New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Aphrodité Griparis
tollából
Ma 19:25-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 19:00-kor
Karin Bjorge
tollából
Ma 18:30-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 18:28-kor
Karin Bjorge
tollából
Ma 18:24-kor
Aphrodité Griparis
tollából
Ma 17:55-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Ma 17:49-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 17:40-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 16:56-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Charles Rockefeller
TémanyitásCharles Rockefeller
Charles Rockefeller EmptyKedd Május 28 2019, 15:25
Charles Rockefeller


Karakter típusa:
saját/canon
Teljes név:
Charles Rockefeller
Becenevek:
-
Születési hely, idő:
Richford, New York;  1977.01.10
Kor:
42
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Hetero
Családi állapot:
nőtlen
Csoport:
Hivatal
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Yale Egyetem - Politikatudományi, Jogi diploma
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
New York állam kormányzója
Ha dolgozik//Munkahely:
Governor of New York State NYS State Capitol Building Albany, NY 12224
Hobbi:
Utazás, technológiai kütyük gyűjtése, filmek.
Play by:
Brad Pitt

Jellem
Az első kérdés, amit egy politikusnak szegezne az ember, hogy „korrupt”? A válaszom nem, egyáltalán nem szorulok rá, a családom vagyonos.

Hogy korrumpálok e? Áh, dehogy! Eskü alatt sem vallanék ilyet. Csupán szívességet teszek a barátaimnak, ők pedig ezt viszonozzák valamilyen módon.

Nem az a fajta politikus vagyok, akinek a jelmondata, hogy „szavazz rám és felejts el”. Meghallgatom az átlagemberek véleményét, időt szakítok rájuk, de soha nem ígérek olyat, amit nem tudok betartani.

Kinek az érdekét képviselem? A kormányét, az üzleti világét, a dolgozó népét. Kicsit mindenkinek meg kell felelni, kicsit mindenkinek adni kell, kicsit mindenkinek engedni kell, hogy az ember talpon maradhasson.

Az a fajta ember vagyok, akinek a kapcsolatok jelentenek mindent. Szinte mindenhol van ismerősöm, majdnem mindenhová elér a kezem. Szóval, ha a gyerekedet nem veszik fel a Harvardra, az nekem mindössze egy rövid telefonomba kerül. Apró dolgok ezek, mégis nagy hatással vannak a mindennapokra.

Nem szeretek tartozni senkinek, inkább arra törekszek, hogy nekem tartozzanak…

Nagyon társasági ember vagyok, mindenhol szeretek ott lenni ahol valami esemény, értelmes rendezvény van.

Jótékonykodok e? Természetesen, ez alap, értékelik a választópolgárok…

Apám azt mondta, hogy született politikus vagyok. Mindig diplomatikusan viselkedek, mindenkivel kedves vagyok, persze mindenről és mindenkiről megvan a véleményem, csak ezt a megfelelő módon nyilvánítom ki, vagy megtartom magamnak.

Általában mindenkivel megtalálom a közös nevezőt és szinte bármiről el tudok diskurálni, még az időjárásról is, ha szükséges…


Múlt
A családom főként üzleti területről ismeretes. Az olajiparban dolgozók ezt mind tanúsíthatják. Az családom olajjal való kapcsolata az 1800-as évek vége felére tehető, amikor egyre nagyobb jelentősége lett a nyersolajnak. Nagyjából négy generációval ezelőtt John Davidson Rockefeller, az ősöm, kevés tőkével és kemény munkával szert tett egy olajfinomítóra. Innentől kezdve felfelé ívelt a karrierje. Rendkívül jó üzleti érzéke volt és ennek hála összegyűjtött annyi tőkét, amiből megalapította a Standard Oil Társaságot. Nem túl jó hírneve volt az üzleti életben, mert rendkívül erőszakos, másokon átgázoló, minden eszközt felhasználó személy volt. Az ármanipulációtól, a tőzsdemanipuláción át, a megvesztegetésig mindent elkövetett a cél érdekben. Igazi könyörtelen üzleti mogulként vált hírhedté. A család vagyona tehát az olajból származik. A családunk két vonalon tevékenykedik. Az egyik az üzlet, olajipar. A Standard Oil ma már Exxon Mobile olaj és gázipari cégként ismert, ami a világ egyik legnagyobb ilyen területen jelen lévő cége. Apám és a testvéreim inkább üzleti érzékkel lettek megáldva, ezért a cég vezetésében és üzleti ügyek intézésében vállaltak kulcsszerepet.

Nagyapám Nelson Rockefeller inkább diplomatikus beállítottságú volt. A republikánus párt színeiben jeleskedett és érdemeit mutatja, hogy 1953-tól 1973-ig New York állam kormányzói tisztségét töltötte be. 1974-től 1977-ig pedig alelnöki pozíciót töltött be Gerald Ford elnök mellett. Mindezen eredményei jól mutatják, hogy igazán sikeres politikus volt. Alig két évvel a születésem után sajnos meghalt, 1979-ben. Apám mindig is mondta, hogy Nelson nagyapámra ütöttem és nem rá. Nagyapám példáját követve jelentkeztem a Yale-re, mert erről az egyetemről volt a legpozitívabb személyes benyomásom. Politikatudományi és jogi diplomát szereztem. Valamennyi diákszervezetben részt vettem és ezekben igyekeztem vezető szerepet játszani, teljes bedobással részt venni. Már akkor is nagyon társasági személy voltam, ezért minden egyetemi rendezvényen jelen voltam és ezek szervezésében is kivettem a részemet. A diplomáim megszerzése után a vállalatunkban kezdtem el jogi gyakorlatomat. Eközben beléptem a republikánus pártba, mivel a család a régmúltra nézve nagy republikánus párt támogató. Jó volt a megérzésem, hogy ha a világhelyzet, hazai helyzet bonyolult és kilátástalan a jövő, akkor a biztos felé kapaszkodnak, olyankor kevésbé demokraták.

A jogi gyakorlatom megszerzése után az erőimet teljes egészében a politikára összpontosítottam. Jogi tanácsadóként helyezkedtem el a New York-i polgármesteri hivatalban. Hamar bekerültem a képviselő testületbe, mivel igyekeztem mindig a maximumot adni, és persze hozzájárult a családom szerteágazó kapcsolati hálózata is. Már önkormányzati képviselőként is igyekeztem meghallgatni az átlagembereket és beszédet tartani nekik, amiben támogatásomról biztosítottam őket. Sokszor sikeresen teljesítettem a kérésüket, sokszor viszont ez nem jött össze, eltérő érdekek miatt.

32 évesen tovább léptem a célom megvalósítása felé. Ekkor pályáztam meg egy állást a kormányzói hivatalban, amit meg is kaptam. Kemény munka árán a karrierem felfelé ívelt. Mindez a magánéletem rovására íródott, így lényegében a munkámnak éltem, mégis jól éreztem magam. 38 évesen kormányzóhelyettesi tisztségre választottak meg. 2017-ben, 40 évesen megvalósítottam az álmomat, ekkor választottak meg New York állam kormányzójának. E pozíció eléréséhez jócskán hozzájárult a családi hátterem és persze a szakmai hozzáértésem, diplomatikus érzékem és fáradtságos, sokszor éjszakába nyúló munkamorálom. Nagyapám biztos büszke lenne rám, hogy sikerült elérnem, amit ő is.

Azt hinné az ember, hogy ekkora pozíció korlátlan hatalmat is ad. Ez nagy tévedés. Egyrészt korlátoz a kormányzatnak való megfelelés, korlátoznak a törvények az alkotmány és elszámolás a választópolgárok irányába. Mind ezek ellenére építem a kapcsolati körömet, bővítem a befolyási területem és játszom a kis politikai játszmáimat, amik az életem mozgatórugói, és amiben módfelett örömömet lelem.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Charles Rockefeller
Charles Rockefeller EmptyPént. Május 31 2019, 12:34
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Charles Mr Rockefeller!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

No hát tudod te azt jól (hagy ne magázódjak, elég lesz játéktéren tartani a protokollt), hogy amikor megláttam az avatárod, lábon kihordtam egy laza egy perces infarktust. Charles Rockefeller 3874598021  Nem téma. Aztán nagyon kíváncsi voltam, hogy milyennek fogod megalkotni a new york-i kormányzót és azt kell mondanom, hogy nagyon le a kalappal. Charles Rockefeller 690269075 Tetszett a jellemzésnél az a minimális jókedvű élcelődés, játék a szavakkal, meg a kifejezésekkel, ami tökéletesen illik egy politikushoz. De leginkább az tetszett, hogy mégis emberi maradtál. Hát most hogy szólogasson be neked így az ember azt mondd meg, hm?
Na és hát ha azt vesszük ti vagytok New York állam Ewing famíliája, és az apád maga Jockey. Smile Vágom ám a témát, művelt gyerek vagyok. Már amennyire szükséges.
Jah azt meg külön hagy emeljem ki, hogy nagyon tetszett, hogy Nelson Rockefellert illetően a történelmi hűséghez is ragaszkodtál bizonyos mértékig, szóval ezért külön elismerés a user részéről. Charles Rockefeller 4146035580
Pontokba szedett, feszes mégis nagyon olvasmányosra sikeredett az írásod, ami miatt annyira jó érzés volt végighaladni a történeteden. Azért tuti nem lehet jó, amikor az ember feláldozza a magánéletét a sikerért, aztán meg majd a kis selyemhálóköntösödben egy este rájössz, hogy rohadtul egyedül vagy. Siker ide vagy oda. Persze pont én beszélek.
Szívesen sütögetnék veled egyszer mályvacukrot július 4-én, miközben két pofára tömöm az édességet, bevezethetnél a politikatudomány rejtelmeibe a tüzijáték fényei mellett. Ezzel a giccsbe hajló kis szösszenettel engednélek méltó helyedre, az irodába (ovális az is?  Charles Rockefeller 3673325056 ) ahonnan szemmel tarthatod az államot.

A Tara -Plecsnit ezúttal a lehető legnagyobb tisztelettel (minimál pukkedli, csakhogy adjunk a formaságokra) adom át. Színt admin fog neked adni.

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Charles Rockefeller
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Seth Rockefeller
» Charles Hampton
» Dr. Charles Nightingale
» Charles Nash
» Charles T. Darkwood

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: