New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 67 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 59 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dawn Gilberson
tollából
Ma 06:33-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:26-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 00:55-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:53-kor
Joseph Brewster
tollából
Ma 00:52-kor
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:04-kor
Lora Spencer
tollából
Tegnap 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 20:59-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Gabriel Burns
TémanyitásGabriel Burns
Gabriel Burns EmptyCsüt. Dec. 13 2018, 13:46
Gabriel Burns


Karakter típusa:
Keresett
Teljes név:
Gabriel Burns
Becenevek:
Gabe
Születési hely, idő:
New York, New York, USA
1992. szeptember 27.
Kor:
26
Lakhely:
Queens
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
NYU, Vegyész BSC-fokozat/Szerves kémia szakirány (végzett);
NYU, Orvos diploma (végzett);
Columbia University, Belgyógyász rezidens képzés
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Rezidens
Ha dolgozik//Munkahely:
Presbyterian Hospital, New York
Hobbi:
Kinek van ideje arra?
Play by:
Grant Gustin

Jellem

Mindenkinek van egy útja, amit be kell járnia. Hiszek a Sorsban, hiszek abban, hogy azért sodródunk életünk során a próbatételek felé, hogy megtaláljuk a célunk, hogy tudjuk mivé kell lennünk. Nekem anyám halála volt ez a próbatétel, anyám halála volt az, ami miatt tudtam, orvosnak kell lennem. Orvosnak, aki nem hagyja, hogy gyerekek elárvuljanak, aki nem engedi, hogy férjek végignézzék feleségük gyötrelmes tusáját az elmúlás ellen. Olyan akartam lenni, aki nemet mond a betegségeknek, őrt áll és megálljt parancsol a kórságoknak. Olyan akartam lenni, aki életet ment.
Céltudatossá váltam, hajszoltam a tudást, mindent magamba akartam szívni, amit az emberi testről csak tudni lehet, nyitott voltam az alternatív módszerek felé, mindent tudni akartam és ez a vágy, az olthatatlan szenvedély mind a mai napig kitart mellettem. Barátságok, ismeretségek, rokoni szálak sínylették meg az elszántságom, eltávolodtam apámtól, a nővéremtől, az osztálytársaktól, a szomszédban lakó barátaimtól. Orvos akartam lenni, gyógyítani, és nem érdekelt, hogy közben mit áldozok fel érte. Nem érdekeltek a szerelmek, a bandázás, nem tudott lekötni más, mint a tanulás, bezárkóztam a saját világomba és a falak mögé nem engedtem más.
Miatta azonban rést nyitottam a pajzson, miattad ismertem fel, hogy más is létezhet, mint az orvoslás. Te voltál az Mir, aki egy olyan világba vezetett be, ahol érzelmek, mosoly, vágy létezik, te voltál az, aki miatt életemben először későn értem be egy órára. És tudod mit kaptam a késésért? Semmit. Nem állt le az élet, nem került veszélybe senki, nem maradtam le semmiről, de ezt te már tudod, hiszen elmondtam neked. Mindent elmondtam már neked. Mindent tudsz rólam és én is mindent tudok rólad. Mindig is őszinte voltam hozzád és tudom, hogy te is mindig igazat mondtál nekem. Tudom, hogy megvan közöttünk az a bizonyos, hogy a Sors azért sodort feléd, hogy új célt találjak magamnak. Te vagy az Mir, csak te lehetsz!

Múlt

// Egy hete
- Már megint késésben? - John, akit manapság a legjobb barátomnak szoktam nevezni, viccelődve nyújtott át egy bögrét, melyben a szokásos reggeli kávémmal volt tele. Kevés cukor és kevés tej, pontosan úgy, ahogyan szeretem, pontosan úgy, ahogyan mindig is ittam és iszom. A megszokások embere vagyok és mindennek úgy kell történnie, ahogyan azt az évek során begyakoroltam. Háklis tudok lenni, ha a kulcscsomó nem a bal farzsebemet húzza, morcossá tudok lenni, ha egy kórlapra nem kék színnel írok feljegyzéseket és átélem a második világháború összes csatáját, ha a metrón nem a második vagon második ajtaján szállok fel. Ezekről az agymenésekről persze John is tud, és pontosan ezért olyan széles a mosolya, hiszen tudja, hogy valaminek el kellett romlania reggel, hogy elkéstem. - Ha találgatnom kellene, akkor eldugult a lefolyó, így nem tudtál vizet engedni, hogy megöntözd a virágokat... Bár nem, ma szerda van és virágot locsolni csak hétfőn és csütörtökön lehet!
- Élvezed, mi?
- Minden egyes pillanatát! - neveti el magát újra, amikor csatlakozik hozzám a már szinte futásnak is tetsző sietségben, majd még felvázol pár lehetséges eshetőséget, mely arra engedtet következtetni, hogy túl sokat tud róla.
- Nem volt csokis fánk... - John megállt, megvakarta a tarkóját, majd ujjait a szája elé húzta és csak rázta a fejét a döbbenettől. - Ne izélj már, biztos neked is vannak ilyenjeid!
- Nem Gabe, nincsenek. Sőt, a legtöbb embernek nincsen ilyenje... Te vagy az egyetlen ember, akiről tudok, hogy elrontja a napját, ha nem csokis fánkot reggelizik. Mert tudod mi, normál és egyszerű halandók, beérjük egy lekvárossal is, vagy ... és kérlek ne térj ki a hitedből ... egy üressel is!
- Menj a francba! - gyűlölöm, ahogyan gúnyolódik rajtam, de nem tehetek róla, így is kedvelem. Azt hiszem...
- És hogy oldottad fel a gordiuszi csomót?
- Egy másik fánkozóba kellett mennem, egy utcával arrébb.
- Egy hős vagy, egy igazi hős! Azt meg inkább némítsd el, tudod, hogy mennyire gyűlöli a prof, ha megzavarják az előadását a hematómákról és más vérrel teli duzzanatokról. - engem is meglepett, hogy megcsörrent a telefonom, hiszen erre hetek óta nem volt példa, és még inkább ráncoltam a homlokom, amikor láttam, hogy nagynéném a hívó fél.
Amikor megszólalt, hallottam a hangjában a szomorúságot, hallottam, hogy a könnyeivel küzd. Megálltam egy pillanatra. Láttam, ahogyan John elsiet mellettem, majd ahogyan visszafordul, és csak néz rám, meg mond valamit, de csak a szája mozgását láttam, a hangját nem hallottam. Az ujjaim közül kifordult a bögre, s láttam John arcán a félelmet, az aggódást, a döbbenetet. Erőtlenné vált a kezem, a telefonom is a padlón landolt, csak azt láttam, hogy darabjaira törik a fekete-fehér márványon.
- Gabe...? - lépett vissza hozzám John, hogy megtartsa eszméletvesztett testem.

// Négy napja
- Hogy bírod?
- Szarul... - őszintén válaszoltam neki, és okkal nem tettem mögé a "de büszkén" szavakat. Amikor meghallottam a hírt, összetörtem, s azóta csak önmagam kóborló szelleme vagyok. - Miért nem szólt? Miért nem mondta el? Úgy értem, nem volt közöttünk jó a kapcsolat, főleg azok után... De miért nem hívott fel? Miért így kellett megtudnom?
- Nem tudom öregem, most nem tudok semmi okosat mondani.
- Nem baj, elég, hogy itt vagy John! - próbáltam elereszteni felé egy mosolyt, de John megértette, hogy grimaszom nem volt túl őszinte. Sóhajtottam, majd hátradőltem a padon és a nyitott koporsót kezdtem fürkészni. Ott feküdt ő, az apám, akivel utoljára fél éve beszéltem, akivel haraggal váltunk el és már nem lesz lehetőségem, hogy rendbe hozzam vele mindazt, amit egymással tettünk. Figyeltem merev vonásait, néztem arcának élettelen jegyeit, s egy könnycsepp indult el a szememből, amit szinte azonnal elhajtottam, amikor a család egyik barátja közeledett, hogy részvétét nyilvánítsa ki. Beszélgettünk pár szót, megígértük egymásnak, hogy a szertartás után még váltunk pár szót, hogy keressük majd egymást telefonon, de mindketten tudtuk, hogy egyik sem fog megvalósulni. Túlságosan eltávolodtam már a rokonságtól, az ismerősöktől, hogy számítsanak.
- Ne nézz balra! - hát persze, hogy balra kellett fordítanom a fejemet, de bárcsak ne tettem volna. Bárcsak követtem volna John utasítását, bárcsak megfogadtam volna az intelmet. - Maradsz... Elengeded a témát és nem szólsz hozzá!
Mindketten tudtuk, hogy nem ezt fogom csinálni és az sem tartott vissza, ahogyan John ujjai a csuklómra fonódtak.
- Mit keresel itt? - álltam útját Kellynek, ahogy próbált leülni a padsorok közé, s amikor próbált kikerülni, akkor sem engedtem tovább.
- Ne csinálj jelenetet Gabe, ne itt, ne most! - kiabált suttogva, engem azonban nem hatottak meg sem a szemében látható szomorúság, sem a sírástól véreres tekintet. Már nem tudtam hinni neki, már képtelen voltam bízni benne.
Két évig voltunk együtt. Két túlhajszolt, áttanult, kialvatlan évig, s ha azt mondta volna, hogy ez így nem megy neki, ha elém áll és bevallja, hogy több kell neki, akkor lehet még mindig együtt lennénk ... vagy már külön utakon járnánk. Ő azonban másnál keresett vígaszt, másban találta meg a törődő férfit, mást akart. S az a másik most ott fekszik a koporsóban, arra várva, hogy minden szerette elbúcsúzzon tőle.
- Szerettem őt Gabe, miért nem tudod elfogadni? - fakadt ki, a mellkasomat ütve ökölbe zárt tenyerének élével, majd a negyedik vagy ötödik csapás után hirtelen átölelt és a nyakamba fúrta az arcát. - Sajnálom, annyira sajnálom, de megtörtént és...
Elléptem tőle, majd kifelé indultam a templomból, nem is nézve magam mögé siettem ki a padsorok között. Friss levegőt kellett szívnom, érezni akartam a decemberi hideget az arcomon, akartam az ujjaimat görcsbe rándító fagyos szelek érzetét.
- Miért nem hívott fel? Miért nem kért bocsánatot?
- Nem tudom öregem, nem tudom... - John utánam hozta a kabátomat, majd felsegítette rám és gyalog elindultunk az állomás felé.
- Találkoznom kell vele. - ahogy egymás mellett sétáltunk, nem kérdezett vissza, hogy kiről van szó, hiszen pontosan tudta, hogy Mirre gondoltam.

// Ma
Egy hete nem indítottam el a számítógépem, egy hete porosodtak a billentyűk a klaviatúrán. S most, amikor a villogó kurzort figyelem, fogalmam sincs, hogy mit írhatnék. Fogalmam sincs, hogyan mondjam el neki, fogalmam sincs, hogyan kezdjek hozzá, csak azt tudom, hogy látni akarom őt, hallani akarom a hangját, érezni az illatát, elveszni a mosolyában, a tekintetében...
Sóhajtok. Egy levélre válaszolok, a kórházból keresnek, hogy mikor megyek vissza. Még két napot kérek a személyzetistől, amit a következő levelében meg is ad. Még két napom van, hogy feldolgozzam, két napom, hogy átértékeljem, két nap, hogy továbblépjek.
Azt az aprócska kis képet figyelem, amit megosztott velem, nem túl jó minőségű, kicsit elmosódott, de nem érdekel, nem azért akarok vele találkozni, ahogyan kinéz, hanem amit megérintett bennem. A bensője villanyoz fel, a válaszai csábítottak el, a gondolatai, a kifejezései. - Szedd már össze magad!
Korholom le a monitorban látszódó tükörképem, majd újra a kurzort figyelem és egy sóhaj után a következőket írom le:

"Beszélnünk kell. Személyesen."

Kezembe veszem az egeret, a küldés gomb felé terelem a mutatót, majd le akarom nyomni a bal gombot, őszintén el akarom küldeni az üzenetet, de valami visszatart, valami visszafog. Hátradőlök a székemben, majd a plafont kezdem bámulni és rá gondolok. Kétkedem magamban, mi lesz, ha nemet mond? Kérdések és kusza teóriák cikáznak a fejemben, mi lesz, ha elutasít?
- Akkor legalább tudod, hogy nem ő volt az... - válaszolom meg magamnak a kérdést, félhangosan mormolva a szavakat, ami így is elég volt, hogy halk nyüsszögést váltson ki a kutyámból. - Te sosem hagysz el, igaz Sammy?
Simogatom meg a kobakját, ahogyan a fejét a combomhoz fúrja és újabb nyüszítéssel próbál megvígasztalni.
- Küldés. - mondom ki a szót, ahogyan mégis rányomok a gombra, majd kikapcsolom a gépet és elindulok a közeli parkba a kutyámmal. - Kérlek Mir, nem utasíts el...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gabriel Burns
Gabriel Burns EmptyCsüt. Dec. 13 2018, 16:39
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Gabriel!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Olvastam Mirthe hirdetését, amikor kitette, és örülök, hogy ilyen hamar jelentkező is akadt rá, mert szerintem is nagyon érdekes szálnak ígérkezik, én biztosan követni fogom. Úgy gondolom, csodálatosan kiltöltötted azokat a réseket, amik a hirdetésből kimaradtak, az egy hetes eltűnés okát; tetszik, ahogy végigvezetted a történetet a saját szemszögedből, tetszik a fogalmazásod, az érzések, amiket beleszőttél. Gabriel kényszeres szokásai, a bizonytalansága és izgatottsága Mir miatt... Tudtad, hogy a "mir" szó egyes szláv nyelveken békét jelent? Nekem rögtön ez ugrott be, amint kiderült a lapodból a netes név, és az jutott eszembe, talán tényleg egy féle békét hozhat az életedbe - az által, hogy miatta képes leszel lazábban állni a berögződött dolgaidhoz. Vagy annak épp az ellenkezőjét, ki tudja? Smile
Nem szaporítom tovább a szót, egy leányzó várja, hogy fahéjas szappanos illatúvá tedd a napjait!  Gabriel Burns 87422597  Gabriel Burns 3673325056

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Gabriel Burns Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
Gabriel Burns Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
Gabriel Burns Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
Gabriel Burns Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
 
Gabriel Burns
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Nothing burns like the cold
» Alexander Burns
» Gabriel
» Gabriel
» Gabriel Slade

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: