New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Brisea Rossi
tollából
Ma 14:57-kor
Rafaela Garza
tollából
Ma 14:51-kor
Rowan W. Mills
tollából
Ma 14:45-kor
Joe Weaver
tollából
Ma 14:41-kor
Rowan W. Mills
tollából
Ma 14:09-kor
Joe Weaver
tollából
Ma 13:43-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 12:25-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 11:52-kor
Lucifer D. Melgren
tollából
Ma 11:26-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Lena & Skylar - Three years ago
TémanyitásLena & Skylar - Three years ago
Lena & Skylar - Three years ago EmptyHétf. 25 Feb. - 16:49
Lena & Skylar


3 évvel ezelőtt

Szar napom van, mint általában mindig. Kicsapással fenyegetőznek a suliban… nem tetszett a stílusom számukra. Hát nyaljanak sót. Ha ezt a bátyám megtudja… jobb ha nem tudja meg. Bele kéne húznom ebbe az egészbe, de ha egyszer ezer meg egy dolgom akad… a tanulás helyett, igen. Pedig magamnak tanulok igen és meg kellene szereznem a bizonyítványomat. Utána meg elkellene mennem sürgősen melózni, hogy pénzt szerezhessek… anyám szerint keresnem kéne még valamit amit tanulhatnák. Még mit nem. Unalmas. Nekem pénz kell, hogy megvegyek magamnak mindent. Hogy saját házat vehessek valahol távol a családtól. Na jó, ez így erős volt. Szeretem a családomat. Csak ne akarják megválasztani az utamat. Azt majd én megoldom. Colton is maga teremtette meg az útját, nekem miért nem engedik meg? Valamit hamar ki kell találnom, hogy se a bátyám se pedig a családom többi tagja ne akaszkodjon rám. Keresni fogok majd munkát, de nem most, hiszen úgyis hamar betelnek, de lehet nem leszek szimpatikus senkinek sem.
A hétfői nap mindennél rosszabb, főleg mert korán kell kelni, főleg ez a nulladik óra a suliban… osztályfőnöki… korán van még és már 2 adag kávén is túl vagyok. Reggel 06:15-öt mutat a telefonom órája. Ásítások nyomják el a telefonomból szóló zenét, miközben a buszról szálltam le. Azzal könnyebb a városban való közlekedés, hamarabb a sulim közelében vagyok, a bátyámnak sem kell cipelnie a seggem. Nem mintha nehezére esne, de néha hagynom kell pihenni reggel 8-ig, nem? Feltéve ha nem a korai műszakjában van épp. A novembert szerintem nem sokan szeretik. A napok rövidülnek, az éjszakák hosszabbodnak, hideg van, meg állandóan esik, én legalábbis így érzem.
Nem szeretem a novembert. Az egész napnak egyetlen szépsége van csak, mára már nincs semmi más dolgom. Haza kell érjek a suliból és kész. Nincs semmi, ami érdekelni tudjon. Elmegyek Toma-ékhoz és csapunk egy fergeteges bulit… sör és egyéb pia nélkül.
Elgondolkodva lépkedek az iskola felé, fekete bakancsaim orrát nézve az esővizes flaszteren. Szerencsére már elállt, de a szél még mindig fúj, és a tél leheletét hozza magával. Lassan vastagabb ruhákat kell vennem, az ember lánya nem mászkál egy szál pólóban meg bőrdzsekiben.
Nem számítok a férfire, aki elém lép és leszólít, így hökkenten torpanok meg.
Óvatlanság! Egy ilyen és kicsinálhatnak, de komolyan és végleg. Nem lehet ilyenekben megbízni, még akkor sem, ha csak cigarettát és időt kérnek… hülye az, ki megáll egy ilyennek. Pár lépés tovább és már látok is egy ilyen áldozatot. Nem mondták még a szülei, hogy ne álljon szóba idegenekkel? Egy hölgyeményt ketten is körül állják, méregetik, mint a húst szokták. Menni akarok tovább, tudom hogy mennem kéne, de mégis megállok…
- Hé majmok! Rendőrség! - mutatok arra, merre épp haladnék, ők meg felém néznek mérgesen, de tényleg megjelenik egy rendőrautó és így faképnél is hagytak minket. A bátyámért megy, ismerem a rendszámot, így azt hiszem ezt hívják marha nagy szerencsének.
- Jól vagy? Nem okoztak benned károkat ezek a disznók? - lépek a nőhöz, meg felkapom az elhagyatott női táskát is a földről és neki nyújtom.
- Még itt vannak a közelben, elkísérjelek? - érdeklődőm, miközben végig mérem tetőtől talpig őt. Van időm mindenre, kicsit kések majd, de leszarom. Napi jócselekedetem meglesz.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Lena & Skylar - Three years ago
Lena & Skylar - Three years ago EmptySzer. 6 Márc. - 23:05


Skylar & Lena

2016.
Izgatottan szedem össze a legszükségesebb cuccaimat az újonnan kivett lakásomban. Kár a saját lakásomnak hívni, hiszen nagyjából három hétre van elég pénzem kifizetni a lakbért, utána pedig már nem lesz az enyém. Csak volt lakásomként fogom maximum emlegetni, ha valaha is eszembe jut ez a mindössze két helyiségből álló koszfészek. A padlón vastagon áll a por, a mosogató, a csap tiszta vízkő, az ablakokat nem lehet kinyitni, úgy be vannak ragadva. A tűzhelyet be sem merem kapcsolni, a sütőt inkább csukva hagyom. A fürdőszoba sem tűnik túlságosan higiénikusnak. Azt hiszem, vennem kell egy papucsot a zuhanyzáshoz. De egy gumikesztyű sem árthat, ha bármihez hozzá akarnék érni. Az első sokk az volt, amikor megnyitottam a vizet, tiszta víz helyett pedig valami büdös, barna lé folyt. Gyomorforgatóan undorító volt. A főbérlő szintúgy hagy maga után némi kivetnivalót. Pörköltszaftos pólója és kamionos dekoltázsa – avagy másnéven far Grand Canyon – mély benyomást tett bennem. Stílusa és modora visszataszító és kellemetlen volt. Kedvesnek cseppet sem mondható a Douglas névre hallgató, szélesebb, mint magasabb férfi. Nagy elvárásaim voltak New Yorkkal szemben, hiszen mégis csak a Nagy Almáról van szó, a városról, ami sosem alszik, ami kulturálisan, társadalmilag és minden tekintetben a világ legsokszínűbb helye. Valószínűleg ez így is van, csak én vagyok olyan peches – meg csóró –, hogy ilyen helyzetben találtam magamat. De a város és az új élet iránti lelkesedésemet ez sem tudja elvenni. Táskámba bepakolok mindent, ami fontos lehet, nagy nehezen bezárom magam mögött az ajtót, amit nagyjából hatodik próbálkozásra sikerült becsuknom csak. A zárat le kéne cserélni. Ki tudja, talán még a zárt ajtót is simán kinyitja valaki. Nem tűnik túl biztonságosnak, de nincs mit tenni, egyszer élünk.
Egyik lábamat a másik után szedve hagyom el a lépcsőházat. Az ajtón kilépve ámuldozva nézek körül. Minden hatalmas, zajos, élettel teli, színes. Az emberek többsége mosolyog az utcán, nevetgélnek, jókedvűen beszélgetnek. A jókedvük rám is átragad, nagy lelkesedéssel indulok meg... valamerre. Igazából fogalmam sincs, merre vagyok arccal. Ez a második napom a városban, egyelőre leginkább felfedezek. Zsebemből előveszem a telefont, a technológiának köszönhetően megnyitom rajta a térképet. Próbálom betájolni magam, nagyjából sikerül is, de igazság szerint nincs konkrét célom. Összehúzom magamon a dzsekimet, amikor a hideg szél hirtelen megcsap. Nemrég még eshetett az eső a járdán és az úttesten díszelgő tócsákból ítélve.
Nem kell sokat sétálnom, pár perce lehet csak nagyjából úton, amikor egy férfi lép elém. Spanyolul magyaráz valamit, viszont a spanyoltudásom igencsak minimális. Hamar leesik neki, hogy nem beszélünk egy nyelvet, mire angolra vált. Útbaigazítást kér, de igazság szerint én sem tudom, merre vagyok. Elutasító válaszom nem tetszik neki. A válla fölött hátranézve int a társának, így már ketten magasodnak fölém. Kétlem, hogy valóban eltévedtek volna. Ez maximum egy ürügy lehet, amivel leszólítanak turistának látszó gyanútlan járókelőket. Az egyik letépi a vállamról a táskámat és kutakodni kezd benne. Mikor utána nyúlok, a másik egyből elkapja a karomat. Erősen szorít, ezzel megakadályozva, hogy bármit is tegyek. Felszisszenek a fájdalomtól, de hamar enged a szorításon, amikor egy női hang kiált rájuk eégszen közelről. A két fickó arcára azonnal kiül a pánik a rendőrség szó hallatán. Valószínűleg nem egyszer meggyűlt már a bajuk a hatóságokkal. Azonnal lelécelnek, a átskám pedig a földön köt ki. Nem volt idejük semmit sem kivenni belőle szerencsére. Meglepetten pillantok a fiatal lányra.
- Ömm, igen – válaszolom határozatlanul. – Köszönöm. – Elveszem a felém nyújtott táskát. Nem csak a táskára értem, hanem a közbelépésére. Ha ő nem jelenik meg, akkor valószínűleg sokkal rosszabbul jártam volna. – Igen, jól vagyok, azt hiszem – bólogatok, közben pedig a két fickó után kutatok szemeimmel, de nem látom már őket szerencsére.
- Igazából fogalmam sincs, merre megyek éppen. Két napja jöttem csak a városba, úgyhogy gondoltam, körülnézek kicsit, de eddig néhány kávézón, méregdrága kirakaton és gőzölgő csatornán kívül nem láttam sokat – nevetem el magam kínosan. Hatalmas változás ez Bostonhoz képest. Boston is nagy város, ott is rengeteg ember van az utcákon szinte folyamatosan, de mégis más. Boston az Boston. New York pedig New York. Más az atmoszféra, más az egésze. Ezt nem lehet megmagyarázni, ezt meg kell tapasztalni.


™️ • megjegyzés • szószám



astra; bb — it was great at the very start, hands on each other, couldn't stand to be far apart, closer the better. now we're picking fights and slamming doors, magnifying all our flaws and I wonder why, wonder what for why we keep coming back for more.
mind álarcot viselünk
Lena Bennett-Caldwell
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Lena & Skylar - Three years ago Cb233584469a4df2621e55dbd99e68cc1d59955b
Lena & Skylar - Three years ago 2edb8dc87cccc3e85ee8e8aa314746c1b9a742bf
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
you are my sunshine, my only sunshine, you make me happy when skies are grey. you'll never know, dear how much i love you, please don't take my sunshine away
★ :
Lena & Skylar - Three years ago 27103cdad409c1c24889e42b0b83cbb1b938b89d
★ foglalkozás ★ :
• registered nurse
★ play by ★ :
• alicia vikander
★ hozzászólások száma ★ :
206
★ :
Lena & Skylar - Three years ago Af781f79588ea61792d1d0e21fbf6bd37760b133
 
Lena & Skylar - Three years ago
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Skylar Sykes
» Two years ago
» Skylar && TaeHwan
» After many years - Danton & Gretel
» Tatiana & Dmitri || 13 years ago...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: