New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 5:45 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 5:44 pm-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 5:27 pm-kor
Gleeson Byrne
tollából
Ma 5:27 pm-kor
Nina McDonough
tollából
Ma 5:00 pm-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Ma 3:55 pm-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 3:35 pm-kor
Fable Elizabeth Hart
tollából
Ma 3:09 pm-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 3:03 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

The Wilkinsons - Carley & Mason
TémanyitásThe Wilkinsons - Carley & Mason
The Wilkinsons - Carley & Mason EmptyVas. Május 23, 2021 4:10 pm


Carley and Mason
In the cookies of life, sisters are the chocolate chips.


A filmekben, sorozatokban minden doktor jóképű, bomba nő, iszonyú pénzeket zsebel be, sok milliós autóval járatja a seggét, ezzel szemben nekem csak egy használt Q3-om volt, amit a legtöbbször csak akkor használtam, ha hétvégén mentem valahova, ha Tobyt kellett elvinnem valahova, ha apámékhoz kellett elmennünk. Nem esett nehezemre a buszok szolgáltatásait igénybe venni és már hónapok óta inkább egy hátizsákkal, bicajjal jártam munkába, addig sem kellett még több ember hülye kérdését elviselnem. Félreértés ne essék, nem véletlenül lettem tüdőgyógyász, emberéleteket akartam menteni, segíteni nekik, hogy jobbá váljon az életminőségük, de volt egy bizonyos határ, amivel az én birkatürelmem is kikezdték és néha már a legszívesebben falnak mentem volna. Vagy inkább másokat használtam volna faltörő kosnak, de az csak azokon a napokon működött így, amikor kialvatlan voltam, amikor nyűgös és amikor semmi sem sikerült.
Mrs. Walters legutóbb egy hete kapott el a kapualjban, félmondatokat ejtve el arról, hogy együtt látta valakivel Carleyt. A rövidre zárt beszélgetést aztán tetézte  öt napja, majd négy, végül az utóbbi három napot is azzal kezdte az öreglány, hogy megérkezett akkor, amikor az ajtót nyitottam ki.
- Á, Mason! Szia, kedvesem! - fogalmam sincs, hogy csinálta ezt a hivatásos térfigyelő kamera szerepet, már kezdett idegesíteni, hogy mindent megfigyel, kifigyel, vagy csak én voltam abban a szerencsés helyzetben, hogy galád módon kipécézett magának.
- Üdvözlöm, Mrs. Walters. Hogy érzi magát?
- Szólíts Elizabethnek, kérlek. Olyan sűrűn látlak, hogy már-már családtagnak érezlek.
- Igen, pedig csak a húgomhoz jövök. - adtam tudtára. Nem megsérteni akartam, de a család nekem nem ott kezdődik, hogy a szomszédok letámadnak minden egyes alkalommal, amikor megjelenek. Nekem szükségem van kapcsolatra, kapcsolódási pontra, bizalomra, kötődésre, ráadásul a nőt még mindig Mrs. Waltersnek hívom.
- Minden rendben vele? Kezdek kicsit aggódni én is érte. - jegyezte meg hirtelen, felpillantva arra az ablakra is, amely Carleyék lakásához tartozott.
- Persze, csak mostanában nem dolgozom huszonnégy órákat, így van időm meglátogatni az unokaöcsémet, meg együtt tanulni vele, ha Car... - végig se mondhattam, mert az öreglány közbeékelte a mondandóját.
- Olyan rendes ember vagy, kedvesem! - érzékenyült el hirtelen. - Hol hagytad Conniet? - érdeklődött, a szemeiben nem csak a pletyka-éhes időst ismertem fel, hanem ténylegesen is érdekelte. Pedig meg mertem esküdni, hogy ezt átbeszéltük már két hete is. Meg négy napja, de ismétlés a tudás anyja, ugye.
- Constance és én már külön utakon járunk. Rájöttünk mindketten, hogy sajnos ami addig működött, az a házasságunk idején nem fog. Jobb előbb megtudni ezt, mint utólag bánkódni miatta. - hitelesnek aligha mondható mosollyal adtam Mrs. Walters, bocsánat Elizabeth tudtára. Ám mielőtt azt is kiderítette volna, vagy elszóltam volna magam, hogy mi történt valójában, lezártnak tekintettem a beszélgetést, vagyis csak akartam, mert még tíz percig hallgattam őt és azt sem vette észre, hogy egyre távolodó léptekkel próbáltam szabadulni a kényelmetlenné váló helyzetből.
Carley ajtajáig azon agyaltam, amit hallottam már sokadik ízben, a lift helyett ráadásul a lépcsőt is választottam, hogy több időm legyen gondolkodni, de elérkezett a kopogásom ideje, bentről pedig Toby hangját hallottam meg.
- Anyaaaaaaaa! - a kisfickó irtó hangos tudott lenni. - Kopogtak, anya, anya! Anyaaaaa! - egyre hangosabbá vált Toby, ami azt jelentette, közeledett az ajtóhoz, kisvártatva ki is nyitotta azt, megjelent a nekem még combközépig se érő lurkó az ajtóban.
- Szia! Nem kellene neked ajtót nyitnod nekem!
- Mason! - kiáltott fel egy fokkal vidámabban, a kezeit nyújtásra emelte, ami egyértelművé tette: fel kellett vennem, aminek engedtem is. - Anya most elfoglalt, és valakinek kellett ajtót is nyitnia, mert kopogtattál. És megint miért jöttél? Te akarod kikérdezni a ma tanult mondókát?! - a hangsúlya jelezte, nem nagyon örült már nekem, de azért elnevettem magam.
- Mi van akkor, ha másvalaki jött volna, aki mondjuk magával akar vinni? - érdeklődtem, miközben az unokaöcsémmel a kezemben beljebb lépve becsuktam és be is zártam az ajtót.
- Anyaaaaaaaaaaaaaaaaa! - igen jól esett a fülembe ordító kölyök hangja. - Te jöttél. Te nem akarsz elrabolni. - kötötte az ebet a karóhoz.
- Én nem, de mi van akkor, ha más igen. Anyáddal ezt átbeszélem, Toby.
- Anyaaaaaa! Mason bácsi beszélni akar veled. Szerintem tüzet pakoltál a fára, vagy hogy is mondják. - még mindig nem volt halkabb, ahogy újra az anyját kereste.
- Rossz fát tettél a tűzre. - javítottam ki, és mielőtt a fülembe ordította volna az anyját, inkább lepakoltam a padlóra.
- Én jó vagyok mindig. - büszkén vigyorgott rám. Már megint kiesett egy tejfoga, amitől kalóznak tűnt. Legalábbis szerinte.
- Családi vonás. Hé, Carley, megjöttem! - csatlakoztam a hangosabb beköszönéshez. Azt csak nem közölhetem a húgom fiával, hogy mindenféle jött-ment férfiakat látnak ide be- és kijönni. Ideges voltam? Egyértelműen, nem véletlen, hogy az unokaöcsémmel történő horror megelevenedett a lelki szemeim előtt. Láttam a húgom testét is vérben fürdeni, gyilkosság vagy rablás áldozataként és egyik sem volt egy remek jövőkép. Hogyan hozzam fel mégis ezt az egészet és mekkora igazság alapja van?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The Wilkinsons - Carley & Mason
The Wilkinsons - Carley & Mason EmptySzer. Május 26, 2021 8:23 am

Mason & Carley
A testvérek kapcsolata van olyan bonyolult, mint egy házasság, csak még elválni sem lehet.



- Még találkozunk. - szól vissza a nagydarab fickó az ajtóból, én pedig mit sem törődve vele csapom rá az ajtót és remegő kezekkel fordítom el a kulcsot a zárba. Mióta Balthazar ismét be lépett az életembe, minden teljesen a feje tetejére állt. Már nem csak az otthonomban zaklatnak, de a munkahelyemre is eljárnak és a pénzüket követelik, amit én szívesen vissza is adnék nekik, ha tudnám, hogy hol van. A gyermekem apjával együtt az is eltűnt, és bár nem tudom, hogy a kettőnek van-e köze egymáshoz. de szeretném, ha végre vége lenne már ennek az őrületnek.
- Anya? - Toby édes hangja zökkent vissza a valóságba, mire ellépek az ajtótótól és a hang irányába sietek. Toby ott áll a konyhába és az összetört edényeket figyeli. Bár látszólag mindig olyan bátornak tűnik, azért én tudom, hogy fél és, hogy nem igazán érti, hogy mi történik. Ha őszinte akarok lenni, akkor én sem. Fogalmam sincs, hogy mikor és hogyan csúszhatott így szét az életem. Óvatosan közelítem meg a kisfiam, vigyázva, hogy nehogy megijesszem, majd le guggolok mellé, hogy magamhoz ölelhessem.
- Semmi baj. - próbálom meg nyugtatni, bár nem tűnik úgy, mint akinek különösebben szüksége lenne a nyugtatgatásra. Inkább zavarodott, mint félénk. Fel egyenesedek, megfogom a kezét és a nappaliba viszem. Nem tudom, hogy a szobájából mikor jött ki, ahogyan azt sem, hogy mennyit látott és hallott az előbbi incidensből, de bízok abban, hogy nem túl sokat. Nem szeretném, ha a gyerekemből lelki sérült legyen, ezidáig mindig igyekeztem megóvni őt minden hasonló helyzettől.
- Anya? Kik voltak ezek? És miért törték össze a tányérokat? - kérdi Toby kíváncsian miközben fel ül a kanapéra. Nem válaszolok azonnal, hanem az arcát fürkészem, és próbálok rájönni, hogy mi játszódhat le a kicsi fejében. Sajnos nem árul el túl sokat a tekintete.
- A barátaim. Nem kell tőlük félned. Csak játszottunk valamit és véletlenül össze törtek. - mosolygok rá, és bár utálok hazudni neki, mostanában sajnos egyre gyakrabban kell, ami miatt rossz anyának is érzem magam. De sajnos az igazat nem mondhatom el neki. Még annyira kicsi. Így is arcon tudnám köpni saját magam amiatt, hogy ekkora bajba kevertem magunkat. Ha csak rólam lenne szó, ennyire nem aggódnék. De más másodjára jönnek olyankor, amikor Toby is itthon van. Sosem bocsájtanám meg magamnak, ha bármi baja esne.
- Nem is félek. - ez a kijelentése ismét megmosolyogtat. - De anya? Ha én játszok és össze török valamit, akkor mindig megszidsz. Őket miért nem szidtad meg? - erre a kérdésére nem számítottam. Toby nagyon okos gyerek, és tényleg soha semmi nem kerüli el a figyelmét. Ráadásul igaza van. Tényleg mindig haragszom, ha össze törik valami.
- Azért, mert nem az ők anyukájuk vagyok. - próbálom megadni a helyes választ a kérdésére, és reménykedek abban, hogy ezzel le is zárjuk végre a témát. Felpillantok a falon lógó órára, és csak most tudatosul bennem, hogy mennyire elrepült az idő. A bátyám hamarosan itt lesz, én meg ha nem takarítom össze a konyhát, akkor magyarázkodhatok neki is. Ő pedig már egy kicsit keményebb dió lenne. Kétlem, hogy elhinné, hogy véletlenül törtem össze annyi tányért és poharat. Egyébként is szeret apáskodni, mióta viszont be törtek a lakásunkba, még sűrűbben látogat, mintha csak ellenőrizni akarna. Én pedig minden egyes látogatásánál félek, hogy Toby elszólja magát, vagy, hogy éppenséggel akkor jönnek ismét, amikor ő is itt van. Nem szeretném Masont is bele keverni ebbe az egészbe, amiből még én sem tudom, hogy hogyan másszak majd ki. Ahogyan abban sem vagyok biztos, hogy egyedül képes leszek rá. - Amíg ki megyek és fel takarítok, addig te játssz ügyesen. Ismételd ela mondókát, amit együtt tanultunk, hogy a bácsikádnak el mondhasd. - bólint, aztán felpattan a kanapéról, és szökdécselve siet a játékos doboz felé, amit másodpercem múlva már ki is borít. Sóhajtok egyet, hiszen tudom, ha kint végeztem, akkor a játékok el pakolása is rám fog várni. - Ugye nem beszélsz a barátaimról Masonnek? - kérdem óvatosan, mire Toby megrázza a fejét.
- Majd ki találom, hogy mit kérjek cserébe. - megforgatom a szemeimet és bízok abban, hogy bármit is kér, azt nem a bátyám előtt fogja. Nem biztos, hogy díjazná ha mondjuk chipset adok a gyereknek, mert ő azt kér. Egy sóhaj kíséretében lépek a konyhába, nyitom ki az egyik fiókot és veszek ki egy szemetes zsákot. Le térdelek a törött edények közé és próbálom fel kapkodni a lehető leggyorsabban a porcelán darabokat. Közben pedig magamban átkozom a napot, amikor Balthazart be engedtem az életünkbe ismét. Ha nem teszem, akkor most valószínűleg nem kéne ilyesmivel szórakozzak. Gondolataimból a kisfiam éles hangja riaszt fel, majd abban a pillanatban hallom meg én is a kopogást, ami mostanában egyre gyakoribb.
- Toby! Majd én ki... - szólok utána, majd ahogy kapkodva be dobálom a zsákba az utolsó törmelékeket is, hogy utol érhessem a kisfiam, az egyik szilánk sikeresen vágja meg az ujjamat. - A fenébe! - szisszenek fel, aztán ahogy ismét meghallom a gyerek kiáltását, megkönnyebbülve sóhajtok fel, hogy csak a bátyám az. Sietve pakolom be a zsákot a kagyló alatti szekrénybe, a szemeteskosár mellé, aztán az egyik konyha rongyért nyúlok, hogy az immár vérző ujjamra nyomhassam. Odakintről hallom, ahogyan Toby és Mason beszélgetnek, de nem igazán értem, hogy miről, az eszem most valahol teljesen máshol jár. Veszek egy mély levegőt, kifújom azt, és úgy megyek a bátyám fogadására, reménykedve abban, hogy nem veszi észre rajtam, hogy feszült vagyok. A rongyot még mindig az ujjamra szorítva tartom, mert utálom a vér szagát és látványát is.
- Itt vagyok. Sajnálom, csak kicsit megvágtam az ujjam. - magyarázkodok, mielőtt bármit is kérdezhetne. - Nem volt időm főzni. De rendelhetünk pizzát. Iszol valamit? - miközben beszélek, megindulok a nappali felé, a szökdécselő kisfiam után és tényleg reménykedek abban, hogy nem fogja elszólni magát.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
The Wilkinsons - Carley & Mason
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Carley Wilkinson

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: