New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 51 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 14:01-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 13:48-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 13:26-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:14-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

we all see what we want to see.
Témanyitáswe all see what we want to see.
we all see what we want to see. EmptyHétf. Nov. 21 2022, 14:43
Samuel & Zariah

If you never heal from what hurt you, then
you’ll bleed on people who did not cut you.

- Bradley! - elgyötörten szólítottam nevén már hatodjára öt percen belül, de siket fülekre találtam a megkeresésével. A monitor előtt ülve a Photoshop rejtelmeiben annyira elmélyedt, hogy legszívesebben sírva fakadtam volna a túltolt HDR-rel módosított képein. Túlságosan műnek hatottak, a vörös színek pedig kiégtek és azt a természetességet nem adta vissza a fotó, amit a megrendelő nyomatékosan kért. Igyekeztem nem idegesebbé válni minden egyes eltelt másodperccel, miközben az objektívekre rátettem a sapkákat, kiszedtem a gépből az akkumulátort, a tok műanyag kis rekeszébe helyeztem a memóriakártyát is, amit aztán a 35 és a 85mm-es objektív közé csúsztattam a táskába.
- Megbeszéltük, hogy előbb elengedsz, mert egy fontos időpontom van és nem szeretnék elkésni - csüggedten szólaltam meg megint, mert a főnököm rám nézett elgondolkodva, s ezt úgy véltem, feljogosított arra, hogy megszólaljak. Vagy bármit is mondjak. Nem szerettem kérni és nem is fordult elő sűrűn, hogy előbb elhagytam volna a munkahelyet. Az is ritka volt, amikor fél percnél tovább kellett beszélnem, mert leginkább csak csendben szerettem dolgozni, elvégezni a rám bízott feladatot és ha szükségesnek ítéltem, akkor teljes mértékben visszafogottan, csak úgy mellékesen jegyeztem meg az ötleteimet. Tartottam attól, hogy lekapna a tíz körmömről és bármennyire is vágytam továbbképezni magam, elé állni teljes mellszélességgel, kiállni magamért, a véleményemért, a céljaimért, legtöbbször nem mertem. Tartottam az elutasítástól, és nem akartam nevetség tárgyává válni, mert a főnököm a két papírjával úgy gondolta, hogy csak ő képes tökéletes kompozíciókat alkotni. Ezért sem igyekeztem neki megmutatni a portfóliómat, amely lassan-lassan egyre vaskosabb lett a hónapok során, mióta itt dolgoztam, mióta neki és nem vele dolgoztam.
- Tessék? Hova kell menned? - mintha nem is rám figyelt volna. Mintha soha nem is mondtam volna neki ezt.
- Orvoshoz.
- Beteg vagy? - nem tudtam volna meghatározni a hangsúlyát a kérdésénél. Volt benne egy kis felháborodás, annál több kérdőrevonás és egy cseppnyi sajnálat is.
- Nem. Nincs bajom.
- Akkor minek kell orvoshoz menned? - tolta fel az orrnyergén a szemüvegét. Soha nem beszéltem vele arról, hogy nyolc évvel ezelőtt elraboltak. Soha nem beszéltem arról, hogy bántalmaztak és soha nem látott akkor, amikor eluralkodtak rajtam a zord érzelmek és gondolatok. Kimért, lassú és megfontolt mozdulattal húztam be a táskám cipzárját, hogy most én húzzam az időt és ne ő. Nem tudtam, mit mondhatnék, mert hazudni nem volt szokásom. Inkább nem beszéltem, magamba zárkóztam és hagytam, hogy mindenki azt gondolja rólam, antiszociális vagyok, fura és magánakvaló nő vagyok. Pedig a legnagyobb problémám az volt, hogy nem mertem. Semmit sem.
- Pszichiáterhez megyek - engedtem el ennyit a főnököm felé, nem tudta elrejteni előlem az előzmények nélküli megítélés rezdüléseit az arcvonásain. Zavartan elpillantottam róla, mert tudtam, mi járhat az ő fejében is. A szüleimen kívül nem sok ember tudott erről az egészről, és pontosan az efféle reakciók miatt igyekeztem minél kevesebb emberrel erről beszélni.
- Ó! Hát, jobbulást. Vagy mit - vágott egy fintort, mielőtt visszafordult a monitor felé, a várakozásommal nem lettem előrébb nála, ezért szótlanul pislogtam felé, hogy megtudjam, mehetek-e, vagy megint le kell mondanom az időpontot. Harmadjára is. Öt percnyi csendet és Bradley egérkattogtatását úgy ítéltem meg, elmehetek, ezért bocsánatkéréssel egybefűzött elköszönéssel már ott sem voltam.
Sietős léptekkel vágtam át az épület folyosóján és indultam el az utcán, hogy mielőtt a metrón lehessek, de még így is háromnegyed órámba telt az, hogy A pontból B-be jussak el és csak négyszer éreztem úgy, hogy ismét pánikolok. Kétszer fordult meg a fejemben, hogy mégis lemondom és soha többé nem látom a férfit és ötször néztem rá Dr. Samuel Zimmermann profiljára, hogy végigböngésszem az orvosi sikereit, milyen esetekkel foglalkozott és bevallom, egy picit sem segített mindez azon, hogy megnyugodjak. Nem számított, hogy idegen, de ennyi év távlatából és kettő lemondott időponttal úgy éreztem, hogy neki is hibáztatnia kellene. Mindenért igazából. Gombostűnyire zsugorodott gyomorral álltam meg egy mély lélegzetvételnyi időre az épület előtt. Alig három percem volt, hogy az irodájában kössek ki, és mégis úgy néztem körbe, mintha a saját akasztásomra indulnék. Túl hangosak voltak körülöttem az emberek. Túl vidámak, túl élettel teliek, én pedig úgy éreztem újra, hogy kezdek megint teljesen szétcsúszni. Még egy mély levegőt véve vettem rá arra magam, hogy meginduljak, az útbaigazítást követően célirányosan a pszichiáter ajtaja előtt lefékezve három koppanással jeleztem, hogy itt voltam, időben - fél percet késve.
Azonnal eltávolodtam az ajtótól, mereven bámulva annak lapját is, titkon azt kívánva, bárcsak ne nyitna ajtót. Bárcsak elküldene! Az ujjaim a táska pántjának anyagát szorították, a körmeim pedig igyekeztek mélyedést alakítani ki abban. Feszült voltam, émelyegtem és nem éreztem úgy, hogy jogom volt itt lenni. Zavart a távoli léptek zaja a folyosón. Zavart a távolban pittyenő telefon hangja, a feléledő beszéd zöngéje, de az ajtó mégis csak kinyílt előttem. Mégis ott állt a pszichiáter az ajtóban - szakállasabb és borostásabb verzióban, mint amire emlékeztem.
- Dr. Zimmermann - egércincogásra emlékeztető hanggal üdvözöltem. - Sajnálom, hogy késtem - aggódás látszott rajtam, a menekülhetnékem abban csúcsosodott ki, hogy eszem ágában sem volt a beinvitálása nélkül belépni az irodájába, mintha csak a könyvek lapjairól feléledt vámpírlétben hinnék. - Nem akarok zavarni.. ha nem alkalmas - kimondva is bűntudatom volt az eddig lemondott alkalmak miatt. Még én sem bíztam teljesen magamban. Sőt, én voltam magam legnagyobb ellensége.

mind álarcot viselünk
Zariah Stone
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
we all see what we want to see. 08172e65e199ea423323a96a31c3f6ceb9a7e5cd
we all see what we want to see. A4b876f5b1e651029ac7f4f3d59b48ea63c0feec
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
the dark one
♫ :
Wicked Game

The Curse
★ családi állapot ★ :
egyedülálló
★ lakhely ★ :
Queens
★ foglalkozás ★ :
fotós asszisztens
★ play by ★ :
Emma Mackey
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
we all see what we want to see. Emma-mackey-maeve-wiley
TémanyitásRe: we all see what we want to see.
we all see what we want to see. EmptySzer. Dec. 21 2022, 14:52


Some nights, I get a little lonely


It's even when there's people all around me


A kis tárgyaló, amit a pszichiátria részlegen dolgozó orvosok számára és rangidős nővérek számára lefoglaltak természetesen elég gyorsan kicsinek bizonyult, főleg úgy, hogy a légkondi is csak visszafogottan működött – mindent a büdzséért –, nem tudta felvenni a versenyt az elhasználódó levegővel. Ez sem tett hozzá túl sok jót a hangulathoz, ami egyébként sem repesett. A szokásos havi megbeszélés egyébként is elhúzódó terhére rátett még egy lapáttal Dr. Aurora Richfield, aki minden áron egy új szert akart felvetetni a kórház gyógyszertárába. A pszichiátriai osztály csak azokból dolgozhatott, amelyek ott elérhetőek, és nem írhattunk fel mást; néha valóban megesett, hogy megérte elszakadni a megszokott dolgoktól, vagy legalábbis új lehetőséget kínálni.
Ez nem az az alkalom volt.
Sam? Mit gondolsz?
Elszakítom a tekintetem a tabletemen olvasott tanulmányról, amit úgy fél órányi meggyőzési kísérlettel ezelőtt AirDroppolt mindenkinek Richfield. – Egyet kell értsek Yeunnal – biccentek a tárgyalóasztal másik végén ülő kollégának. – Nem vagyok oda az ötletért, hogy felvegyük a Wakixet a tanácsolható gyógyszerek közé, és nem igazán értek egyet a cég kitűzéseivel sem.
Látom, hogy Aurora alig állja meg a szemforgatást. – És mégis miért nem?
Kezdjük azzal, hogy alig két éve van a piacon.
Az FDA kiválónak minősítette.
Az FDA minősítéséhez elég két pozitív tanulmány. Mindkettőt a gyártócég finanszírozta. És egyébként vannak negatív tanulmányok is, de azokat nem látom itt.
Nem publikus információ. Gyártási titkokat tartalmaz, vagy mi.
Akkor a pozitív miért nem esik ez alá? – Inkább csak megrázom a fejem. – Mindegy. Az esettanulmányok nem bizonyító erejűek, nagyon megosztóak. Mármint, ezek a mellékhatások, pánikbetegség, alvásképtelenség, a myasthenia…!
Minden gyógyszernek vannak lehetséges mellékhatásai, te is tudod. A Pitolisant forradalmi! Az első gyógyszer narkolepsziára, ADHD-ra és EDS-re, ami vény nélkül kapható és nem okoz függőséget! Az egyetlen kizáró ok a májbetegség? Fogyasztható alkohollal, terhesen…! Most komolyan, én vagyok az egyetlen, aki kész belépni a jövőbe?!
Szerintem inkább egy új Porsche-ba szeretne belépni, amit a dealért kapna, de nem szólok semmit. – Egyetlen kapszula naponta…
Egy újabb pro érv!
… és évi 135 ezer dollár a kezelés.
Mohamed a másik oldalon majdnem kiköpi a kávéját. Úgy tűnik, csak én jutottam el addig az oldalig. Hitetlenkedő sutyorgás fut végig.
A fejlesztéseknek és a haladásnak ára van. Ez a betegek javára volna.
Ebben nem értünk egyet. Látnom kéne az ellenvéleményeket és az összes esettanulmányt. De nem érzem úgy, hogy szükségünk lenne még egy CNS stimulánsra.
Theresa Glossberg, az osztály vezetője nagyot sóhajt és visszarakja a tollát a tabletje tartójába. – Akkor szavazzunk?
Még nem szavazhatunk. Három megbeszélést ír elő a szabályzat.
Mind tudjuk, mi lesz a válaszunk, három alkalom ide vagy oda. – Úgy néz rám, mint akinek szorulása van. Kezdek kíváncsi lenni, mennyit fizetnének neki. – Ha a gyártó megküldi az összes tanulmányt és elolvashatjuk, beszélhetünk róla újra.
Helyes. Várnak a betegeim.
Minden bizonnyal Aurorát is, de még mindig nehezen engedi el a témát. Végül döntés nélkül zárul az ülés, én pedig már a kabátomat húzom, mikor utolér a folyosón. – Sam! Remélem, lesz időd a következő gyűlés előtt átolvasni őket, alaposan. – Megpróbálkozik egy mosollyal. – Szerintem ha friss szemmel kezdesz neki, téged is meggyőz majd.
Nem mondok rá semmit, csak elköszönök tőle, és leliftezek a mélygarázsba.
A magánrendelőm a Weill Cornell rendelőintézetében található, nem messze a kórháztól. A napjaimat általában egyenlően osztom meg a kórházi praxis és a magánrendelés között, az egyetemi teendők pedig mögöttes gondolatok. Bevallom, szeretem a gondolatot, hogy lesz közöm a jövő nemzedékének felemeléséhez, de a pénzbeli juttatás mindezt nem fejezi ki – talán szégyellnem kéne magam, amiért épp annyit vagyok hajlandó beletenni, amennyit fizet, de nem teszem. A munkaóráim tiszták, és akkor és ott mindent megteszek érte, hogy jól helyt álljak. Azon túl nincs joga az időmhöz.
A rendelés más. Tudom, hogy számos páciensem telefonjában ott van a számom – nem a magán, külön telefonom van rá, de mindig be van kapcsolva, vészhelyzet esetére. Nem ritka, hogy be kell iktatni egy plusz megbeszélést akut beteggel valaki más elé; és az sem ritka, hogy nem jönnek el a megbeszélt időpontra. A pszichiátriai betegeknél nagyobb ennek az esélye, de a magasabban funkcionáló páciensek is sokszor megbízhatatlanak ezügyben. Elvégre, a legtöbbjük küzd valamilyen betegséggel. Vannak jobb és rosszabb időszakok. Nem szoktam magamra venni a dolgot, és csak a második lemondott időpont után kapnak megjegyzést az „aktájukba”; csak annyit, hogy oda kell figyelni rá. Azon viszont nem lehet segíteni, aki nem is akarja. Az elején nehezen láttam be, és eltökéltem, hogy mindenkin segítenem kell; elvégre, erről szól az orvosi eskü, nem? De egy idő után… Könnyebb lesz elengedni az embereket.
Persze vannak kirívó esetek, „a nagy elsők”, általában. Az első páciensem, aki öngyilkos lett, Lydia McMahon, ő elég sokszor eszembe jut. Hónapokig jártam utána saját terápiára, mire sikerült elfogadnom, hogy nem tehettem semmit. Az első, aki megütött, úgy igazán – Eddie Ramirez –, az eléggé meglepett. Aztán ott vannak azok, akiknek a történetük érint meg jobban. Objektív kell maradj, mindkettőtök érdekében, de az empátia nem olyasmi, amit ki tudsz kapcsolni.
Zariah esete is ilyen volt. Nem tudom, azért van-e, mert férfi vagyok, vagy mert akkoriban már megvolt a lányom, de mikor évekkel ezelőtt került az osztályra… Az emlékezetes volt. Ha nem érint meg az emberi szenvedés, főleg olyanoké, akik nem tudtak védekezni ellene, rossz szakmában vagy.
Meglepett, mikor felkeresett. Nem lepett meg, mikor nem jött el. Aztán másodjára se. Az emberek sok okból nem jönnek el; mert meggyőzik magukat, hogy nincs szükségük rá, mert „most nem alkalmas”, mert „úgyse tudja jobban”. Alapvetően a félelem szokta visszatartani őket, mindegy, miként manifesztálódik. Félelem attól, mit találnak, hogy betegnek címkézik őket, hogy mi fog történni, hogy elítélik őket. Én utóbbira tippelnék Zariah esetében, de nem vagyok benne biztos.
És eszembe jut, hogy ha nem jön el, felhívom; kivételesen nem az asszisztensre hagynám. Egy kicsit túlzottan is erre készülök, a kávémat bekészítettem az íróasztalomon fekvő laptop mellé, megnyitottam az értékelést, amit az egyik diákról kellett volna írnom a gyakorlata teljesítéséhez; aztán kopognak az ajtón, és nem Lucy szokásos kip-kip-koppja az.
Miss Stone! – meglep, hogy látom, de igyekszem nem mutatni. Helyette udvarias mosolyt ajánlok neki, és az ajtókilincset fogva lépek hátrébb, kinyitva neki az ajtót. – Bármikor alkalmas. Jöjjön beljebb! – Az ajtó becsukásával szinte teljesen megszűnik a közös váró susmorgása; az iroda hangszigetelt, bár a kifelé néző ablakok megtartják az átláthatóság érzetét. A bezártság sokaknak kényelmetlen. Másoknak pont a nyíltság az. – Húzzam le a rolót vagy jobb így?
Neki adom a választási lehetőséget. Pont úgy, mint azét, hová szeretne ülni; a legtöbben a kanapét választják, de van, aki kényelmesebb a fotelben. Minden esetben van egy másik hely, ahová én ülhetek, 45 fokos szögben; a tudományosan bizonyított legjobb terápiás szög. A frontalitás sokakat zavar. – Hogy szeretné, hogy szólítsam? – kérdezem aztán. – Régen beszéltünk utoljára. Ha szeretné, hívhatom a keresztnevén. Vagy maradhatunk így. Ahogy kényelmesebb. – Van, aki ragaszkodik ahhoz, hogy a hivatalos beszélgetések alkalmával a távolságtartás a megfelelő kifejezés, mások szerint viszont túl távolságtartó hatása van, ami a bizalom kárára mehet. Szerintem ez megint olyasmi, ami emberenként változik. Ezért adok választási lehetőséget; és mert most már ő is határozottan felnőtt, akinek kell, hogy beleszólása legyen ilyesmibe.


codage par aqua

Zariah Stone imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Samuel Zimmermann
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
we all see what we want to see. 327fea18073924db24e9f856dc8a60a8f9ecac5c

we all see what we want to see. B65e73c422f5c16016fd62319b1ae75c09944234
★ kor ★ :
39
★ elõtörténet ★ :
the goal is progress, not perfection
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
we all see what we want to see. 4af6df8486a05e5abd94164490e50c885caf05a7
★ foglalkozás ★ :
pszichiáter, terapeuta
★ play by ★ :
chris evans
★ szükségem van rád ★ :
jiminy cricket
ghost of you
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: we all see what we want to see.
we all see what we want to see. EmptyKedd Jan. 03 2023, 18:20
Samuel & Zariah

If you never heal from what hurt you, then
you’ll bleed on people who did not cut you.

Hivatkozhatnék arra, hogy rajtam kívülálló események láncolata akadályozott meg abban, hogy korábban is ideérjek. A második időpont kérésénél már feszélyezett voltam, a harmadik alkalomnál pedig többször is átfutott az agyamon, hogy nincs jogom jönni, megjelenni az orvos előtt. Hezitáltam napokig, gondolkodva azon, hogy a személytelenebb megkeresést válasszam-e és csak egy üzenet formájában keressem fel Dr. Zimmermannt, vagy hagyjam, hogy a hangomon is hallja a megbánásomat és bocsánatkérésemet. Azt hittem, hogy két nappal, négy altatóval később könnyebb lesz a döntésem, mégis nagyobbat nem is tévedhettem volna. Amikor felhívtam őt, a hangját hallva másodpercekig csendben maradva hallgattam az ő várakozását is, de nem akartam az időt húzni, addig elodázni a találkozást és a kifogásaimat, míg a végén ő utasítana el. Mert tudtam, hogy megérdemelném, kijárna nekem az, hogy valaki helyre tegyen végre és nem csak azt látnám az emberek arcán, hogy sajnálnak. Hogy tudják, mi történt velem évekkel ezelőtt és tudják, hogy menthetetlen vagyok.
Talán ezen indokok vezettek el addig a pontig, hogy amikor új ismerősökkel sodor össze az életem, óvatosság miatt, bizalmatlanságba burkolózva még gondolatban sem járok a múltamban, nehogy véletlenül is akár megláthassa rajtam valaki mindazt, ami foglalkoztat, mindazt, ami már nem érdekel és aminek nincs joga és helye az életemben. Bradley is ilyen. Hiába dolgoztunk már több, mint három éve együtt, hiába vált a tanfolyam óraadójából a főnökömmé, sosem mondtam el neki, hogy milyen életem volt, hogy mi érdekelt, egyszerűen csak hagytam, hogy ő beszéljen, ő avasson bele a piszlicsáré részletekbe az életéből anélkül, hogy magamra irányítottam volna a beszélgetést. Sosem kérdezett rólam. Sosem beszéltem magamról, ezért sem létezett a mi a munkakapcsolatunkban, csak az objektívek és az elkészült nyers fotók világa. Ott mindketten szabadon létezhettünk, mert megfértünk egymás mellett, senki sem akart bebocsátást kérni a képeimbe, ha én nem szerettem volna.
Dr. Zimmermann más volt. Azt hiszem. Már nem emlékeztem, hogy mit mondtam el neki nyolc évvel ezelőtt. Nem tudtam, hogy milyet nyomot hagytam benne, de talán ő volt az első akkoriban, aki nem tudta, hogy min mentem keresztül. Aki nem akarta minden lépésemet megkönnyíteni, aki nem mondta azt minden alkalommal, hogy annyira sajnálja. Ha ténylegesen is áldozat volt, egy megtört roncs, ő sosem úgy nézett rám, hanem emberként kezelt. Egyszerű tizenévesnek, akinek lehettek akár olyan problémái is, mint másoknak. Nevethettem volna a világra. Ábrándozhattam volna a szüzességem elvesztéséről és kiszökhettem volna az éjszakába. Beszélgethettünk volna ilyen pitiáner élethelyzetekről is, de sosem jutottunk el eddig. Miattam.
Megrezzentem, ahogy az ajtót kinyitotta előttem. Próbáltam összeszedni magam és a tüdőmbe préselni annyi levegőt, hogy a szívverésem nyugodtabb ritmust diktáljon. Zavart a tudat, hogy csalódást okoztam, mégis kelletlen bólintás kíséretében, zaj nélkül léptem át az ő birodalmába, hogy futólag és alig észrevehetően belélegezzem a helyiség levegőjét körbenézve a bútorzaton.
- Nem szeretném, hogy lássanak - félúton álltam meg a rendelőben és nem azért kértem intimitást, mert szégyelltem, hanem mert tudtam, milyen az, amikor mindenki engem nézett. A táskám pántját markolva igyekeztem összeszedni magam és arra koncentrálni, hogy nem véletlenül voltam most itt. Nem azért voltam itt, mert baj volt velem vagy nem vagyok normális. Azért voltam itt, mert szükségem volt valakire, aki részrehajlás nélkül, objektíven segít megtalálni mindazt, amit kerestem és azt hiszem, hogy a férfi volt az, aki még ennyi év után is megkapta a bizalmam anélkül, hogy kérte volna. Nem tudtam, hogy más doktor, vagy esetleg egy nővel szemben ugyanennyire nyílt lettem volna-e. Azt sem tudtam, hogy tőle az eset után miért nem tartottam. Talán ha megkérdezném... Feszesen préselve össze az ajkaimat csendes léptekkel járultam a fotelbe, de csak azt követően, hogy a kanapéről elcsentem egy párnát. A táskámat a padlón hagyott lábfejem mellé engedtem, a párnát pedig az ölembe húzva hagytam, hogy a pszichiáter is helyet foglaljon, végigkövetve a mozdulatait. Megszokás.. hogy néznem kellett másokat. Tudni, hogy hol voltak körülöttem, mert még mindig összerezzentem a hirtelen mozdulatoktól olykor. A feltett kérdésre elpillantottam róla, ujjaimmal végigsimítva a puha anyagon az ölemben.
- Nem zavarna, ha Zariah lennék a továbbiakban - tudva, hogy jogosan, de soha nem fogjuk átlépni a magázódás határvonalait. Legalábbia ahhoz túlságosan sok idő telt el, hogy kislányként kezeljen. - Sajnálom, hogy csalódást okoztam a korábbi találkozók miatt, hogy nem jelentem meg. Csak.. dolgozom és nem tudtam időben elszabadulni - úgy éreztem, hogy el kellett mondanom. Nem tehettem meg, hogy a főnökömet faképnél hagyom, csak mert nekem programom volt. - Hogy.. hogy van? - érdeklődtem, ahogy mindig szoktam. Másokról. Nem tudtam, mit mesélhetnék magamról mellőzve minden célirányos kérdést. Ha ismertem is korábban, most mégis olyan érzés volt, mintha teljesen idegen férfivel ülnék kettesben. Ugyanolyan magas volt. Ugyanolyan határozottnak tűnt, de valahogy egy kicsit mégis másként hatott a jelenléte, de nem tudtam megmagyarázni, hogy ezt mire alapoztam. Talán arra, hogy a nyolc év nyomorom az ő nyolc évnyi praktizálása volt. Rengeteg üggyel, rengeteg furcsasággal, s minden nap egy új nyomorúságos élettel, amin kellett segítenie. Egyszerű kérdést tettem fel, de a mögöttes tartalma sokkalta szélesebb skálán mozgott.
- Tartottam attól, hogy lemond rólam - bukott ki belőlem az igazság.


mind álarcot viselünk
Zariah Stone
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
we all see what we want to see. 08172e65e199ea423323a96a31c3f6ceb9a7e5cd
we all see what we want to see. A4b876f5b1e651029ac7f4f3d59b48ea63c0feec
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
the dark one
♫ :
Wicked Game

The Curse
★ családi állapot ★ :
egyedülálló
★ lakhely ★ :
Queens
★ foglalkozás ★ :
fotós asszisztens
★ play by ★ :
Emma Mackey
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
we all see what we want to see. Emma-mackey-maeve-wiley
TémanyitásRe: we all see what we want to see.
we all see what we want to see. EmptyKedd Jan. 10 2023, 23:38


Some nights, I get a little lonely


It's even when there's people all around me


A kényelmetlensége már az első pillanattól fogva kézzel tapintható, ott van abban, ahogy kerüli  szemkontaktust, és ahogy látszólag minél kisebbre próbálja össze húzni magát, mintha attól félne, szükségem lenne arra a kevés térre is, amit elfoglal. A bántalmazáson átesettek esetében nem ritka, hogy hosszan az eset után is ódzkodnak bizonyos helyzetektől, amik emlékeztetik őket a traumára, vagy arra, aki okozta nekik; elég lehet az ismerős testfelépítés, hang, egy illat. Annak idején, amikor… Hány éve is már? Nyolc? Olyan körül kell lennie, mert a rezidensi éveim alatt történt, még a szakvizsgám előtt. Mindenesetre, akkoriban alig pár hónap telt még csak el azóta, hogy visszakapta a szabadságát, legalábbis fizikai értelemben; a vele maradó démonok viszont, szakértő segítség híján, odáig kergették, hogy saját maga érdekében kórházi kezelésre szoruljon.
Elég régen volt ahhoz, hogy ne emlékezzek részletekre, de arra például igen, hogy az első konzultációnkat teljes csendben töltöttük; néha udvariasan válaszolt ugyan, de legtöbbször csak nem érződött úgy, mintha itt lenne. Fejben valószínűleg egészen máshol is járt, pont úgy, mint a traumája idején. Tisztában voltam azzal, mi történt vele – kiskorú volt, a szülei beleegyezése is kellett a kezeléshez, akiket megtörtek az események, ez tisztán látszott –, nem engedhettük volna el anélkül, hogy legalábbis felületesen tudjam. A részletek nem voltak fontosak, csak az, hogyan hatott rá mindez, mi váltotta ki nála a szuicid gondolatokat, és vajon milyen faktorok játszhatnak közre egy újabb próbálkozásban.
Ott, a kórházban, nem a végleges gyógyulásig maradnak az emberek; ezt sokszor nehéz volt egészen megértenem még az elején, tudva és látva, hogy az illető nincs jól. Csak addig, amíg helyre áll a balansz a gyógyszerezésükben, vagy amíg nem jelentenek már veszélyt sem önmagukra, sem másokra. Nem lökjük ki őket csak úgy a nagyvilágba, ők és szerencsés esetben a folyamatot végig kísérő hozzátartozóik, szociális munkások, pszichológusok, belgyógyászok, dietetikusok, vagy akárki más, akire szükség lehet segítségével állítjuk össze a rövid és a hosszú távú gondozási tervet. Ebben benne van minden a javasolt terápiákról, referálásokkal együtt, szükség esetén étkezési tervekkel, maradandó gyógyszeres kezelés esetén a kezelés jövőjéről… Fontos megértetni a páciensekkel azt is, hogy mikre figyeljenek, minden betegségnek van valami előjele, amikor még teljesen biztonságosan lehet segítséget kérni. A legtöbben nem mernek, mert attól félnek, nem elég betegek.
Kíváncsi vagyok, vajon Zariah is ezért nem ment-e el aztán Dr. Adisonhoz, akihez referáltuk. A nő nem volt ismeretlen számára, ő vezette a terápiás csoportot, amiben ő is részt vett, míg a kórházban volt. Ki kellett engednünk, mert nem jelentett már aktív veszélyt önmagára; többször hangot adott annak is, hogy sajnálja, milyen helyzetbe hozta a szüleit, és hogy nem akar fájdalmat okozni nekik. Nem ő volt az egyetlen, akivel úgy éreztem, még tehettünk volna valamit, mielőtt kiengedjük, de ő volt az elsők között.
A kérésének megfelelően behúzom a rolókat a folyosó felé. Mire ismét felé fordulok, már a fotelben ül, úgy szorongatja a párnát, mint egy pajzsot. Még mindig sebezhetőnek érzi magát. Tudom, hogy jóval idősebb Dannyéknél (nyilván, hiszen nyolc évesek), de a mozdulat arra emlékeztet, amikor Danny alszik azzal a plüssnyúllal. Az emberek mindig meglepődnek, hogy „ikrekhez képest mennyire mások”, pedig elég lenne csak ezt a képet látniuk; Liam, ahogy tengeri csillag módjára terül el az ágyán, a takarója lelóg, reggelre pedig ő is félig lecsúszik a padlóra, és Danny, ahogy telente két réteg takarót is magára húz, de nem azért, mert fázik. Ugyanúgy, mint a magához szorított plüssel, a biztonságot keresi, a társaság érzését, a védelmet. A legtöbb, pszichológiával nem igen törődő ember számára a plüss egy kor felett elfogadhatatlannak tűnik, mintha regresszió volna a fejlődésben, így elveszik a gyerektől; sokan ilyenkor váltanak párnákra, mint elfogadhatóbb alternatívára.
Ezzel a célzattal is vannak ott a kanapén, nem azért, hogy jobban mutasson (nekem meg saját nyakpárnám van, szükségszerűen pár éve; elég egyszer-kétszer elaludnod a nyakad a világ legkényelmesebb kanapéján, és beszerzel egyet); sok esetben az, ahogy interakcióba lépnek az irodában fellelhető dolgokkal, többet elmond, mint ők, már csak azért is, mert a beszéd tudatos kérdés; az érdeklődés tudatalatti. Nick például, aki alvászavarok mellett nárcisztikus személyiségzavarral is rendelkezik, és képtelen elfogadni, hogy nem irányít egy szituációt, úgy körbe járta az egészet, mintha poloskát keresne; nem zavartatta magát azzal, hogy ne érjen nyilvánvalóan személyes dolgokhoz, mint a könyveim vagy ne sétáljon az asztalom mögé. Szerencsére vagy sem, nem kívánt dolgozni saját magán, csak aludni akart.
Nincs miért bocsánatot kérnie, Zariah – mosolygok rá, miután helyet foglalok vele szemben. – Nem okozott csalódást. Higgye el, abszolút megértem, milyen az, ha az ember nem tud elszakadni a munkától. – Nem vagyok gondolatolvasó, úgyhogy nem tudom eldönteni, igazat mond-e, csak azt, hogy kényelmetlenül érzi magát a lemondott alkalmak miatt. Azt pozitív jelként könyvelem el, hogy munkát említ. – Jól vagyok, köszönöm. Sikerült kiérdemelnem a praxist, mióta legutóbb találkoztunk – biccentek az ajtó felé, aminek túloldalán egy – cserélhető – táblán áll a nevem és titulusom, csupa nagybetűvel. Legutóbb még rezidens voltam, friss diplomával az orvosiról. Akkor is éreztem, hogy az a papír nem tesz igazi orvossá. – Megszülettek az ikrek. Elváltunk. – Alice akkor volt terhes, amikor Zariah bent volt; bármilyen lehetőséget megragadtam arra, hogy beszéljek vele, úgyhogy amikor egyszer hallotta, hogy az egyik nővérrel erről beszélek és később rákérdezett, elmondtam neki a helyzetemet; vigyázni kell arra, hogy soha ne Rólad szóljon az ülés, de erős eszköz lehet a Te, mint terapeuta humanizálásában. Ügyelek arra, hogy a hangom joviális maradjon; régen volt, megtörtént, nincs harag. – Az élet megy tovább, főleg nyolc év alatt. Nagyon szívesen hallanék arról, magával mi történt ez idő alatt…? Autóval jött, taxival, vagy metrózott…? Mikor legutóbb voltam a metrón, két órára beragadtunk az alagútba, azóta inkább sétálok – nevetek fel halkan. Nem szeretem másoknak szegezni a „Hogy érzi magát?” kérdést; mintha csak elővennéd a noteszed és feltolnád a szemüveged az orrodon, rettentően maradinak tartom. Van, amikor jól jön az egyenesség, és van, amikor lassan kell beleereszteni a másikat a beszélgetésbe.
Elnézve, Zariah még mindig a hasához szorítja a párnát, véletlen sem szeretném túllépni a kényelme határát.
Nem lep meg a félelem, amit felhoz; hasonlókkal küzdött annak idején is. – Értem, miért érezte így, de biztosíthatom róla, hogy nincs szó ilyesmiről. Azért vagyok itt, hogy támogassam, amikor csak szükség van rá. – Ezután jut csak eszembe, hogy talán nem csak a lemondott alkalmakra gondol, hanem arra is, hogy a kiengedése után nem ment el Addisonhoz. Nem mintha az bármit jelentene; lehet, hogy máshoz ment. Az is lehet, hogy elköltöztek, sokan gondolják, hogy a környezetváltás talán segít, néha igazuk van, néha nem. – Már nem tart tőle? Múltidőben fogalmazott.


codage par aqua

mind álarcot viselünk
Samuel Zimmermann
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
we all see what we want to see. 327fea18073924db24e9f856dc8a60a8f9ecac5c

we all see what we want to see. B65e73c422f5c16016fd62319b1ae75c09944234
★ kor ★ :
39
★ elõtörténet ★ :
the goal is progress, not perfection
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
we all see what we want to see. 4af6df8486a05e5abd94164490e50c885caf05a7
★ foglalkozás ★ :
pszichiáter, terapeuta
★ play by ★ :
chris evans
★ szükségem van rád ★ :
jiminy cricket
ghost of you
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: we all see what we want to see.
we all see what we want to see. EmptySzomb. Jan. 21 2023, 00:41
Samuel & Zariah

If you never heal from what hurt you, then
you’ll bleed on people who did not cut you.


Volt nyolc évem felkészülni, mégis mellkason vágott a felismerés azt illetően, hogy hol voltam. Hogy miért érkeztem ide és ha Dr. Zimmermannal szemben nem is építettem fel az egyre vaskosabb falamat szépen lassan, attól még az elmém fura, gunyoros játékot űzött velem. Az első pislantásnál igyekeztem a tüdőmbe préselni a jelen illatát. A második lélegzetvételnél emlékeztem arra, amikor jó ötletnek tűnt, hogy minél több gyógyszert vegyek be, csak mert meg akartam könnyebbülni. Végre aludni és nem csak kietlen, rideg ürességet érezni mind a tudatomban, mind a lelkemben. Nem tudom, hogy valaha is azt öngyilkossági kísérletnek tudnám-e nevezni őszintén és nyíltan - noha mások szerint minden bizonnyal az volt. Megértettem és felfogtam, hogy mit jelentett a tettem, hogy a mellékhatások és a gyógyszerek hatóanyagainak ütközésével végzetes tettre szántam akkor el magam, tudtam. Akkor mégsem így gondolkodtam, egyszerűen csak kellett valami, ami kiránt abból a lelkiállapotból, amiben egyre mélyebbre süllyedtem, egyre kilátástalanabb volt a helyzetem a saját megítélésem szerint. Nem akartam lebukni, nem akartam rosszat tenni, nem akartam fájdalmat okozni másoknak akkor sem, mégis az elkeseredés, az a csend, amivel nem tudtam akkor mit kezdeni; késztetett arra, hogy mégis csak lepöccintsem a műanyag fiola kupakját. Nem tudom, hogy mi történt volna, ha rendesen képes vagyok végigcsinálni. Vagy ha édesanyám aztán nem talál rá a bizonyítékokra. Lett volna második alkalom? Sikerült volna akkor az elkerülhetetlen és kétségkívül végzetes döntésem?
Akkor még képes voltam meggyőzni anyát, hogy csak felcseréltem a gyógyszereket, hogy azt hittem, altató és vitamin, hogy nem szándékos volt, hogy sajnálom.. és hogy bocsásson meg. Ez a két frázis azóta is végigkíséri az életemet és nem tudok szabadulni a mai napig attól, hogy úgy érezzem, sokszor elrontok valamit, és ugyanannyiszor nem is elég jó az, amit teszek, aki vagyok. Az eltelt évek bizonyították neki azt, hogy már nem akartam eldobni magamtól azt, amiért ők küzdöttek és mégis a mai napig egyfajta kényszerű próbálkozás volt a részükről az, hogy jól legyek. Hogy jól érezzem magam, hogy ugyanolyan huszonéves gondolataim és gondjaim legyenek, mint másoknak. Részben igazuk volt, mert azok is az életem részét képezték, mégsem tudtam elengedni magam. Nem tudtam csak önmagam lenni, amikor egy olyan környezetben voltam, ahol csak egyetlen állandó volt, s ő sem teljesen ugyanaz a férfi, akit évekkel ezelőtt megismertem. A párnák közül mégsem tapintottam végig mindegyiket, inkább a szememre hagyatkoztam, azt illetően, hogy melyik lehet a legpuhább anyagú, melyiknek az érintése nem vált ki belőlem kényelmetlen érzetet, és melyik az, amelyiknek a színe is ideális. Nem mintha Dr. Zimmermann ne tudta volna, hogy vannak, akik ezek alapján keresnek valami fogódzkodót. A fotelre sem véletlenül esett a választásom. A karfáknak köszönhetően be volt határolva a terem és nem kellett szabadon, védtelenül hagynom magam... mintha itt bármi is történhetne velem. Nem a férfi ellen szóltak a választásaim, egyszerűen csak tudtam, hogy van, amire szükségem volt ennyi év kihagyás után. Ahogy azt is, hogy nem feltétlenül fogok ide ülni minden elkövetkező alkalommal - ahonnan már nem akartam sem elkésni, sem pedig lemondani azt.
A szabadkozásomra adott válaszra kurtán bólintottam csak, magamban elkönyvelve azt, hogy még ezerszer és egyszer úgyis sajnálni fogok valamit és bocsánatot kérek a világ összes bűnéért, de erről egyelőre nem kellett tudnia a férfinek. Elcsendesedtem, egészen addig, ameddig a beszélgetés fonalát inkább át nem fordítva rá tényleges érdeklődéssel a hogylétéről. Itt, szinte a köszönés része az is, hogy megkérdezik, hogy vagyunk, de hogy tulajdonképpen hányan is várnak rá őszinte választ, azt nem tudom, nekem valahogy.. mégis fontos volt az, hogy tudjam, ő rendben van, talán mert hálás voltam azért, ahogy bánt velem korábban is. Elpillantottam az ajtó felé, amivel szemeztem, mielőtt beléptem volna. Láttam, s talán ezért is jelent meg az arcomon egy kósza mosoly, ami aztán le is hervadt onnan, amikor a válás került szóba.
- Sajnálom - ha minden igaz, ezt kell ilyenkor mondani. Nem voltam kapcsolati tanácsadó és szinte a nullához konvergált a kapcsolataim száma, de pontosan tudtam, milyen érzés az, ami egyszer véget ért. - És.. gratulálok is az ikrekhez - még ha számomra elképzelhetetlen is, hogy egy másik kicsi lényről gondoskodjak. Még magamról sem tudok igazán. A szavait lezáró nevetésre azonban megint valahogy.. elmosolyodtam én is, lassú simítással érve hozzá a párnához.
- Szerintem innentől kezdve inkább a buszt fogom használni, mintsem a metrót - megköszörültem a torkom. Klausztrófóbiás még nem voltam. - Két busz és egy metró, Queensből jöttem, ott élek és dolgozom. Szükségem volt a csendre, és hogy anya ne rágja a fülem mindig, amikor meglát.. még mindig túlfélt.. és nem akartam a nyakukon maradni. Jobb.. egyedül. Nem nagy a lakás, de minden benne van, amire szükségem lehet - egy ágy, pici konyha, polcok a könyveimnek és a fényképezőgépemnek, aprócska fürdő. Visszafogott, kényelmes és funkcionális kis hely, ami tökéletes volt ahhoz, hogy ne érezzem elveszettnek a saját lakásomban magam. Anya még így is rágta a fülem, telefonálva, üzenetet írva, meglátogatva. De legalább nem 24/7. - Elvégeztem egy fotós iskolát és most asszisztensként dolgozom egy kisebb cégnél. Négyen vagyunk összesen - az aggodalmam viszont valós volt. Tudom, hogy nem mások mondtak le rólam, inkább én adtam fel minden embert, minden kapcsolatot, érzelmet, nevetést, hogy a helyébe a szorongás, a tartózkodás és a csendem kerüljön. Óvatosan téptem meg az alsó ajkamat a fogaimmal, ahogy kitért arra Dr. Zimmermann, mégis miért úgy fogalmaztam, ahogy. A párnát egy picit megigazítottam az ölemben.
- Dönthetett volna úgy is, hogy nem nyit ajtót nekem. Nem kellett volna megadnia ezt a harmadik időpontot sem, tudva, hogy előtte két lehetőséget is elmarasztaltam - vontam meg a vállaimat, elpillantva a pszichiáterről a szoba berendezése irányában, mindenre csak egy pillanatnyi időt szentelve, hogy a következő alkalommal már ne tudjam felidézni, valójában milyen árnyalatok is uralták pontosan a teret. Egyszerűen csak néha könnyebb volt nem szembenézni a valósággal, ahol itt ennek központi eleme ő volt és nem én. - Tudom, hogy ez a munkája és a hivatása, de ahogy mindenkinél, úgy elérkezhetnek azok a pillanatok, amikor feladhat valamit - mint ahogy a legtöbb egykori ismerősöm is. Egy kezemen meg tudnám számolni azokat az embereket, akik az elmúlt nyolc évben is ott voltak mellettem. Anyát és apát nem beleszámolva. Ők kötelességüknek érezték mindezt, mintha a megváltást csak így érhetnék el aztán, ha már az életük a végéhez ér majd egyszer.
- Azóta sem ültem a zongora elé és azóta sem tudok táncolni - már nem bántott a tény. Ha mást erőszakkal is vettek el tőlem, ez a kettő tevékenység volt az, amit kiöltek belőlem igazán. Ugyanolyan tényközlés volt ez a részemről, mint ahogy ő is megosztott pár információt a magánéletéről. Tiszteletben tartottam mindkettőnk határait már nyolc éve is. Ez azóta sem változott. - Már nem zavar, ha mást hallok vagy látok.. csak nekem nem megy.

mind álarcot viselünk
Zariah Stone
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
we all see what we want to see. 08172e65e199ea423323a96a31c3f6ceb9a7e5cd
we all see what we want to see. A4b876f5b1e651029ac7f4f3d59b48ea63c0feec
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
the dark one
♫ :
Wicked Game

The Curse
★ családi állapot ★ :
egyedülálló
★ lakhely ★ :
Queens
★ foglalkozás ★ :
fotós asszisztens
★ play by ★ :
Emma Mackey
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
we all see what we want to see. Emma-mackey-maeve-wiley
TémanyitásRe: we all see what we want to see.
we all see what we want to see. EmptySzomb. Jan. 28 2023, 18:15


Some nights, I get a little lonely


It's even when there's people all around me


Csak egy mosollyal és egy hálás bólintással reagálok arra, amikor gratulál. Nem épp tegnap történt, azóta már iskolába járnak, bármennyire nehéz is felfognom – bár ez még mindig semmi ahhoz képest, hogy Maddie hamarosan középiskolás lesz. Az embernek van egy elképzelése arról, hogyan fogja érezni magát egy középiskolás gyerek szülőjeként – öregnek, de remélhetőleg bölcsnek, talán –, de legalábbis nem gondolja, hogy ennyire nem lesz különbség. Mintha csak tegnap csomagoltam volna be magam először azokra az indokolatlanul pici padokra az óvodában.
Az se tűnik olyan régnek, hogy még rezidensként jártam a folyosókat, hogy kényszer-alapon én kaptam meg a legrosszabb ügyeleteket (minden második hétvégét kéthavonta, meg az ünnepeket), és amikor abba a terembe vezettek, ahol Zariah is volt. Az ilyen előzetes 72 órás megfigyelések alatt négyen vagy hatan vannak egy szobában, amit tizenöt percenként ellenőriznek, vagy mi, vagy a szakápolók; figyelemmel kísérik, miként eszed meg a gyógyszert, hogy mit csinálsz a mosdón, és elkísérnek a pihenő szobából a terápiás helyiségekbe.
Megfigyelésre az emberek ritkán kerülnek stabil állapotban; bár persze mindig akad néhány, aki észre veszi magán a tüneteket vagy a családja teszi azt, és nagyon helyesen inkább maguktól iratkoznak be. Úgyhogy hiába tett az ő esete is mély benyomást rám annak idején, azt nem állíthatom, hogy ismerem.
Queensben sok szép hely van – bólintok megértően. Megjegyzem magamnak, hogy egyedül lakik – jó ötlet? Ha az ember átmegy bizonyos traumákon, és hosszabb ideig mások segítségére szorul akarva vagy akaratlanul, a szabadságvágy sok mindent el tud nyomni.  A mentális betegségek önmagukban nem jelentik, hogy el kéne vesztened az uralmat az életed felett, de vannak olyan esetek, amikor jót tesz a mentőháló. Hogy valaki biztosra tud menni, szeded, amit szedned kell, és felismeri külsősként a jeleket, amiket magadon talán nem észlelsz.
Persze, az, hogy itt van, nem jelenti, hogy komoly baja lenne. Talán csak aludni nem tud. – Én is gondolkoztam rajta, hogy megéri költözni, de végül győzött a kényelem. – Mikor annak idején a szüleim nászajándék gyanánt segítettek letenni az önköltséget arra a lakásra Hamilton Heights szélén, nem gondoltuk, hogy alig több, mint egy évtized múlva már teljesen dzsentrifikálódik a környék. A csúcspontján naponta próbáltak keresni minket különböző beruházók és ingatlanosok, akik jóval többet kínáltak a lakásért, mint amennyit mi fizettünk, még az inflációval együtt is; aztán a végén mégis oda jutottunk, hogy még ezzel együtt se telne elég közeli lakásra, a közlekedés pedig megfizethetetlen privilégium. Főleg, ha amúgy is tizenkét órákat dolgozol.
Mikor azt mondja, dönthettem volna úgy, hogy nem engedem be, egy kissé oldalra döntöm a fejem, de megtartom a joviális-semleges arckifejezést. Legyél barátságos, de ne túl közvetlen. Egyébként is kerüli a szemkontaktust, úgyhogy próbálom én helyettesíteni az „alapvonalat”. – Jó okkal volt távol mind a két alkalommal. Erre megértés a szükségszerű válasz, nem pedig a személyes sérelemként értelmezés. – Az mindegy, hogy az igazi okokat mondta-e vagy sem. – Végül itt van. Csak egy kis idő kellett.
Bólintok, amikor tovább megy, és elmondja, hogy haladt. A költözés, a végzettség, az új munkahely, ezek abszolút pozitív előrelépések. – Ez remek hír – mondom, a tenyeremmel gesztikulálva. – Nagy előrelépés. Egyedül sikerült? Vagy járt terápiára?
Nem veszem magamra, ha nem az általunk ajánlotthoz ment; amíg megtalálta a neki való segítséget, lényegtelen. De az is valószínűsíthető, hogy jelenleg nincs állandó terapeutája. Ha lenne, nem lenne itt; a régi iskolában megszokott rendszer, hogy az ember pszichoterápiára egy pszichológust keres fel, aki aztán együtt dolgozhat egy pszichiáterrel a gyógyszeres kezelés érdekében, de az az első időpont foglaláskor történt telefon beszélgetés során egyértelmű lett, hogy ő nem emiatt keres.
Szívesen beszélnék arról, hogy miért keresett fel most, Zariah, ha megfelel – hozom fel aztán, hogy lassan beeresszem a struktúrát is az ülésbe. Hiába egyszerűbb azokkal, akik szívesen beszélnek, az időpont véges, és mindkettőnk érdeke, hogy a legtöbbet hozzunk ki belőle. – Az első alkalommal általában ismerkedünk. Szeretném, ha tudnád, hogy attól még, mert évekkel ezelőtt találkoztunk, szeretnék elvonatkoztatni akkorról. Egyértelműen más közeg volt – mosolygok rá; nem tartva erőszakosan a szemkontaktus, amivel nyilván nem érzi magát kényelmesen. – Van egy standard egészségügyi teszt, azokon kívül, amiket kitöltettek veled az előtérben a regisztrációkor. Semmi különleges, csak vérnyomás mérés, vérteszt, magasság és súly… Az alapok, amire aztán építhetünk egy gyógyszeres kezelésnél. – Azt, hogy ezt szeretne, már a telefonos egyeztetés során megtudta az asszisztens, aki intézte. – Ezekre írok majd egy beutalót a végén, amivel bármikor elmehet, rendben? Addig viszont szívesen beszélnék arról, ami ide hozta most. Mi az, amiben segíthetek?

codage par aqua

Zariah Stone imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Samuel Zimmermann
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
we all see what we want to see. 327fea18073924db24e9f856dc8a60a8f9ecac5c

we all see what we want to see. B65e73c422f5c16016fd62319b1ae75c09944234
★ kor ★ :
39
★ elõtörténet ★ :
the goal is progress, not perfection
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
we all see what we want to see. 4af6df8486a05e5abd94164490e50c885caf05a7
★ foglalkozás ★ :
pszichiáter, terapeuta
★ play by ★ :
chris evans
★ szükségem van rád ★ :
jiminy cricket
ghost of you
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: we all see what we want to see.
we all see what we want to see. EmptyVas. Feb. 05 2023, 17:18
Samuel & Zariah

If you never heal from what hurt you, then
you’ll bleed on people who did not cut you.


Nem voltam már közel sem annyira introvertált és antiszociális, mint amikor legutóbb, nyolc évvel ezelőtt találkoztunk. Akkor még túlságosan közeli volt az a mély seb, amit feltéptek bennem, túlságosan is fájt minden: a létezés, a gondolataim, a félelmeim és a testemet a rettegés uralta akkor, a bizalmatlanság és az az üresség, ami olykor-olykor a mai napig bekebelez akár napokig is annak ellenére, hogy akkor minden alkalommal a gyógyszerekhez nyúltam segítségként. Igyekeztem nem nyíltan vállalni azt, hogy nem voltam jól, mert hosszú hónapokig csakis a sajnálatban mártották meg a lelkem azok az ismerősök, akiknek édesanyámék elmondták, mi történt velem. Tapintatból az osztálytársak nem mertek hozzám szólni és ezért az elszigeteltség érzése olyan mértékben felerősödött bennem, amit mindig csak a vágyott magány és egyedüllét tudott orvosolni. Ha tehettem volna, napokig nem szóltam volna senkihez sem. Nem érdekelt mások problémái, és nem azért, mert nekik nem lett volna fontos. Nem azért, mert addig ne lettem volna az életük része ezekben a hihetetlen problémákban, egyszerűen csak az, hogy nem lett egyenes a lányok haja, vagy éppen a sulis focicsapat egyik tagjával szörnyen ment a randevú.. fel sem ért azzal a fájdalommal, ami körülvett engem. Eleinte nem volt tudatos az a fal és távolság kiépítés mások felé, amivel végül magamat védtem, ma már könnyedén tudtam érzelmileg elszakítani magam és nem részese lenni mások zavaros életének. Tudom, hogy nem jó taktika, de ha nem hagyom, hogy bántsanak, ha nem kötődöm, úgy nem is tudnak hogyan ártani nekem - legalábbis mentálisan és érzelmileg. Talán nem véletlen az sem, hogy a párkapcsolati szintekről sem igen beszélhetünk az esetemben.
Nem osztottam meg többet magamról, mint amit biztonságosnak gondoltam volna első pillanatban, de értékeltem azt, hogy a férfi sem zárkózott el attól, hogy az életének egy-egy szeletét megossza velem. Nem túlzó mértékben. Nem úgy, mint ahogy Giovanna tette, hurrikánként végigsöpörve az életemen és nem is úgy, mint ahogy azt Laney tette az ügyünk és igazságunk szószólójaként, talán ezért is fogadtam jobban a hallottakat, elraktározva mindazt.
- Anyáék mindig is támogattak.. talán jobban is, mint amit igényeltem volna, és ezekért nem is lehetek nekik elég hálás. A lakást is együtt kerestük és van hozzá nekik is kulcsuk... a biztonság kedvéért, ha nem érnének el telefonon, vagy ha én szólnék nekik, ha szükségem van rájuk. De már magamnak fizetem a bérleti díjat.. és a munkát is én kerestem. Az.. sokat segít, hogy munkaidó után nem akartak megismerni.. és csak munkaviszony van köztünk - nem szerettem illetéktelen embereket beavatni az életembe és azt sem túlzottan kedveltem, ha rám akartak kényszeríteni vallomásokat és beismeréseket. Rémisztőnek éreztem sokszor a nyomulást és pont az ellenkezőjét érték el azokkal. Nagyon jól tudtam, mire nem válaszoltam, nem az időhúzás miatt elsődlegesen. - Egy ideig, igen - lényegtelen, hogy mikor és miért nem folytattam aztán. - Pár hete viszont újra elzavartak anyáék, és.. egy csoportos foglalkozáson vettem részt pár alkalommal - igazából az összesen. Nem mondom, hogy megkedveltem volna azóta azt a hatalmas embert, akinek véletlenül az első ülésen elfoglaltam a helyét.
Azt hiszem, akkor ért véget a személyesebb jellegű beszélgetés, amikor áttért Dr. Zimmermann jöttöm okaira. Nyeltem egyet, és anélkül hallgattam végig, hogy egyrészt a szavába vágtam volna, másrészt, hogy a szemeit, a vonásait, a gesztusait mértem volna fel. A tekintetem lassan fürkészve megállapodott egy bizonyos ponton a padlón, az ujjaim pedig kószán kaparták fel a párna anyagát. Nem feszültem meg, csak.. kényelmetlenné vált a helyzet és anélkül, hogy szándékosan tette volna, sarokba szorítva éreztem magam. Tudom, hogy csak a munkáját végezte és nem azért kapta a fizetését, hogy elüldögéljen a pácienseivel arról érdeklődve, hogy Queens melyik éttermében milyen autentikus ételt kóstoltak már, de.. a szavaival egyértelművé vált, hogy nem odázhattam el a pillanatot.
- Rendben, köszönöm a beutalót- mert így illik, a hangom mégis alázatosan csendessé vált. Védtelennek éreztem magam. És mert ha már itt voltam, akkor a következő lépcsőfokokra is fel kellett kapaszkodnom a pszichiáter segítségével. Még ha most nem is éreztem úgy, hogy tényleg felkészültem rá. Mert nem is! - az elmémbe visító pánik gomb megint őrült vijjogásba kezdett, amit igyekeztem elnyomni magamban, azt ismételgetve, hogy ami nyolc éve történt, az a múltam és nem a jelenem része. Hogy amit mondott Samuel, az teljesen más közeg volt.
- Még mindig nem tudtam elfelejteni, ami volt - böktem ki, megmozdulva a fotelben, magamhoz szorítva a párnát szinte úgy hajoltam rá, így pedig a pillantásom a cipőim orrára vándorolt. Megmozdítottam a lábfejeimet lassan. - Nem tudom, emlékszik-e Laney-re, aki ugyanakkor szabadult, mint én... ő.. az elmúlt nyolc évet azzal töltötte, hogy az igazságát és a történteket hangoztassa, könyvet akar írni a velünk történtekről, a rendőrségre jár és mindenkinek beszél arról a megaláztatásról, ami ott történt.. ott.. - haraptam be az alsó ajkamat, rámarkolva az anyagra is. Mély levegőt passzírozva a tüdőmbe pillantottam el aztán a férfi felé. - Vele ellentétben... én nem merek.. nem tudok ilyen lenni és úgy érzem, hogy mindaz, ami volt.. csak visszahúz.. miért nem tudok én is úgy továbblépni, mint ő? - mintha azt kérdeztem volna meg, hogy hogyan szereti reggel a kávéját, de az igazság az volt, hogy a kérdésem sokkal több fájdalmat és reménytelenséget rejtett magában, mint az látszott. - Hogyan.. lehet? Mit rontottam el?


mind álarcot viselünk
Zariah Stone
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
we all see what we want to see. 08172e65e199ea423323a96a31c3f6ceb9a7e5cd
we all see what we want to see. A4b876f5b1e651029ac7f4f3d59b48ea63c0feec
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
the dark one
♫ :
Wicked Game

The Curse
★ családi állapot ★ :
egyedülálló
★ lakhely ★ :
Queens
★ foglalkozás ★ :
fotós asszisztens
★ play by ★ :
Emma Mackey
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
we all see what we want to see. Emma-mackey-maeve-wiley
TémanyitásRe: we all see what we want to see.
we all see what we want to see. EmptyPént. Feb. 24 2023, 23:28


Some nights, I get a little lonely


It's even when there's people all around me


Visszakézből adott dicséretnek tűnne azt mondani, Zariah szerencsés – abban, hogy egészséges, támogató család áll mögötte, abban, hogy valahogy sikerült olyan lakást találnia ebben a városban, amit meg tud engedni magának, abban, hogy megtalálta, mit szeret. A szerencsének viszont nincs köze ahhoz, hogy tovább tudott lépni a múlton és gond nélkül ellátni a mindennapi dolgait. A tény, hogy kihangsúlyozza, a munkatársaival nincs kapcsolata, felveti a kérdést, vajon mással van-e. Az emberek szociális lények, még ha néhányan introvertáltként is írnánk le magunkat; a társas kapcsolat ugyanolyan alapvető igény, mint az evés vagy alvás. Valahol rendkívül egyszerű képlet; a pozitív társas interakcióktól aktiválódik a limbikus rendszer, dopamin termelődik, amitől „jól” érzed magad. Ugyanezen interakciók hiánya vagy negatív változata a dopamin szintben is visszaugrást eredményez. Egyszerű. Csak amikor felnézünk a papírról és a statisztikából, akkor lesz minden sokkal bonyolultabb. Én sem hiszek abban, hogy a kapcsolatokat, legyenek bármilyenek, le lehetne vezetni papíron, nem teljesen.
Lehetséges, hogy Zariah kényelmesebben érzi magát úgy, ha nincsenek körülötte mások; a valószínűsítem, hogy inkább csak ezen kapcsolatok negatív oldalától való félelmében érzi így, nem pedig azért, mert valóban egyszerűbb lenne. Azt elnézve, amin átment, és amit feltételezek, hogy utána is átélt, érthető, honnan jön.
Miért érezte úgy, hogy „elzavartak”? – idézem vissza a pár mondattal korábbi szavait. – Te nem szeretett volna menni? – Nem annyival fiatalabb nálam, hogy ne emlékeznék arra, milyen volt a húszas éveim közepén. Az tény, hogy sokat segített, távol laktam otthonról, de ő se otthon lakik. Nem feltétlen gond az, hogy sokat ad a szülei véleményére, és határozottan nem ő az első felnőtt, aki inkább beadja a derekát, minthogy tovább hallgassa a „szülői jótanácsokat”. Az ilyesmi működhet bizonyos esetekben, de a terápia… Az más kérdés. Nem létezik olyan módja, ami működik, ha a másik fél nem vevő rá.
Értem – bólintok, ami a felejtést érinti. Mondhatnám, hogy az ilyesmit nem is lehet elfelejteni; bármi, ami feledésnek tűnik, csak elnyomása az emlékeknek, ami előbb vagy utóbb, de visszaüt. A feldolgozás folyamata ilyen esetekben rendkívül nehéz, a legtöbbeknek sokáig tart; érezni vélek némi elégedetlenséget önmagával szemben a szóhasználata alapján. Úgy gondolja, hogy el kellett volna felejtenie, de Ő nem volt képes rá. Az önértékelési problémák gyakoriak az abúzust elszenvedők között; egyértelű a korreláció a másokba és/vagy a világba vetett bizalom nehézségei egy ilyen történés után és az alacsony önbecsülés között.
Nem emlékeztem Laney-re, amíg fel nem hozta. Különösebben erről a könyvről sem hallottam, de igazából annyi hasonló történet és borzalom ömlik az összes létező folyóiratból, hogy tudatosan igyekszem kerülni az efféle sztorikat. Eljön a pont, ahol nem jó irányba visz a sokk, csak elérzéketlenít. Nem lep meg, hogy legalább az egyikük pénzzé kívánta váltani az eseményeket; hogy a saját ötlete volt-e, vagy egy közelállóé, esetleg egy kiadó kereste meg ezzel, az lényegtelen. Nem ítélem el, nem tartom jó ötletnek feltétlen, de rossznak sem. A nüanszokon múlik. De most egyébként sem Laney ül itt.
Kicsit sem egyszerű kérdéssel szembesít, rögtön, alig lépve be az ajtón kis túlzással. Ettől úgy érzem, hogy kissé azt várja, valóban választ tudok adni neki. Valami olyat, amitől minden „helyre jön”. Átérzem a kétségbeesését. – Nem rontott el semmit, ami a gyógyulását illeti. Miért gondolja, hogy igen? – kérdezem inkább, oldalra döntve a fejem. Azért, mert másnak ment.Ezt szeretné érinteni a terápiával? Hogy olyan szabadon beszéljen a történtekről, mint Laney?
Nem ő lenne az első, aki csak azért jött el hozzám, mert valami miatt szimpatikusabb voltam – a legtöbben nem tudják, mi a különbség egy pszichológus és egy pszichiáter között, míg nincs rá szükségük, hogy tudják, de van, akit megnyugtat, hogy orvosi egyetemre jártam. Van, aki úgy gondolja, a magasabb órabér nyilvánvalóan több szakértelmet jelent – szeretem elismerni a saját képességeim, de annak inkább a diákhitelem törlesztőjéhez van köze.
Biztosan nem én vagyok az első, aki ezt mondja, de… A gyógyulásnak nincs jó és rossz módja. Bizonyos praktikák tévútra vezethetnek, de az igazi elfogadás nem azokból következik. Fontos, hogy lépésenként haladjunk előre, és türelmes legyen – magyarázom, óvatosan gesztikulálva a kezemmel. Szeretném tudatni vele, hogy aktívan figyelek rá, átgondolom, mit mondok, nem közhelyeket szeretnék puffogtatni. – Ennyi év távlata soknak tűnhet, de biztosítom, hogy nincs így. Nincs sok, nincs kevés. Mindenki máshogy jut el az elfogadásig. Lehet, hogy valaki más számára a közszereplés, az aktív beszélgetések, ugyanolyan terápiás jellegűek, mint az önreflexió. Számos módszer van, persze, amit szoktak ilyenkor alkalmazni, specifikusan trauma túlélőknek fejlesztve. Hallott már az EMDR-ről? – Mióta a WebMD létezik, mindig mindenki első állomása a Google. A válasz meg mindig „rák”. – Az az egyik legnépszerűbb és leggyorsabb. Van, akinek jobb a hagyományos kognitív viselkedésterápia, abból is léteznek trauma-fókuszúak, vagy a pszichodinamikus terápia… Számos opció van, amit szívesen átbeszélek Önnel. Nem mindre én vagyok a megfelelő szakértő – szúrom közbe még most. Esetében jobbnak tűnik már az elején tisztázni, mi az, amit várhat tőlem. – De a központban kapcsolatban állok számos kollégámmal, akik erre szakosodtak. Sok esetben összetett medikus csapatmunka hozza meg az igazi áttörést.
Volt egy páciensem két éve, aki hozzám bipoláris zavarral járt, gyógyszeres kezelést kapott és beszédterápiát is folytattunk, emellett pedig rendszeresen járt egy specialista terapeutához, akivel az evészavarán dolgozott. Engem két hetente látogatott, a specialistát pedig nagyjából havonta; számára egyszerűbb volt így, és jobban működött. Egyáltalán nem kizárható, hogy Zariah esetében is valami ilyesmi lesz a megoldás.
Kihatással van az, hogy nem ért el még a kívánt helyre a gyógyulásban az élete más részeire? A kapcsolatára barátokkal, családtagokkal…? A munkával?


codage par aqua

mind álarcot viselünk
Samuel Zimmermann
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
we all see what we want to see. 327fea18073924db24e9f856dc8a60a8f9ecac5c

we all see what we want to see. B65e73c422f5c16016fd62319b1ae75c09944234
★ kor ★ :
39
★ elõtörténet ★ :
the goal is progress, not perfection
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
we all see what we want to see. 4af6df8486a05e5abd94164490e50c885caf05a7
★ foglalkozás ★ :
pszichiáter, terapeuta
★ play by ★ :
chris evans
★ szükségem van rád ★ :
jiminy cricket
ghost of you
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: we all see what we want to see.
we all see what we want to see. Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
we all see what we want to see.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: