New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 95 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 82 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Tegnap 22:31-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Tegnap 22:10-kor
Travis Avery
tollából
Tegnap 21:58-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Scott & Rae | shadows of the past
TémanyitásScott & Rae | shadows of the past
Scott & Rae | shadows of the past EmptyCsüt. 11 Aug. - 0:03

“Unforgiveness is a shadow of the past; it is behind you, but you always know it is there. Sorrow and bitterness covers your heart like the darkness covers the night.” ― Deborah Brodie

Miért van az, hogy valahányszor úgy tűnik, kezdenek rendeződni a dolgok, jön egy csavar, és minden ismét tönkremegy? Miután kibékültünk Doriannel, tényleg azt hittem, hogy végre kezd majd jól alakulni minden, és innen már csak felfelé vezet az út. Jó, persze ez eleve túl naiv gondolat volt, főleg tőlem, mert nem szokásom messzire rugaszkodni a realitás talajától... és mégis. Pozitívumnak tekintettem, hogy kezdek egyre jobban kijönni Hannahval, hogy Dorral megint együtt vagyunk, hogy Ashton mögöttünk áll, még úgy is, hogy ennek ára van. De bármennyire is próbálnám lezárni a sötét múltat, mégis bármikor hajlandó lennék egy újabb melót bevállalni Ashnek, akár az életemet kockáztatva is, ha ez azt jelenti, hogy cserébe segít Doriannek a kartellel szemben. Ami még mindig sötét felhőként lebeg felettünk. Ennek tetejében pedig még itt van apám ügye is. De annak érdekében, hogy csak előre tekintsünk, hogy csak arra koncentráljak, ami előttünk van – ami ugye már magában is épp elég zűrt rejthet magában, simán hajlandó lettem volna megfeledkezni a tényről, hogy alig pár hete, nem egész két hónapja egy szórakozóhelyen bedrogoztak, és ha Dorian nem lép közbe, akár meg is erőszakolhattak volna. Azt hiszem, csak túl büszke vagyok, és szeretem magamat erősnek, önállónak hinni, ezért még az esélyét sem akartam megadni annak, hogy ez a dolog maga alá gyűrjön, úgyhogy könnyebb volt ezzel egyáltalán nem foglalkozni. Kezdetben legalábbis. Csak aztán kiderült, hogy az én esetem koránt sem egyedi. Hasonló dolog történt Milesszal is, bár ő talán még mindig az a kategória, aki tud magára vigyázni, megoldani a saját gondjait. Legalábbis remélem. Aztán tegnap egy olyan esethez riadóztatták ki a mentőegységünket az Inferno klubhoz közeli sikátorban, ami végleg kibillentett az egyensúlyomból. Szegény lány, milyen állapotban volt... megtépve, megtörve, és szinte a világáról sem tudott a drogoktól, amelyek akkorra még mindig nem ürültek ki a szervezetéből... Míg összeszedtük őt, és elvittük a közeli kórházba, akaratlanul is folyton az járt a fejemben, hogy ez a fiatal, meggyalázott lány akár én is lehettem volna alig pár héttel ezelőtt. És ki tudja, hányan vannak még így? A rendőrség viszont valószínűleg semmit sem fog tenni, vagy legalábbis nem elég gyorsan, hisz az áldozat még arra sem emlékszik pontosan, hol járt előző éjjel. Az engem ért támadásról pedig ennyi idő elteltével már késő volna feljelentést tenni, úgyhogy sajnos ezzel sem volnának előrébb. Nekem azonban van némi kiindulási pontom, és... őszintén szólva magam sem tudom, mit akarok tenni... elsősorban talán a végére járni ennek az egésznek.

Ezért vagyok itt ismét, a népszerű és általában kissé túlzsúfolt Inferno klubban, bár este kilenc körül szerencsére még nincs tömve a hely, így viszonylag hamar elkísérnek a klub vezetőjének irodájába, miután szó szerint a pultra csapok a menedzsert követelve. A fickó azonban, miután burkoltan megfenyegetem, hogy segítsenek nekem a dolog végére járni, vagy idecsődítem a zsarukat, kijelenti, hogy sürgős dolga van, de átkísér a megfigyelő szobába, és közli, hogy máris küldi az egyik biztonsági emberét, aki a segítségemre lesz, megtalálni a fazont - és feltételezem, helyre tenni is - aztán a főnök valóban sietve le is lép. Pár perccel később pedig az ígért kidobó kopog, majd lép be a szoba ajtaján. Már lépnék közelebb, hogy üdvözöljem, vagy elmondjam, miről is van szó, arra az esetre, ha a főnöke ezt nem tette volna meg, de mikor ráébredek, hogy mi már ismerjük egymást, meglepetten lépek egyet hátra.

- Scott? Scott Payne? - Jézusom! Legalább tíz éve nem láttam. - Te volnál a biztonsági őr? - vonom fel a szemöldököm, és egy ösztönös mozdulattal összefűzöm a karjaimat magam előtt.
Scott and Raelyn

Ex's & Oh's







crazy




about you



mind álarcot viselünk
Raelyn J. Winters
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Scott & Rae | shadows of the past Dad0fa14d84506709b0af77e18c2331644d5c35f
Scott & Rae | shadows of the past 7f719acbb32e9d36a64db4fc794f91a7a16847dd
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Shes dangerous because she knows what it’s like to fall and get back up a thousand times. Rock bottom knows her name, and the only person who saved her is her. She is not afraid of breaking.”
★ családi állapot ★ :
Scott & Rae | shadows of the past 35428d135f75437cbf8af4cb11cba0a1d592ee03
You are all my heart ever talks about.


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what youve given me. That’s what I’d hoped to give you forever.”
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Scott & Rae | shadows of the past 50e5f561b216ec691f30811742437fb44565bb76
★ idézet ★ :
Tell me not to do something and I will
do it twice and take pictures.”

You just have to trust your
own madness.”
★ foglalkozás ★ :
paramedic, medical student
★ play by ★ :
Chloe Bennet
★ hozzászólások száma ★ :
859
★ :
Scott & Rae | shadows of the past 5ad75ea398f77039fa5b48bc33ad47b03a4b8268
TémanyitásRe: Scott & Rae | shadows of the past
Scott & Rae | shadows of the past EmptyKedd 16 Aug. - 11:30


Raelyn&Scott

“Could you find a way to let me down slowly?”


Bár a szüleink által ránk hagyott örökség, és a pénz, amit a főállásomban megkeresek, kettőnk számára bőven elégnek kellene, hogy legyen, úgy éreztem kell még valami meló. Muszáj, hogy minél hamarabb le tudjam a fejesnek törleszteni a tartozásom, így végre véget vethetnénk ennek a rémálomnak amibe keveredtem, amiből nem tudok felébredni, akármennyire erősen is próbálkozom. Segítségért üvöltök, de nem hall senki. Olyan ez, mint az alvásparalízis. Az a fajta amelyiktől halálközeli élményed van. Fogalmam sincs meddig bírom még. Meddig lehet ezt egyáltalán bírni? És Codyt? A legutóbbi orvosi felülvizsgálata óta mindennap rettegek, mikor hív az épp aktuális gondozója, hogy nem hajlandó tovább csinálni. Az utóbbi fél évben hárman mondtak fel. Ez egyel több, mint legutóbb. Nyilván a kettő sem épp egy jó arány, de még mindig megnyugtatóbb.
Talán ezért is menekülök a munkába. Hogy egy kicsit kiszabaduljak az öcsém mellől. Nem ilyen életet szántam neki, amikor a javítóban voltam. De kamasz fejjel tudjuk, hogy minden olyan légiesen egyszerűnek tűnik. Aztán egy rakat faszság elkövetése után a huszonegy betöltével kiköp magából az otthon a rideg, rút nagyvilágba, és neked hirtelen gondoskodni kell saját magad mellett plusz egy főről is. A középsúlyos értelmifogyatékos testvéredről.
Kaptam Paultól egy kis kimenőt. Jobban mondva egy cigiszünetnyi kimenőt. Ilyenkor még nincs akkora hajtás. Hivatalosan csak tíztől vagyunk nyitva, annál előbb csak a törzsvendégeket engedjük be. Addig pakolás, raktár rendezés, standolás van terítéken.
A hátsó kijárat mellett lévő kukáknál szoktunk bagózni a sikátorban. Ez most sincs másképp.
Gondterhelt sóhajjal együtt okádom ki magamból a füstöt, hogy szinte rögtön egy újabbra gyújthassak, telefonomban mindeközben a lehetséges otthonok honlapjait böngészve, ahova Codyt bevennék. Ez még annál is szarabb érzés, mintha a temetését kellene intéznem...
-Scotty, keres valami szálkás, izmos seggű barbie baba. Elég zabos, ne várasd meg. - Csendül fel a fülesemben Paul hangja, ezzel nagyjából azonnal kizökkentve eddigi borongós gondolatmenetemből. Jelenpillanatban elképzelésem sincs róla, hogy ki lehet az, főleg arról, hogy miért zabos. Félő, hogy ez csak egy újabb fos poén a fiúktól, mindenesetre a lelkiismeretem úgysem nyugszik addig ameddig magam meg nem győződöm a dologról.
Cipőm talpán nyomom el a félig elszívott szálat, s miközben befelé veszem az irányt, visszahajtom könyékig feltűrt fehér ingem ujjait. A zakómat csak akkor veszem fel, amikor hivatalosan is megkezdődik a munkaidőm.
-Bekísértem hátra. Jó bőr, de tuti nem venném feleségül. Hát kicsinálna egy perc alatt! - Féloldalasan elvigyorodom, s ahogy elhaladok Paul mellett az említett helyiség irányába, amolyan "kösz" gyanánt vállon veregetem. Egyre jobban izgatja a fantáziám, vajon ki lehet az. A szűk folyosó amin keresztül eljutok a szobáig, most valahogy végtelennek tűnik, pedig alig néhány méterről van szó. Az ajtó elé érve megigazítom a fülest, és némi habozás után benyitok. Először csak értetlenül hunyorgok az ismerős ismeretlenre, alaposan végig mérve. Igaza volt, tényleg jó bőr. Mégsem bírom nem a vonásait, szemeit fürkészni. Aztán bumm! Mint a villámcsapás, üt belém a felismerés olyan erővel, hogy kishíján letipor a lábaimról. Hangjára a létező összes izmom fájdalmasan megfeszül.
-Riri?! - Mintha nem is telt volna el majd' tizenötév, a régi, általam használt becenevén szólítom meg, olyan döbbenten, mint akit nyakon öntöttek egy vödör jéggel. Hasonlóan is érzem magam. Rögtön beugrik az utolsó találkozásunk.
-Többek között én is, igen. Miért? Baj van? - Néhány torokköszörülést követően megpróbálok visszatalálni megszokott hangszínemhez, s jobb híján az íróasztalhoz megyek, rábökve az egyik székre.
-Foglalj helyet. Mesélj, mi történt? - Ezzel én is leülök az asztal másik oldalán lévő székre, próbálva elrejteni nyugtalanságomat. Mi a franc történik?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Scott & Rae | shadows of the past
Scott & Rae | shadows of the past EmptyCsüt. 29 Szept. - 20:08

“Unforgiveness is a shadow of the past; it is behind you, but you always know it is there. Sorrow and bitterness covers your heart like the darkness covers the night.” ― Deborah Brodie

Kettős érzések vannak bennem, miközben besétálok a szinte még kihalt Infernoba. Egyrészt jól tudom, hogy a végére kell ennek járnom. Nekem. Mert engem is érint, mert saját tapasztalatom van a témában, mert valószínűleg egyelőre amúgy is többet tudok, mint a zsaruk, és mert úgysem hagyna nyugodni a dolog. Azok után nem, amit tegnap láttam. Másfelől azonban legszívesebben leütném magam, és azt kérdezem magamtól: tényleg kell ez nekem? Mintha nem volna épp elég problémám! Persze szokás szerint keresem a bajt. Kereshetnék ennél sokkal jobb elfoglaltságot is, valami pihentetőt, ami alkalmasabb volna a szabadnapom kihasználására, nem lenne muszáj bele kevernem ebbe magamat még jobban. Aztán mégis határozottan a pultra csapok, és a főnököt követelem, aki hamar elő is kerül, majd még hamarabb lelép. Nem tudom eldönteni, hogy ráijesztettem-e a határozottságommal, a fenyegetődzéseimmel, vagy valóban halaszthatatlan dolga volna? Lehet, hogy egy kicsit mindegyik igaz. Néha megesik, hogy efféle hatással vagyok az emberekre, szóval nem lep meg, ha így is van. Az ajtón belépő ismerős idegen személye viszont annál inkább.

- Riri? Te jó ég, senki nem szólított így már legalább... legalább tíz éve... - ismerem el kissé szórakozottan, miközben az arcomon a meglepettség helyét átveszi egy enyhén nosztalgikus mosoly. Bár a mosolyom mögött nosztalgiánál jóval többféle érzés van. És nem csak azért, mert annyira váratlanul ért a felbukkanása. Sokféle érdekes emlék köt Scottyhoz, amelyekre már sok éve nem gondoltam, és melyek között akadnak szép emlékek is, illetve... ott van a nem túl szép elválásunk is, amely sajnos mély nyomott hagyott bennem. Nos, annyi biztos, hogy a főnöke jól kicseszett velem, amikor őt küldte be hozzám. Ismét megfordul a fejemben, hogy mégis mi a francot is keresek itt? De jól tudom, annál makacsabb vagyok, minthogy az egészet hagynám a fenébe, szóval... Akármilyen kellemetlennek is a találom a gondolatot, hogy egy exemmel - aki bunkó módon faképnél hagyott, amikor úgy volt, terhes vagyok tőle - arról az estéről beszélgessek, amikor a klubjában partidrogot tettek az italomba, és... majdnem ennél jóval rosszabbat is tettek velem, mégis mély levegőt veszek, és magabiztosan közelebb sétálok.

- Igen, baj van - bólintok, miközben helyet foglalok vele szemben. - Feltételezem, a manager nem árulta el, hogy mi is a probléma - sóhajtok, mielőtt belekezdenék. Végül is akkor nem azzal kezdte volna, hogy mi a baj, nem igaz? - Szóval... mentőtiszt vagyok, és... az utóbbi néhány hétben akadt több aggasztó esetünk is, amelyek az Infernohoz kötődnek. Fiatal nőket drogoztak itt be, majd erőszakoskodtak velük. Tegnap konkrétan... a közeli sikátorban... olyan állapotban találtunk egy húsz év körüli lányra, Samanthára... Jobb lesz, ha nem részletezem - ingatom végül hevesen a fejemet. Némi habozás után újra szóra nyitom a szám, de aztán mégsem folytatom. Egyrészt csak kell egy-két pillanat... másrészt megvárnám Scott reakcióját. Szeretném látni, mennyire mutatkozik segítőkésznek, együttműködőnek, érdeklődőnek vagy akármilyennek, mielőtt többet mondanék.  
Scott and Raelyn

Ex's & Oh's







crazy




about you



mind álarcot viselünk
Raelyn J. Winters
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Scott & Rae | shadows of the past Dad0fa14d84506709b0af77e18c2331644d5c35f
Scott & Rae | shadows of the past 7f719acbb32e9d36a64db4fc794f91a7a16847dd
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Shes dangerous because she knows what it’s like to fall and get back up a thousand times. Rock bottom knows her name, and the only person who saved her is her. She is not afraid of breaking.”
★ családi állapot ★ :
Scott & Rae | shadows of the past 35428d135f75437cbf8af4cb11cba0a1d592ee03
You are all my heart ever talks about.


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what youve given me. That’s what I’d hoped to give you forever.”
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Scott & Rae | shadows of the past 50e5f561b216ec691f30811742437fb44565bb76
★ idézet ★ :
Tell me not to do something and I will
do it twice and take pictures.”

You just have to trust your
own madness.”
★ foglalkozás ★ :
paramedic, medical student
★ play by ★ :
Chloe Bennet
★ hozzászólások száma ★ :
859
★ :
Scott & Rae | shadows of the past 5ad75ea398f77039fa5b48bc33ad47b03a4b8268
TémanyitásRe: Scott & Rae | shadows of the past
Scott & Rae | shadows of the past EmptyPént. 21 Okt. - 21:06


Raelyn&Scott

“Could you find a way to let me down slowly?”


Túlzás lenne azt állítani, hogy megfeledkeztem Rae létezéséről, de mondjuk ki őszintén, az ember nem mindennap fut össze egy régi, tinédzserkori románcával, amiről ráadásul nem mondható el, hogy túl szépen ért véget. Inkább rondán, gusztustalanul. Már ami engem illet. Kár lenne elkezdeni dobálgatni egymásnak a labdát és érveket, ellenérveket felsorakoztatni, melyikünk miben hibázott annak idején. Megrémisztett, egyszerűen kiborított a terhességének már csak a puszta gondolata is. De az talán még jobban, hogy ugyanolyan tragédiába fullad majd az egész, mint anno Laurennel.
Szóval, csak fogtam magam, SIM kártyát cseréltem és odébb álltam. Egyszerűen hangzik, pedig rohadt nehéz volt. Hetekig, nem is, hónapokig őrlődtem. Az első hónapban minden este titokban elmentem a házukhoz, mint valami perverz kukkoló, figyeltem az ablakát egészen addig ameddig be nem húzta a sötétítőfüggönyöket. Az esti látogatásaim aztán lassan megritkultak, mígnem teljesen elmaradtak. És most mégis itt van.
Hozzá hasonlóan én is zavarodottan felnevetek. Annyi mindent mondanék, mégis képtelen vagyok rá. Mivel kéne kezdenem? Ezer éve nem láttalak, mizu?! Na, és az abortusz mellett döntöttél, vagy született egy gyerekünk, aki hírből gyűlöli az apját, mellesleg teljesen jogosan?!
Nem lenne túl jó kezdés, így tíz év után. Azt hiszem. Ennek ellenére érzem, látom rajta, hogy ő is mondani akar valamit. És ettől csak még kínosabb ez az egész.
-Ahogy engem se Scottynak. Már legalább tíz éve. - Utalok ezzel arra, hogy annak idején csak és kizárólag neki volt megengedett ez a fajta becézés, melynek említésére szinte rögtön záporozni kezdik zsibbadt agyamat a múlt emlékei. Követhetetlenül gyorsan pörögnek előttem a fekete-fehér, néma képkockák. Kishíján beleszédülök. Szerelmes voltam belé. A magam idióta, kamasz srác módján.
Valami súlyos, fojtó dolog beszorul a mellkasomba mikor azt mondja: Igen, baj van.
Komoly erőfeszítésekbe telik magamban tartani fuldokló köhögésemet. Egyik öklömmel megütögetem a mellkasom. Még jó hogy ülök! Remegő kézzel kutatni kezdem zsebeimet mire megtalálom a cigim és a gyújtóm. Sürgetően teszek egy szálat a számba és gyújtom meg a végét, olyan mélyen szívva bele mintha friss hegyi levegőt inhalálnék. Megkönnyebbülten fújom ki a füstöt, amint leesik, hogy nem a közös gyerekünkről van szó. Na nem mintha egy sikátorban talált, bedrogozott, félhulla állapotban lévő fiatal, kiszolgáltatott nő szívmelengető téma lenne. Pláne akkor, ha az esetet ezzel a hellyel akarja összefüggésbe hozni.
-Sajnálom Riri... Rae! - Javítom ki magam szinte rögtön, a fejemet is enyhén megrázva, majd kényelmetlenül fészkelődni kezdek a széken, végül úgy döntök, hogy előrébb dőlök, könyökeimmel megtámaszkodva a gurulós szék karfáin, kezeimet összekulcsolva magam előtt a levegőben, hagyva, hogy a cigi szépen leégjen az asztalra helyezett hamutartóban.
-Őszinte leszek veled. Nem tudom mit tehetnék az ügy érdekében. Én az Infernoban csak beugrós vagyok, gyakorlatilag a legutolsó ember, akinek itt a szava bármit is ér. De mindenképp jelzem a dolgot a főnökeimnél. - Mindeközben egyik lábam nyughatatlan pattog az asztal alatt, az agyam pedig -mint egy elszabadult, fékezhetetlen malomkerék-, forog és őröl, próbálok visszaemlékezni arra, hogy az általa említett ominózus estén dolgoztam-e, találkoztam-e Samantha nevű lánnyal és sóztam-e rá valamennyit a cuccból.
Újabb szálra gyújtok.
-A rendőrséget értesítettétek gondolom?! Indítottak nyomozást? - Puhatolózom, próbálok fű alatt érdeklődni, hogy ne legyen gyanús, talán én okoztam az egészet.
-Hány éves volt a lány? Tudsz adni esetleg... valami személyleírást? - Mormogom ártatlannak tűnő kérdésem cigivel a számban, ami közben ütemesen mozog fel, s le, kezeimmel pedig lazítok a fojtogató nyakkendőn.
-Csak hogy valamit tudjak mondani a főnökömnek, ha esetleg kérdezősködne. - Mentem a menthetetlent.
-Egyébként... kérsz valamit? Van kávé, tea. - Biccentek fejemmel az automaták irányába.
-Cigi...? - Csúsztatom át a dobozt az asztalon, most először próbálva elkapni a tekintetét mióta belépett ide. Régen ő is cigizett. Sőt, néha még egy-egy vicces cigiben is benne volt. Azóta persze változhatott. Azóta nagyon sok minden változott.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Scott & Rae | shadows of the past
Scott & Rae | shadows of the past EmptyKedd 29 Nov. - 16:14

“Unforgiveness is a shadow of the past; it is behind you, but you always know it is there. Sorrow and bitterness covers your heart like the darkness covers the night.” ― Deborah Brodie

Határozott szándékkal jöttem ide; kiderítem, mi a fene történik itt esténként, és végére járok az ügynek, magamért, és azokért a lányokért, akiket magam láttam el az utóbbi napokban és hetekben. Tudom, ezeknek a dolgoknak nem ez a menete, egyszerűen csak szólnom kellene a rendőrségnek, beavatnom az elhallgatott részletekbe a saját esetemről, de az én ügyem már több mint két hónapja volt, sosem jelentettem, és emiatt valószínűleg már semmit sem kezdhetnek vele, és nem is akarom bolygatni azt a dolgot, amíg nem tudom, hogy biztos volna haszna is. De az talán segítene, ha a rendőrség elé tudnék tárni valami egyértelműt és nyilvánvalót. Mint egy videófelvétel a biztonsági kamerákból, már ha látható azokon bármi is rendesen. Magabiztos vagyok, céltudatos, tudom, hogy tenni akarok valamit, tenni is fogok... Ám aztán belép az ajtón Scott Payne, akit több, mint tíz éve láttam utoljára, mielőtt hanyatt-homlok elmenekült volna a hírre, hogy gyerekünk lesz, és máris elfog a bizonytalanság. Nem, egyelőre nem tudom elképzelni róla, hogy tényleg segítene, hogy hajlandó volna rá, hogy számíthatok rá. A múltban sem számíthattam, nem igaz? És miért éppen neki akarnék beszélni arról, ami velem történt? Miért nem tudtak küldeni valaki mást helyette? Nem tudom elhinni! Annyira még csak meg sem lep, amikor elutasító választ kapok... Nem kellene, hogy meglepjen, valahogy mégis elfog a harag, és ettől sikerül visszanyernem a magabiztosságomat.

- Csak beugrós vagy? Akkor mi a fenéért küldtek ide éppen téged? - tárom szét a karomat értetlenül. - A főnöködnek nem kell jelezned, épp az imént beszéltem vele. Azt hittem, azért küldött ide, hogy segíts, hogy meg tudjuk nézni a kamerafelvételeket... vagy mert esetleg konkrétan tudsz is valamit... - Mély levegőt veszek egyszer, majd még egyszer, igyekszem megnyugtatni magamat, és emlékeztetni magam, hogy nincs értelme kiakadnom. Arról akarom meggyőzni, hogy működjön együtt velem, és nem pedig arról, hogy ismét az ellenkező irányba meneküljön előlem, nem igaz?

- Persze, a rendőrség már nyomoz. Csak még ők sem igazán tudják, kit vagy mit keresnek, vagy hol keressék... - megint mély levegőt veszek. Annyira, de annyira nem akartam erről beszélni. Főleg nem neki. - Beszélhetek Samantháról, adhatok róla személyleírást, persze. Megnézhetjük a felvételeket, hogy mikor járt itt, mi történt vele, kikkel beszélt, de... Valószínűleg még többet segítene, hogy ha meg tudnánk nézni a felvételeket két hónappal ezelőttről, amikor én jártam az Infernoban, és Samanthához és a többi lányhoz nagyon hasonlóan jártam. Aztán a kettőt összevethetjük, van-e egyezés. Ha ez lehetséges. Az minden bizonnyal a rendőrségi nyomozást is előrébb lendítheti - mondom el szinte egy szuszra, hogy valójában miért vagyok itt. Tessék, kiböktem az igazat. Aztán előre hajlok, felveszem az felém csúsztatott cigis dobozt, és kiveszek belőle egy szálat. Nagyon-nagyon ritkán szoktam rágyújtani, de ez most olyan pillanat, amikor tényleg kell. - Tüzed is volna?   
Scott and Raelyn

Ex's & Oh's







crazy




about you



mind álarcot viselünk
Raelyn J. Winters
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Scott & Rae | shadows of the past Dad0fa14d84506709b0af77e18c2331644d5c35f
Scott & Rae | shadows of the past 7f719acbb32e9d36a64db4fc794f91a7a16847dd
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Shes dangerous because she knows what it’s like to fall and get back up a thousand times. Rock bottom knows her name, and the only person who saved her is her. She is not afraid of breaking.”
★ családi állapot ★ :
Scott & Rae | shadows of the past 35428d135f75437cbf8af4cb11cba0a1d592ee03
You are all my heart ever talks about.


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what youve given me. That’s what I’d hoped to give you forever.”
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Scott & Rae | shadows of the past 50e5f561b216ec691f30811742437fb44565bb76
★ idézet ★ :
Tell me not to do something and I will
do it twice and take pictures.”

You just have to trust your
own madness.”
★ foglalkozás ★ :
paramedic, medical student
★ play by ★ :
Chloe Bennet
★ hozzászólások száma ★ :
859
★ :
Scott & Rae | shadows of the past 5ad75ea398f77039fa5b48bc33ad47b03a4b8268
TémanyitásRe: Scott & Rae | shadows of the past
Scott & Rae | shadows of the past EmptySzer. 28 Dec. - 15:13


Raelyn&Scott

“Could you find a way to let me down slowly?”


Egyszer egy bölcs ember azt mondta, ha találkozol valakivel, aki a múltban fontos volt számodra, kicsit olyanná válsz, mint amilyen akkor voltál amikor ismerted őt.
Ez persze nem jelenti azt, hogy Riri jelenléte máris egy kanos, bajkeverő tinédzserré változtatott, aki nem bír a hormonjaival, s többek között a szájával sem, de akarva akaratlanul is feltörnek a régmúlt, mindeddig eltemetett emlékei. Riri minden bizonnyal hazudna, ha azt állítaná, ő már mindent elfelejtette ami közöttünk történt azon a nyáron... A csínytevések, amikor kilógtunk takarodó után és bemásztunk a szomszédban lévő nyaralóba, ahol fehérneműre -később pedig naná, hogy pőrére-, vetkőzve kiélveztük, hogy egyedül miénk az a hatalmas medence. A lopott, buja pillantások, amikor büntetésből a földszinti folyosó járólapjainak a fugáit egy egész napon keresztül fogkefével kellett tisztára sikálnunk. Jók voltak azok az idők. A gondtalan -kinek mi-, kamasz évek, amikor még nem kellett a jövőnkön izgulni. Vagyis, kellett volna, és később, mint kiderült, kellett is, csak én csapnivaló kamasz fiúhoz hűen, könnyedén kibújtam a felelősség terhe alól. És ez biztos vagyok benne, hogy Raelynben mély nyomot hagyott. Hazudnék, ha azt mondanám, nekem meg se kottyant.
Éppen ezért hirtelen nem is tudom eldönteni, hogy az végett ilyen indulatos, ami miatt erre vezette az útja, az az egész balhé, a lány, akit bedrogoztak és kishíján belehalt, vagy inkább szerény személyem húzta fel őt ennyire.
-Ezt én is szeretném tudni. - Hozzá hasonlóan kérdőn széttárom karjaimat.
-Gondolom azért, mert aznap este én dolgoztam. De Riri... Raelyn. Bocs. - Idegességemben szám elé teszem az öklöm, hogy halkan köhinthessek egyet. A belőle áradó indulat, harag két kézzel szorongatja a nyakam. Úgy érzem megfulladok.
-Azt hiszem velem sem leszel sokkal előrébb. Egy este alkalmával több százan is megfordulnak itt, képtelenség minden arcot megjegyezni, pláne azt figyelni, ki, mikor, hova és kivel távozik. - Izzadt tenyereimet az asztallap alatt combomba dörzsölöm. Állandóan ugyanaz a két kérdés kavarog a fejemben. Azt a szegény lányt vajon a tőlem vásárolt cuccal nyomták tele, így közvetlenül, de én is hozzájárultam ahhoz, hogy úgy végezze ahogy. Ami még ennél is hangosabban visszhangzik a fejemben, s nem hagy nyugodni, hogy vajon milyen véget ért a nem kívánt terhessége? Elvetette, vagy kiderült, hogy fals eredményt mutatott a teszt és nem is volt soha terhes tőlem? Netán megtartotta, s most napról napra élnek, egyedül neveli, a gyámügy ítélete pedig megélezett bárdként lebeg a fejük fölött, hogy aztán egy életre elszakítsák a gyereket az anyjától?! Bármi is történt, egyedül én tehetek róla, és ami Laurennel történt, az abortusz, az öngyilkosság, örökre a lelkemen szárad, amíg élek mardosni fog a múltban elkövetett ballépéseim miatt a bűntudat.
De koncentráljunk a jelenre, az adott problémára. A laptop, az aznap esti felvételek visszanézése nem rossz ötlet, így hát túllendülve a kezdeti sokkon, felnyitom a számítógépet, hogy aztán bőszen keresgélni tudjak a megfelelő mappában a megannyi felvétel között. Elegem van, hogy bármennyire is igyekszem megváltozni, valami jót cselekedni, amihez nyúlok, ahova megyek csak szart hagyok magam után...
Felé fordítom a laptopot, én magam pedig megtámaszkodom mellette az asztallapon, karom szinte már-már hozzásimul.
Ujjam rajta felejtem a touchpadon, mikor kibukik belőle, hogy nemrég ő is ugyanúgy járt, mint az a Samantha, és hogy a rendőrség már megkezdte a nyomozást. A düh, az önvád valamiféle furcsa egyveleget alkot, s mintha sósavat fecskendeztek volna a mellkasom közepébe, úgy kezd marni belülről. Észre se veszem, hogy kezem mikor csúszott át a touchpadról az asztal sarkára, amit ujjaim görcsösen markolnak. Perceim szinte belefehérednek a túlzott erőkifejtésbe.
-De jól vagy? Nem esett bajod, ugye? - Faggatom őszinte aggodalommal, és hosszú idő óta most nézek először a szemeibe. Régen is ugyanilyen elszánt, rettenthetetlen volt a tekintete. Imádtam. Akkoriban mindentől, mindenkitől féltettem. Ez az érzés lassan kezd visszatérni...
-Őőő hogyne! Úgy ismersz, mint aki nem tart magánál? - Éppen hogy csak megvillantom visszafogott mosolyom, s amennyiben a cigi már a szájában van, úgy közelebb hajolok, és magam gyújtom meg neki, a kelleténél többet és tovább időzve el vonásain. Olyan, mintha semmit sem öregedett volna. Mintha megállt volna az idő akkor, ott abban a nevelőotthonban.
Bár nehezen, de valahogy ráveszem magam, hogy visszakanyarodjak a laptop kijelzőjéhez. Némán, gondolataimba feledkezve pörgetem a felvételeket, a kínos csend súlyként telepszik ránk, néhányszor megköszörülöm a torkom, szabad kezem, amelyikkel Riri székének támláján támaszkodom, ütemesen dobol a műanyagon. Hezitálok, hogy megtegyem-e amire épp készülök, de úgy érzem, ha nem kérdezem meg, felrobbanok. Hirtelen lecsukom a laptopot, remélve, hogy ezzel elnyerhetem a figyelmét.
-Soha nem volt lehetőségem elmondani, hogy mennyire sajnálom. Egy igazi, öntelt, érzéketlen, önző kis senkiházi voltam. Egyszerűen totál berezeltem a terhességnek már csak a gondolatától is, nem álltam készen egy akkora felelősségre, mint amit egy gyerek igényel. Őszintén sajnálom Raelyn! Ha... ha szükséged... - Nagyot nyelek, tartva némi szünetet, hogy a következőket ki tudjam mondani.
-...ha szükségetek van valamire, bármire, akár anyagiakban, kérlek szólj! Ez a legkevesebb amit tehetek értetek. - Szemeimben, arcomon őszinte megbánással nézek a szemeibe.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Scott & Rae | shadows of the past
Scott & Rae | shadows of the past EmptySzomb. 28 Jan. - 22:13

“Unforgiveness is a shadow of the past; it is behind you, but you always know it is there. Sorrow and bitterness covers your heart like the darkness covers the night.” ― Deborah Brodie

Mit ne mondjak? Jól indul a dolog. Egy segítőkész alkalmazottra számítottam, és Scott Paynet kaptam, aki ugyanolyan tanácstalanul tárja szét a karjait, mint én, az itt létének okával kapcsolatban. Komolyan annyira nehéz feladat lett volna a főnöke számára, hogy legalább minimálisan beavatja őt arról, miért vagyok itt? Feszült vagyok, persze hogy feszült vagyok, hisz ez érzékeny téma, komoly dolog, és az, hogy pont vele kell az egésznek a végére járnom, nem segít az idegállapotomon. A szavaira a fejemet kezdem ingatni, és bár próbálom, nem tudom megállni szemforgatás nélkül sem.  

- Természetesen nem vártam, hogy mindenről és mindenkiről tudj, aki itt megfordul, vagy ami itt történik. De gondoltam, esetleg tudsz valamiről, amiből kiindulhatunk – vonom meg a vállam. - De a semminél az is több, ha megnézzük a felvételeket. - A főnöke is engedélyt adott rá, szóval elvileg ennek nincs is akadálya. Nyilván ő is érzi a helyzet súlyát, és ennél már csak jobban fogják érezni, ha a rendőrség is belevonódik az Inferno ügyeibe. Ami előbb-utóbb szerintem be is fog következni, de gondolom mindenkinek jobb és egyszerűbb, ha tudják, mit keressenek. Ehhez pedig beszélnem kell. A legrosszabb álmaimban sem vágytam erre a beszélgetésre éppen Scottyval, de túl kell esnem rajta, szóval amilyen röviden és lényegre törően csak tudom, beavatom abba, hogy bizonyos értelemben én is érintett vagyok. Őszintén szólva fogalmam sincs, milyen reakciót is várok tőle. Leginkább tárgyilagosat, azt hiszem. Abban reménykedem, hogy egyszerűen csak közreműködőbb lesz. Azt azonban nem várom egy percig sem, hogy őszinte aggódást látok majd a tekintetében, vagy valódi érdeklődést, törődést hallhatok a hangjából. Kicsit meg is lep, és egyben össze is zavar vele. Hiszen tizenhárom évvel ezelőtt sem érdekeltem.  

- Öhm... Jól, igen - ráncolom a homlokom, és talán ő is láthatja rajtam, hogy most először sikerül kizökkentenie az eddigi komoly határozottságomból. - Belekevertek valamit az italomba, de mikor kezdtem furán érezni magamat, felhívtam az exemet, aki szerencsére épp időben érkezett, mielőtt még... eldurvultak volna a dolgok - árulom el, de a mondandóm végére elfordítom a fejemet, és nagyot nyelek. Aztán igazán hálásan fogadom a szál cigi mellé felkínált tüzet is. Ahogy az öngyújtó lángja felett találkozik a tekintetünk, kissé furcsa, nosztalgikus érzések kerítenek hatalmukba néhány pillanat erejéig. Ez a találkozó kezd minden másodperccel egyre nehezebbé válni. Hanyatt dőlök a székben, és másodszor is mélyet szippantok a cigarettából, miközben ő végre előszedi nekem a szükséges felvételeket, és felém fordítja a laptopot. Nagyjából tudom, mit keressek arról az estéről. Mármint az este nagyrészéről nincsenek éles emlékeim, de a híváselőzményem, Dorian elbeszélése és a hiányos emlékfoszlányaim alapján össze tudom rakni, hány óra felé és melyik kameraállást volna érdemes megnéznünk. Épp előrehajolnék, hogy az egyik képkockára rábökve megkérdezzem, az adott helyszín eseményeit megvizsgálhatnánk-e közelebbről, amikor Scott hirtelen lecsapja előttem a laptopot.

- Mi a...? - fordulok felé meglepetten, és enyhén felháborodva, de a tekintetében van valami, ami miatt azonnal elhallgatok, és inkább érdeklődve pillantok rá. Aztán elkezd beszélni és tulajdonképpen először igazán fel sem fogom, mit is szeretne. Végül persze nagyot koppan, mikor leesik a tantusz. Édes istenem! Ezt nem gondolhatja komolyan! Kínomban röviden felnevetek. - Várj, te most azt hiszed, hogy... És... “Ha szükségünk van valamire?” Komolyan, Scotty, így tizenhárom év után hirtelen eszedbe jut...? - Néhány pillanatig csak összefüggéstelen és enyhén felháborodott kérdésekre futja tőlem, majd egy újabb slukk után ismét Scottra pillantva igyekszem egyértelműbb válasszal is szolgálni. - Nem, nincs szükségem semmire. Se nekem, se a soha meg nem született gyerekünknek - szorítom élesen össze az ajkaimat. - Elvetéltem, nagyjából két hónappal azután, hogy leléptél - vonok vállat, mintha semmiség volna. Pedig akkor tényleg szükségem lett volna rá. Egyedül kellett megbirkóznom az egésszel, a kérdéssel, hogy megtartsam-e a gyereket, és a bűntudattal, hogy talán miattam ment el az a baba, amiért nem akartam igazán, mert nem voltam elég erős hozzá. Persze a konzervatív családomnak nem beszélhettem ebből semmiről, nem értették volna meg. Csak Ashton volt ott, aki viszont csak kihasznált, akkor is, azóta is sokszor. De ez most nem ide tartozik. Igazából ez az egész nem tartozik ide. Nem ezért vagyok itt. - Visszatérhetnénk a videófelvételekhez? - kérdezem végül, nyugalmat erőltetve magamra ismét, ma este már sokadszor.  
Scott and Raelyn

Ex's & Oh's







crazy




about you



mind álarcot viselünk
Raelyn J. Winters
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Scott & Rae | shadows of the past Dad0fa14d84506709b0af77e18c2331644d5c35f
Scott & Rae | shadows of the past 7f719acbb32e9d36a64db4fc794f91a7a16847dd
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Shes dangerous because she knows what it’s like to fall and get back up a thousand times. Rock bottom knows her name, and the only person who saved her is her. She is not afraid of breaking.”
★ családi állapot ★ :
Scott & Rae | shadows of the past 35428d135f75437cbf8af4cb11cba0a1d592ee03
You are all my heart ever talks about.


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what youve given me. That’s what I’d hoped to give you forever.”
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Scott & Rae | shadows of the past 50e5f561b216ec691f30811742437fb44565bb76
★ idézet ★ :
Tell me not to do something and I will
do it twice and take pictures.”

You just have to trust your
own madness.”
★ foglalkozás ★ :
paramedic, medical student
★ play by ★ :
Chloe Bennet
★ hozzászólások száma ★ :
859
★ :
Scott & Rae | shadows of the past 5ad75ea398f77039fa5b48bc33ad47b03a4b8268
TémanyitásRe: Scott & Rae | shadows of the past
Scott & Rae | shadows of the past Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Scott & Rae | shadows of the past
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» someone from the shadows
» What we do in the Shadows
» Scott & Pola
» The Shadows Grow Longer
» Where shadows forever reign

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: