New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 92 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 77 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Melody Sharp
tollából
Ma 22:55-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 22:32-kor
Levi Thatcher
tollából
Ma 22:31-kor
Sebastian Nolan
tollából
Ma 22:22-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Ma 22:20-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 21:59-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 21:50-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 21:48-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 21:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

good day; Maia & Kristine
TémanyitásRe: good day; Maia & Kristine
good day; Maia & Kristine EmptyVas. Márc. 05 2023, 10:07
Maia & Kristine

- Ha tényleg szeretethiányod van, azt megérzik és melletted vannak – vontam meg a vállam, miközben elmosolyodtam – Tényleg ki kell érdemelned a szeretetüket, de ha felneveled őket, akkor elég könnyen meg tudod ezt tenni.
Sokan úgy gondolják, hogy a macskák nem túl okos és barátságos lények, de én ezt egyáltalán nem így láttam. Más a természetük, mint a kutyáknak, a legtöbben nem igénylik olyan szinten a figyelmet, de egyáltalán nem gondolom úgy, hogy ne lennének hűségesek. Én azt tapasztaltam, hogy Mochi és Tiger egymásnak, meg nekünk is sok szeretetet adtak, szimplán csak nem úgy kezelték az idegeneket, mint a kutyák. A legtöbb macskánál a család barátai örökké kizárva maradnak, mivel nem szeretik a változásokat, ezért az új emberekkel sem jönnek ki annyira jól. Nyilvánvalóan macska és család válogatja ezt a dolgot, de azért összességében ezt én így láttam.
- Biztos vagy benne? Nagyon rosszak ám – de ennek ellenére is mosolyogtam. Valójában mindig arra kentem, hogy Tris miatt ilyenek, aki elkényezteti őket, mivel nem neki fesztiváloznak. Meg hát könnyen van úgy, hogy a két combja akkora, hogy a macskák hosszában elférnek rajta együtt, kényelmesen, én meg az övükét fel sem tudom emelni és ha sokáig fekszik rajtam, akkor nagyon hamar elkezdenek zsibbadni a saját lábaim.
- Örülök, hogy így látod, mert nagyon szeretem őket – bele se akartam gondolni, hogy mi lenne velem, ha esetleg úgy alakulna, hogy az egyikről le kellene mondanom – Amióta itt vannak, azóta tényleg eléggé lefoglaltam magam ahhoz, hogy ne őrüljek bele abba, ami Benjivel történt.
Általában nem beszéltem az időszakról, amíg az ikertestvérem kórházban volt, mert mindenki számára nehéz volt. Leginkább neki, aki gyakorlatilag tíz értékes évet veszített el, emellett pedig még azzal is meg kellett küzdenie, hogy mennyire elmaradt a feladatai jó részével. Gondolok itt arra, hogy nem volt esélye érettségizni, szalagavató bálra vinni a szerelmét, nincs baráti köre, nem mehet egy darabig még egyetemre és szégyent érezhet, amiért nem volt lehetősége sokra vinni. El tudtam képzelni, hogy mennyire fárasztó neki azt hallgatni, hogy ez nem az ő hibája, mi nem vagyunk mérgesek rá. Ha valakire rákényszerítik az áldozati szerepet, az minden bizonnyal nagyon kellemetlen lehet.
- Ezért nem szabad veszélyes dolgokat csinálnod – ráztam meg a fejem – Repülőből kiugrás van azon a listán? Nekem az ilyenekhez sosem lenne bátorságom.
Valószínűleg azzal függ össze a dolog, hogy már kiskorom óta terrorban vagyok tartva, mivel apa nagyon élvezte, ahogyan magas hangon sikítoztam minden alkalommal, amikor megijesztett. Ezt Benji is eltanulta tőle azzal a különbséggel, hogy ő nem szokott le a dologról, most pedig szívesebben csinálja, mint bármikor máskor.
- Igen, de ha van lehetőség az újjászületésre, akkor nem fogunk emlékezni az élményeinkre… Talán csak bölcsebbek leszünk – ezt szokták mondani a jósok legalábbis. Ha valaki nem az első életét éli, ő már sokkal bölcsebb, a felelőtlen emberek általában nem születtek meg még korábban. Én úgy gondoltam, hogy a saját utamnak biztosan az elejét járom még, mert nem rendelkeztem sok dologgal.
- Nem hiszem, hogy közeledne felém – vontam meg a vállam – Nemrég vált csak el. Biztos szüksége van arra, hogy egyedül legyen. Bár szeretett volna családot, de szerintem sok mindent kell átgondolnia. Most arra van szüksége, hogy a barátja legyek.

- De hiányoznak – nevettem el magam – Viszont szerintem ők alig várják, hogy magukra maradjanak és rosszalkodhassanak. Apa szokott asszisztálni a dologhoz.
A szüleim nagyon engedékenyek, az állatokkal pedig még inkább. Azt állítják, hogy mivel ők az ösztöneikre hallgatnak, így nem olyan döntéseket hoznak, mint mi emberek, emiatt pedig folyamatosan küzdenem kell velük, amiért nem tudnak rendesen viselkedni. Mondjuk valójában képtelen lennék másképp elképzelni a természetüket, mert túlságosan az életem részét képezik már. Utólag számomra is nagyon szórakoztató a viselkedésük.
- Ne mondj ilyen dolgokat, mert elképzelem az ízét – nevettem el magam és finoman megnyomtam Maia vállát a tenyeremmel. Szinte biztos voltam benne, hogy vele is előfordult már az, hogy a lisztet kiskorában porcukornak nézte, és megkóstolta, vagy alapvetően elhitte, hogy finom íze van, mert a sütemények alapanyaga.
- Ha hobbiból főz és nem olyan, mint egy hajcsár, akkor nekem már teljesen rendben van – sóhajtottam fel halkan, aztán megráztam a fejem – Annyit zaklattál már azzal, hogy csináljak magamnak tindert. Be lehet állítani, hogy milyen jellemvonások alapján szűrje nekem az embereket?
Akkor talán hajlandó lennék figyelmet és energiát fordítani az applikációra. Alapvetően nem kedveltem az ilyen módú ismerkedést, nem is hiszek abban, hogy egy embert meg lehetne ítélni mondjuk egyetlen fotó alapján.
- Nincs – vontam meg a vállam – Randiztam egyébként egy szakáccsal, aki nagyon kedves volt. Szerencsés lesz a leendő felesége, és nagyon remélem, hogy jól alakul a párkeresése.
Tisztában voltam vele, hogy Maia meg fogja kérdezni azt, hogy pontosan mi történt köztünk, de ez már kicsúszott a számon és így marad. Nem akartam magamtól az orrára kötni, hogy pont Tris miatt nem volt zökkenőmentes a második randink és a bánata olyan érzéseket indított el bennem, ami miatt már a harmadik nem jött létre.
- Feladnod nem is kell – valószínűleg én is fogok tortákat vállalni, ha egyszer terhes leszek, csak nem a cukrászda lenne nekem a prioritás – Az éneklés tök jó, mert ugyanúgy csinálhatod majd, csak a körülményeken kell változtatni.
Egyáltalán nem tartom ördögtől valónak azt, hogy az anyukák néha lepasszolják a gyerekeket, akár pici korban is. Ha lehetőség van szakszerű felügyeletet biztosítani neki, akkor az anya ugyanúgy dolgozhat, vagy elmehet valahova a barátnőivel. Nagyon fontos a lelki egészsége annak érdekében, hogy a baba is szépen nőjön, de én alapvetően úgy, hogy még egyetlen gyereket sem neveltem fel, nem sok mindent tudok arról, hogy mi az ideális.
- Biztos, hogy az volt – nevettem el magam, aztán megcsóváltam a fejem – Benji és én nagyon mások vagyunk, csak külsőre hasonlítunk és az nem a magasságunk.
Soha nem voltam képes megérteni, hogy ő miért nőtt akkorára, ha én ennyire pici maradtam. Nagyon igazságtalan, mert a jó géneket is ő örökölte, már fiatalon is baromi szép volt, velem ellentétben. De ezzel nem volt mit tenni jelenleg azon kívül, hogy elfogadom a helyzetet.
- Másokkal is az, ő mindenkivel csak… Nagyon kedves – egyre inkább azt éreztem, hogy jobban erőltetem azt, hogy mi ketten csak barátok vagyunk, mint kellene. Hittem benne, hogy ha nem gondolok azokra a gyermeteg kis érzésekre, amiket Tris iránt tápláltam, akkor ennyiben maradunk, és minden megoldódik közöttünk. Ő nem az olyan nőket kedveli, mint én, nekem pedig nem kell az agyam eldobnom attól, hogy még mindig jóképű férfi. Attól még lehetünk jóban, hogy vonzónak tartom őt.
- Egészen addig mindenben támogatni foglak, amíg nem attól kell félnem, hogy összetöröd magad – halkan nevettem fel, miközben vetettem rá egy pillantást – Azt határozottan nem támogatom, így kezdj el gondolkozni a továbbiakban azon, hogy mit művelsz magaddal.
Nem adtam a teljes áldásom, mert nagyon nehéz lenne számomra egy olyan barátnőt nélkülözni, amilyen ő. Meg alapvetően én milyen barát lennék akkor, ha nem érdekelne az, hogy milyen állapotban van valaki, akit szeretek. Szerintem, ha a környezetemben tényleg még egyszer komolyan megsérülne egy olyan személy, aki fontos nekem, azt már képtelen lennék feldolgozni és összeroppannék.
- Ezért egy kicsit nehéz nekem – egészen szomorúan nevettem fel – Nem tudom, hogy mit is mondhatnék még neked vagy Benjinek, mert szinte lehetetlen a helyzetetekbe képzelnem magam.
Összességében folyamatosan gondolkoztam azon, hogy vajon elég-e az, amit megteszek értük. Tudom, hogy az önzetlenség jó dolog és igazából mindent megtettem annak érdekében, hogy könnyebb legyen nekik, de amikor az ember azzal szembesül, hogy mennyi tragédián mennek keresztül azok, akiket szeret, akkor nem lehet ennyire pozitívan gondolkozni mindenről.
- Én hiszek neked – vontam meg a vállam – Valószínűleg ugyanúgy ítélném meg őt, mint te.
Nem volt az erősségem az, hogy körültekintően járjak el az emberekkel kapcsolatban. Talán kicsit szomorú volt az, hogy még mindig nagyon naiv vagyok, de ezen nem tudtam könnyen változtatni. Talán Tris ezért mérges rám akkor, amikor túlságosan közvetlen vagyok másokkal. Én viszont képtelen vagyok megérteni, hogy miért kellene aggódnia értem, elvégre egy felnőtt nő vagyok, aki tudja, hogy mit csinál.
- Én sem gondolom, hogy ezt kellene neki mondanod, hé! – nevettem el magam ismét, miközben megcsóváltam a fejem – Csak ne legyél semmi jónak az elrontója azért, mert egykor barátok voltatok. Nem a gimiben vagytok, hogy beskatulyázzátok magatokat.
Mondjuk ez talán viccesen hangozhat az én számból, de hittem benne, hogy Tris és az én helyzetem az teljesen más. Nekünk nem igazán volt választásunk, mivel egyszer már azt mondta nekem, hogy nem kellek neki, ez alapján szerintem pedig teljesen jogosan gondolom azt, hogy ő nem képes engem másként látni, mint a dundi, de cuki Krisként, akit pont úgy szeret, mint a kishúgát.
- Bármi történhetett, és szerintem meg simán lehetsz az esete, mivel egy szép nő vagy – halkan sóhajtottam fel, aztán folytattam – Amúgy is, azok a férfiak menjenek a francba, akik ragaszkodnak az esetükhöz.
Soha nem gondolkoztam azon, hogy nekem ki vagy mi lenne az esetem, mert sokkal fontosabbak a belső tulajdonságok. Lehet valaki a világ legszebb embere is, ha borzalmas jellemvonásai vannak. Alapvetően hittem benne, hogy egy kis kedvesség mindenkit megszépít. Ennek fényében pedig nem tudom, hogy Tris miért volt együtt egy olyan nővel, aki megcsalta, de összességében nem vagyok férfi és nem tudom hogyan gondolkoznak.
- Lehet, hogy elfoglalt – kezdtem rögtön gyártani az elméleteket – Ő lépett oda hozzád, nem? Hiszen nem ismerted fel. Szóval most megteheted azt, hogy te keresed fel. Ha megvan a száma, akkor írj neki, hogy találkozzatok.
Onnantól kezdve én már nem láttam zavart a sztoriban, hogy egy telefonszám az bekerült a képbe, mivel ezek szerint Noel is azt akarja, hogy Maia el tudja érni. Biztos, hogy elsétált volna mellette, ha nem lett volna fontos, hogy beszéljenek egymással, innentől kezdve pedig csak a barátnőmön múlt az, hogy mit hoz ki ebből az egészből.
- Már megint itt tartunk! – finoman csaptam az asztalra és pontosan tudtam, hogy most valószínűleg sokkal inkább tűnök viccesnek, mint ijesztőnek. Soha nem voltam képes tényleg erős reakciókra, amikor mérges voltam – Ha összejönnénk, ami nem fog megtörténni, akkor azon dolgoznék, hogy mi ketten nagyon jók legyünk együtt. Ebbe pedig nem fér bele, hogy bárki szívét összetörjem.
Ez összességében nem csak Trisre vonatkozott. Mi ketten szinte sosem veszekedtünk, pedig valószínűleg a legtöbb ember az kinevetne, ha arról beszélnék, hogy mennyire hasonlóak vagyunk. Annak ellenére, hogy nagyon különböző volt az életünk és a külsőnk, elég jól megértettük egymást, ami miatt azt gondoltam, hogy hasonlóak vagyunk.
- Aranyos fiú volt – mosolyodtam el, amikor odatette elém a telefonján a srác profilját, akiről beszéltünk – Biztos jóképű most is. Lehet, hogy csak azért nem posztol, mert már egyáltalán nem használ social media-t.
Én legalábbis ezt teljesen reális dolognak láttam, manapság nem volt furcsa az, ha valaki elhagyta a profilját. Hiszen, ha valaki iránt komolyan érdeklődünk, azt minden platformon meg fogunk találni.
- Azt meg tudod nézni, hogy kiket követ? – csak egy ötlet volt, hátha többet megtudhatunk róla ezáltal, de hirtelen eszembe jutott az, hogy talán Maiának nincs kedve stalkert játszani – Vagy mondjuk el is kezdhetjük a sütést, aztán várhatunk arra, hogy megkeressen. Most már tudja, hogy hol ér el.
1 793 szóban ; ha nem figyelsz, összekenem az orrod  good day; Maia & Kristine 1471401822  ; öltözék


I’m still young, I’m still a bit scared
Though I know it’ll stop soon, I’m looking for you, will it stop now? These raindrops, these tears? I don’t want to get wet with rain, and tremble with cold, some day, the cold rain, will become warm tears, and fall down, it’s alright, it’s just a passing downpour - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Kristine J. Ahn
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
good day; Maia & Kristine JqNRPmx
good day; Maia & Kristine DN2Hgb1
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Because we loved each other
If you turn back time to when we first met,, don't stand there, underneath the streetlight, don’t smile and don't push your hair back like that, so that I can just pass you by
★ családi állapot ★ :
good day; Maia & Kristine 9VajljR
All my love I'm giving, you don't buy
So I hide, but when I'm with you, yeah, I'm feeling so right, you're the only one who gets me so high, know I'm never ever leaving your side, now I won't hide
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
good day; Maia & Kristine VEaQfrt
★ idézet ★ :
“Because you’re like a story that hasn’t happened yet. Because I want to see what you will do. I want to be part of the unfolding of the tale.”
- Jude Duarte
★ foglalkozás ★ :
cukrász
★ play by ★ :
Lee Ji Eun "IU"
★ hozzászólások száma ★ :
53
★ :
good day; Maia & Kristine WiH0wT9
TémanyitásRe: good day; Maia & Kristine
good day; Maia & Kristine EmptyKedd Júl. 05 2022, 22:47
Kristine & Maia

- Én nem is tudom, hogy hosszú távon tudnék-e macskát tartani. Tudom, hogy ki kell érdemelni a szeretetüket, de mi van, ha nekem van épp szeretethiányom és meg szeretném őket nyunyurgatni? - Ezt is felvehetnénk az élet legfontosabb kérdéseinek listájára, mert tényleg érdekelt, hogy mi a teendő ilyenkor. Valószínűleg nem tartanék macskát, mert mindig is inkább a kutyák felé húzott a szívem, de ezt egy macskás háztartásban most nem feltétlenül vallanám be. - Attól mondjuk még szívesen bébiszittelem néha a macskáidat. - Kis híján többes számban fogalmaztam, ami miatt most igyekeztem elnyomni egy mosolyt. Nem vallom magamat a kapcsolatok szakértőinek - nem túl sok emlékem van arról, hogy valaha is az lettem volna... Pontosabban nincs arról semmilyen emlékem, hogy milyen voltam régen, ha párkapcsolatokról volt szó. Egyedül a Hewieval való kapcsolatomra támaszkodhatok. De ahhoz, hogy ne gondoljam Krist meg a legjobb barátját romantikusan aranyosnak, gyakorlatilag vaknak, süketnek és még teljesen butának is kellett volna lennem. Nem megbántva persze azzal azokat, akik vakok, süketek, vagy épp buták.
- Egyébként tökre megérdemlik. Mi vállaljuk a felelősséget értük, akkor legalább legyen jó életük - megrántottam a vállaimat. - Szerintem nálad jobb gazdit nem igazán kaphattak volna ezek a kis szőrcsomók. - Még ha olykor biztosan az egész család idegeire is mennek, az embernek csak rájuk kell nézni és máris elolvad. Én egy percig sem tudnék rájuk haragudni, még ha egyébként tudok is úgy viselkedni, mint egy igazi jéghercegnő.
- Én sem szeretnék meghalni, ezt ők is tudják. - Finom mosoly játszott az ajkaimon, miközben magyaráztam. Lehet azt mondani, hogy a balesetem bebizonyította, hogy mennyire élni akarok, viszont az igazság az, hogy sosem akartam másképp tenni. Nem forogtak a fejemben olyan gondolatok, hogy véget akarok vetni bárminek is... Legalábbis nem hiszem, hogy így lett volna. Ha mondjuk depressziós lettem volna, mielőtt balesetet szenvedtem, akkor legalább arra nem emlékezne az agyam, hogy valami nem volt rendben? Én hiszek benne, hogy akkor nem lennék ma képes olyan pozitívan szemlélni a dolgokat, mint ahogyan teszem. - Csak mi értelme volt túlélni, ha nem használom ki, hogy még élek? - Ezen a ponton talán nem is erre a kérdésre érdekelt a válasza, ami miatt pár másodpercen belül már bukott is ki belőlem a következő: - Szerinted mi van azután, ha meghalunk? Ha pénz nem vihetünk magunkkal, akkor legalább élményeket és tapasztalatot hadd lehessen... - Ez egyben azt is jelenti, hogy hiszek abban, hogy a lelkünk vándorol és valamilyen formában később újjászületünk, egyre több tapasztalatot szedve magunkra, még ha nem is vagyunk ezzel feltétlenül tisztában? Talán... De persze megmondani senki nem fogja tudni nekem. Kivéve, ha találok egy olyan embert, aki szakértő ebben. Lehet, hogy ennek kellene lennie a következő dolognak a bakancslistámon.
Elhúztam a számat, amikor megmutatta a ragtapaszokkal díszített kezét, de olyan felesleges kérdésekkel már nem fárasztottam, hogy nem védekezhet-e valahogyan a sérülések ellen, elvégre ha lenne rá mód, már biztosan megtette volna. Senkinem nem kellemes, ha elvágja az ujját, vagy megégeti magát valamivel, ebben biztos vagyok.
- De azóta azt már megbánta, nem? Tudod, fiatalság, bolondság... - Igyekeztem elviccelni a dolgot, ami visszaköszönt a hangsúlyban is, amit használtam. Néhány pillanat múlva azonban elkomolyodtam, mert olyan kérdés kívánkozott ki belőlem, amire ugyanolyan komoly választ vártam. - Ha közeledne feléd, benne lennél, hogy összejöjjetek? - Elvégre millióan mondják, hogy mekkora előny, ha valaki a barátja annak, akit romantikus értelemben is szeret. Biztosan sokkal könnyebb úgy tenni egy kapcsolatért, ha olyan jól ismered a másik felet, hogy a barátodnak is tekinted. A hálószobában történtek meg csak egy jó nagy pluszt jelentenek az egészben.
- Amikor elmész itthonról, nem hiányoznak nagyon? - Félrebillentettem a fejemet, amit megtámasztottam a tenyeremben. Azt sem feltétlenül tudnám támogatni, amikor valaki még nyaralni is magával viszi a macskáját, de attól még nem bíztam volna bárkire a kisállatomat, ha én napokig házon kívül vagyok. - Nekem sem lenne mondjuk kedvem lisztet enni, csak úgy. - Bólogatva értettem egyet a saját szavaimmal, miközben leengedtem a kezemet.
- Ó, hát ez nagyon egyszerű! Olyan embert kell találnod, aki tud főzni. - Ezen a ponton képtelen voltam visszafojtani az arcomra kívánkozó vigyort. Amikor azonban végig hallgattam a történetét a főnökével kapcsolatban, már kevésbé voltam jókedvű. - Vaagy olyat, akinek köze sincs a konyhához. Azért ez durva. - Néha nem tudjuk irányítani, hogy mi történik az életünkkel, de még egy elbocsátás is lehet jó dolog hosszú távon. Azért nem éri meg egy helyen maradni, hogy kikészítsenek ott idegileg. Szerintem a munkánknak olyasminek kell lennie, amit élvezünk.
- Van olyan, akihez szívesen hozzá is mennél? - A beszélgetésünknek ezen része már-már pletykálkodás számba ment, de nem bántam. Szívesen meghallgattam volna arról, hogy milyen helyes srácokkal találkozott mostanában, ugyanakkor nekem is motiváló lett volna a saját helyzetem megváltoztatásán. Nem vágyom minden áron egy kapcsolatra, de néha jól esne, ha lenne valakim.
- Én nem hiszem, hogy ott tudnám hagyni a munkámat... - Nyilván nem én mondom meg, hogy milyen életem lesz, ha gyereket szülök majd - ha egyáltalán lesz majd valaha gyerekem -, és könnyű úgy gondolkozni, hogy jelenleg még annak sincs reális esélye, hogy tartós párkapcsolatom legyen. Mégsem tudnék feladni csak úgy valami olyasmit, amiért egyébként odáig vagyok.
- Hé,, vigyázz mit beszélsz! - Nevetve fenyegettem őt meg a mutatóujjammal. Sosem zavart igazán, ha a magasságomra tettek megjegyzést, mert teljesen igazuk volt. Mint ahogyan Kristine-nek is. - Lehet, hogy nálatok már a születésetek előtt ment a verseny, csak te nem tudtál róla. - Elcserélni biztosan nem cserélhették őket, mert Kris és az ikertestvére le sem tagadhatnák egymást.
- Ühüm... Nagyon kedves veled - mindentudó pillantást vetettem a nőre, s szinte már úgy éreztem magam, mintha a korábbiakhoz képest hirtelen belőlem kapcsolati szakértő lett volna. Pedig nem is ismertem olyan jól a szóban forgó férfit, mert a legtöbbet Kristől hallottam róla. - De ha ő nem jön be neked, akkor regisztrálj mondjuk Tinderre. - Azt már nem akartam hozzátenni, hogy biztosan népszerű lenne ott, ez idővel úgyis kiderülne.
- Nem tudom - feleltem egyszerűen, miközben kihúztam magamat ültömben. - De ha nem próbálom ki soha, akkor nem fogom tudni, nem? -  Mosoly jelent meg az arcomon, miközben visszakérdeztem. Nem mondom, hogy holnap megyek és megcsinálom, amiről beszélgetünk, de attól nem vetem el az opciót. Szép és jó dolog olyan embernek adni magad, akihez kötődsz valahogyan, de vannak helyzetek, amikor egy szimpla egy éjszakás kalandra van szükség.
- Köszönöm! - Szélesre húzódott a mosolyom. - Én pedig megpróbálom nem felgyújtani a konyhátokat, ígérem. - Megemeltem a kezemet, hogy az egymásba csavart mutató és középső ujjamat felmutassam felé, mintha csak ígéretet tennék neki.
- Szerintem igen. A száma már megvan. - Ezt egy egészen büszke mosollyal közöltem vele. Ahhoz képest, hogy az elején, amikor egymásba botlottunk, nem voltam biztos benne, hogy meg tudom neki magyarázni a történteket, a száma azért elég nagy eredmény volt. Arról nem is beszélve, hogy a végén mégis leültünk és elmondhattam a történetem saját oldalát. - Szerintem az ember nem gondol bele, hogy milyen lenne, ha mondjuk minden reggel felkelne és nem lennének emlékei az előző napról. Mint ahogy abba sem, hogy vaknak sem olyan lenni, mint becsukni a szemünket. - Megrántottam a vállaimat. - Én például... - ezen a ponton lehalkítottam a hangomat és úgy folytattam. - Azt sem tudom elképzelni, hogy milyen lehet kómában lenni. Felkelsz, és mindenki másnak évek teltek el, te pedig.... - lassan ingattam meg a fejemet, mert ötletem sem volt, hogy milyen évekig kómában lenni. Nekem is kiesett ugyan néhány nap a balesetem után és tény, hogy altatásban is tartottak egy ideig, de olyan volt, mintha irtó sokat aludtam volna.
- Vagy ilyen egyértelműen utáltam a joghurtot akkoriban. - Még mindig megmosolyogtatott ez a teljesen véletlenszerű információ magamról, mert milyen már, hogy valaki nem szereti a joghurtot? Noel szerint viszont ez volt az igazság, én pedig nem tehetek mást, mint hiszek neki. Azzal kapcsolatban is, hogy csak barátok voltunk. - Olyan embernek tűnt, akiben meg lehet bízni. Ő mondta, hogy barátok voltunk - kissé tanácstalanul csengett ugyan a hangom, de én nem láttam bele többet a helyzetbe annál, mint amit meg is osztottam a nővel.
- Hééé! - Ha közelebb ülünk egymáshoz, a karját suhintom meg, így viszont csak a levegőbe legyintettem a kezemmel. - Miért kellene bármi mást várnom tőle? Azért nem olyan egyszerű azt mondani, hogy bocsi, de semmire nem emlékszem a közös múltunkból, legyünk többek, mint barátok - nevetve rázom meg a fejemet. - Egyébként is, nincs az ismerőseim között és évek óta nem láttuk egymást. Szerintem nem lehettem olyan fontos neki. Biztos nem vagyok az esete. - Amit így vagy úgy, de el kell fogadnom. Nem lehet mindenki körében népszerű egy százötvenöt centit is alulról súroló, emlékezet kieséses életművész, akinek huszonhat évesen bakancslistája van.
- A száma megvan... - Egészen lassan forgott a nyelvem, miközben ezt mondtam, mert közben igyekeztem előhalászni a telefonomat, hogy ellenőrizhessek valamit. - De máshol nem jelölt be azt hiszem. - Rápillantottam ugyan a két legnépszerűbb social media appomra, de tényleg nem ugrott elém egyiken sem Noel neve. - Ja, nincs itt. - Lebiggyesztettem az alsó ajkamat, aztán le is zártam a telefonomat, a figyelmemet pedig újra Krisre összpontosítottam.
- Uhhh... - Elhúztam a számat és még a fejemet is oldalra billentettem valamelyest, miközben a grimasz nem akart leolvadni az arcomról. - Megcsalni valakit, aki vigasztalásként macskát vesz a legjobb barátnőjének... - Olyan határozottan ráztam meg a fejemet, hogy szinte bele is szédültem valamelyest. - Szóval ha összejönnétek, te nem törnéd össze a szívét? - Úgy hajoltam előre és dőltem valamelyest az asztalra, mintha a világ legnagyobb hírét hallgatnám tőle, ami részben igaz is volt. Ha már szó volt arról, hogy énekelnék az esküvőjén, nem ártana, ha létezne az a szóban forgó esemény.
- Nem igazán... - csalódott voltam, hogy így kell felelnem, ami megmutatkozott abban is, hogy a villámmal csak szurkáltam az ételt, de nem emeltem a falatot a számhoz. - Dee... várj egy kicsit. - Felvillanyozódva egyenesedtem ki és nyúltam újra a telefonomért. - Kell, hogy legyen közös ismerősünk. - Ezzel a lendülettel el is kezdtem keresgélni azokat az embereket, akikről tudtam, hogy középiskolában egy évfolyamon voltunk, hátha valakinél megtalálom a szóban forgó srácot... És igazam is volt, amit egy győztes 'kiáltásszerű' hanggal jeleztem is Kristine felé is.
- Itt is van. -  Mielőtt átnyújtottam volna a telefont, határozottan ráböktem az ismerősnek jelölés gombra. Hiszen ki tudja, talán épp elérhető ő is és vissza is jelöl, hogy a teljes profilján végig tudjunk menni és jól kibeszéljük őt sütögetés közben. - Elég hosszú ideje nem posztolt semmit, amit meg tudnánk nézni. - Emiatt részben csalódott is voltam, másrészt meg nem várhattam olyasmit tőle, ami az én életemet befolyásolta volna, hiszen mégsem voltunk egymás életének részesei, ha most olyan jelentős volt az újra találkozásunk. Ő biztosan nem az én életem Tristenje.

1757・ good day; Maia & Kristine 1404455205ruha

Kristine J. Ahn imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
good day; Maia & Kristine 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
good day; Maia & Kristine Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
good day; Maia & Kristine 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
good day; Maia & Kristine 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
good day; Maia & Kristine Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 good day; Maia & Kristine Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe good day; Maia & Kristine D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
good day; Maia & Kristine Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
TémanyitásRe: good day; Maia & Kristine
good day; Maia & Kristine EmptyHétf. Május 02 2022, 13:22
Maia & Kristine

Magam sem voltam biztos abban, hogy az embereknek sokszor mire van szüksége, azonban rengeteget tanultam mások vigasztalásról Tris miatt. Sosem felejtem el Benji balesetének az első időszakát, amiben gyakorlatilag végig egyetlen dolog járt a fejemben, ez pedig megakadályozta azt is, hogy a mindennapi feladataimat könnyen elláthassam. Hiába nem kezdődött túl fényesen a kapcsolatunk, mivel semmilyen körülmények között nem nevezhető pozitívnak maga a tény, hogy elutasította a szerelmi közeledésem, ő mellettem maradt. Ezen a ponton pedig már hálásabb vagyok neki. Jobb így, mint járni két évig, aztán megutálni a másikat.
Pont ezért mertem azt gondolni mindig, hogy az ő törődése segített engem is azon az úton, hogy a süteményekbe, amiket készítettem ténylegesen szeretetet tegyek. Emiatt nehéz volt a munkám jelenleg, mert senkit nem érdekelt az egy ötcsillagos étteremben, hogy ha a tészta megreped, bizony az is ehető és máshol éheznek, tehát mindezt pazarlás kidobni. Nem adtuk olcsóbban ezeket az ételeket, nem ehettük meg mi. Kukába kerültek, hogy érezzük a hibáink súlyát. Emiatt mindig azt éreztem, hogy én így nem tudok dolgozni, de a szüleim tanácsára igyekeztem összeszorítani a fogam és engedni a nyomásnak, ami alá helyeztek.
Más volt a helyzet Maiával, akinél mindezt alapvetően biztosította a helyzet, amiért összejöttünk sütni. Soha életemben nem írtam bakancslistát, valószínűleg annyira szétszórt tudok lenni néha, hogy valósággal elfeledkeznék a létezéséről. Viszont nem az én tisztem megítélni azt, hogy ha valakivel történik egy olyan baleset, ami majdnem halálos kimenetelű lesz, azt pontosan miként kell feldolgoznia. Nekem csak nyújtanom kell a kezem egy ilyen ember felé, ha csak annyiról van szó, hogy üljünk össze, sütni valamit.
- Na, ha veled szemtelenkednének, akkor nem biztos, hogy mindig ezt gondolnád – egy pillanatig volt némi dühös él a hangomban, de aztán elnevettem magam – Részben ez is történik, mert nagyon szereti őket. Anya és apa csak simogatják a hasukat, szóval biztos miattuk lettek ilyenek. Viszont legalább nem törnek össze semmit.
Rengeteg videó terjeng a neten arról, ahogy bizonyos macskák pofátlanul lelökik a poharakat. Az enyémek ilyet soha nem csináltak, amiért egyrészt hálát is adtam, mert nem akartam, hogy a kis mancsaik megsérüljenek, utána meg az állatorvosnál szenvedjünk gyakorlatilag kollektívan. Mert az orvos, én és ők is ezt csinálnák. Ugyanakkor szökni azt valamiért nagyon szeretnek, emiatt többször már a szomszéd hozta őket vissza. Ezt a szokásukat azzal próbálom meg honorálni, hogy rendszeresen viszem őket sétálni is.
- Azért ezt így a szüleidnek ne mond – halkan nevettem el magam – Értem, hogy miért gondolkodsz így, de biztosan sokan aggódnak a környezetedben.
Nekem pedig nem tisztem megmondani azt, hogy ki mit tegyen, főleg úgy, hogy nem rendelkezem hasonló tapasztalattal, mint ő. Tipikusan olyan családból származom, ahol a szülők amúgy is túlféltettek minket, onnantól kezdve, hogy Benjinek balesete volt, mindez még jobban hatványozódott. Ráadásul az utóbbi időben Trisnél is hasonlókat tapasztalok, amit nem tudok mire vélni. Nem mintha nem esne jól, ha késő este hazahoz, vagy megengedi, hogy náluk maradjak éjszakára, de azért… Na.
- Persze, már hozzászoktam. Nézd – ahogy feltartottam mind a két kezem, amit különböző ragtapaszok díszítettek. Jelenleg a kedvencem a dínós volt, amit egy kisfiútól kaptam a tortáért cserébe, amit a szülinapjára csináltam. Mindenesetre a cukrász szakma nem jár túl nőies kezekkel, mert könnyű megégetni, vagy elvágni a bőrt. Viszont, ha egy irodában kellene ülnöm, akkor valószínűleg pont a levélbontó késsel szúrnám szíven magam az unalom miatt, szóval jó ez így.
- Talán – a kérdésére csak megrántottam a vállam – Ezen a téren sosem tudtam kiigazodni rajta. Mégiscsak ezer éve ismerjük egymást és mást vett feleségül.
Soha nem állítottam, hogy ez nem okozott nekem egy bizonyos szinten fájdalmat, mert nyilvánvalóan nem olyan könnyű hagyni, hogy egy bizonyos szintű szeretet átalakuljon, vagy talán mondhatjuk úgy, hogy barátsággá szelídüljön. Talán titkon az utolsó pillanatig reménykedtem abban, hogy ez a csodálatos férfi egyszer engem is észrevesz, de bolond lettem volna elveszíteni őt szimplán féltékenységből. Mert mindig az voltam Allie-re, ráadásul nem is volt túl jó a viszonyunk soha. Ennek ellenére támogattam Tris-t.
- Igen, ez így van – határozottan bólintottam – Kényesek ezek a kis dögök, de már nem tudnám elképzelni nélkülük az életemet.
Abba bele sem akartam gondolni, hogy esetleg valami történhet velük. Pont emiatt igyekeztem a lehető legjobb gazdájuk lenni a kisállataimnak. Nehezen viselném, ha bármi történne velük, éppen ezért is igyekeztem lehetőség szerint a legjobb gazdi lenni. Talán a valódi oka a pofátlanságuknak pont én magam vagyok.
- Biztos vannak olyan tapasztalt cukrászok, akik felismerik a dolgokat, de én nem nagyon szeretek kóstolgatni – legalábbis alapanyagokat nem mindig. Aztán előfordult már, hogy Britney-re sütöttem, annak meg az lett a vége, hogy a nagy táncikálásban túlságosan megéheztem és el kellett küldeni apát egy újabb adag csokiért, mert az egész táblát betoltam. Ezek után meg csak úgy sírt a szám, hogy kövér vagyok, de a miérteket már nem vettem figyelembe.
- Ezzel én is így vagyok – úgy sóhajtottam fel, mintha nem lenne elég az, hogy sütni tudok, de néha én sem éreztem annak – Pont emiatt nem akarok családot. Hogy fogom őket eltartani? Éhezni fognak mellettem!
Köztudott tény volt rólam, hogy utáltam főzni. Maga a gondolat, hogy megérintsek egy nyers csirkét önmagában olyan érzéseket keltett bennem, amivel nem szívesen szembesültem. Emellett a főzés az olyan dolog volt, amit egyszerűen gyűlöltem, nem is voltam benne túl jó. Nyilván az egyes alapanyagok felfőzése egy-egy tortához itt kivételt jelentett, de az, hogy én marináljak, meg ilyenek. Nem.
- Jaj, nem kell – halkan nevettem el magam, aztán megcsóváltam a fejem – Szerintem így is éppen elég rossz neki. Szar lehet úgy élni, hogy ennyire be vagy savanyodva.
Furcsa is volt nekem, hogy egy fiatal séf alapjáraton, hogy lehet ilyen. Sokkal vonzóbbnak tűnt ahhoz, hogy ilyen jellemmel képzeljem el, de legalább ismét megtanultam, hogy a kinézet nem minden. Olyan rossz a személyisége, hogy attól biztosan nem kell tartanom, hogy még a végén beleszeretek, vagy valami. Úgysem vonzott soha a gondolat, hogy a felettesemmel járjak.
- Nem, én öregebb vagyok nálad és látod, hogy még mindig nem keltem el. Inkább ez az, ami aggasztó – halkan nevettem el magam, aztán miután meghallgattam azt, amit mondott egyszerűen csak elmosolyodtam – Neked kell tudnod, hogy mikor mire állsz készen. A jelenlegi világunk nem olyan, mint a szüleinké. Mi biztos nem jutunk el harminc éves korunk előtt odáig, hogy stabil párkapcsolatunk legyen házassággal, és még gyereket is szülhessünk, meg nyugodtan otthagyhassuk a munkánkat. Nem ez a jellemző.

- Jó, de te ki sem nőttél a földből – halkan nevettem el magam és ha mellettem lett volna, valószínűleg meg is paskolom a fejét – Szerintem ez nem attól függ. Az ikertestvérem tényleg már nem emberi méretű, én mégis ekkora maradtam. És kettőnk közül nem én piszkáltam ki a zöldségeket az ételből.
Ha vallásos lettem volna, akkor a jelenséget azzal magyaráznám, hogy valójában Isten az csak a férfiakat szereti. Minden bizonnyal ez túlságosan gáz és feminista szöveg, de attól függetlenül egy kicsit helytálló volt. Valamiért az állatvilágban is a hímek a díszesebbek.
- Csak azért vette, mert nehéz időszakom volt és fel akart vidítani – határozottan állítottam a dolgot már nem először – Ő egy ilyen ember. Nagyon kedves azokkal, akik körülveszik.
Ha Maia látta volna azt, hogyan az öccsével és a nagyszüleivel, vagy éppenséggel a feleségével bánik, akkor minden bizonnyal nekem adott volna igazat. Én pedig szerettem volna, hogy ez tényleg így történjen, mivel addig sem gondolkozom el egyáltalán a tényen, hogy hiú ábrándokba kellene ringatnom magam Tris-szel kapcsolatban.
- Addig oké, de le tudnál feküdni valakivel csak úgy? – nyilván volt, akinek simán ment mindez, de én nem ilyen lány voltam. Talán, ha könnyebben elengedtem volna magam mások mellett – meg nem egy bizonyos dolgot kerestem volna minden férfiban – akkor már rég megoldódtak volna az ezzel kapcsolatos problémáim.
- Értem, hogy miért gondolkodsz így – egy halvány mosoly költözött az én arcomra is – Igazából jó lenne, ha az emlékeid visszatérnének, de valóban nem kell megragadnod azon a szinten, hogy ezeket kergesd folyamatosan. Csak ne mondj le a lehetőségről, hogy egyszer talán mégis visszajönnek majd. Addig is, én segítek majd újakat gyártani neked.
Ezzel egyidőben pedig meg is fogtam egy szebb húsdarabot és át is emeltem az ő tányérjába, hogy meg is kezdhessük ezt a dolgot. Általában az a helyzet velem, hogy a szemem mindig többet kíván, mint én magam, emiatt pedig gyakran esem abba a hibába, hogy elszámolom azt az ételmennyiséget, amit reálisan el tudok fogyasztani. Még jó, hogy a környezetemben nem egy konyhamalac lakik, így soha semmit nem kell kidobni. Nathannel ellentétben engem a szüleim megtanítottak arra, hogy a helyzet, amiben mi vagyunk az kivételes és a pazarlás rettentően ronda dolog.
- És Noel nyitott arra, hogy találkozzatok még? – talán ez volt a legfontosabb kérdés jelenleg. Mert mégiscsak kapna egy kapaszkodót, ami eredményezhet egy jól alakuló baráti kapcsolatot, vagy pedig egy újabb esély lehet arra, hogy tényleg visszaemlékezhessen. Rosszabb esetben pedig annyira nem ismerték egymást, hogy bármilyen támponttal szolgálhasson Maiának. Én mégis bíztam benne, hogy ez nem így lesz és kap egy újabb lehetőséget arra, hogy az életén keletkező kis lyukakat megpróbálja befoltozni.
- Ez az egész számomra… Annyira felfoghatatlan – halkan sóhajtottam fel és megcsóváltam a fejem – El sem tudom képzelni, hogy most pontosan min mehetsz keresztül.
Soha nem gondoltam bele abba, hogy mennyire függök a szeretteimtől, ez pedig valahol rossz is volt. Jó lett volna, ha legalább egy kicsit önállóbbá válnék, mivel az elmúlt tíz év pont azt tanította meg nekem, hogy semmi sem biztos az életben. Az pedig kifejezetten elkeserítő volt számomra, hogy mennyire könnyen mennek tönkre emberi életek. Ahogy a bátyámra néztem, aki próbálta felvenni az élettel kapcsolatban a ritmust, folyamatosan csak a szomorúságot éreztem. Szerettem volna erőmön felül segíteni neki, de pontosan tudtam, hogy tíz évet az életéből nem fogok tudni neki visszaadni.
- Tehát, akkor ennyire jól ismer? – óvatosan elmosolyodtam, aztán feltettem a következő kérdést neki – Biztos, hogy csak egy ismerős a középiskolából?
Nyilván nem akartam vájkálni az életében, de valahogy nem voltak összefüggésben ezek a saját tapasztalataimmal. De az is lehet, hogy az ő közösségük összetartóbb volt a miénknél, amit hát… Hagyjunk.
- Hát, ha csak barátkozni akarsz vele, akkor ez valóban így van – éreztem, ahogyan lassan egy széles mosoly jelenik meg az arcomon – Cseréltetek elérhetőséget?
Ez jelen helyzetben azért érdekelt, mert szerettem volna megnézni magamnak azt a Noelt. Viszont amikor ismét rám terelődött a téma, hirtelen nem voltam benne biztos, hogy megbeszélhetek-e dolgokat Trisről mással. Ennek ellenére mégis így terveztem tenni, mert én sem voltam sok mindenben annyira nagyon biztos.
- Megcsalta a felesége – két pillanat alatt ment fel bennem a pumpa, miután ezt említettem, rögtön le is csaptam a villámat – Szerinted az a nő normális? Ha én lettem volna a helyében, eszemben sem lett volna hasonló!
Magam sem tudom, hogy pontosan mikor realizáltam azt, hogy mit mondtam ki ezzel, de pár pillanat múlva éreztem, ahogyan a bőröm vörösebb lesz, én pedig jobb megoldásnak láttam betömni a szám némi brokkolival.
- Tényleg nagyon finom! – nem mintha terveztem volna anyámat megdicsérni érte – Szóval Noel… Van róla képed?
1 785 szóban ; ha nem figyelsz, összekenem az orrod  good day; Maia & Kristine 1471401822  ; öltözék


I’m still young, I’m still a bit scared
Though I know it’ll stop soon, I’m looking for you, will it stop now? These raindrops, these tears? I don’t want to get wet with rain, and tremble with cold, some day, the cold rain, will become warm tears, and fall down, it’s alright, it’s just a passing downpour - - - - - - - -

Maia Toresano imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Kristine J. Ahn
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
good day; Maia & Kristine JqNRPmx
good day; Maia & Kristine DN2Hgb1
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Because we loved each other
If you turn back time to when we first met,, don't stand there, underneath the streetlight, don’t smile and don't push your hair back like that, so that I can just pass you by
★ családi állapot ★ :
good day; Maia & Kristine 9VajljR
All my love I'm giving, you don't buy
So I hide, but when I'm with you, yeah, I'm feeling so right, you're the only one who gets me so high, know I'm never ever leaving your side, now I won't hide
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
good day; Maia & Kristine VEaQfrt
★ idézet ★ :
“Because you’re like a story that hasn’t happened yet. Because I want to see what you will do. I want to be part of the unfolding of the tale.”
- Jude Duarte
★ foglalkozás ★ :
cukrász
★ play by ★ :
Lee Ji Eun "IU"
★ hozzászólások száma ★ :
53
★ :
good day; Maia & Kristine WiH0wT9
TémanyitásRe: good day; Maia & Kristine
good day; Maia & Kristine EmptyHétf. Jan. 24 2022, 00:10
Kristine & Maia

Kristine és én nem osztozunk ugyanazokon a tapasztalatokon, hiába találkoztunk először egy kórházban. Idővel mégis kiderült, hogy a tény, hogy egyikünk átesett egy baleseten, míg a másikunk végig nézte, ahogyan egy családtagja emiatt fekszik kórházban, tulajdonképpen össze tudja hozni az embereket. Sosem beszélhettem Kris testvére nevében, mégis egy olyan példa vagyok, aki miatt talán több reményt adott a nőnek is az egész helyzet. Az, hogy én túléltem a saját balesetemet, igenis jelentett valamit, még ha nem is fókuszáltam arra, hogy a saját múltammal másokon segítsek. Nekem nem ment volna, hogy másoknak prédikáljak arról, hogy mi mindent kell még megtenniük az életben és mi lehet az, ami egyik napról megváltoztatja a a gondolkodásukat. Én szimplán saját magam számára szerettem volna olyan élményeket szerezni, amelyek pótolhatnak mindent, amit akaratomon kívül veszítettem el. Akármilyen apróságról legyen szó, én minden tételnek örültem a listának, annak pedig még inkább, ha egy aprócska, kézzel rajzolt pipa is ott díszelgett mellette. Ma is erre a pipára hajtottam, ezúttal Kris társaságában - legfőképpen azért, hogy senkinek a konyháját ne gyújtsam el egymagam.
- Irtó aranyosak a macskáid... - jókedvűen figyeltem a közelemben lévő állatot, aki felé még a karomat is odanyújtottam. Valakitől azt hallottam, hogy ha az orrukat az ujjunknak akarják nyomni, az egyet jelent részükről valami üdvözlés félével, én pedig szerettem volna ha a barátnőm legalább egyik macskája üdvözöl engem. - Úgy hangzik, mintha együtt nevelnétek őket. - Szándékosan nem emlegettem semmiféle gyereket, habár ha a fiatal férfire gondolok és arra, hogy Kris-el milyen szép gyerekeik lehetnének a jövőben, még szóba is kerülhetne a téma.
- Igazából egyszer már majdnem mindegy volt, hogy mit csinálok. Ha bármi bajom esik, legalább olyan dolog közben történik meg, amit szeretek és én akarom csinálni. - A legelképzelhetetlenebb halál számomra például pontosan az, ha nem én magam tehetek róla, mert mondjuk elüt egy busz. Mi értelme lenne, ha utólag még azt sem lehetne elmondani rólam, hogy olyasmi okozta a vesztemet, ami kicsit sem élvezhető?
- Jesszus.. De azóta jól van a kezed? - Tény és való, hogy újabban nem gondoltam bele abba, hogy milyen veszélyek érhetnek, de nem szerettem volna félelemben leélni az életemet. Épp ezért sem hagytam magamat belekényelmesedni abba, hogy ne mozduljak ki otthonról, ha túrázásról, vagy hegymászásról volt szó. Nyilván nem kockáztattam túl nagyokat, de egyszere szerettem volna azon a szinten lenni, amin a baleset előtt voltam.
- Nagyon kedvelhet téged, ha egy macskát ajándékozott neked... - Kérdőn pillantottam felé, habár nem vártam meglepő választ a saját szavaimra. Az emberek nem ajándékoznak csak úgy macskát másoknak, főleg nem olyankor, ha egy férfi-női kapcsolatról van szó. Én személy szerint már azt is csodának tartottam, hogy Kris képes úgy csinálni, mintha ők szimplán barátok lennének. Ha a nőnek lenne egy pasija, tutira féltékeny lenne arra a kapcsolatra, ami Kris és a "barátja" között van, akármit is mond ő.
- Igazából teljesen megértem. Egyszer olvastam valamit, hogy egy csomó növényt nem szabad otthon tartani, mert veszélyes a macskákra, ha megrágcsálják. - Annyira már nem érdekelt az egész, hogy komolyabban megjegyezzem a részleteket, lévén, hogy nekem nincs is macskám. Ráadásul ahogyan Krisnek is mondtam az előbb, inkább kutyát akarnék magamnak, ami egy teljesen más történet.
- Oké, ez jogos. Nem gondoltam rá, hogy feliratozni is lehet őket - elnevetem magamat a saját butaságom hallatán. Néha ott van az orrunk előtt a válasz, egyszerűen csak nem gondolunk már, mert túl egyértelmű lenne. Persze abban is van valami, hogy nekem kábé nulla rutinom van ebben, míg Krisnek ez a munkája és a hobbija is egyben.
- Az enyémek is. Habár fura is lenne, ha mást szeretnének, mint amin felnőttek. - Néha irigylem a nagyszüleimet, amiért olyan egyszerűnek és boldognak tűnik az életük, aztán mindig rájövök, hogy jelen pillanatban túl nyugodtnak is tartom az ő életüket. - Mm... igen, még soknak is tűnik. - Mosolyogva billentettem oldalra a fejemet, amit a tenyeremben támasztottam meg. - Ha egy dolog van, amit sosem fogok tudni megtanulni, az biztosan a főzés lesz. - Elhúztam a számat, amikor befejeztem a mondandómat, a grimaszomban pedig ott volt minden. Az embernek néha el kell ismernie, ha nem megy valami, én pedig örülök neki, hogy egyáltalán a sütést kipróbálja velem valaki - aki nálam jóval profibb benne.
- Basszus... Ezt nem jó hallani. Pedig azt mondtad, hogy egy tök jó helyről van szó. - Megemelkedtek a szemöldökeim, miközben fürkészőn pillantottam az arcára. - Ki a főnököd? Lehet, hogy ismerek pár embert, akik meg tudják félemlíteni. - Elnevetem magamat, amikor sikerül elképzelnem a jelenetet. Ha hasonlót kérnék bármelyik ismerősömtől, minimum szeretnék ott lenni, amikor megtörténik a dolog. Az én magasságommal viszont ez akárhogy is, viccesen nézne ki. A nevetésem új lendületet vett, amikor végignéztem, ahogyan a saját macskája hagyja figyelmen kívül Kris fenyegetését.
- Most leöregeztél? - Vádlón emeltem felé a mutatóujjamat, de a szemeimben és az arcomon tükröződő mosolyon érezni lehetett, hogy nem fogom faképnél hagyni, amiért ilyen megjegyzéseket tesz nekem. - Vannak ismerőseim, és hívtak már randizni is, de nem tudom... - megvontam a vállamat, jelezve a tanácstalanságomat. - Nem tudom, hogy készen állok-e egy kapcsolatra. - És ezt nem csak azért mondtam, mert minden meglévő tapasztalatom semmivé foszlott. Nem mindenki van felkészülve arra, hogy a barátnője közel halálos balesetet szenvedett, elvesztette az emlékei úgy huszonöt százalékát és semmi nem garantálja, hogy ne úgy keljek fel egy reggel, hogy az összes odavan. A leginkább annak örültem volna, ha mind a huszonöt százalékot csak úgy, szempillantás alatt visszakapom és nem újakat gyártok helyette folyamatosan, hogy pótoljak valamit, ami eddig megvolt.
- Szerintem az. Tőlem tuti vagy... Hümm, vagy húsz centivel tuti magasabb. - Ami nálam már nagy különbségnek számít. Habár a saját szászötvennégy centimnél még egy normális középiskolás is jóval magasabbnak számít. - Mennyi zöldséget ehettek abban a családban, ha ekkorára nőttek a fiúk. - Ez a részlet például mindig is érdekelt volna. Fiatal koromban sokáig voltam irigy azokra a modell alkatú és magasságú lányokra, akik megütötték minimum a szászhetven centit. Nekem valószínűleg még a vidámparkban is a gyerekekre kitalált dolgokat kellett volna igénybe vennem, mert csak azt engedték volna meg.
- Nem azért, de nem nekem vett macskát. - Azt a részletet pedig már nem is akartam külön emlegetni, hogy kinek a házában járkált ki-be az emlegetett férfi. Még a végén túlságosan elkezd csuklani és megjelenik itt, és a helyzet az, hogy mivel én már lestoppoltam Kris idejét, nem szívesen adtam volna át neki a napot. Bocs, Tristen. - Köszi! - Mosolyogva pislogtam előbb a nőre, aztán a tányéron előttem fekvő ételt is szemügyre vettem. Csak ezt követően pillantottam újra Kris-re. - Miért? Egy egy éjszakás kalandnak pont az lenne a lényege, hogy soha ne találkozzak vele újra. New York elég nagy város. - Legalábbis nekem, aki sok emberre és eseményre nem emlékszik, még mindig elég nagynak számít. Talán ha háborítatlanul élem az életemet az elmúlt hat évben, másképp érezném. Talán el is költöztem volna innen.
- Nem tudom. Én már nem bízom ebben annyira. Mert ha azt várom, hogy visszatérjen minden, aztán mégsem történik meg soha... Egyébként is elvileg nem jó a múltban élni, hát én teszek róla. - Közepesen széles és őszinte mosoly ült ki az arcomra. Ez volt az a része a dolognak, amiről a terapeutámmal annyit beszéltünk. Ne ragadjak a múltban, ha nem okoz örömet a hiánya. Akármilyen nehéz is ezt megtenni, nekem arra kell koncentrálnom, hogy a jövőm azért még boldog legyen. - Középiskolából ismerjük egymást, Noel a neve. - Ha őszinte akarok lenni magammal, éreztem némi bűntudatot, amikor kimondtam ezt. Főleg azért, mert akaratlanul is visszaemlékeztem Noel arcára, amikor arról győzködött, hogy én csak úgy el akartam menni mellette, holott ismerjük egymást. Abban a pillanatban és a mostaniban is csak azt szerettem volna, ha vissza tudnék rá emlékezni.
- Igen, de egész más, ha valódi választási lehetőséged lenne arra, hogy elfelejted vagy sem, vagy szimplán megtörténik és nem tudsz tenni ellene semmit. - Én is ezzel tudtam nyugtatni csak magamat. Hogy bár sok dolog elveszett, nem tehetek ellene semmit. Nem én döntöttem erről.
- Tudom, tudom. - Mosoly ült ki az arcomra, ahogyan terelni próbáltam a témát. Nem ez volt a legvidámabb dolog, amiről beszélgethetünk evés közben, de felesleges is lett volna kerülni a témát. Egyébként is én hoztam fel. - Szerintem jó lenne újra találkozni. Már így is csomó dolgot elmondott magamról, amiről nem tudtam. Például hogy nem szeretem a joghurtot és a froyo helyeket. - Furcsa preferenciának gondolnám, ha nem épp Noelnek hála derült volna ki. De mivel olyan mélyen érintette, hogy nem emlékszem rá, úgy érzem megbízhatok benne, mert őszinte volt, ahogyan reagált arra, amit elmondtam neki.
- Nem biztos, hogy ő is csak úgy ráér, amikor én csinálni akarok valamit. Egyébként is hogy nézne ki, hogy az idejét rabolom? - Őszintén szerettem volna választ kapni erre. Nem állítom, hogy ne bíztak volna Noelben, de egyszerűen úgy éreztem, hogy nem mond el nekem mindent. - És mi van, ha azzal elrontanám a barátságunkat? - Amire csak egyikünk emlékszik... - Egy idegennek kell lennie. Ha egy barátommal csinálnám, az szülne csak igazán bonyodalmakat. - Megmosolyogtatott a gondolat, hogy ilyen témák mellett eszünk, de mégis jól esett a gesztus Kris-től. - Jó étvágyat! - Nem igazán haboztam, miután kimondtam a szavakat, egy falatot a számba is nyomtam az anyukája főztjéből. - Mm, ez finom - úgy adtam hangot a véleményemnek, hogy közben a szabad kezemmel eltakartam a számat.
- Említetted, hogy ez a Tristen elvált. Tudod mi történt vele, meg az exével? - Ha valamilyen összeférhetetlenség áll a háttérben, talán nincs elég jó esélye a barátnémnak, de ha az exfeleség volt a hunyó, a következő célomnak fogom tekinteni, hogy én vegyek előbb részt Kris esküvőjén, ne pedig fordítva történjen a dolog.

1581・ good day; Maia & Kristine 1404455205ruha

Kristine J. Ahn imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
good day; Maia & Kristine 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
good day; Maia & Kristine Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
good day; Maia & Kristine 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
good day; Maia & Kristine 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
good day; Maia & Kristine Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 good day; Maia & Kristine Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe good day; Maia & Kristine D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
good day; Maia & Kristine Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
TémanyitásRe: good day; Maia & Kristine
good day; Maia & Kristine EmptyVas. Nov. 28 2021, 11:15
Maia & Kristine

Amikor Benji kórházba került, először életemben kényszerültem rá arra, hogy egyedül próbáljam meg folytatni az életemet. Sokan azt mondják, hogy az egypetéjű ikrek közötti kapcsolat a világ legkülönlegesebb dolga, én mégis azt éreztem, hogy a bátyámmal más volt a viszonyom, mintha csak szimplán testvéreknek születtünk volna. Anya és apa mindig odafigyeltek arra, hogy kellőképpen számíthassunk egymásra, emiatt pedig én idővel elkezdtem függeni tőle. Miután balesetet szenvedett a testvérem, nagyon haragudtam a szüleimre. Akkoriban sokkal törékenyebb voltam, mint most, bár elmondhatom magamról, hogy az évek nem változtattak meg túlzottan semmiben sem. Se az emberekhez fűződő viszonyomban, se az életfelfogásomban, se a viselkedésemben… Úgy nőttem fel, hogy a saját boldogságomat abban próbáltam megtalálni, hogy mások segítségére váltam és lényegében ez segített a szakmám kiválasztásában is, illetve ennek hála barátkoztam össze Maiával is a kórházban.
Mindig úgy gondoltam, hogy talán a tudatlanság édes lehet, hogy talán sok átsírt éjszakát megspóroltam volna magamnak, ha egyszerűen mindent elfelejtek. Ugyanakkor folyamatosan ugyanazok a dolgok jártak a fejemben: megérné-e elfelejteni az ikertestvéremet csak azért, hogy nekem egy kicsit könnyebb legyen? A válaszom minden alkalommal ugyanaz volt. Mivel nem tudom megmásítani a történteket, abból kellett kihoznom a maximumot, amivel jelenleg rendelkezem, ez pedig még mindig több volt annál, mint ami Maia rendelkezésére állt. Hiszen nekem ott vannak a jó pillanatok, amit a testvéremmel éltem át, tizenöt évz, de en keresztül. Majdnem ugyanannyi időt töltöttünk együtt, mint amennyi ideje már magányosabb vagyok nélküle… De így sem lehet okom a panaszra, hiszen volt ki vigyázzon rám. Még akkor is, ha sokkal inkább a helyzet provokálta ki ezt. Tris tipikusan az a fajta férfi, aki rá se nézett volna egy hozzám hasonló lányra, ha nem szorulok rá valaki támogatására.
- Próbálkoztak vele, de hála az égnek még időben észrevettem őket – jelen pillanatban is Tigert kellett kerülgetnem, mert ő mindig tudja, hogy hol lehet rosszalkodni – Valaki nagyon elkényeztette őket, emiatt azt hiszik, hogy mindent szabad.
Erősen nyomtam meg a valaki szót. Az illető természetesen most nem tartózkodik nálunk, de talán Maia tudhatja, hogy ki ő, mivel már látta elmenni tőlünk. Ha legközelebb átjön hozzánk a férfi, akkor minden bizonnyal meg fogom mondani neki, hogy annyira engedékeny ezekkel a cicákkal, hogy minden nap szenvedek miatta! Ez pedig legalább olyan plusz kellemetlenséget okoz, mint amikor nincs a házunkban és nem érem el a legfelső polcokon elrejtett bögréket, vagy amikor éppenséggel a konyhánkban ügyködik valamin, és nem férek hozzá a saját eszközeimhez a feneke miatt.
- Leginkább arra kellene figyelned, hogy neked se essen bántódásod – egészen komoly volt a hangom, de a mondatom végén elmosolyodtam – És a konyhában is lehet balesetezni. A múltkor piskótavágás közben belevágtam a tenyerembe.
Részletkérdés volt, hogy a munkahelyemen történt, tehát annyit tehettem, hogy felvettem gyorsan egy gumikesztyűt és dolgoztam tovább. Apa eléggé meg is szidott érte, mivel a sebet teljesen kiszívta a kesztyű anyaga, és nagyon csúnya lett a tenyerem tőle. Szerencsére már semmi bajom, és igazából meg sem éreztem, hogy fájt volna. Túl pörgős a hely, ilyenekre egyszerűen nincs idő, én pedig nem akartam, hogy a felettesem mondjuk kiabálni kezdjen velem, amiért nem fókuszálok eléggé.
- Ez igaz, de én szeretem őket – határozott volt a hangom, de éreztem, ahogyan a tekintetem a konyhánk falát kezdi el pásztázni – Hiába nehéz velük. Ráadásul Mochit olyan valakitől kaptam, aki szintén szereti őket.
Sosem leszek képes elfelejteni azt a pillanatot, amikor először találkoztunk azután, hogy megházasodott. Sokáig nem mertem zavarni, mert én magam is párkapcsolatban éltem, meg tartottam tőle, hogy a mi barátságunk lényegében eddig tartott. Nem akartam útban lenni úgy, hogy már felesége volt, viszont jó ideig képtelen voltam újra egyedül viselni annak a terhét, hogy a testvérem kómában van. Ekkor hívtam fel őt, ő pedig jött. Másnap kaptam tőle Mochit, aki még túl pici volt ahhoz, hogy egyedül lehessen hagyni. Épp eléggé ahhoz, hogy a gondolataimat le tudja foglalni.
- Megmondom őszintén, nem merek – ez pedig tényleg így is volt – Félek, hogy valamit elrontok, ami miatt betegek lesznek. Szóval inkább bízom a szakemberekben és veszek nekik valami különlegesebb jutalomfalatot.
Lassan már a macskáknak többféle ételük lesz, mint nekünk. Ezt mondjuk itthon senki sem bánta, mert így ők lettek a legkisebb gyerekeink, akikre vigyázni lehetett. Ezáltal pedig anya és apa leszállt arról a témáról, hogy pontosan mikor lesznek majd két lábon járó unokáik is. Miután barátom lett, nagyon reménykedtek abban, hogy feleségül is leszek véve, miután pedig szakítottunk, lényegében minden férfinek el akartak adni, aki betévedt az utcába.
- Örülnék neki, ha tényleg így lenne – mert akkor az azt jelentené, hogy képes vagyok fenntartani saját magam, és a brandem is megy. Nagyon boldog lettem volna, ha már haladtam volna valamennyit, lényegében a gyakornoki időm már lejárt és alkalmaztak cukrászként. Mivel a szüleim munkatársai tudták, hogy foglalkozom sütikkel, gyakran kértek tőlem tortákat pénzért, ami megint jó volt, mert legalább egy minimális vevőköröm volt, és tudtam gyakorolni.
- Nagyon egyszerű… Vagy az ízük alapján, vagy ráírom a dobozukra, hogy mi van benne – halkan elnevettem magam. Általában mindent megkóstolok a felhasználásuk előtt, nyilván a lisztekkel más volt a helyzet. Soknak mondjuk elég árulkodó az állaga is, de ennek ellenére igyekszem pontos lenni az alapanyagok elkülönítésében.
- Így van, bár az enyémek nagyon szeretik a tradicionális konyhát – anya már rég nem áll neki koreai ételeket készíteni a nagyival ellentétben, ahol még a reggeli is gyakorlatilag hal leves kimchivel. Nem mondom, hogy nem szeretem azokat az ételeket, vagy ahogyan a nagymamám főz, szimplán csak ahhoz nem vagyok hozzászokva, hogy ilyen ételeket fogyasszak a kávém mellé.
- Nagyon helyes. Büszke lenne, ha most ezt hallaná – mosolyogva szedtem ki egy adagot az ételből, aztán felé mutattam – Ennyi elég lesz?
Magamnak valamennyivel kevesebbet raktam, mivel az utóbbi idő folyamán a hajtásban nem igazán volt időm és lehetőségem annyit ennyi, amennyi egészséges lett volna. Ez pedig azt eredményezte, hogy némiképp összeszűkült a gyomrom, bár annyira nem bántam a dolgot. Korábban nem kevés problémám akadt a súlyommal.
- Felvettek, és már munkába is álltam – ezt úgy jelentettem ki, mintha nem lett volna minden vágyam azon a helyen tanulni még többet a cukrász szakmáról – De egyelőre nem olyan jó. Utálok ekkora pörgésben dolgozni.
Nem azt mondom, hogy nem tudok, de egész eddig a munkám egyben kikapcsolódás is volt. Ráadásul sok esetben hiába próbálok mindent tökéletese csinálni, valami hibát úgy is talál benne a séf. Emiatt nem voltam az utóbbi időben annyira jókedvű, de egyelőre igyekeztem mindig jobb és jobb teljesítményt nyújtani és azzal nyugtatni magam, hogy másmilyen körökbe illek be.
- Tiger, viselkedj! – én magam is hallottam, hogy mennyire nem komolyan vehető az a hang, amivel meg lettem áldva, emiatt pedig a macskám is konkrétan képen röhögött és rosszalkodott tovább. Mindig ez volt, egyszerűen képtelen voltam fegyelmezni őket Ilyenkor áldottam a sorsot, hogy még nincsenek gyerekeim. Mindennek ellenére, miután beraktam Maia adagját a mikróba, a karjaimba vettem a szőrgombócot és nyomtam egy puszit a fejére, aztán kitereltem Mochival együtt a nappaliba őket, és becsuktam az ajtót.
- Nem fogom elfelejteni! – határozottan jelentettem ki, aztán rápillantottam – Egyébként is, már rég férjnél kellene lenned. Csak vannak a környezetedben tisztességes férfiak, akikbe megérné beleszeretni.
Valójában csak azért noszogattam ennyire őt, mert soha életemben nem voltam senkinek sem a koszorúslánya, és szívesen kipróbáltam volna a dolgot. Bár az is igaz, hogy akár választhatna mást is rajtam kívül. Ha én házasodnék, ő biztosan az egyik koszorúslányom lenne. Szerencsére mondjuk ez a veszély egyelőre nem fenyegetett, mivel nem biztos, hogy ki tudtam volna fizetni egy esküvőt úgy, hogy egy vállalkozást szeretnék beindítani.
- Magas? Annyira nem is – de az volt, csak olyan szinten tagadásban éltem azzal kapcsolatban, hogy pontosan mit érzek Tris iránt, hogy természetesen ezt sem ismerhettem be – Mármint hozzánk képest valóban az, de van egy öccse, aki majdnem egy fejjel magasabb nála és még növésben van.
Elég rossz módja volt ez a tématerelésnek, én magam is éreztem, hogy nem fogom ennyire könnyen megúszni a dolgot. Szóval igyekeztem elmosolyodni arra, amit a barátnőm mondott nekem és viszonylag könnyed hangot megütni. Fontosabb volt nekem az a férfi annál, hogy holmi gyerekkori szerelem miatt veszítsem el.
- Tristen a neve. És tényleg jól áll neki. Elég gyakran visel öltönyt – már a munkájából adódóan is – Nemrég vált el. Ha gondolod megadom neki majd a számod.
Éreztem, ahogyan az arcomon a mosolyom lassan megváltozik. Talán könnyebb volt így kezelni az egész helyzetet. Soha nem történt közöttünk semmi, Trisnek pedig jelenleg barátként volt rám szüksége, ezt pedig tiszteletben tartottam. Boldog voltam, hogy engem keresett fel először, miután megtudta, hogy a felesége csalja. Sok mindent nem tehettem vele azon túl, hogy megölelgettem és időről-időre újratöltöttem a poharát.
- Csak nehogy megbánd azt az egyéjszakás kalandot – mosolyogva pillantottam rá, majd letettem elé a tányért és a saját ételemet is elkezdtem megmikrózni – Általában az ilyen történetek nem végződnek túl jól.
Mondjuk az is számít, hogy pontosan kivel esik meg a dolog. Én a magam részéről sosem voltam elég gátlástalan ahhoz, hogy ilyesmit megtegyek, de nem ítéltem el azt sem, aki belekeveredett. Alapvetően mindenki azt csinál a saját testével, amit szeretne.
- Ezt jó hallani – az arcomon őszinte volt a mosolyom – Talán idővel tényleg emlékszel majd a dolgokra. Vagy legalább foszlányok visszajöhetnek miatta. Ki volt ő pontosan?
Azt gyanítottam, hogy férfiről lehet szó, mivel fontosnak találta azt is elmondani, hogy nem úgy találkoztak. Ennek ellenére nem akartam egyelőre elkezdeni kérdezősködni arról, hogy hogyan néz ki, vagy tetszik-e neki, mert úgy éreztem, hogy ebben a helyzetben érzéketlenség lett volna.
- Őszintén nem tudom megmondani – miután elkészült az ételem, én magam is helyet foglaltam Maiával szemben – Minden bizonnyal nem éreznék semmit. Én arra lennék kíváncsi, hogy ő hogyan érezné magát. Most úgy gondolom, hogy hálátlan dolog lenne tőlem, az eddigi kapcsolatunkat tekintve. Ha ő nem lett volna mellettem, akkor nem tudom, hogy élem túl azt, ami Benjivel történt.
Hiába találtunk akkor egymásra, pontosan emlékszem, hogy egy héttel azután, hogy az ikertestvérem kómába került, én magam is megbetegedtem. Ő ott volt, amikor szükségem volt rá, ezért egyszerűen nem tehetem meg azt, hogy elfelejtem őt.
- A te helyzeted egy kicsit más – fontosnak éreztem ezt leszögezni – Majdnem belehaltál egy balesetbe. A barátod biztos örül neki, hogy legalább életben vagy. Fogtok még egyébként találkozni? Szerintem érdemes lenne.
Nyilvánvalóan megtudhat olyan dolgokat, amiket mondjuk a szülei nem mondtak el neki. Egy szülő és egy gyermek kapcsolata mindig más lesz, mint két baráté.
- Talán rá kellene venned arra, hogy csináljátok együtt a bakancslistád. Akkor lenne valakinek vigyáznia rá. Illetve leitathatnád, és akkor az egyéjszakás kalandon is túllennétek. Egyébként jó étvágyat.
Nyilván nevetve jegyeztem meg azt, amit. Nem akartam túlságosan belemenni a témába, mert a végén még én fogok pórul járni, ami a kalandokat és a Trishez fűződő barátságomat illeti.

1 746 szóban ; ha nem figyelsz, összekenem az orrod  good day; Maia & Kristine 1471401822  ; öltözék


I’m still young, I’m still a bit scared
Though I know it’ll stop soon, I’m looking for you, will it stop now? These raindrops, these tears? I don’t want to get wet with rain, and tremble with cold, some day, the cold rain, will become warm tears, and fall down, it’s alright, it’s just a passing downpour - - - - - - - -

Maia Toresano imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Kristine J. Ahn
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
good day; Maia & Kristine JqNRPmx
good day; Maia & Kristine DN2Hgb1
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Because we loved each other
If you turn back time to when we first met,, don't stand there, underneath the streetlight, don’t smile and don't push your hair back like that, so that I can just pass you by
★ családi állapot ★ :
good day; Maia & Kristine 9VajljR
All my love I'm giving, you don't buy
So I hide, but when I'm with you, yeah, I'm feeling so right, you're the only one who gets me so high, know I'm never ever leaving your side, now I won't hide
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
good day; Maia & Kristine VEaQfrt
★ idézet ★ :
“Because you’re like a story that hasn’t happened yet. Because I want to see what you will do. I want to be part of the unfolding of the tale.”
- Jude Duarte
★ foglalkozás ★ :
cukrász
★ play by ★ :
Lee Ji Eun "IU"
★ hozzászólások száma ★ :
53
★ :
good day; Maia & Kristine WiH0wT9
TémanyitásRe: good day; Maia & Kristine
good day; Maia & Kristine EmptyKedd Júl. 06 2021, 23:08
Kristine & Maia

Néhány évvel ezelőtt talán minden kortársamat irigyeltem volna, amiért zavartalanul élhetik az életüket, még ha nehéz is munkát találni, vagy olyan párt, aki kitart az ember mellett. Még ha mondjuk állandó probléma, hogy minden rendben legyen a lakásukban, vagy hogy az egyik munkatársuk kiállhatatlan. Nekem a családom miatt nem kellett ilyen kellemetlenségekkel foglalkoznom, mert hat évvel ezelőtt túlságosan is el voltak foglalva azzal, hogy vigyázzanak rám és segítsék a felépülésemet. Rengeteg olyan dolog maradt ki az életemből, amit egyébként huszonöt évesen már rég át kellett volna élnem. Bele sem merek gondolni, hogy pontosan mi mindenből maradtam ki csak azért, mert elvesztek az emlékeim, vagy épp mert idő kellett a felépülésemhez és ahhoz, hogy újra teljes értékű életet tudjak élni.
Azt hiszem ez az oka annak, hogy annyi mindent ki akarok próbálni és hogy listát is vezetek ezekről a dolgokról. Így nem csak összegyűjteni tudom, hogy milyen élményekben volt részem, ha esetleg bármit újra elfelejtenék, de motiváló erővel is bír számomra, hogy tudom mi minden várhat még rám. Mivel elég sok idő kiesett, az akkora élményeket is most akarom pótolni, rövid idő alatt.
Nagy szerencsém, hogy olyan emberek vannak az éltemben, akik támogatnak ezekben a döntésekben, még ha néhány kifejezetten őrült ötlet is felkerült arra a listára. Ugyan a szüleim még a gyerekkoromhoz képest is jobban akarnak óvni mindentől, ami az ember gyermekével történhet, de mégis meghagynak nekem annyi mozgásteret, hogy ne érezzem magamat rosszul, vagy nyomás alatt. A baleset óta pedig bevallom megértem, ha tudni akarják rólam, hogy rendben vagyok-e még és egyáltalán élek-e.
Többek között ezért is volt jó döntés mondjuk az, hogy nem egyedül akartam kipróbálni magamat a konyhában, hanem olyasvalakivel, aki garantálja, hogy nem robbantjuk magunkra a lakást. Ennek köszönhetően nem csak a szüleim nyugodhatnak meg, hanem én magam is.
- Ennek örülök! - Őszintén mosolyogva felelek neki, az unszolására pedig igyekszem hamar beljebb kerülni az ajtón, hogy elkerüljük a négylábúak esetleges szökését és azt is, hogy felfalják az általunk használandó dolgokat. - Volt már, hogy beleettek valamelyik ebédedbe? - Nevetés tört ki belőlem, ha csak elképzeltem, hogy milyen jelenet fogadna bennünket, ha tényleg megtörténne a Kris által felvázol bűncselekmény. A macskák számomra mindig is nagy rejtély voltak, de az is lehet, hogy a balesetem változtatott meg, mindenesetre én sokkal inkább kutyás típusnak vallottam magamat. Volt valami a csillogó szemeikben, aminek nem tudtam ellenállni, még ha saját házikedvenccel nem is rendelkeztem. A listán mondjuk ennek a kiküszöbölése is rajta van.
- Ebben bízom én is. Igazából végig csak ki akartalak használni, hogy senkinek ne essen semmi bántódása, amiért még egy dolgot ki akarok próbálni. - Olyan vigyor jelent meg az arcomon magyarázás közben, hogy a vak is érezte volna, hogy nem gondolom komolyan azt a részét, hogy ki akarnám őt használni. Nyilván szükség van a tudására a sütéshez - és minden további mozzanathoz -, de attól még keményen akartam próbálkozni, mert talán megszeretem annyira a dolgot, hogy később is csinálni akarjam. Vannak, akiknek ez a hobbija, nem igaz? - Látod, én ezért akarok kutyát. Őket meg lehet tanítani rá, hogy ne rosszalkodjanak, de a macskák azt hiszik, hogy nem a gazdáik vagyunk, hanem a személyzet. - Ez pedig kifejezett meggyőződésem volt. - Szoktál nekik csinálni saját receptből szülinapi jutalomfalatot? - Ismerek olyan embereket, akik nagyon komolyan veszik ezt, és az is tény, hogy a házikedvenceknek is lehet szülinapja, akkor miért is ne kapjanak ajándékot is, egy rájuk szabott "torta" keretében?
- Ebben én is bízom. Ez az egyik legkényelmesebb pulcsim. - Néha épp elég megterhelő volt számomra, hogy kifogástalanul jelenjek meg az esküvőkön, ahol fellépek. A hét többi részét sokszor a legkényelmesebb ruháimban igyekeztem tölteni - főleg, amikor otthon voltam -, de a mai napon még az időjárás is olyan volt, hogy így éreztem magamat igazán jól.
- Minden nap hozzád fogok járni. - Azt a részét pedig nem is kell magyarázni, hogy mindenkinek őt fogom ajánlani, hátha annyi megbízást kap esküvői tortakészítésből, hogy soha ne legyen gondja a cukrászdája fenntartásával.
- És hogy tudod megkülönböztetni, hogy melyik fehér por micsoda? - Én még a lisztek közötti különbséget sem mindig tudom megmondani, pedig akkor még az a lehetőségem is megvan, hogy elolvassam a zacskójukat. - Benne vagyok - mosolyogva fogadtam az ajánlatát, ami a kenyérsütést illette. - Azt hiszem a nagyszüleink irtó büszkék lennének ránk, ha ezt hallanák. - Egyáltalán létezik még olyan ember a városban, akinek az az álma, hogy egyszer kenyeret süssön, rajtunk kívül? Nem hiszem...
- Akkor együnk - bólogatva hallgatom a szavait. - Semmi bajom azokkal az alapanyagokkal, együtt meg biztos olyan finomak, mint külön-külön is. Éés... anyukádat sem sérteném meg azzal, hogy nem eszek a főztjéből - nevetve billentem oldalra a fejemet és foglaltam helyet a kabátom levétele után, amíg Kris az étel felszolgálásával foglalatoskodott.
- Voltál már azon az állásinterjún, amit emlegettél? Hogy sikerült? - Az államat a kezembe támasztom, miután felkönyökölök az asztalra. A pillantásommal pedig azt a sürgés forgást követem, amit Kris követ el, egészen addig, amíg meg nem érzem az egyik macskát a lábamnak dörgölőzni. Lehajolok, hogy legalább azt lássam, pontosan melyik tappancsossal van dolgom, de olyan gyorsan halad a gazdája felé, hogy szinte nem is tudom elkapni. - Vigyázz, támad a macskád - újra nevetés tör ki belőlem, viszonylag halkan.
- Nagyon aranyosak voltak! Tök jó elképzeléseik vannak az esküvőjükről és egy moodboardot is mutattak, szóval nekem is könnyebb lesz ruhát választanom. - Minden olyan esküvő, amin részt vettem számomra is elég nagy napnak számított, mert nem volt elég a hangom, hanem a ruháim tekintetében is ott kellett lennem a topon. - Mire én férjhez megyek, már profi leszel benne. De addig is én leszek az első megrendelőd. Ne felejtsd el! - Ugyan férfi még nincs a láthatáron, aki miatt szükség lenne a barátnőm tudására, ami a cukrászatot illeti, de idővel ő is több tapasztalatot szerez majd és nekem is kelleni fog egy torta a saját Nagy napomra.
- Mi van azzal a magas szépfiúval? Mi is a neve? Akitől a macska van - ezen a ponton szinte vádlón bökök a macska felé és vonom fel ezzel egy időben a szemöldökeimet. Végül a pillantásom is a lányra emelem, így várom a válaszát. - Ezer meg egy százalék, hogy jól áll neki az öltöny, nekem elhiheted. - Nagyokat bólintva akarom igazolni a saját szavaimat, még ha alapvető igazság is, hogy bármelyik férfinak jól áll az öltöny. És az egyenruha...
- Ha tényleg nem gyújtunk fel semmit, akkor lesz hol aludnunk - nevetem el magamat jókedvűen. Mondhatni addig igyekszem meglovagolni ezt a jókedvet, amíg nem kell azon izgulnom, hogy mit kell csinálnom a süti elkészítéséhez és hogy ehetőre sikerül-e egyáltalán.
- Á, semmi... - Ajakbiggyesztve ráztam meg a fejemet. - Igazából van a listámon egy egy éjszakás kaland is, előbb azt kellene letudnom. - Halkan nevetve számolok be a dologról, és kicsit sem érzem kellemetlenül magamat a téma miatt, mert sokan vannak, akik nem is csak egy ilyet lépnek meg. Én egyszer érzem szükségét, aztán pedig tovább akarok lépni. - Képzeld, találkoztam valakivel... De nem úgy! Szóval valakivel, akivel régen ismertük egymást. Szegényt meg sem ismertem az utcán. Elvileg barátok voltunk - megrántom a vállaimat, miközben bambulva nézek a padlón heverő macska irányába. - Szerintem soha nem fogom megszokni, hogy vannak, akikre nem emlékszem. Te hogy éreznéd magad, ha elfelejtenéd azt a helyes barátodat? - Ugyan épp nemrég kérdeztem rá a nevére, de mégis jókedvvel töltött el, hogy újra hangsúlyozhatom Kris számára, hogy milyen tulajdonságokkal is áldották meg a férfit, akit a barátjának vall. Talán ha eleget mondom neki, felnyitom a szemét és rámozdul a pasira. Szép pár lennének együtt - tudom, mert eleget láttam már, hogy ránézésre is képes legyek megmondani.
1249・ good day; Maia & Kristine 1404455205ruha

Kristine J. Ahn imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
good day; Maia & Kristine 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
good day; Maia & Kristine Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
good day; Maia & Kristine 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
good day; Maia & Kristine 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
good day; Maia & Kristine Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 good day; Maia & Kristine Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe good day; Maia & Kristine D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
good day; Maia & Kristine Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
TémanyitásRe: good day; Maia & Kristine
good day; Maia & Kristine EmptyKedd Május 18 2021, 20:39
Maia & Kristine

Azt hiszem anyának és apának hála lettem olyan ember, amilyen ma is vagyok. Soha nem gondoltam azt, hogy fontos fogaskerék lennék az élet gépezetében, mindig úgy éreztem magam, mint egy tipikus mellékszereplő, akinek az a feladata, hogy lendítsek egy túl nagyot azon emberek életén, akik főszereplőnek számítanak. Ezzel a szereppel én teljes mértékben megelégedtem, hiszen mindig olyan embernek éreztem magam, aki a periférián van. Ezt nem szimplán elfogadtam, hanem szerettem is. Szerettem az a személy lenni, aki mások életében egy-egy pillanatra felbukkan, és boldoggá tudta tenni őket. Éppen ezért is választottam azt a hivatást, amit; anyával kislány koromban sokat sütöttem együtt, és mindig úgy éreztem, hogy jó látni azt, ahogy ízlik az embereknek. Azt hiszem én egy olyan személy voltam, aki mindig szeretett azért teljesíteni, hogy mások boldogok legyenek, és akkor én magam is megtaláltam a saját boldogságom. Ritkán voltam önző, emiatt pedig az életem sokszor nem olyan úton haladt, ahogyan azt én talán szerettem volna irányítani… De sosem gondoltam magam elég erősnek ahhoz, hogy az árral szemben úszni tudjak. Egyedül biztosan nem voltam rá képes.
Viszont azt hiszem az én erősségem az, hogy jól fel tudok vidítani másokat, akár a legegyszerűbb dolgokkal is. Valahogy mindig ráéreztem arra, hogy mi az a bizonyos dolog, amivel tudok adni a másiknak, és úgy gondoltam, hogy sokkal többet jelentett másoknak az, ha lelki támogatást kap, nem pedig okoskodnak arról neki, hogy mit kellene tennie. Éppen ezért is volt nagyon kedves a szívemnek, például Mochi, akit egy olyan személytől kaptam, aki nagyon fontos nekem. A fehér macska most is a konyhában sétálgatott a lábam alatt, mindig velem volt, amikor elkezdtem valamit sütni. Persze, hogy a hasa vonzotta oda, de nagyon tudatos voltam azzal kapcsolatban, hogy nem kaptak az alapanyagokból… Bezzeg Tristen, amikor nálunk főzött! Minden bőrdarabot odaadott neki és Tigernek is, ami miatt már nem bírok ezzel a két haspókkal.
Maia pont egy olyan barátom volt, akivel azt hiszem kölcsönösen segítettük egymás életét, már csak a társaságunkkal is. Örültem neki, hogy volt egy olyan lány a környezetemben, akivel meg tudtam beszélni dolgokat, és aki szívesen jött hozzám sütögetni. Furcsa belegondolni, hogy mennyire a hobbimnak mondhatom a munkámat, de mivel fontos volt a gyakorlás, és egyedül nem volt annyira jó, mintha valakivel volt közben beszélgetni, engem kifejezetten boldoggá tett az, ha ő eljött hozzám. Hiába volt Tristen az egyik legjobb barátom, ő mégsem nő, neki nem panaszkodhatok a menstruációmról, illetve Maia iránt legalább nem tápláltam nagy titokban gyengéd érzelmeket. Így el tudtam neki panaszkodni azt, hogy az a bizonyos férfi mivel visz engem a sírba. Mégis, ezek ellenére is képtelen voltam kihátrálni a barátságunkból, mert azzal csak saját magamat tenném magányossá.
Éppen ezért is mentem boldogan az ajtóhoz, amikor meghallottam a csengőt, és rögtön szélesre tárva azt, boldogan köszöntöttem a lányt. Szerettem, hogy ennyire vidám annak ellenére is, ami történt vele, és mindig úgy ölelt meg, hogy tényleg érezni véltem azt, hogy mi valóban barátok vagyunk. Azt hiszem, hogy nem igazán voltak lány barátaim, amióta a gimit otthagytam.
- Én is jól vagyok, köszönöm – ahogy beljebb invitáltam, gyorsan be is csuktam az ajtót, mert a macskáim igen szeretnek szökni – Gyorsan, menjünk beljebb, mert az állatok a végén még megeszik az alapanyagokat.
Mondjuk elég sok gyümölccsel készültem, amiket alapvetően nem kedvelnek túlzottan. Pont ezért is reménykedtem, hogy a mai alkalommal jobban fognak majd viselkedni, és nem kell őket elzárni valahova, mert nem szerettem azt csinálni, viszont ki tudták viselni magukat rendesen.
- Nem fogod tudni felgyújtani, mert én itt vagyok – széles mosoly volt az arcomon, miközben ezt mondtam – Attól jobban félek, hogy Mochi és Tiger átrendezik a konyhát. Mostanában nagyon szemtelenek mind a ketten. Ráadásul körülbelül kiröhögnek, ha rájuk szólok.
Nem is tudom, hogy ki nevelte őket ilyenre, de a személyt menten el tudnám náspángolni érte. Nem mintha bármit segítene a helyzeten, mert az én spagetti karjaimmal rendesen nem lehet megnevelni senkit.
- Azért remélem, hogy nem rólad kell majd leenni az egész ételt – halkan felnevettem arra, amit mondott, majd a derekamon nem teljesen passzentosan álló nadrágot egy kicsit feljebb húztam. Állandó problémába ütköztem azzal kapcsolatban, hogy pontosan mekkora nadrágot kellene vásárolnom, bár itthonra nyilván minden jó.
- Ez nekem is gyakorlás, ha egyszer nyitok egy saját cukrászdát – erre egyelőre nem sok esélyt láttam. Örültem, hogy volt kinek besegítenem és nálam tapasztaltabb emberektől tanulhatok például tálalási technikákat. Én is pontosan tudom, hogy mennyit számít egy sütemény esetében az, ahogyan kinéz. Szóval hajlandó voltam elviselni minden rosszat annak érdekében, hogy én is tapasztalatot szerezhessek. Jobban belegondolva, egy nénitől, aki több ideje a szakmában van, nem tanulhatok annyit, mint a fine-dining esetében, de talán kedvesebb lenne hozzám, mint Nathan… Nem tudtam, hogy jelen helyzetben mi éri meg nekem jobban.
- Lehet, hogy nem mindent, de gondoltam kikészítem az összes variációt, hogy tudjunk majd válogatni – legalábbis én amikor díszítem a sütiket, szeretem, ha minden kéznél van. Alapvetően ettől függetlenül tartom a rendet a konyhában és sütés közben folyamatosan mosogatok, de erre a fegyelmezettségre szükség is van a munkahelyemen is.
- Majd akkor próbáljuk ki együtt, mert még én sem sütöttem kenyeret soha – nyilvánvalóan a tapasztalatom miatt nem lenne olyan nehéz, legalábbis remélem. Pizzát azt finomat csinálok, és lényegében itt meg is állt a tudomány, ami a legtöbb ételt illette, de nem is kifejezetten szerettem főzni.
- Egyébként nem ettem túl sok mindent, szóval szerintem kezdjünk azzal – ahogy a konyhába értem, gyorsan ki is vettem a megfelelő helyekről a tányérokat, aztán a hűtőből az édesanyám által készített ételeket – Ilyen brokkolis, burgonyás tejszínes egytálétel jó lesz? Ha nem szereted, mindjárt kerítek mást is, de szerintem ez anyának a specialitása.
Ha Maia azt mondja, hogy az általam kínált étel jó lesz, akkor azt kiveszem a hűtőből és elkezdem kiadagolni őket a tányérokba. Emellett a lányt még hellyel is kínáltam, mert lényegében ő volt a vendég, nekem pedig egyszerűen nem törik le a kezem attól, hogy kiadagolom az ételeket a tányérba.
- Ennek örülök! Milyen volt a pár? Én is már nagyon szívesen dolgoznék a tortákon, de még nincs elég tapasztalatom és esküvőit nem feltétlenül merek vállalni – a családnak és a barátoknak nagyon szívesen csinálok bármikor szülinapra vagy egyebekre tortákat, de még sokat kell gyakorolnom ahhoz, hogy tökéletesek legyenek a sütemények. Tény és való, hogy az elmúlt pár évben sokat fejlődtem, de egyelőre még nem éreztem azt, hogy egyedül el tudnék indítani egy cukrászdát. Szívesen bedolgoznék valaki keze alá, amíg nincsen meg az elegendő pénzmennyiség a saját üzletemre.
- És mégis ki venne el szerinted? – tettem fel a kérdést csípőre tett kézzel – Nálam senki sincs a láthatáron. Egyébként van időnk bőven, ezért mondom, hogy együnk előtte. Akár itt is aludhatsz. Veled mi a helyzet pasi fronton?

1 092 szóban ; ha nem figyelsz, összekenem az orrod  good day; Maia & Kristine 1471401822  ; öltözék


I’m still young, I’m still a bit scared
Though I know it’ll stop soon, I’m looking for you, will it stop now? These raindrops, these tears? I don’t want to get wet with rain, and tremble with cold, some day, the cold rain, will become warm tears, and fall down, it’s alright, it’s just a passing downpour - - - - - - - -

Maia Toresano imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Kristine J. Ahn
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
good day; Maia & Kristine JqNRPmx
good day; Maia & Kristine DN2Hgb1
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Because we loved each other
If you turn back time to when we first met,, don't stand there, underneath the streetlight, don’t smile and don't push your hair back like that, so that I can just pass you by
★ családi állapot ★ :
good day; Maia & Kristine 9VajljR
All my love I'm giving, you don't buy
So I hide, but when I'm with you, yeah, I'm feeling so right, you're the only one who gets me so high, know I'm never ever leaving your side, now I won't hide
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
good day; Maia & Kristine VEaQfrt
★ idézet ★ :
“Because you’re like a story that hasn’t happened yet. Because I want to see what you will do. I want to be part of the unfolding of the tale.”
- Jude Duarte
★ foglalkozás ★ :
cukrász
★ play by ★ :
Lee Ji Eun "IU"
★ hozzászólások száma ★ :
53
★ :
good day; Maia & Kristine WiH0wT9
TémanyitásRe: good day; Maia & Kristine
good day; Maia & Kristine EmptyCsüt. Feb. 25 2021, 23:49
Kristine & Maia

A terapeutámmal már szinte rögtön a baleset után megállapodtunk, hogy akármi történjen is, mindig meg kell próbálnom mindennek a jó oldalát nézni és olyan dolgokat keresni, amelyek megmaradtak pozitívan az életemben. Egyáltalán nem volt könnyű mindig mosolyogni és a jót keresni a helyzetemben, mert rettenetesen frusztrált, hogy annyi emlékem elveszett és hiába erőltettem az agyamat, egyszerűen nem tértek vissza. Sokáig reménykedtem abban, hogy egyik reggel majd úgy ébredek fel, hogy amikor megpróbálok visszagondolni a középiskolás éveimre, egyszerűen meglesznek az emlékeim. Nem akartam mindenre emlékezni, már azzal is megelégedtem volna, ha csak a fontos részleteket kapom vissza és azokkal élhetem tovább az életemet. Nyilván voltak napok, amikor a legapróbb részletek érdekeltek, vagy az, hogy pontosan kik is voltak akkor fontosak nekem. Fura mód mindig is tisztában voltam azzal, hogy amióta elveszítettem az emlékeimet, egyszerűen vannak olyan dolgok, amelyekre hiába kérdezek rá a szüleimnél, nem fogják nekem olyan őszintén elmondani, mint ahogyan én azt átéltem. Még azt sem feltétlenül tudtam, hogy azok az információk, amelyekről soha nem esett szó az elmúlt hat évben, pozitívak, vagy negatívak-e.
Azzal viszont nagyon is tisztában voltam, hogy ahhoz, hogy kicsit is boldog lehessek, nem szabad visszafelé tekintenem, a múltba, hanem ki kell hoznom magamból és az életemből a legtöbbet - mert tudom, hogy milyen a vég közelében lenni. És akárki is kérdezné, egytől egyig megmondanám, hogy nem túl kellemes érzés.
Ezért is van bakancslistám, ami örökké bővülő, soha véget nem érő dolognak tűnik, de csak mert néha egy-egy tevékenység közben eszembe jut egy másik, amit feltétlenül ki akarok próbálni. Sok olyan dolog is akadt azon a listán, amihez akármennyire is akarom, de egyedül szimplán túl kevés vagyok. Viszont épp elég új ismeretséget kötöttem már a kórházi tartózkodásom óta és azóta az évek során a lista tételeinek teljesítése közben, hogy bizonyos elfoglaltságokba egyszerűen be tudjam vonni a barátaimat is, vagy éppen általuk tudjak valamit teljesíteni. Olyan is előfordult már, hogy egy új barátom miatt került fel egyáltalán valami a listára. De azt, hogy más írjon fel helyettem valamit, soha senkinek nem engedtem meg. Ilyen szempontból csodálom Kristine-t, amiért cukrász létére hajlandó engem a konyhájába engedni és segíteni abban, hogy süssek valamit. Persze csak az ő segítségével.
Izgatottan csengetek be hozzájuk, mert a sütés olyasmi, amit talán már próbáltam egyszer régen, de egyáltalán nem emlékszem rá - ezért most teljesen kezdőnek számítok. Mosoly költözik az én arcomra is, amikor a barátnőm kinyitja nekem az ajtót és így lépek beljebb, majd fogadom az ölelését, amit szorosan igyekszem viszonozni. - Szia! Tök jól vagyok, köszi. És te? - Tény és való, hogy vannak napok, amikor annyira fáj a fejem, hogy létezni is nehezemre esik, a mai azonban nem volt ezen napok egyike. Orvosság erre nem létezik és a műtét sem olyasmi, amit egy fejfájás miatt végeznének, főleg az én kórházi múltamat tekintve. - Biztos nem félsz tőle, hogy fel fogom gyújtani a konyhátokat? - nevetve teszem fel a kérdést, miközben lehámozom magamról a cipőket.
- Köszönöm szépen! - Azonnal bele is bújtatom a lábaimat a felajánlott mamuszba és előbb halkan csosszanok benne párat, ahogyan követni kezem Krist.
- Nem tudom miről beszélsz. Én sem úgy készültem, hogy jótékonysági estre megyünk, hanem hogy lehet, hogy összekenem magam. - Arra a célra pedig inkább nem egy többszáz dolláros darabot áldoznék be. Ezért is maradtam annál a szerelésnél, amiben végül megjelentem Kristine előtt. Miután pedig leveszem a kabátomat még konkrétabban látszik, hogy ma nekem a kényelem előrébb való volt.
- Nem kellene megfeleznünk az összeget? Csak miattam nem kellett volna ennyit készülnöd - a hangomban némi dorgáló él fedezhető fel, de korántsem megszidni akarom. - Totál olyan érzés ez, mintha csak valami menő műsorban lennék. Ennyi dolog fog kelleni hozzá? - Mosolyogva kíváncsiskodom, miközben körbe pillantok az előre kipakolt hozzávalókon és eszközökön. - Nem hiszem, hogy egyelőre lenne rajta más. Egyszer kenyeret is akarok majd sütni, de jó esetben az olyan ötven éves korom előtt nem válik sürgető problémává. - Nem mintha tudnám, hogy ötven éves koromban fogom-e még vezetni a listát.
- Igen, ettem valamennyit. - Bólintok egy nagyot. - Egy párral találkoztam, akiknek lehet, hogy énekelni fogok az esküvőjén. - Ezt aközben magyaráztam, hogy  a mosogatóhoz léptem egy kézmosás erejéig, mintha csak kifejezetten otthonosan mozognék a lakásban. - Viszont ha te is ennél, akkor eszem veled. Egyedül olyan fura.. - Sosem tudtam megérteni miért szeretnek egyesek bizonyos dolgokat egyedül csinálni.
- Ugye majd a te esküvődön is énekelhetek én? - Ahhoz nyilván előbb szükség lenne egy vőlegényre, meg csomó szervezésre, de az ígéret attól még ígéret maradhat.
- Akkor mi lenne, ha közben ennénk, amikor sütünk? Vagy nem lesz rá idő? - Kíváncsi pillantásommal Kristine arcát figyelem és így várom a válaszát.
762・ good day; Maia & Kristine 1404455205ruha

Kristine J. Ahn imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
good day; Maia & Kristine 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
good day; Maia & Kristine Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
good day; Maia & Kristine 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
good day; Maia & Kristine 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
good day; Maia & Kristine Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 good day; Maia & Kristine Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe good day; Maia & Kristine D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
good day; Maia & Kristine Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
Témanyitásgood day; Maia & Kristine
good day; Maia & Kristine EmptyVas. Jan. 24 2021, 17:39
Maia & Kristine

Nagyon sokat készültem a mai napra. Az ember nem gondolná, hogy mennyire durva cukrászként dolgozni egy fine dining étteremben. Egyáltalán nem volt közöm a helyhez úgy, mint főcukrász, de ennek ellenére sokkal nehezebb volt a gyakornoki munkám, mint azt gondoltam volna, és sokkal kevesebb dolgot csinálhattam az elején. Én ezt egyáltalán nem bántam, mivel így volt időm fejlődni és tökéletesíthettem az égetett tészta recepteket, nem beszélve a habkönnyű krémek elkészítéséről. Sokan azt gondolnák, hogy ezek után nem is vagyok hajlandó habverőt ragadni otthon, de ez nem volt így. Leginkább azért szerettem sütni, mert azzal örömet okozhattam a családomnak és a barátaimnak, emiatt pedig megérte a fáradozást. Minden hétvégén birtokba vettem a konyhát, és legalább három féle süteményt készítettem, amik sokszor sajnos nem fogytak el. Ilyenkor vittem a munkahelyemre is, elég sokan pedig örültek annak, hogy gondoltam rájuk. Legalább az ott dolgozó szakácsokkal és cukrászokkal nem volt nehéz jó viszonyt kialakítanom, hiszen így volt lehetőségünk sütizni egyet a fárasztó műszakra.
A mai napon valahogy mégis úgy éreztem, hogy az a hajtás, amit az étteremben élek át, egyszerűen csak eltűnt. Ennek pedig egészen egyszerű oka van: vendégem lesz, akinek valahol segíteni fogok a sütésben. Mindig készségesen osztottam meg a tapasztalataimat másokkal, anyával pedig tökéletesen meg tudtunk férni a konyhában. Kicsi korunkban rengeteg sütit csinált, de csak a későbbiek során vallotta be, hogy nem igazán szereti ezeknek az ételeknek az elkészítését, így szinte természetes volt, hogy nekem átadta a stafétabotot. Ugyanis az én szerelmem a cukrász szakma iránt akkor lobban lángra, amikor először megengedték nekem, hogy kitörölhessem az ujjammal a maradék krémet a tálból.
A lány, aki érkezik hozzám, akkor vált a barátommá, amikor Benjivel a 18. szülinapunkat ünnepeltünk. Én akkor még kevésbé voltam vékony és nőies, de ő volt az, aki megvigasztalt a folyosón, holott kettőnk közül nem én voltam az a személy, akit számtalan seb borított és még az emlékeit is elveszítette. Viszont ez akkor számomra jó figyelemelterelés volt, mert tudtam Maiával többet beszélgetni, ami végül elterelte annyira a figyelmemet Benjiről, hogy saját életem is legyen amellett, hogy a testvéremért aggódom. Ennek hatására kezdtem el például sportolni is, tanultam meg sminkelni, és kerestem néhány új kihívást magamnak, ami határozottan segített nekem.
Néhány arcmaszkot előkészítettem a szobámban, illetve megbontottam egy zacskó chipset is, amit az előkészülés közben majszolgattam. Amikor meghallottam a csengő hangját, rögtön az ajtóhoz rohantam, hogy beengedhessem rajta a barátnőmet.
- Szia – lelkes mosoly terült szét az arcomon és amint beljebb lépett, egy szoros öleléssel köszöntöttem őt – Hogy érzed magad? Már mindent előkészítettem a konyhában.
Megvártam, amíg levette a cipőjét, aztán egy jóval puhább mamuszt tettem le elé a földre, hogy ne fázzon meg a hideg földön. Nem mindenhol van padlófűtésünk. Amint a lány felvette azt, rögtön a konyhánkba vezettem, ahol ténylegesen ki voltak pakolva a tálak az eszközök és az alapanyagok is, de igyekeztem odafigyelni arra, hogy a pulton ennek ellenére rend legyen. Utálom, ha kupiban kell sütnöm.
- Egyébként bocsi, hogy ilyen hajléktalan összeállításban fogadlak – annyira nem voltam bűnbánó mondjuk, mert én kényelmesen éreztem magam – Igyekeztem ma mindent megszerezni a macaronhoz. Sok alapanyagból kifogytunk, és csak ma volt időm elmenni vásárolni. Van valami más süti a bakancslistádon még? Hátha össze tudjuk dobni. Egyébként tök szép ételfestékeket találtam, szóval tudunk csinálni pasztell színekben is.
Én a magam részéről egészen lelkessé váltam amíg ledaráltam a mondandómat, közben pedig büszkén pillantottam a berendezett pult felé. Az eddig leengedett tincseimet, amik már lassan a derekamat verdesték, gyorsan összefogtam a fejem tetején egy kontyban, aztán újra a lány felé fordultam.
- Egyébként ebédeltél már? Ha nem, akkor anya egy egész focicsapatnak főzött, szóval tudunk enni, mielőtt nekilátunk a sütinek.

596 szóban ; ha nem figyelsz, összekenem az orrod  good day; Maia & Kristine 1471401822  ; öltözék


I’m still young, I’m still a bit scared
Though I know it’ll stop soon, I’m looking for you, will it stop now? These raindrops, these tears? I don’t want to get wet with rain, and tremble with cold, some day, the cold rain, will become warm tears, and fall down, it’s alright, it’s just a passing downpour - - - - - - - -

Maia Toresano imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Kristine J. Ahn
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
good day; Maia & Kristine JqNRPmx
good day; Maia & Kristine DN2Hgb1
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Because we loved each other
If you turn back time to when we first met,, don't stand there, underneath the streetlight, don’t smile and don't push your hair back like that, so that I can just pass you by
★ családi állapot ★ :
good day; Maia & Kristine 9VajljR
All my love I'm giving, you don't buy
So I hide, but when I'm with you, yeah, I'm feeling so right, you're the only one who gets me so high, know I'm never ever leaving your side, now I won't hide
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
good day; Maia & Kristine VEaQfrt
★ idézet ★ :
“Because you’re like a story that hasn’t happened yet. Because I want to see what you will do. I want to be part of the unfolding of the tale.”
- Jude Duarte
★ foglalkozás ★ :
cukrász
★ play by ★ :
Lee Ji Eun "IU"
★ hozzászólások száma ★ :
53
★ :
good day; Maia & Kristine WiH0wT9
TémanyitásRe: good day; Maia & Kristine
good day; Maia & Kristine Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
good day; Maia & Kristine
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Maia H. Toresano
» Maia & Hewett - Somebody Like You
» Kristine Jin Hee Ahn
» after hours | Baek-ah & Maia
» " but maybe " - Kristine & Tristen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Staten Island :: Lakóhelyek :: Házak-
Ugrás: