New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marco Reilly
tollából
Ma 16:16-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 15:05-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 15:03-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 14:44-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 14:14-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 13:57-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 13:04-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 11:59-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 10:48-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

Turned you into someone new | Mallory & Remington
TémanyitásTurned you into someone new | Mallory & Remington
Turned you into someone new | Mallory & Remington EmptyKedd 12 Szept. - 14:00

A ma délelőttömet Mallory-nak, az új lánynak szenteltem. Vagy egy hónapja már beadta az önéletrajzát a kisegítő pultos állásra, de akkor nem lett belőle semmi, viszont most talán eljött az ő ideje. Elsőre szimpatikusnak tűnt, aztán majd meglátjuk. Volt már így...
Megbeszéltük, hogy körbevezetem az épületben, mielőtt a leendő kollégái elé vetném. Jobb ha velem nézi meg ezeket, aztán kapja a "belsős" sztorikat a régi motorosoktól, akik úgyis máshogy adnak elő mindent. A legtöbb ember imád kiszínezni dolgokat, és úgy tenni, mintha jobban tudná.
- Megmutatom elsőként a szállodát, aztán a rendezvénytermet, és a legvégén az éttermet, főként a pult részt. - elvégre az lesz az ő felségterülete.
Az előtérből elindultam vele fel a lépcsőn.
- Ha közben bármi kérdésed van, csak nyugodtan. - akár az épülettel, akár a munkával, vagy bármivel. Szeretek jó viszonyt ápolni a kollégáimmal, nem ellenségként tekinteni egymásra. Csapatmunka nélkül nem megyünk semmire sem.
Ahogy felértünk, máris elterült előttünk a társalgó rész a recepcióval.
- A húsz szobás szálloda az étterem és a rendezvényterem felett van. A legtöbb kétágyas, de van köztük három férőhelyes is. Néhány összenyitható, ha valakik mondjuk gyerekekkel jönnének. De baráti társaságok is szoktak ragaszkodni hozzá. Mindegyiknek van saját fürdőszobája, illetve klímája. Az emeleti fekvés miatt muszáj is. - kinyitogattam neki néhány szobát, hogy nyugodtan megnézhesse, hogy is néznek ki a valóságban. Nem csak a képeken olyanok, amilyenek.
- A recepció null-huszonnégyben üzemel. Négy recepciós váltja egymást tizenkét órás műszakokban. A vendégkör elég vegyes. Jó helyen vagyunk, korrekt ár, középkategória, saját étterem, és egyedi, retró stílus, ami egyébként megint egyre felkapottabb. Ez vonzó a cégeseknek, akárcsak a szabadidős pároknak, családoknak, turistáknak, átutazóknak. Sok a törzsvendégünk is. A legtöbben szoktak vacsorázni is az étteremben. A fogyasztásukat sokan a szobaszámlájukhoz kérik. - de ezt a vendéglátás program úgyis tudja kezelni.
- Fixek a szobaáraink. Nyáron benne van a klíma, télen a fűtés. Az ár tartalmazza még a reggelit, de lemondható, és akkor olcsóbb lesz a szoba is, ha valakinek ez szempont. Aztán a wifit, a TV használatot, a parkolást. A parkolót a szálloda és az étterem vendégei is díjmentesen használhatják. Ez saját terület, így tudjuk biztosítani. Nagy előny másokkal szemben és sokan szeretik is. - nem meglepő módon.
- Nem tudom, szoktál-e utazni, nyaralni menni. Ha igen, milyen szállásokat részesítesz előnyben? - wellness szálloda, basic szálloda, esetleg panzió? Hogy ne csak mereven szakmázzunk.

*****
Étterem: 1 2 3 | Rendezvényterem: 1 2 | Szálloda: 1 2 3


Mallory & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington Ezgif-6-f58735b2f6
Turned you into someone new | Mallory & Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Turned you into someone new | Mallory & Remington
Turned you into someone new | Mallory & Remington EmptySzomb. 16 Szept. - 9:04


Remmy&Lory

Őszintén szólva, nem hittem benne egy percig sem, hogy az első kudarcba fulladt próbálkozásom után kapok még egy esélyt. Igazából az utolsó utáni pillanatban gondoltam meg magam. Az állásinterjú előtt pár órával felhívtam Remingtont, hogy mégse fog menni, de azért köszönöm a lehetőséget meg a bizalmat. Abban a percben azt éreztem, hogy ez lesz a helyes döntés, ennek kell lennie a helyes döntésnek, semmi keresnivalóm egy szállodában, ahol emberekkel kell foglalkozni, kiszolgálni őket. Akkor hibáztam talán a legnagyobbat, amikor hagytam, hogy az utóbbi egy év történései felülkerekedjenek rajtam, lemoshatatlan, mocskos, véres billogokat hagyva rajtam. Teljesen bezárkóztam, olyan mértékben maga alá temetett a szociális szorongásom, fóbiám, hogy abban sem voltam biztos, az egyetemet folytatni tudom.
Rengeteg kétellyel, félsz-el vetettem bele magam a város sűrű forgatagába, ezennel autóval.
A dugót kihasználva, bekapcsolok egy önismereti, pozitív megerősítésekkel teli podcastet amit egészen addig hallgatok, ameddig be nem kanyarodom a szálloda parkolójába.
Eddig csak netes képekről láttam, de való igaz, élőben sokkal jobban néz ki! Úgy a nyolcvanas évek retro, bohém stílusát idézi amitől egy visszafogott félmosoly kúszik szám egyik szegletébe, ahogy a  napszemüveget feltolva a fejemre, szűrő nélkül is végig mérem az épületet. Egy mély, bátorító sóhajjal csukom be magam mögött a kocsiajtót. Hisz' innen már nincs visszaút. Amint belépek azon az ajtón, minden megváltozik. Persze, ez nem egy örökéletre szóló dolog, amibe ha egyszer belépsz, soha nem hátrálhatsz már ki többé, de nem akarom elszúrni. Jól akarom csinálni!
Kedvesen köszönök egy éppen az aulában sertepertélő szobalánynak, s kisvártatva Remington is felbukkan. Megnyerő, igazán közvetlen stílusa láttán a szívem lassan egy nyugodtabb ritmusra kapcsol, s ahogy helyiségről helyiségre járjuk körbe az épületet, úgy kezd lassan engem is beszippantani a szálloda hangulata.
-Szerintem inkább hagylak kibontakozni, addig én is egy sorba rendezem a kissé szétszórt gondolataimat. - Mosolygok visszafogottan, majd követem őt, hogy helyiségről helyiségre térképezhessük fel alaposabban a terepet. Miközben bekukkantást nyerhetek egy-egy szobába, azon gondolkozom, mennyire jól kitalálták és megvalósították ezt az egészet. Látszik, hogy foglalkoznak a hellyel, úgy gondoskodnak róla, mintha lelke lenne. Ez a hely nem azért néz ki így, mert nincs pénz az újításokra, sokkal inkább azért, mert ami újabb, az nem mindig jelenti azt, hogy jobb is. Kicsit Remington is olyannak tűnik, mint egy időutazó, aki a nyolcvanas évekből jött, és itt ragadt. Abszolút beleillik ebbe a környezetbe.
-Ez nagyon jó, erre a legtöbb helyen nincs lehetőség, mert általában párok mennek szállodába. Legalábbis ez a sztereotípia a legelterjedtebb. - Jegyzem meg amolyan dicséret gyanánt, mikor az összenyitható szobákról esik szó.
-Pedig az manapság már igen ritka. - Gondolok itt most a korrekt árszabásra, ha lemondod a reggelit, nincs trükközés, hogy valami más módon pótolják az étkezés árát.
Lassan a kis körút végére érünk, s amint megpillantom a bárpultot, szinte már látom is magam előtt, ahogy kiszolgálom a nem kifejezetten vízre, almalére szomjazó vendégeket.
-Tessék? - Meg kell ráznom fejem, hogy visszacsöppenjek a valóságba, hogy a felém intézett szavaira koncentráljak.
-Nem igazán van időm, lehetőségem utazni. Nyaralni általában külföldre, európán belül, tengerpart mellé szoktunk járni, de európában azért kicsit másképp működik egy szálloda, mint az egyesült államokban. Idén haza mentünk párizsba, pár napra. Apa szentül állította, hogy ő több szobát foglalt, de mire odaértünk, közölték, hogy minden szobát kiadtak már. Ez egy Airbnb szállás volt. Öten aludtunk egy szobában, azt ígérték, ha lesz közben szabad szoba, rögtön szólnak. Nem szóltak. És még csak kártérítést sem kaptunk. - Vonom félre szám elégedetlenül, majd egy sóhajjal elhessegetem a kellemetlen képsorokat. Helyette inkább a szálloda páratlan atmoszférájának szentelem minden figyelmem, és ismét csodálkozva, eltátott szájjal nézek körbe. A képek a falon, a világítás, a csempe... Eszméletlen!
-Viszont koktélokat szívesen keverek, állítólag jó érzékem is van hozzá. Szeretem az alap, basic koktélokat feldobni valami egyedig díszítéssel, vagy épp egy kis plusz ízt belecsempészni, ami ugyan eredetileg nem szerepel az adott ital leírásában, de igazán feldobja. Az emberek általában szeretni szokták. Vagyis, a családom. Általában nekik keverek. - Osztok meg vele néhány infót a "szakmai" tudásomat illetőleg. Azért nem vagyok profi, van még mit tanulnom, bőőőven van, de az alapokkal legalább tisztában vagyok.
-Mennyi a betanulási idő, lesz mellettem valaki eleinte, hogy megmutassa, pontosan mi hol van, a standolást...? Mennyire szokott nagy lenni a tömeg a bárnál? Gondolom este, vacsora után jellemzőbb, mint mondjuk a délelőtti órákban? Van valami elvárás, kikötés az öltözékkel, hajviselettel, sminkkel kapcsolatban amiről jó, ha tudok? Borravalót el lehet fogadni, vagy teljesen tabu? Szoktak lenni esküvők, szülinapi bulik, amiken mondjuk esélyesebb, hogy nagyobb tömegre kell számítani? - Teszem fel kérdéseimet, amik hirtelen eszembe jutnak, és fontosak lehetnek.

BEE


i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Turned you into someone new | Mallory & Remington 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Turned you into someone new | Mallory & Remington
Turned you into someone new | Mallory & Remington EmptySzomb. 16 Szept. - 17:33

- Pedig van rá igény. Még a nyugdíjas, világjáró barátnők is szeretik, ha összenyitható a szobájuk. Este még beszélgetnek, felbontanak egy üveg konyakot, aztán ha elálmosodnak, mindenki megy aludni a saját szobájába. De megnyugtatja őket, hogy ha bármi van, átjárhatnak egymáshoz, így nincsenek egyedül, mégsem kell a közös hálón osztozni. - jártak már nálunk ilyen igényekkel is.
- Nincs semmiféle extra szolgáltatásunk, ez nem egy wellness szálloda, viszont ha jó a konyha, korrekt minden, barátságos és rugalmas a személyzet, vissza fognak járni ennek ellenére is. Úszkálni, szaunázni máshol is lehet, de olyan helyet találni, ahol szívesen laksz, még ha csak átmenetileg is, sokkal nehezebb. - csak ezekre tudunk alapozni, ha el akarunk érni valamit.
Felvont szemöldökkel, az arcomra írt véleménnyel hallgattam végig a beszámolóját. Utálom, amikor valakik átcseszik és nem tisztelik a vendégeket, holott belőlük élnek.
- Elvileg most Európában, több országban is egységesítenek, hogy a csillagok mindenhol ugyanazt a szolgáltatást takarják, és a vendégek tudják, hogy mire számítsanak a pénzükért cserébe. - ami egyébként tök jó, csak az üzemeltetők elég nagyot szívhatnak miatta. Attól még, hogy valahol retró, eredeti fából készült bútorok vannak, nem a modern, műanyag egy kaptafás ágyak és szekrények még lehet minőségi. De ezeket mindig olyanok szabályozzák, akiknek az ég világon semmi köze a vendéglátáshoz, a szállodaiparhoz. Szívesen odaültetném őket, hogy próbáljanak meg minden hülye, sokszor nem épp életszerű szabálynak megfelelni. Ja és találjon személyzetet, akik alkalmasak ezek betartására, közben kedvesek maradnak a vendégekkel és nem akarnak az irreális elvárásokért cserébe horror fizetést. Sok sikert!

Az épületnek van egy bejárata, ahol van egy nagy előtér. Innen vezet fel a lépcső a szálloda részbe, ahol a recepció van a társalgóval, és a folyosókról nyílnak a szobák. A szálloda az emeleten húzódik végig, teljesen külön a földszinten lévő étteremtől és rendezvényteremtől, amiknek szintén külön-külön bejáratai nyílnak a lenti előtérből. A kettőnek annyi köze van egymáshoz, hogy a szálloda vendégei ehetnek az étteremben, vagy ha valamilyen rendezvény van, akkor a résztvevők itt tudnak aludni. Mallory az étterem részben fog dolgozni, mint pultos, nem a szálloda alkalmazottja lesz. De ettől még meg akartam mutatni neki, hogy lássa, hát ha valaki a pultban tőle kérdezne valamit.

Lefelé vettem vele az irányt a lépcsőn a földszintre, magunk mögött hagyva a szállodát. Kinyitottam egy ajtót, hogy befáradhasson rajta.
- Ez itt a rendezvényterem. 150 férőhelyes. Nagyjából. Egy konferenciánál, termékbemutatónál valóban befogadható ennyi ember. Viszont ha tánctérre is szükség van, akkor maximum 100 fő a reális. Szoktunk lakodalmakat tartani, céges bulikat, nagyobb születésnapokat, egyéb családi rendezvényeket. Vannak tematikus, táncos partik is, mint mondjuk a Halloween vagy a Szilveszter. Ez mindig igénytől, illetve idénytől függ. Időnként tartunk élő zenés vagy DJ-s retro party-kat, az illik a hely stílusához, és szállást is tudunk adni, ha valaki nem szeretne vezetni vagy taxizni. - de volt már olyan is, hogy mi játszottunk itt a srácokkal.

A rendezvényteremből visszatértünk a már jól ismert előtérbe, ahonnan végül bementünk az étterembe.
- Régimódi, hagyományos, amcsi stílusú. Ez nem egy fancy, nagyzolós, fine dining hely. Ennek megfelelően tipikus amerikai az étlapunk is. Az ital kínálat vegyes: alkoholok, üdítők, kávék. Ez a rész ötven férőhelyes. Tartozik hozzá egy kis terasz is, ott tíz, tizenöt ember tud leülni. Minden nap nyitva vagyunk 11-től 22-ig. - közben elindultam vele a pult felé.
- Ez egy teljesen hagyományos amcsi étterem, ahol a kajáláson van a hangsúly, nem egy kimondottan pult támasztós bár vagy kocsma. A pultos leginkább kitölti az italokat, legyen az üdítő vagy alkohol. A pincérek tálcájára készíti a megrendeléseket, lefőzi a kávét, ilyenek. De szívesen beújítok egy koktél lapot a kedvedért, ha tényleg szereted ezt csinálni. Nem szeretném, ha az étterem elveszítené a kulturált jellegét, és inni járnának ide az emberek, de egy kis újdonság beleférne. Talán új vendégeket is vonzana, és a rendezvények esetében is jól jönne. Lagzikban szerintem kifejezetten lenne igény az ilyen italkeverős pultozásra. - az emberek imádnak parancsolgatni, kiszolgálva lenni. Meg kell fogni egy üveget, hogy töltsenek maguknak, leesik a gyűrű az ujjukról.
- Három hónap a próba idő. Ez alatt vagy bizonyít valaki, vagy nem. Te is el tudod dönteni, hogy hosszabb távon is érdekel-e, illetve mi is, hogy a továbbiakban is igényt tartunk-e a munkádra. A betanulási idő mindenki esetében más és más. Valaki pár alkalom után már otthonosan mozog, mindent meg tud jegyezni, valakinek viszont egy hónapig fogni kell a kezét. Rugalmasan kezeljük. Az úgyis látszik valakin, hogy tényleg beleadja-e a szükséges energiát és tudást vagy nem. - ha valaki született kétbalkezes, felesleges egymás idejét rabolni.
- A standolás heti egyszer van, vasárnap záráskor. Ezt sosem csak egy ember csinálja, hanem akik aznap be vannak osztva. A pultos mellett mindig van itt egy pincér, hétvégén több is. Lényegében sosem leszel egyedül, mindig lesz itt olyan, aki meg tudja mutatni, ha esetleg valamit még nem láttál korábban. Az összes pincér vágja a pultban lévő dolgokat is. - nem szégyen kérdezni és segítséget kérni. Még mindig jobb, mint hülyeséget csinálni, és akkor sírni, amikor már megvan a baj.
- Egy műszakban normál esetben egy pincér, egy pultos, egy szakács, és egy konyhai kisegítő van, illetve esetleg a tanulók, akik itt töltik a gyakorlatukat. Hétvégén minden munkakörből két fő vagy több dolgozik. Nyáron nagyobb a forgalom, télen gyengébb. A zártkörű rendezvényeken pedig van, hogy mindenkinek dolgoznia kell. - ez létszám- és bonyolultságfüggő.
- Nincs bár. - sosem mondtam vagy írtam neki ilyet. Sajnálom, ha valaha is félreérthető voltam ezzel kapcsolatban. A pultos nem csak bárokban kell, hanem hagyományos éttermekben sem árt.
- Itt ritka, ha a pultot támasztják. Azt kell kiadni, amit a pincérek beadnak rendelést. Például: 2 cola, 1 sör, 2 presszó, 1 rosé fröccs, te összerakod az italokat, a poharakat, és kiviszik az asztalhoz. Van egy-két helyi, aki szeret a pultnál inni, de ez elenyésző. Ha rendezvény van, akkor lehet nagyobb a pultos pörgés, olyankor megy a vodka szóda, a gin tonic és társai. Illetve el kell mosogatni a poharakat, a visszahozott üres üvegeket a rekeszekbe pakolni. - nálunk ezt jelenti a pultos munka, nem azt, mint a hollywoodi filmekben, hogy valaki folyton csak egy poharat törölget, látványos kávékat csinál, vagy koktélokkal pörög, mint egy szórakozóhelyen, és közben díjnyertes mosollyal a vendégekkel bájolog, akik folyton teszik a szépet. Ez a kőkemény, vendéglátós valóság.
- A smink és a hajviselet rád van bízva, de lehetőleg ne legyen túltolva semmi. Haj és műszempilla nem kerülhet se a kajába, se az italba. Az öltözék vagy valami egyszerű, de csinos fekete szerkó, vagy fehér ing, fekete nadrág. A magassarkú kizárt. Névtáblát kötelező viselni, hogy a személyzet azonosítható legyen. - talán ennyi.
- A borravalót a pincérek és a pultosok közösen gyűjtik, és a hét végén szétosztják egymás között. Amit megkerestek, a tiétek, nem kell leadni, a cég egy kanyit sem vesz el belőle. Ha egy vendég külön kiemeli, hogy csak neked adja, azt elteheted, és nem kell beadnod a közösbe. - ennek mindenhol így kellene lennie, de tudom, hogy sok helyen máshogy van, és kritikán aluli, amit művelnek.
- Dolgoztál egyébként már hasonló munkakörben? Hogy bírod a stresszt, a terhelést, a pörgést, az idióta, esetleg részeg, nyomulós fazonokat? - azért a lakodalmakban, Szilveszterkor akadhat pár unatkozó seggfej, akiket tudni kell kezelni.


Mallory & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington Ezgif-6-f58735b2f6
Turned you into someone new | Mallory & Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Turned you into someone new | Mallory & Remington
Turned you into someone new | Mallory & Remington EmptyHétf. 2 Okt. - 14:09


Remmy&Lory

Egy kurta mosolyba görbülnek ajkaim, amint a nyugdíjas, világjáró barátnőkkel példálózik, s hirtelen eszembe jut itt a temérdek mennyiségű információk mellett, hogy vajon időskoromra kapok-e majd még egy esélyt az élettől egy igaz, örök barátságra, ha már a jelenlegi helyzet úgy hozta, hogy mindenki elfordult tőlem, akiket eddig barátnak nevezhettem.
-Ha már a konyhát említed, be vagytok rendezkedve arra az esetre is, ha mondjuk olyan vendég érkezik, akinek van valami étel allergiája? Gondolom az ilyen ritka esetekről nekem is tudnom kell, sok étel intoleranciában szenvedő emberek egy közönséges almalé sem adható ki. - Manapság már mindenben van glutén, laktóz, mogyorófélék, ezek pedig pont a leggyakoribbak az allergiás reakciót kiváltó készítmények, okok közül. Szeretnék képben lenni. De mindenek előtt jól akarom csinálni, mindenféle szarvashibák elkövetése nélkül. Biztos, hogy lesznek nehezebb napok, amikor szét vagyok csúszva, és bár akkor is törekedni fogok rá, hogy a maximumot nyújtsam, ettől függetlenül bárki hibázhat.
-Hát így legyen! Remélem ez eljut annak a szállodának az ügyvezetőjéhez is, ahol öten nyomorogtunk egy szobában. - Kínomban felnevetek. Mondhatjuk, hogy vegyes érzésekkel, gondolatokkal tértem vissza Párizsból. A szállás egyértelműen a negatívumok közé sorolható. Pierre pedig... hát, őt még nem sikerült elhelyeznem egyik oldalon sem. De egyszer majd eljön annak is az ideje. És csak reménykedni tudok benne, hogy a jelenléte jót fog tenni a családunknak. Bár valami azt súgja, ha eddig még nem lett volna eléggé bonyolult, és feszkós a helyzet otthon, majd most biztosan a tetőfokára hág a káosz...
Hirtelen olyan mennyiségű információ zúdul a nyakamba, hogy azt érzem, sose leszek képes ennyi dolgot megjegyezni, megtanulni. De hát minden első nap ilyen, nem? Legyen szó új munkahelyről, új pozícióról. Észre se veszed, hogy mikor kezdtél el mindent a cég elvárásainak megfelelően csinálni, egyszer csak azon kapod magad, mintha erre születtél volna. Azt hiszem erre mondják, hogy az idő mindent elrendez. Bárcsak!
A rendezvény terembe toppanva, az eddig látott helyiségeknél alaposabban szemrevételezem a helyet. Ha a szálloda valóban annyira forgalmas és közkedvelt ahogyan azt Remington állítja -és miért hazudna? Árulkodó jel a szálloda vendégeinek részére fenntartott parkolóban tapasztalt tumultus-, akkor úgy gondolom, hogy a jövőben sok italt kell majd egy-egy itt megrendezett buli vendégei részére készítenem.
-Akkor gondolom ezek olyan bulik szoktak lenni, amik mind áttolódhatnak másnapra. Csakhogy képben legyek, és tudjam, mikor hogyan szervezzem a napjaimat. Nem hiányozhatok sokat a columbiáról, már így is többet halasztottam, mint a megengedett, de ebbe most ne menjünk bele... viszont néha belefér egy-egy nap amit kihagyhatok, ha itt túlságosan is elszabadulna a buli. - Halkan felnevetek. A munka nyilván nem mehet a tanulás rovására, ezt általában apa szokta hangoztatni, ha rájön az öt perc, és épp nincs kibe belekötnie. Persze az sem járható út, hogy én este tízkor leteszem itt a lantot, mert másnap óráim vannak, és be kell rángatni az éjszaka közepén valakit a helyemre, aki aztán másnap reggelig húzza az igát. És akkor még ott van Evelyn is. Őt sem hagyhatom cserben. Egy kicsit talán túlvállaltam magam, de bízom benne, hogy a kezdeti nehézségek után megtalálom azt a fajta aranyközéputat, ami mindenkinek jó lehet.
Az étterembe lépve szinte azonnal magával ragad a hely hangulata, az az igazán retro atmoszféra, ami körül lengi az asztalokat, székeket, a csempét, lenyűgöző. Az embernek olyan érzése támad, mintha már sokadjára lenne itt. Egy a biztos, nem egy idegennek érzed magad, akit ferde szemmel méregetnek, miközben összesúgnak a háta mögött. Sokkal inkább otthon. Bár, azt hiszem ez igaz az egész szállodára.
-Oké, hagyományos étterem, étlappal. Szóval olyanokat kell elképzelnem, mint reggelire a palacsinta vagy a goofri. Ebédre hamburger, sültkrumpli és társai. Akkor gondolom a svédasztal és a menüztetés itt nem működik, étlapról történő rendelés van. - Jegyzem meg, csupán csak azért, hogy magamban memorizáljam a dolgot. Számomra fontos ezekre az apró részletekre is kitérni, hiszen ha be kell majd segítenem esetlegesen a felszolgálásban, magabiztosnak kell tűnnöm, olyannak, aki -kérdezzen bármit a vendég-, minden lényeges információval naprakész.
-Három hónap, oké, vettem. Az végülis elég sok idő, hogy kiderüljön az alkalmasságom. - Eleinte talán a kommunikáció döcögősebb lesz részemről a kollégákkal, vendégekkel, és számítok rá, hogy akadnak majd rosszakaróim, vagy épp olyan vendégek, akik felismernek, és rögtön mocskolódni kezdenek, mert azt gondolják, a szoba árában benne van a szálloda alkalmazottjának megalázása is. Biztos, hogy kőkemény lesz állnom a sarat egy-egy ilyen helyzetben, de végülis azért jelentkeztem erre az állásra, hogy végre leküzdhessem a démonjaimat. És persze a pénz sem egy utolsó szempont. Már most hálával tartozom Remingtonnak azért, hogy a nem épp jó hírnevem ellenére alkalmazni akar. Akárhogy is nézzük, nagy kockázatot vállal ezzel a lépéssel. Elég ha egy valaki elkezdi miattam lehúzni a helyet a booking-on, és annak az egy embernek véleménye alapján, a többi agymosott is elindul utána. Na, de ne gondoljunk rögtön a legrosszabbra!
-A bárt a bárpultra értettem. Megszokás. - Magyarázkodom. A gimi utolsó évében gyakran vállaltam olyan diákmunkákat ahol pultozni kellett, ezeken a szórakozóhelyeken hívtuk rövidítve a bárpultot bárnak. Közben persze azért figyelek arra az információ áradatra, amit a nyakamra zúdít, próbálom a leglényegesebb dolgokat megjegyezni. A standolás, a névtábla kötelező viselete, hogy a ruha választásban igyekezzek az egységességre, mintsem az egyediségre törekedni.
-Huh azt hiszem jobb lett volna, ha hozok egy jegyzetfüzetet és valakit, aki le is írja az eddig elhangzottakat, mert jelenleg olyan izgatott, ideges vagyok, hogy képtelenség koncentrálnom. - Nevetem el magam zavaromban, koránt sem hangosan, fülsértően, vagy épp hosszú ideig. Azért nem akarok komplett őrületnek látszani. Elég ha én tudom magamról, hogy valami nem stimmel.
-Nem ismeretlen ez az életvitel. A gimi utolsó két évében szinte végig diákmunkán voltam. Van egy szórakozóhely a sulitól nem messze, ott kezdtem el dolgozni. Az első évben csak poharakat mostam, törölgettem, néha kiszervíroztam az asztalokhoz egy-két rendelést. Úgy volt, hogy csak a nyarat töltöm ott, de annyira megszerettem az ott dolgozókat, tényleg olyan lettünk, mint egy kis család, hogy a gimi utolsó évében is folytattam. Volt egy lány, akinek mindig nullásgéppel volt letolva a haja, és állandóan más, kirívó színekkel festette, úgy hívták, hogy Vanessa. Vele szerettem a legjobban dolgozni. Laza volt, belevaló. Amikor ő dolgozott a pultban, a biztonságiőrök sem kellettek, mert úgy elküldött minden részeg, kötekedő idiótát melegebb éghajlatra, hogy azoknak eszükbe se jutott volna ellenkezni vele. Ő tanított meg koktélokat keverni, hogy melyik alap italnak, mondjuk egy gin-tonicnak milyenek az arányai, miből mennyi kell. Aztán engem beszippantott az egyetem, és valahogy elsodródtunk egymástól. Tavaly tudtam meg, hogy meghalt egy motorbalesetben. - A boldog kezdet szomorú véget ér, s amint leszállok a nosztalgia vonatról, azon nyomban el is szégyellem magam amiért szegény Remingtont a kelleténél több információval láttam el, mint amire ő minden bizonnyal kíváncsi volt.
-Ne haragudj! Néha kicsit elragadnak az emlékek, és olyankor nem bírom abba hagyni. - Köszörülöm meg a torkom, és hogy ne álljunk itt tovább egymással szemben ilyen kínosan, próbálok feldobni valami témát.
-Keverjek neked valami italt, vagy főzzek egy kávét, vagy egyszerűen csak maradjak inkább csöndben? - Kérdezem némiképp elbizonytalanodva. Ezt az egész, a társadalomba történő visszaintegrálódást még szoknom kell.

BEE


i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Turned you into someone new | Mallory & Remington 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Turned you into someone new | Mallory & Remington
Turned you into someone new | Mallory & Remington EmptySzer. 4 Okt. - 11:44

- Natúr bordát párolt rizzsel, grill zöldségeket tud enni. Reggelire tudunk hozatni előre csomagolt pékárut. A kávéhoz, kakaóhoz van laktózmentes és növényi tejünk is, de teljesen mentes ételeink nincsenek. Mondhatnánk, hogy rizslisztet és burgonyapelyhet használtunk a panírhoz, vagy gluténmentes a hamburger zsemle, de attól még a keresztszennyezést nem tudnánk elkerülni. Ugyanabban az olajban sül ki minden. Hiába van külön a köreteknek és a húsoknak, keveredhetnek. Ahhoz külön mentes konyha, fritu, és mosogató kellene. Liszttel nem érintkező edényzet, fakanál, konyharuha, külön személyzet, stb. És nem tartunk laktózmentes vagy növényi sajtokat sem. Túl drága és macerás lenne, ehhez mi kis hely vagyunk. Az allergének fel vannak tüntetve az étlapon, így mindenki egyénileg el tudja dönteni, hogy mit bír el az intoleranciája, és mi az, amit nem. - nagyon sajnálom azokat, akiknek van valamilyen érzékenysége, allergiája, és sajnos egyre többen vannak, de célszerűbb olyan éttermet választaniuk, ami erre specializálódott, vagy hoznak magukkal ételt, amit csak mikrózni kell. Aki tényleg tartja ezeket, tisztában van a korlátozott lehetőségekkel, akinek viszont belefér a keresztszennyezés és a "pici csalás", az leginkább divatból követi a mentes életmódot. Ennyi erővel megehetné a sima hamburgert is. Akit meg nem zavar, hogy rosszul lesz, készítsen jó sok wc papírt otthonra.
- Vannak olyan rendezvények, amik napközben vannak, de ezek többnyire hagyományos, családi születésnapok, amikből nem rendeznek lakodalmat. Halotti torok, keresztelők, ballagás, céges rendezvények, például termékbemutatók, kisebb konferenciák. De a legtöbb valóban hajnalig tart. - főleg, hogy a bulikat emelte ki, amiken tényleg nem szoktak este 10-kor takarodót fújni.
- Nagyjából tudjuk előre a foglalásokat, a beosztást, és te is az egyetemi napjaidat. Ezeket össze tudjuk hangolni, hogy ne menjen egyik a másik rovására. Mi rugalmasabbak vagyunk, mint a suli. - nem szabad elfelejteni, hogy a munkavállalók is emberek, akiknek a munkahelyen kívül is van privát életük, amit ésszerű keretek között, de illik figyelembe venni és tiszteletben tartani.
- Igen. Pontosan. - bólintottam lelkes, elismerő mosollyal. Jól van, Mallory, király vagy, látom tökéletesen ráéreztél az Aunt Marie's -es dolgokra.
- A menüztetést egyébként is utálom, mert ott a mennyiség a minőség rovására megy. Olcsó, de valójában kispórolt szart és maradékot kapsz a pénzedért, különben a helynek meg se érné kinyitni. A svédasztal pedig még ennél is rosszabb. Lutri, hogy mi marad, mennyire figyel a személyzet a feltöltésre, és nem egy igénytelen ember akad, aki összefogdos és turkál mindent, aztán ki tudja, ismeri-e a kézmosás és egyebek fogalmát. Nyáron repkednek a legyek, nincs lefedve normálisan, kihűl, megmelegszik, stb. Jobb ha frissen kapja mindenki maga elé külön tányéron a rendelését. Ahhoz a szakácson és a pincéren kívül fixen nem ért hozzá más. Pont emiatt a reggeli is a'la carte. - választasz, rendelsz, megkapod. Egyszerűbb és higiénikusabb is.
- Az jó, ha izgatott vagy. - és nem hagyja hidegen a hely és a munkaköre.
- Ezeket még ezerszer hallani fogod, nem kell rögtön mindent megjegyezned. Ráadásul akkor és annyiszor kérdezel, ahányszor csak szeretnél. Hibázni emberi dolog, nem fogunk Gordon Ramsey stílusban ordibálni veled és hasonlók. Nincs olyan, amit ne lehetne megoldani. Eltörik valami? Fogyóeszköz. Kiöntesz valamit? Feltörlöd. Félreütsz valamit a gépben? Feltalálták a sztornót. Ilyeneken én nem szoktam rugózni. És tényleg ezért van az, hogy ha valamiben bizonytalan vagy, inkább nyugodtan kérdezd meg ezredszerre is, vagy kérj segítséget. Nem szégyen. Mindenki volt kezdő a szakmájában. Ha már élesben csinálod, akkor jönnek elő a valódi dolgok, és ott tudod megszerezni a szükséges, tényleges tudást és tapasztalatot. Hiába mondok el előre bármit is, ha aztán a gyakorlatban teljesen máshogy alakul. Nem kell rágörcsölnöd, csak sodródj az árral. Nem leszel egyedül. Ez egy tök jó hely, tök jó kollégákkal. Szerintem megtalálod velük a hangot és jól fogod érezni magad. A vendégeink is kedvesek. Ha jó vendéglátós helyet találsz, tök jó önbizalomnövelő löketet tud adni. - és ez egy ilyen hely. Minden adott hozzá, hogy személyiségépítésre használja.
Érdeklődve hallgattam végig, amit a hasonló területen szerzett tapasztalatáról mesélt.
- Sajnálom. - a motorbalesetes barátodat/ex-kollégádat.
- De akkor a gimis szórakozóhelyhez képest ez nyugdíjas állás lesz. Ritkán vannak részeg gyökerek, és kidobni sem kellett még senkit sem. Ez tényleg egy szimpla étterem, nem valami kocsma. - címeztem neki egy megnyugtatónak szánt mosolyt.
- Nem! Ne! Ne kérj bocsánatot! Érdekelnek a dolgaid. Mármint persze csak akkor, ha magadtól árulod el őket. Nem szokásom feleslegesen mások életében vájkálni. Viszont a történetei is sokat elárulnak valakiről, és ha mesélsz nekem, az azt jelenti, hogy rokonszenves vagyok és nem ellenszenves. - remélem. Nagyon nem mindegy.
- Ebből, amit elmondtál például leszűrtem, hogy nem büdös a munka, és az extrémebb kollégákkal, vendégekkel is képes vagy jól kijönni, mert nem mondjuk a külső alapján ítélkezel. Ez szimpatikus. - az ember nem barátkozni jár a munkahelyére, de azért nem hátrány, ha nem egy ellenséges környezetbe kell eljárnod nap, mint nap. Egy csapat vagyunk. Ha széthúzás van, nem működhetünk jól.
- Egy presszókávét elfogadok, köszi. Egy cukor, sok tej. - küldtem neki cserébe egy hálás mosolyt.
- És mondjuk közben a csendes pihenő helyett mesélhetnél, hogy mit is tanulsz az egyetemen, vagy hogy mindig New York-ban laktál-e. Vagy amit csak szeretnél. - a szakmázást és az Aunt Marie's kötelező köreit mára szerintem bőven túltárgyaltuk.


Mallory & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington Ezgif-6-f58735b2f6
Turned you into someone new | Mallory & Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Turned you into someone new | Mallory & Remington
Turned you into someone new | Mallory & Remington EmptySzer. 11 Okt. - 16:20


Remmy&Lory

-Oké, ez mondjuk tök logikus és érthető is. Azt a pénzt, amit a kvázi külön konyhába fektetnétek, számtalan más dologra is fel tudnátok használni. - Ilyen mondjuk, ha tervbe lenne egy festés, esetleg új szobák kialakítása, vagy ha épp ideálissá válna egy bútorcsere. Bár, ennek a szállodának épp az adja meg a varázsát, ha valami minél öregebb, idejétmúltabb benne. Remington helyében biztosan nem cserélném le a bútorokat, még ha egy némelyiken már igen csak nyomot hagyott az idő vasfoga. Akkor már inkább felkeresek egy bútor restaurálással foglalkozó brigádod, így anélkül újulhatnának meg a berendezési tárgyak, hogy ténylegesen lecserélnék őket. De erről ennyi elég is! Hiszen fel sem merült közöttünk hasonló. Egyszerűen csak úgy rohannak száz felé a gondolataim, és ha végig nézek ezen a helyen, rengeteg lehetőséget látok benne, amik szinte őrjöngve ordítanak a fejemben. De egyelőre ott is maradnak, jobb ez így mindenkinek! Majd ha már elég ideje dolgozom itt, hogy azt mondhassam, a szavam ér annyit, mint a régi motorosoké, és Remingtonnal is kicsit közvetlenebbé válik közöttünk a kapcsolat, mondjuk minden reggel ökölpacsival köszöntjük egymást, vagy ilyenek, akkor talán felvetek neki egy-két ötletet. Addig is sodródom az árral, és elsőkörben arra koncentrálok, hogy megjegyezzem, melyik helyiség merre van, mik a szokások, hogy hívják a többieket, kinek mi a feladata itt. Mindamellett, hogy tele vagyok kételyekkel, félelmekkel, valami bizsergető érzés azt súgja, nekem nagyon jó helyem lesz itt a jövőben. Körülvéve olyan emberekkel, akik képesek a csapatjátékra, mindenkivel toleránsak és még a főnök sem úgy tekint rám, mint egy utolsó kisegítőmunkásra, sőt, inkább emberszámba vesz. Nagyon is!
-Huh hála az égnek! Az apám biztos kalodába zárna, ha a tanulmányi átlagom hanyatlani kezdene egy szerinte fölöslegesen elvállalt, legalja munka miatt. - Bosszankodva megforgatom szemeimet, és még szinte most is dübörögve visszhangoznak fejemben dühödt szavai.
A felszolgálást érintő hosszadalmas magyarázatát hallgatva, végig csak egyetértően, nagyokat bólogatok. Azt hiszem ezen nincs mit magyarázni többet.
-Minden bizonnyal a vendégeknek is sokkal kényelmesebb, hogy asztalhoz kapják a készételt, gusztusosan feltálalva, mint a tolongás a svédasztalnál. - Mondandóm végén egy elégedetlen fintor is átsuhan az arcomon. Nem vagyok valami gyakorlott szálloda látogató, de ha valahova elmegyek pihenni, kikapcsolódni, igenis jólesik, ha kiszolgálnak.
-Jóh?! Minden második percben úgy érzem, hogy na most fogok összeesni. - Zavaromban felnevetek, az arcomat is meglegyezgetve, hogy az izgatottság szülte émelygés, szédelgés végre eltűnhessen. Hajlamos vagyok minden kisebb-nagyobb változást, ami az életemben bekövetkezik, túlreagálni, olyankor ezerrel pörög az agyam, és sajnos a negatív gondolatok vannak általában fölényben. Nehéz rajtuk felülkerekedni. Főleg a történtek óta... Gordon Ramsey említésére szélesen, szórakozottan elmosolyodom.
-A konyhába azért ne állítsatok be a szakács helyett, jó?! - Figyelmeztetem előre.
-Egyszerűen borzalmasan főzök, csapnivaló, ehetetlen. De a Sushim állítólag páratlan. Ha nem tudod, hogy nem étteremből van, nehezen jössz csak rá. - Súgom oda neki szórakozottan, arcomat oldalról takarva egyik kezemmel, mintha csak valami állami titkot árulnék el. Biztos érti a viccet. Remélem érti!
-Én is ebben bízom! Jó lenne már végre úgy igazán tartozni valahova, valakikhez. Kellenek a barátok. Nagyon kellenek! - Sóhajtom némiképp gondterhelten, s csak azután eszmélek rá, hogy egy kicsit talán messzire kalandoztam, hogy kimondtam ezeket a szavakat. Bocsánat kérően pislogok Remingtonra, de nem kezdek el magyarázkodni. Inkább nem.
Vanessa említése a mai napig egyfajta gyengepontom. S bár nem töltöttünk el együtt túl sok időt, nem szövődött közöttünk szoros, mély barátság, attól még megrázott a halálhíre, talán a mai napig nem tettem magam túl rajta, fel se fogtam igazán. De hát az élet megy tovább.
-Oh, hála az égnek! Minden álmom egy ilyen nyugdíjas állás! - Nevetem el magam jókedvűen.
-A gimis énem imádta a balhés helyeket, helyzeteket. Szándékosan adtam be annak idején a jelentkezésemet arra a helyre, mert tudtam, hogy minden este van valami gebasz, szóval még akkor sem volt laposnak nevezhető a buli, amikor esetleg a DJ olyan mixeket kevert, amiktől kedvünk támadt volna felvágni az ereinket. - Egy nosztalgikus mosoly húzódik végig arcomon, ahogy a régi emlékek lassan a felszínre törnek. Azt hiszem jó érzés azokról az időkről mesélni valakinek. Egy olyan embernek, akit valóban érdekel amit mondok, és nem csak a formaságok miatt kérdezősködik.
-Ma már inkább kerülöm az ilyen helyzeteket. Bár, arra nem vennék mérget, hogy minden műszakomban csend és nyugalom lesz. Körülöttem állandóan történik valami. - Hát, ez aligha hangzik biztatónak, de ami igaz, az igaz. A szar helyzetek valahogy mindig megtalálnak. De azt hiszem már megtanultam velük együtt élni.
-Remélem ez fordítva is így van. - Jegyzem meg kissé félénken, szinte alig hallhatóan, mikor azt ecseteli, hogy ellenszenv helyett inkább szimpátiát érzek iránta.
-Soha nem ítélkeztem külső alapján. Szeretem megismerni az embereket, minél többet megtudni róluk. Hogy mit szeretnek, mit nem. Hogy mi az ami felvillanyozza őket, mi az ami elszomorítja. Mit szeretnek enni, inni, milyen terveik vannak a jövőre nézve. - Ez valóban így van. Miért ítéljek meg valakit a külseje alapján, ha a belsőértékek százszor fontosabbak?!
Amint leadja a rendelését, jóleső izgatottság lesz úrrá rajtam, de azért igyekszem valamelyest magabiztosnak tűnni. Ennek megfelelően úgy lépek be a pult mögé, mint aki már évtizedek óta itt dolgozik, és teljesen ismerős számára a terep ahol mozog. A kávéfőző gép, jobban mondva, monstrum láttán először kissé megtántorodom, majd szépen lassan előjönnek a régi emlékek arról a gimi melletti bárról, ahol ugyanilyen őrölős kávéfőző volt, csak más márkájú. De ahogy látom, ezzel is mindent ugyanúgy kell csinálni. Viszonylag hamar meg is találom a presszókávéhoz szükséges gombokat. Szinte pillanatok alatt dolgozni is kezd a gép, hangosan őröli a kávét, majd köpi ki magából a bekészített bögrébe, pont ahogyan kell. Miközben a kávéja körül ügyködöm, a gépből kiütögetem a lefőtt zaccot, majd a megfelelő kis seprűszerű kefével kitisztogatom a tartót, igyekszem összeszedni a gondolataimat.
-Hát, az egyetem... igen... - Kínosan elmosolyodom, közben beízesítem a kávéját a kívánt módon, és még egyelőre nem adom oda neki, helyette kevés tejet kezdek forralni a géppel az arra való kiöntőbe.
-A columbiára járok, igazságügyi orvostant hallgatok. - Hirtelen támadt zavaromban egy kiszabadult tincset a fülem mögé gyűrök. Nehéz elképzelni egy olyan lányt, mint engem, egy olyan munkakörben, ahol hullákat és a haláluk körülményeit vizsgálják.
-Az apám magas rangú rendőrnyomozó. A gimi első éveiben sokat bejártam vele, volt szerencsém részt venni kihallgatásokon, deee ezekről hivatalosan nem beszélhetek. Szóval, azt hiszem mindamellett, hogy egy időben érdekelt a bűnüldözés ezen formája, azért a döntésemre elég nagy ráhatással volt az apám is. - Itt érezhetően némi elégedetlenség szökik hangomba, közben a tejhabból kialakított díszítés is rákerül a kávéja tetejére, amit egy kissé félve csúsztatok át neki.
-Tudom, hogy presszó kávéra nem szokás. Ha akarod, csinálhatok egy hagyományos, semmi csicsa presszót. - Kezdek szabadkozni. Még Vanessa tanította ezeket a díszítéseket, és ha már szóba jött, nem bírtam megállni, hogy ne extrázzam meg egy kicsit a presszóját. Amennyiben így nem felel meg neki, úgy máris hozzá látok egy újabb adaghoz.
-Egyébként legszívesebben a rajzolással foglalkoznék. A szénceruzás teknikát szeretem a legjobban, legtöbbször azzal is alkotok. Már ha időm engedi. Azt hiszem két munkahely és az egyetem, plusz menhely önkénteskedés mellett most kicsit háttérbe fog szorulni ez a hobbim. De valamit valamiért! - Aprót vonok a vállamon mondandóm végeztével.
-Egyébként Francia vagyok. Tíz éves voltam amikor az államokba költöztünk. Soha nem hagytam volna ott Páriszt New Yorkért. - Sóhajtok, s mint mindig, most is kicsit megsanyargatja szívemet a honvágy.
-Apám részéről van egy féltestvérem. Egy bátyám. Ő pont néhány hete döntött úgy, hogy maga mögött hagyja Franciaországot. Persze, rajta kívül van még két édestestvérem is. Ez azt hiszem sokat elmond apáról... Na, de visszatérve rá, azért más, ha gyerekként szakítanak el a hazádtól, mint amikor harminc évesen gondolsz egyet, a féltve őrzött, dédelgetett álmaidat a festészetről, művészetről becsomagolod egy bőröndbe a ruháid közé, és mindent, mindenkit magad mögött hagyva elindulsz az ismeretlenbe, mert úgy érzed Párizs már nem tud semmi újat nyújtani. - Akármennyire is hajtja Pierre az új élményeket, az új lehetőségeket, azt hiszem sokkal jobban megviseli a költözés, mint ahogy azt ő mutatja.
-Khm... kicsit elkalandoztam. - Dörzsölöm meg hirtelen támadt zavaromban a tarkómat, majd enyhén a pultra dőlök, kezeimet összekulcsolom rajta, és visszadobom a kérdést.
-Mióta vagy itt, ráadásul ilyen magas beosztásban? Vagy ez ilyen családi vállalkozás, és apáról fiúra száll a szálloda? -

BEE


i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Turned you into someone new | Mallory & Remington 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Turned you into someone new | Mallory & Remington
Turned you into someone new | Mallory & Remington EmptyPént. 13 Okt. - 14:58

Jót vigyorogtam azon, hogy a saját érdekünkben a konyhába be ne merészeljük küldeni a szakács helyett, mert annak nem lesz jó vége. Szerinte ugyanis csapnivaló és ehetetlen kajákat készít, kivéve a sushi-t. Azt páratlannak tartják az ismerősei.
- Nem is érdekel a főzés, vagy csak eddig nem volt olyan, aki megtanítson, megszerettesse veled? - nem mindegy, hogy valaki zsigerből nem is nyitott rá, teljesen érdektelen a témában, vagy az élet hozta úgy, hogy nem volt alkalma elsajátítani a konyhaművészet alapjait.
- Itt a srácoktól el tudnál lesni néhány trükköt. - a háziasszonyok, akik egyébként tök jól főznek otthon, ők is meglepődnek, hogy a végzett szakácsoknak milyen trükkjeik vannak. Nagy üzemben nem ér rá pepecselni az ember, ez pedig nem egy fine dining hely.
- Hát akkor üdv az Aunt Marie's-ben! - tártam szét a karjaim arra, hogy szeretne végre tartozni valahová, és barátok sem ártanának neki. Itt van rá lehetősége. Csak rajta múlik, hogy tud-e élni vele.
- Most elképzeltem, ahogy járókerettel jövünk dolgozni, és az lesz a téma, ki milyen műfogsor rögzítőt ajánl. - ha már nyugdíjas állás.
- A gimis éned badass csaj lehetett. Na és a mostani? Hogy áll az extrém helyzetekkel? - oké, hogy kerüli őket, de időnként nem lehet. Nem gondolok konkrétan semmire, csak érdekel, hogy most is ilyen magas-e a stressztűrő képessége, szereti-e a kihívásokat. Jó, ha valaki terhelhető, és nem pánikol meg hisztizik, ha valami váratlanabb történik. Jó, ha tudsz rögtönözni és megőrizni a hidegvéred, már amennyire lehetséges ott és akkor.
- Az sose baj. Úgy szép az élet, ha zajlik. - közhelyes, de örök igazság.
- Mindenképp! - a szimpátia kölcsönös.
- Ez szuper. Itt szükséged lesz rá. A pultban azért időnként a törzsvendégek meg fognak találni a sztorijaikkal. Akárcsak a kollégák. Az emberek többsége valamiért szeret "ismeretleneknek" magyarázni mindenfélét. Mintha rá lenne írva a vendéglátós személyzetre, hogy lelkisegély szolgálat vagy ilyesmi. Főleg, ha új vagy. Akkor ott van az is, hogy te még úgyse hallottad elégszer. - de ezek alapján nem hiszem, hogy ez gondot jelentene neki.
Hol a kávégépet, hol Mallory-t figyeltem, amíg ki nem jelentette, hogy igazságügyi orvostant hallgat. Akkora szemekkel meredtem rá, mint a nagyobbik kávéscsésze alátét.
- Komolyan!?? Wow! Az igen! - pislogtam elismerően. Kiderült, hogy az apja nyomozó, így adja is magát. Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy...
- De tényleg érdekel is, vagy csak szülői nyomás? - néztem rá kérdőn.
- Tökéletes így, hagyd csak. Ügyes vagy. A többiek nem igazán tudnak ilyet csinálni. Hogy is mondjam... hiányzik belőlük a kézügyesség, a kreativitás és a szépérzék. - és ezt minden rosszindulat nélkül mondom. De ők hagyományos vendéglátósok, nincsenek barista ambícióik.
- Extra borravaló gyanús vagy te nekem. - Mallory fiatal, csinos, kedves, okos és tud valami extrát, amit a többiek nem. A pluszt mindig szokták értékelni a vendégek. Jó, ha valamivel ki tudsz tűnni az átlag személyzetből. Lehet az kedvesség, figyelmesség, egy mosoly, gyorsaság, precizitás, de akár még egy díszes presszó is.
- Irigylek mindenkit, aki jól rajzol vagy tud festeni. Nekem még a 25-ös kutyám és a pálcika embereim is szánalmasak. Viszont a két munkahely és az egyetem így együtt elég húzósnak tűnik. Biztosan jó, hogy ennyi mindent csinálsz egyszerre, főleg hogy pont arra nem jut időd, amit szeretsz is? Mármint... megéri? Persze létezik a szükséges rossz fogalma, de nem jó, ha belefulladsz a dolgaidba, és elfelejted élvezni az életedet. - mondja ezt az, aki enyhe túlzással itt lakik. De a zenélésre mindig jut időm, nekem ne mondja senki, hogy nem így van.
- Nem azért mondom ezt, mert a munkamorálod miatt aggódnék, hanem mert nem éri meg tönkretenni magad, csak mert esetleg mások ezt várják. - persze kell a pénz, az albérletárak, az egyetem, a kaja se olcsó, de akkor sem lehet a végtelenségig túltolni.
Bólintottam arra, hogy eredetileg Párizsból kellett ide költöznie. Úgy tűnik, mostanában gyakran botlunk franciákba. Aztán már túl soknak tűnt a véletlen.
- Lehet, hogy ez tök fura kérdés, de... a bátyádat nem Pierre-nek hívják véletlenül? - húztam össze a szemeimet.
- Huh... Hát lassan olyan kilenc éve vagyok itt. Pincérként kezdtem, aztán én lettem az étterem üzletvezetője, és kb. három éve csinálom az ügyvezetőséget. - de remélem, már nem túl sokáig.
- Szóval nem családi vállalkozás. Nem vagyok a tulaj rokona, korábbról sem ismertem. Csak... valahogy... felküzdöttem magam. - vakartam meg a tarkómat zavart mosollyal. Nem mondanám, hogy teljesen szándékos volt. Nem voltak ilyen ambícióim, de tény, hogy a cég nálam jó kezekben van.


Mallory & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington Ezgif-6-f58735b2f6
Turned you into someone new | Mallory & Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Turned you into someone new | Mallory & Remington
Turned you into someone new | Mallory & Remington EmptyCsüt. 26 Okt. - 14:55


Remmy&Lory

-Anya nagyon jó szakács. Nem szó szerint. Mert egyébként tanár. Amikor kicsi voltam, elég sokat lábatlankodtam mellette a konyhában, próbáltam ellesni ezt azt, aztán néha történtek balesetek, megborult a só, vagy a lábas mellé öntöttem a vizet, olyankor finoman, hogy ne bántson meg, de jelezte, hogy itt az ideje parkolópályára tenni magam. Aztán később, amikor beléptem a rettegett tinédzser korba, azt hiszem már csak dacból sem mentem a konyha közelébe. - Ilyen az, ha van egy depressziós anyád, akinek semmi más nem lebeg a szeme előtt, csupán az, hogy túlélje a napokat, anélkül tudja otthon csinálni az "anya dolgait", hogy valakinek feltűnne, valami gáz van vele. De nem hibáztathatom, hogy akkoriban túl hamar elszakadt nála az a bizonyos cérna, és nem volt türelme hozzám. Azért viszont örökké haragudni fogok rá, hogy nem kért segítséget, és nem tudatosult benne, hogy ezzel nem csak magának, de a gyerekeinek is árt. Persze könnyen meglehet, hogy akkor sem remekelnék a konyhában, ha elég időt töltöttem volna a receptkönyvek fölött. Bár a főzés szerintem egy olyan dolog, mint a biciklizés. Akárki megtanulhatja.
Talán igaza van, és tényleg bekéne majd egy-két alkalommal lopódznom a főszakács mellé, ha épp pangás van, hátha tőle elleshetek néhány turpisságot. Még átgondolom. Végülis, amennyiben tényleg meg akarok pattanni otthonról, nem élhetek majd állandóan mirelit és rendelt kajákon.
Jóleső, meleg bizsergés árad szét hasamban, mikor kimondja azt amire eddig vágytam. Üdv az Aunt Marie's-ben" Másoknak talán nem olyan nagy horderejű mérföldkő az életükben, hogy elmondhatják magukról, van egy munkahelyük, én viszont koránt sem vagyok olyan, mint mások...
-Vagy hogy az Ebay-en két dolcsit spórolunk a pelenkán, mintha a Walmart-ban vennénk meg. - Kontrázok rá a műfogsor rögzítős poénjára, és hozzá hasonlóan magam is jót virulok a felvázolt jövőképünkön. Akkor átkozni fogok mindent és mindenkit, hogy miért kell az öregkorral együtt járó nehézségeken átkínlódnom magam mielőtt örökálomra hajtanám a fejem, de most nagyon szeretném, hogy legyen lehetőségem megélni azt a kort! Kár ezen rágódnom, úgyis a bipoláris depresszióm dönt nagyjából minden fontosabb mozzanatáról az életemnek.
-Hááááttőőő a mostani egy ici-picit azért visszavett a badass-ségből, de még pislákol valami a gimis énemből, szóval, ha a helyzet úgy kívánja, talán képes lesz felvenni a kesztyűt. - Villantok egy huncut, cinkos félmosolyt. Vanessa azért nem csak a koktélkeverés és a kávédíszítés rejtelmeibe vezetett be, konkrétan az első munkanapom olyan volt, mintha valami önvédelmi oktatáson lennék, néha elgondolkoztam, hogy rossz helyen járok, vagy valamit félreértettem a hirdetésben.
-Azt hiszem jó hallgatóság vagyok, nem lesz gond. - Legyintek egy aprót. Sokáig lelkiteherként éltem meg, ha a saját nyomorom mellé másokét is hallgatnom kellett, ma már szívesen játszom azt a bizonyos lelkiszemetes szerepét. Alkalomadtán olyan emberi sorsokkal találkozom, amik rávilágítanak arra, hogy talán nem én vagyok az egyedüli a világon, akinek kisiklott a karmája, és csak a szart kapja a nyakába.
Mint mindig, most is kissé zavarba jövök a tanulmányaimra vonatkozó őszinte döbbenete hallatán. Amikor végeztem a gimivel, és már kezemben volt a hivatalos levél a Columbiától, hogy felvételt nyertem, a baráti körömben senki sem akarta elhinni, hogy én, Mallory Duval ilyen pályára  adtam a fejem. Azt hiszem ők soha nem gondoltak elég merésznek ahhoz, hogy képes legyek hullákat, és szerveket boncolgatni nap, mint nap. Hogy őszinte legyek, ez rohadtul dühített. Bár Remington hangja, arckifejezése sokkal inkább érdeklőést mutat, mintsem megvetést, vagy épp gúnyt.
-Hát, egészen egy évvel ezelőttig azt hiszem érdekelt. De ha ma újrakezdhetném... talán nem ez lenne az egyetlen szak, amit megjelölnék. - Szülői nyomás ide, vagy oda, valóban volt bennem kellő érdeklődés, elhivatottság ezzel a szakkal kapcsolatban, amikor a pályaválasztási tanácsadóval beszélgettem, bár ő azt tanácsolta, hogy jelöljek meg több egyetemet, szakot is. Nem azért, mert ne lett volna esélyem bekerülni, hiszen a gimit kiválóval végeztem. Úgy fogalmazott: Mallory, én nem akarlak befolyásolni, de nem lenne jó, ha később megbánnád. Lehet hallgatnom kellett volna rá.
-Igazából annyira nem vagyok kétségbeesve. Mármint, jelenleg ott tartok, hogy sodródom az árral, vagyis, megpróbálok annyira laza lenni, hogy képes legyek magamat a sorsra bízni, aztán majd előbb utóbb úgyis kikötök valahol. - Vonok vállat könnyedén. Hű, váó! Nem is tudom mikor voltam utoljára ennyire laza, prózai.
-Akkor hát egészségedre! - Húzódik egy megkönnyebbült mosoly arcomra, ami lassan lejjebb is apad, ahogy a többiekről tesz említést.
-Ha ez túl sok, és a többiek esetleg ez miatt majd kirekesztenek, ferde szemmel néznek rám, akkor inkább nem csinálom. Még a végén fáklyákkal fognak üldözni, hogy karóba húzzanak, mert bezsebelem az összes borravalót. - Halkan felnevetek, s bár mostanság azon vagyok, hogy meglássam az embereknek a jó oldalukat is, abban bízva, hogy ezzel talán kicsit csökkenthetem a paranoiámat, azért nem árt óvatosnak lenni. Főleg egy olyan közösség tagjaként, ahol többen vagyunk. Elkerülhetetlen, hogy legyen egy felbujtó, aki kinézi a leggyengébb láncszemet, és ha jó manipulátor, a többieket is képes az ellen az egy ellen hangolni.
Kérdése hallatán, amivel a "túlvállalásomra" tér ki, némiképp elbizonytalanodom, ezt könnyen észreveheti mimikám változásából, ahogy a mosolyom bizonytalan grimasszá alakul, és idegességemben egy, a kezem ügyébe akadt poháralátétet kezdek gurigatni tenyereim között.
-Ez fogós kérdés. Amúgy, még belőled is lehet feltörekvő művész, én is pálcikaemberekkel kezdtem annak idején. - Villantok egy visszafogott, zavart mosolyt.
-Úgy gondolom, hogy néha fejest kell ugranunk az ismeretlenbe, hogy megnézzük mi is van odalent. Sose tudhatjuk, miben rejlenek a jó lehetőségek. Például, ha nem hívlak fel, hogy mégis csak kéne az állás, lehet hogy egy csomó jó dolgot elbukok. Ki tudja?! - Többek között, ha Remington úgy dönt, nem ad még egy esélyt, és elmegyek mondjuk egy autópálya melletti kifőzdébe, talán az ottani főnököm nem lenne ilyen rugalmas, és meglepően rendes, mint amilyen ő is.
-Nem várják el mások, hogy teljesítsek. És azt hiszem pont ez az ami hiányzik. Saját magamnak akarok bizonyítani. - Mondom ezt olyan szilárd, rendíthetetlen határozottsággal, hogy kishíján magam is elhiszem.
Fogalmam sincs, hogy az iskolától, kávétól hogyan is jutunk el a féltestvéremig, de kisebb sokként ér kérdése, amiből arra enged következtetni, hogy talán már neki is volt Pierrehez szerencséje, avagy balszerencséje... Kinek mi.
-Pierre Duval. Ne vedd sértésnek, de tőled majd' egy fejjel magasabb, kék szeme van, ilyen nagyon retro bajsza, az elálló fülei miatt azt gondolná az ember, hogy birkózó, de amúgy köze sincs hozzá. Ja, és elég feltűnő, kicsit vicces a francia akcentusa. - Ennél alaposabb jellemzéssel már csak akkor szolgálhatnék neki, ha kerek-perec az arcába nyomnék egy insta képet róla. De azt hiszem a szóbeli jellemzésem is bőven elég lesz.
-Remélem nem volt nagyon sokkoló az első találkozás. Hol botlottatok egymásba? - Érdeklődőm kíváncsian.
-Tudom, nem hasonlítunk. Én anya génjeit örököltem, ő inkább apára hasonlít. -Teszem hozzá még szórakozottan. Aztán csak csendben, figyelemmel hallgatom rövid beszámolóját arról, hogy mégis hogyan ért el oda, ahol jelenleg is tart.
-Váó, ez nagyon menő! Azt hiszem szerencsés csillagzat alatt születtél. - Remélem nem ért félre, nem gondolom, hogy csakis a szerencsén múlott, hogy elért arra a szinte ahol most is van, olyan embernek gondolom, aki tisztességes küzdelmek árán éri el a céljait. De azért hiszek benne, hogy néhol a sors is az ő kezére játszott.
-És örökké ezt akarod csinálni, vagy vannak más, az Aunt Marie's-től független terveid, céljaid is a jövőre nézve? - Egy "B" tervnek mindig kell lennie a tarsolyunkban. Sosem lehet tudni...
-Megengeded? - Bökök állammal félénken a kávégép felé, mintegy engedélyt kérve, hogy ameddig válaszol, magamnak is főzzek egy cappuchino-t.

BEE


i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Turned you into someone new | Mallory & Remington 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Turned you into someone new | Mallory & Remington
Turned you into someone new | Mallory & Remington EmptyCsüt. 26 Okt. - 18:52

- Anya is tanár. A tiéd milyen szakos? - néztem rá kíváncsian.
- Akkor ideje leporolnod a kötényedet és újra fakanalat ragadnod. Szerintem érdemes lenne még egy esélyt adnod a gasztronómiának. Időben és mosogatásban szívás, de egyébként jobban jársz, ha magadnak főzöl, mint rendelsz. Anyagilag is, és... hát... legalább tudod, hogy mi van benne. És ezzel nem az Aunt Marie's -re célzok. Itt ölnék, ha szar alapanyagot adnának a vendégnek, kispórolnának valamit, vagy nem ügyelnének a higiéniára. Meg egyébként nem üzemi körülmények között kreatív hobbi is, ahogy játszol az ízekkel, a fűszerezéssel. - én legalább is időnként szeretek szórakozni vele.
- Basszus! A pelenka! - vágtam előbb megvilágosult képet, majd elnevettem magam. Nekünk sincs jobb témánk.
- Mindenképp figyeld az akciókat. Tuti nem futja rá a kis nyugdíjunkból. Jobb lesz, ha rászokunk a kuponozásra. - háziasszonyok körében is nagy divatja van. Még csalni is lehet vele állítólag. Bár mint sok mindenhez, ehhez is sík gyökér vagyok. Nagy spórolós vagyok, de legalább annyira lusta is, így nem szoktam ilyesmivel bíbelődni.
- A végén még itt hagysz minket, mert valami menő kidobó állást ajánlanak. - kaptam drámaian a szívemhez, amikor kijelentette, hogy képes lesz felvenni a kesztyűt.
- Mit jelölnél meg még? És szerinted már késő "újrakezdeni"? - nem áll szándékomban a személyes dolgaiban vájkálni, de magamból kiindulva sosem késő. Kár lenne, ha ő is abba a megfelelési kényszeres hibába esne, mint én egész eddigi életemben. Ha tippelnem kellene, talán nem engedné el a művészetis vonalat, ha már a szénceruzás rajzolást korábban kiemelte.
- Hiszem, hogy nem hülyeség, hogy a saját sorsunk kovácsa mi vagyunk, de időnként tényleg jobb hátra lépni egyet, és csak hagyni, hogy minden alakuljon, ahogy alakulnia kell. Nem mindenbe van beleszólásunk. - de ez már túl filozofikus, szóval inkább befogtam.
- Mhm. Jó lett nagyon. - vigyorogtam rá elismeréssel a presszóért cserébe. Nem mintha ebben nagy lett volna a hibázási lehetőség, de ismerek olyat, aki odaégette a levestésztát. Már nem lepődnék meg semmin sem.
- Jaj, nem! Dehogy! Senki sem fog rád neheztelni emiatt. Talán inkább rájuk fér valami új inger a személyedben. Kicsit motiválhatod őket, hogy ne legyenek ennyire bepunnyadva. Mármint szakmai fejlődés szempontjából. Pörögni azt tudnak rendesen. - egy kis vérfrissítés felrázhatná a társaságot. Mi lennénk a fiatalos lendület. Nekik közelebb van a következő pelenkás korszak, mint nekünk Mallory-val.
- Ha látnád a pálcikaembereimet, nem lennél ennyire optimista. De azért aranyos vagy. - túlbecsülöd a képességeimet.
- Már én is hasonlóan látom. - a fejest ugrást az ismeretlenbe.
- De korábban zsigerből irtóztam a gondolattól is. - nem szeretem a változásokat, a bizonytalant, a váratlant, a meglepetéseket. És a sors fura humora, hogy ezt pont a szóba kerülő személy változtatta meg bennem egyetlen egy találkozás után. Ugyanis a Pierre név és a leírás is stimmel.
- Ó, sokkoló volt. De pozitív értelemben!! Soha nem találkoztam még csak hasonló személlyel sem, mint ő. Szerintem lenyűgöző fazon. - azóta sem dolgoztam fel a jelenségét.
- Egy queens-i bárban találkoztunk. - amit egy rave party követett. Azóta sem értem, hogy mentem bele, hogy elmegyek egy ilyenre vele. Nem az én világom. Őt meg nem is ismertem, akkor találkoztunk először. Igaz, hogy nem voltunk szomjasak, de józanul is simán igent mondtam volna neki.
- Szerintem mindketten jó géneket örököltetek. És ez nem meríti ki a munkahelyi zaklatás fogalmát! - emeltem fel a kezeimet megadón. Ártatlan megjegyzés volt. De a vak is látja, hogy csinos lány.
- Háááát. Azt azért nem mondanám. Nagyobb arányban vonzom a balszerencsét. - vakartam meg a tarkómat.
- Amikor már elhinném, hogy király minden, akkor mindig beüt valami gebasz. És nem egyedül szokott jönni, hanem hozza a többi seggfej cimboráját is. - de mindegy. Mindenkinek megvan a maga baja, amivel szívhat eleget.
- Örökké biztosan nem. - közben aprót bólintottam, hogy nyugodtan szolgálja csak ki magát. Egy jó kávé sose rossz.
- Tudatosan lettem vendéglátós, szóval végül is elértem a célomat részben, de sosem ez volt a valódi nagy álmom. Benne vagyok egy bandában és jó lenne azzal kezdeni valamit. Vagy ha az nem is jönne be, de valahogy szeretnék zenével foglalkozni. Dalokat írni, vagy valami zenével kapcsolatos marketinges, menedzselős dolgot csinálni. Végül is tárgyalási és üzleti tapasztalatom lenne hozzá. Csak a zene elég kegyetlen egy ipar, és nem mindenkinek jön össze, hogy meg is tudjon élni belőle. Belevágni a legnehezebb, hogy hol kezd el, kapcsolatokat építs, nevet szerezz a szakmában. - mondom... időnként a lustaság és a megszokáshoz való ragaszkodás beszél belőlem. Rugdosni kell, de nem kicsit.


Mallory & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington Ezgif-6-f58735b2f6
Turned you into someone new | Mallory & Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Turned you into someone new | Mallory & Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Turned you into someone new | Mallory & Remington
Turned you into someone new | Mallory & Remington Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Turned you into someone new | Mallory & Remington
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
» "A kis csavargó" - Mallory & Karin
» Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
» For a year ~ Mallory&Maxence
» I'm a mess - Shane&Mallory

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: