New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 56 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 56 vendég :: 3 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Winiefred Poole
tollából
Ma 01:52-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:51-kor
Jay Harrison
tollából
Tegnap 22:37-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Tegnap 22:14-kor
Tyra Greene
tollából
Tegnap 22:10-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:04-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:46-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:44-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

it's a very very mad world ~
TémanyitásRe: it's a very very mad world ~
it's a very very mad world ~ EmptySzomb. Szept. 23 2023, 08:41
Noah & Noel

Összességében magam sem tudom, hogy pontosan mit gondoltam, amikor leléptem New Yorkból és azt hittem, hogy nem fog utolérni a múltam idővel. Amikor a gyerekek összevesznek a suliban és éppen én vagyok ott mondjuk a nappaliban, hogy békíteni próbáljak, akkor mindig próbálom az ő nyelvükön elmagyarázni, hogy ha haragudni fognak egymásra, az idővel utoléri őket, és megkeseríti. Nagyon sok olyan opció van az életben, amikor a harag a lehető legrosszabb döntés, amit ember meghozhat. Emiatt pedig ténylegesen szem előtt kell tartani azt, hogy lehetőség szerint ne úgy éljük le az életünket, hogy félbehagyunk dolgokat.
Én pedig hiába nőttem fel 24 éves, bölcs Noellé, ha ezeket a szálakat a saját életemben nem voltam hajlandó rendezni, egyszerűen csak elszöktem egy másik országba és kontinensre azért, hogy ne kelljen megbeszélnem a dolgokat. Úgy gondolom, hogy ez a konfliktuskerülés magas szintje. Emellett tönkretettem az akkor legbiztosabb dolgot az életemben, mert sokat mondta nekem a környezetem, hogy szép és jó a mi szerelmünk Hellel, de ne gondoljam azt, hogy az első barátnőmet fogom feleségül venni. Meg amúgy is tapasztalnom kellene, az nincs rendjén, ha egyetlen nőt ismerek alaposan. Gyakorlatilag ezzel a tanáccsal eléggé kiszúrtak velem, mivel most már ténylegesen számtalan nőhöz volt közöm – kihez komolyabb, kihez kevésbé – de hozzá foghatót akkor sem találtam. Ellenben sikerült őt elveszítenem, magamat kissé kiüresítenem, miközben az összes nőben gyakorlatilag azt kerestem, ami köztünk volt. És akkor még nem mentünk bele abba, hogy mi van vele, ami miatt csatag részegre ittam magam. És azt érdemelném, hogy a két szék közé csússzak, ezt lehetőleg észrevegye az iskolaigazgató és kirúgjon. Mert én is tönkretettem valaki életét. Ha itthon maradok, talán még mindig együtt lennénk, de legalább arra van esély, hogy meg tudtam volna gátolni a balesetét. És ha szakítunk, akkor legalább úgy engedjük el egymás kezét, hogy lezártuk… És több esélyünk lehetne a boldogságra. Egy részem viszont önző módon nem bánta, hogy így alakult. Bele tudok törődni abba, hogy ő másé legyen, ha az teszi boldoggá. De én attól még hozzá tartozom és nem látom magam más mellett. Ebben talán nem változtam.
- Pedig azt hittem – Noah volt az életem másik pontja, ami kezdetben úgy tűnt, hogy lezárásra került, de most mégis összesodort minket a sors, és arra akar kényszeríteni, hogy megbeszéljünk olyan dolgokat, ami valószínűleg mind a kettőnknek kellemetlenséget okoznak. Talán gondolnom kellene arra, hogy ő mennyire érzékeny volt a sérülése miatt, mégis fájdalmat éreztem az akkori megjegyzései miatt. Hiába lettem annak ellenére tanár, hogy ő gyakorlatilag egymagában eldöntötte, hogy ez miért nem nekem való szakma. Még mindig fájt, hogy nem bízik bennem és a fejemhez vágott olyan dolgokat, ami miatt gondolhattam azt, hogy mi ketten annyira nem is voltunk jóban, mint ahogy azt én hittem. Elvégre nagyon mások voltunk és talán a vonzás törvényéből semmi se igaz. Ki tudja, ilyen állapotban nem ezen akarok gondolkozni.
- Nem pihenni akarok, hanem még inni – és lehetőség szerint azt, hogy Noah elmenjen. Jó volt látni, hogy normális felnőtt lett belőle – hozzám hasonlóan – amivel kapcsolatban nem tudom, hogy miért voltak alapból kétségeim. Emellett még én is viszonylag rendesen nőttem fel. Csak nem igazán tudtam, hogy pontosan mit kellene tennem most. Ő egy olyan személy volt, aki talán feloldozhat, ugyanakkor viszont nagyon féltem attól, hogy elítél, mint régen. Amíg mi ketten nem tudjuk azt az esetet megbeszélni, addig nem lehetünk újra barátok, én pedig baromira féltem felhozni.
- Meg se lep – talán bosszús volt a hangom. Nathan és én nem találkoztunk nagyon azóta, hogy visszajöttünk. Elég szar helyzetben vagyunk így, de nem volt mit tenni. Noahnak igaza volt abban, hogy elfoglalt, talán éppen éttermet zár. Azt a kérdést feltenném mondjuk neki, hogy ő miért ért rá, amikor meglátta a képernyőn a nevem, mert kezd gyanússá válni a kedvessége, én pedig nem mertem túlzottan reménykedni.
- Hadd támaszkodjak a másikra – a barátságunk emléke miatt. Tartottam magam ahhoz, hogy Noahnak küzdenie és szenvednie kell értem, de nem mindenáron és annyira, hogy az elviselhetetlen legyen a számára. Örültem volna a bűntudatának, amiről meg is bizonyosodhatok, hogy mennyire valódi, de nem akartam neki mindenáron rosszat és egy olyan sebet feltépni, ami miatt a barátságunk is megszakadt.
- Veled és Nomival? – a kérdés ugyan kibukott belőlem, de jogosnak éreztem – Ez fantasztikus lenne. És ki fekszik majd középen?
Nem volt itt az idő az agyatlan humorizálásra, én mégis úgy éreztem, mintha sziporkáznék ezen a téren. Logikusnak tűnt, hogy ők ketten összeköltözzenek, azzal pedig tisztában voltam, hogy nem szakítottak a középsuli óta sem, aminek valamennyi értelme volt. Akkoriban eléggé összeillettek és megvoltak együtt, ezt teljesen felesleges lett volna eldobni. Ugyanakkor az én szívem mégis összeszorult a ténytől, hogy nekem nincs barátnőm. Volt olyan Kínában, akivel viszonylag sokáig együtt voltunk, de összességében amellett, hogy jó volt vele, nem éreztem semmi többet. Emiatt eszembe se jutott, hogy bemutassam a szüleimnek a lányt, vagy komolyabbra akarjam fűzni vele a viszonyom.
Nem láttam nagyon sok értelmét annak, hogy elkezdjek Noahval ellenkezni azt illetően, hogy most gyalog, vagy vele megyek haza. Az autóba gyakorlatilag úgy estem be és hajszálon múlt, hogy nem fejeltem meg az ajtót. Emellett gyakorlatilag arra voltam képes, hogy lehorgasztott fejjel ülve lógjak, közben pedig imádkoztam, hogy ne hányjam össze a szép autóját. Még nem jött az inger, de mindig a legkiszámíthatatlanabb pillanatokban történnek a balesetek. Először az övvel kezdtem el babrálni, majd az ujjaim az ablakot navigáló gombot kezdték el keresni. Még mindig jobb kihajolni és a kocsi oldalát lehányni, mint a beltérben művelni ugyanezt.
- De gyűlöltél – nem akartam elhinni, hogy nem lehet igazam. Tudom én. Azért mentem el.
Ezt így sosem vágtam a fejéhez, de sejthette, hogy közre játszott az általam meghozott döntésben ő maga is. Emiatt se búcsúztam el tőle, és nem is jelentettem be, hogy hazaértem. Azt anya úgyis megoldotta saját magától.
- Arra, hogy nem bízol bennem és egy púp voltam a hátadon – ha logikusan gondoltam az együtt töltött időre, akkor Noahnak sosem volt választása azt illetően, hogy barátkozna-e velem, vagy sem. Mert én eldöntöttem, hogy mi ketten egymás társaságában leszünk, ő pedig nem az a fajta ember, aki ellenkezett volna.
- Szarul, de induljunk. Akkor kisebb eséllyel hányom szét a kárpitot – legalábbis, amit az ivós sztorikból megtanultam az az volt, hogy a hányás fénysebességgel képes haladni és nem jó, ha a kocsiban jön ki az emberből. Igen, ezt mind magamtól találtam ki.
- Igen, Maia – a fáziskésés jelenleg nem tudom, hogy az alkoholnak volt betudható, vagy pedig szimplán nem is akartam válaszolni, de az biztos, hogy jelenleg ő az egyetlen, aki ehhez a témához hozzá tud szólni, mert ismerte a lányt – Találkoztunk és nem volt túl szép.
Halkan sóhajtottam fel, ahogyan a fejemet az ülésnek ütöttem. Éreztem, hogy könnyek gyűlnek a szemembe, amiért ezt egymással kell megbeszélnünk, amikor mi se tettük rendbe a kapcsolatunkat. Nem is voltam benne biztos, hogy egyáltalán meg akarom azt tenni, mert túlságosan féltem a fájdalomtól, ami emiatt érhet.

1 126 szó || öltözet



You're my earth, wind & fire
Talk, I don't play no games, manners maketh man, I wanna hold her hand, a gentleman, you know that we could be golden, take you higher than the sky, you are my starlight
mind álarcot viselünk
Noel H. Bae
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
it's a very very mad world ~ JgWrpNp
it's a very very mad world ~ JgXJ5nn
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
Carried your books from school
Playin' make believe you're married to me, you were fifth grade, I was sixth, when we came to be, walking home every day, over Bonnicut Bridge and Bay, 'til we grew into the me and you, who went our separate ways

my eyes adored you, though I never laid a hand on you, my eyes adored you, like a million miles away from me, you couldn't see how I adored you, so close, so close and yet so far
★ családi állapot ★ :
it's a very very mad world ~ JgwPKox
―――――――――――――――――――
I close my eyes, pretending as clueless, by a drop of my selfish tear, everything is covered, I turn my back from the twisted knot, over and over, it might be my habit, the memory from yesterday has gone, the great despair, and the unhealed memory, I turn my head, pretending I know nothing, ashes piled up along the way, and the ashes covered my evеrything, is everything gone if I closе my eyes? With shots of liquor and smokes of cigarettes, today totally vanishes, I was too scared, the loneliness in the dead of night, and the quagmire of reality I encountered, my mind struggles on and on
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
it's a very very mad world ~ JgwQBzg
★ idézet ★ :
between you and I there is no need for thank you and I’m sorry
★ foglalkozás ★ :
kínai nyelv -és kultúratanár
★ play by ★ :
Cho Seung Youn "Woodz"
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
it's a very very mad world ~ JgwZ0wF
TémanyitásRe: it's a very very mad world ~
it's a very very mad world ~ EmptyVas. Júl. 17 2022, 23:20
Noel & Noah
Nem gondolkodtam túl sokat, amikor megkaptam azt a telefonhívást, amire egyébként egyáltalán nem számítottam ma este. Amikor pedig nem az szólt bele a vonal túlsó végén, akihez a telefonszám tartozott, talán még inkább meglepődtem. Az a dolognak csupán az egyik része, hogy évek óta nem hallottam Noel hangját telefonban, de attól még ugyanúgy felismertem, hogy nem ő az - aztán az illető bemutatkozott. Ha úgy vesszük, nem pusztán a pultos hívása volt ebben az egészben a legfurcsább, hanem az, hogy engem kerestek. Hamar lefegyverezte a kezdeti értetlenségemet a férfi, akivel röviden beszéltünk és aki egyben arról is beszámolt, hogy én voltam a második elérhetőség. Egyben az első is, aki válaszolt a hívásra.
Nem volt kérdés, hogy eljövök Noelért, inkább az foglalkoztatott, hogy milyen állapotban találom majd és nem kell-e inkább kórházba vinnem alkoholmérgezés miatt, mintsem haza, hogy kipihenje magát. Férfi létemre én magam is azok csoportját erősítem, akik szeretik végighallgatni a pletykákat - édesanyám tett róla, hogy jó legyek a hallgatásban -, még ha továbbadni jellemzően nem is adom, így kétség kívül kíváncsi voltam rá, hogy mi az oka Noel alkoholizálásának. Ugyanakkor nem volt jogom kérdéseket feltenni neki, vagy faggatni őt. Mégis, volt még bennem annyi magabiztosság vele kapcsolatban, hogy igenis nagy jelentőséget tulajdonítsak magamnak és azt gondoljam, hogy olyan ember vagyok, aki alkalmas meghallgatni őt, bármi is történjen. Lehet, hogy az utóbbi években nem volt a legrózsásabb a viszonyunk és hogy ehhez jobban hozzájárultam, mint amennyire felfogtam volna, de attól még ugyanúgy a régi időkre emlékeztetett ez az egész. Bevallom, hiányzott is. Viszont azt még mindig úgy tartom, hogy Noel életét magának kell irányítania, ha újra el akarja majd hagyni a várost, az a saját döntése lesz és minden joga megvan hozzá. Én csak asszisztálni tudom és segíteni neki, ha arra van szüksége. Még akkor is, ha nem vágyik a segítségemre.
Csendben tűrtem a megjegyzését, lényegében nem is volt válaszom neki. Lehet, hogy neki kellemetlen volt az én fejemet megpillantani, én viszont nem azért jöttem, hogy ilyenek miatt megsértődjek és itt hagyjam.
- Már itt vagyok, nem pazarlom az időm. - Nem tudom az alkohol beszélt-e belőle, vagy hogy pontosan mennyit tisztulhatott azóta a feje, hogy a pultos elérkezettnek látta az időt, hogy segítséget hívjon, de nem hatott meg különösebben, hogy nem akar látni. Még mindig inkább én vigyem haza és kezeljem az édesanyját is, mint egy teljesen idegen, aki nem ismeri Noelt. Hiába töltött el éveket Kínában, szerintem ugyanaz az ember maradt, egyszerűen csak felnőtt. Mint felnőttünk, így illett akként is viselkedni. - Ki kellene pihenned magad, ahhoz pedig el kellene indulnunk. - Magam sem voltam biztos benne, hogy hogyan jutunk haza, vagy hogyan fogja bírni az utat, de már az is egy lépés lett volna, ha sikerül eljutnunk a kocsiig.
Nem vártam cserébe semmit azért, hogy most itt vagyok és kifizetem a számlát. Aki eléggé ismer, tudja, hogy egyébként meg a mindennapokban igenis magas elvárásokat támasztok mások felé, még ha nem is mondom ki ezt. Szeretném azt gondolni, hogy ezekért az elvárásokért cserébe megfelelő minőségben és mennyiségben adok vissza a figyelmemből és a szeretetemből másoknak, de ezt végső soron nem szabad nekem megítélnem. Elfogult és engedékeny lennék magammal szemben.
- Szerintem csak nagyon elfoglalt. - Nem tudom védenem kellene-e jelen helyzetben Nathan becsületét, mindenesetre volt egy olyan érzésem, hogy nem azért nem vette fel, mert ne akarta volna. Éttermet vezetni sem lehet leányálom. Egyébként meg azért vagyunk... voltunk? hárman barátok, hogy valaki mindig tudjon segíteni a másiknak.
- Ne aggódj a vállam miatt. Nem olyan nagy távolság ez, hadd segítsek. - Nyilván nem volt kellemes, amikor fájt a vállam, mert kialudtam, vagy szimplán rossz napom volt vele. Én azonban tényleg elhittem, hogy az autóig nem lesz ezzel probléma. Ha lett volna sem mondhattam volna azt, hogy nem vállalom a kockázatot Noelért. Sokkal gázabb lett volna ezen a ponton megállni, mert megfájdul a vállam a súlya miatt, mint az, ha adott esetben én nem vettem volna fel a telefont. Olyan egyenesnek kicsit sem nevezhető vonalon terelgettem őt az autómig, hogy már-már megmosolyogtatott az állapota. Pontosabban mosolyogtatott volna, ha tudtam volna az okát. Gyakrabban iszunk valami kellemetlen vagy szomorú miatt, mint örömünkben. Az én pesszimista felfogásom szerint legalábbis.
- Aludhatsz nálam. - Én magam is nyugodtabb lettem volna, ha nem hagyom egyedül. Ha pedig az édesanyja ilyen állapotban látja... Az ő szívének sem tett volna túl jót. - Maiára? - Nem tudtam másra gondolni. A közös emlékek nyilván egy dolog voltak, de ha Noel miattam vagy Nathan miatt ivott volna, akkor azt egyikünkkel tette volna - nagy valószínűséggel Nathannel.
Meglepődtem valamelyest, hogy milyen könnyen beült inkább az autóba, ahelyett hogy azon kezdtünk volna vitázni az éjszaka és az utca közepén, hogy jön-e vagy sem és hogy kivel hajlandó távozni. A volán mögött ülve figyeltem egy ideig ahogyan az övvel szórakozik, aztán a saját kezembe vettem az övcsatot és a helyére kattintottam. Ezt követően pedig megtettem a minimumot, mégpedig hogy nem néztem Noelre.
- Egyáltalán nem gyűlöllek téged. - Ezt csak azt követően jelentettem ki, hogy lehúztam valamelyest az ablakokat, hogy ne álljon meg a levegő a járműben. Az indítással azonban még nem foglalkoztam, előbb tisztázni szerettem volna, hogy mi is történt, vagy sokkal inkább, hogy mire gondol jelenleg Noel. - Elmondanád kérlek, hogy pontosan mire gondolsz? - Most fordultam csak felé valamelyest, hogy végig tudjam őt mérni, még ha ő nem is akart rám nézni.
- Hogy érzed magad? - kérdeztem meg némi hallgatás után. Talán ha nem érzi magát teljesen ramatyul, ideje lesz elindulni, hogy minél hamarabb aludni lehessen küldeni és kipihenje a mai estét. Még az sem zavart volna, ha nem mondja el most, hogy miért ivott. Idővel gondolom úgyis ki tudnám deríteni.


| 926 | öltözet



More thousands of mistrust behind me
Countless stars, countless moons, I was wandering in the woods of questions, I followed the light in the dark

Noel H. Bae imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Noah Song
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
it's a very very mad world ~ 091e702299d2b8ebdbea3288957e5325b7025c01
it's a very very mad world ~ 3dbf26e5f8821bc7efe0e3b781bb98f10337a64a
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
My heart's hard of hearing, head full of sand
Black water reflection I've got lost in a city park Time is often higher learning I'm still barely making grades It's just about imagination anyway
★ családi állapot ★ :
it's a very very mad world ~ 1ec499f2897421f7822991bbdec8b41b5444beb6
Touch of an angel, taste of a drug The look of a stranger who's seen too much Nothing comes for free, but you can pay with your heart If you got one
Tell me all your questions, all you got to ask
★ lakhely ★ :
Manhattan (Chelsea)
★ :
it's a very very mad world ~ 2d7afad1dc8be5056d75b23fc7f7d0939dd474d9
★ idézet ★ :
... as the future hasn't happened yet, I guess that's up to you ...
★ foglalkozás ★ :
angol nyelv és irodalom tanár
★ play by ★ :
Lim Jae-beom
★ hozzászólások száma ★ :
49
★ :
it's a very very mad world ~ Cd048ee62e046844a7b402d1de10f04112cb07b1
TémanyitásRe: it's a very very mad world ~
it's a very very mad world ~ EmptyVas. Jan. 23 2022, 01:32
Noah & Noel

Soha nem voltak kétségeim afelől, hogy apa mennyit törődik velem. Pont ezért is vártam azt a pillanatot, amikor már tényleg minden gond nélkül el tudott jönni a katonaságból. Mivel sokáig alacsony volt a zsoldja, hiába kapott meg egy viszonylag magas rangot, egyszerűen nem segített őt a mindennapi élete kifizetésében. Pontosan tudom, hogy mennyire nehéz döntés volt a részéről az, hogy távol marad tőlünk, de hálás voltam neki, amiért végül egy jobb élet reményében költöztetett el minket.
Éppen ezért nem volt kérdés, hogy amikor Kínába mentem, minden alkalommal meglátogattam őt a szabadsága alatt. Amikor elmondtam neki, hogy szakítottam Hellel, és Noahval teljesen tönkrement a kapcsolatunk, azt hittem mérges lesz rám. Hogy elmondja nekem a tényt, hogy mennyire nem vagyok megfelelő barát, és összetörtem egy lány szívét, ami nem egy hozzám hasonló fiúra valló dolog. Hogy önző voltam és csak magamra gondoltam. Ezzel ellentétben az egyetlen dolog, amit mondott nekem a következő volt: az életben mindig azokon a helyeken kötünk ki, ahol lennünk kell.
Kétség sem fért hozzá, hogy nekem már jó ideje Kínában volt a helyem. Élveztem az ott töltött időt, de a kulturális különbségek és a szívemen még mindig forrongó sebek miatt egyszerűen képtelen voltam teljesen beilleszkedni. Az az igazság, hogy szükségem volt erre a felszínességre. Hogy legyenek barátaim, de igazán mély kapcsolatokkal ne rendelkezzek. Ugyanakkor eléggé ismerem magam, hiszen az elmúlt huszonnégy évemből mégis saját magam volt az egyik legfőbb társaságom. Emiatt tudtam, hogy szimplán olyan volt nekem Kína, mint egy lélegeztetőgép. Nem élhettem sokáig azzal együtt, idővel meg kellett volna tanulnom egyedül levegőt venni. Ha ott maradtam volna, talán ezt sosem történik meg velem és egyszerűen megfulladok.
Éreztem, ahogyan lassan könnyek gyűlnek a szemembe, miközben jobban rászorítok a pohárra, ami túlságosan üresnek tűnt. Nem tudom pontosan mennyit ittam, de ebben a pillanatban csak arra tudtam gondolni, hogy még mindig nem eleget. Talán a világ összes piája kevés lett volna ahhoz, hogy feldolgozzam a mai délutánon történteket. Ha apának igaza van azzal kapcsolatban, hogy mindannyian ott vagyunk, ahol lennünk kell, akkor elmondhatom azt, hogy a sors kedves volt velem. Nem hagyta, hogy megnyomorodjak fiatal felnőttként azért, amit tettem az egykori barátnőmmel, ugyanakkor ezek szerint Isten malmai tényleg lassan őrölnek. Talán most jött el annak az ideje, hogy szembenézzek a tetteim következményével.
Éreztem, ahogyan az ujjaim közül lassan kicsúszik a pohár, hallottam azt, hogy a pultos beszél valakivel, viszont ennek ellenére sem tudtam tiltakozni. Túlságosan szédültem, ami miatt egyetlen rossz mozdulat ténylegesen elég volt ahhoz, hogy a pult alatt kössek ki. A fájdalom annyira tompának hatott, hogy szinte érezni sem éreztem semmit. Ebben a pillanatban realizáltam, hogy az elmúlt éveimet gyakorlatilag arra vesztegettem el, hogy sértettségből menekültem valaki elől, akinek a gyűlöletét sosem lennék képes elfogadni. Nehéz volt elveszíteni a szerelmemet, de Noah pillantását egyetlen egyszer sem tudtam kitörölni az emlékezetemből. Olyan volt távol lenni tőle, mintha kimetszettek volna belőlem egy darabot. Most, hogy megint egy városban vagyunk, pontosan éreztem, hogy mennyire hiányzott nekem és milyen szinten fájt távol maradni tőle.
- Ezt nem hiszem el – talán keserűbben csengett a hangom, mint szerettem volna. Éreztem, ahogyan az a bizonyos egy, áruló kis könnycsepp keresztülfolyik az arcomon, én pedig egy olyan gyors mozdulattal tüntettem el, mintha soha nem is létezett volna. Utáltam másokat terhelni a bánatommal, Noah pedig minden bizonnyal nem kér a dologból. Miért pont ő? Miért kell mindig akkor megjelennie, amikor kicsit sem alkalmas számomra az időzítése?
- Nem kell rám pazarolnod az időd – valójában mindig azt szerettem volna, hogy maradjon. Fájt, hogy elbúcsúzni sem tudtam tőle, amikor a repülőtérre mentem, emiatt egyszerre örültem neki és rettegtem attól, hogy soha nem leszek több egy púpnál a hátán. Világ életemben szükségem volt mások törődésére, képtelen voltam ingerek nélkül élni. Most pedig olyan dózisban kapom meg ezeket, amit már egyszerűen képtelen voltam kezelni. Hiába jött el értem idáig. mégis a szavaim azt sugallták, hogy látni sem akarom őt. Ugyanakkor tudtam, hogy ha itt fog hagyni, akkor azok a bizonyos sebek csak mélyebbé válnak.
- Na szép. Így fogom én is felvenni neki a telefont legközelebb – a pultba kapaszkodva próbáltam meg felállni. Pontosan tudtam, hogy Noah alig tudta mozgatni a vállát, amikor megsérült. Teljes mértékben igaz az, hogy itthon konkrétan minden megváltozott, amíg távol voltam. Ettől függetlenül mégsem voltam képes megváltoztatni a szokásaimat egyről a kettőre.
- Nem fogsz elbírni – nyilván annak idején kettőnk közül nem én voltam az, aki többet nyomott volna súlyba – Vigyázz a válladra. Nem tudom visszatenni, ha kimegy a helyéről. És nem is akarom.
Magam sem tudom, hogy miért szúrtam oda neki, mindössze annyit tehettem, hogy a lehető legkevésbé próbáltam meg rá támaszkodni. Emiatt néha megbotlottam, vagy oldalra tántorodtam, de a továbbiakban már nem tiltakoztam. Az már más kérdés volt, hogy meg kellett támaszkodnom az autójában annak érdekében, hogy ne dőljek ki.
- Nem akarok hazamenni – elég határozott volt ezzel kapcsolatban a hangom – A szobámban… Minden rá emlékeztet. Meg arra, amikor még minden rendben volt körülöttem.
Pontosan emlékszem, hogy hány éjszakát töltött nálunk Noah, vagy Nathan. Anya nem pakolta ki a szobát, gyakorlatilag a közös fényképeinkkel volt tele a fal. Éreztem, ahogyan a tüdőmből kiszorul a levegő. Amint meghallottam a felszólítását ismét elmenekültem. Ahelyett, hogy a kérdésére válaszoltam volna, a legjobb tudásom szerint próbáltam meg beülni az autóba. A problémát már a biztonsági öv helyére kattintása okozta, mivel bárhogy igyekeztem, egyszerűen nem tudtam becsatolni. Éreztem, ahogyan lassan végig csorognak a könnyeim az arcomon. Nem akartam arról beszélni, ami délután történt, szóval amikor Noah-t érzékeltem a volán mögött, csak a következőt mondtam neki.
- Amíg haragszol rám, és gyűlölsz azért, hogy meghoztam egy döntést, nem fogok elmondani neked semmit – nagyon halkan suttogtam a szavakat, mert talán nem is akartam, hogy meghallja őket – El kellett volna mondanod az igazat.

939 szó || öltözet



You're my earth, wind & fire
Talk, I don't play no games, manners maketh man, I wanna hold her hand, a gentleman, you know that we could be golden, take you higher than the sky, you are my starlight

Noah Song imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Noel H. Bae
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
it's a very very mad world ~ JgWrpNp
it's a very very mad world ~ JgXJ5nn
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
Carried your books from school
Playin' make believe you're married to me, you were fifth grade, I was sixth, when we came to be, walking home every day, over Bonnicut Bridge and Bay, 'til we grew into the me and you, who went our separate ways

my eyes adored you, though I never laid a hand on you, my eyes adored you, like a million miles away from me, you couldn't see how I adored you, so close, so close and yet so far
★ családi állapot ★ :
it's a very very mad world ~ JgwPKox
―――――――――――――――――――
I close my eyes, pretending as clueless, by a drop of my selfish tear, everything is covered, I turn my back from the twisted knot, over and over, it might be my habit, the memory from yesterday has gone, the great despair, and the unhealed memory, I turn my head, pretending I know nothing, ashes piled up along the way, and the ashes covered my evеrything, is everything gone if I closе my eyes? With shots of liquor and smokes of cigarettes, today totally vanishes, I was too scared, the loneliness in the dead of night, and the quagmire of reality I encountered, my mind struggles on and on
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
it's a very very mad world ~ JgwQBzg
★ idézet ★ :
between you and I there is no need for thank you and I’m sorry
★ foglalkozás ★ :
kínai nyelv -és kultúratanár
★ play by ★ :
Cho Seung Youn "Woodz"
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
it's a very very mad world ~ JgwZ0wF
TémanyitásRe: it's a very very mad world ~
it's a very very mad world ~ EmptySzomb. Május 15 2021, 22:30
Noel & Noah
Tíz évvel ezelőtt valószínűleg nagyon másképp képzeltem el az életemet. Nem gondoltam, hogy valaha is tanár lesz belőlem, habár mindig is jobban vonzott az irodalom, mintsem az, hogy sporttal keressek magamnak pénzt. Tizenöt éves koromban mégis képes lettem volna arra adni a fejem, hogy keményen dolgozzam és profi baseball játékos legyen belőlem. A jegyeimre nem kellett volna különösebben odafigyelnem, pusztán csak a sportteljesítményemet kellett volna szinten tartanom. Ahhoz kellett volna épp elég jó jegyeket szereznem, hogy ne bukjak meg és legyen néhány közepes jegyem. Egyenes utam lehetett volna az egyetemre, ahol sportösztöndíjjal ellébecoltam volna, amíg nem kapnak fel eléggé, hogy abba is hagyhassam és az igazi profik között játsszam.
Valószínűleg Nomival is nagyon másképp alakultak volna a dolgaink. Lehet, hogy továbbra is együtt maradunk, persze az is lehet, hogy szakítottunk volna. Mindenesetre elég egyenesen kinyilvánította már felém - nem is egyszer -, hogy boldogabb lett volna, ha nem sérül meg a vállam és nem 'szimpla' tanár lesz belőlem. Egyértelműen felvet pár kérdést, hogy miért kérdést a tény, hogy csak és kizárólag a saját boldogságát látja a párkapcsolatunkban, de tudom, hogy mindkettőnknek nehéz volt az az időszak. Én már megbarátkoztam vele, hogy másképp alakult az életem, valószínűleg a barátnőm is meg fog vele idővel.
Vannak olyan dolgok is ebben az elmúlt tíz évben, amelyekkel kapcsolatban sosem tudtam dűlőre jutni. Nem csak hogy azt nem tudtam hogyan alakulhatott volna másképp, azzal sem feltétlenül voltam tisztában, hogy egyáltalán mitől alakult úgy, ahogyan. A Noellel való kapcsolatom és barátságom például tökéletesen lefedte ezt a kategóriát. Jó ideig nem tudtam mit kellett volna másképp csinálnom, vagy mi az oka annak, hogy viharos hirtelenséggel szakadt meg közöttünk a kapcsolat és döntött úgy, hogy külföldön tanul tovább. Az apjával való kapcsolata miatt nyilván örültem annak, hogy Kínában van, mert így sokkal közelebb voltak egymáshoz. Ettől függetlenül azonban minden alkalommal, amikor a születésnapján, vagy épp az ünnepekkor köszöntöttem fel őt, az jutott eszembe, hogy alakulhatott volna másképp is. Hogy miért és hogyan, magam sem tudtam.
Egészen addig, amíg nem találkoztunk újra, a kötelező karantén időszakát követően, amikor évek után újra hazajött - és szóba is állt velem. Tisztában vagyok vele, hogy vannak problémáim, ami a kommunikációt illeti, még tanár létemre is. De az is lehet, hogy amennyi energiát beleölök abba, hogy a diákok ne aludjanak el az óráimon és lehetőség szerint figyeljenek oda, vegyenek részt, olyannyira elhasználja minden tudásomat, amit a megfelelő kommunikációt illeti, hogy nem marad több a magánéletemre. Ezzel persze takarózhatnék, ha épp a párkapcsolatomról lenne szó, vagy ha Nathannel vitáztunk volna össze valamin. A Noellel történteken azonban akkor sem változtat.
Valószínűleg ezért is lepett meg annyira, amikor megláttam a nevét a telefonom kijelzőjén. Amiatt viszont talán még inkább felszaladt a szemöldököm, hogy nem Noel hangját hallottam viszont a vonal túlsó végéről. Aggasztó volt arra gondolni, hogy leitta magát és taxit hívni is alkalmatlan, de talán az is épp elég aggasztó lett volna, ha ilyen körülmények között másra bízza magát. Jelen esetben tehát nem maradt neki senki más, csak az, hogy én segítsem ki. Ha az anyukája előtt nem is villogtam volna azzal, hogy mit meg nem teszek a fiáért, de mégis igyekeztem úgy gondolni erre, mint lehetőségre ahhoz, hogy megossza velem, ha maradt még benne bármi, amiért haragszik rám. Nem számítottam meleg fogadtatásra, de arra sem, hogy Noelt kis híján a pult alá csúszva találom. Előbb a mixer felé fordulok és megköszönöm neki, hogy felhívott, csak aztán bökdösöm meg az egykori legjobb barátom vállát.
- Én is örülök neki, hogy látlak - jelentem ki egészen semleges hangnemben, ami inkább könnyed, mintsem hogy ítélkezni próbáljak felette. Ismerem őt annyira, hogy tudjam, nem iszik és úgy gondolom ez azóta sem változott, hogy nem láttuk egymást. Alapos oka lehetett arra, hogy most mégis megtette.
- Tartozom valamivel? - Ezt a kérdést már a pultosnak szegezem, egyrészt kellemetlennek tartanám, ha itt kezdenénk el vitázni, másrészt hiszek benne, hogy ő sem akar mást azon kívül, hogy hazamenjünk - úgy mi ketten, mint ő maga is. Amikor válaszol, előveszem a tárcámat és a pultra csúsztatok néhány bankjegyet, cserébe pedig megkapom Noel telefonját. A pillantásomat a készülék tulajdonosára szegezem, miközben a zsebembe csúsztatom azt. - Azért jöttem, hogy segítsek. - Jobban örültem volna neki, ha azzá a vidám fiúvá issza magát, aki gimiben is volt, de azt is szokás mondani, hogy ne várjunk túl sokat az élettől, ha mi sem vagyunk jók. Én pedig nyilvánvalóan elkövettem valamit Noel ellen. Az ő fejében legalábbis így volt. - Nathan nem vette fel. - Nem folytatom. Nem akarok vádaskodni, vagy sarat dobálni, egyszerűen csak a tényeket közlöm. Én voltam elérhető és eljöttem érte, ha akarja holnap akár el is felejtheti nekem a dolgot.
A botladozását figyelve hamar közelebb lépek hozzá és a karjára csúszik a kezem. - Hazaviszlek én. - Csak akkor emelem át a karját a nyakam mögé, ha hagyja magát, de akármilyen részeg is, még neki is be kellene látnia, hogy nélkülem nem jut ki innen. Az egyik kezemmel a háta mögött, a másikkal pedig a karját fogva igyekszem kifelé támogatni őt és lenyelem a megjegyzésemet azzal kapcsolatban, hogy mekkorát nőtt. - Nem akarod elmondani mi történt? - A szabad levegőn nem kell sokat sétálnunk, hogy megpillantsam a kocsim. Kihalászom a zsebemből a slusszkulcsot és feloldom a zárat, hogy aztán kinyissam az anyósülés felőle ajtót. - Szállj be. - Nem igazán tudtam, hogy fel kellene-e szólítanom erre, javasolnom kellett volna neki, vagy egyenesen rákérdezni, hogy képes-e rá. Egyelőre persze abban sem vagyok biztos, hogy hajlandó lesz megtenni, de elég hosszú lenne az útja hazáig, ha most magára hagynám őt.


| 909 | öltözet

Noel H. Bae imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Noah Song
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
it's a very very mad world ~ 091e702299d2b8ebdbea3288957e5325b7025c01
it's a very very mad world ~ 3dbf26e5f8821bc7efe0e3b781bb98f10337a64a
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
My heart's hard of hearing, head full of sand
Black water reflection I've got lost in a city park Time is often higher learning I'm still barely making grades It's just about imagination anyway
★ családi állapot ★ :
it's a very very mad world ~ 1ec499f2897421f7822991bbdec8b41b5444beb6
Touch of an angel, taste of a drug The look of a stranger who's seen too much Nothing comes for free, but you can pay with your heart If you got one
Tell me all your questions, all you got to ask
★ lakhely ★ :
Manhattan (Chelsea)
★ :
it's a very very mad world ~ 2d7afad1dc8be5056d75b23fc7f7d0939dd474d9
★ idézet ★ :
... as the future hasn't happened yet, I guess that's up to you ...
★ foglalkozás ★ :
angol nyelv és irodalom tanár
★ play by ★ :
Lim Jae-beom
★ hozzászólások száma ★ :
49
★ :
it's a very very mad world ~ Cd048ee62e046844a7b402d1de10f04112cb07b1
Témanyitásit's a very very mad world ~
it's a very very mad world ~ EmptySzomb. Ápr. 03 2021, 00:31
Noah & Noel

Soha nem bírtam túlzottan az alkoholt, viszont nem is vagyok akkora partiarc, mint a legtöbb korombéli. Alapvetően tanárként én úgy gondoltam, hogy példát kell mutatnom, ráadásul nagyon fiatalokat tanítok, így egyáltalán nem játszott az a lehetőség, hogy az egyik hétvégén valaki majd egy árokból húz ki engem. Nem állt szándékomban az állásomat kockáztatni, illetve volt egy olyan kis idealisztikus kép a fejemben arról, hogy talán könnyebben fogom tanítani a gyerekeket, ha a barátjukká válok. Ez viszont folyamatosan arra ösztönzött engem, hogy egyfajta példakép lehessek majd később a számukra. Ebbe pedig egyáltalán nem fért bele a duhajkodás, én pedig ügyesen tartottam magam a dologhoz, mivel sosem volt rám jellemző az, hogy jó ivó lettem volna.
Viszont az egész helyzet Hell körül olyan szinten kezdett készített ki, hogy egyszerűen képtelen voltam más megoldást találni arra, hogy megpróbáljam feldolgozni mindazt, ami történt. Nem láttam értelmét annak, hogy elmondjam neki az igazat, pedig talán akkor képes lett volna visszanyerni a korábbi emlékeit. Én a saját magam részéről ezt kegyetlenségnek tartottam volna. Egyszerűen képtelen lettem volna feltépni a sebeit, nem volt jogom ahhoz, hogy ezt megtegyem vele. Innentől kezdve lényegében, ha a lány érdekében akartam volna cselekedni, akkor a lehető legmesszebbre el kellene kerülnöm őt. Ugyanakkor maga az élmény annyira normálisnak és nosztalgikusnak hatott, hogy én magam már most tudtam, hogy erre képtelen leszek. Egy kicsit úgy éreztem, mintha minden a helyére került volna az életemben, amit annak idején én kuszáltam össze. Talán Noah-val sosem leszek képes arra, hogy rendezzem a kapcsolatomat. Az ex barátnőmet pedig felhasználni arra, hogy jobban érezzem magam azok a dolgok miatt, amiket én magam basztam el hát… Határozottan kegyetlenség lett volna.
Viszont egy voltam azok az emberek közül, aki mindenkinél jobban ismerte a lányt, így talán néhány dolgot meg tudok tenni annak érdekében, hogy emlékezhessen. Sosem kell megtudnia, hogy több voltam nála egy szimpla barátnál. Rengeteg hely van, ahova talán el tudom vinni őt, és elő tudná csalogatni az emlékeit. Ennyivel tartozom neki, ha már nem voltam mellette annak idején, hogy megvédjem a balesettől.
Képtelen voltam nem arra gondolni, hogy mi lett volna, ha nem megyek el. Hiába volt ő a barátnőm, akit nagyon szerettem, Noah számomra betöltötte a nagytestvér szerepét. Éppen ezért is viseltem rosszul az időszakot, amíg nem beszéltünk. Én magam sem tudtam pontosan, hogy ezt az egészet hogyan kellett volna kezelnem, szimplán csak annyira rosszul érintett a dolog, hogy menekülni akartam. Annak idején nagy volt bennem a bizonyítási vágy, emiatt pedig egy olyan lehetetlen utat választottam magamnak, amin tényleg képes lettem volna elbukni.
A helyzet túlságosan is kilátástalannak tűnt ezen a ponton, így lényegében nem nagyon maradt más nekem az iváson kívül. Eléggé kiakasztott a tény, hogy tényleg képes legyek olyan mennyiségű alkoholt magamba dönteni, amit szerintem korábban még szemmel sem volt lehetőségem feltérképezni. Ez az egész szituáció annyira összezavart és tönkretett, hogy lényegében már a tanári hírnevem sem érdekelt. Azok után, hogy valakit tényleg képes voltam ilyen szinten megnyomorítani, hogy valaki, akit annyira szeretek, miattam veszítette el majdnem az életét… Talán az lenne a minimum, ha az állásomat is elveszíteném az egész baleset miatt.
Már jóideje képtelen voltam a fejemet megtartani, így lényegében a pulton félig fekvő pozícióban rajzolgattam mintákat az üres poharam szélére. Abba már nem akartam belegondolni, hogy mennyire festhetek szánalmasan a vörösre sírt szemeimmel, teljesen elázva, így lényegében azt sem vettem észre, amikor a pultos srác lenyúlta a telefonom és valakit felhívott annak érdekében, hogy eltakarítson engem, mert már záróra volt. Ez az egész akkor tudatosult csak bennem, amikor megéreztem, hogy valaki a vállamat bökdösi, és nagy nehezen sikerült betájolnom a velem szemben álló Noah-t és az áruló mixert a mobilommal a kezében.
- Bájos, hogy idejöttél, de jól vagyok, haza tudok menni – nyilvánvaló, hogy ezernyi körülmény utalt arra, hogy ez nem így van, de ettől függetlenül azt hiszem ebben a helyzetben még jobban haragudtam rá, mint amikor ténylegesen közölte velem, hogy saját utat kellene találnom magamnak. Talán sosem bízott bennem annyira, vagy voltunk olyan jó barátok, mint ahogy én beképzeltem azt.
- Hazatalálok – persze ahhoz már túlságosan részeg voltam, hogy eszembe jusson a telefonom, szimplán csak menekülni akartam a helytől. Túlságosan forgott körülöttem a helyiség ahhoz, hogy két lépést is képes legyek botladozás nélkül megtenni, így egyáltalán nem volt meglepő az, hogy amint elengedtem a pultot, már nem volt annyira könnyű egyensúlyoznom.


710 szó || öltözet



You're my earth, wind & fire
Talk, I don't play no games, manners maketh man, I wanna hold her hand, a gentleman, you know that we could be golden, take you higher than the sky, you are my starlight

Noah Song imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Noel H. Bae
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
it's a very very mad world ~ JgWrpNp
it's a very very mad world ~ JgXJ5nn
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
Carried your books from school
Playin' make believe you're married to me, you were fifth grade, I was sixth, when we came to be, walking home every day, over Bonnicut Bridge and Bay, 'til we grew into the me and you, who went our separate ways

my eyes adored you, though I never laid a hand on you, my eyes adored you, like a million miles away from me, you couldn't see how I adored you, so close, so close and yet so far
★ családi állapot ★ :
it's a very very mad world ~ JgwPKox
―――――――――――――――――――
I close my eyes, pretending as clueless, by a drop of my selfish tear, everything is covered, I turn my back from the twisted knot, over and over, it might be my habit, the memory from yesterday has gone, the great despair, and the unhealed memory, I turn my head, pretending I know nothing, ashes piled up along the way, and the ashes covered my evеrything, is everything gone if I closе my eyes? With shots of liquor and smokes of cigarettes, today totally vanishes, I was too scared, the loneliness in the dead of night, and the quagmire of reality I encountered, my mind struggles on and on
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
it's a very very mad world ~ JgwQBzg
★ idézet ★ :
between you and I there is no need for thank you and I’m sorry
★ foglalkozás ★ :
kínai nyelv -és kultúratanár
★ play by ★ :
Cho Seung Youn "Woodz"
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
it's a very very mad world ~ JgwZ0wF
TémanyitásRe: it's a very very mad world ~
it's a very very mad world ~ Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
it's a very very mad world ~
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» so tell me how to be in this world
» this is a man's world
» World of Witchers
» World of Shadowhunters
» You can kid the world, but not your sister

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Szórakozó helyek-
Ugrás: