New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marcia Elif Clements
tollából
Ma 16:53-kor
Owen Grady
tollából
Ma 16:44-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 16:42-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:14-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:08-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 15:34-kor
Patrizia Ferrara
tollából
Ma 14:17-kor
Kira Mae Adams
tollából
Ma 13:32-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

reply; Lizzie & Jordan
TémanyitásRe: reply; Lizzie & Jordan
reply; Lizzie & Jordan EmptyHétf. Ápr. 22 2024, 11:49

Alice & Jordan

Elég sok oka volt annak, hogy úgy gondoltam, hogy a családból valószínűleg én lehetek az, aki a legjobban megérti Alice motivációját, tehát nekem is kellene beszélnem vele arról, hogy mit hogyan helyes tenni. Nem sokkal volt több élettapasztalatom nála, hiszen csak három évvel voltam nála idősebb, de ennek ellenére azt elmondhattam magamról, hogy tudom milyen egyedül külföldre menni, szóval voltak olyan témák, amikben mégiscsak én voltam a legideálisabb ember. Hittem benne, hogy talán rám egy fokkal jobban hallgatna, mint a kisebbik bátyámra, ennek pedig az egyik oka az volt, ahogyan kommunikáltam vele. Jonah elég pokróc személyiség, emiatt pedig kicsit sem lepett meg az, hogy nem ért el sikereket az unokahúgomnál.
Talán pont a felelőtlenségem miatt nem kellett volna okítanom a kislányt arra, hogy miként kellene élnie az életét. A másik az, hogy a magam huszonpár évével meg megint nem kellene arról osztanom az észt, hogy miként tudna jobb életet biztosítani magának. Azonban azzal mindenkivel egyetértettem, hogy a tervei egy részébe be kellett volna avatnia minket, mert nagyon veszélyes volt az, ahogy fogta magát és megjelent itt. Mindenesetre úgy voltam vele, hogy most már biztonságban van, és nem kizökkenteni kellene őt ebből az állapotból az állandó szigorral, hanem efelé terelni.
Emiatt is voltam úgy vele, hogy ennek a találkozónak most nem a fejtágításról kell szólnia. Nem hiszem, hogy hitelesen hangzana Jonah véleménye az én számból, főleg nem azok után, hogy én is fogtam magam, leléptem Madridba, majd otthagytam az egyetemet a foci után, és most megint itt vagyok. Nekik nem kell tudniuk, hogy ennek a fő kiváltó oka az volt, ami a legtöbb sportolót amúgy is fenyegeti: a sérülés. Nem akartam erről beszélni a családommal, mert a büszkeségem nehezen viselte el, ha sajnáltak. Ugyanakkor, ha választ kellett volna adnom a kérdéseikre, minden bizonnyal csak annyit mondtam volna, hogy tegyék össze a két kezüket, amiért nem jégkorongozom. Pár hete láttam egy videót, ahol az egyik játékos hátrarúgott és elvágta ezzel a másik torkát.
- Ne költözz már el megint sehova – nevettem el magam – Sajnos a matek mindenhol kell. Ha nem érted szólj és segítünk. A kis barátod is jó belőle, nem?
Én is az voltam, nem véletlenül akartam informatikát tanulni. Szinte biztos voltam benne, hogy Alice ennek ellenére inkább választaná a fiút, aki után idejött, mint engem, és ezért nem is tudtam okolni. Mondjuk engem lehet akár bukott informatikusnak is nevezni, mert a tudásom most már a felhasználói szinten nem nagyon terjed tovább leszámítva azt, hogy tudom kezelni az office programokat egészen magas szinten.
- Te tudod – mosolyodtam el. Azt hittem, hogy ha elkezd megint iskolába járni, akkor szocializálódni fog, de ezek szerint a hangsúly a fiún van – Együtt jártok már?
A hülye is látta, hogy nem véletlenül töltenek ennyi időt a másik társaságában. Talán ők még nem igazán realizálták azt, hogy jók lennének együtt, de én nem hittem abban, hogy egy barátságot arra kellene pazarolni, hogy egymással vagyunk őszintétlenek, amiért nem merjük bevallani az érzéseinket.
- Kik a barátnőid? – még korábban nem is beszélt róluk, szóval kíváncsi voltam, hogy ezt illetően igazat mond-e nekem – Szépek?
A kérdést meg csak azért tettem fel, hogy húzzam az agyát, nyilvánvaló volt, hogy nem kiskorúakra akarok rányomulni még akkor sem, ha nem lenne belőle különösebben semmi. Összességében úgy voltam vele, hogy jobb a biztonságos terepen párt keresni, mert nem csak a tinédzserek között vannak szép lányok. Úgy gondolom, hogy régen rossz lenne, ha azt próbálnám meg kihasználni, hogy idősebb vagyok, emiatt több mindent megtennének azért, hogy nekem jó legyen és megtartsanak. Összességében amúgy sem szerettem azokat a nőket, akiknek nem voltak saját gondolataik.
- És ha használnál hozzá ilyen hajcsavaró izét? – nem értettem hozzá túlzottan, mert én csak vasalni tudtam a hajam – Az nem lenne gyorsabb? A koreai drámákban a lányok mindig azt teszik a frufrujukba.
Ilyen szempontból örültem neki, hogy nekem viszonylag kevés dolgom volt a külsőmmel. Felvettem azokat a ruhákat, amik tetszettek, de alapvetően nem voltam divatbolond, sokkal jobban meghatározott az egyszerűség. Szeretem a tiszta dolgokat, ezért nem számítottam túl rafinált férfinak, aki megy levadászni a nőket. Nyilván én is tudtam, hogy hogyan hozhatom ki a külsőmből a maximumot, de a hétköznapokon nem vittem ezt túlzásba. Még jó, hogy a kisboltba nem divatozni jártam, így teljesen belefért a mindennapos melegítőszett és az, hogy a szemembe lógjon a hajam.
- Persze, de én elvagyok így – vontam meg a vállam, majd a fejére tettem a kezem – Bronxban nem olyan könnyű szabadnapot kivenni. Nyaralásra meg amúgy se lenne pénzem.
Talán opció lenne az, hogy hazaköltözzek anyához és apához, de ezt pedig nem akartam meglépni. Ezzel beismerném azt, hogy mindennel kapcsolatban igazuk volt, ami engem illet, és erre véletlenül se lettem volna hajlandó.
- Lanának hívják – nem tudom miért volt ez annyira fontos információ – Meg akarod ismerni? Szerintem ti ketten jól ellennétek.
Legalábbis a természetük nagyon hasonló volt, és Lanát kifejezetten bájos lánynak tartottam annak ellenére is, hogy baromi naiv volt és nem gondolkozott egy csomó dologgal kapcsolatban. Tartottam tőle, hogy mi ketten előbb fogunk szétköltözni a konfliktusok miatt, mielőtt meg tudnám vigasztalni, vagy védeni őt attól, hogy a felelőtlensége miatt összetörjön a szíve. Nem beszélve arról, hogy néha úgy néz rám, hogy azt félreérthetném. Félre is értem. Félre akarom érteni és magamra venni azt, hogy tetszek neki.
- Mit tudna kezdeni velem egy csapat gimis lány, akiknek a combja akkora, mint az én karom, és a derekaimig érnek? – nevettem el magam, de hagytam, hogy a lány maga után cipeljen. Valójában egy kicsit jól esett, hogy ennyire félt az osztálytársnőitől és nem akarja, hogy rám hajtson valamelyik. Ezzel legalább megkímél attól, hogy én bántsam meg a kislányokat azzal, hogy nem biztos, hogy nekik való vagyok.
- Biztos lenne olyan, ami jól áll, de olyan dolgokat kellene viselned, amikben jól érzed magad – vontam meg a vállam – Nem azon múlik, hogy bántanak-e, hogy mi van rajtad.
Gondolok itt arra a bizonyos kiállításra, ahol megerőszakolt nők ruhái vannak kiállítva. Amikor megláttam az interneten a képeket, összeszorult a torkom, mert az öltözékek jó része nem partiruházat volt, ráadásul kislány áldozatok is rengetegen voltak. Ezek után eldöntöttem, hogy nekem sosem lesz lánygyerekem, de leginkább gyerekem se.
- Nem kell azért megváltoztatnod magad, mert Jonah besavanyodott – finoman tettem az ujjaimat a vállára és húztam közelebb magamhoz – Én úgyis itt vagyok neked, ha bármi baj történik. Nem azon fog múlni ez, hogy szoknyát vagy nadrágot viselsz aznap. Csak tudnod kell, hogy fordulhatsz hozzám.
Sokkal fontosabb volt tudnia a lányoknak, hogy ott vagyunk nekik, ha bármi történik. Illetve én szívesen mondtam volna Lizzie-nek, hogy ha randizik egy idegennel, akkor mondja el nekem, hogy pontosan hol van és ne engedje magát hazavitetni, mert nem biztonságos ez.
- Hát, előfordul, hogy szoktam – nem akartam ebben hazudni neki, de merőben más volt a környék, ahol én éltem és ahol ő – Viszont, ha félsz, akkor menj be egy boltba, hívj fel és várj meg. Bármikor elkísérlek bárhova.
Nyilván ez a szabadnapjaimtól is függ, de legrosszabb esetben tudtam neki egy megbízható taxitársaság által autót biztosítani, ami még mindig jobb volt a semminél. Lanát sem viccből kísérgettem folyamatosan. Csak ő erre sokkal kevésbé volt nyitott.
- És hogy viselnéd, ha most születne testvéred? – nem akartam mondani neki, de úgy gondoltam, hogy John nem gyászolhat örökké, és szüksége lesz egy társra, ha Alice már elköltözik otthonról. Mondanám azt, hogy én mindenképp ottleszek neki, de igazából neki sem szívesen lettem volna a terhére a későbbiek során. Tudtam, hogy a térdem ennél csak rosszabb állapotú lesz, és nem John dolga az, hogy ezzel foglalkozzon.
- Azért ebben ne legyél ennyire biztos – nevetve tettem a feje búbjára a tenyerem, figyelve arra, hogy a haját ne nagyon borzoljam össze, ezért csak kicsit előre nyomtam azt – Apád elég jóképű férfi és jól tartja magát.
Nem véletlenül lett olyan szép a lánya is, meg összességében a családunk nem panaszkodhat. Mondjuk valahol olvastam azt, hogy mindenki a legjobb géneket örökíti tovább, de összességében erről nem tudtam nyilatkozni, csak én is úgy láttam, hogy a gyerekek mindig szebbek a szülőknél. Legalábbis Lana biztosan szebb a szüleinél.
- Akkor olyat fogunk enni – legalább nem kell azon aggódni, hogy nem kapunk elég kaját rá. Én pedig úgyis a napokban vettem rá magam arra, hogy a többi amerikaihoz hasonlóan legyen hitelkártyám és a fizetésem gyakorlatilag a hiteltartozás csökkentésére használjam fel.
Amíg az unokahúgom a mosdóban ténykedett, addig én leadtam az italrendelést és néztem az étlapot, ami miatt rájöttem arra, hogy valójában nagyon éhes vagyok. Pont ez volt az oka annak, hogy végül meg is rendeltem gyorsan azt a menüt, amit ajánlott.
- Vannak japán sörök, szóval választottam egyet – meg szemeztem egy sort a koktélokkal is annak ellenére, hogy nem kifejezetten rajongtam azokért a lónyálakért – Egyébként te innál alkoholt?
Valószínűleg az európai kiruccanásom miatt voltam ennyire liberális, ahol már rég ihatott volna a lány is, illetve nem volt ritka a kiskorúak alkoholfogyasztása sem, amit mi is csináltunk itt, csak nem ilyen hivatalos keretek között. Viszont én úgy voltam vele, hogy talán még mindig jobb, ha velem csinálja, nem pedig a hátam mögött.
- Kell majd vennünk nekem is ruhát – ezt csak mellékesen jegyeztem meg – Lana tönkretette az egyik kedvenc cuccom, szóval olyan boltba menjünk, ahol vannak férfi cuccok is.


outfit †   megjöttem  reply; Lizzie & Jordan 2624752903  1 505 szóban



she don't like the way you hold her
Now it all seems far away, all the wet matches we break, long complaints will dull our needle, eyes out for greatness, without shape or distance, keep head high with doubt in mine, kill myself or least my time, black and white to paint a few, mouth of gas from me to you, well that's just alright
mind álarcot viselünk
Jordan H. Chwe
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
reply; Lizzie & Jordan IyLb18c
reply; Lizzie & Jordan GFwUCSM
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
Keep head high with doubt in mine
Kill myself or least my time, Black and white to paint a few, mouth of gas from me to you, well that's just alright
★ családi állapot ★ :
reply; Lizzie & Jordan 5YQ4H8h
Oblivious to things around me
It's only in your arms, I can see, That everything means, nothing without you, they don't feel the things we're feeling, it's got us dancing on the ceiling, it's really not that hard for me, to choose
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
reply; Lizzie & Jordan EM3jLh8
★ foglalkozás ★ :
bolti eladó
★ play by ★ :
Lee Jae Hyun
★ hozzászólások száma ★ :
70
★ :
reply; Lizzie & Jordan PkH5iBc
TémanyitásRe: reply; Lizzie & Jordan
reply; Lizzie & Jordan EmptyVas. Május 22 2022, 11:49

Jojo & Alice
"Well, you never really know, but when they know, you know, y'know?"
Hajlamos voltam megfeledkezni arról, hogy pontosan ahogyan a két nagybátyám, úgy lényegében a saját édesapám is New Yorkban nőtt fel és élte át fiatalkora egy részét. Pont annyi idős lehetett, mint én most, amikor úgy döntött, hogy Ausztráliába költözik anyával, amit nagyon fura elképzelni, habár... Most hogy így jobban belegondolok, én is átutaztam a fél világot, még ha nem is azért, hogy valakivel családot alapítsak. De az az illető még így is az egyik legfontosabb volt az életemben.
Abból pedig, hogy hoztam egy elhamarkodott döntést és nem hallgattam senkire, aki szerint csak időt kellett volna adnom Laynek, sokkal több jó dolog sült ki, mint ahogyan elsőre tűnhetett. Nem azt mondom, hogy nem szeretem a családomnak azon felét, akik Ausztráliában élnek, mert egyszerűen hazugság lenne ezt mondani. Az ottani nagyszüleim is pontosan ugyanolyan fontosak nekem, de én valahogy mindig úgy képzeltem el a dolgot, hogy az egész család élhetne egymáshoz sokkal-sokkal közelebb és lehetnénk szorosabb kapcsolatban. Valahol ez az egész csak hiú ábránd volt, mert nem hogy az egész család nem jött ki ilyen szinten, a Chwe felében is voltak olyan megoldandó problémák, amelyek orvoslásra szorultak. Én pedig mindig is szerettem beleütni az orromat a dolgokba, épp ezért éreztem magamat feljogosítva arra, hogy észrevegyem és belekössek abba, ami Jordan és Jonah között van - természetesen nem elfeledve azt, hogy Jojo és az én kapcsolatom milyen. Nekem az volt a fontos, hogy mindenkivel kijöjjünk, nem az hogy két felet még inkább egymásnak ugrasszak. Sőt, igazából az a véleményem, hogy most sem azzal a nagybátyámmal kellene elbeszélgetnem, akinek a társaságában vagyok, hanem a másikkal. De Jordanből talán több információt ki tudok szedni, mint Jonahból valaha.
- Még szerencse! Én inkább elköltöznék valahova megint, ha újra kellene járnom a matekot, de komolyan! - Egészen magabiztos volt a hangom, ahogyan fenyegetőztem, még ha üres ígérgetés is volt az egész. Nem lenne ötletem hogy hova költözzek, Lay nélkül meg már amúgy sem mennék sehova. - Ühüm, miért ne lennénk? - Vetettem Jojora egy viszonylag csúnya pillantást, mert szinte számítottam rá, hogy azzal jön majd nekem, hogy fiú és lány barátságok nem is léteznek és hogy kicsit túl nagyok vagyunk már ahhoz, hogy ennyire közel álljunk egymáshoz Layvel. - Mert nincs kedvem - megrántottam a vállaimat, miközben feleltem a kérdésére. Minek barátkoznék másokkal, amikor a legtöbb barátnőm Sydneyben maradt, nekem meg itt van Lay?
- Amúgy meg van két új barátnőm, csak mondom. - Ezt már csak azért is hozzá kellett tennem, hogy nekem legyen igazam és ne higgye senki azt, hogy nem vagyok a régi önmagam. Nagyon tetszett New York, de rengeteg olyan dolog merült fel, mióta itt vagyok, ami megijesztett, mert sokkal felnőttebbnek kellett lennem hozzá, mint eddig bármikor.
- Majd megoldom valahogy. Nekem igazából tetszik. Csak reggelente ki kell vasalnom, ami miatt állandóan majdnem elkésünk Layvel az órákról - nevetgélve magyarázom a dolgot, mert ugyan én viccesnek tartom az egészet, mégis van némi súlya az egésznek. Ha tényleg elkésnénk a fiúval, valószínűleg büntetést kapnánk érte a suliban, ami valójában csak Lay-t hátráltatná, mert ő gyakornokoskodik egy cégnél. Én általában esténként vigyázok gyerekekre, meg hétvégén.
- De ez akkor is szemétség. Vegyél majd ki szabadnapot és ha nem tetszik nekik, az ő bajuk. Neked is jár! - Főleg mert Jojo valószínűleg dupla olyan keményen dolgozik, mint bárki más a kollégái közül. Csak azért mert nincs felesége megy gyerekei még nem jelenti, hogy csak a munkája létezik neki. - Mikor voltál utoljára nyaralni? - Ennek valójában én sem tudtam volna megmondani az időpontját, ami engem illet. Határozottan az a meggyőződésem, hogy a legutóbbi kirándulás ahol voltam, csak azért valósult meg, mert Lay és a családja elvittek magukkal. Még azelőtt, hogy a szülei... Szóval azelőtt.
- Tényleg? - Nevetve pillantottam felé, miközben felvontam a szemöldökeimet. - Hogy hívják? - Lehet, hogy feleslegesen gondoltam bele túl sokat a dologba, de könnyű volt azt gondolni, hogy Jordannek jelenthet majd annyit a lakótársa, hogy olyanok legyenek, mint Lay meg én. Akkor a korábban emlegetett házasság dolog meg is oldódna.
- Mert akkor ellop egy horda gimis lány. - A hangom határozottan csengett. Máskor nem érdekelne, hogy Jojo pontosan kivel és hol tölti az idejét, de hogy most akarják ellopni tőlem... Azt már nem! Észre sem vettem, hogy visszatartottam a levegőt, amikor az első sarkon befordulva ki nem fújtam azt, valószínűleg már pirosodó fejjel. Ennek ellenére sem engedtem el a nagybátyámat, csak lazítottam valamelyest a fogásomon a karján.
- Gondolom - nevetgélve vontam meg a vállaimat. - Szerintem nem attól lesz a város veszélyes, hogy milyen ruhákat veszek fel. Amúgy meg nem állnak jól a hosszú ruhák. - Vagy minimum szeretném elhitetni ezt magammal, mert sosem próbáltam ki huzamosabb ideig azokat a darabokat. De az ausztrál időjárás egyébként is merőben eltér a New York-i klímától, így máris úgy kellett variálnom a ruháimmal, hogy megfelelő legyen itt is. - Én is mindig ezt mondom! Végre valaki egyetért velem! - Mondhatnám, hogy apa sincs ellenére az öltözködésemnek, mert legtöbb esetben az ő pénze volt az, amiből vásároltunk nekem is, de Jonah sokkal egyértelműbben kifejezte a nemtetszését, ami ha aggodalom volt is, nem mindig úgy jött át a stílusa miatt.
- Nem igazán szoktam este járkálni. Vagyis... Volt egy eset, amikor még abban a kávézóban segítettem be. - Megköszörültem a torkomat, mert még mindig rossz volt erről beszélni. - Te nem szoktál félni amikor este mész haza? - Egészen kíváncsi voltam rá, hogy vajon egy férfi is érezheti-e magát annyira bizonytalanul, mint egy nő. Mindenki tudja, hogy nem jelent semmit, ha egy férfi erősebb egy nőnél, mert egy másik férfi ugyanúgy el tud bánni egy erős férfival is, ha váratlanul támadja meg... De talán jobb is most nem erre gondolni.
Bólogatva fogadtam a beleegyezését abba, hogy látogassuk majd meg a nagyszüleimet. Egyedül nem szívesen mentem volna, mert a nagyiéknak megvolt az a szokása, hogy túl könnyedén beszéltek az én súlyomról, ami minden egyes alkalommal rosszul esett. Pont mint Jonah meg az a véleménye, hogy nem megfelelőek a ruháim. - Én biztos másképp viselkednék, ha lenne testvérem. - Merő feltételezés volt csupán, hiszen addig úgysem tudnánk meg a teljes igazságot, amíg nem válik ez valósággá. Apa viszont sosem mutatott be úgy senkit, tehát annak az esélye, hogy valaha nagytestvér legyek, gyakorlatilag a nulla felé konvergált. - Mondjuk az úgysem lesz soha testvérem, szóval mindegy is. De lehet, hogy meg kellene beszélnetek a dolgot. - Mindig mindenki azt mondja, hogy a kommunikáció mindennek a kulcsa, akkor miért ne ismételgethetném én is ezt?
- Oké, köszi - vigyorogva pillantottam rá, miközben kifejezetten izgatottnak éreztem magamat, ami a témát illeti. Csomó olyan üzlet van itt az Államokban, amivel még nem találkoztam Ausztráliában, ez pedig több volt, mint izgalmas. A tény pedig, hogy saját pénzemmel is bemehettem ezekbe a boltokba és azt választhattam, amit csak akartam... Tiszta káosz.
Jókedvűen fogadtam a programjavaslatot, mert a vásárlás és fagyi mind olyan dolgok, amiket végtelen ideig és mennyiségben tudnék folytatni és fogyasztani, Jordan társaságában pedig még jobb volt. A táskámat a mellettem álló üres székre dobtam, és egyelőre csak a székem szélére ültem le, miközben megszabadultam a kabátomtól is. - Én azt a pad thai-os sushit szeretem a legjobban. Akkora mint a tenyerem! - Egészen tágra nyílt szemekkel magyaráztam ezt. - Ha teppanyaki menüt eszünk akkor kapunk sushit, levest, főételt és desszertet is. Az pont olyan, mint amikor a nagyi mindent is feltálal. - Mosolyogva néztem Jordanre, mert ezt az élményt mindketten átéltük már. A különbség az, hogy Jojonak valahogy izmai lettek tőle, nekem meg... Hát, nem.
- Jó, mindjárt jövök is - Felpattantam a helyemről és még mielőtt elindultam volna a mosdó felé, visszafordultam. - Ha kérdezik, málnás limonádét kérek - jelentettem ki magabiztosan, aztán egy mosolyt követően tényleg megindultam, hogy kezet tudjak mosni a mosdóban és a frufrumon is igazítsak valamennyit. Visszatérni az asztalunkhoz már valamivel nyugodtabban tértem vissza és immár nem csak a szék szélén helyezkedtem el. Az asztalra könyököltem, miközben a pillantásommal megkerestem Jordanét. - Találtál valami jót? - Én nem voltam az a nagy alkohol fogyasztó, ami talán egyel kevesebb okot adott apának arra, hogy izguljon értem úgy általánosságban.
ruha (sapi nélkül) | 1319 | reply; Lizzie & Jordan 1676852372 |


Talking about my dreams one after another
Happy happy happy You You You I can imagine it A future that I’ve drawn That I can gravitate towards, that’s why I've gotta be with you

Jordan H. Chwe imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Alice S. Chwe
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
reply; Lizzie & Jordan D62878234a76f4fed58fc4db719834e120820edb
reply; Lizzie & Jordan 9976cfea738b4ea47fdd3831727208b8e98168e8
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
floating in daydreams
every day, when I woke up, all flew away waiting around is a waste to be honest, it's easier this way now I'm so lonely I practiced in my dream every day, kiss me
★ családi állapot ★ :
reply; Lizzie & Jordan Ea293945dec33f968a8be209edda2a3b6bf193ec
Im thinkin about you when the rain stops in my heart
I don’t care if it’s a monochrome sky let’s go somewhere together the future will be colorful, I imagine dream expands like a rainbow I wanna share my love, forever
★ lakhely ★ :
❀ Brooklyn
★ :
reply; Lizzie & Jordan 70dca8f105faebc4d197e3abdb1c58f5ca0db7d6
★ idézet ★ :
if someone loves a flower, of which just one exists in all the millions and millions of stars, it is enough to make her happy just to look at the stars
the little prince
★ foglalkozás ★ :
✿ college student
★ play by ★ :
❀ Kim Ye Rim
★ hozzászólások száma ★ :
78
★ :
reply; Lizzie & Jordan Cbb86ba3025e1150aa302412663c151e9ed998d3
TémanyitásRe: reply; Lizzie & Jordan
reply; Lizzie & Jordan EmptyKedd Feb. 15 2022, 16:18

Alice & Jordan

Egyetlen szóval sem mertem volna állítani, hogy a családom teljesen normálisan működik. Leginkább a kaotikus szóval tudtam volna leírni, aminek következtében egyértelművé vált az, hogy nem rendelkeztem túl jó emlékekkel anyáról és apáról. Mondhatni, sokkal inkább neveltem fel magam egyedül, mivel a családomnak már egyáltalán nem volt annyi energiája, amikor én voltam gyerek, mint amikor a legelső bátyám született meg.
Ezért nem is feltétlenül tudtam volna okolni a szüleimet, illetve, ha azt mondtam volna, hogy a gyerekkorom merő szenvedés volt, határozottan hazudtam volna. Hasonlóról egyáltalán nem volt szó, talán tényleg csak túlságosan későn születtem meg ahhoz, hogy élvezhessem úgy a szüleim szeretetét, mint a két idősebb testvérem. Egyáltalán nem voltam féltékeny a családban senkire, szimplán csak jó érzés lett volna egy kicsit megérteni mindenki motivációját magam körül.
John volt az, akin a legkönnyebben ki tudtam igazodni. Ő kifejezetten kedvesen bánt velem, mondhatni nem volt nehéz kijönni vele. Utána jöhettek a szüleim, akikkel olykor egészen jól elvoltam, viszont a kapcsolatunk nagy része abból állt, hogy próbáltak velem valamit megértetni, ami egyszerűen teljes mértékben ellenkezett azokkal a dolgokkal, amiket én gondoltam a világról. A legnehezebb eset határozottan Jonah volt. Szerintem a kötelező ünnepek alkalmával is jobban szeretünk külön vonulni egymástól, mert pontosan tudjuk, hogy mennyire toxikusak vagyunk együtt. Ennek pedig mindössze annyi az oka, hogy én érzem a gyűlöletét, ami miatt elkerülöm. Kölcsönösen viselkedünk hülyén egymással, de nem tudtam mit tenni már ez ellen azon túl, hogy elfogadtam.
Alice volt az egyetlen olyan családtagom, aki a más kategóriába tartozott. Közel állt hozzám, de mivel lány volt, egyszerűen csak meg akartam védeni minden körülmények között. Minden bizonnyal ő még sok mindent nehezen kezel, mivel nagyon fiatal. Úgy éreztem, hogy mivel korban én állok hozzá a legközelebb, talán lehetek az személy, akiben meg tud bízni. Mármint nyilvánvaló, hogy az apja is egy ilyen valaki, de talán velem bizonyos dolgokat könnyebb lehet megbeszélni még akkor is, ha nem vagyok lány.
- Az a lényeg, hogy sikerülnek, nem? – halványan elmosolyodtam, aztán pár tincset óvatosan kisimítottam az arcomból – Layvel még mindig ennyire össze vagytok nőve? Miért nem ismerkedsz a többiekkel?
Talán hülyeség volt a részemről ez a kérdés, de valahol meg jogosnak éreztem. Alice nagyon kedves lány, aki világ életében elég szociális volt, szerette, amikor emberek vették körül. Az, hogy most egyáltalán nem ismerkedett a többiekkel számomra elég fura volt, de úgy voltam vele, hogy ha tényleg valami nagy baj van, akkor azt talán elmondja nekem.
- Nem lehet addig elcsatolni, vagy valami? – összevont szemöldökkel néztem az unokahúgomra, aztán az ujjaimmal próbáltam meg valamit kezdeni a hajával – Szerintem meg lehetne oldani. A hajcsatok pedig aranyosak.
Még finoman a feje búbjára nyomtam a tenyerem, aztán elmosolyodtam. Sosem mondtam Lanának, de a múltkor, amikor elcsatolta a haját az arcából, miközben a sminkjét készítette, egészen aranyos volt. Valójában én jobban szerettem azt, ha egy lány nem kötötte fel a haját, de mégis tisztán láthattam az arcvonásait. Lehet, hogy ez csak a saját preferenciám, de határozottan inkább a hajcsatok mellett voltam, mint ellenük.
- Nem könnyű, de ha úgy van megoldható – finoman megrántottam a vállam – Igazodnom kell másokhoz is. Tudod, hogy van ez. Mivel se nőm, se gyerekem, rohadjak meg a boltban, mert amúgy sincs más dolgom.
Valószínűleg pont ezért is toporgok jelenleg egyhelyben. Talán, ha mondjuk keresnék egy olyan munkahelyet, ahol kevesebbet kell dolgozni, akkor lenne időm azon gondolkozni, hogy mit akarok kezdeni magammal valójában. Ha pedig őszinte voltam magammal, akkor ezt amúgy sem tehettem volna meg úgy, hogy most már Lanával ketten tartottuk fenn a háztartást, meg nem is igazán akartam előre lépni. Egyszerűbb volt a munkáltatómra kenni azt, hogy pontosan miért nincs időm, illetve úgy csinálni, mintha számomra az a sekély langyosvíz, amiben mostanában evickélek, nem lenne megfelelő.
- Úgy, hogy egy kétbalkezes dilis a lány – nevettem el magam – Látnod kellene, hogy milyen muffinokat süt. Ölni lehetne velük.
Ettől függetlenül nem igazán tudtam haragudni Lanára. Nem is nagyon lett volna reális a dolog, mivel konkrétan neki hála nem kellett visszamennem a szüleimhez, ami baromi kellemetlen lett volna. Viszont mivel nem volt túl drága a felső, amit a támadás ért, hajlandó lettem volna neki adni otthoni viseletre, hasonlót pedig biztosan fogunk találni Lizzie-vel is.
- Miért ne? – valószínűleg hallhatta a hangomon, hogy mosolygok, de engedelmeskedtem neki. Onnantól kezdve, hogy megfogta a karomat, már sejtettem, hogy pontosan miről van szó, azt pedig kifejezetten aranyosnak gondoltam, ahogyan próbált megvédeni a gimis lányoktól. Talán Alice számára kifejezetten megnyugtató lenne, ha egyszerűen tudatosítanám benne, hogy inkább tartom vonzónak a saját korosztályomat az övénél.
- Miért, mert nem érnek a bokádig? – forgattam meg a szemeim – Azt kell felvenned, amit akarsz. A te tested nem? Nem a középkorban élünk.
Manapság szerintem már bőven kevés egy rövid szoknya ahhoz, hogy valakit megerőszakoljanak. Azt pedig kifejezetten primitívnek tartottam, hogy egy lányt az öltözködése miatt elítéljek, mert így vagy úgy, de az áldozathibáztatásnak minősült. Nekem pedig nem volt kenyerem az ilyesmi, mivel rám sem mutogatott senki ujjal, hogy miért estem el, maradtam volna talpon és akkor lenne két ép lábam. Lana esetében sem az zavart, hogy szexi ruhákat hord, szimplán csak féltem, hogy baja esik, mert Bronx az elég veszélyes környék. Meg az ő bőrszerkóit, meg a mellet kirakós felsőit nem lehetett összehasonlítani a miniszoknyákkal.
- Más város is veszélyes – finoman megvontam a vállam – Sokkal fontosabb, hogy ne mászkálj éjszaka egyedül annál, hogy szoknyát vagy nadrágot viselsz. Illetve, ha veszélyben érzed magad, szaladj be egy olyan helyre, ahol emberek vannak és kérj segítséget. Ha szükség van rá, hívd a rendőrséget. Ők valószínűleg nem fognak összeszidni, mert egy veszélyes városban szoknyát hordasz.
Finoman tettem a tenyerem a lány vállára, közben pedig folyamatosan azon gondolkoztam, hogy a bátyám és én biztos egy alomból születtünk-e. Mindenesetre elég érdekesen próbálja meg felkészíteni szegény lányt a veszélyekre. Ha valami történne vele, nem azon múlna a testi épsége, hogy nadrágot vagy szoknyát vett fel a reggel.
- Elmehetünk hozzájuk – egy halvány mosoly kíséretében mondtam ki mindezt. Pár órát ki fogok bírni a szüleimmel, ha ő szeretne menni. Örültem neki, hogy vele jó a kapcsolatuk, és nem is igazán éreztem féltékenységet.
- Sosem voltunk túl jóban – ő pedig már felnőtt volt, szóval nem kellett hazudni neki – Amikor Spanyolországban volt, fel sem ugrott. És ezt nem lehet arra fogni, hogy Rachellel akkor még együtt voltunk, mert nem szexeltünk agyba főbe, a családunkat pedig mindig szívesen fogadtuk.
Ennek hála, amikor Johnnal jöttek el hozzánk az egyik nyáron, őket sem küldtük haza, pedig nem vártunk vendégeket, amikor megérkeztek. Az pedig, hogy Jonah konkrétan titokban érkezett, vagy tudom is én… Most mit kezdjek vele? Nyilván rosszul esett, illetve az is, ahogyan fogadott, de nem fogok rinyálni emiatt, mint egy kislány.
- Jó, legyen így – mivel jelenleg ő volt kettőnk közül a bánatosabb, amiért a bátyám kikezdett vele, azt akartam, hogy minden az akarata szerint történjen – Lány igen. Nem igazán tudom, hogy hol vásárol, de megkérdezem majd neked. Ha jól tudom húga is van, szóval majd ráállítom, hogy leírja a jó helyeket.
Nem sokat beszéltünk egymás családjáról Lanával, de már ő is tudott arról, hogy mi hárman vagyunk testvérek. Még nevetett is azon, hogy ha Jonathan lett volna a nevem, akkor gyakorlatilag John és Jonah nevének a folytatása lenne az enyém. Számomra ez több volt, mint ijesztő.
Amikor megérkeztünk, csak határozottan tereltem magam előtt a lányt, és egyszerűen helyet foglaltam annál az asztalnál, amit kinézett. Kezdtem azt hinni az utóbbi időben, hogy csak a nőknek ennyire fontos ez az egész asztal téma, mert nekem mindig mindegy volt, hogy hol eszek meg bizonyos ételeket.
- Mi az, ami szerinted nagyon finom? – miután megszabadultam a kabátomtól a kezembe fogtam az étlapot – Nyugodtan pakolj le és menj el először kezet mosni, addig megnézem, hogy van-e valami jó sörük.


outfit †   megjöttem  reply; Lizzie & Jordan 2624752903  1 265 szóban



she don't like the way you hold her
Now it all seems far away, all the wet matches we break, long complaints will dull our needle, eyes out for greatness, without shape or distance, keep head high with doubt in mine, kill myself or least my time, black and white to paint a few, mouth of gas from me to you, well that's just alright

Alice S. Chwe imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jordan H. Chwe
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
reply; Lizzie & Jordan IyLb18c
reply; Lizzie & Jordan GFwUCSM
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
Keep head high with doubt in mine
Kill myself or least my time, Black and white to paint a few, mouth of gas from me to you, well that's just alright
★ családi állapot ★ :
reply; Lizzie & Jordan 5YQ4H8h
Oblivious to things around me
It's only in your arms, I can see, That everything means, nothing without you, they don't feel the things we're feeling, it's got us dancing on the ceiling, it's really not that hard for me, to choose
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
reply; Lizzie & Jordan EM3jLh8
★ foglalkozás ★ :
bolti eladó
★ play by ★ :
Lee Jae Hyun
★ hozzászólások száma ★ :
70
★ :
reply; Lizzie & Jordan PkH5iBc
TémanyitásRe: reply; Lizzie & Jordan
reply; Lizzie & Jordan EmptySzomb. Jún. 19 2021, 18:20

Jojo & Alice
"Well, you never really know, but when they know, you know, y'know?"
Rá kellett jönnöm, hogy New Yorknak nem csak az az előnye van meg, hogy megtaláltam benne Lay-t - köszönhetően a nagymamájának és annak, hogy ellátott információval, amit természetesen becsületes munkával és macskamentéssel szereztem meg -, hanem az is, hogy itt van a családom azon része, akikkel más esetben talán csak nyáron van lehetőségem találkozni, vagy még ritkábban. Amikor kicsi voltam, a nagyszüleim és a nagybátyáim is több időt töltöttek velünk Ausztráliában, de azóta a nagyiék nagyon megöregedtek, Jonah néha csak fogta magát és eltűnt mindenki elől, Jordan pedig felnőtt és saját élete lett. Mint ahogyan nekem is meglettek a rajtuk kívül álló kapcsolataim, úgy Jojo is nagy valószínűséggel ezt élte át. Ezt pedig csak azért gondolom, mert nagyon kevés közöttünk a korkülönbség, amin jobban elgondolkodni már csak azért is vicces, mert ha mondjuk lenne egy olyan korú bátyám, mint ő, vagy éppenséggel Joy lenne a bátyám, akkor tutira teljesen másképp alakult volna az életem.
Na, persze azzal sincsen semmilyen problémám, hogy nem a bátyám, hanem a nagybátyám ő, sőt! Kifejezetten örülök neki, hogy egyáltalán rokonok vagyunk és annak is, hogy az iskolából kilépve őt pillantom meg - mert ezer másik sokkal rosszabb dolog is várakozhatna ott. Például az amerikai filmekben mindig New Yorkban kezd el pusztítani valamilyen hatalmas és legyőzhetetlennek tűnő szörny, nem? Nekem nem csak azért nem lenne kedvem hősködni, mert egyébként sem értek a harcművészetekhez, na meg nincsenek kapcsolataim a titkosszolgálatoknál, de őszintén szólva a napom is elég rossz volt a suliban. Így nem lenne kedvem megmenteni több millió embert. Sokkal jobban fogom élvezni, ha Jordan ment meg engem attól, hogy hazamenjek és egyedül legyek, aztán megegyem a sütemény maradékát, amit hétvégén csináltunk.
- Dehogy sírom vissza! Én hülye vagyok a matekhoz, csak azért sikerülnek a dolgozataim, mert Lay segít. - Duzzogva magyarázok, még a karjaimat is összefonom magam előtt, amitől úgy nézhetek ki, mint egy mérges Jigglypuff, aki épp arra készül, hogy az énekhangjával kiüssön mindenkit. - Az itteni évfolyamtársaimat meg alig ismerem. - Ez persze részben az én hibám is volt, mert nem feltétlenül közelítettem úgy hozzájuk, mint ahogyan régen tettem Ausztráliában. Talán nem is csak szimplán apa hiányzott nekem, hanem az ottani barátaim is, akik ott maradtak. Vagyis ha pontosak akarunk lenni, akkor én hagytam ott őket. De azt nem kell senkinek magyaráznom, hogy pontosan ki miatt is volt.
- Kár, hogy nem lehet visszacsinálni, ha valaki meggondolja magát. - Én magam sem tudom, pontosan mit csináltam volna, ha végül olyanra sikerül, ami nem jön be. Valószínűleg kénytelen lettem volna addig sapkát hordani, amíg nem nő meg eléggé, hogy már ne nézzen ki szörnyen.
- Nem tudsz szabadnapot kivenni? - Tettem fel a számomra nagyon is egyértelmű kérdést, amit apának is minden alkalommal hangoztattam, amikor csak szükségem volt a társaságára. Ő jellemzően mindig lehűtött ezzel kapcsolatban és megmondta, hogy nem teheti meg. Én azonban sosem adtam fel a kérdezgetést, mert voltak olyan kivételes alkalmak, amikor a válasz igenis az volt, hogy megteszi. Ilyenkor mindig nagyon örültem annak, hogy együtt tölthetjük az időnket, amit ha Jordan szabadnapot venne ki is meg tudnánk tenni. Persze ha eddig sokat dolgozott, akkor lehet, hogy hasznosabb lenne neki, ha jól kipihenné magát. - Jaj! Azt meg hogy csinálta? Igazán sajnálom... - Én sem örültem volna neki, ha az egyik kedvenc darabomtól meg kellett volna válnom, csak azért próbáltam kifejezni az együttérzésemet. - Jó, vegyünk. Hová szeretnél menni? - Lehet, hogy Jojo preferenciái teljesen mások, mint az enyémek, ezért talán jobb lesz legalább azt kijelölni, hogy milyen boltokat akarunk meglátogatni.
- Király! Most szerintem még csak sokan sem lesznek, szóval nem kell majd túl sokat várnunk. - Amikor elindultunk, nem kerülte el a figyelmemet, hogy pár lány, akiket látásból ismertem, le sem vette a szemét az én nagybátyámról. Csúnyán épp nem néztem rájuk, de belekapaszkodtam Jordan karjába, amivel eddig terelgetett a tömegben. - Ne nézz oldalra. - Jelentettem ki tudálékosan és igyekeztem felvenni vele a lépést, tartani az iramot az ő hosszú lépteivel.
- Jonah nem szereti a szoknyáimat. Szerinte túl rövidek - lebiggyesztett ajakkal magyaráztam, lévén elég sajnálatosnak találtam magát a témát is. Igaza volt abban, hogy nem szeretem a nadrágokat, de azt sem szerettem volna, ha a végén meg kell válnom a ruháimtól, amikkel sikerült eljönnöm otthonról. - Mindig azt mondja, hogy ez a város veszélyes - sóhajtva vontam össze a szemöldökeimet. Elhittem azt, hogy ez így van, de elvileg manapság már sehol sem biztonságos, szóval teljesen mindegy lett volna, hogy épp otthon Sydneyben, vagy New Yorkban hordom a szoknyáimat.
- Jóó! Tuti imádná a várost, és csomó dolgot megmutatnék neki. Meglátogatjuk majd egyszer mi is a nagyiékat? - lelkesedtem fel rögtön, amikor meghallottam, hogy más - felnőtt! - nem tartja hülyeségnek az ötletemet. Persze azt már nem akartam figyelembe venni, hogy Jordan testvéréről van szó, mert a testvérek mindig látni akarják egymást. Vagyis... - Te, figyi... - Menet közben is a hajamat végével játszottam, nem néztem oldalra. - Te meg Jonah összevesztetek? - Ezen a ponton vontam fel a szemöldökeimet és pislogtam a szemem sarkából Jojora. A múltkori alkalommal nagyon úgy tűnt, hogy nem jönnek ki jól, pedig ugyanúgy testvérek, mint apával.
- De csak azután, hogy neked is szereztünk pólót, jó? Hmm... Akkor ne együk magunkat pukkadásig most! - Ezúttal már mosolyogva néztem fel a nagybátyámra. - Ugye neked a lakótársad lány? - Tettem fel a kérdést hirtelen. - Ő hol szokott vásárolni? - Tudom, hogy olyan témáról van szó, amiben Jordan nem biztos, hogy otthon van, de ha tudott nekem válasszal szolgálni, legalább annyival többet tudtam.
- Itt is vagyunk. - Toporogtam keveset a járdán a hely előtt, amikor odaértünk és ha ő is benne volt, akkor elindultam befelé, hogy keressek magunknak egy asztalt, amire rámutatva visszafordultam Jordan felé, hogy neki tetszik-e.
ruha (sapi nélkül) | 937 | reply; Lizzie & Jordan 1676852372 |


Talking about my dreams one after another
Happy happy happy You You You I can imagine it A future that I’ve drawn That I can gravitate towards, that’s why I've gotta be with you

Jordan H. Chwe imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Alice S. Chwe
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
reply; Lizzie & Jordan D62878234a76f4fed58fc4db719834e120820edb
reply; Lizzie & Jordan 9976cfea738b4ea47fdd3831727208b8e98168e8
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
floating in daydreams
every day, when I woke up, all flew away waiting around is a waste to be honest, it's easier this way now I'm so lonely I practiced in my dream every day, kiss me
★ családi állapot ★ :
reply; Lizzie & Jordan Ea293945dec33f968a8be209edda2a3b6bf193ec
Im thinkin about you when the rain stops in my heart
I don’t care if it’s a monochrome sky let’s go somewhere together the future will be colorful, I imagine dream expands like a rainbow I wanna share my love, forever
★ lakhely ★ :
❀ Brooklyn
★ :
reply; Lizzie & Jordan 70dca8f105faebc4d197e3abdb1c58f5ca0db7d6
★ idézet ★ :
if someone loves a flower, of which just one exists in all the millions and millions of stars, it is enough to make her happy just to look at the stars
the little prince
★ foglalkozás ★ :
✿ college student
★ play by ★ :
❀ Kim Ye Rim
★ hozzászólások száma ★ :
78
★ :
reply; Lizzie & Jordan Cbb86ba3025e1150aa302412663c151e9ed998d3
TémanyitásRe: reply; Lizzie & Jordan
reply; Lizzie & Jordan EmptyCsüt. Május 06 2021, 10:30

Alice & Jordan

Elég egyértelmű volt, hogy a szüleim sosem akartak megtartani engem. Ezt nem csak a viselkedésük támasztotta alá tökéletesen, hanem lényegében a koruk is. Amikor én érkeztem, már rég kockázatos volt anyának a szülés, viszont túl későn tudta meg, hogy gyermeket vár. Nem azt mondom, hogy a világ legrosszabb gyerekkorát tudom a magaménak, mivel volt egy fix fedél a fejem felett, lehetőségem volt tanulni, rendesen ruháztak, a hűtő minden esetben meg volt töltve különböző finomságokkal. Ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor be kell ismernem, hogy nem nélkülöztem túl sok mindent, ráadásul volt lehetőségem külföldön tanulni, ahol később a futballba is beleszerettem. Anya és apa sosem bántott azért, mert az álmom miatt otthagytam az egyetemet, egészen amíg balesetem nem lett.
Erről a család nagy része még mindig nem tud, mert olyan heves reakciókat váltott ki belőlem a téma, ami még az orvosokat is meglepte. Ha valami alapvetően igaz volt rám, az a nyugodtság, viszont abban a helyzetben két orvosnak kellett lefognia, hiába voltam sérült. Kiabáltam a szüleimmel, és felelőssé tettem őket a saját veszteségem miatt, ami a részemről nem volt jogos… Az már más kérdés, hogy megértést és szeretetet sosem kaptam annyit, amennyit valóban igényeltem volna. Se a testvéreimtől, se a szüleimtől. Bár John helyzete egész nehéz volt és indokolt is, mert korban egyáltalán nem álltunk közel egymáshoz, illetve neki már megszületett a lánya és el is költözött egy másik kontinensre. Valamiért mégis mindig az elsők között köszöntött fel a születésnapomon, többször beszéltünk telefonon és videochaten, illetve mindig küldött ajándékot nekem. Sajnáltam, hogy nem volt közelebb hozzám, és most sem látogatta meg az unokahúgomat, mert akkor talán nekem is lehetőségem lett volna látni őt ismét.
Az, hogy kicsit éreztem a térdemet aggasztott, ezért bevettem egyet abból a fájdalomcsillapítómból, ami reményeim szerint nem fog kiütni. Egyáltalán nem szerettem volna pont Alice-t terhelni azzal, hogy mekkora béna vagyok, így lényegében ez volt a legtöbb, amit megtehettem. Anyán és apán kívül csak Rachel tudja azt, hogy mi történt, mert lényegében ezért is szakítottunk annak idején. A magam részéről pedig ez így rendben is van, mert épp elég szánakozó pillantással csesztetnek és többre nem vágyok. Pontosan tudom, hogy azok az emberek, akikben van egy kis empátia, akaratlanul is ezt csinálják, de nem akartam, hogy egy pillanatig is az összetört karrieremre emlékeztessen bárki. Arra meg főleg nem vágytam, hogy innentől kezdve ki legyek szolgálva. Arra sem volt feltétlenül szükségem, hogy olyan rokonaim figyelmét nyerjem le, akik egészen eddig alig néztek felém.
Viszont mindez valahogy semmivé foszlott, amikor megpillantottam a kifelé bandukoló unokahúgomat. Valahogy nekem mindig jobb kedvem lett a fecsegésétől és azon a ponton, amikor a suliról kezdett el panaszkodni, már képtelen voltam nem mosolyogni. Az ujjaim a homlokából hátra csúsztak a feje búbjára, és ott simogattam meg a haját.
- Mindjárt vége lesz… Később meg majd jól visszasírod – én mondjuk határozottan nem tartoztam abba a táborba. Huszonkét évesen is képtelen voltam eldönteni azt, hogy mi akarok lenni, viszont annyira buta nem lehetek, ha felvettek egy jobb madridi egyetemre… Ahova Rachel is átjött pár félév erejéig. Ez azért fontos, mert ha valaki, akkor ő határozottan az okosak táborát erősíti. Én magam pedig nem feltétlenül azért hagytam ott az informatikai tanulmányaimat, mert nem bírtam vele. Lényegében mindez nem igazán derült ki, mert hamar rájöttem, hogy nem az én asztalom a dolog, és váltottam valami olyanra, amit szeretek is.
- A frufru mindig olyan dolog, hogy el tudja rontani egy megjelenését, na de nem a tiédet! – mosolyogva néztem a lányra. Én annyira nem szerettem, ha valaki hasonlót vágatott, mert tényleg azt gondoltam, hogy ritka az, amikor valaki nem néz ki tőle hatévesnek húsz felett. Alice esete azért volt más, mert alapvetően az unokahúgom, aki az én szememben mindig az aranyos, de néha kicsit idegesítő kislány marad, és minden bizonnyal ő sem feltétlenül tekint rám felnőttként. Amiért ennyire közel állunk egymáshoz korban, szerintem sokkal inkább vagyunk egymás társai a családon belül. Nem érzem magunk között az alá-fölérendelt szerepeket.
- Jól vagyok köszi, bár mostanában kicsit sokat dolgozom. Képzeld el, a lakótársam kinyírta a kedvenc pólómat, és elefánt méretűt csinált belőle, szóval majd el kell mennünk venni egy hasonlót – szerencsére egy férfi számára az öltözködés annyira nem körülményes dolog. Én elégedett leszek, egy minimálisan oversize cuccal, ami kényelmes a mindennapokban és fekete. Nem gondoltam túl itt a pólóválasztást, biztosan találunk majd valamit.
- Jó lesz a sushi, mehetünk – a kezemet finoman a lány háta mögé rejtettem, mert annyira picike. Így egyszerűbb magam mellett tudni őt a kifelé igyekező diákok között, akik talán észre sem vennének egy ekkora lányt és véletlenül fel is lökhetnék őt.
- Miért vennél nadrágokat? Nem is szereted őket annyira – ez a hülyék számára is egyértelmű volt. Alice mindig egy hercegnő típusú lány volt, ennek pedig minden bizonnyal az lehet az oka, hogy John egyetlen gyermeke, ráadásul az anyukája is meghalt, így mind próbáltuk megadni neki a legjobbakat.
- Nem rossz – jelentettem ki határozottan – Jó lenne, ha haza tudna költözni, mert évek óta nem találkoztam vele. Én örülnék neki. Majd kitalálunk valamit és megkérjük együtt, mit szólsz hozzá? Vagy legalább arra rávesszük, hogy töltsön itt egy hetet, szerintem anyának és apának is nagyon hiányzik.
Összességében nem tudtam azt mondani, hogy a szüleim rossz emberek lennének, ugyanis engem is segítettek még a maguk módján, amikor a kórházban voltam. Illetve a számlájukra írható az is, hogy legalább jöttek, amikor hallottak a sérülésemről, Jonah meg a kisujját nem mozdította meg értem. Bár abban sem vagyok biztos, hogy elmondták nekik, mert megkértem őket, hogy ne tegyék meg.
- Meg akartalak hívni pár ruhára – mondtam a lánynak – De olyat nem veszek neked, ami nem tetszik, szóval helyette elmegyünk majd még fagyizni, jó?



outfit †   megjöttem  reply; Lizzie & Jordan 2624752903  929 szóban



she don't like the way you hold her
Now it all seems far away, all the wet matches we break, long complaints will dull our needle, eyes out for greatness, without shape or distance, keep head high with doubt in mine, kill myself or least my time, black and white to paint a few, mouth of gas from me to you, well that's just alright

Alice S. Chwe imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jordan H. Chwe
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
reply; Lizzie & Jordan IyLb18c
reply; Lizzie & Jordan GFwUCSM
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
Keep head high with doubt in mine
Kill myself or least my time, Black and white to paint a few, mouth of gas from me to you, well that's just alright
★ családi állapot ★ :
reply; Lizzie & Jordan 5YQ4H8h
Oblivious to things around me
It's only in your arms, I can see, That everything means, nothing without you, they don't feel the things we're feeling, it's got us dancing on the ceiling, it's really not that hard for me, to choose
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
reply; Lizzie & Jordan EM3jLh8
★ foglalkozás ★ :
bolti eladó
★ play by ★ :
Lee Jae Hyun
★ hozzászólások száma ★ :
70
★ :
reply; Lizzie & Jordan PkH5iBc
TémanyitásRe: reply; Lizzie & Jordan
reply; Lizzie & Jordan EmptyKedd Jan. 19 2021, 22:42

Jojo & Alice
"Well, you never really know, but when they know, you know, y'know?"
Minél több időt töltök New Yorkban, annál kevésbé tudom megérteni, hogy apu meg anyu pontosan miért is akarták éppen Ausztráliában leélni az életüket. Anyáról, meg az ő családjáról tulajdonképpen nem tudok túl sokat, annyi biztos, hogy Ausztráliában csak apa meg én voltunk - és amikor Layvel összebarátkoztunk, az ő családját is sikerült egy kicsit jobban megismernem, tulajdonképpen olyan szinten, amikor már igazán szeretettel tudtam gondolni Lay anyukájára, meg apukájára és talán még a testvéréről is elmondhattam, hogy kijövünk. Viszont a velük történt balesetet követően és amiatt, amit az idősebb fiú elkövetett az én legjobb barátom ellen - még ha nem is tudom az okát -, tulajdonképpen haragudtam rá.
A családunkat nem szokás magukra hagyni és számomra ezt bizonyította az is, hogy amikor Jonah számára kiderült, hogy New Yorkban vagyok, még a spanyolországi útját is hamarabb fejezte be emiatt. Azóta pedig, hogy Jojo is tudja, hogy itt vagyok, sokkal többet beszélünk és természetesen sokkal több alkalmunk is van együtt lógni. Ennek én kifejezetten örülök, mert bár Jonah bácsi házában lakom, attól még ugyanúgy ott van Hailee és Henry, akiket akkor sem tekintenék a saját családomnak, ha történetesen tudnám, hogy pontosan miért vannak ott. Személy szerint nem tartottam volna butaságnak, ha egyszerűen apa is fogja magát és New Yorkba jön, mert akkor ő sem hiányozna nekem és én sem őneki, de gondolom ez nem olyan egyszerű művelet, mint ahogyan én megoldottam még korábban. Mindenki mást pedig nem tudtam volna magammal vinni Sydneybe, szóval meg kellett barátkoznom ezzel a helyzettel.
Amiben a legnagyobb segítségemre az volt, hogy a legjobb barátom mellettem volt. Lay meg én nem voltunk teljesen összenőve, például a mai napon sem együtt mentünk haza, mert neki dolga volt a cégnél, ahová felvették gyakornoknak, én pedig pontosan ebből az okból inkább megbeszéltem Jordannel, hogy mi is találkozzunk. Nem volt kedvem hazamenni és azt hallgatni, hogy Henry mekkora király, csak azért, mert egyetemista. Egyszer én is befejezem a középiskolát és akkor majd én is az orra alá dörgölöm.
Ettől a gondolattól egészen felvillanyozva lépdeltem kifelé az iskolából, kicsi hiányzott hozzá, hogy szabályosan elkezdjek ugrándozni is - mert az is hozzátett a jókedvemhez, hogy végre vége az óráimnak. Az én arcomon is széles mosoly jelent meg, amikor megpillantottam a nagybátyámat és belekapaszkodtam a kabátjába, amíg visszaöleltem. - Szia! - Jókedvűen tört ki belőlem a köszönés, habár nem voltam túl hangos, mert nem akartam felhívni az osztálytársaim figyelmét magamra - épp eléggé leégettem magam a mai matek órán, hogy ne akarjam az egész holnapi napot azzal tölteni, hogy ki várt a suli előtt és hogyan szerezhetik meg a számát, ha már a nagybátyámról van szó. - Rossz - jelentem ki teljesen őszintén, miközben elhúzom a számat. - Úgy szeretném már befejezni, de sosem lesz vége! - Bánatosan panaszolom a dolgot, miközben pislogva reagálok arra, ahogyan a hajamat igazgatja.
- Az egyik kedvenc youtuberem vágott magának frufrut, de nem akartam én elrontani magamnak, és a fodrász azt mondta megy az arcformámhoz. Amiit, amúgy is tudtam, mert már vagy ezer videót megnéztem róla. Te hogy vagy? - Tény és való, hogy ez volt a nagy történet az új frizurám mögött, de egyáltalán nem bántam meg a döntést. Az elején nekem is szokatlan volt és kicsivel több törődést igényel így a hajam, mintha csak behullámosítanám, vagy hagynám megszáradni.
- Arrafelé van egy meki, arra egy mexikói, és a mekin túl van egy japán étterem, ahol van sushi és nem is drága. Öt perc séta. Van kedved hozzá? - Rögtön ahogyan kiejtettem a számon a sushit, egészen meg is jött hozzá a kedvem, de ha Jojonak nincs kedve hozzá, azt sem bánom, választhatunk mást is. - Utána mindegy hová megyünk, de nadrágokat kell majd vennem. - Sóhajtva forgatom meg a szememet, de nem teszem hozzá, hogy pontosan milyen okból is fáraszt már előre a vásárlásnak az a része, ami a ruhatáram olyan jellegű frissítését jelenti, ami nem feltétlenül saját döntés.
- Szerinted aput rá tudnám venni, hogy költözzön ő is ide? - Teszem fel a kérdést hirtelen, amikor már eldöntöttük, hogy pontosan hová megyünk és meg is indultunk a kiválasztott hely felé. - Biztosan nagyon egyedül van Sydneyben, de én nem vagyok benne biztos, hogy haza akarok menni. Szerinted ez rossz? - Kíváncsian pislogok oldalra, mert hát nem véletlenül a felnőttektől szokás tanácsot kérni és Jordan nagyon is felnőtt. Biztosan okosabb nálam ebben a témában is, meg még ezer másikban.
ruha (sapi nélkül) | 716 | reply; Lizzie & Jordan 1676852372 |


Talking about my dreams one after another
Happy happy happy You You You I can imagine it A future that I’ve drawn That I can gravitate towards, that’s why I've gotta be with you

Jordan H. Chwe imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Alice S. Chwe
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
reply; Lizzie & Jordan D62878234a76f4fed58fc4db719834e120820edb
reply; Lizzie & Jordan 9976cfea738b4ea47fdd3831727208b8e98168e8
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
floating in daydreams
every day, when I woke up, all flew away waiting around is a waste to be honest, it's easier this way now I'm so lonely I practiced in my dream every day, kiss me
★ családi állapot ★ :
reply; Lizzie & Jordan Ea293945dec33f968a8be209edda2a3b6bf193ec
Im thinkin about you when the rain stops in my heart
I don’t care if it’s a monochrome sky let’s go somewhere together the future will be colorful, I imagine dream expands like a rainbow I wanna share my love, forever
★ lakhely ★ :
❀ Brooklyn
★ :
reply; Lizzie & Jordan 70dca8f105faebc4d197e3abdb1c58f5ca0db7d6
★ idézet ★ :
if someone loves a flower, of which just one exists in all the millions and millions of stars, it is enough to make her happy just to look at the stars
the little prince
★ foglalkozás ★ :
✿ college student
★ play by ★ :
❀ Kim Ye Rim
★ hozzászólások száma ★ :
78
★ :
reply; Lizzie & Jordan Cbb86ba3025e1150aa302412663c151e9ed998d3
Témanyitásreply; Lizzie & Jordan
reply; Lizzie & Jordan EmptySzomb. Dec. 12 2020, 22:29

Alice & Jordan

Tény és való, hogy sajnáltam a tönkrement pólómat, viszont ugyanakkor annyira mégsem volt fontos, mint amekkora ügyet csináltam belőle. Lényegében szerettem a felsőt, viszont semmi különleges nem volt benne. Ugyanolyan volt, mint bármelyik másik Zarában kapható cucc, amit a srácok vásárolnak. Sokakkal ellentétben én mondjuk nagyon szeretem a ruháimat, viszont a lányok általában tényleg képesek érzelmileg kötődni egy-egy cucchoz, aminek a funkciója nagyjából annyiban merül ki, hogy eltakard a tested, és ne fázz meg a hidegben. Nyilvánvalóan én is adok a divatra, ahogyan az emberek nagy része, ugyanakkor ez szerintem egyfajta igényesség is magunk felé. Lehet itt olyannal takarózni, hogy az ember igyekszik egyedi stílust kialakítani magának, és csak olyan cuccokat vesz fel, ami a személyiségét tükrözi, de az az egész számomra csak egy bullshit volt. Milyen személyiséget mutathat példának okáért az általam is viselt Vans cipő? Ugyanilyenje van az unokahúgomnak is, csak éppen más színben. Tehát lényegében úgy voltam vele, hogy egyáltalán nem számított nekem az egyszínű, fekete pólóm annyira, hogy nagyobb patáliát csapjak abból, hogy kinyúlt. Jó volt az anyaga, jó volt a színe, ami ráadásul nem is eresztett mosáskor. Jól nézet ki ingek alatt és kényelmes volt az oversize szabása miatt, de ennél több szál nem fűzött hozzá. Az, hogy Alice-nek ezzel Lana lehetőséget adott, hogy egész nap szivárványt hányhassak majd a női részlegen. Nem a ruhákkal volt a baj, sokkal inkább azzal, hogy a lány túlságosan imádja a rózsaszínt. Ezt minden bizonnyal majd le fogom verni este a nőn azzal, hogy magamnak viszek haza valami nasit, ő pedig majd jól nem kap semmit.
Egészen hamar odaértem a lány iskolájához, ahol az egy biciklitárolónak dőlve vártam rá. Néhány üzenetet még váltottam Lanával arról, hogy mit rendeljen majd nekem, aztán onnantól kezdve csak eltettem a telefonomat, és a kifelé érkező diákokat kezdtem el mustrálni.
Alice említette nekem, hogy a kis barátja a mai nap nem ér rá, mert valami más programja van – azt is mintha mondta volna, de már nem emlékszem rá – ezért jó lenne, ha össze tudnánk futni. Hiába dolgoztam sokat, ettől függetlenül örültem annak a szerencsének, hogy éppenséggel szabadnapom volt. Lana ezzel ellentétben az állatkórházban volt, viszont este otthon lesz, így szint e biztos volt az, hogy majd összefutunk. Megbeszéltünk annyit, hogy majd előveszünk együtt egy Netflixes filmet, én pedig a magam részéről egészen örültem annak, hogy egyáltalán jól megvoltunk és nem ugrottunk rögtön a másik torkának. Az pedig egy kifejezetten szerencsés véletlen, hogy közben Alice-szel is találkozom, aki minden bizonnyal jó hatással lesz a hangulatomra. Amint megláttam, mosolyogva léptem is felé párat, majd megölelgettem és ezzel egy időben kicsit arrébb is húztam, hogy mindenki más el is férhessen mellettünk.
- Szia, Hercegnő – köszöntem neki, miközben egy puszit is nyomtam a feje búbjára – Milyen volt a suli?
Óvatosan simítottam ki pár tincset a homlokából, ami lényegében eddig nem igazán volt ott. Legalábbis én határozottan úgy emlékeztem, hogy ez a frufru korábban nem volt nála fellelhető.
- Mi ez az új stílus? – nevettem el magam, miközben a lány mellé szegődtem és elindultam a kapu felé – Busszal vagyok sajnos, szóval neked kell megmondanod, hogy milyen jó hely van a közelben, és utána hova szeretnél menni.
Nem akartam beszélni arról, hogy az anyáék garázsában álló autómat miért nem használtam már jó ideje. Ha szóba került a dolog, mindig letudtam annyival, hogy nem vagyok túl jó sofőr, de ilyenkor egy kellemetlen beszélgetésem mindig akadt azzal az illetővel, aki felhívta a figyelmemet a vezetési rutinra. Alice a lábamról eddig semmit sem tudott és egyelőre nem is volt ötletem arra, hogy miként tudathatnám vele az egészet úgy, hogy Jonah ne szerezzen róla tudomást.



outfit †   megjöttem  reply; Lizzie & Jordan 2624752903  591 szóban



she don't like the way you hold her
Now it all seems far away, all the wet matches we break, long complaints will dull our needle, eyes out for greatness, without shape or distance, keep head high with doubt in mine, kill myself or least my time, black and white to paint a few, mouth of gas from me to you, well that's just alright

Alice S. Chwe imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jordan H. Chwe
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
reply; Lizzie & Jordan IyLb18c
reply; Lizzie & Jordan GFwUCSM
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
Keep head high with doubt in mine
Kill myself or least my time, Black and white to paint a few, mouth of gas from me to you, well that's just alright
★ családi állapot ★ :
reply; Lizzie & Jordan 5YQ4H8h
Oblivious to things around me
It's only in your arms, I can see, That everything means, nothing without you, they don't feel the things we're feeling, it's got us dancing on the ceiling, it's really not that hard for me, to choose
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
reply; Lizzie & Jordan EM3jLh8
★ foglalkozás ★ :
bolti eladó
★ play by ★ :
Lee Jae Hyun
★ hozzászólások száma ★ :
70
★ :
reply; Lizzie & Jordan PkH5iBc
TémanyitásRe: reply; Lizzie & Jordan
reply; Lizzie & Jordan Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
reply; Lizzie & Jordan
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lizzie
» Jordan W. Weil
» August Jordan
» Jordan Marrow
» Jordan&Bree

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan-
Ugrás: