New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Evangeline Ward
tollából
Ma 9:46 pm-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 9:44 pm-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 9:23 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 9:22 pm-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 9:22 pm-kor
Marcos Diego Garrido
tollából
Ma 9:01 pm-kor
Gleeson Byrne
tollából
Ma 8:44 pm-kor
Rafaela Garza
tollából
Ma 8:15 pm-kor
Cassiopia Boschello
tollából
Ma 8:07 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Miranda Keller
TémanyitásMiranda Keller
Miranda Keller EmptySzer. Szept. 08, 2021 4:02 pm
Miranda Keller

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Miranda Keller
Becenevek:
Mira
Születési hely, idő:
New York, 1975-10-05
Kor:
45
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
házas
Csoport:
egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Johns Hopkins University(Magánegyetem) Baltimore, Mount Sinai Hospital szakvizsga(2005)
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Traumatológus Főorvos
Ha dolgozik//Munkahely:
Mount Sinai Hospital
Hobbi:
komolyzenei hangversenyekre járni (a templomi orgona kifejezetten a gyengéje)
Play by:
Reese Witherspoon

Jellem
Tősgyökeres amerikai patrióta családból származom. Ezelőtt negyvenöt évvel láttam meg a napvilágot New York-ban pufók arcú, lenszőke hajú, és világítóan kék szemű gyermekként, szüleim nem várt gyermekeként. Nem várt...de nem azért mert annyira fiatalok lettek volna, hanem éppen ellenkezőleg. Az édesapám – isten nyugosztalja – már közel járt az ötvenhez, az anyukám is bőven elmúlt harmincöt. Már letettek róla, hogy valaha gyermekük szülessen, amikor egy októberi délelőttön megérkeztem én. Mint egyetlen és kései gyermek, természetesen mindenből igyekeztek számomra a legtöbbet megadni, de mégis odafigyelni arra, hogy ne essenek túlzásokba. Édesapám a new york-i egyetem díszdoktora volt, arany diplomával is rendelkezett, mint az egyetem egykori tanulója majd később megbecsült oktatója, aki amerikai történelmet tanított. Az édesanyám, aki lassan betölti a nyolcvanadik életévét, és olyan kicsattanó életerőnek örvend, a new york-i filharmonikusok hegedű virtuóza, a mai napig szívszorítóan csodálatosan játszik zongorán, hárfán és hegedűn egyaránt. A zene a vérében van, azt mondtam mindig, hogy muzsikából van a lelke.
Nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek voltam, aki könnyen teremtett barátságokat kedves és nagyon előzékeny, udvarias stílusával. Apukám fontosnak tartotta, hogy igazi, hamisítatlan amerikai lady-t neveljen belőlem, aki megállja a helyét egy nívósabb eseményen éppen úgy mint egy átlagos baseball meccsen a stadionban, amit nem mellesleg élete végéig imádott, és soha ki nem hagyott volna egyetlen mérkőzést sem.
A diplomámat a baltimore-i Johns Hopkins University magánegyetemen szereztem, és a rezidensi éveimet  a new york-i  Mount Sinai Medical Center-ben töltöttem, itt is szereztem meg a szakvizsgámat 2005-ben mint traumatológus. A sikeres szakvizsga után állást ajánlottak és el is fogadtam. Bár talán nem szabadna kihagyni a felsorolásból azt a tényt, hogy még  a gyakornoki éveim alatt ismerkedtem meg a későbbi férjemmel, akivel 1998-ban  összeházasodtunk. Mark Keller, az általam ismert egyik legemberségesebb és legkitartóbb orvosok egyike, a Mount Sinai megbecsült onkológusa, és az egyetem remek vendégelőadója, akárcsak jómagam. Igaz, az oktatást, már három éve befejeztem, de még mindig vannak egykori diákjaim, azóta orvosokká lett kis csibéim akik visszajárnak hozzám, akár egy jó kávéra, akár csak arra, hogy pár kedves és biztató  szót halljanak tőlem. A pozitív hozzáállás híve vagyok, de erről majd később ejtek szót. 1999-ben megszületett a lányunk Marianne, aki jelenleg kiváló iskolai eredményekkel kápráztat el bennünket, valamint tagja az iskolai futócsapatnak. Oceonográfusnak, tengerbiológusnak készül. Mérhetetlenül büszke vagyok rájuk, a családomra, a két legfontosabb emberre az életemben.
A házasságom mindig is tökéletesnek volt mondható, noha azt csak mi tudtuk, hogy mennyit kellett ezért megszenvedni, mert az együtt töltött éveket sosem adják ingyen, sosem ajándékba kapjuk, ahogyan a tudást sem. Mindenért meg kell szenvedni. Marianne gyönyörű és csodálatos gyermek, anya nem kívánhatnak tökéletesebbet nála. Tudom, hogy mindenki szépnek és hibátlannak látja a saját gyermekét, de ő valóban az. Megvannak a maga ifjúkori lázongásai, de igyekszem elfogadni, és anyaként mindig figyelni rá. Fogni a kezét, de tudni, hogy mikor kell elengedni, ha kell.
Azt vallom, hogy jó orvos az lesz aki nem felejti el honnan jött, hol jár jelenleg és merre tart. A jó orvosnak vannak céljai, de soha nem felejt el embernek maradni. A jó orvos nem felejti el az esküjének szövegét:
„ ....mindig minden körülmények között, a legvégsőkig(...) az ember élet védelmében(...) embernek maradni minden körülményben”

Múlt
Hármas hitvallásom

Család

Alappillér, kohéziós erő, maga az élet, valami amiért érdemes nap mint nap elkezdened a munkát, a család, amiért érdemes küzdeni. Nem csupán a sajátodért, hanem mindenki más családjáért. Hiszen tartozni minden ember tartozik valahová. Számomra ők jelentik a világmindenséget. A férjem akivel immáron több mint negyedszázada élek együtt. A kezdeti nagy lángolásunk mostanra az egymás iránt tanusított megbecsüléssé, szeretetté és tiszteletté szelidült. Nincs férfi a világon, akit jobbnak vagy különbnek látnék nála. Soha nem is volt. Ha lehet ilyet mondani, a szívem mélyén nem szűntem meg őt azzal a határtalan szerelemmel szeretni mint egykor, ha ránézek még mindig elgyengülnek az arcvonásaim. Ismerem őt, ismerem az utolsó lélegzetvételét is, szinte tudom hogyan és hányszor rezdül a szempillája, hogy mikor és mennyi ezüst tincset rajzolt már a hajába az idő. Tudom, hogy a tojást rántottaként nem szereti, hogy a narancslevet csak hidegen, hogy utálja a baseballt, ellenben kedveli a kosárlabdát, és nagyon szereti Victor Hugo könyveit. Marianne...aki a mi életünk folytatása, a lányunk, a büszkeségünk, akit ha átölelek, még mindig az orromban érzem a finom tejes babaillatát. Az akihez éjjel óránként keltem fel, mert hasfájós volt, aki hamarabb tanult meg beszélni mint járni, aki kamaszkorától bolondult a vízért ( amitől én mindig féltem) akire soha nem akartuk a saját életpályánkat ráerőltetni....aki remélem boldog felnőtté válik majd. A közel nyolcvan éves mama, aki mai napig aktívan zenélget, sőt van egy operája, amin nagyjából harminc éve dolgozik, talán egyszer még be is fejezi. Számomra ők a családom, minden ami az életben számít, akikre építek, akik nélkül el sem tudnám képzelni az életemet.
Ez így jó és így tökéletes egyszerre.

Munka

Amit minden kiscsibémnek tanítani szoktam: „Ne tökéletes orvos akarj lenni, hanem jó orvos. Hiszen a beteg nem azt fogja mondani, hogy tökéletes vagy, hanem, hogy jó...jó abban amit csinálsz. Azért lesz neked hálás, ha kedves vagy hozzá, ha emberséges, és nem azért, mert adott helyzetben a legjobb döntést hoztad. Ki dönti el ugyan, hogy mi a legjobb? Mint minden döntés, ez is szubjektív. Ott ahol lelkekkel foglalkozunk nap mint nap, nem lehetünk objektívek, mert akkor elveszítjük az emberségünket. Légy olyan orvos, amilyen embernek is szeretnél lenni.”
Mindig is ezen hitvallásom szerint végeztem a feladataimat, ezen gondolatok mentén igyekeztem tudásom és emberségem legjavát adni, mindig is az volt a célom, hogy ne csupán úgy távozzanak a betegek az osztályomról, vagy a kórházból, hogy a testük gyógyult, hanem úgy, hogy a lelkük is. Hogy amikor kilépnek a kapun, és visszapillantanak, ne átok legyen számukra a nevem. Nem vagyok naív, tisztában vagyok az árnyoldalakkal, tisztában vagyok azzal, hogy bizonyos helyzetekben hiába próbálunk meg mindent, egyszerűen a tudásunk, a jelenlegi ismereteink végesek. A halál ott ólálkodik a közelünkben, nap mint nap, és vannak helyzetek, amikor le is csap.  Ezt nem lehet megszokni, évek hosszú során sem lehet megszokni, a baleseti sebészet pedig különösen olyan terület, ahol sokkal gyakrabban előfordul. Olyan, hogy edzett lélek nincs. Olyan, hogy ki tudod mondani szenvtelenül, hogy valaki elment....nincs. Aki minderre képes abban egy szemernyi jó érzés sincs. A gép sípoló hangja közepette még évek múltán sem lehet egyetlen hang megbicsaklás nélkül kimondani, hogy nincs tovább.
Ne tökéletes akarj lenni....csak jó.

Jövő

A jövő generációja, a feltörekvő orvosnemzedék. Sokan, a jelenlegi szakorvos kollégák közül szeretik elfelejteni, hogy egykor ők is bejárták ezt az utat. Egykor ők is összekeverték a tűket gyakornoki éveik elején, egykor ők is ültek órákig a beteg mellett, az ágyra borulva, sokszor éjszakába nyúlóan, amíg a vérátömlesztés zajlott, hogy a rázkódó reakciók láttán azonnal beadják a kalciumot a betegnek. Mennyire hittünk abban, hogy akkor és ott az a legfontosabb feladat a számunkra, mert egy tévedés, vagy éppen nem időben történő cselekvés hatására meghalhat a beteg. A rezidensi éveiket is elfelejtik sokan, amikor az osztályok között rohangáltunk, néha azt sem tudva, hogy hány helyen legyünk egyszerre, hogy mindenkinek meg tudjunk felelni, hogy mindenki számára jól végezzük el a ránk bízott feladatot. Figyelni, hogy olyan eseteknél legyünk jelen, amelyet még nem láttunk korábban és nem is biztos, hogy újra lesz rá alkalom. Amikor hajnalban csak azért visszarohanunk a kórházba, alig három órás alvás után, hogy egy ritka műtétnél ott legyünk újabb hosszú órákat töltve talpon. Az elhivatottság olyan mint egy törékeny kis virág: dédelgetésre, gondoskodásra szorul, hogy később szirmot bontson és teljes pompájában mutatkozzon meg. Talán pontosan ezért, és ezen alapelvet követve azt hiszem alapvető dolgok mindenképpen bevezetésre kerülnek az osztályon. Az új kollégák ugyanolyan orvosok mint mi, csak még az útjuk elején járnak. Segíteni kell őket ebben és nem hátráltatni. Én hiszek a pozitív nevelés hatásában. Ahogyan úgy vélem az életben, a lányom esetében is működött, működni fog a kollégákkal szemben is. És amennyiben az időm engedi és találok egy igazán kiragyogó tehetséget, aki mellett nem lehet elsétálni, akkor vele szemben különös figyelmet fogok tanúsítani.
Mert aki jó...aki igazán jó....az idővel úgyis tökéletes lesz.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Miranda Keller
Miranda Keller EmptyCsüt. Szept. 09, 2021 8:56 am
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Miranda!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Orvosként lehetett már szerencséd megtapasztalni olyan szerencsétlen helyzeteket és tragédiákat, amelyekkel nem minden ember találkozik élete során. Emberéletek elvesztése mellett is erősnek maradni és hinni abban, hogy van jövőnk, hogy van értelme az életnek azon túl is, hogy nem sikerült betartani az esküt, amit tettünk... Azt hiszem ehhez kell igazán sok lelki erő és biztos alapok. Hogy ne törj meg. A történetedből pedig tényleg megismerhettük azokat a biztos alapokat; a szüleidet, a férjedet, akik olyan fontosak számodra - és így is van jól, hiszen kire támaszkodhatna az ember, ha nem a családjára?
Az, hogy mosoly van az arcodon, pozitívan szemléled az életet és látszólag tökéletesnek tűnik az életed persze nem jelenti azt, hogy ez így is van. Anyának lenni egy olyan felelősségteljes és megterhelő munka mellett, mint az orvoslás korántsem olyan egyszerű, mint a kívülállók gondolják. Biztosan voltak olyan napjaid, amikor legszívesebben az ágyból sem másztál volna ki, amikor nehéz volt levegőt venni egy hosszú műszak után, vagy egy olyan veszteség után, ami téged is mélyen érintett. A megoldás azt hiszem abban rejlik, hogy hogyan gondolkoztál a hullámvölgyek után. Hittél a jövőben, érezted a családod szeretetét és tudtad, hogy ez a munka a hivatásod, amit okkal választottál. Remélem a jövőben is megmarad ez a hozzáállásod az élet minden területén! Miranda Keller 2624752903
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Miranda Keller Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Miranda Keller Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Miranda Keller 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Miranda Keller 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
950
★ :
Miranda Keller 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Miranda Keller
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ezio Keller
» Miranda N. Blackstone
» Not the Miranda case
» Miranda Ward
» Miranda Welhaven

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: