New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Tiger Kareem Abbar
tollából
Ma 3:55 pm-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 3:35 pm-kor
Fable Elizabeth Hart
tollából
Ma 3:09 pm-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 3:03 pm-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 2:54 pm-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 2:36 pm-kor
Jackie Monroe
tollából
Ma 1:58 pm-kor
Jackie Monroe
tollából
Ma 1:51 pm-kor
Jackie Monroe
tollából
Ma 1:51 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

A Prison Diary
TémanyitásA Prison Diary
A Prison Diary EmptyPént. Dec. 08, 2023 8:43 am

Greta & Jeremiah
"Stone walls do not a prison make,
Nor iron bars a cage;
Minds innocent and quiet take
That for an hermitage."
Én mindig is úgy igyekeztem élni, hogy ne tegyem magam olyan korlátok közé, melyek mögül nehezen tudok kiszabadulni, hiszen sok lelkésztársam képtelen kimozdulni a saját kis templomából, s nem képes nyitni a világ irányába. Holott ez nagyon fontos, hiszen amilyen gyors ütemben változik, úgy változnak vele együtt az emberek, a szokások, az érzések. Az egyetemi éveim után, mikor már a magam ura voltam, akkor sem voltam képes arra, hogy egyetlen dolgot csináljak, ezért hát bejártam Texas azon vidékeit, melyek sokkal elmaradottabbak voltak a többinél. Börtönök, elmegyógyintézetek, idősotthonok gyakori látogatója voltam, s most, hogy belecsöppentem ebbe a számomra teljesen új és modern világba, nem szándékozok szakítani a hagyományaimmal. Bár elismerem, hagyhattam volna magamnak egy kis időt arra, hogy megszokjam ezt a környezetet, és a saját tempómban fedezzem fel, de végül úgy ítéltem meg, hogy a mostani lelkiállapotomnak talán jobbat tesz, ha számtalan dologgal foglalom le a gondolataimat.  
A sok más teendő mellett ezért vállaltam el, hogy az egyik állami női börtönt gyakrabban fogom látogatni annak ellenére, hogy az emberek nagy része, ki igényli a társaságom, csupán egy eszközt lát bennem a jó magaviseletre, de a lelküket már annyira megfertőzte a Gonosz, hogy képtelenek tisztán látni. Ám ha egy kis esély is van arra, hogy valaki tényleg, őszintén megbánta bűneit, akkor már megéri ellátogatni oda.  
A reggeli borús fellegeket tovafújta az erős északi szél, s az előrejelzések ellenére most kissé fagyos, ám annál ragyogóbb délutánnak nézünk elébe. A találkozóm Mr. Garciaval van lebeszélve, kinek irodájában levetem magamról hosszú, szürke szövetkabátom, s immáron a megszokott megjelenésemben, a fekete reverendámban foglalok helyet. Beszélgetésünk egy bőséges órát bőven igénybe vesz, hiszen amellett, hogy ismerteti az itteni körülményeket, még egyes rabokat is ajánl számomra, akiknek talán jót tenne a társaságom. Hívő emberként épp ugyanazok a gondolatok járnak a fejében, így egyáltalán nem volt nehéz megtalálnunk a közös hangot egy remek kávé társaságában.  
Ezt követően kikérem véleményét, ki lenne az szerinte, akivel kezdhetném? Talán nem is lepődök meg annyira, mikor Greta Miller neve csúszik a nyelve hegyére. Gesztenyebarna tekintete gondterheltségről árulkodik, s őszülő bajszát orráig húzza.  
- Ő egy igazi rejtély a mai napig... - súgja halkan elmerengve, miközben figyeljük a lányt az egyik felső ablak mögül odakint a kertben. Nem igazán értek a növényekhez, így nem is nagyon tudom, mit kell csinálni ezekben a hűvösebb időkben, de mivel hamarosan szabadul, így rábíztak két másik fegyencet, hogy mutasson meg nekik minden praktikát.  
- Biztosan ők a legalkalmasabbak erre? - biccentek kérdőn a terebélyesebb testű fekete hölgyek felé, kiknek úgy tűnik, hogy nem feltétlenül ez álmaik munkája. Mr. Garcia csak megvonja a vállát, én pedig úgy döntök, hogy útra kelek. Elkísér a kert kapujáig, ahol sűrű elnézést kérvén továbbáll, engem pedig rábíz az őrökre, kik nem szentelnek túl nagy figyelmet a három hölgynek, “mi baj történhet?” alapon. Én egy rövid ideig megállok az ajtóban, s figyelem őket a távolból, különösen Greta Millert. Elmesélték a történetét, láttam az aktáját, s bár lelkészként egyáltalán nem kellene ezen az elven lennem, de... Azt hiszem, értem őt, miért tette azt, amit tett. Mr. Garcia szerint biztosan a Gonosz ösztönözte őt. Talán így van, de az ő esetében most különösen bizonytalan vagyok. Merengésemből egy kiáltás zökkent vissza, hiszen az egyik fekete hölgy ordibálva valamit a földre hajít.
- Khm, Uraim... - szólok az őröknek, akik szintén egy vállrándítással megoldják az ügyet, s inkább beszélgetnek tovább a tegnapi meccs eredményéről. Én azonban megindulok Greta és a dühös nő irányába, reménykedve abban, hogy nem fajulnak tettlegességig a dolgok, s ha a fiatal lány észrevesz, akkor még intek is neki, jelezve, hogy bátran hátráljon mögém, megoldom én a konfliktust. Már ha lesz rá lehetőségem... Elvégre egyiküket sem ismerem még.   
thx.
mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
A Prison Diary C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
A Prison Diary 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
A Prison Diary Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

A Prison Diary 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

A Prison Diary Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: A Prison Diary
A Prison Diary EmptySzer. Dec. 13, 2023 9:00 pm

      Jeremiah & Greta
“Murder had a blood red door on the other side of which
was everything unimaginable to everyone.”

Különös - vagy pont, hogy nem - mennyi ideig foglalkozik az ember az elkövetett hibáival. Hogy hányszor újra játssza magában újabb végkimenetelekkel. Hogy mardossa e a bűntudat vagy éppen helyesnek véli azt, amit tett. Tényleg igazságos valakit megbélyegezni, gyilkosnak vagy őrültnek hívni, esetleg szörnyetegnek, csak, mert elvette valaki más életét? És ha okkal tette? Nem számít mentségnek, hogy amíg elég bátorságot nem merített a megélt fájdalmakból, addig sokkal rosszabbak élt át, mint egy betört koponya, mely azonnali és minden bizonnyal fájdalommentes halállal végződött? Tényleg nincs különbség egy röpke ijedtség és az éveken át tartó rettegés közt?

Mélabúsan állok a börtön hátsó kertjére néző üvegfalon visszatükröződő tükörképemre. Vannak jobb és vannak rosszabb napok. Ez most egy rosszabb nap, hiába vagyok már féllábbal szabad, hiába tudom, hogy hamarosan hátra hagyom azt a sok mindent - jót és rosszat -, amit az évek alatt itt összegyűjtöttem. Vegyes érzelmekkel fogok távozni, ez bizonyos, de a mostani melankólia nem is ebből ered. Egy ideje szorongás fog el a gondolattól mit látnak rajtam, bennem az emberek. Pedig szinte teljesen elzárnak minket a médiától, és nem is a facebook vélemények miatt aggódom, hanem, amiatt, ami odakint vár, azért, amit tettem. A pszichológusok szerint manipulatív vagyok és a sérelmeim által váltam érzéketlenné, mikor azt mondom, nem bántam meg, amit tettem. Ha még is így teszek, nem hisznek nekem. Sehogy sem jó. Néha azon kapom magam, hogy a párnámba fojtott hangon sírok a cellában. Nem azért, mert ki oltottam egy osztálynyi életet, hanem, mert a jelenlegi álláspont szerint az én életemnek tragikus véget kellett volna vennem. Mintha az élni akarásom miatt büntetnének évek óta. Mintha a születésem egy megbocsájthatatlan hiba lenne. Ha létezik a sors, rövid és fájdalmas életre szánt, s attól félek, hogy ellenszegülésem nyomán, örökké tartó büntetés lesz részem. Ha sírtam odahaza, hisztis voltam. Ha panaszkodtam, gyenge. Ha úgy tettem mintha nem érdekelne, gyáva. Ha a vonat elé léptem volna, csupán egy áldozat lennék a sok közül, aki nem ér többet néhány szomorú pillantásnál, s már feledésbe is merült, mint a többi. A halálom csupán annyiban változtatott volna a világon, hogy már nem kellett volna családi pizzát rendelni, tankönyveket venni és a virágok is eltűntek volna a lakásból. Helyettem, valaki mást terrorizáltak volna az én démonaim. De megléptem azt, amit talán előttem még nem sokan. Kiálltam magamért, megálljt parancsoltam, mert másképp nem ment volna. S bár nem vártam volna el, hogy hősként ünnepeljenek, erőt merítsenek belőlem sors társaim, de hogy évekig bezárjanak... Törvények írják elő. De még is kiket véd ez a törvény? Túlélő helyett gyilkosnak neveznek. Pedig jól esett volna néha egy szia, hogy vagy. Vagy néha napján egy képeslap a szüleimtől, akikről úgy hírlik teljesen ki töröltek az életükből. Igen, nos, vannak ezek a napok, amikor jobbára ki se mozdulnék az ágyból, el sem fordulnék a faltól. És vannak azok a napok, amikor bár ugyanazt a szürkés ruhát kell hordanom nap, mint nap, és van, amikor egyesek kötekedni botlanak belém, de fellélegezhetek, mert tudom, hogy kilépve a cellából nem várnak rám a gúnyolódó osztálytársak, a megszégyenítő bántalmazások, amiket videóra vettek. Fizikailag máig nem tudnám megvédeni magam, ehhez kétség sem fér, viszont ma már sokkal jobban viselem, mind azt, ami idáig felakart emészteni belülről. Egyszerűen mások a színek, az illatok és a hangok is. Nem dübörög olyan hevesen a szívem minden kanyarnál, félve, attól, hogy kiugrik majd elém. Nem kell rejtegetnem, ha éppen jó kedvem van. Mosolyoghatok, ha akarok. Odanézhetek, ahová akarok. Talán bezártak, de mióta mindegyik démonom a föld alatt, szabadabb nem is lehetnék.

Azért a gondok nem hagynak el. Mindig van min rágódni, mindig aggódok kicsit azért, hogy mi lesz velem, ha kiengednek. Itt biztosítottak az alap feltételek, még ha nem is a legjobb körülmények közt. De ott a rendszerek megszűnek, ha csak magam nem állítok fel egyet kettőt. A lakhatás, a megélhetés, minden, ami eddig itt az "ölembe hullt", odakint egyedül kell előteremtenem és ez... elég ijesztő. Már pusztán annak gondolata is aggodalommal tölt el, hogy itt néhány méterrel odébb már az orvosnál vagyok, míg odakint tömegközlekedés van, busz, taxi, villamos, metró. Váróterem. Itt legalább annyi közös van bennünk, hogy mind vétettünk hibát, odakint viszont teljesen idegenül áll, ül és vár a tömeg, hogy végre kezelésbe vegyék. Ugyanakkor... itt elég sok mindenben korlátozva vagyunk, és annak gondolata, hogy vannak közösségi kertek, játszóterek, parkok, felvillanyoz. A tudat, hogy boltok tömkelegébe léphetek be, akár csak nézelődni, órákra elveszni az áruházakban lévő látnivalókban, huh, azért ez elég jól hangzik.
A mai nap fontos részét képezi, hogy az eddigi tudásom átadjam olyanoknak, akik később helyettem gondozzák majd a börtön zöld élővilágát. A munka önkéntes, és fizetnek is érte, de sajnálatosan, a legtöbben inkább fekszenek a cellájukban vagy traccs partiznak, ahelyett, hogy gondolnának arra mi lesz majd, ha kiszabadulnak. Itt nincsenek életfogytiglanosok. Őket máshol tartják fogva. Sokan egy közepes minőségű szállodának tartják a börtönt, hiszen manapság tényleg elég jól felszereltek, az emberi jogok végett pedig már olyasfajta lehetőségeink is vannak, amik eddig nem. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb elítélt ezelőtt elég szerény életet élt, talán napról napra, míg itt, igazi habzsi-dőzsi van számukra. Akadnak olyanok, akik a mai napig összeteszik kezeiket, és hálát adnak a Mindenhatónak, amiért van tető a feje felett és finom étel előtte.
A két rám kiosztott nőszemély nem kimondottan örült a helyzetnek, én sem, csak épp választásom nem volt. Nekik még narancs ruhájuk volt, ami annyit tesz, hogy ők eddig még nem dolgoztak idebent, nem vállaltak semmilyen önkéntes munkát, így bizonyos helyekre sincs belépésük. Akik szürke ruhásként - tehát próbaidő letelte után - a konyhán dolgozik, az idővel engedély nélkül is bemehetek, persze csak is akkor, mikor más is van ott. Én ugyanígy vagyok a börtön udvarával. Ha a növényeknek szükségük van a gondozásra, néhány őr társaságában kijöhetek. Az üvegházba pedig már egyedül is magamra hagynak. Kamera pedig mindenhol van. Nem mintha bármikor is fontolóra vettem volna a szökést.
A legjobb tudásom szerint és lehetőleg - bár jellememből adódóan, különösebb megerőltetés nélkül - visszafogottan próbáltam elmagyarázni mire figyeljenek főleg ezekben a hidegekben. Az elméletet pedig gyakorlati példákkal próbáltam elsajátítani a számukra, de egyikük sem igazán volt rá vevő. Az idők során, ahogy egyre inkább életem részévé váltak ezek a kis néma szépségek, ha nem is komoly érzelmi kötődé van köztünk, de fontos számomra, hogy jó kezekben tudjam őket. Mintha egy kiskutyát akarnék rábízni valakire. De még is, hogy tegyem, ha ennyire nem érzik ennek fontosságát? Annyiból persze megértem őket, hogy semmihez sem fogható érzés, mikor napokig, hetekig, sőt hónapokig gondozol egy kis apróságot, míg amaz fel nem nő s saját kezedben nem érezheted igaz termését. Engem mindig megríkat egy kicsit, mikor a egy-egy növény, bokor vagy fa, amivel oly sokáig törődtem egy nap valami aprósággal lep meg. Egy zöld paradicsommal, egy apró, levelek közt bújkáló paprikával.
Összerezzenek, ahogy egyikük rikácsolva hajítja el az öntöző kannát, szerencsére nem a virágokra, panaszkodva a másiknak, hogy fázik, meg különben is, ez mind csupán gaz, aminek nem lesz ehető termése. Vajon mit gondolhat? Amikor a szeretet személy egy csokor virággal állít be, az is mindössze néhány szál, igen csak drága gaz? Most még talán nem a legszebbek így a hidegben és össze is szorul a szívem, ahogy arra gondolok, hogy sokuk meg sem fogja érni a tavaszt, de hiszen ez az életkörforgása. Fel is ugrok a növényektől guggoltomból, nehogy a végén "véletlenül" rám lépjenek a testes nők. Olyan alacsony vagyok, hogy nem is volt a méretemben ruha, így éppen csak nem ér térdig a pólóm, amit a vékony kabát most úgy is takar valamelyest. Felváltva pillogok tanácstalanul a két egymással vitatkozó(?) elítéltre, akik nagyon úgy tűnik eleinte levegőnek néznek. Legalábbis míg el nem határozzák, hogy a jelenlegi gondok okozója csak is én lehetek, s úgy kezdenek el méregetni, mint, akinek már is meg lenne ásva a sírja az árvácskák közt. Miután pedig rájövök, hogy nem vagyok épp a helyzet magaslatán, kissé rémülten pillogok el a még mindig távol lévő őrök felé, akikről azt hittem közbe lépnek majd. Akkor tűnt fel egy harmadik személy is, de annyira megijesztett a kicsit sem bizalomgerjesztő pillanat, hogy igazán el sem tudtam gondolkodni azon ki vagy mi ő. Pedig ha volt is rajta kolláré, elég árulkodó lehetett volna. Sosem állítottam magam bátornak, de bolondnak végképp nem, hogy csacskaságból szembe szálljak két ilyen vehemens nőszeméllyel, szóval egy pillanatra sem mérlegeltem, hanem egyből az érkező mögé bújtam, mint egy riadt kislány, aki igyekszik elkerülni a lehetséges bántalmazóit. Nem gondoltam bele, hogy esetleg ő ténylegesen tud-e tenni valamit, vagy, hogy a nők tudnak e tenni velünk valamit, de ami bizonyos, hogy ők járnának rosszabbul az utóbbival. Ami biztos, hogy nem szívesen rántanám magammal a bajba. Felváltva pillogtam fel, hol rájuk, hol az idegen árnyékából, háta mögül ő rá.


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A Prison Diary
A Prison Diary EmptyHétf. Dec. 25, 2023 7:04 am

Greta & Jeremiah
"Stone walls do not a prison make,
Nor iron bars a cage;
Minds innocent and quiet take
That for an hermitage."
Egy tinédzser lelki világa talán még nagyobb rejtély lehet, mint egy felnőtté. Elvégre az ember akkor kezdi bontogatni a szárnyait, akkor éli át az első intenzív érzéseket, s azok az évek nagyban befolyásolják a felnőttkori valóját. Olyan, mint egy porcelán, melyet könnyedén el lehet törni, s hiába ragasztják meg, már nem lesz ugyanolyan. Gretat figyelve a távolból - s kizárva a másik két hölgyet - rám telepedik valamiféle különös nyugalom. Talán csak a bágyadt délutáni napsütés okozza, s hogy a kellemes kávé épp dolgozik az agytekervényeim között, vagy éppen az a különös atmoszféra, mely Greta körül kering, s melynek érintése még hozzám is elér. Látok az arcán kósza mosolyokat, látom, ahogy a nyugodt és kimért mozdulatai szeretetet sugároznak a szunnyadó növények és a föld irányába, amit a másik két nő egyértelműen nem érthet. Talán meg lehet őket tanítani arra, hogy mit mikor kell öntözni, s mit hogyan kell megmetszeni, de a szívüknek nem lehet megtanítani a szeretetet. S ezek a különös érzések egy olyan lányból érkeznek, kihez számtalan ember halála köthető. Érdekes dolgok ezek, melyeket nem lehet csak úgy a szőnyeg alá seperni.
Várható volt, hogy a két hölgy el fogja veszíteni a türelmét, hiszen a kicsiny idő alatt, míg őket figyeltem, már látszott, hogy egyáltalán nem érdekli őket, hogy mit beszél Greta. Úgy láttam, hogy próbálta átadni azt a lelkesedést, mely őt ösztönözte, azonban süket fülekre talált, s most nagyon úgy tűnik, hogy a türelem végleg elfogyott.  
Szomorú, hogy az őrök ennyire félvállról veszik ezt az egészet. Vajon hányszor fordulhatott ez elő, hogy ennek a fiatal lánynak szüksége volt itt a segítségre, s megint mindenki tett rá magasról? Mintha üldözné a múltja. Mintha soha nem érne véget az az ördögi körforgás, melybe tizenhat évesen belecsúszott.
Kézbe veszem hát én az eseményeket, hiszen nem hagyhatom, hogy baja essen. Ki tudja, milyen láncreakció indulna el benne, ha bántanák? Úgy süvítek az irányukba, hogy még a reverendám is lobog mögöttem, de jelenlétemet nem érzékelik azonnal a nőszemélyek. Greta mögém lépked, én pedig úgy állok a két nő elé, mint valami védőpajzs. Már a nyelvükön lenne a szitok, már kezükben lenne a mozdulat, hogy engem is nyomdafestéket nem tűrő módon kezeljenek, mikor is hirtelen tudatosul bennük, hogy ki is vagyok én. Eléggé későn, ezt megjegyezném.
- Jaj, Atyám, bocsásson meg nekünk, nagyon sajnáljuk, kérem bocsásson meg! - nem túlzok, talán három perc is eltelhet a hajlongással és bocsánatkéréssel, hiába próbálom leinteni őket. Egy ponton hátralesek Greta irányába, s egy biztató mosolyt küldök felé.
- Hölgyeim, az Úr nem véletlenül választotta ki önöket arra, hogy táplálják és gondozzák a természetet. Ez egy nemes feladat! Tessék értékelni, és kellő figyelmet fordítani rá! - ahogy vártam, nem érkezik ellenkezés, hanem mindketten egyből mennek is vissza ahhoz a részhez, amit magukra hagytak. Felszedik a földről az elhajított tárgyakat, s hirtelen úgy tűnik, hogy mégis mindent megjegyeztek, hiszen Greta utasításait követve kezdenek bele a munkába. Rövid ideig figyelem őket, aztán végül a mögöttem, mellettem megbúvó lánynak szentelem a figyelmem.
- Remélem, nem gyakoriak az ilyen esetek. - kezem kinyúlik a reverenda mélyéről ekkor. - Az én nevem Jeremiah Cross atya. - mutatkozok be végül, majd kezeimet hátrakulcsolom, s halkan szusszanok a kellemes napsütés alatt, mely szinte csiklandozza az arcomat.  
- Érzed már a szabadság szelét, leányom? - kérdezem tőle egy melengető mosollyal, enyhén hunyorítva az erős fény miatt. Tudom, hogy hamarosan kiengedik, már nincs neki hátra sok az itt töltött idejéből, aztán a nyakába szakad a szabadság.
- Ez így jó? - vág szavainkba az egyik hölgy, aki nekem intézi kérdését az egyik metszési folyamatban, de én némán csak Greta felé fordulok, s biccentek felé, jelezve, hogy irányítsa őket bátran. Én úgyis egy ideig itt leszek még velük, ha már az őrök ezek után sem hajlandóak körénk gyűlni.   
thx.
mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
A Prison Diary C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
A Prison Diary 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
A Prison Diary Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

A Prison Diary 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

A Prison Diary Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: A Prison Diary
A Prison Diary EmptySzer. Jan. 03, 2024 3:42 pm

      Jeremiah & Greta
“Murder had a blood red door on the other side of which
was everything unimaginable to everyone.”

Az emberek a legönzőbb lények a világban, ez köztudott. Egy állat vagy növény mindig meghálálja a kellő figyelmet és gondoskodást, hisz lényükbe van táplálva, hogyha kapok, akkor adok is. Anélkül, hogy csak magukra gondolnának, csupán jelenlétükkel igyekszenek megtisztítani a levegőt, árnyékot nyújtani, akkor is, ha mi égő csikket nyomunk el a fa törzsén, vagy szerelmünk hamis zálogaként adjuk oda egy szeretett személynek. A rózsa tündököl, amíg tud, noha annak tudatában, hogy lassan kín halált hal majd, és kukában végzi. Az egyedüli, akiket én sajnáltam a vétkemben a természet, aki úgy szintén megperzselődött, sérült, ahogy a busz fékezhetetlenül csapódott neki több bokornak, kisebb fának, míg végül le nem zuhant egy út széli szakadékba, át szakítva a korlátokat is. Szerencse, hogy alant inkább szikkadt föld és kő halmazok voltak, mint sem egy kész erdő. A buszban lévők sem szenvedtek sokat, igaz, de a természet sem.
Csalódottan figyeltem, ahogy az elméleti és gyakorlati ismeretek ellenére sem csillant meg se a tudásvágy, se a kertészkedés elsajátításának fortélya a két idősebb, testesebb lakótársamban. Pedig próbálom úgy átadni, hogy közérthető legyen, és amiként engem is elkápráztatott ez az igazi varázslat. Ám számukra a sem vígasz, hogy ezek a szépségek nem csak színűkben dobják fel a börtön kerítéseit, de sokuknak jó hatása van az emberi szervezetre. Ráadásul az illatuk is jó. Ha szabadulásom után időm és az anyagiak engedik, biztos, hogy az első "vakációm" egy levendula földön fogom eltölteni, órákra befeküdni közéjük, élvezve a kellemes szellőt és a nap melegét. Vagy egy virágos mezőn, ahol a leghangosabb zaj is a fák susogása és a madarak csicsergése.
A békés időtöltés azonban hamar átcsap no, ha erőszakba nem is, de hangos és kicsit sem bizalom gerjesztő vitába. Egy oldalúba, mert az én lélekjelenlétem és hangerőm nem alkalmas rá, hogy felvegyem a kesztyűt az ilyen esetekben. Ilyenkor általában hagyom, hogy megtörténjen, aminek meg kell, s ami ellen úgy sem tehetek. Sejtettem, hogy az őr elfordítja majd a fejét, és vártam, hogy lökdösésbe forduljon át a veszekedés, hogy valami hallhatóbb reakciót váltson ki belőlem az egész. De odáig el sem jutunk, mivel, hogy - s ezúttal hálát adok a égnek a kellemes meglepetés végett - egy különös személy lép a színre. Kiléte ugyan továbbra is rejtély, de ruházata egyből elárulja, mi a foglalkozása. Nem tudom, ő mennyire lesz képes uralni a helyzetet, de bízom benne, hogy meg van a hatalma, így rögvest mögé bújok, ha már felkínálta eme lehetőséget. Meg is lep, és nagyon örülök neki, hogy nem csak vérnek nem kell folynia, de a két börtön lakó, mintha éppenséggel mindig is konyítottak volna a dolgokhoz, nekiálltak. Ha hangot adtam volna csodálkozásomnak, még a szavam is elállt, így végül csak elkerekedett szemekkel figyeltem, ahogy munkához látnak. Sosem gondoltam volna, hogy a vallási személyeknek valóban ekkora hatalmuk van. Mármint még itt is, egy bűnökkel teli helyen. Nagyokat pillogok rá, ahogy felém fordul és bízom benne, hogy az én vétkeim által okozott esetleges haragja, nem most fog lecsapni rám is. Kérdésére azonban válaszképp inkább kelletlenül elpillantok, semmint, hogy olyasmit füllentsek, ami nem volna igaz. Noha bizonyította rátermettségét, kétlem, hogy az egész börtönre ilyen jó hatással lehetne. Pedig jó volna. De az erőszak addig él, amíg létezik az ember. Ahogy visszapillantok, lesüllyed tekintetem kezére, és kezet rázok vele. Nem a határozottságomról vagyok híres, ezt biztosan ő is érzi az előző riadalmakat tekintve, még hűvös kezemből. Pedig mennyivel emberibb ez az egész, mint bármi más az elmúlt évek alatt itt. Furcsa és bevallom, kicsit idegen érzés. Eddig vagy negatív hatások értek, vagy jobbára szellemként léteztem a világban, szóval szokatlan érzés, hogy valaki anélkül is lát, hogy ártani akarna. Bár okoztak már kellemetlen meglepetéseket mosolygós szemek.
- Greta Miller. - húzom ajkaim valami röpke, szégyenlős és hamar tova szálló mosolyfélére, mint aki azt sem tudja, hogy örüljön vagy sem, szabad-e egyáltalán.
- Köszönöm. - teszem hozzá kapkodva, mielőtt bármiféle beszélgetésbe is fognánk bele, mert az udvariasság éppenséggel nem áll távol tőlem, ahogy a hála sem, csak hát... letaglózz a pillanat, ami épp történik. Még igazán fel sem ébredek az előzőekből, már újfent sikerül ledöbbentenie, ahogy ráeszmélek, talán nem is vagyok neki annyira idegen. Hiszen honnan is tudhatná, hogy hamarosan helyet foglalok a szabad világban, ha nem közölték volna vele? S vajon válaszom mennyire juthat vissza azon fülekbe, kik ezt befolyásolhatják? Van erre rossz válasz? Biztosan... Legyek őszinte? Nem ártana. Vagy ne áruljak el mindent? Ki tudja... Nem is akkora baj, hogy közbevágnak az asszonyok, akik felé én is elpillantok már-már előre félve, hogy újabb vita készülődik. De nem. Különös. Pedig azt hittem varázslók csak a Harry Potterben vannak, most még is mintha bűbáj ülne rajtuk általa. Róluk az atyára pillantok, majd félénken pillogva - értvén az utalásából - ismét vissza a hölgyekre, akik felé még mindig nem találom a hangom a legutóbbi incidens után, így csak bólintok. Amíg nem tépkedik ki a még fejlődő apróságokat, rosszat nem tehetnek. Aztán figyelmem, gondolataimban is visszaterelődnek a megválaszolatlan kérdésre.
- Azt hiszem kicsit félek... De igen, várom. - bólogatok mielőtt azt hinné jobb nekem itt, mint ott kint. Aztán ki tudja. Itt jelenleg semmiért nem kell fizetnem, csupán kerülnöm kell az erőszakos embereket. Odakint viszont nem csak a szabadság szakad a nyakamba, de a rengeteg dolog is, amiért onnantól fizetni kell. Nem vagyok borúlátó, de a lehetőségeim elég... korlátozottak. Nem csak mert kertész végzettségem van, hanem, mert a börtönből szabadultakért nem kapkodnak, engem pedig már a harmadik helyről utasítottak vissza. A kertészeit lehetőségről már az első leintés után lemondtam, a menhelyek sem szívesen foglalkoztatnának olyasvalakit, akinek kezéhez vér tapadt, elvégre a kutyáknak szeretetre van szüksége. Nem olyan régen pedig egy virágosbolttól kaptam azt a választ, hogy aki a virágokat szereti, rossz ember nem lehet, én pedig nyilvánvalóan nem felelek meg ennek a megkövetelésnek. Szóval... hát igen... kicsit aggódom.
- Sajnálom, de nem értem... - bukik ki belőlem végül, mert sehogy sem hagy nyugodni annak oka, amiért úgy döntött közénk áll kockáztatva, hogy esetleg neki esik emiatt baja, vagy vívja ki a másik kettő ellenszenvét hosszú távon. Itt mindenki bűnös, és nem apróságokkal ítélték el. Nem vagyok buta, tudom, hogy mindennek oka van, és én nagyon is szeretem tudni a miértekre adott válaszokat. - Miért tette? - kérdem kíváncsian, de gyakorta el el kapkodva tekintetem, hol a ruhájára, hol oldalra. Nem azért, mert ne volna őszinte a kíváncsiságom vagy a kérdésem, egyszerűen megszoktam, hogy mindenkinek meg van a helye a világban, és én azok közé tartozom, akiknek tetszik vagy sem be kell hódolniuk, hogy ne okozzanak maguknak nagyobb bajt.


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A Prison Diary
A Prison Diary EmptySzer. Jan. 17, 2024 6:03 pm

Greta & Jeremiah
"Stone walls do not a prison make,
Nor iron bars a cage;
Minds innocent and quiet take
That for an hermitage."
Az emberiség számtalan oldalával találkoztam már. Sokszor tapasztaltam olyan határokat, amikről azt hittem, hogy nem léteznek, s ez igaz a jó és a rossz oldalra egyaránt. Olyan kegyetlenségekbe láttam bele, melyeket nehéz csupán az emberi gyarlóságra fogni, s odaadást és önfeláldozást is láttam, melyre kevesek lennének képesek. Greta esete egy kicsit más. Az ő története különlegesebb és bonyolultabb annál, mint hogy bármelyik kategória felé is toljam őt.  
- Mióta is vagy ezek között a falak között? - az effajta részletekbe túlságosan nem mentünk bele Mr. Garciával, aki inkább azt részesítette előnyben, hogy elmesélte az ittlétének okát, csak hogy lássa a tekintetemben azt, hogy megrökönyödök. Mikor először közölte, hogy hány diáktársával végzett, valóban meglepődtem. Aztán mikor folytatta a miértekkel... Inkább némán hallgattam őt, s nem véleményeztem.
Kérdésének hallatán halk nevetés kúszik fel belőlem, mely jóízűen mászik ki a levegőre.
- Ez ennyire meglepett téged? Talán nem szoktál hozzá ehhez itt a börtön mélyén? - pillantok magam mögé célzóan az őrökre, akik még mindig magasról tesznek arra, hogy mi folyik az udvaron. Részükről igazából meg is ölhetik egymást a rabok, “legalább kevesebbet kell eltartani a tisztességes emberek adójából” - hallottam a folyosón menet elhaladva két őr mellett.
- Nem nézhettem tétlenül, hogy bántsanak. Tisztában vagyok vele, hogy itt veszélyes ennyire önállósítanom magam, de az Úr vezérelt hozzád, márpedig okkal. Ha meg kellett volna sérülnöm miattad, akkor büszkén viseltem volna. - lelkesedésem olyan töretlen, mint a hűvös, csillogó napsugarak. Azt viszont már csak gondolatban teszem hozzá, hogy régen már eleget szenvedett azért, mert senki sem állt mellé. A pontos részleteket ugyan nem tudom a diáktársairól, de annyit viszont igen, hogy sok bántalom érte őt minden téren.
- Leányom, lenne kedved velem odabent beszélgetni egy kicsit? - biccentek az épület irányába. Ha beszélgetek a rabokkal, minden esetben biztosítanak nekünk egy nyugalmas szobát.
- Ők szerintem ellesznek már, igaz, hölgyeim? - erősítem fel hangom, s kérdésem a két fekete nőszemélynek intézem, kik heves bólogatással és egy tucatnyi ámennel engednek utunkra. Remélem, velem tart Greta, s ha így tesz, akkor addig csendesen sétálok mellette, amíg az egyik őr el nem vezet minket a már jól ismert szobához. Szívesen megkínálnám a lányt egy kávéval, esetleg egy teával, de az ilyesmik sajnos itt nem megengedettek. Így csupán hellyel kínálom őt, s az egyik szék felé intek, jelezve, hogy foglaljon helyet bátran. Ha ő megtette, én megigazítom a reverendám, s magam is leülök.
- Jól tudom, hogy a szakemberek nem igazán jutottak veled egyről a kettőre? - a borostám mélyén még mindig egy kellemes mosoly villog, hiába kezdtem bele mindennek a közepébe. Biztosan ő is sejtheti, hogy nem azért vagyok itt, hogy a mai időjárást megbeszéljük.
- Nem szeretném senki munkásságát bírálni, de úgy hiszem, hogy téged a lehető legrosszabb oldalról közelítettek meg. Te is így gondolod, Greta? - kezeimet összekulcsolom magam előtt, s enyhén a kézfejemre biccentem az állam. Ebben a történetben ő a “bűnös”, és mindenki így áll hozzá. Halottakról jót vagy semmit, szokták mondani... Ám ha épp az ellentétes oldalról közelítenénk meg az egészet?
- Vannak céljaid odakint? Vannak álmaid, amikért szívesen dolgoznál meg, ha szabadulsz végre? - váltok egy kellemesebb témára, csak hogy tudjunk kicsit hullámozni a hangulatok között. Időnk ugyan nincs sok, hiszen maximum már csak fél órát tölthetek vele, de azért ez is elég ahhoz, hogy megkezdjük a mi kis saját történetünket.   
thx.
mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
A Prison Diary C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
A Prison Diary 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
A Prison Diary Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

A Prison Diary 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

A Prison Diary Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: A Prison Diary
A Prison Diary EmptyHétf. Feb. 05, 2024 5:01 pm

      Jeremiah & Greta
“Murder had a blood red door on the other side of which
was everything unimaginable to everyone.”

Bár jelenléte a férfinek egyáltalán nem logikátlan a börtönben, valahogy még is abszurd a megjelenése. Nem jártam templomba. Tulajdonképpen a szüleim se, maximum még előttem. Valahogy sosem éreztem magam odavalónak. Voltak bűneim, persze csupán gyerekkori rosszaságok, de úgy éreztem, úgy volna igazságos, ha csak olyasvalaki lépné át a templom megszentelt épületét, aki tényleg tiszta és ártatlan. Ma már tudom, hogy ilyen elgondolással a templomok üresen konganának.
- Azt hiszem lassan már vagy 9 éve. - sóhajtom, mert így kimondva is soknak tűnik, nem, hogy megélve. Szinte már el sem tudom igazán képzelni a szabad életet. Amúgy is fiatalon kerülten rácsok mögé, nem nagyon voltak életcéljaim, terveim már akkor sem, csupán a túlélés ösztönzött minden egyes nap. De így belegondolva, van okom az aggodalomra, hiába kaptam némi, igen felületes felkészítést a nagy életre. Nem a főzéstől vagy a mosástól félek, hanem az életem szinten tartásától, hogy elő teremtsek mindent, ami kell hozzá, és persze, hogy az emberek közt se féljek minden percben. Nem kell, hogy mindenki mosolyogjon rám, az is jó, ha egyszerűen levegőnek néznek. Tudom, hogy bűnös vagyok, s kezemhez megannyi vér tapadt, noha egyikük sem volt éppen ártatlan, de azt hiszem megbocsátható, ha azt nézzük miféle másik vége lehetett volna. De a jelenlegi helyzetemben sokkal jobban leköt ő, mint saját magam. Valahogy... annyira természetellenes, hogy itt van, hát még, hogy megvédett. Miért csinálta? Mit akar? Ezek jártak a fejemben. Semmi sincs ingyen, és néha sokkal nagyobb árat kell fizetnünk, mint, amire először gondolunk. Rengeteg, de tényleg, az életemen kívül mindent odaadtam akkor azoknak, akik védelmet, biztonságot és sok szépet ígértek. Ma már szégyellem, s gondolni sem merek rá, hogy kiszolgáltatottságom taszított olyan mélyre, hogy a testem és az első szerelmem is egy olyan felnőttnek adtam, aki lelki könnyedséggel használt ki. Még a papíron lévő "erőszak" szó sem adja vissza azt, amit én azokba az évekbe öltem, amit feláldoztam, amit tett velem. Megérdemelte a halált, és legyek szörnyeteg, de nagyon remélem, hogy sokat szenvedett, ha nem is annyit, amennyit én miattuk.
Nevetése zavarba hoz, picit el is pirulok, de haloványan el is mosolyodom hozzá. Azt érzem, hogy butaságot kérdeztem, de mégsem találok rá választ. El is felejtek felelni rá, ellenben kíváncsian hallgatom válaszát felpillant ő rá. Eltöprengő szemöldök összevonással emésztgettem, amit mondott, de nem éreztem okosabbnak magam. Talán tényleg csak én nem értem a világot, s nem csak a világ engem. Megannyi újabb kérdés keletkezett elmémben, de már nem mertem feltenni őket. Nem akartam se nyaggatni, se láttatni vele, mennyire kétségbeejtő, hogy olyasmi történt, amire egyáltalán nem számítottam. De miért? Miért éppen most? Isten miért nem jött előbb segíteni? Miért nem jött ő előbb? Miért nem hozzá fordultam az osztályfőnök helyett? Megsérülni egy idegen miatt? Különösen meghatóan hangzik és még is teljes káoszt okoz már amúgy is zavaros fejemben. Annyira összezavar megjelenése, hogy már a magam gondolat menetét sem igazán tudom követni. Minden olyan furcsa és más mellette. Mintha egy időre kiléptünk volna abból a világból ahol eddig voltunk, és egy időtlen, üres világba léptünk volna, melyet szavaink fognak megtölteni, s ha úgy tetszik formálni is. Bólintok egy aprót, majd megszeppenve pillantok a két mostanra elég engedelmes börtön társam felé. Nem is értem. Ezt sem igazán... Tán még a saját apjuknál is jobban tisztelik. De miért? Mi a titka? Kétlem, hogy mások életének kioltása. Igaz, én sem tudok másként tenni, egyszerűen nem érzem, hogy engedetlennek kellene lennem mellettem. Bár amúgy sem vagyok egy kötekedős. Sőt, őszintén szólva már az erélyesebb hangerő is megijeszt, ha velem beszélnek.
Elérünk egy pontot beszélgetésben, bár távolról sem mondanám, hogy most végre kibújt a szög a zsákból. Ellenben megfogan bennem a gondolat, hogy talán még is van némi hátsó szándéka. Hogy ez mennyire rossz, vagy rossz-e, még nem tudom. Így azt sem, hogy mi is a helyes válasz. Őszintén remélem, hogy a beszélgetésünk végére nem jut arra a következtetésre, hogy jobb volna, ha maradnék. Menni akarok. Csak még... nem tudom hová.
- Azt hiszem talán félreértettek olykor... - felelem bizonytalanul, hiszen meglátásaim szerint ez lehetett az oka, ha az asztal másik felében ülő bizonytalanul kezdett fürkészni az előtte lévő lapokat, amiken a tetteim álltak. Nem arról van szó, hogy helyes cselekedetnek tartom a gyilkosságot. Bevallom volt még bennem némi feszültség, hiába voltunk kettesben. Sőt talán pont emiatt. Jól akarok viselkedni, jól felelni, megígérni mindent, amivel nem gördítek újabb akadályokat magam elé, hogy szabad lehessek, de nehéz is mindez, ha nem tudom, hogy csináljam. Ültemben lábfejeim keresztbe, egyik-másik gyakran himbálózik az asztal alatt idegességemben. Kezeim a szék aljának széleit markolják vállaim behúzott nyakamnál. Még nehéz elengedni magam, de igyekszem.
- Tudom, hogy rosszakat mondanak rólam... - más különben itt sem volnék. - ...és tudom, hogy bűnös vagyok, azért, amit tettem. De... ártatlan is, azért amiért tettem. - motyogom bizonytalanul, mert ugyan ő különlegesnek tűnik gondolkodás szempontjából is, nem tudom biztosan, hogy megért-e. És őszintén szólva elég rémisztő a gondolat, hogy ezzel a beszélgetéssel ismételten pallóra állítanak és bár a szavaim is döntőek lehetnek, végül a beszélgető partnerem meglátásai fognak ítéletet hozni. Nem szeretnék leesni. Nem tudok úszni.
...Odakint... Mennyivel szabadabbnak hat, ahogy elképzelem a szabadságot. Egy teljesen más világ, egy új. Akadályokkal és örömökkel. Legalábbis utóbbiban nagyon bízom. Eltöprengek kicsit a válaszon. Nem azért, mert ne tudnék rá őszintén felelni, csak szeretném megerősíteni, hogy a kevésbé nagyra vágyó célok is lehetnek elérhető célok, amikre én mondjuk vágyom.
- Akadnak... - bólogatok aprókat, motyogó hangon, le is pillantva közben az asztalra, ahová végül eddig széket szorongató kezeim teszem, ha nem is karba, de ujjaimmal elbabrálgatok. Szívesen beszélek én róluk, csak hát vannak gátlásaim.
- Új életet kezdenék... Olyat, ami közben nem torpannék meg, hogy hátra nézzek. Szívesen foglalkoznék mondjuk... virágokkal. - az emberekkel való kapcsolatom amúgy sem éppen ideális. Bár a virágüzlet értelemszerűen visszautasított. - Utaznék is, vagy... egyszerűen csak... nem is tudom... belevetném magam az életbe, ahogy a filmekben szokás. - motyogom félénken, de már sokkalta nyitottabban, zavaromban egy percre sem felnézve rá, de így könnyedebben elmosolyodva a gondolatra. Azokból tudok meríteni, amit a tévében látni, és itt nem a drogozós, bulizós filmekre gondolok. Hanem a parkokban biciklizős és tengerparton ülős filmekre. Nem vágyom én nagy izgalmakra, és a legnagyobb is kimerülne egy egyszerű kis sátorozásban az erdőben vagy egy tó mellett.

BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A Prison Diary
A Prison Diary EmptyPént. Feb. 23, 2024 4:04 pm

Greta & Jeremiah
"Stone walls do not a prison make,
Nor iron bars a cage;
Minds innocent and quiet take
That for an hermitage."
Greta körül úgy hiszem, hogy egy áthatolhatatlannak tűnő fal nőtt, melyen talán még apró repedések is alig vannak. Ezen próbált átjutni az a temérdek szakember, akik végül az elmondottak alapján inkább feladták, s elkönyvelték őt bűnösnek. Én azonban tudom és hiszem, hogy a falak mögött ott van egy csodálatos, varázslatos kastély, amit elrejtenek a tüskés indák, a sűrű növények, s még ki tudja miféle teremtények. Érthető, ha megtorpannak az emberek, s inkább nem küzdenek tovább azért, hogy megtörjék ezt a burkot. Én azonban egy kicsit más oldalról közelítem meg őt. Bár még nem hallottam róla sokat, de talán nem is kellett mindenhonnan begyűjtenem a negatív véleményt ahhoz, hogy önálló gondolatok foganjanak meg bennem róla. Tisztában vagyok lelkészként azzal, hogy egysíkú gondolkodásomnak kellene lennie, és úgy kellene felfognom, hogy a bűn az bűn. A gyilkosság az gyilkosság. S ez bizony elítélendő. Én azonban sosem tudtam ennyire felszínesen hozzáállni a dolgokhoz, nekem egyszerűen muszáj a mélybe látnom, hiszen tudom, hogy Greta egy értékes ember. Egy különleges lány. A Gonosz azonban őt valamiért sokkal jobban sújtotta minden oldalról, mint másokat... Vajon miért? Fürkésző tekintetem a kis szobában sem lankad, figyelem vonásait és mozdulatait, hátha az apró részletekből kialakul majd a kerek egész.
- Vagy túlságosan is elsüllyedtek az előítéletekben. Elvégre... Ha jól tudom, ők próbáltak téged megérteni, nem pedig te akartad megértetni magad másokkal, igaz? Súlyos különbségek vannak a kettő között. - felelem halkabban, hiszen a tér csendes, s nem feltétlenül kell mindent hallania az ajtó előtt strázsáló őrnek, ki az üvegablakon át ugyan néha ránk néz, de őt sem különösebben érdekli, mi történik idebent.  
- Valóban nem a pozitív oldaladat mutatták be nekem. - ezután nehéz megszólalnom. Ott van a nyelvemen egyetlen szó, melyet tudom, hogy nem szabadna kimondanom, hiszen az meglehet, hogy ellenkezne a hivatásommal és azzal, amit képviselek. Láthatja talán Greta is, hogy erősen hezitálok, aztán végül összepréselem ajkaim, s a távolba meredve mégis csak kicsusszan.
- Tudom. - halk szó, mégis annál több határozottság zeng vissza belőle. - Tudom, hogy oka volt annak, hogy erre a döntésre jutottál. Szeretném megérteni, hogy miért. A részletekről nem sokat tudok, de talán jobb is ez így, ha a te szádból hallhatom, mik vezettek téged ahhoz, hogy végezz a társaiddal. Szeretném megérteni. Őszintén. - még egy kósza mosoly is megtelepedik apró borostáimon, mellyel némi biztatást szeretnék felé küldeni. Lehet, hogy hallotta már ezeket a szavakat, de talán nem egy lelkésztől. Én nem értek a keresztkérdésekhez, nem bújtam könyveket az emberi lélek rejtelmeiről, egyszerűen csak a bennem kavargó érzésekre és gondolatokra tudok hagyatkozni. Ez pedig talán többet ér, mint egy szakember.
- Ha végre elhagyod ezt a helyet, lesz hova menned? A szüleid, esetleg más családtagod be tud fogadni majd téged? - kérdezem bizonytalanul, s ekkor a további kérdéseim bent ragadnak, mikor kivágódik az ajtó. Fél szemmel láttam, ahogy Mr. Garcia elhalad az ajtó előtt, de álmomban sem gondoltam volna, hogy így ránk fog rontani.
- Maga meg mi az istent csinál itt kint? - hirtelen rezzenek meg, hiszen először azt hiszem, hogy nekem szegezi a kérdést, majd megpillantom, ahogy húzza maga után az őrt a karjánál fogva.
- És ha megtámadja az Atyát, te idióta?! Hogy képzeled, hogy itt hagyod a tisztelendő úrral ezt a lányt?! - ezen a ponton azért már határozottan emelem fel a kezem, s állok fel helyemről.
- Mr. Garcia! Erre semmi szükség, Gretával nyugodt körülmények között szerettünk volna beszélgetni. Hajam szála sem görbült, s nem is fog. Most pedig ha megengedi... - intek az ajtó irányába immáron kissé komorabb vonásokkal. - Az időnk véges, és szeretném minden percét kitölteni. Úgyhogy ha megbocsát nekünk... - karom még mindig az ajtó irányába mutat, jelezve, hogy szeretném, ha távozna.    
thx.
mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
A Prison Diary C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
A Prison Diary 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
A Prison Diary Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

A Prison Diary 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

A Prison Diary Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: A Prison Diary
A Prison Diary EmptyVas. Márc. 17, 2024 11:29 pm

      Jeremiah & Greta
“Murder had a blood red door on the other side of which
was everything unimaginable to everyone.”

Ha hihetek az egyik idős, hívő - ami, nos, igen, eléggé megkérdő jelezi itt létének miértjét - rabnak a reinkarnációt illetően, akkor azért követ engem mindenhová a fejem felett most épp láthatatlan, de örökké feketében takaródzó, borús felhő, mert előző életemben nagyon, de nagyon romlott ember voltam. Nem tudom. Nem tudhatom. Viszont megmagyarázná azt a sok fájdalmas pillanatot, amiken keresztül mentem, s amiktől lelkem mélyén attól tartok, még fogok is. A sok kudarc után a bizalmam olyan, mint egy túl mélyre ásott, víztől megvont kis mag, ami talán sosem fog kifejlődni és sosem tudjuk meg, mi lett volna belőle. Érzem, hogy ez nem jó, hogy változtatnom kellene, csak éppen nem megy. Valahogy az érzés kevés, akarni pedig nem akarom. Minden földre taszításommal egyre kevesebb lettem, és nem biztos, hogy túlélnék egy újabbat.
Éppen ezért is érzem zavarban magam megállás nélkül a férfi közelében, akiről nem tudom eldönteni, hogy a vallás valódisága mögé bújva ármánykodik, ahogyan azt a szakemberek is tették, vagy tényleg egy földre szállt angyal. Szeretném azt hinni, hogy az, de félek... hiszen Lucifer is angyal volt egykor.
Kicsit talán el is szégyellem magam őt hallgatva. Magam és a szakemberek nevében is. Az asztalon  pihentetve alkarjaim, babrálok ujjaimmal, miközben néhol felnézek rá, néhol inkább magam elé meredek teljesen bizonytalanságomban, attól tartva, hogy melyik szó mit fog belőle kiváltani. Olyan, mintha ténylegesen az én oldalamon állna, de hiszen az lehetetlen.
- Nem neheztelek rájuk. Ők is csak abból tudnak kiindulni, amit tanultak és láttak. Lehet, hogy... én sem tennék másként... Bár nem szeretek mások felett ítélkezni. Olyan, mintha néma bántással illetnék valakit, hol ott szinte biztos, hogy meg sem érdemli. - csóválom fejem gyermetegen, zavaromban elmerülve az ujjaimon lévő kis redők csipkedésében. Talán kissé lehangoltnak tűnhetek, de ez nem így van. A börtön idővel óhatatlanul is megtölti az embert egy fajta szürke, lassú energiával. Mintha nem is szívhatnék szabad levegőt. Vagy talán erőteljes küzdelemben vagyok a depresszióval, lévén, hogy sokszor kelek úgy, hogy szinte letörölhetetlen a mosolyom, hiszen a démonaim végre a pokolra kerültek. Én sem beszélek hangosan, mondjuk leginkább mert félek. Tőle, a kinti őrtől, a szabadulásom lehetőségének elvesztésétől.
- Egyszer találkoztam itt egy fiúval... - vagy férfival, nem is tudnám megmondani Tiger hová is tartozik. Csak az ijedt pillantása maradt meg, és a mosolya, ahogy velem együtt próbál alkalmazkodni a beszélgetéshez, lévén, hogy mindketten rabok voltunk. Ráadásul egy fiú és egy lány. - ...kiderült, hogy én sokkal... rosszabb dolgot tettem, és meg is lepődött, de, azt hiszem nem csak, hogy nem ítélt el, de még együtt is érzett. - fura ezt kimondani, nem is merek a szemébe nézni, pedig teljesen így gondolom, akkor is ezt éreztem. Meglepett és zavarba hozott, de közben meg tökre... emberi érzést volt, hogy ennyire empatikusan állt hozzám. - Kétlem, hogy ugyanezt átélte volna, mint, amit én, kétlem, hogy járt volna orvosira, még is képes volt más szemmel nézni rám... - motyogom, olykor még valami mosolyfélét is az arcomra varázsolni, ha rövid időre is. Annyira szürreális volt. Nem hiszem, hogy találkozom vele még valaha, de szurkolok neki, hogy legyen hosszú és tartalmas élete, meg lehetőleg boldog is...
- Öh... tessék? - pillogok fel elkerekedett szemekkel, megdöbbenve, azon, amit mondott. Egy szócska, még is olyan súlya van, hogy a teher alatt, mintha kezdenének könnybe lábadni szemeim. El is kapom tekintetem, de csak egy pillanatra, mert szavai újra odavonzzák tekintetem. Helyette is félni kezdtem, mert amiket mondott, bár igaznak tűntek és meghatottak, idebent veszélyes gondolat. Kellemes a társasága, de ha lebukunk, könnyen eltilthatják innen. És akkor nem lesz "jó volt újra látni". Nyelek egyet, szóra nyitnám remegő ajkaim, de nem jön hang a torkomra. Nem tudom mit mondhatnék, amit szabad hangosan is. És még igazán meg sem emésztem az előzőket, a kérdései újfent lesokkolnak. Miért kérdez ilyet? Mire akar kilyukadni. Beharapom ajkaim, rákérdeznék, pusztán egy szócskával, de akkor olyan vehemensen törnek ránk, hogy az amúgy is hevesen verő szívem, majdhogy nem meg is áll ijedtemben. Összerezzenve pillantok az őr felé. Én jobbára levegőt sem nagyon merek venni, Jeremiah még is teljes nyugodtsággal kel fel és nem csak, hogy megszólal, de még távozásra is kéri a dühödt embert. Majd kiesnek, vérben úszó szemei, kopasz kobakján pedig csillog a verejték. Szinte fújtat, pedig az atya okot sem adott rá. És azt hiszem én sem. Egy örökké valóságnak tűnt, de végül abbahagyta a fújtatást és bár fogait még összeszorította, végül valami halkat odaröffentve távozott a szobából. Ma már másodszor húzott ki a bajból ez a férfi, és ami a leghihetetlenebb, hogy fizikailag senkinek sem esett bántódása. Senki sem halt meg... Megölelném hálám jeléül, de az még tőlem is igen merész lenne. Ráadásul sokk sokk hátán ér, így még mindig teljesen ledöbbenve pillogok a távozókról és a becsukott ajtóról ő rá.
- M-még is, hogy...? - én sem tudom mit szeretnék kérdezni, hebegve is csak óvatosan, de magamnak sem sikerül összeraknom mit akarok. Ha innen kijutok egy nap, esküszöm, hogy gyakran fogok járni templomba. Eddig nem hittem az őrangyalokban, s talán csak időbe telt, mire leszállt a földre, de most, hogy itt van...
- Kérem segítsen kijutni... - biggyesztem le ajkaim ösztönösen, ahogy elfog a sírást megelőző, mellkast szorító érzés. Ha ő most elmegy, úgy is kikapok. De ha tudom, hogy látom még, és tudom, hogy segít, azt hiszem bármit képes leszek elviselni.

BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A Prison Diary
A Prison Diary EmptyVas. Márc. 31, 2024 12:31 pm

Greta & Jeremiah
"Stone walls do not a prison make,
Nor iron bars a cage;
Minds innocent and quiet take
That for an hermitage."
- Megragadtad a kulcsszót. - szúrom közbe szavaimat az asztalnál. - Minden lélek más, hogyan lehetne bárkit megfejteni a szakkönyvekből? - kérdem szkeptikusan, s bár nem bírálni akarom a szakemberek tudományát, de én sosem hittem abban, hogy bárkihez is elegendő egy általános kézikönyv. Különösen az olyan emberekhez, mint Greta, kinek tette egyszerűnek tűnik, mégis úgy hiszem, hogy sokkal mélyebb és megrázóbb dolgok mozgolódnak a háttérben, mint azt bárki is gondolná. Ahogy figyelem a tekintetét, a vonásait, a mozdulatait... Én ott látom azt az ártatlan lányt benne. Ott van Ő, aki csak boldogan szerette volna élni az életét, s ott van ez a megkeseredett világ, mely átlökte őt az összes határon, s arra ösztönözte, hogy végezzen az életének megkeserítőivel. Sokszor tűnik úgy, mintha nem lenne igazság e világon. De bizony van, csak a Gonosz munkálkodása mellett olykor nehéz felismerni.
- Biztosan te is tapasztaltad már, hogy egy növény nem úgy viselkedik, mint ahogy pontosan meg lett az írva a könyvekben. - terelem tovább témánkat. - Meglelted a békédet a kertben? - utalok odakintre, ahol először megpillantottam őt. Minden rabnak kell egy kapaszkodó a rácsok mögött, mely életben tartja őket. Legyen az egy másik rab, az odakint váró család, vagy akár maga a bosszú, mely olyan erősen képes lángolni, hogy bármit fel tud emészteni.
- Nem mindenkiben tombol az előítélet. Sokan vagyunk úgy, hogy inkább megismerjük először a másikat, mint hogy mások véleményére, vagy épp az első benyomásra hagyatkozzunk. Például mikor megérkeztél ide... Biztosan sok borzalmas történetet hallottál az itteniektől. Azonnal elítélted őket? Vagy esetleg próbáltad megismerni néhányukat? - talán az a fiú, aki megértette őt, ő is egy kapaszkodó volt a számára, melyen fel tudta magát húzni a mélyből, még ha csak egy kicsit is. Sajnos a beszélgetésünk megakad, hiszen láthatóan Gretát olyan utálat övezi, amit talán sosem fog tudni idebent levetni magáról. Látom Mr. Garcia tekintetében a mérget, az mellett pedig azt, hogy ezzel a viselkedéssel szeretne nekem imponálni. A védelemmel. Hogy lássam rajta, hogy mennyire kézben tartja itt a dolgokat. Nekem azonban nincs szükségem arra, hogy megvédjenek. Sosem volt. Nem véletlen hát, hogy ennyire elutasító vagyok a börtön igazgatójával, ki talán köpni s nyelni sem tud szavaimra, mikor elvonul, s magunkra hagy minket. A fürkésző tekintetét pedig ugyan már nem látom, de szinte érzem, hogy a falakon túlról is figyel minket.
- Tudod, sokan senki mást nem tisztelnek saját magukon és Istenen kívül. Neki olyan tekintélye van, ami sosem fog elveszni. - magyarázom a miértjét annak, hogy miért fojthattam vissza ilyen könnyedén a férfi haragját. Biztosan ott fortyog még benne, de talán ez már vegyül némi kellemetlen szégyenérzettel is.
- Nincs már sok időnk... - ejtem el halkan a levegőbe. A könyörgése nagyon mélyen érint. Talán ha régen lett volna olyan, aki kiáll mellette, segít neki és megvédi, akkor nem kellett volna megtennie azokat a borzalmakat. Halványan érintem meg kézfejét, végül egész tenyerembe fogom jobbját.
- Segítek neked elhagyni ezt a helyet, Greta. Megérdemelsz egy boldog életet. Mindenki megérdemli. - ekkor az őr elkezd kopogni az ablakon, s az órájára mutogat, jelezve, hogy itt a vége a mi kis beszélgetésünknek.
- Mikor lesz esedékes a szabadulásod? - kérdezem őt, miközben felállok, s kisimítom meggyűrődött reverendám. Az őr belép közénk közben, s némán áll meg Greta mellett.
- Vigyázz magadra, Gyermekem. Jövőhéten találkozunk. - mosolyom szélesen és biztatóan villog az irányába, majd enyhén megszorítom a vállát, végül pedig a kint várakozó Mr. Garcia s egy másik őr társaságában elhagyom a folyosót, melynek végéről még egy utolsó pillantást vetek a lány felé. Hamarosan találkozunk, Greta... Majd én segítek.    
thx.
mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
A Prison Diary C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
A Prison Diary 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
A Prison Diary Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

A Prison Diary 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

A Prison Diary Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: A Prison Diary
A Prison Diary Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
A Prison Diary
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Flower of the prison
» Sophie's diary
» prison frpg
» dear diary, I met a boy
» dear diary... by: Wendy

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: