New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 450 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 433 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (461 fő) Pént. Okt. 18, 2024 6:19 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Rowan W. Mills
tollából
Ma 8:12 pm-kor
Horatio R. Hayes
tollából
Ma 8:04 pm-kor
Eliza Violet Graison
tollából
Ma 7:50 pm-kor
Luana Machado
tollából
Ma 7:49 pm-kor
Duncan Weaver
tollából
Ma 7:11 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 6:48 pm-kor
Millie Crawford
tollából
Ma 6:47 pm-kor
Adrian Bartolomis Brouen
tollából
Ma 6:07 pm-kor
Lyall Bradbury
tollából
Ma 5:57 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
10
21
Diákok
47
36
Egészségügy
26
17
Hivatal
9
13
Média
45
33
Munkások
39
21
Oktatás
16
9
Törvényszegõk
17
40
Üzlet
23
26
Összesen
232
216

Doctors in the Zoo
TémanyitásRe: Doctors in the Zoo
Doctors in the Zoo EmptyMa 6:07 pm-kor
Úgy gondolom, a dolog szépen sikerült. Igen, a szuri az nem volt éppen Laksmi kedvence, nyávogósan, vicsorgósan jelezte, hogy nem szereti, ha tűt szúrnak bele. De szerencsére, a csapat remekül kezelte a dolgot, kedvesen beszéltek hozzá, türelmesen, szeretettel érintették meg, és közben a lehető leggyorsabban tudták le a kellemetlen részt, hogy ne ingereljék őt feleslegesen hosszú procedúrával. Csendes szemlélőként figyeltem a mozdulataikat, hallgattam a párbeszédüket, és mindig a szükséges módon igyekeztem úgy fogni, tartani, vagy éppen fordítani kis barátunkat, hogy segítsek a dokiknak.
Mikor az egyikük, egy fiatalnak tűnő, szőke nő, arra kért, tegyem Laksmit az asztalra, megtettem. Persze azért nem hagytam ott, sem őt, sem őket, nehogy a kislány meglógjon, azaz, akár leessen vagy leugorjon az asztalról, hisz egy ekkora ugrástól még akár meg is sérülhetne a lába, ami nem volna épp jó dolog. Ugyanúgy fogtam őt, csak persze az adott igényeknek megfelelően, például, elengedtem a grabancát, és a hátán nyugtattam a kezem, hogy érezze a jelenlétem, és közben meg is tudja enni a kis falatokat, amikkel megkínálták őt.
Magamban ezen is jót mosolyogtam, már csak a párhuzam miatt is, amit Laksmi és az átlag macskák között éreztem... hisz én is hasonló módszerrel adom be a pirulákat a macskáimnak, ha gyógyszert, vagy hasonló dolgot kell kapniuk, csak annyi a különbség, hogy én virsliben szoktam nekik eldugni az ilyesmiket. Szép vagy sem, néha át kell verni őket kicsit, hogy ezzel megkönnyítsük mindkét fél életét, az övékét is, meg a magunkét is. Laksmi is bekapta a csalit, persze, a husi minden mást legyőzött, és szépen megette a felkínált darabokat, bennük a gyógyszerekkel.
Közben a fiatal nő és kollégái tovább vizsgálgatták a kis oroszlánunkat, rendre elvonva mellette valamivel a figyelmét, hogy ne azzal törődjön, mit csinálnak mellékesen... azaz, igaziból, de az ő számára mellékesen. Mert az ő számára a játék, és a kaja volt a lényeg, az egy mellékes apróság volt, hogy közben meghallgatták akár őt, meg megérintették a hasát, megnézték a fogait. Én pedig közben finoman fogtam, hol itt, hol ott tartottam rajta a kezeim, hogy épp ne legyek útban egyik dokinak sem, de Laksmi se érezze közben azt tévesen, hogy esetleg meg tudna lógni.
Miután sikerült a súlyát is lemérni végül, a dokiék késznek nyilvánították a vizsgálódást. Úgy vélem, ennek a kislány is örült, miután kapott némi harapnivalót is ugye, és játszadozott velünk kicsit, azért inkább már mehetnékje volt, nem vágyott tovább ennyi emberre maga körül, vagy még inkább, emberekre nem vágyott annyira, talán inkább már az anyukájára, az ismerős szagra, és arcra. Amikor leengedtem a földre, persze megint kicsit inkább "macska" volt, a bundáját nyalta, mancsával a szőrét borzolta a feje tetején, mint az átlag cicák, ha összefogdostuk őket, és ők rendet akartak tenni magukon. Persze Laksmi esetében ez inkább játék, utánzás, hisz ezt majd az anyukája megteszi igazából neki. De aranyos volt, ahogy a nagy igyekezetben még kicsit hanyatt is borult ültében, amin mérgelődve nyafogott kicsit, mielőtt megrázta volna magát, aztán futkosott kicsit közöttünk, főleg a nő körül, akitől nemrég ennivalót kapott. Talán azt gondolhatta, ha "játszadozik" még kicsit vele, akkor kaphat még. De persze nem. A nő most csak fényképezte őt, miközben ő produkálta magát. Jól is van ez így, legközelebb majd az anyukájától kap már enni.
Kicsit odébbról figyeltem őket, míg Laksmi szórakozott, ők pedig megörökítették, majd amikor végeztek, összegzésükre bólogattunk egyetértőn, Isabella is, meg én is. Mi is úgy láttuk eddig, hogy a kicsi lány rendben van, de az orvosi megerősítés az mindig jólesett, mégis csak ők látják jobban az olyan dolgokat, mi meg örültünk, hogy Laksmi rendben van, és szépen fejlődik, növekszik, ahogy kell. Holnap pedig majd a csapat is megnézheti őt magának, ha minden jól megy majd, de biztos úgy lesz, hiszen őt mindenki imádja!
Isabella visszaadta a cuccaimat, a telómat az egyik zsebembe dugtam, a füzetemet a másikba, a ceruzám meg a fülem mögé, vissza a helyére. Azután ő kikísérte a dokikat, míg én visszaengedtem Laksmi anyukáját a kicsihez. Aki persze azonnal szemrevételezte is, hogy "a haja szála sem görbült meg" míg magára hagyta őt. De nem volt semmi probléma, Laksmi is rögtön rácuppant anyura, nehogy megint megszökjön előle.
Kicsit néztem őket, de nem sokáig. Néhány perc múlva én is továbbindultam. Kint még láttam Isabellát, az orvosok már nem voltak vele, elhaladtában odaszólt nekem, hogy az óriásteknősöknél lesz, ha keresem, intettem neki, hogy oké, és én meg az ellenkező irányba indultam. Kicsivel előttem, láttam sétálni a szőke lányt a dokik közül. Gondoltam egyet, és utána iramodtam. Pár megnyújtott lépéssel utol is értem, és már majdnem mellette haladtam. Nem akartam megriasztani, azzal, hogy csendben mögé érek, és minden előjel nélkül megérintem például a vállát, az olyanokból szoktak lenni a sikongatások, meg hogy frászt kapnak. Ez New York, itt az emberek frászt kapnak a "csendes követőtől". És az még nekem is derogálna, hogy csengőt akasszak a nyakamba, hogy meghallják, ha jövök. Jó, mondjuk a csilingelős cipő az vicces, de az meg valószínűleg az állatoknak nem tetszene körülöttem.
Szóval, én inkább megnyújtottam még két lépést, és a lány mellé kerültem, majd, ha a látóterébe érésemre nem fordult felém magától, akkor séta közben egyszerűen tapsoltam egyet, hogy a hanghatással magamra vonjam a figyelmét. Ez nem volt példátlan, a magamfajták sokszor kell hogy kreatívak legyenek, ha magukra akarják vonni mások figyelmét, és mivel itt hiába is dobbantanék a lábammal, és nincs villanykapcsoló sem, amit fel meg le lehet kapcsolgatni, se asztal, amin kopogni lehet, így ilyen esetre jó a taps. Ha pedig sikerült rávennem az idegent, hogy rám pillantson, akkor köszönésképpen intettem neki.
mind álarcot viselünk
Adrian Bartolomis Brouen
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Doctors in the Zoo Cf52b5c8647c59c4ac8fad74a591f5e7e87c2ab9

Doctors in the Zoo 4a035afdfb41adcf286cfe67ab50e70c5fb5a609
★ kor ★ :
22
★ családi állapot ★ :
Szingli
★ lakhely ★ :
New York
★ :
Doctors in the Zoo 69d96c7c0c4f0b55e1ab54b2ec354815550606f4
★ foglalkozás ★ :
Diák, festő, lovasoktató, állatkerti alkalmazott, tolmács
★ play by ★ :
Gioele Ossola
★ hozzászólások száma ★ :
19
★ :
Doctors in the Zoo 515e61b8f98aa8dac755fee35e59b8852cd04e94
TémanyitásRe: Doctors in the Zoo
Doctors in the Zoo EmptyHétf. Okt. 07, 2024 9:22 pm

Egy porszem világot jelent,
S egy szál vadvirág az eget,
Fogd föl tenyeredben a végtelent
S egy percben élj évezredet.


Az orvosságok mellett felszerelkeztünk más egyébbel is. Jutalomfalatokkal és játékokkal, amikkel szükség esetén felkelthetjük; vagy épp elterelhetjük Laksmi figyelmét. Megbeszéltünk egy haditervet, hogy én és doktor Perkins miként vizsgáljuk meg úgy a kis oroszlánt; hogy minél kevesebb macerát vegyen észre belőle. Szaftos és puha kis húskockákat készítettünk elő, egyikbe féreghajtót rejtettünk el. Így már rögtön az elején túl is tudunk esni a nehezén, ami után kicsit ki tudjuk engesztelni az ifjú hölgyet. Az állatkerti dolgozók is segítenek, így az egyik fiúra hárul a fizikailag nehezebb része. Ő fogja meg Laksmit, hogy ne tudjon meglépni. Erősen tartja, így szegény kislánynak esélye sincs megszökni. Hangjából kihallható a nemtetszése.
Úgy fordulok, hogy Jack Perkins be tudja adni az injekciót, én pedig meglapogatom a kis oroszlán hasát és amennyire lehet, megvizsgálom őt, amíg ölben van. Na persze nem csendben, mert beszélgetünk és főleg beszélünk a kis páciensünkhöz is. Csak halkan, csendesen. Nyugodtan.
- A szuri után megmérjük a súlyát és hosszát. Utána azokat a kis harapós fogait is; hogy minden rendben van-e nála.
Erre csak bólintok és a harmadik kollégánk elő is veszi a jegyzetfüzetét, hogy felírjon minden szükséges adatot.
- Jól van Laksmi, mindjárt készen vagyunk a nehezével. Kérem tegye le őt a vizsgálóasztalra.
Kérem meg a fiút mosolyogva, aki eddig kitartóan fékezte meg a kis vadorzónkat abban, hogy szélnek eredjen. Akkor kézbe kapom a kis dobozt, amiben az előkészített falatkák vannak. Az egyik gyógyszermentessel kezdek, szabad kézzel kínálgatom Laksmi felé. Az illata tetszetős és a kíváncsiság hamar legyőzi a berzenkedését az idegen falat iránt. Az első kóstolóval megkedveli, így a többit is lassan oda adom neki. Hamarosan lenyeli a gyógyszert is, ami után megsimogatom a fejét és leveszem a nyakamból a fonendoszkópot. Fülemre illesztem, majd a másik felével óvatosan közelítek felé. Szabad kezemmel pedig tollas-csörgős játékkal szórakoztatom.
A hallgatózás után megnyomkodom a hasát, majd jöhet még egy utolsó falatka.
- Gyere édesem, gyere. Nézzük milyen szépek a fogaid, áááhá.
Amíg a húsfalatkát kínálom neki, Jack be tud lesni a szájába. Alaposabb vizsgálathoz már altatás szükséges; de most ennyi is elegendő.
- A fogai erősnek és szépnek tűnnek, itt nincs semmi gond.
- A szíve is rendben, a hasával sincs gond. Az étvágya is jónak tűnik. Mérjük meg a súlyát és jöhet a fotózkodás.
A súlymérés már nem olyan nagy gond, bár nem sok kedve van egy helyben állnia mozdulatlanul. Viszont megoldjuk. Bediktálom a mérési adatokat és lassan elpakolunk. Előkerül két fényképezőgép és egy apróbb kamera is. Az egyik fényképezőgép nálam van, amivel le is ülök a földre. Nem különösebben zavar, hogy hol is ülök valójában. Nem akarunk sokáig időzni, csak pár képet készítünk és egy rövid videót, amin Laksmi a hangját is hallatja. El is készülünk hamar.
- Akkor mára készen is vagyunk a kicsivel, mehet vissza a mamájához. Teljesen egészséges, jó a súlya. Látszik, hogy jó dolga van itt, a mamája gondoskodik róla. Holnap már át lehet engedi a többiekhez, a szokásos módon.
Ebbe orvosként nem szólunk bele, az állatkerti dolgozók jobban tudják ennek a módját. Tudjuk, hogy apránként szoktatják össze a nagyokat a kicsivel, hogy ne essen baja. Viszont a tervek szerint én nem megyek vissza a klinikára, inkább kivenném a napot és sétálnék egyet az állatkertben. Persze azért segítek nekik kihurcolkodni a kocsihoz.
- Jack, akkor ha nem gond, én ma itt tölteném el a napom. Megnézném az állatokat.
Nem egészen orvosi szempontból, csak szeretnék egy kis idő most a vadállatok között eltölteni és nem házi kis kedvencekkel foglalkozni.
- Rendben van Emily, érezd jól magad.
Kiengedem a hajam, de elsőként még vissza térek az oroszlánokhoz. A kinti kifutóról már vissza engedték Laksmi mamáját, és az elkülönített részben vannak. Rácsok választják el a többiektől, így biztonságban ismerkedhetnek egymással. Kis ideig elidőzöm még őket figyelve, mielőtt táskával a hátamon elindulnék felfedezni újra a parkot.


zene | ZOO | megjegyzés | w

Adrian Bartolomis Brouen imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emily Lucas
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Doctors in the Zoo D6d05cf9b7f616bf462b41d91ba7f82da0b612ec
★ kor ★ :
30
★ családi állapot ★ :
Szingli
★ lakhely ★ :
New York....
★ idézet ★ :
" Bárcsak megértenék az emberek, hogy az állatok ugyanolyan kiszolgáltatottak, s ugyanúgy függenek tőlünk, mint a gyerekek; ezt a gyámságot ránk ruházták. " J. Herriot
★ foglalkozás ★ :
Diák
★ play by ★ :
Emilie De Ravin
★ hozzászólások száma ★ :
6
TémanyitásRe: Doctors in the Zoo
Doctors in the Zoo EmptyPént. Okt. 04, 2024 6:45 pm
Szeretem az őszt. Az ősz olyan, mint a fahéjas csiga. A fahéjas csiga, tejszínhabos kakaóval. Aminek a tetején csokireszelék van, meg egy szem meggy. Egyesek szerint ez igényesség, és fura, szerintem meg ez az ősz. És az ősz igényes, és fura. Zavaros, kicsit össze nem illő, és különleges ízű és szagú, és állagú, és kicsit kiszámíthatatlan, és más. Ez az ősz. És akkor még kérdés, hogy miért szeretem? Csak szeretem. Ezt mind. Mert az ősz klassz. És szép, és színes, szagos, és minden, amiről egy művész álmodhat. Ősszel mindent jobb lefesteni, mert más minden, a színek, a fények, minden. Elképzelni is nehéz, hogy lehet ezt nem szeretni... tudom, sokan nem szeretik, és sokan pont az ilyesmik miatt, amiket felsoroltam, de... akkor is furcsa érzés volt, arra gondolni, hogy egyesek ebben nem tudják meglátni a szépet. Pedig a szemüket kiveri.
Amit mondjuk nem tennék szóvá Isabella nevű kolléganőmnek, mert elég karakán természet, meg igazából, tudom, hogy reggel nyakig sárosan jött be dolgozni, mert egy taxis lecsapta egy tócsába hajtva, mikor mellette haladt el, és ezért már eleve paprikásan jött be, és elég esélyesnek tűnt, hogy ha neki például most meg találnám jegyezni, hogy szép az ősz, és stb... lehet, hogy kivenné a fülem mögül a ceruzámat, és mondjuk szemen szúrna vele, hogy elvegye a kedvem az ilyesmi kijelentésektől... amit mondjuk inkább kihagynék, mert szükségem van mindkét szememre, mert egy szemmel nehéz festeni.
Úgyhogy ma inkább például megtartottam magamnak az én saját véleményemet, mikor Isabellával mentünk a dolgunkra, és ő azon morgott az orra alatt, hogy utálja ezt az évszakot.
A ma reggeli feladatunk az volt, hogy legyünk az orvoscsapat segítségére, akik a mi kis új jövevényünk okán érkeztek hozzánk. Pár hete ugyanis kis oroszlánunk született. Utoljára két éve született oroszlánunk, szóval igencsak nagy volt iránta az érdeklődés. Az apukája tavaly érkezett hozzánk Prágából, és rögtön nagy sikere volt a nőstények körében. Bíztunk is benne, hogy nem ez a csöppség lesz az egyetlen kölyök, akivel mostanság megajándékoznak bennünket.
Szerencsére eddig minden szuperül ment a kicsi körül. Laksmi szépen gyarapodott, és az anyukája nagyon jól gondoskodott róla. Az anyukája is fiatal még, így kicsit aggódtunk, hogyan viselkedik majd a kicsivel, de eddig példaértékűen gondoskodó volt vele. Mindent tökéletesen csinált. Egyelőre reménykedtünk, hogy apu is ilyen ügyes lesz, mikor majd megismerkedik a kölykével. Ő ugye biztonsági okokból eddig nem találkozhatott vele, de... most már ez a találkozás is sorra kerül majd, amikor kikerül Laksmi is a többiekhez.
Na persze, ehhez előbb még át kell majd esnie egy-két apróságon ma.
És igen, emiatt jöttek a dokik. Hisz a kis oroszlánt mégsem vihettük hozzájuk, túl sokáig nem volna jó elválasztani az anyjától sem, és egy városi kirándulás amúgy is stresszes lett volna neki. És mivel ma oltásokat is kapni fog, hát, feleslegesen egyébként sem akartuk cukkolni, de így főleg nem. Bár gyerek még, de... azért akaratos kis csaj. És egyelőre olyan, mint egy nagyon nagyra nőtt házi cica, de... erősebb, és... hát, na, csak egy oroszlán, és azért ez egy lényeges különbség. És nem csak azért, mert ha ő harap vagy karmol, az fájdalmasabb lehet, mint egy sima cica esetében, hanem azért is, mert a közhiedelemmel ellentétben, a legtöbb állat bizony nem felejt, megjegyzik a jót, de a rosszat is. Ha azt éli meg, hogy valaki bántja, rosszul bánik vele, akkor emlékezni fog rá, és kihathat az egész életére, a viselkedését és az emberekkel való viszonyát nézve. Szóval nem akartuk, sem feleslegesen idegesíteni, se megijeszteni. Lehetőleg csak annyi stresszt okoznánk neki, amennyivel még nem húzzuk ki a gyufát, ma se, de később se. Nem árt, ha se vacsinak, se ellenségnek nem lát bennünket. Legyünk csak barátok, fő a békesség.
Orvosi csapattal most találkozik másodszor. Elsőre nem utálta meg őket. Akkor is kedvesek voltak vele. Bár az anyukája utána az addiginál is árgusabb szemekkel figyelt bennünket, nehogy megint trükközni támadjon kedvünk. Ezt valószínűleg most is megkapjuk majd, ha észreveszi, hogy csináltunk valamit. És félreértés ne essék, egy anya mindig tudja. Akár ott van, akár nincs. Mert egy anya mindig mindent észrevesz. Az anyák ilyenek. Ösztön. Szóval, mázli, hogy az anyukája is szeret minket.
Már idefelé megállapodtunk, hogy én fogom majd a kicsit, mert... hát, Isabellának ugye rossz napja van, és jobb, hogyha Laksmi nem érzi az ő feszültségét, ha nem muszáj. De nem csak ezért, engem amúgy is jobban lelkesített, jobban szerettem a kölyköket, mint ő. És az ember nem minden nap fogdoshatja a kis oroszlánt, még mi sem. Szóval, ki kell használni egy-egy ilyen alkalmat!
Ezért, amikor a dokiék előkészültek a mókás részhez, és jelezték, hogy megvannak, addigra én is összefogtam a hajam gumival, hogy ne lógjon majd közben a szemembe, és a ceruzát a fülem mögül is kivettem, és Isabellánál hagytam megőrzésre, a noteszemmel és a telómmal együtt, hogy azt se hagyjam el. Erre félviccesen megjegyezte, hogy lassan értékmegőrzőt is nyithatna belőlem, amin elvigyorodtam, és jelelve válaszoltam neki, hogy:
- "Akarsz mégis inkább te macskázni?"
Amire persze azt válaszolta, hogy:
- "Nem, köszi."
Amire pedig biccentettem válaszul.
Tudni kell, hogy Isabella nem volt ugyan könnyű természet, de mi kijöttünk, valószínűleg azért, mert épp eleget dolgoztunk már együtt. Sokszor voltunk csapatban együtt, mert a kevés olyan kollégáim egyike volt, akik értették, ha nem is teljesen, de legalább részben, a jelnyelvet. Ez munka közben gyorsította és időnként meg is könnyítette a kommunikációt közöttünk, főleg, mikor valamit csöndben akartunk elvégezni, és igyekeztünk nem felhívni magunkra az állatok figyelmét, meg ilyenek. Szóval jó munkapáros voltunk.
Tehát, mikor jeleztek, lassan odasétáltam a kölyökhöz, hogy megfogjam. Egy ekkora oroszlánnak ugye, még ha kicsi is, van már azért ereje is, szóval erősen kell ilyenkor megfogni, az ő, és a mi biztonságunk érdekében is. Nem szabadott neki lehetőséget adni rá, hogy túl sokat ficeregjen, vagy meglógjon. Mindezt persze kesztyűben, ami biztonsági előírás is, meg azért is fontos, hogy az anyaállat ne érezze nagyon a kölykén aztán az én szagomat sem. Többek között ezért is csináltuk például reggel ezt az egészet is, mert így, ha magunkhoz is kell fogni a kicsit egy rövid időre akár valamilyen okból, akkor is minél kevesebb idegen szag érje őt, nehogy például más állatok szagát vigyük át rá, mert anyu tuti nem díjazná, ha más állat szaga volna a gyermekén, mikor visszakapja. Az oda is vezethetne, hogy ellöki magától, amit nem szerettünk volna, hisz kell még neki az anyja.
Laksmi persze hangot adott nemtetszésének a szuri kapcsán, amikor beadták neki, ami teljesen érthető volt, azt én se szerettem soha gyerekkoromban, teljesen együtt tudtam vele érezni. Éreztem, hogy szeretett volna ellenkezni, de a grabancánál fogva sokat nem tehetett, azért is volt szükséges őt így lefogni a művelethez, mert ez egy kicsit "megbénította" őt, addig is, míg az orvosok "szurkálódtak vele", meg ilyesmik. Ellenben, a filmezés és a fotózás már kevésbé zavarta őt, sőt, ha most így hirtelen megint újra akarnák forgatni az Oroszlánkirályt, azt hiszem, simán jelölhetnénk bele egy szerepre, hiszen vérbeli kis díva!

Emily Lucas imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Adrian Bartolomis Brouen
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Doctors in the Zoo Cf52b5c8647c59c4ac8fad74a591f5e7e87c2ab9

Doctors in the Zoo 4a035afdfb41adcf286cfe67ab50e70c5fb5a609
★ kor ★ :
22
★ családi állapot ★ :
Szingli
★ lakhely ★ :
New York
★ :
Doctors in the Zoo 69d96c7c0c4f0b55e1ab54b2ec354815550606f4
★ foglalkozás ★ :
Diák, festő, lovasoktató, állatkerti alkalmazott, tolmács
★ play by ★ :
Gioele Ossola
★ hozzászólások száma ★ :
19
★ :
Doctors in the Zoo 515e61b8f98aa8dac755fee35e59b8852cd04e94
TémanyitásDoctors in the Zoo
Doctors in the Zoo EmptyVas. Szept. 29, 2024 3:31 pm

Egy porszem világot jelent,
S egy szál vadvirág az eget,
Fogd föl tenyeredben a végtelent
S egy percben élj évezredet.


Kellemesen őszies reggelre ébredtünk, a városi zajok is ritmust váltanak; hiszen mindenki siet; munkáját kezdeni. Péntek van. Iparkodnak korán végezni, hogy a délutánt kivehessék; ha tehetik. Mi is sietősre vesszük a tempót itt, a Brooklyn Animal Care Center-ben. Fontos dolgunk akad, készülünk már rá egy ideje. A Propect Park állatkertjében nemrég oroszlán született, s lassan tervezik őt kiengedni a szabadtéri kifutóra. Zárt helyét eddig még nem hagyta el, üvegfalon keresztül kísérhették őt figyelemmel a látogatók és a gondozók egyaránt. Ám eljött az az idő, hogy a szükséges védőoltásait megkapja, s egy utolsó orvosi ellenőrzést követően kiengedjék őt az anyja védelmében a többi társa közzé. Régóta vágytam már egy oroszlán kölyökkel találkozni, így elsőként jelentkeztem az orvosok mellé segítőnek. Hiszen egy injekciót beadni egy ilyen kis harapós csintalan jószágnak nem olyan könnyű. S persze készül majd néhány kép és videó is, amit majd az állatkert felhasználhat promóciós anyagában. Történik még persze néhány más fontos vizsgálat is, az oroszlán és környezete biztonságának érdekében. Így megpakolt autóval, két idősebb orvos kollégámmal és még egy segítővel együtt indulunk meg az állatkert felé.
A kocsiból kiszállva két kisebb orvosi táskával, egy kamerával és egy fényképezőgéppel felszerelten indulunk meg az oroszlánok felé, hogy előbb a díszes társaságot vegyük szemügyre. Majd a komplexumot megkerülve betérünk hátra, ahol az elkülönítő rész van. A kicsit, aki nőstény, még nem engedték ki. Etetési idő van, így az anyja kiballag társaihoz, hogy megtömhesse hasát. Ekkor kerítünk sort arra, hogy a kicsit leválasszuk a mamájától; persze csak kis időre. Vigyáznunk kell arra, hogy a szagunkból ne sokat érezzen meg rajtunk és ne lökje el magától a kölykét. Néhány állatkerti gondozó is itt van, hogy a segítségünkre legyenek. A kölyök a méltán híres Laksmi nevet kapta, hiszen tényleg gyönyörű példányról van szó.
Laksmi nem nagyon tart tőlünk, hiszen eddig sem bántotta őt senki, bár a korábbi gyógyszerek bevételét nem kedvelte, s nem is feledte. De érzésem szerint tudhatja már jól, hogy a javát akarjuk a keserű szerek bevételével. Hozzá készülünk az injekciók beadásához, az előkészített szerek egymás mellett várakoznak. Már csak annyi van hátra, hogy az a gondozó megfogja a kis gézengúzt annyira, hogy be tudjuk adni neki az oltásokat. Valamint megvizsgáljuk őt, hogy tényleg minden rendben van-e vele? S hogy majd a képeket és videókat is elkészítsük az állatkert számára. Egyikünk sem néz ki különösebben. Leginkább farmert, vagy vászonnadrágot viselünk, inggel, kabáttal. A kórház emblémájával ellátott sapkában vagy felsőben. Miként én is kényelmes edzőcipőt viselek, kék farmerrel és inggel. Hajamat pedig a biztonság érdekében felfogom erre a kis időre; hogy ne legyen útban. Laksmi kitűnően produkálja magát, vérbeli csajszi és igazi ragadozó, ahogy hangjából is lehet hallani. Külön élvezet volt vele filmet "forgatni".



zene | ZOO | megjegyzés | w

Adrian Bartolomis Brouen imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emily Lucas
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Doctors in the Zoo D6d05cf9b7f616bf462b41d91ba7f82da0b612ec
★ kor ★ :
30
★ családi állapot ★ :
Szingli
★ lakhely ★ :
New York....
★ idézet ★ :
" Bárcsak megértenék az emberek, hogy az állatok ugyanolyan kiszolgáltatottak, s ugyanúgy függenek tőlünk, mint a gyerekek; ezt a gyámságot ránk ruházták. " J. Herriot
★ foglalkozás ★ :
Diák
★ play by ★ :
Emilie De Ravin
★ hozzászólások száma ★ :
6
TémanyitásRe: Doctors in the Zoo
Doctors in the Zoo Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Doctors in the Zoo
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn :: Utcák és parkok :: Prospect Park-
Ugrás: