New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 67 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 67 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptyKedd Ápr. 30 2024, 19:35



Flor & Nadi




original.gif



A

zt tanítják, hogy a tánc eredete azonos gyökerekből származik, mégis ha megnézel minket teljesen másként értelmezzük azt amit táncnak nevezünk, az Ő mozgása annyival lazább, kényelmesebb az avatatlan szem számára, még az enyém sokkal darabosabb, merevebb, így nem is értem ki és miért lehetett az a bolond aki jó ötletnek találta azt, ha kettőt vegyíti, na jó, a ki részét tudom, de továbbra sem értem miért kellett a latin lazaságát átvezetni egy ennyire a változtatást cseppet sem tűrő műfaj elemeibe? Mert ha alaposan belegondolsz ez sem egy balerinának nem kényelmes, sem egy latin táncosnak, mégis nekem ezt most meg kell tennem, ötvöznöm kell és átvinnem a színpadra azt, amihez magam nem igazán értek, és akkor most még szépen fogalmaztam.
- Hidd el, ha képes lettem volna a cipőmben itt megállni én magam is meglepődtem volna.
Vihogtam egy kicsit, hisz mindennek vannak korlátai és bár számomra kevés lehetetlen van az életben, de ez az. Egészen biztosan az.
- Igen, ezt gondoltam, de ha belegondolsz nekem minden lépéshez elég nagy erőkifejtés és izommunka kell, így ha én erővel megrántok egy gumiszalagot abból csúnya nagy esés lenne.
Még belegondolni is fájdalmas mekkorát zakóznék, én értem, hogy ez egy kezdő táncosnak nagy segítség, de nekem ez inkább csak akadály.
- Hidd el, önmagamtól nem kérnék ilyen mozdulatokat, hiszen a nemlétező szabadidőmben nem szoktam hobbiból belezavarodni másik táncokba.
Nevetem el magam, amint a tükörből nézve próbálom utánozni a mozdulatait, szerintem egész jól haladok.
- A Carment adjuk elő, és hát ez egy tüzes latin lányról szól, nem egy görcsös oroszról, szóval muszáj lazítanom kicsit a mozdulataimon, lágyítani ha így jobban tetszik. Nem, nem szándékozom ezt így teljesen bemagolni, csak a csípőm mozgása nem az az igazi, legalább is én így érzem, ezért is próbálok pár mozdulatot most elcsenni.
Egy pillanatra azért furán néztem rá, de végül is rosszat nem kérdezett.
- Több különböző koreográfus foglalkozik velünk, attól függően, hogy épp milyen darab van terítéken. Ez inkább ilyen saját önszorgalom, mert nem érzem tökéletesnek azt amit elő szeretnék adni a testem mozdulatai által.
Próbálom kicsit elmagyarázni ezt az egész szituációt, mert hát velem már nemigen foglalkozik külön koreográfus, hisz én magam is oktatok, így már ez inkább csak az én mániám.
Legyintek egyet, majd a lábtartásomra koncentrálva csinálom amit Ő is.
- Semmi gond, a balett egy eléggé zárt közösség, így kevesen tudnak rólunk bármit is, egyébként ideje megbarátkoznod a lábtartásommal, ugyanis ez az alap állás, és ebből indul a Brisé is.
Hát kíváncsi leszek a mozdulataira is, bár valóban egy egyszerű koreográfiai elemet kért.







121998805_1019551585223192_5287334672873937777_n.gif tumblr_mzhu61ilor1qmx8nto3_250.gif
mind álarcot viselünk
Nadia Romanov
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Bogdana-kadritskaya-face-portrait-looking-at-viewer-sean-archer-hd-wallpaper-preview
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
Story of my life
★ családi állapot ★ :
Végletekig szingli
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_mgqemm9OWB1rg4qbdo1_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Full
★ foglalkozás ★ :
Hivatásos balerina
★ play by ★ :
Bogdana Kadritskaya
★ hozzászólások száma ★ :
49
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_oh4tv4KrNC1r187pho5_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor VB3Oo9

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Gif-balerine-elegance-Favim.com-7156509
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptySzer. Ápr. 17 2024, 19:15

Nadi & Flor

- A balettben gyönyörűek az emelések, de külső szemlélőként én mindig úgy gondoltam, hogy ott talán sokkal kiszolgáltatottabba a lány egy emelésnél, mint annál a latinnál, amit én táncolok. Bár tény, hogy bizonyos latin show-táncnál is túlzásba tudják vinni - mosolyodok el, ahogy belegondolok egy-egy show-tangóemelésbe. Az emeléseknek megvan a maga szabálya, hogyan kell megfogni a lányt, és milyen pózt kell tartania a lánynak, de mindig van esély, hogy valamelyikbe hiba csúszik. Néha elég egy apróbb izomfájdalom, mint egy izomláz, ahol kötöttebb a mozgástér, mint a megszokott, és már kész a baj.
- Kinek a pap, kinek a papné - kommentálom, ahogy rájövök min is nevet. Igen, nekem a „brisé” vagy mi, nagyon nehéznek tűnik, neki pedig egy olyan mozdulat, amit már unalomig gyakorolt. De nekem meg a csípőcsavarás az, amit néha már szinte akkor is megcsinálok, ha csak egy tálcányi csordultig öntött poharat kell kivinnem, hogy ellensúlyozzam a lépteim által a folyadékban keletkező hullmázást.
- Félre ne érts, de meglepődtem volna, ha képes lettél volna azokban a cipőkben stabilan megállni, vagy bármit csinálni ezen a padlón - ismerem el. - Szerintem, ha meg is próbálod, én lettem volna az első, aki mindent megtesz, hogy lebeszéljelek róla. Én minden táncost, főleg azokat, akik ebből élnek, óvva intek az ilyenektől - teszem hozzá kedvesen. Nekem nem igazán számít, ha csak egy sima rándulást szerzek, mert az élvezetből, az élményből nem vesz el semmit, ha nem tökéletes egy-egy lépésem a sérülés miatt. Ha nem esek ki az ütemből, és a figura „kilóra” megvan, senki sem fogja figyelni, annál a lépésnél végig gördültem-e teljesen a talpamon, vagy csaltam az esetleges fájdalom elkerülése miatt. Ha segédoktatok, és ez fentáll, legfeljebb közlöm, hogyan kellene, „csak én sérült vagyok”. De a profiknál számít, és ezt mindig tiszteletben tartottam, és odafigyeltem, hogy pihenjék ki a sérülést.
- Rendben, de, ha van ötleted, hogy mi segíthet, szólj, és megpróbálom beszerezni. Nekem erőnléti edzésen hetekbe telt, mire rájöttem, hogy egyensúlyozó korong kell ahhoz, hogy szabályosan, letett sarokkal tudjak megcsinálni egy guggolást vagy egy kitörést - mesélek neki, hogy néha nekem is gondot okoz, hogy más sportban ne jöjjön elő a táncos énem. Ha rájön, hogy Neki mi segít, akkor nem állok elébe, sőt, ha tudok, segítek is neki.
Elnevetem magam én is a feltételezésen, hogy elesne az összekötött lábak miatt. - Azért nem azt mondtam, hogy mozgásképtelenné tennélek vele, mert mindig olyan kötelet használunk, ami elég rugalmas ahhoz, hogy szükség esetén engedjen. Nem az a célunk, hogy elessenek, hanem, hogy kényelmetlen legyen, hogy a normál erőnél nagyobb kelljen egy-egy hosszabb lépéshez - magyarázok közben, ahogy mutatom neki a csípő mozdulatokat, közben pedig figyelem, hogyan is csinálja.
- Ezek a mozdulatok Neked fellépéshez kellenek, vagy csak tetszenek, és szeretnéd megtanulni? Mindössze azért, mert, főleg, ha csak magadnak kell, akkor én nem feltélen ragaszkodok ahhoz, hogy ne fordítsd ki a lábad, ha Te úgy meg tudod csinálni. Ha fellépéshez kell, akkor én kérdezem, hogy mennyire kell betartanod a mi tartásunkat, erre mit mondott a koreográfusotok, vagy rendezőtök, ha egyáltalán szóba került? Én biztos, hogy szalagszakadást kapnék, szinte már attól is, ha megpróbálnám azt a tartást felvenni, amit Te, nemhogy, ha még abból más mozdulatot is ki akarnék hozni, de ettől Te még lehet, hogy lazán megcsinálod - adok neki egy esetleges könnyítést. Bármit mond, bárhogy szeretné, én partner vagyok benne, csak fölöslegesen nem akarom erőltetni a tartást, de, ha tényleg szüksége van rá, akkor megpróbálok kitalálni valamit, amivel könnyebben megszokhatja, vagy csak időt adok, hogy ráérezzen.
- Egyébként milyen a koreográfusotok, rendezőtök? Van fix emberetek erre, vagy azoknál táncoltok, akik felkérnek benneteket? Ne haragudj, hogy kérdezek, de nekem ez a világ ismeretlen, és kíváncsi vagyok - mosolyodok el kedvesen. Én Riccel táncolok, összerakjuk a koreót, ha kell egy fellépésre, de azok inkább bemutatók, ahol legfeljebb a stílust határozzák meg, nem a lépéskombinációkat, így nekem egy olyan fellépés, amit egy balettos csinál, az nagyon idegen. A múltkor voltam egy fellépésen, bár az nem volt betervezve, de engem tudtak előhúzni a semmiből, gyakorlás nélkül lekövettem Ricet, mert tökéletes köztünk a vezetés-követés.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptyHétf. Ápr. 15 2024, 15:49



Flor & Nadi




original.gif



N

éha az ami számunkra lehetetlennek tűnik, pont azt fogjuk elérni, nekem például nagyon nehéz szembe mennem saját magammal, és azzal amit sok éven keresztül tanultam, gyakoroltam, csiszoltam és fejlesztettem, és bár a balett az az életforma amit magaménak mondhatok, amiért mindent és mindenkit feladtam, most ez az idézőjeles szerep, amit Carmenként be kell töltenem számomra elég megterhelő, mert egy olyan vad és szenvedélyes nőt kellene előadnom, aki a táncparketten nem vagyok, hisz a balett a gyönyörű és merev tartásokról szól, nem pedig a laza csípőről és arról, hogy adjam át magam a vérpezsdítő zenének, magánemberként ezzel egy cseppet sincs problémám, de táncosként ez most nagyon kemény fejtörő.
- Igen, ezt a részét ismerem, sokszor kell bíznom abban, hogy a partnerem nem fog fejre ejteni, szerintem ez minden tánc alapja, így vagy úgy.
Muszáj volt felnevetnem a döbbent tekintetén, valóban egy nagyon egyszerű és gyorsan elsajátítható lépést szeretne elsajátítani, bár, kinek mi az egyszerű, neki gondolom semmi problémát nem okoz az a csípő mozgás, még nekem nagyobb gondot jelent eltalálni és tartani az ütemet.
- Nem szeretem ezeket a lakkozott, csúszós padlókat, mert olyan, mintha tükrön egyensúlyoznék lábujjhegyen, ezekhez a felületekhez nem használok balett cipőt, mert egy rossz mozdulat és derékba törtem mindazt amiért eddig küzdöttem, kibírom, hogy nem teljes lábujjhegyen gyakorlok egy egy nap.
A gyakorló cipők túl puhák ahhoz, hogy folyamatos, merev tartást adjanak.
Időbe telt amíg a terpeszeknél megszoktam, hogy más az alaplépés és másként kell tartanom a lábam, hiába, több, mint húsz év nem múlik el nyomtalanul.
- Nem kell, köszönöm, nem a terpesz a gond, csak az alapállás, hogy ne fordítsam ki a bokám amikor megállok, ehhez vagyok szokva és erős koncetrálást igényel, hogy ne tegyem.
Magyarázom, a tükörre meredve, gondosan ügyelve, hogy tartsam azokat a mozdulatokat amiket kér tőlem, szerintem ez szellemileg megterhelőbb számomra, mintsem fizikailag.
- Ha összekötnék a bokám a második félresikerült mozdulatnál összegabalyodva taknyolnék ki.
Nevettem el magam ahogy elképzeltem az összekötözött kecses kis lábaim.







121998805_1019551585223192_5287334672873937777_n.gif tumblr_mzhu61ilor1qmx8nto3_250.gif
mind álarcot viselünk
Nadia Romanov
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Bogdana-kadritskaya-face-portrait-looking-at-viewer-sean-archer-hd-wallpaper-preview
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
Story of my life
★ családi állapot ★ :
Végletekig szingli
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_mgqemm9OWB1rg4qbdo1_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Full
★ foglalkozás ★ :
Hivatásos balerina
★ play by ★ :
Bogdana Kadritskaya
★ hozzászólások száma ★ :
49
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_oh4tv4KrNC1r187pho5_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor VB3Oo9

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Gif-balerine-elegance-Favim.com-7156509
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptyHétf. Ápr. 08 2024, 05:55

Nadi & Flor

Csak kedvesen elmosolyodok, amikor megerősíti, hogy valóban nem a könnyen feladós típus. Az előzőkből tanulva nem kérdezek rá, nem utalok arra, hogy elmondhatja, mert én sem szívesen beszélek azokról, amiken én keresztül mentem, így ezt mástól sem várom el. Én még a hozzám legközelebb állókkal sem osztottam meg a mai napig mindent, bár tudom, hogy szavak nélkül is tudják, de ebben „a tudom, hogy tudod” egyfajta néma megbeszélés övezi, nem hozzuk szóba. Én igyekszek normális életet élni, hogy megkönnyítsem nekik, hogy ne ugorjanak az elkövető torkának, mert akkor lecsuknák őket, én pedig egyedül maradnék, és még rengeteg következménye lenne nagyon sok mindenre nézve. Jobb így. Viszont, ha Nadi akarna beszélni, meghallgatnám.
- Valóban az alapja a vezetés, de az semmit sem ér, ha a lány nem követ. Szóval mind a kettő nagyon fontos. De ehhez egy bizalom is társul, ami idővel még jobban erődösik, és, ha ez nem jön létre, akkor sosem fog működni egy emelés, még akkor sem, ha a testi erő meglenne a technikai rész elsajátítása mellett - mosolygok, kicsit beavatva őt a mi világunkba. Az avatott szem nálunk már egy tánc alatt kiszúrja, hogy fog-e egy pár két tagja között működni a bizalom, és ha nem, hatalmas hiba, ha összerakják őket. Mert, ha ez megtörténik, lehet, hogy technikailag tökéletesek lennének, de valószínűleg nem éreznék jól magukat, és lehet magát a táncot is megutálnák, aminek én nem látom értelmét. Ric ugyan így van ezzel, még akkor is, ha nem versenytáncra készít fel valakit, hanem csak hobbitáncosokat oktat éppen.
- Igen - nyílnak tágra a szemeim, mert ezzel én valahogy úgy lehetek, mint ő a csípőmozgással. - Majd meglátjuk, hogy mennyire boldogulok majd vele - szélesedik ki a mosolyom. De előbb a latin.
- Nos, azt hiszem olyanhoz még nem nagyon volt szerencsém - vigyorgok. Nálunk csak fényes felületek vannak, így nekünk kell megtanulni úgy mozogni, hogy ne essünk el. A gond akkor szokott leginkább jelentkezni, ha foltokban más a tapadás, bár, ha egyes táncosok betartanák az alapszabályokat, erre talán sosem kerülne sor. Példásul nem iszunk, eszünk ilyen felület felett, csak tánccipővel megyünk fel, aminek hasított bőr a talpa, így megfelelő tapadást biztosít, de egyben a csúszás is megvan, ha arra van szükség, és nem „kezeljük a felületet” csak seprűvel, és kevés vizes felmosással.
Láttam a gondokat, hol a tükörben, hol a nélkül, de nem kerülte el az sem a figyelmemet, hogy tudja, hogy hogyan kéne, csak azok a bizonyos berögződések… Így nem szóltam, csak igyekeztem türelmesen megvárni, amíg a teste is megszokja, és nem csak az agya, hogy ez most más, mint amit eddig csinált, megszokott. - Ha kell segítség, hozhatok a szomszédból egy labdát, hogy tudd tartani a kisterpeszt - ajánlom neki kedvesen. - Segédeszközöket szoktunk használni néha-néha, bár nálunk inkább a bokák összekötözése szükséges gumiszalaggal, hogy ne lépjenek túl nagyot a táncosok - mondom mosolyogva. Elvétve, ritkán, tényleg szoktuk alkalmazni, hogy egy laza gumiszalaggal összekötjük a lábakat, és ezt volt, hogy még én is használtam magamon, ha nagyon nem ment a kicsi lépést. A gumiszalag elég rugalmasságot ad, hogy baj esetén tudjon nagyobbat lépni, de normál esetben kényelmetlen, és ez egy jelzést ad a testnek, hogy mekkorát léphet. A labdás módszer nekem viszont az erősítő edzéseimről jött, de láttam a raktárban, ahová Ric be tud jutni, ha kell. Semmiség lenne hozni egyet, ha szeretné. Amíg ezt a tartást nem szokja meg, addig úgy sem tudjuk igazán folytatni azzal, hogy összekötjük a mozdulatokat.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptyHétf. Ápr. 01 2024, 18:41



Flor & Nadi




original.gif



N

os valóban eléggé messze állunk egymástól, és bár mindkét tánc a magam módján kecses, a balettben nem olyan sok érzelem mutatkozik meg, mint amit a latin táncok át tudnak adni, nem hiába az orosz balett az egyik legvilághírűbb, nem vagyunk azok a nagyon érzelgős típusok, ha csak az erőszak nem számít annak, hiába, a jó öreg Oroszországot még mindig három dolog irányítja, a szex, az alkohol és az erőszak. És most ahogy belegondolok háromból kettő rám is igaz...
- Nem, valóban nem adom fel egykönnyen.
Bólintok aprót a megjegyzésem közben, mert hát valóban nem, pedig vertek, bezártak, fenyegettek és én még is kitartottam a balett mellett, talán ezért is voltam ennyire tiltva a tánc világától, mert apám tudta, hogy a végén meg fogok lépni, mégha agyba főbe vert is, hogy félelemben tartson.
- Persze, bár csak alap fogalmaim vannak a táncstílusokból, de tudom, hogy a társastáncok alapja a vezetés, hisz pont azért társas, persze, ezt én ennyire laikus szinten tudom csak kihozni magamból, mert hát, engem ritkán vezet bárki is, ez inkább olyan kicsit, mint a jégrevü, kell a bizalom, hogy a kacifántos figura után elkap a társad.
Tudom, estem már elég nagyokat mert nem jól számolta a lépést, szerencsére Vincentel már eléggé összeszokott csapat vagyunk, és bár egy cseppet sem szívleljük egymás társaságát, sosem engedné, hogy padlót fogjak.
- Erre gondolsz?
Megpróbálom a hallottak alapján rekonstruálni amit szeretne.
- Ez a Brisé. Nem annyira bonyolult, mint amilyennek elsőre látszik, a helyes tartáson múlik minden.
De most nem a baletté a főszerep, hiszen én kértem, hogy mutassa meg, hogy kell a csípőm kissé lazábbá tenni mozgás szempontjából, mert nem értem ki találta ki, hogy ötvözze a latin érzéket a balettal, de, hogy menne el a fenébe...
- Én inkább maradnék a lakkozatlan fa parkettnél, az a legkevésbé életveszélyes ezekhez a mozdulatokhoz.
Bár a sok év alatt megtanultam már megtartani a súlyom ha megcsúszik a lábam egy egy ilyen tükörcsodán, azért még sem szeretnék ehhez szokni.
Én komolyan próbálom követni de már elején ott ütköztem gondba, hogy rogyasztásnál automatikusan zártam a lábam és fordítottam ki a lábfejem, mint a balett alapállás, nagyon kellett koncentrálnom az ellenkezőjére. De pár perc alatt már kezdtem megszokni a mozdulatokat amiket mutatott, és bár úgy néztem ki, mint aki életében sosem táncolt még azért igyekeztem. Nos, kisebb nagyobb sikerrel bénázni...







121998805_1019551585223192_5287334672873937777_n.gif tumblr_mzhu61ilor1qmx8nto3_250.gif
mind álarcot viselünk
Nadia Romanov
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Bogdana-kadritskaya-face-portrait-looking-at-viewer-sean-archer-hd-wallpaper-preview
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
Story of my life
★ családi állapot ★ :
Végletekig szingli
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_mgqemm9OWB1rg4qbdo1_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Full
★ foglalkozás ★ :
Hivatásos balerina
★ play by ★ :
Bogdana Kadritskaya
★ hozzászólások száma ★ :
49
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_oh4tv4KrNC1r187pho5_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor VB3Oo9

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Gif-balerine-elegance-Favim.com-7156509
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptySzer. Márc. 27 2024, 17:56

Nadi & Flor

Nadie és én jobban nem is különbözhetnénk abban, amit a tánc nyújt nekünk. Bár távolról ugyan azon világ részei vagyunk, hiszen egy laikus számára a tánc az tánc, igazából, mintha egy érme két oldalán helyezkednénk el. Most mégis úgy tűnik, hogy meg fogjuk találni a közös hangot, a közös érdeklődést, amire talán már évek óta szükségünk lenne. Megismerni más nézőpontokat hasznos, de ehhez nyitottnak kell lenni. Hogy ez nekünk mennyire fog sikerülni, az még kérdéses, de a kezdeményezést is tekinthetjük sikernek.
- Ne, aggódj! Én pont ugyan olyan messze állok a Te mozgáskultúrádtól, amennyire Te az enyémtől. Csak pont fordítva - mosolygok kedvesen. - Gondolom, hogy nem vagy egy könnyen feladós-típus, és ehhez is csak ennyi kell. De csak addig, amíg nem érzed, hogy a karriered rovására megy - teszem hozzá. Nem tudom, hogy kinél mit eredményez azon a szinten, ahol ő van, ha egy ennyire más mozgáskultúrát próbál elsajátítani, így ezt Neki kell érezni és tudni.
A következő megjegyzésére, amivel elismeri, hogy előnyöm nem származna abból, ha kényszeríteném, csak kedvesen mosolygok. Kicsit mufurc alkat, de nem veszem magamra. Igazából azon sem lepődnék meg túlzottan, ha kiderülne, most is fáj valamije, és ezért viselkedik így. Magamról tudom, hogy, ha fáj valamim, akkor harapósabb vagyok a kelleténél.
- Megeshet - mondok csak ennyit, bár kétlem. Sosem néztem utána, de nem tartom teljesen kizártnak, hogy a spicc cipő elődjét a középkorban kínzóeszköznek használták volna. A lábujjhegyen járkálás, állás nekem sem tűnik fel. Sőt! Olyan szinten vagyok, hogy az edzőteremben a guggolások, a kitörések, még, ha egy lábon is végzem ezeket a gyakorlatokat, akkor is önkéntelenül emelkedek lábujjhegyre. Jó, nem annyira, mint a balettosok, de akkor sem éri a földet a sarkam. De én már rájöttem, hogy ezt korrigálni tudom egy egyensúlyozó koronggal, aminél, ha véletlen elemelem a sarkam a talajról, már borulok is, mert, amint kimozdulok a korong középpontjáról, képtelenség megtalálni az új helyen az egyensúlyt.
- A versenyszférán kívül is vannak olyan táncok a latin részen is, ami egyfajta merev testtartás kíván. Ha nem is folyamatosan, bizonyos elemeknél, figuráknál, vagy részben folyamatosan, hogy a vezetés-követéshez szükséges kontakt megmaradjon - gondolok bele hangosan is. Egy paso doble elképzelhetetlen merev testtartás nélkül, ahogy egy tangó emelés is. A kizomba egyik változata pedig olyan finom mozdulatokra épülő vezetés-követést követel, ahol a férfi a teljes felsőtestével irányít, úgy, hogy igazándiból a kéz mondhatni fölösleges, és a nőnek le kell követnie a testével a folyamatos, apró, szaggatott jellegű testhullámokat is. Bár én nem szeretem annak a változatnak a zenéjét, megtanultam azt is lekövetni, és hiába a jó erőnlétem, az állandó edzés, ha két-három ilyet egymás után táncolok, bizony szokott izomláz lenni a hasamban. Nem vészes, de megérzem, mert olyan izmokat is megmozgat, amiről előtte nem is tudtam, hogy létezik. - Arra mozdulatra gondoltam, amikor felugrasz, és a levegőben teszel oldalirányba apró ollózó mozdulatokat a lábaddal - válaszolok a kérdésére, mert most azt hiszem, megtaláltam a legjobb leírást adó szavakat. - De ezt majd csak azután, ha Neked megmutattam a csípőmozgásokat - hárítom kedvesen, hogy legyen most övé az elsőbbség.
- Ne aggódj, néha nekünk is feladja a leckét. Bár a járólap is szokott érdekes dolgokat produkálni - húzom el a számat arra az esetre gondolva, amikor egyszer egy ilyen padló egy foltban vizes lett, és pedig forgás közben úgy megtapadtam ~ nincs rá jobb szó ~, hogy a partneremnek kellett megtartania, ha nem akartuk, hogy elessek. Valami olyasmi érzés volt, mint amikor a jégről hirtelen salakra csúszik valaki.
- Akkor kezdjük a legelején. Mivel említetted, hogy a ti mozgásotok nagyon eltér a miénktől, így egy kicsit mozgassunk át téged is csak pár mozdulat erejéig, ha nem gond - kérem a beleegyezését. - Az alapállásunk a vállszéles termesz, és kicsit hajlított térd - közben én is csinálom, hogy lássa is. A térdhajlítás után pedig igazából csak egy-két centivel leszek alacsonyabb. Csak legfeljebb három ismétlés erejéig csinálok vele együtt néhány fej, váll, térd és bokakörzést, csak azért, hogy az ő izmai is szokták egy picit ezt a mozgást is. Úgy is sejtem, hogy a bemelegítésen már ő is túl van. Bár, ha úgy látom vagy szól, hogy bármelyik most kifejezetten jól esik neki, akkor nem állom az útját a további körzések megtételének. - Ahhoz, hogy szép legyen a csípőmozgás, meg kell szokni, hogy a felsőtest és csípő-derék külön is tud mozogni. Vállmagasságig felemeljük a karunkat két oldalt, és kitoljuk a vállunkat előbb az egyik, majd a másik oldalra úgy, hogy a csípőnk nem mozdul - mutatom meg neki is, és csak akkor megyünk tovább, ha ez megy. - De ugyan ez megy előre és hátra, úgy, hogy kitoljuk a mellkasunkat előre, és a kényelemért a karunkat is előre hozzuk, majd a hátunkkal domborítunk. Közben a csípőt próbáld egy helyben tartani - közben én is csinálom, hogy lássa. Ezt még gimnasztikán is szokták venni a gyerekek. Legalább is nálunk, San Juanban vettük tesi órán, de szerintem ezeket mindenhol ismerik, így további szöveges magyarázatot nem hiszem, hogy igényelne. Ha pedig ez is megvan, utána mutatom meg neki a csípőmozgást. - A csípőnél az a legegyszerűbb, ha csípőre teszed a kezed. A váll és a felsőtest marad végig egy helyben, ezért kell a hajlított térd még mindig. A csípőt most először előre visszük, utána hátra a fenékkel együtt - mutatom neki, és biztos, hogy ismerős neki a mozgás, mert ezek a mozdulatok bizony erősen „emlékeztetnek” arra a nagyon kellemes mozgásfajtára, amit általában párban igazán jó végezni, és a legtöbben a hálószobához kötik. Csak mi most kicsit nagyobb amplitúdóval mozgunk, mint ott szokás. - Az oldal mozgás pedig úgy épül fel - állok megint alapállásba hajlított térddel -, hogy először az egyik térdedet nyújtod ki, és hajlítod vissza… majd a másikat - mutatom meg ezt is, és bár nem mondom, de láthatja, hogy a felső testem nem mozdult meg.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptyKedd Márc. 26 2024, 00:45



Flor & Nadi




original.gif



V

alaki egyszer azt mondta, hogy a tánc kifejezőeszköz, tökéletes arra, hogy kapcsolatot teremts önmagaddal és a partnereddel, hogy a mozgáson körösztül kötődj másokhoz, szerintem aki ezt a bődületes nagy hülyeséget kihányta magából, még sosem látott balerinát, kifejezőeszköz, ugyan mit? A fájdalmat ami évek óta sugárzik a testemben? Az éhséget? Jó, azt mondjuk tükrözi, a varrónőnk nagyon tehetséges abban, hogy megmutassa mennyire is vékony a testalkatunk. Tény és való, hogy nem minden táncos ennyire mogorva, mint én, de nem is veszi mindenki ennyire komolyan, nekem ezt kell tennem, tudom, hogy kell egy B terv, ezért kezdtem el oktatni, mert pár év és végleg kiégek, de nekem nincs más utam, nincs más lehetőségem, én nem mehetek haza...
- Ó ha tudnád, hogy ezek a laza táncmozdulatok mennyire messzire állnak az én tartásomtól, nos akkor nem vélnéd így.
Muszáj volt halkan kuncognom, te láttál már hattyút latint táncolni?
- Persze, gondoltam, hisz mi előnyöd származna belőle ha belekényszerítenél helyzetekbe.
Ezt megteszem én magam is, szóval csatlakozom hozzá és figyelem.
- Ha annyit szaggatál volna el, mint én, már fel sem tűnne.
Egy idő után már olyan, mintha a lábam meghosszabbítása lenne, sűrűn észre sem veszem, hogy cipő nélkül, önkéntelenül is lábujjhegyre emelkedem, ez mondjuk minden más táncnál hátrány, ahol nem ez lenne a fő szempont, így kissé izgulok, hogy fog ez nekem menni, főleg valószínűleg sehogy.
- Hát ha el tudod mondani mi az amit szeretnél megmutathatom, hogy kell, igazából nem annyira ördöngősek maguk a mozdulatok ha jól csinálod, és ha megvan hozzá az elég merev tartásod, ami azért ha jól tudom itt sem hátrány, bár inkább a verseny szférában.
Igen, van tévém és néha unatkozom, nagyon nagyon ritkán.
- A spicc cipő nem alkalmas ehhez a padlóhoz, a lakkozott fa parkett nem az amit nekünk találtak ki, így mindig van nálam gyakorló cipő is, jobban szeretek a operaházban gyakorolni, de ott ma zenekari próba van.
Magyarázom miközben a cipőmre meredve mozgatom meg benne a lábujjaim.
- Nos, igazából a Carmennek vannak elemei amihez szükséges lenne, és pont ezzel küzdök, mert amint említetted is, nem ez az általános mozgáskultúránk.
Nem tudom hova tettem az eszem amikor elfogadtam a felkérést, hisz nekem mindenem van, csak laza csípőm nincs...
Bólintok a kezdés javaslatára és már előre félek, hogy ez nekem sosem fog menni.







121998805_1019551585223192_5287334672873937777_n.gif tumblr_mzhu61ilor1qmx8nto3_250.gif
mind álarcot viselünk
Nadia Romanov
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Bogdana-kadritskaya-face-portrait-looking-at-viewer-sean-archer-hd-wallpaper-preview
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
Story of my life
★ családi állapot ★ :
Végletekig szingli
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_mgqemm9OWB1rg4qbdo1_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Full
★ foglalkozás ★ :
Hivatásos balerina
★ play by ★ :
Bogdana Kadritskaya
★ hozzászólások száma ★ :
49
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_oh4tv4KrNC1r187pho5_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor VB3Oo9

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Gif-balerine-elegance-Favim.com-7156509
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptySzer. Márc. 20 2024, 19:33

Nadi & Flor

Sokan nem értik, hogy miért nem foglalkozok hivatásszerűen a tánccal, amikor „olyan jól csinálom”. És sokan nem értik meg, hogy nekem nem érné meg. Azzal tisztában vagyok, hogy az a fajta táncstílus, amit én képviselek, ott vannak szeniorok is még versenyeken is, ami például egy balettnél tudtommal már nincs. De versenysortnál elveszik az igazi élvezet, amikor csak azért táncolsz, mert nem tudsz megülni a fenekeden, és ott akkor is táncolnod kell, ha abban a pillanatban éppen a francba kívánod az egészet. Ha pedig tőlem ezt az élvezeti cikket elveszik, akkor majdnem azt mondhatom, hogy nem marad semmim, amit kizárólag önmagam szórakoztatásáért teszek. Persze mélységesen tisztelem azokat, akik képesek mindent feladni ezért, mert hihetetlen a kitartásuk, de, ha ezt nem belső késztetésből választják, akkor pokoli lehet. Bár néha talán még akkor is, ha önmaguk miatt csinálják, mert a versenysportok, vagy a balett néha önmagában is az lehet. Én lényegében a fél életemben csak magamra támaszkodhattam, és ez az időszak pont gyerekkoromban volt, így nehezen szokom meg, hogy van, akire támaszkodhatok, ezért mindig arra törekedtem, hogy történjen bármi, akkor is életben kell maradnom, és megállni a saját lábamon. Egy versenysportoló viszont lényegében egy lábon áll, legalább is az én nézetem szerint, mert a sport mellett ritka az, aki más megélhetési forrást is magáénak tudhat, és egy sérülés akár végzetes is lehet a karrierje szempontjából, és lehet, utána földönfutó lesz. Így nálam ez is egy visszatartó erő volt, ha az eszemre hallgattam, akkor is, nemcsak akkor, ha a szívemre, ami mindig meg akarta tartani hobbinak a táncot.
A balett számomra mindig lenyűgöző volt, a maga merev kecsességével, és mindig voltak bizonyos mozdulatok, amiket szerettem volna megtanulni. Bár Puerto Ricoban nem igazán van hagyománya a balettnek, így anyu sem irányított sosem erre, így, ha nem veszítem el a szüleimet öt évesen, akkor sem valószínű, hogy valaha ezzel foglalkoztam volna. Még akkor sem, ha egyébként elég lazák lettek volna az ízületeim, hogy megcsináljam azokat a brutális nyújtásokat, mert kizárt, hogy hagytam volna, hogy annyira deformálódjon a lábam, mint egy egy balettosé. Bár a magassarkú is károsítja a lábat, az nem olyan látványos, mint ennél a másik táncnál.
- A baletthez képest ez semmiség - mondom mosolyogva. - Bár tény, hogy ez egy nagyon más mozgáskultúra, de nem gondolnám, hogy lenne olyan, aki ne érezne rá, főleg, ha kap segítséget ehhez - bíztatom egy kicsit. - De természetesen nem erőltetni akarom - teszem még hozzá gyorsan, mielőtt kényszert érezne az irányomból.
- Milyen szépen és finoman fogalmaztál - nevetem el magam, mert én biztosan nem ezeket a szavakat használtam volna. - Előttem fölösleges titkolnod, hogy milyen brutális azon a kemény spicc cipőn még megállni is, nemhogy táncolni. És ez csak az egy része, ami a balettel együtt jár - mosolygok szelíden, hogy érezze: minden elismerésem, hogy képes erre. Néha még az én lábamat is kitöri egy új táncszandál, pedig az tiszta bőr, és néhány óra alatt felveszi a lábam alakját, és utána könnyedén át tudok éjszakákat benne táncolni, de az, amit ő hord, sosem fog betörni. Neki a lábát kell betörnie, hogy hordani tudja. A folyamatos éhezés, amit az edzések mellett kell csinálnia, hogy a súlyánál maradjon pedig még egy olyan nehezítő tényező, ami a többi táncra nem jellemző. A balettnél viszont nagyon komoly emelések vannak, amit már lehet, a normál női súlynál sem lehet megcsinálni, így valószínűleg mindig a testtömegindex normál értéke alatt kell lenniük.
Tudomásul veszem, hogy nem akar arról beszélni, hogy hogyan lett balerina, és örülök, hogy fogadja a bocsánatkérésemet. Tényleg nem szándékoztam érzékeny pontjára tapintani.
- Szívesen megnézném, és lehet, hogy, ha nekem sikerül megtanítanom, hogy hogyan kell a csípőmozdulatokat megcsinálni, Te is beavathatnál egy olyan mozdulatba, amit világ életemben csodaként néztem a balettosoknál - vetem fel ötletként, és remélem, belemegy. - Bár nem csak egyet, de ezt kifejezetten irigylek - szélesedik ki a mosolyom.
- Az öltözéked tökéletes, mert nem abban a spicc cipőben vagy, aminek olyan iszonyú kemény az orra, mert abban nem tudnád megcsinálni ezeket a mozdulatokat - mondom neki kedvesen. - De ez a puhább lábbelit, amiben nem is csúszol, de mondjuk sima lábujjhegyen forgást meg tudsz csinálni, tökéletes lesz - teszem hozzá mosolyogva. Ebben szerintem nem fog úgy csúszkálni, mintha jégen lenne, de nem is fog úgy hozzátapadni a talpa a talajhoz, mintha tapadópárnák lennének a talpán. Nálunk pedig a „lábujjhegy” esetén a talp elülső része is érintkezik a talajjal, nem csak az ujjak legvégei, mint a balettnél, de ezt már hozzá sem teszem, mert biztos tudja. Én a hagyományos latin-táncszandálomban vagyok, amiből én a hét-nyolc centi magassarkút preferálom. Azt még pluszban meg tudom emelni, hogy kényelmesek legyenek a forgások is, vagy tangózhatok, aminél ritkán ér le a lányok sarka.
Ha pedig igent mond, akkor egy kicsit bevezetem abba, hogy szerintem mi a különbség az ő és a mi mozgáskultúránk között, ami miatt ennyire lenyűgöz minket a másik tudása. - Még sosem balettoztam, így kérlek, javíts ki, ha tévedek, mert én csak abból tudok kiindulni, amit látok. De szerintem nálunk veletek ellentétben, nagyon fontos a testizoláció; az, hogy a vállunk, a felsőtestünk, a csípőnk egymástól függetlenül is tudjon mozogni, amíg nálatok ez pont rossz dolog. Jól gondolom? - kérdezek rá megerősítésként, vagy cáfolást várva. - Ahhoz, hogy meg tud Te is csinálni azokat a csípőmozdulatokat, amiket én, erre kell, vagy kellene ráérezned, és, ha nincs ellenvetésed, akkor bele is vághatnánk - mondom neki kedvesen. Persze lehetőséget adok neki arra, hogy meggondolja magát, mert nem tudom, hogy a latintáncosok lazasága nem teszi-e tönkre a mozgáskultúráját, és nem akarok neki rosszat. Miért is akarnék? Nincs rá okom, nem ártott nekem, és én igyekszek sosem ártani azoknak, akik nem rosszak hozzám.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptyKedd Márc. 19 2024, 01:23



Flor & Nadi




original.gif



V

an ami már soha sem fog változni, az egész életem feladtam azért, hogy azt csináljam amire születtem, mert igen, én balettozni születtem, nagyon jó vagyok benne és ezt tudom is, de azt is, hogy ezt sok év kemény megfeszített munkája és nem egy lemondás övezi, szokták mondani, hogy a pokolhoz vezető út jószándékkal van kikövezve, szerintem balett tanárokkal, főleg azokkal akik engem tanítottak. Nem egy éles emlékem van még arról, hogyan is nyújtották az izmaim a megfelelő rugalmasság eléréséhez, én ezt soha nem fogom követni, ma már ismerek elég megfelelő gyakorlatot ehhez, és bár nagyon ritkán oktatok, nem igazán élvezem és nem is az én világom, én megélni szeretem a pillanatot nem átadni.
De azzal is tisztában vagyok, hogy nem tudok majd táncolni életem végéig, így lassan szoktatom magam a gondolathoz, hogyan is tovább. Az emberi test egy csoda, de akkor is öregszik, rohan az idő, és már nem oly sok van hátra a harmincig sem...
De ez most valami új számomra, egy ismeretlen víz ha úgy jobban tetszik, ennyire még sosem hagytam el a komfort zónám egy tánc kedvéért. Döbbenten nézem mennyire könnyedén mozog és milyen mozdulatokkal irányítja a csípőjét, ez szerintem nekem sosem menne, én annyira a kötött és szabályszerű mozdulatok megtestesítője vagyok, hisz a balerinák kecses hattyúk.
- Öhm, nem is tudom, szerintem ez nekem nem menne.
Nevetem el magam zavaromban.
- Nos igen, a balett gyönyörű, és nagyon kemény.
Sóhajtottam egy nagyot, mert bár tényleg eszméletlenül el tudnak veszni az emberek a mozdulatainkban, senki sem gondol arra, hogy mennyiszer szorítom a fogam a fájdalomtól egy egy széles mosoly mögött.
Csak megeresztek egy lazább mosolyt a bocsánatkérésére és bólintok, tudom, túl hevesen reagálok, csak hát általában azok az emberek akik nem élték még át a balett gyötrelmes világát fogalmuk sincs mit beszélnek és ezt nem szeretem, az, hogy hogyan jutottam el idáig, pedig nem az amit szeretnék megosztani bárkivel is.
- Nos, legyen, addig Mimi is nyújt legalább, és ha végeztél és szeretnéd látni a szomszédban mi is épp próbálunk.
Vagyis próbálnánk, de én épp a kínácsságom elégítem ki.








121998805_1019551585223192_5287334672873937777_n.gif tumblr_mzhu61ilor1qmx8nto3_250.gif
mind álarcot viselünk
Nadia Romanov
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Bogdana-kadritskaya-face-portrait-looking-at-viewer-sean-archer-hd-wallpaper-preview
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
Story of my life
★ családi állapot ★ :
Végletekig szingli
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_mgqemm9OWB1rg4qbdo1_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Full
★ foglalkozás ★ :
Hivatásos balerina
★ play by ★ :
Bogdana Kadritskaya
★ hozzászólások száma ★ :
49
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_oh4tv4KrNC1r187pho5_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor VB3Oo9

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Gif-balerine-elegance-Favim.com-7156509
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptySzer. Márc. 13 2024, 17:54

Nadi & Flor

A tánc nekem menekülés. Menekülés a valóságból, menekülés a nyomomban járó múltamtól. Az árvaság egy dolog. Mondhatni, megszoktam, bár időről időre előjön, hogy hiányoznak a szüleim, Tío, aki ugyan nem a vér szerinti rokonom, enyhíti az FBI-os csapatával a régi űrt a szívemben. Az árvaházat akkor, amikor ott voltam, szörnyűnek éreztem, és időről időre arról álmodoztam, hogy a biológiai apám egyszer értem jön, és magával visz. Idővel erről lemondtam, és nem is olyan régen rájöttem, hogy sok mindennek való, de szülőnek biztosan nem. De sem ez a csalódás, sem az árvaház együtt sem volt olyan borzalmas, mint az, amit a mostohacsaládomnál töltöttem, akikre nem csak az itteni hatóságoknak fájt a foga, hanem sok európai, dél- és közép-amerikai hatóságnak is. Még visszagondolni sem akarok, hogy miken mentem keresztül mellettük. Verni persze nem vertek, hiszen a gyámügynek az feltűnt volna, de ezen kívül is sok olyan testi és lelki sérülést lehet okozni, ami egy életre tönkre tesz bárkit. Nem véletlen lettek pánikrohamaim, amit többek között, akár egy lift is ki tud belőlem váltani, de akár egy nagyobb férfi is, aki valahogy a testével beszorít valahova. Mondhatnám, hogy ezek által tanultam meg olvasni az emberekben, meg akkor, amikor előlük menekülve az utcán éltem, ezek miatt tanultam meg az önvédelem egyik legfejlettebb, legszerteágazóbb módját, és ezért tanultam meg lőni is, de jobban szeretném, ha ezeknek sosem láttam volna a szükségességét. Az edzéseken, a lövészeten mindig nagyon figyelek arra, hogy mit csinálok éppen, ahogy a munkámban is, de bármelyiket is csinálom éppen, akkor is, a tudatom egy része mindig a környezetemre koncentrál, és mindig ott motoszkál az agyam egy eldugott zugában, hogy mi történt velem régen. Hogy tizenhét évesen a keleti part utcáit is biztonságosabbnak éreztem, mint a mostohacsaládomat. De a tánc… a tánc az, ami teljesen ki tud kapcsolni, és megszűnik körülöttem minden, és nincs múlt, és nincs jövő, és nincs félelem, nincsennek gondok, csak a pillanat, a mozgás és a zene öröme, és a partner, aki vezet.
- Köszönöm! - mosolyodok el, és kicsit zavarba is jövök. A következő kérdése viszont meglep. Na, nem a stílus miatt, hanem mert erre a kérdésre, ebben a formában nem számítottam. Ezt így még sosem kérdezték meg tőlem. „A hogy is kell?” forma inkább szokványos az én ismeretségi körömben. - Hű! - adok hangot a meglepettségemnek. - Nos, azt hiszem ezt elmagyarázni kicsit nehezebb, mint megmutatni, de, ha van időd, megmutathatom, hogy pontosan hogyan is kell a csípőmozgásokat megcsinálni - gondolok bele jobban. Persze csak szavakban is el lehetne mondani, hogyan épül fel egy látványosabb csípőmozdulat, de megmutatva, mozdulatokra bontva sokkal hatékonyabb. De ehhez idő kell, ha meg is akarja valaki érteni, és tanulni.
A teljesen ártatlan kérdéseimre adott reakciójára viszont megdöbbenek, és hatalmasra is tágulnak a szemeim. Bár ritkán tudják kiváltani belőlem ezt a reakciót, most sikerült. Tudom, mert gyakran tapasztalom, hogy a különböző táncstílusok képviselői rivalizálnak egymással, pedig biztos vagyok abban, hogy csak a legritkább esetben tudnák megcsinálni a másik mozdulatait, így szerintem ennek az alapja egyfajta irigység lehet. Az első kérdésre adott reakcióját be tudom ennek. - Nem. Nem standard tangózol, mert számomra az az egyetlen, amit sosem fogok megérteni - mondom félig viccesen, hátha oldani tudom kicsit a feszültségét. - A balett gyönyörű, és tisztelettel csodálom azt, aki ezt a stílus képviseli - árulom el neki teljes komolysággal.
A másodikra viszont megüti a fülem egy olyan stílus, ami szívszorítóan ismerős. A semmiből ilyen hirtelen előjövő rideg távolságtartás, amit csak akkor, és tapasztalataim szerint csak azok tudnak ennyire profin alkalmazni, akik olyan tragédiát és szörnyűséget éltek át, amit képtelene feldolgozni. Személyes tapasztalatból tudom, hogy ilyenkor idő kell, mire úrrá tudunk lenni az érzelmeinken, és visszaszerezzük az irányítást önmagunk felett. - Persze! És Te ne haragudj! Nem akartam egy ennyire rossz kérdést feltenni - mondom ellágyultan, amikor az újrakezdést javasolja, mert a fájdalom, ami átjött ebből az egy mondatából, az azt árulja el, hogy nem volt könnyű élete. - Flor vagyok! Örülök, hogy megismerhetlek, Nadi! - megyek hozzá közelebb a kezemet nyújtva felé, amit remélem, elfogad.
- Ha van időd, és szeretnéd, akkor megmutathatom, hogy kell azokat a csípőmozdulatokat megcsinálni - ajánlom neki kedvesen. - Csak leírok néhány mozdulatot az előbbiből, ami egy fellépéshez kell, és utána a Tiéd vagyok - kérem a türelmét, ha igent mond. És egy-két percnél nem is vesz többet igénybe az írkálásom.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptyKedd Márc. 12 2024, 11:51



Flor & Nadi




original.gif



S

éha azt mondják, hogy túl udvarias vagyok, talán van benne valami, ez a neveltetésemből fakad, akit ennyiszer vernek el, megtanul tojáshéjon járni az emberek között, nem, nem félek a reakciójuktól, hisz feküdtem már a földön, miközben a bordám rugdosta az a férfi akit az apámnak nevezhetek, voltam megkötözve, szekrénybe vagy épp pincébe zárva, napokra étel és víz nélkül, nem, én már nem félek semmitől és senkitől, maximum attól, hogy egyszer megtalálnak és az a beígért hideg ólom landol puha húsomban, de ennyire azért ne legyünk drasztikusak, egyelőre fogalmuk sincs, hogy hol vagyok és merre keressenek, addig pedig próbálom olyan tartalmasan élni az életem ahogy csak tőlem telik, szigorú szabályok között, nincsenek barátaim, kapcsolataim és csak Mimi tudja hol lakom, még az elején voltam olyan balga, hogy felvittem magamhoz, Ő sem igazán barát, sokkal inkább az akivel elütöm az időm, sok szempontból, de Ő sem tud rólam semmit, és jobb is ez így, sajnos Min - Joon-nak is már túl sokat mondtam, úgy tudom megvédeni magamtól az embereket ha nem engedem közel. Szomorú? Egy cseppet sem. Nincs feltétlenül szükségem emberi interakcióra, javarészt pont ebben segít a balett, annyira szűk réteg és annyi benne az önelégült seggfej, hogy nem félek attól, hogy megkedveljem őket.
Nem vagyok sokáig egy helyen, így könnyebb, ha mozgásban maradok, így igazából örülök mikor Mimi új helyre visz, bár nem vagyok teljesen oda érte, de a célnak megfelel. Vagyis megfelelt volna ha hallanám a gondolataim, jó, tudom, nem a világ és nem is túl hangos a zene, de arra épp elég, hogy elnyomja az egyébként lágy klasszikusokat, muszáj tökéletes Carment alkotnom, ahhoz pedig bele kell adnom szívem, lelkem és minden tudásom, a tánc az egyetlen állandó az életemben, amiről soha nem mondok le, amíg a két lábam elbír.
- Semmi gond. Lenyűgözően mozogsz.
Szinte lesokkolt, én is borzasztóan hajlékony vagyok, de amit a csípőjével művel az valami eszméletlen.
- Ha nem bánod, hogy a fenébe csinálod ezt az izét a csípőddel?
Nevetek fel, majd egy pillanat alatt válik komorrá arcom.
- Igen, én hivatásos balerina vagyok, problémát okoz?
Fonom össze a mellkasom előtt a karom, nem vagyok kíváncsi a miértekre, mert már nem akarom meggyőzni az embereket arról, hogy ez váltotta meg az életem, a balett az én világom, és, hogy ez mennyire is jó nekem.
- Az egy több, mint húsz éves és nem ide tartozó sztori.
Váltok tárgyilagosra, nem szeretem ha valaki vájkálni akar a múltamban, főleg úgy, hogy most látom életemben először.
- Ne haragudj, de van amiről nem beszélek, főleg nem úgy, hogy most látlak életemben először.
Nadia harapj rá a nyelvedre!
- Sajnálom, kicsit nehéz heteken vagyok túl. Kezdhetnénk elölről? Nadi vagyok.
Baszki azt a heves orosz vérmérsékleted!








121998805_1019551585223192_5287334672873937777_n.gif tumblr_mzhu61ilor1qmx8nto3_250.gif

Flor Sánchez Moreno imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Nadia Romanov
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Bogdana-kadritskaya-face-portrait-looking-at-viewer-sean-archer-hd-wallpaper-preview
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
Story of my life
★ családi állapot ★ :
Végletekig szingli
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_mgqemm9OWB1rg4qbdo1_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Full
★ foglalkozás ★ :
Hivatásos balerina
★ play by ★ :
Bogdana Kadritskaya
★ hozzászólások száma ★ :
49
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_oh4tv4KrNC1r187pho5_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor VB3Oo9

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Gif-balerine-elegance-Favim.com-7156509
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptyVas. Márc. 10 2024, 08:49

Nadi & Flor

Nem önzőség, de túl elfoglalt vagyok ahhoz, hogy Ric szervezésiebe beszálljak. Persze, ha megosztja velem, és tanácsot kér, akkor igyekszek segíteni neki, vagy megosztom vele a nézeteimet, meglátásaimat, de rá bízom a döntésket. Ez nekem szórakozás, neki a megélhetése, és ez akkora különbség, hogy fontosnak tartom, hogy minden az ő döntése legyen. Ha kikéri a véleményemet, én megosztom vele a gondolataimat, rajta áll, hogy megfogadja vagy sem. A koreográfia lány része persze más, ott úgy vagyok vele, hogy ne egy pasi mondja meg, hogy magassarkúban parkettán azt a lépéskombinációt meg lehet-e csinálni vagy sem, mert, ha ezen múlik, én bizony szerzek a méretben neki való szandált, és utána: Hajrá! Mutasd meg, hogy kell! Csúsztam már meg fájdalmas sérülést szerezve, mert a partner jobban kibillentett a tengelyemből, mint, amit hasított bőrtalpú cipőm és parketta tapadása megkövetelt volna, mert azt mondta a pasi, hogy „de úgy szebb”. Meggyógyult pár nap alatt, és nem is Ric okozta, de szeretem ezeket elkerülni. Ráadásul nálunk, az oktatókon kívül, a legtöbben a rendes munkája mellett csináljuk, így sokszor nincs arra lehetőségünk, hogy olyan jó karban legyünk tartva, mint egy profi táncos, aki, ha nem gyakorol, akkor edz. Talán én vagyok az, aki a legtöbbet edzi, de nálam sem a tánc az indok, hanem teljesen más, így az, hogy én még meg tudom magam tartani egy testhelyzetben, az nem jelenti azt, hogy a többi lány is.
Most sem egy profi fellépőkre szervezett fellépésre próbálunk összerakni egy koreot, hanem „amatőröknek”, ami máris kizár néhány show-elemet. Persze ezek mindig látványosak, de ehhez az kellene, hogy mindenki napi több órában tudjon hónapokig edzeni, hogy legyen fizikai erejük és megfelelő hajlékonyságuk. Erre viszont munka és család mellett keveseknek van ereje.
Ahogy a zenére próbálok egy lady-stylet összerakni, néha én is megfelejtkezek arról, hogy, amit én tudok, azt nem mindenki tudja, így néha túllövök a célon. Ez nekem jó, mert szükségem van a levezetésre, a kikapcsolódásra, de utána mindig vissza kell fognom magam és emlékeztetni magam, hogy attól, hogy én fel tudok egy lábon állni, és mennyire jól néz ki egy olyan figura, ahol kvázi egy lábon kell felállni, a többiek ettől még nem képesek erre. De ugyan ez van a forgásoknál is, mert én „fordulékonyabb” vagyok a többieknél, és el sem szédülök, mert megtanultam a technikát, a többiekre ez még nem igaz. Persze fordulásoknak kell lenniük, mert nagyon látványosak, de ésszel, mert nem az a célom, hogy utána a partner kapja el a szédülő lányt.
Már vagy negyedjére térek vissza ugyan arra a blokkra, mert nem érzem az igazinak, és, ha nagyon koncentrálok, akkor be szoktam csukni a szemem, hogy csak a zenére és a mozdulatra tudjak figyelni. Most nincs félnivalóm attól, hogy valakivel ütközök, hiszen egyedül vagyok. Amikor viszont már úgy érzem, hogy megvan, akkor kinyitom a szemem, és tánc közben hátat fordítok a tükörnek, majdnem az ajtó fél, és megpillantok egy idegen, körülbelül velem egyidős, lányt az ajtófélfának dőlve. Meglepődök, és meg is állok, és közben a zene is véget ér, de én csak meglepetten figyelem, főleg, hogy elkezd tapsolni. - Szia! Köszönöm! - mondom kicsit bizonytalanul, de nem tudom, hogy a hirtelen felbukkanása miatt vagy a bók miatt lepődtem meg jobban. - Ne haragudj a hangos zene miatt! - indulok is meg, hogy lejjebb vegyem a hangerőt, de amikor újra indul a zene, egyből meg is állítom. Egyébként is kell egy kis légvételnyi szünet, mert már kicsit kapkodom a levegőt. - Az ajtó szorul - valószínűleg azért, mert a fa belülről az idők során megszívta magát párával, de ez nem teszem hozzá - és féltem, hogy csak az ablakon fogok tudni kijutni, ha be is ragadna - mondom mosolyogva. - Maradhatsz, ha szeretnél - ajánlom neki mosolyogva, mert azt látom, hogy még nézné egy kicsit, hogy mit is csinálok éppen. - Te balettozol igaz? - kérdezem kedvesen, és, ha igen a válasza, kérdezek még tőle egyet. A ruhája egyértelműen erre mutat, de sosem lehet tudni. - Hogy ismerkedtél meg ezzel a fajta tánccal? - Semmi ellenszenvet vagy hasonlót nem érezhet rajtam, mert egyáltalán nincs bennem ilyen, csak kíváncsiság. Én minden táncstílust tisztelek, bár vannak olyanok, amikről az a véleményem, hogy bár sose alakították volna ki, mert az eredetinek a szöges ellentéte, de az csak egy-egy táncfajta, mint a standard tangó, a keringőt pedig kifejezetten szeretem nézni. De én sosem néztem le sem egy tíztáncost, sem egy balerinát, sem egy streat dancest. A balett pedig gyönyörű tánc, és én kicsiknek tanítanám is az alapjait tornaóra keretében, mert fejleszti a mozgáskultúrát, és segít a helyes testtartátásban is. Viszont tudom, hogy hosszú távon életre szóló deformitást eredményez a lábakban, ráadásul sok serdülő kislány elesik a hírnévtől, mert nem lesz balerina alkata, és akkor komolyan össze is törhetnek lelkileg, ha komolyan ezzel akartak foglalkozni. Ráadásul néhány mozdulatukra mindig is irigykedtem, bár sosem akartam ezzel a tánccal foglalkozni, legalább is komolyan. Számomra a balett túl sok fegyelmet követel, és én már így is túl sok szabály között élek, nem kell még egy, mert abba már biztosan beleőrülnék, és a zárt osztályon kötnék ki.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.

Nadia Romanov ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptyKedd Márc. 05 2024, 19:08



Flor & Nadi




original.gif



Á

lmosan nyúlok ki a takaróm alól és bökök rá a szundi gombra, ki tudja már hányadszor is teszem meg az elmúlt fél órában, nem akarok felkelni, még nem, de tudom, hogy muszáj, hajnali öt van, körülbelül másfél órája ájulhattam be, már nagyon elegünk volt a folyamatos fogkrém reklámból, és a minden csudiszuper és szivárványos vagy mit tudom én, zsong a fejem, a lelkem, ami még megmaradt kávéért kiált, így hát kikászálódok és zombi üzemmódba, csukott szemmel, remélve, hogy a kávét is beletettem nyomom le a főző gombját. Nagyjából össze szedem magam, kapucnis felső, leggings, sport cipő és kávés termosz. Minden egyes nap megfogadom, hogy legközelebb futva megyek el az edzőteremig, de ma is inkább csak a fejemre húzom a kapucnit, szememre a nagy napszemüveg és kávét kortyolgatva teszem meg azt a pár sarkot.
Tudom, ki az az elvetemült aki hajnali fél 6kor edz? Én... Szerencsére csak én... Nagyon morcos tudok lenni a hülye kérdésektől, így inkább olyankor megyek amikor senki nincs. Kordában kell tartanom minden izmom és ennek része az eszméletlen nyújtó gyakorlatok is, amiket jobban szeretem ha nem akarnak levideózni vagy szelfizni velem, mert el találom engedni a bokám és képen rúglak.
Nagyot sóhajtva nézek a futópadra, majd a végén vissza jövök, még nem állok készen rá, nagyon nem, a gyomrom liftezik, vegyülve a szokásos izgalomtól, tudom, hogy minden ritmusra tudom melyik lépés jön, mégis annyira túl tudom izgulni, csak tudnám miért...
Kimerülten nyúlok el a padlón mikor meglátom a szintén nem túl friss Mia-t ahogy megérkezik edzeni.
- Jól vagy?
- Egy kávéért eladnám a lelkem, pár óra alvásért a tiéd is.
- Nincs is lelked, és ha már itt tartunk nekem se.
- Igazad van. Gyerünk futni.
- Tudod, hogy ma nem tudunk bemenni próbálni?
- Mi? Miért?
- Valami zenekari próba vagy mi, a lényeg, hogy ha ma gyakorolni akarsz tudok egy helyet, néha ha lusta vagyok bemenni ott edzek.
Felvont szemöldökkel meredtem a kedvenc táncosomra.
- Ám legyen, de jó hely legyen.
Általában reggeli edzés után szoktam bemászni gyakorolni, de felhívtuk a helyet és, mint kiderült zsúfoltabb, mint gondoltuk, és csak késő délután van hely. Egyszerre voltam boldog és dühös, nem szeretem ha felborul a rutinom, de így hazamehettem aludni, ami most nagyon rám fért.
A csengőm folyamatos csörgésére ébredtem fel, megyek már.e még nem vagy kész?
- Na, kész vagy?
- Egy perc, csak hozom a táskám.
zerencsére nem volt túl messze, így mire odaértünk a friss levegőn fel is ébredtem, kellett most ez a kis pihenés.
A hölgy eligazított, hogy merre találunk termet, hallom, hogy elég hangos és ritmusos zene szól, nem biztos, hogy így tudunk, de megpróbálom. Körbe bandázsolom a lábam, és belebújok a már elég viseltes cipőmbe, szomorú, most vettem és már is újra kell cserélnem.
- Egy, két, há...
Esküszöm próbáltam koncentrálni a zenére, de a falak mintha papírból lennének, borzalmasan zavaró ha nem hallom a váltásokat. Frusztráltan engedtem le a hajam és kötöttem újra szorosan kontyba, na még egyszer, behunyom a szemem és düm, düm, düm. Ez így nem megy.
Eltökélten és forrongva indultam meg a másik terem felé, az ajtó nincs becsukva, halkan nyitok be, kiabálni akartam, de igazából nagyon jól csinálja, nekidőlök az ajtófélfának és csak figyelem amíg a zene véget ér, ösztönösen tapsolom meg.
- Ne, ne hagyd abba miattam, csak kérni akartam, hogy nem hallom ettől a klasszikusokat, de végül annyira elvonta a figyelmem ahogy táncolsz...
Olyan régóta veszem magam körül balerinákkal, hogy felüdülés volt valami új.






Flor Sánchez Moreno imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Nadia Romanov
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Bogdana-kadritskaya-face-portrait-looking-at-viewer-sean-archer-hd-wallpaper-preview
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
Story of my life
★ családi állapot ★ :
Végletekig szingli
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_mgqemm9OWB1rg4qbdo1_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Full
★ foglalkozás ★ :
Hivatásos balerina
★ play by ★ :
Bogdana Kadritskaya
★ hozzászólások száma ★ :
49
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_oh4tv4KrNC1r187pho5_500

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor VB3Oo9

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Gif-balerine-elegance-Favim.com-7156509
TémanyitásA tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor EmptySzomb. Feb. 24 2024, 11:43

Nadi & Flor

Puerto Ricoi vagyok, függetlenül attól, hogy a hivatalos papírjaimon az áll, hogy kettős állampolgár, mert Miamiban születtem. Így beleszülettem a tánc világába, ami az egész életemben elkísér, és ezt nem árnyékolja be az sem, hogy először Anyut és Aput láttam hogyan táncolnak együtt egy-egy fiestán, vagy csak otthon. Ez a vérünkben van, hiszen nálunk mindenki táncol, kicsi, nagy, fiatal, öreg, férfi, nő, aki csak bír mozogni, az táncol. Nálunk még a férfiak sem tartják cikinek táncolni, sőt! Így ismertem meg Enriquet, Ricet is, még San Juanban, akivel évekre teljesen megszakadt a kapcsolatunk, és véletlenül itt találkoztunk New Yorkban, pontosabban Queensben, miután ide kötöztem és egy tánchelyet kerestem a közelben. Ő táncoktatásból él, és többed magával egy több termes helyen oktat, ahol a latin és a divattáncok a fő vonal, de oktatnak még standardet is, ha van rá igény. Szoktak fellépéseket is vállalni, de én személyes okok miatt, csak nagyon indokolt, vészhelyzet esetén vagyok hajlandó fellépést vállalni, akkor is szeretem meggondolni, hogy hol. Viszont előszeretettel vagyok kistanárnéni Ric mellett, és bármikor segítek neki egy új koreót összerakni, vagy új elemeket, lépéskombinációkat kitalálni, begyakorolni.
Viszont a következő hetekben Brooklynban kénytelenek órát tartani, mert itt találtak olcsón bérleti helyet, hiszen a mi épületünk beázott, és most fel kell újítani, a munkálatok végéig pedig nem lehet használni a termeket. Ma én is órán vagyok nála, és nem is egyen, főleg, hogy most péntek délutánra került jó néhány óra. A kezdők óráján segítek bemutatni az új elemeket, elsajátítani a diákoknak az alaplépéseket és a vezetés-követést, ami a legfontosabb a páros táncoknál. A kezdő lányok igyekeznek azt lépni, amit most tanultak, viszont így a fiú nem igazán tanulja meg, hogyan is kell helyesen vezetni, bár a lányok sem követni. De én már ösztönösen azt lépem, amit vezetnek, amivel könnyedén ki lehet szűrni, ha valaki nem jól indít egy-egy figurát, lépéssort. Ráadásul nem kell mindig Ricet kiállítani, ha valami nem megy, mert én is könnyedén segíteni tudok, akár a lány-, akár a fiúlépésről legyen szó, de akár a mellettem lévő párnak is tánc közben is, ha kiesnek a ritmusból, ami ilyenkor még gyakran megesik.
A második órán pedig már a haladó csoport jön bachataban, amikor én is felszabadultabban tudok táncolni, mert itt már valóban a zenére táncolunk, és nem az alapritmusra. A partnerváltások pedig lehetőséget adnak arra, hogy Riccel megbeszéljük a hátralévő időt, amikor majd én megpróbálok egy lady-style részt összerakni a következő fellépésükre. Én nem fogok fellépni, de ebben a fázisban szívesen segítek nekik. Persze a beszélgetés közben ugyan úgy táncolunk, csak néhány váltásból kimaradunk. Ők maradnak itt a következő órára, én pedig egy a mellettük lévő, kisebbe megyek át egyedül, csak Ric ad zenét, olyat is, amivel rá tudok hangolódni, meg azt is, amire fellépni készülnek.
Amikor egyedül maradok, szépen bele is lendülök a táncokba, és szépen el is veszítem az időérzékemet. Bár sokszor pont a zene az, ami segít mérni az időt, most egymás után sokszor hallgatom meg ugyan azt a számot, hogy egy-egy jobb kombinációt fel tudjak írni. Videót is csinálhatnék, mert a technika meg lenne Ricnél, de azért nem hozta át, mert tudja, hogy mennyire nincs jó hatással rám, hogy mennyire utálom, ha filmeznek. Ösztönösen mozdulok a zenére, már jóval hamarabb hallom az ütemváltásokat, kiállásokat is, mint ahogy az valóban megjelenik a zenében, még egy újban is, nemhogy egy olyanban, amit elve ismerek, és most ennyiszer meghallgattam. Van, hogy egy-egy blokkra pedig többször is visszamegyek, hogy finomítsak a mozgássoron. Nem figyelem a környezetemet, csak a zenét, az érzést, amit közvetít.
Az ajtó viszont szorul, így nem zártuk be rendesen, így ha bárki bejön, akkor sem biztos, hogy látom, mert távol van attól a helytől, ahol én táncolok, és, ha nem figyelek fel valamire, akkor a tükör sincs a segítségemre. Az pedig még valószínűtlenebb, hogy egy apró neszt meghallok a zene mellett. Nem üvölt, de nem is a csendes zenehallgatós erősségen van, mert úgy nem érezném igazán a lüktetését, és a terem egyébként is egy kicsit visszhangzik, hiszen csak néhány padon, egy asztalon kívül a fal mellett van a nyújtáshoz használatos rúd, a tükör pedig ebből a szempontból lényegtelen. Szóval nem nagyon van, ami megtörje a rezgéseket.




   


”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
A tánc szerteágazó világa - Nadi & Flor
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Játékpartner keresõ
» Montea világa
» Do you know who i am? Ian & Nadi
» And U? Min - Joon & Nadi
» If You Seek Amy! Min - Joon & Nadi

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn-
Ugrás: