New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 58 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 41 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 6:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 3:00 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 2:41 pm-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 2:39 pm-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 1:50 pm-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 1:49 pm-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 1:49 pm-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 1:48 pm-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 1:45 pm-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 12:49 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity
TémanyitásA coffee for your thoughts - Morgan & Felicity
A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity EmptySzomb. Feb. 06, 2021 6:59 pm

Apenny coffee for your thoughts and a penny coffee for mine, my only wish is that we're both fine...
Morgan and Felicity
„Meghívhatlak egy kávéra?”
Hangzott el e kérdés, két nappal ezelőtt, melyre cseppet sem számítottam. Egyszerű kérdés, egyszerű válasszal. Vagy legalábbis annak tűnik a legtöbb helyzetben. De akkor, abban a pillanatban hirtelen mindent, csak nem azt a jelzőt használtam volna rá. A váratlan jobbat illett a helyzethez, tekintve, hogy a kérdést a legelső exem, az első igazi szerelmem, tette fel nekem. Ez meglepetést okozott számomra, miután aznap reggel elindultam a munkahelyemre és néhány órával később megtudtam, hogy a rádiós műsorom mai vendége történetesen pont ő.
Nem én terveztem így a dolgokat. A rádióműsorban én csak az egyik műsorvezető vagyok, akinek az a feladata, hogy a mikrofonba beszéljen a hallgatókhoz, illetve az asztal másik oldalán ülőkkel, hogyha van meghívott vendégünk. Nagyrészt kötött, hogy én mit mondok, előttem mindig papírok vannak, forgatókönyv. Vendégek jelenlétekor egy kérdéssor is, mely tartalmaz minden kérdést, amelyet feltehetek és fel is kell tennem nekik. A leírtaktól nem igazán, avagy csak kis mértékben térhetek el, a rögtönzéseimet nem annyira díjazzák, esetleg csak a beérkező kommentek és telefonhívások esetén.
Sajnos nem én írom a monológokat, se a kérdéseket, erre van egy kisebb íróbrigádunk, akik a műsort amúgy is a figyelik élőben, a rádiófülke túloldaláról, az irányító szobából, a hangtechnikusunk mellett.
Általában panaszkodok, amiért nem mondhatom mindig azt, amit ténylegesen szeretnék. Akkor viszont némiképpen pont örültem ennek, mert a műsor elején még döbbenet alatt voltam és sikerült is valamit bénáznom, talán a mikrofonommal kapcsolatban. Azt a pár percet gyorsan kitörölte az agyam az emlékezemből. Utána a műsoridő hátralevő részében már tényleg igyekeztem profin kezelni a helyzetet, beleértve a félretett megsértettségemet azzal kapcsolatban, hogy a műsorszerkesztőnk és a főírónk rendszerint elfelejtik megkérdezni, én kiket szeretnék interjúztatni és a hátam mögött megszervezik a dolgokat.
Igazából békében váltak az el útjaim vele, még évekkel korábban, így nem volt különösebb okom háborogni, de volt magamnak egy íratlan szabályozom, mely szerint se futó kalandot, se volt partnert, se semmilyen exet nem akartam a rádióstúdióban látni és másfél órán keresztül elbeszélgetni velük a munkásságukról.
A sorsnak fanyar humora volt; Morgan Moody, Hollywoodba nemrég berobbanó filmrendező, aki ráadásul az exem, ott ült velem szemben és a legújabb filmjéről beszélgettünk. Egészen addig, míg a műsor végéhez nem értünk, a beszélgetésünket zene váltotta fel a rádióban, a stúdió többi dolgozójával elköszöntem tőle és ekkor tette fel az említett kérdést.
Udvariatlanság lett volna visszautasítani, még ha egy részem vakmerően nemet is mondott volna rá. Nem hiába szakítottam vele és nem tartottuk utána a kapcsolatot egymással, még ha barátokként is váltunk el. Mégis igennel feleltem, talán mert feltételeztem, hogy esetleg csak tovább ragaszkodna hozzá, ha nemet mondok. De az is lehet, hogy ennyi év után is érdekelt még annyira, hogy tudni akartam mi van vele mostanában, úgy valójában, melyet nem a médiával oszt meg.
Ez volt az ok, amiért most, két nappal később egy manhattani kávézó felé igyekeztem. A helyszín kiválasztásához ragaszkodtam: meglehetősen jó értékéléseket találni róla a neten és igazi, kézműves kávékat árultak itt. Plusz jártam már itt korábban. Egy sétálóutcában állt az épület, turisták ugyan megfordultak itt, de még így sem nevezném igazán forgalmas helynek, ahol ezért akár sokan felismerhetnék majd őt.
Lassan sétálok, van még időm a találkozóig, szerencsére nem egy kora reggeli időpontban állapodtunk meg. A kávézó közelében, egy épület fala előtt három utcai énekes, egyikük egy gitárt penget. Elmosolyodok, mikor a következő pillanatban felismerem mit adnak elő éppen, egy Abba dalt. Mikor odaérek, pár dollárt beledobok a kihajtott, pénzgyűjtőnek használt gitártokba és tovább megyek.
A kávézó előtt megállok, egy pillanatig hezitálok, elgondolkozva a dolgon, de aztán csak megrázom a fejemet és bemegyek. Bent első dolgom megnézni itt van-e már. Nem látom, így kiválasztok egy szimpatikusnak tűnő asztalt, leveszem a kabátomat és helyet foglalok. Előzőleg a szék háttámlájára akasztott oldaltáskámból előveszem a mobilomat és megnézzem rajta az időt. Még nincs késésben, de ha kell, tudok várni rá, végtére is ma szabadnapom van.
A kezemben tartva a mobilomat azt is megnézem, milyen értesítéseim érkeztek. Eszembe jut, amire már korábban is gondoltam: akár rá is kereshetnék a nevére az interneten és elolvashatnám milyen cikkeket dob ki róla a kereső vagy mit találni róla a közösségi média platformokon, amely újdonság lehet számomra. De az elmúlt órákban sem tettem meg ezt, ahogyan nagyon az elmúlt évek alatt se követtem annyira interneten. Nem vagyok az a mániákus (ex) típus. Még ha általában kíváncsi lélek is vagyok, néha én is szeretem, ha van egy kis rejtéllyel dolgom. Mielőtt utat engedve a kíváncsiságomnak kiderítem azt.
Míg várok az asztal közepéről elveszem a kínálatot tartalmazó lapot és megpróbálom előre kiválasztani melyik kávét szeretném majd rendelni. Néha felpillantok a bejárat felé, nehogy újra meglepjen a jelenlétével. Nem telik bele sok időbe és a következő személy, aki belép a kávézóba, ő.
Leteszem a lapot kezemből és felállok, a mozdulat közben gyorsan megigazítva a szoknyám végét és az annak derekába tűrt blúzomat.
– Szia Morgan! – mosolygok rá, mikor ideér hozzám, egy lépést közelebb lépve feléje, hogy most illendően köszöntsük egymást. Mindeközben megpróbálom leküzdeni, leplezni az izgatottságomat. – Nehéz volt idetalálnod?
Kérdezem meg, a köszönés után újra helyet foglalva. Most bármilyen kérdést feltehetek neki és ebbe furcsa belegondolni. Tegnap este egy csomó kérdés az eszembe volt, de most…
– Egy kávé a gondolataidért – ragadom magamhoz a szót, az üzlet menü lapját feléje csúsztatva. – Még nem kértem semmit a pultnál, de már eldöntöttem, hogy egy melaget innék – mutatok rá a lapon a választott kávémra. – Ha te is választottál valamit… – tekintetem a lapról az arcára vándorol és kíváncsian a szemeibe nézek. – Elárulhatod, hogy miért is vagyunk itt.
Miért most beszélgessük, annyi némán töltött év után? Bár valóban kíváncsi vagyok arra, mi van vele mostanság, ha már hirtelen újra felbukkant az életemben, először is szeretnék valami magyarázatot hallani tőle, mielőtt beavatnám őt az én elmúlt éveimbe. Olyan dolgokba is, amelyeket nem feltétlen talál meg rólam akár egy közösségi felületen is.
Szószám: 954 Megjegyzés: Remélem jó kezdőnek A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity 4146035580  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity
A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity EmptyVas. Feb. 07, 2021 7:53 pm

To: Fee



Mindig örömmel tölt el, ha a múltamból feltűnik egy-egy ismerős arc. Azonban ilyesfajta „kicsi a világ” jelenésem utoljára pár évvel ezelőtt volt, egy görög nyaralásomon, amikor is egy régi kollégával hozott össze az élet. Vele kollégák voltunk és a szabadidőnk hozott össze, most Felicityvel ennek épp az ellenkezője igaz. Hihetetlen, milyen gyorsan telik az idő. Még emlékszem, mikor az első közös estét töltöttük együtt… elmondhatatlanul izgultam, hisz előtte még senkivel sem voltam ilyen közelségben. És most csak arról beszélek, mikor először együtt aludtunk… Bár mit mondjak, mikor először elérkeztünk ahhoz a bizonyos ponthoz, akkor sem voltam sokkal nyugodtabb. Ő volt az életemben az első nő, és kár lenne tagadnom, hogy milyen sokat köszönhetek neki. Három évvel volt idősebb nálam, és míg ő már rég egyetemre járt, én még a középiskolát sem végeztem el. Nem is értem, hogy mit láthatott meg bennem olyan fiatalon. A korabeli lányok inkább az idősebb vagy a saját korosztályában lévőkre utazik, nem az olyan tinikre, mint én. Akárhogy is… Ő mellette váltam igazán férfivá és ugyan akkor még rettentően bántotta az egómat, hogy szakított velem, ma már örülök, hogy így történtek a dolgok. Nem voltunk mi egymásnak valóak, és ha együtt maradunk, akkor valószínűleg sosem jutok el oda, ahol most tartok. Kellett nekem az egyedüllét, a magány, hogy ezáltal megtaláljam önmagam, és úgy érzem, ez sikerült – nem is akárhogyan. Hangozzék akárhogy, a vele való szakításom volt egyszerre a legrosszabb, és a legjobb dolog, ami az életemben történhetett.
Ezért is ért akkora meglepetésként, mikor megláttam őt a stúdióban. Általában nem szoktam visszautasítani az ilyesfajta megkereséseket, bár igaz, egy rádiós interjú miatt azért nem szeretem átutazni egész Amerikát. A véletlenek újabb egybeesésének köszönhetően viszont nem is kellett. Mi több, épp akkor kerestek fel, mikor a New York felé vezető utam repterén vártam a beszállás kezdetét. Ha már hazahozott az élet, hát minden örömmel vettem a személyes meghívást is.
Általában utána szoktam nézni az interjúra készülésem során a műsorvezetőknek, és bele szoktam hallgatni a rádióműsorba, hogy mégis mire számíthassak, most azonban mindez elmaradt. Visszamondtam volna, ha tudom, Felicity is része ennek a csapatnak? Abszolút nem. Mi több, még ajándékot is hoztam volna az egész stábnak, amiért így összehoztak minket akaratunkon kívül. Vagy hát nem tudom, hogy Fee-nek mennyi beleszólása volt ebbe.
Egész jól sikerült elbeszélgetnünk az új filmemről. Megkaptam a szokásos kérdéseket elsősorban magamról, a karrieremről, és csak másodsorban a filmről magáról. Nem szoktam kellemetlenül érezni magam a személyes kérdésektől, hisz ha valamit túlságosan kényelmetlennek éreznék, akkor egész egyszerűen csak azt a választ adom, hogy: ez magánügy – és ennek ragozásai. A pletykákra pedig próbálok mindig egyértelmű, határozott választ adni, már amennyiben a magánéletemről van szó – a munkámmal kapcsolatban a szabadszájúság azért elég nagy hátrányt jelentene, lássuk be.
Természetes volt, hogy meghívom egy kávéra, bár bevallom, nem a legjobb helyen tettem ezt. Na jó, azért azt sem tudom mondani, hogy nem volt benne egy kis szándékosság… sejtettem, hogy így biztos nem fog nemet mondani, abba azonban csak túl későn gondoltam bele, hogy ezzel lehet újabb pletykákat fogok elindítani. Pedig Isten rá a tanúm, hogy nem akarok semmit Felicitytől, egész egyszerűen csak beülni valahova, meginni egy kávét és meghallgatni, mi jó történt vele az elmúlt… mennyi is? 8 évben? 9?
Szokásomhoz hűen egy svájci óra pontosságával érkezem meg, és az ajtóban állva keresem a tekintetemmel Fee-t. Halványan elmosolyodom, mikor meglátom az egyik asztalnál, és máris közelebb sétálok hozzá. - Szia, Fee - ha pedig nem látom rajta a távolságtartás jeleit, egy rövid, baráti öleléssel köszöntöm. Nem váltunk el méregben, én legalábbis sosem tartottam haragot az irányába. - Abszolút nem. Tudod jól, hogy törzsgyökeres manhattani vagyok - szórakozok kicsit, még annak ellenére is, hogy amúgy az elmúlt 6 évben alig töltöttem el itt időt, és a világot jártam.
Helyet foglalok vele szemben, miután a kötelező köröket letudtuk. - Melange? Rég ittam már, jó lesz az nekem is - ha magam vagyok, általában maradok a jól bevált fekete kávénál, de beszélgetés közben szeretem, ha kicsit hosszabb ital van előttem.
- Te is jól nézel ki, Fee - szólalok meg végül, miután egyből a közepébe akar vágni. - Kikérem a kávénkat, jövök mindjárt - majd azzal a lendülettel felállok és felvetetem a rendelésemet a pultos lánnyal, majd míg elkészítik, visszaülök a helyemre.
- Hogy érted, hogy miért vagyunk itt? - nézek rá értetlenül, válaszolva a kérdőjel nélkül feltett kérdésére. - Majdnem egy évtizede találkoztunk utoljára, Fee. Egyszerűen csak örültem, hogy láthatlak, és gondoltam leülhetnénk egy kicsit beszélgetni. Mesélni arról, hogy mi történt velünk az elmúlt években, meg ilyenek. Mint két jó barát - akik történetesen exei egymásnak, ráadásul az első kapcsolatukból származó. - Nem volt ezzel semmi hátsó szándékom, nehogy azt hidd. Csak, ahogy mondtam, jó látni téged. Nem hittem volna, hogy pont ilyen formában fogunk újra találkozni, ha valaha is újra találkozunk - és elnézve az én múltamat, valószínűleg ő sem.
- Ennyi az egész. De ha ezzel valami gondot okozok neked, vagy kényelmetlenül érzed magad… úgy az egész helyzet miatt, csak mondd. Nem akarom erőltetni, ha nem szeretnéd - zárom le végül a gondolatmenetemet, és hagyom rá a továbbiakról történő döntés lehetőségét.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity
A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity EmptyPént. Feb. 12, 2021 2:32 pm

Apenny coffee for your thoughts and a penny coffee for mine, my only wish is that we're both fine...
Morgan and Felicity
Meghallom, hogy a becenevemen szólít és ez közös emlékeket idéz fel bennem, valamint egy cseppet kizökkent abból a magabiztosságból, melyről eddig úgy véltem, hogy kellő mennyiségben rendelkezek. Talán egy tétova pillanat eltelik mire az agyam kapcsol és viszonzom az ölelését, de megteszem.
– Á, igen, tényleg… Egyszer manhattani, mindig manhattani, igaz? – teszek fel egy újabb kérdést, mosolyogva kísérletet téve arra, hogy a vidámabb énemet mutassam a kínos, összeszedetlen helyett. Hülye kérdés volt, persze, hogy ismeri a város ezen részét, még ha én el is felejtettem, hogy legalább annyira része a városnak, mint én. – Lefogadom, hogy LA bűbája azért elég jól hathatott rád, legalább az első alkalomkor, minden hamis ragyogásával és káprázatával, amelyek főként Hollywoodnak köszönhetőek, persze ez a város se nagyon más ilyen téren, de… Mégis melyiket találod jobbnak, Los Angelest vagy New Yorkot?
Nézek rá kíváncsian várva a válaszát, melyet ugyan könnyen megtippelhetek az előbbiekből, de érdekel mit is gondolhat valójában az amerikai filmipar fellegváráról, már ha nevezhetjük így Hollywoodot. Ami engem illet, ha választanom kell amerikai városok közül én New Yorkra adom a voksomat. Ezt a várost ismerem, így igazából csak megszokás kérdése.
Mikor visszakérdez a választott kávémra, csak bólintok egyet, megerősítve a döntésemet. Nem, nem szándékozom meggondolni magamat. Mondtam volna epres shaket is, hogyha nem egy kávézóban ülnénk, de itt ülünk így marad a melange.
– Köszönöm! Te sem panaszkodhatsz, mert tűnik az eltelt idő csak sármosabbá tett téged, Jackie – reagálok a szavaira. Most én is a becenevén szólítom őt, amely a második keresztnevéhez kapcsolódik. Büszkén mosolygok, jelezvén, hogy igen, vannak dolgok, amiket még én sem felejtettem el, hiába telt el időközben annyi év.
Valamint a mondatom jelentését tényleg úgy is gondolom, ahogy. Talán az egyik első véleményem volt róla, mikor két nappal korábban megláttam. Már nem egy fiú néz vissza rám, hanem egy férfi… Annyira nagyon nem akartam az orrára kötni ezt a véleményemet, most is csak azért mondtam ki, mert a szavaira valahogyan reagálnom kellett és… Először ez jutott az eszembe.
Újabb bólintás a részemről, mikor közli, hogy elmegy kikérni a kávénkat. Veszek egy mély levegőt. Remek! Azzal talán eltelik annyi ideje, hogy én addig összetudjam szedni a gondolataimat és ne beszéljek neki mindenféle butaságot, ahogyan általában szoktam. Míg ezt próbálom tenni és ő a pultnál van, eszembe jut, hogy az Insta Storymat is ideje frissítenem, ezért a mobilomat újra a kezembe veszem. A kamera alkalmazást megnyitva egy-két selfiet késztek magamról, legalább két különböző pózban és szögből, ahogyan itt ülök az asztalnál.
Gyorsan kiválasztom az egyiket és éppen azon vagyok, hogy kiposztoljam mikor ő visszaül elém. A mobilom képernyőjéről felpillantok rá, mikor visszakérdez. Megszólalnék, de egyből folytatja, én pedig nem akarok közbeszólni, tehát hagyom beszélni. Közben fél szememet a mobilomon tartom.
– Egy pillanat… – szólalok meg mikor az utolsó gombot is megnyomon a mobilomon és a fotómat megosztom az Instagrammon. Amint ez kész, megint ránézek és a mobilomat az asztalomra helyezem, képernyővel lefelé. – Elnézést, én csak… Nyugi, nem a hangrögzítő alkalmazást indítottam el! – magyarázom, kissé kínosan mosolyogva ahogyan egy pillanatra felteszem a kezeimet a levegőbe. – Tudod, voltam már ilyesmi helyzetekben, mikor még egy újságnak dolgoztam… Igaz azok randik voltak, de beszélgetés ott is történt és volt, hogy megijedtek, hogy tuti csak bizalmas információkat akarok róluk rögzíteni és később közzétenni. Ami persze nem volt alaptalan felvetés és nem mondom, hogy volt alkalom, mikor ilyet tettem, de nem is tagadom… – mesélem, kissé hadarva aztán veszek egy levegővételnyi időt és lassabban, komolyabban folytatom. – De téged most tényleg nem akarlak meginterjúvolni. Arra múltkor volt lehetőségem.
Mondom el, csakhogy tisztázzam magamat, elvégre tudom, hogy ez okozhat kellemetlenséget. A diplomám egy részét újságírásból szereztem, legelső munkáim különböző újságoknál voltak, így néha akaratlanul is előjön belőlem az újságíró.  
– Nem, ez nem gond nekem és nem is erőltetés – rázom meg a fejemet. – Beszélhetünk. Akarok is veled beszélni. Szóval az érzés kölcsönös, már olyan értelemben is, hogy ez az egész váratlan. Nem én terveztem el, hogy hirtelen találkozzunk és mégis most én itt vagyok, te itt vagy és… Hűha! – beszélek tovább, a végén döbbenten felsóhajtva.
Azt sem tudom hol kezdjem. Kronológikusan vagy visszafelé haladva az időben?
– Rendben, kezdem én! – szólalok meg újra, talán egy fél percnyi némaság után. – Miután megszereztem a diplomámat egy újságnál kaptam munkát. Első néhány állásom a nyomtatott sajtóhoz kötődött. Újságok, magazinok, még egy pletykalap is volt köztük – kezdek bele a mesélésbe, kínosan nevetve magamon és a fejemet fogva, ahogyan visszaemlékszek az összes állásomra, melyek közül sok nagyon hamar kudarcosan ért véget… Te jó ég, mennyit bénáztam!
– Utána pár televíziós csatornánál dolgoztam, különböző talk showkban. A rádió világába csak az utóbbi években kerültem, ahogyan megtudtad most a WNYC-nél dolgozok, mint az egyik napi adásuk műsorvezetője. Megvan ennek is a maga negatívumai, de mégis az összes munkám közül a rádióázást szeretem a legjobban csinálni. Csak… – a hangom itt egy pillanatra elhalkul, bizonytalanná válik.
– Emlékszel még az apámra, Henryre, igaz? – kérdezek rá. Igazából a nevelőapámról van szó. Ő volt az, aki megszerette velem a rádiót és annak idején be is mutattam őket egymásnak. – Volt egy autóbalesetünk, még 2017 őszén. Ő meghalt, így… Nos, ő már sosem hallhatta a hangomat a rádióban – egyik kezemet a szemem széléhez emelem, mielőtt hagynám, hogy akár egy könnycsepp is elrontsa a sminkemet.
Szomorúan mosolyogva megvonom a vállamat. Már nem fáj annyira a gyász, mint régen, csak néha hiányolom az életemből. Ahogyan mást is, de ilyen az élet. Emberek belépnek az életedbe, majd kettőt pislogsz és távoznak is.
Kivéve azok, akik valahogy mégis visszajönnek.
Szószám: 892 Megjegyzés: A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity 4146035580 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity
A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity EmptyHétf. Márc. 15, 2021 3:38 pm

To: Fee



- Igen, mondhatjuk úgy is - távoli utakra sodort engem az élet, de Manhattannek mindig lesz helye a szívemben. Az életem javát itt éltem le, még ha egyébként nem is itt születtem. Brooklyn az én szülőkerületem, viszont csak egy-két hónapig éltem ott, hisz a szüleim épp akkoriban költöztek.
- New York mindig is az otthonom lesz és mindig is ide fognak fűzni a legszebb emlékeim. Itt nőttem fel, itt történtek meg az életem legtöbb elsői, így… persze, LA-nek is megvan a maga bája, de határozottan New Yorkot mondanám - lehet meglepi ez a válasz. Míg itt éltem, nem nagyon volt belőlem senki, és semmi, viszont ahogy kimozdultam a családi fészekből, és a magam útját kezdtem járni, rám mosolygott a szerencse, majd kisebb-nagyobb kockázatvállalások révén beindult a karrierem. A karrierem, ami egyben a szenvedélyem is. Sokat köszönhetek Hollywoodnak, viszont már egy ideje megígértem magamnak, hogy nem fogom elfelejteni, honnan jöttem - ehhez pedig próbálom teljes vállszélességgel tartani magam.
Jackie… Atya ég, nem is emlékszem már, ki hívott engem utoljára így. A rokonok, és csak a nagyon közeli barátaim ismerik a középső nevemet, de még ők sem szoktak így nevezni. Bár az is igaz, hogy a Jackre könnyebb becenevet találni, mint a Morganre. Morgy? Hú, nem, ez nagyon perverzül hangzik.
A pultnál állva nem kerüli el a figyelmem, hogy a távollétemben mivel és milyen jól lefoglalja magát. Ha valakit ezt látom csinálni, általában messziről elkerülöm őket, de Felicityvel már csak az emlékek miatt sem tenném ezt. Én is fent vagyok a közösségi médián, de nem igazán használom őket. Facebookon is csak a Messengert, a Twittert abszolút nem, és ugyan van Instagram fiókom is, de legutoljára körülbelül két évvel ezelőtt posztoltam oda bármit. Úgy vagyok vele, hogy az ember magánélete az a sajátja, és nem tartozik másra. Nem igazán szorulok rá mások elismerésére, ennyire azért nem üres az életem.
Megrázom a fejemet és az összes ilyen gondolatot kitessékelem belőle, mire visszaérek az asztalhoz. Leülök, beszélek, de ő mintha nem figyelne rám. Nehezen lehet engem kihozni a sodromból, de mikor valaki egy közös beszélgetésen nem képes rám figyelni, azt azért nem szeretem. Főleg ha egy ilyen régi ismertségről van szó, mint amilyen a miénk Felicity-vel. 10 éve nem beszéltünk, de persze, az insta story véletlenül sem várhat egy órát. Vagy felet.
Nem reagálok rá semmit, a kisebb rosszallást valószínűleg így is kiveheti a tekintetemből, ami a telefon asztalra kerülését követően szerencsére enyhülni látszik. - Amúgy sincs mi titkolnivalóm. Ha szigorúan privát dolgokról szeretnék beszélni, akkor nem kávézni hívlak meg, hanem valami olyan helyre, ahol csak ketten vagyunk - nem mintha erre vágynék. Egy könnyed kis kávézás, kellemes beszélgetés, aztán valószínűleg megint nem találkozunk legalább tíz évig – vagy soha. Nincsenek hamis képzeteim, és tényleg nem akarok semmit tőle, egyszerűen csak sajnáltam volna, hogy kárba vesszen egy ilyen lehetőség. Azért mégiscsak, elég sok téren, ő volt nekem az első.
- Biztos szükséged van arra a kávéra? Így is eléggé pörögsz már - mosolyodom el lágyan, ahogy lehadarja a kis monológját. Varázsszóra meg is érkezik a pultban álldogáló leányzó, kezében a tálcával, amiről lepakolja a két Melange-ot. Magamhoz veszem a sajátomat és belekortyolok, míg ő magára vállalja a kezdés terhét.
Csendben figyelem, ahogy előadja az élettörténetét, leginkább kedvesen mosolyogva, amely azonban lekonyulni látszik, amint az apját megemlíti. Sosem volt bajom az öreggel, mi több, én kifejezetten kedveltem és ha jól tudom, ő neki sem volt problémája velem. Viszont amilyen hangnemben hozza fel Felicity, az máris borús gondolatok ébreszt bennem. - Persze. Nehéz lenne őt elfelejteni - válaszolok végül, nehogy azt higgye, hogy megnémultam. A rossz érzéseim pedig hamarosan be is igazolódnak, mikor bejelenti, hogy az öreg már nincs köztünk. Nem igazán tudom, hogy mit reagáljak erre, ezért először csak újra belekortyolok az italomba.
- Részvétem édesapád miatt. Biztos nehéz lehetett az elvesztése. Remélem nem rossz viszonyban váltatok el - sosem lehet tudni, hogy mikor éri el valamelyik szülőnket a vég. Sajnos sokan képesek ezt elfelejteni, és ha esetleg megtörténik a baj, akkor a gyász mellett a lelkiismeretfurdalás lesz a két fő érzelmük, amelyek egy ideig irányítani fogják az életüket. De emberek vagyunk és mind hibázunk néhanapján, még én velem is előfordult egyszer-egyszer, hogy apámmal vagy a nevelőanyámmal több napig, akár két hétig nem beszéltünk egy jelentéktelen vita miatt. Talán Cress az egyedüli az életemben, akitől még ha nem is a legkellemesebb módon zárul a beszélgetésünk, akkor is mihamarabb próbálok javítani a helyzeten.
- Biztos vagyok benne, hogy büszke lenne rád. Mi több, én is az vagyok. Messze jutottál, kérdés sem fér hozzá - újra elmosolyodom, ezzel is próbálva elérni, hogy ne beszéljünk ilyen szomorú témákról. A régi sebeket egyébként sem éri meg feltépni.
- Nem állt le nálam sem az élet. Bár az enyémre majdhogynem elég lenne rákeresned és nem nagyon tudnék újat mondani. Huszonéves korszakom elején elköltöztem Észak-Karolinába, azzal az indokkal álltatva apámat és a nevelőanyámat, hogy felvettek az ottani egyetemre, de szó sem volt erről. Egyszerűen el akartam kerülni itthonról, és szerencsére az ottani campus elég nyitott volt mindenki számára, így könnyedén be tudtam lógni az órákra, tudtam kicsit bővíteni az ismertségi körömet, ami végül elvezett az első asszisztensi munkámhoz, ami aztán még többet szült, és 4 évvel ezelőtt pedig megszületett az első nagyszabású filmem. Azóta még kiadtam kettőt, a legutóbbit pedig nem nagyon kell bemutatnom, mégiscsak szó esett róla az interjún - dióhéjban ennyi lenne az én történetem. Ahogy mondtam, én egy nyílt könyv vagyok. Ha a nevemet bepötyögi a választott keresőjébe, valószínűleg megtalálna mindent az előbb elmondottakból. Egy ideje nem rejtem véka alá azt sem, hogy az ősöknek hazudtam a felvételi eredményemről, mert végső soron ez is hozzájárult ahhoz, hogy eljussak oda, ahol most tartok. Nem a legtisztább utat választottam, jól tudom, de az eredmények magukért beszélnek. Belekortyolok az italomba, majd rákönyökölök az asztalra, mosolyogva téve fel a következő kérdésem.
- Na és mi a helyzet a magánélettel? Ne mondd azt, hogy szigorúan a munkádnak élsz, biztos csak úgy sorakoznak mögötted a férfiak - fogalmam sincs, hogy ez túl személyes kérdésnek számít-e az esetünkben, vagy sem. Egy időben nem voltak titkaink egymás előtt, mindent elmondtunk és mindent láttunk a másikból, de azóta természetesen sok minden megváltozott. A közvetlenségem, na az nem.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity
A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
A coffee for your thoughts - Morgan & Felicity
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» shower of thoughts - Abi & Red
» Damla & Felicity | we all have our reasons
» Felicity M. Oakley
» Felicity Gillies
» one coffee and a story, please!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: