New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 83 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 69 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
David Gallardo
tollából
Ma 10:21-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 10:19-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 10:07-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 10:00-kor
Luana Machado
tollából
Ma 09:34-kor
Lennox Walker
tollából
Ma 09:04-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 08:53-kor
Lennox Walker
tollából
Ma 07:49-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 07:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Stranded Deep
TémanyitásStranded Deep
Stranded Deep  EmptyVas. Jan. 29 2023, 07:17
Joe & Ronan
"Wave of sorrow, Do not drown me now: I see the island, Still ahead somehow. I see the island, And its sands are fair: Wave of sorrow, Take me there."



A szívem olyan gyorsan dobog, mintha euforikus állapotban levő sámánok dobolnának ősi nótát a mellkasom mélyén. Már vagy ötször felálltam székemből, majd újra visszaültem, de most megint meg kell pihennem, hiszen menten rosszul leszek az örömtől! Vannak olyan projektjeim, melyek hosszú évek óta folyamatban vannak. Némelyik iratot borzalmasan nehéz lefordítani, már szinte lehetetlennek tűnik a vele való munka... Ez a projekt is ilyen volt. Ez az ősi krétai szöveg már talán öt éve pihen nálam, s nagyon lassan haladtam vele mindig is. Az utolsó részén például egy teljes éve ültem... Most azonban sikerült megfejtenem a krétaiak istennőjéről szóló feljegyzést, melyet még egy hajós vésett le borzalmasan régen. S ettől össze is állt a kép. A “Labirintus Úrnője” valóban létezett, s valóban emeltek neki egy szentélyt egy olyan helyen, melyet direkt nehéz volt megközelíteni. Tartottak az útonállóktól és tolvajoktól, kik megszentségteleníthetik a szentélyt. Ezért is helyezték amazt egy megközelíthetetlennek tűnő szigetre. Kérosz szigetére. Az Égei-tengeren.
Ez a felfedezésem nagyjából egy hónappal ezelőtt történt. Azóta rengeteg eseményt tudhatok magam mögött, különösen egy csodás kudarcot. Elrepültem Görögországba, ahol kibéreltem egy jachtot, s a pontos koordinátákat követve gondoltam, hogy egymagam eljutok a szigetre és felfedezem azt. Hogy majd egyedül feltárom a Labirintus Úrnőjének szentélyét... Karnyújtásnyira voltam. Egy hajszál választott el tőle. Aztán egy fél napos keringés után sajnos rá kellett jönnöm, hogy nem tudom megközelíteni hajóval a szigetet semmilyen módon. Képtelen vagyok kikötni bárhol, hiszen sziklás minden szeglete, így az erős hullámok nem csupán odacsaphatják a jachtot a szikláknak, de még megkapaszkodni sem lenne lehetőségem a felszerelésekkel együtt. Ám itt nem adtam fel. Így jöttél képbe te, öreg barátom, Joe Weaver.
A telefonja nem csörög ki. Minden egyes híváskor egy kellemetlen női hang közli, hogy előfizető nem kapcsolható... Érthető. Régen beszéltünk már. Túlságosan is régen... Sajnos az utóbbi egy évem arról szólt, hogy atyám és anyám nyomait kerestem szerte a világon, s ez idő alatt elfelejtődtek kissé azok a kapcsolataim, amik régen örömet hoztak az életembe. Joe volt az egyik ilyen, kivel régen, fiatalabb éveinkben megéltünk együtt pár kalandot. Ő volt az az ember, akit szívesen magammal vittem egy küldetésre, hiszen a tudása, a képességei és a társasága páratlan volt. Milyen régen is volt már... Nem tudja, hogy eltűntek a szüleim, s emiatt kerestem őt már nagyon rég. Talán nem is kíváncsi már rám? Én mindenesetre nagy reményekkel állok meg a manhatteni otthonuk kapujában.  
- Készen állsz egy újabb kalandra, Joe? - ejtem el halkan a levegőbe melankolikus mosollyal, persze senki sem válaszol, hiszen az utca üres ezekben a késő délutáni órákban, mikor a napsugarak arannyal borítják be az ég alját. Az sem biztos, hogy itthon van. Az sem biztos, hogy akar-e egyáltalán látni. Ahogy az sem, hogy velem tartana Kéroszra. Így csak a remény maradt, mely ujjam végére összpontosul, mikor megnyomom a csengőt.
- Üdv... Ronan vagyok. Ronan Nordahl. - szólok bele a kaputelefonba, már ha az egyáltalán üzemképes.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stranded Deep
Stranded Deep  EmptyVas. Jan. 29 2023, 15:26


Attitude is the difference
between an ordeal and an adventure.


Sok idő eltelt azóta, hogy utoljára láttam. Sok időnek lábanőlt már, és mondhatni a fiam is lehetne, de mégsem aképpen tekintettem rá, soha sem. Ő egy barát volt, egy régi ismerős, aki előtt ha kellett, mindig nyitva állt az ajtóm, de azt sosem felejtettem el, hogy a családommal is foglalkoznom kell. Hiába voltak a kalandok, mik olykor elterelték a figyelmem, a család volt az első, és a gondolatok mehettek a kukába, ha ellent mondtak azzal, ami a család érdeke volt. Főleg mióta jó néhány évvel ezelőtt megkaptam az utlimátumot.
De nem az volt akkor és ott otthon a lényeg, hanem hogy rajtam volt a főzés ideje, és be is foglaltam a konyhát, míg a többiek másfelé tartózkodtak. Hiába akadt otthon egy üveg bor, nem úgy gondoltam rá, mint amit el kell fogyasztanom. Jó nem mondom, hogy nem fordult meg olykor még az elején a fejemben, hogy márpedig nekem  innom kell belőle, ám manapság csak azért tartottam egyet otthon szem előtt, hogy emlékeztessen arra, mi az amin keresztül mentem, és hová nem szeretnék eljutni ismételten.
Épp odatettem a ragut, mikor megszólalt a csengő, majd egy ismerős hang ütötte meg a fülem.
Mosoly kúszott arcomra, megtöröltem a kezem, majd megindultam a bejárati ajtó felé.
-Nem veszünk semmit! - szóltam ki, de már nyitottam is az ajtót, hogy aztán elsőre komoly ábrázattal, majd aztán mosollyá alakuljon, hogy aztán megragadjam alkarját, és úgy húzzam magamhoz egy pillanatra, majd veregessem meg a lapockáját.
-Mi szél fújt erre? - elléptem az útból, majd beljebb invitáltam. -Gyere be. Nekem a konyhába kell mennem... odaég, ha magára hagyom. - magyaráztam, majd mentem is a konyha irányába. Ha követett, hát a pult mellett álló egyik szék felé böktem. -Ülj le! Szóval...?
Hagytam had beszéljen, nem szóltam közbe, már ha megosztotta velem jövetelének okát. Közben a hűtőhöz léptem, előszedtem némi üdítőt, majd kitettem elé a pultra egy pohár társaságában.
-Sörrel nem szolgálhatok... nem tartunk itthon. - magyaráztam. - Egy kávét? - tettem fel a kérdést, majd feltettem egyet főni, majd ha elkészült, és kért, akkor neki is töltöttem egy adaggal. Én magam feketén ittam cukor nélkül, de ha kellett, neki adtam tejet hozzá, aztán megkevertem az ételt, lefedtem, majd takarékra vettem a lángot, aztán megálltam vele szemben.
-Mikor is találkoztunk utoljára? - vontam össze a szemöldököm, s egy korty kávé után ismét a kajához léptem. - Nem vagy éhes? - emeltem le a fedőt a jambalaya-ról, mi finoman ontotta magából illatát.
Én magam még nem voltam éhes, vagy csak egymagam nem akartam enni. Meg aztán, jó étel mellett, hamarabb megered az ember nyelve.
Kíváncsi voltam, miért a mostani pillanatot választotta arra, hogy megkeressen, és miért volt olyan izgatott a tekintete. Hisz én magam nem ismertem olyan személynek, aki csak gondol egyet, és baráti jószándékból ugrik be valakihez egy pár mondatos eszmecserére.
karakterek száma: xx -Ronan & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Stranded Deep  Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Stranded Deep  Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
266
★ :
Stranded Deep  Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Stranded Deep  1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Stranded Deep
Stranded Deep  EmptySzomb. Feb. 04 2023, 06:59
Joe & Ronan
"Wave of sorrow, Do not drown me now: I see the island, Still ahead somehow. I see the island, And its sands are fair: Wave of sorrow, Take me there."



Sajnos nehéz megtartani a régi barátokat. Az élet sokszor olyan vizekre sodor minket, mely mindentől és mindenkitől távol esik, és ahonnan nagyon nehéz visszatérni. Tudom jól, hogy Joenak sem olyan élete volt, melyben elmerült az unalomban, és egész nap a tévé előtt ült. Ő is messzi vizekre evezett, ahogy én magam. Ám most talán újra feleleveníthetjük a múltat ennyi év után. Nem véletlenül nyomom le házuk csengőjét hatalmas reménnyel, mely után mikor meglátom és meghallom hangját, mely egyáltalán nem a haragtól vagy az utálattól terhes, a szakállam és a bajszom ölelésében levő mosoly egy hosszú vigyorrá alakul.
- Aranyat tessék! Aranyat vegyenek! - jó látni őt, ahogy közeledik. Sokat változott, ahogy én magam is, de a közös emlékeink mindig ugyanolyanok maradnak. Szoros ölelésben megveregetem hátát, mint egy bajtárssnak, végül követem őt a házába az invitálása után.
- Mikor lettél te szakács, Joe? - jegyzem meg szórakozottan, majd letelepedek a pult melletti székre. Furcsa érzés mindig egy rég nem látott barát privát terébe belépni.
- Úgy néz ki, hogy egy ideig itt leszek New Yorkban. Most épp idehozott az élet... - nyújtom el halk sóhajjal, de még nem érzem idejét annak, hogy kiteregessem a lapjaimat. Ez megvár minket később is.
- Régen találkoztunk, és gondoltam, meglátogatlak, ha már a mobilodon "előfizető nem kapcsolható". - utolsó szavaimat elvékonyított hangom mondom, mint a vonal túlsó végén levő női hang, melynek kitekertem volna legszívesebben a nyakát is sűrű anyázások közepette.
- Jöhet! Jöhet minden! - egy egészen enyhe fájdalom azért kúszik a szavak mögé, ahogy végignézek a konyhán, a berendezésen, Joen. Neki itt van egy élete, itt van a családja, egy igazi családapának tűnik, akit lehet, hogy nem is kellene kirángatnom ebből a világból, hogy magammal vigyem a veszélyek szigetére? És ha talán titkon a szíve mélyén épp erre vágyna? Egy újabb kalandra a messzeségben?
- És veled mi van, Joe? Erős férj- és apaüzemmód lépett életbe? - semmi gúnyosság vagy bármi hasonló negatív töltet nincs a hangomban, inkább kedvesen és békésen kérdem tőle. Régen én is pontosan erre vágytam. Egy szerető feleség, sok gyermek, de nekem nem adatott meg. A csalódásom után pedig a munkámba temetkeztem, és mintha elfelejtettem volna, milyen is igazából szeretni. De rég is volt már...
- Nem, köszönöm. - intek határozottan, hiszen pofátlan azért nem vagyok, hogy váratlanul betoppanok, s még itt is ebédelek. Egyáltalán nem ezért jöttem. A kávét azért összekotyvasztom magamnak, s le is húzom a felét, de már képtelen vagyok tovább halogatni jöttöm miértjét, s talán ő is érezheti, hogy valami nagyon ki akar már bukni belőlem.
- Figyelj, Joe. - felállok, majd előszedek a zsebemből egy kisebb méretű, megsárgult és megkopott térképet egy színtelen fóliában, mely az Égei-tenger vidékét és Görögország keleti csücskét mutatja. Benne pedig egy piros X egy régies írással: “Kérosz”.
- Tudom, hogy megvan a magad élete. És biztosan csodálatos a családod, akiket imádsz. Viszont... - bökök rá ujjammal a térképre. - A férfi az mindig férfi marad. - utalok itt arra, hogy nekünk szükségünk van az izgalmakra és a hülyeségekre, és legyünk bármennyi idősek, a szívünk mélyén ez a vágy sosem fog kihalni.
- Az Égei-tengeren van egy Kérosz nevezetű hajóval megközelíthetetlennek tűnő sziget. - nyomom meg a “hajóval” szót. - Sikerült lefordítanom végre egy több éve húzódó szöveget, és azok alapján összeállt végre az egész. A Labirintus Úrnőjének ott van a szentélye, melynek feltárása óriási lépés lenne a történelemben... Szóval, arra gondoltam, hogy nosztalgiázhatnál velem a régi idők emlékére... Persze, semmi erőszak. Tényleg. - de, ha tehetném, itt könyörögnék előtte, hogy tartson velem, de inkább kihúzom magam büszkén, hiszen egy férfi nem könyörög ilyen módon.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stranded Deep
Stranded Deep  EmptyVas. Feb. 05 2023, 12:08


Attitude is the difference
between an ordeal and an adventure.


Jó volt újra látni, s már-már úgy éreztem, ennek éppen akkor, és éppen ott kellett eljönnie. Aranyat nem akarnék venni, de maga a viszontlátás sok mindenért kárpótolt. Szinte már nem is tudtam, mikor is találkoztunk utoljára.
Ha szigorúan nézem a dolgokat, akár a fiam is lehetne, tekintve, hogy pont ilyen korú gyerekem van.
Kérdésére megvontam a vállam, miközben kavartam egyet az ételen.
-A rehabilitáció része volt egyszer... figyelem elterelés, hogy ne akarjam piába fojtani magam... - vontam meg a vállam, aztán elmosolyodtam, s készítettem neki egy kávét, amit aztán ő maga fejezett be, és ízesítette úgy, ahogy neki megfelelt. Szerettem főzni, már amikor éppen volt rá időm, és nem valamerre teljesítettem egy fuvart.
Elégedett voltam az életem egy részével, még akkor is, hogyha a szívem visszarángatni akart az eredeti pályámra, ahová már semmi esélyem nem volt. Kellett. Akartam! Szükségem lett volna rá, és sikított érte a lelkem, még sem tehettem érte semmit, így maradt a repkedés.
Gondolataimból szavai zökkentettek ki, s így el is mosolyodtam.
-Remek! Elkél egy jó barát a közelben. - úgy jegyeztem meg, mintha nem szaglana az egész látogatása attól, hogy szeretne valamit.  Szavaira elnevettem magam, főleg, mikor utánozni kezdte a női hangot a vonal végén.
-Történt kis változás. Átgurultam rajta kocsival. Szarrá ment minden. - húztam el a számat. Akkor sok szám elveszett, hisz nem írtam fel semmit, mert a telefon tárolta, de az egész mehetett a kukába. - Majd megadom a másikat. - ígértem, aztán már szedtem is elő egy névjegyet, amin rajta állt az itthoni, és a mobilszámom is, s elécsúsztatva ütögettem meg annak tetejét, s jelentőségteljes pillantást vetettem régi barátomra.
Az hogy én hogy voltam, nos elég képlékeny volt, de nem álltam neki panaszkodni, hisz nem éreztem érelmét. Szóval egyszerűen csak nekikezdtem a feleletemnek.
-A szokásos. Repkedek, oktatok, fuvarozgatok. Keresem a kihívást. - megengedtem egy mosolyt, aztán megdörgöltem a szar vállam. Megkínáltam étellel, amit visszautasított, én azonban még is ragadtam egy tányért, meg egyet magamnak is, és szedtem mindkettőnknek, majd letettem elé az egyiket!
-Egyél! Ennél jobbat sehol sem kapsz! - villantottam egy mosolyt, majd letettem magam vele szemben, és megkotortam az ételt, amihez tökéletesen passzolt volna egy pohár fehérbor, de attól az apró részlettől el kellett tekintenem, ha nem akartam visszaesni, és a kukába dobni azt a 8 évet. - Egyél! - bíztattam, aztán lassan csak kibújt a szög a zsákból, és rátért arra, miért is látogatott meg.
Szerettem a kalandokat, és a kihívásokat.
Mikor előszedte a térképet, összevontam szemöldököm, majd húztam kicsit magam elé, hogy jobban megtudjam nézni magamnak.
-Kérosz? -kérdeztem vissza, aztán kicsit jobban megnéztem a szigetet magamnak, és a körülötte lévő ábrázolás biztossá tette számomra, hogy oda nem lehet könnyen behatolni, aztán két falat között ráemeltem tekintetem.
Igaza volt. A kaland mindig vonzott, és sikítva kiáltott utánam. Azt hiszem azért is vettem meg azt a vacak hydroplan-t, amit Kenny-vel rendbe hoztunk egy ideig közösen, majd Charles állt készségesen segítségemre, hogy aztán titokban maradjon, hogy félúton megadta magát... bár azt is csak Dave fiamnak meséltem el. Rajta kívül a családban más nem tudja.
-És kell egy marha, aki elvisz oda repülővel, és letudja tenni a gépet, hogy ne pusztulj bele... - magyaráztam komoly képpel, aztán csak megengedtem magamnak egy mosolyt irányába, és ismét a térképre emeltem tekintetem. - A Labirintus úrnője... - megkapartam arcomat, majd tarkómon dörgöltem végig, bólintottam párat.
-Közlöd, hogy semmi erőszak, de azért a mézesmadzagot elhúzod az orrom előtt. - megingattam a fejem, aztán felkeltem a helyemről, szerezve magamnak egy üveg vizet. Sóhajtottam, majd megtámasztottam magam a pultnál, lehajtva cseppet a fejem. Nem voltam már mai darab, a vállam is szar volt, de … nem! Nem lehetek ilyen! Nem mondhatom azt, hogy öreg vagyok, és nem vagyok képes rá, mert igen is megtudnám csinálni.
-Milyen messze van, és mekkora géppel akarnál menni? Milyen kincset hoznál el? - fordultam felé, mellkasom előtt összekulcsolt kezekkel. -És nem utolsó sorban, mikor akarnál indulni?
Lélektükreim kíváncsian, s vágyakozón csillantak fel. Akartam ezt az egész kalandot. Akartam, mert a lényem sikítva üvöltött érte, hogy egy kicsit olyannak érezhessem magam, mint pár évvel ezelőtt.


karakterek száma: xx -Ronan & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Stranded Deep  Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Stranded Deep  Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
266
★ :
Stranded Deep  Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Stranded Deep  1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Stranded Deep
Stranded Deep  EmptyHétf. Feb. 13 2023, 17:40
Joe & Ronan
"Wave of sorrow, Do not drown me now: I see the island, Still ahead somehow. I see the island, And its sands are fair: Wave of sorrow, Take me there."



Figyelemelterelés. Ez nem csak Joe számára volt fontos a múltban, hanem nekem is millió kapaszkodót kellett keresnem, hogy ne csússzak beljebb a depresszió sötét világába. Nehéz volt. Borzalmas nehéz időszakon voltam túl, mikor a feleségemnél leukémiát állapítottak meg, az élete forgott kockán, s én tartottam benne egyedül a lelket. Legalábbis akkor azt hittem. Ám ahelyett, hogy boldogan éltünk volna, míg meg nem halunk, az orvosával találtam a saját ágyunkban. Kemény idők voltak azok, s így menekültem bele a munkámba, amiből Joe is kapott a múltban. Ő megismerhette azt a megszállott énem, mely addig képes menni, amíg meg nem szerzi azt, amit akar, bármi áron. Hiszen a tárgyak nem csalnak meg soha, ők nem okoznak fájdalmat... Közben elveszem a névjegykártyát, s azonnal bepötyögöm Joe számát a telefonomba.
- Nem úgy tűnik, mintha bővelkednél a szabadidőből. - állapítom meg a szavai hallatán. Tényleg bűn lenne őt kirángatni az életéből... De hát bűnös világot élünk!
- Na jó, ha ennyire erőszakos vagy! - nevetek bele a kellemes illatú levegőbe, aztán végül nem kell sokáig győzködnie, hogy evőeszközt ragadjak, s megkóstoljam a főztjét.  
- Ez igen, barátom! Örülhet a család, ha te beszabadulsz a konyhába. Tényleg, ők hogy vannak? A feleséged? A fiúk? Minden rendben? - rég beszéltünk ugyan, de attól még emlékszem a családjára. Egyikük azt hiszem, épp olyan idős lehet, mint jómagam. Azonban nem ezért jöttem, hogy kikérdezzem őt minden kis részletről, arra bőven lesz elegendő időnk, ha átrepüljük a világot... Márpedig remélem, hogy így lesz. Befejezem hát félúton az ebédet, s kiterítem számára a térképem, majd elsorolom neki a részleteket. Jádekék szemeim egyszerűen izzanak az izgatottságtól!
- Kérosz. Egy apró, megközelíthetetlennek tűnő sziget. - bólintok helyeslően, s újra a megsárgult papírra bökök. - Hajóval lehetetlen megközelíteni. Semmiféle kikötő nincs ott, mindenhol sziklák veszik körbe, amik megközelíthetetlenek hajóval. Ha sikerülne is valahogy kikötnöm, az is veszélyes lenne, mert az erős hullámok a köveknek dobhatják a hajót... Amiket meg is kellene mászni, a felszerelésekkel együtt pedig ez lehetetlen. Nagyon háborog arra a vidék, mintha az égiek is védenék a Labirintus Úrnőjét! - még mélyen zengő hangom is misztikus éllel töri meg a konyha csendjét. Épp úgy, mint régen. Mindig jól elő tudtam adni magam, a tárgyilagosság rettentően messze állt mindig a közlésmódomtól.
- Igen, aki elvisz oda, és akiben megbízok. - utóbbi fontosabb, mint az előbbi, számomra legalábbis biztosan. - Ha sikerül találnunk valamit, az nagyon értékes lesz. Nem vinnék magammal akárkit. - ökölbe szorítom jobbom, s szívemhez emelem, ezzel jelezve a bajtársiasságot. Joe régen elnyerte a bizalmam, s ugyan egy ideje már nem volt szerencsénk közös kalandhoz, a bizalom ettől még nem halványult el.
- Muszáj elhúznom előtted, Joe! Eljött ismét a mi időnk, te nem érzed? - tárom szét kezeimet, miközben visszasétálok a székre, s csak hogy csillapítsam lelkesedésem, elkezdem belapátolni a maradékot. Mintha csak Odin küldené a jeleket számomra, itt érzem a zsigereimben, hogy mennünk kell!
- Az Égei-tengeren van a sziget, Görögországhoz közelebb. - hajolok át a pulton, s nagyjából rábökök a térkép azon részére, ahol a sziget van. Nagy piros X-szel van ugyan jelölve, de hát ez földi mértékekhez viszonyítva elég tág értelmezés.
- Viszont megvannak a pontos koordinátáim. Szélességi és hosszúsági fok. Már egyszer jártam arra hajóval sikertelenül, úgyhogy megismerem. - gyorsan el is tűntetem az utolsó falatokat nagy hálálkodások közepette. - Méreteiben lássuk csak... Ketten elférjünk rajta, plusz még a rakománynak is legyen hely, ha találunk valamit. Nincs szükség olyan nagyra. - mert hát mégsem biztos egyáltalán, hogy találunk valamit. Én reménykedek benne, s így is indulok neki az útnak, hogy bízom a régi korok papírjainak hitelességében.
- Akár most! - nevetek fel jólesően, egy cseppet talán megszállottan. Talán sejti, hogy a viccelődésem mögött bizony a valóság rejlik.
- Nem fontos amúgy most válaszolnod. Nyugodtan beszéld meg a családdal, vagy aludj rá párat. - ezt viszont már komolyan mondom. Bármennyire is szeretném, ha velem tartana, kényszeríteni tényleg nem fogom. Nem az a kategória vagyok, maximum használok némi manipulálást, hogy rávezessem arra, hogy tényleg akarja ő is.  
- Nekem viszont most mennem kell, Joe. - felállok, majd tányéromat a mosogatóba helyezem. Még pár fordítást le kell tudnom a napokban, s a Régészeti Intézetnél is bőven akad teendőm. Zavarni sem szeretnék a váratlan látogatásommal, hiszen ha mégsem jönne össze a kalandunk, attól még a vendégem lesz majd pár sörre. Természetesen alkoholmentesre a részéről!  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stranded Deep
Stranded Deep  EmptySzomb. Feb. 25 2023, 11:46


Attitude is the difference
between an ordeal and an adventure.


-A látszat olykor csal Barátom! Mindenkinek arra van ideje, amire szakít! - jegyeztem meg komoly ábrázattal, aztán vonásaimról a komolyság eltűnt, s arcomon megjelent a mosoly, amit le sem akartam onnan vakarni. Az igazat megvallva, hiányzott az ilyesmi. Szükségem volt rá.
Igaz a család mellett sem unatkoztam, szerettem velük lenni, és egyre jobban élveztem a közös pillanatokat, főleg mióta nem azzal voltam elfoglalva, hogy mennyire szar nekem.
Közben persze ragaszkodtam hozzá, hogy egyen egy tányérral, hisz főztem eleget ahhoz, hogy a családnak is jusson belőle.
Ahol jut négynek, ott az ötödik is kaphat egy adagot. Magam is letelepedtem, és vele ettem, aztán elégedett mosoly költözött képemre.
- Olykor beenged az asszony! Neki sokkal jobban megy mint nekem. - megvontam a vállam, persze szerénykedni akartam. Imádtam Kat főztjét, s szerettem segíteni is neki. Tetszettek a pillanatok, amiket együtt töltöttünk, még akkor is, hogyha a munkánk miatt, annyira sok időnk nem volt rá.
-Jól Kat dolgozik. Mázlim van azzal a nővel. - imádtam. Mind a mai napig odáig voltam a feleségemért, s nem akartam elcserélni a világ minden kincséért sem. - Dave nemsokár eltávon lesz.  Talán már jobban van, hála a feleségének. Kenny meg… lassan talán benő a feje lágya, de nem untatlak ilyesmivel. - hessegettem el a témát, aztán mikor előkerült a térkép, tagadni sem tudtam, hogy felkeltette az érdeklődésemet. Kérosz szigete…
A megközelíthetetlen szó egy cseppet szöget ütött a fejemben, s végigvettem az eshetőségeket, hisz semmi sem lehet megközelíthetetlen. Így vagy úgy, mindenhová el lehet jutni. Szóval érdeklődtem is arról milyen gépre lenne szüksége, de nem reagáltam azonnal, csak elballagtam a telefonomért, majd mikor közölte nem fontos most azonnal felelnem elé léptem, s mellkasának szegeztem telefonom.
-Elhúzod az orrom előtt a mézesmadzagot, aztán közlöd, nem kell azonnal válaszolnom… tudod egy cseppet aljas húzás! Mintha csak dicsekedni akartál volna, hogy te most kalandra mész, én meg maradjak a seggemen! - megingattam a fejem. - Nem barátocskám! Olyannak ismersz aki az ilyesmire nemet mondana?! Nem kell gondolkodnom egy percet sem.
Leengedtem a telefonom, majd figyeltem miképpen pakol el.
-Elkönyvelheted, hogy veled megyek. Vagy te velem. Te hozod a térképet, én a gépet biztosítom. - nyújtottam felé a kezem, s ha elfogadta azt, hát alkarját ragadtam meg, de mélyen lélektükreibe fúrtam kékjeim, mint egy eskütétel szerűen, hogy bizony én vele tartok. Aztán elengedtem karját. Nem fogom feltartani. Hagyom, had menjen a dolgára.
- Hívj fel amikor készen állsz! Aztán elmegyek érted a felszerelésért. Addig felkészítem a gépet az indulásra. - tettem hozzá még utoljára, majd hagytam távozni, s végiggondoltam az egészet, de nem találtam benne kivetnivalót. Úgy sem most akartam elvinni a családot a trópusokra, szóval a kaland is jöhetett! Majd ha Kat hazaér, elmesélem neki mi történt, s hová fogok menni, ám Dave-et azért felhívtam Ronan távozása után, s elmondtam neki, hogy Kérosz szigetére megyek egy baráttal, s kicsit kalandozunk.
Nem lepett meg a reakciója, miszerint érezzem jól magam, és persze a vigyázz magadra sem maradt el.
karakterek száma: xx -Ronan & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Stranded Deep  Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Stranded Deep  Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
266
★ :
Stranded Deep  Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Stranded Deep  1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Stranded Deep
Stranded Deep  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Stranded Deep
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ruby and Wayne - Deep deep trouble
» Deep water?
» Deep in the night, you and me [Sn & Sa]
» deep end; Aida & Nate
» rolling in the deep | anita & cole

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: