New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 47 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 35 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 13:48-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 13:26-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:14-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Just a working day
TémanyitásJust a working day
Just a working day  EmptyHétf. Május 30 2022, 23:22

Scott & Melody
You act like my guardian angel but it's not an easy role
Közeledünk a zárórához, a vendégek nagyobb része már el is párolgott, ugyanis vették az adást, mikor betettem a Titanic zenéjét jelzésképpen. Mindig valami mélabús dalt keresek, mikor már tényleg nemsokára zárás van, mert úgy legalább nem kell könyörögni, hogy húzzanak már haza szépen.
- Mel, elpakoltam hátul, és a hűtőket is feltöltöttem, viszont Jake egy órája rám vár, nem lenne gond...? – Be sem kell fejeznie Lilynek a mondatot, intek neki, hogy menjen csak nyugodtan. Ezt a tíz percet már egyedül is kibírom. – Kösz, meghálálom – fordul vissza az ajtóból, én pedig mosolyogva megkerülöm a pultot, hogy jelezzem az utolsó emberünknek is, hogy most már lassan máshol kell keresnie a boldogságot.
- Elnézést, tíz perc múlva zárunk – mondom, ahogy mellélépek, s az arcát fürkészem, hogy ellenállásba fogok-e ütközni, avagy beletörődik a dolgokba? Mikor beleegyezően bólint, visszafelé megyek a pultba, hogy befejezhessem a zárást.
- Scott, te is nyugodtan menj haza – emelem meg a hangom, hogy a bár túloldalán valahol lézengő is meghallja. Teljesen felesleges már maradnia, úgy fest, az ürge is megissza a pár korty italát és le is lép, aztán én is hamar leszámolom a pénzt, és már itt sem vagyok.
- Bocs, kaphatok még egy whiskyt? – Megtorpanok a hangra a pénz számlálása közben, majd visszateszem a kasszába.
- Ha hamar lehúzod, még épp időben vagy. – Ugyanis még nem kezdtem el a gépen a zárást, így kitöltöm neki ugyanazt, amit az előbb is kért.
- Jó kis forgalom volt ma, nem? – biccent a kassza felé és elveszi a poharat, amit felé tolok.
- Mint általában – vonok vállat és egy mozdulattal be is zárom a kasszát, biztos, ami biztos alapon. Addig, míg itt ücsörög, inkább letörlöm a pultot. Megkerülöm és kívülről állok neki a tisztításnak, közben valamit hallom, hogy motyog a fószer, de nem igazán foglalkozom vele, gondolom már az alkohol beszél belőle, mert már vagy a negyedik pohárral issza. Csak tegye gyorsan, hogy aztán mehessek haza!
Ilyen sebességgel is takarítom le a pultot, aztán újra visszamegyek a pult mögé, hogy a hátsó részt is rendezzem. Miután ez megtörtént, éppen fordulnék meg, de egyenesen a vendégnek ütközöm, aki valami oknál fogva ott tartózkodik, ahol nem kellene.
- Nem hallottad, mit mondtam az előbb? – A szájából, ami csupán néhány centire van az én arcomtól, árad a whisky szaga. – A hátsódat dicsértem – húzódik az ajka kaján vigyorra, én pedig mozdulni próbálnék, de a teste az enyémet a pultnak préseli. Bassza meg! Még szerencse, hogy pont ilyenkor nincs sehol senki.
- Szállj le rólam – sziszegem a fogaim között, ujjaim a pultot markolják, mintha abban reménykednék, hogy az bárhová is mozdul. Persze nem teszi. Ahogy az előttem álló sem, és a legnagyobb probléma az, hogy körülbelül háromszor akkora, mint én, így nem sok esélyem van. A pulzusom megemelkedik, a levegőt is kezdem kicsit kapkodni, jobb kezem pedig hátranyúl a pultra, hátha talál ott valami eszközt, ami a segítségemre lehetne, de épp az előbb pakoltam el onnan, így nem sok esélyem van.
- Ugyan, kellemesebben is folytathatjuk az estét, ha nem ellenkezel – lihegi az arcomba. Mozdulni sem bírok, ahogy a teste rám nehezedik. Összeszorítom a szemeim, mintha ezzel máshová kívánhatnám magam, de tudom, sajnos ez nem fog működni...
thx.
mind álarcot viselünk
Melody Sharp
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Just a working day  Capture-1610705683013

Just a working day  Be3c9ac4f5455c5d3df9aa88a97b66c1b6771685
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
broken wings
★ családi állapot ★ :
Just a working day  16ccc50f1dfc192451fc1d37dfc33f0e09d98d8a
I said I'm done with you
But I can't help it when I lay down,
still think of you
Keeps me awake at night and
Why do I let it get so far?
How do we end with broken hearts?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Just a working day  Fdcaea9e54861afdfdb243f2977755561e056c8f
★ idézet ★ :
Dance is the hidden
language of  
the soul
★ foglalkozás ★ :
bartender (Hotel Artemis és Emperor)
★ play by ★ :
Ester Exposito
★ hozzászólások száma ★ :
99
★ :
Just a working day  60daff408a3398e62c537cb4405fa1df57296428
TémanyitásRe: Just a working day
Just a working day  EmptyKedd Május 31 2022, 21:21


Mel&Scott

“...and I'm counting on your love, hey Melody. We both could use a reason just to smile, so let me be your harmony tonight! Every note you hit cuts into me.”


Az este viszonylag nyugodtan telt, ebből kifolyólag akár azt is mondhatnánk, hogy unalmasan, lassan. A percek óráknak tűntek. Legszívesebben lemartam volna a bőrt a képemről az állandó, égető késztetés miatt, hogy újra és újra az órámra nézzek, ami minden pillantásnál csak öt perccel volt előrébb, mint amikor előtte egy órával csekkoltam. Nem tört ki tömegverekedés az utolsó mikrózott taccoért, senki nem fogdosta engedély nélkül a lányokat. Egy-két idegen fazonnak sikerült eladnom néhány grammot a cuccból, amit még Tony sózott rám. Petert már egy órával zárás előtt hazaküldtem. Várják a kölykök. Három sráca van. Az asszony úgy döntött nagyjából egy olyan fél éve, hogy nem bírja tovább a strapát és lelépett valami agyonbarnult sugar daddyvel kubába.
Victor meg egyszerűen csak se szó, se beszéd, menesztette magát. Mint mindig, amikor látja, hogy kezd laposodni a buli. Igazából nem zavar. Szeretem nézni ahogyan az éjszakába nyúló tombolás után a megfáradt tömeg hajnalban lassan eltűnik. Teljesen más a klub hangulata, amikor kiürül a hely. Az órákon át villódzó színes fények kialszanak, és újra a régi színében láthatom a világot. Az órákon át tartó tuc-tuc zene elhalkul, mégis sokáig hallom még utána, mintha megfertőzte volna az agyam.
Szeretek zárni. Legfőképp akkor amikor Mel marad utoljára. Nem baj, ha épp nincs semmi mondanivalónk, és egyszerűen csak úgy lézegünk egymás mellett, elfoglaltan ügyködve a zárással együtt járó teendők körül. Néha azon kapom magam, hogy csak állok, kezemben egy rekesz sörrel, és bámulom, mint egy komplett idióta. Megmosolyogtat az arckifejezése, amit a kassza leszámolása közben von magára, komoly, precíz. Elkápráztat őszinte mosoly, amely általában fültől fülig ér, mikor összecsapja a tenyerét és hivatalosan is bejelenti, hogy záróra. Bár néha úgy érzem, ez az őszintének tűnő mosoly nem is annyira őszinte. Időnként az az érzésem támad, hogy nem akar haza menni. Ellentétben velem, én már nagyon szívesen otthon lennék. Már leellenőriztem A-Z-ig a biztonsági rendszert, a kamerákat, teszteltem a riasztó berendezést. Simán leléphetnék, valami baljós belsőhang mégis azt súgja, várjam meg Melt. Általában jók a megérzéseim, kivéve persze amikor nem. Fáradt sóhajjal hámozom le magamról fekete zakómat. Kötelező munkaruha. Az alatta lévő fehér ingem ujjait feltűröm a könyökömhöz, meglazítom a nyakkendőm, és elkezdem felpakolgatni a székeket az asztalokra. Körül járom a bokszokat, közben szigorúan szemmel tartom a bárpultnál zajló eseményeket. Egy újabb tag, aki keményre itta magát. Az a típus, akit lehetetlen kitenni, hacsak nem kapaszkodsz bele a hajába és nyalatod fel vele az egész kócerájt egészen a vészkijáratig... Már koránt sem érdekel a bokszok állapota, feszülten koncentrálok Melodyék duójára. A fickó erőszakosságát látva idegesen szorulnak ökölbe kezeim. Felnyalábolok egy, a bokszban felejtett poharat, majd katonás lépteimet elég feltűnően megszaporázom a pultig. Hangosan koppan a pohár, közvetlen az ürge mellett.
-Mi a probléma? - Hangom erélyesen csattan, fenyegetően mászva bele Romeonk aurájába.
-Anyád! - Velős, lényegre törő, whiskey párlatban úszó válasza hallatán már lendül is a kezem. Ujjaim megállapodnak izzadt tarkóján, határozottan rántva le Melodyról.
-Gyere barátom, levegőzzünk egyet. - Arcom higgadtságról árulkodik, már-már szinte kedvesnek is mondhatóak vonásaim, hangom ennek ellenére határozott. Olyannyira, hogy a csóka nem igazán áll le kötekedni. Eléggé meglepődnék, ha másképp tenne. Alig áll a lábán.
-Köszönj szépen a hölgynek! - Továbbra is a tarkóját szorongaton, s csak akkor eresztem el, a kijárat felé taszítva is egyet rajta, mikor önmagához képest viszonylag illedelmes stílusban könnyes búcsút int.
-Többet a környékre se tévedj, seggfej! - Lököm ki a bejáraton, a cigi és izzadtság különleges egyvelegétől bűzlő bőrdzsekijét is utána hajítva.
Magamban elszámolok tízig, hogy valamelyest lehiggadjak, kezem azonban már fekete öltönynadrágom farzsebében kutat a cigim után.
-Jól vagy? - Lépek a pult mellé, s érintem meg éppen csak egy másodpercre a karját, a következő pillanatban pedig már nyújtom is felé a dobozt, jelezve, szolgálja csak ki magát egy szállal.
-És én még azt hittem, hogy végre lesz egy tök unalmas estém. - Halkan, visszafogottan felnevetek. Amennyiben kihúzott egy szálat a dobozból, önként gyújtom meg neki a végét.
-Akarod, hogy haza kísérjelek? Lehet Brian is nyugodtabb lenne. - Igen, akard! Mondd, hogy akarod!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Just a working day
Just a working day  EmptySzer. Jún. 01 2022, 23:18

Scott & Melody
You act like my guardian angel but it's not an easy role
Sosem kéne egyedül maradnom a zárásra. Megfogadtam ezt már párszor, igaz, nem sűrűn adódik olyan alkalom, hogy ennyire veszélyes legyen a helyzet. Persze mindig van egy-egy fószer, akinek többször  kell szólni, hogy ugyan, menjen már haza, de általában többedik alkalommal kifáradnak az ajtón. Túl jó szívem van ahhoz, hogy ne szóljak a kollégáknak, hogy menjenek haza a francba, és volt már, hogy én is hamarabb léptem le, de ezek után háromszor meggondolom majd, hogy bárkit is egyedül hagyunk-e a bárban.
- Húzz már a... – morranok, aztán a következő pillanatban már csak érzem, hogy a súly, ami rám nehezedett, egyszerre lesz könnyebb. Mikor meghallom Scott hangját, egy pillanat alatt jár át a megnyugvás és hálát is adok magamban minden létező természetfelettinek, hogy most sem hallgatott rám. Ki is slisszanok a pasas elől, és hátrálok pár lépést. Hirtelen elfog az a bizonyos deja vu érzés, ugyanis hasonló volt a szituáció, mikor megismertem Scottot, csak akkor éppen már tényleg azt hittem, hogy annak a sötét utcának a közepén erőszakol meg valami idióta. Igaz, ha most hazament volna, akkor nem biztos, hogy egyedül elbírok ezzel itt, ki tudja, mi lett volna... Hjaj, Scott! Mennyivel fogok neked még jönni ezekért az alkalmakért?
Míg kitessékeli az utolsót a bárból, mely sóhajjal nyugtázom, hogy más már nincs a környéken, aki megzavarhatná az estém nyugalmát. Azért a szívem dobogását még mindig a fülemben érzem és határozottan hallom is. Nem mondom, hogy nem ijedtem meg.
- Jól – bólintok, és már indulnék is a táskámhoz a cigimért, de Scott hamarabb kapcsol és már nyújtja is felém. Ahogy érte kapok és az ajkaim közé helyezem a dohányrudat, észlelem, hogy a kezeim remegnek kissé.
- Ugyan, nem sok alkalom van, ha a közeledben vagyok, nem? – emelkedik meg a szemöldököm és húzódik zavart mosolyra a szám. Tényleg, ahogy így végig futtatom magamban, azért volt néhány alkalom, mikor miattam alakult szerencsétlenül egy-két estéje. Pedig szerintem abszolút nem vagyok most például kihívó öltözékben, hogy rám gerjedjen bárki is. A bárban azért szinte elvárás, hogy úgy öltözzünk fel, hogy az a férfi vendégeknek is az ínyére legyen, de ez most pont nem egy olyan este, mikor így néznék ki. Jólesően fújom ki az imént beszívott füstöt, amit kis ideig bent is tartok, hogy helyre tegye a légzésem.
- Azt hittem, hazamentél. Mekkora mázli, hogy sosem hallgatsz rám – forgatom meg a szemeim, de azért el is mosolyodom. Tipikus férfi, de most az egyszer nagyon is örülök neki, hogy nem tett eleget a kérésemnek. – Köszönöm – pillantok rá és lábujjhegyre állva a nyaka köré fonom a karom és egy puszit varázsolok az arcára. Scott tényleg olyan néha, mint a személyes őrangyalom.
A kérdése kicsit elgondolkodtat, főleg így, hogy hozzáteszi, hogy Brian is biztos örülne neki, ha hazakísérne.
- Brian mostanában semmi miatt nem nyugodt és nem örül semminek – csúszik ki a számon, mielőtt újabbat szippantanék a cigimből. Ennek speciel szerintem még úgy sem örülne, ha mégis jobb kedve lenne, mert valami oknál fogva mindig is egy kicsit féltékenyebb volt a kelleténél Scottra. Fene tudja miért, hiszem tényleg csak barát. A helyzet az, hogy nem is tudja, hogy egy helyen dolgozunk. Nem akartam mondani neki, nehogy túlzásba essen az egész napi agyalással és arra gondoljon, hogy le akarom cserélni őt valaki másra. Mondjuk Scottra. Persze ez nettó hülye agymenés lenne, de mostanában tényleg elég kiszámíthatatlan.
Ezzel ellentétben ami azt illeti, én örülnék, ha nem egyedül kellene hazamennem. Szerintem az üldözési mániám most különösképpen felerősödött, és két percenként tekintenék a hátam mögé, nincs-e ott valaki?!
- Téged sem akarlak felesleges körökkel fárasztani, késő van már – vonok vállat, mielőtt folytatnám. – Bár, ha annyira akarod, akkor én nem ellenkezem – nevetek fel halkan, mert elég jól megtekertem a dolgokat a végére. – Előtte viszont meghívlak egy jó italra, mit adhatok? – mutatok végig a hátam mögött sorakozó üvegekre, jelezve, hogy bármit választhat. Majd a következő műszakokomnál leírom a fogyasztást. – Ne ellenkezz, ennyi a minimum – mondom neki, mielőtt még visszautasítaná, és elnyomom a cigit a pult szélén, majd a kukába hajítom. Sokszor azért szeretnék nem sietni haza, vagyis nem arról van szó, hogy nem vágyom rá, csak néha... tényleg jó lenne gondtalanul és felelőtlenül kóborolni egy kicsit az éjszakában.
Várnak otthon. Szükség van rám. Ma, holnap, holnapután.
- Jobban tennéd, ha az egyik este valaki mást kísérnél haza – pillantok hátra a vállam mögött, miközben leveszek egy poharat, hogy magamnak is töltsek két korty whiskyt. Csak a feeling kedvéért.

thx.
mind álarcot viselünk
Melody Sharp
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Just a working day  Capture-1610705683013

Just a working day  Be3c9ac4f5455c5d3df9aa88a97b66c1b6771685
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
broken wings
★ családi állapot ★ :
Just a working day  16ccc50f1dfc192451fc1d37dfc33f0e09d98d8a
I said I'm done with you
But I can't help it when I lay down,
still think of you
Keeps me awake at night and
Why do I let it get so far?
How do we end with broken hearts?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Just a working day  Fdcaea9e54861afdfdb243f2977755561e056c8f
★ idézet ★ :
Dance is the hidden
language of  
the soul
★ foglalkozás ★ :
bartender (Hotel Artemis és Emperor)
★ play by ★ :
Ester Exposito
★ hozzászólások száma ★ :
99
★ :
Just a working day  60daff408a3398e62c537cb4405fa1df57296428
TémanyitásRe: Just a working day
Just a working day  EmptyVas. Jún. 12 2022, 16:31


Mel&Scott

“...and I'm counting on your love, hey Melody. We both could use a reason just to smile, so let me be your harmony tonight! Every note you hit cuts into me.”


Igazi pofátlan, a végletekig undorító gazfickó vagyok, ha azt mondom, kapóra jött ennek a tajrészeg disznónak a cseppet sem gyengéd közeledése. Annyira rám ragadt már ez a romantikus filmekből kiragadott hős megmentő szerep, hogy kicsit talán már kezdem élvezni. Meglehet, csak azért érzek így, mert ezzel valamelyest kiegyenlíthetem a számlát, ha az életem sötétebbik oldalára gondolok, amiről nem szeretném, ha bárki is tudomást venne. Kiváltképp Melody nem. Az olyan lenne, mint egy atomrobbanás. Pusztító. Fájdalmas.
Keserű szájízzel, jókora görccsel a gyomromban, gondolok bele minden alkalommal, amikor csak meglátom, vagy rám mosolyog, hogy ez a Brian mekkora kibaszott nagy mázlista! És hogy Melody olyan mellette, mint egy fogoly. Képtelen szabadulni. Talán nem is akar igazán...
Mindenesetre, ma éjszaka tőlem sem fog egykönnyen. Ezekután teljesen kizárt, hogy egyedül az utcára engedjem.
-Hát... igazi bajkeverő vagy! - Hozzá hasonlóan, némiképp szégyenlősen elvigyorodom, valahova magam elé, igyekezve úrrá lenni a bennem kavargó érzéseken. Figyelmemet mégsem tudja teljes mértékben elkerülni a mozdulat amivel a cigit a szájához emeli. Szemem sarkából már-már kábultan figyelem, miképp fogják közre ajkai a bagót. Mekkora mázlista, apám!
Egész jól megy az önmegtartóztatás, hogy ne teperjem le itt helyben. Már-már szapora pulzusom is visszaáll valami elfogadhatóbb ritmusra, aztán DURR! Mintha csak megérezte volna, mikor kell bekavarni, karjai már a nyakam körül, és ahogyan ölel, olyan közel érzem magamhoz, mint még soha. Legszívesebben egy jó erős spaniferrel magamhoz kötözném, de még arra sincs időm, hogy bármit tegyek. Hogy valami olyat lépjek, ami szétzúzná a barátságunkat. Pedig csak egy egészen kicsit kellene fordítanom a fejemen, hogy az a puszi máshol csattanjon, de nem lehetek ekkora görény. Bármennyire is vágyom rá. Ezt nem baszhatom el. Pedig rohadtul mardos a gondolat, az érzés, hogy ennél közelebb, mint ahogy most is vagyunk, soha nem leszünk...
-Ugyan! Természetes. - Lehelem valahol a füle mellett, egészen elhalkulva, magamba szívva és eltárolva hajának illatát. De nem tartom vissza. Az rohadt feltűnő lenne. Inkább csak felülök az egyik bárszékre, igyekezve úrrá lenni a pult alá rejtett kezeim szüntelen remegésén. Még jó hogy szóba került a depressziós, mozgáskorlátozott pasija!
Sajnálkozva biggyesztem félre a számat. Ha ennyire nem jó vele, miért nem lépsz?!
-Nem kellene neki egy jó pszichológus, vagy pszichiáter? - Amint megfogalmazódik bennem a kérdés, könnyedén szabadjára is engedem. Melodyval vagyunk olyan jó viszonyban, hogy tudjam, nem veszi sértésnek a pasijának címzett, rejtett bíráskodásaimat. Na jó, ez most kivételesen nem a rosszmájú megjegyzéseim egyike. Nem szégyen segítséget kérni.
Őszintén szólva, nem értem miért gondolja, hogy plusz kolonc lenne a nyakamon, ha haza kellene őt kísérnem. Most mondjam azt, hogy a napom fénypontja végig caflatni vele Manhattan szutykos utcáin, ahol minden sarkon áll egy prosti, vagy kéreget valami alkesz hajléktalan?!
-Mire hazaérek, Cody már úgyis húzza a lóbőrt. Legalábbis rohadtul ajánlom neki és a gondozójának is, hogy így legyen. Múltkor tele zabálta magát a dugi nutellával és egész éjszaka pörgött, mint akit felhúztak. Csúcs volt meló után. - Mint ahogy az lenni szokott a társaságában, hamar megered. Neki könnyedén beszélek Codyról. Arról, hogy a majd' harminc éves öcsém egy gyerek értelmi szintjén van. Már találkoztak is. Bár nem hiszem, hogy Mel számára is akkora katarzist okozott a találkozás, mint Codynak. Végig nézni szünet nélkül a Harry Potter első három részét... hát, emelem kalapom!
-Mmm... nem tudom. Mid van? - Kíváncsian nyújtogatom nyakam a bárpult mögötti polcok irányába, mígnem tekintetem megakad egy üveg Jack Danielsen.
-Egy kis Jacko jöhet jég nélkül, és egy pohár kóla kísérőnek. - Kacsintok rá somolyogva, kezeim mindeközben nyughatatlanul gurítgatnak egymás közt a pult tetején egy megtépázott poháralátétet.
Hazakísérős megjegyzésére inkább mélabúsan, mint vidáman belevigyorgok a gránit bárpult kesze-kusza mintázatába. Kezeim közt az igen csak megfontolatlanul kicsúszó válasz erejéig megáll az alátét.
-Nincs más... - Az iménti búslakodó mosollyal kapom el a tekintetét, s mielőtt még kínosabbá válhatna a szitu, annyit még hozzáteszek:
-...akit hazakísérhetnék. Mindig te maradsz utoljára. Esélyt sem adsz. - Szórakozottan elnevetem magam.
-Bár Cindy, tudod, az az új lány, akit most tanítotok be, mintha tett volna már félreértelmezhetetlen utalásokat, de igazából elég gáz vagyok ezen a téren, szóval lehet csak félreértettem valamit. - Kínosan beletúrok tarkómon futó fürtjeimbe, és már nyúlok is a poharam után, enyhén megbillentve felé.
-Egs! - Húzom is le a tartalmát, majd leöblítem a kikért kólával.
-Hmmm whisky?! Nem is gondoltam volna! Mármint, nem vagy egy whiskys csaj. A Malibut és a Pina Coladát hamarabb kinézem belőled. Mindig érhetik meglepetések az embert. - Nevetem el magam agytröszt észrevételezésem után, majd a feles poharat ujjammal felé pöccintem.
-Töltenél még egyet? A végén te kísérsz haza engem. - Gyenge poén, de lehet hogy neki tetszik. Vagy nem.
Néhányszor előfordult már, hogy beültünk egy sushi bárba, vagy épp zárás után -akárcsak ma-, együtt mentünk haza egy darabon, de kétlen, hogy ő ezekbe a ritka alkalmakba többet képzelt volna bele. Mit veszíthetek, ha elhívom egy randira? Ha csak szimpla barátként tekint rám, nyilván rohadtul fájni fog, de ez a tudatlanság, ez az állandó, eredménytelen sóvárgás is legalább annyira kínoz, mintha elutasítana. Ha megtudnám az igazat, lehet sikerülne végre tovább lépnem.
Amennyiben töltött egy újabb felest, máris felhajtom, az időközben leégett csikkemet elnyomom és egy újabbra gyújtok. Hosszasan, gondterhelten fújom ki a füstöt.
-Figyu Mel, arra gondoltam... - És ekkor PAFF! Vaksötét. Mintha lehúzták volna a rolót. Beletelik néhány másodpercbe mire rájövök, nem megvakultam, még csak le se ájultam a székről izgalmamban. Egész egyszerűen csak valami faszán lecsapta a biztosítékot. Vagy már megint zárlatos a biztonsági berendezés, és hála a zár szar érzékelőjének, nem fogunk tudni egyhamar kijutni innen.
-Szerintem véget ért a móka mára... - Vakon körbe tekintek, majd a pulton kezdek tapogatózni a mobilom után, aminek az aksija már a végét járja.
-Meg kéne keresni a főkapcsolót. Jössz velem? Te leszel a szemem. - A telefon vakujának halovány fényében rákacsintok, s amennyiben elfogadja a felhívásomat, úgy a telefonnal világítva elindulok a raktárak irányába.
-Picsába... - Szitkozódom, útközben újabb és újabb váratlan akadályokba ütközve. Hol egy üres rekesz, hol egy halom, hajszálpontosan egymás mellé állítgatott, kiürült sörös üvegbe botlok. Ez utóbbi vagy ötszáz felé gurul, s a hangból ítélve, minimum egyet össze is török. Automatikusan nyúlok magam mögé szabad kezemmel, ujjaimmal körbe fonva Mel csuklóját, ezzel megállásra késztetve.
-Itt nagyot lépj. - Figyelmeztetem a szilánkokra, és ahogy tovább töröm az utat előre magunknak, valahogy elfelejtem elengedni a csuklóját. Hacsak ő másképp nem dönt.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Just a working day
Just a working day  EmptySzer. Jún. 15 2022, 15:42

Scott & Melody
You act like my guardian angel but it's not an easy role
Értem én, hogy Scott biztonsági őr, de a vendégeket kellene kihúznia leginkább a csávából és nem pedig engem. Ennek ellenére már többször adtam rá neki lehetőséget. Biztos már a töke ki van velem, valóban, az összes nyugodt estéjét elszúrom. Persze azért tényleg hálát adok az égnek -na meg neki még inkább-, hogy nem ment el, mikor mondtam neki. Ha megtette volna, annak csúnya vége is lehetett volna, főleg, ha képtelen vagyok leütni magamról ezt a vadállatot.
- Pedig nem áll szándékomban annak lenni – vonok vállat. Volt idő, mikor volt rá példa, hogy tényleg, direkt kerestem a bajt, de az mondhatni leginkább a „nagyon kamasz” korszakomban volt, ami hát, mondhatni már igencsak elmúlt. Elég bajom van nekem anélkül is, hogy keresném. Lehet, hogy a baj keres engem...
Az a minimum, hogy egy puszit és egy nagy ölelést kap cserébe. Másnál megállná a helyét egy nagy „köszönöm” is, de Scott más. Ő tényleg nagyon jó barátom, nem olyan, mint az átlag. Sok barátom van, vagyis akiket gyűjtőnéven annak hívok, ám Scottnak valahogy sikerült közelebb kerülnie hozzám, és ledöntenie azokat a bizonyos falakat, amit sokszor magam köré építek. Nem tudom, minek köszönhető ez, számomra ez egy misztikus, megmagyarázhatatlan jelenség. Remélhetőleg azért ez fordítva is elmondható, legalábbis én úgy érzem, hogy ő is épp annyira megbízik bennem, mint én, őbenne.
Talán ezért is tudok neki könnyebben és őszintébben beszélni Brianről és a kialakult helyzetről. Másnak könnyen mondom, hogy minden a legnagyobb rendben van, és a helyzet az, hogy Scottnak is próbálom ezt előadni, de általában hiába. Átlát a szitán.
- Jár. Azt nem tudom, mennyit beszél neki, de jobban el tudom képzelni, hogy csak csendben ücsörög és várja, hogy leteljen az idő. Akarok beszélni majd a pszichiáterével, csak egyelőre mindig közbejött valami, mikor hívni akartam. – Ami általában munka, hiszen tényleg most annyit vállalok, amennyit tudok, mert kell a pénz. Előző hónapban egy kicsit többet költöttünk el a kelleténél, így most be kell hozni a lemaradást. – Nem tudom, mostanában nekem sem beszél sokat, ha igen, általában zsörtölődik valamin, amit jobb, ha én nem fűzök tovább, hogy elkerüljek egy veszekedést. – Próbálkozom, hogy ne terelődjön a téma a baleset vagy a bénaság felé, de sokszor szóba hozza. Persze az sem jó, ha nem beszélünk róla, úgyhogy kell az egyensúly, de nehéz. Nagyon nehéz.
A gondolatokra hamar el is fogy az ajkaim között fityegő dohány, de most kivételesen nem gyújtok újat.
Scottnak sem egyszerűbb az élete az öccse miatt, komolyan, minden elismerésem neki, hogy képes ekkora odaadással lenni felé. Ő már sokkal régebb óta teszi ezt, mint én.
Elmosolyodom a gondolatra, ahogy elképzelem a fáradtan hazaérkező Scottot, aki szembe találja magát, a kicsit sem fáradt Codyval.
- Oh, hát az kellemes lehetett. Egész éjszaka Harry Pottert néztetek? – érdeklődöm, még mindig mosolyogva. Cody roppant jólelkű srác, de tudni kell vele bánni. Mikor találkoztam vele, szerintem egész jól ment, viszont azt nem tudnám elképzelni, hogy azt csináljam, mint Scott. Ez a helyzet, amibe én csöppentem, talán egy fokkal könnyebb, vagy nem is tudom... Egyik sem egy álom, de mikre nem vagyunk képesek, ha szeretünk valakit, nemde?
- Szinte minden. – Van készlet bőven, egy hadsereg sem tudná elfogyasztani azt az alkoholmennyiséget, amit a raktárban őrzünk. Na jó, azért ne fessük az ördögöt a falra.
Kitöltöm neki a kért italokat és elé teszem a már teli poharakat. Tényleg elkélne egy nő Scott mellé, nem is értem, miért nem talál valakit, aki tartósan mellette maradna. Nem vagyok elfogult vele kapcsolatban, de szerintem azért jók az adottságai. Helyes srác, a személyiségével sincs semmi probléma, szóval itt egy baj lehet, ami pedig az, hogy lusta csajozni. Vagy... jól érzi magát egyedül. Utóbbit kétlem, ki érzi jól magát hosszú távon magányosan? Szerintem senki.
Elkapom a tekintetét, amelyben talán egy kis szomorúságot vélek felfedezni, így ezzel a lendülettel el is hessegetem ténylegesen az utóbbi elméletet. Hát akkor mi lehet a gond? A megjegyzésére hangosan nevetek fel én is.
- Hát Scott, peched van velem minden téren – biggyesztem le a szám. – Marasztalni kell mást is. Ígérem, úgy fogok tenni, mintha itt sem lennék. – Ebben nagyon jó tudok lenni egyébként. Egyszer olyan jól sikerült láthatatlannak tettetnem magam, hogy majdnem rám zárta a kollégám a bárt, miután úgy gondolta, már csak ketten vannak a nővel a bárban. Az utolsó pillanatban kapcsoltam én is és kopogtattam az épp becsukódott ajtón. Igazából csoda, hogy nem zártak be. Az lett volna az igazi.
- Miért lennél gáz? – ráncolom össze a szemöldököm, ahogy rápillantok. Hoppá, csaknem önértékelési gondok vannak itt, kérem? – Értsd félre szándékosan! Akkor kiderül, hogy te gondoltad máshogy vagy tényleg direkt utalásokat tesz. – Mit veszíthet? Maximum megtudja, hogy Cindy nem úgy gondolja. – Egyébként se sok veszítenivalód van vele, mert szerintem egy hétnél tovább nem fogja bírni az ittlétet. – Legalábbis a múltkor úgy tűnt, nem annyira bírta a pörgést, mint kellene. Fele annyian voltak a bárban, mint az átlag, és már akkor azt mondta, ez neki egy kicsit sok. Nem akartam elkeseríteni, hogy ez még a lightos verzió.
Én is megemelem felé a poharam, a korty közben pedig félmosolyra húzódik a szám.
- Többen meglepődtek már ezen. Szeretem a Malibut is egyébként, elfér a kettő egymás mellett. Néha erre van szükségem. – Erősebbre. Mostanában többször az vonz, mint a kevesebb alkoholtartalmú löttyök. Persze ettől nem vagyok alkoholista, nem kell aggódni egy percet sem, sőt...
Kérését teljesítem, töltök meg egy Jack-et neki, miközben felvont szemöldökkel rápillantok.
- Úgy nézek én ki, mint aki képes levakarni rólad a támadó nőket? – emelem meg a karom, hogy kissé befeszítsem az izmaimat, ami azért hagyjuk még, létezik, de sokkal erősebbnek kellene lennie, mint jelen helyzetben. Látszik, hogy elhanyagolom az edzést és a táncot is. – Vagy inkább, ha ilyen eset adódik, hagyjalak sodródni az árral? – nevetem el magam. Nem hinném, hogy fordított esetben ellenére lenne, ha pár nő leteperné. Persze a jobbik fajtából, nem a másodkategóriára gondolok.
Én is lehajtom az italom, a felszólalására pedig rögtön felkapom a fejem, hogy mit szeretne mondani. Komoly hangvétellel indul, így rögtön fel is kelti az érdeklődésem, de még be sem fejezi, hirtelen olyan koromsötét lesz, hogy az orromig sem látok.
- Nem hiszem el, hogy Ray nem hív már egy villanyszerelőt. Legközelebb majd akkor csapja le a biztosítékot, mikor ezren vannak és akkor majd nézhetünk – morgolódok egy sort. Szóltam már én is és rajtam kívül szerintem legalább hárman a főnöknek, aki mindig azt mondja, hogy már intézkedett az ügyben. Látjuk.
Bólintok, mikor Scott világít a mobiljával és rögtön el is indulok utána és mielőtt szólhatnék neki, hogy akadályokra számítson, már csörömpölnek is az üvegek.
- Szerintem jobb lenne, ha én mennék előre, mert én állítottam fel ide az akadálypálya nagy részét. Legalábbis, ha könnyebb sérülésekkel szeretnénk megúszni a főkapcsolóig – nevetek halkan és ahogy kéri, nagyot lépek, de így is sikerül pár szilánkba belelépnem a hangból ítélve. Szerencse, hogy most már sportcipő van a lábamon, ezen talán nem hatol át az üveg.
Az közben roppantul érdekel, mit akart az előbb mondani, de koncentrálok, hogy ne ütközzünk neki semminek. Végül hagyom, hogy elől menjen, a mobil úgyis nála van, a kezét viszont nem engedem el. Fő a biztonság.
Mikor odaérünk a kapcsolóhoz, felpillantok, a létrát viszont nem látom egyelőre.
- A létrát viszont nem én tettem el – jegyzem meg remélve, hogy Scott tudja, merre leledzik, mert ha nem, akkor egyikünk se olyan magas, hogy elérje azt ott fent, úgy pedig igen nehéz lesz visszahozni az áramot, hogy végre hazaindulhassunk.

thx.
mind álarcot viselünk
Melody Sharp
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Just a working day  Capture-1610705683013

Just a working day  Be3c9ac4f5455c5d3df9aa88a97b66c1b6771685
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
broken wings
★ családi állapot ★ :
Just a working day  16ccc50f1dfc192451fc1d37dfc33f0e09d98d8a
I said I'm done with you
But I can't help it when I lay down,
still think of you
Keeps me awake at night and
Why do I let it get so far?
How do we end with broken hearts?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Just a working day  Fdcaea9e54861afdfdb243f2977755561e056c8f
★ idézet ★ :
Dance is the hidden
language of  
the soul
★ foglalkozás ★ :
bartender (Hotel Artemis és Emperor)
★ play by ★ :
Ester Exposito
★ hozzászólások száma ★ :
99
★ :
Just a working day  60daff408a3398e62c537cb4405fa1df57296428
TémanyitásRe: Just a working day
Just a working day  EmptyVas. Júl. 24 2022, 16:45


Mel&Scott

“...and I'm counting on your love, hey Melody. We both could use a reason just to smile, so let me be your harmony tonight! Every note you hit cuts into me.”


Megjegyzésére, miszerint nem egy bajkeverő alkat, egész egyszerűen csak belevigyorgok a poharamba. Kedvem támadt ezer meg egy féle módon, különböző csipkelődésekkel tovább húzni az agyát, mégis inkább jobbnak látom befogni a számat, és megtartani a többit magamnak, annál is inkább, hiszen pillanatok leforgása alatt komolyabb vizekre evezünk. Na, nem mintha ehhez a témához bármit is hozzá tudnék fűzni. Vagyis, tudnék, de mégis ki vagyok én, hogy nyíltan kritizáljam a pasiját, amikor én sem vagyok makulátlan. És jobb szeretném, ha erről az oldalamról Melnek soha nem kellene tudomást szereznie. Nem akarok szégyenkezni előtte. Nem akarom ez miatt elveszíteni. Köztudott, hogy az évek alatt igen csak fontos részévé vált az életemnek. Nem is tudom mihez tudnám hasonlítani a kapcsolatunkat. Mint Freddy Mercury és Mary?! Love of my life don't leave me... Ugyebár... Kár, hogy ez az egész, meglehetősen bonyolult, kifürkészhetetlen maszlag egyoldalú, de azért nem adom fel olyan könnyen. Imádom, ha szenvedhetek. Ezt nevezik mazochizmusnak, nem?
A szöszi elárult nekem egy, s más bizalmas infót, már ami a kapcsolatukat illeti. Féltékeny vagyok a pasasra. Annyira, hogy legszívesebben lenyúznám a képemről az összes bőrt és shokkoltatnám az agyam, hátha kitörlődnének belőle a kétes, sötét gondolatok. De nem tehetem. Nem tudom megtenni. Ez az érzés annyira eleven, hogy néha azt hiszem, már csak ez tart a józanész határain belül, ettől vagyok emberi. Szívás!
-Brian egy... - Egy címeres farok. Mondanám, de még pont időben elharapom a mondat végét. Ideje újra gondolni a dolgokat. Ettől a két Jacktől kemény lettem, mint a matek lecke. Jobb lenne visszább venni.
-Khm... Brian nehéz időket él, nagyon sebezhető, talán kicsit paranoiás is. Ha beszélsz a terapeutájával, gondoskodj róla, hogy ne tudódjon ki soha. Akkor örökre oda a bizalom, ezt garantálom. - Előbbi mosolyomnak nyoma sincs, sokkal inkább nevezhető arckifejezésem komornak, ahogyan elmélázva lötyögtetem a pohár aljában maradt néhány csepp whiskeyt. Lauren rendszeresen járt a nevelőotthon pszichológusához, de soha nem beszélt róla. Egyszer elmentem én is valami kamu sztorival, és ameddig a nő elcsattogott a konyhára, hogy hozzon nekem egy terápiás kakaót, én beleolvastam Lauren aktájában. Már ott nyoma volt annak, hogy komolyabb segítségre lenne szüksége, de a rohadt apácák csak hisztinek gondolták az egészet. A Codys szösszenetre amolyan nosztalgikus félmosoly fut végig szám egyik sarkától a másikig. Az a nap jó volt. Nem csak az öcsémnek, aki egésznap el volt alélva Meltől, de azt hiszem nekem is. Még soha nem láttam senkit, aki annyira természetesen, annyira könnyedén, közlényeken viselkedett az öcsémmel. Pedig az évek alatt megfordult már a házban nem egy szakember, gondozó, akik elvileg a fogyatékkal élő személyekre vannak kiképezve. Melody az összeset felülmúlta. De lehet csak túl elfogult vagyok...
Halkan, de annál elismerőbben felnevetek, látva, milyen könnyedén hörpinti fel a cseppet sem könnyű italát. Ez tényleg új volt számomra. Azt is mondhatnám, hogy egész lehengerlő... Nem kizárt, hogy pillanatok alatt az asztal alá inna. A lányok tudnak meglepetéseket okozni.
-Harry Potter már unalmas. Most a Stranger things a sláger. - Somolygok fel Melodyra a pohár pereme felől. Hogy Cindy minden bizonnyal hamarabb fog dobbantani tőlünk, mint azt gondoltuk, nem lep meg. Ilyen az én karmám. Ha őszinte akarok lenni, semmi nem fogott meg benne, hogy azt tudjam mondani, ha többet nem is, de egy egy éjszakás kalandot talán megérne. Csak a szokásos platina szőke haj, a tövénél legalább tizenöt centis lenövéssel, valami ócska, a sarki kínaiban vásárolt, Loctite-val ragasztott műköröm -vagy hogy megy ez a nőknél-, és még sorolhatnám a megannyi szépséghibát amik kellőképp taszítóvá teszik szegény lányt. Bár lehet velem van a baj és azzal, hogy Melodyn kívül mást nem vagyok egyszerűen hajlandó észre venni.
Őszinte leszek, gőzöm sincs hogyan kavarodtunk el Briantől az igen csak bonyolult nőügyeimhez, mindenesetre kettős érzéseim vannak a témával kapcsolatban.
-Ne! Azt inkább ne. Abból még soha nem sült ki semmi jó. Hogy én csak úgy sodródtam az árral. - Elmélázva meglötyögtetem a poharam alján elolvadt jég maradványokat. Akarva akaratlanul is Lauren jut az eszembe. Egy gyerekkori, komolytalan románc volt, mégis örökre nyomot hagyott bennem. Nem azért, mert olyan elsöprő volt. Mert felnőtt fejjel visszagondolva, nem ő volt az igazi. Inkább az abortusz, majd az öngyilkossága miatt kísért állandóan. Véltlen, vagy sem, jól jött ez a váratlan áramszünet. Még épp azelőtt, hogy végleg elvesztem volna a gondolataimban.
Bosszankodására jóízűen felnevetek valahol a vaksötétben.
-Szerintem izgalmas lenne. - Amennyire tőlem telik, próbálom oldani benne a feszkót. Nem is hülyeség! Ray egy-egy ilyen bulit még a javára is fordíthatna, ha ügyesen kidolgozná a részleteket, de mint ahogy a villanyóra ellenőriztetéséhez, úgy ehhez is túl lusta lenne. Szóval marad a kézen fogós, a sötétben botladozós kutatás a villanyóráig. Az üvegszilánkok ismerős csörgésére összerezzenek, a hideg kellemetlenül végig cikázik a hátamon. Automatikusan fékezek le, s húzom közelebb a kezénél fogva, amolyan védekező reakció ez.
-Minden oké? - Hangom a tervezettnél aggodalmasabb, ahogy szinte vakon a hang irányába vezetem tekintetem. Amint nyugtázza a dolgokat, már indulok is utána, eszem ágában sincs elengedni a kezét. Szerintem ennél komolyabb fizikai kontaktusba még soha nem kerültünk. És amilyen az én szerencsém, nem is fogunk...
-Létra? Milyen létra? Hova a tökömbe szerelték ezt a szart, a holdra?! - Türelmem fogytán van, akárcsak a telefonom aksija. A következő pillanatban ugyanis jön az ismerős, vészjósló hangjelzés, és a vaku a kijelzővel együtt elalszik.
-Na... hát ez baj. - Lángész ténymegállapítás. Most mi lesz? Itt alszunk reggelig?
-Van egy hülye, balesetveszélyes ötletem. - Sóhajtom jobb híján.
-Ha bakot tartok, szerintem pont felérnél az óráig. Ott már csak ki kell tapogatnod a kapcsolót. Egyszerű. Mármint, viszonylag... Ha minden igaz, három kapcsoló lesz ami lefelé áll, azokat kellene csak felpattintani. Benne vagy? - Néznék a szemébe, ha tudnám hol van pontosan. Mivel azonban a szemkontaktus kivitelezhetetlen, csak bátorítóan megszorítom a kezét, s amennyiben beleegyezik, féltérdre ereszkedem előtte. Egyik kezemmel vezetem, hogy nagyjából megtalálhassa a kiinduló pontot és csak utána kulcsolom össze ujjaimat a lábának.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Just a working day
Just a working day  EmptySzer. Aug. 03 2022, 21:00

Scott & Melody
You act like my guardian angel but it's not an easy role
Látom rajta, hogy az előbbi megjegyzésemre azért akadna Scottnak némi kifogásolnivalója, de anélkül is rájön, hogy jobb, ha befogja a száját, hogy bármit is mondanék neki. Nem mintha olyan fajta lennék, aki bármire egykönnyen felhúzza az orrát, de azért hálás tudok lenni, ha nem pattogtatjuk oda-vissza a labdát sokszor feleslegesen. Azért a reakciója belőlem is kicsal egy mosolyt. Mikor viszont Brian kerül szóba, kissé már komolyabb arckifejezéssel pillantok Scottra. Valahogy nem kap el a jókedv mostanában ettől a témától. Hiába próbálok pozitív lenni -legfőképpen kifelé, hogy senki, de leginkább Brian ne vegye észre, mennyire kezdek kiborulni az egész helyzettől -, néha már nagyon nehéz. Scott mondata kezdetén megemelkedik a szemöldököm, hogy mégis milyen befejezést szán, és egy kis habozás után hozzá is teszi, amire gondolt. Vagyis egy kicsit kozmetikázza, tudom jól, hogy eredetileg nem ezt akarta mondani. Noha soha nem mondta ki, hogy mit gondol valójában, többször utalt már rá ő is, hogy ez így, ahogy jelenleg van, nem állapot. Tudom én is, hogy nem a legjobb megoldás, de ha valaki, ő csak tudja, hogy senkiért és semmiért nem hagyjuk el azt, akit szeretünk nem? Főleg, ha szüksége van ránk.
- Természetesen ügyelek majd erre. Őket amúgy is köti a titoktartás nemde? Tényleg... Ha titkot kell tartaniuk, akkor nekem mit fog mondani? – gondolkodom hangosan. Ez is olyan dolog, ami ilyen kötelező, de nem hiszem el, hogy befogják a szájukat, mikor kérdezik őket. – Honnan vagy ilyen biztos benne, volt már ilyen tapasztalatod? – kérdezem. Gondolom Codyval lehetett, bár nem úgy tűnt nekem sosem, mint akiben megrengett volna a bizalma Scott irányába valaha is. Mondjuk az is igaz, hogy bennük szerintem hamarabb épül vissza, mint egy átlag emberben.
- Oh, hát akinek jó az ízlése... – mosolyodok el, mikor az új slágert közli velem.
Tényleg nem értem, Scott miért nem talál magának csajt. Talán nem is akar igazán. A férfiak egy részének sokszor sír a szája, hogy nincs nő, aki megfelelne nekik, aztán ha jön egy valaki, aki tényleg minden tekintetben rendben van, megijednek és rájönnek, hogy az felelősséggel jár és jobb nekik nélkülük. Persze egy szóval sem mondom, hogy Scott ebbe a kategóriába tartozna, csak hát nem igazán tudom elképzelni a miérteket nála.
- Hátha egyszer jól sül el – nevetek fel. Nem lehet mindig tervezni. – Tényleg lehet, hogy esetleg túlságosan rágörcsölsz a dolgokra. Szerintem simán csak hagynod kéne, hogy lebzseljenek körülötted a nők – vonok vállat, miközben az utolsó korty is végigégeti a torkomat. A következő pillanatban viszont már nincs időm a nőügyeken agyalni, ugyanis az orromig sem látok. Jobban mondva addig a telefon vakujának köszönhetően addig azért igen, de annál tovább nem igazán.  Kénytelenek vagyunk elbotorkálni a főkapcsolóig, persze ez nem megy teljesen könnyen. A nagy csörömpölésre közelebb kerülök Scotthoz, mint azt megszoktam, de én is automatikusan a hangja irányába fordulok. Látom, a tekintetében a pillanatnyi ijedtséget.
- Persze... Ezek csak üvegek – válaszolok a kérdésre, aztán el is indulok előre felé. – De az is lehet, hogy Stew, a bár szelleme szórakozik velünk – próbálok viccelni, ha már ilyen szar helyzetbe sodort minket a sors. Ennél rosszabb aligha lehetne, ám mikor én is meghallom a pittyegést, az égnek emelem a tekintetem.
- Jaj de szuper, mikor máskor? – sóhajtok fel. Az én telefonom elől maradt, így marad a tapogatózás. Mikor a balesetveszélyes ötletét említi, felnevetek kínomban.
- Táncos múlttal rendelkezem, rémlik? Voltak már ennél balesetveszélyesebb mozdulataim is – mosolygok, aztán kitapogatom a vállát, amiben meg tudok támaszkodni, és megemelem a lábam, hogy elrugaszkodva a földtől, a falnak támaszkodva nekiállhassak a keresgélésnek. Nem először kapcsolom fel ezt az istenverte főkapcsolót, most mégsem sikerül megtalálnom rögtön. Úgy érzem magam, mint a Vak Múzeumban, ahol teljesen magunkra vagyunk utalva, hogy megtudjuk, milyen is a látásunk nélkül létezni. Hát, nem szeretnék így...
- Kitartás, már megvan a doboz – nyögöm, miközben nyújtózkodva éppen meg is lelem a kapcsolókat, azok viszont nem lefelé, hanem felfelé állnak. – A kapcsolók is megvannak. De mind fel van kapcsolva – állok értetlenül a dolgok előtt. – És igen, nőből vagyok, de száz százalékig felfelé állnak – mondom, mielőtt még megkérdezné, hogy biztos vagyok-e a dologban. Lassan lejjebb ereszkedem, miután még kétszer megbizonyosodtam a tényről, a vállába kapaszkodom.
- És most? – kérdezem, hátha neki van még valami ötlete, elvégre ő van férfiból, hátha akad valami még a tarsolyában. Közben nem lépek el onnan, ahol leszálltam, agyalok én is, mi lenne a megfelelő megoldás erre a helyzetre, mire pedig észbe kapok, rájövök, hogy nagyon közel állok Scotthoz. Annyira, hogy egy pillanatra csak abból érzékelem, hogy a parfümjének az illata szokatlanul közelről kúszik az orromba. Nem szólalok meg, csak állok ott, azt hiszem ez most kicsit váratlanul ér, és valahogy úgy hát az érzékeimre, ahogy nem igazán kellene. Egyértelmű, hogy ezt csak az teszi, hogy Brian az utóbbi időben nem igazán kerül velem közelebbi kapcsolatba, de akkor is furcsa.


thx.
mind álarcot viselünk
Melody Sharp
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Just a working day  Capture-1610705683013

Just a working day  Be3c9ac4f5455c5d3df9aa88a97b66c1b6771685
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
broken wings
★ családi állapot ★ :
Just a working day  16ccc50f1dfc192451fc1d37dfc33f0e09d98d8a
I said I'm done with you
But I can't help it when I lay down,
still think of you
Keeps me awake at night and
Why do I let it get so far?
How do we end with broken hearts?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Just a working day  Fdcaea9e54861afdfdb243f2977755561e056c8f
★ idézet ★ :
Dance is the hidden
language of  
the soul
★ foglalkozás ★ :
bartender (Hotel Artemis és Emperor)
★ play by ★ :
Ester Exposito
★ hozzászólások száma ★ :
99
★ :
Just a working day  60daff408a3398e62c537cb4405fa1df57296428
TémanyitásRe: Just a working day
Just a working day  EmptyCsüt. Szept. 01 2022, 21:03


Mel&Scott

“...and I'm counting on your love, hey Melody. We both could use a reason just to smile, so let me be your harmony tonight! Every note you hit cuts into me.”


Kérdése hallatán bizonytalanul megköszörülöm a torkom egy tarkóvakarás keretei között, úgy bámulva a poharam alján lötyögő maradék italra, mintha muszáj lenne.
-Tudod, Codyról sokan azt gondolják, hogy ha autista, az egyenlő azzal, hogy teljesen hülye. Én is azt gondoltam. Legalábbis nem hittem el róla, hogy rosszul fogja érinteni, ha kifaggatom a pszichiáterét. Aztán valahogy megtudta, a dilinyós kis agyában összerakta a képet. Egy átlagember, akinek nincs autizmusa, valószínűleg számon kért volna érte, néhány napig nem szól hozzám, aztán lassan felenged. De ő nem átlagember. Röpültek az étkezőszékek, két hétig nem volt hajlandó fürdeni, és mindennap, amikor egy húzós éjszaka után haza mentem, direkt hangosan bömböltette a három órás Gyűrűk Ura soundtrackeket youtubeon. Azt hiszem ezzel büntetett amiért áskálódtam a dolgai között. Fura mi? Én se gondoltam volna, hogy egy középsúlyos autista ilyenre is képes. - A nem épp kellemes emlékek felidézése keserű mosolyt csal az arcomra, ami hamarosan zavarttá, szégyenlőssé válik.
-Kösz, ezt bóknak veszem. - Harsányan felnevetek, meglötykölve az utolsó kortyot a pohárban.
-Inkább csak túl sok a negatív tapasztalat. - Ja, valami olyasmi. A tinédzser éveim mondjuk úgy, nem szolgálnak jó példával a mostani fiatal nemzedék számára. Olyannyira nem, hogy néha azt kívánom, bár visszamehetnék valahogy az időben. Akkor biztos hogy mindent másképp csinálnék. De hát késő bánat, eb gondolat. Vagy mi... Akárcsak azon parádézni, a góré miért nem csináltatta még meg az áramot.
Gondolatban azért vállon veregetem magam, hogy még így is, szinte vakon sikerült elbotorkálnunk a biztosító szekrényig.
-Stew? Van egy kopogószellemünk akiről nem tudok? Ezt most a legrosszabb embernek mondtad, ugye tisztában vagy vele? A javítóban brahiból egyszer idéztünk a srácokkal szellemet, igaz addigra már mind készen voltunk kicsit a lopott sörtől, de tényleg történtek megmagyarázhatatlan dolgok utána. Sőt, még hetekkel később is. - Vagy csak a karma akart büntetni a korábban elkövetett ezernyi ballépésemért. Meg is érdemeltem. De annyira nem voltam szörnyű, hogy még mindig rajtam kelljen bosszút állnia, ezennel az árammal. Ha tapintás alapján Mel azt mondja, egyik kapcsoló sincs lenyomva, nem tehetek semmit. Nem vagyok varázsló, de még villanyszerelő sem. Szóval, ez így elég nagy szar.
-Na, most már kezdhetünk pánikolni. - Igazából nem is olyan gáz a szitu, mint amilyennek kinéz. Már ha eltekintünk a koromsötéttől, attól hogy a mobilom a lehető legrosszabbkor adta be a kulcsot. Vagy nem is annyira?
Bár teljes a sötétség, nem feltétlenül kell tisztán látnom ahhoz, hogy tudjam, Melody olyan közel van hozzám amilyen közel még soha nem volt. És valószínű nem is lesz többé. Ezek a pillanatok valahogy annyira maguktól értetődőek. Nem kell beszélnetek ahhoz, hogy érezzétek, tudjátok mit akar a másik. Hogy mind a ketten ugyanarra vágytok. És igazából habozás nélkül meg is tenném, ha nem lenne Brian, ha kockáztatni akarnám a barátságunkat. Úgy feszít ez az érzés, hogy mindjárt szétszakadok. De ha most elgyengülök, később sem fogom tudni megállni.
Homlokomat bátorkodom az övének dönteni, mialatt végigsimítom a karját.
-Ne rontsuk el. - Suttogom, mintha bárki is meghallhatná. Bár Stew esélyes, hogy most is hallgatózik... Én vagyok a legfatökűbb pasas a világon, esküszöm!
Lassan, koránt sem szívesen eltávolodom, most az egyszer áldom a főnököt, hogy így elbaszódott az áram, és nem kell a szemeibe néznem Melnek. Persze ettől még ugyanolyan kínos a helyzet.
Néhányszor megköszörülöm a torkom mielőtt megszólalnék.
-Nem tegnap volt az a gyertyás buli? Az a randiest, vagy hogy hirdettük? Lehet, hogy ma még abból a buliból láttam a bárban megmaradt gyertyákat? - Micsoda szerencsés véletlen! És ahogy egyre inkább visszatér az agyam az iménti eufóriából, úgy az emlékezetem is kezd kitisztulni. Igen, tuti voltak ott gyertyák! Már csak azt kéne kitalálni, merre van az arra.
Tájékozódás céljából gyorsan körbe nézek, és a vaksötétben egyszer csak kiszúr valami kis fény
foszlányt a szemem. Ez komoly? EXIT-es, fluoreszkáló matricák?! Erre futotta, de egy normális biztosíték szekrényre nem? Az agyam eldobom.
-Na gyere. - Ragadom meg egyik csuklóját, s habár még így is botladozok, de azért csak-csak elérem vele a pultot, ahol már viszonylag könnyen kitapogatom a gyújtót. Győzelem ittas vigyor húzódik arcomra, mikor meglátom a teamécseseket, gyertyákat. Többnyire piros, lila és pink színűek. Váó, tényleg fülledt lehetett a tegnap esti buli.
-Éééés majdnem lőn világosság! - Ülök vissza korábbi helyemre féloldalasan, majd feltűröm ingujjaimat, egyik kezemmel a pultra könyökölök, másikkal közelebb lököm felé a poharam.
-Töltenél még? Ha már be vagyunk ide zárva, az a minimum, hogy kiisszuk a főnököt a vagyonából. - Somolyogva rákacsintok, közben egy cigi is a számba kerül. Amennyiben ő is rágyújtani kíván, úgy a szájából kilógó cigi végéhez tartom az öngyújtó lángját. Hosszan fújom ki a füstöt, a bárszék támlájának dőlve, azzal a kezemmel játszadozva egy poháralátéttel, aminek mutató és középsőujja közé az égő bagót szorítom.
-Szerinted Stew most is itt van? - Oké, ennél az is jobb lett volna, ha kussba maradok. Bravúros kérdésemet követően inkább megszégyenülve lehúzom a whiskeyt.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Just a working day
Just a working day  EmptySzer. Szept. 28 2022, 17:37

Scott & Melody
You act like my guardian angel but it's not an easy role

Minden elismerésem Scottnak, amiért ennyire sokat foglalkozik az öccsével. Gondolná valaki, hogy egy bárban dolgozó, látszólag kemény fából faragott arc mögött ilyen érző lélek lakozik? Szerettem az ilyen embereket, nyomokban magamat is fellelem bennük. Azért egy férfitól mégis más az ilyen.
Teljes mértékig azért én sem vagyok képben az autizmus mikéntjével, és ez látszik abból is, hogy azt gondoltam, hamarabb képesek megbocsátani. Meglep, amit Scott mond és ez ki is ül az arcomra. A Gyűrűk Urás résznél azonban akaratlanul is apró mosolyba futnak az ajkaim.
- A lényeg, hogy mostanra már megbékélt. – Az emlékek felidézésének hatására látom rajta, hogy nem épp a kellemesek közé sorolja, ezért afféle vigasztalásképp megveregetem a vállát.
- Szóval óvatos vagy? Pedig néha tényleg jól tud elsülni, ha csak beleszarsz az egészbe és azt mondod, hogy semmi nem érdekel, majdcsak lesz valahogy! – nevetem el magam, hiszen tudom, mennyire könnyű ezt mondani, eképp cselekedni viszont már sokkal bonyolultabb. Úgyis eszedbe jut, hogy milyen következményekkel járhat egy-egy balul elsült lépés. – Egy pár pohár whisky biztos segít benne – adom a következő tippet, ami a csajozást illeti. Ha egy kicsit jobban bírja az alkoholt, akkor tényleg csak ellazítja és bátrabbá teszi.
A sötétség azért egy kicsit idegessé tesz, mert tudom, ezzel elleszünk egy ideig. Sietnék haza -mint minden rohadt este-, Brian már biztosan vár. Legalábbis ezt akarom gondolni, még akkor is, ha mostanában sokszor oda se fordul az éjszakai csókért, ami egyébként szokás volt nálunk. Idegesít ez a helyzet, bármennyire is próbálom tagadni, nincs rendben ez így, de egész biztos, hogy sikerül még pozitív irányba terelni a dolgokat.
- Régebben itt melózol és nem is ismered? – fűzöm tovább a szellemes sztorit, amit persze épp az előbb találtam ki. Amit viszont ő mond, az kicsit felállítja a szőrt a hátamon. Így poénkodj a haveroddal, aki pikkpakk felveszi a fonalat. Azt ugyan nem tudom, hogy most ő is viccel-e vagy komolyan beszél, de remélem az első. – Tuti, hogy csak a sör hatása volt – nyugtatom inkább magamat.
Reményeink hiába voltak a főkapcsolóval szemben, az határozottan működőképesnek tűnik tapintásra, ám mégsem az. A sötétséghez nem igazán tud hozzászokni a szemem, mivel tényleg nem látok az orromig sem, és ez azért zavar.
- Megnyugtatásból jeles vagy, Scott – mormogom az orrom alatt, mikor azt mondja, kezdhetünk pánikolni.
Mikor leszállok és közelebb kerülünk egymáshoz, mint kellene, érzem, ahogy végigfut rajtam egy kis áramütés szerű valami, aminek nincs itt helye, mégis megjelenik. Átszalad az agyamon a gondolat, hogy ő vajon most mit érez és mire gondol, de mire a végéhez érnék, már a homloka az enyémnek ér és látom már magam előtt a következő mozdulatot. Ám mikor megszólal, egyszerre lesz úrrá rajtam a megnyugvás és a hála Scott felé. Na, ezért is szeretem őt annyira, mint barátot, mert szinte minden más férfi kihasználta volna a helyzetet. A sötétségért ebben a pillanatban én is roppant hálás vagyok, de van egy olyan sejtésem, hogy ha majd újra lesz némi fényünk, akkor sem lesz könnyű egymás szemébe nézni.
- Oh tényleg, hát azért kértem én ki tegnapra szabadnapot! – emlékszem már, igaz, nem csak ez volt a dologban, de tényleg nem volt semmi kedvem az enyelgő ismerkedő gerlepárokat kiszolgálni. A végére még hányingerem lett volna. Na jó, biztos csak irigy vagyok.
Engedem, hogy Scott vezessen -szó szerint- a világosság felé és ki is fújom magam, ahogy végre az ismerős terephez érünk. A pultban már tényleg vakon kiismerem magam.
- Otthon, édes otthon – mondom mikor felvillan az öngyújtó fénye, és persze elő is veszek én is egy szál cigit, hogy kifújhassam magam. Közelebb hajolok Scott gyújtójához és elveszem a poharát közülünk.
- Az egy kicsit meredek küldetés lenne azért. Három napig nem kellene hazamennünk. – Hiszen a főnöknek a vagyona igen nagy. Kicsit úgy érzem, hogy ez a pohár whisky az iménti jelenet miatt kell neki, úgyhogy rendesen megbillentem azt az üveget, nem spórolva a nedűvel.
- Szerintem jól jártál volna, ha tegnap dolgozol – pillantok mosolyogva a rózsaszín gyertyákra, majd rá. – Vagy jöhettél volna résztvevőnek is – mondom a még jobb ötletet, de hamar rájövök, hogy kezdek kicsit túlzásba esni a csajozási tippjeimmel. - Jól van, befejeztem. – Töltök magamnak is egy pohár whiskyt, de most már kólával higítva. A kérdésére felvont szemöldökkel pillantok újra rá.
- Nem tudom, de remélem éltében villanyszerelő volt és hamar visszahozza az áramot – mondom, mielőtt belekortyolok az italomba, aztán eszembe jut, hogy jeleznem kéne Briannek, ha esetleg még nem aludna. Írok neki egy SMS-t, hogy nem tudom, mikor érek haza, amire hamar jön is a válasz: „OK”. Igazán bőbeszédű. Miután letettem a telefont a pultra, sóhajtok és nagyot szívok a kezemben füstölgő dohányrúdból.


thx.
mind álarcot viselünk
Melody Sharp
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Just a working day  Capture-1610705683013

Just a working day  Be3c9ac4f5455c5d3df9aa88a97b66c1b6771685
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
broken wings
★ családi állapot ★ :
Just a working day  16ccc50f1dfc192451fc1d37dfc33f0e09d98d8a
I said I'm done with you
But I can't help it when I lay down,
still think of you
Keeps me awake at night and
Why do I let it get so far?
How do we end with broken hearts?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Just a working day  Fdcaea9e54861afdfdb243f2977755561e056c8f
★ idézet ★ :
Dance is the hidden
language of  
the soul
★ foglalkozás ★ :
bartender (Hotel Artemis és Emperor)
★ play by ★ :
Ester Exposito
★ hozzászólások száma ★ :
99
★ :
Just a working day  60daff408a3398e62c537cb4405fa1df57296428
TémanyitásRe: Just a working day
Just a working day  EmptyHétf. Nov. 14 2022, 21:15


Mel&Scott

“...and I'm counting on your love, hey Melody. We both could use a reason just to smile, so let me be your harmony tonight! Every note you hit cuts into me.”


Minimum azonnal, érzéstelenítés nélkül kasztráltatnom kellene magamat amiért kihagytam életem egyik legnagyobb dobását. Megcsókolni Melt enyhe túlzással annak nevezhető. Mázli, hogy ilyen lelkiismeretes és tisztelettudó fazon vagyok. Nem úgy, mint a tizenöt éves Scotty, aki még a guruló krumplit is megszögelte...
Nos, de mielőtt még elveszíteném a fejem a maradék, kifogástalanul szuperáló önkontrollommal együtt, itt az ideje azon agyalni, mégis mi a kóchengeres istenke f.szához fogunk kezdeni itt akár órákon keresztül is a hót' sötétben. A zárás előtti utolsó egy órában ugyan a fejemben volt, hogy mielőtt lelépnék, felteszem tölteni a mobilom, remélve, legalább annyit kibír ameddig hazaérek, de túl pörgősre sikerült a zárás, nem beszélve az... egyéb kis bizniszemről, így totál megfeledkeztem róla. Úgyhogy most szívhatjuk a fogunkat, hacsak nincs akkora mázlink, hogy Mel telója még egy utolsó hívást kibírjon. Na nem mintha annyira ellenemre lenne a tény, hogy a mellékelt ábra szerint hosszabb időre össze leszek zárva vele kettesben. A tegnapról megmaradt gyertyák láttán azért fellélegzem. Bár éppen csak annyi fényt adnak, hogy a bárpultot, s környékét megvilágítsák, azért valamennyivel hangulatosabb, megnyugtatóbb így, mint a korom sötétségbe burkolózva. Elég időt töltök ott egyedül. És nem épp kellemes...
Belefeledkezve az újabb adag whiskeybe, egy fanyalgó félmosollyal reagálok kissé cinikus hangvételű felismerésére. Már ami a tegnap esti bulit illeti.
-Biztos jól döntöttél. Te már megtaláltad a Nagy betűs szerelmet, és ahelyett, hogy részeg nyálcseréket meóztál volna egész éjjel, inkább begubóztatok a kanapén összebújva egy jó filmmel...? - Ezt talán még én se hiszem el. Túl szép, túl idilli, túl filmbéli, hogy ilyen bárkivel is megtörténjen a valóságban. Hát még Melodyval. Tudok, de legalábbis sejtek egyet, s mást kettőjük kapcsolatát illetően, bár semmi közöm a magánéletének azon fejezetéhez. Ez csakis rá, és Brianre tartozik. Bár most igen szépen belepofáztam. Talán még meg is bántom vele.
Legurítom a poharam alján lötyögő italt, majd közelebb pöccintem azt felé, jelezve, repetára szomjazom.
-Bocs, ne haragudj! Semmi közöm hozzá. Még annyi sem! - Igaz, néha -mindig-, azt kívánom, bárcsak lenne! Bárcsak egyik reggel faképnél hagyná Briant, hogy aztán az én karjaim között leljen vígaszra. Mekkora egy önző rohadt tapló vagy Payne!
-Most hülyéskedsz? Három napig összezárva áram nélkül veled?! Áh, maga lenne a földi pokol! - Élcelődöm, ha netántán az előbbi témával feszültséget okoztam volna közöttünk. Akkor tényleg valóságos pokol lenne az egész. Ám ha van egy kis esély arra, hogy jól süljön el ez az egész bezártság, mindent el akarok követni!
Hízelgésére harsányan felnevetek. Az egész bár visszhangzik. Szokatlan ez a kihaltság.
-Hát persze! Csak azt ne mondd, hogy le se tudtam volna vakarni magamról a csajokat. Olyan szerencsétlen vagyok, hogy azt se vettem volna észre, ha csak egy odajött volna csapni a szelet. Azok az idők már elmúltak. - Meglepően nagy a kontraszt a jelenlegi, és a kamasz Scott Payne között.
-Szerinted áramszünet esetén mennyi idő alatt hűl ki az épület? Ha a főni egy normális biztosítékszekrényre sajnálta a pénzt, szerintem olyannal, hogy hőszigetelés, már nem is vesződött inkább. Nincsenek itt valami plédek, vagy nem tudom?! - Nyilván egy olyan helyen, mint ez is, egy egész garnitúra paplan, pléd áll a rendelkezésre egy esetlegesen bekövetkező tornádó vagy apokalipszis esetén... Bár, ha jobban belegondolok, nem ártana felkészültebbnek lenni. Elég szemügyre venni a mi példánkat.
-Ha fázol, itt a zakóm. - Ajánlom fel lovagiasan, majd egy újabb szálra gyújtok, az első slukkot egy korttyal kísérve.
-Bár úgy látom, a whiskey téged is melegen tart. - Nevetésem kínos, feszült csenddé alakul amikor telefonjához nyúl. Fél szemmel látom felvillanni a képernyőn Brian nevét, így mielőtt újfent olyat mondanék, ami nem lenne túl ildomos, inkább csak kortyolok még egyet, majd kilazítom a nyakkendőm.
-Gondolkodtál már azon, mi lett volna, ha másképp alakul az életed? Szerinted akkor is itt robotolnál minden éjjel és Brian mellett lennél? -

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Just a working day
Just a working day  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Just a working day
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Working for pleasure

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: