New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 35 felhasználó van itt :: 5 regisztrált, 0 rejtett és 30 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 21:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Deborah Winchester
tollából
Ma 8:29-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 0:47-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 0:08-kor
Theodore Chambers
tollából
Ma 0:02-kor
Travis Avery
tollából
Tegnap 22:57-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:56-kor
Nadia Romanov
tollából
Tegnap 22:27-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 22:27-kor
Riccardo Monti
tollából
Tegnap 22:18-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

here for you - Perla & Gabriel
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptySzer. 1 Május - 22:09


Gabriel & Perla

“When the seasons change you won't feel the same at all because summer will turn into fall, then you'll leave and you're gone. You don't need me at all, like the trees in the autumn breeze(...)"


Amióta Eddie kisétált, vagy inkább szélsebesen kiviharzott az ajtón, azt érzem, egy helyben topogok. Tehetetlenül várok, mert mást nem tehetek. Illetve tehetnék, de azzal csak rontanék a helyzeten. A türelem ebben a helyzetben messziről elkerül. Eddig is mindig Eddie érdekeit tartottam szem előtt, most viszont fokozottan azt kell néznem, mi jó neki, és ha ebbe beletartozik az, hogy napokig alig alszom az aggodalomtól, akkor ezt az áldozatot meg kell hoznom. Nem látom a holnapot, nem tudom, hányadán fogunk állni, ha végül hazajön. Nem tudom, hogy kezdjem jóvátenni a hibáimat, vagy miféle magyarázattal szolgáljak az elmúlt majd tizennyolc évet illetően. De most már látom, hogy a titkolózás és a hazugságok hova vezetnek, úgyhogy az egyetlen járható út az igazság lesz, bármennyire is fájdalmas lesz minden kérdésére válaszolni.

Gabriel egy újabb ismeretlen az egyenletben, amire eddig nem találtam megfejtést, és nem is most van itt az ideje rajta, rajtunk, a saját érzéseimen, a lezártnak hitt múlton és a felbukkanásán gondolkodni. Tudatosan kell eltennem ezeket a gondolatokat egy dobozba. Akármilyen szoros szálak fűztek régen Gabrielhez, Eddie az első. Az első pillanattól kezdve, hogy a kezemben tartottam, ő volt az első, mindig is ő lesz, és ezen soha nem változtathat semmi.

Talán a nosztalgikus vacsora, az oldottabb beszélgetés, az idő múlása és a tény, hogy végre nem vagyok egyedül a nyomasztó gondolataimmal, kicsit segítenek lenyugodni. Egy időre valamelyest sikerül félretennem mindazt, amin nem változtathatok. Csak néhány lopott pillantást engedélyezek magamnak a bejárati ajtó felé, akárhányszor valami zajt hallok a folyosó felől, abban reménykedve, hogy esetleg Eddie lépi át a küszöböt az egyik ilyen alkalommal, és a zaj nem kezd szép lassan távolodni.

Vacsora után, azt hiszem, saját magam miatt is veszem magamhoz a fényképalbumot, amiben Eddie gyerekkora van megörökítve. Időről időre jól esik fellapozni és elveszni az emlékekben, amióta pedig látom rajta, hogy szinte felnőtt, még jobban esik felidézni, milyen volt, amikor még nem volt ennyire önálló, még nem állt ott a felnőtté válás kapujában és még szüksége volt rám. Most kezd igazán hiányozni ez az időszak, amikor már szinte semmi nem maradt belőle, ugyanakkor szeretném, ha Gabriel is láthatná, milyen volt Eddie régen. Ez is közelebb hozhatja az apaszerephez, amitől annyira tartott, és ha nem csak egy majdnem felnőtt kamasz fiút lát maga előtt, hanem azt is, hogy milyen volt régen, talán az érzelmi kötelék kialakításában is segít.

Különös érzés fog el, amikor Gabriel végül leül mellém a kanapéra. Egyfajta izgatottság, amire nehezen találok magyarázatot, de tudom, hogy ez nem Eddie-hez köthető. Ez sokkal inkább ahhoz köthető, amivel most nem akarok foglalkozni. Nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy a saját sebeimet nyalogassam. Veszek egy mély levegőt, felnyitom az albumot és elkezdem a képeket mutogatni - ez pedig villámgyorsan helyre is billent fejben.

- Persze - halványan elmosolyodva fordítom úgy az albumot, hogy Gabriel ki tudja venni a fotót. Amíg ő Eddie-t nézi, én őróla nem tudom levenni a tekintetem. Most nem leplezi olyan jól az érzelmeit, és ha csak árnyékként is, de átsuhan az arcán, amit gondol. És ettől keserű mosolyra húzódnak az ajkaim, ami abban a pillanatban tűnik el, ahogy felém fordul.

- Ha ez igaz lenne, nem itt tartanánk - mondom ki halkan a napnál is világosabb igazságot, amit ennyi év távlatából vizsgálni már kár. Csak megbánást és még több szomorúságot hoz az együtt töltött percekbe, ha erről beszélünk. Ezidáig, amióta megtörtént a baleset nem volt olyan beszélgetésünk, ami felhőtlen lett volna. Ez a mai sem az, hála a körülményeknek. Azt viszont nem szeretném, ha Eddie fotói fölött, amiknek örömöt és boldogságot kéne árasztaniuk magukból, ilyenekről beszélnénk. Éppen ezért, mielőtt még reagálhatna Gabriel bármit is, a következő fényképre mutatok, amin a fiunk olyan pici volt, hogy a babaruha ujja is hosszú volt neki. Aprót bólintok, Eddie valóban magasra nőtt, még az átlagnál is valamivel magasabbra. Gabriel hangja szokatlanul cseng. Egy pillanatra felé fordulok. Egyik tenyeremet a kézfejére csúsztatom és a hüvelykujjammal finoman cirógatni kezdem.

- Itt nem kell semmit sem visszatartanod - suttogom halkan, kicsit közelebb hajolva. Láttuk egymást jó és rossz pillanatokban, épp elég mélyrepülést éltünk már át egymás mellett olyan fiatalon is, hogy tudhatná, előttem nem kell lepleznie az érzelmeit. Még egy utolsót szorítok a kezén, aztán lapozok egyet a kérésének eleget téve.

- Ez Breezy Pointon készült, azt hiszem. Sokat jártunk ki a partra, mert a víz csobogása megnyugtatta, amikor más nem. - Kicsit sikerül elkalandoznom a gondolataim között és magamban felidézni azokat az alkalmakat, amikor a legnagyobb problémákat is meg lehetett oldani egy egyszerű úttal valamelyik partszakaszra. Most mindennél jobban hiányoznak azok az idők. Egy mély sóhajjal igyekszem összeszedni magam, aztán a következő fotóra pillantok. Halk kuncogásban szalad ki belőlem, amikor meglátom Eddie grimaszát, rajta a mindenhogy előnytelen sapkát, ami ráadásul nagy is volt rá. - Hát igen… Igazi divatdiktátor volt. Pelus és sapka. Ha tudnád, hány szívet összetört már akkor.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
here for you - Perla & Gabriel 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
here for you - Perla & Gabriel 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
here for you - Perla & Gabriel 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
here for you - Perla & Gabriel Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptyVas. 28 Ápr. - 22:20

“I was all alone with the love of my life. She's got glitter for skin, my radiant beam in the night. I don't need no light to see you shine. It's your golden hour (oh). You slow down time in your golden hour (oh)”

Eddig még nem vette észre, de ahogy a lehetséges megoldáson gondolkozik, az is eszébe jut, hogy mintha felcserélődtek volna a szerepek kettejük között az évek során. Nem lehetett volna kapcsolatról beszélni őket érintően alig néhány héttel ezelőttig, így nem volt oka feltételezni hasonlót, de most van lehetősége közelebbről, csendesen vizsgálni magukat a villára tűzött falatok között, és legszívesebben szélesen mosolyogna azon, amit lát.
Annak idején Gabriel hírből sem ismerte, mit jelent a türelem, Perla azonban szelíd volt a maga módján, és sokszor az ő nyugalma adott teret és lehetőséget arra, hogy Gabriel azelőtt visszavegyen magából, hogy valami ostobaságot követne el fiatal fejjel. Most azonban, bár teljesen jogos, Perla sejtjeit marja a türelmetlenség, és Gabriel az, aki pozitívan, szinte indokolatlan nyugalommal tekint a helyzetre.
Persze ő nem tudhatja milyen érzés, ha a fia elmegy otthonról, hiszen sosem volt ott, hogy ennek a mélységét és jelentését nem csak megtapasztalja, de a bőrén viselje. Ez az előnye, ettől forognak a megoldás körül a fogaskerekei, és ezt fogja az előnyükre fordítani, kezdve rögtön holnap.
Azonban nem akarja hamis ábrándokba dédelgetni a másikat, hiszen attól, hogy ő akar valamit, nem biztos, hogy az úgy is fog alakulni. Így, bár a szavai nem segítenek annyit Perla hangulatán, mint szeretné, többel nem tud jelenleg szolgálni. A jelenléte, a látogatása, a kissé általánosra sikeredő szavai összességében viszont szeretné, ha valamennyi nyugalommal töltenék el a nőt, legalább addig, míg itt van. A jóízű, nosztalgikus étel is ezért került választásra Gabriel részéről.
- Ha Eddie mindenáron eltüntetné, azt hiszem, csak még inkább látni szeretném. - Vigyorog, és ahogy mindig, igyekszik humorral leplezni az érzelmeit; egyetlen tanítás maradt benne mélyen az apjától, az pedig az, hogy egy férfinek nem szabad sírnia. Persze az ő kontextusa az volt, amikor a vastag anyagból készült övével hasított szíjat a hátából, de Gabrielben szövegkörnyezet nélkül is élénken él a jó tanács, vagy fenyegetés, az apjánál ezt sosem lehetett biztosan tudni. Emiatt vigyorog, különben félő, a szemében csillogna minden érzelem, hogy végül lefolyjon az arca szélén, amit eddig elképzelni sem tudott, de a fia gyermekkora különös pontokat mozgat meg a lelkében.
Van némi maszkolt félelem benne, amikor leül végül a Perla által mutatott helyre, mert maga sem tudja, mire számítson a képek láttán. Persze már az elsőtől teljesen eláll a szava, lehet a jól sikerült fotó szépsége miatt, de inkább a büszkeség csalja el most tőle a szavakat egy pillanatra, amit a gyermeke anyja iránt érez.
- Ez gyönyörű. Szabad? - Mutat rá a fotóra, és ha a másik beleegyezik, kiveszi az albumból óvatosan a képet, hiszen régen készült, és nem akar benne kárt tenni. Egy ideig vizsgálja, amit lát, mert neki mindent alaposan meg kell vizsgálnia, és ennek hála még több érzés kezd el benne kavarogni.
Végül a másikra vezeti a pillantását, és visszaadja neki az első fotót, mielőtt tovább haladnának.
- Régebben is tudtam, hogy rendkívül erős nő vagy, ez pedig megerősít benne. - Érezhetné azt is, hogy kimaradt ebből a pillanatból, és ez a másik hibája, azonban Gabriel magát okolja az elvesztegetett évekért, ezért ilyesmi eszébe sem jut.
A második kép láttán már nehezen tartja kordában az érzéseit - pedig csak a második -, mert hozzá van szokva az elméje, a teste, a lelke és mindene, hogy az életében zajló események nem túl intenzívek, ha pedig történik is valami, könnyen korrigálható, megoldható, leírható a megoldás. Arra semmilyen egyetem, vagy egyéb más élethelyzet nem készítheti fel, amin most keresztül megy, így a boldogságból fakadó nevetése szinte eltéveszthetetlen, mikor kitör belőle hirtelen.
- Nos, azt hiszem, ezt behozta. - Ő is magasabb volt az apjánál, Eddie is magasabb nála, mintha ez törvényszerű lenne a világban. Közben igyekszik úgy fordítani a fejét, hogy Perla ne vegye észre a felgyűlni készülő nedvességet a szemeiben.
- Mutass még. - Kéri őt lágyan, elterelve a figyelmet a reakcióitól, bár ha így folytatják, akkor a saját sírját ássa, mert minél többet fog látni, annál nehezebben fogja tudni kontrollálni magában azt, amit már nagyon régóta nem kellett.
Perla & Gabriel


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
here for you - Perla & Gabriel 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

here for you - Perla & Gabriel 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
here for you - Perla & Gabriel 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptySzomb. 2 Márc. - 20:38


Gabriel & Perla

“When the seasons change you won't feel the same at all because summer will turn into fall, then you'll leave and you're gone. You don't need me at all, like the trees in the autumn breeze(...)"


Nehéz kikapcsolnom az agyam, vagy egyszerűen csak a napi dolgokra koncentrálnom, amikor ilyen hatalmas csalódást okoztam a fiamnak. Nem csak Eddie-t bántottam meg, Gabriel is ugyanúgy áldozata a helyzetnek, de Eddie érzi a leginkább becsapva magát. Annyi éven át hazudtam neki az apjáról, miközben ő élt és virult - és akár jó apja is lehetett volna Eddie-nek a kezdetektől fogva. Akárhogy is kattogok, nem találok olyan megoldást, ami azonnal orvosolná a helyzetet. Nem tetszik, hogy nincs itthon, hogy elviharzott és napok óta nem hallottam felőle, de belül tudom, hogy most időre és térre van szüksége, amit kész vagyok neki megadni még akkor is, ha ez piszkosul fáj. Nincs jogom sem segítséget, sem támogatást kérni Gabrieltől, és nem is várok el tőle semmit, csak annyit, hogy ha már bevállalta ezt a hullámvasutat, legyen a jövőben a fia mellett. Ehhez képest itt van és érezteti velem, hogy nem vagyok egyedül, amiért nem tudom szavakba önteni, mennyire hálás vagyok neki. A jelenléte viszont ezzel együtt sok szálat összekuszál a fejemben, amiket most inkább próbálok félre söpörni. Egyszerre egy dologra akarok koncentrálni. Eddie most abszolút prioritást élvez. Igyekszem ezzel magamban lezárni az idáig érzett feszengést és szorongást, és tényleg arra fókuszálni, ami most fontos. A kettőnk ügye ehhez az egész galibához képest aprónak tűnik, hiába érzem azt, hogy szép lassan felemészt belülről. Önzőség lenne a saját sebeimet nyalogatni, amikor Eddie számára kiderült, mekkora hazugságra épült az egész élete.

Az asztalnál ülve már egy kicsit oldottabb hangulatban érzem magam, nem feszengek annyira a saját lakásomban, mint percekkel korábban, de ezt a néhány viszonylag kellemes pillanatot egy apró érintéssel Gabriel félbeszakítja. Ugyanaz a nyomasztó és fullasztó érzés kerít hatalmába, ami minden egyes alkalommal, amikor csak eszembe jut a kettőnk helyzete. Megint visszakúsznak ezek a gondolatok a fejembe és nagy erőt kell vennem magamon ahhoz, hogy rendezzem a gondolataimat. Már lassan én magam is nehezen látok át a fejemben kavargó keszekuszaságon, de muszáj lesz valahogy.

- Természetes… - ismétlem utána halkan, mintha ízlelgetném a szót, pedig egyszerűen csak nehéz elhinnem, hogy ez neki természetes. Ismerem, tudom milyen sziklaszilárd támasza lehet az embernek, és hogy rá mindig lehet számítani. Csak a mostani helyzetben ez kevés embernek lenne természetes. Az, hogy neki mégis az, csak további bűntudatot kelt bennem. Pontosan tudtam már akkor is, milyen csodálatos ember Gabriel, és ő közel sem olyan gyáva, mint én, mégis hagytam mindent elúszni. Nehéz ilyenkor olyan alapvető dolgokra gondolni, mint az evés, viszont fizikailag sokkal jobban érzem magam, miután csak az üres tányér marad előttem. Ez a kis csönd és nyugalom ismét teret enged a gondolataimnak, amik Eddie köré fonódnak.

- Igen, van egy album tele a gyerekkori fotóival. Eddie ezeket legszívesebben eltűntetné, nehogy bárki meglássa őket, de néha jólesik visszanézni, milyen volt, amikor még kicsi és aranyos volt - mosolygok Gabrielre, miközben felegyenesedem és fejben már elő is húztam a könyvespolcról a nagy, vaskos albumot. A válaszát hallva kicsit szélesedik a mosolyom és bólintok. Miután leszedjük az asztalt és elpakoljuk a tányérokat, evőeszközöket és az üres dobozokat, átvezetem Gabrielt a két lépésnyire lévő nappaliba. Kihúzom a könyvek közül a bepréselt albumot és az ölembe véve leülök a kanapéra. A kezemmel megütögetem a mellettem lévő helyet, hogy Gabriel is üljön le. Biztos nem olyan kényelmes, mint amilyen neki van otthon, de bízom benne, hogy nem emiatt fog most faképnél hagyni. Mielőtt még kinyitnám az albumot, egy utolsó pillantást vetek Gabrielre. Nem tudom, milyen reakcióra számítsak tőle, ha meglátja, Eddie milyen volt kicsinek, de ha tényleg az apja szeretne lenni, akkor joga van ezeket a képeket látni.

- Ez nem sokkal azután készült, hogy megszületett - mutatok az első fotóra, amin jól látható, hogy még kórházi körülmények között készítették. Ha jól emlékszem, akkor anyám készítette, sőt, szinte biztos. Apám képtelen lett volna rá. - Ez már otthon volt, miután hazaengedtek minket. Picike volt, úgyhogy szinte az összes ruha nagy volt rá eleinte - mutatok a fotón a felső ujjára, ami túllóg Eddie akkor még aprócska karjain. Már nem is emlékszem, mikor néztem utoljára vissza ezeket a képeket, talán pár hónapja. És akkor még fogalmam nem volt róla, hogy egyszer ezeket a fotókat látva olyan fojtogató érzés kap el, mint ami most.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
here for you - Perla & Gabriel 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
here for you - Perla & Gabriel 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
here for you - Perla & Gabriel 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
here for you - Perla & Gabriel Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptySzomb. 2 Márc. - 10:32

“I was all alone with the love of my life. She's got glitter for skin, my radiant beam in the night. I don't need no light to see you shine. It's your golden hour (oh). You slow down time in your golden hour (oh)”

Érzi, egészen a csontjáig hatolva, hogy itt most valóban kevés lesz az ő pozitív gondolkodása a másik számára, és ő sem az a fajta férfi, aki kizárólag szavakra támaszkodna, legyen a helyzet bármilyen jellegű. Már körvonalazódik egy terv a fejében az illetően, hogyan lehetne a kialakultakat ténylegesen megoldani, vagy legalább elindulni ezen az úton, azonban ismét magából indul ki valamennyire, ennek hatására pedig teret akar adni a fiuknak. Legalább még pár napot, amíg át tudja gondolni a megkapott információk egészét, és már nem a düh vagy a csalódottság az első érzés, ami mindig felötlik benne, amikor eszébe jut, hogy a szakmai példaképe végül is az édesapja valójában.
Ő csak azzal tud küzdeni, amit maga is megél az elmúlt hetek eseményei miatt, Perlát pedig a jelenlétével igyekszik támogatni, még ha az vet is fel további kérdéseket kettejük között. Gabriel igyekszik elnyomni egyébként ezt a részét, lévén házasságra készül egy csodálatos nővel, azonban az otthon érzése, ami a másikból árad olyan hiányt hagy a lelkében a saját menyasszonyával szemben, ami egyáltalán nem tisztességes. Addig azonban, hogy Eddie-t itthon tudná az édesanyja mellett, nem tud erre is megoldást vagy igazságot találni magában, meglehet az utóbbi már annyira egyértelmű, hogy arcon is vághatná akár.
Fogalma sincsen, mennyire jó vagy rossz ötlet megérintenie a mellette ülőt, a bőrére futó, látható libabőr azonban a férfi torkára éget bármit, amit egyébként még mondani szeretne neki. A higgadtságát azonban igyekszik a megszokott szinteken tartani, ami annyit jelent, hogy nem kapja el a kezét, amint észreveszi, mit váltott ki a másikból, csak lassan húzza el, úgy, hogy az természetesnek tűnjön. A fejében kavarognak a gondolatok, ami rá egyáltalán nem szokott jellemző lenni, hiszen amilyen rendet tart maga körül az irodában, ugyanígy bánik az életével is, még ha nem is ragaszkodik feltétlenül és beton biztosan mindenhez. Úgy alakítja a napjait, hogy azok követhetőek és kivitelezhetők legyenek.
- Ne köszönd, Perla. Ez természetes. - Neki legalábbis biztosan az, bár előfordulhat, hogy a másiknak az évek már elkoptatták az emlékeit róla. Rengeteget változott, de hiába volt vehemens és kiszámíthatatlan néha régebben, annyira biztos pont lehet most bárki számára, és erre ő egyébként, ha nem is fogja soha hangoztatni, de nagyon büszke. Kihozta magából a legtöbbet és a legjobbat, az őrült életvitele pedig lehetővé teszi számára, hogy tovább alkosson, még többet és jobbat, és ennek úgy érezte eddig, nem lehet párja az életében.
De most itt lebeg egy család lehetősége a feje felett, és már nem érzi annyira fontosnak, hogy állandóan az irodájában üljön. Kényelmes elmerülnie számokban és formákban, mert ők nem kérnek tőle válaszokat és megoldásokat, de nem szalad el a felelősség elől sem. Csak kitölti az üres órákat, amik súlyt tennének a vállára a nehéz pillanatokban, így lehet kiegyensúlyozottabban fordulhat majd a környezete felé is, amikor a megoldás útjára lépnek.
Szerinte ez már csak napok kérdése, és őszintén hisz is benne.
Mosollyal felel arra, hogy kölcsönösen számíthatnak egymásra, ezt pedig egy hosszabb pillanat követi, amikor le sem tudja venni a tekintetét az ismerős szempárról. Egészen elmerül bennük, aztán a tányérja felé fordul ismét szavak nélkül, hogy folytassák az evést, mert bár észre nem szokta venni a hosszú munkaórák alatt felgyűlt éhségét, amint étel kerül elé, rájön, mivel nem foglalkozott eléggé napközben.
- Szívesen. Gondoltam, hogy jól fog esni. - Ismeri már annyira a másikat, hogy tudja, a nehéz helyzetek elfoglalják a gondolatait, és megfeledkezik az alapvető szükségleteiről, főleg, ha a helyzet annyira súlyosnak tűnik, mint amin most együtt keresztül mennek éppen. Az étvágyat nem lehet befolyásolni, azonban arra muszáj odafigyelni szerinte, hogy legalább az étkezés rendben legyen, hiszen látja is Perla mosolyán, mennyivel jobban érzi magát a ismerős, otthonos ételt követően.
Egy pillanatra, ha meg nem is fagy a kérdéstől, de rá nem jellemző módon habozik; azonban a pillanat hamar elszáll, mert fontosabb, jelentőségteljesebb érzések kerítik hatalmába, így pedig a félelmet az ismeretlentől felváltja a kíváncsiság, méghozzá elég hamar.
- Úgy érted, gyerekkorából? - Teszi fel a kérdést, amire egyértelmű a válasz, de neki szüksége van némi felvezetésre, mert így könnyebben libbenti át magát, hiszen látja az utat, amire rálépni készül. Fogalma sem lehet, mit vált majd ki belőle látni Eddie-t kicsiként, de nem szokása megfutamodni az érzései elől. Valahogy mindig összerendezi őket végül.
- Szívesen, persze. - Az ő szemében is csillan némi gyermeki, ahogy megteszi az első lépést a már látható úton, és feláll a székéből, hogy segítsen rendbe tenni az asztalt és a konyhát, mielőtt elindulnának a kanapé felé valószínűleg.
Perla & Gabriel


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
here for you - Perla & Gabriel 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

here for you - Perla & Gabriel 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
here for you - Perla & Gabriel 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptyPént. 12 Jan. - 22:02


Gabriel & Perla

“When the seasons change you won't feel the same at all because summer will turn into fall, then you'll leave and you're gone. You don't need me at all, like the trees in the autumn breeze(...)"


Minél több idő telik el, annál többet gondolok rá, milyen egyszerűen elkerülhető lett volna mindez. Eddie nem csalódott volna ekkorát, Gabriel tudott volna a fiáról, én pedig nem érezném magam percről percre egyre távolabb sodródni az életemtől és mindentől, ami eddig megszokott volt. Egyetlen rossz döntés miatt most pontosan úgy borul minden, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Kártyavárszerűen dőlt össze pillanatok alatt majdnem tizennyolc év munkája, és egyelőre nem látom mikor, hol és hogy lesz ennek vége.

Feszengek a lakásomban, feszengek Gabriel mellett, zavarba hoz az érintése, és megijeszt, ő is mennyire kibillen emiatt a tőle megszokott higgadt egyensúlyból. Nem okolhatom miatta, hiszen tettem és mondtam olyan dolgokat, amik után más egyenesen kerülne. De nem szeretném, ha most a kettőnk közötti dologról legyen szó, mert még magamnak sem könnyű bevallani, mit érzek. Könnyebb Eddie-ről beszélni. Illatok ide vagy oda, étvágyam nincs sok, jóformán az első falatot sem bírom magamba erőltetni, sokkal jobban esik elmondani mindazt, ami nyomaszt, és beszélni valakivel, aki átérzi, min megyek, megyünk keresztül, hiszen ő maga is a részese. Az arcomba temetkezve hallgatom Gabrielt, de a pozitív gondolkodása most nem váltja ki belőlem azt a hatást, amit korábban már sikerült elérnie. Eddig akárhányszor megpróbált a szavaival vigaszt nyújtani, utána én is kicsit derűsebben láttam mindent. Most viszont nem ezt érzem. Talán a kettőnk között lévő távolság az oka, amit apám szülinapja óta tapasztalok. Csakis magamnak köszönhetem, mert semmi jogom nem volt feltenni azokat a kérdéseket egy olyan férfinak, aki az esküvőjére készül mindennek tetejében. Tizennyolc éve egyszer már elveszítettem, de hiába ül itt és most mellettem, mintha távolabb lennénk egymástól, mint amikor hosszú évekig nem tudtunk egymásról semmit. A “ nagy családról” alkotott véleményével sem tudok egyetérteni. A fejemet ingatom, mert ez így minden lehet, csak egy nagy család nem. Felnőhetett volna a fiunk egy családban, lehetett volna születésétől kezdve egy apja, élhettünk volna jobb körülmények között, az életünk akár közel idilli is lehetett volna. De ebből már nagy boldog család nem lesz.

Tenyerének óvatos érintésétől a vállamon libabőr fut végig a nyakamon és a gerincemen. Nagyot nyelek és lassan leeresztem mindkét kezem az ölembe. Néhány pillanatig hezitálok, mielőtt Gabriel felé fordulnék és csak az előttem lévő, még szinte érintetlen ételt nézem. Annyi mindent szeretnék neki mondani és talán még több kérdésem van felé, de most egyiknek sincs itt az ideje. Lassan Gabrielre nézek és magamra erőltetek egy halvány mosolyt.

- Tudom - bólintok egy aprót az arcát fürkészve. Fáradt és kimerült, látszik rajta mennyit hajt és mennyire pörög folyamatosan, hogy minden téren kihozza magából a maximumot. Már azelőtt is hatalmas felelősség nyomta a vállát, mielőtt kibukott az igazság, de azt hiszem, a vallomásom és azt, hogy Eddie-nek is elmondtunk mindent, csak hab volt a tortán az egyébként is fárasztó, őrült mód mozgalmas életében. - Köszönöm. - Nem lehetek elég hálás neki, amiért mindezek ellenére Eddie-re és rám is szakít időt, hiszen most akár máshol is lehetne. Az első gondolatom az, hogy megölelem, de eszembe jut, mennyire zavarba jött és mennyire óvatos, amióta csak átlépte a küszöböt. Zavar ez a tudatos távolságtartás és elővigyázatosság, de megértem. A helyében valószínűleg én is így tennék, és az ő mintáját követve inkább elvetem a gondolatot, amivel csak olajat öntenék a tűzre. - Ez kölcsönös - igyekszem a magam módján erről biztosítani, bár egyelőre én sokkal többet számíthattam rá, mint fordítva. De ha egyszer elül a vihar és Eddie képes lesz mindkettőnket közel engedni magához, Gabriel pedig magára ölti azt a szerepet, amitől évekig annyira félt, azt hiszem, én is fogok tudni neki segíteni. Lassan fordulok vissza a tányér fölé, magamba erőltetem az első falatot, és ahogy az ízek szétáradnak a számban, megjön az étvágyam is. És most nem is szeretnék mást, csak nyugodtan enni anélkül, hogy a sok rosszról beszélnénk. Elégedetten sóhajtok, miután az utolsó morzsa is eltűnik és hátradőlök a széken.

- Ez isteni volt, köszönöm - pillantok Gabrielre, egy cseppet őszintébb mosollyal, mint néhány perccel ezelőtt. A közérzetemen sokat segít, hogy végre ettem valamit. Megint Eddie villan át az agyamon, és az, vajon ő mit, hol és kivel vacsorázhat. Fojtogató érzés nem tudni róla semmit, nem beszélni vele és ilyen bizonytalanságban eltölteni ezeket a napokat. Ilyen sokáig még sosem volt távol.

- Szeretnél róla képeket látni? - kérdezem hirtelen ötlettől vezérelve, de óvatosan, mert nem tudom, mennyire érzi magát erre késznek, vagy mennyi ideje van még, mielőtt vissza kéne mennie dolgozni. Soha nem fogom tudni visszaadni neki az elmúlt éveket, a születésnapokat, a karácsonyokat, a boldog pillanatokat, de megmutathatom, milyen volt Eddie régen.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
here for you - Perla & Gabriel 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
here for you - Perla & Gabriel 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
here for you - Perla & Gabriel 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
here for you - Perla & Gabriel Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptyCsüt. 11 Jan. - 23:30

“I was all alone with the love of my life. She's got glitter for skin, my radiant beam in the night. I don't need no light to see you shine. It's your golden hour (oh). You slow down time in your golden hour (oh)”

Valahol sajnálja, amiért óvatosan igyekeznek egymás társaságában meglenni, akkor is, ha Gabriel alapvetően is egy óvatos személy. Keveredik benne, ahogy Perla egyszerre árasztja magából az otthont számára, és ahogy igyekeznek kerülni a szemkontaktust, nehogy hamarabb kelljen megejteni egy olyan beszélgetést, ami több éve várat már magára. Szeretne támasza lenni a másiknak, feltételek és üvegszilánkok nélkül, ezért sem szerencsés, amin most ketten keresztül mennek. Pedig hitte, hogyha Eddie-re koncentrálnak kizárólagosan, akkor akár hónapokra is félre lehetne tenni a témát, viszont mélyen belül tudja, hogy ők is csak emberek, és hibáznak, ha arról van szó.
Már csak abban nem biztos, hogy mi volt a hiba és mikor. Kezdi úgy érezni, hogy a saját részéről ez tizennyolc évvel ezelőtt történt, amikor önfejűen elhagyott szinte mindenkit, mert a fájdalom, amit a családja kapcsán cipelnie kellett, túl nehézzé vált ahhoz, hogy egyedül cipelje tovább, ebben pedig senki nem lehetett a régi időkből a segítségére. Perlát sem kellett volna magára hagynia, és már látja, hogy lehet ezt nem csak a közös gyermekük miatt gondolja így, hanem valami más miatt.
- Köszönöm. - Gyorsan összeszedi magát a váratlan érintésből, mégis megköszöni az evőeszközt, lehet zavarában, lehet azért, hogy Perla se érezze magát kellemetlenül. Határozottan nem ideális a helyzetük, ezért valahol hálás, amiért Eddie-re terelődik ismét a téma, pedig egyébként szeretne kettejükről is beszélni idővel, ha egy kicsit tisztább lesz már ezt illetően a kép a fejében.
A falat, amit a villájára tűz ennek az apró momentumnak szól, és amint Perla a gondolatait fogalmazza meg az aggályaival egyetemben, szívesen hallgatja őt, közben pedig tökéletesen tud már koncentrálni, hiába az előbbi érintés.
- Teljesen normális, amit érzel, és ettől nem leszel sohasem idióta, Perla. - Igyekszik a maga módján vigasztalni a másikat, pedig lehet, hogy neki az egész történetben ez a legnehezebb rész, amivel szembe kell néznie; olyan érzelmi hullámvasútra ült fel, amiket az évek alatt szándékosan igyekezett kerülni, hiszen nem a legjobb abban, hogy úgy forduljon másokhoz, ahogy ők azt igénylik. Néha erővel kell kiszakítania magát az építészből, hogy vőlegény és egyszerű barát lehessen, illetve most már majd remélhetőleg valakinek az apja. Utóbbiért most úgy érzi viszont, bármire képes lenne azért, hogy működjön, akkor is, ha ez 0-24-ben jelenti az említett érzelmi hullámvasutat.
- Én tényleg hiszek benne, hogy idővel egy nagy család lehetünk. - A szíve mélyén vágyik is rá, hiszen ő éppen attól fosztotta meg magát hosszú évekig, amije előtte sem volt soha. Félt a kudarctól, hogy esetleg olyan lesz, mint az apja, és megbukik a szerepben, amit neki soha nem szabadott volna magára öltenie.
Látja azonban Perlán, hogy a pozitív megközelítésétől, mintha csak rosszabb lenne, ezért megérinti a vállát, miközben ő még a kezébe temeti az arcát.
- Nézz rám, kérlek. - Mondja lágyan, mert a mellette ülőnek semmit sem kell elrejtenie előle abból, amit és ahogyan érez. - Itt leszek veled végig. Már nem vagy ezzel egyedül. - Mosolyodik el halványan, de valahol keserűen, mindez azonban nem Perlának szól, hanem saját magának. Gabriel, bár tudja, hogy Perla magát hibáztatja a titkolózásért, ő még mindig szörnyű bűntudatot érez, amiért eddig egyedül volt, és ő nem segített semmivel. Számára nem mentség, hogy nem tudott a dologról, mert ez nem változtat a tényen, hogy magára hagyta a másikat élete legnehezebb időszakaiban.
Perla & Gabriel


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
here for you - Perla & Gabriel 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

here for you - Perla & Gabriel 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
here for you - Perla & Gabriel 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptyVas. 7 Jan. - 23:02


Gabriel & Perla

“When the seasons change you won't feel the same at all because summer will turn into fall, then you'll leave and you're gone. You don't need me at all, like the trees in the autumn breeze(...)"


Gabriel váratlan látogatása, a jelenléte - főleg ebben a környezetben - sok mindent bonyolít, amivel még nem vagyok kész foglalkozni. Rengeteg gondolat motoszkál ezzel és vele kapcsolatban a fejemben, amióta pillanatokkal ezelőtt ajtót nyitottam és megpillantottam őt; azt az embert, akit egyszerre szeretnék a legközelebb és legtávolabb tudni magamtól, akivel mindenről és semmiről akarok beszélni, akihez a legszebb és legfájdalmasabb emlékeim fűződnek. De minden gondolatmenet ugyanoda fut ki most, mégpedig arra, hogy Eddie-vel kell foglalkoznunk. Ő az első és legfontosabb, ő az, aki ennyi év után ismét összeköt minket, és ő az, akinek a felkavaró igazsággal a legnehezebb most megbirkóznia. A fiunkat kell szem előtt tartanunk, minden racionális érv ezt sugallja, pedig jól esne végre a józan észt sutba dobni.

Az illatfelhő bűvkörében próbálom Gabriel arcát fürkészni bármiféle érzelem után, de mintha szándékosan nem szakítaná el a tekintetét a tányérról és a vacsoráról. Már nem csak Eddie-t, hanem Gabrielt is távolabb érzem magamtól. Utóbbi talán jobb is így. Ami köztünk történt rég volt már, ő jegyben jár, és egyelőre magamnak is nehezemre esik beismerni, hogy még ilyen körülmények között is miért vagyok képes mindennek ellenére örülni annak, hogy itt van. A kávé fölött ügyködve Gabriel példáját követve kerülöm a szemkontaktust, miközben válaszolok a kérdésére. Nehéz az érzéseimről és az érzelmeimről beszélni, amikor ennyi minden kavarog bennem egyszerre és nem tudom őket a helyükön kezelni tehetetlenségemben. Aludni nem tudok, a mindennapi dolgokra is nehezebben koncentrálok. Félek a következményektől, és akármennyire is várom, hogy Eddie végre hazajöjjön, attól tartok a legjobban, hogy már semmi nem lesz olyan a közte és köztem, mint régen volt. Irigy vagyok, amiért Gabriel képes ennyire fenntartani a látszatot és azt a benyomást kelteni, hogy minden rendben van, amikor ez korántsem így van.

Fáradtan lépek át az étkezőbe az evőeszközökkel, mint aki nemcsak a szellemi, hanem a fizikai kimerültség határán is táncol. Ahogy átadom neki a kést és a villát, az ujjaink elkerülhetetlenül összeérnek. Ez az apróságnak tűnő pillanat derült égből villámcsapásként ér, és még a levegőt is bent tartom, amíg észbe nem kapom és rendezem a vonásaimat. Nem engedhetem meg magamnak, hogy ilyen apróságokon leragadjak, úgyhogy inkább egy kérdéssel - a legfontosabbal, ami most érdekel - próbálom mindkettőnk figyelmét a helyes mederbe terelni. Azt reméltem, legalább Gabrielnek van valami tudomása Eddie-ről, mert kezd megőrjíteni a gondolat, hogy semmit nem tudok róla. Csalódottan veszem tudomásul ennek az ellenkezőjét. Ez a két nap, ami Gabrielnek “csak” két nap, maga a pokol volt, de nem várhatom el, hogy ő is ugyanúgy érezzen, ahogy én. Neki az apaszerep még új, nekem viszont erről szól az életem majdnem tizennyolc éve. Étvágytalanul emelem fel a villát és felszúrok egy falatot, de csak eddig jutok, enni már nem bírok. A gyomromban terjengő üresség érzete emlékeztet arra, mennyire rég volt reggel, amikor futtában bekaptam pár falatot, viszont ha arra gondolok, Eddie valahol dühösen, elárulva, tele csalódottsággal és frusztrációval próbálja feldolgozni az igazságot, a lelkiismeretem nem enged nyugodtan enni.

- Próbálok türelmes lenni, tényleg, de nem tudom, meddig megy még - a fejemet csóválva támasztom az evőeszközt a tányér szélére és mélyet sóhajtok. - Mielőtt csöngettél, majdnem felhívtam - ismerem be halkan, a szemeimet lehunyva. Az arcomat a tenyerembe temetem és lassan ingatni kezdem. - Hogy jutott ez eszembe? - Választ természetesen nem várok, hiszen azt én is jól tudom. - Egy idióta vagyok.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
here for you - Perla & Gabriel 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
here for you - Perla & Gabriel 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
here for you - Perla & Gabriel 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
here for you - Perla & Gabriel Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptyVas. 7 Jan. - 14:32

“I was all alone with the love of my life. She's got glitter for skin, my radiant beam in the night. I don't need no light to see you shine. It's your golden hour (oh). You slow down time in your golden hour (oh)”

Gabriel mindenre emlékszik Perlával kapcsolatban; valahogy az emlékezetéből sem az apró pillanatok, sem a nagyobb jelentéssel bíró mozzonatok nem voltak képesek kikopni, az a nosztalgia pedig, amit a másik magából áraszt olyan ragadós, hogy az ő bőrén is megjelenik, akárhányszor megosztják egymással az idejüket. Pedig a férfi keserédesen tekint az akkori időkre és az otthonára, egyedül a mellette álló képes a jóra emlékeztetni, mert olybá tűnik, vele történtek a legszebb pillanatai akkoriban.
A túlelemző elméje már sokszor próbálta ezt az érzést a megfelelő polcra felpakolni, de mindig csak nagyobb lett tőle a káosz a fejében, így megoldatlan feladatként hever odabent az egész, és sokszor erőt sem talál magában, hogy ismét nekiugorjon, és ezzel valahogy pontot tegyen a végére. Lehet azért van ez így, mert nem akar pontokat a másikkal szemben, hiszen ha azokat képes lenne Perlával használni, akkor nem taglózná le a nosztalgia és otthon érzése mindig, ha találkoznak.
- Ugyan, ez a legkevesebb. - Mondja mosolyogva, ahogy igyekszik tányérra szedni legalább az egyik adag ételt, és nem is néz a másikra, mert tart tőle, ha a tekintetük összetalálkozik az illatfelhőben, megint olyan érzések törnek rá, mint amikor ebédelni vitte őt, vagy amikor az apja születésnapján beszéltek telefonon. Idővel vagy beszélniük kell, vagy legalább maguknak helyretenni ezeket a gondolatokat, azonban most Eddie ügye sokkal fontosabb, így annyit tehet, hogy nem megy bele a helyzetekbe, amik még tovább bonyolítják kettejüket.
Mondjuk akkor ide sem kellett volna jönnie, de jobban aggódik Perláért, minthogy félne a felszínre törő igazságoktól, amikről még nem is tudja, hogy azok valójában.
Szinte sejtette egyébként, milyen választ kap majd a feltett kérdésére, de mindig más, ha az adott illető megfogalmazza a saját érzéseit, mintha ő akarna következtetéseket levonni a helyzetből, csak azért, mert így logikus. A tekintete az ételről a másikra terelődik, de mivel Perla is igyekszik kerülni a sajátját, tányérra rakja inkább a másik adagot is.
- Igyekszem bizakodni, illetve lehetőségeket és megoldásokat keresni a fejemben minden eshetőségre. - Gabriel nem egészen azért szomorú, amiért a másik; tudja, hogy Eddie idővel vissza fog jönni, abban pedig reménykedik, hogy ad majd neki egy esélyt egy olyan szerepre, amiről csak a napokban fedezte fel egyébként, hogy vágyik rá, és őszintén meg akarja próbálni. De sajnálja, amiért a fiának meg kell élnie, amin épp keresztül megy, és ugyanezt érzi a másikkal szemben is. A tehetetlenség pedig nem olyan, amit Gabriel Castro-Vega sokáig el tudna viselni, így már van ötlete arra, hogyan hozza anyát és fiát közelebb egymáshoz újra.
Követi Perlát az asztalhoz, és leteszi elé, valamint saját magához a két tányért, aztán elveszi az evőeszközöket a másiktól, véletlenül úgy, hogy több ponton ér össze a bőrük, minthogy fognák a fémet a kezükben. Egy pillanatra úgy tűnik, ettől a férfi megfagy, de ennél sokkal gyorsabban szedi össze magát, és veszi el a villát a késsel, hogy leüljön az asztalhoz.
A kérdés pedig tökéletesen tereli el az előbbiről a figyelmet.
- Nem, még nem. De még csak két nap telt el. - Tudja, hogy ez nem fogja vigasztalni Perlát, mindegy, hány napról van és lesz szó a következő időszakban.
- Hidd el nekem, hogy rendeződni fog minden. - Addig ő úgy sem nyugszik, és ez nem változott azóta sem, hogy annyi éve elváltak egymástól. Bármilyen más esetben nyújtaná az asztalon át a kezét a másiknak, de most megállja, hogy ez a gesztus megtörténjen a részéről, és inkább falatot tűz a villájára, mert ha rágnia kell, legalább nem mond olyat, amit nem kellene.
Perla & Gabriel


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
here for you - Perla & Gabriel 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

here for you - Perla & Gabriel 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
here for you - Perla & Gabriel 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptyHétf. 1 Jan. - 23:50


Gabriel & Perla

“When the seasons change you won't feel the same at all because summer will turn into fall, then you'll leave and you're gone. You don't need me at all, like the trees in the autumn breeze(...)"


Szeretem az évek alatt kialakított rutinokat, általában jól alkalmazkodom a változáshoz, de most bármit megadnék azért a még középszerűnek sem mondható kiszámíthatóságért, ami buborékként ölelte körbe a mindennapjainkat, és biztonságot nyújtott egy olyan valóságtól, egy olyan igazságtól, amivel csak bánthatom azokat, akik a legfontosabbak számomra. Pont azoknak az embereknek okoztam a legnagyobb csalódást, akik a legkevésbé érdemelték meg. Eddie bizalmát egy pillanat alatt eljátszottam, és nem fér a fejembe, Gabriel miért nem fordított hátat nekem ugyanúgy, mint a fiunk. A mai napig viszont csengenek a szavai a fejemben, hallom a mérhetetlen csalódottságot a hangjából, látom magam előtt a hitetlenséget a szemeiben. Más talán sosem bocsájtana meg egy ilyenért, hiszen megtagadtam tőle valamit, amihez joga lett volna - vagy legalább joga lett volna eldönteni, mit szeretne -, ő mégis itt van, egészen Bronxig jött és még vacsorát is hozott. Minden egyes gesztusa csak megerősíti bennem, mekkorát hibáztam, és nem tudom nem elképzelni, milyen életünk lehetett volna, ha nem titkolózom.

Már hozzászoktam, hogy egyedül birkózom meg minden problémával, amit az élet elém sodor. Nem kértem és nem is kaptam segítséget senkitől a szüleimet leszámítva, bár az utóbbi pár évben, amióta Eddie is elég érett ahhoz, hogy megértse a helyzetünket, tőlük is nehezemre esik elfogadni bármi támaszt. Nem tudom, hogy funkcionáljak másként, ezt az egy módot ismerem csak, és nehezemre esik beismerni, hogy most talán mégis olyan helyzetben vagyok, vagyunk, amiben szükségem van valakire, mert azt érzem, egyedül összeroppanok ekkora teher alatt. Furcsa pont itt kettesben lenni vele, egy kicsit kényelmetlenül is érzem magam, amíg beljebb nem érünk a konyhába, mintha óvatoskodnom kéne a saját lakásomba, nehogy valami olyat tegyek, amivel magamra haragítanám Gabrielt vagy illetlen lenne. Nem tudok sok mindennel szolgálni most, de megkínálom azzal, ami van, a válaszát hallva viszont egy halk “ó” hagyja el a számat, mielőtt nekiállnék lefőzni egy friss adag kávét. Nem faggatom a miértekről, valószínűleg semmi közöm hozzá, hogy miért megy még este vissza dolgozni, de akaratlanul is megfogalmazódik bennem a kérdés, hogy vajon meddig marad. Ennek sem kéne nagy feneket kerítenem, hiszen alapból itt sem kéne lennie. A jelenléte a meglepetés ellenére, vagy éppenséggel ezért, mert váratlanul pont a legjobb pillanatban csöngetett be, olyan vigaszt nyújt, amit nehéz lesz elengedni.

Fáradtan, lassan fordulok Gabriel felé, amikor mellém lép és elkezdi kicsomagolni a vacsorának valót. Ahogy ezt teszi és az illatok kiszabadulnak, azonnal arcon csap a nosztalgia és a rengeteg emlék. Halványan elmosolyodom, habár az egésznek most keserédes a visszhangja a fejemben; csak a jónak és szépnek kéne eszembe jutnia, de a bőröm alá kúszik ennek a sok jónak és szépnek a hiánya. Görcsbe rándul a gyomrom és nagyot kell nyelnem, mielőtt megszólalnék.

- Köszönöm - pillantok fel Gabrielre elszakadva az emlékektől. Az arcát fürkészve keresem a választ arra a kérdésre, hogy vajon ő is emlékszik-e még arra a számtalan alkalomra, amikor gyerekként elvonulva mindentől és mindenkitől, vagy csak éppen a környezetünktől menekülve sovány vigaszként - ahogy most is készülünk - pontosan ugyanezt ettük. A sok év kihagyás ellenére ismerem annyira, hogy szavak nélkül is tudjam. Mélyet sóhajtva fordulok vissza a kávéfőző felé és egy darabig kerülöm a tekintetét.

- Nem nagyon - ingatom a fejem megadóan, mert kár lenne tagadni az igazat. Az a néhány perc, amit egyhuzamban alvással tudok tölteni nem pihentető, a köztes időben pedig minden neszre reménykedve kapom fel a fejem és pattanok ki az ágyból, hátha Eddie jött haza. És ez nem is fog változni, amíg itthon nem tudom őt végre. - Te hogy érzed magad? - szegezem neki a kérdést visszafordulva felé. Mindketten ugyanazt éltük át két napja, neki is biztosan nehéz ez az egész, pláne, hogy egy olyan szerepet akar magára vállalni, amit sosem tervezett. A kávéfőző sípolva jelzi a friss adag feketét. Előveszek egy csészét és egy kanalat, kitöltöm a kávét és minden adalék nélkül adom át Gabrielnek. Neki még a cukor is szentségtörés a kávéban, ebben viszont sosem fogunk egyetérteni. Kiveszek a szekrényből két tányért, evőeszközöket és a fejemmel intek az étkező felé.

- Hallottál bármit Eddie felől? - érdeklődöm reménykedve egy igenben, mert azt feltételezem, most hajlandóbb lenne Gabriel felé nyitni, mint felém - hisz ő is pont ugyanolyan áldozat, aki idáig tudatlanságban élt. A hallottak alapján eddig is egész jól megtalálták a közös nevezőt, így talán, ha sikerül magában elrendeznie az egészet, az apja kiléte, és már csak a puszta tény, hogy van egy apja, aki él és virul nem lenne annyira felkavaró számára. Csak az a kérdés, ehhez mennyi időre van szüksége.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
here for you - Perla & Gabriel 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
here for you - Perla & Gabriel 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
here for you - Perla & Gabriel 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
here for you - Perla & Gabriel Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptyHétf. 1 Jan. - 15:08

“I was all alone with the love of my life. She's got glitter for skin, my radiant beam in the night. I don't need no light to see you shine. It's your golden hour (oh). You slow down time in your golden hour (oh)”

Nem tudja pontosan, miért akart meglepetésként érkezni, de az egészen biztos, hogy nem Perla majdnem, hogy döbbent arca végett; Gabriel csak örül, hogy újra láthatja a másikat, többek között azért, mert így tud megbizonyosodni róla, jól van. Nem úgy, ahogyan lennie kellene, sőt, ennél sokkal többet kíván Perlának az életben, és hisz benne, ez el fog jönni később, amikor Eddie ha meg nem is bocsájtja, amit tettek, de igyekszik nekik egy esélyt adni a jövőre nézve. Az, hogy hogyan lesznek egy nagy, talán furcsa család, még nem látja a szemei előtt, de eléggé hisz magukban ahhoz, hogy ezt a képet a jövőre bízza.
Csak egyszer volt itt eddig, ezért igyekszik nem kellemetlenül otthonosan érezni magát, akkor sem, ha a másik társaságában azóta érzi ezt, hogy újra látta őt a kórházban. Perlából áradnak az emlékek, olyankor is, amikor nem azokról beszélnek, ha pedig szóba kerülnek, érzi a bőrén bizseregni a gyermekkorának azon részét, ami valaha említésre méltó és boldog volt az életében. Perla az az otthon számára - és kezdi megérteni lassan, ahogy telik az idő, és folynak az események - amije egyszerre volt, mégsem létezett soha.
Igyekszik ezen gondolatait kizárni, és a formalitásoknak engedve elterelni a figyelmét az érzéseiről, és valójában hálás is a másiknak, amiért ezek mögé bújhatnak, ha csak néhány perc erejéig is. Elvonja a tekintetét Perla hátáról, ahogy beljebb halad a konyha felé az étellel, amit hozott, és levéve a cipőjét néhány lépésnyire követi őt.
- Persze, tudom. - Teszi hozzá ahhoz, hogy nem dobná őt ki a másik, hiszen tisztában van vele, csak ugye ő igyekszik humorral oldani a hangulatot általában, amikor tudja, hogy a racionális gondolataira nincsen szükség. És elég jól ismeri a másikat ahhoz, hogy tudja, az ő érzelmein nem az ő tényszerű közlései fognak segíteni, hanem a jelenlét és a megértés. Ezért is van most itt, mert ezt semmilyen üzenet nem tudja pótolni, hiába volna kettejük részéről sokkal biztonságosabb, ha tartanák egy időre a távolságot.
Mindjárt más, hogy erre nehezen lenne képes valószínűleg, ha meg tudná fogalmazni ezt, nem csak a tudatalattijának a peremén hagyná táncolgatni a gondolatokat.
- Vissza kell még mennem az irodába, úgyhogy köszönöm, egy kávé életmentő lenne. - Az elmúlt két napban még annyit sem sikerült aludnia, mint amennyire általában rászánja magát, így egy újabb álmatlan éjszakát valószínűleg megpróbál majd munkával kiküszöbölni. Az életviteléről egyébként tudja, hogy sokaknak nem normális, ezért is hálás Sierának, amiért kettejük között legalább ez nem kérdés tárgya. Mindjárt más, hogy Perla személye sokkal komolyabb problémákat vetett fel, mintha valaha gondolta volna, de ezeket sosem fogja a vele háttal, a konyhapultnál állóval megosztani. Egyrészről a saját terheit nem szokása másokra testálni, másrészről nem akarná, hogy feleslegesen rosszul érezze magát. Bőven elég az, amennyit tud, neki nem ezzel kell most foglalkoznia, hanem az Eddie hiánya által okozott érzésekkel, és a megoldással, amiről hiszi, hamarosan eljön majd mindenki számára.
- A kedvencedet hoztam, ha csak nem változott az ízlésed az évek során. - Lép oda Perla mellé a pulthoz, és bár nem akarja magát tökéletesen otthon érezni, azt valahogy kellemetlenebbnek gondolná, ha hagyná, hogy mindent a másik csináljon. Így amíg kávét készít, esetleg kicsomagolhatja ő is az ételt.
És amíg ezt teszi, eszébe jut, hogy amikor tinédzserekként maguk alatt voltak bármi miatt, akkor ették ezt az ételt, mintha a kedvenc ízeik rituálészerűen képesek lettek volna elűzni a gondokat. Szerette, mennyivel egyszerűbb az élete, amikor a másik a közelében volt.
Most is ezt érzi.
- Tudtál azért aludni valamennyit? - Nem tudja, elég teret engedett-e a formalitásoknak, mégis rá kell erre kérdeznie, mert őszintén érdekli Perla hogyléte, az alváshiány pedig sokat képes rontani bárki lelkiállapotán, aki nem olyan, mint ő. Rajta sem segít persze, de mivel sokat elzár, nincs akkora hatással a szervezetére.
Perla & Gabriel


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
here for you - Perla & Gabriel 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

here for you - Perla & Gabriel 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
here for you - Perla & Gabriel 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptyVas. 31 Dec. - 20:26


Gabriel & Perla

“When the seasons change you won't feel the same at all because summer will turn into fall, then you'll leave and you're gone. You don't need me at all, like the trees in the autumn breeze(...)"


Néhány perc alatt minden fenekestül felfordult, és az azóta eltelt bő negyvennyolc óra talán még nehezebb, mint az igazság felfedése volt. Most a fájó következményekkel kell mindannyiunknak szembenéznünk, mindenkinek a maga módján, és bármennyire is szeretném Eddie-t végre itthon tudni, nem sürgethetem. Azzal csak még távolabb taszítanám, a végén talán olyan messzire, ahonnan már nem lenne visszaút. Általában türelmes vagyok, de most az ellenségemnek érzem az időt. Gyakran révedek az ajtó felé, minden neszre összerezzenek és reménykedni kezdek, de hiába. Egyszer sem Eddie bukkant fel hirtelen a semmiből, legfeljebb csak a szomszéd babrált a folyosón valamivel. Amióta Eddie elment, azt érzem, ólomlábakon vánszorognak a percek és órák, amin az sem segít, hogy legalább olyan gyakran nézem a falon kattogó órát, mint az ajtót. A munka sem foglal le eléggé, az itthoni teendők sem, amikor már harmadszorra takarítom végig a konyhát, hogy valamivel elüssem az időt. Nehéz elterelni a gondolataimat akárcsak néhány percre is és normális emberként funkcionálni, aki képes a napi feladatait a tőle elvárt módon végrehajtani. Egyedül Gabriel üzenetei azok, amikre oda tudok figyelni és a kérdésére válaszolok, nem pedig valami teljesen irreleváns dolgot, miközben az Eddie körül járó gondolataim teljesen beszippantanak. Furdal a lelkiismeret, amiért őt is ilyen nehéz helyzetbe hoztam a majd’ tizennyolc évig tartó titkolózással. Minden, ami az elmúlt két hétben történt elkerülhető lett volna, ha őszintén, nyitott lapokkal játszom az elejétől kezdve, de egyszerűbbnek tűnt megfutamodni, aminek most iszom, isszuk meg a levét. És talán Eddie engem gyűlöl most a legjobban, de Gabrielt is lehetetlen helyzetbe hoztam.

Nem a mai az első alkalom, hogy később szállok le a metróról, mint kéne, és emiatt vergődhetek át a túloldali peronra, ami a késő délutáni forgalomban lassan megy. Másodjára már időben észbe kapok és leszállok, ahol kell, amikor meg végre hazaérek a megszokott rutinnal ellentétben most csak nézem az üres lakást, és talán abban reménykedem kicsit, hogy valami csoda folytán Eddie előbukkan a szobájából, de erre hiába várok. A csönd és a reggel az asztalon hagyott számlák fogadnak csak, semmi más. Általában szeretek itthon is minél előbb mindent megcsinálni, de a fiam hiánya, és a tudat, hogy én löktem el saját magamtól túl nagy teherként nehezedik a vállaimra. Lassan, már szinte lustán veszem le a táskám és akasztom a fogasra, a kulcsaimat ledobom a szekrényre, a biztonsági zárat pedig még megszokásból ráfordítom, mielőtt a konyhába mennék. A pultra támaszkodom mindkét kezemmel, de magam sem tudom, mihez kezdjek. Sóhajtva egyenesedem fel és átkullogok a nappaliba, ahol szintén tanácstalanul pillantok körbe. Teljesen tehetetlennek érzem magam és semminek sem látom értelmét. Bekapcsolom a tévét, hátha egy kis háttérzajtól kevésbé lesz nyomasztó a magány, a híradó lehangoló politikai és közéleti riportjai viszont nem segítenek. Inkább kikapcsolom, a távirányítót ledobom a kanapéra és megint körbenézek, hátha valami bevillanna, amivel hasznossá tehetném magam. A folyton zakatoló gondolataim és a torkomban egyre csak dagadó gombóc viszont nem enged a hétköznapi dolgokra fókuszálni. Sóhajtva ülök le a kanapéra és csak nézek magam elé, aztán a farzsebembe nyúlva előveszem a telefonomat. Az utolsó üzeneteket görgetve visszakeresem az Eddie-vel közös beszélgetésünket és gépelni kezdek. Harmadjára fogalmazom újra az üzenetet, de végül inkább kitörlöm. Helyette megnyitom a híváslistát. Nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet lenne felhívni őt, vagy hogy egyáltalán felvenné-e a telefont, ha látná, ki hívja. De már két napja nem hallottam felőle, és kezd felőrölni az aggodalom. Már amikor az ujjam Eddie neve felett közelít a képernyőhöz, a csengő hangja vonja el a figyelmemet. Mit sem sejtve indulok a bejárat felé, és amikor ajtót nyitok a sors iróniája csak jobban összekuszál mindent a fejemben.

- Gabriel… Szia… - suttogom halkan és zavarodottan. Így utólag visszagondolva már értelmet nyer, miért kérdezte, mikor érek ma haza, de amikor az üzenetét olvastam, nem láttam bele a mögöttes tartalmat. Nem számítottam társaságra, pláne nem az övére. Szótlanul nézek rá és a kezében tartott szatyorra, miközben próbálom rendezni a gondolataimat, hogy minél előbb hozzá tudjak tenni valami értelmeset a beszélgetéshez. Mondhatnám, hogy jól vagyok, minden rendben, nyugodtan menjen haza a menyasszonyához, de az igazság az, hogy habár nem látszik, mert jelen pillanatban a fejemben eluralkodó káosz miatt nem tudom, hogy mutassam ki, de nagyon örülök a látogatásának. A nevetését hallva egy pillanatra halvány mosolyra húzódnak az ajkaim, mielőtt válaszolnék. - Ezek nélkül sem dobnálak ki - mutatok a vacsorára, amit hozott, aztán arrébb állok, hogy be tudjon jönni a lakásba. Azt már csak ezután értékelem át magamban, hogy a jelenléte csak tetézni fog mindent, ami bennem játszódik le jelenleg. Becsukom magunk mögött az ajtót és egy pillanatnyi tétovázás után a nappali felé mutatok, hogy ne az előszobában ácsorogjunk. - Ezt… elveszem - a zacskó felé nyúlok és ha elengedi, átveszem tőle és a konyhába viszem. - Kérsz valamit inni? Kávét vagy… - szétnézek, de az elmúlt pár napban nem vásároltam, úgyhogy a választék leszűkült. - Vizet esetleg? - Jólesik a “formalitások” mögé bújni kezdetnek és nem a két napja történtekről beszélni azonnal, aminek elkerülhetetlen következménye lenne, hogy így vagy úgy rólunk is szó essen.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
here for you - Perla & Gabriel 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
here for you - Perla & Gabriel 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
here for you - Perla & Gabriel 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
here for you - Perla & Gabriel Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Témanyitáshere for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel EmptyVas. 31 Dec. - 11:28

“I was all alone with the love of my life. She's got glitter for skin, my radiant beam in the night. I don't need no light to see you shine. It's your golden hour (oh). You slow down time in your golden hour (oh)”

Két napja történt, hogy Eddie kilépett a Perlával közös Bronx-i lakás ajtaján, és azóta, legalábbis részéről tökéletes a csend. Perlát igyekezte keresni, hogy a hogyléte felől érdeklődjön időről-időre, még akkor is, amikor már valószínűleg soknak hatott, hiszen aggódott érte, mert úgy gondolja, ez Perlának most sokkal nehezebb, mint neki valaha lehet.
Gabrielnek sok időbe fog még telni, hogy képes legyen felvenni a lépést a kihagyott, majdnem tizennyolc évvel, és olyan mély érzelmekkel forduljon majd a fia felé, ahogyan azt Eddie egyébként megérdemelné. Mégis, az erőt és az akaratot érzi magában, ami elég nyugalmat kölcsönöz a mindennapjaiba annak érdekében, hogy képes legyen funkcionálni. Legalább ő ebben reménykedett.
Az épület terve azonban, amivel a reggelt kezdte most mintha nem lenne annyira érdekes, mint néhány hete volt, amikor készhez kapta az alapokat. Pedig Gabriel fegyvere ez volt éveken keresztül, így zárta ki a fontos, és a kevésbé fontos érzelmeket, amikkel nem tudott mit kezdeni, most viszont úgy tűnik, az érzelmeit jobban tudja kezelni, mint a kötelességeit, ami némileg összezavarja. Mégsem annyira, hogy fel-alá járkáljon esetleg az irodájában, sőt, egészen másra ösztönzi egy pár órán belül.
Egy újabb üzenet Perlának arról érdeklődik, mikor ér ma a haza, és amikor megkapja a választ, egy következő Sierával tudatja, hogy nem fognak találkozni, mielőtt Siera elmenne otthonról. Kivételesen tudja, hogy nem lesz ebből gond, mert a menyasszonya a barátnőivel megy koktélozni egy Manhattan-i bárba, és bár Perla még mindig feszültséget szül kettejük között, ma legalább elfoglalja magát a másik annyira, hogy ne kelljen Gabriellel foglalkoznia. Ez, már csak a munka kapcsán is szokott működni kettejük között.
Szeret pontosan érkezni, így az általa kitalál harminc perccel azt követően csönget a lakás ajtaján, hogy Perla mondta, már otthon lesz. Sokkal okosabb volna egyébként, ha nem zavarná tovább a dolgokat a személyes jelenlétével, mégis úgy érzi, Perla egyedül maradt a lakásban, aminek Eddie is mindig a része volt, az érzés pedig, hogy nem akarja egyedül hagyni benne, felvethetne további kérdéseket is akár. De talán életében most az egyszer nem akar mindent túlelemezni.
- Szia. Remélem nem zavarok. - Meglehet meglepetésnek akarta a látogatását szánni, és valamiért eszébe sem jutott mostanáig, hogy a másik ne kérne belőle. Szerencsére gyorsan rendezi a gondolatait a vonásaival egyetemben, és ha Perla elküldi, nem fogja a szívére venni.
- Csak tudni akartam, hogy rendben vagy. - Teszi még hozzá, mielőtt Perla bármit mondhatna a hirtelen látogatásra, aztán felemeli a kezében lévő szatyrot, benne két adag mexikóival. - Hoztam vacsorát is, hátha akkor nem dobsz ki. - Mondja nevetve, hiszen Perla nem dobná ki őt innen úgy, ahogy az most elhangzott, és egyébként sem a maradás eszközeként hozta az ételt, hanem mert úgy gondolta, a másik biztosan fáradt, és nem akar főzni. Illetve, ha esetleg azért nem akar főzni, mert lelkileg nincsen jól, legalább egyen valamit.
Perla & Gabriel


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
here for you - Perla & Gabriel 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

here for you - Perla & Gabriel 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
here for you - Perla & Gabriel 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
here for you - Perla & Gabriel Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: here for you - Perla & Gabriel
here for you - Perla & Gabriel Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
here for you - Perla & Gabriel
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» maybe, maybe not - Perla & Gabriel
» Gabriel & Perla • here's to new beginnings
» nothing good comes easy - Perla & Gabriel
» no turning back - Perla, Eddie & Gabriel
» we will try - Perla & Sierra

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Bronx :: Lakóhelyek :: Lakások-
Ugrás: