New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 67 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 57 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Ma 23:04-kor
Lora Spencer
tollából
Ma 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 20:59-kor
Meghan Montilio
tollából
Ma 20:51-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 20:37-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 20:37-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:09-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 20:04-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Virginia D. Guerrero
TémanyitásVirginia D. Guerrero
Virginia D. Guerrero EmptySzer. 30 Szept. - 16:35
Virginia D. Guerrero

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Virginia Dolores Guerrero
Becenevek:
Lola, Virgin, Vee
Születési hely, idő:
São Paulo; Brazília; 04.02
Kor:
24
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
Remek kapcsolatot ápolok a könyveimmel.
Csoport:
Egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Még tanul a Columbia orvosi karán.
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Orvos gyakornok az egyik kórházban.
Ha dolgozik//Munkahely:
New York Hospital, illetve az egyik közeli kávézóban dolgozom.
Hobbi:
olvasás, táncolás, illetve koffeinfogyasztás.
Play by:
Camila Mendes

Jellem
V, mint vidám: mások szerint jellemző rám az állandó vidámság. Mindig, minden körülmények között képes vagyok vidám maradni, valamint a dolgok pozitív oldalát nézni, még ha esélytelen is a dolog.  

I, mint intelligens: a könyvek szeretete már kiskorom óta meg van, és ha engedi időm, most is olvasok. Bármilyen témában érdekelnek, és minden érdekel a világon. Leginkább azok  a dolgok amiket nem értek, addig kutatok, amíg meg nem értem őket.  

R, mint rámenős: természetesen a pozitív értelemben. Nem hagyom magam lerázni, s ha látom valakin, hogy egy jó beszélgetés, vagy esetleg egy kis koffeinlöket segíthet rajta, hát... gondolkodás nélkül segítek neki. Még ha sokszor nem is kérik.  

G, mint gondoskodó: szeretek mindenről és mindenkiről gondoskodni. Legyen szó egy fáról lemászni nem tudó kismacska, vagy egy sün, akit el akartak ütni. Haza viszem, ápolgatom. De ugyanakkor, ha  a lakótársam beteg akkor őt is ápolom. Elvégre nem véletlenül szeretnék gyereksebész lenni.  

I, mint: izgatott: általában minden dologba nagy hévvel vetem bele magam. Ebből már voltak problémáim, nem is egy. De én nem foglalkozom vele, túlteng bennem a vágy, hogy elérjem  acéljaimat. A távolit, mint hogy orvos legyek, és  a közelit, hogy apát kihúzzam  a bajból.  

N, mint: nagylelkű: igazából bárkin szívesen segítek, kivéve az anyámon, vele nem ápolok az utóbbi időben túl jó kapcsolatot.  

I, mint: idegesítő: az imént felsorolt tulajdonságok okán elég idegesítőnek tűnhetek, pedig egyáltalán nem vagyok az.  

A, mint: akaratos: véghez viszem a döntésemet és az akaratomat, még ha tudom én húzom a rövidebbet akkor is. Amit  a fejembe veszek az akkor is úgy lesz.  



*Néhány fontos információ rólam:  

Anyai ágról brazil, apai ágról spanyol vagyok, így az angol mellett beszélem a portugál, illetve a spanyol nyelvet is. Életem első hét évét Brazíliában töltöttem, majd a következő tízet Spanyolországban. Tizenhét éves koromban költöztünk az Államokba, amikor Nagyapa már nem bírta a céget irányítani a betegsége miatt. Van egy nővérem, aki öt éve nem beszél velünk. Minden vágyam, hogy gyermeksebész legyek, illetve az apámat vissza hozzam ide, akit kitoloncoltak adócsalás miatt. Tizennyolc éves koromban kaptam egy lakást, amit két éve eladtam, hogy anyám idegbajt kapjon, valamint, hogy vegyek egy kisebbet Manhattan szélén. A megmaradt pénzt félretettem, hogy bebizonyítsam apa ártatlan. Ha már az anyám nem foglalkozik vele. A koffein bármilyen mennyiségben jöhet: megiszom, felnyalom, felszippantom, belövöm, csak koffein legyek. Ugyanakkor a barátaim szerint: önfejű, makacs, pimasz, talpraesett vagyok.  

Múlt
Két évvel ezelőtt:


Sietek haza az egyetemről, mert ma van apa születésnapja. A kezemben szorongatom a meglepetésajándékomat. Egy nyakkendő mellett egy két hetes utazás Spanyolországba, Barcelonába anyával. Amolyan második nászútnak szánom a dolgot. Ahogy belépek a hatalmas ház bejárati ajtaján nem az a hangulat fogad, mint amire számítok. Sőt... eléggé feszültséggel terhes a levegő, a nappali karmazsinvörös plüsskanapéján Anya ül. Mellette Nagyapa eléggé sápadt. Két hete is rohama volt, azt mondta az orvos bármikor jöhet a következő, ami elviheti őt. Nyugalmat írt elő neki, de Anyával egy háztartásban.... nos ezt a fogalmat nem ismeri senki sem.  
-Mi történt?- pakolom le a kezemben lévő szatyrot az átlátszó dohányzó asztal tetejére. Nagyapa nyel egy nagyot, majd csokoládé színű íriszeim Anyára siklanak. Az arcáról nem lehet leolvasni semmit sem. Kemény, acélos...  
-Querida, történt egy sajnálatos baleset.- kezdek ideges lenni, intek a kezemmel Anyunak, hogy gyorsabban is elmondhatná,- Apádat elvitte a rendőrség. Valószínűleg kitoloncolják.- a hangja közönyös, mintha csupán az aktuális időjárásról társalognánk. Először nem is fogom fel a szavai értelmét, teljesen elsápadok. Érzem, hogy le kell ülnöm, különben össze essem. Le is ülök az egyik fotelbe, majd amikor megtalálom a hangom zavartan pillantok fel Anyámra:
-De... mi történt...?- nézek rá kétségbeesve, mire ő vár pár pillanatot és csak utána szólal meg.  
-Nos... tudod a cég ügyei, volt egy pillanat pár éve amikor Nagyapád különleges segítséget kellett kérjen. Még mielőtt ide jöttünk neki segíteni. Fény derült az adócsalásra. Apád felvállalta  a bűnösségét helyette.- ekkor felvonom a szemöldököm, el tudom képzelni mit jelenthet a “különleges” segítség,- és mivel nem régóta élünk itt.... holnap kitoloncolják.- mondja ezt olyan természetességgel, mintha nem is tudom... a csokitortáról beszélnénk. Teljesen hideg zuhanyként ér a hír, de ők olyan nyugodtak. Főleg az Anyám...  
-Akkor hívjuk az ügyvédeinket, azonnal,- ugrok fel a telefon után nyúlva, de anyám a kezét az enyémre helyezi.- Lányom fölösleges, ez már tény. Letölti a büntetését, ő vállalta,- néz keményen rám. El sem hiszem, hogy ez a jégcsap az édesanyám. Tudom, pár éve megromlott a kapcsolatuk és csak azért nem vállaltak el, mert a mi családunkban nem illik. Na meg a házassági szerződés is csodákra képes. Anyám a válás után nem szórhatná a pénzt, ami Apu családjáé.  
Ott hagyom őket, gondolkodnom kell. Hol romolhatott el az egész életünk? A gyerekkorunk csodás volt, Apáék története pedig tündérmesébe illő. Brazíliában találkoztak egy véletlen folytán, de elmondásuk szerint szerelem volt első látásra. Egyből össze is házasodtak, majd jött a nővérem, Camila, majd öt év múlva én. Miután megunták São Paulo-t, átköltöztünk Barcelonába. Csodás éveket töltöttünk, míg Mila úgy nem döntött, hogy elég anyám zsarnokoskodásából és lelépett. Mi pedig nem igazán beszéltünk a dologról. Aztán amikor a Nagyapánál szívbetegséget diagnosztizáltak, úgy döntöttek az Államokba jövünk segíteni neki a céges ügyeit, és az egészségét. Nagyapa jó hírének köszönhetően felvételt nyertem a Columbiára. De keményen tanultam és tanulok azóta is, az csak egy kezdő löket volt, ami elindított álmaim útján.  
Az elmúlt egy hét elég zavarodottan telt, Apával nem engedtek beszélni, nos... nem tudom, hogy anyám akarta-e így, vagy más áll a háttérben. Nagyapa nem bírta a stresszt, így pár napra rá rohamot kapott, ami végleges volt. Anyám még mindig nem tanúsított semmi együttérzést sem a férje, sem az apósa iránt.  
Épp az utolsó ruhadarabokat pakolom be a bőröndömbe  amikor kinyílik a szobám ajtaja. Anyám mérgesen ront be, és csap le egy csomó papírt az ágyamra.
-Querida, elmagyaráznád, hogy ezek a papírok mit jelentenek? Nem mellesleg, ha elköltözöl, arról nem kéne beszámolnod?- még oda sem kell pillantanom, nem is teszem... csak pakolászok tovább úgy válaszolok.
-Tudsz olvasni nem?- szólok neki oda szemtele hangnemben, mire ujjai vasmarokként fonódnak karom köré.Felszisszenek, majd keményen nézek a szemeibe.
-Eladtam a lakásomat, amit tizennyolcadik születésnapomra kaptam, és vettem egy kisebbet. Mivel már betöltöttem a huszonegyet régen, így felnőttnek számítok. Költözöm.- válaszolok neki keményen, majd kirántom a kezem  a fogságából.
-Tudni akarod miért? Mert a férjed kitoloncolják az országból, és te királynőként lubickolsz a pénzben, ami nem is a tied. Aztán meghal az apósod és meg sem rettensz, hogy a másik lányodról ne is beszéljek. Csak közlöm: az örökség rám eső részét, valamint a lakásból fent maradt összeget arra fogom használni, hogy bebizonyítsam apa ártatlanságát. Addig nem nyugszom, míg itt nem lesz velünk, bár tudom téged ez nem izgat egyáltalán!- azzal a bőröndöt magam után húzva hagyom el a szülői házat és  a biztonságot nyújtó luxust.  



***Napjainkban***



Még mindig nem sikerült megfelelő ügyvédet találnom, aki elvállalná apa ügyét, de nem adom fel. Anyám folyamatosan a nyakamra jár, megmutatva, hogy biztos benne, hamarosan haza rohanok hozzá. Már két év eltelt de semmit se haladtam előre. Megmutatom anyának, hogy nélküle is boldogulok. Már ösztöndíjjal vagyok a Columbián, de jó tanuló vagyok, mondjuk... minden szabadidőmet lefoglalja  a tanulás. Vettem magamhoz egy lakótársat... de ő nem volt hosszú életű. Mindig ellopkodta a cuccaim, meg folyton rockbulikat tartott a lakásban, így könnyes búcsút vettem tőle. Most pár hete van egy új lakótársam, remélem ő maradandó lesz. Lássa milyen kedves vagyok, épp a kávézóból viszek haza kávét. Úgy is, haza kell ugranom a cuccaimért. A közeli újságos bácsinál láttam meg a szennylapot. Már két éve történt, mégis csámcsognak még mindig a családunkon. Az újabb ismerősöknek nem igazán említem, hogy én az a Guerrero lánya vagyok, akit kitoloncoltak adócsalásért. Nem is nagyon kérdeznek rá... szerencsére. Dühösen szelem a lépcsőfokokat, nem vagyok benne biztos, hogy nem Anyám áll ezeknek a pletykacikkeknek a hátterében... Amikor fordulnék be az emeleten hirtelen neki csapódom valaminek... vagy valakinek. A kávé kilöttyen arra akinek ütköztem.
-Óh... basszus...- nézek fel az igen magas fickóra,- ne haragudjon Uram, olyan béna vagyok.- azonnal elkezdek zsebkendő után kutatni,- izé... sajnálom, nem égettem meg...?- majd kérdés vagy kérés nélkül elkezdem törölgetni a kávé foltot tejfehér ingéről.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Virginia D. Guerrero
Virginia D. Guerrero EmptyPént. 2 Okt. - 19:00
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Virginia!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Akinek kevés öntudata és felelőségérzete is van, az mindig érzi magán a nyomást, hogy tennie kell valamit – a testvéreiért, a szüleiért, a barátaiért, a társadalomért. Ha pedig már tett valamit, az az egy nem elég, több kell, nagyobb kell, és bár a szándék nemes, az ember előbb-utóbb belátja, hogy mindent megváltoztatni egyedül úgysem lesz képes. Igaz viszont az is, hogy ha senki soha meg nem mozdul, akkor a változás nem is következik be. Nagyon szemléletes kis hasonlat a domb tetejéről induló hógolyó, amihez egy ember is elég, és az aljára érve már akkora is lehet, mint egy ház. A leírásod alapján te határozottan olyan ember vagy, aki nem fél megindítani ezt a bizonyos hógolyót. Very Happy
Nem vágtad kis fába a fejszédet a választott pályáddal; olyan út ez, amiről sokan letérnek, nem csak azért, mert összeroppannak a tanulnivaló súlya alatt, de több, mint egy évtizedre elköteleződni valami felé, amiről még csak azt sem tudod igazán, valóban úgy fog-e menni, mint szeretnéd, bátor döntés. Remélhetőleg a legjobbak szerint fog alakulni a karriered, ugyanis úgy tűnik, hogy az élet nem volt ilyen kegyes más területein. A család ritka bonyolult egy háló, néha a rossz fonalat kapod meg, és egészen darabjaira hullik. Az édesapád letartóztatása alighanem ilyesféle rossz húzás volt, és még ha kifejezetten a törvény jó oldalán is akar állni az ember, nem nehéz felfedezni benne a humanitárizmust, amitől olyan keserédes lesz a végkifejlet.
Nem mintha vége lenne; nagyon fiatal vagy még, láthatóan kész drasztikus változásokra is, ha kell, tele elhivatottsággal és célkitűzésekkel. Remélem, hogy a kelleténél több akadály nem is kerül majd az utadba. Virginia D. Guerrero 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Virginia D. Guerrero
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Camila Guerrero
»  Iris &Virginia
» Virginia Nevins
» One day trip in Virginia
» Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: