New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Sebastian Nolan
tollából
Ma 15:22-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 15:04-kor
Alden Lindvall
tollából
Ma 14:59-kor
Alden Lindvall
tollából
Ma 14:50-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 14:49-kor
Joe Weaver
tollából
Ma 14:43-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 14:35-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 14:29-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 13:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Family Frost
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Family Frost
Family Frost  - Page 2 EmptyVas. 6 Aug. - 7:24

Mallory & Pierre
"One day you will do things for me that you hate.
That is what it means to be family."



- És akit nem tudsz hova sorolni, azzal miért viselkedsz egyből ellenségesen? Tudod, milyen sok lehetőségtől fosztod meg így magad? Csak mert minden bizonnyal rajtam kívül elég sokan rosszul fogadhatják a magatartásod, főleg úgy, hogy közben te nem is igazán ismered őket, és így is ellenséges vagy. - egyáltalán nem szemrehányásnak szánom, s ezt a kicsiny, de békés mosoly is jelzi. Csupán próbálom megérteni a húgom lelki állapotát, ami jelenleg nagyon nincs a magaslatokban.
- Nem veszem a szívemre, mert igazad van. Máshol nevelkedtünk, keveset találkoztunk, de nekem akkor is a húgom vagy. A te oldaladról nézve viszont... - ciccegek halkan. - Miért jobb, ha velem is szar a viszonyod? Csak mert nagyon jól megmutattátok a vacsorán, hogy mekkora szarban vagytok, és hogy téged szinte egyikük sem bír. Nem lenne jobb, ha lenne valaki a családból, akivel normális a kapcsolatod? És ha fura vagyok, akkor mi van? Hidd el, te is az vagy, senki sem normális. - elnevetem magam, hogy kicsit lágyítsak a nagy szembesítésen. Nem finomkodok vele, hiába találkoztunk régen, ezekről a dolgokról tudnia kell, s el kell gondolkoznia. Ha tényleg velem is rosszban akar lenni, ám legyen, én ettől nem leszek kevesebb, de ő már annál inkább.
- Látod, erről beszélek. - utalok arra, hogy még így is én vagyok a “kedvenc”. - A mi családunk közt is van feszültség, de ebből semmit sem lehetett érezni a vacsorán, mert jelentéktelen hülyeségek. Nézz mélyen magadba, nem lenne így jobb? - nyitva hagyom a kérdést, nem is fontos válaszolnia egyáltalán, agyaljon csak rajta a szalonban. Nekem azért az egyik célom az, hogy jobban összehozzam a New York-i Duval családot, mert katasztrófa, amit ezek leművelnek.
Egyelőre azonban Malloryt kell helyrerázni, mert ő olyan, mint egy gócpont, amiből sok kellemetlenség eredhet, és ezt bizony a hajóúton el kell kerülni, mert ott nincs menekülési útvonal. Szerencsére hagyja magát, nagyon szépen összekapják a többiek, úgyhogy már csak a reggelink hiányzik, amivel beindítjuk a napot.
- Gaspard inkább “hobbiszakács”. Amikor kedve van, akkor főz, amikor nincs, akkor nem. Inkább az utóbbi szokott előfordulni. Viszont meg... kell... kóstolnunk... És jó pofát kell vágnunk, bármennyire is szar. Jó, ha ehetetlen, akkor nem fogjuk legyűrni, de ha csak kicsit rossz, akkor te is szépen megerőlteted magad, és megeszed. Hidd el, hogy ez kelleni fog, apánk legalább leszáll rólad egy kicsit, ha megsimogatjuk az egóját. Nem kerül ez neked semmibe. - próbálom őt terelgetni szavakkal, hogyan kerüljük el a totális családi katasztrófát, melyért szerintem az amerikaiak nem is nagyon akarnak tenni, sőt, mintha mindegyikük pattanásig lenne feszültséggel.
Az indulásunk előtt még akad két vendégünk, akiktől szintén fájó a búcsú.
- Rajóngótábor? Ugyan már. Pár éve már ismerem őket, és eléggé gyakran találkozunk, nagyon jó a kapcsolatunk. - arról direkt nem akarok említést tenni, hogy mi történt a múltban. Hogy az ittenieket mind én karoltam fel. Jelenleg úgy hangozna, mintha magamat akarnám fényezni, ami egyáltalán nem célom.
- Látod, ez az. Ez az én döntésem. Nem pedig másé. - felelem bölcsen az utolsó falat csiga közben. - És tévedsz, nem “csak” máshol fogok élni, hanem egy új világ részese leszek. Nehéz megfogalmazni a miérteket. Sosem érezted még azt, hogy egyszerűen csak... Menned kell? Hogy elhúz a szíved máshova? - hiába szeretem Párizst, hiába hagyok magam mögött sok szerettet, New York mégis hív. Szinte még a suttogását is hallom éjjelente. Ezért is olyan nehéz ezt megértetni másokkal, hiszen ez egy olyan erős érzés és késztetés, hogy muszáj megragadnom. Tudom, az emberek többsége nem túl spirituális, eléggé felszínes a gondolkodásuk, de nem nekem. Én hallgatok a sugallataimra.
A szalont hamarosan elhagyjuk, s kis idő múlva már megérkezünk a gyülekezőpontra a hajóhoz. A többiek már rég a fedélzeten. S természetesen Mallory felbukkanását sem hagyják szó nélkül, de én Yvette mellé lépek, mikor elengedte a leányzót, s átkarolom a vállát.
- Inkább élvezzük ki ezt a csodás napot! Te ismét tündökölsz, ez a szoknya eszméletlen! - felelem őszinte csodálattal, de azért Mallory irányába megejtek egy célzó pillantást, hiszen Yvette mérge szinte azonnal elszáll, ahogy elterelem a figyelmét. Van egyáltalán negatív oldala annak, ha jóban vagyunk a családunkkal? Én még nem tapasztaltam. Kis időre közben egy sör és Lucas társaságában elvonulunk, de ez nem tart sokáig, hiszen a szemem sarkából azért figyelem az eseményeket. Nem véletlen hát, hogy feltűnik, hogy mindenki Malloryt nézi csaposnak. Úgyhogy megpaskolom Lucas combját, aztán el is lépek tőle, s a leányzó után eredek a bár részre.
- Az ebédet nem akarják veled megfőzetni? - letámaszkodok a pultra mellé, aztán elkezdem pakolgatni a poharakat. - Segítek. Viszont... - váratlanul nagyon közel lépek hozzá, s a nadrágzsebemből előhúzok egy egészen apró üvegcsét, amiben fehér por pihen. Meglengetem azt egy sunyi vigyorral a levegőben.
- Mi lenne, ha feldobnánk egy kicsit a főzést? Apánk és Gaspard úgyis annyira... Karótnyelt... Na? - vonom fel kacéran szemöldökeim, s még a fiolára is hintek egy drámai csókot.

Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Family Frost  - Page 2 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Family Frost  - Page 2 Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Family Frost  - Page 2 Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
Family Frost  - Page 2 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Family Frost
Family Frost  - Page 2 EmptyHétf. 31 Júl. - 4:52

Pierre&Lory
Oh I love it and I hate it at the same time. You and I drink the poison from the same vine.

-Nem utállak, csak... egyszerűen nem tudlak hová sorolni. Valahol a testvérem vagy, de közben mégsem. A vér összeköt. Úgy ötven százalékban, de nem vagyok képes a bátyámnak tekinteni. Túl nagy a korkülönbség, túl kevés időt töltöttünk együtt ahhoz, hogy azt mondhassuk, páratlan, átszakíthatatlan kötelék alakult ki közöttünk. Hogy mintatestvérek vagyunk. És most kérlek ezt ne vedd a szívedre. Tudom, hogy te sem olyan szemmel nézel rám, mint a húgaidra, akikkel együtt nőttél föl, mindennapos volt közöttetek a kontakt. - Nem is értem miért feccölök ebbe az egészbe ennyi fölösleges energiát. Nem tartozom senkinek magyarázattal, neki meg pláne nem.
-Azt viszont csendben megsúgom, hogy ha választanom kell ki a "kedvenc bátyám", téged hamarabb mondanálak, mint Lukeot. - Tételezzük fel, ha a süllyedő titanicon lennénk, és döntenem kéne, hogy  egy, a hajóközből kiszabadult patkányt viszek magammal a mentőcsónakba, vagy Lucast, szó nélkül a kártevő rágcsálóra esne a választásom. Azt hiszem ezen nincs mit magyaráznom.
Fájdalmas görcsbe rándul állkapcsom, amint azt pedzegeti, hogy szinte kézzelfogható a belőlem áradó feszültség, mely valahol, tudat alatt a személye ellen irányul. Belekezdhetnék a fölösleges magyarázkodásokba, de jelenleg nem vagyok elég összeszedett, és határozott az érvelések terén, szóval az egészet egy könnyed, érdektelen vállrándítással annyiban is hagyom. Pedig az igazság az, hogy elegem van mindenből. Magamból. Az életemből.
-Visszaszívom, amit az előbb a kedvenc tesós dologról mondtam... - Jegyzem meg, miután galád módon rinyálással vádol.
A szalonba lépve igen csak felgyorsulnak az események, a három muskétás szinte egymásnak adogat. Legnagyobb meglepetésemre egyikőjük sem nyúz túlságosan hosszú ideig, biztos tekintettel vannak arra, hogy jelenleg amolyan túlélő üzemmódban létezem csupán. Ashley profi kezei alatt töltök el egyedül több időt. Mire kikapcsolja a hajszárítót, és az utolsó fújás hajlakk illata is elillan, már egészen más szemmel nézek Pierre. Na jó, ez azért így nem teljesen igaz, mindenesetre próbálom elképzelni a bátyámat olyan embernek, amilyennek az imént Ashley lefestette. Ez olyannyira jól sikerül, hogy mikor az asztalhoz érünk, a kellemes, jókedélyű mosolya mögé valahogy már nem is akarok semmiféle hátsószándékot, romlottságot látni. Miért ne lehetne az a kedves, nagylelkű jótevő akinek Ashley is ismeri? Mi van akkor, ha én ismertem félre? Ha gyerekként egyszerűen csak túl erős volt a képzelőerőm, és az agyam minden akkori cselekedetét, hozzám intézett mondandóját negatív emlékként raktározta el...? Már azt se tudom mit higgyek!
-Önelégültség. - Vágom rá piszkálódás gyanánt, mikor az arcáról kérdez.
-Ahjj ne mááár! - Forgatom körbe szemeimet túlzó dicsérete hallatán, zavaromat mindeközben igyekszem a reggeli kínálat mögé rejteni.
-Ugyeee ez a "felcsigáztál" nem egy szójáték volt a fahéjas csigára, csak tök véletlen ez jött a szádra?! Ha mégis inkább az előbbi, akkor hagyd abba, nagyon béna volt. A new yorki elit hajadonjainál ez a duma nem fog bejönni. - Látom el némi testvéri jótanáccsal, majd kezemet fújkálva meg is rázogatom azt, ezzel jelezve, hogy az ilyen és ehhez hasonló szövegelések nagyon égőnek számítanak az USA szívében. A reggeli rendelést rábízom. A pincér srác közeledésére hirtelen bekapcsolnak azok a bizonyos vészjelzők, ösztönösen keresek valamit, amivel az arcomat takarni tudom, de az illedelmes üdvözlés, a kedves, őszinte mosoly azonnal eszembe juttatja, hogy ez nem New York, itt nem kell attól tartanom, hogy felismernek a hírekből...
-Bonjour! - Ejtem ki játszi könnyedséggel, egy rokonszenves, igazán őszinte mosollyal, s ameddig ők ketten megbeszélik Pierre távozásának szomorú tényét, addig én igyekszem háttérbe vonulni. Mikor a pincér tovább áll a rendelésünkkel, a kelleténél tovább rajta felejtem tekintetem kerekded seggén, amin izgalmasan feszül a nadrág. Enyhén megrázom a fejem, hogy visszazökkenjek.
-Mivan?! Michelle Duval főzni fog?! Oké, figyelj, egy jó tanács. Bármit is tesz eléd, ha tudod, hogy benne volt az ő keze is, ne edd meg! Borzalmas szakács. Reméljük Gaspard apánál otthonosabban mozog a konyhában, és megmenti a családot a Salmonellától. - Apa sose remekelt a konyhában, úgy éreztem, ezt egy vicces körítés keretein belül mindenképp a tudtára kell adnom, csak hogy tudja mire számíthat, és hogy valahogy elnyomjam a bennem támadt feszültséget Pierre nevelőapjának említése hallatán. Még mindig kiborít, ha új embereket kell megismernem.
-Mindennek ugyanolyan íze van, mint ahogy emlékeztem. És még mindig nem tudok rájönni, hogy ezt az öntetet miből csinálják. - Rázom a fejem hitetlenkedve, s mielőtt a bögrémért nyúlnék, lenyalom az ujjbegyeimre ragadt édes öntetet. Alighogy visszahelyezem a csészét az asztalra, és letörlöm a tejhabot a számról, újabb két, számomra idegen rohamozza meg Pierret. Kezdem kellemetlenül érezni magam. Mintha nem is vele, hanem valami világsztárral reggeliznék. Zavaromban kocogtatni kezdem körmeimet a bögre kerámia anyagán, de azért kedvesen, kicsit talán erőltetetten mosolygok a kislányra, és az őt követő idős hölgyre. Melegség kezd szétáradni a mellkasomban, látva, hogy mennyien és mennyire szeretik Pierret, hogy hogyan bánik, beszél a kislánnyal, akiről mint kiderült, Ashley gyermeke. Miután tovább állnak, zavaromban megköszörülöm a torkom, és még egyet kortyolok a cappuchinómból.
-Hát, ha ilyen lelkes, sokrétű rajongótáborom lenne, én is nehezen szakadnék el Párizstól. - Bólintok helyeslően, és egy pillanatra komolyan meg is sajnálom, de senki nem kényszeríti őt arra, hogy elköltözzön a világ másik felére, maga mögött hagyva mindent és mindenkit akiket szeret. Ez az ő döntése.
-Miért nem maradsz? Mit remélsz New Yorktól, amit itt nem találtál meg harminc év alatt? Az életedet nem fogja megváltoztatni, csak máshol fogsz élni, ennyi. Miért nem keresel magadnak itt egy francia nőt aki mellett leélnéd az életed, alapítasz családot...?! Apa biztos örülne egy unokának, vigasz lenne az elbaltázott gyerekeiért cserébe. De végülis ez a te életed, nem szabhatom meg, hogy mit kezdj vele. Ha annak idején lett volna beleszólásom, én soha nem költöztem volna az államokba. - Hangomba némi keserűség szökik miközben életvezetési tanácsokat adok Pierrenek. Ezt követően az utolsó falat fahéjas csigát is eltüntetem, ami után jóllakottan hagyjuk magunk mögött ezt a csoda helyet. A kocsihoz érve, a hátsóülés helyett most már inkább mellé huppanok be, s miközben a biztonságiövért nyúlok, feltűnik, hogy a rövidnadrág szára ülő helyzetben koránt sem ér le a térdem fölé. Így, a nagyjából combközépen elhelyezkedő, már gyógyult, de a bőrömből mégis kitüremkedő hegvonal, mely egy korábbi, általam ejtett vágásból származik, jól láthatóvá válik. Észrevétlenül próbálom lejjebb húzni a nadrág szárát, de annyit nem enged az anyag, így az út hátralévő részében tenyeremmel takarom a sokatmondó részt. Az utat a kikötőig rövid idő alatt megtesszük, itt koránt sincs akkora forgalom, mint New York utcáin. A kikötőben a bérelt jacht indulásra készen várakozik. Ahogy közeledünk, a torkomat körbe ölelő, fojtogató érzés annál intenzívebbé válik. És ezen anya arckifejezése egy cseppet sem segít. Sőt...
-Elveszett bárányka! - Rikkantja egy jóízű, kárörvendő röhögés kíséretében Lucas, tenyereit is összecsapja, mintha csak így akarná jelezni, hogy indulhat a buli. Apám rosszallóan megcsóválja a fejét, majd légies könnyedséggel folytatja a bájcsevejt a vele egykorú férfival, aki minden bizonnyal Gaspard lehet.
-Csak azért nem pofozlak fel, mert nem akarok jelenetet rendezni mindenki előtt, de tudd hogy ezért még számolunk! - Ragadja meg anya a csuklómat, és ránt közelebb magához, fenyegető éllel suttogva mindezt a fülembe.
-Gyere ide kicsim! - Int maga felé apa. Kicsim. Ezer éve nem szólított így. Ma már idegennek, mesterkéltnek tűnik ez a becézgetés. Anya kénytelen elengedni a csuklómat, ahol még sokáig érzem ujjainak szorítását. Lucas közben egy üveg sört dob Pierre felé, majd átkarolja a vállát, és valami nagyotmondó, kitalált sztorival kezdi fárasztani, a szokásos módon rátelepszik, mint valami pióca. Pierre kisebb húgai fogócskáznak, az anyja nem győzi fegyelmezni őket, Josie pedig épp egy fülhallgatón osztozik Arianeval valahol a hajó faránál ücsörögve. Apa úgy mutat be Gaspardnak, mintha valami díjnyertes kanca lennék, akire fogadni lehet a következő lóversenyen. Gaspard úriemberhez méltón kezet csókol, és közben olyan tekintettel néz fel rám amitől a hideg is kiráz, de mivel tegnap már ellőttem a "családi balhé" kártyát, ma azon leszek, hogy ne rendezzek jelenetet.
-Légy jó és keverj nekem egy whiskey kólát. Gaspard, mit innál?
-Egy édes-vörösre sose tudok nemet mondani, de megígértem Pierre anyjának, hogy józan maradok, úgyhogy csak egy kólát kérek, madame. - Szóval az édes-vöröset preferálja. Nagyszerű. Engedelmesen bólintok, felfestem arcomra az erőltetett mosolyt, majd elindulok a jacht zárt terébe, ahol a bárpult is található, közben nagypapa beindítja a járgányt és elstartolunk. Útközben még hallom, ahogy apa és Gaspard arról tanácskoznak, hogy a garnélának le kell-e vágni a farokrészét, anya közben szürreális módon bájcsevejbe kezd Pierre anyjával, s amikor látja, hogy hova indulok, leadja a rendelését két Pina Coladára. Megkönnyebbülten felsóhajtok, amint eltűnök a díszes társaság szeme elől, majd beállok a pultba, és elkezdem összeállítani a rendeléseket. Egy Mojitoval kezdek. Jót fog tenni az idegeimnek. A másnaposságtól zsongó fejemnek aligha...



i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Family Frost  - Page 2 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Family Frost  - Page 2 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Family Frost  - Page 2 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Family Frost  - Page 2 Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Family Frost  - Page 2 B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Family Frost
Family Frost  - Page 2 EmptySzer. 26 Júl. - 17:10

Mallory & Pierre
"One day you will do things for me that you hate.
That is what it means to be family."



Mallory már régen is tűzről pattant leányzó volt, aki sosem szűkölködött a hangulatingadozásokkal, ez pedig sokszor megmosolyogtatott, mint ahogy most is. A visszapillantóból lesek felé olykor, miközben lassan szeljük Párizs utcáit.
- Miért olyan hihetetlen, hogy létezik ilyen ember, mint én? És hogy nem mindenki olyan mufurc, hisztis, dacos, mint te? Én szeretek a családommal lenni, imádom őket, és sajnos ebbe te is beletartozol. - bökök hátra ujjaimmal. - Az érzés tudom, hogy nem kölcsönös. - bólintok, még mindig mosolyogva, hiszen el kell fogadni, hogy ezen a világon nem lehet mindenkit megnyerni, nem szerethet az egész világ, hiába szeretném ezt annyira.
- Viszont rohadt sok feszültség van benned, szinte érzem, hogy izzik. Ez azonban már nem az én hibámból ered. - még nem tudom pontosan, hogy mi nyomja őt ennyire belülről, de azért a tudtára adom, hogy látok dolgokat, s nem feltétlenül veszem őket félvállról. Tudom jól, hogy apánkat, vagy az anyját, sőt, még Josiet és Lucast sem érdekli Mallory lelki állapota, hiszen a vacsorán megmutatták, hogyan viszonyulnak hozzá. Ehhez persze ő is hozzátett rendesen, de érezhetően egyiküket sem érdekli, hogy miért is viselkedik így a húgom.
- Akkor elértem a célom! Egy jó kis hajókázáshoz valahogy ki kell nézni! - tolom ki büszkén a mellkasom, hiszen szerintem is remekül festek ebben a felsőben, nagyon jó összhangban van a szőke tincseimmel. Már csak az a bizonyos tipikus francia sapja kéne... És akkor már tényleg kellően túlzásokba esnék.
- Jaj, ne rinyálj már mindenért, nem akarok neked rosszat, esküszöm! - intem le a leányzó feltörő hisztijét, de amúgy nem igazán érdekel, hogy nem tetszik neki a kis kitérőnk. Nem fogom pont most elengedni a kezét, csak akkor, ha oltári nagy balhét akar rendezni. Az ugye senkinek sem hiányzik.
A szalonban rábízom a többiekre, reménykedve abban, hogy nem készíti ki őket idegileg, de én azért felkészítettem őket rá, hogy lehet, hogy nehéz lesz Malloryval. Néha feléjük lesek, de úgy látom, hogy minden rendben van, így végül a kávézóban várom meg őt, hogy rendbe rakják teljesen. Ha az eredeti külsejével és szerelésével jött volna a családi hajókázásra, apánk szerintem az első adandó alkalommal kihajította volna a jachtról... Én eltöltöm az időt azzal, hogy beszélgetek pár emberrel, elintézek néhány telefont, s csak egyszerűen élvezem, ahogy az ablakon át beszöknek a napsugarak. Hamarosan a húgom úgy érkezik meg, mintha teljesen kicserélték volna.
- Ez igen! Ki vagy te, és mit műveltetek Malloryval? - elnevetem magam, de elismerően pislogok felé. - Köszönöm, kedvesem. - bólintok Ashley irányába, aki hamarosan távozóra fogja. A húgom tekintete azonban olyan, mintha kísértetet látna.
- Mi a baj? Van valami az arcomon? - simítok végig apró borostámon. - Nagyon is elégedett vagyok, gyönyörű lettél! Bár igaza van a többieknek, nagyon jó a hozott anyag is. A többi húgom is imád idejárni. - bólintok elismerően, ahogy újból végignézek rajta. Sok köztünk külsőre a hasonlóság, nehéz lenne letagadni, hogy a testvérem, még ha csak félig is.
- Mocskosul jól csinálnak itt mindent, úgyhogy bármit választasz, szerintem nem fogsz csalódni. Viszont én is azt kérem, amit te, most nagyon felcsigáztál ezzel. - ha Mallory végleg döntött az elmondottak mellett, abban az esetben egyből felemelem kezem, mire odasétál mellénk egy jókiállású, húszas éveiben járó srác. Fekete haja és tengerkék szemei vannak, a testalkatából pedig már messze lerí, hogy sokat sportol.
- Szevasz, Pierre! Kis hölgy. - biccent felém, majd a vöröske irányába. - A vendégeim vagytok, kérjetek bármit. Legyen ez az én búcsúajándékom, ha már úgyis lelépsz és itt hagysz minket. - mosolyog felém szélesen, de az arcán mégis őszinte szomorúságot lehet felfedezni. Le is adom egyből a rendelést, ami talán egy könnyed öt perc után meg is érkezik az asztalunkhoz.
- Annyira azért ne zabáljuk tele magunkat, mert apánk valami tengeri herkentyűs cuccokkal készül. Rák, polip, tintahal, kagyló, meg minden ilyesmi. És képzeld, ő akarja elkészíteni Gasparddal, anyám férjével. A két családfő. Úgyhogy ha jót akarsz magadnak, vágj nagyon jó pofát hozzá, még ha szar is lesz. - elröhögöm magam két harapás, s két kellemes korty között. Kicsit késésben vagyunk, de majd úgyis kibeszélem magam, nem lesz ebből gond.
- Hogy tetszik amúgy ez a hely? Kellemes, ugye? Ilyen társaságot úgysem fogok találni New Yorkban. - támasztom meg államat kezemmel, s némi szomorkás él azért becsúszik a hangomba, de nem tart sokáig. Borzasztóan fog hiányozni Párizs, és minden egyes ember, de lépnem kell, ki kell tárnom magam a világ felé.  
Talán a csiga felénél járhatunk, mikor kivágódik az ajtó, s egy négyéves, csodálatosan barna bőrű kislány rohan be rajta üvöltve.
- Pierre!!! - kiáltja, amint meglát engem egyből. Tiszta olyan, mint Ashley!
- Itt az én csokibabám! - tárom szét kezeimet, mire az ölembe ugrik, és alig akar elengedni. Őt követi egy jóval idősebb hölgy, a nagymama.
- Á, Jean-Pierre, örülök, hogy itt vagy, el akartam még tőled köszönni. Remélem nem baj, ha zavarok egy percre. Csak Ashleynek hoztunk ebédet, és már megyünk is. - előkotor piros táskájából egy kézzel készített, csodálatos képkeretet, amiben olyan precíz faragások vannak, hogy kis híján megkönnyezem azt. Annak a közepén mi vagyunk négyen, Ashley, Amanda, a kislánya, Mrs. Bread, a nagymama, és én. Épp az egyik rendezvényen vagyunk lefényképezve, s úgy festünk, mint egy nagy család. Holott semmi közünk egymáshoz vér szerint.  
- Annyira köszönöm... Ez csodálatos! - elveszem a képet, megcsodálom, majd Amandával együtt megölelem őket. Nagyon érzékeny pillanat, rosszak és egyben jók ezek a búcsúval töltött percek.
- Nagyon vigyázz magadra, fiacskám, és jót ne halljak rólad! - elenged, majd végül a magasba emelem Amandát is.
- Pierre, én is jöhetek? - kérdi hangosan kacagva.  
- Ha nagylány leszel, majd meglátogathatsz! - leteszem őt, nyomunk egymás arcára jó pár csókot, végül könnyes búcsút veszünk egymástól, s megkeresik Ashleyt.
- Rohadt nehéz elmenni. - jegyzem meg váratlanul egészen halkan már Mallorynak, tekintetem a pohárban süppesztve. Nem szeretnék közben sokáig maradni, hiszen utána azt hallgathatjuk a családtól... Úgyhogy ha mindketten végeztünk, én már száguldanék is ki a kocsi felé. A többiektől hangosan elköszönök, de a szalont a napokban még úgyis meglátogatom indulás előtt, így még nem veszek könnyes búcsút az itteniektől.

Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Family Frost  - Page 2 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Family Frost  - Page 2 Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Family Frost  - Page 2 Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
Family Frost  - Page 2 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Family Frost
Family Frost  - Page 2 EmptySzer. 19 Júl. - 13:57

Pierre&Lory
Oh I love it and I hate it at the same time. You and I drink the poison from the same vine.

Az elmúlt néhány hetet úgy éltem meg, mintha a végtagjaimnál fogva ki lennék kötözve egy forgalmas sínpályára, hogy minden félórában átszáguldhasson rajtam egy tehervonat.
Az újabb és újabb csalódások egyre mélyebbre taszítanak, én pedig foggal-körömmel kapaszkodom ameddig még bírom. Semmi esetre sem szeretném megtudni, hogy mi lakozik odalent. Egy biztos, ha bekövetkezik az amitől a legjobban félek, és a mélybe zuhanok, teljesen más emberként fogok visszatérni. És ez a más ember, akitől annyira ösztönösen rettegek, érzem, hogy minden perccel egyre közelebb jut ahhoz, hogy kitörjön. Mintha csak a gyengeségeimből táplálkozna. Lassan felzabálja az utolsó darabját is a lelkemnek. Bon áppétit!
Bár az agyam lüktet a másnaposságtól, mondhatjuk, hogy már sokkal tisztábban látom a dolgokat, mint tegnap este. Határozottan felelőtlen döntés volt lefeküdnöm egy vadidegennel, ráadásul a lakásán, egy olyan városban amit nem, illetve csak alig ismerek. De mekkora szerencse, hogy Jean-Pierre, a hős! Minden centiméterét ismeri párizsnak, ezt kihasználva apa már intézkedik is, hogy épségben visszatérhessek szeretett, végtelenül harmonikus családom körébe. Mielőtt felhívtam őket, még egyszer át kellett volna gondolnom azt a vízbefúlást...
Kelletlenül vágódom be a hátsóülésre, próbálok láthatatlan maradni, de Pierre máris belekezd az isteni szónoklatba, amit még apától is nehezen viselek, hát még ha a minden bizonnyal teljesen defektes, a halott állattetemekért rajongó bátyám kezdi osztani az észt akivel már vagy tíz éve nem találkoztam, és nem is beszéltem... Sóhajtva megforgatom a szemeimet, s hogy fejem lüktetése valamelyest csillapodjon, mutatóujjaimmal megmasszírozom mindkét halántékomat.
-Ahjj Pierre, hagyjuk már ezt az álszent szar dumát! Most csak ketten vagyunk, nyugodtan leveheted ezt a mindenkivel szuper kedves, segítőkész, családcentrikus álarcod. Biztos kimerítő lehet egésznap a mintagyereket játszani. - A visszapillantótükrön keresztül állom tekintetét, még ajkaimat is lefelé görbítem, mintha annyira sajnálnám őt az erőfeszítéseiért. Csak hogy hihetőbb legyen a színjáték. Erről azt hiszem tudna mit mesélni. Nem is értem, hogy miért nem valami profi színjátszókörbe ment kiélni a kreativitását a festegetés helyett.
-Te meg úgy nézel ki, mint valami alulfizetett matróz ebben a pólóban... - Jegyzem meg, hozzá hasonlóan lefitymáló stílusban, ahogy innen a hátsóülésről szemrevételezem. Már amennyit látok belőle...
-Rohadt bunkó vagy! - Sértetten keresztezem karjaimat mellkasom előtt, tekintetemmel a mellettünk elsuhanó tájra tapadok.
-Mindenkinek vannak szarjai. - A maradék, vajmi kevés becsületem megóvása érdekében ezt még muszáj volt kiadnom magamból. De én legalább őszinte vagyok. Nem úgy, mint a szüleim, akiknek a házassága zuhanórepülést vett már egy jó ideje, a bátyám, aki hazugságok, csalások árán végezte el az egyetemet, és az ágya alatt lévő pornó újságok tartalma egyértelműen arra enged következtetni, hogy csont buzi. Vagy ott van még Pierre anyja, aki állítólag merő VÉLETLENSÉGBŐL jött össze apám után egy szintén Duval nevű pasassal, és szült neki egy focicsapatnyi kölyköt. Akadnak itt bajok bőséggel!
Kishíján elalszom, ám amint Pierre valami kitérőről kezd el hadoválni, úgy kipattannak a szemeim, mintha energiaitalt tettem volna a kávémba. Az anyósülésbe kapaszkodva húzom fel magam, kis híján belemászva Pierre képébe.
-Dedede! Képzeld el, hogy van ellenvetés. Kurvára van ellenvetés! - Kezdek harcias tiltakozásba, egy pillanatra még azon is elgondolkozom, hogy a következő piros lámpánál egyszerűen csak kiszállok a kocsiból, de az összes ajtó zárva van. Minő véletlen! Tehát miután lemondok a profi módon kidolgozott menekülési tervemről, egy elfúló nyögéssel vetődöm vissza az ülésbe. Az út hátralévő részében minden bizonnyal elbóbiskolhattam, ugyanis riadtan összerezzenek a kézifék jellegzetes hangjára. A kocsiból kiszállva megmasszírozom orrnyergemet, majd körzök néhányat a fejemmel, hátha enyhül kicsit a nyakamat kínzó görcs.
-A francba... - Simítok végig rajta egészen a tarkómig, végül igazítok a ruhámon, és a hajamon, hogy azért mégse úgy nézzek ki, mint egy szakadt, útszéli cafka. A szépségszalont hirdető felirat számomra értelmezhetetlen, mintha nem is franciául lenne, hanem tünde nyelven. Mivel továbbra is agyatlan ötletnek tartom ezt az egész kiruccanást, ezért duzzogva-puffogva vonszolom csak magam Pierre után. A szalonba érve még inkább kóvájogni kezd a fejem a különböző pacsulik borzasztó kavalkádjától. Valaki öljön meg!
-Helló. - Intek félszegen, kitörő lelkesedéssel a három muskétás felé, persze csak miután egy igen kifejező fintorral, némán Pierre tudtára adtam, hogy amint itt végzünk, gondolkodás nélkül, hidegvérrel kinyírom. Először a Prince imitátor -akiről később kiderül, hogy Cameronnak hívják-, ragad meg a vállaimnál fogva, és citál el a szalon egyik félreeső kis zugába, ahol megannyi ruhaköltemény díszeleg, precízen, színek szerint szétválogatva, katonás sorba rendezve vállfákon. Mivel nem vagyok kötekedős kedvemben -ruha próbálgatósban meg még annyira sem-, így hát az első rám aggatott szettre rávágom, hogy imádom, és ezzel tulajdonképpen könnyes búcsút is veszünk egymástól. Következik Juliette, aki minden tiltakozásom ellenére már keveri is ki a bőrtónusomnak megfelelő árnyalatú alapozót, és szorgosan válogatja a szememhez leginkább illő szemhéjpúdereket. A kínzó folyamat közben kitörő lelkesedéssel megdicséri a bőröm állapotát a színével együtt, persze miután a tegnap este felkent vakolatot valahogy lesikálta rólam. Sikerül megegyeznünk egy minimál sminkben, ami inkább a természetesebb vonalat képviseli.
-Másnaposság? - Duruzsolja Ashley. Legnagyobb meglepetésemre angolul beszél. A hangja rendkívül megnyugtató, elalváshoz is szívesen hallgatnám.
-Meg egy kínos családi összejövetel. - Felelem. Hangomból, és tekintetemből -amivel Pierre felé nézek-, szinte azonnal levágja, hogy a tegnap este nem volt épp egy sikersztori.
-Ti testvérek vagytok Pierrevel? Félve kérdezem, csak mert az összes húga járt már nálam, de rád valahogy nem emlékszem. - Húzza összébb szemeit elgondolkodva, közben nekilát a hajmosásnak amihez grátisz fejbőr, nyakmasszázs is jár amiért roppantul hálás vagyok most neki.
-Csak féltesók. - Javítom ki tüstént, majd csukott szemmel, csendben élvezem amit csinál. Már csaknem elalszom, mire kellemes hangja ismételten megtöri a csendet.
-Látom, hogy haragszol rá. - Gondterhelten felsóhajtok, ám még mielőtt belekezdhetnék a Pierre ellen szóló kampányszövegembe, Ashley csendre int.
-Pierre nem épp egy átlagos személyiség, és ezért sokan furának tartják. De ő épp ettől különleges. Hiszen ami fura, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy rossz is. - Miközben beszél, törülközőbe tekeri a hajam, és átinvitál egy másik székbe, ahol a tükrön keresztül nézünk farkasszemet.
-Hidd el, hogy jó ember. Öt évvel ezelőtt, a férjemmel költöztünk ide amerikából, egy új, jobb élet reményében. Nem sokkal később kiderült, hogy Bryannek negyedik stádiumú hasnyálmirigy rákja van, nem gyógyítható. Fél év múlva, minden órás kismamaként eltemettem, és utána teljesen egyedül maradtam. - A sokkoló történet közben kifésüli a hajam, beolajozza, hajhabot tesz rá, én meg csak ülök, mint egy komplett idióta, és képtelen vagyok megszólalni.
-Nem sokra rá megszületett a lányom, az alighogy megnyitott szalonomat be kellett zárnom. Egyik napról a másikra éltünk. Azután lett csupán egy kicsit könnyebb, hogy a lányomat bölcsődébe adtam, így újra munkába tudtam állni. A legnehezebb az volt, hogy kialakítsam a fix vendégkörömet,  ráadásul a szalon bérleti díját nem tudtam volna egyedül fizetni. Ekkor találtunk egymásra Juliettevel és Cameronnal. Senki se tudja, de Pierrenek köszönhető, hogy beindult az üzlet, és nem kerültem utcára a lányommal. Minden létező internetes felületen hirdetett minket, ismerősöknek ajánlotta a szalont, vendégeket hozott, egyszer még kéthavi lakbér elmaradásomat is zokszó nélkül kifizette. Sokat köszönhetek neki. - Egy félszeg mosollyal reagálok a hallottakra. Ezek mind olyan információk voltak amiket nem fogok tudni egyhamar megemészteni, így nem is bánom, hogy következő lépésként a hajam beszárításával kezd foglalatoskodni. Legalább a hajszárító monoton zúgása kitölti a közénk telepedett kínos csendet.
-Nem tudom mi a baj köztetek, de hidd el, hogy a felszín alatt ő nagyon is jó ember! - Szelíden rám mosolyog, mire én is megengedek magamnak egy visszafogott, koránt sem őszinte mosolyt. Hazudnék, ha azt mondanám, nem zavartak össze a hallottak. Az a Pierre, akiről ő beszélt, egy teljesen másik Pierre, mint akit én ismerek, akire én emlékszem még gyerekkoromról. És ettől hirtelen mardosni kezd a bűntudat.
-Kész is! Gyönyörű a hajad színe! Eszedbe ne jusson bármikor is befesteni! - Még egy utolsót igazít néhány tincsen, majd maga felé forgat a székkel, elégedetten mérve végig, aztán a kávézó felé invitál, ahol Pierre már lefoglalt egy asztalt kettőnknek. Mielőtt közelebb mennénk, egy pillanatra megtorpanok, úgy nézve a bátyámra, mintha nem is ő lenne. Ashley ezek után az asztalhoz kísér, és még a széket is kihúzza nekem.
-Újfent jó munkát végeztünk. Bár a hozott anyag is jobb volt, mint amivel általában dolgozni szoktunk. - Ashley egy ravasz félmosollyal egyetemben rám kacsint, majd megpaskolja Pierre vállát és elsuhan a szalon irányába. Kettesben maradunk. Lassan ránk telepszik valamiféle kínos csend, aminek egy torokköszörüléssel vetek véget.
-Remélem elégedett vagy. - Vágom a fejéhez, azonban hangomból most valahogy hiányzik a gúnyos él. Ashley története teljesen összezavart. Bár Pierreből azt is kinézem, hogy lefizette Ashleyt, csak hogy egy kicsit jobb fényben tüntesse fel. Bár ennek semmi értelme. Mégis miért foglalkozna Pierre olyan jelentéktelen dolgokkal, hogy a húga kedveli-e, vagy sem...?
-Khmm mit eszünk? Én tuti, hogy iszom egy karamellás cappuchinot ééés nem is tudom... még mindig olyan jól csinálják a fahéjas csigát ami le van öntve azzal a sűrű, fehér szósszal aminek még soha, sehonnan nem sikerült megszereznem a receptjét? - Kérdezem, könnyed, csacsogó hangot megütve, s ahogy felsandítok rá, teljesen összezavarodok, már azt se tudom ki ül velem szembe.



i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Family Frost  - Page 2 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Family Frost  - Page 2 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Family Frost  - Page 2 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Family Frost  - Page 2 Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Family Frost  - Page 2 B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Family Frost
Family Frost  - Page 2 EmptyHétf. 17 Júl. - 16:16

Mallory & Pierre
"One day you will do things for me that you hate.
That is what it means to be family."



Ha nem ismerném Malloryt, most biztosan azt gondolnám róla, hogy épp a kamasz korszak borzalmasabb felét éli, amikor minden érzés intenzívebb, minden fájdalom mélyebb, s minden harag tüzesebb. Finoman fogalmazva. Nem finoman fogalmazva egy hülye hisztis picsának tűnik, akiben annyi intelligencia sincs, hogy legalább egy családi összejövetelen moderálja magát. Ez valahol fáj, hiszen függetlenül attól, hogy szeretem beédesgetni magam mindenkihez, még jó lenne nyugodt körülmények között, szeretetben és békességben átvészelni ezt a vacsorát, azonban a húgom olyan most, mint egy viharfelhő, ami amerre megy, eltakarja a napsugarakat. Egyelőre legalábbis... Az ilyen viselkedésnek természetesen megvan a gyökere, és én nagyon úgy érzem, hogy az nem belőlem ered. Hiszen hogyan is eredhetne? Régen találkoztunk, s meglehet, hogy régen is fura voltam, de az utóbbi években felnőttként már semmi olyan közünk nem volt egymáshoz, ami ekkora ellenszenvet válthatott volna ki. Illetve, valójában volt nagyon is közünk egymáshoz, csak ő nem tud róla... Ám ez már egy másik történet.
- Ez igazán izgalmasan hangzik! Azért kevesen mondhatják el magukról, hogy ilyesmivel foglalkoznak, úgyhogy büszke lehetsz magadra, ha egyszer eléred a céljaid! - felelem őszinte lelkesedéssel. Függetlenül attól, hogy milyen most a lelki állapota, én akkor is csillogó szemekkel figyelem őt, ahogy beszél. Értelmes lány, s nagyon úgy tűnik, hogy az esze is a helyén van, elvégre egy ostoba embert nem fognak megcsonkított holttestek közelébe engedni. Izgalmas szakma lehet! Még előnyömre is válhat a jövőben... Mily’ felemelő!
Érdeklődésem tovább siklik Josie és Lucas irányába, akikre szintén rá fogok egy cseppet telepedni majd, ha végre New York lesz az új otthonom. A kis Josie zongorajátékára nagyon kíváncsi vagyok, és ha megengedi, akkor még a kórus pár próbáját is meglátogatnám. Lucas pedig... Végre beválthatjuk azt a sok őrültséget, amikről csak telefonon keresztül ejtettünk szót. Az áttelepedésemet mindenki szívesen fogadja Mallory kivételével.
- A sármom nagyon jól érzi magát. - mosolyom alól fogaim is megcsillannak, melyet egy kacsintással fűszerezek meg, mikor ellépek mellőle, s begyűjtöm a nemlétező gratulációját. Most még nem látja, de én hiszem, hogy nagyon jól megleszünk egymás mellett, csak meg kell törni azt a bizonyos jeget.
A vacsora Mallorynak köszönhetően bőven telítetten indul feszültséggel, ami abból a szempontból nem is akkora probléma, hogy most hirtelen mindenkinek összeszorul miattam a szíve. Szegény Pierre... Hogy viselkedhet ilyen aljasan vele a húga?! Annyira nehéz visszafogni az arcomra kiülni akaró örömöt, hogy amaz szinte kitör belőlem, amikor a húgom után eredek az étterem elé.
- Ehhez kérlek empátia, emberismeret és harmónia szükséges. Én tökéletesen ki vagyok békülve önmagammal, nincsenek felettem viharfelhők, az életem pedig kiegyensúlyozott, amire egész életemben törekedtem. Így pedig sokkal könnyebb másokhoz közel kerülni, és nem feltétlenül azért, hogy hasznom legyen belőle. Nézz csak magadba, jó mélyre... Te nem élveznéd, ha szeretne például  a családod és igazán érdekelnéd őket? - nem várok választ, s ezt a felé intézett sejtelmesen görbülő mosolyom is sugallja. Én bőven megelégszem azzal, ha elgondolkozik azon, amit mondtam neki. Rossz lenne az, amit csinálok az emberekkel? Rossz lennék azért, mert szeretem, ha szeretnek? Annyira boldog vagyok amúgy is ettől a családi összeborulástól, ami még izgalmas feszültséggel is meg van borítva, hogy ez még a külsőmön is jól tükröződik... Szinte észre sem vettem!
- Egy kutya is csóválja a farkát, ha boldog. - jegyzem meg könnyed légiességgel, s apró, elégedett sóhajt hallatva hátam az étterem falának vetem, s tovább szívom a cigarettát, amiből hamarosan Lucas is szív, hiszen ő sem tudott megülni a hátsó felén.
- Vigyázz magadra! - kiáltom Mallory után, miután kivonja magát a forgalomból. Lucas valami gúnyosat dünnyög utána, amit még én sem értek. Ezután a vacsora egészen jól eltelik, bár egy részében a vöröske lesz a téma, hogy mostanság milyen borzalmasan viselkedik, de én igyekszek megvédeni őt, ami kicsit puhítja a feszült légkört. Az ételek csodásak, az italok mennyeiek, úgyhogy az összejövetel végén végül mindenki kellemes szájízzel távozik.
A másnap reggel egy közös kávézással indul, ami egészen kellemesen telik, azonban mikor feltűnik mindenkinek, hogy Mallory még nem ért haza, apánk egyből idegrohamot kap. S megint ki miatt pattannak szikrák a levegőben? Na ki miatt? Ennek nem igazán lesz jó vége, érzem. Mikor végre jelet ad magáról, természetesen én megyek érte, amire önként jelentkezem egyből, de nem csak azért, mert Párizs utcáin egyből rábukkanok keringés nélkül, hanem mert ha apánk menne érte, akkor jó eséllyel kiosztana neki egy taslit. Ez pedig kinek hiányzik?  
Sötétkék-fehér csíkos felsőt öltök magamra, egy fekete nadrágot, s egy vaskos napszemüveggel védem érzékeny, kéklő szemeimet. Egy sötétszürke Alfa robog a címhez, ahol intek a vöröskének, hogy szálljon be bátran. Egyelőre azonban nem hazafelé indulok meg.
- Elég szarul nézel ki. - lesek felé mosolyogva, miközben hátrapillantok, s végignézek rajta. - Csapzott, büdös és zilált. Szerinted ha így fogsz megjelenni, mit fog szólni a család? Jó lenne az neked, ha megint egész nap feszültség lenne miattad? - vonom fel szemöldökeimet kérdően. - És igen, ma lesz a hajókázás. Mocskosul szép a látvány, elhiheted, csak egy kicsit erőltesd meg magad, és tedd félre a szarjaidat. Mert ahogy látom, abból bőven akad. Na... - szigorú apáskodásomat félrerakva rámosolygok a visszapillantóból. - Nem szeretném, ha megint rád szállna mindenki, úgyhogy most teszünk egy kis kitérőt. Nincs ellenvetés! - kacsintok felé lelkesen. Nincs ördögi kacaj, nincs aljas vigyor, most tényleg csak jót szeretnék, úgyhogy nagyjából tíz perces kocsikázás után leparkolunk egy igazán színes stúdió előtt. Fodrászat, ruhaüzlet, parfümbolt, műkörmös, kávézó, s hasonlók kaptak helyet egyetlen hatalmas térben. A kocsiból kiszállva remélem Mallorynak nem kell órák hosszat könyörögni, hogy velem tartson, s ha rászánja magát, hogy elfogadja a segítségem, akkor be is toppanok az ajtón.
- Szép jó napot, kedveseim! - tárom szét kezeimet lelkesen, mire a tér sok helyéről érkeznek az üdvözlések. Meg is jelenik előttünk Ashley, egy rövid, narancssárga ruhába bújt fekete bőrű szépség olyan afro frizurával, amit szinte csak a filmekben látni. Vele tart még Cameron, aki le sem tagadhatná, hogy a férfi oldalt preferálja jobban, hiszen színes ruhája mellett a viselkedése, s vékony hangja is bőven elárulja. Harmadikként Juliette érkezik, aki inkább hasonlít egy Barbie babához, mint egy emberhez. Ettől függetlenül mindegyikük kitörő örömmel fogadja Mallory társaságát. Megdicsérik a haját, a vonásait, és egyikőjük sem sugall felé semmi negatívat.
- Legyetek oly’ jók, és kezdjetek vele valamit. - adom ki utasításba, s ha Mallory hagyja, akkor elviszik őt a kis tér minden részébe. Megigazítják a haját, új ruhát kap, belocsolják parfümmel, feldobnak neki egy sminket, s ezt mind profi módon rövid időn belül. Ha végzett, akkor pedig ott várom őt egy tökéletes reggeli indítóval a kávézóban Ashley társaságában.

Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Family Frost  - Page 2 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Family Frost  - Page 2 Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Family Frost  - Page 2 Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
Family Frost  - Page 2 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Family Frost
Family Frost  - Page 2 EmptyVas. 9 Júl. - 15:58

Pierre&Lory
Oh I love it and I hate it at the same time. You and I drink the poison from the same vine.

Pierre sose tudta betölteni az életemben a "kedvenc féltesó" szerepét. Ha a kettőnk világát megpróbálnánk valahogyan egyesíteni, olyan masszív taszítóerő jönne létre, mint amikor a mágnes két, azonos pólusát próbálod összeérinteni. Különbözőek vagyunk, a sok ellentét között mégis pislákol valami haloványan, amit egész könnyen lángra lehetne lobbantani. És ha ez a két hasonlóság egyszer összetalálkozna, apokalipszisként igáznák le a világot. Én ki akarok ebből maradni. Pedig közel sem vagyok makulátlan. Úgy érzem, hogy a bennem gyökeret vert romlottság napról napra feljebb tör, amíg már képtelen leszek tovább irányítani. Megőrülök ettől!
A festményem iránt mutatott őszinte ámulatát látva csak megforgatom a szemeimet. Érdeklődő kérdése hallatán egy gunyoros félvigyorba görbül szám széle, s hogy ne kelljen farkasszemet néznem a bíráskodó tekintetekkel, inkább csak karcolgatni kezdem villám hegyével a tányérom. Jópáran rosszallóan felmordulnak a kellemetlen zaj hallatán, vannak akik a fülükhöz is kapnak.
-Nem. Nekem most az egyetemre kell koncentrálnom, hogy utána életem végéig megcsonkított hullákat, és egyéb emberi maradványokat vizsgálgassak valamelyik hivatásos szerv számára. - Felelem diplomatikusan, majd kezeimet összekulcsolom magam előtt az asztalon, hogy egy rendkívül nyájas, erőltetett mosollyal lezárjam a témát. Szemem sarkából persze látom ahogy anyám szégyenkezve a fejét fogja, s mintha hallanám apát az orra alatt káromkodni valamit.
-Gimis vagyok. Végzős. Zongora különórákra járok, én szoktam kísérni az iskola kórust. Ezen a vonalon gondolkozom tovább menni. - Szól az asztal másik végéből Josie, éppen hogy csak töri ékes anyanyelvünket, de azért büszkén kihúzza magát. Néha irigylem tőle a szüleink érdektelenségét. Ha engem is legalább csak fele annyira leszarnának ahogyan őt, már rég messze lennék az államoktól. És tőlük is... De hát az élet nem kívánság műsor.
-Jaj nem kell leszólni Jean-Pierre amiért én nem vagyok olyan elragadó kis művészlélek, mint a húgaim! Én sokkal inkább a tudomány, a psziché oltárán áldozom. - Vágja rá nagyképűen, utalva ezzel a rohadt diplomájára, majd annak rendje, s módja szerint egy meglehetősen gúnyos röhögés is elhagyja a száját. Pszichológus szakon doktorált. Legalább egy dolgot sikerült elérnie az életben. Azt is javarészt csalással. Nagy dicsőség!
-Oh, valóban? Lehet próbálkozni nyugodtan. Csak nehogy pofára ess. Kár lenne, a bizonyára sok nő, és talán még pasi szívét is megdobogtató sármodért! - Tettetett sajnálkozások közepette még az ajkaim is szomorúan legörbülnek, s csak akkor jutok némi levegőhöz, miután végre hajlandó kimászni az aurámból.
Nem ez az első alkalom, hogy leesek a lóról. Hogy látszólag a családom minden tagja az ellenem irányuló lejárató kampányon ügyködik. De akármekkorát is esek, már megtanultam az évek alatt visszaülni. Most is viszonylag könnyedén nyeregbe pattanok, igyekezve fogást találni Pierren, hogy kicsit megszorongathassam a tökeit, de rá kell jöjjek, hogy ez nem az én napom. Egy csettintéssel a bűvkörébe kerítette az egész defektes társaságot, így valószínűleg most én váltam közellenséggé amiért megsértettem azt a szegény, makulátlan, ártatlan kis lelkét. Mialatt fürge, felajzott léptekkel a kijárat felé tartok, még hallom ahogy apa dühében öklével az asztalra csap, és biztosítja Pierret arról, hogy történjen bármi, addig lakik nálunk ameddig csak akar, hiszen egy család vagyunk. Az egész történet csupán azért sántít, mert amióta mi elköltöztünk Párizsból, hirtelen mindenki megfeledkezett rólunk. Most meg érzelgősen egymás nyakába borulunk. Annyira idétlen az egész!
Szemem sarkából látom csupán a közeledő alakot, s amikor egy pillanatra felé fordítom a fejem, máris bekapcsol a vészjelzőm Pierre láttán. Az izmaim megfeszülnek, minden erőmre szükségem van, hogy úrrá legyek kezem szűnni nem akaró remegésén, és képes legyek elsőre beletalálni a cigivel a számba. Szándékosan ignorálom, mikor mellém érve rágyújt, majd ömleni kezd a mocsok a szájából. Tekintetem érdeklődést sugallva mered a távolba, egy az út túloldalán lévő utcai lámpa fényében táncoló molylepkét vizslatva.
-Hogy csinálod, hm?! Hogy vagy képes ilyen könnyedén, egy csettintéssel az ujjaid köré csavarni mindenkit? - Kínomban felnevetek, s őszinte érdeklődéssel, a végletekig csalódott tekintettel fordulok felé, végig mérve. El se akarom hinni amit mond.
-Az fáj a legjobban, hogy ennyire hülyék, és nem látják a fától az erdőt. - Futtatom végig rajta szemeimet újfent, ezennel bíráskodóan, mire egy pillanatra akarva-akaratlanul megakadok valahol deréköv tájon. Na jó, egy arasznyit lejjebb...
-Ó, te jó ég, baszkiii! Ezt nem hiszem el. - Hitetlenkedve a mögöttem tornyosuló épület falának vetem a fejem, zavaromban el is fordítva róla a tekintetem.
-Azt látom. És bár ne látnám! Jézusom Pierre, te komolyan beteg vagy! - Állapítom meg, s közben igyekszem kiűzni fejemből az árnyként kísértő képet a féltestvérem merevedéséről. S ha ez még mind nem lenne éppen elég, hamarosan felbukkan a távolból Luke is, amint zsebre vágott kezekkel, egy igazán rohadványos vigyorral a képén felénk tart.
-Jön a kedvenc tesód! De én ezt már nem várom meg. További jó mulatást! - Vetem oda nem kevés gúnnyal, majd amilyen gyorsan csak tudok, átsétálok az út másik oldalára, leintek egy taxit, és belevetem magam a fülledt párizsi éjszakába.

***Másnap reggel***

Ismeretlen helyen ébredek. Mintha egy felújított garzon lakás lenne. Mindenhol régi, retro Bakelit lemezek, az egyik sarokban egy hiányosnak tűnő dobszerkó, a másikban mintha basszusgitár állna egy erősítővel összekötve, az ablak alatt pedig aligha nem egy szintetizátor, a földön megannyi, széthullott, itt-ott elszakadt, vagy cigivel kiégetett kotta hever.
-Menj innen. - Suttogom ingerülten a látszólag kényelmesen, a hajamon terpeszkedő, fehér színű perzsa macskának.
-Menj már, sicc! - Suhintok felé a kezemmel, mire végre nagy kegyesen arrébb vonszolja a seggét. Próbálok a lehető leghalkabban mozogni, hogy a mellettem fekvő... FOGALMAM SINCS, hogy kit véletlenül se ébreszthessem fel. A tompa, lüktető fájdalom a fejemben -mely erőteljes másnaposságra utal-, felerősödik, amint farkasszemet nézek a hanyagul behúzott sötétítő résein keresztül beszűrődő napsugarakkal. Hány óra lehet?! Kétségbeesetten kezdem összekapkodni a földről a szétszórt cuccaimat, nagyjából mindent megtalálok, kivéve a bugyimat. Hát persze, jellemző! Az ajtó melletti kukába dobott óvszer azért ad némi megnyugvásra okot, miszerint legalább a védekezésről nem feledkeztünk meg a pillanat hevében. Halkan osonok ki a szobából, nem is húzom az időt azzal, hogy megcsodáljam a szűkösnek tűnő lakás többi részét, úgy hagyom magam mögött, mint aki soha nem járt itt. Vagy ötven nem fogadott hívás villódzik a mobilom kijelzőjén anyától, és ettől görcsbe rándul a gyomrom. Meg nyilván az este folyamán elfogyasztott alkohol sincs épp jó hatással a gejzírként feltörni kívánkozó gyomorsavamra. Tárcsázom anyát, aki annak rendje, s módja szerint őrjöngeni kezd a telefonba, mint akinek elmentek otthonról. A háttérből hallom Lucas röhögését, ezt követően apa átveszi a telefont anyától, és közli, hogy elküldi értem Pierret, és nem hajlandó erről az egészről egy újabb, értelmetlen vitát nyitni, majd bontja a vonalat. Hát persze! Nyilván azért küldi imádott, elsőszülött fiát, mert ő jobban ismeri párizst, ráadásul apa minden bizonnyal atom másnapos is... Sűrű káromkodások közepette elküldöm apának sms-ben a pozíciómat, hogy pontosan hol is vagyok, majd bugyi nélkül, kellően csapzottan és rohadt másnaposan várom a "taxit". Amint megérkezik, kelletlenül bevágódom a hátsóülésre, gondosan ügyelve arra, hogy összezárjam a térdeimet. Lejjebb csúszok az ülésben, egyik kezemmel az ajtóra könyökölök, hogy megtámaszthassam kóválygó fejemet. Aztán hirtelen eszembe jut.
-Ma lesz az a rohadt hajókázás, nem? Amikor valami bérelt jachttal felhajózunk a La Manche csatornán az Északi-tengerhez... - Eme szörnyű feleismerést követően még jobban hasogatni kezd a fejem. Mint egy boldog, nagy család!



i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Family Frost  - Page 2 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Family Frost  - Page 2 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Family Frost  - Page 2 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Family Frost  - Page 2 Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Family Frost  - Page 2 B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Family Frost
Family Frost  - Page 2 EmptyPént. 7 Júl. - 15:42

Mallory & Pierre
"One day you will do things for me that you hate.
That is what it means to be family."



Egyik szememből csorognak a kövér könnycseppek, a másik pedig hangosan hahotázik. A harminc évem alatt megjártam már sok vidéket, de most mégis szorul némi fájdalom a szívem mélyére, hogy elhagyom Párizst. Nem olyan fájdalom ez, ami szétmarna belülről, inkább úgy érzem, hogy magot vetett bennem a honvágy, pedig még el sem mentem. A New York-i családom azonban tudatosítja bennem, hogy pár nap, és tényleg vírusként telepedhetek át Amerikába.
- Ezt örömmel hallom! Ne is fecséreld el a fiatal éveidet! - szorítom meg enyhén még Mallory vállát őszinte örömmel, mikor üdvözöljük egymást. Keveset tudok róla, s azt is Lucastól hallottam, aki inkább kitért a kérdéseim elől, mikor a húga felől érdeklődtem. Azt sem tudom, hogy mit tanul, de boldogít a tudat, hogy nem egy semmirekellő lány a húgom. Amit pedig az édesanyja említ az asztalnál... Úgy felcsillannak a szemeim, hogy majd’ kiesnek a helyükről, főleg amikor megnézem az egyik művét!
- Valóban?! Hát ez nem semmi! Még szép, hogy adok tippeket! - tekintetem Yvetteről hamar Mallory irányába kúszik. - Úgy látszik, eléggé erős a művészi hajlam a családban. Komolyan is tervezel ezzel foglalkozni? - kérdem érdeklődve tőle, s állam megtámasztom a kézfejemen egy bágyadt mosollyal. Ha válaszolt, utána egyből Josie felé pillantok.
- Na és te? Veled mi a helyzet? - kérdem kíváncsian. - És te, Lucas? - nevetem el magam, hiszen benne viszont semmi művészi vénát nem fedeztem fel eddig. Furcsa is lenne.
Megtörténik a nagy bejelentésem, aminek az amerikai családom majdnem minden tagja nagyon örül. Kivéve a kis kakukktojást.
- Hozzád is be fogom nyalni magam, amiatt ne félj... - súgom vissza nyájasan épp olyan boldog mosollyal az arcomon, mint eddig. Senki sem értheti, mit mondok, s az arckifejezésemből következtetni sem tudnak. Ezután folytatódik a bájcsevej, s mindenki rendel magának egy remek vacsorát. Megint egy ember kivételével, akinél úgy hiszem, hogy hamarosan bajok lesznek, ha tovább gurítja lefelé az alkoholt. Helyes! Imádom a káoszt, finom az íze! Mallory még nem tudja, de otthonosan mozgok ám benne... A köszöntőjére is lelkesem iszom a borból, amit közben a pincérünk kilöttyintett nekem.
- Emiatt ne aggódj, perfektül beszélek angolul, olaszul, spanyolul és németül. - felelem neki egyből lelkesen angolul, ha már volt ilyen jó, hogy felhívta rá a figyelmem. A nagyképűségem azért próbálom mellőzni, helyette olyan ábrázatot öltök, mintha megköszönném a figyelmességét. Aztán nem tudja befogni a száját, és kiömlik belőle a mocsok. Egy árny fut végig egyből rajtam. Ha most nem figyelne ennyi tekintet, biztosan egy gonosz vigyor ülne ki az arcomra. Helyette azonban olyan szomorú macskaszemekkel figyelem csak az eseményeket, hogy nem létezik olyan ember a családban, aki ne sajnálna meg.
- Ne bántsátok, kérlek! - emelem fel intően és borzalmasan búsan a kezem, mikor még ott van köztünk. Aztán mikor távozik...
- Azt hiszem, nem volt jó ötlet, hogy nálatok legyek ideiglenesen. Nem szerettem volna köztetek feszültséget, annyira sajnálom! Azt hiszem, jobb lesz, ha inkább nézek valami albérletet magamnak. - felelem szomorúan, aztán felállok a helyemről. - Ha megbocsátotok... Szívok egy kis friss levegőt. - persze, nem ezzel a céllal szökök meg a családtól, de hagyok nekik időt, hogy kibeszéljék maguk közt Mallory szánalmas viselkedését. Búskomorságom sajnálatra méltó, s ezzel az ábrázattal lépek is ki az étteremből, ami odakint teljesen megváltozik.
- Fura, hogy ennyire utálsz. Bár igazából tetszik, mert nem vagyok neked közömbös. - én is rágyújtok egy cigarettára, majd megtámaszkodok mellette a falnál. Zsebre dugom egyik kezem, s elmeredek a városi látképben.
- Szóval mi a helyzet? Menstruálsz épp? Vagy ennyire fáj, hogy bír a család? Nekem tetszik, de nagyon. - villantok felé egy aljas mosolyt két ködfelhő közepette.

Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Family Frost  - Page 2 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Family Frost  - Page 2 Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Family Frost  - Page 2 Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
Family Frost  - Page 2 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Family Frost
Family Frost  - Page 2 EmptyVas. 2 Júl. - 11:55

Pierre&Lory
Oh I love it and I hate it at the same time. You and I drink the poison from the same vine.

Nem tudnám megmondani mikor éreztem magam utoljára ennyire kellemetlenül, feszélyezve. Mintha nem is a családom körében kellene eltöltenem egy kellemes estét, valami rohadt drága, puccos vacsora fölött. Sokkal inkább úgy érzem magam, mint aki egy szekta beavatás kellősközepén van, és készül az izzó parázson járásra, mint elsőszámú próbatétel.
Hirtelen nagyon sokan leszünk, ami elég rosszul érint, ha csak azt veszem alapul, hogy olykor még az egyedüllétet is megterhelőnek érzem. Az arcok, a hangok, egy nagy, kifürkészhetetlen káoszba torkollanak. Mindenki örül mindenkinek, az évekkel ezelőtt széthullott család -már amennyiben lehet minket annak nevezni-, most újra egyesül, még ha csak egy drága vacsora erejéig is. Apuék eljátsszák a romantikusan, kézen fogva andalgó házaspárt, akik között annyi év házasság után sem aludt még ki az a bizonyos tűz, otthon meg egymáshoz se szólnak. Hiába, úgy tűnik a színjáték fontos eleme a mai estének. Abban viszont biztos vagyok, hogy nem csak az én családom defektes... Ebben az óriási forgatagban úgy érzem, mintha összenyomnának a falak. Menekülni akarok, ki az étteremből, az egész világból, de valaki nem ereszt, nekem pedig földbe gyökereznek a lábaim. Fenyegetve érzem magam. Mint amikor megindulsz lefelé a lejtőn, és senki nincs, aki elkapjon, ráadásul útközben még akadályokba is ütközöl, hogy biztosan ne legyen sérülésmentes, és sima az érkezésed. Össze kell szorítanom a fogaimat, hogy valahogyan kontrollálni tudjam testem csillapíthatatlan remegését, bár elég kemény feladatnak bizonyul a dolog, miközben állnom kell frusztráló közelségét. Úgy érzem, mintha a vállamra simuló ujjai lenyomatot képeznének a bőrömben. Mint egy tetoválás, amit nem tudsz magadról levakarni. Mondandója megdobogtatja a szívemet, bár koránt sem a viszontlátás felhőtlen öröme az, amitől megemelkedik a pulzusszámom. Negédes, tenyérbemászó szavai arról, hogy mennyire sokat gondolt rám, szinte beleisszák magukat az agyamba. Mint egy parazita, amit nem tudsz kiirtani.
-Ó, valóban? Nekem sajnos az egyetem, tanulás mellett nem volt időm ilyen kis semmiségekre. - Tenyeremet mellkasára simítom, ami a körülöttünk lévőknek kedves gesztusnak tűnhet, valójában az a célom vele, hogy eltolhassam őt magamtól, amit biztosan érez ő is. Azért bájosan felmosolygok rá. Színészi tehetségemet egyértelműen a szüleimtől örököltem. Eme roppantul kellemetlen közjátékot követően lassan mindenki megtalálja a maga helyét az asztalnál, az őrült kavalkád, ami eddig uralkodott, kissé lecsendesedik, s csupán halk duruzsolások hallatszódnak az asztal különböző pontjairól. Épp úgy teszek, mint aki lázasan bújja az étlapot, mikor apa a festészet felé tereli a beszélgetést amiből próbálok kimaradni.
-Képzeld Pierre! Újonnan Mallory is ismerkedik az ecsettel. Tudod, eddig inkább a szénceruzával készült portrékat részesítette előnyben. Talán majd adhatnál neki instrukciókat, kicsit a szárnyaid alá vehetnéd őt. - Lelkendezik anya, mire a húgom megvonogatja a szemöldökét, apa helyeslően bólogatni kezd, én pedig amolyan mi a francról beszélsz??? ábrázattal, számonkérő arckifejezéssel nézek át az asztal fölött anyára, aki válaszul egy maradj csöndben, majd én tudom mit kell mondani mimikával reagál, majd belép az instagrammjába, azon belül is megkeresi az én profilomat, és Pierre orra alá nyomja az egyik képemet, ami önarcképnek készült igazából, csak épp senkinek nem tűnt még fel. Ha ez nem lenne elég, hamarosan érkezik a következő sokk, amit apa zúdít a nyakunkba. Én legalábbis annak élem meg, és mivel tudnám jobban kifejezni nem tetszésemet, mint azzal, hogy az étlapot a tányéromba ejtem. Úgy érzem, hogy a Rozé lesz az egyetlen mentsváram erre az estére, egy pohár viszont rohadtul nem lesz elég. Ujjaim feszülten fonják körbe a talpaspohár karcsú nyakát, s amint Pierre feláll, hogy bejelentést tegyen, a gyomrom újfent liftezni kezd. Fel se fogom amit mond. Mint aki transzba esett, úgy ülök kihúzott háttal tovább a széken, tágra nyílt szemekkel, elfehéredve bámulva a velem szemben ülőt.
-Mi van? Miről beszélnek?! Lory, segíts már, csak néhány szót értettem! - Bökdös meg a húgom, mire ismét magamhoz térek.
-Pierre hozzánk költözik. Egy időre. - Súgom neki vissza.
-Az király! Úgy néz ki, mint Aphrodité, csak férfi kiadásban. - Sápítozik mellettem Josie, mire egy rosszalló pillantást lövellek felé, majd készakarva végig nézem, ahogy apámmal és a seggfej bátyámmal túlcsorduló érzelmek közepette összeborulnak. Úgy csinálnak, mintha annyira közel állnának egymáshoz. De én még emlékszem, hogy apa hogy tajtékzott, amikor a Pierre születése óta, külön számlára gyűjtögetett, elég tetemes összegből -amit apa a tizennyolcadik születésnapján adott át neki-, egy rohadt autót vett. Ebben a családban mindenki jeles, ha képmutatásról van szó. Mikor elindul felém, egy húzásra lenyelem a poharam tartalmát, amitől egy kissé meg is rázkódom. Nem mozdulok, amint hátulról átkarol, de forró lehelete nyomán a nyakam libabőrbe borul. Kezem ölelő alkarjára siklik, s amint egy, az ő szájából eddig még sosem hallott becézésen kapom, körmeim akaratlanul belevájnak a bőrébe, tekintetem inkább fenyegető, mint kedves, ahogy oldalra fordítom a fejem, hogy ránézzek.
-Soha ne hívj így! Azt hiszed, hogy mindenkihez be tudsz nyalni ezekkel a nyájas szövegekkel, amiket tolsz, de ne felejtsd el, hogy van valaki, aki átlát rajtad. - Ezennel én suttogok a fülébe, úgy helyezkedve, hogy a többieknek ne tűnjön fel, s csupán egy kedves, szeretetteljes ölelésnek látszódjon az egész jelenet. Honnan a francból tudja?! Rohadt szemét Luke! Biztos, hogy ő pofázott neki róla! Szemétláda!
Az este ünnepélyes, meghitt hangulatban telik tovább, Josie időközben átpártolt Pierre egyik húgához, akivel nagyjából egykorúak. A zsebszótárt azért magával vitte.
Az újabb sokkoló információ hallatán apa felé fordítom a fejem, amolyan mi a fene történik?! kifejezéssel, amit látszólag ignorál, csupán annyit tesz, hogy hozzám közelebb eső karját végig fekteti székem támláján, így elérve távolabbi vállamat a kezével, amit némi fenyítő jelleggel meg is markol. Felszisszenek.
-Dehogy okoz! Hiszen te is a gyerekem vagy! Kissé szűkösen vagyunk, ez alatt azt értem, hogy nincs plusz egy szobánk, de Lory padlásszobája elég nagy, már beszéltem az egyik kollégámmal, aki jól ért az ilyen otthoni barkácsdolgokhoz, és segít valami ideiglenes megoldást kitalálni, hogy hogyan lehetne kettéválasztani a helyiséget. - Erre újfent értetlenkedve apa felé nézek, aki úgy tesz, mintha itt se lennék, csupán egy újabb, mások számára észrevehetetlen vállszorongatással igyekszik belém fojtani a szót. Mialatt mentális összeomlásommal küzdök, az asztalunkhoz lép a pincér, hogy összeírja a rendeléseket.
-Én nem kérek semmit, nem vagyok éhes. Csak egy Rosét. - Magamon érzem az értetlenkedő, kérdő pillantásokat.
-Akkor majd rendelek neked én valamit. - Dörmögi apa. Ismerem ezt az arckifejezést, kezdem kihozni a sodrából, és ezen nem segít a huszonegy éves Chivas Regal sem, amiből már vagy a negyedik pohárral hajt fel mióta megérkeztünk.
-Garnélarák salátát kér a kisasszony és még egy pohár Rosét.
-Üveggel! - Javítom ki elég határozottan ahhoz, hogy ne kezdjen el vitatkozni. Apja-lánya.
-Hát, akkor hivatalosan is üdv a Nagy Almában! - Ezúton én kezdem a bájolgást, amint a pincér visszatért az üveg Roséval, és kitöltött egy pohárral, amit aztán enyhén megemelek Pierre felé, mosolyogva nézve a szemeibe. A többiek is poharat ragadnak. Jókora, kövér korttyal öblítem le a torkomban összegyűlt keserű epe ízét, majd újból megszólalok.
-A nyelvet beszéled, bratyó? Ugye tudod, hogy amerikában a franciát nem használja szinte senki, főleg New Yorkban. - Mondom egy kedves mosollyal, tettetett érdeklődéssel, az anyanyelvünkön, majd váltok angolra.
-Seggfej. - Szakad ki belőlem, mire apám öklével az asztalra csap, anya drámai sóhajok, sápítozások közepette felkönyököl az asztalra, ujjaival a hajába túr, és szégyenkezve lehajtja a fejét. Hirtelen kínos csend telepszik a népes társaságunkra.
-Tőled aligha lehet bárki nagyobb seggfej! - Töri meg a kínos csendet valahonnan Lucas.
-Pierre, valami füldugót majd szerezz be, esténként szeret mindenféle alakokkal videó chatelni. - Folytatja Luke, mire anya figyelmeztetően oldalba löki, de én azt már nem várom meg, hogy apa erre miképp reagál, lecsapom az asztalra az ölembe terített kendőt, felmarkolom a táskámat, és kiviharzok az étteremből. A bejárattól néhány méterrel arrébb táborozok le, a falnak dőlve, rágyújtva egy szál mentolos cigire, azon gondolkozva, hogy mennyivel egyszerűbb lenne minden, ha most belefulladnék a Szajnába.



i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Family Frost  - Page 2 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Family Frost  - Page 2 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Family Frost  - Page 2 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Family Frost  - Page 2 Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Family Frost  - Page 2 B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Family Frost
Family Frost  - Page 2 EmptySzomb. 1 Júl. - 16:56

Mallory & Pierre
"One day you will do things for me that you hate.
That is what it means to be family."



- Hársfa és... - orrom aprót rándul a fiola szájánál, s félig lehunyt, remegő szemhéjakkal próbálom beszívni az illatot. Az előttem álló idős hölgy fátyolos tekintettel, izgatottan mered felém.
- ...jázmin. - közlöm végül határozottan, s visszanyújtom felé az üvegcsét, melyet hezitálva fog ráncokkal borított kemény ujjai közé. Egy apró könnycsepp gurul végig a fiola derekán.
- Muszáj elmenned, Jean-Pierre, igaz? - tudja ő is, hogy kérdése reménytelen, de mégis érzem, hogy muszáj volt kimondania a betűket, melyeknek bús aláfestést ad a kunyhót körbeölelő erdő halk kopogása az esőcseppek alatt.
- Muszáj, Gyönyörű. Valami elszólít, és nekem muszáj megkeresnem, hogy mi az. Viszont a parfümjeid mindig ott lesznek nálam, ígérem, s mikor hazalátogatok, hozzád is eljövök majd. Rendben? - hajtom le fejem búsan, s szorosan megölelem a kilencvenhat esztendejét taposó hölgyet, kit mindig gyakran látogattam, hiszen különleges illatokat készített már az első világháború vége óta. Mindig újdonságokat tudtam beszippantani nála, s már kamaszként is imádtam nála lenni. A virágokkal és különleges növényekkel teli kertje egy másik világba repített.  
Megcsókolom homlokát, végül elengedem őt. Búcsúajándékként előhúzok táskám mélyéről egy kézzel faragott képkeretet, melynek belseje minket rejt együtt. Átnyújtom neki, megsimítom vállát.
- Hamarosan látjuk egymást. - szólok még vissza a nyikorgó ajtó réséből visszalesve, amaz pedig pillanatokon belül bezárul mögöttem. Tán örökre. Fájdalmas sóhajjal lépek ki az esőre, s mikor beindulnak a sáros úton a kocsi kerekei, még utoljára próbálom magamba szívni a hely hangulatát, hiszen érzem, hogy többször már nem fogom ezt átélni. Maevának hetei vannak már csak vissza.

×××


- Fúj, de nincs kedvem ehhez. Mi közöm nekem azokhoz az emberekhez, Pierre? - Ariane egyik helyről a másikra hajítja a ruháját ingerülten, hiszen indulás előtt még egy órával sem tudja, mit vegyen fel, s mivel épp a kamasz korszakban tengődik, így még az idegrendszere is gyenge lábakon áll.
- Kedvesem, tudod, hogy ez nekem nagyon fontos. Ők is az én családomat jelentik. - öklendező mozdulatát megtűzi egy erőteljes szemforgatással.
- Ja, aztán innentől minket meg leszarsz, ugye? Ők lesznek neked az elsők, mi meg nem csak hogy alig találkozunk, de aztán szépen lassan a hívások is csökkennek majd, és... - ekkor váratlanul az ágyra vetődök, s egy könnyed mozdulattal átkarolom a vállát, csak hogy alaposan be tudja fogni a száját.
- Még egy szó, és glutént fogok csempészni az étteremben a vacsorádba, hogy emlékezetes legyen az utolsó esténk... És a takarítóé is. - felhorkanunk mindketten a nevetéstől, majd biztosítom őt újra, hogy ő a legkedvesebb félhúgom a világon, és őt imádom a legjobban. Meg is nyugszik kicsit, megadja magát, úgyhogy végre magára hagyhatom. Jöhet a következő húg, akit szintén biztosítok, hogy ő fog a legjobban hiányozni.

×××


- Ez igen! Csodásak vagytok. - pillantok magam mögé az étterem előtt, ahol filmbe illő jelenet fogad, mikor a hatalmas családom egy része ott lépked mögöttem elegáns öltözékben, csak az én tiszteletemre. Szedd össze magad, Pierre! Ők mindig itt lesznek az összes sejtem mélyén, a lelkem – majdnem – minden zugában, de vár engem az Új Világ. Ahova őket már nem vihetem magammal.
- Jean-Pierre Duval. - közlöm a nevem a recepción, mire a kis bagázsunkat egy hátsó asztalhoz vezeti egy pincér, akit én már nagyon jól ismerek. Visszajáró vendég vagyok e helyen. Elsőként az idősek foglalnak helyet, nagyanyám és nagyapám. Őket követi anyám, kinek egyik oldalán a jelenlegi – harmadik - férje foglal helyet, kitől a legkisebb húgom származik, Marie-Claire. Őt egy kisebb székbe ültetik anyám mellé, hiszen öt évesen még túlságosan alacsony a felnőtt székekhez. A kerek asztalnál a legkisebb vérem mellett üresen marad nekem a hely, utána pedig szépen sorban következik Nadia, a legidősebb húgom, aki úgy esett csak be egy műtét után. Állatorvosként tevékenykedik, s már most érzem, hogy a rátapadt lószagot kemény parfümmel próbálja elnyomni, ami egy naiv előtt sikeres is lehet, de tudatában annak, hogy egy órája még egy ló végbelébe hajolt könyékig, már változtat egy kicsit a dolgon. Őt követi Sylvaine – korban is -, aki a legcsendesebb mindünk közül, s most sem hazudtolja meg magát. Zavartan tol egyet szemüvegén, s óvatosan helyet foglal Nadia mellett. Könyvtárosként dolgozik, s enyhe autizmusának köszönhetően éjjel és nappal csak a könyveket bújja. Most sem tenné másként, de ígéretet tett nekem, s megértette, hogy ez fontos számomra. Sylvainet követi Ariane, aki épp a lázadó korszakát éli gimnazistaként, és aki szívesebben bújná a telefonját e helyett a hülye vacsora helyett, ahol nem kíváncsi senkire. Vele is megígértettem, hogy viselkedni fog.
Gyönyörködve nézek végig rajtuk. Ennyi csodálatos Duvalt egy helyen! Csak anyánk közös, de mindegyikünk apja a Duval nevet viselte. Ez pedig a mai napig megmosolyogtat!
A következő tíz percben Marie-Clairet próbálom lehámozni magamról, aki talán egyetlen percet tudott egy pózban ülni, s már azt is megunta. Akkor teszem le csupán, mikor az ajtóban megpillantom apám. Minél idősebb az öreg, annál sármosabb! És a felesége... Nem semmi nő. Megértem, hogy rá - is – esett a választása. Josie és Lucas pedig rengeteget változtak. Josiet még apró gyermekként fogtam utoljára a karomban, Lucas pedig máig sem bírta letörölni a képéről az arroganciát. Vele gyakrabban tartottam a kapcsolatot, bár személyesen talán akkor láttuk egymást utoljára, mikor pár éve Párizsba látogatott, s csaptunk egy felejthetetlen estét. És ott van végezetül Mallory. Ő már egy egészen kicsit bonyolultabb érzelmi síkon van...
- Drága húgom, elmondhatatlanul hiányoztál! Sokat gondoltam rád az utóbbi években. - kezeimet vállára fektetem, és boldogságom jeleként szorosan magamhoz húzom. Remek párnak tűnünk így együtt, hiszen arcunk élének hasonlósága mellett még össze is öltöztünk. Az ő fekete ruhakölteményéhez társul az én ében öltözékem.
- Gyertek csak, foglaljatok helyet! - intek a szabadon tátongó székek irányába, s magam is odatelepedek a legkisebb húgom mellé. Mindenki a kezébe fonja az étlapot, engem kivéve.
- Ó, apám, a világ számos pontján van épp kiállításom. Csak egyetlen helyen nem. Még... - felelem sejtelmesen, mire pár húgom arcára is egy titokzatos mosoly telepedik. A New York-i családom ugyanis nem tud a költözésemről. A kért italok közben megérkeznek, s Mallory csörömpölése adja meg számomra a kezdő lökést. Felállok, s villám fogaival megkoccintom a poharam.
- Kedveseim, azért gyűltünk ma itt össze, hogy tegyek egy bejelentést. - Marie-Claire még dobpergést is imitál az asztalon. - New Yorkba költözök, és ezek az utolsó napjaim itt Párizsban. - tárom szét kezeimet lelkesen, apám szemébe pedig mintha könny gyűlne hirtelen, amit próbál visszafogni.
- Komolyan beszélsz, fiam? - áll fel helyéről egyből, hogy odalépjen hozzám, de Lucas enyhe lökéssel megelőzi.
- Végre egy normális testvér! Nagyon fasza, Pierre, most rohadtul megleptél, de nagyon jó értelemben! - apám meglöki a vállát, jelezve, hogy moderálja magát, de végül mindketten egy bajtársias öleléssel jutalmaznak. Yvettehez és Josiehoz is odalépek, hogy egy melengető öleléssel kerüljek hozzájuk közelebb. Aztán következik Mallory, avagy...
- Kis rókám, te is örülsz, ugye? - súgom a vörös tincsek közé, mikor lehajolok, s megölelem őt is hátulról. Pedig hányszor mantráztam magamban, hogy hallgassak, ne adjam a tudtára, hogy tudok a mocskos kis titkáról! Erre tessék. A második mondatnál már elbuktam. Kedves mosollyal térek vissza a helyemre, s az elkövetkezendő tíz perc azzal telik, hogy mindenki kiválasztja a vacsoráját.
- Akkor remélem nem okoz nektek problémát, ha egy kis időre nálatok leszek, amíg készen nem lesz a lakásom. - szólok apámhoz, s vágok bele a témába, amíg várjuk az ételeket. Ariane és Josie eközben egymásra találnak, hiszen nagyjából egy idősek, Lucas pedig Nadia oldalán köt ki, bár leginkább mindenki is társalog mindenkivel. A hangulat kezd oldódni. A Duvalok többségénél legalábbis...

Mallory Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Family Frost  - Page 2 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
Family Frost  - Page 2 Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
Family Frost  - Page 2 Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
Family Frost  - Page 2 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásFamily Frost
Family Frost  - Page 2 EmptyKedd 27 Jún. - 21:28

Pierre&Lory
Oh I love it and I hate it at the same time. You and I drink the poison from the same vine.

-Lory, Lory, Lory....! - A gép felszállása óta alig telt el fél óra, Josie mégis már vagy ötödjére lyukassza át az oldalamat a könyökével, mert valami őrületesen fontos, halaszthatatlan mondandója támadt. Kezdem komolyan azt hinni, hogy a húgomnak ez valamiféle szupererő. Mármint az, hogy rövid időn belül ki tud hozni a sodromból. Pedig még azt is engedtem, hogy az ablaknál üljön. Telhetetlen. Rossz családi szokás ez. Úgyis mondhatnánk, hogy a génjeinkbe van kódolva, kiirthatatlan.
-Iggeenn?! Mi jutott eszedbe már megint, amit két perccel ezelőtt nem tudtál volna az ezt megelőző agymenéseddel együtt a nyakamba zúdítani?! - Josephine alapjáraton elég érzékeny alkat. Ha ezt most Lucas, vagy anya tolta volna az arcába, tuti megint begubózna, és napokig nem szólna senkihez. De én nem vagyok Lucas, anya vagy éppen apa. Én törődöm vele. A magam furcsa módján. Ahogy egy nagytesó törődik a kicsivel. Ahogy anyunak kellene törődnie Josieval.
-Kurva vicces vagy!
-Ne beszélj így!
-Hogy? Úgy, hogy "kurva?" - Gondterhelt sóhajjal együtt forgatom meg a szemeimet, és inkább visszadugom az airpodsomat a fülembe, hogy végre végig tudjam hallgatni azt a két órás podcastet, ami az önmagunk és mások elfogadásáról szól, ám ekkor Josie megállítja a kezem.
-Szóval az van, hogy... hogy mondják franciául, hogy szeretlek? - Szemöldökeim hüledezve homlokom közepébe szökkennek.
-Ez komoly? Minek vetted azt a zsebszótárt, ha nem használod?! - Dorgálóan megpöckölöm a kezében tartott, szóban forgó könyvet, ami így az ölébe hullik.
-Haha marha vicces! Használom! De két megfelelőt is ír rá, látod?! - Ha az ülésem engedné, még hátrébb húzódnék, ugyanis Josie úgy az arcomba tolja a zsebkönyvet, hogy ebből a távolságból akár bele is fulladhatnék a lapjaiba.
-Micsoda?! Hol vetted, a kínai piacon?
-Az amazonról rendeltem, és... irónia?
-Irónia. És most fogd be kérlek szépen. - Josie már az államokban született, még csecsemő volt, amikor egyszer haza látogattunk, ő azóta nem járt Párizsban, s mivel egymás közt is alig használjuk a nyelvet, anyuék meg nem igazán törték magukat, hogy Josie is, hozzánk hasonlóan anyanyelvi szinten elsajátítsa, így neki érthető okokból elég szegényes a szókincse. Nem tudom hibáztatni azért, mert ennyire lelkes, és izgul. Franciaország messze az egyik legcsodálatosabb hely a világon. Ha annak idején lett volna beleszólásom, soha nem költöztünk volna el New Yorkba! Utálok ott élni.
-Je t'aime.
-Mi?
-Je t'aime. Ez a szeretlek franciául. -


*Pár órával, és vagy húsz idegösszeroppanással később...*

-Ez komoly?! Tényleg öten leszünk ebbe az egy szobába bezsúfolva? Ez irtó groteszk! - Sápítozik Josie.
-Jaj maradj már csöndbe. Azt se tudod mit jelent ez a szó! - Ugrik a torkának Luke.
-De tudom! Groteszk. G-R-O-T-E-SZ-K. Összetett ábrázolásmód. Jelentése: Bizarr, félelmetes, torz. -A húgom túlzásba vitt okoskodására mindannyian egyszerre hördülünk fel.
-Szerintem most fejezzük be! Későn foglaltam szobát, ez az én hibám, oké, aláírom. De beszéltem a recepción a nővel, és azt mondta, hogy mivel több napot maradunk, egész biztos felszabadul ez idő alatt még legalább egy, vagy két szoba, amiket fenn fog tartani nekünk. Egy éjszakát kibírtok! - Apa öblös, mennydörgő hangjától valahogy mindig lenyugszanak a kedélyek. Egy percig biztosan. Aztán folytatódik az egész elölről. Ki menjen először zuhanyozni? Lucasnak holnap reggel kilenctől konferenciahívása lesz, arra az egy órára jó lenne, ha mindenki elhúzná a belét innen. Anya nem rakta be a kézi gőzölős vasalót, Josie pedig megkezdi az előbbiekért, a több napig tartó némasági fogadalmát. Nem véletlenül mondják, hogy a családját nem választhatja meg az ember. Az éjszaka valamiért sokkal lassabban telik, mint a nappal. Talán azért, mert ilyenkor egyedül maradok a gondolataimmal, és akaratlanul is olyan múltbéli dolgokat idézek föl, amik utána nem hagynak nyugodni. Pierre a család feketebáránya. Mindenféle szempontból. Bár féltestvérek vagyunk, mégis inkább mondanám őt egy távoli ismerősnek, mint olyan személynek, akivel szoros, napiszintű kapcsolatban állok. Már gyerekként is feltűnt, hogy mennyire sötét, romlott az aurája, és ezen nem változtatott semmit a legutolsó, közel tíz évvel ezelőtti találkozásunk. Inkább csak megerősített benne, hogy valami nincs rendben vele. Nyár volt. Ha eszembe jut az a nap, még mindig úgy hallom a kabócák ciripelését, a mellettünk csordogáló patak hangját, mintha újra ott lennék, és ettől kiráz a hideg. Egy tisztáson piknikeztünk a családdal, én pedig annyira lelkes voltam, hogy önként elmentem Pierrevel tűzifának valót gyűjteni. Azt hiszem felnéztem rá. Azzal az ártatlan, gyermeki jósággal, bizalommal, talán egy pici rajongással is. Hiszen már akkor, tizenkilenc évesen is helyes volt. Sose tudtam úgy, olyan testvérként kezelni őt, mint Josiet vagy Lucast. A susnyásba érve egyszerre csapta meg mind a kettőnk orrát valami orrfacsaróan büdös. Pierre ötlete volt, hogy járjunk utána mi lehet az, én meg persze, mint engedelmes kislány, szót fogadtam az idősebbnek. Egy döglött kígyó volt. Emlékszem, addig piszkálta ameddig meg nem tudta emelni egy vaskosabb bot segítségével, hogy aztán ijesztegessen vele. Azt mondta, tök izgi lehet belülről. Egy ideig még szemlélgette, vizsgálgatta, majd visszaindultunk. A hátralévő úton úgy beszélgetett, mintha semmi sem történt volna, mintha maga a tény, hogy fel akart boncolni egy elpusztult állatot, nem lett volna rémisztő, főleg egy tizenegy éves gyerek számára. De sose mondtam meg neki, hogy féltem. Hogy akkor először rettegtem tőle. Nem, nem a kígyótól. Olyanokat mondtam, hogy "menő", "izgi" és hasonlók. Aztán egyszer csak megkérdezte, hogy jártam-e már valakivel. Hogy mi a véleményem a fiúkról, szeretem-e őket?! Láttam e már fiút meztelenül. Csókolóztam-e már, és hogy akarok-e? Sose beszéltem róla anyuéknak. Azóta nem is találkoztunk Pierrevel. Fogalmam sincs, hogy mire számíthatok... De rossz előérzetem van.

*Másnap este*


-Mindenkinek megvan mindene?! Senki ne hagyjon semmit a kocsiban, nem fogok öt percenként kijárkálni azért, mert eszetekbe jut valami. Csak ma este szeretnék nyugalomba megenni egy T-bone steaket, közepesen átsütve, leöblítve egy pohár kiváló, francia borral, miközben kellemesen elbeszélgetünk a családunk azon tagjaival, akiket már évek óta nem láttunk. - Szemlélteti a "szabályokat" apa, még a kölcsönzött kocsiban ülve, majd a visszapillantótükrön keresztül egyenesen rám bámul. A mondandója vége a tekintetével társulva elég egyértelmű célzás volt arra, hogy részben miattam szakadt meg a kapcsolat ezzel a fenséges családdal.
-Michelle, hagyd abba, nem az ő hibája! - Teremti le anya, majd lesöpör egy fehér szöszt apa fekete színű zakójának a válláról, minek után sorba elhagyjuk a kocsit.
Kiszállva igazítok a ruhámon, és a hajamon. Anya -hogy fenntartsák a látszatot-, apába karol. Lucas apa mellett megy. Amolyan fennkölt módon, emelt fejjel, mint valami rohadt kiskirály. Én anya mellett kullogok, inkább kevesebb, mint több életkedvvel, Josie pedig valahol hátul lemaradva bandukol utánunk.
-Húzd ki magad! - Szól rám teljesen váratlanul anya, így hát eleget is teszek kérésének. Vagyis, inkább utasításának. Minél közelebb vagyunk az étteremhez, annál nagyobbnak érzem a hasamban lévő, kellemetlen, szurkáló csomót, a szívem olyan hevesen ver valahol a torkomban, hogy alig bírok úrrá lenni rajta.
-A bordó ruhát kellett volna felvenned.
-Anya, köszi, de már vagy századjára mondod el.
-És százegyedjére is el fogom. - Nem szólalok meg többet, inkább csak elbizonytalanodva, újfent végig nézek magamon. Nem értem mi baja a feketével. Az minden alkalomra megfelel.
Apa lép be először az étterembe. Soha nem láttam még ehhez foghatót! Kellemes félhomály, a falon itt-ott csobogóval fokozzák a hangulatot, bordűr, márvány, és minden ami egy ilyen drága étteremben megállhatja a helyét. A recepcióhoz lép, ahol franciául kezd bájcsevegni a hölggyel, aki hamarosan útba is igazít minket a Pierre nevére foglalt asztalhoz. Miből fogja ezt kifizetni?! Nagyon lovagias! Egy külön helyiségbe kalauzolnak minket, ahol a lefoglalt asztalnál már ott ül a Szent család másik fele. Igyekszem minél inkább a háttérbe szorulni, talán még Josienál is jobban játszom a láthatatlant, mégis van valaki, aki minden próbálkozásom ellenére észrevesz, és amint először találkozik a pillantásunk, szinte képtelen elszakítani rólam a tekintetét. Idegességemben egy tincset a fülem mögé igazgatok, kézi ridikülömet úgy szorongatom magam előtt mindkét kezemmel, hogy belefehérednek ujjaim. Hirtelen kialakul egyfajta káosz. Mindenki egyszerre beszél, elnyomva egymást, franciául, és elkezdődnek a kötelező ölelkezések, puszilkodások. Vannak, akik hosszabb ideig borulnak össze, vannak, akik csak kezet fognak egymással. Bármennyire is próbáltam elveszni a tömegben, kimaradni a kötelező, kellemetlen tiszteletkörökből, Pierre mellett a nagyiék is hamar felfigyelnek rám, papi szinte valósággal letámad. Megvénült, ráncos kezei közé fogja az arcom és csókol ahol csak ér, közben könnybe lábadt szemekkel egyre csak azt hajtja közös nyelvünkön, hogy "gyönyörűségem".
Innen már gyakorlatilag nincs visszaút, engem is elnyel a tömeg, még olyanok is akadnak, akiket nem is ismerek. Pierre legkisebb húgát egész biztos nem láttuk még. Ahogy fogyatkoznak az ölelésre váró rokonok, úgy válok egyre feszültebbé. Már csak Pierre marad. Egy bizonytalan, erőltetett mosollyal lépek elé.
-Helló bátyó! Rég láttalak. - Bátyó?! Miért hívom így? Soha nem hívtam így. Ő nem a bátyám! Olyan értelemben biztosan nem, mint Luke.
-Nem lehetne gyorsabban, kezd korogni a gyomrom! - Szólal meg apa vicceskedve, mire mindenki harsányan röhögni kezd. Veszek egy mély levegőt, és félkézzel átkarolom Pierre nyakát. Az ismerős illattól, attól ahogy arcunk összeér egy pillanatra, liftezni kezd a gyomrom. Viszonylag gyorsan kibontakozom öleléséből -hacsak ő másképp nem akarja, bár az már biztos feltűnne a többieknek is-, majd mindannyian elfoglaljuk a helyeinket. Én beszorulok apa és Josie közé, velem szemben pedig... Hogy bassza meg! Tüstént fellapozom az étlapot, s illik, vagy nem, az arcom elé emelem, mint aki nagyon elmerült a kínálatban.
-Na, meséljetek valamit! Mindenki jól van? Pierre, valahol van most párizsban kiállításod a festményeidről? - Érdeklődik apa. A kiállítás és festmény szavak hallatára meglepetten a magasba szöknek szemöldökeim, egy pillanatra érdeklődően ki is nézek rá az étlap takarásából, ami egyébként nem fedi az egész arcomat, csak egy bizonyos részét. Mondjuk úgy, orrtól lefelé.
-És meddig maradsz majd nálunk? - Érzem, ahogy hirtelen kimegy minden vér a végtagjaimból, minek köszönhetően az étlapot véletlenül bele is ejtem a még üres porcelán tányéromba. Minden duruzsolás, beszélgetés váratlanul abba marad, az egész család engem figyel.
-Khm... Bocsánat! - Hebegem kissé rekedt hangon, alig hallhatóan. Apa ekkor mellettem az étlapomért nyúl, pillantása dorgáló.
-Nem kell az arcod elé tartani, ha így leteszed magad mellé az asztalra, akkor is jól láthatsz benne mindent. - Ezzel el is indítja ellenem a lejárató kampányát, ami az egész család számára vicces lehet, ugyanis mindannyian egy emberként nevetnek fel. Mégis mikor akartak nekem szólni erről?! Mármint, Pierre kis földkörüli útjáról, aminek egyik állomása mi leszünk New Yorkban?!
Hamarosan az asztalunkhoz lép a pincér, hogy megtudja, ki mit iszik. Én Rosét kérek. Apa még rendel valami előételt, de hogy őszinte legyek, nem igazán foglalkozom vele. Ugyanis az asztal túloldaláról engem vizslató, igéző kék tekintet valahogy sokkal inkább leköti a figyelmemet.



i think i forgot
I used to float, now I just fall down
I used to know but I'm not sure now
how to be happy

Takin' a drive, I was an ideal
Looked so alive, turns out I'm not real


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mallory Duval
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Family Frost  - Page 2 5054f2ac9cfcfba5f2b14edcaee796d1a11f3a50
Family Frost  - Page 2 86ce139ed760dc58c7e8467e34389577cb1b4280
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
I'm single by choice, not by chance
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Family Frost  - Page 2 0357745790713d10e75a2421b40374368dc5627c
★ idézet ★ :
Sip the gossip, drink 'til you choke. Sip the gossip, burn down your throat.You're not iconic,you are just like them all, don't act like you don't know!
★ foglalkozás ★ :
Diák a Columbián
★ play by ★ :
Ellie Bamber
★ szükségem van rád ★ :
Family Frost  - Page 2 Vt9HdTZ

★ hozzászólások száma ★ :
159
★ :
Family Frost  - Page 2 B2f48bbd90c4d1fb60666e925c70b3d537507e99
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Family Frost
Family Frost  - Page 2 Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Family Frost
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Family is fight ─ family is love
» Chelsea Connor-Frost
» Lacey-Leigh Harper Frost
» You get a good job with more pay and you're okay ~Aziel&Luana
» Family above all

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban-
Ugrás: