New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 41 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 11:26 pm-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 10:57 pm-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 10:36 pm-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 10:36 pm-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 10:30 pm-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 9:59 pm-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 9:02 pm-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 9:01 pm-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 8:11 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Archibald x Cornelia - This is the beginning of a beautiful friendship
TémanyitásArchibald x Cornelia - This is the beginning of a beautiful friendship
Archibald x Cornelia - This is the beginning of a beautiful friendship EmptyPént. Júl. 14, 2017 12:02 pm


Cornelia & Archibald

You saves life…or not?




Adrian elvitte Dylant, és azóta csak álmatlanul forgolódom, nincs kedvem az újabb támadásokhoz, belefáradtam a harcokba, és amúgy sem illene itt lennem, de valahogyan ez az a terület, ahol magamra találhatok.
- Mrs. Waldorf sajnálom, de még nem vehetjük vissza, még nem telt le a hat hét, és pihenésre van szüksége. A doktor úr most nem tudja fogadni, és a megfelelő iratok nélkül ez nem megvalósítható. A nőgyógyászati látlelet sincs meg, ami a gyermeket, és a szülés utáni ellenőrzést jelenti. Jöjjön vissza két hét múlva, ha gondolja…addigra talán egy időpont is felszabadul Dr. Fultonnál. – a név nem mond semmit, erőtlenül támaszkodom meg a pulton, és idegesen szemlélődöm körbe. Hónapokkal ezelőtt még egy hasonló épület volt a munkahelyem, és a fellegváram is. Sikeresen vészeltem át a gyakornoki vizsgát, és rezidenssé léptem elő. A nehezebb ügyeleteket is elvállaltam annak ellenére is, hogy két gyermeket hordtam a szívem alatt. Sokáig nem derült ki, nem is értettem az okokat, de nem számít az egyikük halva született meg.
- Ki ez a Dr. Fulton? – remegnek meg az ajkaim, mert az újdonsült kollega említése még nekem is meglepetést okoz.
- Mi történt Dr. Castelhoffal, talán megbetegedett? – érdeklődöm enyhén felvont szemöldökökkel, és az ujjaimmal könnyedén zongorázok végig a nővér kiszolgálón.
- Dr. Fulton még új a kórházunkban, egyébként magánpraxist üzemeltett, de hiány lépett fel a nőgyógyászaton, ezért ő is helyettesít. Remek szakember, és ódákat zengnek róla…még olyan fiatal, és helyes. – ebből a pillantásból az is feltűnik, hogy az ügyeletes nővérke oda meg visszavan a főnökéért.
- Köszönöm, de nem akarok időpontot egyeztetni, nekem most kellene egy nőgyógyász, aki azt mondja, hogy visszajöhetek dolgozni, miért olyan nehéz megérteni ezt? – emelem fel a hangomat, de nem érek el vele semmit. Az apám befolyásos politikus, egy hasonló eszement felesége vagyok, akitől hamarosan elválok, ha az égiek is úgy akarják, de egyelőre az idegeim gyenge lábakon állnak, és Tessa sem engedne vissza dolgozni, sőt kiborulna, ha rájönne, hogy bepróbálkoztam.
- Dr. Fulton császármetszésen van, a másik kolléga meg csak rezidens, így ő ebben az ügyben nem hozhat döntést. – ez a lesajnáló nézés olyan ismerős, hogy a hányinger kerülget tőle. Mindenemet elvették, az egyik fiamat, a másikat, és az önbecsülésemet is…mi maradt akkor?
- Dr. Woodward tudja… - hirtelen villannak meg az azúrkék szivárványhártyáim, amint ez a név elhangzik kettőnk között.
- Ő más területen van, ehhez semmi köze, nem érdekel, hogy merre van Jamie. Nekem most… - megint jönne a magyarázkodás, hogy nagyon sajnálja, de roppantul elegem van, hogy semmibe vesznek. Megszoktam, hogy rám figyelnek, hogy a nevem még mond valamit az orvosi berkekben, de tévedtem. A Jones név kihalt, és azzal, hogy Waldorf lettem az összes reményem elszállt, hogy valaha komolyan vegyenek, mert egy üresfejű libának tituláltak. A nyugtatókkal két napja leálltam, de nehéz „józannak” maradni, ha belülről mardos a bűntudat, és egy rakás szeméttel vagyok azonosítva. Elbuktam, mint anyuka, elbuktam, mint feleség. Ki nem állhatom Adriant, bármit is éreztem iránta, megölte bennem azzal, hogy nekem támadt. A szerelem múlandó, az élet is az, de nem adhatom fel. Egyszer már visszahoztak, de nem szeretnék megint abba a helyzetbe kerülni.
- Lisa…dr. Fultonnak kellene két egység vér a műtőbe. 0 RH negatív, és légy szíves siessetek, mert a team aggódik. Az egyik baba még mindig a méhben van, és nem bírta kiszedni. – tiltott mezőn járok, de a hallásommal még nincsenek gondok, és nagyon jól tudom, hogy ez csak egyet jelenthet…több baba van, mint nekem. A valóságérzetem megszűnik, és bár komoly bajba kerülhetek, egyértelmű, hogy nem fogok itt ácsorogni. A két bajba jutott hölgyemény sűrű telefonálgatásokba kezd, így egérutat nyerek, és szépen felszívódom. Biccentek még feléjük, és az információval a birtokomban settenkedek a műtők irányába. A kettes helyiség lesz az, feléled bennem az ösztön, és a teendők listája. A mosakodó melletti szemetesből halászok elő egy köpenyt, meg a sapkát, és megnyomva a fotocellás ajtót, tolulok befelé. Az idegesség mellett, az adrenalin úgy cikázik végig az érhálózatomban, hogy levegőt is alig kapok. Remegve lököm meg a könyökömmel a csaptelet szélét, hogy alátartva a két kacsómat bemosakodjak az operációhoz. Cornelia ezért el is veszítheted az engedélyedet…de nem izgat, nekem ott a helyem. Milyen hiba csúszhatott a gépezetbe, hogy nekem halva született a babám? A szappan többször is megcsúszik a nedves tenyérfelületemen, de kitartok. A homlokon izzadságcseppek gyöngyöznek, a fülemben a véráramlásomnak megfelelően dobszerű hang szakítja meg a normális gondolkodás menetét. Izgalmi állapotba kerültem, de látnom kell…ez lehet a kulcsa annak, amit Jamie, sem Castelhoff nem tudott megmagyarázni. Miért nem élte túl, miért halva emelték ki belőlem? A felső hámrétegemet szárazra törlöm, és kesztyűket cuppantok rá, míg végül a maszkot is felkötöm. Készen állok, hogy belépjek oda, és éppen időben érkezik a vér is.
- Várjon...- szólítom le a folyosón feltűnt nővért, és határozottan odalépek elé.
- Majd én beviszem, a doktor úr már türelmetlenül várja. – be kell nedvesítenem az ajkam peremét, de megállom a kezem remegését, és elhappolom előle a lehetőséget. Zokszó nélkül hagyom magára, és megyek be a műtőbe.
- Itt a vér… - toporgok két méterre az asztaltól, előretartom a tasakokat, amikor összeakad a maszk takarásában a tekintetem az emlegetett nőgyógyászéval…


MADE BY TORIE ♥




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Archibald x Cornelia - This is the beginning of a beautiful friendship
Archibald x Cornelia - This is the beginning of a beautiful friendship EmptyPént. Júl. 14, 2017 1:06 pm
why?


Nem minden szülésen veszek részt. Egyszerűen nincs rá kapacitásom, hogy mindegyiket az elejétől a végéig végigcsináljam, de magamhoz mérten igyekszem. Mindegyik szülésre benézek, és mindegyik babát én emelem ki az anyából, igyekszem jó orvos lenni, megnyugtatni az anyukákat, az ájulós papákat erőt biztosítani és magabiztosságot sugározni, hogy megmutassam, mindent kézben tartok, minden a legnagyobb rendben van.
Épp ebédszünet van, én pedig próbálok minél hamarabb magamba tömni egy sonkás szendvicset, hogy ne üres gyomorral kelljen megszülnünk az ikreket.
Éppenhogy csak beleharapok  a hatalmas, ínycsiklandó szendvicsbe, mikor a csipogóm vijjogni kezd, és a hangszóróból engem kéretnek a szülőszobába.
Összeszorul a gyomrom, a babák nem jöhetnek ilyen hamar, hiszen az összehúzódások még vagy jó öt percesek voltak.
Ideges léptekkel haladok, aggódom, hogy esetleg valamilyen gond lépett föl.
hirtelen mozdulatokkal mosakodom be, a gyomrom közben pedig elégedetlenül kordul.
És ahogy belépek, tudom hogy baj van. A nővér ide-oda rohangál, hadar valamit, hogy a babák, a köldökzsinór, és a szívverés. Hogy az egyik hamarabb jött, a másik pedig nem akar kibújni. Én pedig, szinte rohanok, gyorsan mérem föl a helyzetet, de egy pillanatra sem tűnök gondterheltnek vagy megriadtnak. Nyugodt vagyok, míg az apuka a kérdésekkel bombáz, az anyuka zokog.
- Nyugodjon meg kérem. Epidurális érzéstelenítést fog kapni, és császármetszést fogok végrehajtani, mert a babája fulladozik. Minden rendben lesz, de meg kell nyugodnia. Nővér, epidurálist neki! -
A telefonhoz lépek, és a recepciót hívom. Vér kell, és gyerekorvos.
Az apuka mellettem pattog, folyton kérdezget. Mi történt? Mi fog történni? Túléli-e a baba? Össze tudom-e úgy varrni az asszonyt, hogy ne legyenek maradandó hegek?
- Nővér kérem kísérje ki az apukát! -
Nem tudok válaszolni, nem akarok neki válaszolni, hiszen minden perc fontos.
Abban a pillanatban, hogy az asszony kellő morfiumot kapott, és az epidurális valamelyest hatni kezdett, szikét fogk meg nem remegő kezembe, és határozott bemetszést végzek.
- Rettenetesen sok vért veszített, ne engedje elájulni! -
Rádörrenek a nővérre.
- Nem fog meghalni ez a gyerek sem pedig az anyja! Tartsa ébren ezt az asszonyt! És hol van már az a vér? -
Kikelek magamból, üvöltök, türelmetlen vagyok, de ujjaim magabiztosan vágnak az asszony húsába. Tudatosan, minden mozdulatot megfontolva végzem a munkát.
És megjelenik valaki, ismeretlen pillantás fúródik az enyémbe, a tasak vérrel. Meglepődök. Üvölteni tudnék, káromkodni, valakit hibáztatni. De most nincsen idő.
Pillantásom a kék íriszekbe fúródik.
- Nővér. Kösse be, menjen a vér most azonnal! -
A baba akit kiemelek az asszonyból, lila a köré csavarodott köldökzsinortól aminek elvágása után felüvölt. Halványan elmosolyodom, de rögtön tovább is adom.
- Tűt! -
Dörrenek a nővérekre, és varrni kezdek. A torkom száraz.
- Maga pedig kicsoda? És mit keres itt? -
Hangom élesen hasít az ismeretlen felé.
- De ha már itt van tegye hasznossá magát! -
A hangom remeg a dühtől, de tudom magamat modorálni. Ha az asszony biztonságban lesz, a haragomtól mentse az akinek van mersze!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Archibald x Cornelia - This is the beginning of a beautiful friendship
Archibald x Cornelia - This is the beginning of a beautiful friendship EmptyKedd Júl. 18, 2017 7:02 pm


Cornelia & Archibald

You saves life…or not?




A vakmerőség sok esetben nem ismer határokat, és az elkeseredettség olyan elemi erővel tör rám, hogy muszáj tennem valamit. A társadalom hasztalan tagjának érzem magam, aki kirekesztetté vált, és ehhez még Will és Adrian is hozzájárult. Elvesztettem az önmagamba vetett hitemet, egykoron a legbiztosabban állítottam volna, hogy menő gyereksebész leszek, vagy szülésznő, de most egyik sem fog megvalósulni. A gyerekeim alig egy hónapja jöttek a világra, de abból a szörnyűséges estéből nem emlékszem jóformán semmire, csak arra, amikor felnyíltak a szemhéjaim, és megtudtam, hogy csak az egyikük maradt életben. Nem akartam őket, megrögzötten ragaszkodtam a karrieremhez, hiszen alig tettem le a vizsgát, és léptem egy újabb szintre a kórházi hierarchia lépcsőfokán, és máris bekaptam volna a legyet? Adriannel egy ittas éjjelen estünk egymásnak, mikor a társadalmi elvárások túlmutattak rajtam, és menekülni akartam a saját világomból. Michael Jones lányának lenni a lehetetlennel egyenlő, de úgy hittem, hogy az egészségügy, az orvoslás az én terepem. Hetekkel a tragédia után csak árnyéka vagyok a régi Cornelia Jones-nak, aki az apjával is dacolt volna, mostanra beletörődő, és elesett nő vált belőlem. A kórházban róttam az üres folyosókat, egy nőgyógyászt kerestem, aki felment az otthonlét alól, de túl korai volt…vagyis lett volna, ha nem adódik ez a lehetőség. A nővérek párbeszéde elhalkul, csak követem a szívem hangját, és a kettes műtő irányába kanyarodok el. A kórház légköre ismeretlen, Seattle más volt, ahogyan New York is. Számtalan központban fordultam meg a gyakornoksági éveim alatt, de még Alaszkában is eltöltöttem egy kevés időt. A bemosakodó talán mindenhol ugyanolyan, így nem tétlenkedem, hanem a betanult szisztéma alapján készülök elő, mintha én is a team tagja lennék, pedig ez nem igaz. Otthon kellene ülnöm a gyerekemmel, de már ő is az apjánál van. Adrian szerint rossz anya vagyok, és amilyen lelki támadást intézett felém a legutóbb, egyértelmű volt, hogy lemondok a felügyeleti jogról. Erre vágyott, ez kellett neki. Már nem érdekelt a Megannal felbontott eljegyzése sem, mert én ettől függetlenül házas voltam, és a gyűrű ott virított az ujjamon. A másik ok…a mély csalódás. Hogyan szerethettem őt, ha így megvetett végig? Nem, én már soha az életben nem akarom látni őt. A bemosakodás nem tart sokáig, rutinszerűen húzom fel a kesztyűket is, a zöld köpeny rám tapad, és már a maszkot kötöm fel a szám elé, amikor meghallom a sietős lépteket. Itt az idő Cory. Határozottan adom elő a szakavatott szövegemet, és veszem át a két tasak vért, hogy utána bejussak a császármetszés helyszínére. A vérrel éppen akkor toppanok be, amikor a doktor úr a köldökzsinórral küzd, és a fél csapatot kikészíti a pattogó stílusával. A tekintetünk egy rövid időre összeakad, és az első sokk után be is invitál, ha már itt vagyok, akkor tegyem magam hasznossá. Megcsípném magam szívesen, de életveszélyben van a nő, így odaadom a nővérnek a két tasakot, és megközelítem a műtőasztalt. Az elém táruló látvány nem a legszebb, de nem az első császármetszés, amit látok, mondjuk abban biztos a dobogós, hogy ikrekkel várandós a nő. A nőgyógyász a tűt kéri, én meg ide-oda kapkodom a fejemet, végül megszólalok, de az biztos, hogy nem fog tetszeni, amit mondok.
- Én…itt dolgozom. – nyögöm ki, és kezdem érezni, hogy elterjed bennem az adrenalin, és visszaszerzem a bátorságomat. A kéklő szivárványhártyáim megvillannak, és mielőtt visszavarrná, halkan mutatok a méh területére.
- A méhlepényt még nem szülte meg…szedje ki. – nem tudom, hogy mennyire jó ötlet felülbírálni egy szakorvost, de itt nem halhat meg senki.
- Szedje ki… - remeg meg a hangom, és magamat azonosítom a műtőasztalon fekvő nővel. Kissé szédelgek, ahogyan többen rám merednek. Mit keresel itt Cornelia?

MADE BY TORIE ♥




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Archibald x Cornelia - This is the beginning of a beautiful friendship
Archibald x Cornelia - This is the beginning of a beautiful friendship Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Archibald x Cornelia - This is the beginning of a beautiful friendship
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» it's a beginning of a beautiful friendship (Oscar & Jo)
» Aimee && Nora | the beginning of a new friendship
» A beautiful friendship beginn • Aston & Cameron •
» It's the beginning of a beautiful... what? ◄ Logan and Marco ►
» Archibald Yim

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: