New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 93 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 81 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Landon Hawk
tollából
Ma 11:43-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:40-kor
Georgia Westfield
tollából
Ma 11:23-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 11:20-kor
Jeffrey Collins
tollából
Ma 11:18-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 11:11-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 11:11-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:36-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:31-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Nothing burns like the cold
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptyCsüt. Ápr. 25 2024, 09:44


Pierre & Deborah

There are no mistakes, only happy accidents.”



Soha nem igazán érdekelt a művészet, valahogyan nem az az út, amin járni szerettem volna, mégis a Pierre lelkesedését hallgatva, kedvem lenne most valamit lefesteni vele, annak ellenére is, hogy nem értek hozzá. Olyan szinten képes át adni az érzelmeit a szavaival, hogy szinte már látom Őt magam előtt, ahogyan ecsetet ragad és le festi ezt az egész tájat, ami minket körülvesz. Mert egyébként azt nem mondhatom, hogy nem szép a fehérrel betakart erdő, és a belőle áradó csend és nyugalom. Számomra ez a helyzet már önmagában kalandosnak számít, hiszen az elmúlt éveim nagy része semmi másról nem szóltak, csak a kórházról, gyerekekről és Lisanról. Ezt pedig így már annyira megszoktam, hogy máshogyan nem is tudnám elképzelni.
- Egyszer nagyon szívesen megnézném néhány alkotásodat. Persze csak ha nem titkosak. - a mosolyom elárulhatja azt, hogy nem csak ezt a helyzetet, amibe csöppentünk tartom érdekesnek, hanem igazából Őt magát is. Nem látok arra nagy esélyt, hogy a tábor után még valaha is találkozhatnánk, talán néhány hónap múlva feledésbe merül ez a napunk, mégis, ha a sors újból úgy hozná, akkor minden bizonnyal nem zárkóznék el attól, hogy még ennél is jobban megismerjem. Természetesen nem vágyok titkos találkákra senkivel, aki a másik nemet képviseli, még azt sem tartom kizártnak, hogy bemutassam egyszer Lisannak.
- Nem...én nem igazán. Nincs időm arra, hogy bármit is alkossak. Egyébként meg ez a művész hajlam a húgomnak jutott ki. Ő ruhatervező és nagyon színes fantáziával van megáldva. - a büszkeség csak úgy árad a szavaimból, hiszen a nem kevés korkülömbség miatt, ami Lily és köztem van, akaratom ellenére is mindig elő tör belőlem az anyáskodás, amivel az is együtt társul, hogy elfogult legyek vele kapcsolatban mindennel, így nem is túlzok, ha azt gondolom, hogy nála ügyesebb divattervező nincs is. Nem véletlenül bíztam rá az esküvői ruháink megálmodását, mert bízok benne annyira, hogy tudom, nem fog csalódást okozni. Akkor sem, ha nem mindig túl fényes a kapcsolatunk.
- Természetesen szoktam utazgatni. Meg nyaralni is. Ha az időm engedi. Meg persze ha sikerül a vőlegényemmel egyszerre szabaddá tennünk magunkat. Nélküle csak ritkán utazok el, akkor is csak munka miatt....ahogyan most. - próbálom nem kimutatni azt, hogy sértő egy kicsit, hogy ennyire nyíltan a tudtomra adta a kérdésével, hogy unalmasnak gondolja az életem. Ami egyébként nem is áll messze a valóságtól, viszont nincs időm nekem arra, hogy a kalandozgatásokra gondoljak. Vagy legalábis próbálom az időre fogni az egészet, mert sokkal egyszerűbb, mint beismerjem, hogy velem van a valódi probléma. Annyira megszoktam a makulátlanságomat, hogy bele gondolni sem mernék abba, hogy mi lenne, ha csak egyetlen egyszer is engednék a csábításnak. És ezzel nem is gondolok semmi rosszra, csak mondjuk olyasmire, hogy legalább időnként el járjak szórakozni, és anélkül rúgjak ki a hámból, hogy rosszul kéne magam éreznem miatta. Nem Lisan az, aki korlátoz, hanem én saját magamat. Mert félek csalódást okozni még önmagamnak is.
- Nem. Vagyis én nem irányítok semmit. Inkább azt mondanám, hogy mielőtt bármit is cselekszem, azt többször is átgondolom, hogy biztosan azt kéne-e tennem. Szeretek megfontolt lenni és úgy dönteni. - amióta az eszemet tudom ilyen vagyok, ami bizonyos határokig talán jó is, de végeredményben aztán mindig oda lyukadok ki, hogy fogalmam sincs, hogy hogyan kell igazán élni. Még az a lázadó kamaszkor is kikerült valamiért, amin az emberek zöme mind végig mentek. - Bocsánat, de... te most festő vagy vagy valami pszichológus? - kínomban még el is nevetem magam a kérdésem miatt, mert rendesen beletrafált egyébként az életem lényegébe. Egyértelműen sokkal kiismerhetőbb vagyok, mint Ő. Ezért is leszek csak még kíváncsibb, mert szeretném megérteni azt, hogy Ő hogyan tud ennyire lazán létezni.  Látszólag az a fajta ember, aki csak a mának él, és egyáltalán nem rágódik sem azon, ami elmúlt, sem pedig azon, hogy mi lesz majd holnap. Képes megélni a jelent. Helyeslően is bólogatok, hiszen valahol igaza van... kár azon töprengeni, ami elronthatja azt a pillanatot, amiben vagyunk. Hiába tetszik, hogy ennyire lazán fogja fel az életet, azért én aggódalmaskodok amiatt, hogy mi fog történni, ha valami bajba keveredünk, miközben ezen az ismeretlen helyen bóklászunk.
- Igazad van. Nagyon fontos egy kapcsolatban, hogy kompromisszumok alakuljanak ki a felek között. Én mondjuk abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy megtaláltam azt a férfit, akivel tökéletesen össze illünk. Nagyon sok közös van bennünk, ami miatt kialakult köztünk egy ilyen széttörhetetlen kapocs. Talán egyszer te is találsz egy hasonló társat. Olyant, aki veled együtt alkot. - hisze ez nem lehetetlen egyáltalán. Azt tartják, hogy a világban mindenkinek meg van valahol a párja, csak elég türelmesek kell legyünk ahhoz, hogy azt megtaláljuk. Én sokkal hamarabb is bukkantam rá az enyémre, mint reméltem volna. Ez valahol jó, de mégis, mintha a gondolataim ellent mondanának a szavaimnak. Hiszen nem mindig érzem úgy, hogy jó az, hogy mindenben egyet értünk, az elmúlt 10 évünk alatt, még csak olyan nagyon szívből jövően nem is veszekedtünk. Pedig azt tartják, hogy az egészséges kapcsolatokhoz fontos az, hogy néha egymásra tudjunk ordítani kígyót-békát. Ahogyan azt is hallottam már, hogy az ellentétek sokkal jobban vonzák egymást, mint azok, akik ugyanolyanok.
Szerencsére az ugató kutya, majd a faház belseje épp elegek ahhoz, hogy a gondolataim elterelődjenek, és közben eldönteni sem tudom, hogy mindaz, amit odabent látok tetszik-e vagy sem. Inkább tartom hátborzongatónak, mint csodálatosnak, de úgy érzem, hogy ezt kár ecsetelnem egy művésznek, aki több, mint valószínű, hogy amint lehetősége lesz rá, meg is fogja örökíteni ezt az egészet. Mégis valami, mintha belülről azt súgná, hogy maradjunk még egy kicsit itt, mert ha bele gondolok, hogy ebben a hidegben ismét milyen hosszú út vár majd ránk, hogy vissza találjunk a hotelig, akkor már abba bele borzongok. Szerencsére Pierre-nek sincs ellenére a dolog, mondjuk szerintem ha rajta múlna az egész, még az éjszakát is itt töltené, a szerinte eszméletlen tárgyak között. Hát én biztosan nem akarok azért itt sok időt eltölteni, és a ház tulajdonosával sem kívánok találkozni.
- Szerintem mi elég nagyok vagyunk ahhoz, hogy ne keressenek. - hiszen a lényeg még mindig az, hogy a kis Dan előkerült, mi meg majd vigyázunk magunkra. Ezt gondolom a többiek is így vélik, bár azért egy fintor megjelenik az ajkamon, miközben bele merülök abba, hogy az emberek igazából milyen rosszak is, és csak a  jó ég tudja, hogy mi mindenre gondolhatnak a hosszúra sikerült távollétünk miatt. Mondanám, hogy nem szokott engem az érdekelni, hogy ki milyennek hisz, de az hazugság lenne... nem szeretek én lenni a pletyka tárgya soha. Akaratlanul is megmosolyogtat végül az, hogy milyen lelkesen helyezi el a fákat a kandallóba, és gyújtsa azt meg, meghallva a tűz ropogását, még elismerően össze is csapom a tenyeremet. Azt hittem, hogy ennél sokkal több időbe fog neki telni, amíg felgyullad a tűz.
- Tökéletesen. - a mosolyom egy kicsit kiszélesedik, majd az ágyon gondosan összefogott pokróc után nyúlok, azt a hátamra terítem, hogy elfoglalhassam végül a helyet az üres széken, azzal közelebb is csúszva Pierre-hez, felé nyújtva a takaró másik végét, ha esetleg Ő is fázna. Nem hiszem, hogy bármi rossz is lenne abban, ha osztozunk, hiszen bármennyire is legeltetem a szemeimet, nem látok ebből a puha anyagból többet. Mintha ma az lenne a sorsunk, hogy mindenünk közös legyen.
- Már csak egy tévé hiányzik és a popcorn. - forgatom meg a szemeimet, és ha hangosan nem is mondom ki, de a lelkem mélyén most már teljes megnyugvást érzek, kicsit olyan meghittnek tűnik ez a pillanat. A felém intézett kérdése azonban annyira meglep, hogy hosszú ideig csak pislogok felé fordulva, és próbálok nem arra gondolni, hogy bármi rossz is lenne a szavai mögött. Illetve nem félre érteni mindazt. Még azt is érzem, hogy az arcom bele pirosodik a zavar miatt, és bár általában mindig tudom, hogy mit kell válaszolnom, de most mégsem.
- Unalmas egyedül tölteni az éjszakát? Ezt úgy érted gondolom, hogy... öhm... hogyan is? - elfordítom róla a tekintetem és inkább a tűzre összpontosítok továbbra is, ami egyre nagyobb lángokban ég, és még mindig gondolatban próbálom jól értelmezni mindazt, amit mondott. Bárcsak ne hiányozna ennyire valami újdonság az életemből. - Végülis nincs abban semmi rossz, ha megtartjuk a szállást közösnek. Van ott hely mindkettőnknek. A vőlegényem pedig... szóval Ő úgyis bízik bennem és... nyílván te sem arra gondoltál, hogy úgy töltsük együtt az éjszakát, hogy... izé... szóval érted. - zavaromban még a fejemet is megvakarom, mert kínosnak érzem ezt az egészet úgy ahogy van. Valószínűleg csak agyamra ment ez a sok sétálás és félre értem a szavait, mert biztosan nem arra gondolt, hogy egy ágyban töltsük el a következő éjszakáinkat. Mert ha minden igaz, abban a házban van több szoba is.

BEE


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Deborah Winchester
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_inline_p7vfpwaGpv1sccn28_250
Nothing burns like the cold 08a4397550de4042d34de8de1b371755e90ca86e
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
F*ckin' Perfect
★ családi állapot ★ :
Love the Way You lie

Nothing burns like the cold Giphy
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p14w054FqA1vn7wmzo3_250
★ idézet ★ :
 Dreams fade. Reality doesn`t.
★ foglalkozás ★ :
Gyerekorvos rezidens
★ play by ★ :
Blanca Suárez
★ hozzászólások száma ★ :
102
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p1cade9xjl1vn7wmzo6_250
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptySzomb. Ápr. 20 2024, 18:16


Deborah & Pierre
"The heart can get really cold
If all you've known is winter."



- Épp ez benne az érdekes, hogy nem kell szépnek lennie vagy különlegesnek, nincs egy megadott séma számomra, amit látnom kell vagy tapasztalnom. Mindig is jobban befogadtam a világ rezgéseit, mint mások. Érzek valami különlegeset ilyenkor a szívemben, ami arra ösztönöz, hogy az élményt, amit feldolgozok magamban, egy teljesen más formában öntsem ki magamból a vászonra. - nem egyszerű megfogalmazni, hogy ilyenkor mi játszódik le bennem, ezt leginkább azok érthetik, akik átéltek már hasonló dolgot. Bennem például ez a vastag hótakaróval fedett ismeretlen erdőség is már most kezd kavarogni, hogy aztán majd ha visszatérek New Yorkba, át tudjam konvertálni.
- Te nem éreztél még sosem ilyet? Hogy láttál valamit, tapasztaltál valamit, és annak hatására úgy érezted, hogy alkotnod kell? Legyen akár egy vers, egy dal, egy festmény, horgolás, bármi. - Deborahról az első benyomások alapján én azt mondanám, hogy talán nem áll olyan közel az efféle dolgokhoz. Nem feltétlenül azért, mert nem szeretne, hanem mert tele lehet olyan gátlásokkal, amik megakadályozzák az elméjének és a kreativitásának a szabad áramlását. Ezek persze csupán csak az első találkozásból adódó gondolatok, könnyen lehet, hogy tévúton járok vele kapcsolatosan.
- Ezt aztán gondolkodás nélkül vágtad rá! - nevetem el magam. - Nyaralni, utazgatni esetleg szoktál? Vagy az efféle újdonság sem vonz? - őszinte érdeklődés csillan fel szemimben, hiszen szeretem megismerni azokat, akikkel összesodor az élet. Bár a helyzetünk most nem feltétlenül a legkényelmesebb, ez szerintem mégsem akadálya annak, hogy magunkba roskadva trappoljuk a hótengerben egyetlen árva szó nélkül.
- Ki mondta, hogy muszáj? - költői kérdésemet megfűszerezem egy sejtelmes mosollyal. - Viszont ezek szerint próbálod irányítani a gondolataidat és a vágyaidat? Nem nehéz így? - puhatolózok nála már így a korai ismeretségünk elején. Szerencsémre az unalmas időjárási viszonyokon kívül eléggé hamar komolyabb témákat tudunk érinteni, úgyhogy reményeim szerint az éjszakai órákra is egy szállón maradunk, hiszen szívesen gördíteném tovább az eszmecserénket egy remek kis bor társaságában.
- Nem félek a magánytól. - újabb könnyed nevetés színesíti meg a fagyos tájat. - Ha annak érzem magam egyszer, majd teszek ellene. Addig miért gondoljak olyanra, ami csak mérgezné a jelent? - a magány eddig messze elkerült, hiszen mindig körbe vagyok véve emberekkel, megadatik a komoly eszmecsere, a szórakozás, az erotika. Nem szenvedek semmiből sem hiányt.
- Nehezet kérdezel! - gondolkodok el egy pillanatra borostámat simogatva szabad kezemmel. - Őszintén... Fogalmam sincs. Egy valami biztos, az illető ne korlátozza le a művészetemet, hanem álljon mellettem. Nem bírnám elviselni, ha valaki beleszólna, hogy mikor és hogyan fessek. Nekem ez az életem. És szerintem egy párkapcsolat is arról szól, hogy két egyéniség összerakja azt, amije van, nem pedig visszafojtja a másikat. Bár erről te biztosan többet tudnál mesélni. - hogy pontosan melyik részére értem, az rejtély marad. Veheti úgy, hogy a kapcsolatában levő elfojtásokra kérdezek rá, vagy arra, hogy milyen remekül lehetnek meg egymás mellett ennyi idő után is úgy, hogy nem vesztették el önmagukat a másik hatására.  
S ha már annyira feszegettük a témát, miszerint Deborahtól távol állnak az új dolgok, én mégis örömmel veszem, hogy nem szalad vissza azonnal a szállóhoz, hanem velem tart egy kis körútra. Azért benne is ott motoszkál a kíváncsiság az új felé! Talán csak nincs mellette olyan ember, aki ösztönözhetné. Eddig legalábbis! Én nagyon ösztönzően húzom magam után a kunyhóba, és neki igazából választása sincs sok, vagy jön velem, vagy a hátsóját éles fogak fogják kóstolni.
- Eszméletlen, csodálatos, hihetetlen! A régi hagyományok... - sóhajtok egyet kellemesen a különleges fűszer illatű levegőbe. - Mi már ennek a modern társadalomnak vagyunk a tagjai, így minden pillanatot megér egy ilyen hely, ami talán ötszáz évvel ezelőtt is pontosan ugyanígy nézhetett volna ki. - hiszen semmi modern dolog nem mocskolja be ezt mesébe illő helyet, ami sok érzékemet eléggé felerősíti... Azonban egy úriember is elveszett mélyen bennem valahol, így a gondolataimat elúsztatom valahova messze a fagyott vidéken túlra. Az ablakon kitekintve ugyan látom a távolban elsétálni a kutyát, viszont az is feltűnik, hogy a hó most sokkal jobban záporozik. Elértek minket a fekete felhők.
- Addigra talán a vihar is továbbmegy. Aztán majd minket fognak keresni. - nevetem el magam halkan, miközben megindulok a kis kandalló irányába, s belepakolom a fákat, majd az apró ágakból csinálok egy fészket, s mint valami tűzmester, az öngyújtóm segítségével pillanatokon belül lángokat varázsolok.
- Így megfelel a hölgyeménynek? - pillantok büszkén a ropogó ágak irányába, mintha akkora nagy tettet vittem volna véghez. Közelebb húzok közben a tűzhöz két széket, az egyiken pedig kényelmesen elnyúlok.
- Kezd egészen otthonos lenni, nem igaz? - ujjaimat a tarkómnál összefonom, úgy figyelem a lángnyelveket, amik szép lassan egyre több fát zabálnak fel.  
- Mi lenne, ha hagynánk úgy a szállást, ahogy van? Nekem unalmas lenne egyedül tölteni az éjszakákat, neked pedig védelemre van szükséged. - mosolygom szélesen. - A párodnak pedig igazából tudnia sem kell róla... - vonom fel sejtelmesen szemöldököm, mintha csak bűnbe csábítanám, pedig ez még közel sincs hozzá.

Deborah Winchester imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Nothing burns like the cold Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Nothing burns like the cold Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
109
★ :
Nothing burns like the cold 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptySzer. Ápr. 10 2024, 18:45


Pierre & Deborah

There are no mistakes, only happy accidents.”



Annak ellenére, hogy Pierre és én teljesen különbözőek vagyunk, úgy érzem, hogy igazán könnyen sikerült megtalálnunk a közös hangot, és a bennem lévő kezdeti közömbösségemet fokozatosan váltja fel az érdeklődés, talán a lelkem legmélyén még izgalmasnak is találom a helyzetet, amibe kerültünk, leszámítva azt a szomorú tényt, hogy mi vezetett minket a semmi kellős közepére. Bár próbálok maximálisan a beszélgetéseinkre koncentrálni, de azért ott motoszkál bennem az is, hogy mi történne akkor, ha nem sikerülne megtalálnunk az eltűnt kisfiút. Általában nagyon pozítiv szoktam lenni, nem is szeretek rossz dolgokon előre pánikolni, viszont ha gyerekekről van szó, akkor hajlamos vagyok néha túlzásokba esni. Ha valaha is megadatik számomra is az, hogy anyává váljak, akkor azt hiszem, hogy túlságosan aggódó lennék, ami nem biztos, hogy jó. A húgom is éppen az miatt emelt maga köré egy falat, amelyen időnként sikerült átfurakodonom magam, hogy aztán következőre egy még erősebbet húzzon kettőnk közé.
- Az ihleted amikor jön, pontosan, hogy kell érteni? Meglátsz egy szép tárgyat vagy épp egy különleges sorsú embert és le fested? - valóban érdekel a válasza, hiszen én semennyit sem értek a művészethez, nem is igazán foglalkoztatott soha semmi azzal kapcsolatban, viszont most kíváncsi lettem, hogy hogyan kell elképzelnem mindazt, amiről Pierre beszél. A legtöbb művészről mindig is azt gondoltam, hogy egy saját maguk által felépített világban élnek, ami miatt nem is képesek látni a teljese valóságot, és azt hiszem, hogy ez alól Pierre sem kivétel. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy néha nem szeretnék én is kizökkenni a saját életemből, amit egyébként könnyen meglehet, hogy én is csak elképzelem, hogy annyira tökéletes, mint amilyennek megélem. Úgy hiszem, hogy ha valóban az lenne, akkor nem érezném egyre jobban magamban azt, mintha valami hiányozna belőlem.
- Nem igazán. Én meg vagyok elégedve az életemmel. - válaszolom meg végül a felém intézett kérdését, a már szokásos, jól begyakorolt szövegemmel, ami egy kicsit eltér az igazságtól, viszont félek attól, hogy ha kimondom hangosan azt amit gyakran érzek, akkor beimserek valami olyant még saját magamnak is, amit eddig mindig mélyen elfojtottam belül. Annyira természetessé vált a környezetemben élők számára az, hogy ilyen vagyok amilyen, hogy szinte már el is várják tőlem azt, hogy megmaradjak mindig ezen az úton. Pierre újabb kérdése pedig ismételten meglep, mintha csak érezné, hogy bizonytalan vagyok az életemet illetően.
- Muszáj, hogy olyasmikre gondoljak és vágyjak, amik bele illenek abba. Néha elég egy aprócska hiba, vagy hamis gondolat és máris pillanatok alatt tönkre tud menni minden, amit hosszú évekig építgetett az ember. - adom meg végül a remélhetőleg elég kielégítő választ a szememet lesütve és közben egy apró sóhajt is megengedek magamnak. Mindig úgy gondoltam, hogy abba kell megkapaszkodnunk amink van, sőt vigyáznunk is kell mindarra, hiszen nem biztos, hogy még egyszer a jövőben lesz olyan szerencsém, mint amilyen akkor volt, amikor megismertem Lisandrot.   Olyanok vagyunk együtt, mintha csak egymásnak lettünk volna teremtve, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az a sok irigykedő tekintet és kedves szó, amit mindig kapunk, ha együtt mutatkozunk valahol. Egyszerűen képtelenségnek tartom, hogy megbánnánk valaha is azt, hogy össze kössük az életünket. Még akkor sem, ha szerintem felesleges cécó az egész. Épp ezért választom a csendben maradást a Pierre megjegyzésére, hiszen egy aprócska részem pontosan így vélekedik az egészről... túlságosan is hozzá szoktam és szoktattam így másokat is arra, hogy az elvárásoknak megfelelően létezzek. Máshogyan talán nem is lehetne.
- Nem tűnsz annak. Nem is félsz attól, hogy az leszel? Én már nem is emlékszem arra, hogy milyen, ha nincs mellettem valaki. - gyakran játszom el én is annak a gondolatával, hogy vajon merre alakult volna az életem, ha nem ismerkedem meg a vőlegényemmel, és mindig arra lyukadok ki, hogy semmiképp sem lenne ennyire tökéletes.- Mit gondolsz, milyen lenne az, aki melléd való? Úgy értem, biztosan van egy ideálod, egy elképzelésed ezzel kapcsolatban. - mivel mi emberek társas lények vagyunk, biztosan azért Ő is vágyna egyre maga mellé, még ha úgy is hiszi, hogy egészen jól el van egyedül. Nem mintha rám tartozna az, hogy merre alakul az élete, nagy valószínűséggel a tábor után találkozni sem fogunk többet, de ha már a sors így egymás mellé sodort bennünket, nem hinném, hogy bármi baj származna abból, hogy megpróbáljuk ki hozni az ismeretségünkből a legjobbat. Könnyebb lenne vissza fordulni azután, hogy megtudtuk, hogy Dan előkerült, de a ház melege azért igencsak arra ösztönöz, hogy inkább azt fedezzük fel, még ha kívülről elég ijesztőnek is tűnik minden. Főleg a hús cafatokkal teli gödör és a minket ugató kutya után. Sőt még az odabent minket fogadó látvány sem azt mutatja, hogy az, aki itt él normális lenne. Így első gondolatra az ugrik be, hogy valószínűleg valami jósnő lakásáára csöppentünk, aki elszigetelve az emberiségtől érzi jól magát, és talán még az ide tévedt emberek fejét is megtöltheti mindenféle ostobaságokkal, bár a véres kés ezt mégis megcáfolja. Így jobbnak látom, ha inkább mégsem képzelek bele az egészbe semmit, mert nagy valószínűséggel közel sem járok az igazsághoz, de azt mindenképp remélem, hogy nem bukkan fel senki és nem vádol meg olyasmivel, hogy be törtünk hozzá. Még, ha úgy is nézhet ki a helyzet, de inkább csak a kíváncsiság vezényelt minket ide, mint a rossz  szándék.
- Eszméletlen? Inkább beteges. Ki rendez be egy házat...így? Mik ezek a fura dolgok? Vagyis azt hagyjuk, hogy mik azok... sokkal fontosabb az, hogy vajon mire szolgálnak? Remélem a faluban nem szaladgálnak véres késekkel. - ugrik a magasba a szemöldököm, majd eszembe jut, hogy mi igazából csak Dan miatt akartunk a faluba menni. De mivel már megkerült, egyáltalán nem muszáj. Mégis a kíváncsiságom túl erős ahhoz, hogy ne akarjak szét nézni ott is. Legtöbbször az emberekben szeretem megkeresni a jót, így a faluban élőkben is az vonz a legjobban, hogy megismerjem Őket, és rá ébresszem a róluk pletykálókat, hogy nincs semmi szőrnyű abban, ahogyan élnek. Nem mintha ez a fa házikó erre lenne bizonyíték. De akkor is. Nem igazán tudom hová tenni a Pierre mosolyát, sem pillantását, de mindenképp zavarba jövök tőle, így csak a szememet le sütve, a cipőm orrát bámulva igyekszem is ezt el rejteni. Csak akkor emelem ismét rá a tekintetem, amikor újból megszólal, így kénytelen leszek mellé lépni, hogy az ablakon kibámulva én is meggyőződhessek arról, hogy valóban nincs már kutya veszély.
- Futni? Ilyen időben? - persze én is szeretnék a lehető leghamarabb megszabadulni ettől a helytől, lehetőlég még az előtt, hogy haza térne a faház tulajdonosa, de valahogy most olyan nehezemre esik ismét ki lépni a hidegbe. Főleg azután, hogy megpillantok a ház sarkában egy kandallót, ami előtt gondosan még a fa is elő van készítve. Még ha tudom is, hogy nem helyes itt maradnunk - ráadásul kettesben -, azért mégis jól esne át melegedni mielőtt újból neki fogunk az útnak, amely ki tudja milyen hosszú lesz.
- Talán senki sem fog megkövezni azért, ha előbb jól felmelegedünk. Persze csak ha tudod, hogy hogyan kell tüzet rakni. - bökök a fejemmel a kandalló irányába, még mindig bízva abban, hogy az aki itt lakik, még legalább egy fél órát nem szándékozik elő kerülni. Bár ettől a helytől a hideg futkos a hátamon.

BEE


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Deborah Winchester
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_inline_p7vfpwaGpv1sccn28_250
Nothing burns like the cold 08a4397550de4042d34de8de1b371755e90ca86e
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
F*ckin' Perfect
★ családi állapot ★ :
Love the Way You lie

Nothing burns like the cold Giphy
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p14w054FqA1vn7wmzo3_250
★ idézet ★ :
 Dreams fade. Reality doesn`t.
★ foglalkozás ★ :
Gyerekorvos rezidens
★ play by ★ :
Blanca Suárez
★ hozzászólások száma ★ :
102
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p1cade9xjl1vn7wmzo6_250
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptyKedd Ápr. 02 2024, 07:14


Deborah & Pierre
"The heart can get really cold
If all you've known is winter."



Csak egy óvatos mosolyt ejtek el, mikor Deborah azt firtatja, hogy ha mindenki így gondolkodna, mint én, akkor egy jobb világot élnénk. Talán ha a lényem pozitív oldalát nézzük, akkor valóban így lehet. Ám ha behúzzuk a sötétséget is... Az bizony könnyen átvehetné az uralmat egy társadalom fölött, és taszítaná le az egészet a Taigetoszról. Még szerencse, hogy azúrkékjeim annyi mindent képesek elfedni a világ elől, ajkaim meg pedig csodás szólamokkal tudják leplezni a teljes valóságot.
- Igazság szerint mindennel sokat foglalkozok. Érdekel az is, hogyan fejlődik a világ, és az is, ami a múltban ragadt. Mindig kellenek számomra új élmények és impulzusok, új emberek és gondolatok, mert ezek elengedhetetlenek az ihletemhez. - a lángnyelvek szinte kipattannak hangomból, miközben olyan áhítattal beszélek.  El sem tudnám képzelni úgy az életem, hogy megüljek a kavargó mindennapokban, s másról se szóljanak a napjaim, mint egyszerű munkáról és pihenésről. Én nem erre születtem, és sokan mások sem, akik egy illúzióba ragadtak.
- Te még sosem agyaltál azon, hogy máshogyan élj? Hogy kitárulkozz a világnak és új élményeket szerezz? - kérdezem tőle lelkesen, s bár még nem ismerem őt egyáltalán, így nem tudnám megmondani, hogy illúzióban élhet-e vagy számára tényleg ez a nyugodalmas, izgalommentes élet a sorsa. Talán ha látok majd valami különleges parazsat a tekintetében, akkor megpróbálhatom azt feléleszteni, de ha nem, akkor kár is bolygatni azzal, hogy lépjen ki a komfortzónáján kívülre, és ismerje meg azt a világot is. Nem mindig kell önjelölt hősnek lennem.
- Na és a te gondolataid és vágyaid beleillenek a társadalmi normákba? - sejtelmes mosolyom halvány ívet vesz felfelé. Ezen a borongós, hóvihartól vert erdőségben annyira magunk mögött kellene hagynunk a normákat! Deborahnak legalábbis biztosan. Vannak itt is szabályok, persze, de annyira messze vagyunk a világtól és annak belénk kapaszkodó kezeitől, hogy kár lenne most is arra törekedni, hogy megfeleljünk bárminek vagy bárkinek.
- A világnak normális ez. - ennyivel zárom le csupán a témát, hiszen véletlenül sem szeretném, hogy félreértse, hogy a házasságát próbálom bírálni, hiszen ez közel sincs így. Ha két ember igazán azt érzi, hogy egymás kezében fognak elmerülni őszes hajjal, ráncokkal borítva, két hintaszékben, akkor pecsételjék csak meg az állam előtt is bátran. Sajnos azonban a házasságok nagyobb része végződik kudarccal, mikor is az emberek nyomás és megszokás hatására vágnak bele olyan dolgokba, amiket valójában nem is szeretnének.  
- Magány? Magányosnak tűnök? - ezen azért derülök egy jót, még a sűrű, fekete felhők is vidámabban ontják ránt a kövér hópelyheket. - Talán csak még nem érkezett el az az ember az életembe, aki úgy igazán mellém való lenne. - vonom meg vállam, hiszen ezen túl sokat agyalni sem szoktam, mivel nem érzem semminek sem a hiányát az életemben. Ha azt szánták nekem, hogy életem végéig így éljek, ám legyen! Ám ha találkozok a nagybetűs Ő-vel, jöjjön csak! A pillanatból kell kihozni úgyis a szépet, nem igaz?
Nagy szerencsénkre a kis Dan előkerült, ám ez még nem indok arra, hogy azonnal visszafussunk, s magunk mögött hagyjuk ezt a különleges vidéket. Most biztosan pátyolgatják őt, s dorgálják is egy kicsit, hogy ekkora frászt hozott mindenkire. Mi azonban folytatjuk utunkat tovább az erdő mélyére, ami nem is olyan biztonságos, mint amilyennek elsőre tűnt. A ház, vagy a rengeteg őrzője hamar a tudtunkra adja, hogy máshol talán tágasabb lenne lennünk, s mielőtt ezt még egy bőséges harapással nyugtázná, berontunk mindketten a házba.
Arra közel sem számítok, hogy egy erős, ám kellemes fűszeres aroma köszönt minket egyből, mely engem is köhögésre késztet, viszont egyből megtölti a tüdőmet, amitől kissé fel is élénkülök. Pár pillanatig várok valami furcsa hatásra, esetleg émelygésre, rosszullétre, bármire, de ez szerencsére nem érkezik. Talán csak a benti szagot próbálja elnyomni ez? Bárhogy is legyen, elkezdek körbejárni az apró kis kunyhóban, mely annyira valóságosnak, annyira régimódinak tűnik! Először elgondolkoztam azon, hogy esetleg ez mind egy remek díszlet, de minél több mindent nézek meg magamnak, annál inkább jövök rá, hogy itt bizony minden teljes valójában létezik.
- Szerinted nem? Nézd csak meg! Mikor élhetünk át ilyesmit a hétköznapokban? - legyintek körbe lelkesen. - Ez a hely... Eszméletlen! Vajon ha ez a kunyhó ilyen, mi lehet a faluban? - elmélkedek, miközben az alvadt vérrel borított kést fürkészem. Felmerül bennem a gondolat nagyon hamar, hogy nem mindig adatik meg az embernek, hogy egy ilyen különleges és veszélyes helyen élvezzen mélyen a másikba, de kósza gondolataimat csupán egy igazán sejtelmes mosollyal adom tudtára Deborahnak. Átkozott lennék, ha a szerelmük kapujában próbálnám elcsavarni a fejét, de azért pár kellemes gondolatot megér az a rozoga ágy és ez a kísérteties légkör, no meg a hölgyemény formás ajkai. Mélyet sóhajtok a levegőbe, végül a koszos ablakhoz lépek, s elhúzom enyhén a függönyt.
- Úgy látszik, hogy a kutyát nem is igazán érdekeljük. Már a távolban szimatol. Ha még távolabb ér, szerintem futhatunk. - állapítom meg, hiszen kár lenne órákhosszat itt gubbasztani a négy fal között, főleg, ha már elmúlt a veszély.  

Deborah Winchester imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Nothing burns like the cold Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Nothing burns like the cold Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
109
★ :
Nothing burns like the cold 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptyKedd Márc. 26 2024, 09:47


Pierre & Deborah

There are no mistakes, only happy accidents.”



Mindig is hittem abban, hogy minden, ami velünk történik az okkal van, ahogyan abban is, hogy egyes embereket sem véletlenül sodor az útunkba az élet. Pierre nagyon sok mindenben hasonlít hozzám, annyi különbséggel, hogy amíg én könnyen megfejthető vagyok, addig róla ezt nem igazán lehet elmondani. Van benne valami fura, amit csupán csak annak tudok be, hogy a művészet iránti szeretete teszi olyanná. Köztudott tény, hogy minden művész egy kicsit olyan, mintha nem is a földön járna, hanem inkább csak a saját kis világa körül lebegne. Pierre azonban mindennek tűnik, de önzőnek semmiképp.
- Ez nagyon szép tőled. Talán, ha minden ember így gondolkodna, akkor nem tartana itt a világunk, ahol. Nem lenne ennyi éhező és árva gyerek sem. - bólintok helyeslően, és igyekszem nem túlzottan kimutatni azt, hogy mennyire le vett a lábamról az imént elhangzott mondataival. Bár Lisan is van, hogy néha eljön velem egy árvaházba, és valóban próbál úgyis tenni, mint akit meghat a gyerekek látványa, de valójában ismerem Őt annyira, hogy tudjam, csakis az én kedvemért teszi, önszántából biztosan eszébe nem jutna. Nem azért, mert rossz ember lenne, sőt... csak valahogy mindkettőnket más dolgok érdekelnek. Az a szerencse, hogy az évek során sikerült megtanulnunk azt, hogy miképpen alkalmazkodjunk egymáshoz. Ezért tűnünk még mindig tökéletesnek együtt.
- Úgy tűnik, hogy sokat foglalkozol a kevésbé modern társadalommal. Nekem egészen eddig eszembe sem jutott, hogy lehetnek olyanok is, akik másképpen élnek, mint mi. Meglehet mondjuk, hogy az Ők világuk épp amiatt kicsit normálisabb is, hiszen a világot egy kicsit megbolondította ez a mindenféle modern dolog, viszont számomra akkor is különös. Én kicsit ragaszkodó természetű vagyok, és épp ez miatt nem is igazán érdekelnek az olyan dolgok, amelyek nem a számomra megszokottak. - fejtem ki ismét a véleményem, és talán a lelkem egy legeldugottabb zúgában ott rejtőzik a kíváncsiságom is, hogy milyen lehet másképpen élni, mint amihez hozzá vagyok szokva, de az ilyen érzéseket mindig jobban szeretem elnyomni magamban, hiszen a legnagyobb félelmem az, hogy teszek valami olyant, amivel csalódást okozok az embereknek, és az miatt eltűnik belőlem ez a példás jellem. Hiszen az embereknek olyan természetessé vált már az, hogy ilyen vagyok, amilyen. Azt hiszem, hogy máshogyan nem is tudnának elképzelni. Én sem magamat.
- Mióta az eszemet tudom ilyen vagyok, igen. A húgom szerint unalmas. Mások szerint tökéletes. Szerintem pedig... csak törekszem arra, hogy megfeleljek a társadalomnak. - nemes egyszerűséggel vonom meg a vállamat egy mosoly kíséretében, épp úgy, mint aki bele törődött abba, hogy ez a szerepe. Nagyon is meg vagyok elégedve az életemmel, még ha egyre gyakrabban érzem is azt, hogy valami hiányzik belőle. Azt hiszem, hogy minden, ami nincs meg bennem, azt megkapta a húgom, és épp ezért vagyunk szöges ellentétei is egymásnak. Hiába igyekszem még a mai napig is áttörni a kettőnk közti gátat, Lily folyamatosan újra építi azt, ezért is nem sikerült annyira közel kerülnöm sem hozzá, mint szerettem volna, talán a túlzott féltésem és az időnként még most is elő kivánkozó anyáskodásom az, ami távol tartja tőlem.
- Mikor hosszú éveken át együtt vagy valakivel, akkor valahogy egy idő után az a normális, ha hivatalossá is teszitek a kapcsolatotokat. Mi 10 éve vagyunk együtt, lényegében a fiatalságom egyetlen emberről szólt. Miért bánnám meg ezt a későbbiekben? Semmi sem változna, csak... feldobná az egészet egy papír. Meg megváltozik a nevem. - azt nem akarom már közölni vele, hogy egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy szükségünk van arra a felhajtásra, egyébként sem szeretek a figyelem középpontjában lenni, meg mindenki erre is vár már azóta, hogy az Egyetemről haza tértünk. Lily lelkesen tervezi a ruháinkat és én is azon vagyok, hogy ki vegyem a részem a szervezésből, bár valószínűleg ha csak rajtam múlna, akkor letudnám az egészet szűk családi körben. De egy tökéletes párnak természetesen tökéletes esküvőre is van szüksége.
- Erőltetni valóban nem szabad egy kapcsolatot. Viszont ha meg sem próbálsz esélyt adni senkinek, akkor nem tudhatod, hogy működhet-e. Pár éjszaka kétlem, hogy elég lenne ahhoz, hogy megtapasztald azt az érzést. Mondjuk azt tartják, hogy a szerelem egy idő után eltűnik, és csak a szeretet marad. De az is több, mint a magány, nem? - azért, mert én nem vagyok és nem is voltam soha híve az egyszeri alkalmaknak, nem  ítélkezek az felett, aki úgy jobban érzi magát, hiszen minden ember a saját sorsa kovácsa. Én személy szerint mindig is jobban szerettem minden előtt megismerni a partneremet, randizgatni és igen... a romantika híve vagyok.
Bár a kisfiú előkerült, mégis hagyom, hogy Pierre rá beszéljen arra, hogy tovább fedezzük fel a hóvihar kellős közepén a helyet, kicsit valóban csábító az a házikó, de nem azért mert azt gondolom róla, hogy bármiféle kincsre is bukkannánk odabent, hanem inkább amiatt, hogy át melegedhessünk egy kicsit. A viharral együtt a levegő is kezd egyre jobban lehűlni. Az a sok mindenféle hús cafatka viszont nagyon hamar el is veszi a kedvem az egésztől, és bár Pierre igyekszik arra, hogy az ostoba gondolataimat, amelyeket ki sem mondtam, eltűnjenek a fejemből, de nem igazán hiszem, hogy bármi normális is köthető ehhez az undorító látványhoz. Időm sincs rajta tovább filózni, mert egy morgó kutya messziről is képes a tudtunkra adni azt, hogy nem kívánatos személyek vagyunk itt. Úgy is érzem magam, mintha betörtünk volna valakihez. Engedelmesen maradok még mindig mozdulatlan és csak a szemem sarkából figyelem a Pierre óvatos mozdulatait, értetlenség ül ki az arcomra közben, és bár felkészülök, de fogalmam sincs, hogy mire is. Mintha két kamasz lennénk, akik valami rosszban sántikálnak. Még meglepődni sem igazán van időm semmin, csak botladozva követem Őt, eszem ágában sincs tiltakozni. Még meg is könnyebbülök egy kicsit, amint be érünk a házba, amely csak addig tűnik biztonságosnak, amíg valami füst szerűség nem fújódik ránk, egy asztalon lévő kis piros koponyának tűnő valamiből, amely egy vékony zsínorral van hozzá kötve az ajtóhoz, így gondolom, hogy annak a nyitásával majd csukásával fújja ki magából a fura, de egész kellemes illatú akármit. Köhécselek egyet, és kezemmel kezdek legyezni is az arcom előtt, szerencsére nem tart sokáig ez a számomra különös látvány.
- Ez meg mi a fene volt? - szólalok meg végül, és amint ki tisztul minden körülöttünk, szinte csodálkozva nézek körbe. Mindössze egy ágy van idbent, amelyre fel van függesztve egy hófehér álom fogó, amely azélet fáját jelképezi, és egy nem túl kis asztal, amin mindenféle furcsa tárgy pihen. Érdeklődve közelítem is azt meg, hogy jobban szemügyre vegyem a rajta lévő tárgyakat, de nem mindent ismerek fel. A biblia talán az egyedüli, ami normálisnak tűnik, meg valami kártya paklit, amilyennel eddig még sosem találkoztam. De akad ott egy fehér nyelű kés is, ami azt hiszem, hogy nem festéktől piros, egy fekete macska porcelán szobor, valami kötél és ezek összességében épp elegek is ahhoz, hogy hátráljak, így tökéletesen szembe is tűnik velem néhány a falon lógó festmény meg rajz, amelyekből még ki venni sem tudok semmi normálisat, szóval azt hiszem, hogy bárki is lakjon itt, az ép elméjűnek aligha nevezhető.
- Még mindig azt gondolod, hogy izgalmas ez a hely? - pillantok a Pierre irányába, mert a hátborzongató látványtól szinte meg is feledkeztem arról, hogy nem egyedül vagyok. Szerencsémre.

BEE


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Deborah Winchester
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_inline_p7vfpwaGpv1sccn28_250
Nothing burns like the cold 08a4397550de4042d34de8de1b371755e90ca86e
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
F*ckin' Perfect
★ családi állapot ★ :
Love the Way You lie

Nothing burns like the cold Giphy
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p14w054FqA1vn7wmzo3_250
★ idézet ★ :
 Dreams fade. Reality doesn`t.
★ foglalkozás ★ :
Gyerekorvos rezidens
★ play by ★ :
Blanca Suárez
★ hozzászólások száma ★ :
102
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p1cade9xjl1vn7wmzo6_250
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptyVas. Márc. 17 2024, 06:29


Deborah & Pierre
"The heart can get really cold
If all you've known is winter."



- Tudod, Deborah, egy olyan világot élünk, ahol az emberek gondolatait, érzéseit, vágyait, kreativitását próbálják elfojtani. És azt is be kell látnunk, hogy manapság bőven kell ahhoz is pénz, hogy valaki kitörjön. Annyi művész van a gyerekek között is, hogy az hihetetlen! Rossz nézni, hogy egyre kevesebbeknek sikerül kibontakoztatniuk azt, ami bennük lakozik, úgyhogy igen, próbálok segíteni. - az egész világot azonban nem tudom a nyakamba venni, de nem is az én tisztem, hogy megváltsam. Az életnek nem csak abból kell állnia, hogy másokat segítünk, hiszen közben elfelejtjük azt, hogy mi kik vagyunk valójában. Mondjuk ilyen hóviharban, amiben most épp mászkálunk, nem olyan könnyű elfelejteni...
- Azért akad még olyan hely, amit nem érintett a modern világ. A régi hagyományokat pedig nem mindig egyszerű megérteni. Mai fejjel lehet eléggé sötétek és komorak, de hát mi egy másik világba születtünk már. Például ami neked lehet, hogy hétköznapi, az az elmaradott embereknek szokatlan lehet. - és ami ismeretlen, attól könnyen félhetünk, így tényleg érthető, ha annyira elutasító az a falu tőlünk nem messze. Remélhetőleg nem hozzájuk köthető Dan eltűnése, s ha találkozunk valakivel, akkor abba szorul annyi empátia, hogy segítsen nekünk. Egyelőre azonban a kezdeti nyomokat már rég betemette a fehér lepel, így ha a léptek között lett volna bármi nyom, azt már elfedte a természet.
- Egész életedben ilyen békés voltál? Vagy történt talán valami, ami miatt esetleg félsz kilépni a komfortzónádból? - egy mosollyal jelzem irányába, hogy természetesen nem fontos erre a kérdésre válaszolnia, de engem azért érdekelne, hogy Deborah, aki olyan, mintha maga lenne a nyugalom szigete, vajon egész életében ilyen lehetett?
- Nem feltétlenül. Vannak olyanok, akiket nem annyira hoz lázba az esküvőjük, nem pörögnek rajta éjjel és nappal, nem bújják egész nap az újságokat. És vannak azok, akik csak az előkészületekkor döbbennek rá igazán, hogy rossz döntést hoztak. - nem mintha ezzel célozni szeretnék bármire is, hiszen egyáltalán nem ismerem a mellettem lépkedő hölgyeményt. Ha boldog, akkor más nem is számít egyáltalán.
- Ebben igazad van, ezt aláírom. Elvégre társas lények vagyunk. Viszont én nem vagyok annak a híve, hogy azért legyen valakim, hogy “csak legyen”. Annyira sokan élnek boldogtalan kapcsolatban, szerelem és tűz nélkül! Én nem akarom ezt erőltetni. Még nem jött az az ember az életembe, aki mellett le tudnék horgonyozni. Addig pedig élem a saját kis világom. Egy vagy páréjszakás kalandok, rövidebb találkozgatások kötöttségek nélkül. Van, aki ezt elítéli, de kérdem én, nem jobb szabadnak lenni és élvezni az életet, mintsem láncok között legyél és erőltess egy kapcsolatot? - ez azonban csak az én véleményem, biztosan sok olyan pár talált már egymásra, akik őszinte boldogságot éreznek. Talán majd egyszer nekem is eljön ez az idő, addig azonban kár lenne bármire is rágörcsölni.
Szerencsére a keresésünk ugyan vakvágányra fut, és a lehető legtávolabb kezdtünk hadjáratot, végül mégis csak jól alakul ez az egész. Mégsem megyünk még vissza, hiszen a kunyhó úgy csábítgat, mint egy szirén a ködös vizeken a naiv hajósokat.
- Végül is valahova dobni kell azt, amit nem használnak fel a hús mellett. Lehet, hogy majd elássa. - egy biztató mosollyal próbálom feldobni Deboraht, s talán jobb is, ha nem közlöm kusza gondolataimat felé. Az én verzióm már kissé sötétebb... Ezen azonban időm sincs agyalni, hiszen mikor megérinti a karom, akkor veszem csak észre azt a vérebet, ami a semmiből bukkant fel. Nem úgy tűnik, mint aki szívesen tágítana mellőlünk, úgyhogy nagyon gyorsan kell találni valami megoldást, mielőtt még baj történik. Megjegyzem, mindennek ellenére titkon mocskosul élvezem!
- Ne nagyon mozogj. - súgom halkan Deborah felé, miközben mellette nagyon lassan leguggolok a föld irányába, s elkezdek tapogatózni a kis gödörben, ahonnan előszedek egy nagyobb csontmaradványt.
- Készülj. - azt azonban nem mondom, hogy mire, hanem váratlanul a kutya irányába hajítom a csontot, s mikor amaz utánaered, hirtelen megragadom Deborah karját, majd a kunyhó irányába kezdem őt húzni, ha hagyja. S remélhetőleg hagyni fogja, mert én bizony megindulok előre. Szinte betörök a záratlan ajtón, s ha a hölgyemény is velem tart, akkor egyből magunkra csukom a rozoga faajtót, melynek vaskos kilincsét még ez a kutya sem tudná erővel lenyomni. Ám ami fogad ott bent... Attól még én is elképedek. Mintha egy mesebeli boszorkány kunyhójába csöppentünk volna.

Deborah Winchester imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Nothing burns like the cold Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Nothing burns like the cold Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
109
★ :
Nothing burns like the cold 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptyKedd Márc. 12 2024, 11:53


Pierre & Deborah

There are no mistakes, only happy accidents.”



Megpróbálok minden rossz érzést elengedni, ami bennem van az eltűnt gyerekkel kapcsolatban, és csakis arra gondolni, hogy minden rendben lesz, miközben egyre jobban magunk mögött hagyjuk a fa házakat. Nem teljesen így képzeltem el a mai napomat, de ha már így alakult, akkor mindenképp ki kell hoznunk belőle a legjobbat és csakis arra koncentrálnunk, hogy a kisfiú elő kerüljön. lehetőleg épségben. Az egyre nagyobb pelyhekben hulló hó és a rengeteg fa, ami körülvesz minket, azonban mégsem annyira megnyugtató a számomra, és hiába látom, hogy minden táblákkal van kijelölve, meg a fákba is vannak bele vésve ilyen-olyan jelek, azért mégis csak reménykedek abban, hogy nem fogunk eltévedni, mert valahogy van egy olyan érzésem, hogy hamarosan az időjárás még ennél is hidegebb és őrültebb lesz. Nekünk pedig jó lenne még azelőtt vissza érnünk, hogy ez bekövetkezne. Pierre-vel úgy különösebben nem volt eddig sem semmi bajom, viszont ahogyan az árva gyerekek támogatásáról kezd beszélni, hírtelen ugrik egy nagyot a szememben, ami miatt rá is mosolygok, sőt talán még a szemem is csillog közben. Még valahogy a hangjából is hallatszik az a rajongás a gyerkek felé, amit eddig csak a sajátomból hallottam ki.
- Egy kicsit megleptél most. Nem gondoltam volna, hogy ennyire szíveden viseled a nehéz helyzetben lévő gyerekek sorsát. Ennek van valami különösebb oka is? Vagy csak jól esik a lelkednek? - kérdem, mert bizony ezzel a mondatával csak még jobban felkeltette az érdeklődésem. A legtöbb olyan ember, aki vállalta, hogy el jön erre a kirándulásra, ezekkel a gyerekekkel, valószínűleg csak a hasznot látják belőle, azt hiszem, hogy kevesen tartozunk azok közé, akik számára valóban fontos is az, hogy lássuk az örömöt és csillogást azoknak a gyerekeknek a szemében. Az eltűnt kisfiú szemében is fogjuk látni, egyre jobban hiszek abban, hogy előkerül majd. Már csak egyedül a sok furcsa történet, melyeket Pierre mesélt az, amik elbizonytalanítanak egy kicsit, de annyira azért mégsem, hogy kihátráljak.
- Biztosan nagyszerű élmény lehetett ez a számodra, de én attól még mindig nem értem, hogy miért élnek az emberek törzsekben. Mármint az ember azt gondolná, hogy ebben a modern világban ilyen nem is lehet. Na de kannibalizmus? Az azért már durva... gondolod, hogy igaz is? Mármint ne érts félre... hiszek neked, de... azért elég durva lenne olyan helyre keveredni ahol az emberek egymást eszik meg. - még a hideg is kiráz a gondolatától és csak remélni merem, hogy az ahová tartunk épp, nem egy ilyen hátborzongató hely lehet. Nem véletlenül nem szoktam híreket nézni, sem pedig olvasni. Amúgy is elég elvetemült egy világban élünk, nincs arra szükségem, hogy még halljam is a különböző vérfagyasztó történeteket és azt, hogy egyes emberek mire képesek. Ahhoz pedig nem is kell el menni semmilyen törzs megkeresésére, a városunkban is nap, mint nap ki vagyunk téve eszelős őrülteknek. Bár ott azért legalább szinte minden sarkon van rendőrség. Itt jelenleg csak ketten vagyunk és azt a jó ég tudja, hogy éppen merre is tartunk és mi fog majd ott ránk várni.
- Nem igazán vagyok a kalandok híve. Semmilyen téren. Jobb szeretem a megszokott, békés életem élni úgy, ahogy van. - bár nem tudom, hogy a kaland szó alatt mit ért pontosan, de az elmúlt éveim alatt, jelenleg ez a napom a legkalandosabb, ami azt illeti.
- Már miért ne égnék az esküvő lázában? Mindenki várja élete legboldogabb napját. - vágom rá szinte azonnal és próbálom nem észre venni, hogy mennyire megbámul közben. Egyszerre leszek ideges is, mert mintha a lényegre tappintott volna. Az igazság az, hogy egyáltalán nem várom az esküvőmet, bár, hogy miért, arra megfelelő magyarázatot még mindig nem találtam. Minél jobban telik az idő, én annál bizonytalanabbá válok. Ezt természetesen nem szándékozom megosztani a kalandor társammal.
- Az, hogy lehet? Minden embernek szüksége van egy társra. Vagyis szerintem. - nem tartozik rám a magánélete, de talán kevésbé lennék feszült, ha tudnám, hogy Őt is várja valaki otthon. Még mindig nem tartom helyesnek, hogy kettesben sétálgatok, össze karolva egy idegen férfivel, a semmi közepén, miközben a vőlegényem odahaza valószínűleg valami teljesen mást képzel el rólam. Gyerekek között kéne lennem jelenleg, és semmi esetre sem ott, ahol vagyok. Persze nem érzem úgy, hogy bármi rosszat is tennék, de akkor sem vall ez rám. Nem mintha lenne más választásom. Még mindig jobbnak és biztonságosabbnak gondolom ezt így, hogy Pierre is itt van, mintha egyedül bolyonganék. Ezt biztosan Lisan is megérti majd. Már ha elmesélem. Olyan túl nagy jelentősége azért úgysincs. Az legalább jó hír, hogy a kis Dan előkerült, bár így meg mi feleslegesen tettünk meg ekkora utat. Én szívesebben mennék már vissza, de végül mégis beadva a derekam veszem célul azt a titokzatos házat a Pierre oldalán, bár azt nem gondolnám, hogy bármi érdekesre is bukkannánk odabent, de ha valóban üres lesz, legalább felmelegedhetnénk egy kicsit. Bárcsak ne lenne olyan érzésem, mintha valaki a nyomunkban lenne.
- Remélem igazad van. - vonom meg a vállam, de azért időnként továbbra is vissza pillantok. Biztosan csak a hely okozza bennem ezt a paranoiát. Mondjuk szépnek szép minden az igaz, csak ha hozzá csatolom mindazt, amiket korábban Pierre mesélt, akkor valahogy mégis elveszíti a varázsát. Fel sem tűnik az a bűz, amelyet egy szellő sodor felént mindaddig, amíg Pierre fel nem hívja rá a figyelmem. Túlságosan el voltam azzal fogallva, hogy meggyőzzem magam arról, hogy valóban csak ketten vagyunk. Egyik lábamról a másikra állva pillantok Pierre után, miközben egyre kevésbé tűnik jó ötletnek az, hogy itt vagyunk, de végül mégis úgy döntök, hogy követem őt, bár a látványra egyáltalán nem számítok. Fintorogva rakom egyik tenyerem a szám és az orrom elé és hátrálok is a gödörtől.
- Ez egyáltalán nem vicces most már. Itt szó szerint megnyúztak valami állatokat... És remélhetőleg csak állatok, amik odalent vannak.   - még kimondani is nehezemre esnek ezek a szavak, mert az lényegében mindegy, hogy milyen maradvényok vannak abban a gödörben, semmiképp sem normális az, amit láttunk. Persze nem lenne nehéz megkülönböztetni az emberi belsőségeket az állatokétól, de mivel a hó többnyire betakarja, nekem eszem ágában sincs kutakodni köztük. A hely önmagában is csak még írtózatosabb lesz a számomra.
- Még mindig úgy gondolod, hogy jó ötlet itt maradnunk? Aki azt oda tette, valószínűleg ebben a házban lakik. - mutatok a ház irányába, ami mellett most már egy kutya tűnik fel, aki bár nem jön közelebb hozzánk, de már messziről vicsorgatja ránk a fogait. Óvatosan érintem meg a Pierre karját, hogy ha Ő nem vette volna észre akkor felhívjam a figyelmét, mert nem tűnik túl barátságosank az a kutya, aki minden bizonnyal a területét szeretné megvédeni. Még csak haragudni sem haraguhatunk rá ez miatt.
- Szerintem nem örül nekünk. - szólalok meg végül halkan, mire még egyet ugat is az állat, mintha csak értette volna, hogy mit mondtam és válaszolt volna rá. Nem tudom még mi jöhet a nyakunkba.

BEE


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Deborah Winchester
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_inline_p7vfpwaGpv1sccn28_250
Nothing burns like the cold 08a4397550de4042d34de8de1b371755e90ca86e
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
F*ckin' Perfect
★ családi állapot ★ :
Love the Way You lie

Nothing burns like the cold Giphy
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p14w054FqA1vn7wmzo3_250
★ idézet ★ :
 Dreams fade. Reality doesn`t.
★ foglalkozás ★ :
Gyerekorvos rezidens
★ play by ★ :
Blanca Suárez
★ hozzászólások száma ★ :
102
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p1cade9xjl1vn7wmzo6_250
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptySzomb. Márc. 09 2024, 05:27


Deborah & Pierre
"The heart can get really cold
If all you've known is winter."



- Akkor abból hatalmas botrány lesz. - egészítem ki Deborah szavait vészjóslóan, miközben szépen lassan magunk mögött hagyjuk a szállodalánc csúcsait, s hamarosan olyan vidékre keveredünk, melyet mintha ember még sosem érintett volna. Én hiszem, hogy ez az egész jól fog elsülni, mégis mintha szállingózna a hópelyhek közt valami baljós, mintha ott bújkálna a fák árnyékában valami sötét, ami csak megvárja a megfelelő pillanatot arra, hogy káoszt okozzon... Ilyen gondolatokat persze nem osztok meg a mellettem lépkedővel, egyáltalán nem célom elültetni benne a frászt.
- Ezzel egyet kell értsek. Miután híresebb lettem, és több pénzre is tettem szert, igyekeztem támogatni a rossz sorsú tehetséges gyerekeket, hogy el tudjanak indulni egy úton. Sajnos aki egy nem éppen jó hírű árvaházban nő fel, nem sok esélye van arra, hogy kibontakoztassa azt a kreatívságot, ami ott él benne... A legtöbb ilyen gyereknél el van nyomva a tehetség, bár ezt te is biztosan tapasztaltad. - amikor így pörög a nyelvem, a francia akcentusom még jobban rágja a betűimet, így megeshet, hogy nehézkesen lehet érteni azt, amit mondok. Régóta beszélem az angolt, ám az akcentusomat sosem akartam kiirtani, hiszen ez még egyedibbé teszi a beszédstílusom.
- Flinstonékat? - szökik fel belőlem egy kellemes nevetés, mely még az erdőt is megrázza. - Volt már szerencsém egy törzshöz a múltban, egy hétig ott éltem velük. Bár azért mentem oda, hogy vázlatokat készítsek róluk, de végül is sikerült betekintést nyernem az életükbe. Ők például nagyon befogadóak voltak, szerették az idegeneket, és nem egyszer fordult meg náluk turista. Volt mellettem egy tolmács, és esténként összeültünk a tűznél, ő pedig fordította a történeteiket. Ők meséltek egy törzsről még azon a szigeten, akik falat is építettek maguk köré, hogy ne tudjanak odamenni idegenek. Róluk például a kannibalizmus is elterjedt, így még kíváncsiságból is veszélyes lett volna odamenni. - én sem akartam kockáztatni, függetlenül attól, hogy érdekelt volna az életvitelük. Szeretek tilosban járni, de vannak azok a helyzetek, amikor nem érdemes megborítani a nyugalmat, s nekem az az egy hét maga volt a béke szigete azokkal a kedves emberekkel.
- Biztonsági szolgálat biztosan van a hotelnél, de rendőrség a közelben szerintem nincs. A hegy alján talán, de az legalább egy óra innen. - sajna nem lehet minden kis elszigetelt település közelébe rendőrséget varázsolni. Furcsa is lenne, ha egyenruhások trappolnának mellettünk a hóban.
- A nyugodt élet híve vagy inkább, Deborah? Nem veszel részt... Kalandokban? - tág fogalom, de mosolyom sejtelmessége elárulhatja, hogy mindenre is gondolok e szó alatt. Természetesen nem kell egyből mocskos gondolatokra asszociálni, de azért érdekel, hogy mi lakozik ebben a hölgyeményben mélyen legbelül.  
- Ó, akkor hamarosan esküvő? Vagy még nem égsz ebben a lázban? - látványosan tekintek végig rajta ekkor, hiszen a heves hózápor minket is fehérre fest, s meg kell hagyni, biztosan gyönyörű lesz hosszú, fehér ruhában. Mint egy álom.
- Jelenleg szabad vagyok, mint a madár. - felelem lelkesen. Amúgy sem vagyok a kapcsolatok híve, nehéz megmaradnom mások mellett, ezért is szeretem sokkal jobban a kalandokat. Eltöltünk pár kellemes éjszakát kötöttségek nélkül, aztán mindenki éli a saját életét. Attól persze nem zárkózom el, hogy egyszer érkezik egy olyan, aki miatt feldobnám ezt az életvitelt, ám amíg ezt nem érzem, miért ne élhetném az életem úgy, ahogy akarom?
Beszélgetésünket megakasztja Deborah telefonja, mely szerencsére jó hírrel szolgál. Nagy kő esik le bennem, hogy nem történt tragédia, a szívem mégis elhúz a kunyhó irányába, s még az eszem is azt súgja, hogy ne hagyjam ki ezt a remek lehetőséget, s azt se hagyjam, hogy a hölgyemény visszatáncoljon. Szerencsére nem kell sokat győzködnöm.
- Talán egy olyan világ tárul elénk, mint amit csak a mesékben láttunk. - felelem rejtélyes vigyorral. - Ha vannak bent, akkor természetesen nem törünk be. - elvégre én sem vagyok bolond, nem célom a nyilvánvaló birtokháborítás, ám ha szerencsénk van, senki sincs odabent. Amíg közelebb haladunk, én nézem magam körül a hófedte erdőt, hátha találok nyomokat, ám ha voltak is, már ellepte azokat a hó.
- Követne valaki? - pillantok magunk köré, mikor elengedi a karom. - Nem, nem hiszem, szerintem egymagunk vagyunk. - ekkor azonban váratlanul egy erősebb szellő valami ismerős, de borzalmasan kellemetlen szagot hoz felénk.
- Hű, érzed ezt? Ez valahol a közelben lesz... - újfent csak tekergek magam körül és figyelem az erdőt, és meg is indulok Deborahnak ellentétes irányba. Tíz méter haladhatok talán csak előre, mikor is meglelem a bűz forrását.
- Ezt látnod kell! - mutatok egy kisebb gödör felé, ami látszólag tele van belsőségekkel, állatbőrökkel, s még ki tudja, mivel. Bár a hó már itt is vastagon van, a bűzt mégsem tudja eltakarni.

Deborah Winchester imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Nothing burns like the cold Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Nothing burns like the cold Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
109
★ :
Nothing burns like the cold 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptyVas. Márc. 03 2024, 09:18


Pierre & Deborah

There are no mistakes, only happy accidents.”



Álmomban sem gondoltam volna, hogy rögtön az első napunkon ennyi kellemetlen helyzetbe fogom találni magam. Nem csak úgy tűnik, hogy egy ismeretlen férfivel kell osztozkodnom a házon, minden jel erre utal legalábbis, de még egy eltűnt gyereket is meg kéne találnunk, remélhetőleg épségben. Ha bármi baj is történne a kis Dannel, akkor azt hiszem, hogy mindannyiunkat nagyon megviselne, hiszen a mi felelősségünk az, hogy épségben haza is jutassuk majd az apróságokat. Persze azt én is tudom, hogy nem lehet a történtek miatt felelősségre vonni senkit, viszont ha elő kerül a gyerek, azt hiszem, hogy sokkal jobban oda fog kelleni majd figyelnünk rájuk, és mindenképp szükség lesz valami szabályokat felállítani, hogy hasonló ne fordulhasson majd elő többször.
- Épp azért, mert nem a mi gyerekeinkkel vagyunk gondolom azt, hogy sokkal jobban figyelnünk kellett volna. Persze én is tudom, hogy nem az a megoldás, hogy mindenki mindenkinek neki essen és a másikat vonja felelősségre. De ha valami baj lesz a gyerekkel, akkor... - el is harapom a mondat végét, mert rosszra semmiképp sem szeretnék gondolni, hiszen már így is elég feszült valószínűleg mindenki. - Muszáj őt megtalálnunk. - fűzöm azért még hozzá, és már ebből is láthatja, hogy mennyire fontosak nekem a gyerekek, hogy képes vagyok úgy sétálgatni egy erdőben, valami rejtélyes falu felé, miközben épp hóvihar közeleg és egyre jobban kezd ránk sötétedni is. Bár alapjáraton nem vagyok félős, de azért most nagy hazugság lenne azt kijelenteni, hogy egy icipicit nem tartom írtózatosnak ezt a helyzetet. A felém intézett kérdése meglep, mert sikerül a gyenge pontomra tapintania általa.
- Nem. Nincsenek gyerekeim, de elég sok időt töltök gyerekek között. Nem csak a munkám miatt. Gyakran szoktam árvaházakat látogatni. Senki sem tud úgy örülni egy kis apróságnak, mint egy olyan gyerek, akinek senkije sincs. - egy apró mosolyra húzódik a szám is, ahogy eszembe jut a Lisandroval közösen eltöltöt hétvégénk, ahol csak azért, hogy a kedvembe járjon, képes volt megszervezni nekem egy ilyen látogatást, és meglepően aranyos is volt velük. Biztosan jó apa válik majd belőle, bár a szívem mindig össze rándul, ha bele gondolok abba, hogy nem biztos, hogy én képes leszek megadni neki azt. Ahogyan abban sem, hogy szívesen mennék olyan emberek közé, akik nem tűrik az idegeneket a birtokukon, így tovább haladva csak reménykedni merek abban, hogy Pierre csak túloz, és, hogy csak elhitt egy buta rém történetet, aminek talán nincs is semmi köze a valósághoz.
- Akkor reménykedjünk abba, hogy nem utálnak ki azon nyomban, hogy be tesszük a lábunkat abba a faluba. Tényleg nem szeretnék semmi bajt senkivel. - ha máshonnan közelítem meg a kialakult helyzetet, akkor azt is mondhatnám, hogy igazán kalandos pillanatban van részem, talán a lelkem legmélyén még valahol élvezem is azt, hogy egy kicsit másmilyen helyzetben vagyok, mint a megszokott monoton életem. A húgom valószínűleg ha itt lenne, akkor rám förmedne, hogy lazítsak már egy kicsit, szerinte olyan vagyok, aki nem képes megélni az élet apró örömeit, szerintem pedig még Ő túl fiatal ahhoz, hogy megértse: nem mindennek kell körülöttünk móka és kacagás legyen. Vannak helyzetek, amiket nagyon is komolyan kell vennünk. Talán egyszer Lily is felnő.
- De hallottam, viszont sosem hittem különösebben bennük. Te viszont nagyon úgy beszélsz, mintha már találkoztál volna ilyen törzsekkel. Ne nevess ki, de esküszöm, hogy valahogy úgy képzelem el őket, mint Flinstonékat. - ismerem be végül, és nem tehetek róla, de akaratom ellenére is felbukkan a lelki szemeim előtt Frédi és Béni, miközben Pierre ilyen beleéléssel mesél azokról az elszigetelt emberekről. Persze nem azt mondom, hogy hazudik, azért elég komoly embernek tűnik, még ha egy kicsit olyan furcsa is néha.  Bár az igaz, hogy most már nem csak a kisfiú megtalálása miatt akarok oda menni, hanem egy kicsit a kíváncsiságom is hajt.
- Itt egyáltalán van olyan, hogy rendőrség? - kicsit össze zavart az a sok minden, amiket a helyről mesélt, és hírtelen úgy is érzem magam, mintha valami idő utazók lennénk, és a modern kis világunkból, valahová máshová csöppentünk volna. - Nagyon bízok abban, hogy neked van B és C terved, és az nem a rendőrség, mert azok amig kiérnek, bármi történhet. Tudod én nem nagyon szoktam terveket szövögetni. Nem is voltam még ilyen helyzetben. - ismerem be végül, mert az az igazság, hogy ennél sokkal unalmasabb az én életem, hogy tudjak ilyen tervekkel elő állni. Mégis bele karolok azért, mert annak ellenére is, hogy nem ismerjük egymást, jelenleg mégis az egyedüli a közelemben akivel egymás támaszai lehetünk, bár a lelkem mélyén azért még mindig reménykedek abban, hogy semmiféle problémánk nem adódik majd, és épp olyan könnyen térünk vissza a többiekhez, mint ahogy ide jöttünk. Bólintok is egyet, mert valóban könnyebb most össze tartanunk, de attól még kicsit kellemetlen a számomra. A vőlegényemen kívül még sosem voltam ennyi időt kettesben egy másik férfivel.
- Még csak a vőlegényem. Megbízunk egymásban. Persze kicsit furcsa, hogy távol vagyunk egymástól, de ez számomra egy munka. - még ha érdekesen kezdődöt az itt létünk, akkor is így fogom ezt fel. Lisan is biztosan jót fog nevetni majd, ha elmesélem, hogy micsoda kalandban volt részem. Mert gondolom majd tényleg úgy lesz ahogyan Pierre mondta, és mosolyogva gondolunk vissza erre a napra. - Na és neked van barátnőd, vagy bárkid? - mosolygok rá és tényleg kíváncsi is vagyok a válaszára, a telefonom csörgése azonban el veszi a figyelmem minden másról. Megkönnyebbülök amint elolvasom az üzenetet, amelyben az áll, hogy Dan előkerült épségben, és egy óriási kő is esik le a szívemről így. Bár úgy tűnik, hogy feleslegesen vagyunk itt a semmi közepén, de legalább tudjuk, hogy a gyerek biztonságban van, és nem kell amiatt aggódnunk, hogy valaki elrabolhatta, vagy valami annál szőrnyűbb is történhetett vele. Jól van, és csak ez számít. Bár az eszem azt súgja, hogy vissza kéne fordulnunk és örüljünk annak, hogy mindenféle baj nélkül megúsztuk, de egy kicsit mégis kecsegtetnek a Pierre szavai, meg hát az a kunyhó közelebb van, mint a hotel, talán felmelegedhetnénk, mielőtt elindulnánk vissza. Bár ha ennél is nagyobb vihar keletkezik, akkor nem tudom hogyan fogunk vissza jutni később.
- Végülis... talán nem lesz semmi baj ha megnézzük, hogy mi van odabent. Kicsit már egyébként is fázok. - vonom meg a vállam, és belé karolva kicsit ugyan bizonytalanul, de végül mégis hagyom, hogy bele rángasson valami olyanba, ami szerintem egyáltalán nem is olyan jó ötlet. - De mi lesz ha van odabent valaki? Mit fogunk neki mondani? Ugye nem abban reménykedsz, hogy valami kincsre bukkanunk? - nem igazán értem, hogy milyen különlegesre gondol, amit egy kunyhóban találhatnánk itt az isten háta mögött, de azt látom rajta, hogy mennyire lelkes. Meg hát ha őszinte akarok lenni magamhoz, akkor talán egy kicsit én is kíváncsi vagyok. Csak meg ne bánjam. Minél közelebb érünk a kunyhóhoz annál bizonytalanabb leszek, időnként vissza pillantok a hátunk mögé, mert lehet, hogy paranoiás vagyok, de olyan rossz előérzetem van.
- Te nem érzed úgy, hogy valaki követ minket? - kérdezem immár a kunyhó előtt állva és elengedem Pierret is azért közel maradva hozzá és remélem, hogy mégis csak meggondolja magát és nem akar oda be menni. Annyi mindent mondott az itt élő emberekről, hogy már én magam sem tudom, hogy mire kell, hogy szémítsak.  

BEE


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Deborah Winchester
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_inline_p7vfpwaGpv1sccn28_250
Nothing burns like the cold 08a4397550de4042d34de8de1b371755e90ca86e
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
F*ckin' Perfect
★ családi állapot ★ :
Love the Way You lie

Nothing burns like the cold Giphy
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p14w054FqA1vn7wmzo3_250
★ idézet ★ :
 Dreams fade. Reality doesn`t.
★ foglalkozás ★ :
Gyerekorvos rezidens
★ play by ★ :
Blanca Suárez
★ hozzászólások száma ★ :
102
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p1cade9xjl1vn7wmzo6_250
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptyVas. Feb. 25 2024, 06:51


Deborah & Pierre
"The heart can get really cold
If all you've known is winter."



- Az a baj egy ilyen gyereknél, hogy kettőt pislogsz, és már a leglehetetlenebb, legértelmetlenebb helyre képes eltűnni, amiről még álmodba sem gondolnád, hogy búvóhelynek milyen tökéletes. Akinek viszont a felügyelete alatt volt, és őszinte, tisztességes ember, biztosan borzalmasan érezheti magát... Mármint ne érts félre, kérlek, nem védeni szeretném, de emberek vagyunk, nem vagyunk tökéletesek, és bizony hibázhatunk. Más gyerekére figyelni pedig sokkal nagyobb stressz lehet, mint a sajátunkra. - az erdő halkan recseg körülöttünk, emberi hangok már sehol sincsenek, mégsem lehet annyira tisztán hallani a hangom, hiszen a záporozó hópelyhek hangosan koppannak a fejemre húzott kapucnin.
- Bár személyes tapasztalatom nincs ebben a témában. És neked? Vannak gyermekeid, Deborah? - kérdem tőle kíváncsian, hátha az elcsepegtetett szavak elveszik egy kicsit a feszült hangulatot. Érzem a zsigereimben, hogy ennek az egésznek nagyon csúnya vége is lehet, s nem szívesen mocskolnám be ezt a remek hetet egy tragédiával.
- Ha belegondolsz, lehet valóságalapja. Képzeld csak el magad egy másik helyzetben... Amióta megszülettél, ugyanazokkal az emberekkel élsz egy közösségben egy szigeten. Mindennek van rendszere, mindenkit ismersz, nyugalom és békesség van. Aztán egyszer csak jön egy hajó, jön millió ember, és a közvetlen közeledben elkezdenek építkezni. Fura emberek hatolnak be a békés közegedbe, a privát szférádba, nézelődnek, kotnyelesek, kíváncsiak... Zaj lesz, megborul a nyugalom, megjelenik a szemét mindenhol, az autók kipufogójának a bűze, és pár hónap alatt hirtelen teljesen megváltozik az eddig megszokott életed. - így azért kicsit más a történet, ha bele képzelem magam is. Esélyesen én sem lennék túl barátságos senkivel egy ilyen helyzetben, szóval ha igaz is ez az egész, valahol meg lehet érteni azokat az embereket is a faluban... Már csak az a kérdés, hogy az ingerküszöbük mennyire van alacsonyan, s mire lennének képesek azért, hogy megtartsák a nyugalmukat...
- 21. század? Ugyan... Nem számít, milyen időt írunk. Nem hallottál még azokról a törzsekről, akik ugyanúgy élnek most is, mint például háromszáz éve? Nem lettek bolygatva, nem telepedett rájuk a modern világ, hanem meg tudták őrizni az elszigeteltségüket. Szerintem ebbe a faluba a hotel előtt nem nagyon jöttek idegenek. A sípálya sem volt kialakítva, az utak sem voltak rendesen kiépítve, egy zsákutca igazából az egész. - bárhogy csűrhetjük és csavarhatjuk a kis történetet, úgyis csak akkor fogjuk megtudni, hogy igaz-e vagy sem, ha mi magunk tapasztaljuk meg. Könnyen lehet, hogy az egész egy direkt megrendezett turistalátványosság, jól betanult színészekkel, akik ijesztgetik az embereket.
- Megtaláljuk. Viszont ha az életünk forogna kockán már, és ezt tisztán látjuk, akkor szólunk a rendőrségnek. - pillantok át a sűrű hópelyheken Deborah irányába, de végül elmosolyodom. - Mindig kell lennie egy B és egy C tervnek is, de szerintem nem lesz szükségünk rájuk. Hamarosan úgyis megkerül a kis Dan, és biztos vagyok benne, hogy utána majd nevetünk egy jót az egészen. - könnyen bonyolódok bele a saját kusza gondolataimba, könnyedén szövök tovább egy különleges történetet, de ezekkel a szavakkal most visszatérek a valóságba, s ezt megpecsételve biztatóan megérintem a hölgyemény belém karoló kezének kézfejét.
- Ugyan, Deborah, abban talán nincs semmi rossz, ha segítjük egymást. Nem egyszerűbb így? - biccentek lelkes mosollyal a karjaink irányába. - Amúgy csodás gyűrű. Nem bánta a férjed, hogy eljöttél ide? - könnyedebb vizek felé evezünk, s talán jobb, ha nem stresszeljük magunkat mindenféle túlgondolt rémtörténettel. Pedig én aztán tudnám még csavarni a dolgokat... Értelme azonban most nem lenne. A biztató gondolataim pedig hamarosan be is igazolódnak, hiszen mikor megindulunk az öreg, távoli kunyhó irányába, váratlanul megszólal Deborah telefonja.
- Hála az égnek! - fújok magam elé megkönnyebbülten. - Látod, mondtam, hogy ilyen egyszerű lesz az egész! - csípőre helyezem mindkét kezem, s a hölgyemény szavaival ellentétben azúrjaim kételkedve keringenek Deborah és a kunyhó között. Mikor azonban belém karol, egy sejtelmes mosoly telepedik arcomra.
- A baj elmúlt, mindenki ép és egészséges, mi ketten pedig itt vagyunk az erdő közepén egy nagyon különleges kunyhótól nem messze. Mi lenne, ha vetnénk rá egy pillantást? Nézd csak meg... - mutatok az irányába. - Nem érzed, hogy csalogat? - súgom halkan a hideg levegőbe. - Talán rábukkannánk valami különlegesre, amit soha többet nem láthatnánk. Én nem szívesen szalasztanám el ezt az alkalmat, elvégre egyszer élünk, nem igaz? - meg is teszek egy lépést előre, jelezve, hogy én szeretnék indulni. Ez persze csak akkor fog megtörténni, ha Deboraht sikerül rávennem egy kis kitérőre. Ha nem, abban az esetben semmiképpen sem hagyom egyedül, visszaindulok vele a hotel irányába.  

Deborah Winchester imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Nothing burns like the cold Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Nothing burns like the cold Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
109
★ :
Nothing burns like the cold 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptySzomb. Feb. 17 2024, 14:50


Pierre & Deborah

There are no mistakes, only happy accidents.”



Nem gondoltam volna, hogy alig fél órával az érkezésünk után máris egy ilyen szőrnyűség fogja elrontani az egész hely varázsát. Mikor igent mondtam erre a felkérésre pontosan tudtam, hogy mekkora felelősséget vállalok én is a többi felnőttel együtt, ugyanakkor azt nem hittem volna, hogy épp  az érkezésünk napján tűnik el egy gyerek. Ilyennek egyáltalán nem is szabadna megtörténnie, és egy percig sem kérdéses az, hogy elinduljak a megkeresésére, bár hazudnék ha azt mondanám, hogy nem örülök annak, hogy Pierre is velem tart. Nem nagyon tudok jól tájékozódni, és hát több szem többet is lát. Miközben haladunk még arról is megfeledkezek, hogy miért is vele osztottak egy házba, bár ez a problémának tűnő apróság eltörpül az mellett, hogy egy gyerek akár veszélyben is lehet épp. Mindenképp meg kell őt találnunk. Azt hiszem, hogy nagyon a szívemen viselném, ha bármi baja esne. A gyerekek amúgy is a gyengéim.
- Amennyiben én tudom igen. A sperciális gyerekekkel pedig külön foglalkoznak pszichológusok, és erre szakosodott dadák. Bár azt nem értem, hogy egy gyerek hogyan kóborolhat így el, hogy senkinek ne szúrjon az szemet. Gondolom mindenki a pakolászással volt elfoglalva. Bízzunk benne, hogy nem történik semmi a kisfiúval. - nem gondolom, hogy bárki is felelős lenne azért, ami történt, a közeljövőben viszont arra kell törekednünk, hogy ehhez hasonló ne történhessen meg többet. Csak épp kerüljön elő az a gyerek biztonságban, mert ha nem így lenne, akkor az mindannyiunkra elég csúnyán kihatna. Épp azért, mert olyanok a lurkók, mint a szemfényvesztés, igyekeznünk kell majd arra, hogy egyetlen percig se tévesszük őket szem elől, és azt hiszem, hogy mindenképp szükséges lesz néhány szabályt felállítanunk, hogy ne kóborlhassanak el kedvük szerint. Mert egyáltalán nem biztonságos.
- Te hiszel ebben a...történetben? - szinte még a hideg is kiráz ahogyan a falu lakóiról beszél, egyáltalán nem jött meg attól még jobban a kedvem oda menni. Mégis a kisfiúra gondolok, aki ha véletlenül oda is ment, vagy ne adj' isten valaki magával vitte, akkor az is lehet, hogy bajba keveredett. Velünk együtt. - Öhm... ha mi nem azért megyünk oda, hogy fényképeket csináljunk és bámészkodjunk vajon akkor sem fogadnak majd jó szívvel? Elhiszem, hogy védik a birodalmukat, de a 21. században azért nem sajátíthatnak ki egy teljes falut. Vagyis elvileg nem tehetik ezt meg. - mivel nem ismerem őt, nem tudhatom, hogy csak rémisztgetni akar-e, vagy valóban azt meséli el, amit neki is mondtak, de egyre kevesebb kedvem van tovább menni. Az időjárás sem segít túl sokat rá erre. Noha nem tűnik egy komolytalan kamasz fiúnak, aki abban leli örömét, hogy nőket ijesztgessen, azért mégis jobban örülnék annak, ha csak viccelődne. Nem vagyok olyan tipus, aki megijedne az árnyékától, viszont az is igaz, hogy nem is voltam még olyan helyzetben, hogy szükségem legyen a bennem lévő bátorságomra, és nem is most, annyira messze a szeretteimtől szeretném, ha szükség lenne arra.
- Mit értesz a bizonyos határ alatt pontosan? - még egy kis ideig meg is torpanok, mert szükségem van arra, hogy átgondoljam mindazt, ami jelenleg történik. Egy idegen férfivel bóklászok valahol az erdőben, miközben hóvihar közeleg, egy szintén ismeretlen gyereket keresve, miközben a vőlegényem otthon a melegben épp arra gondolhat, hogy milyen boldoggá tesz ez a kirándulás. Ő pontosan tudja, hogy mennyire le lehet engem venni egy olyan programmal, ami a gyerekekről szól. - Rendben, de... Dan nélkül semmiképp sem megyünk vissza. Rendőrséggel vagy anélkül, de meg kell találnunk. - bólintok, mert egyértelműen én sem szeretnék ennél nagyobb bajt, és tovább haladva még mindig bízok is abban, hogy nem történik majd semmi, csak a bennünk lévő pánik miatt, amit a kisfiú eltűnése okozott, képzelünk bele mindenféle butaságot az egészbe. Abban meg tényleg csak reménykedni merek, hogy Pierre jobban tájékozódik, mint én, és, hogy menet közben nem derül ki róla majd az sem, hogy perverz hajlamai lennének vagy valami.
- Kalandos élmény... nos hát ezt így is felfoghatjuk végülis. De azért remélem, hogy tényleg tudni fogod, hogy hogyan találunk vissza, mert eltévedni nagyon nem szeretnék. - egyre nehezebb lépkedni is az egyre szaporábban hulló pelyhek miatt, így bár nem szokásom csak úgy ismeretlen férfiakra bízni magam, de bele karolok mégis, előtte azonban látványosan emelem úgy a bal kezem, hogy a szemébe viríthasson az ujjomon lévő csillogó gyűrű, mert nagyon nem szeretném ha bármit is félre gondolna. Vőlegényem van, akit...szeretek? Nem véletlenül mondtam neki igen. Bár szeretem a mozgást, amondója is vagyok, hogy a séta jót tesz az emberi szervezetnek, azonban most már egy kicsit fáradtnak érzem magam, meg egyre jobban fázok is. Meg állok egy pillanatra a kezemet vissza húzva és a zsebembe rejtve és lábujjhegyre emelkedek, hogy én is láthassa azt, amit Pierre. A kunyhót látva azonban egyszerre könnyebbülök meg, és lesz is rajtam urrá a pánik. Mi van akkor, ha valaki ott tartja fogva Dant? Már nyitnám is a számat, hogy közöljem vele, hogy nem biztos, hogy jó ötlet az, hogy közelebb bátorkodjunk hozzá, de ekkor kétszer egymás után pittyen meg a telefonom. A farzsebemből kihúzva a készüléket azonban teljesen ledöbbenek. Nincs térerő, üzenetben jött el, hogy tizenötször hívtak, majd egy másikban az, hogy elő került a kisfiú, akiért mi egészen idáig eljöttönk.
- Épp most értesítettek arról, hogy megkerült Dan. Össze veszett egy másik gyerekkel és a buszon bújt el, ahol aztán szépen el is aludt. - persze ez jó, ha úgy vesszük, de viszont mi meg feleslegesen vagyunk itt. Végül a telefonomat a magasba emelem, hogy valami jelt hátha fognék vele, de semmi. Remek. - Nincs térerő. Lehet, hogy jobb lenne vissza mennünk. - rejtem el ismét a telefonomat a zsebembe a havazás elől, és a távolból mintha valami farkas nyüszítés is hallatszódna, arról nem beszélve, hogy kezd egyre jobban ránk sötétedni. Így történik az meg, hogy ismét közelebb lépek Pierre-hez, és újból bele karolok, bár ha valóban vannak itt farkasok is, és nem csak képzelődtem, akkor kétlem, hogy bármit is tudna tenni ő is ellenük.

BEE


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Deborah Winchester
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_inline_p7vfpwaGpv1sccn28_250
Nothing burns like the cold 08a4397550de4042d34de8de1b371755e90ca86e
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
F*ckin' Perfect
★ családi állapot ★ :
Love the Way You lie

Nothing burns like the cold Giphy
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p14w054FqA1vn7wmzo3_250
★ idézet ★ :
 Dreams fade. Reality doesn`t.
★ foglalkozás ★ :
Gyerekorvos rezidens
★ play by ★ :
Blanca Suárez
★ hozzászólások száma ★ :
102
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p1cade9xjl1vn7wmzo6_250
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptyPént. Feb. 16 2024, 09:16

Deborah & Pierre
"The heart can get really cold if all you've known is winter."



Néha úgy érzem magam, mint egy kellemes álruhába bújt rossz ómen, ki amerre jár, mindig történik valami baj vagy furcsaság. Talán a rezgéseim azok, amik magukhoz vonzzák a világ rosszaságát, azok a mélyen gyökerező, sötétbe nyúló indák, melyek jobb, ha rejtve maradnak. Lehet, hogy el kellene mennem egy hozzáértő személyhez, hogy megvizsgálja az aurámat? Most is ki gondolta volna, hogy ez a meghitt környezet, mely annyi boldog pillanatot tartogat magában, épp egy tragédiával kezdődik?
- Érkezett amúgy elegendő nevelő, tanár, vigyázó a gyerekekkel? Mert ha jól tudom, bőven akad köztük “speciális” lélek, aki nagyobb figyelmet igényel. - kérdezem Deboraht, miközben cipőink alatt már hevesen ropog a hó. Különleges, ám szegény sorsú gyerekekről szól ez az esemény, akik mások, mint egy átlagos iskolás.  
- Elvileg már nagyon régóta itt élnek a hegyekben elzártan. Próbálták megakadályozni a szálloda megépítését, de hát nem sikerült nekik. - pillantok vissza magunk mögé a magasba kapaszkodó épületekre, s a hosszasan elnyúló sípályára. Minden zajt ad ki, teljesen felborítja egy ilyen hegylánc természetesen moraját.
- Valahol azért érthető, ha barátságtalanok, nem? - súlyos ködfelhő áramlik ki borostám alól, miközben beszélek. - Van egy elmaradott hely, ahol békében élnek egymás között az emberek, aztán hirtelen ez felborul. Megjelennek idegenek, akik nézelődnek, fényképeznek, s az állandó zsivaj, ami innen jön... Már ha igaz egyáltalán a történet, és nem csupán egy kis horrorisztikus elemet akarnak belecsempészni a felnőtteknek. -  amire én személy szerint nagyon is vevő vagyok, így ha esetleg ez a cél, akkor engem meg is vettek egyből. Deborah irányába is eleresztek egy mosolyt, jelezve, hogy semmi baj sem lesz. Aztán megpillantjuk azokat a különös nyomokat...
- Az azért eléggé erős lenne. - bár nincs kizárva, ezt azonban már inkább csak gondolatban teszem hozzá, mikor megindulunk előre a baljós égi jelek ellenére. Nem szeretném az ördögöt a falra festeni, s erre a hölgyeményre sem akarok ráijeszteni. Majd meglátjuk, mit találunk.
- Itt a hegyekben, messze mindentől igazából bármi történhet. Felkészülni nagyon nem is tudunk, nem is lehet. Úgyhogy én azt mondom, hogy tegyünk meg minden tőlünk telhetőt egy bizonyos határig. Ha addig fajulna a helyzet, akkor szerintem már kérjünk rendőri segítséget, hiszen bár nem szeretném, ha baja esne a kis Dannek, de azt sem, ha veled történne bármi. Megegyeztünk? - nyújtom felé kezem egy újabb biztató mosollyal, hátha könnyítek egy leheletnyit ezen a feszült helyzeten. Hiszen én sem vagyok egy kétajtós szekrény, nem vagyok hős, aki egy ütéssel három másikat küld a sírba. Ugyanakkor leleményesnek és eszesnek annál inkább mondhatom magam, s úgy érzem, hogy ez a mellettem haladó hölgyeményről is elmondható.
- Ezen az erdei ösvényen szerintem hóvihar esetén visszatalálunk, maximum este veszünk egy forró fürdőt mindketten, ha nagyon átfagyunk. In medias res. - fújom a levegőbe egy csepp lelkesedéssel. - Így kell elkezdenünk, bele a dolgok közepébe! Dannek pedig lesz egy kalandos élménye! - próbálom önteni kettőnk közé a pozitív hullámokat, s hiszek is benne, hogy egyáltalán nincs baj, s majd ha elmúlik minden, akkor nevetve fogunk erre visszaemlékezni.  
- Segítsek? - nyújtom karom Deborah irányába, mikor már egyre jobban merülünk el az erdőben, s a hótakaró is egyre vastagabb lesz. Az égből hulló pelyhek egyre kövérebben, s egyre gyorsabban száguldoznak lefelé, így a falu felé vezető nyomok is percről percre halványodnak.
- Ott látok valamit. - szólalok meg bőséges percek után, azt sem tudom, mióta gyaloglunk már. Kicsit távolabb, a fák közé ékelt kunyhó irányába mutatok, mely nem éppen az út szélén fekszik, hanem sokkal beljebb a sűrűben, s mintha vezetnének felé nyomok is.
- Szerintem nézzük meg. - dobom fel a javaslatom.   

Deborah Winchester imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Nothing burns like the cold Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Nothing burns like the cold Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
109
★ :
Nothing burns like the cold 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptySzomb. Jan. 27 2024, 14:57


Pierre & Deborah

There are no mistakes, only happy accidents.”



Azt pontosan tudtam én is, hogy nem egyedül leszek majd egy faházban, de valahogy egy nőre számítottam lakótársnak, és nem egy ismeretlen férfire. Lisan szerencsére egyáltalán nem féltékeny tipus, nem képzel bele egyes helyzetekbe többet, tudja, hogy bízhat bennem, épp annyira, mint amennyire én bízok az ő hűségében. Mégis kötelességemnek érzem majd értesíteni őt erről a kis apróságról, ha majd mégis kiderülne, hogy nincs itt semmi félre értés, és a lakótársammal mindketten jó helyen vagyunk épp. Ahogyan beszél egyáltalán nem tűnik olyan embernek, akitől tartanom kéne, de mindenképp be zárom azért éjjelre majd az ajtómat, mert sosem lehet tudi, hogy kitől és mi telik ki. Nem mintha olyan lennék, aki megijedne a saját árnyékától, de mindenképp szeretem az óvatosságot addig, amíg bebizonyosodik, hogy az aggódalmaim feleslegesek.
- Feltéve, ha a gyerekek nem szívják le majd annyira az energiánkat, hogy nem lesz kedvünk nagyon beszélgetni, örülünk majd annak, ha csendben lehetünk. - fűzöm azért hozzá én is a mondandójához ezt az apróságot mosolyogva, mert azt nem tudom, hogy mennyi időt szokott gyerekek között tölteni, de az én életem körülöttük forog, szóval pontosan tudom, hogy a velük való együttlét mennyire ki tudja az ember agyát zökkenteni a valóságból. Én személy szerint hajlamos vagyok az apróságok társaságában még náluk is gyerekesebb lenni, olyan beleéléssel vagyok képes bármit is csinálni velük. Néha pedig igazán nehéz vissza zökkenni a való életbe. A tudat, hogy talán nekem sosem lehet sajátom épp ezért dühít fel, és tartom néha igazságtalannak az életet. Miért szülhetnek olyan anyák, akik eldobják utánna a gyerekeiket, miközben ott vagyok én, és még sok sorstársam, akik bármit megadnánk értük. Lisannal mondjuk még egyébként sem tervezünk családot, egyenlőre az esküvőn legyünk túl aztán... elér elmondanom neki, hogy orvosnál voltam, és, hogy nem túl kecsegtetőek az eredményeim. Még a bemutatkozásunk után is próbáljuk kiköbözni, hogy mi is történhetett a házak felosztásánál, de úgy tűnik, hogy egyikünk sem okosabb a másiknál, és bár jó lenne ennek mindenképp utána járni, de megzavar ebben a kintről bejövő siránkozás, és nem kevés pánikot keltenek bennem a kétségbeesett kiáltások. Elég komoly helyzet egy gyerek eltűnése, és mindenképp szeretném kivenni a részem a megtalálásában, hiszen bármi történhet egy gyerekkel egy ilyen távoli helyen. Nem kell persze mindjárt a legroszabbra gondolni, meglehet, hogy csak a kíváncsiság miatt bóklászott el, az is lehet, hogy magától vissza is jönne, de képtelen lennék egy helyben ücsörögni. Örülök azért annak, hogy Pierre sem hátrál ki a kötelesség alól, és velem tart, több szem többet lát.
- A gyerekekkel együtt érkeztem az imént. Szóval messzire valóban nem juthatott, de mindenképp jó ha elindulunk valamerre, mert ha eltéved, akkor annak lehet katasztrófa is a vége. - a bajunk is meggyűlhet, hiszen annyian vagyunk itt felnőttek, hogy nem szabadna le vegyük egyik kicsiről sem a szemünket. Egy gyerek az csak gyerek. Nekünk felnőtteknek kell figyelmesebbeknek lennünk. Megvárom, amíg Pierre le teszi azt, ami a kezében van, és össze húzza a kabátját, még az a szerencse, hogy nekem időm sem volt nagyon levetkőzni, így már indulhatunk is.
- Valóban? Ez esetben akkor igyekezzünk vissza is térni, míg teljesen ránk nem sötétedik. Nagyon nincs kedvem senkivel összetűzésbe keveredni. - nekem nem mondta senki ezt a történetet a faluról, bár valószínleg egyébként eszembe sem jutott volna arra menni, ha nem lenne most ilyen fontos. De ha már elindultunk, kihátrálni semmiképp sem fogok. A fiú a legfontosabb jelenleg, addig is bízok abban, hogy amiket a faluról beszélnek, csupán csak ostoba szóbeszéd, és nem lesz ott semmi probléma. Maximum csak rossz szemmel néznek ránk, meg be szólogatnak, de az ilyesmi le szokott rólam peregni. Azért azt kétlem, hogy le kaszabolnának csak azért, mert keresünk egy eltűnt gyereket. Ez még egy horror filmnek is durva. Hírtelen állok meg én is, amint Pierre ismét megszólal, és örülök annak, hogy ő ennyire figyelmes, mert engem annyira leköt az, hogy figyeljem a táblákat, hogy fel sem tűntek volna a gyanús lábnyomok.
- Remélem ez nem azt jelenti, hogy valaki ide jött és elvitte a kisfiút. - nézek rá kimeresztett szemekkel, mert igaz, hogy nem vagyok nyomozó, nem is tudhatom, hogy ő mire gondol, de mindenképp gyanús ez az egész. Közben pedig, mintha egyre sötétebb kezdenek lenni, erre rá segítenek a felettünk lévő csúnya felhők is, elkezd fújni a szél és hatalmas pelyhekben kezd havazni, ami nemsokára még a lábynomokat is eltűnteti. Még csak épp egy vihar hiányzik a nyakunkra. Ha nem lenne ilyen fontos tovább mennünk, akkor valószínűleg gondolkodás nélkül fordulnék vissza, de mégis inkább bólintok, bár ha egy gyerekrablóval állunk szembe, fogalmam sincs, hogy mit tudnánk tenni ellene. Végül aztán mégis elindulok tovább követve a táblákat, közben pedig védelmezően ölelem át saját magamat, mert a szél miatt egyre hidegebb is kezd lenni.
- Van bármi terved egyébként? Tegyük fel, hogy megtaláljuk a gyereket az elrablójával együtt. És aztán tovább? Nem vagyunk sem rendőrök, sem felfegyverkezett gyilkosok, akik embereket mentenek. - jegyzem ezt azért meg, bár inkább csak a saját nevemben beszélhetek, mert arról nyílván fogalmam sincs, hogy ő hord-e magával bármi ilyesmit. Csak reménykedek abban, hogy nem. - Bár az is meglehet, hogy az a gyerek lábnyom nem is azé a gyereké, akit mi keresünk és ez csak véletlen egybeesés. A vihar viszont egyre jobban a nyakunkon. - ezzel nem kihátrálni szeretnék, csak amíg el nem érünk a faluig azért jó lenne átbeszélni, hogy mik a lehetőségeink, mert én nem vagyok hozzá szokva ahhoz, hogy idegen férfiakkal keressem a kalandot.  

BEE


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Deborah Winchester
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_inline_p7vfpwaGpv1sccn28_250
Nothing burns like the cold 08a4397550de4042d34de8de1b371755e90ca86e
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
F*ckin' Perfect
★ családi állapot ★ :
Love the Way You lie

Nothing burns like the cold Giphy
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p14w054FqA1vn7wmzo3_250
★ idézet ★ :
 Dreams fade. Reality doesn`t.
★ foglalkozás ★ :
Gyerekorvos rezidens
★ play by ★ :
Blanca Suárez
★ hozzászólások száma ★ :
102
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p1cade9xjl1vn7wmzo6_250
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptySzomb. Jan. 20 2024, 06:23

Deborah & Pierre
"The heart can get really cold if all you've known is winter."



- Akkor meglehet, hogy mindkettőnket félretájékoztattak. Bár én személy szerint örülök a társaságnak. Ha már a nap jelentős részében gyerekek vesznek majd körbe, jó lesz esténként egy felnőtthöz is hozzászólni. - a mosolyom ennél szélesebb és lelkesebb már nem is lehetne. A pozitív kisugárzásomat szinte harapni lehet, s még az a szerencse, hogy azt az apró sötétséget, ami ott él szívem mélyén, a legtöbb ember képtelen felfedezni. Figyelem közben cipőjét, mikor beljebb halad, mintha az azúrkék tekintetem irányítani tudná a lábát, hogy még véletlenül se csússzon rá a talpa az egyik vázlatomra.  
- Nagyon örülök, Deborah! - ismeretségünk megpecsételődik a kézfogással, s bár én még csevegnék tovább, de a kis félreértés most meggátol ebben, hiszen nem szeretném, ha Deborah feszélyezve érezné magát, hogy feltartom őt.
- Akkor lehet, hogy csak az utolsó pillanatban változtattak a szobákon. Mindjárt utána is járok. - egyből le is hajolok, hogy megsürgessem a vázlatok hazakerülését. Annak nem örülnék, ha egyedül maradnék ebben a hangulatos kis faházban, hiszen szeretem a társaságot, szeretem, ha beszélnek hozzám. Ritka, amikor vissza kell fordulnom önmagamba, s el kell merülnöm a saját gondolataimban. Ha érzem, hogy ez történik, akkor elvonulok pár napra egy olyan helyre, ahol biztosan egyetlen egy személlyel sem fogok találkozni. Ám szerencsére most nincs ilyen időszakom, ez most valahol nagyon távol kering tőlem.
Már talán csak pár papír kallódik a földön, mikor különös kiáltás csapja meg fülünket. Deborah után én is felállok, kilesek a feje felett, s pillanatokon belül meg is tudjuk, hogy mi történik odakint.
- Menjünk. - lehelyezem gyorsan a kandalló előtti kanapéra, amit összeszedtem, s egyből robogok is kifelé. Ennek köszönhetően azonban amennyire figyeltem arra, hogy a hölgyemény ne taposson a vázlataimra, most nekem sikerül végigmászni rajtuk. Sebaj, ez most nem számít.
- Mikor érkeztek a gyerekek? Ha nem olyan régen, akkor talán nem lehet messze. - összébb húzom magamon a sötétbarna kabátom, hiszen ahogy percről percre egyre lejjebb kúszik a nap, itt fent a hegyekben annál hidegebb lesz. Ezért is kell nagyon sietnünk. Ha az a gyerek kint marad estére... Annak katasztrofális vége lesz.
- Az idős hölgy, aki idevezetett, nem sok jót mondott arról a faluról. Azt mondta, hogy eléggé zárt közösséget alkotnak, és nagyon barátságtalanok az idegenekkel. Nem egyszer volt már kellemetlen konfliktus, úgyhogy minden vendégnek elmondják, hogy inkább kerüljék el azt a helyet. - adok egy kis ismertetőt, ha esetleg Deborahnak nem mesélték volna el ezt a rémtörténetet. Azt viszont kétlem, hogy egy kóbor kisgyereket bántanának, hiába barátságtalanok... Bár, ki tudja? Közben a táblák alapján rátérünk egy erdei útra, ami rövidebbnek bizonyul a falu irányába, mint maga a főút, melyen hosszas kerülővel lehetne csak megközelíteni azt a helyet. Vastag hótakaró fed mindent, s a felettünk feketedő felhőkből ítélve még egy vihar is a nyakunkon van.
- Nézd! - torpanok meg váratlanul pár lépés után, hiszen súlyos lábnyomokat fedezek fel a hóban. Nem csupán nagyokat, hanem kicsiket is, s ami a legfurcsább, hogy nem csak a szállótól vezetnek el nyomok. Hanem ide is a falu irányából...
- Érdekes, nem? Vagy ennyire ne gondoljam túl? - elejtek egy kissé erőltetett mosolyt. Hajlamos vagyok rá, nem tagadom, már most gyártom magamban az összeesküvés-elméleteket arról, hogy elrabolták Dant. Holott nagy valószínűséggel sokkal egyszerűbb lesz a megoldás. Én ettől függetlenül a kezembe venném a dolgot, hiszen ilyen rövid idő eltelte után a rendőrség egyrészt nem tenne még semmit, másrészt, ha véletlenül mégis, egy év lenne, mire feljutnának ide a hegyekbe.
- Mehetünk? - kérdőn pillantok irányába, bár abból ítélve, hogy eleve az ő ötlete volt a falu, nem gondolnám, hogy egy olyan nő lenne, akit képes magába szippantani a félelem.  

Deborah Winchester imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Nothing burns like the cold Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Nothing burns like the cold Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
109
★ :
Nothing burns like the cold 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptySzomb. Jan. 06 2024, 12:59


Pierre & Deborah

There are no mistakes, only happy accidents.”



A gyerekek iránti szeretetem és érdeklődésem, már kislánykoromban megmutatkozott bennem, pontosabban akkor, amikor a húgomat először megláttam, és anyu féve ugyan, de a kezembe adta. Olyan apró volt, ártatlan, és teljesen kiszolgáltatott ennek a kegyetlen világnak. Rögtön a szívembe lopta magát, pedig a síráson kívül egyébre aligha volt képes. Kialakult bennem egy fajta törődési kényszer, igyekeztem a gondját viselni, megvígasztalni ha szomorú volt, elláttam a sebét, ha épp leesett és elhorzsolta a térdét. Bár a köztünk lévő korkülömbség igen csak nagy volt, így inkább csak anyáskodni tudtam felette, néha talán túlzásba is vittem, de legalább kialakult bennem egy álom a jövőre nézve, és ettől az álomtól már csak épp egy hajszál választ el. Egyre több ilyen lehetőség potyog az ölembe, mint ez a tábor is, ami nem csak egy nagyszerű esély a számomra, de azt hiszem, hogy fantasztikus élmény is lesz. Már a buszról leszállva, ahogyan meglátom azt a sok boldog gyereket, akik azt sem tudják, hogy milyen tevékenységnek fogjanak neki először, szinte elvesznek a hó okozta örömben, hihetetlen feltöltést ad. Bár szívesen csatlakoznék közéjük, együtt nevetgélve mindenen, de egyenlőre talán a kipakolás azért ennél fontosabb, na meg nemsokára rájuk is az a feladat fog várni. Bőven lesz majd még időnk felfedezni közösen a helyet és kiélvezni minden egyes pillanatot együtt. Magabiztosan nyitok be a faházba, ahová elkísértek, megdöbbenésemre azonban, nem azt látom először, amire számítottam volna. Nem mintha lett volna bármi elképzelésem, de egy férfi hátsófelére aligha voltam felkészülve. Megtorpanok valahol a be és kijárat között, egyik lábam bár át lépett a küszöbön, de a másik, mintha a földhöz ragadt volna. Miközben a férfi feláll, még mindig fogom egyik kezemmel a kilincset, és szemmel láthatóan ő sem számított rám. Ez pedig megmagyarázza azt, hogy miért a fenekét az ajtó felé fordítva várt rám, bár azért azt is látom, hogy valami papírokat akar épp össze szedni.
- Semmi baj. Kopoghattam volna először. Bár én sem számítottam senkire. - beljebb lépek egy kicsit vigyázva arra, hogy véletlenül se lépjek rá semmire a földön heverő papírok közül, mert valószínűleg fontosak lehetnek a számára. Le rakom a kezemben lévő táskát, megvakarom zavartan a fejem,végül pedig elfogadom a felém nyújtott kezét.
- Deborah Marquez-Winchester. Gyerekorvoz. - rezidens. De azt nem teszem hozzá, mert jelen pillanatban szerintem annyira nem fontos. Megrázom a kezét óvatosan, majd vissza is húzom azt, hogy zsebemből én is kihalászom a kulcsot, amit még a buszon adtak ide, bár azt nem tudom, hogy éppen ehhez a házhoz talál-e. Eszembe se jutott, hogy máshová vezetnének el, mint ahová a kulcs is talál.
- Engem egy fiatalabb nő vezetett ide, de gondolom ennek semmi jelentősége nincs. - vonom meg a vállam, hiszen vagy valami félreértés történhetett, vagy pedig csak épp itt volt hely. De miért pont egy férfivel? Bízok benne, hogy Lisandro nem érti majd félre, ha mégis kiderül, hogy egy idegennel kell osztoznom egy házon. Mert ha valóban van két szoba, akkor annyira nem is nagy gond. Mert gondolom kulcsra lehet zárni a szobákat is. Mégis csak egy ismeretlen, és elég sok mindent lehet hallanni azért. - Az én információm szerint valaki lemondta az utazást, azt hiszem, hogy valami haláleset miatt. - azt azért remélem, hogy a szervezés majd ennél sokkal jobb lesz, mint a szállás beosztása, mert mindketten más más információknak vagyunk a tudatában. felé engedek azért egy halvány mosolyt, majd a földön heverő papírok felé nézek, és amennyiben lehajol, hogy azokat össze szedje, én is úgy teszek, mert elég sok van belőlük, ketten meg bizonyára hamarabb fog menni. Nyítnám is a számat, hogy közöljem vele, hogy jobb lenne utána járnunk mindennek mielőtt nagyon kipakolnánk, de ekkor odakintről hallani lehet néhány kétségbeesett kiáltást, és szinte mindenki egyszerre egy Dan nevű valakit kiabál. Mivel a faház ajtaja még mindig nyitva, kilesek, és meglátva egy idős nő zokogását, azon nyomban fel is állok, a földön hagyva az össze gyűjtött papírokat. Nem törődve tovább a férfivel, dugom ki a fejem, hogy megtudjam mi is történt pontosan, és alig pár másodperccel később már tudatosul is bennem, anélkül, hogy bárki bármit mondana, hiszen kétségbeesetten mindenki azt kiáltja, hogy eltűnt az egyik gyerek.
- Az egyik gyerek elkóborolt. Talán rá ér később is kiderítenünk, hogy ki kéne itt lakjon. Állítólag itt a közelben van valami falu, azt hiszem, hogy én ott kezdem a keresést. - szólalok meg végül Pierre felé fordulva ismét, és nem szívesen mennék egyedül egy ismeretlen helyre, de az a legfontosabb, hogy elő kerüljön a gyerek.

BEE


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Deborah Winchester
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_inline_p7vfpwaGpv1sccn28_250
Nothing burns like the cold 08a4397550de4042d34de8de1b371755e90ca86e
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
F*ckin' Perfect
★ családi állapot ★ :
Love the Way You lie

Nothing burns like the cold Giphy
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p14w054FqA1vn7wmzo3_250
★ idézet ★ :
 Dreams fade. Reality doesn`t.
★ foglalkozás ★ :
Gyerekorvos rezidens
★ play by ★ :
Blanca Suárez
★ hozzászólások száma ★ :
102
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p1cade9xjl1vn7wmzo6_250
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptyKedd Jan. 02 2024, 09:53

Deborah & Pierre
"The heart can get really cold if all you've known is winter."



Egy gyermek lelke azért olyan különleges, mert még nem érték el annyira a világ mocskai, még nem fertőzték be annyira az emberek, s még nem rakódott rá annyi teher. Tiszta, mint a frissen esett, lágyan ropogó hópaplan. Ilyenkor lehet igazán megismerni, hogy milyen lélek lakozik bennük, hiszen most kezdik csak bontogatni a szárnyaikat. Alakul még a személyiségük, változnak a rohanó világgal, de az alapok ott vannak bennük. Azokra építhetnek. Mikor én gyermek voltam, már nekem is látszódtak az alapok, annyi különbséggel, hogy engem a fejemben gomolygó intenzív káosz gyermekpszichológushoz küldött. Mindig is nagyon intenzíven éltem meg mindent, melyre a testem is sokszor reagált, s így jobban is fogadtam be a világ apró részleteit. Én nem virágokat, házikókat, labdákat rajzolgattam. Én megörökítettem a szomszéd macska tetemét, vagy éppen a hatalmas világűrt, vagy egyszerűen csak a mosogatótálcát. Egyszóval, kilógtam a sorból, de szerencsére vagyok már annyira tudatos, hogy a helyén kezeljek mindent, ami a fejemben létezik. Ez a kulcs mindenhez. A tudatosság. Gyermekként nehéz volt, hiszen mindenki bolondnak és furának tartott, ami ugyan egy rétegnél máig sem változott, de azért ott van a tény, hogy egy elismert, világhírű festő vált belőlem. A hírnevet pedig nem a hangyák hordják össze, nem igaz? S mivel ebbe a táborba különleges képességű gyermekeket hívtak meg, ezért reménykedem benne, hogy valamelyiküknek megadhatom azt a segítséget, melyet én nem kaptam meg régen, s melyre borzalmasan szükségem lett volna. Elvégre a világ nem fehér vagy fekete. Ahogy egy gyermek lelke sem.
A vázlataim számtalan témát tartalmaznak. Egyszerűeket, s olyanokat egyaránt, melyek messze elrugaszkodnak a valóságtól. Szeretném megmutatni majd a fiataloknak, hogy ne féljenek belenézni a saját lelkükbe, ússzanak bátran az árakkal, s rajzolják és fessék ki magukból azt, amit csak akarnak. Gondosan sorba volt rendezve mindegyik, de most sikeresen kaparhatom össze őket a nappaliból, mely most úgy fest, mintha bomba robbant volna. Hátsó felemet hát az ajtó felé emelem, miközben magamhoz húzom a papírokat, ám annak hamarosan nekikoccan az ajtó, s egy hang szólal fel mögülem, melyre egyből hátra kapom a fejem.
- Ohh, bocsánat az illetlenségemért, az hittem, hogy ma még egyedül leszek. De ezek szerint van egy kis kavarodás. - miközben beszélek, egyből felpattanok, s kicsit odébb állok az útból, hogy a hölgyemény is beljebb tudjon jönni, remélhetőleg úgy, hogy a cipőjén levő hótakaró nem az egyik vázlatomon landol.
- Jean-Pierre Duval a nevem, én leszek az egyik előadó, a művészeti ágat képviselem. - mutatkozok be egyből, kezemet nyújtva a másik irányába. Az illem ezt diktálja, még ha először a hátsó felemmel is sikerült találkoznia.
- Engem idevezetett az egyik idősebb hölgy, aki itt dolgozik, és még kulcsot is kaptam a faházhoz. - lengetem meg a levegőben a vaskos kulcsot, melyet ugyan még nem modernizáltak - direkt -, ám így sokkal hangulatosabb. A kártyás megoldás olyan lelketlen.
- Elvileg két szoba van a felső szinten, és azt mondták, hogy a társam csak holnap érkezik. Nekem még nem sikerült megnéznem a helyet, a vázlataim életre keltek időközben. - nevetem el magam, s a padló irányába mutatok. Már nincs olyan sok hátra szerencsére.
- Ha nem okoz problémát, hogy ezeket még összeszedem, akkor utána természetesen rákérdezek, ha szeretnéd, hogy mi ez a kavarodás. - biztosítom a hölgyeményt, elvégre tudom jól, hogy nem mindenki tölti szívesen az idejét egy másik nemű emberrel, különösen akkor, ha kapcsolatban van. Engem ugyanakkor ez közel sem zavar, nem teszek különbséget senki között, s még otthon sem vár senki, aki a fülemet rágná pár féltékeny üzenettel karöltve. Az illem ugyanakkor illem, s ha az érkező így szeretné, szívesen utánajárok a dolgoknak, ám ha nem, abban az esetben maradok.  

Deborah Winchester imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Nothing burns like the cold Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Nothing burns like the cold Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
109
★ :
Nothing burns like the cold 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptySzer. Dec. 27 2023, 20:11


Pierre & Deborah

There are no mistakes, only happy accidents.”



Boldogan mondtam igent erre a táborra, ami hátrányos helyzetben levő gyerekeknek van megszervezve, és igazán boldoggá tesz, hogy vannak még olyan emberek, akik ilyesmire is gondolnak, ez azt bizonyítja, hogy talán mégsem annyira menthetetlen ez az elcseszett világ. Én személy szerint mondjuk nem panaszkodok, mert az életem még mindig olyan tökéletesen halad, hogy szinte büszkén jelenthetem ki azt is, hogy mindenem meg van. Felfelé szárnyaló karrier, egy szerető férfi, akivel a nyáron lenne esedékes az esküvőnk - az mellékes, hogy valamiért abban annyira mégsem vagyok biztos -, a húgommal egyre jobb a kapcsolatom és valahogy minden más is mindig össze jön, ha valami pedig mégse, akkor jön más helyette, ami viszont feldob. Mint ez a tábor, amire egy hete készülök már, hiszen annyira imádom a gyerekeket, hogy ha tehetném, az árvaházból is az egészet magam fogadnám örökbe. Ez pedig jó lehetőség számomra is, meg azt bizonyítja, hogy - bár még nem vagyok orvos -, bizalmat szavaztak nekem ismét. Ezt pedig semmiért sem puskáznám el.  Jól fog esni a kikapcsolódás is, meg talán egy kis távollét is Lisandrotól. Kicsit mintha kezdene a kapcsolatunk egyhangú lenni. Nem azt mondom, hogy nem szeretem, mert nagyon, olyan, mintha a másik felem lenne, akivel tökéletesn kiegészítjük egymás hiányosságait, de néha jól esik egy kicsit távol lenni egymástól, mert olyankor ha viszont látjuk egymást, újra össze tudunk hangolódni. Hiányozni fog persze ez nem is kérdés, de most egyenlőre szeretnék a gyerkőcökre koncentrálni.
Az egyik busszal utaztam velük, hogy ha véletlenül valamelyikük rosszul lenne is kéznél lehessek, de szerencsére nem volt semmi baj, sőt végig jó hangulatban telt el az útunk. Jó volt látni azt a csillogást a szemükben, amit már maga a látvány nyújtott nekik, ami az ablakon kinézve fogadta őket. Olyan önfeledten daloltak és kacaráztak, hogy rendesen kedvem támadt volna beülni közésjük és velük együtt énekelni. Mégis csak a hátsó ülésről mosolyogva figyeltem és az élménytől eszembe jutott, hogy mennyire vágyok egy sajátra is, ami talán még az egyedüli, ami hiányzik az életemből. Örülök viszont annak, hogy a busz végre leparkol, mert megérkeztünk a tábor helyszínére, hiszen nincs időm bele mélyedni a saját gondolataimba, és abba hogy az is meglehet, hogy sosem lehet saját gyerekem. Utoljára szállok le a buszról néhány szervező társaságában és rendesen melegséggel tölti el a szívem az egész látvány, ami elém tárulkozik. A faházak, a hó borította táj és még a havazás is elvarázsol, pont olyan a hely, ahol szívesen el tudnék éldegélni. Talán meg is fogom említeni Lisannak, hogy kettesben is jöjjünk el ide. Vagy legalábbis egy hasonló helyre. Váltok néhány szót még a szervezőkkel, megbeszéltük, hogy reggel egy kis mozgás után tarthatnék egy előadást az egészséges életmódról, az idősebbeknek pedig majd délután a kábítószerek káros hatásairól és következményeiről is. Tekintetem közben végig az időközben hógolyozó gyerekekre téved, bár akadnak olyanok is, akik hóangyalt készítenek, mások a hóemberrel próbálkoznak, én pedig csak mosolyogni bírok miattuk. Kár, hogy nemsokára abba kell hagyniuk, mert mindegyiküknek a csomagjaik megtalálása után el kell foglalniuk a szobájukat. Azt hiszem, hogy négyen lesznek egyben, persze gondsoan figyelve arra, hogy a fiúk a lányokkal ne vegyüljenek. Közben engem is elvezetnek oda ahol a következő pár napomat fogom tölteni mikor nem kell a gyerkekkel lenni, megköszönök mindent, majd be is lépek a faházba, hogy ki pakolhassak, és mivel ma ilyen ismerkedős napunk lesz amúgy is, talán hógolyó csatázok egyet a gyerkőcökkel is. Úgysem játszottam olyant már rég. Belépve azonban az ajtón hírtelen hökkölök hátra, mert arra számítottam, hogy egyedül leszek, vagy legalábbis nem számítottam egy férfi fenékre, amivel szembe találom magam. Csendben pillantok körbe és jövök rá arra, hogy ez nem is csak egy szoba, hanem valami nappali szerűség, bár az kérdéses, hogy több szoba is található-e itt, vagy valami tévedés történt az alvó helyek kiszámítrásával? Vagy egyáltalán mit keres itt egy férfi is?
- Khm... bocsánat. - köszörülöm meg a torkomat arra várva, hogy össze szedje magát, vagy legalábbis a pozicióján változtasson. Nem helyes nekem férfi hátsókat bámulni. - Egyikünk lehet, hogy rossz helyen van épp. - teszem még hozzá, és közben a nyakam nyújtoztatom lábujjhegyre állva, mert azért érdekelne, hogy milyen helyéiség található még ebben a faházban.

BEE


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Deborah Winchester
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_inline_p7vfpwaGpv1sccn28_250
Nothing burns like the cold 08a4397550de4042d34de8de1b371755e90ca86e
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
F*ckin' Perfect
★ családi állapot ★ :
Love the Way You lie

Nothing burns like the cold Giphy
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p14w054FqA1vn7wmzo3_250
★ idézet ★ :
 Dreams fade. Reality doesn`t.
★ foglalkozás ★ :
Gyerekorvos rezidens
★ play by ★ :
Blanca Suárez
★ hozzászólások száma ★ :
102
★ :
Nothing burns like the cold Tumblr_p1cade9xjl1vn7wmzo6_250
TémanyitásNothing burns like the cold
Nothing burns like the cold EmptyKedd Dec. 26 2023, 07:19

Deborah & Pierre
"The heart can get really cold if all you've known is winter."



Mikor elindultam New Yorkból, még a langyos napsugarak világították be a várost, melyek az ünnepek ellenére is tavaszias hangulatot ültettek gondolataim mélyére. Ahogy a kopár fákat figyeltem, azon kezdtem el agyalni, milyen csodás lenne, ha a hőmérséklet felfelé kapaszkodna, s a természet szép lassan elkezdene zöldülni. Csalóka a világ, s akkor tudatosul bennem ennek az évszaknak a szépsége, mikor a napsugarak elbújnak a fehéres, szürkés felhők felett, s felfelé haladva a hegyen szinte egyetlen óra leforgása alatt érkezek meg az igazi télbe. Már majdnem elfelejtettem, hogy az elvágyódás helyett inkább megélni kellene a pillanatot, s ahogy elkezdenek ropogni a gumik a hótakarón, s fehérré változik minden a hegyekben, egyből visszatérek a valóságba.  
Az út nem egyszerű a központig, hiszen erre már nem kotorják a havat a gépek, de végül sikeresen megérkezem pár kisebb kicsúszást követően a szálloda parkolójába, s egyenesen a buszok mellé rakom le pihenni a sötétszürke Alfát, mely már oly régóta hű társam. Ha pedig már a szállodánál tartunk, nem is nagyon tudom, hogy lehet-e ezt a helyet annak nevezni. Inkább egy üdülőközpont, ami számtalan minőségi faházból áll. 
Mikor kiszállok, egyből magamba szívom a friss, hűvös hegyi levegőt, mely kellemesen tölti meg egész tüdőmet. Felkarolom a csomagtartóból a nagyobb gurulós bőröndömet, illetve egy nagy kupac nagyon bénán összekötözött vázlatot és rajzot, mely hamarosan úgyis megadja magát, de én naivan bízom benne, hogy legalább a szállásig nem lógnak meg tőlem.  
Lépteim könnyűek, s meghagyom magamnak a kezdeti csodálat örömét, elvégre sietnem nem kell, a délután utolsó fényes óráit tapossuk épp, hiszen az első órára, amit a gyermekeknek adok, csak holnap kerül majd sor. Választani lehetett, hogy ma érkezem a csoport többi tagjával együtt, vagy a holnapi reggelen esek be a kezdésre. Egyértelmű volt számomra, hogy kihasználom ennek a remek alkalomnak minden kis apróságát, elvégre nem vagyok semmilyen időhöz kötve, magam osztok be mindent, s erre a hétre előre amúgy sem terveztem semmit. Pár hónapja felajánlották ezt a lehetőséget, hogy átlag feletti intelligenciával és kreativitással bíró szegényebb sorsú gyerekeknek fűszerezzük meg kicsit az ünnepeket, s adjunk nekik valami maradandót. A szervezésben ugyan nem segédkeztem, de tippeket, praktikákat szívesen adok számukra, hogyan tökéletesítsék a művészetüket. Hogyan húzzák a vonalakat, s hogyan játszanak a színekkel ahhoz, hogy ne egy egyszerű képet adjanak a világnak, hanem érzéseket és hangulatokat. Természetesen nem csak én vagyok az egyetlen, aki ezt vállalta, lesz még itt orvos és informatikus, csillagász és matematikus, s még sorolhatnám. Olyan lesz ez, mint egy iskolai hét, annyi különbséggel, hogy itt a fejlődésen és az érdeklődésükön van a hangsúly, illetve azon, hogy életükben először végre eljuthattak egy ilyen különleges téli varázsvilágba.
Már a központi épületet is gerendák ölelik körbe, mely sokkal barátságosabb külsőt kölcsönöz az egész helynek, mint azok a túlságosan modern és kopár, színtelen és szagtalan épületek. Negyed órás beléptetés és beszélgetés után végül az egyik nagyon kedves idősebb dolgozó, kiről mint megtudtam, az unokáját is elhozta magával ezekre a napokra, elvezet engem ahhoz a faházhoz, mely az elkövetkezendő egy hétre az otthonom lesz. Utunk közben megmutatja a távoli szoborparkot, elmutat a sípálya irányába, s tovamutat a sűrű erdőn, melyen túl ott pihen a központhoz tartozó apró falucska, amitől óvaint, hiszen szerinte nem túl barátságosak a helyiek az idegenekkel szemben, de biztosít, hogy a központ területén semmiben sem fogunk hiányt szenvedni, hiszen még egy kisebb bevásárlóközpont is kialakításra került itt, amit kedvünkre használhatunk.
A faház bejáratánál megállunk az idősebb hölgyeménnyel, ki onnan magyaráz pár percig, hogy mit hol találok, s mit hogyan kell használni. Kellemes időtöltést kíván, végül óvatosan eltipeg a hótakaróban, melyet hiába sepernek el az útról óránként, amaz hamar visszanövi magát.
Nagy szerencsémre a papírok és a vázlatok kupaca csak akkor adja meg magát, mikor a lábammal betolom magam mögött az ajtót. Esélyük nincs kimászni, azonban a szélrózsa irányába mindenfele elsiklanak. Eleve egy nagyon széles és nyitott nappaliba érkezem, melynek közepén kanapé pihen, balra tőle pedig a falnál egy monumentális kandalló, melyet olyan különlegesen alakítottak ki, hogy ilyet még sosem láttam. Jobbra pislog felém a konyha, mely némileg egybe van kötve a nappalival, s ez is kellemesen nyitott. Nem úgy, mint a fürdő, melynek ajtaja úgy nézem, hogy a szemközti, a szobákhoz vezető lépcsők alatt van. Az alsó szint amúgy igazán barátságos, hiszen bár gyér a kinti fény, mégis a széles ablakok beengedik a hatalmas fehérség csillogását, s az alattunk elterülő különleges tájat látványát.
Ám mielőtt még felfedezném a helyet, a földre térdelve, hátsó felemet az ajtónak mutatva kezdem el összeszedni a papírokat, azon agyalva, hogy egy délutáni kávé mennyire jól esne most a szervezetemnek. Már csak az a kérdés, hogy itt, vagy a kis kávézóban a központban?  

Deborah Winchester imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nothing burns like the cold 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Nothing burns like the cold Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Nothing burns like the cold Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
109
★ :
Nothing burns like the cold 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: Nothing burns like the cold
Nothing burns like the cold Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Nothing burns like the cold
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Gabriel Burns
» Alexander Burns
» Cold war or what?
» Before the coffee gets cold
» Cold Spring Lodge - NY

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban-
Ugrás: