New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Jonathan Danvers
tollából
Ma 8:27 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 8:11 pm-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Ma 8:00 pm-kor
Shelley Lane
tollából
Ma 7:42 pm-kor
David Gallardo
tollából
Ma 7:41 pm-kor
Gabriela Valderrama
tollából
Ma 7:32 pm-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 7:09 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 6:42 pm-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 5:45 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Lucien Cortez
TémanyitásLucien Cortez
Lucien Cortez EmptyHétf. Nov. 29, 2021 8:53 pm
Lucien Cortez

Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Lucien Holden Cortez
Becenevek:
Úgy nézek ki, mint aki vevő a becenevekre? Nem hinném.
Születési hely, idő:
1982. augusztus 10. Brooklyn
Kor:
39
Lakhely:
Szexuális beállítottság:
Teljes mértékben heteroszexuális
Családi állapot:
szingli
Csoport:
bűnüldözés
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
rendészet
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
nyomozó
Ha dolgozik//Munkahely:
Brooklyn rendőrség
Hobbi:
Főként sport, horgászat, lovaglás; mindig találok ki valamit, hogy mozgásban legyek
Play by:
ide

Jellem
Amerika végül támadást indított Irak felé, szinte elkerülhetetlen bekövetkezés volt ez. A bajtársaimmal csak álltunk egymás előtt, mikor megkaptuk a levelünket, miszerint be kell vonulnunk a hadseregbe, hogy aztán Irak ellen támadást indítsunk. Mindannyian jól képzett katonák, tengerészgyalogosok voltunk. Mindannyiunknak volt családja; bár én ettől egy erőteljes kivétel voltam. Már kiskoromban nagy álmom volt az, hogy a hazámat szolgáljam és az életemet adjam, ha arra kerül sor. Tudtam, hogy én nem vagyok való családba, távol a gyerektől és az asszonytól… kinek élet ez? S majd ha kapják a levelet, hogy nem térek haza élve, vagy épp a holttestemet sem találják? Nem… ezt a fájdalmat senkinek sem akartam megadni. A hazára esküdtem fel, arra, hogy mindenáron az életemet adom. Nem tartott vissza semmi, nem kellett sírnom semmiért, nem volt senki, aki hiányozna. Egy tökéletes gép voltam, akit bármire rá lehetett venni. Egy darálógép. Ugyanakkor nem mondom, hogy nem voltam szerelmes, vagy épp nem csavarták el a nők a fejemet; mondanom sem kell, hogy évekig voltunk társaimmal távol, s mikor a háború véget ért, az azt követő heteim nem szóltak másról csak arról, hogy kurvákat döngettem bele az ágyba. Nem az az ember voltam, aki Irakból visszatért 2011-ben. Sikerült a maradék eszemet is elvesztenem. Egy állat lett belőlem.
Múlt
2003. Irak
Az Atlanti óceán közepén sodródunk néhány bajtársammal, köztük Thomas Hawkins-el, az egyetlen egy olyan emberrel akiben teljesen megbízok. Este 9 óra van, a legénység hamarosan nyugovóra tér egy újabb napra. Hamarosan elérjük a Földközi tengert, onnan pedig Szírián keresztül fogunk nyomulni Irak felé. Ez az út könnyebbik fele, most még mindenki életben van. A barátaim mind jókedvűek még, bár ők maguk is pontosan tudják, hogy mi vár rájuk. Némelyik ujjakon végig tekintek és meglátom rajtuk a gyűrűket; a párja valahol épp otthon várja őt. Valamelyik katona a nyakában lógó nyakláncoz nézi, melyben valamelyik szerette fótója lehet. Tudják jól, hogy nem mindegyikük fog élve. Az én fejemben is megfordult már, de nekik van értelmük annak, hogy visszatérjenek élve. Engem ilyen gondolatok nem gyötörnek. (…) Már lassan mindenki alszik, én viszont a hajón nem találom nyugalmamat még. Aludnom kell, bármikor partra érhetünk és akkor erőm teljében kell lennem. Nem tudom, hogy fel vagyok erre készülve. Félek-e? Fogalmam sincs. Talán magamnak sem merem beismerni, hogy az ismeretlen megrémiszt. Az biztos, hogy ha egy évnél tovább fogom húzni, kíváncsi leszek arra, hogy milyen állapotban leszek. Valószínűleg nem leszek ennyire jó kondiban, és bizonyosan egy fodrász is elkélne már akkor. Milyen furcsa, ezen aggódom? Addigra lehet, hogy valahol a nagy semmiben fog a testem szétrohadni a többiekkel együtt. Nem valószínű, hogy túlélem. Van egy gyönyörű kutyám, akitől még sikerült elbúcsúzom, mielőtt eljöttem. Molly egy nagyon okos, engedelmes szuka. Már öreg kutya, nem hiszem, hogy már látni fogom. Mrs. Hawkins, a bajtársam édesanyjának gondjaira bíztam Molly-t. Ő az egyedüli, aki most hiányzik. Nem vagyok egy érzelgős típus, de ha meghalok, valószínűleg az élet nem fog újra megadatni. Ha volna is miért(….)
- Lucien? – Egy erős tenyér rázza vállam, hangja halk, óvatos. Thomas?
Megrezzenek. Azt hittem, hogy ébren vagyok, de valójában ébren álmodtam. A hideg ráz, fázom.
- Bocs…. – Felmorgok. - Azt hiszem, egy kicsit elvoltam a gondolataimmal. – Felelem végül, letudva egy egyszerű magyarázattal a zavartságomat.
- Mindenki fél. Még akkor is, ha nem mutatjuk. Ez az első bevetésünk, ahol akár meghalhatunk. – Thomas sóhajt. – Valószínűleg meg is fogunk halni. De járjon az a fejedben, hogy ez egy dicső, hősies halál lesz. Nem betegen, szenvedve fogunk meghalni. – Bátorító mosoly görbül barátom fiatal, csupasz arcán.
Nem tudtam rá mit felelni. Csak annyi járt a fejemben, hogy inkább én haljak meg helyette, ha arra kerül sor. Thomas tavaly házasodott, jelenleg a felesége három hónapos várandós. Neki van miért hazatérnie.

2012.
Év elejét írunk. Fáradt vagyok. Nagyon fáradt. Csakhogynem a bíróságról jövök. Nos, igen. Thomas meghalt a szemem előtt; még most is érzem, ahogy a golyótól rászóródik az arcomra a vér. Az ő vére. Még most sem értem, hogy az a lövedék miért nem az én fejemet lőtte át, nem neki kellett volna meghalnia. Thomas még a halála előtt átadta a gyűrűjét, hogy ha ő meghalna, vigyem haza a feleségének. Ez egy hatalmas teher volt számomra. Most viszont itt állok az ajtó előtt és próbálok magamon erőt venni, hogy azt a kibaszott csengőt megnyomjam. Rettenetesen hideg van, mégis patakokban folyik rólam a víz; a gyűrűt pedig görcsösen szorongatom. Nyelek, végül egy hirtelen mozdulattal nyomom az ujjamat a gombra. Cseng.
- Igen? - Egy vékony hang szólal ki a résnyire nyitott ajtón. Nyelek egyet.
- Helló. Az én nevem Lucien. Thomas barátja. - Rápillantok a gesztenyebarna hajzuhatagra, s egy hófehér arc köszön vissza rám égkék szempárral.
- Thomas az én apukám. - Nyöszörgi a lány, ám az ajtót továbbra sem nyitja tovább. - Szólok a mamának. - Rácsukja az orromra az ajtót. Ő lenne a kislánya? Rengeteg idő eltelt...
- Segíthetek valamiben? - Egy ismerős hang cseng fel, mely mély, de mégis nőiesen lágy.
- Mary? Nem ismersz meg? - Kérdezem csodálkozva. Igaz, rengeteg év eltelt, s talán az is közrejátszik, hogy hatalmas az arcszőrzetem. Mary is sokat változott, már nem az a vidám nő, aki volt. Csodálkozom?
- De...- Sóhajt halkan. - Ne haragudj, Lucien. - Rám pillant lassan.
- Nem akarlak titeket zavarni. És kérlek, fogadd őszinte részvétem. - Jogomban állna szégyenemben elsüllyedni, mégis nekem köszönhető, hogy Thomas teste hazakerült. Viszont a temetésén képtelen voltam megjelenni.A háború komoly nyomot hagyott bennem. Nem tudtam mást tenni, csak vedeltem és a nők körül járt a fejem. Azt gondoltam, hogy ezek majd feledtetik ezt az egészet, de képtelenség. A fél életem erre a szarra áldoztam.
- Nem láttalak Thomas temetésén. - Jegyzi meg. - Ugyanakkor hallottam arról is, hogy neked köszönhető az, hogy visszamentek megkeresni a holttestét. Hálás vagyok neked, Lucien. Ugyanakkor, visszamész a hadseregbe? - Kérdezi társalogva, némi kíváncsisággal borsozva.
- Eltanácsoltak. Nem igazán tudtam kontrollálni magamat amikor kiderült, hogy nem fogják az áldozatokat összegyűjteni. Nekimentem a Tábornoknak. - Lehajtom a fejem, s ezúttal annyira szorítom a gyűrűt, hogy talán még a tenyeremet is felsértette már.
Mary csak bólintott, s rám nézett.
- Most mihez kezdesz? - tovább érdeklődik, de én csak megrántom a vállamat. Bírósági eljárás után nem igazán van lehetőségem arra, hogy azon gondolkozzak, hogy hol fogok tovább dolgozni, hogy ne dögöljek éhen.
- Ne haragudj Mary, de nekem most mennem kell. Ezt Thomas hagyta rám, hogy ha ő meghal, akkor ezt én adjam át neked. Én túléltem, így át tudom adni. Tessék. - Ezzel pedig a nő kezébe nyomtam Thomas gyűrűjét.

2021.
- Vége a játéknak, szívi. - vigyorgok elégedetten, miközben a kíméletlenül húzom hátra mindkét karját, hogy aztán a bilincset ráhajtsam. Sokkal erősebb vagyok nála, természetesen semmit sem ér egy próbálkozása sem. Határozottan nyomom az autó oldalának, figyelmeztetve, hogy nem fogom tolerálni az ellenkezést.
- Shh... - Súgom a fülébe jókedvűen. - Már nagyon régóta nem találtunk téged, egy igazi trófeának számítasz. Ha hagyod magad, annál hamarabb szabadulsz, tudod. Ismered a szokásos dumát, bármit mondasz, felhasználható ellened. Javaslom, hogy maradj csendben és viselkedj. Akkor megúszod csak egy nyomkövetővel. - Erősen fogom; akárcsak a sólyom az elejtett egerét. Hallom a szívverését, szinte már-már felrobban. - Garantálom, hogy velem nem lesz egyszerű meneted.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Lucien Cortez
Lucien Cortez EmptySzomb. Dec. 04, 2021 6:49 pm
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Lucien!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

A háború és a vérontás minden esetben olyan dolgok, amelyek megváltoztatnak egy életet, amelyik a közelébe kerül ezeknek a dolgoknak. Gondoljunk csak arra, amikor egy gyerek először rádöbben, hogy nem csupa móka és kacagás az élet, hogy létezik halál és hogy az emberek képesek saját embertársaik ellen fordulva olyan dolgokat tenni, amelyeket megmagyarázni sem tudunk. Ugyanilyen lehet egy katona számára először olyan bevetésen részt venni, ahol nem csak az a feladat, hogy megadott célpontot találjon el, vagy szereljen előbb szét, majd össze egy lőfegyvert. Senki nem készít fel arra, ami egy háború övezte területen történik, hogy a bajtársaid a szemed előtt halhatnak meg, ami talán még nagyobb felelősséget tesz az ember vállára, mint az, hogy a hazáját védi.
Nem kis elköteleződés kell ahhoz, hogy valaki lemondjon a saját személyes boldogságáról, a családalapításról azért, hogy megvédhesse a szülőföldjét. Valószínűleg sosem fogod elfelejteni mindazt, ami akkor történt veled. Azt hiszem ha tehetnék ilyet, csak egy dolgot kérdeznék tőled: megérte? Mit gondolsz, azok után amit láttál és tapasztaltál, képes lennél újra végigjárni azt az utat, amit először választottál magadnak? Na és lesz valami - vagy valaki -, ami meghozza neked azt az érzést, ami miatt megéri kötődnöd valakihez, akit a családodnak tekinthetsz?
Végül is több kérdést tettem fel Neked, mint amennyit ígértem, de remélem mindezekre választ találsz majd a játéktéren, általad pedig mi is. Lucien Cortez 2624752903
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Lucien Cortez Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Lucien Cortez Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Lucien Cortez 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Lucien Cortez 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
946
★ :
Lucien Cortez 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Lucien Cortez
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Iris & Lucien
» Lucien & Flor
» Rain Cortez
» Michael Cortez
» Elizabeth Luna Cortez

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: