rá, hogy ki áll minden mögött. Márpedig Justin és Rosa közös vagyona igen csak tetemes.

Murderers are not monsters, they're men.
And that's the most frightening thing about them.


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyVas. Márc. 03 2024, 17:29

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

- Szóval lehet, hogy Rosamund csak valamiféle futó kalandként tekintett a férfire, aki izgalmasabb volt, mint a férje. De sosem lett volna elég ahhoz, hogy borítsa a korábbi életét, ami biztos megélhetést és biztonságot jelentett a számára. Sokszor az érzelmi lelkitárs nem ugyanaz, mint akivel megvan a fizikai vonzalom. - bólintottam rá.
- Jackson ettől még lehetett a nő megszállottja, akinek a férj az útjában volt. De az is lehet, hogy tényleg szerették egymást, és Rosamund csak számításból maradt Goodman-nel. - Horatio forgatókönyve is legalább annyira reális megoldásnak tűnt, mint az enyém. Nem ismerjük a kapcsolatukat annyira, hogy kellően beleláthassunk. Én nem csak ezzel az eggyel, hanem a világ összes szerelmét illetően szkeptikus vagyok. Lehet szeretni valakit, kötődni, ragaszkodni hozzá. De a szerelem... megfoghatatlan és túlmisztifikált. Mindez csak kémia. Vegyületek bonyolult, megtévesztő, ostoba, és legfőképp illékony játéka, ami egyszer csak amilyen hirtelen jön, olyan gyorsan el is múlik. A megszokás, a szeretet, a kényszer szülte közös szövetség nem szerelem. Az üres szenvedély még annyira sem. Ezt az illúziót kergetni csak felesleges gyötrődés.
Tetszett az, amit a házaspárokkal, a lélekkel kapcsolatban rakott össze. Elméletileg tökéletesen beleillett a képbe.
- Egy elképzelésnek nem rossz. A sámánizmusban fontos a lélek, a szellemvilág. Nem kizárható, hogy ők is úgy vélik, ha az egyik meghal, a másik felének is el kell kísérnie a túlvilágra. A valódi társak ketten adnak ki egy egészet. - szerintük. Szerintem mindenki külön egyéniség és meg kell őriznünk a szabadságunkat. Nem kellene, hogy egymástól függjünk bármiben is.

A lecsapoló orvos és a bénító, vérhígító botanikus. Ráadásul testvérek. Szép kis duó. Jackson és Charles Smith biztosan bűnösök voltak, csak kérdés, hogy miben és mennyire. Ez a Goodman-ügy már túlmutatott a többi, korábbi áldozaton.
- A pénz, a féltékenység, a bosszú nagy úr. Simán benne van a pakliban, hogy a Smith testvérek hasznot láttak ebben az egészben, és próbáltak jól kijönni belőle. A sámánista szekta pedig pont kapóra jött nekik, mint fedősztori. - egyetértettem Sinclair teóriájával.
- Akkor viszont elképzelhető, hogy ezzel ők lettek a többi tag legújabb célpontjai? Hibáztak, önzőek voltak, letértek az ösvényről, így ideje megszabadulni tőlük? - pillantottam rá kérdőn. Kétlem, hogy ez közös, "szektás" döntés lett volna, főleg ilyen gyorsan.
- Én azt mondom, tegyünk egy látogatást Dr. Smith magánrendelőjében, mielőtt még ők is kóros vérszegénység miatt kihallgathatatlan állapotban lesznek, és bezárul a kör. - Horatio a főnök. Teszem, amit mond. De ha őket kiiktatják és sikerül elvarrni a szálakat, elképzelhető, hogy ennél is nehezebb dolgunk lesz, hogy eljussunk a szekta többi tagjához. Közvetve vagy közvetlenül, de ők is gyilkosok. Az áldozatok száma nem fog csökkenni, csak mi leszünk tehetetlenebbek. Reméljük, nem késtünk el. Amikor kapunk egy ügyet, belemerülünk a nyomozásba és olyankor elveszítjük az időérzékünket. A nappal összeolvad az éjszakával, az alvás és az evés kimarad. Ami nekünk öt percnek tűnik, az a valóságban öt óra.
(Egy csipet drámai túlzással.)

...
Mindenhol is

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptyKedd Márc. 05 2024, 17:34
Die Schatten werden länger
Und doch bleiben alle blind und stumm
Die Schatten werden länger
Es ist fünf vor zwölf,
Die Zeit ist beinahe um!
Zeit den Riss der Welt zu sehen.
“The shadows grow longer”
- Igen. Ezek csak tippek, meglátások, semmire sincs bizonyítékunk és semmit sem tudhatunk száz százalékra. Én is csak próbálom összerakni a szilánkokból az üvegpoharat, de rengeteg a változó. De ha már elképzeléseink vannak, abból már lehet szelektálni, ahogy gyűlnek a bizonyítékok és jönnek az újabb információk.
Sose voltam túl jó az érzelmi dolgokban, én is csak mostanában kezdtem megtapasztalni milyen érzés a szerelem, milyen érzés szeretve lenni, milyen érzés szeretni és kötődni. A Killiannel való kapcsolatom egész új életmódra és felfogásra, egészen új érzelmi állapotokra nyitott nekem ajtót. Olyan dolgokat érzek, amiket eddig még soha. Ez új volt, de jó érzés volt, viszont ilyen téren még nem sok tapasztalatom volt, de úgy éreztem Emmának sem sok.
Próbáltam a házaspár halálára is valami megoldást, valami választ kitalálni, ami talán még a sztoriba is beleillett, de az indiai szokáson kívül semmi más misztikus magyarázat nem illett a képbe, a hétköznapi, reális lehetőségeket pedig nemrég kitárgyaltuk.
Abban egyet értettünk Emmával, hogy ez az ügy már csak részben hasonlít a korábbi gyilkosságokra, itt már valami más is van a háttérben és ez a sámán sztori itt már csak fedő sztori lehet. Szerintem ez személyes ügy lehet, a szektás rész pedig csak elterelés. Pont kapóra jött nekik a társaság.
- Igen, elképzelhető. Szerintem ezt a szekta nem fogja jó szemmel nézni, hogy felhasználták a nevüket, a módszereiket, hogy a tagjaik anyagi haszonszerzésre használták fel a szektát. Ha ez a vezetőség fülébe jut, abból megtorlás lesz. Végtére is ezzel a testvérpár felhívta a figyelmet rájuk. El kell őket hallgattatni, mielőtt még nagyobb problémát csinálnának nekik - feleltem és teljesen egyet értettem Emma meglátásaival is. Úgy vélem a siker kapujába vagyunk.
- Igen, menjünk - bólintottam és kocsiba is ültünk, hogy a Charles rendelőbe menjünk, remélhetőleg még életben találva az orvost.

Murderers are not monsters, they're men.
And that's the most frightening thing about them.


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Shadows Grow Longer  4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Shadows Grow Longer  8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Shadows Grow Longer  Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
240
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  EmptySzer. Márc. 06 2024, 13:19

Horatio & Emma
“The shadows grow longer”

Sinclair is egyetértett abban, hogy talán a Smith testvérek hatalmas hibát követtek el azzal, hogy személyes szálat is belevontak a szekta gyilkosságai közé, és ezzel talán ők maguk is célpontokká váltak. A felügyelővel és még néhány rendőrrel Dr. Charles Smith Central Park környéki magánrendelője felé vettük az irányt. Jobb volt felkészülni, ki tudja, hogy mit vagy kit találunk ott.
Az épülettől nem messze parkoltunk le, mindenféle szirénázós felvonulástól mentesen. Nem szeretem már azelőtt megrémíteni a vadat, és ész nélkül kiugrasztani a bokorból, hogy egyáltalán fegyver lett volna nálam. Most is ez volt a taktika, már ha lehet így nevezni. Csendben mentünk be az épületbe is. Belülről valamiféle veszekedés hangja szűrődött ki. Négy hang, egy nő és három férfi.
- Hogy képzelted, hogy csak úgy a szemétbe dobtad a hullát? - méltatlankodott a női hang.
- És az én maszkomat használtad hozzá! - kontrázott rá egy férfi.
- Mindenkinek megvan a maga feladata! A saját szakállára senki sem csinálhat semmit, azzal tönkretesz mindent.
- Nem tök mindegy!? A vér az vér. Pingálni tökéletes. - így az orvos.
- Nagyon jól tudod, Charles, hogy ez nem pingálás!! Ez tartja vissza Őt, hogy elpusztítsa a világunkat, és benne minden szerettünket. - torkolta le a nő.
Úgy néztem össze a felügyelővel, mintha valaki a napi horoszkópunkat olvasta volna fel. Számomra ez volt a végszó is egyben.
- Attól tartok, egyelőre van nagyobb gondjuk is, mint a világvége. - léptem elő és azzal a lendülettel fegyvert szegeztem rájuk.
- Emeljék fel a kezüket! Előre kitervelt, szándékosan elkövetett, többszörös emberölés vádjában le vannak tartóztatva.
- Emberölés? Dehogy! Hatalmasat téved. Nem holmi gyilkosok vagyunk, sokkal inkább "hősök", akik védik a világot az ősök és a természeti erők tisztelete által. Senkinek sem akarunk ártani. Ez a szükséges rossz, hogy mind életben maradhassunk. Ez a néhány áldozat mit sem számít ahhoz képest, hogy milliók életét menthetjük meg vele. Hát nem érti?
- Nem, ami azt illeti nem értem. Beszedett valamit?
- Talán úgy nézek ki, mint egy flúgos drogos? Elena Chiklis vagyok. - simította a tenyerét a mellkasára.
- Egyszerű művész, kézműves és vintage bolt tulajdonos. Sosem tudnék ártani senkinek sem. Szeretem és tisztelem az életet, másokét is. - szóval ő lehet az amulettkészítő. És gondolom a rituális tetoválások is az ő művei. Akárcsak a maszkok és egyéb kellékek.
- Ezért hagynak hullákat maguk után? A Goodman házaspár is csak felebaráti szeretetből halt meg, ugye? - vontam fel a szemöldököm.
- Van egy gonosz entitás, a neve Heragor. Ő nagy veszélyt jelent az élők világára, és ide akar átjutni. - vette át a szót a taxisofőr külsejű férfi, Aaron Fox. Bár ezt mi még nem tudjuk róla, de a kórház környékén szokott fuvarokat vállalni. Egy ilyen alkalommal ismerte meg Dr. Smith-t. Ő szervezte be az orvost maguk közé, és ő tünteti el a hullákat.
- Az egyik transzba esett rituálé alatt szereztünk tudomást a létezéséről. Ha véráldozatot mutatunk be neki, csillapítjuk az éhségét. Ez az alku. - szólt közbe Jackson Smith, avagy a botanikus szerető.
- Ezért a lecsapolt vér?
- A kinyert vérből, természetesen festékkel hígítva, hogy használható legyen, és ne alvadjon meg túl gyorsan, el kell készítenünk a démon óriási falfreskóját. Ha elkészül a szentély, a monumentális remekmű, többé nem lép át ebbe a világba, mert ezzel szövetséget kötünk az emberiség nevében. Ezt ígérte. Az áldozataink között sok az ex-sámánista, aki elfordul a természet erőitől, a sámán családtól, kételkedni kezd. Nem találomra választjuk ki az áldozatokat, hanem olyanok közül kerülnek ki, akik feladták a hitet. - így már érthető például a korábbi festő halála. Talán mégsem akarta ezt, így meg kellett halnia. Chiklis vette át a helyét, hogy elkészítse a véres falfestményt. A médium lehetett az, aki kapcsolatba lépett a Heragor nevű démoni entitással. Miután már nem bírt elszámolni a lelkiismeretével a sok áldozat miatt, a társai végeztek vele.
- Na és Justin Goodman? Ő nem volt sámánista.
- Justin szaglászni kezdett Rosamund dolgai után, így megtalálta a szektát, de ő képtelen volt elfogadni az igazságot. Senki sem adhat fel minket olyan bűnökért, amiket nem követtünk el. Ez nem emberölés! Ez emberáldozat egy nagyobb jóért. Mások biztonságáért. Ő veszélyeztette a küldetésünket!
- Azt hiszem, eleget hallottam. Mindenkit beviszünk az őrsre, és ott majd előadhatják ezt a történetet vallomásként. - egy csomó más mellett, például drogteszt, elmeorvosi vizsgálat.
- Nem teheti!! Mi lesz a démonnal? Mindannyian meghalunk!
- Van egy rossz hírem. Egyszer mind meghalunk. - vontam meg a vállamat.
- A démont pedig bízzák csak rám. Előző életemben ördögűző voltam. Na tegyék szépen hátra a kezeiket! - ideje volt megbilincselni, aztán bevinni őket. A kollégák majd ismertetik velük a jogaikat.
Hát mégis csak X-akta volt...

...
Mindenhol is

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Shadows Grow Longer  Ezgif-2-8415a69641
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
The Shadows Grow Longer  Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
248
★ :
The Shadows Grow Longer  Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: The Shadows Grow Longer
The Shadows Grow Longer  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
The Shadows Grow Longer
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
»  when I would no longer expect it // Bia&Max
» hang in there a little longer, Georgia
» someone from the shadows
» What we do in the Shadows
» Dust & Shadows

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: