New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 89 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 75 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kiki C. González
tollából
Ma 11:16-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 10:56-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 10:54-kor
David Gallardo
tollából
Ma 10:21-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 10:19-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 10:07-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 10:00-kor
Luana Machado
tollából
Ma 9:34-kor
Lennox Walker
tollából
Ma 9:04-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick
TémanyitásHello, Neighbor! ~ Virginia&Rick
Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick EmptyVas. 4 Okt. - 19:45

Virginia and Alarick
Az ember tele van töredékes, nem teljes értékű kapcsolatokkal a hétköznapi élet ezernyi színterén. Lehet ez munka, üzlet, barátság, flört, a szomszéd lakó, akármi, ebben mind van valamennyi szerepjátszás.



A zöld íriszek újra meg újra végig mérték a karcsú, aprócska, de végtelenül nőies alakot. A sötétbarna, csigás fürtökben kunkorodó, kecses vállakat és a hosszú nyakat nyaldosó fürtöket. A bőrszínénél néhány árnyalattal sötétebbre kencézett ajkakat és a simogatóan meleg, átható, mézesbarna szemeket. Ragyogtak. Pont olyan ragyogóak és páratlanok voltak, mint annak idején, mikor reggelente egymás mellett ébredtek, s az éjszaka hevének lázas csillogása még ott pihent a tekintetében. Mosolygó és átható pillantása volt, ami változatlanul az emlékeiben élt, s jobb híján kényszerítenie kellett magát arra, hogy pár másodperc erejéig elforduljon tőle, mielőtt túlontúl feltűnővé vált volna a folyamatos vizslatása, ezzel elárulva magát: még mindig rajongta a nőt, amivel pedig saját magát is sikerült értetlenségig meglepnie. Azt persze a közel nyolc év távolságra való tekintettel nem tudta volna kijelenteni, hogy még mindig szerette őt – szerelemmel legalábbis - hiszen az érzelmek, ha nem táplálják azokat, szépen lassan elhalványulnak, mígnem elkorcsosulva kihunynak, s nem marad bennük semmi. Talán egyiket-másikat életre lehet kelteni… Talán elég egy kis szikra, egy kis noszogatás…. egy viszontlátás, egy nem várt találkozás…
- Hihetetlen, hogy annyi év után… – nyögte, s az ábrándos tekintete hosszú másodperceket követően megtelni látszott élettel, mihelyst levetkőzte magáról a meglepetés okozta gátlásokat, és az addigi sóbálványszerű dermedtsége lassacskán felengedett. Tekintete zavart volt, mosolya meglepett és bizonytalan, mintha ő maga se lett volna biztos abban, hogy szabad örülnie a viszontlátásnak, avagy sem. Épp ezért nem tudta folytatni sem az elkezdetteket, ezért nem mondott semmit, csak értetlenül kitárta a szerszámokkal, különböző kellékekkel teli kosárral terhelt kezét. Chleo tette meg helyette, és ragadta magához a szót, és fejezte be azt, amit az ügynök elkezdett. Tudta, hogy mire gondolt, hisz ismerte – valamikor nagyon régről, de sejtette, hogy azóta nem változhatott meg alapjaiban, és az a Rick, az a férfi akit ő szeretett, ugyan úgy reagált volna, mint évekkel az előtt.
- … egy Manhattan széli barkácsboltban futunk össze.
- Igen – nevetett, s lassan lehajolt, hogy a karját mázsás súlyként lefelé húzó kosarat a lábához tehesse. Ezzel részint a maradási szándékát is megerősíthette a nőben, aki hozzá hasonlóan könnyített a helyzetén. A már zacskóba és papírtasakokba halmozott holmikat a padlóra eresztette.  
- Mit csinálsz te itt? Mármint, félre ne érts, el nem tudom mondani, hogy mennyire örülök neked, de… Ide költöztél, vagy egész Manhattan szerte nem találtál ennél alkalmasabb boltot ahhoz, hogy megvegyél pár ecsetet, és néhány… hígítót?
- Talált, süllyedt. Elkélt már a nyugalom, meguntam a belváros forgatagát, na nem, mintha ez a környék sokkal nyugodtabb vagy csöndesebb lenne, de… messze nem olyan elkeserítő a helyzet, mint gondoltam, vagy amilyen előtte volt. Meglehet, hogy nagy általánosságban én vagyok az a személy, aki felveri a negyedet az örökös kopácsolásával…
- Nagy felújításban vagy akkor. Mostanában jöttél? Nem sűrűn láttalak erre.
- Egy éve – elhúzott szájjal vonta meg a vállát, s talán cikinek is érezte azokban a pillanatokban, hogy képtelen volt az elmúlt több, mint háromszázhatvanöt nap alatt élhető körülményeket varázsolni maga köré. Pedig minden a rendelkezésére állt hozzá, még, ha az idő, mint olyan, nem is kifejezetten az ő pártfogója volt. De ha valami, hát az soha nem is számított annak, sokkal inkább a „közellenség” gúnyszavával jellemezte volna.
- Tehát, értsem úgy, hogy nem változott semmi, és ugyanannyira elkötelezett szerelmese és hívője vagy a munkának, mint annó is voltál. A magadfajták soha nem változnak, igaz? – karjait a mellei előtt keresztezte, s rosszalló fejingatással ciccentett néhányat, bár nem volt semmiféle harag, ellenszenv vagy ellenségesség a hangjában. Inkább mulattatta, hogy még mindig olyan elcsigázottnak, munkamániásnak látta őt, mint régen is volt. Elhivatott. Ezt pedig imádta benne, noha olykor a minőségi együtt töltött idő rovására ment.
Chleo inkább pimaszkodó volt és csipkelődő, pont, mint a húszas éveik elején mikor megismerkedtek, Alarick mégis szégyellte magát, és pont ilyen kellemetlen érzésekkel húzta be a nyakát. Mintha rossz fát tett volna a tűzre, pedig nem volt, ami miatt rosszul kellett volna éreznie magát.
Tudni kell a férfiról, hogy soha nem lett volna képes arra, hogy háttérbe helyezze a munkáját, hiszen arra esküdött fel, mikor a zsaru múltjának búcsút intett. A munkája számított neki igazán. Mások jólléte, az igazság szolgálatában. Ehhez értett, ez volt ő: a sokak által emlegetett „Mr.FBI”. Nem gúnynév volt ez, s nem szarkasztikus, fitymáló éllel szokták így hívni, ha betértek az irodába hozzá, vagy elvágtázott valaki mellett, hanem tisztelettel a profizmusára, hozzáértésére és kitartására való tekintettel.
Csakhogy, olykor a profiknak is beletörik a foguk bizonyos dolgokba, így be kellett látnia azt, hogy képtelen egymaga dacolni az életének nehézségeivel. Nem tudott egyszerre száz százalékon teljesíteni a munkájában, és valóságos, boldog életet teremteni magának… választania kellett egykor a munkája és az előtte álló nő között. Bárhogy is, szívszakadással és mérhetetlen ürességgel a lelkében, de az előbbit választotta. A munkát, a robotolást, az igazságszolgáltatást a szerelem és a szívének jólléte helyett. S nem azért, mert nem szerette eléggé a nőt. Két oka volt. Egyszerűen, nem állt még készen arra, hogy elkötelezze magát valaki mellett, s állandóan azon pörögjön munka közben az agya, hogy valaki hazavárja, neki pedig kötelessége egyben hazaérni. Rajta nem segített a párkapcsolat, nem plusz löketet adott a munkában, hanem hátráltatta, s képtelen volt százszázalékos elánnal belekezdeni, majd véghez vinni valamit. Másrészt beleszólt a háttere. A múltja. A családja… a tudat, hogy honnan jött és hova tartott. A cél, a kötelesség. Az ígéretek. A büszkesége felülkerekedett a boldogságának ellenében. Pedig mindene megvolt, amire egy magafajta vágyhatott… munka, olyan, amire vágyott, amiért megharcolt. Biztos, stabil élet, és egy gyönyörű, csodálatos nő.
Így hát, közös megegyezéssel búcsút vettek egymástól harag, ellenszenv és keserűségek nélkül. Chleoban nem voltak rossz érzések, hiszen szerette Ricket, s csak azt akarta, csak arra vágyott, hogy neki jó legyen és komfortos. Boldognak akarta látni, noha tagadhatatlan volt, hogy nem a munka adta meg számára a legnagyobb, és legbiztosabb boldogságot… a választása inkább csak az életfelfogásának, a kötelességének volt betudható. Annak, hogy úgy érezte, csak akkor ér majd valamit, ha már letett valamit az asztalra. Ezt pedig a nő elfogadta. Eleinte úgy érezte, hogy képes lesz várni rá, ha kell, hát az idők végezetéig. Ám amint teltek az évek, úgy egyre csekélyebb esélyét látta annak, hogy ők még egyszer egymás útjába fognak kerülni, így elengedte a férfit. Talán véglegesen soha nem lett volna rá képes, és mikor újra ott állt előtte majd’ két méteres valójában, jól láthatóan felszínre törtek az érzései, bár tagadhatatlanul boldog volt a saját párja mellett. Vagy mégsem?...

A viszontlátás öröme sokkoló, és letaglózó volt számára, szinte elemi erővel hatott az egész lényére. Tekintete merengős volt, zavart, járása bizonytalan, kicsit talán imbolygó, mintha részegség, vagy másnaposság gyötörte volna őt. Kullogott és lézengett, mint az őszi legyek, s talán így történhetett az is, hogy a váratlanul, semmiből felbukkanó aprócska teremtést is kis híján elsodorta, mikor az emeleten egymásba futottak. Jó reflexei voltak, s mintha mindig, mindenkor előre látta volna, hogy mi fog a következő pillanatban történni, olykor meg is előzte a katasztrófákat. Mindig résen volt, ez is tette őt igazán jó, kiemelkedő ügynökké. Ám akkor képtelen volt „egy húron pendülni” a valósággal, s mire észhez tért, mire vissza szállt a földre, már a bőrét égette a forró kávé, szabad kezének hosszú ujjai pedig kulcsolódtak a vékonyka alkarra. Ennyi telt tőle csupán. Ennyivel volt képes megelőzni a bajt, ha esetlegesen a méretekből eredő különbségnek, és a jókora lendületnek hála, „letaglózó”, mindent elsöprő sikert aratott volna. Jókora pislogásokkal fürkészte a sötét íriszeket, és csak azután eresztette el a lány karját, amit addig olyan mérhetetlen óvással és bizonyossággal tartott, mikor úgy vélte, biztos, stabil lábakon áll.
- Ne haragudj!... mármint, elbambultam. Ez meg – zavartan pillantott az inget takarító kéz felé, s szinte azonnal, reflex szerűen mozdult hátrafelé – rá se ránts! Igazán nem számt,  csak egy ing. De én remélem nem ütöttelek meg nagyon... szomszéd?! - mosolyodott el, némiképp lágyítva addigi aggodalmas, zavart vonásain.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick
Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick EmptyVas. 4 Okt. - 22:24


Rick & Lola

Már előre tudtam, hogy újabb kudarcra lesz ítélve ez a mai találkozó. Az elmúlt két évben ki tudja hány alkalommal próbáltam keresni egy olyan védőügyvédet aki még nem hallott anyámról és hajlandó lenne foglalkozni velem. Vagy egyáltalán szóba állni. Emlékszem miután elköltöztem tőle, először a mi ügyvédeinkkel próbálkoztam. De ők nagyon hamar lepattintottak. Túl hamar is, végül megkaptam azt a választ, amit előre tudtam. Hűségből nem segíthetnek rajtam, habár végtelenül tisztelik az apámat. Nagyon kellett harcolnom a vágy ellen, hogy véletlenül ne vágjam a fejükhöz az asztalon heverő dísztárgyat. Még, hogy végtelenül tisztelik. Cöhh! Ha így állna a helyzet akkor most azon dolgoznának, hogy beszélhessek vele legalább telefonon. Tudom, hogy anyám közben járt náluk és búsásan rám fizetett. De végül csak faképnél hagytam őket, azzal, ha dobálózok amúgy sem oldanék meg semmit sem. Inkább próbáltam arra koncentrálni, hogy felépítsem az életemet anya nélkül. Ő biztos benne, hogy hamar haza fogok szaladni. De én ezt nem fogom megtenni. Mondjuk az elégtétel volt amikor megtudta, hogy eladtam a luxuslakást amit apával nekem vettek. Eredetileg oda kellett volna költöznöm, de apa szabadsága sokkal többet ér nekem. Így inkább eladtam és költöztem Manhattan szélére. Igaz, hogy jóval kisebb ez a lakás, de annyira nem vészes, és azért mindent felújítottam... amit csak tudtam. Még lakótársban is gondolkodtam, mert legalább az a része is vissza jön majd. Minden félretett pénzemet apa megmentésére fogom szentelni. Ami elég vicces, mert apa és nagyapa olyan cégbirodalmat épített fel, hogy az Államok legjobb ügyvédjét is felvehetnék és szerintem egy csettintésre kint lehetne, és itt velünk. De anya valahogy ezzel a részével a dolognak nem igazán törődik. Ő csak irányítja a céget.... ami elvileg apa tulajdona lenne. Nem is értem, nem is vagyok benne biztos, hogy nem anyám keze van ebben a dologban is. De az túl meredek lenne még Marisoltól is. Meg amúgy is mindegy, a végeredményen sajnos nem sokat változtat....
Ujjaimmal a várban felállított egyik szék karfáján dobolok és várom, hogy beengedjenek Mr. Delaneyhez. Alaposan utána néztem, amit lehetett kiderítettem róla. Elég tiszta ügyvédnek tűnik, habár nem valami luxuskategória, de azokról az anyám hamar tudomást szerezz. Eddig az összes ilyen próbálkozásomat meggátolta. Vagy a személyes megjelenésével, vagy pedig egy telefonnal. Az egész kezdett idegesítő lenni, hogy New York szerte nem találok egy tökös ügyvédet aki mellettem tenné le a voksát.
Fellélegzem amikor a titkárnője bebocsájt hozzá.
-Üdvözlöm, Ms. Guerrero vagyok, én kerestem telefonon,- küldök felé egy kedves mosolyt ahogy a kezem nyújtom felé. Az ötvenes évei elején járó férfi viszonozza azt, majd hellyel kínál.
-Elárulná a fiatal hölgy, hogy miben lehetek a segítségére?- aprót bólintok, majd elkezdem elmesélni az egész sztorit. Ami valami huszadrangú telenovella harmincötödik részébe is beleillene. De sajnos nem az, hanem a kemény, szomorú életem. Ő figyelmesen hallgat, bár nem tudom elképzelni, hogy mi járhat a fejében. Közben a kecskeszakállát mindentudón vakargatja. Én pedig attól félek, hogy megint leráz. Ha ő sem jön össze, akkor lehet nem is New York-ban fogok ügyvédet keresni, hanem messzebb. Hát ha akkor nagyobb sikerem lesz, mint így.... mert ezek a kudarcok eléggé elkeserítőek, főleg, hogy még az első megbeszélés végéig sem tudunk eljutni. De a bizakodó mosolya, engem is bizakodásra késztet. Már szóra nyitnám az ajkaimat amikor hirtelen vágóik ki az ajtó. Oda sem kell pillantanom, már előre tudom, hogy kirontott be ilyen illetlenül.
-Elnézést uram, de a kis hölgy a lányom, és én nem egyezem bele ebbe a találkozóba.- mérgesen pattanok fel a kényelmes székből.
-Na jó, komolyan kezdem azt hinni, hogy figyeltetsz engem! Vagy apa nélkül annyira unatkozol, hogy minden lépésemről tudni akarsz? Senki ne kérte a véleményed, vagy az engedélyed, szállj le rólam... vagy távol tartási végzést kérek ellened!- sziszegem mérgesen. Nem tudom ez lehetséges-e szülő ellen, de megteszem ha továbbra is zaklat. Az ügyvéd csak hebegni tud, és amikor elő ránt az anyám egy köteg dollárt.... már tudom ez is veszett ügy, így felemelem a jobb tenyerem mielőtt a fickó megszólalna.
-Kérem meg ne szólaljon, kíméljen meg mindkettőnket a megaláztatástól. Ezzel nincs vége, nem vásárolhatsz meg magadnak mindenkit! És ha apa visszajön, úgy kiteszi a szűröd, hogy csak leshetsz! Én pedig még beléd is rúgok!- azzal nemes egyszerűséggel sétálok el az irodából. Visszafelé sétálok, csak morgolódom magamba. Ilyen egyszerűen nem létezik, nem létezhet. Kell éljen valaki, egy ügyvéd New York berkein belül, aki tisztességes. Tisztességes annyira, hogy az anyám nem tudja lefizetni, tisztességes annyira, hogy apán segítsen. De ahogy telik-múlik az idő... igazából kudarcból kudarcba esek. Mindegy, hogy középszintű, vagy magasabb ügyvédi irodát keresek, senki sem sajnál meg annyira, hogy segíteni akarjon. Két hosszú éve még csak nem is telefonálhattam apának. Hogyan érjem el a célom, ha anyám minden lépésemről tud....? Egy hirtelen ötlettől vezérelve térek be a kávézóba ahol dolgozom, gondolván, hogy viszek lattét az új lakótársamnak. Hátha jobb színben tűnök fel előtte. Igazából egész jó fejnek tűnik, remélem... maradandó lesz. Az előzővel nem igazán jöttünk ki egymással. Majd útközben az újságosnál megláttam az újabb szalagcímet. Nos... ez már csak hab volt a tortán, éreztem bármelyik percben felrobbanhatok... Ha ez így megy tovább még este előtt szívrohamot kapok!
Ezért is lehetett, hogy ahogy befordulok az emeleten egyenesen neki rohanok valakinek, nyakon öntve a forró koffeinnel. Érzem a csapódás erejét, akkora lendülettel mentem neki. Csupán a jó szerencsén és a fickó reflexein múlik, hogy nem ülök fenékre, mert megtart a kezével. Na már csak az kellet volna, a napom csúcspontjaként. Nem mintha ez kevésbé lenne égő.... mert ez is az.
Felpillantok a majd’ két méter magas férfire, majd fűzöld íriszeibe ami meglepődést sugároz. Mindig hamar felismertem a helyzetet, így gondolkodás nélkül veszek elő a farmerom zsebéből egy zsebkendőt, majd azzal kezdeném el tisztogatni az ingét. De ő hátrál, mire én észbe kapok.
-Én is pont azt akartam mondani.- nevetek fel, majd meglátom a lába elé pottyant újságot, a cikkel felfelé, így gyorsan felkapom, majd a hónom alá is csapom.
-Néha elég béna vagyok, határozottan én mentem Neked,- mosolygok rá,- hát izé... nem hinném, de lehet látleletet kéne vettetnem róla, addig nem tudhatjuk,- próbálom viccel elütni a dolgot. Bár nem mindenki szereti a humorom, de az meg így járt.
-Szomszéd...? Úgy érted te is itt laksz?- nézek fel rá meglepetten,- új vagy? - vigyorgok rá. Biztosan új, különben egyszer találkoznunk kellett volna.... gondolom.
-Nézd, úgy érzem bocsánatkérésem jeléül meg kell hívjalak egy kávéra. Nem vagyok mindig ilyen vak hobbit, még ha úgy is tűnik.- hajolok le, hogy felvegyem a kiürült papírpoharakat.

credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick
Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick EmptySzer. 7 Okt. - 20:17

Virginia and Alarick
Az ember tele van töredékes, nem teljes értékű kapcsolatokkal a hétköznapi élet ezernyi színterén. Lehet ez munka, üzlet, barátság, flört, a szomszéd lakó, akármi, ebben mind van valamennyi szerepjátszás.



Egy éve, öt napja és harminchat órája volt Alarick tulajdonában a Manhattan külső negyedében található lakás. Ősöreg volt, ami pedig nem kisebb szaktekintély, mint egy egyetemi professzor és régész, legkedvesebbnek aligha nevezhető barátja szemrevételezésének fényében, hihető is volt. Az ő szavaival élve: „…talán a nagy földrajzi felfedezések és hódítások előtt épülhetett…” legalábbis ami a külsejét illette. És, ha már egy régész úgy vélte, hogy említésre méltók azok a málladozó és porladozó falelemek, melyek talán ilyen-olyan fosszíliákat és különböző kőzetrégiségeket, esetleg egy-két ősemberkori cserépedény darabkáit is rejtegethetik magukban, akkor az nyilván úgy is volt. Persze mindezt csak élcelődésből, annál is inkább baráti gúnnyal mondta neki, mikor segített áthurcolni Rick bútorait egyik épületből a másikba, de tagadhatatlanul igaza volt: az épület nem illett a város azon szakaszának látképébe, és nem csak a rozogasága miatt. Stílusában is merőben más volt. Sokkal inkább képzelte volna el London belvárosának épületegyüttesei közé. Oda, ahol semmiféle cicoma, semmi fényűzés nem jellemezte az örökös esőzések áztatta és felpenészedett, fullasztó szmogtól beszürkésedett falakat. És ha már ott tartunk, hogy egyetlen szívmelengető szóval, becézgető szóval nem lehetett illetni szerencsétlen tömböt, meg kell jegyezni, hogy a belső terei se voltak különbek a puritán, igencsak hervasztó külsőtől.
A kedves, régésztekintélynek tartott és akként is viselkedő barát az első néhány hétben, olykor talán még hónapok múltával is igyekezett Rick lelkére beszélni, hogy ne bohóckodjon már, fogja a sátorfáját és olyan lakást keressen, ami méltó hozzá. Olyat, ahol kényelmesen pihenhet, alhat, s nyugodtan letud ülni vacsorázni az asztalhoz… noszogatta és nógatta, hogy keressen egy lakható helyet magának. Nem túl nagyot, pont akkorkát, hogy egymaga eléldegéljen benne úgy, hogy nem megy rá a gatyája. Ami otthonos, és csak az övé, mindenféle kötelezettség és elvárás nélkül. Azt pedig külön kiemelte, hogy legalább nem kellene egész álló nap – persze csak ha ideje engedte – azzal tökölnie, hogy gipszelgesse, kapargassa és vakolgassa a falakat. Rick viszont nem tágított egy percig sem. Nem mondott volna le az újdonsült, még mindig romhalmaz otthonáról, amit pedig se a barátai, se a munkatársai nem voltak képesek megérteni. Fel se tudták fogni, hogy miféle perverz vágyak éltetik őt, miért akarja annyira saját maga két kezűleg megteremteni a tejjel-mézzel folyó Kánaánt? Ő pedig igyekezett minél világosabban elmagyarázni nekik a miérteket: csendes a környék, noha elsőre talán nem túl bizalomgerjesztő, amiért mentes mindenféle luxusvillától, kacsalábon forgó öko apartmancsodáktól, és/vagy hosszan elnyúló sétálóutcáktól, bazárokkal teli kis közöktől. Itt-ott talán több kocsma volt, mint amennyit igényelt volna a környék, és a legnagyobb bolt is csak egy három szobára elegendő sarki üzlet volt a bő kétszázméteres körzetben. Viszont pont elég is volt. Másrészt, soha nem vágyott a fényűzésre és a pompára. Családi hátteréből, nehézsorsú gyerekkorából kiindulva, képes lett volna a jég hátán is megélni három pár zoknival, négy alsógatyával és maximum két váltásgarnitúra ruhával. Ugyan az elmúlt évek alatt – nyilván – magára öltött az elitebb körökben járó-kelő emberek életviteléből valamicskét, s ha tehette, nem adott lejjebb a maximális, még megengedhető luxusból. De köszönte szépen, pasiból volt, ráadásul nem is a finnyásabb, piperkőcebb fajtából. Ami pedig a legfontosabb volt, és az utóbbi időket ez jellemezte: kellett valami, amivel leköthet tea figyelmét. Valami, ami elterelte a gondolatait, amin levezethette a feszültséget anélkül, hogy bárkinek is ártott volna fizikálisan, vagy épp lelkileg. Mert az esze és a szíve se hagyta cserben, tudta, hogy attól még, hogy neki komoly problémái voltak, másnak nem árthatott amolyan „ha nekem szar, neked is legyen az!” felkiáltással. A lakást pedig kedvére rongálhatta, hiszen első körben úgyis az volt a cél nem? Ami régi, rossz, korhadt, szakadt, elnyűtt, eltávolítani, hogy aztán idővel felépítsen valamit. Úgyis lehetett mondani, hogy feszültséglevezetés volt számára az, hogy barkácsolhatott. A munkája az esetek kilencven százalékában, ha épp nem száz százalékában terhelte őt… kellett hát valami hobbi, valamiféle elfoglaltság, aminek segítségével kiszakadhatott a mindennapokból, az örökös irodai vagy éppen terepmunkából. Annál inkább pedig a múltjából, az egy évvel az előtt történtekből, mikor is egészében felfordult az élete.
Újra látva, s pár percnél több időt szentelve Chleora, valahol örült annak, hogy már nem részesei egymás életének. Persze, olykor-olykor elidőzött a gondolattal, hogy „mi lenne, ha…újra együtt lennének, vagy éppen annak idején nem váltak volna el az útjaik?” De belegondolva abba, hogy mennyi mindenen ment keresztül az elmúlt időkben… hogy mennyi minden van a háta mögött, és miféle módon változott az évek leforgása alatt, nem biztos, hogy olyan mérhetetlen büszkeséggel, tartással és daliás, délceg férfiként lenne képes szembenézni a nővel. Tudta jól, hogy már nem az az ember volt, akibe a másik annak idején beleszeretett. Tudta, hogy változott, s nem is jó irányba. Ezt a valakit pedig az istenért se lett volna képes bemutatni Chleonak… nem szívesen zárta volna össze a saját énjét a nővel, hiszen biztos volt benne, hogy hatalmas csalódásban részesítette volna. Alarick pedig mást sem akart mint, hogy az a közel hat év, amit egymás oldalán, egymás oltalmazó, mindent felülmúló szerelmében eltöltöttek, örökkön szép, boldog emlékként éljen a nőben. És benne is.
Erre pedig mikor máskor, ha nem a becsapódás pillanatában jött rá, s még azokban a másodpercekben is, mikor a vékonyka alkarba kapaszkodott, vadul zakatolt az elméje: saját magát nyugtatta, hogy jól cselekedett, mikor nem kérte el Chleo elérhetőségét, vagy pedig nem ígérte meg neki azt, hogy még látni fogják egymást. Az útjaik akkor és ott, végleg elváltak egymástól, ám tökéletes lezárása volt annak, amire boldogan emlékezhettek, ami mindkettejük számára fontos volt.
Pislognia kellett párat, mire kitisztult előtte a kép, és a sötét hajkoronán, meglepetten kamillázó és kicsit talán megrettent tekinteten túl volt képes látni. Nem is értette, hogy a reflexei hogyan voltak képesek még ilyen elalélt, kicsit talán agyamosott állapotában is tökéletesen működni, de talán felesleges volt ezzel foglalkozni, mázlija volt a lánynak. Ellenben vele, aki úgy ácsorgott ott leforrázva jó néhány bödönre való kávéval, mint egy szánni való, nagyra nőtt óvodás. Épp, hogy nem biggyesztette le az ajkait.
- Azt hiszem, hogy ezt a „ki a vétkes” vitát napestig folytathatnánk. És, mivel úriember vagyok, én úgyse engednék... – érces hangja vidáman csendült, s leheletnyit félrebillentett fejjel próbálta megkeresni a lány tekintetét. Nem volt egyszerű dolga a magasságból eredő különbségek- és a közelség miatt, ám nem kellett túl sokáig bűvölni a hölgyeményt, az felpillantott rá – van néhány remek orvos ismerősöm, ha gondolod és igényled, a lelkükre bízhatom, hogy a nagy tohonya testemmel kis híján elgázoltalak, szóval … - szabad kezét a mellkasára simította, így jelezve némán, lelkiismeretesen jár el az ügyben. Szája szegletében bujkáló pimaszkás mosoly persze minden bizonnyal, másról árulkodott – legyenek oly’ kedvesek és prédikálják nem csekély szakértelmüket, ha már olyan busásan meg vannak fizetve. Ha kell írásba is adom csak, hogy ne tudd rám fogni, hogy elmenekülök a felelősség elől. De viccet félretéve, tényleg bocsáss meg – tudta magáról, hogy olyan, mint egy kőfal, akiről lepattannak főleg a szomszédjához hasonlóan aprócska emberek. Ez pedig többek között a magasságának és az edzettségének, pont úgy a jó állókészségének volt köszönhető, amit belé neveltek.
- Mhmmm azt azért nem mondanám – behúzott nyakkal mutatott az egyik ajtó irányába – az a barlangom lassan egy éve. Én vagyok a kopácsoló és dörömbölő „bolygóhollandi”, akire néha-néha rájön a renoválhatnék. Munka miatt amúgy elég keveset tartózkodok itt, talán… ezért is kerültük el egymást idáig. De láthatod – vigyorogva tárta ki a karjait – most két pillanat alatt bepótoltuk az egy éves elmaradást, és izomból letaroltuk egymást – ő persze számos alkalommal látta már a lánykát. Vagy az ablakból, vagy a reggeli futásból hazafelé, mikor befordult a sarkon, ő pedig pont a lépcsőn baktatott felfelé… volt, hogy a sziluettjét, másszor a parfümét érezte az emeleten, ahogy húzta maga után az illatos párát.
- Maradjunk annyiban, hogy mindketten egyaránt bénák voltunk, szóval én jövök neked egy… két kávéval, te pedig kénytelen leszel kiszedni az ingemből ezt a jó nagy foltot, máskülönben szegény kicsi nekem, nem lesz miben vakargassam a tapétát meg a lambériát a falról… szóval? Áll az alku? – tette fel kíváncsian a kérdést. Azt persze nem merte volna bevállalni, hogy beinvitálja őt a lakásba, tekintettel arra, hogy egy talpalatnyi hely nem volt, ahol kényelmesen helyet foglalhattak volna, de ilyen-olyan lehetőségek azért voltak a tarsolyában…

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick
Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick EmptySzomb. 10 Okt. - 1:17


Rick & Lola

Emlékszem a napra, amikor ide költöztem. Miután eladtam a másik lakást, tudtam, hogy olyan helyen akarok nézni egy újabbat ahol sok pénzt félre tudok tenni. De amikor erre a kis lakásra esett a választásom nem teljesen hátsó szándék nélkül. Tisztában voltam azzal, hogy anya is megnézi majd, és ha rájön hol akarok élni a haja is égnek áll majd. Az épület igaz, hogy Manhattan szélén áll, de mégis talán jobban beillene Bronx-ba a roskadozó, omladozó falaival. A lépcsőház belseje sem mutat valami pozitív képet. Az igaz, hogy én a saját lakásomat valamennyire felújítottam. De túl sok kényelmet nem rakhattam és nem is akartam bele rakni. Semmi nagyzolás... csupa általános dolgok. A bútorok is amiket rendeltem nem a fényűzésről árulkodnak, teljesen átlagosak. Éppen törökülésben ültem a földön, arról álmodozva hogyan is fogom berendezni az apró lakás helyiségeit. Igazából nem kellett olyan sokáig agyalnom rajta, hiszen csupán két szobából, egy kis konyhából, egy fürdőszobából és egy nappaliból állt. A mi házunkhoz képest ez a lakás kábé tizenötször bele férne. De valahogy nem tudtam ezzel foglalkozni, a legfontosabb az volt, hogy minél több pénzt félre tudjak rakni. Elvégre apán is kell valakinek segíteni, ha már az anyámnak ez eszébe sem jut. A nagy dörömbölésre azt hittem a bútorszállítók jöttek meg. De ahogy kitártam az ajtót az édesanyám állt ott teljes életnagyságban. Mielőtt behívhattam volna a lakásba már lépte is át a küszöböt. A fintor egész végig tökéletesen sminkelt arcán végig ott játszott.
-Virginia, ennél lejjebb nem is adhattad volna! A kényelmet lecseréled erre? Tudod.... ennél még egy hajléktalan szálló is jobb volna.- szavait hallva először belélegeztem a levegőt, aztán lassan fújtam ki. Próbáltam elszámolni magamban háromig, de csak a kettőig jutottam. Anyám katonás módon járta körbe az apró lakás minden zugát.
-Most komolyan.... mit keresel itt?- értem utol a konyhában végre, de ő nem vett tudomást rólam. Csak magyarázta a saját igazát.- Anya! Elég ebből. Nem érdekel a véleményed. És kénytelen vagyok itt lakni. Mivel te a kisujjadat sem mozdítod apáért! Én mindent megteszek, hogy bebizonyítsam az ártatlanságát és végre itt legyen velünk... vagyis velem. Mert téged teljesen hidegen hagy a férjed... ahogy látom!- célt értem, látom ahogy a düh átkúszik finom vonásain, majd hirtelen elkapja az egyik karom, úgy ránt közelebb magához.
-Hányszor kell még elismételnem, hogy apád önként vállalta a börtönt, meg, hogy kitoloncolják! És hidd el, az a hős... ami él a fejedben apádról nem létezik. Nem olyan kedves fickó, mint hiszed. Minél előbb felébredsz az álomvilágból annál jobb lesz! - olyan hirtelen enged el, hogy majdnem elvesztem az egyensúlyom. Egy csomó minden szalad át az agyamon amit mondhatnék neki.... de felveszem a pókerarcot inkább.
-Sajnos semmivel sem tudlak megkínálni, úgy hogy jobb ha távozol,- sziszegem dühösen, majd ellentmondást nem tűrően irányítom az ajtó felé. Még most sem vagyok képes felfogni hogy mondhat ilyet a férjéről. Persze, tudom én, hogy ez egy lehetőség volt a számára, hiszen elválni csak nehezen tudna apától. Esetleg ha mégis sikerülne.... nem sok pénz maradna a markában, és a tetejében még dolgoznia is kellene. Nem hiszem, hogy emlékeznék rá, hogy valaha igazi, kétkezi munkát végzett volna. Szerintem nem is tudja mi az.
Gondolataimból az riaszt fel, hogy szó szerint neki csapódom valakinek. Le kell szoknom erről, hogy ilyen mélyen elmerülök az emlékeimben, a gondolataimban, különben egyszer tényleg összetöröm magam. Ezért is az anyámat hibáztatom! Meg azt a hülye újságcikket. Ha a standnál nem látom meg, most nem húzom fel magam ennél jobban. Pedig abban a hülye ügyvédi irodában is kétszázhúsz volt a vérnyomásom. Hihetetlen, hogy nem jutok egyről a kettőre. Két éve még csak azt sem tudtam elérni, hogy találjak egy nyavalyás ügyvédet aki szóba állna velem! Nem, hogy egyáltalán foglalkozzon velem.
A fickó erősen tart a karomnál fogva, még hálás is lehetek neki, különben lehet lecsúszom a lépcsőn, bármi ehhez hasonló. Az már csak hab a tortán, hogy nyakon is öntöm a forró kávéval. A minimum az lenne, ha leordítja a fejem, bár ő nem tesz ilyet. Sőt... nagyon kedves velem, pedig a legkevésbé érdemlem ezt. Először a széles mellkassal szemezek, majd csokoládé színű íriszeim lassan emelem fel a magas férfi smaragdzöld lélektükreibe, hogy aztán ott is felejtem. Az alsó ajkamba mélyednek fehér gyöngyfogaim mielőtt hangosan felnevetnék az arckifejezésén. Ahhoz képes, hogy milyen magas meg minden, olyan kisfiúsan elesetten néz most ki.
-Hát ez igazán megtisztelő, de mivel én meg személyiségemből adódóan végtelenül makacs vagyok én sem hagynám magam. Ezért most egyetértek veled, legyen az, hogy mindketten kellő hibásak vagyunk.- kacsintok rá vidáman fel. Férfiasan fanyar parfümjének esszenciája lassan kúszik fel az orrnyergembe a közelségünk köszönhetően. Amikor hirtelen ráébredek, hogy mennyire közel állunk egymáshoz zavartan lépek hátra kettőt.
-Hát valóban egy vérbeli úriemberrel van dolgom. Pedig azt hittem már kihalófélben vagytok,- válaszolom neki tetettet szomorúsággal a hangomban,- de megnyugtató, hogy ez nincs így. - majd felvont szemöldökkel nézem ahogy komoly meggyőződéssel adja elő, hogy milyen felelősségteljes.
-Hát tudod, köszönöm, de erre nincs szükség, ugyan is nekem is van egy pár orvos ismerősöm,- jegyzem meg halál komoly hangon. - Ne aggódj.... azt nem hagynám, ha kiderül, hogy letört egy körmöm jössz egy vacsival.... vagy minimum megnézhetnéd a fürdőszobai csapot, eléggé csöpög. És a szerelő három hete ígérget.... de még nem ért ide.- válaszolom neki félig-meddig viccelődve. Én is próbálkoztam a megjavítással, de hát.... az lett az eredmény, hogy úszott a padló. Szóval kijelenthetem, hogy ilyen érzékkel az ég egyáltalán nem áldott meg. Ha nem akarom, hogy az alsó szomszéd feljöjjön egy kalapáccsal... valamit tennem kell.
-Ne aggódj, egyáltalán nem vagyok haragtartó típus,- küldök felé egy megnyugtató, bájos mosolyt. Majd újból meglepetésében a homloka közepéig szalad az egyik szemöldöke. Ejhha! Ez azért tényleg elég durva.
-Hát öhm... erre nem tudok mit mondani, most nem tudom, hogy hülyének kellene-e éreznem magam. De egy éve itt laksz és nem is találkoztunk? Óh.... hát néha eszembe is jutott csendháborításért rendőrt hívni. De aztán a volt lakótársam elég sok rockmaraton bulit tartott... így nem éreztem jogosnak,- vigyorgok rá. - Talán csak nem orvos vagy?- ragyognak fel sötét íriszeim amikor a munkáját említi. Azok sem tartózkodnak túl sokat otthon. - És micsoda véletlen volt!- vigyorgok vissza rá.
-Egyezünk ki ebben!- mosolygok rá újfent,- benne vagyok. De akkor te csinálnád a kávét? Csak mert egy koffeinfüggővel van dolgot, és eléggé kritikus vagyok ebben a kérdés. Van egy ajánlatom a számodra: te megnézed a csapomat, én pedig addig főzök kávét, és utána ígérem ki is mosom az ingedet, hogy lásd milyen jó fej vagyok még padlót takarítani is segítek benne,- mondom komor arccal,- jajj és még bunkó is vagyok: Virginia Doloresnek hívnak,- szándékosan nem ejtem a vezetéknevemet ki,- de mindenki csak Lolának hív,- nyújtom felé az apró tenyerem.

credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick
Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick EmptyVas. 1 Nov. - 19:07

Virginia and Alarick
Az ember tele van töredékes, nem teljes értékű kapcsolatokkal a hétköznapi élet ezernyi színterén. Lehet ez munka, üzlet, barátság, flört, a szomszéd lakó, akármi, ebben mind van valamennyi szerepjátszás.



Talán akkor ébredt rá arra, hogy Chleo mit is jelentett számára, hogy mekkora szerelem gyúlt lángra benne azzal, hogy az élete részese lett és életében először igazán odaajándékozta egy embernek a szívét, mikor elveszítette… Tagadhatatlanul imádta őt mindig, és mindenkor. A csibészes, pimaszkás kis félmosolyát, mikor reggelente megjelent a szoba ajtajában, rajta Rick hatalmas, sátorként lógó ingjében, amit valahonnan az ágy mellől kanalazott fel, miután egymásba gabalyodva, valamikor az éjszaka közepén beborultak a dunyhaszerű paplantömeg közé. Imádta a kócos, rendszerint háta közepéig érő hullámos, sötétbarna hajtincseit… azt, ahogy kacéran pillantgatott felé, miközben játékosan piszkálta az ajtófélfát, és reggelire invitálta. Rajongott azért a csepp nőért és a törékenységét meghazudtoló hatalmas erőét, akarásért és kitartásért, ami belé szorult. Picinek tűnt és gyámoltalannak. Olyannak, akit egy férfi óvni akart a leggyengébb szellőtől is. Olyan, aki irányában akaratlanul is védelmező válik egy normális, erős férfiből. Imádott a kimerítő napok végén lehuppanni az elnyűtt szivacsú, de Chleo által gondosan válogatott huzatokkal borított kanapéra, ahova őt is magával húzta, s együtt szenderültek álomba egy előzetesen kiválasztott filmen. Mert ez is a napjaik rutinjának számított: gondosan kimazsolázni egy filmet a sok millió közül amin elalhattak, mígnem, ha már a lejátszó márkajelzése ugrált az elsötétült képernyőn, együtt ballagtak át a hálószobába.
Mindketten tudták, hogy a munka éltette Alaricket igazán. Az, ha tehetett a közért. Ha életeket menthetett, és mindenek felett hasznos tagja lehetett a társadalomnak… akkor és ott, nyolc évvel azelőtt, a lánynak el kellett engednie őt. Tanulnia kellett még. Megélni, átélni, elfogadni és végrehajtani bizonyos dolgokat. Elfogadni, hogy ő maga olyan, amilyen. Ám ez még nem jelentette azt, hogy a maga módján nem siratta és gyászolta meg az elválást. Hiányzott neki minden egyes együtt töltött pillanat. A közös nagy bevásárlások. A folyamatos hiszti, „melyik ruhát vegyem fel? Nincs egy göncöm se!” ha moziba, étterembe vagy más-más eseményre igyekeztek. A közös zuhanyzások, elalvások és ébredések. A fáradt, csipás reggelek és vele együtt a kedves, bensőséges összebújások egy-egy taknyos, őszi délutánon, mikor az út menti narancsos falevelek sokasával hullottak alá a pocsolyákkal tarkított járdára.
Ezekből az időkből aligha maradt számára valami a puszta, kézzel foghatatlan, de elméjében és lelkében is oly élénken élő emlékképekből. A közös lakás már másnak volt az otthona. A jól bejáratott házi papucsok is a szemetesben végezték, a közös fotók, képek a falakról valahol a bedobozolt holmik legaljára süllyedtek, mintha csak örökkön a feledés homályába akarta volna taszítani azokat. És talán így is volt, hiszen be kellett vallania, hiányzott mind az, ami akkor volt. Mind az, AKI akkor volt, mikor a nő mellett lehetett, s ennek keserve, mindent elnyomó érzése az újonnan viszontlátással csak felerősödött benne. Mindig is egy megingathatatlan kősziklának tartották őt, s Rick el is hitte, hogy valóban az. Ám ez piszkosul messze állt a valóságtól, miszerint sebezhetőbb és kiszolgáltatottabb volt ő annál, mint gondolta. Főleg azon ominózus eset óta, hogy a barátja, a fogadott fivére elárulta.
A szomszéd játékossága és a kacérsága, ami valószínűleg neki se tűnt fel, széles vigyort érdemelt, amit nem volt képes levakarni az arcáról. Szórakoztatta és, ha valamit, hát azt sikerült elérni a furcsa találkozással, hogyha csak egy kis ideig is, de megfeledkezett a korábbiakról.
- Ez is bizonyítja, hogy ténylegesen kihalófélben vagyunk… - mutatott rá – mert ezek szerint nem találkozol túl sokkal, ami a mai világban azért nem meglepő – Alarick a maga módján régivágású férfi volt. Olyan, aki randevúzni vitte a kiszemelt hölgyet, nem pedig első találkozás alkalmával az ágyba, noha nyilvánvalóan erre is fel lehetett hozni példákat. Ám az egy vagy néhány estés „numera” nem összekeverendő az „érdekelsz engem” randevúkkal. Neveltetéséből eredően, tisztelte a gyengébb nemet, és ha valami, hát a hímsovinizmus piszkosul messze állt tőle. Néha olybá tűnt, a fogalmával se volt tökéletesen tisztában. Ő aztán nem tett különbséget női vagy férfi ügynök között, hiszen egyformán lehetett jó egyik és a másik, és pont így, az élet legtöbb területén mindketten tökéletesen, ugyan úgy képesek voltak megállni a helyüket. Példának okáért, suhanc taknyos korában mikor először járőr autóba ült, egy rangidős rendőrtiszt volt a társa, s jelen állás szerint is a csapatuk egyik jeles képviselőjét, egy ügynök nőt, ő maga invitált a csapatukba. A munkán túlmenően pedig imádta, szerette őket a tenyerükön hordozni… úgy, ahogy egy nőt illett. Mert ez a jókora, olykor szigorú tekintetű melák, maga volt a megtestesült gyengédség.
- Ijesztően jó barkácskészletet sikerült szerválnom, szóval ilyen-olyan módon, de biztosan helyre kalapálnám azt a csapot. De ehhez nem is kell, hogy bántódásod essen, hajad szála görbüljön, csak egy… - tárta szét a karjait, mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna a soron következő kijelentése - egyszerű kérés, és már ott is vagyok. Lehet nekem is érdekem, mielőtt rám omlana egy kellemes kis csőtörés miatt a plafon – csibészesen vigyorgott, és a vállát vonta – mindkettőnk érdeke, azt hiszem – „bár a saját magam lakásának karbantartása tekintetében lennék ilyen lelkes”- tette hozzá gondolatban.
- Rá se ránts, nem vagyok egy feltűnő jelenség… a folyamatos kopácsolást leszámítva, persze - ami azért koránt sem volt igaz, de tagadhatatlanul jobb szeretett „eltűnni” a kíváncsi tekintetek elől. Másrészt tényleg ritkán fordult meg azokban az időkben a ház bármely pontján is, mikor a többiek aktívkodtak - Ehm, nem – nevetett – anyám szerette volna, ha az lennék, de legalábbis szóba jött volna, mert szerinte minden esélyem meg lett volna, hogy orvosira járjak, de… nem az én világom. Máshogy veszem ki a részem az emberek megmentésében. Persze – javította magát szinte azonnal - tagadhatatlan, hogy hihetetlen precizitással szedek ki golyókat az emberekből, vagy öltöm össze a vágásokat és ezeket a golyó ütötte sebeket, de… sok orvos még a több éves „szakavatottságom” ellenére is azt mondaná, hogy „hentes munka” – arra persze nem tért ki pontosabban, hogy akkor mégis miféle ő, mi az amivel a kenyerét keresi, hiszen ezt a témát mindennek gondolta, de nem „küszöbtémának”.
- Hát, a koffeinfüggőség nálam is igaz, annyi különbséggel, hogy én nem kritizálok. Mindent is megiszok, ami kávénak nevezhető, és ébren tart. Még akkor is, ha ez javarészt csak placebo – rémes mértékben volt képes kávét fogyasztani, talán ezért se volt meglepő, hogy olykor természetesen hatástalanok voltak. Ha elalvás előtt magába döntött volna egy kancsó feketét, akkor is elaludt volna, amennyiben nem ébresztették volna őt lidérces rémálmok.
- Mármint az ingemben segítesz feltörölni? Nem tudom, szerintem nem férünk bele ketten – pimaszkodott, hiszen az, ahogy a lány fogalmazott, ténylegesen kétértelműnek bizonyult. Végezetül mosolyogva, őszinte pillantással fogadta el a felé nyújtott apró kezet – hát, Virginia… Alarick Ryan vagyok az alattad lévő, idegesítő, kalapáló szomszéd. A Rickre hallgatok, első körben. Örülök a találkozásnak, és így a kávé ajánlatának is. Azt hiszem, hogy pont kifogytam belőle… ezt bedobom – mutatott a mellettük lévő ajtóra - hozom azt az első osztályú szerszámos ládát, és mehetünk is.
És ahogy ígérte, a korábban beszerzett kellékek a lakásának előterébe kerültek, hanyagul dőlve el a fal mellett. Belecsimpaszkodott a szerszámos ládába, s már húzta is be maga mögött az ajtót, hogy társuljon a lányhoz - csak utánad.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick
Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick EmptyCsüt. 26 Nov. - 18:19


Rick & Lola

Ami igaz, az egyedül élés nem olyan könnyű. Plán, ha nem találsz hozzá lakótársat. Nos én próbálkoztam. Először milyen boldog voltam, hogy az első nap már akadt is jelentkező. Oké, a csaj elég furán nézett ki az élénk rózsaszín hajával, az erős sminkjével és a... füves cigijével. De hát én nem ítélkezem senki felett! Úgy gondoltam adok neki egy esélyt, meg így könnyebben is tudok pénzt spórolni, ha felezzük a költségeket. Nos hát pár hétig még működött is a mi kis szerződésünk. Az alapszabályokat lefektettük. Nos, nem volt túl sok, igazából csupán egy. Annyi kérésem volt, hogy ne bömböltesse a lakók miatt a metál rockot, illetve, hogy ne rendezzen random bulikat, és a legfontosabb, ha cigizni akar ne a lakásba tegye. Azt hittem megértette, Első pár alkalommal még kávét is hozott nekem, szóval meglágyult a szívem. Naivan már abban reménykedtem, hogy talán barátok is lehetünk. De ez is hiú ábrándnak bizonyult. Pláne, mikor egymás után értem haza arra, hogy rögtönzött bulikat tartott kétes kinézetű alakoknak. Arról nem is beszélve, hogy a lakás bűzlött a fűtől és ki tudja milyen drogoktól. Meg aztán rajta is kaptam párszor, hogy kölcsön veszi a ruháim. A biztosítékot akkor vágta ki, mikor a rúzsomat is elkezdte használni. Azét van egy íratlan szabály köztünk, ők között. Még ha lánytesód van oké, hogy kölcsönveszi a szoknyád, vagy a fehér inged. De idegenek között nem, pláne nem a sminkcuccod. A rúzs és a fehérnemű olyan, amit másnak nem adsz kölcsön és nem is veszel kölcsön. Így hát kénytelen voltam kiadni az útját. De most sajnos ugyan ott tartok, mint amikor megvettem a lakást. Egy próbaként azért az egyetemen kiraktam egy hirdetést, meg a kávézóba betért törzsvendégeknek is említettem. Ami azt illeti szerencsém is lett, legalábbis azt illetően, hogy valakivel lebeszéltem egy “randit” holnaputánra. Mondjuk csak telefonon beszéltem a lánnyal. De ha nem akarja a rúzsom használni, akkor én már boldog leszek.
Jólesett végre nem a szüleim körül gondolkodni, hogy a többi problémáról már ne is beszéljek. A szomszéd férfi játékossága még tetszett is. Habár én mindenkivel ilyen közvetlen és barátságos vagyok. Anyám szerint még naiv is a tetejében. Szerinte egy hónap után haza szököm, de ugye két éve élek már itt. Úgy, hogy nagyon is büszke vagyok magamra, amiért még nem rohantam haza. Hát amíg apa nem tér vissza hozzánk, addig nem is fogok. Nem vagyok hajlandó az anyámmal egy levegőt szívni. Főleg mert nem akarok, hogy hazugságokkal traktáljon apáról.
-Nos, ezzel csak egyet tudok érteni. Igazából rajtad kívül még egy férfit ismerek, aki úriember tulajdonságokkal rendelkezik. De be kell vallanom, hogy ő az apám, úgy hogy asszem ez nem számít,- küldök felé egy ragyogó mosolyt. Bár apa említésénél egy leheletnyi sötét árny kúszik át az arcomon, de hamar rendezem a vonásaim. Anyám hiába mondja, hogy apu nem az akinek gondolom. Mondja azt valaki, hogy a beteg apa helyett elvállal hosszú éveket a börtönben, ráadásul úgy, hogy egy másik országba toloncolták. Hát ha ő nem egy jó ember, akkor nem tudom, hogy ki az. Anyámnak vagy téveszméi vannak, vagy csak félrebeszél. De az is lehet, hogy nagyapa vagyona elvette az eszét. Vagyis ami maradt. Vaskarmokkal kapaszkodik az utolsó centbe is, mert hát ő a jóléthez lett szokva, pláne apa oldalán. Elképzelni sem tudja milyen lehet a másik oldalon. Mondjuk amíg nem költöztem el otthonról én se tudtam. De elegem lett, abból ahogy anya viselkedett apával szemben. Tiszteletlen volt.Pedig apa nem ezt érdemli, hanem hogy foggal-körömmel bizonyítsuk be, hogy ártatlan. Mert érzem, hogy az, csak én meg abszolút tehetetlen vagyok. Túl kicsi, úgy meg főleg, hogy anyám mindig keresztbe tesz, amikor tud. Lehetősége meg aztán mindig akad, és ki is használja ezt rendesen.
-Wow! Azt hiszem te leszel a kedvenc szomszédom,- kacsintok rá pajkosan. Először mondjuk nem gondoltam teljesen komolyan, de most már igen. Így egy kis pénzt megspórolok, bár valamennyi összeget biztos felajánlok neki. Nem várom el ingyen. Az sem mellékes, hogy remek kávét kap, Virginia specialitását, ami azt illeti. A kávézóban azt mondták ne kísérletezzek, de engem érdekelnek ezek a dolgok is. Szeretek mindent megtanulni és megtapasztalni. Miért olyan nagy baj ez?
-Lehet. De tegyük fel, hogy most nem megyek neked, mint egy tank, és nem varázsollak el a bájos mosolyommal, rád omlik a plafon. Alighanem a minimum az lenne, ha eltörnéd a bokám!- mondom teljesen komoly hangon, de a mondatom végére elnevetem magam,- a lényeg, hogy ilyen segítőkész vagy. Teljesen meghatódom. Igazából igen, igazad van. A jó szomszédi viszony úgy kívánja, hogy segíts, és akkor nem kell beperelned mert veszélyeztetem az életed.- jegyzem meg egy őszinte, hálás mosoly kíséretében.
-Hát ja, nem is... kivéve a magasságod,- jegyzem meg viccelődve ahogy felpillantok a fűzöld íriszeibe. -De ez azért lehet mert igazából én sem nagyon járok el, csak dolgozni, meg az egyetemre. - magyarázom neki. Hát ja, a barátaim szerint olyan vagyok, mint egy csiga aki folyton bebújik a házába. Mármint az újabbak szerint, mert hogy a régiek közül senki sem áll szóba velem. Sznob libák. Pont mint én voltam. De most már se gazdag, se sznob nem vagyok.
Felvonom az egyik szemöldököm a szavai hallatán, de az feltűnik, hogy azt még sem említi, hogy mivel keresi meg a kenyerét. Én pedig elég kíváncsi ember vagyok, de nem bunkó, és nem tolakodó. Észreveszem, hogy ez nem tartozik rám, így nem is firtatom tovább.
-Óh az igen, a lényeg, hogy szered amit csinálsz. És ha eközben embereket mentesz meg, akkor annál szebb hivatás nem is létezhet, úgy gondolom. Nem mellesleg majd pár év múlva amikor még szóba állsz velem meglessem, milyen hentes munkát is végzel. -jegyzem meg bizakodva, célozva rá, hogy talán egyszer belőlem is orvos lesz. Bár ezt nem mondom ki célzottan, addig még sok mindent kell megtanulnom. De mindenek előtt sok mindenkit kell bepelenkáznom a kórházban. Szerintem a gyakornokok kapják a legkoszosabb, undorítóbb munkákat a kórházban. Még az ápolók is jobbat végeznek. De ha túlélem ezt a két évet akkor végre tovább léphetek a ranglétrán. Feltéve, ha addig nem bukok ki a Columbiáról...
-Ezt szomorúan, hallom , de híd el az én kávém után lehet nem vágysz majd ilyen utánzatra,- mondom neki megjátszott nagyképűséggel, nem is értem az embereket. Én azt a műanyag kávénak csúfolt valamit sosem innám meg. Erre mindig megismerek olyan embereket akik meg igen, az fogja megmérgezni őket. Ebben biztos vagyok....
Majd egy pillanatra zavartan pillantok fel rá, amikor hirtelen leesik, hogy mit is mondtam, és hogy ő hogyan értelmezte. Bár... ezt nem is lehet máshogyan, csak így.
-Izé... ja, hogy te még fel akarod venni azt az inget? Azt hittem azzal akarsz padlót törölni,- próbálom egy bárgyú vigyorral leplezni a zavarom. Mert hogy semmi ilyenféle gondolatom nem volt. Mindig sikerül kínos helyzetbe hoznom magam, még annál is kínosabba, hogy neki megyek és leforrázom.
-Nos Rick, részemről az öröm és a szerencse, ha eddig idegesítő voltál is, most már az első helyen leszel. Közvetlenül a földszinti szomszéd, James bácsi után, aki mindenáron kísérgetni akar,- vigyorgom el magam, majd alig láthatóan bólintok. Megvárom amíg visszaér, majd elindulok felfelé a lépcsőn.
-Először is elnézést kérek, ha rendetlenség lesz, de nem számítottam vendégre,- jegyzem meg ahogy oda érek a bejárati ajtóhoz. Az időközben elő keresett kulccsal már nyitom is ki a zárakat, majd belépek.
-Kérlek érezd magad otthon a Guerrero-rezidencián. Kérlek ne nézz körbe,- indulok el az apró lakásban, az újságot a konyhapult egy sarkára dobom. Később el akarom olvasni az újabb hazugságot amit terjesztenek apámról.
-Nos a fürdőszoba erre van,- intek egy ajtóra, majd be is nyitok, a helyiség apró, tengerkék csempékkel diszítve a falon, egy apró sarokkád, egy mosdó a másik sarokban, és egy wc.
-A probléma szerintem valahol ott lehet, vagyis nem értek hozzá... de izé, ott csöpög durván. Esetleg hozzak valami rongyot vagy nem is tudom...?- tanácstalanul pillantok fel rá, majd helyett cserélve arrébb megyek, hogy jobban elférjen.

credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick
Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Virginia & Crystal ~ The newcomer
»  Iris &Virginia
» One day trip in Virginia
» The new neighbor // Sonny & Vivi
» Nikoletta&Darren-Neighbor in trouble

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: