New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 95 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 85 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. 2024 - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Diana Armenis
tollából
Ma 22:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 22:51-kor
Jay Harrison
tollából
Ma 22:37-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 22:14-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 22:10-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 22:04-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 21:46-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 21:44-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 21:23-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Jill y Flor - egymást keresztező utak
TémanyitásJill y Flor - egymást keresztező utak
Jill y Flor - egymást keresztező utak EmptyVas. 31 Jan. 2021 - 9:56

Jill y Flor

Reggel olyan szuperül indult a napom, mint ahogy nagyon ritkán. Ahhoz képest, hogy szokásomhoz híven nagyon rosszul aludtam, a kávé egészen energikussá tett. Fél óra alatt, amíg vártam, hogy Marcus megérkezzen értem, zuhanyoztam, felöltöztem, reggeliztem, elmosogattam, a szobámban is rendezkedtem, és jócskán túltejesítettem a reggeli rutinszerű készülődésemet. Így legalább Rae, a lakótársam sem utálhat ki, hogy mindig rendetlen vagyok az időhiány miatt. Az ajtóban szinte elsöpörtem a felvigyázómat, ahogy kiléptem, de legalább látta rajtam, hogy jó kedvem van. Azok után, hogy megint majdnem mellé fogtam a párválasztásánál, ami nem rajtam múlt, hogy nem így történt, hanem rajtuk, azt hitték, hogy sokáig rájuk sem fogok nézni. Tényleg magam alatt voltam, de nem rájuk haragudtam, hanem magamra és a helyzetre.
Bent viszont már egy kevésbé jó hír fogadott, mert az egyik kolléganő, akinek ma terepmunkája lett volna Brooklynban, kificamította a bokáját, és jelenleg otthon fekszik felpolcolt lábbal. Nem haragszom rá, félre értés ne essék, mert ez előfordul, és én is jártam már nem egyszer így, baromi kellemetlen, és nagyon fájdalmas is, de a plusz munka nem hiányzott. A saját munkámmal is meg vagyok csúszva, főleg a papírmunkával, de a külsős cégek ellenőrzése is nagyon fontos, és tartani kell az ütemtervet, mert a csúszásokat nagyon nehéz behozni. A papírozást munkaidő után is meg lehet csinálni, viszont helyszíni ellenőrzést munkaidő után már bajos, hiszen zárás után semmit sem találnánk még akkor sem, ha minden szabálytalan lenne. A két cég ellenőrzése pedig szinte egész napos program lesz, mert a városi forgalom nem a barátja az autósoknak, tömegközlekedéssel meg elvileg gyorsabb lenne, de se az EPA nem pártolja, az én esetemben pedig Marcusék sem, így marad a kocsi. Még szerencse, hogy tudok vezetni, sőt, állítom, hogy az egyik legjobb oktatást kaptam. Tío, habár nem oktató, a katonaságnál határozottan jól megtanult vezetni, és engem is megtanított. Hiába kaptam meg a tanulójogsit, mindent előröl kezdtünk manuális váltós kocsin. Itt, Amerikában nagyon kevés ilyen van, de azért akad, és Tío azt mondta, hogy, aki azon megtanul, bármit elvezet, viszont fordítva ez nem igaz. Ráadásul itt az EPA-nál is van ilyen, amit főleg terep-mintavételekhez használunk, így nekem már nem is kellett külön megtanulnom ezt is vezetni, csak megkaptam a kulcsait.
Ma viszont egy teljesen „normális” kocsit kaptam, amit főleg városi forgalomra terveztek, és mázlimra nem is túl nagyot. Van néhány kocsink, amit nem tudok vezetni, mert a százhatvan centimmel szinte ki sem látok belőle, és a pedálok elérése is gondot okoz.
Az úton egyik helyszín felé sem volt semmi gond. Az első helyszínen semmi szabálytalanságot nem találtam, a másikon sem volt semmi kirívó eset, csak néhány apróság, amire vonatkozóan már meg is kezdték a technológia fejlesztését, az engedélyek benyújtásánál pedig már csak a felelős tervező nyilatkozatára várnak, amit a mai napra ígért. A dokumentációk viszont eddig, első ránézésre rendben lesznek, bár ez nem az én hatásköröm, főleg nem egy ilyen ellenőrzés során. Nekem ezt csak azért volt szükséges megnézni, hogy valóban tesznek-e intézkedéseket a probléma elhárítására vagy csak a szájuk jár, hogy ne kapjanak büntetést.
Olyan délután kettő felé jár az idő, amikor elindulok visszafelé, de úgy érzem, hogy szükségem van egy kávéra, így megállok egy gyorsétteremnél, amit pár perc alatt el is fogyasztok. A parkolóból alig fordulok ki, amikor már meg is fog egy piros lámpa, aminél értelem szerűen megállok, ráadásul mér előttem is megállt egy autó. Még alig pár másodperce állok, amikor hangos fékcsikorgást, csattanást hallok a közelből, de mire a visszapillantóba néznék, már csak azt érzem, hogy valaki belém jött, amitől valami kemény dolognak csapódik a fejem.

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Jill y Flor - egymást keresztező utak Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Jill y Flor - egymást keresztező utak
Jill y Flor - egymást keresztező utak EmptyVas. 31 Jan. 2021 - 17:03

Flor&Jill
"Egy kis délutáni koccanás"
Ritkán indul jól a reggelem, mert az elmúlt időszakban mindig volt olyan nyomozás, ami testileg és lelkileg is megterhelt, ám ezen a reggelen napsütésre és a kutyám nedves orrának böködésére ébredtem. Azt hiszem, hogy sikerült is kipihennem magam úgy igazán, összesen nyolc órát aludtam, ami rekordnak számított az eddigi öt-hat órákhoz képest. A szemem alatt sem gyűltek össze most ráncok, a turmixom is bomba jóízű lett, s ahogy beértem az őrsre, még egy meglepetés tortával is vártak, s nem felejtették el azt, hogy legutóbb nem jutott időnk az ünneplésre. S bár nem ma volt a szülinapom, ők bepótolták a legutóbbi elmaradt eseményt, ez pedig igazán jól esett. A torta is isteni volt, étcsokoládéval és malaysiai csokival karöltve, csak úgy omlott a számban minden egyes falat.
A gyors sütizést követően beindult a nap, egy rövid értekezlet, aztán megkaptuk a feladatot, hogy melyik környéket kellene megfigyelnünk. Mi más is lehetett volna ez, ha nem Brooklyn egyik leglepukkantabb környéke, ami hemzsegett a drogos bandáktól. Egy bizonyos Raul Reyes nevű agyontetovált pasast kellett megfigyelnünk, hogy kikkel találkozik, mikor ki és mivel érkezik hozzá, látunk-e valami gyanúsat, és sorolhatnám. Mondhatni könnyed feladatnak tűnt ez az eddigiekhez képest, ilyenkor kicsit pihentethettük az izmainkat és lazíthattunk. Délután fél kettőig megfigyeltük ezt a pasast, feljegyeztük, hogy kik jöttek s mentek hozzá, aztán leadtuk a forródrótot a kollégáknak, mikor Reyes kocsiba ült, és elindult. Ezután már a kollégák vették át a megfigyelés menetét, miközben Brandonnal együtt kivehettük a nekünk is kijáró ebédszünetet.
- Mit kérsz akkor, salátát? - kérdezte vigyorral az arcán Brandon, mire csak egy lesújtó pillantást lövelltem felé. - Szerintem ne akard, hogy elővegyem a stukkerem. Tudod jól, hogy nem eszem salátát, én nem az a plácacica vagyok, akit a legutóbb szedtél össze. Hogy is hívják? Amberly?
- Csak simán Amber, és tényleg csak salátát eszik, meg vizet iszik, semmi mást. Mégis szerintem többet nyom a mérlegen, mint én - ehhez még vakkantott is egyet, mire csak rosszallóan csóváltam meg a fejem.
- Néha akkora egy bunkó tudsz lenni Brandon.
- Jól van má’, úgy sem hallja. Na ne aggódj, tudom, hogy a csirkés burrito a kedvenced. Máris hozok neked extra öntettel - biccentve csukta be az ajtót, majd megindult a gyorsétterem felé, ahol egyébként állítom, hogy a körzet egyik legjobb mexikói kajáldája volt. Míg Bran végre valami jót tett, és nem a hímsoviniszta dumájával fárasztott, addig előhalásztam a telefonom, s gyorsan végig csekkoltam a ritkán használt Facebookomat, hogy lássam, kitől is érkezett üzenet az elmúlt napokban. Némi fintor is kiült az arcomra, mikor megláttam Delaware nevét, nem csíptem a pasit, mert állandóan belemászott az ember arcába, és túlságosan hízelkedő volt. Ha ő írt, akkor egész biztos, hogy akart valamit.
El is lapoztam a következő üzenetre, de hirtelen összerezzentem a csattanástól, ami közvetlen a közelemben történt, s akkora zajjal járt, hogy kis híján rám tört a frász. Oldalra kapva a pillantásom, egyből megakadt a tekintetem az egymásba szaladt autókon, ki is pattantam, hogy ellenőrizzem, jól vannak-e. Közben felemeltem a jelvényemet is, hogy ezzel lassítsam be az esetleg még arra tévedő járműveket, akik mondjuk pofátlan módon mennének tovább.
- Hahó, minden rendben? - először a hátsó autóhoz kopogtattam be, a pasasnak csupán az orra vérzett, valószínűleg a légzsák legyintette arcon, de láthatóan más baja nem volt, így leokézva rohantam a következő autóhoz, s azon kopogtattam be.
- Hé, hölgyem, jól van? - volt bennem némi aggodalom ilyen esetekben, fel is kaptam a fejem, hogy körbenézzek, odaért-e már rajtam kívül valaki, vagy jön-e járőr, mert ilyen esetekben felmerült a kockázata annak, hogy további autók ütköznek a balesetet szenvedett járművekbe.
- Igyekezz már, szólj be! - közben megláttam Brandont, intettem is neki, aki kezei közt a burritóval sietett a szolgálati járművünk felé. Csak ezután néztem vissza oda, ahová bekopogtattam, remélve, hogy már lehúzták az ablakot, vagy kinyitották az ajtót, s megtudom, hogy minden rendben van-e.
~ Megjegyzés ~ Szószám ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jill y Flor - egymást keresztező utak
Jill y Flor - egymást keresztező utak EmptyHétf. 1 Feb. 2021 - 18:39

Jill y Flor

Gyakran mondják az életre, hogy olyan, mint a mérleghinta, egyszer fent, egyszer lett. Ez mindenki életére igaz, de én mégis úgy érzem, mintha én gyakrabban lennék lent, mert épphogy elindulok felfelé, már lent is találom magam. Jó, azt aláírom, hogy mostanában közvetlenül nem irányult ellenem semmilyen támadás, mégsem tudtam úgy igazán fellélegezni eddig.
Reggel, amikor beszálltam Marcus kocsijába, átsuhant rajtam egy rossz érzés, de nem foglalkoztam vele, mert túl jól éreztem magam, és semmilyen jele nem volt, hogy ma baj történhet. Amikor közölték, hogy terepre megyek, akkor pedig úgy véltem, hogy ez volt a rossz érzés oka, hogy ma túlórázok, így le kell mondanom a délutáni edzést, mert képtelenség, hogy időben végezzek. Így indulás előtt írtam is Marcusnak, hogy valószínűleg tovább leszek bent, és, ha pontosabbat tudok, írok, de nyugodtan végezze a többi dolgát, én rendben leszek. Ezt megígértem neki és Rydernek, hogy mindig szólok, ha kilátásban van valamilyen változás, de egyébként is értesíteném őket, mert tudom, milyen kellemetlen tud lenni, ha csak az utolsó pillanatban mondják le a találkozót, vagy változtatnak a dolgokon.
Igaz bent kaptam egy segítőt, aki átvesz tőlem néhány munkát, de csak diákmunkás, így túl komoly jelentéseket még nem bízok rá, hiszen nincs, nem is lehet, szakmai tapasztalata. Ezért is írtam neki reggel bent, hogy ma nyugodtan tanuljon, intézze a dolgait, ma részemről szabad, amire a főnök is rábólintott. Fölösleges lenne négy órát bent szobroznia, ha nem tud semmit sem csinálni. Jó, tanulni tudna, de azt otthon vagy a suliban is tud.
Mivel az ellenőrzéseken sem volt semmi különös, így már el is felejtkeztem a reggeli előérzetemről. Kár volt. A fékcsikorgást még igazán be sem tudtam azonosítani, hogy honnan is jön, csak ösztönből jött, hogy hátra kellene néznem, de már késő volt. Ahogy belém jöttek én már fejeltem is előre, és hiába a biztonsági öv, a fejemet nem akadályozta meg, hogy találkozzon a kormánnyal. A kocsiban elvileg van légzsák, és elvileg a céges kocsikat rendszeresen ellenőrzik is, mégis csak az öv tartott vissza attól, hogy valóban közelről kinézzek a szélvédőn.
Nem tudom, hogy elveszítettem-e az eszméletemet, de pár másodperc tuti, hogy kimaradt. Idő kellett ahhoz is, hogy újra betájoljam magam, hogy hol is vagyok, így kicsit megpróbáltam megrázni a fejemet, hogy kitisztuljon. Rossz ötlet volt, mert rájöttem, a fejem mellett a nyakam is fáj. Ekkor viszont már kopogást is hallok az ablakon keresztül, de most már óvatosabban mozdulok. Próbálom megnyomni azt a gombot, amelyik kinyitja az ablakot, de elég nehezen találom el, mert annyira remeg a kezem. Mire sikerül, már hátrafelé beszél, de nem látom, hogy kihez, mert pont kitakarja előlem a képet. Amíg visszafordul felém a sajgó fejemhez nyomom a tenyeremet, majd elveszem, hogy megnézzem vérzik-e, de nem látok semmit, de ez nem zárja ki, hogy kicsit lehorzsolódott. Fájni viszont nagyon fáj.
- Azt hiszem, jól vagyok - válaszolok egyáltalán nem túl meggyőzően. - Mi történt? - kérdezem a kocsim mellett álló hölgyet. Közben a biztonsági övet igyekszek kikapcsolni, de elég nehezen akar összejönni, mert nem tudom rendesen megnyomni a gombot, csak vagy a negyedik próbálkozásra.

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Jill y Flor - egymást keresztező utak Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Jill y Flor - egymást keresztező utak
Jill y Flor - egymást keresztező utak EmptyHétf. 1 Feb. 2021 - 21:11

Flor&Jill
"Egy kis délutáni koccanás"
Rendőrként sok mindent éltem már át, nem is egyszer kerültem veszélybe, száguldott már el tőlem néhány centire golyó, a fülem hozzá volt szokva a pisztoly dörrenéséhez, de állítom, hogy az autók dübörgő csattanásától minden egyes alkalommal falra másztam. Nagyon nem szerettem a baleseteket, sokszor fel tudtam magam húzni azokon a videókon, amiket a közlekedési kihágásokról pakoltak fel különféle közösségi oldalakra, s bizony, nem egyszer morogtam is valami cifrát az orrom alá, ha olyat láttam. Egyszerűen dühített ez a sok szabályszegés, és az, hogy ami egyébként elkerülhető lenne, még arra sem volt képes az emberiség nagy része. Pedig tényleg csak néhány szabályt kellett volna betartani, mint mondjuk, ha piros a lámpa, akkor nem rohanok bele teljes gázzal az előtte ácsorgó járművekbe. Most is épp ez történt, siettem is , hogy biztosítsam a helyszínt és ellenőrizzem a sérülteket, legalább addig, míg nem ér ki a helyszínelő kolléga. A vétkes sofőr szerencsére nem szenvedett nagy kárt, ám úgy tűnt, hogy az előtte lévő járműben a fiatal nő már nem épp így járt, mert ablakon keresztül úgy tűnt, hogy nincs minden rendben. Nehezen is nyitott ajtót, de mikor láttam, hogy már megpöckölte a gombot, én magam segítettem rá kintről, s kitárva a jármű ajtaját, alaposabban is szemügyre tudtam őt venni.
- Jill vagyok, jól vagy? - látva, hogy nagyjából egykorúak lehetünk, inkább áttértem a tegeződési formához, egy ilyen esetekben talán nyújtott egy kis megnyugvást a sérülteknek. Láttam, hogy a fejét fogja, s bár nem láttam se a kezén, se máshol vérzés nyomait, abban nem voltam biztos, hogy nem is szenvedett-e komolyabb sérülést.
- Jó, de biztos, ami biztos, a mentősök inkább majd megvizsgálnak, nemsokára itt lesznek - biztosítottam róla, hogy nem kell aggódni, s bár nem láttam, hogy ebben a pillanatban a társam mit művel, biztos voltam benne, hogy Brandon már értesítette a helyi szerveket.
- Egy autó belerohant hátulról a kocsidba, elég csúnyán felgyűrte. A légzsákod nem működött? - csak most tűnt fel, hogy míg a másik pasasnál kieresztve lógott a nagy fehér zsák, addig ebben a járműben ez hiányzott, vagy nem nyílt ki. Ebből, s a nő gyenge mozdulataiból pedig arra gyanakodtam, hogy talán fejsérülése lehet, esetleg egy agyrázkódás.
- Várj, segítek. Fáj valamid? Nyakad -fejed? - általában a legtöbb ilyen balesetben ezek sérülnek meg először, ezért is kérdeztem rá, mert ha a nyaka is fáj, akkor tényleg nem szabadna mozognia. Közben behajoltam a járműbe, s megpróbáltam kikattintani a biztonsági övét. Ekkor azonban egy újabb erőteljes csattanás hallatszott, úgy megijedtem, hogy picit én is megfejeltem a az autó felső karosszériáját, majd egyenesedtem csak fel, hogy szemügyre vegyem, mégis mi a fene történt.
- A rohadt életbe, valaki tegye már ki az elakadásjelzőt - csúnyát káromkodva fürkésztem azt, hogy a mellettünk lévő sávba is belekoccant egy autó, valószínűleg az előbbi baleset végett. - Brandon, hol vannak már a kollégák? - kiáltottam át a társamnak, aki széttette a kezét, s már rohant is ki az útra, hogy jelvényét feltartva igyekezzen helyt állni, és helyettesíteni a járőröket. - Oké , hogy hívnak? Mit gondolsz, ki tudsz szállni? -érdeklődtem a kocsiban ülő nőtől, mert ha nem fájt a nyaka, akkor lehet, hogy jobb lett volna elhagyni azt az autót.
~ Megjegyzés ~ Szószám ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jill y Flor - egymást keresztező utak
Jill y Flor - egymást keresztező utak EmptyKedd 2 Feb. 2021 - 19:10

Jill y Flor

Én már túl sok mindent láttam és éltem át életem során. Tío az FBI-nál dolgozik, és habár Ő volt katona is, néha még így is elismeri, hogy csodálja, hogy még viszonylag normális vagyok. Azért viszonylag, mert pánikrohamaim azért akadnak, de tudom, hogy mitől, és próbálom kerülni ezeket a helyzeteket, bár nem mindig sikerül. Közlekedési balesetet már láttam, de még nem voltam a részese; és nem is akartam. Próbálom betartani a szabályokat, de volt már rá példa, hogy a helyzet úgy hozta, hogy biztonságosabb volt szabálytalankodni, mint szabályosnak lenni. Ilyen eset volt, amikor a lámpa sárgára váltott, és először terveztem, hogy megállok, de a mögöttem lévő autón nem éppen az látszott, hogy tervezne megállni, így inkább én is tovább mentem. Annak nem tudom mi lett a vége, mert én lekanyarodtam, a mögöttem lévő pedig egyenesen száguldott tovább. Sosem értettem miért kell esztelenül száguldani, bár, ha Tío vezet megkülönböztetett jelzéssel miközben én is ott ülök vele, az kifejezetten nyugtat. Leginkább nem a sebesség, hanem, hogy tudom, „most már nem érnek utol, nem kaphatnak el, nem lehet bajom”. Nem vagyok paranoiás, csak tudom, hogy a mostohabátyámnak fent vagyok a célkeresztjében. Azt viszont nem tartom valószínűnek, hogy ebben most benne lenne a keze. Most csak rosszkor voltam rossz helyen, és tényleg nem én voltam a célpont. Bár azt sem hiszem, hogy itt volt célpont. Itt maximum a „fékút vége” tábla volt rossz helyre kitéve, a kocsim hátuljára.
Az ablak működik, de örülök, hogy rásegített, mert így gyorsabb volt, és most már jobban is hallom, hogy mit mond, mert az előbb csak tippeltem, hogy kérdezett hasonlót. Szigetelni persze szigetel a kocsi, legalább is a hangokat jól szűri. - Azt hiszem a körülményekhez képest jó - gondolom végig, mert eddig úgy tűnik, hogy mindenem mozog, és „csak” a fejem és a nyakam fáj, bár az utóbbi sem vészesen. Inkább hasonlítanám ahhoz, amikor rossz mozdulattól izomgörcsöm lett. Nagyon örülök, hogy letegezett, mert hasonlóan feszült helyzetben kényelmetlenül érint, ha még a magázódásra is figyelmen kell.
- De ugye nem kell kórházba mennem? - jön a leghülyébb kérdés, ami csak elhagyhatja a számat, de utálom a kórházakat. Az ellen nincs kifogásom, hogy megvizsgáljanak a mentősök, mert gyanítom, hogy egy agyrázkódást beszereztem. Keményfejűnek tartanak, de tudjuk, hogy mindig van keményebb.
- Akkor tényleg közelről jött az a fékcsikorgás - húzom el a számat. - Céges kocsi, elvileg lennie kellene benne - mondom nem túl meggyőzően. Azt hiszem ezzel el is árultam, hogy lényegében semmit se tudok a jelenlegi járműről, amiben ülök, és nem régen még vezettem. Nem, ennyire nem vagyok gyenge műszaki dolgokban, de nem az én feladatom a karbantartás, én csak azt ellenőrzöm, amit általában reggelente kellene, és ebben a légzsákteszt nincs benne. Azt, hogy mikor volt komolyabb ellenőrzésen a kocsi, arról még azt sem tudom, hogy kitől kellene megkérdezni.
- Köszönöm! - mondom, amikor kicsatolja helyettem az övemet. - Az adrenalintól nagyon remeg a kezem - indoklom, hogy miért húztam le olyan lassan az ablakot, és miért nem tudtam kikapcsolni az övet. Ritkán remeg a kezem, de most nagyon, legalább annyira, mint az államvizsgán, amikor percekig nem tudtam leírni egyetlen szót sem. - A fejem is és a nyakam is, de szerintem a nyakam csak izomhúzódás - mondom az öndiagnózisomat, ami az esetek többségében bejön.
- ¡Hostia! (francba) - káromkodok én is, de nekem könnyebb spanyolul, még mindig, hiába élek tíz éve Amerikában, és hiába vagyok kétnyelvű születésem óta. - Jól vagy? - kérdezem, amikor a mellettünk lévő csattanástól ő is beveri a fejét a műszerfalba.
- Flor vagyok - válaszolok, és egyúttal be is mutatkozok, jó, hogy eszembe jut végre, bár most se magamtól. - Szerintem igen, ki - és óvatosan, lehetőleg a fejemet nem mozgatva szállok ki a kocsiból, már, ha engedi, és nem tiltja meg. Nem akarom egyelőre megnézni magamat a belső visszapillantóban, mert lehet jobb, ha nem látom a sérüléseimet. Így viszont nem tudom, hogy ajánlatos-e mozognom, kiszállnom, bár ha még egy páran csatlakoznak még a balesethez a gépjárművükkel, akkor lehet, jobb lenne kiszállnom, amíg még lehet, és van hova.

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Jill y Flor - egymást keresztező utak Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Jill y Flor - egymást keresztező utak
Jill y Flor - egymást keresztező utak EmptySzer. 3 Feb. 2021 - 21:30

Flor&Jill
"Egy kis délutáni koccanás"
Eszembe jutott egy eset még járőr korszakom hajnaláról, éppen hazafelé tartottunk a társammal, este volt és szakadt a hó. A távolból látszódtak a magasba csapó lángnyelvek, s ahogy közelebb értünk, láttuk a szörnyűséget. Két autó ütközött, s továbbiak csapódtak beléjük. Az egyik valószínűleg azonnal lángra gyúlt, de alig lehetett néhány perccel korábban azelőtt, hogy odaértünk. Mi voltunk az elsők a helyszínen, s igazából csoda volt az, hogy mi magunk nem szaladtunk bele az előttünk feltorlódott járművekbe.
A tűzoltókat és a mentőket azonnal riasztottuk, s mi magunk próbáltuk tenni a telhetőt, ami az ilyen helyzetekben szokás és elvárható egy járőrtől. Emlékszem, akkor is az volt az első, hogy miután felkapcsoltuk a fényjelzéseket, ellenőrizzük az autók utasait. Némelyik járműben rémisztő látvány tárult elém, azt nem is kívánom senkinek. Zöldfülűként nehéz volt egy ilyen esetet átvészelni, s akkor határoztam el azt, hogy helyszínelő az nem akarok lenni. Inkább legyek nyomozó, inkább fussak a bűnözők után, csak ilyenben ne kelljen részt vennem többé.
Azóta nem is volt részem ilyesmiben, egészen mostanáig. Ez persze különbözött az akkori esettől, hisz fényes nappal volt, a hó sem szakadt, jók voltak a látási viszonyok, s az autókban ülők sem sérültek meg annyira. Ennek ellenére mélyen élt bennem az emlék, s részben talán emiatt szerettem volna azt, hogy az utasok minél előbb biztonságba kerüljenek.
-  Ezt nem tudom, majd a mentősök eldöntik, de szerintem be fognak vinni egy ellenőrzésre - szinte biztos voltam benne, hogy nem fogják csak úgy hazaengedni, főleg nem egy fejsérüléssel. Lehet komolyabb baj is ebből, ha nem vizsgálják ki, még akkor is, ha nem tűnik annak.
- Igen, nem tudom, mennyivel hajthatott a pasas, és miért nem vette észre a piros lámpát - hangomból a nő érezhette azt, hogy bosszús vagyok az ilyen sofőrök miatt, mert ezek a dolgok tényleg nagyon fel tudtak idegesíteni.
Az, hogy a céges kocsiban nem működött a légzsák, rossz ómen volt, meg is csóváltam a fejem, mert ez így nem volt egy életbiztosítás, főleg ha a munkája nagy részében ide-oda kell utazgatnia.
- Akkor az orvosi számlát majd írhatod a cég számlájára, nem túl szerencsés, hogy ilyen autót adtak. Lehet, hogy érdemes lenne átnézetni a járművet - nem akartam okoskodni, de tényleg nem lehetett jó érzés az, hogy egy balesetben nem nyílt ki az a légzsák. Még szerencse, hogy nem történt nagyobb baj.
Közben odahajoltam, hogy segítsek kikapcsolni az övet, s ezzel el is szórakoztam egy kis ideig, mert nekem sem ment ez olyan könnyedén.
- Ismerős, ne aggódj, elmúlik - egy baráti mosolyt küldtem felé nyugtatásként, egész biztos, hogy megijedt a balesetben, ezt nem is csodáltam. A remegés ilyenkor normális volt, emlékszem, hogy egy-egy komolyabb bevetés és akció után bizony nekem is úgy remegett, mint a nyárfalevél. Olyankor segített egy pohár bourbon, most viszont híján voltunk az italnak.
- Fej és nyak, igen a homlokodon van egy kis horzsolás - megerősítettem a szavait, a nyakán meg nem látszott semmi, de ez teljesen normális volt, hogy egy ütközésben meghúzta a nyakát. - Azért, ha lehet, ne nagyon mozgasd - ugyan nem gondoltam, hogy túl komoly lenne a húzódás, jobb volt megelőzni a bajt. Ekkor csattant egy újabb vétlen áldozat a közelben álló járművek egyikébe, így ijedtségemben kicsit én is lefejeltem a járművet.
- Nem tudom, mégis mit kéne kitennünk, egy óriás lámpát? - bosszankodtam a csattanást követően, miközben balommal picit megdörgöltem a fejem tetejét.
- Igen, jól csak nem tudom megérteni, hogy miért nem figyelnek oda az emberek - ezután váltottam pár szót a társammal kiabálva, hogy hallja, amit mondok, s mivel attól féltem, hogy lesz még néhány figyelmetlen sofőr, jobbnak láttam azt, ha inkább elhagyná az autót a nő, kinek épp a nevét is megtudtam.
- Nagyszerű Flor, akkor szerintem az lesz a legbiztonságosabb, ha most kiszállsz, és átsétálunk ide a parkolóba. Nincs messze, de biztonságosabb ott várakozni, mint itt. Azt mondtad, hogy a nyakad rándult, igaz? Nagyon óvatosan szállj ki, és tényleg ne mozgasd. Ha szükséges, támaszkodhatsz rám, gyere, segítek - a kezeimet nyújtottam felé, hogy azokat megfoghassa, és segíthessen saját magán is. Aztán úgy próbáltam állni, hogy segítségül legyek neki. Eközben felhangzott a sziréna, s úgy tűnt, hogy már a közelben járhatott a mentő is.
- Tessék, már a közelben járnak, nem is kell sokáig várnod - biztattam, s közben elsegítettem a saját szolgálati autómhoz, aminek kinyitottam az ajtaját, hogy be tudjon ülni addig, míg várjuk a mentőautót.
- Egyébként értesítsek valakit? Ha adsz egy számot, akkor felhívom és elmondom, hogy mi történt - nem hiszem, hogy neki most lett volna erre energiája, meg aztán, jelen pillanatban úgy sem volt jobb dolgom, csak a kihűlő félben lévő burrito várt rám.
~ Megjegyzés ~ Szószám ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jill y Flor - egymást keresztező utak
Jill y Flor - egymást keresztező utak EmptyCsüt. 4 Feb. 2021 - 17:42

Jill y Flor

Rossz emlékeim vannak az orvosokról, és a kórházak ezt csak tetézik. Az árvaházban lévő doktornő minden volt csak gyerekbarát nem, így leginkább mindenki csak akkor ment hozzá, ha vitték. Ennek ellenére nem vagyok orvos-ellenes, és, ha oda kerülök, betartom, amit mondanak, csak akkor nagy baj van, ha én odakerülök. Ezért is vágok elkeseredett képet, amikor a nekem segítő hölgy közli, valószínűleg bevisznek vizsgálatokra. Tudom, hogy sem a fejsérülésekkel, sem az ilyen nyaksérülésekkel nem szabad játszani, de voltam már rosszabbul is, és abból sem lett semmi baj, így bizakodom, hogy most sem komolyak a sérüléseim. Persze, ha azt mondják, menjek, megyek, mert nincs kedvem vitatkozni, sem a lakótársammal, sem Marcussal és Ryderrel, Tíoval meg pláne nem, aki elől még ekkora távolság ellenére sem tudok eltitkolni semmi lényegeset.
- Lehet a szemészetre sietett - mondom, ami először az eszembe jut, mert nem észrevenni a piros lámpát az előtte álló autókkal, komoly látási problémákra utal. Önmagában a piros még csak-csak hagyján, mert nem betonfal, ahogy az egyik ismerősöm fogalmaz, de, hogy az autókat sem látta… na, az már magas. Megértem a felháborodását, mert én is ezt érzem, csak most a baleset a kedvesebbik énemet hozta ki belőlem, és nem a „leharapom bárkinek a fejét, ha idióta az illető” énemet.
- Van biztosításom, de jó, hogy mondod és köszönöm. Ez munkahelyi balesetnek számít, és, ha nem dolgozhatok, akkor nem mindegy mennyit vonnak le - húzom el a számat egy pillanatra. Nem szívesen vagyok otthon betegen, mert akkor nem tudok semmit sem csinálni, és akkor agyalok, és az nekem nagyon nem jó. De most legalább a fizetésem nem sínyli meg a betegszabadságot. Abban pedig biztos vagyok, hogy ezek után az összes kocsit átnézetik.
Visszamosolygok a nyugtatására. Jól esik a támogatása. Csak nekem ez olyan kellemetlen, mert voltam már rosszabb, veszélyesebb helyzetben, és ezt eddig még csak vizsgán fordult elő. Főleg, hogy D.C-ben fegyvertartásim is van, és sosem remegett a kezem. Itt csak azért nincs, mert saját fegyverem sincs, és a lőtereken eddig mindig olyan felügyeletével voltam, akinek volt engedélye, így tőlem nem kérték. Itt úgy sincs fegyverem, mert Rae nem szereti őket, és ezt tiszteletben tartom. Bár nagyon gondolkozok, hogy most már lenne hol tartanom, ahol minden előírásnak megfelelne a tárolása.
- Akkor legalább varrni nem kell - mosolyodom el megnyugodva. Az, hogy belilul a horzsolás környékén nem nagyon számít egy ilyen helyzetben. - Rendben, igyekszek - fogadom meg a tanácsát. Nem akarok bajt.
- Fekvőrendőrt - húzom el a számat. Arra valahogy még a vagányak is óvatosabban hajtanak fel, bár mindig van egy két őrült. Mondanék én betonfalat is, de az nem biztos, hogy a kívánt célt érné el.
- Köszönöm! - fogadom el a segítségét, mert alapvetően nem okoz gondot kiszállni egy kocsiból, de úgy, hogy ne mozgassam a nyakamat, úgy azért nem is annyira egyszerű mutatvány. A járás nem okoz gondot, de mivel nem tudok körbenézni, így kell a vezetés. - Ha előttem mész, és a kezem a válladon van, úgy fogok boldogulni, és úgy körbe sem kell néznem. Ha ez a részedről rendben van? - kérdezem kedvesen. Nem szeretek a feltétlen szükségesnél jobban másokra támaszkodni, de nem szeretnék nagyobb bajt sem okozni a nagy önállósodásommal.
- Szerencsére hamar ideértek - mondom megnyugodva, bár elsősorban nem magam miatt. Én majdhogynem teljesen jól vagyok. - A többi balesetes hogy van? - kérdezem érdeklődve, miközben oldalasan beülök a rendőr kocsiba.
- ¡Diós mío! (Istenem!) - jajdulok fel. Teljesen megfelejtkeztem, hogy fel kell hívnom Marcust. - Megköszönném, ha a főnökömet felhívnád, közben pedig én is intézek egy másik telefont - veszem elő a zsebemből a telefonomat, hogy megkeressem a főnök számát. Marcust jobb, ha én hívom, mert a végén még frászt kap, ha egy mondatban hallja a nevemet a baleset szóval egy idegentől. A főnökömmel alapvetően nincs bajom, de nem árt, ha kicsit a felsőbb vezetőség megijed, így hátha komolyabb lépéseket tesz, hogy ne történjen legközelebb ilyen, vagy ettől rosszabb.

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Jill y Flor - egymást keresztező utak Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Jill y Flor - egymást keresztező utak
Jill y Flor - egymást keresztező utak EmptyCsüt. 11 Márc. 2021 - 18:38

Flor&Jill
"Egy kis délutáni koccanás"
- Áh igen, minden bizonnyal - a baleset szülte komor hangulatomból a sérült nő humora ragadott ki, el is mosolyodtam rajta. Ez szerencsére nagyon jó jel volt, hogy egy balesetet követően valaki így tudott humorizálni, mert ez azt jelentette, hogy túl nagy baj az nem lehet, és a fejsérülés is csekély mértékű. Ettől függetlenül szinte biztos voltam abban, hogy a mentősök be fogják őt vinni, már csak azért is, mert ez volt a protokoll, kivéve, ha írásban a beteg nem nyilatkozott az ellátás megtagadásáról. Ezt viszont a mentős kollégák valahogy bravúros módon mindig elkerülték, egyrészt nem lobogtattak maguknál ilyen kitöltendőt, másrészt nem hívták fel a sérültek figyelmét erre a lehetőségre. Igaz, emlékszem egy esetre, amikor egy agresszív, alkoholfüggő férfi küzdött ellenük, s a végén már ököllel ment neki az egyik kollégának.
- Ez után garantáltan nem kerül volán mögé egy jó ideig - nyugtattam meg a nőt, nem mintha nagy valószínűsége lenne annak, hogy egy ekkora városban újra összefussanak az utakon, de jó ezt tudni. Ha már csak egy ámokfutóval is kevesebb van odakint, az azt jelenti, hogy eggyel csökkent azon lehetséges balesetek száma, ami előfordulhatna.

- Igazán nincs mit, hidd el, ezt már megtanultam. Egyszer szolgálat közben tört el a karom, de nem tulajdonítottam neki nagyobb lehetőséget, azt hittem, csak zúzódás. Hazamentem, de este rosszabb lett, kénytelen voltam bemenni a kórházba, erre elém toltak egy összeget, mondanom sem kell, hogy mélyen a pénztárcámba akartak nyúlni. Én elkövettem a hibát, és mivel nem szolgálat közben mentem be a kórházba, ezért lemaradtam arról, hogy az őrs fizesse a kezelésemet. Egy örök életre tanultam ebből - jócskán volt időnk, hogy elmondjam a véleményem, mert a mentőnek még mindig csak a hangját lehetett hallani, színét azonban nem láttam. Ki is pillantottam a kollégámra amolyan hol vannak már nézéssel, mire ő is csak a vállát vonta meg, s tette a dolgát. Egy pillanat erejéig megint csak eszembe jutottak a járőrös éveim, s rá kellett döbbennem arra, hogy én mennyire is utálom ezt.
Időközben szemügyre vettem a sérülést is, meg is nyugtattam, hogy ez tényleg nem komoly, ettől függetlenül úgy láttam jónak, ha nem tartózkodunk tovább a baleset helyszínén és egy biztonságosabb helyre sétálunk. - Persze, gyere csak - bólintottam, hagytam hogy a kezét a vállamra tegye, így vezettem át őt az autók közt a saját kocsimhoz, ami a parkolóban dekkolt, benne a kajámmal, amit még mindig nem volt szerencsém elfogyasztani. Pech, mert egy kicsit már húzott be a gyomrom, de ilyen esetben még sem állhattam neki falatozni. Akkor azt hinnék, hogy nincs bennem semmi empátia. Pedig nagyon csábosan nézett rám az ülésről az a finom mexikói kaja…
- Itt azért jobb megvárni őket, mint ott - még visszapillantottam a törött járműre, meg is fordult a fejemben az, hogy nem ártana vontatót is hívni, de ez már nem az én dolgom volt, hanem a kiérkező járőrkollégáké, akik hamar segédkezni kezdtek a társamnak. - Aki a balesetet okozta, annak betört az orra, de komolyabb sérülésről nem tudok, szerencsére - mondtam, az övét már nem soroltam ide, az sem tűnt komolynak. Épp a mobilomat húztam elő, hogy megnézzem, mennyi az idő, mikor talán spanyolul? szólalt fel Flor és egy kicsit aggodalmasnak tűnt.
- Rendben, mi a szám? - a készülékemet tartva vártam, hogy bediktálja, majd ezután indítottam meg a hívást, és egy kicsit arrébb léptem, hogy őt se zavarjam a telefonálás közben.
- Üdv, Jillian Langston nyomozó, new yorki rendőrség. Uram, az egyik alkalmazottját autóbaleset érte, de szerencsére nem komoly a helyzet. Máris mondom, Flor…- egy pillanatra kipillantottam a nőre - Sanchez, ugye? - ha bólintott, máris mondtam a férfinek, röviden ismertettem vele a baleset helyszínét és a körülményeket. - Így van, semmi komoly, de beviszik egy ellenőrzésre a kórházba, így ma már ne várják őt. Az autóról a kollégák értesítik majd…visszhall - kinyomva a készüléket visszaléptem a nő elé.
-Nagyon beparázott, szó szerint -egy széles mosoly jelent meg az arcomon, ahogy meséltem Flornak a főnöke reakcióit. - De ne aggódj, megnyugtattam, hogy minden rendben - ahogy kimondtam, már meg is érkeztek a mentők, intettem is feléjük, így az egyikük máris odasétált hozzánk, arrébb lépve átadtam neki a terepet, hogy ő is szemügyre vehesse a nő sérülését.
- Flor, remélem a főnökén számom kéri az esetet, innen úgy látom, hogy elég csúnyán néz ki az autó hátulja, mintha egy papírmasinában ült volna - tényleg rosszabbul festett innen a jármű látványa. - Vetethetne a főnökkel valami stabilabb járművet, mondjuk egy BMW-t vagy AUDI-t, de a Porsche-k sem rosszak - szegényt sajnáltam, meg alapvetően azokat, akik a munkájukhoz ennyire silány járműveket kaptak.
~ Megjegyzés ~ Szószám ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jill y Flor - egymást keresztező utak
Jill y Flor - egymást keresztező utak EmptyPént. 12 Márc. 2021 - 17:39

Jill y Flor

Én furán humorizálok, mert szerintem nincs humorom, de elképesztő mennyiségű szarkazmus szorult belém, így egy-egy ilyen megjegyzés néha csípőből jön. Ezekre viszont sokan azt hiszik, hogy viccelek, pedig valahol nagyon is komolyan gondolom. A rendőrnő mosolyából arra következtetek, hogy ő is úgy gondolja, hogy igazából viccelődök. Viszont nem áll szándékomban kiábrándítani, hogy valóban úgy gondolom, hogy szemüvegre van szüksége a mögöttem lévő sofőrnek, mert úgy látom, neki is jót tett, hogy kicsit kizökkentettem a baleset-hangulatból.
- Lecsukják? - kérdezem kicsit döbbenten. A jogsi bevonása nem mindenkinél számít, mert sokan úgy vannak vele, hogy az autó benzinnel megy és nem jogosítvánnyal. Ezt sajnálatos módon egyszer véletlen én is eljátszottam, mert az irataim egy másik kabátomban maradtak, és úgy ültem volán mögé. A kocsi nem érezte, hogy nincs nálam a vezetői engedély, tökéletesen ment. Szerencsére ellenőrzésbe sem futottam bele, és akiért mentem, annál volt jogsi, így átadtam neki a vezetés lehetőségét, mert idő közben rájöttem semmilyen irat nincs nálam, és jobb a békesség.
Fájdalmasan és sajnálkozva húzom össze a szememet, amikor megosztja velem, hogy eltört a karja. - Valahogy az emberek egy baleset alatt ritkán koncentrálnak arra, hogy milyen jogok is járnának nekik, mert van fontosabb, sürgetőbb bajuk is - húzom el a számat. Igazából, ha nem mondja, nekem sem fordul meg a fejemben, pedig a munkavédelmisünk említette, amikor az oktatást tartotta. „Ha a munkahelyen történik a baleset, akkor jár a százszázalékos táppénz”. Ja, csak nekem eddig nem állt össze, hogy a „munkahelyen” az nem csak az épületen belül történő balesetet jelenti.
A mentősök kiérkezésére még várnunk kell, bár valahol nem is bánom. Tényleg nincs velük bajom, mert a lakótársam is az, csak ő Queensben, de én nem szeretem, ha velem ennyire foglalkoznak; megyek én a saját lábamon, ha akkor a baj, hogy orvos kell.
Nem szeretek a kelleténél jobban másokra támaszkodni, mert nem vagyok hozzászokva. Most viszont kicsit esetlenül érzem magam, hogy nem forog a fejem, és legjobb esetben is csak törzsből tudnék elfordulni, feltéve, ha nem akarok egy esetleges bénulást megkockáztatni. Elvileg nincs baj a nyakammal, de azért érzem, és egy sima elalvás után is nagyon macerás egy fejfordítás. Most pedig valahogy nem szívesen vacakolok egy baleset kellős közepén, hogy még nagyobb baj legyen, mert úgy mozgok, mint egy vemhes lajhár. - Köszönöm! - mondom, amikor engedélyt ad, hogy a vállára tett kézzel kövessem. Ez a fajta vezetés számomra egy nagyon természetes dolog a tánc miatt, így mindenféle probléma nélkül követni tudom.
- Itt mindenképpen biztonságosabb - értek vele egyet. A baleset közvetlen közelét minél előbb jobb elhagyni. Persze nem teljesen, csak egy biztonságos távolságot tartani, ha a sérültek már valamilyen ellátást kaptak, és ők is biztonságos helyen vannak. - Akkor azt hiszem mindenki olcsón megúszta - örülök meg egy kicsit. A baleset okozójának pedig egy ideig jó emlékeztető lesz a fájó orra, hogy óvatosabban kell vezetni.
A gyors telefonszám keresést követően Jillian felé fordítom a készüléket, hogy le tudja olvasni a számokat, és így legalább a főnököm nevét is látja. Amíg ő EPA vezetőségét tájékoztatja, én felhívom a „testőrömet”, hogy mi történt. Természetesen töviről-hegyire kikérdez, és azt is megpróbálja kiszedni belőlem, hogy melyik kórházba megyek, mert számára egyértelmű, hogy bevisznek, ahonnan ő fog hazavinni, ha kiengednek. Viszont ezt az információt még nem tudom vele megosztani, így megígérem neki, hogy amint a birtokába kerülök, egyből hívom. Közben azért figyelem Jilliant is, hátha „segítségre” szorul a főnökömmel való megbeszélés közben, így észre is veszem, hogy a nevemnél elbizonytalanodik, így megerősítem, hogy jól mondja. Bár igazából én vagyok az egyetlen „Flor” az itteni EPA-nál, így már a keresztnevemből is tudják, hogy kire gondolnak, viszont így a hivatalos, és Jillian ezt az apróságot nem is tudhatja, így készséggel állok a rendelkezésére.
- Egy baleset híre mindenkit megráz, főleg, ha egy ismerősével történik - mondom kicsit még én is zavartan, mert Marcus aggodalma belém is belém hozta az idegességet. Viszont ezt most nem szándékozok megosztani Jillel, mert nem tudnék értelmes magyarázatot adni, hogy milyen viszonyban is vagyunk Marcusszal. Nem szándékozok senkink az orrára kötni, hogy egy veszélyes bűnöző van/lesz a nyomomban, ha kiengedik a sittről, ahova én juttattam.
- Nem az ő hibája. Állami cég - mondom elhúzva a számat. A kocsikat kapjuk, és nem mi vesszük, így beleszólásunk sincs, hogy milyen márkájú legye egy-egy jármű. Bár nem hiszem, hogy ezt egy rendőrnek nagyon magyarázni kellene, akiknél ugyan úgy megy a beszerzés. Autók tekintetében bár van különbség, de csak ezért, mert ők fokozottan ki vannak téve közúti balesetnek egy-egy esetleges autós üldözés alkalmával. - Bár én személy szerint a tankokra esküszök - vigyorodok el. Ráadásul mi vizes területekre is megyünk, ahol lehet, hasznos lenne egy lánctalpas, mert néha még terepjáróval sem lehet megközelíteni egy-egy helyet.

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Jill y Flor - egymást keresztező utak Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Jill y Flor - egymást keresztező utak Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Jill y Flor - egymást keresztező utak
Jill y Flor - egymást keresztező utak Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Jill y Flor - egymást keresztező utak
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Flor & Ben & Lyn
» Jake & Jill - Welcome here again - Night Drive Bar
» jill & winnie | and we will come back home
» Flor & Zio
» Ben és Flor

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: