New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 62 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 47 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 17:00-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 16:41-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:39-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:48-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 15:45-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Strange coincidences - Wyatt & Eloise
TémanyitásRe: Strange coincidences - Wyatt & Eloise
Strange coincidences - Wyatt & Eloise EmptyCsüt. Jan. 11 2024, 22:11




to Wyatt

Brooklyn

2023.

"May there be comfort in knowing that someone so special will never be forgotten."


Fújtatva rázom hajtom le a fejem és egy rövidebb megrázást is eredményez a mozdulatsor, amelyet megkezdtem. Előre bukó tincseimet a fülem mögé simítom.
- Nem. Bár így lenne – szomorkás félmosoly ívét veszik fel ajkaim, ahogy feltekintek újra a férfira. Töredék emlékeim vannak anyámról a fájdalmat mégis élesen fel tudom idézni, pont úgy, ahogy aznap éreztem. Nem halványult el az évtizedek alatt, de a szívemnek ezt egy olyan helyére zártam, amelyet biztos falakkal tudtam körbevenni. Nem engedem át a mindennapjaimban és azt sem engedélyezem magamnak, hogy elmerüljek az emlékek elevenségében.
Látom megrokkant apámon, hogy ez a seb miként nem gyógyult meg és mégis miként tartja nap-nap után magát azért, csak hogy én, vagy nénikém ne aggódjunk érte.
Épp ezek miatt tudom, hogy az egykor volt férjem miatt szerzett sebek sem fognak soha igazán begyógyulnak, örökké nyomott hagyott a lelkemben. – A seb sosem fog igazán begyógyulni, de a fájdalma enyhülni fog. Sokan, sok féleképpen birkóznak meg vele, vélhetőleg, ami nekem bevált keveseknek tudna – óvó falak mögé bújni és nem engedni, hogy ezen áttörjön bármi újra. Nem egészséges és nem szeretném, hogy túl sokan a világban így birkózzanak meg a veszteségeikkel.
És mégis, miként kellene változtatnom, anélkül, hogy bárkinek a tudomására hoznám, amely valójában történt az életemben? Egy jelentős szegmense, amelyről senki sem tudhat. Eleinte a szívem felmentése miatt, azt követően a félelem… majd már a megszokás miatt. Annak a rabjává változtam az évek során és nem tudom képes lennék-e bármikor is ezt elengedni.
- Elnézését kérem, ha megzavartam – hajtok fejet a burkolt megjegyzésében, miszerint a társaságom nem éppen illendő jelen helyzetben. New York egy olyan környékén nőttem fel, ahol a ház, az utca egy összetartó közösséget alkotott. Nem voltunk mentesek soha a bandaháborúkat illetően, soha nem egy biztonságos környéken éltem, de az ottaniak segítették a másikat és sikerült megúsznom az elköltözésemig atrocitás nélkül.
Nálunk természetes volt, hogy mindenkit köszöntünk, magunkhoz mérten közvetlenek vagyunk. Még én is, aki a legzárkózottabb volt ott mindig. Mégis milyen paradoxon ez? Szemöldököm ráncolom eme felfedezés okán, nem először az életemben.
- Igaza van. Én is ott láttam először ilyet. De még itt, a nagy városban is elő tud fordulni – kezemet enyhén tárom szét, mutatva, hogy jelenleg is egy ilyen helyzetben találhatja magát. A szülővárosomat elhagytuk, de visszamenni nem tudtunk. Voltak terveink rá, de abban a házban túl sok volt az emlék, amely az eltávozott angyalra emlékeztetett minket. Itt, New Yorkban minden még újdonság volt, a lakás nem viselte anyám gondoskodó kezének a nyomát. Könnyebb volt mind a kettőnknek egy olyan életet megteremteni, amelynek ő már nem lehetett részese.
- Ha létezik dolgok lénye, ez magában foglalja a nem létezés, vagyis a semmi gondolatát. Más szavakkal, a semmi a lét fogalmának tagadása. Valami… idézetes helyen olvastam egy ókori filozófus szavai voltak – fejem lehajtva nevetem el magamat egy kicsit. – Valahogy megragadt bennem. Olyan, mintha azt mondaná a semmivel tagadjuk a valamit, és amíg a valami létezik vagy épp a lét, addig a semmi nem. Már ha ennek van értelme – összeráncolom a szemöldököm, mert nem vagyok benne biztos, hogy a helyes úton járok a gondolatmenetben. Akkor, amikor ezt olvastam rájöttem, hogy nem hiszek a semmiben és így tudom, hogy valahova kerültek a holtak a haláluk után. Talán ez csak a hitünk, semmi más, de megnyugtató tud lenni.
Nekem. Hogy neki?
Kegyelettel a szívemben fordulok el a férfitól kissé, amíg elbúcsúzik. Nem figyelem, miként helyezi el a virágot a fejkő előtt, vagy ahol szeretné. Ez az ő pillanata és nekem semmi keresnivalóm nincs ebben. Ez a legkevesebb, amelyet egy magamfajta betolakodó meg tud tenni. Teszek néhány óvatos lépést tőle távol, hogy kellő teret adjak neki.
Végül felzárkózik mellém és nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy hallottam már valahol az orgánumát. Talán a munkámban? Vagy teljesen máshol?
- Oh – halkan ejtem ki meglepettségem jelét. – Valóban távol áll magától – látom be magam is, de a fogaskerekeim forognak az agyamban. Fejemet lassan rázom meg, mert ahogy tovább halad a gondolatmenetben tudom, hogy ott nem hallothattam. Ahogy ő is mondja, vannak erre megfelelő sajtóreferenseik.
Talán az egyik esetnél?
- Nem hiszem. Túl sok hangot hallok, ahhoz minden nap, hogy tudjam a kettő közötti különbségeket. Lehet innen ismerős. Lehet beszéltünk már korábban. Diszpécserként dolgozom, sok hívás átfolyik a kezünk alatt – nem lehetetlen, hogy egyszer már beszéltem minden személlyel Brooklynban. A hangjuk ismerős, de hozzájuk soha nem tudtam arcot párosítani. Nem is próbálkoztam, így mindig is könnyebb volt.


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.
mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise SgImq
TémanyitásRe: Strange coincidences - Wyatt & Eloise
Strange coincidences - Wyatt & Eloise EmptySzer. Nov. 01 2023, 16:20


Eloise & Wyatt


“Day after day, alone on a hill The man with the foolish grin is keeping perfectly still; But nobody wants to know him, they can see that he's just a fool And he never gives an answer... But the fool on the hill sees the sun going down And the eyes in his head see the world spinning 'round”



Karomon érzett érintése mintha egy rossz álomból ébresztene -sűrűn pislogok, hátha azzal elszáll szemeim elől az érzéketlenül, ridegen Thomas nevét taglaló felirat, az mégis ugyanolyan szilárdan hirdeti, ki nyugszik a talpunk alatt. Nem találkoztunk gyakran, sőt, ami azt illeti, amennyivel messzebb kerültünk a Quanticoban elköltött évektől, annál ritkásabbá váltak a közös programok. Ő, miután megismerkedett a nejével, rögtön az itteni kirendeltségen kapott munkát, míg én Virginia államot magam mögött hagyva egy kis időt Washingtonra szántam, mielőtt Sacramentoba, onnan pedig Chicagóba szólított a kötelesség -utóbbi esetben sokkal inkább a hamis megérzéseim, és a szívem, mint bármi más. New York mindössze egy futó kollaborációnak indult, aztán, immáron közel két éve, ide kényszerültem nem a munka, annál is inkább a megkezdett kezelés okán. Még az ügyünk részleteitől mentes szabad perceinkben vissza is emlékeztünk az utóbbi alkalomra, amikor az esetenkénti telefonokon és üzeneteken túl lehetőségünk volt egymás társaságát élvezve beszélgetni; az esküvőnkre érkeztek Kaliforniába… meg is mosolyogtuk az ötletét annak, amit ő vetett fel, fogadkoztunk is rá, hogy valóban meglépjük: ők ketten, és mi, Jennel egy vacsorával egybekötött borozós estén, az ő vendégségükben, felelevenítve az egykor volt időket. Akkor még csak egy szempontból tűnt lehetetlennek…
Elmélázó, könnyed mosollyal fordítom felé a fejem, de nem jobban annál, minthogy a visszahúzódó karjának mozdulatát végigkövessem.
- Az úgyis minden sebet begyógyít – folytatom a ki nem mondott, de úgy vélem, ebbe a gondolatba torkolló következtetését, ahogy megemelve vállaimat végül csak rá vezetem a tekintetem. – Legalábbis ezt szokás mondani – egészítem ki magam még ha nem is értek vele maradéktalanul egyet. Nem gyógyulunk -vagy nem úgy, ahogy egészséges volna-, épp csak az aktualitását vesztő problémáink helyébe újak lépnek, amik megérdemelnek legalább akkora figyelmet, mint a korábban felvett aggályaink. – A közhelyek tulajdonképp éppen azért válnak azzá, mert sokat ismételt igazságok – egyes feltételezések mindenesetre ezt tartják, de jelen pillanatban igazolni nem tudom, csak reménykedhetek benne, hogy ez ebben a helyzetben pontosan ugyanúgy meg fogja tudni állni a helyét.
„Ha dolgozik rajta”… Dolgozok, több mint másfél éve. Vagy… jobban mondva arra utaló magatartást igyekszem mutatni Dr. Crine felé, aki viszont tényleges megoldást igyekszik találni a soha ki nem mondott konfliktusra az életemben, míg próbálja elhessegetni a gondolatát, miért fontosabb ez az egész neki, mint nekem. Nekem is az -épp csak zavar, hogy a saját gátjaimat, ami mögé az elfedni szánt krízishelyzetek lélektani maradványait zártam, most ő ostromolja ahelyett, hogy amikor azoknak ideje lett volna, én magam sikerrel megértettem- és aszerint kezeltem volna. Az a baj a viselkedéselemzéssel és az emberi psziché feltárásával, hogy míg másokon gond nélkül alkalmazzuk, önmagunkra visszafordítva óhatatlanul immunitással szembesülünk, mintha minket nem lehetne átverni holmi „csalókóddal”. Tehát ketten dolgozunk ezen -és más dilemmákon-, de egy emberként hasalunk el a cél előtt, így a nő felvetésére is csak beletörődő mosollyal felelek.
Szótlanul figyelem, alig érzékelhető bólintásokkal illetve a hallottakat.
- Pedig, bár nem vagyok tősgyökeres illetőségű itt, annyit azért tudok a nagyvárosi létről, miután sokhoz volt szerencsém az elmúlt években, hogy az emberek ténylegesen nem szeretik a váratlan társaságot, és ha tehetik, szabadulnak tőle – persze, a kultúránk alappillére az úgynevezett „small talk”, ami függvényében nem esik senkinek a nehezére megkérdezni a másikat, hogy „hogy vagy?”, majd válasz gyanánt zsebre tenni, hogy „te?”, miután legkevésbé takar őszinte érdeklődést a gesztus a másik hogyléte felől. Ezeket a kötelező köröket pedig leggyakrabban pár színtelen információ követi, ami se nem túl bizalmas, se nem túl távolságtartó, mielőtt mindenki tovább állna a maga dolga irányába. Valamiért erre vagyunk berendezkedve. – Legutóbb a szülővárosomban láttam erre, már a semmiségekről való csevegésre iskolapéldát – mosolygom. Shelbyville lakossága igaz, mostanra talán már rúgja a huszonötezret, és sok, a vidékies élet reményét dédelgető, kitelepült család új otthona, de a mi kölyökkorunkban még meglehetősen alacsony lélekszámot produkált. Ez, és apám hírhedtsége okozta, hogy nem volt, mikor az utcára léptem, hogy ne szakadt volna egy maréknyi idősebb lakos a nyakamba, akik "csak egy pár gondolat erejéig" állítottak meg. Közülük, vagy a helyben maradt rokonaik körében még mindig akad, aki, ha arra tévedek -amire túlontúl kevésszer akad példa-, Gregory Leneghan fiaként emleget, engem is akként aposztrofálva -általában magam se tudom eldönteni, hogy mi zavar jobban: a nekem szegezett "Greg" megnevezés, vagy, hogy sajnos egyáltalán nem tévednek vele. Ezek után pedig szükségszerűen lerágjuk azokat a csontokat, amiket korábban már le is cuppogtattunk...
Centiről centire süllyed a tekintetem szavai alatt, mikor újfent azon kapom magam, Thomas sírkövét fixírozom. Milyen ideális világot élnénk, ha igaz volna bármi abból, amit mond...
- Szeretnék magával együtt hinni – ismerem be, mert történetesen tényleg így van. Könnyebb lenne... Talán, ha képes volnék ezekkel nyugtatni magamat, ha lenne egy efféle támaszom, amibe biztos kézzel kapaszkodhatok, már rég túllendülhettem volna a problémáim nagyján. Mégse tudnám megjátszani magamat, és az általa soroltak mellett állást foglalni. Valószínűleg túl racionális vagyok hozzá… ha nem éppen elutasító. – Engem talán épp ez riaszt, nem is a halálban, inkább a gyászban - fordul felé a csuklóm, vele együtt a kezemben tartott virágok, ahogy felvezetem a gondolatot -, hogy a halál után nincsen semmi – és ez az a „semmi”, ami megrémít. Ha tudnék abban bízni, hogy „már jobb helyen van”, talán fellélegeznék… de az én halálról való elképzelésem nem vezet fel az egekig, nem üdvözül meg a „mennyek országában”, ahogy várhatóan én se fogok soha. Aki meghalt, az meghalt, és bár a gondolataink által az emlékét fenntarthatjuk, neki az már mit se számít -hisz a földi valóját eltörölték, mintha soha nem is lett volna, a „természetfelettiről” pedig aligha folytathatunk konstruktív vitát.
- Ebben nincs kétségem – mosolygok rá, utalásként élve a személye irányába -az ő esetében már beigazolódott. Visszakérdezésére csak bólintással felelek, a róla a sírkövekre átszaladó pillantásommal viszont a türelmét kérem, ahogy máris a lábunk alatt kitaposott földre helyezem a csokrot, majd a további négy szál virágot is elfektetem a kollégák nyughelye előtt. A nő felé közelítve bár lassítok lépteimen, és átfutnak ujjaim az újonnan virágköteggel ékített márványlap felső élén, nem állok meg. A futó búcsú ellenére gyorsan szegődök a beszélgetőtársam mellé, és az oldalán lépek ki a sírsorokat összekötő útra.
Zsebre tett kézzel kullogok mellette, hangjára magasra szaladnak a szemöldökeim.
- Ó, nem! – nevetem halkan, a fejemet csóválva. – Az a világ nagyon távol áll tőlem, ha tehetem, még a hallgatásukat is kerülöm – és nem csak azokét, a hírekét is, de az az egyetlen, amit, bár a saját rostámon keresztül erősen szűrve, de képes vagyok elviselni. – Nem, viselkedéselemzőként dolgozom. Vagy profilozóként, ha úgy tetszik – egyes bűnügyi-krimi sorozatok révén legalábbis ez a szóhasználat az, ami jobban elterjedt a közhasználatban, és aminek köszönhetően nem is kell felemlegetni az FBI-t, az automatikusan adja magát. – Úgyhogy, bár igaz, eseti jelleggel előfordulnak a médiában való „rendőrhaknik”, mindannyian átestünk már rajta legalább egyszer, de az a sajtóreferensünk vagy az egységvezetőnk reszortja – mosolygok felé. – Általánosságban elmondható viszont, hogy a férfiak legtöbbje bariton hangfajú… - húzok a vállamon; teljesen érdektelen információ, ellenben sok mindent megmagyaráz, például az ehhez hasonló eseteket. – Lehet csak emlékezteti valakire a tónusom, csak még nem jutott eszébe, kiére. Ki tudja?...



Leneghan
given name:(behavioral
gregory wyattanalyst)
Someone I am is waiting for my courage; the one I want, the one I will become will catch me. So let me fall if I must fall.
Federal Bureau of Investigation

Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Wyatt Leneghan
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Ezgif-com-effects-7
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Fekete
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
"fine, i feel fine"
that's what I used to say about the future. "good, even great", there were days when I believed it would get better. but now, flipped a switch don't know which horrific thing pushed this shit over the edge, but here we are
★ családi állapot ★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Cs5

there's a part of you that lives in every note, and every step i take along these broken roads that i've been walking. and the time between us talking is so much longer now but

i still call you home

i hope you know

★ lakhely ★ :
Bay Ridge, Brooklyn
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Fekete1
★ idézet ★ :
my mind's a haze with all this pain and I can't change a thing. lost in this maze i can't find a way i can't break my spirit free
★ foglalkozás ★ :
FBI ügynök (Viselkedéselemző)
★ play by ★ :
Simon Baker
★ hozzászólások száma ★ :
82
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Fekete2
TémanyitásRe: Strange coincidences - Wyatt & Eloise
Strange coincidences - Wyatt & Eloise EmptySzomb. Okt. 28 2023, 15:18




to Wyatt

Brooklyn

2023.

"May there be comfort in knowing that someone so special will never be forgotten."


Tekintetében a szomorúság és a bánat költözik, amikor lenéz a sírra, ajkába harap, talán, hogy elnyomja a lelkében érzett fájdalmat. A szakaszok, amelyeken mindenki átesik, akik rendszeresen járnak ki a temetőkbe, elveszített szeretteikhez.
- Adjon magának időt – tétován nyújtom ki a kezem épp csak futólag érintem meg a karját. Vígasztalónak szánom a gesztust, de azt is tudom, hogy ezzel átlépek egy íratlan szabályt az intimitás mezején. Ujjaim visszahúzom tőle. – A gyász fellegei közül előbb, vagy utóbb felsejlenek a nap sugarai, ha nem bánja, hogy ilyen közhellyel élek. Az elvesztés mindig nehéz – mély sóhajként szakad fel ajkamról a gondolat és vele együtt én is a sírra tekintek. A névre, életének eltöltött éveire. Fiatal volt a férfi, aki itt fekszik, kéretlen gondolatok gyülekeznek elmémbe, de hangot nem adok nekik.
A tolakodás, mint olyan messze távol áll tőlem és itt a lehető legudvariatlanabb azt megkérdezni ’mi történt?’. – Ha dolgozik rajta, akkor viszont könnyebb lesz – ez az én tapasztalatom.
A lelkiismeretfurdalás éveken keresztül gyötört, nem tudtam a fejemből kiverni a gondolatot, a baleset miattam történt és amikor már elértem egy olyan viselkedési formát, amit a hozzám közel állók nem tudtak ölbe tett kézzel figyelni, akkor ültünk össze beszélgetni róla. Alkalomról-alkalomra könnyebb, a lelkemről felemelkedett a súly. Félreértés ne essék, mert nem távozott el, életem hátralévő részében ezzel együtt kell élnem, de már tudom, hogy nem az én hibám volt, nem tehettem semmit… és ezt követően egyre könnyebbé vált elviselnem a hiányát.
A halál az én életemben így leng körbe. A lelkiismeretemet marcangolja, anyám, majd Doug…
- Egyre kevesebben teszik meg. Egy- két évtizeddel ezelőtt volt egy akkor igen széles nyugdíjas réteg, akik szívesen megtették. Az a tipikus nagymama formák, akik minden gond nélkül ártották bele az orrukat mások dolgaiba. Idegesítőnek tűnnek, de tudtak egy apró titkot, amit mások nem. Néha jól tud esni a léleknek – bal vállam esetlenül húzom fel a befejezés utolsó mondatával. – Könnyedén tudtak csevegni a semmiségekről és a világ máris nem tűnt annyira rossz helynek – a sokáig gyászolók akaratlanul is borúsabban látják a világot. Ez is hozzájárul a feldolgozás fázisaihoz. Cypress közössége értett ahhoz, hogy miként enyhítsék ezeket észrevétlenül.
Mára egyre kevesebbé váltak és néhányan maradtunk csak, akik ezt a fajta örökséget tovább tudnák adni.
- Szeretjük azzal nyugtatni magunkat, hogy figyelnek minket és látnak minket. Nyomon követik az életünket és látják azt is, hogy meglátogatjuk őket, gondolunk rájuk és virágot hozunk nekik. Többet is, mint amit életükben valaha is kaptak. Szeretném hinni, hogy ez így van, tudja – egy pillanatra eltekintek mellette az egek magasságába. -, hogy tényleg látják, hatással voltak ránk és történjék bármi az életünk maradandó részei lesznek – akaratlanul tekintek le újra a sírra, amely előtt áll. Rendszeresen kijár, így talán annyira nem lövök mellé ezzel a hasonlattal. Nem akar megfeledkezni róla, ezért van itt.
- Ha mégis így fog tenni, barátságos arcokra fog lelni – már, ha valaha segítségre lesz szüksége és a ravatolozó felé kell mennie.
- Igen, maga is? – észreveszem a mozdulatát, amivel az órájára pillant, sietősre foghatja, így ha akar, nem fogom feltartani, mégis van valami érzés, ami miatt séta közben újra szólásra nyílnak az ajkaim. - Ismerős a hangja. Hallhattam már valahol? Rádióban, podcastben, valamilyen műsorban? – tippelem esetleg, mert ahogy hallom a hangját úgy jutok el oda, hogy hallottam már, hosszasan beszélni. Egyébként ez a jelenség többször is előfordult már velem, de azokról tudtam, hogy hol hallottam, hiszen csak futó, pár perces beszélgetések voltak.
Ez többnek hangzott…


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Wyatt Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise SgImq
TémanyitásRe: Strange coincidences - Wyatt & Eloise
Strange coincidences - Wyatt & Eloise EmptyCsüt. Okt. 26 2023, 23:10


Eloise & Wyatt


“Day after day, alone on a hill The man with the foolish grin is keeping perfectly still; But nobody wants to know him, they can see that he's just a fool And he never gives an answer... But the fool on the hill sees the sun going down And the eyes in his head see the world spinning 'round”



Sokunk talán túl későn találkozik először a halál kérdésével -nem minden körülmények között, közelebb lövök ezzel az általánosításhoz, mint bármilyen, számadatokkal igazolható ténymegállapításhoz, de igaz, ami igaz, tabusítjuk a könnyebb megküzdés érdekében, és halogatjuk az egyenes beszédet, amíg csak lehet. "Ha nagyobb leszel, könnyebben megérted." A társadalmunk elmarasztalja a gyerekeket a temetésektől, bárgyú kijelentésekkel traktálják őket, mint „elaludt”, „felment a csillagok közé”, és azon kapjuk magunkat, kénytelenek vagyunk mi magunk is elhinni, hogy ez ilyen profán módon egyszerű, elvégre mi mást is tehetnénk? Egyszer mi is mit se sejtő kölykök voltunk, és azóta is szüntelenül áltatjuk magunkat… Nincs kultúrája a gyásznak, ahány háztartás, annyiféleképpen terjednek a toxikus szokások -mert ismerjük be, sehol se igazán jó az eltávozásra való válaszreakció. Tekintettel a körülményeire nem hibáztathatnám anyát, mégis megteszem, mivel apa halálakor neki kellett volna felnőttnek lennie a talpán; négyünk közül mégis, a legkisebb, alig hét éves gyereke is jobban kezelte apánk sírba tételét, mint ő maga. Jobban mondva elszenvedte, nem kezelte... Eddie, ahogy emlékszem, sírt -vagy próbált nem sírni, de akart. Spence üveges, értetlen szemekkel meredt maga elé, kérdések tömkelegével a fejében, amik sose leltek válaszra, hisz kitől is remélhette volna? Én pedig mosolyogtam, mert apa halálában mindent láttam, a szabadságot, a feloldozást, csak rosszat nem...
Tizenhat éves voltam, amikor a halálán keresztül megismerkedtem az elmúlással, és azóta sincsen vele egészséges kapcsolatom -a munkám leegyszerűsítette, csekéllyé és jelentéktelenné tette. Mindennapivá, gyakran úgy tűnt, leküzdhetővé. És mégis itt hevernek előttem, és…
Kizökkenten, mégis szelíd, hálás mosollyal bólintok mind az általa hozott információra, mind pedig a vezetőségtől való segítségkérés gondolatára. Futólag ugyan összerándulnak szemöldökeim a folytatására, de rögtön rendezem homlokom ráncba szedett vonalait.
- Minden bizonnyal – helyeslek udvariasan -persze vitatkozhatnánk, mi számít zargatásnak, valóban az-e, ha valószínűleg hasonló cipőben járó idegentől tudakozunk, avagy kérünk útbaigazítást, hátha ő már megküzdött a fennálló akadállyal, de nem megyek elébe, hisz nincs jelentősége. Valóban nem a gondok helyszíne ez.
Nehéz lenne megmagyarázni, mi vesz rá, hogy folytassam, hogy szóval tartsam és egy pár pillanatig még, ha lehet, maradásra bírjam, mégis olyan könnyedén gördülnek elé a szavak, mintha legalábbis azt láttam volna rajta, igénye van egy kis bájcsevejre. Lehet pont én vagyok az, aki ebben reménykedik… addig se vagyok egyedül, nem nyomja a vállamat a keserűség és a bűntudat összekapaszkodott elegye a mázsás súlyával.
- A legtöbben… - visszhangzom utána, eltűnődve csípve le egy bőrdarabot alsó ajkamról, míg leejtem tekintetemet a sírfeliratra. A legtöbben, de nem mindben. Hisz mi van azokkal a halálokkal, amiknek mi vagyunk a felelősei? Azok az emlékek az utolsó lélegzetvételünkig kísérnek minket… Pár pillanatig még hagyom ülepedni a csendet. – Remélem, magának lesz igaza... máskülönben bajban leszek – mosolygok felé bizakodón, még ha ellenkező is a véleményünk. Kíváncsi volnék, tapasztalatból beszél-e, de nem, hogy a ki nem mondott szavakat, a lehetőségét is visszaszívom annak, hogy rákérdezzek. Nem tartozik rám, és bár sokszor, úgy tartják, tapintatlan a néhol kozmetikázásra szoruló, direkt stílusom, annyi jóérzés még belém is szorult, hogy nem faggatózok, se nem nyomozok az életében, a jellemrajzában… most nem ennek van itt az ideje, holott tudom, amíg másra koncentrálok, legalább magamat nem kell megértenem. Márpedig minden körülmény nyugtat, ahol nem én vagyok a gondolataim középpontjában...
Nevetésével együtt szélesedik ki a mosolyom és őrzöm meg azt a továbbiakban is; oldalra billentve a fejemet, védekezőn húzom be a nyakam.
- Látszik, hogy nem feltétlen vagyok ilyen mélyen jártas a helyi protokollban – mint ahogy arról korábban is tanúbizonyságot tettem a hiányos „házszabályi” ismereteimet illetően -jelzem ezt egy felé intézett mozdulattal, visszakövetkeztetve a percekkel korábbi beszélgetésünkre. – Ténylegesen nem volt még alkalmam a futó köszönéseken kívül szóba elegyedni… itt… Nem, mintha ez volna bárki álmainak is ne továbbja - mintha illegális volna, de legalábbis abszolúte nem illendő. Értelemszerűen nem degradálás, ahogy körbe hordozom a tekintetemet, épp csak az abszurditás kihangosításával sejtetni engedem, ami neki temetői terefere és hétköznapi dolog, az nekem egy új tapasztalás; bár szó se róla, nem ez az élmény fog hazavágni, és új magaslatokba emelni. Inkább az általa már emlegetett indok nyer létjogosultságot: itt az emberek nem egymással vannak elfoglalva, hanem az egykor köztünk járt szeretteikkel. Vagy annál is inkább magukkal és a gyászukkal.
- Ez kétségtelen – bólintom a válaszomat, némi hezitálással a továbbiak irányába. – A szándék valóban az, hogy őket, a róluk formált eszményalakot, azt, amit valaha jelentettek, ha úgy tetszik, "életben tartsuk"… de az indítékunk végérvényesen úgyis az, hogy nekünk jobb legyen – húzom fel a vállamat, érzékeltetve, csupán találgatok. – Már ha… - a kezemben tartott csokorral, és az egy-egy szál vágott virággal mutatok végig szemléltetés gyanánt az épp, csak tömegsírnak nem megfeleltethető soron. Thomas sírja előtt cövekeltem le, hisz évek barátsága fűzött hozzá, több volt, mint kolléga, mégse kizárólag hozzá szoktam érkezni; a közös halálozási dátum már-már eggyé kovácsolja őket ebben a tragédiában… Pontosan az, hogy mindegyikőjük sírköve egyen-fehér, egy kaptafáról való, különbözteti meg őket bármely más „civil” végső nyughelyétől -a katonás rendben sorakozó emlékjelek legtöbbször a hadseregben, vagy a rendvédelemnél szolgáló hazafiak, ha úgy tetszik, „jelképe”. - … ettől a látványtól jobb lesz nekünk bármikor is – minden különösebb vívódás nélkül mosolygok keresztül a téma jelentette tompa, ugyanakkor állandó fájdalmon, és terelem vissza a pillantásom a nőre. Persze, jogos kérdés lenne, hogy ha nem hiszek benne, miért járok ki? Magam se tudom, tulajdonképpen mit várok a legkevesebb heti egyszeri látogatástól, de annyi biztos, máshol se jobb, mint itt… Mintha magamat tesztelném: vajon most is annyira fog sajogni a mellkasom, mint a múlt alkalommal?
- Szóval Cypress trükkök… - enyhén előre biccentve a fejem raktározom az információt az övéhez hasonló görbével a szám szélén. – Hát, lehet… - épp csak annyira emelem meg magam mellett csüngő balom, hogy a karórám számlapjára vezessem a szemem. - … lehet nem ez lesz az a nap, amikor elsőnek visszaélek az új tudás hatalmával – mivelhogy nem sok idő az ebédszünet -és még így is örülhetek, hogy meg tudtam lógni, és nem valamelyik akta felett gubbasztok egy semmire-nem-elég, futtában beszerzett BLT-vel. – A parkoló felé indult? – kérdezem a szemem sarkából nézve csupán felé, míg egy lépéssel közelebb szegődök Thomashoz… pár pillanat, néhány „elszórt” virág, és nekem is az lesz a cél; így könnyebb, futtában, túlcsorduló érzések nélkül.



Leneghan
given name:(behavioral
gregory wyattanalyst)
Someone I am is waiting for my courage; the one I want, the one I will become will catch me. So let me fall if I must fall.
Federal Bureau of Investigation

Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Wyatt Leneghan
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Ezgif-com-effects-7
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Fekete
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
"fine, i feel fine"
that's what I used to say about the future. "good, even great", there were days when I believed it would get better. but now, flipped a switch don't know which horrific thing pushed this shit over the edge, but here we are
★ családi állapot ★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Cs5

there's a part of you that lives in every note, and every step i take along these broken roads that i've been walking. and the time between us talking is so much longer now but

i still call you home

i hope you know

★ lakhely ★ :
Bay Ridge, Brooklyn
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Fekete1
★ idézet ★ :
my mind's a haze with all this pain and I can't change a thing. lost in this maze i can't find a way i can't break my spirit free
★ foglalkozás ★ :
FBI ügynök (Viselkedéselemző)
★ play by ★ :
Simon Baker
★ hozzászólások száma ★ :
82
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Fekete2
TémanyitásRe: Strange coincidences - Wyatt & Eloise
Strange coincidences - Wyatt & Eloise EmptySzer. Okt. 11 2023, 11:02




to Wyatt

Brooklyn

2023.

"May there be comfort in knowing that someone so special will never be forgotten."


Lehetne mondani, hogy a nap ezen szakaszában járnak kint kevesen, de ez nem lenne igaz. A hétvége mindig forgalmasabb, az emberek akkor érnek rá jobban, hogy a lelkükre telepedett furdaláson enyhítsenek, meglátogassák azt, akit már csak ilyen módon lehet elérni.
A holtak megmaradnak egy bizonyos ponton, az emlékük velünk élnek, de az életük egyre inkább halványul el mindenkiben, ahogy az élettel tovább haladnak. A végén nem maradnak mások, mint kellemes emlékek, amikre szívesen emlékszik vissza az ember, de egyre inkább érzi magában a késztetést, hogy meglátogassák őket.
Ha valamire odafigyeltem, amióta csak képes vagyok önálló gondolatokat és döntéseket megformálni az az, hogy heti szinten meglátogassam anyámat. Számomra ennyi maradt belőle és feledni soha nem akarnám.
Néhány lépésnyi távolságra állok meg a kezében virágot fogó férfitól, gondolataiban elmélyedt, talán nem is kellene kizökkentenem és ezúttal magamból indulok ki; sosem zavart, ha engem szólítottak meg, amikor a sír előtt ülök. Ez a közeg, ez a közösség… teljesen máshogy hat az emberre. Tele van empátiával, szeretettel és szomorúsággal, amely egyfajtaképpen összekovácsolja az idegeneket még ha csak oly kevés ideig.
Szavaim nem kapkodom el, amikor látom, hogy nem érti mit is keresek itt. Tekintetem hol rajta függesztem, hol pedig az említett épületen, amely nem oly távol van tőlünk. Íriszeinek vonalát követem a sírfeliratra, amely alatt egy férfi fekszik.
- Az adminisztráció és az informálódás nem az erőssége az itteni vezetősnek – halványan szélesedik ki a mosolyom, a titkos tudás hallatán. – De minden kérdésre szívesen válaszolnak és segítenek, ahol csak tudnak… ha kérik. Ezt nem szokták sokan megtenni – hangomban nem fedezhet fel ellenérzést ezzel kapcsolatban. Így folyik ez már jó sok éve, nem hiszem, hogy bármi is változna ezen a helyen. Legalább is ebben a tekintetben. – Érhető, hogy itt sokszor inkább elvonulni akarnak az emberek és nem mást zargatni a gondjaikkal – reflektálok az újszerű üzletpolitikára, amit folytatnak.
Van, hogy megértem az embereket, de van, hogy nem. Ez épp egy ilyen helyzet, de pálcát senki felett nem kívánok törni. Most is csak azért említettem meg a férfinak, mert túl sokszor hozott össze minket a véletlen és ha a jövőben is többször megfordulna, jobb, ha ezeket az információkat tudja.
Én is örültem, amikor Mrs. Regalsky elmesélte, egy hosszabb sétánk folyamán a fejfák között – őt kísértem el a sírjához egy ízületi gyulladását követő időszakban.
Lábam izmaiban megszületik a kényszer, amivel tovább lépnék a férfitól, gyászában nem kívánom zavarni, de a szavai akasztják meg a még csak a gondolatban megszületett mozdulatot. Feltekintek rá, egy halk ’mh’ kíséretében és enyhén félrehajtott fejjel hallgatom végig.
- Könnyebb lesz – bólintok apróbban. – A legtöbb esetben. Az emlékek megszépülnek és ezeket hordozzuk magunkkal tovább – még egy olyan tragikus esetben is, amikor egy balesetet követően túl fiatalon veszíti el a gyermek az egyik szülőjét és a másikat teljesen megnyomorítja ez az eset. Egy idő után – amit nem lehet pontosan meghatározni, mennyi is ez – könnyebb lesz.
- Ugyan. Temetői terefere, teljesen megszokott és hétköznapi – nevetem el magam halkan, fejem enyhén lehajtva. Saját cipőmet bámulom néhány másodperc erejéig. A hangja a fülembe tolakodik és nem kíván onnan egy ideig elmenni. Ismerős, a hangja, ahogy kiejti a szavakat, a dallama… egyedül a hangszín az, amely nem passzol egy emlékhez, amit emiatt képtelen vagyok felidézni.
Hol hallhattam?
- A föld alatt ők már tehetetlenek, nem igaz? A mi felelősségünk az, hogy meddig maradnak még közöttünk és szerintem ebbe beletartkozik az is, mennyi időt töltünk el velük. Nekem legalább is így sokkal könnyebb – megértem, ha mások ezt nem így látják és nem eszerint cselekszenek. Nem vagyunk egyformák és ezt elvárni senkitől sem lehet. A saját apám sem tartja magát ehhez, pedig a mai napig szíve legmélyéről szereti a két méterrel a lábunk alatt fekvő nőt.
- Nem tartott fel, én voltam aki, megzavarta az itt töltött idejében. Ön is rendszeresen kijár, gondoltam érdekes lehet önnek a Cypress trükkök – mosolygom szelíden. – Néhány gyakran kijáróval csak így hívjuk a jelenséget – húsz év sok idő… több gyászolót láttam már, ismerkedtünk össze, majd távoztak el ők is az élők sorából… mint említettem ez egy különleges közösség. Senki sem ismeri igazán a másikat, mégis enyhíteni tudjuk a másik fájdalmát.


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Wyatt Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise SgImq
TémanyitásRe: Strange coincidences - Wyatt & Eloise
Strange coincidences - Wyatt & Eloise EmptySzer. Okt. 04 2023, 22:22


Eloise & Wyatt


“Day after day, alone on a hill The man with the foolish grin is keeping perfectly still; But nobody wants to know him, they can see that he's just a fool And he never gives an answer... But the fool on the hill sees the sun going down And the eyes in his head see the world spinning 'round”



Leveszem a gyújtást, amitől bár a motor leáll, miután a kulcsot még nem húzom ki, a rádióban morajló zene továbbra is könnyed dallamokkal marasztal. The Fool On The Hill… az örökbecsű Beatles szám lüktetése mentén emelkedik és süllyed a vállam, ahogy felületesen ugyan, de annál szaporábban igyekszem megtölteni levegővel a tüdőmet -vagy elcsitítani a mellkasomban minduntalan felizzó gyötrelmes érzést, lehunyt szemmel, az anyósülésről áradó kellemes virágillatban. Kellemes is lehetne, ha nem sírkőre szánnám… Általánossá vált ugyan, heti berögzült programmá a látogatásom, de a gyakoriság nem enyhít a leküzdhetetlennek tetsző gondolaton, hogy bár ne kéne itt lennem. Nem kötelez rá senki, magamtól érzem feladatomnak, csak azt esik nehezemre megfogalmazni, mi célból: a felé irányuló gyászéból, vagy a reményéből, hogy a háborgó lelkiismeretem egy, a maihoz hasonló alkalommal talán feloldozást nyerhet, és akkor kiléphetek végre az árnyékomból... Önzőnek mutatkoznék, ha azt mondanám, mindkettő; hogy türelmetlenül várom a pillanatot, mikor a kőbe vésett nevének látványa már nem fog az emóciók lavinaszerű söprésével maga alá temetni.
Könnyedén tolom ki magam előtt a kocsi ajtaját, a csokorral, és a köré fogott egynéhány szál fehér rózsával pedig olyan célirányosan indulok meg, hogy nem, hogy nekem, de bármely, a környezetére is kíváncsi külső személynek is egyértelmű lenne, ha szükséges volna, vakon is megtalálnám a parcellát. A robbantás következtében elhunyt kollégákat mind egy soron hantolták el -így valahogy még nagyobb nyomatékkal bír az egymás mellett sorakozó feliratok dátumozása, ahogy reszketeg sóhajjal, ajkamat nedvesítve állok meg az egységes, egyen-fehér síremlékek előtt. Thomas Park… csak ennyi maradt belőle. Egy jellegtelen gránittömbe karistolt név.
Említettem, de csupán érintőlegesen Dr. Crine-nak a gyász témakörét; a megmagyarázhatatlanul a torkunkat kaparó érzésről kérdeztem, ami akkor támad bennünk, mikor a szerettünk sírjánál állva elkap a görcsös kényszer, hogy mondanunk kéne valamit, mégse tudunk… Persze mindez a felvetés nem a saját vonatkozásomban hangzott el, legalább annyira általánosítás volt, mint bármi, amiről valaha beszéltem vele, de a véleményét zsebre tettem: ha nem jön magától, ösztönösen, nem szabad erőltetni. Szeretném, ha nem csupán egyetlen szótól lenne őrjítően zajos az agyam, az mégis visszhangszerű mantraként ismétlődik újra és újra, megállás nélkül. Bocsánat… olyan egyszerűnek tűnik kimondani, mégse vagyok képes még csak elsuttogni se, hiába kívánkozik hosszú hónapok óta a számra, és válna általa légbe kiáltott könyörgéssé. Nem tudom, pontosan miért kérném a bocsánatát… a haláláért? Azért, hogy részem volt benne? Hogy én küldtem be oda, megfontolatlanul? Hogy nem láthatja, miként válnak tinédzserekből érett, felnőtt emberekké a fiai? Hogy a halálával a mindig kedves, vibrálóan segítőkész és odaadó neje megfakult, csupán a napi robot az, ami hajtja? Hogy a saját gondjaim vakítottak el, mikor az ő, és többek élete iránt voltam felelős? Hogy a temetésére se tudtam eljönni?...
Beszűkült csőlátással csakis a nevét mustrálom, szinte pislogni is elfelejtek -talán emiatt is rezdülök össze a váratlan hang hallatán. Nem láttam, mikor lépett mellém, még érzékelni se érzékeltem a jelenlétét, így, ha egy pillanatra, de kibillenek az egyébként is ingoványos talajon álló lelki-egyensúlyi állapotból. Bár itt mindenki, előre nem látott helyzettől függetlenül…
- Tessék? – kérdezek vissza az övéhez hasonló jámbor hangon -a hirtelen megilletődöttség közepette bár hallottam, hogy beszél, értelmezni elfelejtettem a szavait. Kiegészítésére egy könnyed „o”-t formálnak ajkaim, enyhén előre billentve a fejemet a selyempapírtól zörgő csokorra pillantok, mielőtt újból megkeresném a nő szemeit. Az övéhez hasonló mosollyal felelek. – Köszönöm! – hálásan biccentek. – Nem zavart meg semmit, emiatt ne aggódjon – róla Thomas nevére vetül a figyelmem, legalább, mintha a válaszommal való egyetértését remélném. Mindig is temperamentumos, már-már hirtelen ember volt, különösen magas igazságérzettel -egyszerű alapállapotában is indulatosabb volt, mint én a legrosszabb pillanataim közepette. Ő éltében nem kezelne simulékonyan egy hasonló helyzetet se, de…
Vele együtt, bár fojtottan, de felnevetek, ahogy egyetértően felszaladó szemöldökkel bólintok párat.
- Szerintem magán kívül meglehetősen kevesen élhetnek a „titkolt tudás” privilégiumával, ugyanis… – általánosítva mutatok körbe a többi sírhely irányába. - … legtöbbször csak tanácstalanul bolyongó embereket látni ilyenkor, meg néhányakat, a „bátrabbakat", akik külön bizniszt folytatnak pár csepp vízért cserébe – vagy pedig simulékonyan kezelve a helyzetet anélkül hagyják hátra a csokrot. Technikailag a víz úgyis csak az elkerülhetetlent tartóztatja fel néhány napig, mielőtt végérvényesen elfonnyadna.
Finom érdeklődéssel mérem végig. Azon túl, hogy már szinte ismerősként fogadom a tartásából, kiállásából, megjelenéséből, mégis az alkarján pihenő pokróc teszi egyértelművé a személyét -legalábbis azét a nőét, akit többször volt már alkalmam látni az egyik sír mellett időzve a plédjén. Alsó ajkamra csípve igyekszem elfedni mosolyom, az mégis ott görbül a szám szélén, míg tekintetemet aligha tudom levenni a kockás anyagról.
- Érdekes, hogy sokszor azzal nyugtatnak minket, és talán mi is magunkat, hogy „idővel könnyebb lesz”, nem? – a méregetésem már szinte célzás, de hangom könnyedsége igyekszik oldani a tapintatlanságot. Kevesen akarnak igazán sok időt elkölteni, ha őszinte szembesítésre vágyunk, kövekkel… ő mégis mindig úgy érkezik, legalábbis, mikor én látom, hogy hozza magával a takaróját. Ha valóban könnyebb volna, valószínűleg gyorsabb viziteket költene el az elhunyt szerette társaságában. – Remélem nem veszi tolakodásnak! – előre szabadkozva, aprót mozdítok felé a kezemen. – Csak feltűnt, hogy az ide járók közül maga az egyike azon keveseknek, akik nem csak annyira érkeznek, hogy leteszik a virágaikat, majd már itt sincsenek… Persze, mindenki úgy gyászol, ahogy szeret és tud – mentesítem őket rögtön a saját korholó megjegyzésem alól. – De tudja… szép látni, hogy vannak, akik még igazán törődnek a halottaikkal – diskurálok, holott nem kért rá. Valahogy kellemesen érint a jelenléte, a beszéddel oldódó feszültség… vagy éppen a tudat, hogy ha nem is azért, akiért kéne, de az itt eltöltött számtalan óra ellenére most először szólalok meg Thomas előtt. A benntartott levegő sietősen szalad ki a tüdőmből, ahogy bocsánatkérőn elmosolyodok.
- Ne haragudjon, nem akarom feltartani, ha menne…



Leneghan
given name:(behavioral
gregory wyattanalyst)
Someone I am is waiting for my courage; the one I want, the one I will become will catch me. So let me fall if I must fall.
Federal Bureau of Investigation

Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Wyatt Leneghan
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Ezgif-com-effects-7
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Fekete
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
"fine, i feel fine"
that's what I used to say about the future. "good, even great", there were days when I believed it would get better. but now, flipped a switch don't know which horrific thing pushed this shit over the edge, but here we are
★ családi állapot ★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Cs5

there's a part of you that lives in every note, and every step i take along these broken roads that i've been walking. and the time between us talking is so much longer now but

i still call you home

i hope you know

★ lakhely ★ :
Bay Ridge, Brooklyn
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Fekete1
★ idézet ★ :
my mind's a haze with all this pain and I can't change a thing. lost in this maze i can't find a way i can't break my spirit free
★ foglalkozás ★ :
FBI ügynök (Viselkedéselemző)
★ play by ★ :
Simon Baker
★ hozzászólások száma ★ :
82
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Fekete2
TémanyitásStrange coincidences - Wyatt & Eloise
Strange coincidences - Wyatt & Eloise EmptyHétf. Okt. 02 2023, 07:51




to Wyatt

Brooklyn

2023.

"May there be comfort in knowing that someone so special will never be forgotten."


-...lassan minden vissza fog állni a kerékvágásba. Tényleg, csak még egy kis időre van szükségem - a szokásos, tweed csekk kockás pléden térdeplek a sírkő előtt. Az elmúlt fél órában már többedszer rendezem újra a százszorszépeket a márvány mellé helyezett vázában. Szórakozottan babrálok a szirmokkal, ahogy a szavak hol átgördülnek ajkaimon, hol némaságba burkolózom, még előtte is.
Mélyről jövő sóhaj szakad fel a torkomból.
- Nem irigylem apát ebben a helyzetben, szeretném megkönnyíteni a dolgát. Most már nem hív naponta - halkan elnevetem magam, miközben fejem lehajtom. Kedves volt tőle mindig is a törődése és bár úgy véli, kezd átlépni a határt, vele szemben soha nem éreztem még így. Tudom, hogy aggódik, de ebben a helyzetben ki ne tenné meg? - Kérte, hogy költözzek haza, csak átmenetileg is, de tudod... félek. Előjönnének olyan dolgok otthon, amikről nem akarok beszélni. Van, amiről jobb, ha nem tudja - megszakadna a szíve, ha rájönne, mi történt a házasságomban valójában. Még ha csak egy sírfelirat hever előttem, akkor sem tudtam még neki sem megvallani a bűnömet... és az azt követő rémálmot. Magamnak sem akarok beszélni róla, még csak rágondolni sem, pedig tudom, hogy előbb vagy utóbb meg kell birkóznom ezzel, ha nem akarom, hogy életem hátralévő részére rányomja a bélyegét.
De mindig az első lépés a legnehezebb és ezt megtennem olyan, mintha több mázsás súlyt akasztottak volna a lábaimra.
Néhány percig csendben maradunk, leginkább én. Szeretek kijárni hozzá a temetőbe. A jelenléte mindig megnyugtatja háborgó lelkemet és ezek azok a pillanatok az életemben, amikor sok mindent át tudok gondolni önmagammal kapcsolatban és meg tudom tervezni a következő lépésemet.
- Mennem kell. Jövőhéten újra jövök, elhozom apát is - ígérem meg és mivel nem feltételes módon beszélek, ezúttal meg is fogom tenni.
A földön megtámaszkodom, miközben lendületet veszek. A lábujjhegyeimre helyezem a testsúlyom és először csak guggolásba húzom fel magam. Összeszedem a magam mellé helyzett dolgaimat: táskámat, a múlt heti, száradó és fonnyadó virágcsokrot, majd a plédet is, amin eddig térdepeltem. Szabad kezemmel felállás közben rázom meg, hogy a földről rátapadt füvet és homokot némileg eltávolítsam róla. Az alkaromon terítem végig, miközben egy utolsó pillantást vetek a márványra és annak feliratára. Csókot lehelek ujjaim begyére, majd a sírkő tetején simítok végig. - Viszlát anya - búcsúzom el tőle még mindig úgy, mintha köztünk járna.
A racionalitás embere vagyok, tudom, hogy olyanok, hogy szellemek nem léteznek, de a lelkemnek mégis jól esik, hogy vele ilyen kapcsolatot létesítettem az évtizedek alatt.

Nem a kijárat felé veszem az irányt, előbb még a kezemben tartott, áporodott szagú, a víztől még mindig nedves szárú virágoktól szabadulok meg. A szemetesnek kijelölt hely felé sétálok, lila kockás ingemet igazítom meg a derekamnál. Ilyenkor csendes a temető, alig van itt valaki, ilyenkor szeretem csak leginkább. A közel és a távolban is csak egy alakot látok és ahogy közeledek hozzá úgy ismerem fel a férfit. Az elmúlt időszakban többször is láttam már. Szemréseim csak enyhén húzom össze, műszakjaim miatt hektikusan járok ki anyámhoz, de valahogy mindig látom a férfit. A véletlen egybeesések mindig különös dolgokat tud produkálni. Szomorkás mosoly húzódik szám szegletébe.
Abba az irányba tartok, de nem azért, hogy megzavarjam ittlétében.
Az ember szíve mindig nehézzé válik, amikor itt tölti az idejét, nincs arra szükség, hogy teljesen vadidegenek zavarják meg a másikat... és mégis valami különös, belső intuíció miatt, lelassítom a lépteit.
- Ma nem működnek a kutak - jegyzem meg szelíd hangon, lágy mosollyal az arcomon, miközben felpillantok rá. - Elnézést, hogy megzavarom, de ritkán írják ki, ha karbantartás van - ha esetleg tervezi, hogy friss vizre cserélné a látogatója virágját... Ha hozott. Egy üres palack mindig nálam van ilyenkor, amiben tudom hordozni az említett folyadékot a temetőn belül. - De a ravatalozó mindig nyitva van ilyenkor is, szabadon bejárható, csak ezt nem szokták reklámozni - halk nevetéssel fejezem be a mondatot, mintegy egyértelműsítve a fenntartók csintalan hallgatását. Érthető, hogy nem akarják mindenki a nyakukra járjon, de egy ilyen információnak annak idején nagyon megköszöntem volna egy idegentől.


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Wyatt Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
Strange coincidences - Wyatt & Eloise SgImq
TémanyitásRe: Strange coincidences - Wyatt & Eloise
Strange coincidences - Wyatt & Eloise Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Strange coincidences - Wyatt & Eloise
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» strange meeting at a strange party - Levi & Candy
» A strange morning of a strange night
» Eloise Brown
» Everything is changing - Kate & Eloise
» New chapters - Preston & Eloise

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn-
Ugrás: