New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 50 felhasználó van itt :: 5 regisztrált, 0 rejtett és 45 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dawn Gilberson
tollából
Ma 6:33 am-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 1:26 am-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 12:55 am-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 12:53 am-kor
Joseph Brewster
tollából
Ma 12:52 am-kor
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 11:04 pm-kor
Lora Spencer
tollából
Tegnap 9:16 pm-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 9:10 pm-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 8:59 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

running to stand still
Témanyitásrunning to stand still
running to stand still EmptyKedd Nov. 07, 2023 7:55 pm


Az életem és az évek napjai átrendeződtek, volt olyan időszak, amikor azt sem tudtam, hogy milyen nap van, csak arra tudtam koncentrálni, hogy ebben az őrült mókuskerékben megtaláljam azt a pontot, amiben arccal előre vagyok. Mert ez a legfontosabb: előre gondolkodni és látni, nem csak öt-, vagy tíz másodperccel, hanem percekkel előre. Tudni, hogy mi-hol van a konyhában, hogy ki-mivel foglalkozik, tudatában lenni annak, hogy mi lesz a következő lépés, ha az egyik balul sül el. Az életem már évek óta nem a jelenben zajlik, hanem a jövőben, percekkel később. Az apró, fehér pirulák segítenek ebben, mert az agyam és a kezeim gyorsabban pörögnek, mint az eltelő percek, és sokszor olyan, mintha félig már nem is lennék itt. Nem egészen, testben csupán, lélekben alig, fejben már lehagytam a jelent.
Kivéve hétfőn és kedden, mert ezeken a napokon az étterem zárva tart. Ezeken a napokon lelassulhatok. Jobban mondva: lelassulnék, ha tudnám, hogyan kell.
Hajnalban kelek, már igazán megszoktam, hogy így van ez a hét legtöbb napján, a hűvösebb évszakokban még sötétben, vagy a hajnali szürkületben megyek a piacra – húsokat és zöldségeket veszek, nem csak magamnak, hanem az étteremnek is. Carl még nem tette szóvá, úgyhogy valószínűleg rám hagyta, mert ő jobban szereti a nagyobb-, és nevesebb beszállítókat, akiknek persze szintén tökéletes az árujuk, de van ezekben a kistermelői alapanyagokban valami igazán durva, ízletes, roppanós dússág. Valami, amit a futószalagról leemelt dolgok nem tudnak pótolni. Persze figyelek és óvatos vagyok, tudom, hogy mit keresek, hogy mire kell nagy hangsúlyt fektetni, hogy mi az, ami nem csupán megvehető és elkészíthető, továbbá fogyasztásra csupán alkalmas, hanem a legjobb. Nem vagyok ezzel egyedül, egyébként, több ismerős arcot is láttam már a piacok valamelyikén, mindenki esküszik valamelyikre, vagy valakire.
A reggeli aranyóra a lakásom közelében lévő pékség teraszán, kávéval és vajas croissant-nal talál meg, de nem maradok sokáig, mert az elmúlt hét felemésztett volna, ha nem veszem be azt a plusz pár szem, fehér bogyót. Tegnap grandiózus vacsora estet tartottak az étteremben egy monumentális cég fejesei – jöttek Európából és a Közel-Keletről is befektetők -, úgyhogy nem csak nagy lángon kellett égnie mindenkinek, hanem tökéleteset is kellett alkotnunk. Újra, és újra, és újra. Az én világomban pedig eleve sincs helye a hibáknak, pláne nem ilyen fontos események alkalmával. Ez volt a hab a tortán – és, amikor erre gondolok, miközben elvezetek Staten Islandre késődélután, még nem is tudom, hogy a napom egy másik fénypontja egy valódi sütemény, valódi (és nem kevésbé tökéletes) cukrászhabja lesz majd. De ne siessünk ennyire előre: még ugyanis találkozóm van még, nem sokkal napnyugta előtt, JJ utódjával, egy Cole nevű fickóval. Hihetetlen, milyen hétköznapin néz ki minden drog díler, és milyen kedvesek, ahhoz képest, hogy mivel egészítik ki a fizetésüket. JJ sem próbált sem megverni és kirabolni, sem megerőszakolni, sem megölni; Cole is egészen normális arcnak néz ki első ránézésre.
Edzős cuccban érkeztem, és az autót is pár sarokkal arrébb parkoltam le, úgyhogy visszasétálok a kocsihoz, és a csomagtartóban lévő táskába ejtem a kis tasakot, és, miután zárom az ajtókat, megindulok a Latourette Park felé, ha már úgyis ide vezetett az utam.
A kilenc kilométeres szakasz kevesebb, mint a felénél, eléggé hirtelen borult be, úgyhogy úgy döntök, hogy gyorsítok lépteimen, és megelőzöm a vihart.
Ezt gondoltam, a sors persze mást szánt nekem.
Amikor kiérek az ösvényről, már bőrig áztam és vacogok, mint a nyárfalevél, és az autó sem a szomszéd utcában parkol, jobb is, ha ennyiben maradunk, és ez a környék nem arról híres, hogy késő estébe-, vagy éjszakába nyúlóan nyitva vannak az üzletek. Kivéve a Butterbeant. Illetve a táblán a zárva felírat billeg már, de hívogató fény csábít be, és szemtelenül benyitok az ajtón, anélkül, hogy ebben a pillanatban még körülnéznék.
- Jó estét, tudom, hogy zárva van már, és máskor, más körülmények között nem is pofátlankodnék be, de, nem bánná, ha megvárnám, amíg bezár, vagy elcsendesedik a vihar? – fonom össze mellkasom előtt karjaimat dideregve, kínosan ügyelve rá, hogy ne lépjek le a szőnyegről a bejárat előtt, nehogy összevizezzem, összejárkáljam az esetlegesen frissen felmosott járólapokat. – És azt is tudom, hogy minden rabló vagy sorozatgyilkos ezt mondaná, de egyik sem vagyok, cserkész becsszó – nézek a nő szemeibe, annak dacára is, hogy cserkész sem voltam. Előtte, és most nézek csak körül, iszom magamba a kis cukrászda látványát, és a még hűtőben pihenő, mesterien elkészített süteményeket, meg a falakon lévő műveket. - Igazán egyedi - mondom, körbe pillantva, de arra gondolok, hogy mennyivel életszagúbb, mint a 57.




i know my worth.
i've paid dearly for every ounce of it.

Shelley Lane imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Nicole Hopkins
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
running to stand still 15425cc328aa576ed26170cff176a7ca330ee6df
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
don't you know i'm no good for you?

running to stand still Wu7XySC
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
one second i'm a Koons fan,
suddenly the Koons is me


running to stand still Tumblr_o4m8cfkZJa1u5qq1so3_250

it's okay if you fall down and lose your spark. just make sure that when you get back up, you rise as the whole damn fire.
★ idézet ★ :
i was raised to be a champion. my goal was to win. at what and against whom, those were just details.
★ foglalkozás ★ :
chef de cuisine
★ play by ★ :
jessica chastain
★ szükségem van rád ★ :
running to stand still D957b1b17c2af0fc518c517247d4f5e654f24cb4

&& the a-team
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
you know what it takes to make a star shine? a shitload of fucking darkness.

running to stand still Tumblr_ouqi7on5xS1tlvmfgo2_400

i run away when things are good
 
running to stand still
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» When we stand together
» my one night stand...or?
» I can't stand the rain [Ba & Sa]
» Stand by me • Sarah&Madelaine
» Violet & Josh - Divided we stand

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Staten Island :: Ettermek, cukrászdák, kávézók-
Ugrás: