New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 115 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 105 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Melody Sharp
tollából
Ma 4:10 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 3:52 pm-kor
Daisy Winterberg
tollából
Ma 3:21 pm-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 3:08 pm-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 3:01 pm-kor
Jennifer Adler
tollából
Ma 2:37 pm-kor
Robert Benson
tollából
Ma 1:45 pm-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 1:30 pm-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 1:29 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

The Cursed Statue
TémanyitásRe: The Cursed Statue
The Cursed Statue EmptyHétf. Ápr. 29, 2024 7:29 pm
|| The Cursed Statue ||


Legends are legends because nothing is known about their authors, so no one is responsible for the authenticity of the story.


A doktornak nem volt kifogása az ellen, hogy Joe az épületen kívül várjon rá, ahogy a sámán sem tette szóvá, a helyiek pedig nem sokat foglalkoztak a pilóta jelenlétével, noha számon tartották őt. Néha-néha ránéztek nem-e akar rosszban sántikálni, ellenben kerülték, mintha fertőző betegsége lenne, ami már akkor öl, ha a közelébe mennek. Csak távolról figyelték, nem beszéltek hozzá, csak egymással foglalkoztak.
A professzor legalább egy órát töltött a Sámánnal az épületben, majd mikor kijött, egy öreg szarvasbőr táskát hozott magával, amiben a szobor volt.
- Megszereztem, amiért jöttünk. Mos időzhetünk kicsit a környéken, aztán a pihenő után mehetünk is hazafelé
- mondta, majd még eltöltöttek egy kis időt az őslakosok között, bejárták a falu természeti környezetét, élővilágát, aztán miután Joe kiszunyókálta magát elindultak vissza New Yorkba, ám az út nem telt el zavartalanul, ugyanis mikor beértek az amerikai légtérbe és közeledtek New Yorkhoz az Atlanti-Óceán felett Mr. Forsyth mintha megbolondult volna az utas térben. Ordibált, jajveszékelt, tombolt, mintha verekedett is volna valakivel, majd kivágta a saját szemeit is és különböző jeleket karcolt a testébe, végül pedig szívrohamot kapott és elvérzett a sebektől, amiket magán ejtett.
A gép kényszerleszállást ejtett meg New York egyik zöld területén, ahol volt elég hely, majd a rendőrség értesítésére is sor került, noha az egykori professzor látványa már eléggé embertelen volt, a sok vér pedig teljesen összemocskolta az utasteret. Egyedül egy dolog volt sértetlen: A bőrönd.

Mikor a rendőrségre befutott a hívás én kaptam meg az ügy kivizsgálásának lehetőségét. Nekem osztották ki. Nem sokat tudtam még, csak annyit, hogy öngyilkosság gyanújával értesítették a rendőrséget és a mentőket egy magángép pilótái, így viszonylag könnyű nyomozásra számítottam. Ruper Evans őrmesterrel az oldalamon szálltunk ki a helyszínre, szinte egyszerre érkezve a halottkémmel.
- Jobb napot Mr. Weaver! Horatio Sinclair felügyelő, New York Police Department. Ő itt a társam, Ruper Evans őrmester.
- Mr. Weaver - köszönt Rupert is, majd üdvözöltük a másodpilótát is, ha olyan állapotban volt, aztán mikor Joe elvezetett minket a halotthoz alaposan szemügyre vettük.
- Jóságos ég... mégis mit művelt magával ez az ember? - kérdezte döbbenten az Őrmester.
Logikus lenne a gondolat, hogy a pilóta, vagy a másodpilóta lehetne a tettes, de az önkezűség jelei önmagáért beszéltek. Halottkém sem kellett hozzá, hogy lássam, ezeket a sérüléseket önmagának okozta. Ráadásul, jól látható volt, hogy az eset nemrég történt, amikor már javában az óceán felett repültek, így aligha tehették ők. De mégis miért tette ezt magával?
- Mesélne róla mi történt? - kérdeztem, ami nem csak azt jelentette, hogy azt mesélje el nekem mi történt a gépen, amikor a férfi ezt tette magával, hanem eleve az egész történet érdekelt. - Miért utzatak és hová? Miként ismerkedett meg a férfival? Mi történt akkor, amikor a férfi megölte magát?
- És megcsonkolta magát... - tette hozzá Rupert, hiszen mégis csak eltávolította a szemeit. - Mintha... valamitől rettegett volna és nem akarta látni...




He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Cursed Statue 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Cursed Statue 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Cursed Statue Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
236
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Cursed Statue
The Cursed Statue EmptyPént. Ápr. 26, 2024 1:43 pm

The Cursed Statue
….


Ha azt mondanám, hogy nem izgultam egy cseppet sem, nyilván az első adandó alkalommal hazugságon kapnának, hisz olyan helyre megyünk, ami messzebb van az eddigiekhez képest, bár inkább az zavart, hogy mellőzni kell a modernebb dolgokat. Azért egy telefon, vagy épp egy fegyver sem árt az ilyen utazások alkalmával.
Szerettem biztonságban érezni magam, hisz mennyire jól jöttek a fegyvereink Egyiptomban is.
Szerencsére sima utunk volt, s remélhetőleg majd az ott létünk is hasonló ütemben fog elzajlani.
A repülést élveztem, hisz mindig is jó hatással volt rám némi idő, mit odafent tölthettem el.
A landolásra egy elég kellemes kis helyet találtam, hol nem lesz talán senkinek sem útban, s a helyiekkel, legalábbis ami a városiakat illette, megbeszéltem előző nap az érkezésünket, s az engedélyt is megkaptuk a landolásra.
Hátizsákot vittem magammal, kényelmes cipőt vettem lábamra, s feltettem a térdvédőmet is, ami a hosszabb sétákon igen is elkellett. Nem hiába kellett alkalmaznom.
Megkértem a másodpilótám, hogy küldjön egy üzenetet haza, hogy rendre megérkeztünk, s kértem, ne csatangoljon el a géptől, míg mi távol leszünk.
-Ugyan doki! Ez olyan, mintha megkérdezne egy madarat, hogy retteg e a repüléstől! - mosoly suhant át arcomon. Szerencsémre nem volt tériszonyom, és nem is akartam ilyesmivel gazdagítani a renomámat.
Pilótaként kicsit furcsán venné ki magát.
Útközben nyugodt tempóban követtem a dokit, végig a hídon, emelkedőkön, s míg nem értünk közelebb, addig lőttem pár képet, hogy majd megmutathassam Bells-nek, s magamról is lőttem egy selfit, amit majd a haza indulás előtt fogok elküldeni a számára, mintegy jelzésként, hogy nem kell kinyírnia, amiért nem vigyáztam magamra.
Az épületeket már csak úgy szemléltem, s napszemüvegemet is feltoltam homlokomra, gondolván arra, nem éppen jelenthet jót a szemükben, ha nem látják a tekintetemet.
A dokit egy pillanatra sem veszítettem szem elől.
Katonás rendben álltam meg mellette, kezeimet testem mellett lógatva.
Diskurzusukból nem értettem semmit, hisz ez a nyelv kimaradt a repertoáromból, és nem is igen szerepelt a listámon sem.
Persze ha a doki megindult a sámán után, magam is követtem.
Kezem automatikusan akartam zsebembe ejteni, mint egy berögözött mozdulatképpen, azonban szavai nyomán félbemaradt a mozdulat, s lassan leengedtem testem mellé, követve az utasításokat.
-Úgy lesz Doki! - ahhoz már túlsokmindent túléltem, hogy egyszerűen felkoncoljanak, de hogy még zsebre sem tehettem a kezeim, kicsit furcsán érintett, ám még is tartottam magam, s aképpen viselkedtem, midőn a doki mondta.
Végignéztem az épületeken, a kaibákon, mik mellett elhaladtunk, s igyekeztem nem elbámészkodni, hanem tartani a lépést a sámánnal, és a tetovált fickóval, hogy aztán az épület közelébe érve lelassítsam lépteim cseppet, csak hogy jobban szemügyre vehessem, már ha volt erre lehetőségem. Persze reménykedtem benne, hogy nem kell majd az illem kedvéért semmit sem megkóstolnom, semmiből sem innom vagy ennem, no nem azért mert rettegnék valamiféle ismeretlen betegségtől… csak jobb minden helyzetben óvatosnak lenni.
Ha odaértünk az épülethez, a dokinak még odasúgtam, hogy idekint megvárom, s ha nem voltam illetlen, és nem ütközött semmi akadályba, akkor a közelben letelepedve figyeltem az ott lakókat, s vártam mikor tér vissza a másik.
Azonban ha nem maradhattam odakint, akkor bizony mentem a dokival, mint valami csendes árnyék.







Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
The Cursed Statue Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Cursed Statue Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
The Cursed Statue Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
The Cursed Statue 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: The Cursed Statue
The Cursed Statue EmptyPént. Ápr. 19, 2024 8:15 pm
|| The Cursed Statue ||


Legends are legends because nothing is known about their authors, so no one is responsible for the authenticity of the story.



 - Igen, részben emiatt vannak rajtam a kultusz dekoratív elemei - igazolta Joe sejtését. - Ne érezze magát emiatt kellemetlenül, Mr. Weaver. A kérdések vezetnek el az információkhoz, az információkra pedig szüksége van az emberiségnek. Hajszoljuk őket - mondta nagy bölcsen.
- Rendben, ez természetes. Informálódjon csak, ideje lesz rá - hiszen egy egész nap az bőven elég erre. - Egyedül leszek, a közvetítőm már elvégezte a dolgát, de természetesen velem jöhet a faluba, nincs miért titkolnom az ottaniakat ön előtt. De ne legyen belőle hírverés. Nem kell mindenkinek tudnia róluk a városban, még oda lenne a háborítatlan életük. Azt nem akarhatjuk.
Készüljön fel, hogy alapos testmozgás lesz. Hosszú séta. Öltözzön kényelmesen, de ősziesen és olyan cipőt vegyen fel, amiben nehezen fájdul majd meg a lába és nem kopik el könnyen. Elég zord arra a talaj. Köves, sziklás és helyenként sok zöld, nyirkos növényzettel is, mint a moha.
Akkor szerdán találkozunk
- mosolyodott el, majd távozott.



Mikor a gép landolt, kiszálltak, legalábbis Joe és Forsyth mindenképpen, hiszen nekik még volt egy útjuk a faluba, amit gyalog kellett megtenniük.
- Remélem nincs tériszonya, Mr. Weaver - mondta a híd felé közeledve. Nem voltak olyan magasan, hogy halálosan megsebesüljenek, ha lezuhannak, de elég köves, sziklás volt a folyó, szóval azért lenne ott sérülés. De azt is hozzá kell tenni, a híd nagyon biztonságos volt, nem eshetett bajuk. Volt korlát is és drótháló is a hézagokban, nem tudtak átesni rajta, ráadásul elég stabil is volt.
A híd túloldalán egy mohával benőtt, sziklás, sokszínű, de fáktól mentes terepen haladtak végig, a távolban mindenfelé hegycsúcsok emelkedtek ki. A sziklák zöldek voltak, de imitt-amott hóval fedettek és patakok, keskeny folyók is felfedezhetőek voltak a szirtek környékén, amerről a híd alatt folyó folyt.
Egy bizonyos idő elteltével már láthatóvá váltak a fák is, ahogy az erdős völgy felé haladtak, majd megjelentek az első füstös illatok, dobszólók és néhány méter után már faragott szobrok, kerítés elemek, hamvak és rongy darabok is fellelhetőek lettek, végül pedig a szemeik elé tárultak az első épületek is, melyek közül csak kevés emlékeztetett valódi, megbízható házra.
Némelyik lakóház már elég stabil volt, gerendákból épült, de a tetőt már moha fedte és imitt-amott megkezdte a természet is. Elég sok helyen fellelhetőek voltak állati csontok, törzsi emblémák is, maszkok és egyfajta totemoszlopok is.
A helyiek bennszülötteknek tűnhettek, akikből az ember még kinézi a kannibalizmust és az emberáldozatokat is, de talán nem is járnak messze az igazságtól, hiszen keveset lehet tudni a törzsről, de azt igen, hogy a törzs régen kannibál törzs volt, akik pedig itt vannak, azok még hűek a hagyományokhoz, tehát nem kizárt, hogy ők még a mai napig esznek egymásból. Azt, hogy mutatnak-e be emberáldozatot, kérdéses. Azok a maoirik, akik beépültek a modern társadalomba, keresztények, de itt ezen az elszigetelt kis faluban aligha. Talán ők is áldoznak fel egymásból az isteneknek, szellemeknek.
Tekintve, hogy a maori nép kevés szót és kifejezést ismert az angolból, a professzor számára nehéz volt megtalálni a megfelelő szavakat, de sikerült kifejeznie magát a maoriak nyelvén.
- Kia ora. Kei te rapu ahau i te rangatira o te iwi. Ko Forsyth ahau - mondta Forsíth, ami annyit tett, hogy üdvözölte őket és közölte, hogy a szoborért érkezett.
- Ko te tangata kei konei mo te whakapakoko - jött a válasz az egyik sámánhoz hasonló férfitől, de ő a törzshöz beszélt. Tudatta velük, hogy a két amerikai a bálványt akarja elvinni.
- Rangatira iwi! - szólt újra a sámán, majd intett Joeéknak és elindult a legnagyobb épület felé.
- Ne aggódjon, nem fogják bántani - szólt halkan Joenak. - Amíg nem látnak bennünk ellenséget, nem ölnek meg. Csak ne vegye elő a mobilját, se semmi modern ketyerét és ne tegyen hirtelen, indulatszerű mozdulatokat. A kezei mindig legyenek üresek és lehetőleg lógassa őket. Az bizalmat kelt bennük.




He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Cursed Statue 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Cursed Statue 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Cursed Statue Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
236
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Cursed Statue
The Cursed Statue EmptyPént. Ápr. 19, 2024 3:24 pm

The Cursed Statue
….


Engem választott, s lehet ez egy cseppet ego simogató érzésnek kellene hogy hasson, de pusztán úgy éreztem, elismernek, s kedves gesztusnak gondoltam.
A fiúk ugyan úgy remek szakemberek voltak egytől egyig, s akármikor rájuk bíznám magam, amikor csak azt mondják vezetnének, s legyek én a másodpilóta. Bátran megtenném.
-Rendben! -bólintottam.
Elvállaltam, hisz szerettem repülni, s minden fuvart meg kellett fogni, ha rendesen meg akartam fizetni az embereimet.
Kérdésemre bő választ kaptam, s én türelmesen, s érdeklődéssel hallgattam végig. Kedveltem a történelmet, s jó dolog volt újabb ismereteket szerezni mindenfélével kapcsolatban. Bíztam benne, egyszer majd eljön azaz idő, mikor a fiamat is jobban fogja érdekelni ez a téma, s együtt mehetünk el úgy egy múzeumba, hogy ne csak a dinoszauruszok csontjai érdekeljék, hanem esetleg más kultúrák után fennmaradt ereklyék.
Kényelmesen elhelyezkedtem székemben, ittam pár kortyot én magam is, s nem fűztem megjegyzést mondanivalójához, révén, ő sokkal jobban érti, mint én laikus szemmel, s fárasztani sem akartam az esetleges hülye kérdéseimmel. Ám még is akadt egy megjegyzésem.
-Emiatt a csápok? - semmi megvetés nem volt bennem irányába.-Nem akarok indiszkrét lenni, vagy tolakodó... csupán a kíváncsiság hajt... -  A külseje egy egész aprót sem érdekelt,
-ám még is ott bújkált a gondolat, hogy  vajon mi vezette erre az útra - hisz életem során láttam már elég meredek dolgokat. Ezek a csápok, és a tetovált kettévágott nyelv, már annyira nem is tudnak megakasztani, hisz nézhet ki bárhogy egy ember, ha közben értelmesen mint azok, kik naphosszat öltönyben feszítve várják a csodát az íróasztalaik mögül.
-Értem. Holnap utána járok a helynek, keresek valami alkalmasnak tűnő leszállóhelyet a térképen. -jegyeztem meg magamnak, majd bólintottam párat szavai nyomán. - A világért sem akarnék gondot okozni, vagy riadalmat kelteni közöttük. Lesz kísérője a faluba Doktor Forsyth? Szívesen elkísérem, ha gondolja… - ajánlottam fel, kedves gesztusnak szánva, s mivel viszek magammal szigorúan egy másodpilótát is, így nem is lesz olyan sokáig magára hagyva a semmi közepén a gép sem.
Valójában szívesen körbenéznék egy olyan helyen, hol megrekedt a civilizáció, s már egy túra is ráférne lassan berozsdásodó tagjaimra.
Az igazat megvallva, azon is elgondolkodtam, hogy újra eljárhatnék futni is, mint ahogyan régebben tettem.






Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Horatio R. Sinclair ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
The Cursed Statue Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Cursed Statue Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
The Cursed Statue Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
The Cursed Statue 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: The Cursed Statue
The Cursed Statue EmptyKedd Ápr. 16, 2024 9:10 am
|| The Cursed Statue ||


Legends are legends because nothing is known about their authors, so no one is responsible for the authenticity of the story.



- Nem, köszönöm, jobban bízok a tulajdonosok hozzáértésében, szóval ragaszkodom hozzá, hogy személyesen önnel repüljek. Az a legbiztosabb - mondta visszafogott eltökéltséggel és követte őt az irodába, ahol aláírta a szerződést és kapott teát is. Nem törte magát, hogy elolvassa, vak bizalommal írt alá Joenak, vagy éppen csak ténylegesen tudatában volt annak, hogy biztosan megbízhat benne.
- Főleg a vízi-kultúrák érdekelnek. Olyan civilizációk, melyek a vízhez közeliek. Ilyen kultúra volt a vikingek kultúrája is. Tudja, Mr. Weaver, a vikingek a 8 és a 11. század között éltek és vívták hódító hadjáratukat. Új-Zéland valaha az UK-hez tartozott, akkoriban a térséget a Maorik lakták. Ők az Új-Zélandi őslakosok, akikből ma mindössze csak alig 730 ezer fő él a világon, többségük Új-Zélandon.
Az őslakos törzs egy része a Mount Cook hegység völgyében rendezkedett be. A vikingek annak idején meglátogatták az akkor még Egyesült Királyság területéhez tartozó Új-Zélandot és hódító hadjáratba kezdtek valamikor a 900-as években, csakhogy elbuktak. A viking kultúra addigra egyébként is leágazóban volt, kevés létszámban tudtak harcba szállni. Főleg norvégok vettek részt a csatában, de a nagy létszámú brit és maori harcosok legyőzték a hódítókat, ám több lelet is maradt utánuk.
A hódító norvégok után fennmaradt többek között egy szobor is. Egy kis méretű, "szörnyet" ábrázoló szobor. Úgy tartják, a szobor a ma Krakenként ismert Leviatánt akarta ábrázolni, aki Izland és Skócia között lakozik a tengerben, ám Olaus Magnus érsek már korábban is beszámolt a Leviathánról, ahogy a biblia is és az óceánok lakójaként emlegetik, aki a Jordán vizét issza. Egyesek polipként, mások tengeri sárkányként ábrázolják.
Ha a lelet valóban a 10. századból származik, az nagy tudományos előrelépést jelenthet azok számára, akik a Leviathán, illetve a Kraken kultuszt tanulmányozzák. Ha voltak népek, akik jól ismerték a tengerek és óceánok lényeit, azok a vikingek, mert ők az egész életüket a hajókban töltötték a vizeken
- ecsetelte, majd belekortyolt a teába.
- Jó lesz az egy óra. Bár Hooker Valleynek nincs reptere, de találhat a völgyben számos olyan pontot, ahol a gépet biztonságosan le fogja tudni tenni. Célszerű valahol a híd közelében leszállni, hogy ne kelljen sokat gyalogolni a gleccserek miatt. A helyi lakosok még nem láttak repülőgépet, nekik még a kerékpár is csak most kezd ismeretessé váli, így nem szeretném a frászt hozni rájuk a géppel, szóval a lakott területen kívül kéne leszállni. Majd én odasétálok a faluhoz, az legyen a legkevesebb.
Ugyan egyes Maori törzsek tudtak lépést tartani a civilizációval, de sok helyen, ahová mi is megyünk, megmaradtak elszigetelve a régi életüket élve. Ők még a tégla házakat sem ismerik, nem haladtak a korral. És ez így szép. Bár nem vagyok fejlődés ellenes, de nem lenne szép, ha a kultúrák fokozatosan eltűnnének, kihalnának, mert azzal a múlt és a tradíciók is a ködbe vesznek. Mindig kell, hogy egy kis csoport fennmaradjon egy adott civilizációból és őrizze a múltunkat
.

(Képek
1
2
3
4
5
6)




He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Cursed Statue 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Cursed Statue 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Cursed Statue Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
236
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Cursed Statue
The Cursed Statue EmptyHétf. Ápr. 15, 2024 7:38 pm

The Cursed Statue
….


Meglehet, gyakori hiba volt a részemről, hogy feltételeztem, valakit még érdekelhet  a Nagy alma. Valaki még rajonghat az építészetéért, a hidaiért, a Szabadság-szobor asszonyáért, midőn rendíthetetlenül áll, magasba emelt fáklyájával. Én magam csodáltam, minden egyes alkalommal, mikor el kellett repülnöm mellette, s megszemlélni remekét, hisz sosem volt elég, hogy az utasom odapillantott.
Minden alkalommal elharsant a jajj de csodálatos, milyen hatalmas ez a szobor, és nézzen már oda… no meg persze még ezer meg egy felkiáltás.
Jó persze ezeket a részeket szívesen kihagynám, nem úgy mint azokat a pillanatokat, mikor csendes áhítattal szemlélik magasztosságát.
-Rendben! - bólintással vettem tudomásul, s persze nem maradhatott el a kíváncsiskodás sem, még is mekkora gépre lesz szüksége, elvégre az árat nagyban befolyásolja az üzemanyag fogyasztása is,s nem csak a távolság.
-Akkor szerencséje van Doki! Arra a napra van szabad gépünk! Természetesen, akadnak másik pilótáink, akik közül válogathat, de én is szívesen állok a rendelkezésére ha úgy tartja kedve! - ajánlottam fel, miközben megindultam az iroda irányába, s közben persze tovább diskuráltunk.
Egy cseppet örültem, hogy várunk pár órát a visszaút előtt, és nem azonnal akar visszaindulni.
Nem mintha nem bíznék saját magamban, de tapasztaltam már ezt azt eddigi pályafutásom során, hogy tudjam, semmit sem szabad biztosra venni, hisz nem hiába születnek azok a bizonyos utolsó szavak sem, mint a „Nem is harap ez a kutya!” ”A legbarátságosabb tigris akit valaha láttam!” és még persze lehetne sokáig sorolni, akkor sem érnék a végére.
-Remek! - mosolyogtam egyet, a magam megnyerő módján, miközben elkészítettem a teáját. Feketén, tejszínnel, úgy ahogy kérte, aztán a kezébe került a szerződés is, mit egyetlen betű elolvasása nélkül vésett alá.-Megtisztelő a bizalom! Köszönjük!
Akár a veséjét is eladhatná ilyen egyszerűen. Még szerencse, hogy semmi ilyen szándék nem vezérelt.
-Mindenféle ősi kultúra érdekli Doki, vagy akad kimondottan egy bizonyos, ami a szakterülete? - emeltem rá pillantásomat, miközben átnyújtottam neki a számlát.- Ráér holnap fizetni. Ha Délután egykor indulunk, csütörtök reggel nyolcra, ha minden rendben megy, odaérünk. De ha biztosra akar menni, akkor indulhatunk akár délben is. Amelyik jobban megfelel! - letelepedtem közelebb hozzá, kezemben egy üveg vízzel, mit fel is bontottam, s belekortyoltam, miután végeztem a tervezgetéssel.








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
The Cursed Statue Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Cursed Statue Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
The Cursed Statue Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
The Cursed Statue 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: The Cursed Statue
The Cursed Statue EmptyHétf. Ápr. 15, 2024 6:51 pm
|| The Cursed Statue ||


Legends are legends because nothing is known about their authors, so no one is responsible for the authenticity of the story.



- Nem különösebben vonz a városnézés, a délutáni órákban indulhatunk. Volt alkalmam alaposan megnézni magamnak New Yorkot és úgy vélem nem különlegesebb, vagy látványosabb a többi hasonló városnál. Szóval úgy vélem indulhatunk egy délutáni időpontban, ha magának nem okoz különösebb kellemetlenséget - felelte és nem kerülte el figyelmét Joe reakciója, amit a nyelve látványa nyújtott, de nem tett megjegyzést, mivel a pilóta sem tette. Csak egy enyhe mosollyal nyugtázta, hogy a férfi megilletődött, de nem törődött vele különösebben.
- Egy hagyományos kisgép is megteszi, nem nagy szobor. Egy kis mellszoborszerűségről van szó, mely akár egy normál táskában is elfér. Nem egy nagy méretű alkotás, inkább csak egy kis bálvány szobor, mely akár egy íróasztal átlagos ékessége is lehetne. A súlya sem nagy, csupán öt kiló körüli lehet. Átlagos - mondta és kezeivel is próbálta bemutatni a szobor feltételezett méretét, melyet még ő sem tudott teljes bizonyossággal, hiszen a helyi törzs kommunikációi és matematikai lehetőségei elég maradiak. Egy városi múzeum bizonyára pontosabb tájékoztatást tudott volna nyújtani, de az elmaradott lakosokból álló falu lakói nem. Az is csoda volt, hogy a törzs vezetője legalább egy alkalommal, de normális kapcsolatot tudott tartani vele egy Új-Zélandi, Wellingtoni titkár által, akit a férfi kért fel, hogy segítsen neki a kommunikációban. Az a bizonyos Wellingtonban lakó férfi a cápa szemű alak egy régi ismerőse, aki szívességet tett neki azzal, hogy Aorakiba utazott leszervezni és kapcsolatot tartani a helyiekkel.
- Menjünk a biztosra és várjunk pár órát azzal a vissza úttal. Nem vonom kétségbe a pilóta képességeit, de ne rizikózzuk meg, hogy elbóbiskol út közben. Addig, míg ön pihen, tanulmányozom a szobrot.
Elég egyedi, ritka lelet és már hosszú ideje vágyok rá, hogy a kezeimben tarthassam.

A bizarr férfi elindult Joe után, hogy az irodában folytassák az utazás megbeszélését és a szerződésre is sor kerüljön.
- Egy fekete teát, kevéske tejszínnel felöntve - felelte, válasza pedig árulkodhatott lehetséges angol származásáról. Átvette a szerződés példányait, átolvasás, belepillantás nélkül aláírta, saját példányát pedig összehajtva zakója belső zsebébe tette.
- Bízom magukban - felelte és visszafogottan elmosolyodott. Elvette a teát és belekortyolt.




He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Cursed Statue 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Cursed Statue 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Cursed Statue Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
236
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Cursed Statue
The Cursed Statue EmptyHétf. Ápr. 15, 2024 2:02 pm

The Cursed Statue
….


Hosszú napok nyugodtak mögöttem, rengeteg melóval, annál több feladattal, mit el kellett végezni. Charles lábtörése kicsit megnehezítette az események menetét, és aztán még ott lebegett a mindennapokban a magánéletem is, ami lássuk be, vett egy hatalmas nagy fordulatot, mit megtartani magamban, talán sokkal nehezebbnek bizonyult, mint azt képzelni merészelném.
Ezer meg egy alkalommal szívesen elmondtam volna már Dolph-nak, hogy megkérdezzem, ő mit tenne a helyemben, hiába tudtam biztosan, hogy a képembe röhögne, és közölné, hogy megszívtam, s talán még  vállon is veregetne, miközben egyre vidámabb kedve kerekedne.
Landolás után, nem sok mindenre volt időm. Majdhogynem csak egy levegő vételnyit szusszanhattam, mikor ismeretlen beteges hang ütötte meg fülem.
Felpillantottam mappámból, tollam visszaillesztve emeltem rá tekintetem a fickóra, s elfogadtam a felém nyújtott kezét.
-Igen. Miben segíthetek?
Pillantásom egy rövid időre megakadt a karját körbehálózó tetováláson, ám nem szenteltem neki különösebb figyelmet, pusztán megjegyeztem magamnak, hogy nekem nem lenne hozzá talán elég merszem, hogy egy ekkora tetoválást elviseljek magamon életem végéig.
Már épp készültem volna mondandója közepén rávágni egy nemet, mikoron megtudtam miféle csomagról is lenne szó, hisz az elveimből elég nehezen engedő embernek tartom magam.
Míg beszélt, felcsaptam a mappám lapjait, hová tételesen fel volt tüntetve, mikor merrefelé kell repülnöm, kit hová kell elvinnem, vagy épp milyen fuvarokat vállaltunk be az elkövetkezendő időszakra.
-Előtte szeretne körbenézni a faluban, vagy inkább szerda délután, esetleg kora este indulna? - felpillantottam rá, s egy pillanatra felszaladt szemöldökkel konstatáltam az érdekes nyelvet, mi kikandikált szájából arra a néhány pillanatra, de nem kezdtem ítélkezésbe. Életem során láttam már pár érdekes dolgot, s tudtam jól, annak kell vetnie a másikra az első követ, aki semmi extrém dologgal nem rendelkezett.
Ha vesszük a forradásaimat, a műtéti hegeket, magam sem festhettem volna jobban, főleg, ha a karom vesztem akkor napon, s nem lehetséges annak megmentése.  
-Mekkora csomagról lenne szó? Teherszállítóra, vagy egy kisgépre lenne szüksége hozzá?Természetesen megoldható az azonnali visszaút ha úgy kívánja! - alap kérdések, s meglepő módon talán, legalábbis mások számára, nem bámultam feltűnően a pofát, még akkor sem, mikor lekerült a napszemüveg, s fekete cápákéhoz hasonlatos lélektükrökkel pillantott felém, miközben szemüvegét tisztította. Én magam pedig már azon morfondíroztam, hogy míg ő a csomagért jár, addig én magam alszok egyet a gépen, hogy valamelyest éberebb legyek, s ne akarjak elaludniközben. Meglehet, az eddigi leghosszabb repülésem lesz, de egyszer mindennek el kell érkeznie az ember életében.
-Ahogy magának kényelmesebb! Ha befárad az irodámba, nyomtatok egy szerződést, és megbeszélhetjük a részleteket. - azzal az iroda irányába intettem, s ha beleegyezett, akkor megindultam, kicsit előrébb lépve, hogy mutathassam számára az odavezető utat, hogy aztán odabent hellyel kínálva telepedjek le az asztalom mögé, majd nekiálljak kinyomtatni egy általános szerződést.
-Kér egy pohár vizet? Teát, kávét?-kérdeztem, miközben munkára fogtam a nyomtatót, hogy aztán a még meleg lapokat aláfirkantsam, s átnyújtsam a számára. - Ebben benne van minden, amit tudnia érdemes. Remek statisztikával rendelkezünk, eddig egy alkalommal sem vallottunk kudarcot. Gépeink tökéletes állapotban, repülésre készen állnak, és ez nem csak a szokásos sablon szöveg. - megengedtem magamnak egy mosolyt, miközben a pasast fürkésztem, türelmesen várakozva, vajon valóban minket/engem választ, s nem keres inkább másik magánpilótát.







Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
The Cursed Statue Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Cursed Statue Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
The Cursed Statue Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
The Cursed Statue 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásThe Cursed Statue
The Cursed Statue EmptyHétf. Ápr. 08, 2024 7:21 pm
|| The Cursed Statue ||


Legends are legends because nothing is known about their authors, so no one is responsible for the authenticity of the story.



Keddi nap volt, mikor a különös, fekete kabátos férfi grafit színű Seat Tarraco típusú kocsija a Weaver Flight felé vette az irányt. Esőre állt, de a szürke felhők között még próbálkozott a nap az erejének a fitogtatásával és mintha csak győzedelmeskedett volna, a felhők elkezdtek visszavonulót fújni. Mintha a nap is tökéletes időt szeretett volna biztosítani az elkövetkező napokban a repülésre.
A Tarraco leparkolt, a kocsiból egy száznyolcvan körüli, szürkés bőrű, amerikai vonásokkal rendelkező férfi szállt ki. Hátra zselézett fekete haj, szemei előtt drága, vékony keretű UV szűrős napszemüveg. Fekete, térdig érő bőrkabátot viselt, fekete bőr csizmát, fekete nadrágot, vörös elegáns hosszú ujjút. A vörös felsőre egy antik, ősinek ható polipcsápokat ábrázoló kő medál lógott.
A férfi kimért, lassú léptekkel Joe keresésére indult, ahogy a gyilkosok szoktak óvatos léptekkel rémülten bujdokoló áldozataik keresésére indulni, majd mikor megtalálta, olyasféle hangon szólalt meg, mintha jó ideje rák emésztette volna a torkát és a hangszálait. Nem tűnt egészségesnek.
- Mr. Weaver? - szólalt meg és kezet nyújtott. Ahogy a keze a férfi felé nyúlt, ruhái felcsúsztak és láthatóvá vált tetoválásainak egy része, ahogy karjáról fekete polipcsápok nyúltak le kanyarogva ujjai felé. - A nevem Dr. Hank Forsyth - mutatkozott be. - Csütörtökön délelőtt tíz órakor találkozóm van néhány emberrel Aorakinban, Új-Zélandon. Szeretném, ha egy repülőgéppel elvinne engem az Aorakiban található faluba és ha megoldható, még aznap vissza is indulna velem ide, New Yorkba. Persze megértem, ha nem megoldható, hiszen 19 órás út és önnek is aludnia kell, így nem zavar, ha csak másnap térnénk vissza. Ahogy önnek jobb. A lényeg, hogy a találkozóra időben odaérjek. Egy csomagot veszek át és beszélek az ottani törzs vezetőjével. A pénz nem fontos, bármilyen összeget hajlandó vagyok kifizetni, hogy csütörtökön a faluban lehessek - intett egyet nagylelkűen, majd zsebébe nyúlt, előhúzott egy vékonyan csomagolt kis lapocskát, majd kibontotta és kinyújtotta nyelvét. Fogai sárgás színűek voltak, akár a kén, nyelvére egy polip csápja volt rátetoválva, mely mintha a torkából nyúlna ki. A kicsomagolt mentolos lapot nyelvére helyezte, majd visszahúzta nyelvét, összecsukta száját és zsebre tette a csomagolást.
- Tudja történész professzor vagyok, az ősi kultúrákkal foglalkozom. Aorakiban rábukkantak egy érdekes leleltre, amit nekem kéne elhoznom a falu sámánjától és tanulmányoznom a lelet eredetét - levette a napszemüvegét, hogy megtörölgesse annak lencséjét egy lencséhez használatos törlővel, de láthatóan a férfinak még a szemei is tetoválva voltak. Teljesen feketére. Pislogott néhányat, majd visszatette orrára a csillogóan tiszta szemüveget és elővette pénztárcáját. Fekete körmökben végződő ujjaival egy köteg száz és ötven dolláros bankjegyeket vett elő, de még volt ott, ahonnan kihúzta őket.
- Kell foglalót tennem a gépre? Hajlandó vagyok minden költséget előre kifizetni, hogy a biztos is biztos legyen.




He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Cursed Statue 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Cursed Statue 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Cursed Statue Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
236
★ :
The Cursed Statue Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Cursed Statue
The Cursed Statue Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
The Cursed Statue
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban-
Ugrás: