New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 63 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 52 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:58-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 00:46-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:04-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:31-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 23:24-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 22:36-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 22:32-kor
Elodie C. Harland
tollából
Tegnap 22:25-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
TémanyitásInside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn EmptyKedd Szept. 12 2023, 10:40




Mallory&Evelyn



"We made these memories for ourselves
Where our eyes are never closing
Hearts are never broken
And time's forever frozen, still"


Miután Charlotte elment, beiktattam egy gyors átöltözést. A felkontyolt hajamat kiengedtem, lecseréltem azt a gyilkosságra is alkalmas tűsarkút és egy kényelmes, de még mindig tárgyalásokra is alkalmas, sárga-fekete szettre cseréltem. Olyan volt, mint fellélegezni. Persze én is imádok csinos, szép, meg minden ilyen lenni, de alapvetően az alap stílusom nagyon nem ilyen.
-Lory!!!! -néztem az érkező lányra úgy, mint aki csodát tett, pedig még meg sem szólalt. Olyan lendülettel ugrottam elé, aztán fogtam meg a kezeit, hogy ezen még én is meglepődtem. Gyorsan kezdtem el húzni magam után, hogy ledobhassuk magunkat a kanapéra, ami egyébként fotózási kellék volt.
-Ne haragudj... csak... még mindig sokkban vagyok. -pislogtam magam elé hatalmasakat.
-Az a helyzet, hogy össze kell hoznunk egy elég komoly megbízásra egy árkalkulációt. Vagyis azt az ajánlatot majd megcsinálom, de fel kellene osztanunk a munkát egymás között, illetve meg kellene nézni, hogy mi az, ami eleve a rendelkezésünkre áll hozzá. -néztem rá egy bocsánatkérő mosollyal.
-Említettem, hogy ma találkozóm lesz egy francia cég itteni vezetőjével. Charlotte Dupont a nő neve, és kiderült, hogy az itteni székhelyük megnyitóját szeretné velünk megcsináltatni, pontosabban annak a grafikai, művészi részét. A téma az 1920-as évek lesz, a szesztilalmas-csempészes része inkább. Színek a szürke, fekete, piros, arany, fehér. Illetve kellene egy plakát is az édesapja képével, ami nem fotós, hanem rajzolt lenne. Mivel kettőnk közül te tehetségesebb vagy a szénceruzás portrék készítésében... megtennéd, hogy ezt a részét magadra vállalod? A/4-es méretben kellene. Ha egy megvan, azt utána tudjuk sokszorosítani. -néztem rá kérdő várakozással, miközben felkeltem, hogy megcsinálhassak mindkettőnknek egy kávét. Ez nem két perces művelet lesz.
-Tessék. Így iszod, ugye? -adtam át neki a bögrét egy mosollyal.


BEE





Do stuff that scares you on a regular basis.
I think it's good for the body and for the mind.


Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Evelyn Wolf
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn E21c4b7e23de1dcaaf2968abb7a7c0a4cbbc116c

Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 45c51947c0d73e33cb9b2f302bf423f51e200147
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
cinnamon girl
★ családi állapot ★ :
waiting for my perfect pebble
★ lakhely ★ :
Brooklyn, NYC
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 195b800d6ff507f070a7adbc64db05b49fb75ec5
★ idézet ★ :
Stick up for what you believe in
and never, ever feel that you can't say something or speak your mind.
★ foglalkozás ★ :
Melange of Art
★ play by ★ :
Grace Van Dien
★ hozzászólások száma ★ :
308
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Bb5503cabab1334434b55076d327c427f1260db8
TémanyitásRe: Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn EmptyPént. Szept. 15 2023, 08:25


Evelyn&Lory

I'am healing, slowly...
Mióta visszajöttünk Párizsból, olyan szinten felgyorsult az életem, hogy alig bírom követni. Sose gondoltam volna, hogy egyszer ilyen formában fogok nyilatkozni a nem teljesen százas féltesómról, de Pierre életszemlélete új kapukat nyitott meg előttem. Legalábbis elkezdtem más szemmel nézni a világra. S ahogy most a fürdőszobában állva a tükörképemre bámulok, olyan érzésem támad, mintha valaki más tért volna haza, mint aki pár héttel ezelőtt maga mögött hagyta az Egyesült államokat.
-Minden rendben lesz. - Tegnap óta ezt mantrázom. Ezzel kelek, ezzel fekszem. Nem hittem volna, hogy Evelyn nekem adja a munkát, azt meg pláne nem, hogy valóban komoly szándékai, tervei vannak velem. Azt gondoltam, hogy ez az egész csak valami alkalmi dolog lesz. Hogy majd pár havonta jön felőle egy email néhány tervezés megkereséssel, és utána hónapokig megint nem történik semmi. Épp pszichológia előadáson ültem, ami az utolsó órám volt, mikor Evelyntől záporozni kezdtek az sms-ek, a benne szereplő tervektől pedig én magam is izgatottá váltam.  Mondhatjuk, hogy alig aludtam, mégsem érzem magam különösebben fáradtnak. Egyszerre izgulok, és nyilván van bennem valamennyi félsz is. Mi van akkor, ha ez az egész munka csak valami hazugság, egy átverés, hogy odacsábítson, és csak a megfelelő alkalmat várja, hogy lecsaphasson, hogy egy egész tömeg előtt járathasson le?! A mosdó fölötti tükrös szekrényhez nyúlok, ahonnan már szinte rutin szerűen emelem ki a hajvitaminommal együtt az antidepresszánsomat, amit a pszichiáter írt fel. Nem tárolhatom a szobámban. Sokáig még annyi engedményt se kaptam, hogy ha a szobámban nem is, legalább egy, attól független helyiségben legyen tartva, ahol bármikor hozzáférhetnek anyuék, hogy ellenőrizni tudják, nem-e fogyott esetleg belőle több, vagy épp kevesebb, mint ami elő van írva. Aztán lassan átkerült a fürdőszobába, aminek az ajtaja előtt hónapokon keresztül, mindig őrködött valaki a családból, amikor bejöttem... Azt mondják, hogy már nem ellenőriznek, de még mindig képesek szemenként átszámolni. Pontosan jól emlékszem, hogy tegnap este úgy raktam vissza a polcra, hogy az az oldala, amin a címke van, befelé volt fordítva.
Félrevont szájjal vizslatom a gyógyszeres dobozon szereplő nevet. Az én nevemet. A kellemetlen mellékhatásokra gondolok, majd kiveszem a szokásos, reggelre előírt egy szemet, és végig nézem, ahogy szépen végig bucskázik a lefolyóba, a biztonságkedvéért a vizet is ráengedem.
-Az első hivatalos munkanap! - Rikkantja anya, amint belépek a konyhába, s derült mosollyal az arcán felém tart tártkarokkal. Legszívesebben kitérnék az ölelése elől, de az túl feltűnő lenne, így inkább csak összeszorítom a fogaimat, és hagyom, hogy megtörténjen, még viszonzom is a gesztust.
-Apának nem szólsz róla, ugye? Tudod, hogy mennyire kiborulna...
-Csak ne menjen az egyetem kárára. - Tűr egy kiegyenesített tincset a fülem mögé, amit én azonnal vissza is igazítok oda ahonnan elsöpörte.
-Pierre azt mondta, hogy majd ő beszél vele róla. - Unottan megforgatom szemeimet a párizsból ide költözött féltestvérem említésére. Mióta bevette New Yorkot, és ideiglenesen hozzánk költözött, olyan mintha mindenhol ott lenne. Majd Pierre megoldja. Majd Pierre beszél vele. Majd Pierre érted megy. Majd Pierre megcsinálja. Néha olyan érzésem van, mintha valami szent lenne, de legalábbis a családunk őrzőangyala, a hős megmentő, aki majd egyben tartja azt, ami csupán egy hajszálon csüng a mély, halálos szakadék fölött már évek óta...
-Nem reggelizel mielőtt elmész?
-A stúdióhoz közel van egy kézműves pékség, majd ott veszek valamit. Szerintem még Evelyn se reggelizett, majd egy croissant fölött megbeszéljük a programot.
-Ez az Evelyn csak a főnököd, vagy a barátnőd is? - Érkezik váratlanul a kérdés, mikor már a bejárati ajtó kilincse után nyúlok. Felsóhajtok.
-Igyekszem anya. - Érkezik az igazán velős, de lényegre törő válasz. Scarlettékben az utóbbi időben csak csalódni tudtam, talán tényleg itt az ideje új emberek felé nyitnom. Hátha ott lakozik közöttük az igazi.
Hogy szociális szorongásomat leküzdjem, úgy döntöttem, nem kérem ma el a kocsit, és kiteszem magam a tömegközlekedés okozta stressznek. Egészen csendben, nyugodtan telik az út, el se akarom hinni. A metróról leszállva valóban teszek egy kitérőt az anyának említett pékségbe. Elviteles poharakban kérek máris két lattet, majd pár percig hezitálok, hogy vigyek-e Evelynnek is valamit reggeli gyanánt. Mi van, ha már evett? Ha nem eszik ilyeneket? Mi van, ha tőlem nem fogad el semmit, mert átragaszthatom rá a mocskomat?! Végül a mögöttem felgyűlt tömeg zúgolódása felráz sötét gondolataimból, és egy egész box, mindenféle mázzal, díszítéssel megszórt fánkkal, s két szendviccsel távozom. Evelyn örömteli fogadtatása teljesen ledöbbent. Jó értelemben, természetesen. Amint megbizonyosodom róla, hogy csak ketten vagyunk, kezdeti szorongásom is lassan oldódni látszik. A szívem hevesebben kezd dobogni, amint szemlélteti a projekttel kapcsolatos terveket, egészen felvirulok a felkérés hallatán, miszerint nekem kellene portrét rajzolnom a nő apjáról. Hasznosnak érzem magam. Végre!
-Hűű... hát váó! - Motyogom meglepetten, majd egy kissé félénk mosoly kezd lassan szétterülni az arcomon. A pékségből beszerzett zsákmányt a dohányzóasztalra teszem, én magam pedig helyet foglalok mellette a kanapén, tenyereimet a kezembe nyomott bögre körül melengetve.
-Én is hoztam kávét meg fánkot, szendvicset... - Mosolygok felé szelíden, fejemmel az asztal irányába bökve, s ahogy Evelyn mesélni kezd a projektről, úgy az aggodalmat tükröző ráncok is lassan kisimulnak a homlokomon, és a mosolyom már sokkal őszintébb, lelkesebb, mint ezelőtt.
-Nem rossz ómen ezeket az időket visszahozni egy céges megnyitón? Mármint, akkoriban sok illegális szeszgyárat felszámoltak. Én lehet, hogy inkább a Wall Street farkasait választottam volna. - Bár tudjuk, hogy vannak sem lett épp happy end a vége. Hirtelen eszembe jutnak a témával kapcsolatos filmek. Mint például a Nagy Gatsby vagy épp a Szenvedélyek viharában, ami számomra egy örök, megunhatatlan klasszikus. Amit ha megnézek -és mindegy hogy hányszor-, utána még napokig a hatása alatt vagyok. Nem szokásom édeset reggelizni, s bár kezdek oldódni, a gyomrom még mindig össze van szűkülve a bennem lévő feszültségtől, ezek ellenére feltárom a dobozt amiben töltött, és töltetlen, színes, cukormázzal leöntött fánkok sorakoznak. Kicsit meglökdösöm Evelyn felé a dobozt, jelezvén, hogy vegyen belőle bátran, majd én is kiemelek belőle egyet. Szükség lesz a cukorra, hogy kicsit felpörögjünk, bár mostanság annyit van üres járatban az agyam, és annyira szeretek ezekben a régi időkben kalandozni, hogy rövid időn belül záporozni kezdek agyamat az ötletek, amiket nem is vagyok rest megosztani vele.
-Arra gondoltam, hogy ha lesz főasztal, vagy valami pódium ahol beszédet mondanak, az mögött lehetne egy óriás, az egész falat kitöltő pószter, rajta különböző, a szeszcsempészet témájú filmekből egy-egy ikonikus jelenet, persze képekkel illusztrálva. Mondjuk sephiában, úgy még inkább azoknak az időknek a hangulatát idéznénk. - Magyarázom, s szinte már csaknem látom is magam előtt a kész verziót.
-A piákat, nyilván üvegestül, bele lehetne állítani régi boroshordókba. Ha lesz szivar, márpedig az ilyen nagy emberek előszeretettel szivaroznak, azoknak is lehetne valami pofás, lecsukható tárolót csinálni, szintén a húszas éveket idézve. A portrét megrajzolom szívesen, de én sokkal inkább egyet csinálnék belőle. Azt is jó nagyba, és biztos bekereteztetném, hogy egy központi helyre kiállítsam, mint a cég hírhedt atyja. - Persze ezt nyilván nem én döntöm el, de nem látom értelmét a több, kisebb méretű portrénak, valahogy elveszti a jelentőségét. Mielőtt folytatnám, újabb kortyot veszek magamhoz, majd ha ő is kivett egy fánkot, felé tartom az enyémet, az első harapás előtt amolyan koccintásszerűségre.
-Lehetne csinálni egy dartz táblát is Andrew Voltstead képével, aki az egész szesztilalmat bevezette. Vagy az már durva lenne? - Pillantok felé egy kissé kínos mosollyal, nyakig cukormázasan.
-Azt hiszem részemről hirtelen ennyi. Neked mik az ötleteid? - Pislogok rá kíváncsian. Minél többet beszélgetünk, annál inkább csökken bennem a feszültség, kezdem otthon érezni magam.


BEE


i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn EmptyPént. Szept. 15 2023, 11:43




Mallory&Evelyn



"We made these memories for ourselves
Where our eyes are never closing
Hearts are never broken
And time's forever frozen, still"


-Oh, basszus, te vagy a legjobb! Még nem ettem semmit. -el is felejtettem, hogy kellene. A délelőttöm elment Charlotte-ra, így lassan már kifutunk a reggeliből és jön az ebéd. Gyorsan le is csaptam egy szenyára, hogy aztán csak nagyokat pislogva nézhessek rá tovább. Végül egy jót nevettem a meglátásán.
-Nem úgy kell elképzelni, hogy konkrétan azt fogjuk nyomni, mint a szeszcsempészek, inkább a szabadosabb felfogást kell érteni ez alatt, egy éjszaka, amikor "mindent szabad", értelmes keretek között. A Wall Street farkasait viszont én nem támogatnám. Az tőzsde, ez tök más, ráadásul a kokain és a kurvák is elég illegális. -haraptam be az alsó ajkamat egy jót vigyorogva.
-Köszönöm, de megvagyok. -emeltem fel a megkezdett szenyámat a fánkokra pillantva egy mosollyal, hogy aztán csak figyelmesen hallgassam, amiket elkezdett mondani.
A szendvicsem még becsomagolt részét hozzáütöttem a fánkjához, egy jót mosolyogva ezen a gesztuson, aztán amint a mondandója végére ért, letettem a kaját, hogy beleihassak a kávémba.
-A hordókra én is gondoltam, viszont vannak olyan, kisebb méretű hordók, amik valójában csapok. Lehet bele rakni whisky-t, sört, mindenfélét, így szerintem az is elég hangulatos lenne, és a vendégek tölthetnek maguknak azt, amit csak szeretnének. Illetve dekorként lehetne még kipakolni pár dobozt, felcímkézve, valahogy így. -fordítottam felé a telefonomat, hogy láthassa az inspirációs képet. Nem egy nap alatt kell megváltanunk a világot, de jó, ha van elképzelés.
-Viszont szerintem nagyon-nagyon jó ötlet ez a hordós megoldás. Lehetne azt, hogy ezekbe jeget teszünk és így hűtjük a még üveges, utántöltésre szánt italokat. Ehhez elég lenne csak egy ember, aki, ha elfogy valami, utántölti és kész. Így nem szopatnánk le egy teljes bár személyzetet sem, hanem sajnos azt az egyet, aki megnyerné magának. -ezért lenne jó Aziel nightclubja, az úgy is éjszaka van nyitva, érthető okokból.
-Még nincs helyszín sem, és a zenekar sem fix, ahogy a vendéglista sem, így annyira nem tudunk tervezni azzal, hogy mit hova rakjunk, mekkora helyünk lesz. De a dekorálás nem a mi feladatunk. Nem vagyunk dekratőrök, ez egy grafikus cég. -ezt Charlotte-nak is elmondtam, ő csak annyit kért, hogy ha van időm, felügyeljem a dekorálást.
-A fő színek a fekete, fehér, a szürke, a piros és az arany lesznek. Illetve attól, hogy szabadabb oldalt képviselünk, ez még egy bál lesz. A dartz túl krimós, így azt inkább vessük el. A plakát nem rossz, de az előzetes egyeztetések alapján a rajzos-festményes vonal nyert. Van rengeteg városképem, amiket én készítettem, azok szürkések, néha van bennük valami piros is, vagy egy kis sepia-s beütés. Így ezekkel dekorálhatnánk a falat. -kerestem elő a képet, amit Charlotte-nak mutattam és amit majd szeretne az irodájába tenni, ha lemegy ez az egész.
-Viszont a sepia hatású képeket semmiképp sem vetném el, szerintem nagyon jól néznének ki. Esetleg azt kellene, hogy egy nagyobb képet a nő apjáról szénceruzásan hagyni, vaaaaagy eleve úgy megrajzolni, hogy az is sepia hatású legyen, viszont a keretet én elvetném, még pedig a hatás miatt. Plakát hatást szeretnénk, ahhoz pedig nem illene. -szerintem legalábbis.
-Olyat is tudnánk csinálni, hogy kirakunk egy fotózkodásra alkalmas helyet valamelyik félreeső helyen. Ott készülhetnének képek, amikre rá tudunk húzni sepia effektust, utána is ki tudjuk nyomtatni polaroidként, és a vendégek elrakhatnák emlékbe, mivel ez egy maszkabál lesz, tehát mindenki korhű ruhát húz majd. Szerinted... jó ötlet? -néztem rá egy izgatott mosollyal.


BEE





Do stuff that scares you on a regular basis.
I think it's good for the body and for the mind.


mind álarcot viselünk
Evelyn Wolf
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn E21c4b7e23de1dcaaf2968abb7a7c0a4cbbc116c

Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 45c51947c0d73e33cb9b2f302bf423f51e200147
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
cinnamon girl
★ családi állapot ★ :
waiting for my perfect pebble
★ lakhely ★ :
Brooklyn, NYC
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 195b800d6ff507f070a7adbc64db05b49fb75ec5
★ idézet ★ :
Stick up for what you believe in
and never, ever feel that you can't say something or speak your mind.
★ foglalkozás ★ :
Melange of Art
★ play by ★ :
Grace Van Dien
★ hozzászólások száma ★ :
308
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Bb5503cabab1334434b55076d327c427f1260db8
TémanyitásRe: Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn EmptyVas. Szept. 24 2023, 07:54


Evelyn&Lory

I'am healing, slowly...
A reggeliért való hálálkodására elmosolyodom. Végre valamit jól csinálok!
Kissé értetlenül ráncolom a szemöldököm, mikor kitér arra, hogy a Wall Street Farkasainak semmi köze a húszas évek szesztilalmához. Beletelik néhány másodpercbe mire rájövök, hogy valószínűleg félreértelmezhetően fogalmaztam, avagy ő értett félre engem. Sose voltam valami történelem zseni, de azért úgy nagyjából el tudom rendezni az évszámokat.
-Persze, tudom. Én csak azt mondom, hogy az ürge helyében biztos, hogy inkább a Wall Street Farkasait választottam volna főtémának. A szeszcsempészeti idők elég rizikósak voltak, rossz ómennek tűnik egy induló cég megnyitójához. Ellenben a tőzsdével, ahol dől a lé, a hatalom, és hát igen... vannak drogok és kurvák is. De általában pont ezek azok amiktől az emberek az élet császárainak érzik magukat. - Fejtem ki egy kicsit bővebben véleményem, mint ahogy azt eredetileg szerettem volna, de nem akarom, hogy komplett hülyének nézzen, még a végén elbizonytalanodik, hogy kit is alkalmazott ezekre a nem kevés felelősséget, odafigyelést igénylő munkákra, aztán egyszer csak röpülök, mint az a bizonyos macska... Szeretném jól csinálni. Végre valamit az életben úgy igazán jól csinálni! Anélkül, hogy azon kellene aggódnom, mikor fogok hibázni,  mikor mondok olyat, amit talán nem kellene. A megfelelési kényszerem valahol az Empire State Building tetején, az önbecsülésem pedig a kénköves pokol legmélyebb bugyraiban. Jó lenne valamiféle aranyközéputat találni. Bízom benne, hogy ez a munka lesz a megoldás.
Az előbbi kis félreértés nem szegi kedvem -pár hónappal ezelőtt valószínűleg ennyitől is pánikrohamot kaptam volna, és azon nyomban felmondtam volna, arra hivatkozva, hogy alkalmatlan vagyok a munkára-, inkább csillapíthatatlan izgatottág lesz úrrá rajtam, s minél többet ötletelünk a témával kapcsolatban, úgy egyre inkább fel is oldódom.
-Ez jó! Basszus, miért nem jutott az eszembe?! - Csapok térdemre, mikor kitér arra a részletre, miszerint egyes italokat valóban ki lehetne hordóba önteni, hogy aztán annak csapjából engedhessék poharukba a vendégek.
-Várj egy pillanatot. - Nevetek jókedvűen, majd a ragacsos fánkot ráhelyezem a nyitott doboz tetejére, megtörlöm ujjaimat, és elővarázsolom a iPad-em, megnyitva a jegyzeteket. Kézujjaimat tenyérrel kifelé fordítva kiroppantgatom, majd egy széles, izgatott mosollyal nézek Evelynre.
-Készen állok! - Értem ezt arra, hogy elkezdeném felvésni az eddig megszületett ötleteket, mert hát szó elszáll, írás megmarad. Mielőtt azonban beirkálnám eddigieket, vetek egy pillantást a felém tartott mobilra. Elgondolkodva ráncolom homlokom, hogy hogyan lehetne ezt megoldani, még inkább feldobni.
-Váó, ez nagyon jó kiindulás! Ha szerzünk keményebb kartondobozokat, akrillal, ami talán annyira nem áztatná át az anyagot, szívesen megfesteném, hogy régiesebb hatást keltsen, vagy akár dekopír teknikával is tudnánk csalni egy kicsit. - Mintha valaki egy éles ágyúból lőné ki az agyamra a gondolatokat, terveket, egymás után jutnak eszembe a -szerintem-, jobbnál jobb ötletek. Hálás vagyok ezért a munkáért. Teljesen más embernek érzem magam tőle.
-A fegyverek pedig... azt talán meg tudom oldani, hogy ne kelljen vízipisztolyokkal elrontani az összképet. - Ezt csak úgy mellékesen, elég halkan jegyzem meg. Apáéknál a rendőrségen vannak úgymond leszázalékolt, kisebb és nagyobb kaliberű fegyverek is, amiket olyannyira nem használnak már, hogy csak úgy ki vannak rakva egy riasztóval ellátott üveg vitrinbe a rendőrőrs folyosóira, mint valami múzeumba. Talán meg tudom őt fűzni, bár gondolom ahhoz neki is fényesre kell nyalnia a felettesének a seggét, hogy ezt engedélyezzék. Meglátjuk.
-Oké, csak tervezünk, értem. Még a saját szobámat se tudom végérvényesen, úgy berendezni, hogy az hosszútávon megfeleljen. Havonta átrendezem. - Vonom meg finoman a vállam, eszembe se jutott hasonló. Végül inkább folytatom az eddigi ötletek felvésését. Amik még nem biztosak, azok mögé rakok egy kérdőjelet, amik különösen jónak ígérkeznek, azok mögé felkiáltójeleket.
-Csak egy ötlet volt a pószter. Gondoltam illett volna a témához. De persze, a megrendelő akarata szent, és sérthetetlen, a tiéd meg főleg! Szóval, megrajzolom azt a portrét, rajtam nem múlik. - Nevetek fel halkan.
-Az alanyról viszont majd szükségem lenne egy fotóra. Olyanra, amin az arcának vonásai jól kivehetők. - Jegyzem meg, még mielőtt megfeledkeznénk róla.
-Váó, ez csodás! Aki ilyeneket fest, annak nem is értem mi szüksége van rám. - Jegyzem meg, csupán viccből.
-A googleben rengeteg, a szesztilalom idején készült, fekete-fehér fotó van, azokat megrajzolhatom szénceruzás teknikával. Persze, nem részletről részletre mindent lemásolnék, mert az rengeteg meló és idő, de mondjuk a te városképedhez hasonló, elmosott teknikával. Ha akarunk még hasonlókat, gondolkozhatnánk ebben a stílusban, és akkor a festmények egységesek lennének, a vendégeknek nem lenne az az érzésük, hogy kavalkádba kerültek. - Lassan, de biztosan kezd minden darab a helyére kerülni, s szinte már csaknem látom is magam előtt, hogyan fog ez az egész kinézni.
-Oké, megoldom. Az apja portréját bízd csak ide! - Húzom ki magam egy lelkes mosollyal egyetemben, meg is kopogtatva öklömmel a mellkasomat.
-Szerintem rohadt jó! - Lelkesülök fel, már ha az izgatottságom még képes az eddigieknél is magasabb szintekre törni, s ahogy az imént a szendvicset a fánkkal összekoccintottuk, most ugyanúgy emelem felé az általa főzött kávéval teli bögrémet. Legszívesebben a nyakába ugranék.
-Mi is ott leszünk majd? Mármint, ragaszkodsz hozzá, hogy én is ott legyek? - Kissé félve, rengeteg kétellyel teszem fel a kérdést, ezek az érzések az arcomra is kiülnek, ha jól figyel, de azért próbálom a kávés bögre mögé rejteni. Az előzményekre való tekintettel, nem tudom készen állok-e, hogy csak úgy elvegyüljek egy ekkora tömegben ahol bármikor bárki felismerhet, de nem is bujkálhatok örökké.
-Nekünk is be kell majd öltözni? - Annak azt hiszem örülnék. Kevésbé lennék feltűnő jelenség, ha el tudnám maszkírozni az arcom. Bár, szerencsére nem én leszek az est fénypontja. Remélem!

BEE


i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn EmptyVas. Szept. 24 2023, 09:27




Mallory&Evelyn



"We made these memories for ourselves
Where our eyes are never closing
Hearts are never broken
And time's forever frozen, still"


-Az ürge egy nő. –de ezt mondtam is, de jobb, ha tisztázzuk.
-Illetve… nem kell ennyire görcsösen megmagyaráznod a dolgokat. Tudom, hogy nem a kettőt keverted, Lory. Értettem azt is, hogy miért gondoltál volna inkább ez utóbbira, de amúgy nem mindenki ettől érzi magát az élet császárának, és ők nem bankárok, vagy brókerek. Ráadásul szerintem az visszásabb, ha sztereotip képet festve akart volna tematikus bulit rendezni. Egy maszkabál misztikus, túlfűtött, erotikus és szexi tud lenni. Szabados. Ez kell ezeknek az embereknek. –néztem rá egy mosollyal kísérve. Nekem nem kell görcsösen megfelelnie, vagy szabadkoznia, megmagyaráznia dolgokat. Ettől nem fogom kevesebbnek gondolni, mert ő másképp szervezte volna a dolgokat. De nem mi a tisztünk beleszólni ezekbe.
Jót mosolyogtam a reakcióján a hordókra, majd csak bólogattam, amikor elővette a kütyüjét és jegyzetelni kezdett. Már nagyjából felírtam magamnak én is ezeket a terveket, de jó, ha mindkettőnknek megvannak, hogy egyformából tudjunk dolgozni egymástól függetlenül is. Tetszik a lelkesedése, de jó, ha vannak korlátok és keretek, amik közé be vagyunk szorítva, mivel ez egy komoly megbízás, és nem akarok hibázni, vagy túlzásokba esni.
-Mindenképp más technikával szeretném megoldani ezeket, nem ilyen „gyerekzsúros” megoldással, de ezek csak a kiindulási, ötletelési fázisok. És nem kell egyedül megfestened őket, ezért vagyunk ketten. Csapatmunka, tudod. –villantottam rá egy újabb mosolyt. El kell engednie ezt a görcsös megfelelési kényszert, mert ebbe fog beleroppanni. Értem, hogy voltak problémái, ahogy azt is, hogy nem kis traumán ment keresztül, de ettől még az élet sajnos megy tovább. Jó, ha elfoglalja magát, ez a munka talán segít neki a továbblépésben és fejlődésben. Jó lenne, megérdemelné végre.
-Nem szeretnék sem vízi, sem igazi pisztolyokat. Ezek a műanyagból, papírból kivágott, vagy épp lemezből készültek tökéletesen megfelelnek majd. Illeni fog a tematikához. Egyrészt nehéz lenne csak úgy beszerezni őket, másrészt, ha mégis ilyesmire adnám a fejem, akkor már vannak élethű kellék fegyverek, így könnyen megoldható a beszerzés. Még egyeztetek ezekről Charlotte-tal, és ha az élethűbbek nyernek, akkor elmegyünk vásárolni. –nem szeretnék kellemetlenséget okozni neki, és jobb, ha nem keverünk ide használaton kívüli, de igazi pisztolyokat és puskákat. Annyira nem vagyok oda értük, hogy a falra is ezt szeretném tenni.
-Oh, ez ismerős. Mivel az én lakásomban rengeteg a növény, valamit mindig variálok. Meg imádom a vintage cuccokat, szóval nálam mindig van valami új kincs, legyen az bútor, vagy egy apró tárgy. Örülök, ha nem én vagyok az egyetlen ilyen „variáló művész.” –tartottam is az öklömet egy pacsira ennek fényében. Mi, átrendező bajnokok tartsunk össze.
-Jaj, dehogy sérthetetlen!!!! ha valamelyik ötletem béna, nyugodtan mondd meg. Ezért ötletelünk ketten. –azért, mert enyém a Melange, még nem leszek egy mindenkit elnyomó, akaratos nőszemély. Csak szeretem, ha a munkában minden precíz. Ettől nem leszek egy… igazi rohadék, aki nem hallgat másokra. Ugye?!
-Már szóltam róla Charlotte-nak, azt mondta, hogy szerez nekünk képet. –bólogattam arra, hogy kell neki egy olyan kép, amin jó kivehető a rajzának alanya.
-Köszönöm szépen, nagyon édes tőled. –pislogtam rá kissé zavartan, amikor megdícsérte a városról készült képemet.
-Nekem rengeteg hasonló képem van, ami különböző városokat ábrázol, de egy-két portré tényleg belefér még hasonló technikával, és akkor legalább nem csak városokról készült, „személytelen” képek lesznek a falakon. Nagyon rendes tőled, hogy segítesz megcsinálni őket. Viszont én az elmosott, festett technikára szavazok. A festéssel hogy állsz? –láttam képeit az instán, így tudom, hogy gyönyörűen fest, csak nem akarok olyat a nyakába varrni, amit utál. Nekem fontos, hogy jól és önazonosan érezze magát.
-Szuper vagy, köszönöm!!!! –villantottam rá egy széles, hálás mosolyt, ami aztán el is tűnt az arcomról, ahogy a megjelenést és a beöltözést említette, illetve azt, hogy mi is ott leszünk-e. Bizonytalanul, az alsó ajkamat rágcsálva néztem rá.
-Ne haragudj, Lory, de… Charlotte meghívott, viszont csak… csak engem és azt elfelejtettem megkérdezni, hogy te is jöhetsz-e. Az az igazság, hogy amikor meghívott, akkor azonnal egy barátom jutott eszembe, akit szeretnék magammal elhívni a plusz egy főmnek, és akivel szívesen mennék. Ne haragudj rám, totálisan megfeledkeztem erről, én… nagyon sajnálom. –pislogtam rá bocsánatkérőn, az ujjaimat birizgálva.


BEE





Do stuff that scares you on a regular basis.
I think it's good for the body and for the mind.


mind álarcot viselünk
Evelyn Wolf
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn E21c4b7e23de1dcaaf2968abb7a7c0a4cbbc116c

Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 45c51947c0d73e33cb9b2f302bf423f51e200147
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
cinnamon girl
★ családi állapot ★ :
waiting for my perfect pebble
★ lakhely ★ :
Brooklyn, NYC
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 195b800d6ff507f070a7adbc64db05b49fb75ec5
★ idézet ★ :
Stick up for what you believe in
and never, ever feel that you can't say something or speak your mind.
★ foglalkozás ★ :
Melange of Art
★ play by ★ :
Grace Van Dien
★ hozzászólások száma ★ :
308
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Bb5503cabab1334434b55076d327c427f1260db8
TémanyitásRe: Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn EmptySzer. Okt. 11 2023, 08:01


Evelyn&Lory

I'am healing, slowly...
Figyelmeztetésére, miszerint az általam ürgének titulált szervező valójában nagyon is a női nemet képviseli, először csak egy néma oh-t formálok ajkaimmal, legszívesebben belesüllyednék a kanapéba szégyenemben, aztán zavaromban csak előtör belőlem a nevetés. Sokadik próbálkozásra sikerül csak valamifél fegyelmet parancsolni a viselkedésemre, s vonásaimra egyaránt. Mielőtt megszólalnék, megköszörülöm a torkom, köhintek is néhányat, hogy valahogy visszanyelhessem a nevetést, ami alig akar abba maradni.
-Ne haragudj, bocsi! Úristen! Tiszta idióta vagyok. Annyira a portréra koncentrálok, amit az apjáról kell majd rajzolnom, hogy meg is feledkeztem a lányáról, aki az egész bulit csinálja. - Takarom el hirtelen támadt zavaromban arcomat az iPademmel, de szerencsére hamar túllendülünk ezen a kis bakin, és már bele is merülhetünk az agyunkból szinte szikrákként kipattanó ötletáradatba. Na és persze kávékba, fánkokba meg persze a szendvicsekbe.
Azért kicsit megnyugtat amit mond. Hogy nem kell ennyire görcsösen akarnom ezt az egészet, de leginkább a megfelelési kényszerem az, amit el kellene engednem. Vagyis, annak kéne inkább elengednie engem, de egyenlőre még nem érzem úgy, hogy a közeljövőben képes lenne legalább csak lazítani torkom szorításán.
-Ezt azért igyekszem észben tartani! - Haloványan elmosolyodom, s egy megkönnyebbült sóhaj is kibucskázik a számon, de már nem pillantok Evelynre, inkább csak a bögrémen lévő szívet kapirgálom, ami kissé elemelkedik a porcelántól, így három D-s hatást kelt. Sokat jelent számomra, hogy Evelyn ennyire közvetlen, hogy így bízik bennem és az ötleteimben. Örülök, hogy nem a múltban elkövetett hibáim alapján ítél meg. Igazából minél többet beszélgetünk, egyre csak arra jutok, hogy bárcsak már sokkal régebb óta ismernénk egymást.
-Még soha nem voltam maszkabálon. - Mélázom el egy pillanatra, s közben tenyereimet a bögre két oldalán melengetve, elbambulva pillantok ki az ablakon, a lassan őszbe boruló Brooklynra. Meg kell ráznom a fejem, hogy visszazökkenjek, s immár újból azon gondolkozom, mikkel lehetne még jobban feldobni, élethűbbé varázsolni a megnyitót.
-Okééé, vettem! - Vágom rá katonás szigorral, és még szalutálok is egyet a vicc kedvéért, de ekkor már én is mosolygok, ahogy a gátlásaim lassacskán feloldódni látszanak. Nem akarom, hogy Evelyn azt gondolja, egy kész, pszichiátriai idegroncs vagyok, és megbánja, hogy engem vett fel alkalmazottnak.
-Jó, semmiféle igazi fegyver, vagy vízipisztoly, oké. Jegyzem ezt is a többi közé. - Bólintok, majd pötyögöm is a már megkezdett listára.
-Majd szólj kérlek időben, hogy mikorra tervezed a díszlet összeállítását, festését, mert úgy kell kalkulálnom az egyetemmel. - Jegyzem meg, ezután már tüstént meg is nyitom telefonomban a naptárat, amit sokakkal ellentétben nem csak arra használok, hogy lecsekkoljam, jövőhét kedden hányadika lesz, mindent ide jegyzek fel. Hiába van meg elektronikusan, sőt, még papíralapon is az órarendem, szeretem, ha a naptáramban is rendelkezésemre áll, ahogy az is, hogy melyik napokon tudok menni önkénteskedni a menhelyre. De akad, hogy még a bevásárló listámat is ide írom...
-A jövőhét kedd tuti jó lenne. Sőt, még a szerda is. - Szemléltetem vele, hogyan is alakulnak a közeljövőben a szabadnapjaim.
-Oh nem, nem vagy egyedül! Volt olyan, hogy hajnali háromkor még valamiért nem tudtam aludni, és az egész szobámat átforgattam. Nálam csak a nagyon igénytelen növények élik túl. Azok sem mind. Adhatnál valami tippet. - Mondjuk, ha nem csak két hetente egyszer, amikor már az utolsókat nyögik azok a szerencsétlen gazok, jutna eszedbe a depressziós epizódjaid lecsengése után, hogy meglocsold őket, talán lenne esélyük a túlélésre...
-Eddig nem mondtál olyat ami béna lenne. - Mosolygok rá kedvesen, lelkesen. Annak ellenére, hogy valahol Evelyn a munkáltatóm, mellette egyáltalán nem egy utolsó, legalja alkalmazottnak érzem magam, akinek a szava mit sem ér. Egyenrangúként kezel saját magával, és ez egészen felvillanyoz. Mikor arra kér, hogy az összes kép festve legyen, elbizonytalanodva nagyot nyelek. Azonnal Pierre jut az eszembe. Talán megkérhetném, hogy tökéletesítsük a teknikámat mire Evelynnel összeülünk a nagy projektre, de ahhoz félre kéne tennem a büszkeségemet.
-Hát, a festéssel kicsit hadilábon állok, még csak gyakorlom a különböző teknikákat, és az egyetem mellett kevés időm jut rá, de megoldom. Esetleg kérek néhány szakmai tanácsot a nagyképű féltestvéremtől. Vagy inkább tőled! - Javítom ki magam, zavaromban fel is nevetve. Nem izgulok annyira, hiszen ha együtt fogjuk csinálni őket, bármikor ki tud javítani, ha valamit rosszul csinálnék. Kissé aggodalmasan ráncolom homlokom, ahogy látom leolvadni a mosolyt az arcáról, aminek helyét mintha bűnbánó vonások vennék át. Most fog kirúgni! És éppen azon gondolkodik, hogy hogyan tálalja az egészet. Tud a gyógyszerekről, tud a depressziómról. Egy ennyi problémával rendelkező ember nem lehet megbízható munkaerő.
Lélegzet visszafojtva várom a végítéletet, ám koránt sem azt hallom, amire számítottam. Más talán elszomorodna, talán még fel is háborodna, hogy csomót melózik a projekttel, és még csak ott sem lehet a rendezvényen, én azonban csupán megkönnyebbülten felsóhajtok, s a hozzá közelebb eső kezemet térdére simítom.
-Nincs semmi baj! Ez így teljesen rendben van. Én egyébként sem kívánok egyenlőre olyan rendezvényekre menni, ahol nagy tömegre kell számítani. - Azt hiszem az túlságosan is megugraná az ingerküszöbömet. Most még biztosan.
-DE! Azt elvárom, hogy csinálj egy videó vlogot a kész díszletről, meg selfieket! - Mondom dorgálóan, persze csak viccből, majd az időközben kiürült bögrémet a dohányzóasztalra helyezem, és egy sóhajjal hátra dőlök a kanapén, kicsit le is süppedve benne.
-Olyan brainstorm van most az agyamban, hogy azt hiszem nem jut jelenleg eszembe új ötlet. - Kacagok fel, kezeimet hasamon kulcsolva össze, így fordítva fejem Evelyn felé.
-Nagyon hálás vagyok ezért a munkáért! - Nem tűnnek nagy szavaknak ezek, nem foglalom imába a nevét, de talán a szemeimben, a tekintetemben minden benne van, amit könnyedén ki is olvashat belőlük, ha jól figyel.
-Annyira menő, hogy ilyen fiatalon ennyi mindent elértél már! Támogattak a szüleid ebben az egész tetováló szalon dologban? Azért egy ekkora városban, ahol szinte minden sarkon szalonba botlik az ember, elég merész belekezdeni egy ilyen vállalkozásba. - Sokan azt hiszik, attól mert meg tudnak húzni a tetováló tűvel egy egyenes vonalat, máris tetoválóművésszé válnak. Pedig ez az egész annál sokkal összetettebb. Na és persze rizikó is van benne bőven.

BEE


i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn EmptySzer. Okt. 11 2023, 09:24




Mallory&Evelyn



"We made these memories for ourselves
Where our eyes are never closing
Hearts are never broken
And time's forever frozen, still"


-Mindenképp szólni fogok róla, de egyelőre még helyszín sincs, szóval nem tudom, mekkora hellyel fogunk gazdálkodni. –ráztam meg a fejemet egy sóhajjal. Amíg Charlotte nem mond konkrétumokat, addig nem fogunk tudni mi sem biztosan tervezni. Ezért szeretnék előzetesben csupán néhány fix dolgot, a többi pedig kialakul.
-Szívesen adok tanácsokat, az évek során igazi növény szakértő lettem. Vannak amúgy baromira nem igényes növények, sőt! Már lehet kapni brutál élethű műnövényeket is. Ha csak nem tapogatja meg valaki, sosem derül ki a turpisság. És ha engem kérdezel, ne is tapogassa senki, csak nézze. –jelent meg egy szórakozott mosoly az arcomon. Az jó megoldás lehet olyanoknak, mint amilyen az elmondása alapján ő is.
-Édes vagy, köszönöm. –címeztem neki egy hálás mosolyt válaszul arra, hogy eddig nem mondtam semmit, ami béna lenne. Remélem tényleg így van, és nem csak udvarias akar lenni. Nem szerettem volna, hogy azt gondolja, nem lehetnek önálló gondolatai és én meg tévedhetetlen vagyok, mert ez nincs így.
-Szakmai tanácsot? A féltestvéred festőművész? –néztem rá hatalmas, csillogó szemekkel. A nagyképű jelző mondjuk nem volt túl biztató, de minden művésznek vannak sajátos dolgai. Én pedig imádom a festészetet, annyira sajátos, egyedi, nehéz és misztikus ága ez a képzőművészetnek.
-Hát… szívesen adok tanácsot én is, mivel az egyetemen eredetileg festészetet szerettem volna hallgatni, de lehet, jobban járnánk, ha bevonnánk őt is. Már ha… lenne kedve hozzá, hogy ellásson pár tanáccsal két lelkes amatőrt… -pislogtam rá bizonytalanul. Nem akarok ráerőszakolni semmit, ha nincsenek jóban, de nem minden nap van lehetőséged igazi festővel beszélgetni. Olyan izgalmas!!!
A hangulatom aztán hamar szomorúba fordult, amint felhozta ezt az egész maszkabálos dolgot, meg azt, hogy nekünk is be kell-e öltöznünk. Annyira az volt bennem, hogy ez milyen jó lehetőség egy újabb komfortzónán kívüli programhoz Remy-vel, hogy eszembe sem jutott, esetleg Lory-t kellene magammal vinnem. Amint megéreztem a kezét a térdemen, kissé bizonytalanul néztem rá, de egy végtelenül hálás mosollyal.
-Annyi képet fogsz kapni tőlem, hogy a végén megunod. Komolyan! Mindenről is lövök egy képet és rengeteg szelfit csinálok majd. De amúgy… engem meglepett a meghívás. Nem szokás a grafikusokat meghívni egy ilyen eseményre, hisz azért vagyunk, hogy ilyen megbízásokat teljesítsünk. És amúgy még én sem voltam soha maszkabálon. –ráztam meg finoman a fejemet.
-Igen, ebben egyetértünk. –nekem is túl sok gondolat kavarog a fejemben, és egymást érik a foszlányaik.
Egy ellágyult mosollyal fürkésztem a vonásait, amikor azt mondta, hogy nagyon hálás ezért a munkáért.
-Őszintén örülök, ha így gondolod, de én is hálás vagyok neked, amiért elvállaltad. Tényleg. –címeztem neki egy újabb mosolyt, majd elgondolkozva meredtem magam elé a kérdéseit hallva.
-A szalon, ahol tetoválok nem a sajátom, én csak bedolgozom oda. Nekem „csak” ez van, a Melange of Art. –néztem körbe a stúdiómban.
-De amúgy… nem mondanám. Amikor New York-ba költöztem az egyetem miatt, eredetileg festeni szerettem volna, de azt mondták, hogy keressek olyat, amiből jobban meg lehet élni. Így lettem grafikus. A nagymamám viszont mindig mellettem volt, és amikor elhunyt, rám hagyott egy nagyobb összeget. Abból, illetve a spórolt pénzemből vettem ezt a helyiséget, amit átalakítottam. Amikor közöltem, hogy saját vállalkozásom lesz, az anyukám majdnem gutaütést kapott. –mosolyogtam egy jót az emléken, habár annyira azért nem volt vidám.
-De végül is nekem lett igazam, hogy belevágtam, és most már nem csak az én megélhetésemet biztosítja. Mindig is a hobbimból akartam megélni, és végül is sikerült.


BEE





Do stuff that scares you on a regular basis.
I think it's good for the body and for the mind.


mind álarcot viselünk
Evelyn Wolf
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn E21c4b7e23de1dcaaf2968abb7a7c0a4cbbc116c

Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 45c51947c0d73e33cb9b2f302bf423f51e200147
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
cinnamon girl
★ családi állapot ★ :
waiting for my perfect pebble
★ lakhely ★ :
Brooklyn, NYC
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 195b800d6ff507f070a7adbc64db05b49fb75ec5
★ idézet ★ :
Stick up for what you believe in
and never, ever feel that you can't say something or speak your mind.
★ foglalkozás ★ :
Melange of Art
★ play by ★ :
Grace Van Dien
★ hozzászólások száma ★ :
308
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Bb5503cabab1334434b55076d327c427f1260db8
TémanyitásRe: Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn EmptySzer. Okt. 25 2023, 20:42


Evelyn&Lory

I'am healing, slowly...
A "helykérdésre" csupán bólintok, ki tudja még mi fog történni addig?! Fölöslegesen pedig nem dolgoznék, ahhoz túl kevés a szabadidőm, ellenben hirtelen túlságosan is sok mindent magamra vállaltam, koránt sem biztos, hogy lépést fogok tudni tartani a "programokkal". Az első néhány hét egész biztos, hogy egy óriási katasztrófába fog torkollani, amikor majd először ütközik az órarendem például a munkabeosztásommal. Bár, azt hiszem nyugton állíthatom, hogy Remington és az alkalmazottjai minden szempontból rugalmasabbak lesznek, mint mondjuk az egyetem. Bízom benne! Ez a rendezvény, a munka a szállodában mind lehetővé teszik, hogy végre tiszta lapot nyissak. Nagyszerű lehetőség, innen már tényleg minden csak rajtam múlik, hogy képes leszek-e véghez vinni a céljaimat, vagy összeroppanok a teher alatt, és kudarcot vallok.
-Szerintem én lennék a földkerekség első olyan embere, akinél még a művirágok is kipusztulnának. -Nevetek fel jóízűen. Most, hogy nagyjából túl vagyunk a találkozónk "hivatalos" részén, megbeszéltünk mindent, már ami a munkát, rendezvényt illeti, kezdem egyre inkább azt érezni, hogy minden gátlásom, amik eddig szoros béklyóban tartottak, lassan eleresztenek, s én végre fellélegezhetek. Őszintén, nem tudom mit gondoltam, hogy hol volt éppen a maradék józan eszem, amikor kitaláltam, hogy nekem festenem kell. Koránt sem annyira egyszerű, mint amilyennek eleinte gondoltam. Azt hiszem egy kissé alábecsültem a rajzoláshoz képest. Nyilván a szénceruzával készült portréknak is megvannak a maguk buktatói, ott is rém egyszerű hibázni, pláne ha az embernek épp rossz napja van, és ha annyira maximalista, szigorú önmagával szemben, mint amilyen magam is vagyok. Általában törekszem rá, hogy minden apró részlet, a legutolsó hajszáltól elkezdve, a legapróbb szemkörüli ráncokig, tökéletes, élethű legyen, ezért nehezen viselem, ha az ecsettel hibát vétek. Márpedig lesz még részem nem egy, nem két csalódásban ameddig bele nem rázódom. Bezzeg Pierre...! Kiváló művész, az emberek szeretik, könnyen köt ismeretségeket, ahol csak tud segít, megmerte lépni azt, amiről sokan egész életükben csak álmodoznak -példának okául itt vagyok én-, hogy lelépett egy olyan országból, ami már régóta nem tud semmi újat nyújtani számára, és elköltözött a világ másik felére, hogy ott tovább ragyoghasson. A tökéletesség mintapéldánya! Várom, hogy mikor avatnak szobrot neki mondjuk a Times Square-en. Elég dicsőítő lenne.
-Ohh, attól nem kell félni, nagyon szeret okoskodni, biztos, hogy ellátna minket egy életre elég tanáccsal! - Mosolyogva körbe forgatom a szemeimet.
-Na jó... azért annyira nem gáz, mint mondjuk a másik bátyám, akivel édes testvérek vagyunk. Ő egy igazi szemétláda. De komolyan! Pierre... más... minden szempontból. És itt most nem arra gondolok, hogy a bátyámmal különböznek. Neki van egy olyan világ, életszemlélete, ami... nem is tudom hogyan fogalmazzam meg... - A mondandóm végén halkan, kínosan felnevetek saját magam esetlenségén.
-Legyen elég annyi, hogy nagyon sajátos módon szemléli a dolgokat, és a körülötte lévő embereket. - És most ne térjünk ki a gyermekkori traumákra, amiket okozott, na meg az állattetemek iránt táplált különös... nem is tudom... vonzalmára?! Fogalmam sincs hogyan nevezhetném ezt a morbid, beteg fétist, de azért bízom benne, hogy ezt már kinőtte, de legalább az anyja kikezeltette.
-De hát a művészek többek között pont ettől művészek, nem? Azt hiszem mi a társadalom által "furának, deviánsnak" megbélyegzett rétegbe tartozunk. - Finoman vállat vonok. Nem tudom, hogy Evelynnek vajon mi a véleménye erről, hogy volt-e már hasonló kiközösítésben része. Talán sohase tudom meg.
-A lényegre meg persze nem válaszoltam. Nemrég cuccolt át Párizsból New York-ba, nem tudom hogy meddig fog tartani a berendezkedés, a lakás találás neki, de megemlítem majd, hogy szívesen vennénk egy kis gyorstalpalót. - Pierre nevében nem ígérhetek semmit, de gyanítom, nem fog visszakozni, ha megtudja, hogy művészpalánták  hiányos tudását kellene egy kicsit palléroznia...
-Hát, ez akkor csakis egyet jelenthet. Hogy szimpatikus vagy, tetszenek az ötleteid neki, és talán később is felkeres majd valamilyen másik projekt kapcsán. - Szemeimben izgatottság fénye csillan. Persze, persze azért ne igyunk ennyire előre a medve bőrére, de hát ha egyszer elindul az a bizonyos szekér, utána az ember nehezen tudja megállni, hogy ne lássa maga előtt a fényesen tündöklő jövőt. Ezekből a magasságokból lehet csak igazán sötét, feneketlen mélységekbe esni...
Hálálkodása hallatán legszívesebben a nyakába ugranék, de még nem ismerjük annyira rég, és jól egymást, hogy legyen is elég merszem egy ilyen túlfűtött érzelmekkel teli gesztushoz. Ettől függetlenül az arcomon szétterülő mosolyom, szemeim sokatmondóak lehetnek a számára. Gyakorlatilag visszahozott az életbe. Őszinte áhítattal hallgatom, mikor a tetováló szalonról, a Melange Of Art-ról beszél, arról, hogy mennyi hálával tartozik a nagyijának, amiért hozzásegítette a céljai eléréséhez. Legalábbis egy részéhez biztos.
-Mindig is szerencsésnek tartottam azokat az embereket, akiknek úgy hozta az élet, hogy a hobbijuk lett a munkájuk. - Kezdek bele, de ekkor már nem Evelynt nézem, szégyenemben inkább az ölembe ejtett kezeimet fürkészem, ahol idegességemben körmeimet piszkálgatom. Rossz szokás.
-Szerettem volna komolyabban is foglalkozni a rajzolással, mint egy hobbi. De apa azt hiszem sosem hitt bennem igazán. Vagyis inkább csak abban, hogy a rajzolásból meglehet élni hosszútávon. Szerintem csak féltett. Hogy ne érjenek csalódások, túl nagy pofonok az életben. - Egy szomorú mosoly húzódik arcomra.
-Apa rendőr. Elég magas beosztású. Sokat jártam be régen vele az őrsre, igazából, a gimiben elég menőnek, érdekesnek tartottam ezt az egész nyomozósdit. Ezért is választottam az egyetemen olyan szakot, aminek köze van a bűnüldözéshez, és tudtam, hogy ezzel apát is büszkévé tehetem. De valami mindig hiányzott, nem igazán találtam a helyem, valamiért a rajzolás is háttérbe szorult egy kis időre, aztán jött az OnlyFans, és BUMM... - Összecsapom tenyereimet, mintha csak egy ingatag lábakon álló kártyavár összedőlését akarnám immitálni.
-Innen meg már tulajdonképpen ismered a sztorit. - Egy reszketeg, mély sóhajjal zárom mondandóm. Sokáig nem akartam beszélni róla, azt hittem ez a könnyebb út, de ma már látom, hogy koránt sem...
-Kicsit elkalandoztam. Ne haragudj! - Olykor hajlamos vagyok a kelleténél többet beszélni, és olyan mély részletekbe belemenni, amikről talán jobb lenne hallgatni.
-Nem volt nehéz tetoválni? Nem érezted furán magad, hogy fájdalmat okozol vele az embereknek? Még akkor is, ha a végeredmény szép lesz, és tudod, hogy a vendég kérte...? Te is gyümölcsökön meg disznóbőrön gyakoroltál eleinte? - Érdeklődöm őszinte kíváncsisággal.
-Egyszer szívesen kipróbálnám. - Saját magamon nem tudnék elképzelni semmiféle mintát, bár a combjaimon lévő vágásokat valamivel előbb-utóbb elkéne takarnom, de ahhoz nagyon komoly elhatározásra lesz szükség. Nem is a fájdalomtól félek, inkább attól, hogy mit fog gondolni az a tetováló, aki majd meglátja az öncsonkításom nyomait. Amúgy, szívesen kivarrnék valakit. Lehet megfűzöm Pierre-et egy őrült pillanatában.

BEE


i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn EmptyCsüt. Okt. 26 2023, 09:04




Mallory&Evelyn



"We made these memories for ourselves
Where our eyes are never closing
Hearts are never broken
And time's forever frozen, still"


Érdeklődve hallgattam, ahogy Mallory a testvéreiről beszélt és arról, hogy Pierre annyira nem rossz, mint az édestestvére. Illetve igazság szerint van egy sajátos világnézete, amivel szemlél mindent és mindenkit maga körül.
-A művészek furák. -bólogattam hatalmasakat, egy jót nevetve ezen.
-Én mondjuk nem tartom magam művésznek, mivel sem a végzettségem nem ilyen, és sosem gondolkoztam azon, hogy kiállítsam a képeimet, vagy valami. Nem vagyok egy nagy zseni ezekben, de végül is ezt te is láthattad. -elvégre mutattam neki a mai nap folyamán már képet, amit én festettem.
-Viszont én is kaptam már meg bizonyos jelzőket, főleg még az iskolában. Régen nagyon-nagyon sokat bántottak mindenfélével, a gyerekek nagyon gonoszan és változatosan tudják űzni ezeket. De ma már olyanok vesznek körül, akik kedvelnek, és akik nem tartanak zakkantnak, vagy csak a jó értelemben gondolnak furának. -néztem rá egy bíztatónak szánt mosollyal. Tudom, hogy neki sem egyszerű, de itt jó helyen van, és aki csúnyán nézne rá, azt bokán harapom. Én kedvelem Mallory-t, a szétszórtságai ellenére is. Nem lehet neki felróni, elvégre nem egy túl kellemes időszak van mögötte.
-Szuper vagy, köszönöm szépen!!!! Nagyon örülnék, ha megismerhetném. -egyszerűen rajongok a festészetért és a festőkért. Vannak persze ágak, amik távolabb állnak tőlem, de összességében én mindig értékelem, ha valaki alkot valamit.
-Gondolod? Én úgy érzem, hogy ez valahol inkább ilyen... nagyvonalúság, vagy mi. -meg valamiért úgy gondolom, hogy inkább az érdekli, ki a fene az a Remy, akivel nagyon jó barátok vagyunk, de nem akarjuk rávetni magunkat egymásra az asztal fölött, ha kettesben vagyunk. Nem tudom, miért akkora rejtély, hogy egy férfi és egy nő barátkozhat egymással csak úgy.
-Igen, én is. Ezért szerettem volna mindenképp abból élni, amit szeretek. Rengeteg dolgot csináltam az egyetem mellett, hogy megéljek, és utáltam őket. Amíg még beindulófélben volt a vállalkozásom, eleinte mellette még dolgoztam egy részmunkaidős állásban. Borzalmas volt. -ráztam meg a fejemet egy sóhajjal. Persze a szerencse is kell hozzá, de rengeteg munka és kitartás is. Hiába vagy szerencsés, ha nem tudod kihasználni.
-Mallory. -néztem rá teljesen komolyan, miután elnézést kért, mert elkalandozott.
-Ne kérj emiatt bocsánatot. Én szívesen meghallgatlak, komolyan. Ha sokadszorra akarsz nekem elmesélni valamit, azt is ugyanolyan lelkesen fogom hallgatni elsőre és huszadszorra is. És ez nem udvariaskodás. Kedvellek téged, így szeretném, ha jól éreznéd magad. Ha végzel az egyetemmel, és mégsem szeretnél abban elhelyezkedni, amit tanultál, akkor hozzám bármikor visszajöhetsz és felveszlek teljes állásban magam mellé. Nagyon hasznos tagja vagy a tényleg kis csapatnak, és jó lenne, ha később is tudnánk együtt dolgozni. Ha tényleg a rajzolással szeretnél foglalkozni, ha hiányzik az életedből, a szüleid kedvéért ne erőszakold meg magad. Hidd el, nem tesz jót az embernek. -ráztam meg a fejemet egy bíztató, bár kissé szomorú mosollyal. Miért akar minden szülő beleszólni a gyerekei dolgába?! Oké, félted, de ez nem jelenti azt, hogy bele kell szólnod az életébe.
-Nem, mivel tudtam, hogy mivel jár. Nekem is van tetoválásom, olyan helyen is, ami fájdalmasabb. Minden embernek más a fájdalomküszöbe, így van, akinek jobban, van, akinek kevésbé fáj. Mindig el szoktam mondani, hogy mivel jár a procedúra, hogy nyugodtan szóljanak, megállunk, úgy haladunk, ahogy az a vendégnek jó. Kiskorúaknál pedig elmondom, hogy ez egy jó esetben végleges döntés, és nem úgy van, hogy beugrasz, én meg azonnal kivarrlak. Allergiatesztet végzünk, és ha nincs semmi baj, a másnapi időpontban felkerül a minta. És nem volt nehéz, mivel szerencsére nem remegnek a kezeim, és ma már olyan tűk vannak, amik nem vezetik a kezedbe a rezgést, így egyszerűbb dolgozni. Rengeteg féle tűfej van már, sokféle tinta és tetoválási technika. -magyaráztam el neki az alapokat.
-És igen, én is ezeken gyakoroltam. Narancson és banánon, illetve az általad említett disznóbőrön. De már lehet kapni szintetikus bőrt, ami nagyon jól imitálja a miénket, így nem kell szerencsétlen állatokat plusz ágazatért megnyúzni. -még a hideg is kirázott.
-Mint tetováló, vagy mint vendég? -néztem rá kérdő kíváncsisággal.


BEE





Do stuff that scares you on a regular basis.
I think it's good for the body and for the mind.


mind álarcot viselünk
Evelyn Wolf
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn E21c4b7e23de1dcaaf2968abb7a7c0a4cbbc116c

Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 45c51947c0d73e33cb9b2f302bf423f51e200147
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
cinnamon girl
★ családi állapot ★ :
waiting for my perfect pebble
★ lakhely ★ :
Brooklyn, NYC
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 195b800d6ff507f070a7adbc64db05b49fb75ec5
★ idézet ★ :
Stick up for what you believe in
and never, ever feel that you can't say something or speak your mind.
★ foglalkozás ★ :
Melange of Art
★ play by ★ :
Grace Van Dien
★ hozzászólások száma ★ :
308
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Bb5503cabab1334434b55076d327c427f1260db8
TémanyitásRe: Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn EmptySzomb. Nov. 11 2023, 19:33


Evelyn&Lory

I'am healing, slowly...
Egyetértően bólogatok, nevetése engem is magával ragad. Aztán, amint egy kis bepillantást enged a gyerekkorába, szinte azonnal el is komorulok. Gyomrom öklömnyi görcsbe rándul, egy hangos, nagy nyeléssel kényszerítem vissza a torkomat fojtogató gombócot.
A gyerekek valóban igazi gennyládák tudnak lenni. De szerintem ez a legtöbbször a család felelőssége. Hogy mennyire tartják kordában drága, elkényeztetett utódjukat, aki talán épp a szülői nemtörődömség miatt viselkedik úgy ahogy. Az általános iskolás évek engem is kellőképp próbára tettek. Nehéz volt beilleszkednem, hiszen nem sokkal előtte költöztünk el Párizsból. Állandó szekálás tárgya voltam. Az azóta sokat halványodott szeplőim miatt -és tévedsz, ha azt gondolod, csak az arcomon vannak-, vörös hajam egyedül nekem volt az osztályban, talán azt is megmerem kockáztatni, hogy én voltam az első "narancssárga" fejű, akivel találkoztak életükben, ami miatt minden bizonnyal furának tartottak, és a gyerekek olvasatában a fura tudjuk mit jelent... Mindezek tetejében ott volt még az igen erőteljes akcentusom, amiből rendszeresen gúnyt űztek. Száz szónak is egy a vége, minden okom megvolt rá, hogy utáljam a gyerekkoromat, az osztálytársaimat, de én ehelyett inkább felszívtam magam, és a gimiben már a "menő lányok" táborát erősítettem, többnyire ugyanazokat a szemétségeket követtem el a "furák" ellen, amiket általánosban én is kaptam nap, mint nap. Hülye, önző dolog volt. De tudtam milyen az, amikor mindenki rajtad viccelődik, egyszerűen csak túl akartam élni, és erre a legrosszabb módszert választottam. Beálltam a szemétládák csoportjába. Mert ha közéjük tartozol, érinthetetlen, sérthetetlen vagy.
-Hé, szerintem furának lenni, kitűnni az unalmas, szürke átlagból, kurva menő! - Érintem meg a vállát egy biztató mosollyal. Mintha csak így akarnám jóvá tenni a gimiben elkövetett bűneimet. Nem mellesleg, ma már én is jócskán a furák táborát erősítem. Úgy egy fél évvel ezelőtt nem gondoltam volna, hogy valaha így fogok nyilatkozni arról, hogy más vagyok, de azt hiszem ez elég jó irány az újrakezdés felé, amit célnak kitűztem.
És, ha már a fura emberekről van szó, jobbkor szóba se jöhetett volna Pierre, aki egyenesen olyan, mintha egy másik bolygó szülötte lenne, de hogy nem a homosapiens fajba tartozik, abban is majdnem egészen biztos vagyok. Összehozni Evelynnel egy kicsit amolyan öngyilkos küldetésnek tűnik, Pierre az a fajta rokon, akit az ember általában a padláson rejteget ameddig el nem mennek a vendégek. Aztán ki tudja?! Még az is lehet, hogy jól megértik majd egymást. Ez lenne a leginkább kedvemre való forgatókönyv. Úgy érzem, hogy most jól mennek itt a Melange-ban a dolgaim ahhoz, hogy Pierre mindent elrontson.
-Csupán nagyvonalúságból nem tesz az ember ilyen ajánlatot. - Mindamellett, hogy igyekszem lelkesítően hatni rá, meg akarom erősíteni őt abban, hogy amit csinál, és ahogyan csinálja, az több mint jó!
-Akadnak kételyeid a dologgal kapcsolatban? - Kérdezem, homlokom aggódó ráncba fut össze.
-Ha igazán őszinte akarok lenni, te egyáltalán nem tűnsz olyan embernek, aki alkalmazottként tengődjön, egyik állásból ugrálva a másikba. Ne vedd sértésnek, nem annak szánom! Csupán te ennél többre vagy hivatott, és irigylésre méltó, hogy a negatív, pesszimista vélemények ellenére megmutattad a családodnak, ismerősöknek, hogy képes vagy arra amiben senki sem hitt. - Még saját magamat is meglepem, hogy mennyire könnyedén, természetesen törnek utat maguknak a szavak. Azt hiszem olykor mindenkinek jól tud jönni némi lelkifröccs. Még akkor is, ha az élete épp a lehető legjobb mederben csorgadozik, úgy ahogyan azt ő elképzelte. Igazából ezért a bizonyos támogatásért nekem sem kell túl messzire mennem, roppantul hálás vagyok neki érte! Vele együtt felnevetek, bár részemről inkább amolyan megkönnyebbült kacaj ez, az a fajta, amibe a kibuggyanni kívánkozó könnyeidet igyekszel belefojtani.
-Neeem, az teljesen kizárt, hogy huszadjára is kitörő lelkesedéssel hallgasd végig valamelyik unalmas agymenésemet, amit előtte már tizenkilencszer végig kellett bólogatnod. - Remény telve csillannak fel jeges kékjeim, amint azt ecseteli, hogy történjen bármi, ő mindig itt lesz mögöttem, mint egy kiváló hátvéd. Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül a világban, hogy van legalább egy valaki, aki hisz, bízik bennem, a munkámban, és teljes mellszélességgel kiáll a terveim, vágyaim mellett. Nehéz lesz kitörni a szüleim akaratából, árnyékából, de úgy hogy Evelyn segít benne, már nem is tűnik annyira lehetetlen küldetésnek.
-Nem is tudom, hogy hogy köszönhetném meg neked amit értem teszel! - Elkomorulok egy pillanatra, talán még hangom is elhalkul cseppet.
-Tudom, hogy nem várod el, hogy aranyba foglaljam a neved, és hogy szobrot állítsak neked mondjuk a Szabadságszobor-nál. - Némi viccel igyekszem elvenni a dolgok élét, hogy ne csússzunk át egy depressziós dráma sorozatba.
-De a szüleimmel te fogod közölni, ha végül mégis inkább művész babérokra törnék. - Nevetek fel röviden, majd teljes csendbe burkolódzva, őszinte érdeklődéssel hallgatom őt, amint beavat a tetoválás ügyes-bajos rejtelmeibe.
-Váóó szóval te ilyen tetkós csaj vagy! Saját magadnak varrtad fel a mintákat? - Első ránézésre, benyomásra Evelyn egy visszafogott -már ha a külső jegyeket vesszük alapul-, lánynak tűnik, aki nem rí ki a tömegből. Se a frizurájával, se a sminkjével, de még csak az öltözködésével sem igazán hívja fel magára a figyelmet. Az élet mindig tartogathat meglepetéseket, ugyebár.
-Állami titok övezi annak a mintának a hollétét? És hogy mi is az pontosan? - Manapság igen elterjedtek lettek az intim tetkók, piercingek, ki tudja?! Talán épp olyan helyen van kivarrva, amit nem mutogat az ember csak úgy, akárkinek.
-Na jó, egyre inkább kedvet érzek ehhez az egész tetoválósdihoz. - Vannak azok a fajta művészlelkek, akik tényleg mindenhez értenek, amihez kellő kézügyességre és fantáziára van szükség. A rajzolásról már tudjuk, hogy jól megy, úgy tűnik, a festésbe is bele fogok jönni hamarosan, lehet hogy profi tetoválóművész lennék. Egy igen csak beképzelt tetoválóművész...
-Elsősorban talán mint tetováló, de... - És itt megakadok. A józaneszem foggal-körömmel próbálja féken tartani a nyelvem, vagy legalább annyit elérni, hogy hazudjak. Azt kell, hogy mondjam, nem járt szerencsével...
-Van pár heg a combjaimon. Kisebbek, nagyobbak. Nem túl feltűnő helyeken, de szeretnék már végre úgy felvenni nyáron egy bikinit, vagy miniszoknyát, hogy ne kelljen takargatni a combjaimat.  - Hogy azok a hegek miből származnak? Jogos a kérdés! Képzelj el egy fiatal lányt, aki úgy érzi, teljesen kilátástalan az élete, nem látja a jövőjét, nem találja a helyét, és egyszer csak rákap az apja borotvapengéire, mert az öncsonkítás tűnik az egyetlen megoldásnak, az egyetlen járható útnak, hogy végre újra érezzen valamit, amitől tudja, hogy még él. Elbaszott egy helyzet ez.
-Ha lement ez az egész maszkabálos mizéria, és akad esetleg egy kis szabadidőd, nem lenne kedved tervezni nekem egy mintát? Azt még nem merem azért biztosan kijelenteni, hogy fel is varratnám őket, de mondjuk azt, hogy elgondolkodom rajta. - Persze, megtervezhetném magamnak is akár, de ha más csinálja, abban van valami különleges, a mintán keresztül talán megtudnám, hogy milyennek lát engem.
A reggel-délelőtt többi része már csak a szokásos, női csacsogással telik, viszonylag sok témát érintünk, olyanokat is, amik nem konkrétan a munkához, a projekthez kapcsolódnak. Mindenesetre roppant felszabadultnak érzem magam, rég tapasztaltam utoljára ilyet. Jobb volt, mint egy óra kínkeserves vallatás a pszichológusnál. Nem tudnám megmondani, hogy mennyi időt töltöttünk el ennyire önfeledten egymás társaságában, de kissé letörten veszem tudomásul, hogy ideje távozni, mert még rengeteg elintéznivalóm akad, így hát egy gyors búcsúzkodást követően el is illanok.

BEE


i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
TémanyitásRe: Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Inside the pocket of your ripped jeans -Mallory&Evelyn
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Mac & Watt | sunshine in my pocket
» For a year ~ Mallory&Maxence
» Silver spoon in daddy's jeans
» "A kis csavargó" - Mallory & Karin
» Turned you into someone new | Mallory & Remington

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: