New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 131 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 121 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Meadow Gilberts
tollából
Ma 15:01-kor
Jennifer Adler
tollából
Ma 14:37-kor
Robert Benson
tollából
Ma 13:45-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 13:30-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 13:29-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 13:16-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 12:19-kor
Maxwell O'Connor
tollából
Ma 11:57-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 11:23-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen
TémanyitásTimothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen EmptyPént. 6 Aug. - 15:23

Timohty & Flor

Enrique, vagy, ahogy általában hívjuk Ric, egy nagyon régi és nagyon jó barátom, és több sosem volt és nem is lesz köztünk. Ő már jó néhány éve New Yorkban él, és nyitott Queensben egy tánciskolát. Amikor ide költöztem, akkor a lakás- és munkahelykeresés mellett az volt az egyik fő dolgom, hogy találjak egy olyan helyet, ahol hódolhatok annak a szenvedélyemnek, ami történjen bármi, mindig ki tud kapcsolni, és feledteti velem az élet sötét oldalát, és ez nem más, mint a tánc. Mivel én is San Juanban nőttem fel Richez hasonlóan, a tánc a mindennapjaink része volt mindig is, és ezt az ottani emberektől az a tény sem vehette el, hogy az USA társult állama vagyunk. Azt a hamisítatlan karibi tüzet semmi sem irthatja ki az ottani emberek szívéből, és én ennek mindig is hálás leszek. Egy buliban futottam össze Rickel nagy döbbenetemre, és az első tánc alkalmával egyből rájöttünk, hogy még mindig tökéletes táncpartnerei vagyunk egymásnak, még akkor is, ha körülbelül tizenkét éve nem is láttuk egymást. Akkor ismertem meg a mennyasszonyát, Cassyt, akit lenyűgözött az, ahogy táncolok, mivel ő csak akkor kezdett ismerkedni a tánc világával, amikor megismerték egymást. Szerencsére soha nem volt féltékeny rám azért, mert a vőlegényével táncolok, és ennek nagyon örülök. Jóban vagyunk, és Ő kért meg, hogy legyek én a „kistanár” az órákon, persze, ha ráérek, és ott tudok lenni az órákon.
Cassy viszont egy idő után azt vette észre magán, hogy a tánc hatására egyre magabiztosabb lett az élet más területein is, ami meglátszik rajta, és erről már nem egy visszajelzést kapott. Az oktatásokat ettől függetlenül még mindig szereti nekem átpasszolni. Az viszont teljesen az ő ötlete volt, hogy Ric indítson egy olyan tanfolyamot, ahol elsősorban azok vesznek részt, akik önbizalomhiánnyal küzdenek. Az ötlet jó, és mi is támogattuk, de, hogy ez mennyire fog eljutni a célközönséghez, és mennyire mernek eljönni az még a jövő zenéje. Minden esetre elkezdték megszervezni a plusz órákat, és a már régebb óta táncolókat is beszervezni segíteni, valamint szórólapokat legyártani, és a bemutatókat összerakni. Én is szerettem volna jobban besegíteni, de a főmunkám, a kisegítő munka, és a nyelvoktatás mellett, ami kiegészül rendszeres edzésekkel, képtelenségnek tűnt, de a bemutatókon ott voltam, amennyire csak a lehetőségeim engedték. A héten például nem is kell mennem dolgozni, mert annyi a túlórám, hogy a főnök megkért, hogy ne szaporítsam tovább a tartozásukat irányomban, mert csődbe fognak menni, és inkább pihenjem ki magam. Ennek fényében viszont az iskolai bemutatókon rész tudok venni.
Mára a NYU-ra szervezték le a bemutatót, és a szórólapok már hetek óta a legtöbb faliújságon ott virítanak megadva a legfontosabb részleteket, mint a bemutató pontos időpontja és helyszíne. Túl sok felszerelésre nem volt szükségünk, csak egy laptopra és hangosítókra, ami a zenét adja. Az iskola vezetősége eredetileg egy benti helyet javasolt, amit mi megköszöntünk, és az időjárás függvényében, ’B’ tervként megtartottunk, de úgy gondoltuk, hogy sokkal kellemesebb, és több embert vonz, ha kint kerül megrendezésre, amibe végül beleegyezett a vezetőség is. Az egyik táncosunk összerakta a technikát, Ric és én felvettük a tánccipőinket, Cassy és a többiek pedig még néhány, az első órák bővebb információkat adó szórólapokat készítették elő az osztogatásra. Valamint a nagyobb plakátot is felállították. Jó idő volt, és most amúgy sem az volt a lényeg, hogy milyen verseny-táncruhának megfelelő öltözetet veszünk magunkra, hanem pont az, hogy lássák, ehhez nem kellenek flitteres, kényelmetlen ruhák, hanem a mindennapi öltözet is teljesen megfelelő. Így Ricen egy egyszerű farmar és egy rövid ujjú póló volt, rajtam pedig egy szűk csípőnadrág, és egy olyan rövid ujjú, ami szabadon hagyta a hasamat, és Cassy is hasonlót vett fel, csak az ő felsőjének hosszabb ujja volt.
Maguk a táncok nem voltak megbeszélve, csak néhány alap dolog, illetve egy valami, hogy lesz egy csoportos bemutató. Egy kis gyors bemelegítés, néhány mozdulat, hogy kipróbáljuk a talajt, hogy mennyire tudunk rajta forogni, de úgy tűnt tökéletesen, és már fel is csendült az első szám, ami egy bachata volt, és már a rögtönzött parketten is voltunk. Ez egy nagyon szép és lassú szám volt, amit nagyon szerettem, és kezdő számnak tökéletesnek bizonyult. A második egy kizomba volt, amiről szintén úgy gondoltuk, hogy még a fiúknak is kedvet csinál a tánchoz, főleg, hogy elég közel kell tartani magukhoz a lányokat, és bíztunk benne, hogy nem pont ellenkező hatást elérve, megfutamodnak. Végül pedig egy csoportos bemutató, amit a középhaladósain mutattak be, amit Cassy adott a nézők tudtára.

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen EmptySzer. 24 Nov. - 20:37

Flor&Timothy


Nincs több órám, szóval végre mehetek haza, hogy beüljek a gép elé. Ebből a mondatból az jön le, hogy kocka vagyok, ami igaz is, de ma van az első Clash meccsünk és már nagyon várnak a többiek. Rengeteget készültünk rá, szóval meg kell nyernünk. Felkapom a táskám és már száguldok is a kijárat felé a folyosón, amikor a telefonom elkezd rezegni. Az okosórámon megnézem az értesítést. Saffron rakott ki egy instagram sztorit. Ilyenkor még a szívem is hevesebben ver. Nem bírom ki hazáig, előkapom a telefonom és már meg is nézem, hogy mit rakott ki. Valami táncelőadáson van. Reméltem, hogy magárol rakott ki valamit, de sajnos nem. Ennyivel el is engedném az egészet, de jön egy üzenet az egyik haveromtól. ~ Láttad Saffron sztoriját? Te is ott vagy a bemutatón? ~ Nem is értem a feltételezést, nem követem mindenhová. Csak az esetek 90%-ban megyek utána.~ Nem, nem igazán érdekel a tánc ~ Szeretem a sportokat, bár első ránézésre inkább sorolnak a stréber, kockák közé, mint a sportolók közé, pedig van azért izmom, egy kevéske. A sztereotípiák amúgy is hülyeségek. Sok sport van, amit kedvelek. Középiskolás koromban szertornáztam nagyon sokáig és abban nem is voltam béna. Legtöbbször gördeszkával közlekedek és a haverokkal gyakran eljárunk kosárlabdázni két LoL meccs között. Mióta bele vagyok zúgva Saffi-ba azóta otthon is edzegetek, hogy ne a külsőm legyen ami miatt nem lehetünk együtt. Ő egy tökéletes srácot érdemel és én azzá akarok válni. A tánc viszont sosem vonzott igazán. Néha otthon egy-egy jó számra én is megmozdulok, de nem hiszem, hogy jó lennék benne.
~ Úgy láttam, hogy Ah In is ott van... ~ Na ez az az üzenet, ami miatt végül visszafordulok. Az a srác túl sokat legyeskedik életem szerelme körül és ez már zavar. Összetörnék, ha őt választaná helyettem.
Szerencsémre sok plakát van kirakva a folyosókon, így hamar odatalálok. Meglepetésemre elég nagy tömeg van, így nem tudok odamenni Saffronhoz, de látótávolságon belül van és Ah In nincs a közelében. Ez megnyugtat, de az jobban aggaszt, hogy ő mennyire csodálva nézi a táncosokat. Szinte biztos vagyok, hogy bejön tetszik neki a tánc, de az is lehet, hogy a táncoktató pali is bejön neki. Talán imponálna neki, ha én is tudnék pár mozdulatot. Most már én is érdeklődve figyelem a táncosokat. A következő stílusnál eléggé kikerekedik a szemem. Nagyon közel vannak egymáshoz és ahogy mozgatják a csípőjüket... - Ilyet be lehet mutatni diákoknak? Ez nem korhatáros már? - értetlenkedek a mellettem lévőnek. Mintha mi nem lennénk már nagykorúak. De tényleg össze érnek ott lent is, ez már zavarbaejtő. De ekkor eszembe jut, hogy ezek mi is lehetnénk Saffieval. Rögtön másképpen állok az egészhez, mert szeretnék ennyire közel lenni hozzá. Ezt nekem is meg kell tanulnom!

~ Bocsi, hogy ilyen sokáig tartott Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen 2081954265  ~ 447 ~ruha ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen EmptyPént. 26 Nov. - 6:35

Timohty & Flor

A tánc rengeteg dologra jó. Ismerkedésre, kikapcsolódásra, sportra/mozgásra. Talán ezek azok, amik mindenki fejében elsőre megfordulnak. Azt viszont már jóval kevesebben tudják, hogy kiváló például arra, hogy megelőzze, vagy eltolja az időskori demenciát, vagy hasonló időskori mentális betegséget, mert egy nagyon kifinomult és összetett agyi funkciókat érintő elfoglaltság, hiszen egyszerre rengeteg dologra kell figyelni. Ilyen a zene, annak minden összetevője, főleg haladó szinten, ahol érdemes már figyelni a ritmusra, a különböző hangszerekre külön-külön is, és, ha van, akkor a dalra, mert mindegyikre máshogy lehet táncolni. Ezek mellett ott van a saját testünk, amit egyszerre kell összhangba hozni a zenével és partner mozdulataival. Ha fiú vagy, akkor a saját lépéseiden és díszítéseiden kívül, fejben előre kell meghallani a zenét, hogy a lányt is vezetni tudd, és ő időben tudjon reagálni úgy, hogy még Ő is a zenében/ritmusban legyen. Ha lány vagy, akkor pedig a legfinomabb jelzésekre is reagálnod kell, hogy azt táncolt, amit a fiú vezet, és persze a díszítés is szép és könnyed legyen. Persze ezt elmondani sokkal bonyolultabb, mint ezekre ráérezni. De ennek az összetettségnek egy olyan „mellékterméke” is van, ami mindenkinek nagyon hasznos, és ez az önbizalom. Mi ez utóbbit próbáljuk most előtérbe helyezni, bár nem egyszerű, mert ez idő kérdése, és a táncostól is megkövetel egyfajta kitartást. Mi Riccel ezt nem érezzük, mert ebbe születtünk, mármint a tánc világába, hiszen az USA-tól délre mindenki tud táncolni, és ez a mindennapok része. Mi is kicsi korunk óta táncolunk, így nem is tudjuk, hogy e nélkül milyen, vagy mi magunk milyenek lennénk.
Nekem most nagyon egyszerű dolgom van, csak ott kell lennem. Ric vezet, én meg követem. Ha Ő tudja a lépéseket, nem tévedhetünk, így a közös bemutató sem lesz nehéz. Ráadásul, ez nem egy olyan fellépés, ahol vérre menne a tánc, mert most valahol az a lényeg, hogy azt érezze a közönség, hogy ez egy természetes, könnyen tanulható dolog. Ennek megfelelően a szóló táncok is rögtönzöttek, mint egy buliban. Én pedig teljesen ki is kapcsoltam agyilag, így sikeresen meg is felejtkezek a közönségről. Itt a párok tagjai azt csinálnak, ami magától jön nekik, csak az alapot kell tudni, ami minden páros táncnál elvárás: alaplépés, fiúnál a vezetés, lánynál a követés.
A közös fellépésnél én kicsit csalok, mert lesek a többi lánytól, hogy a díszítés egyezzen, de mivel én szoktam „con dos mujeres”-t, azaz férfi oldalról nézve, „két nővel” formációban táncolni, ahol kell figyelnie egymásra a két lánynak is, ez nem okoz gondot. Ezért szúrom ki a Cassy mellett álló srácot, akin a meglepettségen kívül, mintha egy kis(?) zavart is látnék. Cassy viszont úgy tűnik, nem lepődik meg, csak kedvesen magyaráz valamit a srácnak.
- Itt már mindenki betöltötte a tizennyolcat, ha nem tévedek - mondja a barátnőm kedvesen -, és nem hiszem, hogy Te nem szeretnél így vezetni egy lányt, és ilyen közel lenni hozzá - kérdezi enyhén költőien egy kis cinkossággal a hangjában. - A tánc az egyik legjobb kifejezési eszköz, amit szavak nélkül is lehet érteni. Ráadásul a lányok többsége szeret táncolni, és bár gyakran kell nekik csoportosan együtt táncolni, azért mindegyik abban reménykedik, hogy ezt egy helyes fiúval csinálhatják - néz rá komolyan, mintha nagy titkot árult volna el. - Ha szeretnéd kipróbálni, akkor itt egy szórólap, ahol az első óra fontosabb részletei vannak - nyújt át neki egy lapot, amin az időpont, helyszín, és azon fontos dolgok vannak, amiket hozniuk kell, ami a váltócipő. A többi csak opció, ha úgy érzik, szükségük van rá.
Közben lecseng a közös tánc zenéjének utolsó hangja is, így én és Ric lejövünk, hogy átadjuk a helyet egy másik párnak a parketten, akik egy kicsit kubai salsázni fognak.
- Sziasztok! - köszönünk egyszerre Riccel, és Ric ad egy szájra puszit Cassynek, hiszen mégis csak ő a mennyasszonya.
- Mi a helyzet? - kérdezem a srácot, miközben az én szemem is a táncosokra téved egy pillanatra.

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Timothy & Flor - Önbizalomfejlesztő kicsit másképpen
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kettős ügynök, csak kicsit másképp
» ingrid + timothy - lucky day
» Timothy King
» Damarys and Timothy
» ellis; timothy

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: