New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 55 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 55 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:26-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 00:55-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:53-kor
Joseph Brewster
tollából
Ma 00:52-kor
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:04-kor
Lora Spencer
tollából
Tegnap 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 20:59-kor
Meghan Montilio
tollából
Tegnap 20:51-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Stephanie Howell
TémanyitásStephanie Howell
Stephanie Howell EmptySzer. Május 06 2020, 18:57
Stephanie Howell

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Stephanie Howell
Becenevek:
Steph, édesapám mindig 'Stevie'-nek becézett
Születési hely, idő:
Rochester/NY állam, 1984. szeptember 9.
Kor:
35
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
vonzom az idiótákat, amúgy pedig férfiakat szeretem
Családi állapot:
hajadon
Csoport:
munkások
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
University of Rochester (végzett)
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
recepciós
Ha dolgozik//Munkahely:
Manhattan Dental Health, PLLC
Hobbi:
utazás/túrakalandok/tájfotózás, hűtőmágnesek és könyvek gyűjtése, zenék dúdolgatása otthon/munkában/mindenhol
Play by:
Minka Kelly

Jellem
Ide jön a jellem, ami lehet novellaszerű, avagy jellemzés, de írhatod pontokba szedve is, halszálkásan, képekkel illusztrálva, ábécé sorrendbe rendezve vagy ahogy szeretnéd. Utóbbi alatt értjük mondjuk azt, hogy minden egyes betűhöz írsz egy szót és elmondod, hogy miért éppen azt, de ezt a neved betűivel elkészítheted. A pontokba szedéshez csupán ötletadónak néhány szempont: pozitív illetve negatív tulajdonságok; hobbi; dolgok, amiket szeret/nem szeret; meghatározó pillanatok az életéből; példakép; kedvenc helyszíne; dolgok, amik mindig nála vannak; bakancslista; becenevek; elvei; mottó; ami zavar; amire büszke; mások véleménye stb stb stb. Viszont igyekezzetek minél jobban bemutatni a karaktert, és ne csupán egy rövid felsorolással letudni ezt a részt.

Múlt

A hűtő ajtaját kinyitom, szép lassan végigfut rajtam a hideg, ami belőle érződik. Kiveszem a tejet, aztán a kedvenc 'I love Grand Canyon' feliratú, királykék bögrébe öntök a dobozból, amit visszateszek rögtön. Belekortyoltam a bögrébe, azután a faliórára tekintek. 03:25. Még aludhatnék.
Nyugtalanul ébredtem fel. Nem emlékszem, mi volt az álom, annyi biztos, hogy elég volt ahhoz, hogy ne bírjak rendesen aludni. A konyhapultnak dőlök, morfondírozva. A kék bögrémet szorítva fogom, eszembe jut az, amikor a Rochester-i családi házunk leégett teljesen... Engem vitt ki először, én pedig egy plüsskutyát szorítottam akkor magamhoz. Ő benn ragadt, miközben anyát próbálta kihúzni, sikertelenül. A tűzoltóság kihozta őket, apa túlélte, anya tíz nap után halt meg az intenzív osztályon. Testének negyven százaléka megégett. Apának csak a keze, de azt rendbe tudták hozni. Rövidzárlat okozta a tüzet, mondta a tűzoltó, aki sokat beszélt velem akkoriban. Most is felhív néha. Vagy én őt. Minden év augusztus utolsó szombatján találkozunk Rochester-ben a tűzoltóságon. Az évforduló környékén. Ha ő és bajtársai nincsenek, árvává váltam voltam. Apa mai napig ott él, egy kisebb lakóházban. Fociedző a helyi ificsapatban. Imádják őt a gyerekek.
Nem telik gyorsan az idő, viszont már nem vagyok álmos. Behuppanok a tévé elé, valami hírcsatornára kapcsolok, de nem érdekel túlságosan. Ugyan, biztosan akad valami érdekes hír is közöttük, nekem valahogy egyelőre nem vonzza a figyelmem. Épp szundikáltam, lehetett már vagy fél öt körül az idő, amikor ajtócsengőt nyomja valaki. Most? Ilyenkor, komolyan?
- Te? Tudod... hány óra van ilyenkor? - morogtam egy régi ismerősre, akivel ritkán találkozom, mindig máskor dolgozik, nincs kötött munkaideje, mint nekem.
- Nem akartalak felébreszteni. Vagy nem is aludtál? Bemehetek? Kérlek! - kérlelt, bár először nem igazán volt ínyemre, hiszen legutóbbi találkozásunkkor összevitáztunk, nem kicsit.
- Gyere! - mutattam befelé, mielőtt a kotnyelesek csoportvezető nénije kiles a kulcslyukon szemben, mi a franc van itt hajnalban. - Kérsz valamit esetleg? Igazából most csak tejjel szolgálhatok - muszáj voltam ezt bevetni, hogy kicsit nevessek már én, de minden van, amit ő is szeret.
- Kakaósan kérem! - mosolygósan kiáltott fel, pedig amúgy nincs rendben vele valami.
- Mi az nálad? - kérdeztem rá a nála lévő jegyzettömbre vagy ilyesmire, aztán hűtőből vettem ki részére egy üveg sört, én nem iszom, pár óra és megyek dolgozni. - Én nem iszom most veled, ne haragudj, mennem kell dolgozni hamarosan - magyaráztam ki magam, pedig nem volt rá szükség.
- Á, hogy ez? - elrakta előlem a kabátzsebébe, valami fontos lehet, de úgy látom, nem szabad megmutatnia vagy nem akarja. - Tudtam, hogy tudod, hogy ez fog jólesni. Köszönöm! - én pedig az igazán nincs mit helyett csak mosolyogtam rá. - Jó, oké, a nézésed az elárulja, hogy tudni akarsz erről a noteszről. Beleolvashatsz, de! Nem fogsz belefolyni, rendben? - ígértette meg velem, én pedig igenlően bólintottam.
Én? Á, dehogy. Soha. Semmibe! Ami nem túl érdekes, az nem is érdekel. Mint a tévés hírek. Van bennem egy kis Hercule Poirot, csinosítva Ms. Marple asszonysággal, és egy kis Nancy Drew-val kontrázva.
Ahogy beleolvastam, valahogy eszembe juttatta a tűzesetet... Konkrétan ugyanaz, csak regénybe fojtva. Vagy novellába. Vagy forgatókönyvként. Meséltem neki ezekről, de ennyire mélységesen sosem. Kirázott a hideg.
- Ez ugye nem kerül nyilvánosságra? Miért ez a téma iránt vagy ennyire felpörögve? Nem elég belőle? - kezdtem el kissé keményebb hangnemre váltani. - Nem elégít ki a saját munkád? Menj el, most! - az ajtó felé mentem, hogy kinyissam az ajtót, és szó nélkül elsétált előttem, mikor elém ért, kivettem kezéből a noteszt, aztán becsptam ajtót háta mögött. Hogy lehet valaki ilyen? Miért ásta bele magát egyáltalán? Azt hiszi, hogy nem volt véletlen? Én lezártam az életem azon szakaszát. Nem akarok rendőrösdit játszani. Ebben nem. Ez nekem sok lenne.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Stephanie Howell
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Stephanie Jenkins
» Stephanie Nowak
» Rosie & Stephanie
» Stephanie Lisa Monroe

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: