New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 89 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 72 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Maxim Wood
tollából
Ma 7:26 pm-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 7:06 pm-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 7:00 pm-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 6:48 pm-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 6:22 pm-kor
Luana Machado
tollából
Ma 6:00 pm-kor
Luana Machado
tollából
Ma 5:57 pm-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 5:43 pm-kor
Maurice Davidson
tollából
Ma 5:26 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Raphael B. Alvarez
TémanyitásRaphael B. Alvarez
Raphael B. Alvarez EmptyVas. Márc. 22, 2020 6:07 pm
Raphael B. Alvarez

Karakter típusa:
krresett
Teljes név:
Raphael Bernard Alvarez
Becenevek:
-
Születési hely, idő:
San José, 1986. január 09.
Kor:
36
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Hetero
Családi állapot:
Házas
Csoport:
Kutatás és oktatás
Egyetem:
CUNY/ Astrophysics, Physics PhD. / végzett
Munkabeosztás:
Oktató/Kvantumfizika
Kutató/Galaxisok keletkezése
Munkahely:
CUNY
Astrophysics Department - American Museum of Natural History
Hobbi:
kutatás
Play by:
keresés alatt

Jellem

Megfigyelni, tudni. A tudás hatalom. Utat képes nyitni olyan világ felé, amelyre keveseknek van rálátásuk. Az egyetlen lehetőségnek láttam, már elég korán, hogy tanulással feljebb lehet kerülni, jobb életet lehet élni. Ehhez az a tulajdonságom, hogy van türelmem és tehetségem figyelni, megfigyelni, nagy részben hozzájárult, ugyanúgy, mint hogy képes voltam órákat ülni a hátsómon, hogy megtanuljam ne csak az adott anyagot, hanem ami hozzá kapcsolódóan érdekelt. Így tette teljessé azt a tudásismeretet, amire szükségem volt. Hamar rám is ragadt a stréber jelző, sőt, olyannyira, hogy kis híján egyest kaptam földrajzból, mert olyan anyagra tértem rá, ami még az utána következő héten sem volt téma. Egyszerűen csak rendszerben láttam az egészet és úgy gondoltam, hogy azt is érdemes belevenni. Akkor tanultam meg, hogy ezt nem mindenki szereti és így előtte megtanultam felmérni, kinél lehet és kinél nem.

Megértetni, megérteni. Az első felismerésem, vagy ledöbbenésem, még elsőben történt. Anyut behívta az osztályfőnök, aki egyúttal az olvasás tanárunk, hogy ezentúl nem fog kihívni majd olvasni. Az indok olyan volt, hogy anyám csak jóval később merte megmondani nekem: az egész évfolyamon én olvastam a leggördülékenyebben és amikor olvastam, ez a legtöbb diákban feszültséget és frusztrációt okozott, mert ők még nem tartottak ott. Ezt a választ már akkor nem voltam képes feldolgozni és olvasási szakkört rendeztem a többieknek. Mert nem kitűnni akartam. Megértetni velük, hogy egyáltalán nem bénák, és hogy nekik is menni fog, ugyanúgy, mint nekem. Ekkor értettem meg, mennyire fontos, hogy érthetően adjuk át azt, amivel rendelkezünk. Legyen az akár olvasás, vagy a szorzótábla.

Segíteni, támogatni. Addigra már láttam, hogy ez csakis tudás útján, azt pedig tanulás útján lehet. S ha tanulás közben nem ért valamit? Segíteni megérteni, ez nagyon fontos. Ezért segítettem, annyira jó volt látni, ahogy megértették a bonyolultnak tűnő számsorokat, holott egyszerűen, érthetően is el lehet magyarázni és jó jegyeket kaptak, nehéznek tartott reáltárgyakból. Ez a segítés végigkísért, még egyetemen is: szakköröket szerveztem, versenyekre készítettem fel csapatokat, és amire nagyon büszke vagyok, hogy sikerült korrepetálós csoportokat is létrehozni, ahol kölcsönösen tudták egymást segíteni a többiek.

Ezek alapján azt gondolnád, hogy szeretek emberek között lenni, keresem a társaságukat.

Introvertált vagyok. Sokáig nem értettem, miért leszek néha teljesen feszült, kimerült és ideges egy idő után, ha már sok volt a nyüzsgés. Nekem az volt számomra a feltöltődés, ha egyedül lehettem, magamra hagyva a tudományokkal, olvasmányokkal és könyvekkel. Teljesen belemélyedni, kikapcsolni a külvilágot. Az egyetem és a kutatólabor megadja ezt a lehetőséget, s a családomnak azt köszönhetem, hogy általuk nem vesztem el önmagamban, s nem veszítettem el a kapcsolatot a külvilággal, ami annyira jellemző az olyanokra, mint én.



Múlt

Az újság felett töprengve, harmadjára hallom meg nejem noszogatását, hogy kapjam már össze magam, mert elkésünk a miséről. Felnézek rá, de fejben még a cikkben vagyok.
- Hogyan? - Erre csak a karójárára bököd. Menni kéne.
Van, hogy a munkám miatt gondolják, hogy nem járok már annyit templomba. Vagy a sok munka miatt. Az utóbbi jó magyarázat lenne, s még azok sem igazán találták el a pontos választ, akik az elsőre tippelnek. Hiszek Istenben, nem csak, mert így nőttem fel, ebben a hitben. S nem, nem csalódtam, nem lettem hitetlen, mikor jöttek az Egyetemes Törvények, s omlottam össze.
Számomra isten akkor van jelen igazán, mikor az űrtávcsőbe pillantok, vagy összeáll egy eredmény a rengeteg adathalmazból. Bonyolult egyenletek, kényes, összhangra törekvés, az egyensúly és a szépség olyan komplexuma jeleni meg olyankor előttem, amelyet számomra a legszentebb imák sem képesek visszaadni. Csak csodálni és imádni tudom, szavak nélkül.
A szeretet az, ami a mai napig összetart minket. Ebből merítettem erőt, hogy tanuljak, erőmön és képességemen felül, s ezt a tudást, ismeretet átadjam az egyetemnek és a kutatásnak, s ezeken keresztül mindazoknak, akik érdeklődnek a téma iránt és fogékonyak rá.

A miséről mégis lemaradtunk, teljesen más okból, mint egy egyszerű újságba bámulás. Hirtelen lett rosszul, s az ügyeletre vittem egyből, s nem is hívtam senkit, nehogy feleslegesen aggódjanak. Egyszerű gyomorrontás, amit megold pár pirula, s aztán még pár pirula, mert a családi ebédet nem akarja lemondani miatta. Megszerette a családom, s nagy boldogságomra, a család is befogadta. Inkább hazamentünk az ügyelet után, ahol lepihent, én pedig mentem vissza az újsághoz, beletemetkezni a saját világomba. Félóránként azért zoknis lábujjhegyen be-bekukucskáltam a háló ajtaján, jól van-e.
Mire valóban indulni kellett a családi ebédre, addigra már teljesen jól lett, és farkaséhesen várta már, hogy odaérjünk, amin csak nevetni tudtam. Teljesen odáig volt anyám főztjéért és minduntalan elkérte a recepteket, hogy kipróbálja ő is. És teljesen ellazult, míg ott volt, néha alig bírva visszatartani a nevetését, láttam a szemén, hogy feloldódott a családban.
Mint ahogy a hatalmas adag ételt sem úsztuk meg, amit hazahoztunk. Cserébe minden héten egy nagyobb, egy hónapban pedig a nagy családi bevásárlást fedeztük, hiszen ennyi éhes szájat etetni, a mai napig csodálattal adózok anyámnak azért, hogy a kevésből is lakomát tudott vasárnap az asztalra tenni, mint ahogy minden nap étel került került elénk.
- Ezt még hét közepén sem fogjuk elpusztítani - dönti hátra az ülést szuszogva a nejem, még a fejét is hátradönti. - Nem merem lejjebb engedni az ülést, mert visszajön - kuncogja.
- Azon nincs mit csodálkoznom. Három emberre valót pusztítottál el - válaszol belebokszol a vállamba.
- Te meg háromszor repetáztál a desszertből.
Tehetek arról, hogy élek-halok azért a desszertért?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Raphael B. Alvarez
Raphael B. Alvarez EmptyVas. Márc. 22, 2020 9:55 pm
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Raphael!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Rólad tipikusan a jó fiúk jutnak eszembe. Very Happy Mármint tényleg... Te olyan tipikusan vagy. A szó nemes értelmében, természetesen. Very Happy Segítesz másoknak, támogatsz, akit csak tudsz, ahogy csak tudsz. Ráadásul ezt már egészen fiatalon elkezdted, már gyerekként nagyon segítőkész és jószándékú voltál, ami kivételes. Az előnyödből mások is gyakran előnyt tudtak faragni, hiszen sok olyan foglalkozást szerveztél, amikor mások számára nyújtottál segítséget. Ez szerintem annyira rendes tőled. Raphael B. Alvarez 2624752903 Sokan a saját malmukra hajtották volna a vizet ilyen esetben, ezzel szemben te nem használtad ki a képességeidet ilyen módon.
Együtt tudok érezni az egyedüllét pozitív hatásaival kapcsolatban. Rolling Eyes Néha tényleg kell egy kis idő, amikor elvonulunk mi, introvertáltak a világ elől, hogy fel tudjunk töltődni a következő szociális interaktusig. Very Happy
Volt szerencsém a testvéredet is olvasni. Annyira jó látni, hogy mindkettőtöknek ilyen erős hite van. Mindenkinek kéne hinnie valamiben, legyen az isten, vagy bármi más. Örülök, hogy megosztottad velünk, számkora mi a hit és miért fontos ez neked.
Olyan jó, amikor valaki belecsöppen egy családba, a többiek pedig tárt karokkal várják és befogadják. A feleséged szerencsés, hiszen látszólag a testvéreiddel és édesanyáddal is jól kijön. Raphael B. Alvarez 2624752903 Egy igazi nagy családnál nincs is jobb. Very Happy
Korrekt lapot hoztál össze, semmi akadályát nem látom, hogy tovább feltartsalak, úgyhogy ezennel utadra engedlek. Very Happy

Színt és rangot admintól fogsz kapni, de a zöld lámpát megkapod tőlem. Raphael B. Alvarez 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!




❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Raphael B. Alvarez Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Raphael B. Alvarez Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Raphael B. Alvarez D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
Raphael B. Alvarez Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
 
Raphael B. Alvarez
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Raphael Doan
» Carmela H. Alvarez
» Luna Alvarez
» Salomea-Maria Alvarez
» Javier B. Alvarez

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: