New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 68 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 55 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lora Spencer
tollából
Ma 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 20:59-kor
Meghan Montilio
tollából
Ma 20:51-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 20:37-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 20:37-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:09-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 20:04-kor
Alfonso Deluca
tollából
Ma 19:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
TémanyitásMallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptyPént. 9 Dec. - 23:09
- Remélem, ez a példa jól bemutatja, hogy miért olyan fontos a protokoll teljeskörű és alapos betartása. Hölgyeim és uraim, találkozunk a tárgyalóteremben! - fejezem be az előadásom, amit a Columbia egyetem egyik kisebb termében tartottam a jövő generáció orvosszakértőinek. Pontosan nem értettem, hogy a docens miért is hívott meg erre az órára, és eleddig sikeresen hárítottam a megkereséseit, de amikor megláttam a résztvevők listáját, tudtam, hogy jelen kell lennem. Jelen kell lennem, hiszen a Mallory Duval név ismerősen csengett, bár az is igaz, hogy a Foxy nevet sokkalta többször használtam, amikor megszólítottam.
Csak pásztáztam a fiatal arcokat, néztem, ahogyan még az utolsó mondatokat jegyzik le, ahogyan már készülnek elmenni az óra végén. A docens még nyugtatta őket, próbálta maradásra bírni a társaságot, de odakint már régen besötétedett, és az ifjonti hév ilyenkor mindig bezsong. Csak mosolyogtam rá, hiszen egykor, régen, valamikor a történelem előtti időken én is ilyen voltam, mint a velünk szemben ülő, álló, sétáló, szabadulni próbáló emerek. Persze nem róhatom fel nekik, hiszen a hajtás mellett mindenkinek kell a szórakozás, kiereszteni a gőzt, és ahogy hallom, amint egyesek az estéiket, éjszakájukat tervezték, milyen buliba hivatalosak, milyen filmet fognak megnézni, a docens hangja próbálja túlkiabálni a többit.
- Ms Duval, kérem, kisasszony, Ms Duval! - felnézek aktatáskám mélyéről, ahol papírokat, aktákat és dossziékat rendeztem, de ahogyan Foxy neve felmerült, úgy szakítottam el figyelmemet a rendezendő halomtól. Pár szó elhangzott közöttük, de a szavak jelentését nem értettem, hangerejük nem volt elég ahhoz, hogy értelmet tegyek a beszélgetés mögé. S amikor már ürülni kezdett az előadó terem, úgy a docens is elhagyta a helyiséget, egyedül hagyva kettőnket Foxyval.
- Nem tudja véletlenül, Mr Peterson visszajön még? Érvényesítenem kellene a parkolójegyem, és őszintén szólva nem tudom miként álljak a feladvány elé... - nevetem el magam, majd az apró kártyát mutatom a lánynak, mely valóban az egyetem parkolóházának szelvénye, amit tényleg valakinek ellen kellene jegyeznie, hiszen nincs kedvem parkolási díjat fizetni.
Persze tudtam, hogy a docens nem jön vissza. Pontosan tudtam, hogy Mr Preston valamilyen mondvacsinált okkal hívta magához a lányt, pontosan tudtam, hogy a régi, nagyon-nagyon régi ismerettségem vele elég volt ahhoz, hogy résztvegyen ebben a kis átverésben, és nem kellett hozzá semmi más, mint egy meghívó a híresen népszerű szombat esti vacsoráinkra, ahol New York elitjével találkozhat majd. Így lehet az, hogy most ketten vagyunk, senki más nincs a környéken, Foxy pedig nem is sejt semmit, hiszen sosem látta az arcom, a hangomat pedig mindig eltorzította a laptopom olcsó mikrofonja.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptySzomb. 10 Dec. - 14:27

Jensen&Lory
You look like an angel, talk like ang angel, but I got wise, YOU'RE THE DEVIL...

Hónapok óta először éreztem azt reggel, hogy nem vagyok rá képes. Hogy képtelen vagyok kiszállni az ágyból, megfésülködni, sminkelni, indulás előtt enni valami egészségeset és táplálót, hogy aztán mosolyogva, magabiztosan belépjek a campusra, nem törődve azzal, hogy néhányan ujjal mutogatnak, és görény egyetemisták egy-egy csoportja rajtam röhög a folyosón. Megjátszani mindenki előtt, hogy rendben vagy, oltári kemény meló. A pszichológusom szerint nem hagytam magamnak, a lelkemnek elég időt a gyógyulásra. Valamit arról is mondott, hogy ez az egész folyamat olyan akárcsak a gyász. Vannak bizonyos fokozatai, lépcsői, amiket végig kell járnod, még akkoris, ha némelyik annyira próbára tesz, hogy úgy érzed beledöglessz.
Régen, még gimiben imádtam sminkelni. A drogériában képes voltam órákat eltölteni a megfelelő alapozó, paletta kiválasztásában. Elég pigmentált? Passzol a bőröm árnyalatához? Ma már koránt sem vagyok ennyire nagyravágyó. Némi pirosító, púder, szempillafesték, egy visszafogott, szolid kis tusvonal a szemhéjamra, és tulajdonképpen ennyi már elég is ahhoz, hogy jól érezzem magam a bőrömben. Illetve, csak úgy teszek...
Hajam egy nem túl rendezett halszálka fonásba rendeztem, néhány vörös tincs még ennek ellenére is úgy döntött, saját életet él, s itt-ott kiszabadult a koránt sem tökéletes fonatomból.
A tollal való őrült jegyzetelés helyett már inkább a modern teknikát hívom segítségemül az órákra. Szeretem, ha a sorok rendezettek, néhány, számomra lényeges szót ki szoktam emelni. Ha valamire, akkor az órai tananyagra, a jegyzeteimre, beadandóimra nagyon is kényes vagyok. De talán jó is, hogy így alakult. Legalább elterelhetem a mostanság igen csak csapongó gondolataimat.
Dominust végül további válaszok nélkül hagytam, a számát letiltottam, majd legalább egy órán keresztül próbáltam kiszabadulni a pánikroham fojtogató karmai közül.
De még itt vagyok! És őszintén mondom, fogalmam sincs mit keresek itt. Mármint ezen az órán. A fickó -Mr.Peterson az óra elején felkomferálta, valami nagy tiszteletnek örvendő ügyész-, igazából mondott néhány érdekes dolgot, de nem hinném, hogy még egyszer képes lennék végig ülni. A jog soha nem volt az erősségem. Így hát nem is meglepő, hogy majdnem végig chateltem az egészet Khaleddel.
Megkönnyebbülten sóhajtok fel Mr.Stockton búcsú monológja hallatán, s talán csak képzelődöm, már megint a paranoia szórakozik az idegeimmel, vagy puszta véletlen az egész, de amint lecsukom a laptopom, jeges pillantásával találom szembe magam. Még a hideg is kiráz a tekintetétől, hirtelen olyan érzésem támad, mintha már ismernénk egymást.
Ameddig rendezem a táskámat, Mr.Peterson lép mellém, jobb kezének ujjbegyei halkan kopognak az asztallapon, míg bal keze a karomra simul. Érintésétől összerezzenek, vonakodva pillantok fel rá. Negédes, tenyérbemászó mosolyától kavarogni kezd a gyomrom. Biztos ő is tudja. Mindenki tudja!
-Megijesztettem? Az előbb pedig többször is szólítottam.
-Elnézést, kicsit elkalandoztam. - Válaszolom, ám most se igazán őt figyelem, sokkal inkább gyanakvóan méregetem a vendég óraadónkat.
-Ms.Duval, megtenné, hogy segít a bíró úrnak szétszedni a kivetítőt és visszavinni a szertárba? Nekem el kell rohannom egy értekezletre. - Kihagy egy ütemet a szívem, mégis rábólintok. Mi mást tehetnék? Segélykérően pillantok körbe a teremben, ám hamar rá kell döbbenjek, a többiek már rég felhúzták azt a bizonyos nyúlcipőt, ketten maradtunk. Bizonytalanul indulok el felé, igyekezve magamra erőltetni a szokásos félénk mosolyomat. Megborzongok a hangjától.
-Szerintem Mr.Peterson aligha tud segíteni az ügyben. Próbálja meg a portán. Ott biztosan nagyobb szerencséje lesz. - Mutatok autómatikusan a hátam mögé.
-Mr.Peterson azt kérte, segítsek szétszerelni a kivetítőt és visszavinni a helyére. - Elébe megyek a dolognak, kikerülve ezzel a kérdéseket amikre aligha van kedvem most válaszolni. Ezzel a bíró úrra villantom koránt sem magabiztos félmosolyomat, majd neki kezdek a kábelkötegek kibogózásának. Mintha még a teknika is ellenem lenne.
-És egyébként fog még jönni órát tartani ennek a csoportnak, vagy ez egy kivételes alkalom volt? - Kérdezem végül. Talán ez még mindig jobb egy fokkal, mint a kínos csend. Igaz, nekem azzal sincs problémám.


mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptySzomb. 10 Dec. - 19:47
Szóval a híres segítsd eltenni a kivetítőt taktika, mely nem mondom, hogy a legkreatívabb, amit valaha hallottam, de mégis beválik, hiszen a lány kénytelen-kelletlen most itt áll mellettem, és a kábelekkel bíbelődve maradt a teremben. Peterson sosem volt a mélyenszántó gondolatok, a mindent túlszárnyaló tervek mestere, de amiben megegyeztünk, azt elvégezte, s majd én is betartom az alku rám vonatkozó részét. Hiszen egy dolog biztos: amit megfogadok, azt betartom. És amit eltervezek, azt végrehajtom. Akár mások kárára is.
- Szóval a portán? - kérdezem némi bizonytalansággal a hangomban, s karjának lendítését figyelem, amint maga mögé mutat. - Remélem nem veszek el az odaúton. Sosem volt jó a tájékozó képességem, néha még a saját lakásomban is képes vagyok eltévedni.
Teszem hozzá viccesen, majd a kivetítő felé fordulok, kupakot teszek az optikára és megszabadítom mindenféle kábelektől, hogy Foxynak könnyebb dolga legyen. Úgy teszek, mint aki teljességgel az adott feladatra koncentrál, de elcsípett pillanatokan, amikor a lány szemei nem veszik észre, végigmérem őt, rajta felejtem fürkész tekintetem.
Élőben szebb, kívánatosabb, vonzóbb, izgalmasabb, s csak tíz apró centimétrem múlik, hogy ne érintsem meg kezének ujjait, de önuralmat gyakorlok, hiszen még van időnk, még lesz lehetőség, még ráérünk, amikor játékunk valóban elkezdődik, s mindketten azokat az álarcokat viseljük, amelyeket azon a weboldalon húztunk magunkra. Hiszen most még csak egy bírót lát, egy hivatalának élő közalkalmazottat, aki valamiért elvállalta ezt az előadást, valamiért vette a fáradtságot, hogy tudásából átadjon valamit a jövő generációjának.
- Nem tudom... Inkább nem hiszem.
Tartok egy piciny szünetet, s ahogyan elkerült a kivetítő a hordtáskájába, úgy folytatom.
- Tudja, sosem tartottam magam jó tanárnak. Néha még mindig lámpalázam van, amikor nagyobb közönség előtt kell megszólalnom. A tárgyalóteremben más a helyzet, ott van a pulpitus, a körítés, a törvények és szabályok, minden rendezett, minden irányítható, de egy ilyen környezeten...? Csak remélni tudom, hogy nem látszódott semmi sem a bizonytalanságomból.
Vajon meggyőző voltam vagy túljátszottam? Vajon elhiszi, hogy ez a megnyerő arc, ez a kifogástalan megjelenés, ez a lehengerlő modor kétségeket fed el? Ki fog derülni, de addig is itt van nekünk ez a kivetítő, amit őszintén szólva nem is értek, hogy miért én teszek a helyére, amikor az iskola tulajdona és csak annyi ideig kellett, amíg előadhadtam a prezentációt.
- Tudja, Ms Duval, elnézést kell kérjek Öntől, még meg sem köszöntem a segítségét. Gondolom mennyire be lehet táblázva, az egyetemi élet, a barátok és ismerősök, a magánélet... Most meg egy ismeretlennel tölti az estéjének egy részét, pedig biztos vagyok benne, hogy lenne jobb dolga is ennél.
Nézek rá bocsánatkérő pillantással a szememben, majd a kivetítő utolsó alkatrészeit is a helyükre rakom, és a saját táskám után nyúlok.
- Tudom, nagy kérés, hiszen nem az Ön problémája, de elkísérne a portáig? Biztos vagyok benne, hogy holnap reggelig bolyonganék az egyetem folyósóin, kilátástalanul és minden reményt elveszítve... - állok meg vele szemben, végigmérve őt, s egy pillanatra úgy teszek, mintha ismerős lenne nekem, mintha már láttam volna valahol, de elhesegetem a kifejezést az arcomon, tovaszállnak a felismerés vonásai.
- Ha gondolja, súghatok pár elismerő szót Önről Mr Petersonnak. Köthetnénk üzletet, s maga is kapna valamit és én is kapnék valamit. Mit gondol Ms Duval? - mit gondolsz egy újabb üzletről Foxy?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptyVas. 11 Dec. - 22:30

Jensen&Lory
You look like an angel, talk like ang angel, but I got wise, YOU'RE THE DEVIL...

Mr.Peterson már évtizedek óta tanít a columbián, mégse tudta soha igazán érvényesíteni az akaratát. A kollégái levegőnek nézik, s ami a legfontosabb, képtelen kivívni magának a diákok tiszteletét. Olyan ő itt, mint egy szellem, csupán céltalanul bolyong, nem veszi őt észre senki. Vajon ez volt a legújabb húzása? Hogy becitál órát tartani egy magas beosztású, köztiszteletnek örvendő bírót?! Most biztos azt gondolja: Ez az, végre megcsináltad! Innen már egyenes út vezet az igazgatói székig.
Csinálhat ő bármit, kapálózhat minden egyes nap, örökre pancser marad. Át tudom érezni a helyzetét. Teljesen.
Egy légtérben maradni valaki olyannal, akit nem igazán ismerek, és aki valamilyen különös, megmagyarázhatatlan oknál fogva masszív ellenszenvet vált ki belőlem, több, mint kellemetlen. Pedig úgy önmagában elég kellemes kinézetű fazon. Mondjuk úgy, jó ránézni. Udvarias, jól öltözik, magas, és még humora is van. Már amennyit az óra alatt megvillogtatott belőle.
Biztos sokan buknak rá. Könnyen kinézem belőle, ha itt tanítana, elég sűrűn lenne jelenése az igazgatóságon a rámenősebb diáklányokkal megejtett kis afférjai miatt a szertárban, vagy az öltözőkben... Igazából cseszheted, ha az alma kívülről szép, belülről pedig rohad... Mr.Stockton pontosan ilyennek tűnik, és ettől fájdalmas görcsbe rándul a gyomrom.
-Biztos vagyok benne, hogy hamar kiismeri majd magát, Mr.Stockton. - Válaszolom némi gyanakvó éllel hangomban.
Érzem, hogy bámul, az ilyet nem lehet eltitkolni. Olyan, mintha egyenesen belevájta volna a tekintetét a hátamba. És ettől csak még feszültebbé válok. Minél inkább igyekezni akarok az összegabalyodott kábelek kioldásával, annál nagyobb káosz kerekedik a csomóból. Legszívesebben földhöz vágnám az egészet, és addig sikítanék ameddig ki nem ürül az egész campus. Néha csak ennyire vágyom. A problémáimat nem oldaná meg, a múltban elkövetett, megannyi ballépésemet nem tudnám vele semmissé tenni, de legalább végre kiszabadulhatnék szorongásom börtönéből.
Mégse teszem, ahogyan vizslató tekintetéről sem teszek megjegyzéseket, inkább csak játszom tovább a segítőkész, ártatlan egyetemista lány szerepét. Egyre nehezebben bírom.
Lámpalázas monológja hallatán kezem ökölbe szorul a kábelek körül, s továbbra is háttal állva neki, gúnyos félmosolyra vonom ajkaim. Éppen csak egy pillanatra.
-Nem bíró úr, abszolút semmi nem látszódott, nagyon jól játszotta a magára aggatott szerepet. Igazán tetszett az előadás, főleg az a rész, amikor a betegjogokról, és a hozzátartozók döntési jogairól volt szó. Nagyon elgondolkodtató. - Az idegeim pattanásig feszülnek, úgy érzem magam, mintha egy időzített bomba lennék, aminek elég egy egészen apró, balul elsült mozdulat és már robban is. Alig bírok úrrá lenni a testemen, minden pocikám reszket, jobban mondva, reszketne, ha nem szorítanám össze a fogaimat, ezzel gyakorolva némi önkontrollt.
Nyájas, udvariaskodó hálálkodása hallatán unottan körbe forgatom a szemeimet, s amikor ő is becsatlakozik a pakolásba, óvatosan arrébb slisszolok. Nem akarok szándékos, de még véletlen lopott érintéseket sem, egyszerűen csak másszon ki végre az aurámból és felejtsük el egymást.
-Az az igazság, hogy még van egy orvosi latinnal egybekötött anatómia órám, de mivel a gimiben kitűnően végeztem mind a kettőből, az óraadóm engedélyt adott rá, hogy néha skippeljek egy-egy előadást. És hát elég hosszú, fárasztó napom volt, szóval azt hiszem lassan elindulnék haza. - Ha veszi a célzást, ha nem, mindenféleképpen fel fogom húzni azt a bizonyos nyúlcipőt, s amilyen gyorsan csak lehet, magam mögött hagyom Mr.Stocktont.
Ééés meg is érkeztünk! Tudtam, hogy ez lesz. Szinte éreztem, hogy ide fogunk kilyukadni. A jó öreg eltévedős trükk. Hát persze!
Gondterhelten felsóhajtok.
-Persze, szívesen, a szertár úgyis útba esik. - Buta liba! Te mazochista, elmebeteg tyúk! Segítőkész válaszom közben még egy kedveskedő mosollyal is megjutalmazom. Mintha nem szorulna már így is eléggé a hurok a nyakam körül. Félek, hogy mire elérünk a portáig, megfulladok.
-Ezzel azt hiszem kész is volnánk. - Csacsogom felszabadultan, jobban mondva, nagyon rajta vagyok az ügyön, hogy az egész sokkalta inkább tűnjön felszabadult csacsogásnak, mintsem erőltetett színjátéknak. Mégis hova gondolok?! Egy bíróval nézek farkasszemet. Ő már csukott szemmel is kiszűri, ha valaki hazudik. Éppen ezért néhány lopott másodpercig állom fürkésző tekintetét, kislányos zavaromban még valamiféle mosolyt is magamra erőltetek, s közben szívem szerint felismerhetetlenre verném, amiért úgy mér végig, mint egy darab húst. Mintha a tulajdona lennék.
A következőkre azért mégse számítottam. Mindent kinézek ebből a pasiból, de tényleg mindent, azt mégse gondoltam volna, hogy így ismeretlenül képes lesz megzsarolni, mindezt azok után, hogy előtte milyen kedves és udvarias volt. Ki vagy te bíró úr?!
-Nincs szükségem semmire, nem kívánok üzletet kötni sem magával, sem pedig bárki mással. Most pedig megmutatom a szertárat, elkísérem a portáig, majd szépen elbúcsúzunk egymástól. És talán nem jelentem a dékánnál ezt a kis... ajánlatot. - Magamat is meglepem a semmiből érkező határozottságommal. Ezennel nem kerülöm a tekintetét, kitartóan  bámulok bele dermesztő kékjeibe, majd nemesegyszerűséggel hátat fordítok neki, felkapom a táskámat, a mellkasomhoz szorítom, s a terem csukott ajtaja felé indulok. Minél inkább ki akarok jutni innen, annál elérhetetlenebbnek tűnik a kiutat jelző ajtó. A szemeimben felgyűlt könnyektől, melyeket a megaláztatás szült, alig látok valamit.


mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptyVas. 11 Dec. - 23:24
- Ó, micsoda kellemetlenség, micsoda bonyodalom. Kérem, Ms Duval, kérem várjon már, higgye el nem volt semmi hátsó szándékom, kérem, hadd magyarázzam meg ezt a félreértést! - ejtem vissza a kivetítőt az asztalra, majd a táskámat is magam mögött hagyva sietek a lány után. Úgy tűnik, rossz irányből közelítettem meg, rossz volt a stratégia, amit alkalmaztam, s ha tényleg jelenti az esetet a dékánnál, akkor annak híre megy. És ha valaminek híre megy ebben a városban, akkor megsemmisülsz. Elveszted az állásod, bűnözővé válasz egy apró félreértés miatt, és ha jó napod van, akkor csak keresztre feszítenek. Nem engedhetem, kizárt dolog, hogy egy ilyen miatt kerüljek bajba!
- Csak arra gondoltam, megemlítem Mr Petersonnak, hogy milyen segítőkész volt és mennyire a szívén viselte a hazajutásom. Nem akarok Öntől semmit, soha nem is akarnék, az mozgatott, hogy talán jobb ajánlást kap majd tőle, ha végez vagy elnézőbb lesz valami triviális semmiségben... - sietősre vettem, meghúztam lépéseimet és ha sikerült, előbb értem el a becsukott ajtót, mint Foxy. Pihegtem kicsit, be kell vallanom, már régen látogattam meg a lakásom épületében lévő edzőtermet, de ez most nem is lényeges, ennek most semmi köze az egészhez, ezen értelmetlen most gondolkodni. Ha megelőztem, ha sikerült előbb odaérnem, megfordulok és háttal az ajtónak állok meg, pont szembe vele, de hagyok annyi egérutat, hogy könnyedséggel szabaduljon tőlem és ne érezze magát összezárva velem.
- Kérem, Ms Duval, bocsásso... De hisz maga sír?! Nem állt szándékomban, micsoda bonyodalom! - nyúlok be zakóm belső zsebébe és egy hófehér, monogrammal ellátott zsebkendőt veszek onnan elő, amit át is nyújtok neki, majd ellépek az ajtóból, még könnyebbé téve neki a menekülést. - Tartsa meg... És ha gondolja felejtsen el, menjen csak, majd kitalálok valamit, megoldom, nem szükséges maradnia, de kérem, nyugodjon meg, félreértés történt, rosszul fogalmaztam, nem kívántam Önnek ártani!
A padok és székek irányába veszem az utat, kihúzok egyet és hellyel kínálom a lányt.
- Kérem, üljön le, nyugodjon meg, hozhatok Önnek egy pohár vizet? De honnan szerezzek poharat? Vagy vizet? Vagy csak menjek el? Mára már elég gondot okoztam, igaz... Azt hiszem, az lesz a legjobb, ha én most elindulok, ne törődjön vele, holnap reggel pedig magam hívom fel a dékánt és elmondom a történteket. Igen, tudom már hol hibáztam, nézze el nekem, de gyönyörű nők társaságában mindig elbizonytalanodom és össze-vissza beszélek... Látja? Most is, micsoda bonyodalom!
Akár leül, akár nem, a táskáimhoz megyek, felnyalábolom az összes asztalon lévő holmit, majd még egy utolsó pillantást vetek a lányra, mielőtt kilépnék az ajtón.
- Kérem, nézze el nekem, jó szándék vezérelt és nem akartam megbántani! És tudom, semmi közöm hozzá, de remélem sikerül kilábalnia abból a sötét mélységből, amibe taszítottam. - még nem lépek ki, s valójában nem is szándékoztam semmi ilyesmit tenni. Nem tudom, hogy mit gyanít, hogy mire gondol, hogy tudja-e én vagyok az, aki pár nappal ezelőtt megkeserítette az életét, de az üzleti ajánlattal és utolsó szavaimmal kenyérmorzsákat szánok vetni elé, melyeket vagy fel kap és megoldja az általam felírt egyenletet, vagy figyelmen kívül hagy, és belesüpped abba a szánalmasan középszerű életébe, amit próbál rendbetenni.
Gyűlölöm az elvesztegetett lehetőséget, és ahogyan éppen rápillantok, nem látok mást, mint hatalmas és kiaknázatlan potenciált. Ha tudná, milyen gyönyörrel jutalmaznám, milyen magasságokba emelném, ha tudná, hogy mit veszteget el azzal, hogy elzárja magától mindazt, amit én jelenthetek neki, akkor az undor kerülget, s a hányinger szorongatja az egész testem. Ő azonban döntött, illetve abban az illúzióba ringatja magát, hogy van ebbe beleszólása, én pedig azon leszek, hogy ennek az ellenkezőjéről győzzem meg. Hiszen nincs választása, nincs ellenszere, nincs beleszólása. Soha nem is volt, és soha nem is lesz.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptyCsüt. 15 Dec. - 12:26

Jensen&Lory
You look like an angel, talk like ang angel, but I got wise, YOU'RE THE DEVIL...

Az ajtóhoz érve megtorpanok. Egyrészt azért, mert Mr.Stockton hamar az utamba kerül, másrészről pedig azért, mert hirtelen nem vagyok képes kiigazodni az újabb fordulatot szülő helyzeten.
Volt már dolgom elég férfival -még ha csak kamerán keresztül is, mindenféle érintést, testikontaktust mellőzve-, könnyen felismerem, ha valaki csak azért válik tenyérbemászó féreggé, hogy többet kapjon. Mondhatnánk, hogy talán ebben az esetben tévedek. Hiszen mégis hol lenne mersze egy olyan magas rangú embernek, mint ő is, kikezdeni egy alig nagykorú egyetemista lánnyal? Mégis csupa rossz érzés fog el, ha csak rá kell néznem, meghallom a hangját. A már-már idegesítően udvarias bocsánatkéréseiről pedig ne is beszéljünk. Borzolja a kedélyeimet rendesen. Van amikor egyszerűen csak tudod, hogy az illető személlyel valami nem stimmel, hogy egy igazán gonosz ember. És én pontosan ezt érzem vele kapcsolatban is. De nem veszíthetem el a fejem. Most nem tehetem. Ha Mr.Petersonnál ilyen jól be tudott nyalni -bár nála nem nehéz-, akár még a visszájára is fordíthatja a dolgot, én pedig szeretnék egy jó darabig -örökre-, távol maradni az újabb botrányoktól.
Úgy nézek le a kezében tartott zsebkendőre, mintha fegyvert tartana rám. Egyszerre vagyok vonakodó, közben pedig undorodom túlzásba vitt kedveskedésétől. Éppen ezért gyanakvó, szigorú ábrázattal nézek fel a szemeibe, mialatt a felajánlott zsebkendőért nyúlok. Mielőtt magamhoz húznám a szövetanyagot, egy darabig csak tartom kettőnk közt, egyik végét ő fogja, a másikba én kapaszkodom. Szemeim fürkészően vizslatják kékjeit, mintha csak az igazságot keresném bennük. Ki vagy te? Ki a fene vagy te, és mit akarsz tőlem?!
-Elnézést, nem ön tehet róla. Csak... nagyon nehéz napok vannak mögöttem. Az egyetem, családi zűrök és... - Tényleg felzaklatott a nemrég tanúsított viselkedése, ám ezen túllendülve -hogy fenntartsam az álcát-, a valódi érzéseim helyett már inkább a színjáték dominál jelenlegi viselkedésemben. Ahogy szipogva megtörlöm szemeim alját, ezzel valamelyest elkenve a festéket rajta, s mivel jó színészi vénám van, hamarosan újabb adag könnyfátyol mossa el tekintetemet. Műsírás. Joshnál ezzel mindig elértem amit akartam.
Vonakodva foglalok helyet a széken addig kutakodva a táskámban, míg meg nem találo a rózsaszín szövetanyaggal bevont termoszomat. Kortyolok belőle néhányat, ettől remélve a megnyugvást.
-Oké, most már jobban vagyok egy kicsit. - Tettetett mosollyal pillantok felé, s a termosz után a sminktükröm is előkerül, hogy a fölösleges szemfestéket letörölhessem ujjaimmal, közben gyanakvóan fürkészem őt a tükrön keresztül.
Majd hezitálni kezdek, némán forgatva kezemben a telefonom, hátamat a szék támlájának vetve. Hezitálok, de ez most kivételesen is nem színjáték, inkább őszinte reakció. Nem, az üzenetváltást egész biztosan nem fogom megmutatni neki, ameddig folyik a nyomozás, nem beszélhetek az ügyről. Muszáj diszkrétnek lennem. Már csak a magam védelme érdekében is.
-Amióta a pályán van, Mr.Stockton... - Tartok egy lélegzetvételnyi szünetet.
-Volt már dolga zaklatási üggyel? Szoktak egyáltalán ilyennel bíróságra menni? - Bököm ki végül. Nehezen beszélek róla.
-Egyik éjjel ismeretlen számról zaklattak sms-ben. Kevés túlzással zsarolásnak is lehetne nevezni. Maga szerint hova, kihez kéne ezzel fordulnom? Az illető pénzzel és... azt hiszem... közösüléssel is zsarolt. - Szégyellem, hogy ez megtörtént, undorodom magamtól. Aggodalmasan fordítom felé tekintetem, ártatlanul rebegtetve pilláimat, várva, figyelve, vajon le tudok-e olvasni valami árulkodó reakciót az arcáról. De az is lehet, hogy az új gyógyszer miatt tényleg túlságosan is paranoiássá váltam.


mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptyCsüt. 15 Dec. - 14:21
...és egy pöcs, aki telefonon zaklatott. Foxy helyett is befejezem a mondandóját, majd ahogyan újabb könnycseppek jelennek meg szemének alján, mímelt aggódásom erősödött. És valahol tényleg megértem őt, szívemnek és lelkemnek legmélyebb pontján, egy hatalmas lakattal ellátott kalodában tényleg van egy olyan pontocska, ami érti és megérti a lány problémáját, sőt el is tudja fogadni, hogy ez mennyire idegőrlő és káros lehet. De ahogyan ez a piciny pontocska mélyen el van ásva bennem, úgy soha nem lesz képes kikerülni a fényre, sosem fogja átvenni a hatalmat a pöcs felett, akit az üzenetekben megismerhetett.
- Örülök neki, tényleg nem akartam még tetézi a problémáit! - lépek vissza az ajtóból, majd teszem le a táskákat és közelítek felé, de biztonságos távolságot tartok, egyelőre nem akarok még jobban belemászni az aurájába. Pedig megtehetném, megállhatnék mellette igen közel, rátehetném kezemet a vállára, de nem teszem. Ez most nem ez a játék, nem arról szól, hogy leteperjem, magam alá gyűrjem, hogy erőszakkal vegyem rá az akaratomra. S valójában sosem ez a célom, azt akarom elérni, hogy a másik fél akarja megtenni azt, amit követelek tőle, s az erőszak, a testi fenyítés nem ennek a módszere.
- Nagyon kevés esetben, de eljutnak a bíróságra zaklatási ügyek, de érzem a kérdésben a mögöttes tartalmat... - csak sóhajtani tudok. - Sokszor látom azt, hogy a sértettet egyszerűen nem veszik komolyan. Kinek mi a zaklatás? Persze, van egy bűntetőjogi definíciója, de amikor megnyílik valakinak, amikor elmondja a történetét, hinni fog Önnek a beszélgetőtársa? A rendőr ugyanolyan sértésnek, zaklatásnak fogja értékelni az esetet? Elég körültekintő lesz a nyomozó, aki az ügyet megkapja, vagy egy következő esetnek könyveli el, amivel nincs ideje foglalkozni? És az ügyész? A bíró?
Ismét csak sóhajtok, hiszen ez egy olyan valós probléma az életünkben, ami nem kap elég figyelmet vagy törődést. Persze az utóbbi években a mozgalomnak hála kiderültek éves, évtizedes esetek, de a közvélemény hangulata egyre inkább a visszájára fordul azoknak hála, akik csak kihasználni akarták a figyelmet és előnyöket akartak kovácsolni belőle.
- Szeretném azt mondani, hogy forduljon a rendőrséghez, de nem fűznék sok reményt, hogy bilincsbe verik a zaklatóját. Szeretnék egy olyan világban élni, ahol minden elkövető rácsok mögé kerül, és dolgoznunk kell azon, hogy ez bekövetkezzen, de jelenleg... Sajnos ez azon múlik, hogy Ön mennyire veszi komolyan az igazságszolgáltatást. Vagy a rendőrséghez fordul és talán foglalkoznak az ügyével, vagy próbál túllépni az eseten és elfelejteni. Én mindenképpen az első opciót választanám, de nem kecsegtetném eredményekkel.
Ha egy ismeretlen lány kérne tanácsot tőlem, akkor mindenképpen ezt mondanám neki, de azzal, hogy most Foxynak válaszoltam, ugyanerre a következtetésre jutnék. Igen, menjen el a rendőrségre, mondja el a történetét és kapja meg életének ki tudja hányadik pofonját. Szembesüljön azzal, hogy mennyire értéktelen, mennyire pótolható és mennyire nem törődik vele senki. Senki más, csak én... Hiszen mellettem lenne egy célja, tanulna némi tisztességet, helyére kerülnének a dolgok a fejében, és ebben minden rendelkezésemre álló eszközzel segíteném.
A közösülés kifejezésre viszont majdnem elveszítem a fejemet és felnevetek, de visszaszívom az ábrázatomról a kialakulni vágyó röhögést, s inkább aggódást erőltetek magamra.
- Egy dolgot azonban mindenképpen tanácsolhatok Ms Duval: ha még nem tette meg, tiltsa le a számot, ne keresse, ne hívja, s amíg nem dönt a rendőrséggel kapcsolatban, ne tegyen semmit, ami megerősítené az elkövetőt, hogy hatni tud magára. Kerülje említeni őt a social médián, ne ossza meg senkivel a bizonyítékait, csak a hivatalos szervekkel... De a legfontosabb kérdés: felismerte a zaklatóját?
A mellette lévő asztalhoz lépek és leülök arra, kicsit talán fölé tornyosulok, kicsit talán belemászok a személyes szférájába, kicsit talán még jobban megzavarom a pillanatnyi nyugalmát.
- Nem akarok vájkálni a magánéletében, de ha felismerte azt a szemétládát, akkor talán jobb esélyei vannak. A telefonszáma megvan, az alapján elindulhat a rendőrség, de ha tud nevet is társítani az eléréshez és azt is tudja, honnan ismerheti Önt, az adhat egy lökést a nyomozásnak.
Kezeimet a mellkasom előtt fonom keresztbe, s már majdnem engedek a röhögésnek, melyet a következő kérdésem gondolata vált ki, de még mindig elég önuralmat tudok gyakorolni, hogy ez ne következzék be.
- Szóval pénzzel és szexszel zsarolja... Mekkora összegről beszélünk? S Ön talán valami híresség, hogy pénzzel tudják zsarolni? Esetleg ismerhetem magát valahonnan?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptyHétf. 19 Dec. - 21:59

Jensen&Lory
You look like an angel, talk like ang angel, but I got wise, YOU'RE THE DEVIL...

A táskámban történő kutakodás közben vetek egy pillantást a telefonomra, ám ezt követően ismét övé minden figyelmem. Legalábbis rajta tartom a szemem, az már egyszer biztos. Bocsánatkérés, magyarázkodás ide, vagy oda, nem indított túl jól. A történtek fényében minden okom megvan arra, hogy gyanakvó legyek. Tehát épp itt az ideje taktikát váltanom. S bár a hideg ráz, már csak annak puszta tényétől is, hogy egy helyiségben kell tartózkodnom vele édeskettesben, össze kell szednem magam.
Épp csak egy arasznyit húzódok arrébb a széken távolságtartóan, mikor megközelít. Meghunyászkodva sütöm le tekintetem, kezeim nyugtalanul matatnak egymással a pad alatt. Szüntelen egy tinta pöttyöt bámulok a padon, amit könnyedén kiszúrtam az erezetes mintájú asztallapon. Ha most elfordítanám egy pillanatra a fejem, majd újra vissza, azonnal tudnám, hogy hová kell néznem. Nem is gondolnánk mennyire könnyű befolyásolni az agyunkat. Ugyanakkor mennyire nehéz észre vennünk, ha mások befolyása alá kerülünk.
Mintha villámcsapás érne, kellemetlen, jeges fuvallat kúszik fel gerincem mentén, a hányinger keserű epeként kapaszkodik fel nyelőcsövemen. Nagyokat kell nyeljek, hogy visszakényszerítsem a gyomromba. A gyilkosság után több rendőr is kihallgatott. Voltak az együttérzőek, akik csupán néhány, kevésbé kényes kérdést tettek fel, volt az a réteg, aki mindenféle kertelés nélkül belecsapott a lecsó közepébe, az áldozatról faggattak, és voltak azok, akik a helyzetet kihasználva undorító, mocskos részletekbe mentek bele, olyanokat kérdeztek, amik a nyomozást nem lendítik előre, de nekik legalább volt mire maszturbálniuk otthon...
-Szerintem olyan világot élünk, ahol komolyabban kellene venni a nőket, főképp ezeket a zaklatási ügyeket. Mert ha sok van belőlük, az azt jelenti, hogy történik valami rossz, ami ellen végre igzságosan, keményebben felkellene lépni. Őszintén remélem, bíró úr, hogy maga igazságosan ítél, amikor egy-egy zaklatási ügy kerül a kezébe. - Mondandóm végén igen jelentőségteljesen, már-már szigorúan pillantok fel a szemeibe, elszántan állva tekintetét.
Segítőkészsége álszentségtől, hazugságoktól bűzlik. Túl nyájas, túl tenyérbemászó, hogy komolyan tudjam venni akárcsak egy percre is. Ő is csak egy a sok közül, aki a törvényt szolgálják, és azt nyilván úgy teszik, hogy valakinek, a felsőbb rétegben kedvező eredményt hozzon. Ez az egész -mint ahogyan sok minden más is-, nem szól másról, csak a pénzről, a hatalomjátékról. Apa mesélt erről egy, s mást, megdöbbentő, hogy mennyire széthúz az igazságszolgáltatás.
Kérdésére, miszerint felismertem-e a zaklatómat, némán, ám nagyon is feltűnően méregetni kezdem őt. Tetőtől talpig végig vezetem rajta a tekintetem, had érezze csak bűnösnek magát, még ha esetleg nem is tett semmit.
-Nem vagyok benne teljesen biztos. De így, hogy beszélünk róla, talán kezd tisztulni a kép. - Amennyiben ő másképp nem cselekszik, felveszem vele a szemkontaktust, már-már zavaró is lehet, ahogyan szuggerálom, némán manipulálom a szemeimmel.
-De az apám rendőr. Elég magas ranggal rendelkezik. Megemlítem neki, hogy járjon utána a dolognak. Igen, ez lesz a legjobb. - Bólintok is egyet, de ez már sokkal inkább magamnak, mintsem neki szól. Eszem ágában sincs apát még nagyobb szarba keverni, mint amilyenbe már most is van miattam, és különben sem vagyunk túl jó viszonyban ahhoz, hogy egy kellemes, ötórai tea mellett megbeszéljük, már megint ki akar szexet az édes kislányától. Nem akarom bajba sodorni. Egyáltalán nem!
-Híresség? Nem... azt nem mondanám. - Zavarodottan, sokkal inkább szégyenkezve hajtom le a fejem, figyelve ahogyan a megszáradt, fekete színű körömlakk darabkák szanaszéjjel röpködnek, miközben idegességemben kapargatom őket.
-Hallott már a Duval ügyről? Az internetes, webcamerás eset... - A mai napig szégyenérzettel tölt el, ha beszélnem kell róla. Ez most sincs másképp. Több ütemet is kihagy a szívem, mikor felnézek az arcára, azon aggódva, vajon milyen kifejezést fogok rajta viszont látni?
-Biztos hallott már róla. Amikor a pénzért, interneten vetkőző lány élő, egyenes adásban szemtanúja lesz egy gyilkosságnak. - Tárom fel az igazságot, ha eddig nem lett volna teljesen tiszta a számára, miről is van szó pontosan.
-De hát mindenki követ el hibákat, vannak akik kisebbeket, és vannak akik óriásiakat, nem vagyunk egyformák, igaz Mr.Stockton? - Kérdezem ártatlanul sopánkodva, majd magamhoz húzom a táskám, s felállva, az összepakolt diavetítőhöz indulok.
-Vissza kéne vinni ezeket a szertárba. - Biccentek fejemmel jelzés értékűen a műszerek felé.
-Nem lenne szerencsés, ha valakinek feltűnne, hogy mennyi ideje vagyunk már bent. Szeretnék elkerülni egy újabb egyetemi pletykát. Ugye megérti? - Ezzel elindulok az ajtóhoz, s ha ő is velem tart, sietősen haladok végig a folyosón, kissé magam mögött hagyva, igyekezve valóban elkerülni egy újabb alaptalan sztori kirobbanását, amivel utána hetekig címlapon lennék újra. Mint mindig, most is próbálom ignorálni a folyosón, a hátam mögött összesúgó diáktársaimat. A közeledő szertárajtó mentsvárnak tűnik.
Odaérve, a megfelelő kulccsal fel is tárom az ajtaját. A szóban forgó helyiség elég kicsi két ember számára, mondjuk úgy, egy ember még viszonylag kényelmesen tud forgolódni a polcok között, kettő már aligha fér el egymástól.
-Remélem nem ítél el... - Bukik ki belőlem, magamat is meglepve, miközben pakolni kezdek.


mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptyHétf. 19 Dec. - 23:37
Szeretem a bátor nőket, hogy azt hiszik, képesek szembeszállni velem, hogy úgy hiszik a bennük lévő kurázsi elég ahhoz, hogy valamit megtörjenek bennem és visszavonulóra kényszerítsenek. S ahogy Foxy a szemembe néz, ahogyan már-már a lelkem legmélyére próbál belelátni, úgy fogadom a mások által talán agresszívnek minősíthető arckifejezést. Támadása azonban, ha ezt lehet annak nevezni, eredménytelenül pattog le rólam, s inkább szül valami hasonló akciót, nem engedve el az ő pillantását.
De miért is lenne ez másként? Hiszen amikor ott ülök a tárgyalóteremben, a világ mocskát és selejtjeit látom, némelyik bűnlajstroma olyan hosszú és olyan véres, hogy abba a gyengébb idegzetű belerokkanna, s nekem mindent meg kell tennem annak érdekében, hogy a helyükre tegyem őket. A sértések, a szúrós tekintetek, a köpködés, az ordítások és még ki tudja micsodák, amiket kapok tőlük szinte meg sem közelíti azt, amivel most a lány próbálkozik, s amit csak csacskaságként könyvelek el magamban. - Óvatosságra inteném azzal kapcsolatban, hogy belevonja az édesapját, hiszen akár részrehajlással is megvádolhatják. Természetesen beszéljen vele, mondja el neki az esetet, de a megoldást ne tőle várja, eléggé rosszul venné ki magát, ha része lenne a nyomozásban. Talán képtelen lenne uralkodni az érzésein, vagy éppen azok miatt rossz útra terelné az ügyet. Lebeszélni azonban nem szeretném semmiről, ez az Ön döntése!
Még mindig őt nézem. Ha lankulni látom a figyelmét, egy kicsiny mozdulatot teszek, hogy újra magamra irányítsam a tekintetét, ha ernyedni látom tekintetének szúrósságát, apró köhintéssel ingerlem az imént még olyannyira erős, de pillanatokra elhussanó szúrósságot. S ahogyan beszélni kezd a "Duval ügyről", úgy látom megtörni az előbbi magabiztosságot. Lehet, hogy jó színész, de nekem nem tud hazudni, a szégyenérzet kiült az arcára és én minden egyes másodpercét élvezem annak, ahogyan átalakultak a vonásai.
- Munkámból adódóan nem szoktam híreket olvasni, a tárgyalóteremben nem befolyásolhat semmi külső forrás, találgatás, pletyka vagy híresztelés. - figyelem ujjainak ritmusos kopogását, lehajtott fejét, s ahogyan felnéz, még mindig azt a rezzenéstelen arcot láthatja, amit az előbb saját maga hívott életre, amit ő idézett meg illékony bátorságával. - Így viszont már értem, miért érintette ilyen érzékenyen az ostoba kijelentésem... Kérem bocsássa meg az érzéketlenségemet!
Kérdésére azonban nem válaszolok, legalábbis egyelőre megtartom magamnak a választ, amit bekészítettem és inkább figyelem lépteit, amint a vetítőhöz ér és magához veszi azt. Csak biccentek, majd követem őt, és arra is igenlően bólintok, amikor a pletykákat elkerülendő akarja elhagyni a termet.
Követem őt, de minden egyes mozdulatát figyelem. Minden léptén látom, mennyire sietős neki, mennyire igyekszik lezárni ezt az estét, és szabadulni tőlem, de azt sem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy a campus közössége összesúg körülötte. Eltakart szavak, lenéző pillantások, elfolytott nevetések, hallható suttogások között vezet az ösvény, ami a szertárig vezet, s ő csak halad előre, céltudatos elszántsággal, nekem mégis úgy tűnik ez az egész, mintha menekülne. Biztos vagyok benne, hogy kényelmetlen számára velem beszélgetni és akár mutatkozni, de ez a viselkedés nem az, amit megismertem tőle a webkamera előtt. Ott ő volt az, aki uralni próbált mindent, és voltak esték, elejtett pillanatok, amikor elhittem neki, hogy kontroll alatt tartja az ácsingózók hordáit, de szemeiben mindig ott volt az a piciny bizonytalanság, mely most nagyságrendekkel erősebben árad belőle, mint eddig valaha. Menekül, kiutat keres, pedig büszkén felvállalhatná, beleállhatna a vitákba, s felejthetné a lezser ruháit, viselhetne inkább feszülős felsőket, miniszoknyát, magassarkút... Kit érdekel, ha megnézik? Ha összesúgnak mögötte? Féltékenyek, haragosak rá, mert olyan dolgot tett, amire ők képtelenek, amihez ők gyengék lennének.
Látom, ahogyan kinyit egy ajtót, eltűnik a szobában, én pedig kicsit lemaradva, kicsit lelassítva egy mobilt veszek elő, melyben egyetlen telefonszám van elmentve és pár gombnyomással már el is küldöm róla az üzenetet.

Szívesen vennék egy újabb képet. D

Majd kikapcsolom a szerkezetet, és újra elrejtem zakóm zsebében.
- Nem ítélek, hogy ne ítéltessek... Tudom, furcsának tűnik ez a kifejezés egy bírótól, de hiszek abban, hogy meg kell ismernünk valakit ahhoz, hogy véleménnyel legyünk felőle. - körbenézek az apró szertárban, amit egyetlen szóval tudnék jellemezni: csapda. Kizárt dolog, hogy bemenjek vele, hogy összezárom magunkat egy ilyen szűk térbe, így inkább megállok az ajtóban és úgy folytatom. - Az előbb kérdésére válaszolva, valóban nem vagyunk egyformák és mindannyian követünk el hibákat, de az ember mértéke, hogyan kezeli ezeket a próbákat. Hagyja, hogy meghatározzák vagy tanul belőlük. Ön hogyan vette ezt a próbát Ms Duval? Elmenekült előlük vagy megedződött tőlük?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptyKedd 27 Dec. - 16:41

Jensen&Lory
You look like an angel, talk like ang angel, but I got wise, YOU'RE THE DEVIL...

Nem tudom miért, és hogy hogyan működik ez az egész, de néha egyszerűen már az első találkozás rávilágít a másik fél valódi énjére. Mr.Stockton túl udvarias, túl kedves ahhoz, hogy mindez igaz legyen. Nem, ilyen nem létezik! Tőlem lehet ő akár az atyaúristen is, túl mesterkélt ez az egész. Mintha valami két személyes színdarabba csöppentem volna, ahol a másik félnek előre megvan írva a szövege, nekem pedig rögtönöznöm kell.
Nyilván ismeri a jogot, a törvényeket, hiszen nem kis teher nyomj a vállait amikor ott ül a tárgyalóteremben, és idegen emberek sorsa, élete fölött kell döntenie. Biztos volt már néhány álmatlan éjszakája miatta. S talán pont ez az amiért jogosan gondolhatnám róla, hogy amikor lelép a pulpitusról, leveti bírói talárját, feszültséglevezetésként neten vetkőző fiatal lányok után csorgatja a nyálát. De lehet, hogy nem is feszültséglevezetésről van szó. Hanem ez az ő valódi arca, csak jól titkolja.
-Köszönöm Bíró úr, megfogadom a tanácsát. Az édesapámat semmiféleképpen nem fogom belekeverni azt hiszem. Talán inkább majd a következő kihallgatáson megemlítem a dolgot a nyomozónak, és megmutatom neki a beszélgetést. Remélem azzal majd eltudnak valamerre indulni. - Bizakodó mosolyt tettetek, s közben nem tudok nem az sms váltás mocskos, beteg részleteire gondolni. Hogy konkrétan megfenyegetett, amennyiben nem kopogtatnak nála a zsaruk, úgy nem kell tartanom semmitől. Egyenlőre nem akarok arra gondolni, mi fog történni akkor, ha a rendőrségnek mégis csak sikerül kideríteniük, ki munkálkodik a vonal túloldalán. Nehéz nem ezen agyalnom, minden percben ólomsúlyokként telepszik rá a mellkasomra, az összes levegőt kipasszírozva a tüdőmből.
Bocsánatomért történő esdeklése hallatán csak egy aprót biccentek a fejemmel, jelezve, hogy felejtsük is el ezt az egészet. Kavarogni kezd a gyomrom ettől a mézes-mázas, túlságosan is udvarias modorától. Lehet, hogy a bíróságon ezt is beléjük verik, de szerintem amit ő csinál, az már túlzás.
-Felejtsük el! - Zárom le csupán ennyivel. Már így is túl van ragozva.
Amint átlépem a küszöböt, megkönnyebbülten fellélegzem, pedig a folyosó zsúfolásig telve van diákokkal, akik a hátam mögött sugdolóznak, gúnyolódnak. Mégis úgy érzem, ez semmi ahhoz képest amit odabent át kellett élnem. Nem gyanakszom, mikor megérzem rezegni a mobilom. Félrehúzódva megtorpanok, hogy elővehessem. Az ismeretlen szám, és a benne álló üzenet valóságos feszültség cunamit indít el bennem, amitől máris szaporábbá válik a légzésem, a pulzusom az egekbe szökik. Hirtelen elnémul a folyosó nyüzsgő forgataga, s csupán a fülemben doboló vér lüktetését hallom azzal a fura, magas frekvenciájú sípolással, ami ájulásközeli állapotban szokta beférkőzni magát az agyamba. Félrehúzódom az egyik ablakhoz, megtámaszkodom a párkányban. Ujjaim annyira remegnek, hogy csupán többszöri próbálkozás után vagyok képes lezárni a képernyőt, és csúsztatni vissza a telefont a helyére. Valamikor ekkor pillantok a hátam mögé, és mintha látnám ahogyan Mr.Stockton egy mobilt dug zakója zsebébe. Ettől a mozdulatától egyszeriben elönt a jeges verejték, lassan eluralkodni látszik rajtam a pánik. Nagyokat nyeldekelve kényszerítem vissza a gyomrom felől érkező kesernyés epét, igaz egyre nehezebb úrrá lenni az érzéseimen, s ezen a bíró úr közeledése sem segít. Sőt... inkább csak ront a helyzeten. Fogalmam sincs hogyan keveredünk el a szertárig. Az agyamat ostromló gondolatok vagy százával támadnak. Kezdem elveszíteni a kontrollt felettük. Zaklatottságom szülte könnyeim elhomályosítják a képet. Ennek ellenére nagyon is tisztán látok. Vagy csak azt hiszem... Lehet, hogy egy ártatlan félreértés az egész. Lehet hogy pont akkor nézte meg az időt a telefonján amikor én az sms-t kaptam. Lehet, hogy csak egy üzenetet írt a feleségének, hogy kicsit késik, de vacsorára hazaér. Van egyáltalán felesége?!
-Őőő... aha... biztos így van, hogyne. - Idegesen kapkodok, nem is igazán értelmezve a hallottakat. Mint egy beprogramozott gép, vagy robot, hebegek-habogok össze-vissza. Nagyon jól tudom hova való a vetítő, mégis össze-vissza forgolódok ezen a néhány négyzetméteren, a két polc között, mintha legalábbis olyan sok választásom lenne. S bár alig jutnak el hozzám a szavai, kérdése mégis utat tör magának az agyam azon részéhez ami még képes racionálisan gondolkodni, döntéseket hozni. Ennek hatására minden eddigi mozdulatom félbe marad, végre felé fordulok, felnézek az arcára, egyenesen a szemeibe.
-Azt hiszem a legtöbb kérdésemre megtaláltam a választ, bíró úr. És ha megbocsájt, most mennem kell. Az anyám már vár. Viszlát! Ha követi a "kijárat" feliratú táblákat, a portánál fog kilyukadni. További sikeres munkát! - Amennyiben elállja a szertár ajtaját, úgy összébb húzom magam, és oldalazva, közé és az ajtófélfa közé préselve magam, szabadulok ki. Futólépésben szelem a folyosókat, egészen a kijáratig loholok ahol már valóban vár az anyám a kocsiban...




i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem EmptyKedd 27 Dec. - 21:21
Minden csak viszonyítás kérdése... Ez egyik félnek öröm, szórakozás, mérhetetlen boldogság lehet egy-egy történés, míg ugyanaz a cselekedet, egy másik megvilágításban félelmet, zavartságot, keserűséget szülhet az elszenvedő félnek. S ahogy látom a kétséget Foxy szemeiben, ahogy tétován teszi helyére a kivetítőt, úgy harsog örömódát szívem, lelkem és testemnek minden apró porcikája. Úgy érzem, úgy gondolom, sikerült elindítanom egy olyan ösvényen, amire sosem akart lépni, sikerült olyan mélységekbe taszítanom önértékelését, hogy abból sosem talál kiutat. És ez ismét csak angyali énekkel és harsonák mennyei dallamával tölti el elmém minden sarkát, ismét csak bizonyítva magamnak, hogy mennyire felsőbbrendűbb, mennyire dominánsabb vagyok bárkinél.
Legalábbis úgy hiszem, végigmérve őt, hogy minden igaz, amit most gondolok és ennek ellenkezőjéről senki nem lesz képes meggyőzni. S ahogyan össze-vissza válaszol, ahogyan kitér tekintetem elől, ahogy idegesen forgolódik, újabb bizonyítékot jelent számomra.
- Talán valami nincs rendben? Nagyon idegesnek tűnik... - választ azonban már nem kapok erre a kérdésemre, hiszen kilép a szertárból és azonnal a kijárat felé szalad.
Felsóhajtok, majd becsukom a szobácska ajtaját és bezárom, a kulcsokat pedig a zsebembe teszem, talán egyszer vissza is adom majd neki.
- Szia Drágám! ... Nem, még akadt pár kérdés az előadás után, azokra válaszoltam, de már végeztünk. - feleségem hívott fel, s nyugtattam őt, hogy nemsokára hazaérek. - Nem, még benézek Dustinhoz, tudod mennyire megharagszik, ha nem látogatom meg, amikor a Columbiara jövök.
Természetesen az is hazugság volt, hogy nem ismerem ki magam a campuson, hiszen elég gyakori vendég vagyok itt. No nem előadásokat tartani, de fenntartani régi barátságokat, ismerettségeket és néha-néha szerelmeket. És valóban meg fogom látogatni az egyik régi kollégámat, aki később a tanításban találta meg életének célját, de miután elköszöntem tőle, pár ajtóval az irodája mellett már várnak rám. Megkötözve és mindenre készen.

//Köszönöm a játékot!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Mallory && Jensen -- Columbia egyetem
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Susan & Andrew || Columbia Egyetem campusa
» Brad &Mira ~ Columbia,NY- 1991.
» Egy tálban az ellenséggel --- Mallory && Jensen
» R. & E. - Egyetem
» I'm a mess - Shane&Mallory

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: