New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:48-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 15:45-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:49-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 14:46-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 14:40-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Jasper Léon Polignac
TémanyitásJasper Léon Polignac
Jasper Léon Polignac EmptyVas. Jún. 23 2019, 23:47
Jasper Léon Polignac


Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Jasper Léon Polignac
Becenevek:
Jazz
Születési hely, idő:
11.26.
Kor:
56
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
házas
Csoport:
média
Egyetem:
NYU
Munkabeosztás:
újságíró riporter
Munkahely:
USA Today
Hobbi:
ugyan már
Play by:
Christoph Waltz

Jellem
Szóval, volt már, hogy kedves, megnyerő és előzékeny embernek nevezték, de azt csak tévedésből tették. Karizmatikus, de úgy karizmatikus, ahogy például a napjaink sorozataiban szokták a démonokat tenyérbemászó, elragadó figurának bemutatni. Elegáns, menő öltöny, napszemüveg, dohányszemcsék a zakózsebben (pedig már vagy ezerszer leszokott), diktafon, MacBook, Ipad, két Iphone – ebből egy nagyjából két órát bír töltés nélkül, és valamiért mindenkinek ahhoz van meg a száma, három egymással nem párba állítható Airpod (ugye Jasper Léon Polignac nem azért költött többtízezer dollárt Apple termékekre, hogy 2019-ben újságíróként arra szoruljon, hogy kézzel írjon). Aztán ki-kibukkannak az apróbetűs részek:
- Bármit csinálsz, soha nem fogod tudni igazán lekötni a figyelmét. Bármennyire is igaz ez, ő sohasem fogja ezt elhinni magáról, és téged is győzködni fog az ellenkezőjéről (már amennyiben érdemes vagy rá – de ez megint egy hosszabb történet).
- Ha valamit kér tőled, bármilyen körülmények között, bármivel kapcsolatban, azt akkor úgy gondolta, hogy azonnal legyen meg (inkább mondjuk tíz perccel ezelőttre), és mondjuk tegyed félre azt a bármit, amivel épp foglalkozol (legyen az a reggeli kávéd vagy az első szülött fiad, technikailag a kérése súlya mellett nem sok jelentősége van a kettő közötti különbségnek).
- Ha azt hiszed, hogy téved, tévedsz.
- Ha észreveszed, hogy tévedett, számára halott vagy. Vagy legalábbis sohasem bocsájtja meg.
- A családnál vannak szentebb dolgok.
- Prima Polignac közéjük tartozik.
- Még akkor is, ha Prima Polignac, a franc essen bele, maga a család!
- A mentolos csokoládé rosszat tesz a cukornak, de szerencsére a dietetikusának is a lemerülős telefonjához van meg a száma.
- Ne nézd hülyének. (Akkor se, ha lenne miért.)

Múlt
Valahol Louisiana egy szebb napokat látott településén – baromság, kérem, ez a hely még sohasem látott szép napot – mikor már csatakosra izzadtad az ingedet, és a helyi erők – nem hivatalos szervek, ők inkább passzióból tartanak fegyvert, vagy a magadfajta betolakodók ellen – épp csőre töltik a puskájukat, mert rossz ajtón kopogtál kérdezősködni – te pedig kezdesz aggódni, mert éppenséggel tudod, hogy minden okod megvan aggódni, erre fele már nem szívesen jönnek ki a rendőrök ilyenkor, az embereknek hagyják, hogy meg tudják védeni magukat, te pedig ebben a percben épp itt úgy vagy vele, hogy nincs elég érved, amit fel tudnál hozni magad mellett, hogy miért nem tőled kéne megvédeniük magukat – az utolsó dolog, ami hiányzik, hogy a telefonod rezegni kezdjen a farzsebedben. (Ne rakd azt a szart az első zsebedbe, különben megnézheted a golyóidat – mondta Tony még 1999-ben, mikor ennél fiatalabbak voltunk, és én a magam részéről talán egy fokkal kevésbé hülye, meg mikor utolért minket az újhullám, hogy a vezetékes telefonjainkat lecseréljük mobilokra, aztán meg, tudod, nagyjából azóta egyikünknek sem volt egyetlen perc nyugta sem.)
Todd kocsijának hátsóablakát még ki tudták lőni.

- Volt már rosszabb – dünnyögtem valamivel később egy olcsó bárban, amit az út szélén találtunk. Meleg whiskyt ittunk, de három jeget kaptunk bele, közben pedig Todd kurvaanyázott, vagy nekem, vagy azoknak a barmoknak, tudja a fene. Ügyet se vetve rá kortyoltam egyet, még láttam, hogy Adel ügyvédje hívott, mielőtt a telefon kijelzője végleg elsötétült volna. Próbáltam visszakapcsolni, a sötét háttéren felvillant a fehér, beharapott almalogó, de tovább nem jutott, csak az üres elem sziluettje tűnt fel, az elem alján egy piros csíkkal. Most rajtam volt a sor, hogy káromkodjak.
- Már hogy lehetett volna rosszabb? – Todd hangja egy oktávval magasabban szólt az elviselhető tartománynál. – Itt vagyunk a világ kibaszott végén, és azok a kibaszott gyerekek… - sóhajtott, aztán a tenyerébe temetve az arcát az asztalra könyökölt.
- Akkor te sem hiszed már, hogy baleset volt.
- Mi a francot csinálunk itt? – Morogta az ujjai közül. – Mi a francért nem megyünk inkább haza?
- Hát engem ott nem várnak.

Ami nem egészen volt így. Adel ügyvédjét például finoman szólva sem hatotta meg a louisianai meggyilkolt gyerekek története, akik, hát essen bele a franc, pont olyantájt kellett meghaljanak, amikor ő mediációra várt volna engem az én ügyvédemmel.
- Figyelj, öregem, bocs, esetleg szólj már oda Maine-ben minden pedofilnak, hogy egy picit fogják vissza magukat a következő héten, mert Adel Alton épp válni akar. Megvan a száma az ottani püspöknek, ha gondolod, hogy…
Adel Alton ezután a mondat után hirtelen már nem is annyira válni akart, mint inkább a szemeimet kikaparni, majd mellcsonttól ágyékig felvágni a hasfalamat, a beleimet pedig a nyakam köré csavarni.
- Olyan közönséges vagy – csóválta a fejét.
Hát most mit tegyek? Kettőnk közül ő volt a szépíró.

***

Szóval, mikor a vőlegény frissen vált, meg mikor a menyasszony kortárs a vőlegény gyerekeivel, meg mikor a vőlegényt csak hosszas győzködés után lehetett rávenni, hogy ne fesse be az ősz hajszálait (hogy ne akarjon ennél is nevetségesebb lenni), meg mikor a menyasszonyt mindenki próbálja erről az egészről lebeszélni, meg mikor kiderül, hogy a vőlegény a menyasszony anyjának nővérével ugyanazon a koncerten volt a nyolcvanas évek elején, akkor az esküvőt nem szokás nagy dobra verni.
De Prima-val valahogy csak úgy tűnik bármi is értelmesnek, ha felrúg az ember minden szabályt.
- A gyűrűk megvannak?
- Persze.
- A limuzin már megjött?
- Persze.
- Kérsz még egy italt?
- Persze.
- Legyen kicsit erősebb?
- Persze.
- Ideges vagy?
- Persze.
- El fogunk késni!
- Persze.
- A repjegyek a nászúthoz nálad vannak?
- Persze
- Jasper Léon Polignac, fogadod, hogy…
- Persze.

***

Már világosodott, mikor hazaindultunk Ulisses Sartre-tól. Prima az oldalamba karolt, én meg a csípőjébe. Ezt a két háztömböt ami közénk és az otthon közé szorult, úgy döntöttük, legyalogoljuk (azaz vagy tíz percen át a világért sem sikerült taxit fognom, majd mikor felvetette, hogy talán neki kéne ezzel próbálkozni, akkor már biztos voltam benne, hogy a pokolba is szívesebben gyalogolnék, ameddig mellettem van). Útközben továbbra is Georges Seurat-ról pofáztam, és élveztem, ahogy eszi minden szavamat. Később valamit kérdezett, míg én ránéztem a mobilomra, és hevesen egyetértettem vele (utána volt valami él a hangjában, mintha itt most nem arra várt volna, hogy egyetértsenek vele). A két tömb végére neki a lába fájt, nekem meg a fejem. Az ajtó előtt megcsókolt, én mondtam, hogy esetleg összebújhatnánk, ő mondta, hogy ragyogó ötlet, csak előtte lezuhanyzik.
Mire végzett, aludtam.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jasper Léon Polignac
Jasper Léon Polignac EmptyHétf. Jún. 24 2019, 20:23
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Jasper!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Határozottan kijelenthetem, hogy nem egy átlagos személyt ismerhettünk meg a történeted alapján, mégis úgy vélem a maga módján pont ezt tett téged egy olyan egyéniséggé, aki mellett szerencsés, ha az ember megválogatja a szavait és a tetteit egyaránt. Megválogatod a társaságodat, és úgy gondolom ez teljesen jó döntés a részedről, hiszen manapság nem sok olyan ember szaladgál, akire valójában érdemes lenne áldozni az amúgy is rohanásnak állt időből. Azonban akinek mégis sikerül bekerülnie ebbe a bizalmi körbe, nehezebb dolga van a megkönnyebbült szusszanásnál, hiszen nem elég csak elnyerni egy pár másodpercre a figyelmedet, érdemesnek is kell lenni a továbbiakban is, hogy az az érdek a helyén is maradjon.
Igazán tetszett mindaz, amit megtudhattunk rólad és az is, hogy ez a fajta elvekkel és határozott elképzelésekkel teli férfi a történeted további részében sem veszett el. Érdeklődve várom, hogy a továbbiakban milyen módon nehezíted meg majd mások hétköznapjait vagy kik lesznek azok, akik hasonlóképpen járnak el veled szemben. Utóbbi esetében biztos vagyok benne, hogy ezek az emberek rosszabbul járnak, mint ahogyan azt kezdetben tervezték. Smile

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Jasper Léon Polignac A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Jasper Léon Polignac D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Jasper Léon Polignac 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1705
 
Jasper Léon Polignac
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» ophélie polignac
» Nolan Jasper Crowe
» az új mrs. polignac
» Leon Williams
» Geoffrey Polignac

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: