New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 108 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 99 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

It's what we do.
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptySzomb. Ápr. 27 2024, 09:37
Music: Fast And Loose
Location: Harlem, Manhattan
Mission: complex
Tolerance level: normal

Legszívesebben már most az asztalba vertem volna ennek a baromarcú fasznyakú kis tetünek a fejét, de egyelőre még nem tehettem, mert kellettek az infók tőle a halott színésszel kapcsolatban, akiről eddig az volt a tipp, hogy valamiféle tolvaj lehetett. Legalábbis a levágott kezek és fülek erre engedtek következtetni, de abban már kevésbé voltam biztos, hogy tényleg a főbűnöket kellene néznünk.
Megtudtuk végül ettől a tenyérbe mászó kis gennygombóctól, hogy az áldozatunk sokkal inkább volt valamiféle uzsorás, mintsem díler, vagy mondjuk tolvaj. Azzal, hogy Emma felhozta az említett gúnyneveket, csak egyetérteni tudtam, mivel, ha ez a barom megírja nekünk a listát, a pénzeken szereplő neveket is össze tudjuk vetni vele, ráadásul Dave is bevetheti magát, megint. A keresések, a technikai része a dolgoknak hozzá tartozik, és jó benne, szóval általában hamar kap eredményt, ez által pedig mi is.
-Ja, meg nem árt, ha figyel magára. Az önteltség és az elszállt ego is elég idegesítő lehet másoknak. Nehogy még a végén maga is egy csini fémágyon végezze az alagsorunkban. –pillantottam a férfira még búcsúzóul. Nem akartam plusz kérdéseket feltenni, és mindenki jobban járt, ha Emma kihallgatásába sem szóltam bele, vagy elküldtem volna az anyjába. Gondolom nem véletlenül hallgatott arról, hogy honnan vannak az infói. Vagy benne volt a bizniszben, vagy ő is a tartozók között volt. Így nem árt, ha tényleg gyorsan kerít magának valami használható alibit, vagy a legnagyobb örömmel vágom be egy szolgálati kocsi hátsó ülésére.

Az irodába menet szereztem magamnak egy kávét, hogy azzal együtt dobhassam le magam egy székre, és így nézhessek a megszólaló Larson-ra. Az, hogy konkretizálta a neveket, sokat segített abban, hogy egyre biztosabb legyek a tippemben. Eddig okkult baromságoknak és elvont faszságoknak tartottam az ügyeit, meg leginkább öngyilkos küldetéseknek, de már kezdtem érteni, mit élvez benne. Érdekes valami megfoghatatlant logikába csomagolni, és máris kész a valós tényállás. Mint most is.
-A pokol különféle körei, vagy Dante Pokla, az Isteni színjátékból. –néztem vissza Emma-ra, aztán Freya-ra.
-Először azt gondoltam, hogy a halálos bűnök lehetnek azok, de sem a sorrend nem stimmelt, sem pedig az első áldozat. A keresztség nélküliség nem halálos bűn, hanem külön kezelendő, mivel oda tartoznak az elhunyt újszülöttek, és a Jézusi kereszthalál előtt éltek is. Mivel intronak nevezted az első áldozatot, így sokkal jobban összeállt a kép és az, hogy nem a megkeresztelés volt a fontos a halálban, hanem az, hogy a nő nem volt megkeresztelve. –pillantottam Kensington-ra, aztán vissza a társamra.
-Ha így nézzük, akkor jó pár kiszemelt áldozata lehet még a gyilkosunknak. Az első négy kör pipa nála, szóval az ötödiknek kell majd következnie. Ők a haragosok. Szóval kibaszott szerencse, hogy nem vagyok színész. –vontam vállat.
-Ettől még kurvára nem tudjuk, hogy ki a gyilkos, vagy milyen indíték alapján öl, de legalább tudjuk, hogy mi a sorozatminta. Abban bízhatunk, hogy ta… -de a telefonom megcsörrent, és Simone száma volt a kijelzőn. Kihangosítottam a telefont, hogy a többiek is hallhassák azt, amit a labor eddig talált, vagy épp nem talált.
-Megvizsgáltuk a férfi holttestét, de nem találtunk rajta semmit sem. Sem egy hajszálat, sem egy ujjlenyomatot, semmit sem. Se a ruháin, se a férfi testén, se a körmei alatt. Még ha dulakodtak is, a gyilkos akkor is figyelt arra, hogy véletlenül se tudja őt megkarmolni az áldozat olyan helyen, ahol esetleg nem fedte volna ruha.
-Fasza. És a korábbi áldozatoknál?
-Nem. Lekértük az előző aktákat, de nem volt semmi. Akárki is a gyilkos, elővigyázatos, és nem hibázik. Szóval tudja, hogy mit csinál, és azt is, hogyan ne bukjon le.
-Nagyszerű. Kösz a semmit, Simone. Legalább nézzetek utána, hogy van-e valami jele annak, hogy elkábítja az áldozatait vagy valami. Ezek a színészek sem szarral gurigáznak általában erőnlétben, legalábbis a férfiak.
-Nahát, erre magamtól nem is gondoltam Reilly. Hihetetlen vagy. Részv…
-Bocs, nem hallak. Épp alagútban vagyok… -inkább ki is nyomtam a telefont, mielőtt megint részvétet nyilvánít valakinek a velem való munka kapcsán.
-Akkor már csak Dave-ben bízhatunk, hogy talál valami a felvételeken.
It's What We Do.
BEE





I glared at a lot of people. I assumed everyone hated me.


Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Marco Reilly
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. 74fa67c0904515c1f200d844c2d4d4ca
It's what we do. Tumblr_nyj6fkEZqY1sp6qtuo4_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
“Voltam már az íjász és a tükörben a célpont.
Voltam már az ütés és a kettérepedt szegycsont.
Voltam már a megoldás, voltam én a hiba.
Voltam már a hitetlenek szájában az ima.”
♫ :
“Sweet victory, with everything I do.
With every talent,
I'm so much more talented than you.
Every time I try, I crush it and succeed.
Me, I'm totally the best.
Me, me, super cool me, handsome guy
Hm, ya', go f*ck yourself.”
★ családi állapot ★ :
“'If he falls in love with you, he’s going to...
It's what we do. Prfctgfmms
... love you for the rest of his life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, USA /ideiglenes/
★ :
It's what we do. SVP7X
★ idézet ★ :
“Throughout his life, the same
He's battled constantly this fight he cannot win.
A tired man they see no longer cares.
★ foglalkozás ★ :
gyilkossági nyomozó (hadnagy)/felfüggesztve/
★ play by ★ :
Norman Reedus
★ hozzászólások száma ★ :
122
★ :
It's what we do. SVnyL
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptyPént. Ápr. 26 2024, 12:25
Music: Silent Poets
Location: Harlem, Manhattan, NYC
NPC list: Maurice 'Dave' Davidson & others
Other Cases: link
Partners: Marco Reilly & Freya Kensington

A kihallgatóból küldtem még egy gyors üzenetet Dave-nek, hogy nézzen utána ennek a Devon Draxl nevű színésznek. Mindent tudni akarok róla. Illetve Freya-nak volt egy jó tippje, hogy az áldozatok telefonját, e-mailjeit is át kellene nézni. Újra. Anno biztosan gondoltak erre a kollégák is, akiktől átvettem az ügyet. Az aktákban nem írnak semmi gyanúsról vagy összefüggésről, de ők talán nem voltak annyira alaposak, mint az önjelölt hacker székescsávónk. Rajtad a világ szeme, Dave. Mutasd meg, mit tudsz.
A színész pasas baromi pofátlan volt, Mark pedig baromira utálta az ilyesmit. Csak velem ellentétben ő szóvá is szokta tenni ezeket.
- Csajozni bárhol lehet, nem? - fonta össze ő is a karjait maga előtt.
- Bár te honnan is tudhatnád ezzel a morcos, merev fasz megjelenéssel. Neked csak az ugatás marad, cimbi. De ha a kis szoknyás újságíró csajszi tabu, beérem a szöszi nyomozóval is.
- Mindenki tabu. Ebben az egyben megegyezhetünk. A lényegre térhetnénk végre? - zártam le ezt az egészet, mert nem igazán voltam vevő most erre. Szerencsétlen Reilly-re rá van írva, hogy "légyszi idegesítsetek és kössetek belém" vagy nem tudom. Nem értem, miért jó ez bárkinek is. Nettó szemétség.
- Zsernyákok. - forgatta a szemeit.
- Szóval a drága, megboldogult Bradley 'kikúrt' Ames amellett, hogy sorozatokban húzta be az idióta főszerepeket, és kezdte elhanyagolni a színházat a jó kis gázsi kedvéért, szegényeket, drogfüggőket használt ki Harlemben.
- Magát zavarta, hogy sorozatokban játszik?
- Nem. Én is azokban játszok, szivi. Nem a színházból ismerem.
- Akkor máshogy fogalmazom meg. Zavarta, hogy jobb szerepeket kapott, mint maga?
- Mi? Nem én öltem meg, ha erre célzol. Mondom, hogy idióta főszerepeket sóztak rá. Dehogy kapott jobbakat, mint én. Zs kategóriás kis senki.
- Nem mondtam, hogy maga ölte meg. Csak érdekel, volt-e rá indítéka. - egyébként nem ZS kategóriás. Elég ismert szerepei vannak. Nekem nem tartozott soha a kedvenceim közé, nem igazán vagyok képben a munkásságával sem, de tudom kicsoda. Annyira nem no name a szakmában, hogy csak úgy le lehessen nézni.
- Inkább kinek nem. Mindenki másnak jobban, mint nekem.
- Konkrétabban? Kikkel rúgta össze a port? Szakmabeliekkel? A szegényekkel és drogfüggőkkel? Nem mindegy, mit értünk kihasználás alatt. Az sem mindegy, hogy ennek az egésznek mondjuk a kábítószer bizniszhez van-e köze. - akkor még az is lehet, hogy bukom az ügyet. Rohadt idegesítő lenne. A kábítószerre bármikor lecsaphat az FBI. De még a CIA is. Hiába nem az ő hatáskörük lenne itt New York-ban. Ez nem szokta zavarni őket.
- Neem. Nem volt díler vagy ilyesmi. Vagy nem tudok róla. Pénzt adott nekik, a sok megszorult jöttmentnek. Cserébe mindenfélét kért tőlük. Ezt a képzeletetekre bíznám.
- És ha valaki nem tudott időben törleszteni?
- A kamat magas volt, szóval senki se tudott időben törleszteni. Amúgy is szeretett szórakozni a határidőkkel. Mondott valamit, de előbb akarta vissza a pénzt. Vagy az ellenszolgáltatást. Ilyenkor verőembereket is küldött. Mégis mindig voltak "ügyfelei".
- Maga honnan tudja ezeket? Miért ennyire bennfentes? Tud olyat, akinek tudomása volt még erről? Vagy ez valami nyílt titok?
- Nem én vagyok az egyetlen. Csak az, aki ki meri nyitni a pofáját. Jó páran tudnak róla. Bizonyos körökben nyílt titok, igen.
- Milyen körökben? Honnan vannak az infói? - válasz helyett csak megvonta a vállait.
Mivel nem akartam, hogy valami idióta ügyvédet hívjon, így inkább ezt a témát nem forszíroztam tovább. A lényeget már megtudtuk, a többi csak hab lett volna a tortán.
- Írja össze azoknak a listáját, akikkel Ames dolgoztatott, illetve akik tartoztak neki. Ha csak beceneveket, gúnyneveket tud, vagy valamilyen ismertetőjegyet, mondjuk tetoválást, ezek is jöhetnek. - Dave utánuk néz majd.
- Oké-zsoké.
- A vallomását és a nevek listáját a kollégák felveszik, azután elmehet. Ha szükségünk lesz még magára, keresni fogjuk. Amíg a nyomozás tart, és nem tud megfelelő alibiket igazolni a gyilkosságok időpontjában, addig nem hagyhatja el a várost.
- Mi!? Tessék? De hát most segítettem!!! Nekem kurvára premierem lesz!
- Segített, valóban. De ez lehet trükk is, amivel magáról próbálja elterelni a gyanút, hogy időt és egérutat nyerjen. Nem kockáztathatunk. Azt javaslom, hogy gyorsan kerítsen alibit magának, ha nem akar lemaradni a premierről. De szerintem tudnák nélkülözni a megjelenését. - senkinek se hiányozna egy ekkora öntelt seggfej.

Ha másnak nem volt kérdése Draxl-hez, akkor a kollégák átvették tőlünk a férfi kihallgatását, mi pedig visszatérhettünk a korábbi irodába.
- Szóval... a negyedik áldozat lényegében valamiféle uzsorás volt. - ezzel megoldódott a tolvaj-rejtély.
- Vegyük sorra még egyszer: Meg nem keresztelt nő. Egy férfi, aki a szerelem bűnöse. Egy torkos nő, majd egy uzsorás férfi. - ezzel szerintem már egészen használhatóan összeállt a kirakósunk egy jókora darabja. Már akkor sejtettem, miről lehet szó, amikor Mark szenteltvizes tippjének hála kiderült, hogy a balerina nem volt megkeresztelve. Illetve hogy Kensington az első gyilkosságot intro-nak nevezte.
- A mintánk pedig nem más, mint... - siklott a tekintetem a férfire, várakozón pillantva rá.
- Reilly? - egyszerűen láttam a szemén, hogy tudja.
Ettől még nem lesz meg a gyilkosunk és az indíték sem. Mindenesetre ezt a ripacs pöcsfejet sem zárhatjuk ki, mint lehetséges elkövető. Talán ismerte a többi áldozatot is. Lehet személyes bosszú, szakmai féltékenység, bármi...
Freya, Mark & Emma
BEE

dc csopinkban küldtem néhány támpontot az ügyről szabad felhasználásra. 24.04.26. 14:40



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Marco Reilly imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. Tumblr_inline_o6fix2i5y01sotrar_250
It's what we do. Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
It's what we do. Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
It's what we do. Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
231
★ :
It's what we do. Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptyCsüt. Ápr. 25 2024, 15:59


it's what we do
Emma, Mark & Freya



Kedveltem ezt a hozzáállást, amit Emma is tanúsított: én is úgy voltam vele, hogy csak azt lehet tényként kezelni, ami bármivel is alátámasztható. Lehetett dobálózni különféle elméletekkel, de azokhoz is kellett bizonyíték, mivel annak híján, csupán elméletekre alapozva nem lehet elkapni az elkövetőt.
A mentális betegségekről már volt szerencsém megtudni ezt-azt, de annyira sokféle létezik, hogy igazából ha azt nézzük, a gyilkos starter-packben már tutira benne van valami ilyesmi, mivel épeszű ember nem gyilkol. Más kérdés ennek mélysége és milyensége.
- Az áldozatok telefonját, e-mailjeit stb. átnézték már, hogy van-e benne bármi használható? Nem is tudom… - gondolkodtam el egy pillanatra. – Valami ismeretlen feladótól levél vagy üzenet. Van közöttük esetleg valami kapocs azon kívül, hogy mindannyian színészek voltak?
A bűnök sorrendjével sosem voltam tisztában, nagyjából fel tudtam sorolni őket, akárcsak úgy, mint a tízparancsolatot: a sorrend sosem ment, de megvolt mind, hogy melyek azok.  Végül is, egyik a másikban gyökerezett, ha azt nézzük.
- A sorrendet nem biztos, hogy mindenki helyesen tudja. Én sem – vallottam be töredelmesen. – De ha erre utaló jelek vannak, felismerem őket, talán így van ezzel az emberünk is – folytattam még röviden. – A kereszt utalhat a keresztségre akár, de a bűnök azokra is vonatkoznak, akik nem vették fel a keresztséget, nem? – tettem fel a kérdést, mivel ennyire nem voltam képben a valllással kapcsolatban.
Majd Emma rávilágított a nyilvánvalóra, csak eddig ez valahogy mégsem tűnt annyira annak: még várható három gyilkosság napokon belül, amelyeket meg kell fékezni – Huh, baszki – kaptam a szám elé a kezemet, amikor leesett, hogy nagyjából most vagyunk az egésznek a közepén és még várhatóak újabb áldozatok a minta alapján legalábbis. Marco is hozzám hasonló véleménnyel volt a dolgokról. Rajtuk így iszonyat nagy a nyomás… sötétben tapogatózunk de napokon belül újra lesújthat… kicsit sem kedvezőek a kilátások. Nem lennék most egy színházban játszó színésznő, az egyszer biztos.
Majd Emma telefonjára hívás érkezett, talán épp ezzel az üggyel kapcsolatban.
Néhány pillanat múlva meg is tudtuk, hogy az első áldozat, akin a keresztet találták, nem volt vallásos. Ebből jött is a kérdésem:
- Lehet a keresztség az intro mondjuk? – néztem Emmára kérdőn, ám betoppant egy rendőr a szobába és félbeszakadt a beszélgetés.
Egy tanú kihallgatása zajlott épp, aki állítólag hasznos információkkal tudott szolgálni. Emma szavaira, miszerint csatlakozhatok hozzájuk, mosolyogva bólintottam – oké. - Majd fogtam a jegyzettömbömet és a tollamat, majd a nyomukba szegődve velük tartottam a kihallgató szobába, ahol előtte még sosem jártam. Baszki és tényleg olyan, mint a filmekben, beszarás! Nem akartam elragadtatni magamat azzal, hogy vigyorogva nézek körül, de azért eléggé örültem a fejemnek, hogy ilyet is láthatok.
Emma elmondta a sablonszöveget, az arc pedig beleegyezett, hogy maradhatok én is. Úgy nézett rám, mint aki még életében nem látott csajt, legszívesebben pofán basztam volna a füzetemmel, de akkor biztos, hogy repültem volna innen, így inkább csak próbáltam egyszerűen ignorálni a pasit.
- Hé, köszi – súgtam oda Marconak egy halvány mosollyal, amiért megvédett a pasi előtt. Na igen, akinek jogában állt helyre tenni ezt a faszt, az ő és Emma voltak.
Továbbra is a háttérben maradtam, mivel nem az enyém volt itt a főszerep, azonban ha valami olyat mondott igyekeztem feljegyezni, hátha kiderül belőle valami.







Freya



Emmalynn Larson and Marco Reilly imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Freya Kensington
Média
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. C27dd12aafc0f1b8b7db7aa326fc3d74cd2c43db
It's what we do. 71a20d295a1b96469149888b68a80acbafcf05bf
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Miss Workaholic
It's what we do. Tumblr_oyk1dttRFj1wsmkc2o5_400
♫ :
maybe a reason why all the doors are closed so you could open one that leads you to the perfect road
★ családi állapot ★ :
alone
★ lakhely ★ :
NYC
★ :
It's what we do. 27480ad9536bc6259dafd669600d89ee
★ idézet ★ :
believe in yourself and you'll be unstoppable
★ foglalkozás ★ :
oknyomozó riporter & az idegesítő csaj, akit le akarsz rázni
★ play by ★ :
Natalia Dyer
★ hozzászólások száma ★ :
31
★ :
It's what we do. 882be62f3d62732bce4d1292f135a19675986ab9
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptyPént. Ápr. 19 2024, 07:43
Music: Fast And Loose
Location: Harlem, Manhattan
Mission: complex
Tolerance level: normal

A tény, hogy nem sorban voltak a bűnök, valamint az, hogy még hiányzik olyan is, aminek előrébb kellett volna lennie, valamiért azt a gyanút keltette bennem, hogy a sorozatgyilkosunk kurvára nem a fő bűnök szerint gyilkol, vagy nem a hivatalos értelemben vett felsorolásuk szerint. Ráadásul, ahogy Kensington is rámutatott a dologra, nem lehet elhelyezni az első, keresztes-vizes áldozatunkat a bűnökben. Vagy csak mi ketten nem tudjuk, mert nem értünk ehhez. Nem véletlen, hogy itt most Larson a főnök. Ő a szimbolika, az okkult, elvont dolgok és rejtélyes ügyek szakértője. Hiánypótló a tudása és a tapasztalata is, eddig nem volt még egy ilyen, aki ezekkel foglalkozott volna. Úgyhogy most legalább úgy éreztem magam, mint a különféle vizsgáimon, csak itt legalább bírtam a „tanárt.”
-Ha így van, akkor talán el kéne engednünk a hét főbűn gondolatát, mármint a sorrendiséggel kapcsolatban. Hiába nézegetjük őket, az első áldozatot nem tudjuk belenyomni egyikbe sem, és ha az csak az „intro” volt, akkor kell, hogy jelentősége legyen. Plusz ha fontos neki, hogy egy nő, egy férfi, akkor nem hiszem, hogy össze-vissza gyilkol. –és szerintem nem az a sorrend, hogy színdarabos felépítésben elosztja őket.
-Nagyszerű, úgy is imádom, ha kibaszottul nagy rajtam a nyomás. –ennyit arról, hogy gyorsan ki kell találnunk azt, hogy ki lehet a gyilkos, vagy épp a következő áldozat, mielőtt meghal még valaki. Az ilyen eseteket gyűlöltem a legjobban. Ha valaki meghal és odahívnak, az kurvára nem rajtam múlik, az meg, ha valaki meghal, mert nem találjuk meg időben, baromira rajtunk áll, vagy bukik.

Amint megcsörrent Emma telefonja, Dave hangja hallatszott a túlsó oldalon, és kiderült, hogy az áldozat nem volt vallásos, még csak megkeresztelve sem.
-Hé, sasszem. Nézz már utána a biztonsági felvételeknek a színházaknál, hátha találsz valamit. Tudom, hogy eredetileg nem mi dolgoztunk ezeken, de ha vannak régi felvételek, azokat is gyűjtsd már be, aztán nézd át. A hacker seggednek nem lehet akadály. Kösz. –tettem még hozzá gyorsan, mielőtt bontották volna a vonalat.
Felvont szemöldökkel hallgattam végig azt, hogy talán tényleg amolyan intro volt ez az egész, mert a középkorban úgy tartották, hogy am pokol előcsarnokába jutnak a megkeresztelkedetlen emberek. Legalábbis valószínűleg ez lett volna a mondat vége, ha nem jött volna be egy random rendőr és zavarja meg az eszmefuttatást. Ha feltesszük, hogy ez tényleg így van, akkor talán nem is kifejezetten fő bűnökre szakosodott az emberünk, vagy teljesen másképp közelíti meg az egészet. Nem feltétlenül a halálos bűnök sorrendje számít, hanem az, hogy itt milyen sorrendet tartott. Volt a nő, aki nem keresztelkedett meg. Ott volt a férfi, akinek levágták a tökeit, mert megcsalta a másikat, nem is egy nővel. Ott volt a nő, akit megtömtek, most pedig a tolvaj…
-Fő az objektív nézőpont meg a türelem. Szóval, ha bele akarod verni a fejét valamibe, szólj, aztán nem nézünk oda. –vagy beleverem én. Jól esne. A színészek többsége nagyképű és paraszt, mert azt hiszik, hogy jobban másoknál. Pedig mennyivel szimpatikusabb egy olyan, amelyik ember tudott maradni, nem egy nagyképű szarzsák.

A kihallgatóba érve aztán már ott is volt a pasas, aki elvileg az információkat tudja szolgáltatni nekünk. Ránézésre is ütni való feje volt, de ahogy mindenki végigmért, már szívesen agyonvertem volna.
-És nem is valami olcsó, piaci húsdarab, úgyhogy ha kinézegette meg kacsintgatta magát, akkor akár tényleg elkezdhetné mondani, hogy mit tud Mr. Ames dolgairól. Csajozni nem itt kell. –faszarcúkám. Inkább összefontam magam előtt a karjaimat, felvont szemöldökkel vizsgálgatva a férfit.
It's What We Do.
BEE





I glared at a lot of people. I assumed everyone hated me.


Emmalynn Larson and Freya Kensington imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Marco Reilly
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. 74fa67c0904515c1f200d844c2d4d4ca
It's what we do. Tumblr_nyj6fkEZqY1sp6qtuo4_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
“Voltam már az íjász és a tükörben a célpont.
Voltam már az ütés és a kettérepedt szegycsont.
Voltam már a megoldás, voltam én a hiba.
Voltam már a hitetlenek szájában az ima.”
♫ :
“Sweet victory, with everything I do.
With every talent,
I'm so much more talented than you.
Every time I try, I crush it and succeed.
Me, I'm totally the best.
Me, me, super cool me, handsome guy
Hm, ya', go f*ck yourself.”
★ családi állapot ★ :
“'If he falls in love with you, he’s going to...
It's what we do. Prfctgfmms
... love you for the rest of his life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, USA /ideiglenes/
★ :
It's what we do. SVP7X
★ idézet ★ :
“Throughout his life, the same
He's battled constantly this fight he cannot win.
A tired man they see no longer cares.
★ foglalkozás ★ :
gyilkossági nyomozó (hadnagy)/felfüggesztve/
★ play by ★ :
Norman Reedus
★ hozzászólások száma ★ :
122
★ :
It's what we do. SVnyL
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptySzer. Ápr. 17 2024, 11:52
Music: Silent Poets
Location: Harlem, Manhattan, NYC
NPC list: Maurice 'Dave' Davidson & others
Other Cases: link
Partners: Marco Reilly & Freya Kensington

- Oké. Ez elég jó. - Mark elmélete a szenteltvízről elég érdekes volt ahhoz, hogy fontolóra vegyem.
- Csak azt kezelhetjük tényként, amire van bizonyítékunk, de időnként puszta elméleteket is érdemes, hogy valamin el tudjunk indulni. Ha mégis zsákutcának bizonyul, elvetjük, és elkezdjük újra felépíteni más szemszögből. - magyaráztam sokkal inkább Freya-nak, hogyan is dolgozunk.
Gyorsan fel is hívtam Dave-et, hogy nézzen utána nekünk Ramona Hastings-nek, hogy volt-e bármi köze a valláshoz. Hát ha talál valamit, ami hasznos lehet. Ki tudja, talán a nő valamilyen szektához vagy más valláshoz tartozott, és a gyilkos ezért tette vele azt, amit.
- Akkor abban mindhárman egyetértünk, hogy a sorozatgyilkosnak valamiért fontos a vallás, és hogy olyan áldozatokat szedjen, akik valamilyen bűnt követtek el. - ezt szinte készpénznek is vehetjük.
- Az más kérdés, hogy a motivációja egyelőre nem ismert előttünk. Lehet, hogy ő maga is vallásos, de az is lehet, hogy a legkevésbé sem, és csak meggyalázni akarja ezt az egészet. Vagy mentális betegségben szenved és valamiféle bosszúálló démonnak képzeli magát, aki kegyetlenül megbünteti a vétkeseket. - mivel ugye okkult ügyről beszélünk, így ez sem zárható ki.
- Az is kérdés, hogy találomra választotta-e a színházi környezetet és az áldozatokat, vagy ez valami személyes bosszú ellenük. - na nem azért, mert az operaénekesnő befalta előle az ebédjét. De az emberek bármire képesek, ha elgurul a gyógyszer.
- A hét fő bűn, vagy legalábbis a bűnök szerintem is jó kiindulásnak. - ezt ők is nagyon jól és gyorsan összerakták.
- De mivel fontos neki a sorrendiség, hogy egy férfi, egy nő, talán az áldozatok bűn sorrendjének is kell, hogy jelentősége, valamilyen rendszere legyen. De nem sorban vannak, hiányoznak bűnök, ahogy Freya is rávilágított. Általában úgy sorolják őket, hogy kevélység, fösvénység, bujaság, irigység, torkosság, harag, és jóra való restség. - nálunk ez nem így van. Ráadásul az első áldozatot tényleg nem tudtuk hová tenni, emiatt nem gondolnám, hogy konkrétan a hét fő bűn az alap tézis. De...
- Minél előbb össze kell raknunk a képet, hogy meg tudjuk állítani a gyilkost. Úgy kell hozzáállnunk, hogy valószínű még legalább három kiszemelt áldozata van az eddigieken túl, akik közül minden héten meghal majd egy. Meg kell próbálnunk megmenteni őket, mielőtt túl késő lenne. - ez egy olyan megoldásra váró ügy, ami sajnos rohadtul időre megy. Nehezen tudtuk szűkíteni a dolgokat, mert Freya azt is jól látta, hogy a helyszínek, egész pontosan a városrészek egyelőre semmi összefüggést nem mutatnak, mint mondjuk a nemek eloszlása.

Megcsörrent a mobilom. Dave volt az. Kihangosítottam őt, hogy a többiek is hallják, mire jutott Ramona Hastings-szel.
- Hali csipet csapat. Nem tudom, milyen infóban reménykedtetek, de a nő nem volt vallásos. Hoh, sőt! Még csak meg sem volt keresztelve.
- Oké, köszi, Dave.
- Még valami, kislány?
- Egyelőre ennyi.
- Kell valami, hívjatok.
Bontottam is a vonalat. Most nem értünk rá vele bájcsevegni. Nem volt vallásos. Nem volt megkeresztelve....
- Az intro talán nem is olyan rossz megközelítés. - pillantottam Kensington-ra.
- A középkorban úgy tartották, hogy a pokol előcsarnokába, a limbusba kerülnek azok, akik nem keresztelkedtek me... - a mondatot nem sikerült befejeznem, mert egy rendőr kolléga toppant be az ajtón.
- Sajnálom, hogy megzavarom, Larson nyomozó.
- Igen??? - vetettem rá egy türelmesnek szánt pillantást. Mondjad már.
- Van itt egy férfi. Az áldozat színész kollégája volt. Azt állítja, hogy érdekes dolgokat tud mondani róla. Kihallgathatják.
- Remek. Azonnal megyünk. - bólintottam rá.
- Te is velünk jöhetsz. Nyugodtan jegyzetelhetsz, de képet, videó- vagy hangfelvételt nem készíthetsz. Személyes véleményt nem szoktunk nyilvánítani, bármi hangzik is el, így kérlek, hogy te se tedd. Ha bosszantó a fickó, ne hagyd magad felhúzni. Időnként próbálnak sértegetni és provokálni minket. Ha szeretnél, te is kérdezhetsz a férfitől. - soroltam el gyorsan a lánynak, hogy mire számítson, milyen szabályokra figyeljen. Azt is mondhattam volna, hogy csak ne azt csinálja, amiket Reilly szokott.

A megfelelő kihallgatóhoz mentünk.
- Emma Larson nyomozó. - villantottam jelvényt neki a bemutatkozás mellé.
- Ő Marco Reilly hadnagy. A hölgy pedig Freya Kensington, újságíró. Velünk dolgozik az ügyön. Zavarja a jelenléte, vagy bent maradhat velünk? - ezt sajnos formalitásból meg kellett kérdeznem. Joga van visszautasítani.
- Devon Draxl. - mutatkozott be ő is.
- És egyáltalán nem zavar. Nem nekem vannak titkaim, amiket féltenem kellene a sajtótól. - mindenkit alaposan végigmért. Kensington különösen felkeltette a figyelmét ebben a szettben, amit viselt.
- Miss Kensington nem valami olcsó pletykalaptól jött, hanem oknyomozó. Őt a gyilkosság érdekli, nem az áldozat celeb dolgai. 
- Huh. Tényleg? Mik vannak. Mindig meg tudnak lepni ezek a kis firkászok. - kacsintott Frey-re.
- Most, hogy megvolt a nap pozitív csalódása, térjünk a tárgyra. Azt mondták, hogy hasznos információkkal szolgálhat nekünk. Mi volna az?
Freya, Mark & Emma
BEE




"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Marco Reilly and Freya Kensington imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. Tumblr_inline_o6fix2i5y01sotrar_250
It's what we do. Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
It's what we do. Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
It's what we do. Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
231
★ :
It's what we do. Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptyHétf. Ápr. 15 2024, 14:27


it's what we do
Emma, Mark & Freya



Miután végeztünk a helyszínen, Reilly nyomozó segítségével sikeresen eljutottam a Manhattani rendőrőrsre, ami nem is volt olyan nagyon messze. Kihasználtam az autóban töltött időt és addig megnéztem az e-mailjeimet, illetve megválaszoltam néhány üzenetet. Ilyesmivel nem szerettem foglalkozni, amikor a nyomozókkal voltam, úgyhogy az utazás tökéletesen megfelelt erre a célra. Reilly nyomozó amúgy sem tűnt olyannak, mint aki szeret bájcsevegni, így hát elfoglaltam magam.
Az irodába érve kaptam egy látogatói kártyát, majd Larson és Reilly mögött sietve a számunkra kijelölt tárgyaló felé vettük az irányt.
Amikor beértünk, mindent lepakoltam, csak a füzetemet és egy tollat hagytam elöl, arra az esetre, ha valami hasznos infóra bukkannánk.
Larson ismertette az eddigi eseteket nagy vonalakban, kipakolt az asztalra néhány képes és doksikat is, amelyek a korábbi ügyekhez kapcsolódtak.
- Oké  – mosolyogtam vissza Emmára, amikor jelezte, hogy mondjam el nyugodtan, ami az eszembe jut, hátha hasznos lehet nekik is. Végül is: több szem többet lát.
Reillynak jó meglátásai voltak és látszik, hogy nem most kezdte már a nyomozósdit. Olyan dolgokat vett észre a képeken, amelyek egy magamfajta laikus számára teljesen észrevétlenek lennének: hogyan vágott, mit vágott. Nekem ezek egyszerű vágásnyomnak tűntek, de az ilyenekből tanulok én is, így már megérte ma felkelni. Nem azt mondom, hogy azonnal látni fogom ezeket innentől kezdve, de a fejemben elültette a kis magot, ami egyszer majd csak beérik.
- A kereszt nekem is egyértelműen a vallási irányba mutat  – kezdtem bele a mondandómba, miután Reilly elmondta a saját nézeteit, amik elsőre eszébe jutottak. Ha már úgy beszélgetünk, hogy „nincs hülyeség” akkor hát elkezdtem nyomatni, ami csak eszembe jutott. – Nekem is beugrott a hét főbűn. A mai lehet a kapzsiság, innen jöhet az, hogy pénz volt a tetthelyen szétszórva, de nem minden kapzsi tolvaj, így ezen a ponton elakadtam. A brooklyni pasi lehet akár a bujaság, eléggé egyértelműek a jelek meg az aktákban leírtak is, hogy mennyi szeretője volt meg… khm… ilyenek  -  elfintorodtam a csonkított pasas képe láttán. Itt tartottam egy kis szünetet, hogy bárki félbeszakítson, ha szeretne, mivel annak ellenére, hogy nincs hülyeség, azért lehet, hogy mégsem jók az ötletek. Ezt követően továbbléptem. – A megtömött nő a falánkságot szimbolizálhatta a történetben. A harag, irigység, a büszkeség és a lustaság még hiányzik. Nem tudom, az első áldozat a kereszttel bármelyikhez kapcsolható-e? – néztem a nyomozókra kérdőn, hátha nekik közben beugrott valami hasznos gondolat. – Az lehet, hogy csak az intro volt – vontam meg a vállamat tanácstalanul, mivel azt egyikhez sem tudtam kötni. Persze, lehetett a víznek vagy a keresztnek valamilyen szimbolikus jelentése, amelyek révén kapcsolható bármelyik főbűnhöz, de nem értettem annyira a szimbólumokhoz, hogy ilyesmit lássak.
- Akkor vélhetően egy nő lesz a következő áldozat  – állapítottam meg a mintát látva. De arra vonatkozóan, hogy melyik színházban, lövésem sem volt. – Lehetett volna, hogy mondjuk mindegyik más városrészben, de már Manhattan ismétlődik… Vagy lehet, hogy csak ezeket a városrészeket akarja használni  – gondolkodtam hangosan, jócskán ki is hallatszott.





Freya



Emmalynn Larson and Marco Reilly imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Freya Kensington
Média
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. C27dd12aafc0f1b8b7db7aa326fc3d74cd2c43db
It's what we do. 71a20d295a1b96469149888b68a80acbafcf05bf
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Miss Workaholic
It's what we do. Tumblr_oyk1dttRFj1wsmkc2o5_400
♫ :
maybe a reason why all the doors are closed so you could open one that leads you to the perfect road
★ családi állapot ★ :
alone
★ lakhely ★ :
NYC
★ :
It's what we do. 27480ad9536bc6259dafd669600d89ee
★ idézet ★ :
believe in yourself and you'll be unstoppable
★ foglalkozás ★ :
oknyomozó riporter & az idegesítő csaj, akit le akarsz rázni
★ play by ★ :
Natalia Dyer
★ hozzászólások száma ★ :
31
★ :
It's what we do. 882be62f3d62732bce4d1292f135a19675986ab9
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptySzomb. Ápr. 13 2024, 15:02
Music: Fast And Loose
Location: Harlem, Manhattan
Mission: complex
Tolerance level: normal

Miután odaértünk a helyi őrsre Kensington-nal, aki velem akart jönni, leparkoltam, hogy aztán megkereshessem Emma-t és a nekünk kijelölt irodát. Az ügy kapcsán felmerült korábbi áldozatok aktáit végre fizikai formában is szemügyre tudtam venni. Szeretem a digitális verziót, mert tudok keresni benne, de ettől még fontos, hogy átlássam papír alapon, kinyomtatva is.
Azt gondoltam egyébként, hogy sokkal szarabb lesz az ide vezető út, mert a csaj majd faggatni fog, hogy miért lettem rendőr, mióta dolgozom itt, mióta vagyunk társak, Emmalynn hogy bírja ezeket az ügyeket, stb, de nem. Kb. végig általánosan próbált csevegni, amikre egy szavas válaszokat kapott, vagy a telefonját nyomta. Sok vizet nem zavart.
Az Emma által elmondottakat figyelmesen hallgattam, a jelenlegi áldozat tolvaj mivoltára pedig csak bólintottam. Nem feltétlenül kell konkrét tolvajnak lennie, elég, ha csak olyasmihez volt köze, ahol jogtalanul szerzett sok pénzt. Elvágott másokat szerepektől, hogy ő kapja meg, vagy lehetett olyan, aki megkárosított másokat. Lenyúlta a gázsijuk egy jó részét, vagy valami. A lehetőségek tárháza végtelen, de az tény volt, hogy a kihallgatások után talán egy fokkal már többet fogunk tudni.
-A kereszt az első áldozaton, meg a tény, hogy sós víz koncentrációját találták meg a tüdejében, utalhat arra, hogy talán a gyilkosunk vallásos. A sós víz lehet szenteltvíz, amit amúgy házilag is lehet csinálni. Elég, ha csak megáldod, aztán azzá is változik, ehhez nem kell pap, és templom sem. Meg aztán kurva nehéz lehet egy csomó szenteltvízzel kisétálni egy keresztes épületből. Vagy ez, vagy levesbe fojtották. –vontam meg a vállamat, majd magamhoz húztam a helyszíneken készült, illetve a boncolások során csinált képeket, hogy a sérüléseket is megnézhessem.
-A sérülések, illetve a csonkítások, amiket a gyilkos okozott a testeken, elég határozott mozdulatokra utalnak. Tudta, hogy mit csinál, miért csinálja, és benne volt az indulatosság is. Különös kegyetlenséggel öl meg másokat, de amatőr. Nem sebész, és a sérülések sem egyeztek meg semmiféle sebészi, vagy katonai eszközzel, így velük ellentétben a gyilkos nem jártas az anatómiai ismeretekben. Ha az lett volna, a porcos és keményebb részek levágásához, ha nem is csontfűrészt, de egy recés, éles kést választott volna, mint amilyen a vadásztőr is. Az tisztább vágást ejt. –pillantottam Emma-ra, elvégre most ő volt a főnök, én csak puffogtatom itt.
-Van egy, feltehetőleg szentelt vízbe fojtott, egy levágott nemiszerves, egy túltömött, és most egy „tolvaj”, akinek levágták a kezét és a fülét. Ha egy pillanatra feltételezzük, hogy köze van a valláshoz, akár gyilkolhat a parancsolatok, de akár a hét halálos főbűn szerint is. –mivel nincs rossz felvetés és ilyenkor megy a feltételezések dobálása, akár még ez is beleférhetett. Plusz ez Larson ügye, úgyhogy az elvont, elmebeteg barmok is játszanak, mint lehetséges gyanúsítottak, így a módszer és az indíték is lehet elmebeteg.
It's What We Do.
BEE





I glared at a lot of people. I assumed everyone hated me.


Emmalynn Larson and Freya Kensington imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Marco Reilly
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. 74fa67c0904515c1f200d844c2d4d4ca
It's what we do. Tumblr_nyj6fkEZqY1sp6qtuo4_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
“Voltam már az íjász és a tükörben a célpont.
Voltam már az ütés és a kettérepedt szegycsont.
Voltam már a megoldás, voltam én a hiba.
Voltam már a hitetlenek szájában az ima.”
♫ :
“Sweet victory, with everything I do.
With every talent,
I'm so much more talented than you.
Every time I try, I crush it and succeed.
Me, I'm totally the best.
Me, me, super cool me, handsome guy
Hm, ya', go f*ck yourself.”
★ családi állapot ★ :
“'If he falls in love with you, he’s going to...
It's what we do. Prfctgfmms
... love you for the rest of his life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, USA /ideiglenes/
★ :
It's what we do. SVP7X
★ idézet ★ :
“Throughout his life, the same
He's battled constantly this fight he cannot win.
A tired man they see no longer cares.
★ foglalkozás ★ :
gyilkossági nyomozó (hadnagy)/felfüggesztve/
★ play by ★ :
Norman Reedus
★ hozzászólások száma ★ :
122
★ :
It's what we do. SVnyL
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptyPént. Ápr. 12 2024, 17:27
Music: Silent Poets
Location: Harlem, Manhattan, NYC
NPC list: Dr. Simone Adler
Other Cases: link
Partners: Marco Reilly & Freya Kensington

Mindketten úgy ítéltük meg, hogy a helyszínen mi végeztünk. A többi már a helyszínelők dolga. Kensington úgy döntött, hogy Reilly-vel tart. A parkolóig együtt mentünk, aztán beszálltam a fekete Porsche Macan-ba, és elhajtottam. Abban maradtunk, hogy az őrsön találkozunk. Csak reménykedhettem benne, hogy talán Mark nem lesz túl nagy seggfej szegény lánnyal. Nem a türelméről és a kedvességéről híres. Kedvelni pláne nem szokott senkit. De ha Freya nem piszkálja, Reilly sem fog késztetést érezni, hogy megcsillogtassa csodás személyiségét. Magától egyébként nem harap.
Mi ketten alapból a staten island-i rendőrséghez tartozunk, de nyomozóként bárhol szükség lehet ránk és a szakértelmünkre a városban, így Harlem sem kivétel. Főleg, ha valamilyen okkult, sorozatminta gyanúval összekapcsolható ügy kerül terítékre, olyankor az esetek jó nagy százalékában szólnak nekem is. Átlagos gyilkossági nyomozásokat is viszek, de nekem főként ez a terület vált mondhatni a védjegyemmé. Marknak ma például itt sem kellene lennie. Én hívtam, mert megígértem neki, hogy egyszer bevonom egy ilyen furcsa, elvont ügyembe, ahol egészen más fajta puzzle-t kell kirakni. Meg amúgy is a szavamat adtam, hogy nem hagyom ki semmiből, és újra többet fogunk együtt dolgozni, pláne nem akciózok egyedül a saját szakállamra. Tartottam is magamat a megállapodásunkhoz.
Mivel semmi értelme nem lett volna másfél órát autózni Staten Island-re, ha itt helyben is minden megvan, ami kellhet, a hulla is a manhatten-i laborba kerül, így a helyi rendőr kapitányságra mentünk, mint ahogy máskor is. Kaptunk egy irodát, ahol vannak laptopok, amiket használhatunk, illetve a mobiljainkon keresztül tudunk kommunikálni Simone-nal és Dave-vel is. Több egyelőre nem is kell.
Elkértem papír alapon a három áldozat aktáját, illetve a negyedikről egy fotót. Ezeket szépen kiterítettem az asztalon, hogy mindenki számára könnyen átlátható és elérhető legyen.
- Van egy manhattan-i balerinánk, akinek éles tárggyal keresztet rajzoltak a mellkasára. De a halál oka víz általi fulladás. - böktem a mutatóujjammal az első áldozat boncolási jegyzőkönyvére.
- Van egy brooklyn-i színész, akinek levágták a nemi szervét. A halál oka kötél általi fulladás. Róla tudjuk, hogy szeretőket tartott, és folyton csalta velük a feleségét. Senki olyan ellen nem találtak bizonyítékot, aki szorosabban az áldozathoz köthető, például a feleség vagy valamelyik nője. - mivel nincs más jelölt, többek között ezért is feltételezhető, hogy a sorozatgyilkos profiljába illik.
- Aztán újra egy nő következett, méghozzá egy queens-i operaénekesnő. Halálra tömték. A halottkém szakértői jelentése szerint egy csövön keresztül tuszkolták bele az ételt, amíg a gyomra szét nem robbant. - pont az ilyen specifikus, drasztikus halálnemek miatt szokott felmerülni a nevem, hogy talán be kellene vonni.
- És most újra van egy férfi. Egy harlemi színész. Levágták a kezeit, a füleit, meg is korbácsolták. Végül, mint ahogy Simone-tól megtudtuk, a halál oka az volt, hogy átvágták a torkát. Róla feltételezzük, hogy valamiféle tolvaj lehetett. De mindenképp köze van a lopáshoz. - pillantottam Mark-ra, mivel ezt ő dobta be korábban.
- Tudjuk a személyazonosságát, ki lesznek hallgatva a hozzátartozói, a rokonai, a barátai, a kollégái. Az alapján kapunk majd egy képet róla, és hát ha kiderül, mi ez a tolvaj dolog, amire a gyilkos célozgat. - lehet, hogy meglopta a színész kollégáit, tartozott nekik, bármi benne van a pakliban.
- Több sorozatminta is fixen látható. Egyértelműen színházakban is játszó színészeket öl. Egyszer egy nőnek, aztán egy férfinak oltja ki az életét. Ez utalhat arra, hogy fontos a sorrendiség. Mindegyik hullát a munkahelye mellett találták meg. Ha megnézitek, a színházak szanaszét vannak a városban, nem csak egy területre koncentrál, hanem az egész város színpad neki. - így ez alapján nem tudunk szűkíteni.
Az összefoglalóm után úgy voltam vele, hogy ideje tovább passzolni a labdát.
- Bármi egyéb minta, összefüggés? Kapcsolat az áldozatok között? - jöhetnek a tippek. Mark most a "tanítvány", Freya pedig hasznossá teheti magát a nyomozati szakaszban is. Nem csak megír egy pontos, de lelketlen cikket, hanem a részese lehet.
- Nincs olyan, hogy "ez hülyeség". - siklott a tekintetem itt Kensington-ra. Nehogy azt gondolja, hogy az ő szakértelme ide kevés, és inkább szégyenlősen csendben marad.
- Hidd el, többre értékelem a józan paraszti észt, az esetleges olvasottságot hasonló témákban, mint hogy valaki bemagolt valami nyomozói kézikönyvet. - vontam meg a vállamat halvány mosollyal.
Freya, Mark & Emma
BEE




"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Marco Reilly and Freya Kensington imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. Tumblr_inline_o6fix2i5y01sotrar_250
It's what we do. Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
It's what we do. Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
It's what we do. Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
231
★ :
It's what we do. Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptyPént. Ápr. 12 2024, 14:07


it's what we do
Emma, Mark & Freya



Megszoktam már, hogy nem a legegyszerűbb dolog bejutnom egy tett helyszínére, nem is szoktam problémázni rajta, tudom jól, hogy mindig az az eljárás, hogy „fentről szólnak”. Akárcsak most is.
Meg ilyenkor voltak mindig azok a körök, amiken túl kellett esni: a bemutatkozás, minek jöttem, meg ilyenek. Túltettem már magam azon, hogy át kell esni ezeken, így ezúttal is megoldottam a dolgot.
- Hát, igen. Hallottam már sztorikat én is – húztam el a számat a halottkém csaj megjegyzésére. – Én is remélem, hogy még fogunk találkozni – mosolyogtam rá, majd követtem a többieket. Úgy voltam vele, hogy networkinggel nem jutok előbbre, úgyhogy valamennyire legalább hasznossá kellene tenni magamat.
Miközben a nyomozók a holttestet vizsgálgatták, hallottam, hogy valamiről beszéltek, de mire közelebb értem, már a pénz összegyűjtése volt a téma és meglepő módon senki nem harapta le a fejem azért, mert felajánlottam a segítségemet, sőt Reilly még adott is hozzá tároló zacskókat, amikbe egyenként kellett beletenni a bankókat.
- Köszönöm – mondtam neki mosolyogva a poénját követően. Bár szerintem nem hatotta meg különösebben a dolog, akár fapofával is mondhattam volna. De azért jó arc volt.
Meg feltűnt, hogy Larson is közvetlenebb hangvételt ütött meg, amikor beleegyezett abba, hogy segítsek, így ezeket együttvéve egészen pozitívan éltem meg a találkozást velük, talán nem fognak annyira utálni, mint némely másik rendőr.
Egy holttest körül bóklászni egész bizarr dolognak számított nekem, de úgy éreztem, hogy egyre inkább kezdek hozzászokni. Nyilván egyik undorítóbb volt, mint a másik, de már jobban bírtam a szétcincált test látványát és már nem kellett azonnal a kukához rohannom hányni.
- Bármi megtörténhet még – mondtam Reilly megjegyzésére, hogy majd én megcsinálom mindenki munkáját is. Még akár rá is kacsintottam volna, de ilyet meg sem mertem próbálni, még félreértette volna aztán egyik pillanatról a másikra páros lábbal rúgnának ki innen, ezt meg nem kockáztathattam. – Ez sajnos nem rajtam múlik – vontam meg a vállamat s feleltem arra vonatkoztatva, hogy esetleg a későbbiekben is lesz közös munkánk. Szerettem olyanokkal dolgozni, akik emberszámba vettek, szerintem egész hasznos tudtam lenni olykor. Persze, legtöbben a koloncot látták bennem, de a brainstormingnál kifejezetten jó ötleteim szoktak lenni. Igazán jól esett, hogy számításba vették az általam elmondottakat ezúttal is.
Sajnos, az általam talált bankjegyeken semmi érdemit nem találtam, de hátha a többin volt. Amelyek a kezembe akadtak, azokat odaadtam a helyszínelőknek, akik folytatták a többi begyűjtését. Amennyire tudtam, igyekeztem a nyomozókkal tartani és figyelni, hogy miről beszélnek. Amikor már nem kellett a gumikesztyű, gyorsan le is vettem, majd előszedtem a jegyzettömbömet és lefirkantottam néhány hasznos gondolatot, amelyek még később jól jöhetnek akár.
Larson nyomozó összegezte az eddigi dolgokat nagy vonalakban majd végül úgy döntött, hogy számára már nincsen érdemi dolog a tetthelyen, így indulásra készültek Reillyval.
Nem mondtam ekkor már semmit, csak bólintottam az elhangzottakra vonatkozóan, meg azon kezdtem el gondolkodni, hogy mondták-e, melyik irodához tartoznak, mivel így gőzöm nem volt, hogy hová is menjek velük… már ha megengedik.
- Öhm… mehetek én is veletek? – kérdeztem nagyokat pislogva. – Szívesen veletek tartanék, ha nem vagyok útban… Reilly, csatlakozhatok hozzád esetleg? – mosolyogtam rá, de még mindig nem reméltem, hogy azzal bármit is elérnék nála. – Ja, én metróval jöttem, meg nem is tudom, melyik irodában vagytok… - mentegetőztem, hátha. De ha egyikhez sem férek be, nyilván megoldom tömegközlekedve a dolgot, csak akkor kicsit lassabb leszek.






Emmalynn Larson and Marco Reilly imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Freya Kensington
Média
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. C27dd12aafc0f1b8b7db7aa326fc3d74cd2c43db
It's what we do. 71a20d295a1b96469149888b68a80acbafcf05bf
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Miss Workaholic
It's what we do. Tumblr_oyk1dttRFj1wsmkc2o5_400
♫ :
maybe a reason why all the doors are closed so you could open one that leads you to the perfect road
★ családi állapot ★ :
alone
★ lakhely ★ :
NYC
★ :
It's what we do. 27480ad9536bc6259dafd669600d89ee
★ idézet ★ :
believe in yourself and you'll be unstoppable
★ foglalkozás ★ :
oknyomozó riporter & az idegesítő csaj, akit le akarsz rázni
★ play by ★ :
Natalia Dyer
★ hozzászólások száma ★ :
31
★ :
It's what we do. 882be62f3d62732bce4d1292f135a19675986ab9
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptySzomb. Ápr. 06 2024, 09:04
Music: Fast And Loose
Location: Harlem, Manhattan
Mission: complex
Tolerance level: normal

Gyorsan átfutottam a korábbi áldozatok listáját, megnézve a halál okát és azt, hogy pontosan hol is játszottak. Bár első körben a szerepköreik között nem találtam érdekesebb összefüggéseket, a haláluk módja, a csonkítások már annál érdekesebbek voltak.
-Nem aprózta el a gyilkos. –ezek elég kínzás szagúak, fájdalmas, lassú halállal fűszerezve. Megfulladni sem két perc alatt szoktak, ahogy gyomorrobbanásig megtelni sem.
-Biztos boldogan találkozna veled, ha nem ő, vagy valami ismerőse az, akit éppen taperolsz. –forgattam meg a szemeimet egy gúnyos félmosollyal. Ezt a mondatot nem gondoltad át.
-Már oviban is faszfej volt a jelem. –vontam meg a vállamat az orrfelhúzós megjegyzésére.
A levágott testrészek jobban lekötöttek, mint a Kensington-Adler páros, szóval a hullát kezdtem el vizsgálgatni, pontosabban azt, hogy miért csonkíthatták meg ilyen módon. Amikor Emma aztán hitetlen mosollyal megszólalt és „Mark-nak” hívott, felvont szemöldökkel néztem rá. Hallgatok rá, ez a nevem, de megszoktam, hogy a terepen Reilly-nek hív, nem pedig így. Ha munka közben is a keresztnevemet használja, általában nincs körülöttünk más.
-Az arab, vagy muszlim világban még mindig alkalmaznak ilyen büntetéseket. Tolvajlás, mások megkárosítása, kenőpénz elfogadása, stb. Olyankor lecsapják a kezedet, aztán ott hagynak, és vagy túléled, vagy a csonkon keresztül elvérzel akár a vérveszteségtől, akár a sokktól. Láttam már hasonlót korábban. –vontam meg a vállamat.
-Most te vagy a főnök, szóval az állásod biztonságban van. –néztem rá, aztán felvont szemöldökkel vizsgálgattam a friss húst a terepen, ahogy felajánlotta a segítségét. Ezzel már most hasznosabbnak bizonyult, mint a sok hülye, akikkel általánosságban meg vagyunk áldva.
-Úgy tűnik, nem csak te izgulhatsz a munkád miatt. Ha nem vigyáztok, az oknyomozó kislány átveszi a helyeteket… -néztem körbe a helyszínelő bagázson, aztán elvettem pár zacskót az egyikük zsebéből, hogy oda dobhassam az idő közben már munkába is álló lánynak.
-Oké, főnök. Vettük. Nincs szar teória, csak kellően agyament faszság, ami miatt rákaphatunk a rejtélyes horror ügyek ízére. Lehet, a végén Simone tényleg viszont fog látni, mert rákapsz az ügyek, vagy Larson stílusának ízére. –pillantottam Kensington-ra, aztán vissza a társamra. Emma különleges képessége, hogy a személyisége, a közvetlensége, a terepen való profizmusa miatt emberek rákattannak, én meg kaphatok agyvérzést miatta. Bár legalább ez az újságíró bige olyannak tűnik, akit nem kell pofán lőni, mert egy erősebb szél felkapja, aztán odébb bassza egy pár métert.
-Hát itt már semmi sincs. A pénz hajkurászás nem a mi dolgunk. –bólintottam rá a dologra, lehúzva a kávém maradékát, jelzés értékkel nézve a kötelességtudó oknyomozó kiscsajra. Innentől neki sem kell a fecniket hajtania, a maradékot majd begyűjti a sok naplopó fasz.
-Az őrsön találkozunk. –pillantottam előbb Emma-ra, aztán az újságíróra, várakozva gyújtva meg a cigimet. Nekem mindegy, hogy melyikünkkel akar visszamenni, amennyiben nincs saját kocsija.
Mivel olyannak tűnik, mint akinek megvan a két agysejtje ahhoz, hogy értelmes gondolatai legyenek, talán mégsem akkora kolonc lesz a nyakunkon, mint hittük. Nem mintha egyébként tudnánk mit tenni ellene. A felsőbb utasítás, ugye…
It's What We Do.
BEE





I glared at a lot of people. I assumed everyone hated me.


Emmalynn Larson and Freya Kensington imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Marco Reilly
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. 74fa67c0904515c1f200d844c2d4d4ca
It's what we do. Tumblr_nyj6fkEZqY1sp6qtuo4_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
“Voltam már az íjász és a tükörben a célpont.
Voltam már az ütés és a kettérepedt szegycsont.
Voltam már a megoldás, voltam én a hiba.
Voltam már a hitetlenek szájában az ima.”
♫ :
“Sweet victory, with everything I do.
With every talent,
I'm so much more talented than you.
Every time I try, I crush it and succeed.
Me, I'm totally the best.
Me, me, super cool me, handsome guy
Hm, ya', go f*ck yourself.”
★ családi állapot ★ :
“'If he falls in love with you, he’s going to...
It's what we do. Prfctgfmms
... love you for the rest of his life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, USA /ideiglenes/
★ :
It's what we do. SVP7X
★ idézet ★ :
“Throughout his life, the same
He's battled constantly this fight he cannot win.
A tired man they see no longer cares.
★ foglalkozás ★ :
gyilkossági nyomozó (hadnagy)/felfüggesztve/
★ play by ★ :
Norman Reedus
★ hozzászólások száma ★ :
122
★ :
It's what we do. SVnyL
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptyCsüt. Ápr. 04 2024, 16:52
Music: Silent Poets
Location: Harlem, Manhattan, NYC
NPC list: Dr. Simone Adler
Other Cases: link
Partners: Marco Reilly & Freya Kensington

- Tudjuk a másik három áldozatot is. Megkaptam az aktáikat, mikor felhívtak. - azzal a lendülettel megkerestem a telefonomban a fájlokat és átküldtem Marknak. A saját mobilján mindenki könnyebben kibogarássza a pdf-eket, így akár most vagy később, ő is meg tudja tenni. A nyomtatott anyagok híve vagyok, de van hogy a hordozható, digitális aktákkal kell beérni. Mint most.
Reilly és Simone szokásos szóváltását továbbra is elengedtem a fülem mellett, még ha az a papos megjegyzés találó is volt.  Viszont ha munka van, igyekszem az érzéseimet, a személyes véleményemet, de még a humoromat is kikapcsolni. Én így vagyok hatékony, és így vagyok képes elvonatkoztatni a figyelemelterelő tényezőktől.
- Dr. Simone Adler. - mutatkozott be ő is.
- Oknyomozó újságíró. - ismételte el.
- És becsülettel itt van a helyszínen. Ez jó jel. A legtöbben oknyomozó riporternek nevezik magukat, de csak kimásolják a wikipediát, szemezgetnek néhány hírportálról, aztán máris nagyra vannak magukkal. Tetszik, hogy ilyen fiatalon bevállalós és ambiciózus. Remélem, máskor is találkozunk még, Freya. - jelent meg egy biztató, barátságos mosoly az arcán, ami aztán rögtön zavartba is váltott, mivel ugye Simone halottkém, és a vele való találkozással együtt jár az is, hogy valaki meghalt. Adler ugyan ezt nem fekete humornak szánta.
- Fiatalon kezdtem a szakmát, igen. Gondolom te viszont kissrác korodban sem voltál jól nevelt. - húzta fel Simone az orrát, és a továbbiakban nem vett tudomást Reilly jelenlétéről. Freya egyébként is jobban érdekelte, de jobbnak látta, ha csendben teszi a dolgát tovább.
A tekintetem azonnal Reilly-re siklott, amikor kijelentette, hogy szerinte az áldozat tolvaj volt.
- Nahát, Mark. Biztos ez az első ilyen ügyed? A végén még kiderül, hogy titokban mégis az okkult, szimbolikus esetek specialistája vagy. Kezdjem félteni az állásomat? - pillantottam rá hitetlen mosollyal.
- Én is valami tolvajlással kapcsolatos dologra gondolok. - értettem egyet vele, megerősítve a teóriáját.
- A középkorban a lopást, a rablást súlyosan büntették. Időnként elég volt csak az eltulajdonított vagyon többszörösét visszafizetni, de súlyosabb esetben levágták a kezüket vagy a fülüket. Sőt, elrettentésként a téren nyilvánosan megkorbácsolták őket. Ez egybevág azzal a sérüléssel, amit Simone is említett. A legdurvább büntetés persze a halál volt. - mint ahogy az áldozatunk esetében is. Az elkövető a teljes repertoárt bemutatta rajta.
Kiadtam a feladatot a helyszínelő kollégáknak, hogy a pénzt is gyorsan szedjék össze, mielőtt a szél még elfújná a bizonyítékokat.
Felvont szemöldökkel néztem végig az újságírón az üzenetes-rejtvényes megszólalására.
- Remek. Segíthetsz. - bólintottam halvány, de elismerő mosollyal. A távolságtartó magázódást gyorsan tegezésre is cseréltem. Ezennel be van véve a csapatba, amíg hülyeséget nem csinál, és nem hátráltatja a nyomozást. Azt hiszem, én ma hátra is léphetek, tökéletes társakat fogtam ki magam mellé. Reilly is jól látja az összefüggéseket, és Kensington is képes a megszokott kereten kívül gondolkodni. Ezt szeretem!!! Igazából már akkor megvett, amikor azt mondta, hogy "én más oldalról közelítem meg ezeket az ügyeket". Én is ilyen vagyok, és nagyon fontosnak tartom, hogy minden irányból megvizsgáljunk valamit, akár tetszik, akár nem.
- A pénzeket egyesével zacskózzátok be, hogy egyik ne szennyezze be a másikat, vagy maszatolja el az esetleges ujjlenyomatokat. És ahogy Kensington mondta, keressetek rajta valamilyen üzenetet. - a legtöbb bankjegy üres volt, de néhányon szerepeltek keresztnevek, becenevek, esetleg gúnynevek. Valószínűleg olyanok, akiket megkárosíthatott.
- Oké. Mivel feltételezhetően színészekre pályázó sorozatgyilkossal van dolgunk, így muszáj a részleteken túl nagyban is gondolkodnunk. Ez csak egy kirakós, egy sorozat egy darabja. Méghozzá a negyedik. Hozzá kell néznünk a korábbi eseteket, áldozatokat is. Meg kell találni az összefüggéseket, a sorozatmintát, hogy eljussunk az elkövetőhöz. Ha eddig nem hibázott, kicsi az esély rá, hogy épp most tette volna. De minél több az áldozat, annál több elemünk van, amiből megpróbálhatjuk felépíteni a profilját, a sztoriját. Csak ne fogjátok vissza a fantáziátokat. Elméletekkel dobálózunk, szóval nincs olyan, hogy rossz teória. Elsőre amúgy is ritka, hogy ráhibázzunk. - Reilly tapasztalt nyomozó, de most először vesz részt ilyen Larson-féle agyament faszságban, ahogy ő nevezné. Kensington pedig újoncnak számít. Nem dolgoztunk vele korábban, és még csak nem is olyan értelemben vett nyomozó, mint mi.
- Részemről a tetthely már nem érdekes. - pillantottam Markra, amolyan megerősítésre várva. Mindent láttam, ami elsőre érdekes lehet.
- Az elemzések eredményeit úgyis a szakértőkből álló labor fogja megküldeni, és majd azokkal dolgozunk tovább. - mi visszamegyünk az irodába, és elkezdjük az elméletekkel való dobálózást, kutakodunk az áldozat, illetve áldozatok ismerősei között, amíg a konkrét nyomokra várunk.
Nem tudom, hogy az újságíró lány saját autóval jött-e, de ha nem, választhat, hogy Reilly-hez vagy hozzám csatlakozik inkább.
Freya, Mark & Emma
BEE



Korábbi áldozatok listája:



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Marco Reilly and Freya Kensington imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. Tumblr_inline_o6fix2i5y01sotrar_250
It's what we do. Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
It's what we do. Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
It's what we do. Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
231
★ :
It's what we do. Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptyCsüt. Ápr. 04 2024, 15:27


it's what we do
Emma, Mark & Freya


Bementem ma reggel az irodába, de oly felesleges volt, mivel amint letettem a fenekem a hosszútávon nem túl kényelmes székembe, azonnal jött Jake, hogy átküldött egy csomó infot, hogy nézzem meg; majd, ha végeztem mindennel, akkor indulhatok is a helyszínre, mert lett egy újabb áldozat és ez már cikkért kiált. A korábbi esetekről nyilván voltak rövidebb cikkek, amik lényegében csak arról szóltak, hogy mi történt és kivel, de arról nem volt szó, hogy lenne bármiféle kapcsolat közöttük, így kerültem én a képbe meg a kis rovatom, mivel én nem a dolgok hírértéke miatt írok, hanem inkább a háttért tárom fel és a kapcsolatokat, amikről a CNN meg a többi lap nem szól.
Lehet mondani, hogy nem kimondottan ahhoz öltöztem, hogy én ma egy tett helyszínére megyek, de még szerencse, hogy nem valami sáros, mocsaras vízparti környékre kellett merészkedni, mert akkor eléggé megszívtam volna. A színházba viszont pont megfelelt, de mivel még hűvös volt, így kabátot azért vettem fel, nem tudhattam, hogy meddig kell ott lennem. Amint mindent besöpörtem a táskámba, amikre szükségem lehet, már nyargaltam is Harlem irányába, ahol az Apollo Színház volt.
- Hello Mackenzie tizedes, rég láttam – vigyorogtam a rendőrre, amikor a helyszínre értem.
- Miss Kensington, nem engedhetem be, csak ha arra engedélyt kapok, maga civil – közölte nyersen, mire egy szemforgatással válaszoltam. Hát így legyen az ember kedves a törvény emberével?! Szavait követően puffogva felhívtam Jaket és kértem, hogy intézkedjen. Amíg vártam, hogy valami történjen, ott szobroztam Mackenize mellett, aki a Buckingham-palota őreit meghazudtoló módon, fapofával ácsorgott mellettem. Legközelebb bedobok valami flörtölős dumát, hátha beválik – bár ehhez nem fűztem túlságosan sok reményt.
Amíg ezen merengtem és a cipőm orrát bámultam - mivel bármennyire is igyekeztem, valahol mégis összesároztam -, Mackenzie megszólalt a semmiből.
- Rendben, Miss Kensington. Odakísérem az ügyért felelős nyomozókhoz – jelentette ki a rendőr továbbra is fapofával.
- Aww, de kedves, köszönöm – feleltem kitörő lelkesedéssel és elindultunk befelé.
- De arra kértek, hogy figyelmeztessem önt: ne legyen útban a nyomozás során, ne gátolja a nyomozók munkáját és ne nyúljon semmihez.
- Oké, ezt már tudom… ha visszaemlékszik, már elmondta a hónapban legalább háromszor – forgattam meg a szemeimet szavai hallatán.
- Ez a munkám, hölgyem – zárta rövidre, de talán mintha egy halvány mosolyt véltem volna felfedezni a szája szegletében.
Rövidesen odaértünk a tett helyszínére, majd Mackenzie bemutatott a nyomozóknak, akik szemlátomást nem lelkesedtek azért, hogy jelen vagyok. Nem is ismertem még egyiket sem, de reméltem, hogy azért valamennyire kijövünk majd egymással.
- Hello nyomozók! – köszöntöttem őket mosolyogva, de láttam rajtuk, hogy részükről nem volt kölcsönös a kellemes találkozás ténye.  – Én is örvendek, Reilly nyomozó – kacsintottam a férfira. – Áh, oké – bólintottam, majd az egyik rendőr a kezembe nyomott egy úgy szett lábzsákot, amit igyekeztem felapplikálni a cipőimre, illetve Larsontól is kaptam kesztyűket, így már teljes volt a szettem.
Elindultak a holttest irányába és én is csatlakoztam, próbáltam minden apró részletre figyelni, elővettem közben a noteszt és a tollamat is, hogyha bármi érdekeset hallok, akkor fel tudjam jegyezni. Megakadt a fülem az „újságíró kislány” kifejezésen, de jobbnak láttam kussban maradni, mivel én itt csak egy megtűrt személy voltam, nem lehetett csak úgy akárkinek visszaszólni.
- Hogy engem? – ocsúdtam fel hirtelen Larson kérdésére. – Egy tényfeltáró cikk reményében vagyok itt. Az előző esetekről már írtak a lapok, ahogyan erről is fognak, de én más oldalról közelítem meg ezeket az ügyeket, olykor megengedik, hogy résztvegyek a nyomozásokban is. Mivel az áldozatok híresek voltak, így a háttér sokakat érdekelhet – magyaráztam kissé hosszabbra nyújtva, mint ahogyan akartam. Sőt, tudtam volna még, de most nem ez volt a lényeg.
Amint a holttesthez értünk, megismertem Dr. Adlert, a halottkémet, aki ismertette a halál körülményeit. Láttam már néhány hullát, de ez ritka undorító volt. Simone elfordította a fejet és megláttam a vágást na meg a szanaszét heverő testrészeket.
- Hű baszdmeg – motyogtam magamnak igazából meg pislogtam nagyokat. Nem aprózta el a tettes, jól kiélte itt ezen a fószeren a kínzási fétisét.  – Ja öhm, hello, Freya Kensington – mutatkoztam be sebtében a nőnek, miután Larson nyomozó elmondta neki jövetelem célját.
Reilly és Adler szemlátomást kedvelték egymást, legalábbis ez hallatszódott a közöttük zajló, kedvesnek végképp nem mondható kommunikációból.
- Áh ne túlozzon, ez csak az álca. Egyébként, igen is meg nem is – feleltem a halottkémnek. – Oknyomozó újságíró vagyok, előfordul, hogy gyilkossági ügyekről is írok – folytattam röviden, nem akartam húzni az idejét, látszott, hogy csak udvariasságból érdeklődik, de különben jól is esett, hogy valaki nem a háta közepére kívánt, holott már ahhoz is hozzászoktam, hiszen én voltam az idegesítő firkász.
De Reilly rákontrázott a szavaimra, mire elvigyorodtam; volt humora a pasinak, de eléggé sajátos, meg kell hagyni.
A nyomozók elindultak átvizsgálni a környéket és összegyűjteni a szétszórt pénzt. Larson felszólítására, miszerint gyűjtsük össze a pénzt, nem nagyon mertem lépni semmit, mivel már ezerszer a tudtomra adták, hogy ne nyúljak semmihez.
- Én is szívesen segítek… ha nem bánják… - mondtam félhangosan, hogy biztosan meghallják. Mivel a cipőm mellett hevert két vértől áztatott tízdolláros, így felvettem, és megnéztem magamnak, de nem láttam rajtuk semmi különöset. – Esetleg érdemes lehet megnézni, hogy nincs-e bármelyiken valami írás… üzenet a gyilkostól, vagy ilyesmi. Rejtvény… -  vontam meg a vállaimat egyelőre tanácstalanul, mivel az enyémeken a véren kívül más nem igazán látszódott.






Emmalynn Larson and Marco Reilly imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Freya Kensington
Média
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. C27dd12aafc0f1b8b7db7aa326fc3d74cd2c43db
It's what we do. 71a20d295a1b96469149888b68a80acbafcf05bf
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Miss Workaholic
It's what we do. Tumblr_oyk1dttRFj1wsmkc2o5_400
♫ :
maybe a reason why all the doors are closed so you could open one that leads you to the perfect road
★ családi állapot ★ :
alone
★ lakhely ★ :
NYC
★ :
It's what we do. 27480ad9536bc6259dafd669600d89ee
★ idézet ★ :
believe in yourself and you'll be unstoppable
★ foglalkozás ★ :
oknyomozó riporter & az idegesítő csaj, akit le akarsz rázni
★ play by ★ :
Natalia Dyer
★ hozzászólások száma ★ :
31
★ :
It's what we do. 882be62f3d62732bce4d1292f135a19675986ab9
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. EmptyKedd Ápr. 02 2024, 15:21
Music: Fast And Loose
Location: Harlem, Manhattan
Mission: complex
Tolerance level: normal

Épp félig a kocsim alól lógtam ki az őrs parkolójában, amikor szóltak, hogy ügy van. Mivel Larson-tól jött a hívás, úgy voltam vele, hogy legalább a társaságom már biztos nem lesz olyan, aki nem ért hozzá, és amúgy is az idegeimre megy már azzal, ha túl hangosan veszi a levegőt.
-Ez most életmentő. –és nem csak, mert lelocsolhatom vele Simone hulláját. Inkább átvettem tőle a poharat, hogy belekortyolhassak a kávéba. Mivel Harlem és Staten Island nem a szomszédban vannak, így valamivel később gurultam be a helyszínre, mint Larson. De amilyen gyorsan csak tudtunk, már be is léptünk a helyszínre, hogy megvizsgálhassuk, mi a fene történt itt. Addig már nem jutottunk el, hogy Emma vázolja a helyzetet, mert megjelent egy rendőr, valami földből alig kilátszó lánnyal. Felvont szemöldökkel néztem rájuk, és csak az mentette meg őket attól, hogy elküldjem őket a retkes picsába, amiért összemászkálják a helyszínt, hogy Emma megelőzött a kérdésével.
-Nagyszerű, egy újabb kolonc a nyakunkon… -morogtam magam elé a szemeimet forgatva.
-Meg vegyél lábzsákot. –pillantottam a lányra, majd aztán a hulla irányába, hogy elindulhassunk végre.
-Tudjuk, hogy ki a másik három áldozat, vagy majd barkóbázzunk az újságíró kislánnyal, hogy melyik szennylap írta meg azokat is? –néztem Emma-ra kérdőn, aztán Simone-ra pillantottam, látványos elégedettséggel kortyolva bele a kapott kávéba.
-Ha megkorbácsolták, mint egy rabszolgát, talán köze van a bőrszínéhez. Meglepődnétek, hányan tartják őket még mindig másodrangú állampolgárnak. –bár New York azért ennél egy fokkal értelmesebb, de ahonnan én jövök, ott sok a rasszista köcsög.
-Részvéted? –néztem előbb a patológusok gyönygyére, aztán az újságíró bringára.
-Hát nem tudom. A te gyakornokod is szívesebben töltené velem az idejét, szóval inkább neked kéne magadba nézni. Mikor voltál utoljára gyónni? Larson ismer egy papot. –böktem a fejemmel Emma felé, aztán meg csak a szemeimet forgattam.
-Nem, én kényszerítettem, hogy velünk dolgozzon, csak már letéptem a ragszalagot a szájáról. Amúgy meg te nem finom kislány korodban kezdtél el hullákban kotorászni? –plusz Larson sem idős, egyébként, szóval ő is itt van, mint „finom kislány” és mégis fegyverrel mászkál, meg véres hullákhoz nyúlkál.
Inkább követtem Larson-t, hogy közelebbről is megvizsgáljam a hullát, ami enyhén szólva is szar állapotban volt. Megcsonkították, megkínozták, aztán elvágták a torkát, amibe bele is halt. Illetve szétszórták a pénzét, és azt is, a testrészekkel együtt a helyszínen hagyták.
-Biztosan van valami jelentősége annak, hogy miért pont a kezét, illetve a füleit vágták le, ráadásul a szétszórt pénz is jelentést hordozhat. Mintha rá akarnának világítani arra, hogy miért érdemelte ki ezt. Talán tolvaj volt. –pillantottam Larson-ra, majd a körülöttünk lévő helyszínelőkre.
-Ha egy darab is hiányozni fog, azt leverem rajtatok…
It's What We Do.
BEE





I glared at a lot of people. I assumed everyone hated me.


Emmalynn Larson and Freya Kensington imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Marco Reilly
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. 74fa67c0904515c1f200d844c2d4d4ca
It's what we do. Tumblr_nyj6fkEZqY1sp6qtuo4_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
“Voltam már az íjász és a tükörben a célpont.
Voltam már az ütés és a kettérepedt szegycsont.
Voltam már a megoldás, voltam én a hiba.
Voltam már a hitetlenek szájában az ima.”
♫ :
“Sweet victory, with everything I do.
With every talent,
I'm so much more talented than you.
Every time I try, I crush it and succeed.
Me, I'm totally the best.
Me, me, super cool me, handsome guy
Hm, ya', go f*ck yourself.”
★ családi állapot ★ :
“'If he falls in love with you, he’s going to...
It's what we do. Prfctgfmms
... love you for the rest of his life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, USA /ideiglenes/
★ :
It's what we do. SVP7X
★ idézet ★ :
“Throughout his life, the same
He's battled constantly this fight he cannot win.
A tired man they see no longer cares.
★ foglalkozás ★ :
gyilkossági nyomozó (hadnagy)/felfüggesztve/
★ play by ★ :
Norman Reedus
★ hozzászólások száma ★ :
122
★ :
It's what we do. SVnyL
TémanyitásIt's what we do.
It's what we do. EmptyKedd Ápr. 02 2024, 11:40
Music: Silent Poets
Location: Harlem, Manhattan, NYC
NPC list: Dr. Simone Adler
Other Cases: link
Partners: Marco Reilly & Freya Kensington

Mivel a mai nap elég nyugalmasan indult, Sierránál töltöttem az időm nagy részét az Aunt Marie's-ben, amíg nem jött a hívás, hogy találtak egy hullát nem messze az Apollo Színháztól. Elmondták, ki az áldozat, illetve hogy miért én kapom az ügyet. Kifelé menet közben még felhívtam Markot, hogy ha éppen nem csinál semmi érdekeset, akkor eljöhetne közreműködni. Megígértem, hogy rejtély-függőt varázsolok belőle, és ehhez tartom is magam. Elküldtem neki a címet üzenetben, a részleteket majd személyesen elmondom. Queens-ből azért kellett egy kis idő mire Harlembe értem.
A rendőrök már biztosították a tetthelyet. A jelvényeink felmutatása után átengedtek minket Reilly-vel.
- Ez a tiéd. - nyújtottam át neki egy pohár elviteles kávét.
- Hogy legyen mivel lelocsolnod Simone hulláját. - épp ismét szólásra nyitottam volna a szám, hogy elmondjam, amit eddig tudok az ügyről, amikor az egyik rendőr oda kísért hozzánk egy lányt. Velem egykorúnak vagy még fiatalabbnak tippeltem volna. Értetlenül néztem a kollégára, hogy mégis mit keres egy civil a szalagokon túl.
- Szemtanú? - mértem végig felvont szemöldökkel, fejben már a kihallgatós kérdéseken gondolkodva.
- Nem. Nincsenek szemtanúk. A hölgy Freya Kensington, újságíró. A New Yorker laptól jött. A központból szóltak, hogy engedjük át. Azt az utasítást kaptuk, hogy jelen lehet végig a nyomozás során. Együtt kell dolgozniuk vele. Cikket ír az esetről.
- Tényleg? Hát ha a felettesek azt mondták... - vontam meg a vállamat beletörődve. Utálom a sajtó hiénákat, jobban szeretem a hírzárlatot, de gondolom valakinek a valakije lehet valaki a szerkesztőségben, vagy maga Kensington a csókos, hogy kivételt tesznek vele. Különben nem küldték volna ide. Mindenki tudja, hogy Markkal mennyire harapunk az ilyesmi miatt. Inkább Shaw-ról írna már végre valaki egy leleplező cikket, aztán örökre eltűnne végre a süllyesztőben.
- Emma Larson nyomozó. - mutatkoztam be gyorsan.
- Ő a felettesem, Marco Reilly hadnagy. - majd a fejemmel az említett felé böktem.
- Csak kérem, ne nyúljon semmihez. - ez a legfontosabb. Mindenesetre dobtam neki egy pár kesztyűt a biztonság kedvéért.
A helyszínelők és a halottkém, Dr. Simone Adler már dolgoztak az ügyön. Feléjük vettük az irányt. Intettem a lánynak, hogy ő is jöjjön velünk.
- Szóval... úgy került hozzám az ügy, hogy ez már a negyedik színész gyilkosság négy héten belül. Mivel egyértelműen felmerült a sorozatminta, és a halálesetek körülményei is furcsák, így gondolták, jöhet az okkult nyomozónő, had vadásszon ő a sorozatgyilkosra. - magyaráztam leginkább Marknak.
- Na és magát miért küldték? - pillantottam Kensington-ra.
Aztán folytattam a gyorstalpalót nekik.
-Az áldozat 36 éves, fekete férfi. A neve Bradley Ames. Itt az Apollo Színházban is voltak szerepei, illetve elég ismert filmekből és sorozatokból is. - emiatt is tudjuk már most a személyazonosságát, nincs szükség külön kutatómunkára hozzá.
- Szia, Simone. A halál oka?
- Több dolog is utal kínzásra, a hátán például furcsa sérülések láthatók. Mintha ostorral csapkodták volna. De végül a kérdésedre válaszolva ebbe halt bele. - fordította el a férfi fejét.
- Elmetszették a torkát. 
- Találtatok valamit?
- Egyelőre még semmi nyom így első pillantásra. A boncolás és a laborvizsgálatok után többet tudok mondani. És ki a lány? Csak nem ti is szereztetek egy gyakornokot? Részvétem. - forgatta a szemeit szúrósan Reilly-re pillantva. A részvétnyilvánítás Freya-nak szólt a hadnagy miatt. Ők ketten finoman szólva sem kedvelik egymást. Szerinte ugyanis közelebbi rokonságot mutat az állatokkal, mint az emberekkel. Szerintem meg baromság. De hát nem vagyunk egyformák.
- Nem. Miss Kensington újságíró, a New Yorker-től.
- Oh. Erőszakos szenzáció egy ilyen finom kislánynak. Önként jött?
Amíg Simone a hívatlan vendégünkkel volt elfoglalva, közelebbről is szemügyre vettem a hullát és a helyszínt.
A férfinek láthatóan kiforgatták a zsebeit, levágták a kezeit, a füleit, valóban átvágták a torkát, illetve a pénzét szétszórták körülötte. Ruhát visel, így az ostorcsapások nyomai nem látszódnak. A megcsonkított testrészeket a helyszínen hagyták heverni.
- Minden pénzt gyűjtsetek össze. - mert hogy elég jól fújt a szél, és hát bármelyiken lehet ujjlenyomat. Nem lenne szerencsés, ha pont az ütőkártya kallódna el.
Freya, Mark & Emma
BEE




"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Marco Reilly and Freya Kensington imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's what we do. Tumblr_inline_o6fix2i5y01sotrar_250
It's what we do. Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao7_r1_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
It's what we do. Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
It's what we do. Tumblr_ocjvnwUTHr1rob81ao3_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
????? /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
231
★ :
It's what we do. Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: It's what we do.
It's what we do. Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
It's what we do.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan-
Ugrás: