New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 19:26-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:06-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 19:00-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 18:48-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 18:22-kor
Luana Machado
tollából
Ma 18:00-kor
Luana Machado
tollából
Ma 17:57-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 17:43-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Grace D. Elliot
TémanyitásGrace D. Elliot
Grace D. Elliot EmptyCsüt. 19 Okt. 2017 - 1:58

Grace Dahlia Elliot

"If I look back to the start now
I know, I see everything true...


Karakter típusa: keresett
Teljes név: Grace Dahlia Elliot
Becenevek: Gracie
Születési hely, idő: Jacksonville, North-Carolina, USA, 1985. május 2.
Kor: 32
Lakhely: Manhatttan
Szexuális beállítottság: Heteroszexuális
Családi állapot: Hajadon
Csoport: Egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
The University of North Carolina at Chapel Hill / végzett
New York University School of Medicine / végzett
Ha dolgozik//Munkabeosztás: Szívsebész // Szakorvos
Ha dolgozik// Munkahely: New York - Presbytarian Hospital
Hobbi: romantikus könyvek olvasása; filmek nézése; a kertben ténykedni; futás.
A legtöbben valószínűleg törtető, számító, talán érzéketlen embernek titulálnák legelőször. Ő azonban inkább gondolja magát gyakorlatias, céltudatos nőszemélynek, aki tudja, hogy mit akar. Nem lehetne érzéketlennek sem nevezni, mivel a romantikus ábrándozás egyszerűen hozzátartozik, ami éles kontrasztot alkot azzal, hogy egyébként szeret két lábbal állni a földön, és előre megtervezni, hogy mit akar, és azt hogyan akarja.
Nem gázolná át mindenen és mindenkin, de valószínűleg elég sokat beáldozna azért, hogy valóra váltsa az elképzeléseit. Igazi déli lány, az udvariasság keveredik benne a temperamentummal. Okos, szenvedélyes, a munkájában a véglegetekig precíz és pontos. Komolyan veszi a kötelességeit, talán egy kicsit túl komolyan is. Nem ragaszkodik megrögzötten a szabályokhoz, de azért igyekszik azokat betartani, és csak akkor áthágni, amikor úgy látja jónak, vagy nem maradt más megoldás.
A legtöbbször barátságos és kedves a betegekkel, az ismerősei pedig mindig számíthatnak rá. Kedveli, ha kikapcsolódhat, ha új embereket ismerhet meg, és ha beszélgethet másokkal. Ennek ellenére enyhén munkamániás, szórakozásra csak ritkán marad ideje. Igyekszik egyszerre felfelé lépkedni a ranglétrán, és elérni a magánéletében azt, amit kislányként megálmodott. Ő ugyanis már akkor elhatározott magában valamit, és még ennyi év után is kitart az elképzelései mellett, még ha nem is olyan egyszerű feladat ez. Sőt, ahogy telnek az évek, egyre nehezebb is talán.
A külső szemlélő számára egyébként felelősségteljesnek, a munkájához a végletekig elkötelezettnek tűnhet. Olyannak, aki belefásult a munkájába, még a fiatal kora ellenére is. Pedig szeret mosolyogni, szokott is, még ha a nevetés nem is mindennapos vendég nála, a szemei sokszor csillannak meg vidáman. Sajnos a túl nagy súly, ami a vállára nehezedik a szakterületéből fakadóan, az sokszor rányomja a bélyegét a hangulatára, a lelkiállapotára.
Egyébként nem lehetne következetesen manipulatívnak nevezni. Egyszerűen csak megvan a magához való esze, és nagyon jól átlátja a helyzeteket. Sokszor tudja, hogy mit mondjon, mit tegyen annak érdekében, hogy elérje az áhított célt. Ügyesen használja ki az adottságait, és remekül tud előre tekinteni és tervezni. Talán a tervekben a legjobb.


There's still a fire in me heart, my darling
But I'm not burning for you."

- Nem érted meg, hogy nem akarok róla beszélni?! – kérdeztem vissza ingerülten, már-már hisztérikussá válva. Még mindig nem tértem magamhoz teljesen, az idegtől pedig annyira szorítottam a fülemhez tartott kagylót, hogy belefehéredtek az ujjaim is.
- Mi az, hogy nem akarsz róla beszélni, Grace? – nem volt sipítozóba hajló a hang, de nagyon közelített hozzá. Ez csak még inkább pattanásig feszítette az idegeimet. – Ilyen kevéssel előtte nem mondhatsz le egy esküvőt! Ez egyszerűen képtelenség! Főleg mindenféle magyarázat nélkül… - szinte láttam magam előtt, ahogyan az anyám lemondóan rázta meg a fejét. Gyakori szokása volt, egyféle beidegződés nála.
- Már hogyne mondhatnám le? Hiszen az én esküvőm lenne! – vágtam vissza türelmetlenül.
- Igen, de már minden le volt fixálva. Mégis mit fogunk mondani annak a sok vendégnek, akiknek már kiküldtétek a meghívókat? – aggodalmaskodott tovább. Talán önző vagyok, én is tisztában voltam azzal, hogy mennyi szervezésen vagyunk túl, és milyen sokan számítottak arra, hogy pár héten belül lakodalomra lesznek hivatalosak, de ez van. A dolgok változnak, és ha másoknak akarnék megfelelni, meg mások igényeit nézném állandóan, akkor soha nem jutottam volna egyről a kettőre az életemben. Márpedig szakmailag, a karrieremet tekintve pontosan ott tartottam, ahol szerettem volna. Vagy legalábbis nagyon közel hozzá.
- Azt, hogy elmarad az esküvő. Ahhoz meg senkinek semmi köze rajtam és Alexen kívül, hogy miért döntöttem így. – azt csupán magamban tettem hozzá, hogy valószínűleg a vőlegényemnek sem fogom elárulni az igazat. Keserűen pislogtam a kinyújtott szabad kezemre, melynek gyűrűsujján ott csillogott még mindig a gyűrű. Az elhatározásom nem volt hirtelen, nem volt elkapkodott. Jól megfontoltam, és úgy hoztam meg a döntésemet. Tudtam nagyon jól, hogy mit fogok veszíteni, hogy mit kockáztatok és mit okozok ezzel egy másik ember életében, de majd megbékél. Tudtam, hogy meg fog békélni, de úgysem értené meg az igazságot, ha elmondanám neki. Férfi, és különben sem volt értelme további sérüléseket okozni neki.
- Ezek szerint engem sem akarsz beavatni… - vonta le a végső következtetést, mire bólintottam egyet. Kisvártatva azonban rájöttem, hogy ő ebből egyáltalán nem láthatott semmit, úgyhogy szavakkal is ráerősítettem a reakciómra.
- Nem anya, nem akarlak! Ez az én dolgom, senki másé. Egyszerűen nem megy… - sóhajtottam végül lemondóan. Ha tudták volna, hogy miről van szó, valószínűleg teljesen őrültnek néznének. Talán az is vagyok, megszállott. Nem tehetek róla, hogy görcsösen ragaszkodom mindig az elképzeléseimhez, én egyszerűen ilyen vagyok. Ez pedig az egyik legrégibb álmomat veszélyeztette, és ezt nem hagyhattam. Nem, itt nem az orvosi karrieremre gondoltam.
Ugyan folyamatosan beszélt tovább a hang a vonal túlsó végén, de már nem fogtam fel a szavakat. Tekintetem újra az előttem lévő papírra siklott. Ott állt rajta feketén-fehéren a szomorú valóság, ami miatt most tönkre készültem zúzni sok ember életét csak azért, hogy a sajátomat legyen esélyem abba a mederbe terelni, ahová szerettem volna. Tudtam, hogy mennyien utálnak majd meg, és még többen gyűlölnének, ha tudnák az igazat. Míg a litánia folytatódott a fülemben, a gondolataim újfent másfelé kalandoztak. Csak néhány szót kaptam el, és fogtam fel a hegyi beszédéből, amivel megpróbált észhez téríteni. Esélye sem volt.
Alex steril. – továbbra is ez a tény zakatolt a fejemben, megállíthatatlanul. Hogyan mondhattam volna meg annak, akit a magam módján nagyon is szerettem, hogy titokban elvégeztettem egy vizsgálatot, és neki nem lehet gyereke? Nekem pedig így már nem is kell, mert én családra vágyom? Olyan ridegül hangzott, annyira számítóan és tárgyilagosan, hogy még nekem is fájt. A döntést azonban már meghoztam, és már nem is állt szándékomban változtatni rajta.
- Dr. Elliot… - meg sem hallottam a halk kopogást, csak amikor a bizonytalan szavak elhangzottak. Egyből az ajtó felé kaptam a fejem, ahol az egyik nővér ismerős arca kandikált be a nyíláson. Egy hümmögéssel jeleztem, hogy mondja csak nyugodtan. – Megérkezett a páciense, akit tíz órára hívott. Bekísérjem a vizsgálóba? – érdeklődött félénken, mire határozottan bólintottam.
- Igen, legyen szíves! Köszönöm! – udvarias voltam, kissé távolságtartó talán, mint mindig. Miután magamra maradtam, a vállam és a fülem közé szorított kagylót most újra az ujjaim közé kaparintottam. – Figyelj anya, ezt majd megbeszéljük később! – valójában fogalmam sem volt arról, hogy mit magyarázott, ráadásul semmi kedvem nem volt további diskurzust folytatni ebben a témában. – Most jöttek hozzám, mennem kell… - próbáltam letenni, de a szóáradat csak nem apadt el. – Ne haragudj, de most tényleg le kell tennem. Később felhívlak! – ígértem a hamis szavakat. Jó viszonyt ápoltam én vele, de ilyenkor nagyon ki tudott akasztani, és most egyáltalán nem erre volt szükségem. Hiába hallottam még mindig hangfoszlányokat szűrődni felém, egy szusszanás kíséretében csaptam a helyére a kagylót. Csak szépen, csak nyugodtan! A napot ideje volt elkezdeni, a problémák pedig úgyis megvártak. Estig, amikor közölnöm kell az izgatott vőlegényemmel, hogy meggondoltam magam és nem akarok hozzámenni. Jó isten, most legyél velem!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Grace D. Elliot
Grace D. Elliot EmptyCsüt. 26 Okt. 2017 - 2:51

Gratulálok, üdv nálunk!

Kedves Grace!  Grace D. Elliot 4146035580

A valóság néha kegyetlen lapokkal játszik, ezért is fontos, hogy legyenek álmaink, vágyaink melyek kizökkentve a rideg hétköznapokból motiválnak a továbbhaladásra. Elképzeléseid melletti ragaszkodásodat ítélve te sem érzel másképp ezzel kapcsolatban. Ugyan a munkád a környezeted által monotonnak hitt foglalkozás csupán, mégsem lehet egyszerű mások életéért felelősnek lenni és minden másodpercre úgy koncentrálni, hogy nehogy más számára az legyen az utolsó. Teljesen érthető, hogy ennek fényében miért nem szeretnél letérni az általad elképzelt útról, hiszen a feladás úgy gondolom nem tartozik a terveid közé, bárhogyan is alakuljon. Az esküvő, pontosabban az annál lényegesebb információ a vőlegényedről ugyanakkor felborítana mindent, amit eddig felépítettél. Nem csodálkozom, hogy emiatt képes vagy lemondani a nagy napodról, hiszen egy hazugságra és megjátszásra épülő házasság sokkal rosszabb a meg nem történt eskünél. Ennek ellenére sajnálom a veletek történteket, hiszen a boldogságra szánt esély mindenkinek jár, de ha egyikőtök nem feltétlenül érzi ugyanezt, akkor minden hiábavaló. Két ember attól, hogy nem lehetnek együtt még ugyanúgy szerethetik egymást, és talán az egyik legjobb amit tehettek az egymásra való tekintettel, ha külön folytatjátok ezt az utat. Kompromisszumok ugyan léteznek, de a falakat nem rombolják le teljesen, melyek a terveid útjába állnának, amik viszont túlságosan fontosak neked ahhoz, hogy csak úgy félretedd őket. Kívánom neked, hogy ez az egyáltalán nem könnyű beszélgetés a maga legjobb módján menjen, ahogyan azt is, hogy megtaláld a lemondásoktól mentes boldogságot, amire vágysz.
Nem áll szándékomban tovább feltartani. Foglalózz, majd hódítsd meg a játékteret. Jó szórakozást!  Grace D. Elliot 560292900


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Grace D. Elliot
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Elliot Oriana
» Elliot & Baby
» Elliot, Joseph & Nia
» Meena Elliot Asher
» Grace Atkinson

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: