New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 36 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 28 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Julie & Dae Won | Where words fail...
TémanyitásJulie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptyVas. Jún. 30 2019, 18:49

Julie & Dae Won
music has healing power; it has the ability to take people out of themselves for a few hours


Ismerős idegenként fogadom az ujjaim alatt elterülő, nyolcvannyolc fekete-fehér billentyűt. Hosszú hónapok teltek bele abba, hogy utoljára elfoglaltam volna a trónust a magasztos hangszer előtt… egészen kényelmetlen a zongorapad. Nem is a bőr anyaga, annál is inkább a tiltottsága végett. Hiszen emlékszem arra a késő délutánra, amikor apa torkaszakadtából ordítva fogalmazott véleményt a zene iránti ambícióim kapcsán. Magát a zenét szükségtelen rossznak, mondhatni demagóg klisének értelmezte, csupán a társadalomban elismert szerepe végett járatta nővéremet hegedűre, engem zongorára. Azt hitte, hogy utálni fogjuk… a testvéremnél még sikere is volt, hiszen kifejezetten ellene volt a hegedű sipítozó hangjának, soha nem tudta telt hangon meghúzni a húrokon a vonót. Esetlen, bajbajutott egér sipítozására hajazó tónust váltott ki belőle, így kétoldalú elégedettség övezte azt, mikor előállt a hírrel, miszerint abba szeretné hagyni a zenélést. Ellenben nálam… mert esetemben kétoldalú elégedetlenségről lehetett beszélni. Az egyetlen támogatóm anyám volt, aki az évek alatt belebolondult a kettős életbe, amit apám és köztem folytat, így idővel ő is elpártolt mellőlem. Egyedül maradtam a zene iránt támadt hóbortommal, ami kiterjedt mind klasszikusra, mind könnyűzenére. Szerettem volna alkotóeleme lenni a zeneiparnak. Vágytam arra, hogy az embereknek megmutathassam azt a tehetséget, amire a zongoratanárom, szolfézs és zeneelmélet-tanáraim is felfigyeltek. Nem csak az apám által nekik fizetett busás összeg végett mondták azt, amit. Hiszen a későbbiekben éppen a tőle kapott zöldhasúak végett vonakodtak a tanításomtól. Mert ugyebár nem adtam fel, nem dobtam be olyan könnyen a törülközőt… szerettem volna a tiltásra ellenére is tovább ténykedni a hangszerrel, de ezzel a vágyammal egyedül maradtam. Egy idő után már nem próbálkoztam… behódoltam az akaratának, és, mint az akarataihoz hű fia nem vetettem többet szemet a hangszerre.
Julie volt az, aki újbóli változást hozott az életembe, talán fellélegzés volt a zenementes élet közepette. Mint csellista és zongorista, elengedhetetlen a házban a hangszerek megléte… azé a hangszeré, aminek ez idáig csak ujjbeggyel simítottam elefántcsont billentyűit, most pedig határozottan csapok rá a fehér anyagra, mely révén a kalapács nagyot suhint a koncertzongorában végigfeszített húrra. A hangok kusza összessége összeáll egy darabbá… Rachmaninoff G-moll prelűd. A gyakorlatlanság végett akadozik, talán nem annyira gördülékeny, mint amilyenre formálni szeretném, de mégis felszabadító… mintha hosszú ideje először lélegeznék fel igazán, csak hagyom, hogy az ujjaim a több mint egy évtizeddel ez előtt tanultak alapján ténykedjenek a billentyűk között, megfeledkezve arról a tényről, hogy tilosban járok. Hogy mi az apám véleménye, hogy a körülöttem élők közül Hwan az egyetlen, aki tud a zenei múltamról…

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptyHétf. Júl. 01 2019, 09:11


Devon & Jules
“Where words leave off, music begins.”

Fogalmam sincs, hogy mihez kezdek a hirtelen rám szakadt szabad estémmel. Devon minden bizonnyal még dolgozik, szóval ismét egyedül kell eltöltenem az estét egy pohár bor társaságában. A hétre teljesen be voltam táblázva, de a karmesterünk hirtelen lebetegedése minden programot felborított. Szívesebben vagyok bárhol máshol, mint otthon, mert úgy érzem, hogy lassan már idegen vagyok a saját otthonomban. Szeretném, ha nem így lenne, de fogalmam sincs, hogy mit kellene tennem ahhoz, hogy ez megváltozzon. Már a próbálkozásba is belefáradtam. Idegesen gurulok még egy kört a hatalmas épület körül, parkolóhely után kutakodva. A szokásos helyem most valami barom elfoglalta egy fehér BMW-vel. Utálom, amikor a dolgok nem a megszokott kerékvágásban haladnak, és mostanában ebből az érzésből túlságosan is sok kijut nekem. A zene maradt az egyetlen stabil pont az életemben, amiben biztos lehetek, hogy mindig ott lesz velem és bármikor fényt áraszt majd nekem a sötét éjszakában. Amikor minden kicsúszni látszik a kezeim közül és az életem romokban hever, a zene akkor is ott marad nekem. Mostanában azt hiszem, hogy csak ez nyújt nekem némi boldogságot, és azok a percek, amikor Devonnal képesek vagyunk egy levegőt szívni és elhitetni magunkkal, hogy minden rendben lesz. Befarolok az egyik üresen maradt helyre, összeszedem a cuccaimat, kihalászom a hátsó ülésről a hangszerem és miután gondosan zárom magam mögött a tűzpiros kicsikém ajtaját elindulok az épület főbejáratának irányába. Nem is tudom, hogy mit szeretnék igazán, azt, hogy a férjem ne legyen itthon vagy éppen ellenkezőleg. Igazából hiányzik. Nagyon is. Be kell látnom, hogy nagyon sok mindenben igaza van, megváltoztunk. Éreztetni szeretném vele, hogy mellette vagyok és támogatom, de olyan félszegnek és érzelmileg nullának látom magam. Selejtnek. Gondolataimba merülve lépkedek végig az épület folyosójának márványozott kőpadlóján. Csak a cipőm koppanása töri meg néha a csendet. Senkivel nem találkozom, senkinek nem kell megjátszanom, hogy minden rendben van, nem kell bárgyún mosolyognom. Megtorpanok a lakásunk bejárata előtt. A bentről kiszűrődő zongorajáték hallatán megtorpanok mielőtt elfordítanám a kulcsot a zárban. Fura érzés, hiszen rajtam kívül senki nem szokta kopolni a billentyűzetet, az első gondolatom az, hogy talán Devon nincs egyedül. Halkan lépem át otthonunk küszöbét, megpróbálok egyáltalán nem zajongani. Cipőmet lerúgom a lábamról, a csellót óvatosan állítom be a sarokba és lábujjhegyen lépkedek a nappali irányába. Arra a látványra, ami odabent fogad viszont egyáltalán nem mindennapi. Karomat összefonom a mellkasom előtt, vállammal a falnak dőlve figyelem ahogy Devon játszik a fekete hangszeren. Azt hiszem soha életemben nem láttam és nem hallottam még ilyen szépet. Fogalmam sem volt arról, hogy ilyen titkokat őrizget magában. Miért nem mondta el soha, hogy tud játszani? Némán hallgatom végig a darabot, még levegőt venni sem merek, hogy nehogy félbeszakítsam őt. Csak akkor szólalok meg, amikor elhallgat a zene.
- Gyönyörű volt. - fülig érő mosollyal lépek közelebb hozzá. - Choi Dae Won, tele vagy meglepetésekkel.

creditKinézet • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptySzer. Júl. 03 2019, 00:02

Julie & Dae Won
music has healing power; it has the ability to take people out of themselves for a few hours


Emlékszem a szükségszerű családi összejövetelekre. Azokra, amikor a beszédtémából való kifogyás esetén mindig volt egy befutó terelés, amivel meglehetett szakítani a kínossá váló csöndet, lévén, családunk soha nem a kommunikatív oldaláról volt ismeretes: „Dae Won, menj, játssz nekünk valami szépet!”. Tudtam, hogy nem azért szólított fel erre apám, hogy a művészi tehetségemet firtassa, mert pontosan semmi érdeke nem volt ebben. Legalábbis nem látta azt, hogy ez mekkora öröm számomra… annál is inkább időt akart nyerni magának arra, hogy kiötöljön valamit vész esetén. Mert mindig buzgott benne a versenyszellem, így már magából a kommunikáció formáiból is egy meglehetősen bizarr játékot űzött: mindig ő volt az, aki feleslegesen, legkevésbé se érdekes témákban, de annál részletesebben és untatóbban tudott anekdotázni. Nekem valahogy mégis többet jelentettek azok a röpke percek, amikor püfölhettem a fekete-fehér billentyűket. Valahol élt bennem a halvány remény, hogy egyszer felfigyel majd arra, hogy akkor vagyok a legboldogabb, amikor zenélhetek. Hogy megenyhül a jégszíve, és fájón, de beismeri azt, hogy hagynia kell a gyerekeit önálló döntéseket hozni, bármennyire is legyen ez fájó rá és a biznisz jövőjére nézve.
Azt hiszem a mellékelt ábra mutatja, hogy én és a nagyratörő vágyaink nem értünk célt. Hiszen egymást váltják a felszabadító érzést keltő gondolatok a ténnyel, hogy tilosban járok. Mintha apám egyszerűen megérezné azt több ezernyi kilométer távlatából, hogy a tiltása ellenére zongorához ültem. Hogy olyan felszabadultan verem szét Rachmaninoff prelűdjével a zongorát, mint azelőtt még soha. Mindig is kedvenceim voltak az orosz zeneszerzők, karöltve a romantika talán legnagyobb zongorista aduászával, Liszttel karöltve, így nem is különös a zenébe csempészett dinamikusság.
Bárgyú, de annál is inkább elégedett vigyor szökik ajkaimra az oktáv g-t leütve. Egy pillanatig szemrevételezem a billentyűzetet, az azáltal kivitelezett művemet, míg a tökéletes csendet meg nem töri egy hang. Egy legkevésbé se várt hang, ami révén vállaim közé húzva nyakamat, elkerekített szemekkel, rajtakapottan pillantok annak irányába.
Enervált, erőtlen és már-már szomorkásnak tetsző mosollyal bólintok, leszegve fejemet tanulmányozom egymásba font ujjaimat.
- Úgy néz ki –helyeslek a véleményére, legkevésbé se elragadtatva. Hiszen valahol szomorú, hogy nyolc év kapcsolat után vannak titkaink, nem? De mégis, miért, hogyan és mikor kellett volna ezzel előrukkolnom?...
- És?... mi a helyzet a próbával? –szegezem neki a kérdést felpattanva a zongorapadról, lecsukva a hangszert, majd a széket az ő kartávolságára visszaállítva pont, mintha mi se történt volna, elhagyom a tett helyszínét becélozva a konyhát, hogy a hűtőből kikapott fél literes vízzel frissítsem fel magam.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptySzer. Júl. 03 2019, 12:17


Devon & Jules
“Where words leave off, music begins.”

Már nem is emlékszem pontosan, hogy hány éves voltam, amikor legelőször rápillantottam egy hangszerre. Azt hiszem én ebbe tényleg beleszülettem, olyan természetes, hogy az életem része, mint más embernél a víz. A zene nélkül el sem tudnám képzelni az életem, üresnek és fájdalmasan egyedül érezném magam. Mindegy milyen formában, de minden nap meg kell kapnom a szükséges adagomat, különben elvonási tünetek jelentkeznek rajtam, és úgy érzem magam, mint egy hosszú ideje drogproblémákkal küzdő egyén, akit elvonóra küldenek. A különbség annyi, hogy a zene gyógyítja a lelket, erőt ad és feltölt energiával. Minden alkalommal, amikor egyedül érzem magam a hangszereim segítenek abban, hogy újra és újra talpra álljak. A veszekedéseink után, rendszerint a csellómnak vagy éppen a zongorának köszönhetően tudok tovább lépni, megoldást keresni minden nyűgömre. Másoknak talán unalmas lehet ez a fajta szenvedély, én viszont azt hiszem csak fél ember lennék nélküle. Iszonyatosan nagy szerencsém van azzal, hogy Devont megismertem és velem együtt a zenébe is szerelembe esett. Terveim között szerepelt, hogy az elmaradt próba pótlásaként itthon játszom majd magamnak, újra és újra elismétlem a darabokat, amíg már fájnak az ujjaim. Akkor megállok, megiszom egy pohár bort és ha megpihentem elölről kezdem az egészet. Nem számítottam arra, hogy Dae Won itthon lesz, megszoktam már, hogy az estéim nagy százalékát egyedül kell eltöltenem, arra pedig végképp nem számítottam, ami a nappaliba érve fogadott. Összezavarodva, de tehetségétől teljesen lenyűgözve hallgatom zongorajátékát. Fogalmam sem volt arról, hogy ilyen titkokat őrizget magában, ami azért valahol elég szomorú, hiszen nyolc év kapcsolat van mögöttünk, számtalanszor lett volna lehetősége arra, hogy megemlítse: zongorázik. Azonban semmilyen sértettség nem uralkodik most bennem, azt mondanám, hogy lenyűgözött amit láttam és hallottam. Találkoztam kiemelkedő tehetségekkel, igazán nagy művészekkel sőt még példaképekkel is, de egyikük sem volt rám akkora hatással, mint ez a néhány perc. Hogy miért? Mert az életem egyik legfontosabb főszereplője olyan szenvedéllyel püföli a billentyűket és olyan gyönyörűen énekel neki a zongora, hogy öröm nézni és hallgatni. Még az értetlenségen és meglepettségen túl is megtelik a lelkem boldogsággal és szerelemmel. Látom rajta, hogy legalább annyira meglepte őt a hirtelen felbukkanásom, mint engem a zongorajátéka.
- Devon... szólok utána, amikor látom távolodni alakját. Nem értem, hogy miért van most ennyire zavarban, mintha...egy másik nővel kaptam volna rajta.
- A próbám elmaradt, de ez most nem érdekes. követem őt árnyékként a konyhába és hátammal a konyhapultnak támaszkodva figyelem őt, alig néhány lépésnyi távolságról.
- Miért nem beszéltél erről soha nekem? Egyáltalán...mióta zongorázol? hangomban nincs szemrehányás sem harag, egyszerűen a puszta kíváncsiság vezérli szavaimat.



creditKinézet • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptyPént. Júl. 05 2019, 15:55

Julie & Dae Won
music has healing power; it has the ability to take people out of themselves for a few hours


Vannak az ember életében azok a titkok, amiket nem szívesen oszt meg senkivel, legyen szó barátról, vagy házastársról. Egy olyan oldalát fedi le ezzel az illető, amit sebezhetőnek tart, és épp ezért nem érdemel közönséget. Nekem ez volt az egyetlen mankóm, a megmaradt kapcsolódási pontom ahhoz az álomhoz, amit régóta dédelgettem, és ami semmi esetre se kerülhet már ebben az életben megvalósításra. Szomorú vagy sem, de kicsúszott a kezeim közül a lehetősége annak, hogy valaha is az legyek, aki igazán lenni akartam. Egy olyan veszteség ez magammal szemben, ami úgy gondoltam, nem érint senkit, amit jobb, hogyha magamban tartok, ahol a legjobb kezekben van.
Most mégis mást dobott a gép. Nyolc év sikeres titkolózás ment füstbe csak azért, mert nem voltam elég szemfüles. Mert nem hallottam meg kellő időben azt, hogy kinyílt a bejárati ajtó, ő pedig a nappaliba ért. Egymást megcáfoló érzelmek sokasodnak bennem: én voltam az, aki így határozott, én döntöttem el azt, hogy ne tudjon róla, mégis szomorúnak tartom, ahogy mindezt felvezeti: „Choi Dae Won, tele vagy meglepetésekkel.”. Egy nyolc éves kapcsolatban ilyet nem engedhetnénk meg magunknak.
Hiába szólít a nevemen, nem fordulok meg, rendíthetetlenül haladok előre a konyhába, hogy megszerezzem magamnak a célként kitűzött vizet, amit megkaparintva rögtön nagyot is kortyolok belőle. Vállamat a hűtőnek vetve pillantok felé, lábaim egymást keresztezik, hüvelykujjam körmével szüntelenül babrálom a kék kupakot.
- Hogy mióta? –kérdezek vissza, pont, mintha eltűnődnék a válaszon, holott azt minden további nélkül rögtön rá tudtam volna vágni. – Huszonnyolc éve –érdektelenül osztom meg vele az infót, mintha csak azt mondanám, kint fúj a szél, míg újból leperdítem a kupakot az üvegről, hogy ihassak a talán túlontúl is hideg vízből.
- Nem tartottam szükségesnek, hogy tudj róla, mert te állsz a zene képviseletében kettőnk közül –vallom be teljesen őszintén. – Meg mi lett volna az az élethelyzet, ahol elő tudtam volna rukkolni vele? Általában nem szokott ez egy beszélgetésindító lenni: „Figyelj Drágám, amúgy zongorázok”. Bár lehet csak nekem furcsa az értékrendem, nem tudom –rántom meg a vállamat ellökve magamat a hűtőtől, hogy szemrevételezhessem annak tartalmát valami ehető után kutatva. A sikertelenségre való tekintettel azonban újból visszazárom azt, ezúttal azonban a konyhapult távolabbi részének dőlve pillantok felé.
- Ha bármikor is kérdezted volna, nem hazudtam volna. De különben is… miért olyan fontos ez? Eddig is boldogan éltél az információ nélkül, nem lehetne továbbra is így kezelni? –mellkasom előtt zárkózottan fonom össze karjaimat, pont ahogy a lábaim is keresztezik egymást a földön.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptyVas. Júl. 07 2019, 15:27


Devon & Jules
“Where words leave off, music begins.”

Az én életemben is vannak titkok, amikről nem beszéltem neki és valószínűleg soha nem is fogok. Olyan aprócska, lényegtelen dolgok, amik pillanatnyilag változást hoztak az életembe, de hosszútávon már csak az emlékeimben élnek. Az azonban amire most fény derült nem egy aprócska titok. Valami olyasmi, ami meghatározza őt, egy aprócska darab belőle és nekem erről egyáltalán nem volt tudomásom. Azt hiszem egy kicsit rosszul esik, hogy nyolc év alatt nem talált lehetőséget arra, hogy elmondja nekem. Mintha attól bármi is változott volna, mintha kevésbé szeretném miatta. Most viszont egyáltalán nem áll szándékomban számon kérni, vagy veszekedést indítani, egyszerűen csak kellemes meglepetés jár át, és bár valószínűleg soha nem fogom megérteni, hogy miért tartotta titokban előlem nem akarok emiatt is veszekedésbe bonyolódni. Hosszúnak tűnő másodpercekig csak állok, figyelem távolodó alakját és próbálom összeszedni gondolataimat. Úgy érzem, hogy most kifogytam a szavakból, csak kérdések sorakoznak a fejemben, amikre szeretnék választ kapni, de ugyanakkor fogalmam sincs, hogy hogyan fogalmazzam meg őket. Mostanában olyan ez a kapcsolat, mintha folyamatosan penge élen sétálnánk mindketten és csak idő kérdése, hogy az éles tárgy mikor mar bele a húsunkba, üvöltésre késztetve minket. Még mindig az előbbi „előadás” hatása alatt vagyok, egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy Devon ujjai alatt ilyen csodálatos módon keltek életre a billentyűk. Egyszerre vagyok lenyűgözött, döbbent és zavart. Mindenféle gondolatok és kérdések váltakoznak elmémben. Huszonnyolc éve. Olyan lazán közli velem a számot, mintha csak az mondaná: süt a nap. Igaz most láttam, illetve hallottam először zongorázni, de az nyilvánvalóvá vált, hogy szereti csinálni. Csak az képes ilyen gyönyörűen megszólaltatni bármilyen hangszert, aki igazán szereti.
- Ezernyi lehetőség lett volna arra, hogy elmondd, ha akarod. Amikor együtt mentünk zongorát nézni, vagy amikor órákon keresztül hallgattad ahogyan játszom rajta. Mondjuk azt, hogy tulajdonképpen bármikor elmondhattad volna. egyáltalán nincs bennem szemrehányás vagy harag, csak olyan nehezen tudom megérteni, hogy miért titkolta előlem. Pont előlem.
- Nem már, Devon... sóhajtva lépek hozzá közelebb, óvatosan érintem meg arcának vonásait.
- Ha szeretnéd...akkor eljátszhatom, hogy nem tudok semmit, de miért tenném? érdeklődő pillantással keresem tekintetét. - Nem tudom, hogy miért kellene eljátszanunk, hogy mindez nem történt meg? sejtem, hogy van valami a háttérben, amiről talán nem akar beszélni, nehéz elképzelni, hogy mi történhetett, ami gátolja őt abban, hogy arról beszéljen, ami nyilvánvaló: a zene iránti szeretetéről. Ha valaki, akkor Dae Won mindig az az ember volt, aki nyíltan beszélt az érzéseiről, legyen szó bármiről. Most viszont úgy csinál, mintha mi sem történt volna, mintha nem lenne miről beszéljünk, pedig szerintem bőven akad.
-.Ebben a néhány röpke percben, amíg hallgattalak ismét levettél a lábamról. Miért nem hiszed el végre magadról, hogy milyen nagyszerű, tehetséges és lenyűgöző ember vagy? mosolygok rá. - Miért nem szeretnél beszélni róla? nem akarok túlságosan rámenős lenni, de most, hogy egy olyan énje mutatkozott meg előttem amiről fogalmam sem volt, nem tudok úgy tenni, mintha nem történt volna semmi.



creditKinézet • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptyVas. Júl. 07 2019, 16:32

Julie & Dae Won
music has healing power; it has the ability to take people out of themselves for a few hours


Úgy tartják, hogy az ember testtartása többet elárul az érzelmeiről, gondolatairól, lelkiállapotáról, mint azt feltételezni mernénk. A zsebre tett kéz általában lezserséget, nemtörődömséget vetít az ember felé. A folyton izgő-mozgó végtagok, vagy egymást morzsolgató ujjak, ujjpercek a nyugtalanságot hivatottak jelezni, kiváltképp a szüntelenül ficergő lábfej, ami a stressz leginkább egyezményes jele, legalább annyira, mint a hazugság esetében a folytonos oldalra pillantás, szemkontaktus kerülése. És akkor ott van a bezárkózás, amit leginkább az ember a mellkas előtt összefűzött kezekkel, lábainak keresztezésével ér el. Meg akarja tartani a kellő távolságot fizikálisan, és ugyanakkor mentálisan is. Hiszen ezzel akarja elhárítani a másik szavait, azt mutatni számára, hogy kellemetlenül érinti a téma, vagy olyan személyes ügyeket érint, amik nem hivatottak más kíváncsiságának igényét kiszolgálni. Az én kezeim szorosan simulnak egymásba fonódva mellkasomhoz…
- Azt hiszem nem véletlen a feltételes mód, amit te magad is használsz –hívom fel rá a figyelmét a mondatformálására. – Megtehettem volna, de pontosan ott van a kulcsszó, amit te magad is kimondtál: az akarás –talán többet nem is kell mondanom ennél, hogy tudja, az akarás ez esetben a nem akarást akarja jelenteni. Mert való igaz, ha annyira szerettem volna, elmondom… más kérdés, hogy a szeretés esetében miről is beszélünk: arról, hogy szerettem volna, ha tudja, vagy alapvetően az iránta tanúsított szeretetemről…
Akkor se eresztem le a kezemet, mikor közelebb jön hozzám, amikor tenyere a bőrömet érinti… talán egy pillanatra még az arcom is megvonaglik a hirtelen kontaktustól.
- Nem kell. Semmit se kell –kezdek bele, karjaimat leeresztve fogva rá a konyhapult lapjára, hogy annak feszülve dőljek bele a levegőbe. – De ahogy azt nem kell, úgy beszélni se feltétlen szükséges róla. Nem gondolnám, hogy akkora jelentőséggel bír, hogy most alapos fejtegetésbe kezdjünk ennek kapcsán… -fejemet ingatva pillantok el mellette, arcom amúgy se lágynak mondható vonásai kifejezetten megkeményednek a szavaim közben. Nem miatta, nem csak a kíváncsisága végett tanúsítok passzív-agresszív magaviseletet, annál is inkább a hosszú évek eseményeknek köszönhető a visszakozásom.
Gunyorosnak tetsző, horkantással vegyülő nevetéssel szegezem rá újfent tekintetemet, mellkasom elé újból pajzsként fonódnak karjaim.
- Nagyszerű, tehetséges és lenyűgöző ember, mi? –kérdezek vissza, szó szerint idézve mindazokat a jellemzőket, amivel az imént illetett. – Valljuk be, nem sokszor volt érzékeltetve velem, hogy ezek közül bármelyik is igaz volna. Legyen szó távoli vagy közeli múltról –a dicséret? Egy olyan dolog, amit nagyon szeretek osztogatni… hogy miért? Mert másoknak piszok jól tud esni, önbizalmat, erőt és határozottságot ad. És mi van velem?...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptyKedd Júl. 16 2019, 10:36


Devon & Jules
“Where words leave off, music begins.”

A mi kapcsolatunk már egy ideje belülről rohad és már ott tartunk, hogy a külső, tökéletes vonásokat is elcsúfítja a rohadás barnás színe. Jelen pillanatban nem érzi azt, hogy ez az állapot visszafordíthatatlan, talán bármennyire próbálkozom egyszerűen el kell fogadnom, hogy vége, csak...nem tudom elengedni.
- Rendben, ha nem akarsz hát ne beszéljünk róla. elhátrálok tőle. Látom, érzékelem, hogy most egyáltalán nem vágyik a társaságomra és ezt valahol meg tudom érteni. Az elmúlt időszakra minden jellemző, csak a békesség nem, értem ha én nem kívánt ember lettem a társaságában. A hűtőhöz sétálok, hogy elővegyem az utolsó üveg bort, amit tegnap este tettem be lehűlni. Lábujjhegyre csimpaszkodom és leveszek a szekrényből két poharat.
- Kérsz? pillantok rá, majd válaszától függően töltök a borból. Imádom a félédes borokat, azt hiszem mostanában talán túlságosan is, de ha ez nem lenne szerintem már a bolondok házában csellózgatnék a semmin. Gyomrom görcsbe rándul, a  szívem legalább ezer helyről vérzik, lelkem utolsó részecskéi is apró darabokra törnek szavait hallva. Hát ennyire rossz feleség voltam? Tényleg teljesen az én hibám, hogy itt tartunk most? Túlságosan elhanyagoltam? Nem voltam ott amikor szüksége lett volna rám? Belekortyolok a vörös italba, hogy elfojtsam a sóhajt, ami olyan erővel szeretne feltörni belőlem akár egy vulkán.
- Tényleg így érzed? pillantok rá, még mindig kezemben szorongatva a poharat.
- Tudod....azt hiszem igazad van. Megértem, hogy nem kívánsz a társaságomban lenni. Sajnálom. talán a sajnálkozáshoz már túl késő, talán már mindenhez túl késő, talán egyszerűen csak mennie kellene, mert nélkülem csak jobb lehet neki. Úgy sétálok el mellette, hogy rá sem pillantok, nem akarom, hogy lássa tekintetemben a megtörtséget. A zongorához sétálok, kiiszom a pohár tartalmát és az üres talpast a hangszer melletti kis asztalra helyezem. Felnyitom a tetejét, néhány másodpercig csak bámulom a fekete és fehér billentyűket, majd leütöm az első hangot. Ujjaim elegánsan és otthonosan mozognak a billentyűkön. Imádom, hogy egy dal mennyire ki tudja fejezni mindazt ami bennem kavarog. A zene mindig megnyugvás megfáradt lelkem, mindig új reményt arra, hogy talán még nem késő, talán van válasz a megannyi kérdésre, ami megfogalmazódik bennem.



creditKinézet • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptySzer. Júl. 17 2019, 22:12

Julie & Dae Won
music has healing power; it has the ability to take people out of themselves for a few hours


- Köszönöm –hiába az egyszerű kis szócska mellé ékelt apró kis biccentés, nem kifejezetten a mélyről jövő hálálkodás az, ami kivehető a megnyilvánulásomból, annál is inkább egy kis felhangja annak, hogy „csak, hogy megértetted”. Alsó ajkamat becsípve, fejemet óvatosan ingatva nézem, ahogy eltávolodik tőlem… Még mindig emlékszem az első találkozásunkra. Arra a jótékonysági koncertre, amit megannyi diploma előtt álló, előadó-művészeti jövőjüket dédelgető zenésztársával együtt adtak, és ahova valami csoda folytán engem is odasodort a kötelesség. Elsők közt figyeltem fel rá, épp csak, hogy betette a fal mellé állított tokba a hangszert, már ott voltam a háta mögött, pezsgőt kínálva a számára. Akkor, ott megdobbant bennem valami… elbűvölten néztem az arcát, ittam minden szavát. Nem volt nehéz beleszeretni… és úgy néz ki, még annál is könnyebb belőle kiszeretni…
- Kérek –ocsúdok fel kérdésére egy bólintással is felelve, felrúgva azt az ideámat, miszerint bort csak a megfelelő vacsorához fogyasztok. Most azonban kell… szomorú beismerni, de talán Hwannak mégis csak igaza van abban, hogy néha az ember nem tudja megállni, a test ösztönös jelzéseket ad le annak kapcsán, hogy mire van szüksége. Sok mindenre lenne szükségem, veszettül sokra, ami nem az alkoholnál kezdődik… de most éppenséggel az is tökéletesen megteszi.
Mellé lépve kapom fel a pultról a poharat, csak egy pillanat erejéig figyelve az arcán változó vonásokat, mert azzal a lendülettel, ahogy érkeztem, olyan gyorsan is távozok az imént elhagyott helyemre. Gunyoros, horkantással vegyített halk nevetésemet egy nagyobb kortyba fojtom, majd csípőmet döntve a pultnak fordulok vissza felé.
- Nem mondtam volna, ha nem így érezném –jelentőségteljesen pillantok rá a pohár pereme felett, újból megdöntve azt, hogy megint eltüntessek valamennyit a borból.
- Ohh, hát persze… -orrom alatt mormogva nézem végig, ahogy kihátrál nem csak a konyhából, hanem a beszélgetésből is. Mert ugyebár ha a feleségnek nyomja valami a lelkét a férjnek haptákba kell vágnia magát, és kutyakötelességként végighallgatni mindazokat a sérelmeket amik gyötrik szíve választottját… ellenben fordított esetben ez nem bevett szokás. Elvégre egy férfinak nem lehetnek problémái.
- Újonnan ez a konfliktuskezelési taktikád? –lassú léptekkel megyek utána, a zongorajáték végére tűzve a kérdésemet, míg a kanapé háttámlájára helyezkedve, lábaimat összekulcsolva fordulok felé. – Nem mondom, még mindig jobb, mint az eddigi gyakorlatok, javaslom, tartsd meg –szemem elé tartva a poharat lögybölöm fel annak falára a pár kortynyi bort, egy húzásra hörpintve fel a teljes tartalmát.
Mélyen szívva tele tüdőmet szegem fel fejemet, némileg oldalra biccentve azt pillantva először rá, majd a zongorára, végül vissza rá.
- Nem akartam tapintatlan lenni… -szögezem le mindenekelőtt. – De ennyi év titkolózás után az ember óhatatlanul is megpróbálja foggal-körömmel védeni az elfedett kis igazságot –rántom meg a vállamat, próbálva ösztökélni magamat, hogy felfedjem a teljes igazságot, ami ugyebár egy újabb ponton hiúsítja meg a múltbeli énemet abban, miszerint „légy végre férfi!”.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptySzer. Júl. 31 2019, 17:11


Devon & Jules
“Where words leave off, music begins.”

Lázasan kutakodom elmémben, hogy felidézzem azt a pillanatot, amikor minden, amit hosszú évek alatt felépítettünk összedőlt. Keresem, de azt hiszem, hogy nincs egyetlen pillanat, amit kiemelhetnék, hogy az az a pont, amikor atomjaira hullt az életünk. Tégláról, téglára, folyamatosan tüntettünk mindent, ami két ember közötti kapcsolatot házassággá avanzsál. A téglákból pedig hatalmas falat emeltünk magunk közé, ami sajnos erősebbnek bizonyult a szerelmünknél is. Ami egykor összekötött minket, az most szétválaszt, amit szerettünk egymásban most felidegesít. Egyáltalán nem állt szándékomban, hogy ma este is a szokásos veszekedésen menjünk végig újra és újra teljesen eredménytelenül. Eszemben sem volt felidegesíteni őt azzal, hogy kérdéseket teszek fel, nem akartam, hogy úgy érezze számon kérem, hogy el kell számolnia azzal, hogy miért nem avatott be eddig a titkába. Joga van ahhoz, hogy saját titkai legyenek és én ezt nem akarom elvenni tőle, egyszerűen csak annyira meglepett amit láttam és hallottam, nem tudtam magamban tartani a kikívánkozó kérdéseket, pedig talán jobb lett volna. Úgy kellett volna csinálnom, mintha nem vettem volna észre semmit, eljátszani a süketet némát és akkor most nem itt tartanánk. Azt hiszem ez az egész kapcsolatunkra jellemző, többször kellett volna befognom a számat...
jellemzően én azonban erre képtelen vagyok. Most is inkább csak azért hallgatok, csakis amiatt foglalom gondolataimat és ujjaimat a zongora billentyűivel, mert egyáltalán nincs kedve veszekedni vele.
- Eldöntenéd végre, hogy mit akarsz Devon? úgy beszélek hozzá, hogy közben még mindig a fekete-fehér billentyűket bámulom. - Nem veszekedni jöttem haza vagy azért, hogy egymást sértegessük, abból bőven kijutott az elmúlt időszakban. Csak szerettem volna egy nyugodt estét. fordulok szembe vele a mondandóm végén, tekintetemmel rövid ideg az arcvonásait fürkészve. Felsóhajtok.
- Ne haragudj! Nem akartam átlépni a határt a kíváncsiságommal. ha tudtam volna egyáltalán, hogy itthon van, azt hiszem haza sem jöttem volna éjfél előtt, amikor már biztosan alszik, vagy legalábbis kevesebb az esélye annak, hogy egymás torkának essünk. - Nem kell beszélned arról, amit láttam, megértem, ha...nem akarsz mondani semmit. Ígérem nem teszek fel ezzel kapcsolatban több kérdést. már, ha egyáltalán jelent még neki valamit az én szavam. Sok mindent el lehet rám mondani, de azt, hogy nem lennék szava tartó ember, nem. Legalábbis az életem számottevő részében próbáltam betartani mindent, amit mondtam. Kevesebb, több sikerrel.
- Annyit még szeretnék megjegyezni, hogy tényleg fantasztikus volt. valami vékony, mosoly félére húzódik a szám. - Sajnálom, ha nyolc év alatt nem voltak olyan pillanatok, amikor azt éreztettem veled, hogy mennyire büszke vagyok rád.



creditKinézet • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptyPént. Aug. 02 2019, 16:06

Julie & Dae Won
music has healing power; it has the ability to take people out of themselves for a few hours


- Kifejtenéd? –küldöm vissza a válasz-szerű kérdésemet az ő érdeklődő hangvételű mondatára, kíváncsian összevont szemöldökkel sandítva rá érzékeltetve, hogy nem kifejezetten érzem relevánsnak a hirtelen számonkérést. – Én sokszor szerettem volna nyugodt estét… mennyiszer… -jegyzem meg tűnődve tekintve vissza azokra az éjszakákra, amikor hazaesve épp, hogy be tudtam tájolni a sötétben az irányokat elkerülve egy előre nem várt ütközést a berendezési tárgyak egyikével, és máris alacsonyan repülő sértések és negatív ömlengések hada szegeződött felém. Nem jelentem ki töredelmesen, hogy márpedig én teljes vállszélességgel beleállok most bárminemű vitába, mert tagadhatatlan, hogy baromira belefáradtam ebbe a szükségtelen huzavonába. Ettől függetlenül a békétlen gondolataimat nem fogja egyszeriben csillámfényes szivárvány beborítani, csak, mert ő arra szólított fel, hogy tegyem magamat és az indulataimat takaréklángra.
- Azt hittem tudod, hogy nem vagyok olyan ember, aki egyszerűen tárulkozik ki bárkinek is, legyen szó bárminemű sérelemről, vagy egy régóta tartogatott titokról –egészen szomorkás hangvétellel pillantok rá, erős véleményt fogalmazva ezáltal a házasságunkban rejlő egyik problémára: hogy nem ismerjük annyira a másikat, mint amennyire remélni mertük volna. – A kérdések és a szükségtelen nógatás nem minden esetben kifizetődőek. Hidd el, ha nem érezteted a kényszerét annak, hogy márpedig nekem el kell mondanom, bizonyára előbb célt értél volna –meglehet, hogy ezen a ponton mutatkozik meg az, amit Hwan jó múltkorában mondott: hatalmas szakadék van egy nyugati és egy távol-keleti ember gondolatai és érzései között. Nem voltam soha egy kifejezetten érzelgős személy, a sérelmezett véleményemet és az aggályaimat jobb szeretem megtartani magamnak, más esetben viszont elég egy jól irányzott kérdés ahhoz, hogy megnyissam a szelepet, és áradjanak belőlem a szavak. Ez nem az az eset volt…
- Én is sajnálom –jegyzem meg ellökve magamat a kanapétól, lassú lépteim egészen a borosüvegig visznek, hogy újból tölthessek magamnak belőle. – De ne érezd szükségét annak, hogy most egy éjszaka alatt hozd be az elmulasztott nyolc évet –hangom szinte elveszik a pohárban, ahogy azt számhoz emelve nagyobb korttyal hajtok fel egy nem túl kevés mennyiséget a drága francia italból. Mutatóujjam pótcselekvés gyanánt monoton metrumot üt a vékony üvegfalon, szemem kipécézve egy pontot a konyhapulton csakis azt a milliméternyi területet vizslatja.
- Csak tudod… -kezdek bele felkészületlenül, fejemet oldalra biccentve várom a megfelelő folytatásnak tűnő szavak kigondolását. – A megbecsülés, a fontosság érzése, az egymás iránt tanúsított kölcsönös tisztelet, az elfogadás, a tudat, hogy a partnerem olyannak szeret, amilyen vagyok, és nem akar megváltoztatni, hogy a saját igényeinek megfelelő legyek, ez mind ott van az emberben. Bennem is -letéve a poharat, mellkasom elé font karokkal andalgok vissza elé. – Egyszer, még régen a nagyanyám azt mondta, hogy az emberek sokszor rossznak állítanak be, hogy ne érezzék bűnösnek magukat azokért a tettekért, amiket ellened követtek el…

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptyVas. Aug. 04 2019, 12:25


Devon & Jules
“Where words leave off, music begins.”

- Azt akarod sugallni, hogy csakis egyedül én vagyok felelős azért, hogy idáig jutottunk? Beismerem, talán sokszor teljesen fölöslegesen vezettem le rajta a feszültséget, nem állítom egy másodpercig sem, hogy ártatlan vagyok abban, hogy most képtelen vagyunk normális körülmények között meglenni egymás mellett, de azt is túlzásnak érzem, hogy mindenért én lennék az egyedüli felelős. Nem akarom tisztára mosni magam, hiszen rengeteg hibám van és nagyon sokszor viselkedtem úgy vele, ahogyan azt nem érdemelte volna meg, de úgy érzem, hogy ez fordítva is igaz. Maradjunk annyiban, hogy két ember kellett ahhoz, hogy eljussunk idáig. Felállok a zongora mellől, hogy a kiürült poharam újra tölthessem az első osztályú vörös itallal, majd helyet foglalok a kanapén, úgy, hogy tökéletesem lássam őt. Tekintetem azonban nem tudom rajta tartani, lesütöm a pillantásom, így talán neki sem tűnik fel az arcomon megjelenő érzések gyors váltakozása. Fogalmam sincs, hogy képesek leszünk-e valaha úgy beszélni egymással, hogy ne rójuk fel a sérelmeinket, hogy normálisan, két felnőtt módjára tovább tudjunk lépni. Nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás, hogy egyáltalán van-e jó megoldás, de azt tudom, hogy ez az állapot egyikünknek sem jó, így nem lehet közös életet élni.
- Nem szerettem volna, hogy kényszerét érezd annak, hogy márpedig neked erről beszélned kell. Egyszerűen csak meglepett amit láttam és hallottam és természetesen tiszteletben tartom, ha nem akarsz beszélni róla, ne haragudj, ha túlságosan  rámenős voltam. őszinte szavak hagyják el ajkaimat, elég sokszor előfordul, hogy a váratlan helyzetekben hülyén reagálok, de valóban nem az volt a szándékom, hogy ezzel felidegesítsem vagy nyomás alá helyezzem. Ha nem akar beszélni róla, akkor ne beszéljen.
- Semmi szükségszerű nem volt a szavaim mögött Devon, tényleg úgy gondolom ahogyan mondtam. Tényleg ennyire elrontottam volna? Ahogyan közelebb sétál hozzám, pillantásommal végig őt követem, figyelmesen hallgatok. Látom rajta, hogy mennyire megviselt és milyen csalódott, ettől pedig görcsbe rándul a gyomrom. Nekem az lenne a feladatom, hogy teljes vállszélességgel mellette álljak, nem szabadna azt éreznie, hogy nem fontos nekem.
- Én... veszek egy mély levegőt mielőtt folytatom, lecsukom szemeimet és bezárom a könnyeimet. - Beismerem, hogy nem voltam mindig ott melletted amikor kellett volna, hogy nem éreztettem azt, hogy szeretlek. Nem akarom tisztára mosni a nevem, nem keresek kibúvót, de azt soha nem akartam érzékeltetni veled, hogy rossz ember vagy Dae Won. Tudom, hogy talán most már késő mondani bármit is, de én tényleg szerettelek. Sokszor, nagyon sokszor volt alkalom, amikor inkább hallgatnom kellett volna, de nem tettem. Tudom, hogy elszúrtam és az egészben az fáj a legjobban, hogy ezek szerint már az elején sem voltál boldog mellettem. kerülöm a tekintetét, inkább a kezemben tartott poharat bámulom. - Nyolc év alatt soha, nem érezted mellettem azt, hogy fontos vagy nekem?



creditKinézet • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptyVas. Aug. 04 2019, 21:48

Julie & Dae Won
music has healing power; it has the ability to take people out of themselves for a few hours


- Úgy gondolom az elmúlt veszekedéseink tudatában nem vagy eléggé nyeregben ahhoz, hogy te gyanúsíts meg ezzel engem –vágok vissza legkevésbé se finomkodva el a kérdésére való válaszadást. – Ketten kellettünk ahhoz, hogy eljussunk idáig. Nem árulok zsákbamacskát, Julie… tisztában vagyok azzal, hogy nem vagyok szent, hogy százalékos arányban nézve az én nevem mellé is írható bűnlajstrom. Viszont én soha nem akartam a felelősséget a te nyakadba aggatni –mert fordított helyzetben tagadhatatlan, hogy ez nem egyszer, nem kétszer, de megtörtént. A munkám, a családi hátterem, az apám, a felelősségeim és kötelességeim… mind-mind olyan tényezők, amiket bizonyos esetekben elő lehet rángatni, és szépen csokorba szedve őket átnyújtani a másiknak, az orra alá dörgölve, hogy bizony, ezek azok, ami miatt a házasságunk romokban hever. És, mivel kivétel nélkül mind hozzám tartozik, a probléma gyökere is én magam volnék.
A poharamba ömlő bor először az orromig juttatja el az aromáit, mikor mélyet szippantva belőle emelem azt szám elé, majd kortyolva belőle -legkevésbé se borszakértők és borkóstolók által támogatott módon- jutok arra az álláspontra, hogy apránként megértem, mire fel ez a nagy szeretet feleségem részéről a francia ital iránt. Vagy lehet csak maga a szituáció és az alkoholmámor üdvözítő gondolata mondatja ezt velem.
- Mindegy is… -sóhajtom körkörös mozdulatokat írva le kezemmel futtatva fel a vörös folyadékot az üveg falára, kifejezetten átszellemülten nézve a benne támadt örvényt. – Nem kell ennyiszer szabadkoznod. Én is túlreagáltam. Sajnálom… –ismerem be legkevésbé se kellemetlen szájízzel. Az esetek többségében igyekszem reálisan szemlélni azt, ha hibáztam, és annak teljes tudatában járni el a későbbiekben. Bár tény, nem fájt a fogam az általa alkalmazott faggatási kísérletekre, az én ellene tanúsított fellépésem se volt helyénvaló.
Mellkasom előtt font karokkal, leszegett fejjel visznek lábaim elébe, egészen az L alakú kanapé tőle távolabb eső részére. Egy ideig tanácstalanul helyezem súlyomat egyik lábamról a másikra, mielőtt magam alá hajlítva balomat telepednék le a mellém eső oldalra. Stresszhelyzetben jobb szeretek állni, járkálni… a menedzserek és az alkalmazottak is az esetek többségében fel-le grasszálva találhatnak rám az irodámban egy döntéshozatal közepette. Viszont nem akarok erőt statuálni azzal, hogy szükségtelenül fölé magasodok.
- Nem kértem volna meg a kezedet, nem vettelek volna feleségül, ha ne lettem volna boldog, ha ne szerettelek volna... De idővel minden házasságban bekövetkezik az a pillanat, amikor lehull a rózsaszín köd –nem tudom, ez nálunk mikor következett be, de ahogy megtörtént, úgy az egymás iránt tanúsított ragaszkodás, majd maga szerelem is elillant. Bár már abban se vagyok biztos, hogy igaz volt-e valaha az a boldogság, ragaszkodás és szeretet... – Tudtam, vagy legalábbis reméltem, hogy a magad sajátos módján biztosan úgy van –bevallom, mert úgy gondolom, ezen a ponton már talán felesleges szépíteni és virágnyelvű hazugságokkal hitegetnünk a másikat. Ezen már az se segít, és talán eddig se segített…

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptySzer. Aug. 07 2019, 10:04


Devon & Jules
“Where words leave off, music begins.”

Minden egyes alkalommal meddő vitába torkolnak a veszekedéseink. Ő a saját igazát fújja, én pedig talán túlságosan is kiállok a vélt igazam mellett. Kölcsönös sértéseket bánunk egymás fejéhez, amin aztán megsértődünk, nem szólunk egymáshoz és minden kezdődök elölről. Ördögi kör ez, aminek talán soha nem lesz vége. Nem vagyok az emberi kapcsolatok szakértője – ez a házasságom milyenségén is tükröződik – de abban biztos vagyok, hogy nem jó módszerrel közelítünk egymáshoz. Nem is tudom, hogy mit kellene csinálni vagy mondani, hogy legalább egy kicsit javuljon a helyzet. Egyáltalán van még esély arra, hogy rendbe hozzuk a dolgokat magunk körül? Őszintén, én ebben már nem tudok száz százalékig hinni. Talán mindvégig azoknak volt igazuk, akik elejétől fogva azt harsogták, hogy hiba összeházasodnunk, hogy nem passzolunk egymás mellé és ennek csak szenvedés lesz a vége. Tudom, hogy részben igaz, amit mondd, amikor dühös vagyok nagyon sokszor beszélek vagy éppen cselekszek meggondolatlanul.
- Nézd, én tudom, hogy hibáztam, az elmúlt veszekedések alatt olyan dolgokat vágtam hozzád, amit soha nem lett volna szabad. Tisztában vagyok azzal, hogy az én szerencsétlenségem is közreműködött ahhoz, hogy most itt tartunk. A legnagyobb gond, hogy egyikünk sem képes már tiszta fejjel gondolkodni és...bármennyire szomorú belátnom, de azt hiszem, hogy ő már nem is akar próbálkozni. Azt sem tudom igazán, hogy én mit akarok. Az érzéseimmel sem vagyok tisztában. Ha valaki megkérdezné, hogy szeretem-e a férjem, azt válaszolnám, hogy igen, de ha megkérdeznék, hogy szerelmes vagyok-e belé, nos...arra nem tudnék egyértelmű választ adni. Már nem. Egy évvel ezelőtt még sikerült volna, mostanra viszont, már semmiben nem vagyok biztos. Ismételten kiürítem a poharam tartalmát, ha ebben a tempóban folytatom a bor fogyasztását, akkor hamarosan ennek a beszélgetésnek az lesz a vége, hogy beájulok az ágyba. Viszont most mindennél nagyobb szükségem van az alkohol nyújtotta biztonságra, arra, hogy kellően elzsibbadjon az agyam, és ne kell gondolkodnom, ne fájjon úgy, ha rá kell néznem, hogy ne akarjon kiugrani a szívem a helyéről minden egyes alkalommal, ha ráébredek, azt a fájdalmat ami megcsillan a tekintetében én okoztam. Szükségem van a bor émelyítő hatására, hogy ne érezzek semmit.
- Én pedig nem mentem volna hozzád, ha nem éreztem volna ugyanezt. Azon a napon, amikor egymás mellett álltunk az oltár előtt, úgy éreztem, hogy képes lennék hegyeket is megmozgatni, mert te ott vagy mellettem. az üres poharat a kis asztalra pakolom. Felállok, hogy közelebb sétáljak hozzá, de néhány mozdulat után inkább visszaülök a saját helyemre. Nem hiszem, hogy most rám van szüksége, talán már az érintésem is haraggal vegyes undort vált. Bármennyire szeretném megölelni, nem teszem, inkább összefonom ujjaimat és az ölembe ejtem a kezem.
- Úgy is volt. Én...belátom, hogy hibáztam, nem mondtam elégszer, hogy büszke vagyok rád és nem biztosítottalak afelől, hogy jó ember vagy. Tudom, hogy már nincs semmi súlya a bocsánat kérésnek, de kérlek, hidd el, hogy jó ember vagy, és büszke lehetsz magadra.


creditKinézet • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... EmptyKedd Aug. 20 2019, 14:26

Julie & Dae Won
music has healing power; it has the ability to take people out of themselves for a few hours


- Én mindig ezt mondtam neked, Juliana, de te valahogy soha nem hallgattál meg engem –tanácstalanul tárom szét karjaimat, számára is egyértelművé téve azt, hogy hiába a most megtörtén beismerése, ez a múlton már vajmi keveset változtat. És élek a gyanúperrel, hogy se a jelenre, se a jövőre nem lesz kihatással a hirtelen támadt őszinteség. – Soha nem mutattál szándékot arra, hogy meghallgass. Megállás nélkül vagdalkoztál a magad sérelmeivel, amiket én nem söpörtem le az asztalról. De arra soha nem hagytál lehetőséget, hogy én is elmondjam a magam gondjait. Gondolj csak vissza a múltkori esetre… tudnod kellett volna, milyen szavakat vágtál a fejemhez. Ha őszintén ismernél, tudhatnád, hogy annál súlyosabb vélemény számomra nincs… de nem mondhattam el, mert a „ki a hangosabb” játékban újfent felülkerekedtél, az igazam valamilyen úton való megvédését, csak, hogy egy kis beleszólásom legyen a dologba, pofonnal jutalmaztad. Nem tudunk semmit rendesen megbeszélni, mert egyoldalú kiabálás, majd sértett elviharzás lesz a vége –jellemzővé vált a kapcsolatunkra az, hogy bizonyos esetekben, amikor a veszekedésünk a felszínes hisztiket túlszárnyaló mélységekbe bukik, a problémát a szőnyeg alá söpörjük. Akkor este elmentem otthonról, és két nap múlva jöttem haza Hwantól, amikor is a néma ellenszegülés jegyében egyikünk se látta szükségét annak, hogy szót említsünk az aznap esti történésekről. Az először ilyen mértékben elfajult vitáról, a valami okból kifolyólag felhánytorgatott gyerek témáról, amivel csak újból megforgatta azt a bizonyos kést, amit belém döfött, mikor először arra jutottunk, a család-projekt még várat magára.
És váratni is fog… talán okosan csináltuk, hogy nem ugrottunk rögtön fejest a mély vízbe. Mert most, amikor nem csak fizikálisan, de mentálisan és érzelmileg is ennyire távolra kerültünk egymástól, legalább tudhatjuk, hogy kettőnkön kívül nincs más, aki megsínylené ezt az állapotot. Nincsen egy apró kis lurkó az életünkben, aki mást se lát, mint, hogy anya és apa folyton veszekednek, hogy anya egymás után gurítja le a borospohár tartalmát, amit természetesen apa nem néz jó szemmel. Már mégis hogy is nézném? Apám mindig bensőséges kapcsolatot ápolt az alkohollal, arról már nem is beszélve, hogy Hwannal az elmúlt két évünk másról se szólt, mint, hogy vagy részegen, vagy másnaposan került elő valahonnan… Ez az az ok, ami miatt én a harmadik pohár után félretettem a bort, és ami miatt ferde szemmel nézek Julie-ra, amiért ő erre nem hajlandó…
- De ez elmúlt –teszem hozzá, mintegy befejezéseként a gondolatainak. Nem szégyen beismerni- talán nem is az ő mondatának végére akarok ezzel pontot tenni, annál is inkább az enyémekre, amiket ugyan nem mondtam ki, de mind idáig éreztem. Mert volt idő, amikor mindent megtettem volna érte, az elmúlt években igyekeztem a tenyeremen hordozni őt. És mostanra?... ahogy már mondtam, elmúlt.
- Persze… -szomorkás mosollyal bólintok szavai nyomán, egy pillanat erejéig sandítva irányába. Miért nem hangzik őszintének?...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Julie & Dae Won | Where words fail...
Julie & Dae Won | Where words fail... Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Julie & Dae Won | Where words fail...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Fable & Sebastian - Without Words
» More than words • Jake&Madelaine
» Neal and Julie ---- Wild night
» Erik&&Sarah-More Than Words
» Julie & Frannie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: