New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 103 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 100 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
Témanyitási can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptyPént. Ápr. 24 2020, 20:37


Daniel&Kaylee
Yeah, draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Make your mind up. I need you to make your mind up, yeah. Draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Baby you gotta decide something. Let me know.
Sietősen szedem a lépteim felfelé a metróból, miközben futólag a karórámra pillantok. Oké, még éppen nem vagyok késésben, és számításaim szerint időben odafogok érni a megbeszélt időpontra. Mindjárt ott vagyok! előtúrva a telefonom, pötyögöm az üzenetet, és küldöm el a virtuális térbe, hogy elérjem a címzetthez.
Ma dolgoznom kellett, mert valamit elszúrtak a beosztás készítésekor, és nem volt ki elvégezze a betegfelvétel körüli adminisztrációs dolgokat, így kerültem a képbe ismét én, aki nehezen tud nemet mondani. Ámbár megtettem volna, hisz erre a napra volt programom - aminek semmi köze nem volt a tanuláshoz és a könyvekhez -, de végül megoldották ezt a kérdést a délelőtti műszakkal. Így nem ütközött a késő délutáni időponttal, amit Dannel beszéltünk meg, csupán nem tudtam hazamenni a munka után. Pontosabban hazamehettem volna, és rögtön indultunk volna is, így a logisztikát átgondolva előre bekészítettem a ruháim, amit váltásnak gondoltam, és a nővéreknek fenntartott öltözőrészlegen készültem el. Elképesztő, mennyi mindent képesek egyetlen fém szekrénybe beletuszkolni. Konkrétan egy fél életet! Így amit esetlegesen otthon hagytam, azt tőlük simán tudtam kölcsönözni, így alakult, hogy beszárítottam a hajam, és még egy kis szolid sminket is készítettem magamnak. Nagyon igyekeztem, tényleg, úgy igazán. Dan nem sok támpontot adott nekem, és amikor kérdeztem, mégis mit vegyek fel, annyit feltelt, hogy „ruhát”. Nyilván félig viccnek szánta, csak éppen nem voltam kisegítve ezzel. Nem tudtam azt sem, hogy ott lesz e például az anyukája? Ha valamit, azt aztán végképp nem akartam, hogy szégyenkeznie kelljen bárki előtt az esetlegesen szakadt lakótársa miatt. Jó, nem vagyok valami járatos a divatban ami azt illeti. Azt tudom, hogy a Paracetamol képlete C8H9NO2, de nem voltam tisztában azzal mi az idei trend. Így végül úgy döntöttem, szimplán csak magamat adom, a ruhaügyileg összeszedettebb énem. Abból csak nem lehet olyan nagy baj. Ettől függetlenül azért izgultam, mert valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag szerettem volna benyomást kelteni.
Még Danre is, aki csak.. Dan volt. A lakótársam, ugyebár.
Az utcán lődörgő kisebb embertömegen átpasszírozva magam, végre odaérek a Dan által megadott címre. Még csak a telefonom térkép funkcióját sem kellett használnom, mert hamar kiszúrtam Őt, ahogy a bejárat mellett ácsorog a telefonját nyomkodva. Pont háttal állt az iránynak, amerről érkeztem, így a karját megérintve léptem mellé.
- Szia! Remélem nem vártál rám sokat!  - kissé szuszogóan köszönök, nem titok, igencsak csipkedtem magam az idefelé vezető úton. Sietősen nyomok egy puszit az arcára üdvözlésképp. - Hacsak nem várunk mást, részemről be is mehetünk. -
Mosolygok Rá kedvesen. Nem venném magamra, ha elhívott volna mást is, akár a lakótársaink közül, vagy épp a képlékeny barátiköréből. Sosem tudom felmérni, éppen ki az, aki a belső körébe tartozik, az egyetemen is mindig olyan sok ember zsong körülötte, már amennyire én látom.

- Valamiért én azt hittem, anyukád is itt lesz. - pillantok hátra a vállam mögött Danielre, miközben felveszem a dzsekim, s éppen kilépünk a galéria ajtaján. Lépésszámláló nincs nálam, sem a telefonomon, de annyi biztos, hogy kellemes bizsergést érzek a bokáimban, pedig első ránézésre nem tűnt olyan hatalmasnak a terem. Viszont annál inkább beszippantott a hangulat, és az a sok remek kiállított fénykép. Egyetlen percig sem titkoltam, mennyire élvezem az egészet, s úgy csodálkoztam rá minden egyes képre, mintha legalábbis az eredeti Mona Lisa lenne. - Köszönöm, hogy elhoztál ide. Nagyon szuper volt, igazán jól éreztem magam! -
Fordulok felé a járdán, s dugom zsebre a kezeim, miközben felpillantok Rá.
- Ismersz valami jó beülős helyet itt a környéken? Ehetnénk valamit, és cserébe ezért meghívlak. Lenne kedved? -

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptySzomb. Május 09 2020, 21:39
sucker for you

You say the word and I'll go anywhere blindly

Ugyanazon üzenetváltáson belül, ahol Kaylee belement abba, hogy eljöjjön velem ide, azt is írta: két év múlva talán nem is emlékszem majd rá. Ez teljes és totális sületlenségnek tűnt, főleg egy olyan okos embertől, mint Ő. Nem mintha ezt hangosan is kimondtam volna, meg persze nem láthatta, hogy milyen fülig érő vigyorral vártam ma a műszakom végét. Én voltam a legjókedvűbb az egész bárban, és még innom sem kellett hozzá!
Teljesen lehetetlennek tűnik, hogy bármikor is csak úgy… elfelejteném. Legékesebb példája az, hogy annyira arra koncentráltam, mikor látom az utca tömegében feltűnni az ő alakját, hogy nem is vettem észre egy elég rövid ruhában mellettem elhaladó lányt, aki pedig nagyon is próbálta felhívni magára a figyelmem, majd csalódottan forgatta meg a szemét, mikor teljesen figyelmen kívül hagytam. Más körülmények között egészen biztosan jól megnéztem volna magamnak; nem azért, mert akkora hímsoviniszta állat lennék, aminek a legtöbben gondolnak, csak… Hát na, ha kiteszik eléd a dinnyéket, akkor nem mondhatsz rájuk nemet! A szemed kívánja, amit kíván. A szemed, meg másod.
De amúgy is jobb volna ezt nem megemlíteni Kaylee-nek. Ő nem érezné át igazán a súlyát. És amúgy is… Nem is feltétlenül akartam, hogy átérezze a súlyát. Ugyanakkor meg mégis. Agyrém. Ilyenkor jobb lenne, ha mégis az a felszínes idióta volnék, akinek Jess is gondol. Akkor nem aggódnék amiatt, hogy milyennek lát Kaylee.
Abel persze nem hagy nyugton, és folyamatosan üzenetekkel bombáz. A felük jótanácsnak szánt okoskodás, a másik fele kérdés, és a harmadik meg bocsánatkérés, amiért ennyit beszél. Meg némi számonkérés, hogy nem írok neki vissza elég gyorsan. Egészre beszéltük meg a találkozót, már fél volt, ami New York-i idő szerint még bőven belefér, de Abel látszik, hogy nem itt nevelődött, hanem abban a lótrágyás amis-paradicsomban, amit Bostonnak hív.
Épp sok felkiáltójellel tűzdelve kérem meg finoman arra, hogy ne írjon ennyit – „hagyd már abba!!!!!!!!!!!” –, amikor hirtelen meghallom Kaylee hangját. Ösztönösen nyomom ki a telefonom képernyőjét és kissé távolabb is rántom tőle, mintha anya kapott volna rajta valamin tizenhat évesen.
Szia! – Még engem is meglep, milyen meglepettnek tűnök. Először végigmérem, inkább ösztönből, mint beszólási szándékkal; én se öltöztem ki túlzottan, ez nem olyan galéria, csak egy fekete inget húztam a farmerem meg a dzsekim mellé, és a Timberland bakancsomat váltottam egy chukka bootra.  Ettől függetlenül mégis úgy nézek rá, mintha minimum kisestélyiben lenne. Nem azért, mert annyira fura, hanem annyira… jó ránézni. Bugyuta vigyorral állapodik meg a tekintetem az arcán. És szinte el is felejtem, hogy amúgy beszélnünk is kéne. Meg lépni valahova.
Be! Igen! Oda!... Nem várok senkit. Miért, te vársz? – Az aggodalom egy pillanatra felüti bennem a fejét. Az kéne még, hogy kiderült, meghívta Garyt a könyvklubból, mert jó alkalomnak tűnt bemutatni a barátainak vagy ilyesmi… De megkönnyebbülök, mikor újra megnyugodhatok, hogy ketten vagyunk. Meg az a pár ezer ember még körülöttünk, de ők most nem számítanak.
Végül elmosolyodom, immár nyugodtabban, és bólintok. – Persze. Menjünk. Csak utánad! – nyitom ki előtte az ajtót. Nem tudom, talán a légkapu önti a nyakamba a meleg levegőt, de hirtelen nagyon forrónak érzem magam. Egy kicsit aggódom is, hogy a kezdeti lefagyás majd kihat másra is, de sikerül fenntartanom a beszélgetést, és csak akkor bambulva el picit, mikor az egyik csoportosulás mellett elhaladva véletlen hozzám ért, és megcsapott a haja illata is. Túl sok behatás volt egyszerre.
Nem akartam, hogy idiótának tartson, vagy felszínesnek, mint mindenki más. Jó, nyilván az is vagyok néha, de nem lehet, hogy az ember folyton mélyérzésekkel mászkáljon, mert vagy felrobban a sok érzéstől, vagy busz elé veti magát, vagy mások lökik oda, mert túl sokat rinyál. Úgyhogy jó jelnek veszem, hogy sikerül felidéznem majdnem mindent, amit Abel előző este kinyomtatott nekem. Magolásban mindig jó voltam, ha akartam. Most pedig nagyon akartam.
Miért lenne itt anya? – ráncolom a szemöldököm. Nem emlékszem, hogy ilyet írtam volna. – Vagy Jess mondott neked valamit? – Erre a gondolatra gyorsan körülnézek, hátha kiszúrom valahol anyát közeledni, sunyiból szokott támadni. Nagyon szeretem őt, de semmi szükség rá és a kiskoromról szóló anekdotákról most! Nem kell, hogy égessen Kaylee előtt.
Képtelenség nem viszonozni a mosolyát, mikor felém fordul. Bár az arcizmaimból sugárzó fájdalom alapján már azóta megállás nélkül vigyorgok, hogy megérkezett. – Én köszi, hogy eljöttél. Kevés emberrel mennék szívesen múzeumba, de azt hiszem, felkűzdötted magad a listára – nevetek fel, majd hirtelen elhal a dolog. – De kérlek, ne vigyél múzeumba…! Vagyis, most. Khm. Ez sok infó volt egy napra.
Eszembe jut az, amit Abel mondott arról, hogy ha azt akarom, Kaylee kedveljen, olyan dolgokat kell mutatnom, amit nagyra tart. Például az intelligencia. Meg… a poros dolgok. Ehhez nem nagyon értek. A papás-mamáshoz inkább, de az nem ide illik.
Már épp ajánlanám, hogy ha gondolja, hazaviszem, mármint, úgyis egy helyre megyünk, amikor felajánlja, hogy üljünk be valahova. Meg se fordult a fejemben, hogy maradni akarna; mármint, én nyilván akarom, de folyton a vizsgákkal jön meg a tanulással. Nem akarom most neki megemlíteni, mert a végén eszébe jut és hazaszalad.
De, éppenséggel tudok – bólintok. És ha nem Kaylee lenne az, ez lenne arész, ahol megpróbálom megfogni a kezét. Egyszer, bent, majdnem megtettem, mert azt hittem, felém nyúl, de aztán kiderült, hogy csak látott egy gumicukrot az ingemen, amit valamelyik vicceskedvű kölyök ragaszthatott oda, akikből több akadt bent, mint kellett volna. Nincs bajom a gyerekekkel, csak szeretnek nem a legjobb formádban feltűntetni. Úgyhogy simán csak intek neki, hogy merre menjünk.
Egyáltalán nincs messze a hely, igazából csak az úton kell átmennünk a Flatiron Buildingtől a Madison Square Parkig. A bejárattól nem messze van a Shake Shack; elég hangulatos, inkább bisztró jellegű hely, rengeteg szabadtéri ülőhellyel, és mivel lassan már sötétedett, így a lámpásokat is felkapcsolják majd. Úgy sejtem, hogy az tetszeni fog Kaylee-nek.
Amint összezár mögöttünk a zöld és kiszorítja a forgalom zaját, még az étterem felé menet, megísérelem a beszélgetést, mert azt hiszem, kezdi észrevenni, hogy bámulom. – Szóval – köszörülöm meg a torkom – , milyen a húgommal lakni? Ki akarod már rúgni? Vicceltem. Tudom, hogy te nem csinálnál olyat.
Amivel azt mondom, én igen…? Mármint megtenném. De ez alighanem nem túl imponáló. Francba.
Képzeld, elkezdtem edzeni Go… Abelt. Igaz, egyelőre még abban is elfárad, hogy felhúzza a melegítőnadrágját, de előbb-utóbb talán oda is eljutunk, hogy fel tudja emelni a súlyzó rúdját súly nélkül. Onnantól pedig megállíthatatlan lesz az értelmes emberi testfelépítés útján, amitől nem úgy néz ki, mint egy száraz kóró…! Meséltem, hogy egyszer megpróbáltam segíteni neki felszedni egy csajt, de túlzottan kényelmetlenül érezte magát, leesett a bárszékről és kitörte az egyik fogát?


#PrayforKaylee  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 4007189020  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptySzer. Május 13 2020, 09:08


Daniel&Kaylee
Yeah, draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Make your mind up. I need you to make your mind up, yeah. Draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Baby you gotta decide something. Let me know.
- Nem, nem mondott semmit. Miért, kellett volna? - vigyorodtam el, s mímelt gyanakvással mértem végig. Mindezt persze a legkevésbé sem gondoltam komolyan, csupán mulatságos volt látni, hogyan kapkodja a fejét, tartva attól, hogy a szóban forgó családtagok valamelyike megjelenik a semmiből. - Csak azért gondoltam, mert írtad, hogy anyukád is a támogatók között van. Óh,.. de lehet, hogy csak a megnyitókra szoktak jönni a támogatók? Nem voltam még ilyen kiállításon, csak a tévében láttam hasonlót. -
A végére csak legyintek a kezemmel, ezzel is jelezve, hogy a naiv és kissé buta feltételezésem elhessegetem. Íme ez lennék én, a vidéki lány, aki nem a Szex és New Yorkból szocializálódott, és csak pár részt kapott el, amikor a barátnője nézte, természetesen tanulás helyett. Mindez persze nem von le az este élményéből, mert nekem tényleg nagyon tetszett, és nem félek ennek hangot adni. Tény, hogy az előbb elárultam azt is, hogy nincs túlsok viszonyítási alapom, de ebben az esetben nem is számít.
- Rendben, értettem. Hagyjuk ezt most ülepedni. - nevetem el magam a mentegetőzését látva. - Én sem vagyok oda a múzeumokért. -
Kezeim megadóan emelem fel, majd ejtem vissza ismét magam mellé, s vallom meg, milyen is a kapcsolatom a szóban forgó létesítményekkel, ami lehet, meglepetés lesz Daniel számára. Tudom, hogy a sok tanulás, és könyvtárban lógás miatt strébernek tart, és ehhez a címkéhez tökéletesen illene az is, hogy múzeum látogató legyek, de ez nincs így.
- Szeretem a tematikus kiállításokat, mint például azt, ami az emberi testről szól, az nagyon tetszett! Bár a hivatásom miatt is evidens, hogy közel áll a szívemhez. Viszont láttam a neten, ami egy gyilkosokról készült tárlat, valódi gyilkosokról, és körbe utazzák vele a világot. Pár hét múlva itt lesz New Yorkban. Na az izgalmasan hangzik! Ezzel persze nem azt mondom, hogy a klasszikus festészet, vagy a történelmi kiállítások ne lennének izgalmasak, csak.. már a gimiben sem kötött le igazán. - vonom meg a vállam. - Elmentem a Titanic kiállításra is, de őszintén az nagy csalódás volt, bár még magam sem tudom megfogalmazni, mit is vártam, de eléggé csalódottan jöttem ki. Viszont egy a fotómúzeum nagyon bejött, még magam is meglepődtem! -
Indokolatlanul is hosszan megyek bele a múzeumlátogatási szokásaimba, amivel leginkább csak biztosítani szerettem volna Dant, hogy nem én leszek az, aki elrángatja egy ilyen programra. Így végül inkább felvetem annak az ötletét, hogy üljünk be valahova és együnk valamit, és őszintén örülök, hogy Daniel ismer is egy erre alkalmas helyet.
- Szuper! Akkor mutasd az utat. - csapom össze a tenyereim lelkesen, s mellé szegődve, indulunk el a hely felé. A táskámban lévő telefon pityegni kezd, én pedig előveszem, és feloldva a képernyőt, futom át az üzenetet, majd pötyögök egy rövid választ, miközben a szemem sarkából érzékelem, hogy Daniel néz engem. - Bocsi, csak válaszoltam az egyik évfolyamtársamnak. Együtt tanultunk volna ma, de lemondtam, és elfelejtette. -
Dobom vissza a táskám mélyére a telefonom, és pillantok fel  mellettem lépkedő fiúra. Nem akartam bunkó lenni, hogy nyomkodom a telefonom, miközben programozunk, én sem szerettem, ha ezt csinálták a társaságomban. Nem azzal van a baj, ha elintéznivalója van, hanem, hogy céltalanul piszkálja a telefonját, és görgeti a nagy semmit.
- Látod? Lemondtam a közös tanulásról a Te programod javára. Javuló tendenciát mutatok lazaságban! - igen, igen, és láthatóan nagyon büszke vagyok magamra. Tudom, hogy ez másnak a szemében egy aprócska semmiség lenne, de nekem ez bizony nagydolog. Még mindig bennem van a görcs az ösztöndíj miatt, csak eddig azért tepertem, hogy megkapjam, most pedig azért, hogy megtartsam. - Nem olyan vészes egy szobában lenni Jessel. -
Rázom meg a fejem, miközben még mindig vigyorgok a kijelentésén, pontosabban annak a mögöttes tartalmán.
- Kedvelem a húgod, sok közös témánk van, és hasonló a bioritmusunk is, és remekül alkalmazkodik hozzám, és én is hozzá, szóval keresve sem találhattam volna jobb szobatársat. De azt is teljesen megértem, hogy Neked zavaró, amiért odaköltözött hozzánk. - vázolom a saját álláspontom, kiegészítve azzal, hogy nem ítélem el az Ő érzéseit a kialakult helyzettel kapcsolatban. - Én sem rajonganék, ha a bátyámmal kellene együtt élnem, miután végre sikerült elköltöznöm otthonról. Így hát ez a helyzet most eléggé kellemetlen. De ha ez vígasztal, szerintem nem lesz végleges, inkább csak átmeneti. Ha Jess dolgai rendeződnek az otthoniakkal, szerintem hazaköltözik majd. Bár erről nem beszéltem vele, pusztán csak a saját feltételezésem. -
Fűzőm hozzá, mielőtt téves következtetéseket vonna le a szavaimból, és előre örülne annak, ami nincs is. Tudom, hogy ellenérzései vannak ezzel az egésszel kapcsolatban, és egyikük sem akar engedni a saját igazából. Azt viszont tudom, hogy bármennyire is morog Daniel a húgára, ha baj van, akkor ott terem, és segít, és azt sem hagyná, hogy az utcára kerüljön. De a cuccait biztos bepakolná az autójába, és hazáig vinné a lánnyal együtt.
- Hogy sikerült rávenned, hogy elmenjen veled a konditerembe? - teljesen meglep az, amit mesél, mert ez totálisan új nekem, még Abel sem mesélte. - Nem, nem mesélted ezt a fog kitörős dolgot. Amikor a legutóbb láttam „bevetésen”, én egy egészen más, kifejezetten frusztrált és elfojtott dühtől felrobbanó Abelel találtam szembe magam. Pontosabban a többiek, akik eljöttek arra a fura randi estre, amire elkísértem. Én csak a frontvonalról figyeltem. -
Lehet, hogy az imént elszóltam magam azzal a vakrandi dologgal, mert már nem emlékszem mit mondott, hogy titok e vagy sem, de mivel az egész lakóközösség tud a pártalálási kísérleteiről, így azt gondolom nem az. Most már mindegy is.
- Az edzés nem csak a testünkre van jóhatással, szóval remélem lelkileg is kicsit helyre rakja, mert szüksége van rá. Ugye tudod, hogy ezzel az edzős dologgal ténylegesen felkaroltad Abelt? - nem vigyor az, ami most játszik az ajkaimon, sokkal inkább egy szívmelengető mosoly. - Biztos, hogy nagyon sokat jelent ez neki. -
Én pedig nem tudom miért, de egészen ellágyulok ettől az egésztől - és attól, amit lehet csak mögé képzelek -, de tényleg úgy gondolom, hogy Abelnek ez most fontos. Mesélt nekem arról, hogyan bántak vele az iskolában, és mindent humorral karöltve teszi, de a vak is látja, mennyire sérült lelkileg, ezért sem megy neki ez az egész ismerkedéses dolog. Az pedig, hogy pártfogásba veszi Dan, az egyik legjobb dolog, amit eltudok képzelni. Oké, most azt hiszem az indokoltnál tovább pásztáztam Daniel vonásait, de hamar észbe kapok, mert egyrészt megérkezünk a helyre, másrészt pedig már kezdett kiállni a nyakam. Hunyorogva nézem a fehér, kivilágított betűket, és megcsapja az orrom az a bizonyos illat, amit finom ételek kiszimatolásakor érzel, és azonnal összecsordul a nyál a szádban. Erről azonban a hely barátságos és kellemes hangulata eltereli a figyelmem ez pillanatra, és talán még egy halk „wooow” is elhagyja a szám, miközben körbe nézek.
- Nem tudom, Te hogy vagy ezzel, de én éhen halok! - egészen fellelkesülve közelítem meg a bódé szerűséget, és remélhetőleg Dan is velem tart, hogy aztán megállva, a kifüggesztett ételkínálatot eltudjam olvasni. - Ajánlasz nekem valamit? Bízom az ízlésedben. -
Kérdezem, miközben a kínálatot fürkészem, s tekintetem a tábláról Danielre emelem, s mosolyodom el.

#imaKayleemegvilágodosásáért i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 2624752903 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptySzer. Május 20 2020, 22:35
sucker for you

You say the word and I'll go anywhere blindly


Jess rengeteg dolgot mond, amit nem kellett volna, mondanám, de azért több eszem van ennél. Nem véletlen járok jogi szakra, ugyebár! Az üzlet, az meg a kisujjamban van; lényegében ez sem volt másabb, mint egy üzleti megbeszélés, le kellett nyűgözni az ügyfelet ahhoz, hogy megvegye a terméket. Ami termék jelenleg én vagyok. Kaylee pedig az az ügyfél, aki csak a tankönyvi példákban létezik: akine nem a csomagolás számít.
A Body kiállítás? Azt mi is láttuk anyáékkal! – csettintek lelkesen, mert most őszintén, mekkora esélye volt annak, hogy láttam bármit, ami Kaylee-t is érdekelte? Bár ezt épp kitalálhattam volna. Nem épp arról van szó, hogy Kaylee lenne kettőnk közül, akinek kevés hasonló esemény jöhet szóba… – Elég menő volt. Az a rész, ahol a vérerek vannak kiállítva? Nagyon durva. Bár megmondom őszintén, nagyrészt arra voltam kíváncsi, egyáltalán hogy szedik ezt így ki… De anya szerint tiszteletlenség ilyesmit kérdezni. Szerintem ő kicsit beparázott attól, hogy azok ott hullák. – Szerintem viszont elég menő volt. Tudom, ez is olyan, amit nem néznek ki belőlem, de attól még, hogy nem tudom, mi a latin neve a csontoknak, azért érdekel, és elég nagyrészt ismerem is, hogy mi hogy merre működik a testemben. Sportolóként nincs más megoldásom, mert csak úgy magától, meg hambucibekaplak nem működnek a dolgok. Nem tudsz jól edzeni anélkül, hogy tudnád, melyik izmot és hogyan kell terhelned. Meg amúgy is; de valahogy mindig megtagadják tőlem. Mikor eltörtem a karom és majdnem nyílt törésem lett kiskoromban (nem szúrta át a bőrt, de emlékszem, hogy láttam alatta a törés alakját), tök szívesen néztem volna, mert állítólag már annyira fájt, hogy a sokktól nem is éreztem, de anya nem hagyta. Meg amúgy is inkább pánikolt. Nem mintha annyira pánikolós jellem lenne, csak szerintem mivel én voltam a legelső meg a legnagyobb, ezért kábé mindent én csináltam elsőre, szóval az összes meglévő gyereke jövőbeli aggodalmát belém sűrítette. Nem tudom, hogy azért lettem-e nagydarab, hogy túléljem, vagy azért éltem túl, mert nagydarab vagyok, de a lényeg, hogy sikerült.
És úgy végignyomnom a kiállítást, hogy egyszer sem felejtettem el a szövegeket, amiket Goldberg bemagoltatott velem. Mintha megint másodikos lettem volna, és fel kell mondanom az Alkotmány rám eső részét az iskolai előadáson. Csak most egy lagymatag taps helyett… Talán pirospontot kaptam Kaylee-nél. Meg azt az előkelő pozíciót, hogy lemondott értem a tanulásról. Nem tudom és nem is akarom megállítani a vigyort, ami ezt hallva a képemre ül.
Szóval fontosabb voltam, mint a könyvek, mi? Ez már egészen komolyan hangzik! – ugratom, és ha nem félnék attól, hogy eldől, még meg is lökném kicsit. – Határozottan javuló tendenciát mutatsz, de elégedett csak akkor leszek, ha teszel valami extrémet. Mondjuk… Anélkül mész rá az „elolvastam és elfogadom a feltételeket” rublikára, hogy elolvastad volna. Vagy dobozbol iszod a tejet. – Igen, ha valaha egyszer arra jövök ki, hogy Kaylee kartonból szlopálja a tejet, határozottan elégedett leszek, talán még egy könnycseppet is elmorzsolok, és figyelmen kívül hagyom Jessicát, aki szerint én csak rossz hatással lehetek másokra.
Igazából kicsit emiatt is kérdezem. Jó, a húgom, szóval nyilván van valami minimális kötődésem hozzá, ki nem raknám, de azért határozottan háború kezdődne, ha mondjuk elkezdené a rossz tulajdonságaimat sorolgatni neki bárányszámlálás helyett. Így is pont elég tényező dolgozik ellenem, nem kell még egy olyan is, ami kábé százhatvan centi, de folyamatosan ott duruzsol a fülébe.
Nem arról van szó, hogy zavar, csak… nem örülök – fogalmazom meg eléggé értelmetlenül a dolgot. Azt akarom mondani, hogy nem totál negatív dologként élem meg az ottlétét, csak nem is pozitívként. Semleges. Neutron. Igen, Jess egy neutron. És majd rá ekell néznem, mi is az a neutron. Hátha rosszabb, mint a Gyíkarc. – Hát, már ha lesz hová hazamennie. Nem azért, mert érted, felgyullad a ház, vagy valami, hanem ki tudja, Anya hány gyereket fogadott már örökbe azóta. Lehet, hogy már a spájz is foglalt. Újabban nem kéri ki ilyesmiről a véleményünket, csak megteszi – jegyzem meg kissé mogorvábban, mint illene az anyámról beszélnem, akit amúgy mindennél jobban szeretek, csak… Nagyon nem teszi egyszerűvé a helyzetet.
Ez elég meggyőző – mutatok végig saját magamon. Mit hazudjak, na, ruhában is jó formám van. Ellentétben Goldberggel, aki egy üres kartonra hajaz. – Vagy inkább az, ahogy mások reagálnak erre… Jajj, ne nézz így, te is tudod, hogy fontos a külső. Nem a legfontosabb, de fontos. Goldberg pedig csajozni akar. Szerinted így menni fog? De nem azért, mert annyi ereje sincs, hogy kinyissa a majonézes üveget, hanem mert semmi önbizalma sincsen. Sokaknak segít, ha edzeni járnak. Gondoltam, egy próbát megér – vonom meg a vállam. Azt mégsem mondhatom meg neki, hogy ez az egyetlen, amivel vissza tudom fizetni a tartozásom felé, mert az felvetné a kérdést, hogy „milyen tartozást?” Ja, hát csak azt, hogy lényegében „Hogy fogjuk meg Kaylee Bennettet kezdőknek” órát tartott nekem, mint egy igazi kis kocka.
Nem, ezt határozottan nem mondhatom meg neki.
Fura randi est? – Erre már összeugrik a szemöldököm. – Hogy érted, hogy…? Nem, várj, nem akarom tudni. Fura volt, rossz volt. Mármint, Goldberg nem úgy tűnik, mint aki titokban becsajozott, és te sem… Mármint, gondolom. Ugye? – Az egy dolog, hogy neki nem esik le, megpróbálok a kedvében járni, de ha neem nem tűnik fel, hogy igazából már rég pasija van, az már durva lenne, és újra kéne értékelnem az életemet.
Addig inkább csak elfogadom, hogy azt hiszem, felírhatok magamnak egy jófiú pontot. Azt hittem, talán Jess váltja majd ki, de igazából Abel jobb. Ő nem csak, hogy egy személy, akit Kaylee ismer, de ráadásul amúgy is olyan, mint egy kivert, éheztetett kiskutya, szóval lényegében dupla pontot ér. Határozottan (ön)elégült mosollyal sétálok tovább Kaylee oldalán. (És persze igen, az is jó, hogy Abelnek segítek, Kaylee-től függetlenül, csak a momentumba nem illik be ez a mozzanat.)
Már távolabbról is éreztem a különböző fűszeres sültek, krumpli, pizza, és minden, mi szem-szájnak ingere illatokat, de minél közelebb értünk, annál hevesebben indult meg a nyáltermelés a számban. Majdnem annyira elvonja a figyelmem, hogy elszalasztom Kaylee reakcióját; de csak majdnem. A már felkapcsolt lampionok fénye ahogy visszatüröződik a szemében, az valahogy egészen olyan… Megörökítendő. Valaki olyan által, aki ennél sokkal poetikusabban tudja visszaadni a látványt, meg az összeugró gyomromat. Bár az a kaja miatt is lehet.
Hm? Hogy mi? – A haján megcsillanó fény játéka elvonta a figyelmem, olyan, mint az olvadt csoki, és nagy ingerem lett egy kis csokira, de már itt vagyok, újra a jelenben. – Jaa! Hát… Igazából tényleg minden jó. Mit jó? Isteni. De ha elsőre eszel itt… Hm. – Rápillantok a kínálatra az üvegen keresztül, aztán elnézek a külső rész felé, ahol láthatóan  még csak most kezd beindulni majd a forgalom. – Hé, ülj le valamelyik asztalhoz, jó? Amelyik szimpatikus. Én meg megleplek.
És ha engedi, akkor így is teszem; csak részben azért, hogy meg se próbáljon helyettem fizetni, vagy a magáét. Nem sokkal később vissza is térek hozzá egy jól megrakott tálcával, amit először középre rakok az asztalra, aztán én is leülök, és mindenre rámutogatok a tálcán. – Szóval. Isteni a hamburger, és ezt máskor meg kell majd próbálnod, de! A Shae Shack hotdogos bódéként kezdte. Szóval gondoltam ez jó lesz elsőre. Tudom, tudom, hot-dog, bárhol lehet kapni… De ilyet nem! Ez igazi bécsi virsli hot-dog, krumplitésztás bucival, szárított hagymával, és ezzel a sajtszósszal isteni. Cheddar és amerikai sajt mix. A krumplihoz is tök jó. Nem tudtam, melyik shake-et szereted, szóval hoztam epreset meg csokisat, mert valamelyiket csak szeretned kell, de ha nem, akkor itt van limonádés tea, és egy üveg víz. Mármint, tényleg üveg – kocogtatom meg a külön Shack-feliratú üveget. – Ráadásul a bevétel egy százaléka az ivóvizek megtisztítására megy, szóval… Gondoltam ez olyasmi, ami neked bejönne.


#PrayforKaylee  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 4007189020  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptySzomb. Május 30 2020, 00:29


Daniel&Kaylee
Yeah, draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Make your mind up. I need you to make your mind up, yeah. Draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Baby you gotta decide something. Let me know.
- Anyukád tapintatossága nagyon kedves, de nyugodtan megkérdezhetted volna. Elvégre az csak tudomány. Én annyira nem vagyok ebben jártás, mármint az eljárásban, de szinte biztos vagyok benne, hogy Abel többet tudna elmondani róla. - nem szeretem beismerni, ha valamiben nem vagyok jó, de természetesen megteszem, mert a ferdítés viszont nem kenyerem. - Elvileg lesz egy bővített tárlat is Bodies 2.0 néven. Ha ennyire tetszett, és van kedved, elmehetünk majd rá együtt! -
Vágom rá teljes természetességgel, hiszen ha már Daniel ennyire belejött a „mozdítsuk ki Kayleet a könyvtárból mozgalomba”, akkor azért adok én is ötletet arra, mit csinálhatunk közösen. Magam részéről amúgy is kötelezővé tenném annak a kiállításnak a megnézését, persze bizonyos kor fölött, és valamiért nagyon is lelkessé tesz, hogy Danielt is lenyűgözte az a kiállítás, mint engem. Legalábbis ezt veszem ki a szavaiból.
- Honnan tudod, hogy mindig elolvasom a..? - ráncolom össze a szemöldököm, de végül nem fejezem be a mondatot, csak elmosolyodom. - Oké, beismerem, mindig elolvasom, és a dobozból sem iszok soha. Jó megfigyelő vagy. Még a végén teljesen kiismersz. -
Nem mintha problémám lenne vele, hiszen sosem voltam az a „titokzatos” fajta, maximum nincs mindig időm mély beszélgetésekbe bonyolódni, vagy olyannyira elvagyok foglalva a saját dolgaimmal, hogy az sem szúrja ki a szemem, ami ott van az orrom előtt. Azt viszont még a vak is látja, hogy Jess beköltözése óta van egy kis feszült vibrálás a levegőben. Nem olyan mértékű, hogy zavaró lenne a többiek számára, de kétségtelenül ott feszül a két testvér között. Eddig nem volt alkalmam erről beszélni Dannel, s nem bánom, hogy felhozza.
- Lehet, hogy nem a saját szobádba, de egy másikba, akár osztozva a testvéreiddel, vagy a nappali kanapéján, de biztos vagyok benne, hogy mindig lenne hol meghúznotok magatokat. - próbálom békíteni lány hangon, hiszen nem lehet nem meghallani a hangszínéből áradó elégedetlenséget. Tény, nem ismerem az anyukáját, csak elmondásból, viszont nekem egy nagyon kedves, melegszívű személynek tűnik, aki biztos nem fordítana oly módon hátat a gyerekeinek, hogy azok ne leljenek otthonra. Bár nem vitatható, hogy nagyon egyedi nevelési módszereik vannak.
- Nem minden a külső Daniel. - ráncolom a szemöldökeim, s nézek kissé furcsállóan a fiúra, amikor érvként a saját megjelenését hozza fel, és látszik rajtam, mennyire nem győz meg eleinte, azonban ahogy a gondolatmenete végére ér, már elismerően bólintok. - Igen, ebben igazad van. Szerintem is sokat segítene Rajta, ha lenne önbizalma, és nem viselkedne mindig olyan furcsán, ami szerintem a belső frusztráltsága miatt van. Lehet, ha több időt tölt el a társaságodban, még ragad is rá egy kevés a kisugárzásodból. -
Ami azt illeti, nagyon is tetszik, hogy Dan gondolatmenete végül egy egészen más perspektívában végződik, mint amire számítana az ember a bevezetést hallva.
- Nem rossz volt, hanem felettébb kínos. Mint egy AA gyűlés, de legalább finom volt a bolti süti. - igaz azt mondja, nem akarja tudni, azért mégis röviden körülírom, hogy eltudja képzelni, miért jellemzem úgy, ahogy. - Áh, nem beszélgettem senkivel, de nem is azért mentem. Abel viszont az első félóra után jelenetet rendezett, és eljöttünk. -
Vonom meg a vállam, s nem is akadok fenn azon, hogy miért is érdeklődik Daniel a magánéletem iránt. Általában senki sem szokott így tenni, mert mindenki azt feltételezi, hogy nincs is, ami nem róható fel. Az utóbbi időszak nem is éppen arról szólt, hogy ismerkedjek, hanem inkább, hogy túléljek.
- Te mit ennél a helyemben, ha most lennél itt először? - teszem fel ismét a kérdést türelmesen, nem fennakadva azon, miért nem jutott el hozzá elsőre. Én is hajlamos vagyok elveszni a gondolataimban, ráadásul olyan finom illatok terjengenek, hogy nagyon nehezére esik az embernek korgó gyomorral koncentrálni. - Okés, ez jól hangzik. -
Bólogatok lelkesen, amikor felajánlja, hogy meglep, én pedig elindulok keresni egy asztalt, nem a legkiesőbb helyen, de nem is a közepén találok egy kellemes kis helyet, ahová lehuppanok, és kíváncsian fürkészem az embereket, miközben várakozom. Nem is telik bele sok idő, meglátom felbukkanni Daniel alakját, mire magasba emelem a kezem, s integetve jelzem, merre is vagyok.
- Ma igazán sokat tanulok Tőled. Először a galériában mondtál el egy csomó klassz dolgot, most pedig ennek a bisztrónak a háttértörténetét meséled el. Levagyok nyűgözve! - mosolyodom el szélesen, s tekintetem Danielről a tálcára emelem, hogy megvizsgáljam a szóban forgó hotdogot. Mielőtt azonban még hozzálátnék, előhúzok egy apró flakont a táskámból. - Kézfertőtlenítőt? -
Mutatom fel Neki, és ha kér, nyomok egy adagot a tenyerébe, s természetesen a magamába is, és azt eloszlatva varázsolom evéskompatibilissé a kacsóim.
- Szeretem a csokit és az epret is, nagyon kedves vagy, hogy így gondoltál rám, de.. megtudunk mi enni ennyi mindent? - nevetem el magam a tálcára mutatva. - Ennyire viszont én ismertelek ki, hogy tudjam, biztos feláldozod magad, ha ételmentésről van szó. Ami pedig a vizet illeti, kicsit úgy hangzik, mintha azon agyalnál, mi nyerné el a tetszésem. - hunyorgok Rá, majd veszem kezembe a hot-dogot, s bizony a legkevésbé sem finomkodva, viszont annál jóízűebben harapok bele, és már az első falatnál elégedetten felnyögök.
- Ó te jó ég! - lenyelve az első falatot, ez az, ami először kiszalad az ajkaimon. - Ez valami isteni! Miért nem jöttem ide korábban? -
Teszem fel a kérdést, de nem állok le hosszas monológra, mert tovább majszolom a hot-dogot, s nem is nagyon vagyok képes most másra koncentrálni, mint az ízélményekre, és ez pontosan látszik is rajtam, ahogy teljes élvezettel befalom az egészet, közben halk mmmhmm hangokat kiadva.
- Igazad volt, teljességgel meggyőztél, ez nem csak egy sima hot-dog volt, hanem A HOT-DOG, csupa nagybetűvel! - törlöm meg a szám, s a székben hátradőlve pihegek egy kicsit, mielőtt egyáltalán megkóstolnám az egyik turmixot. - Oh, jut eszembe! Készültem ám valamivel Neked. -
Nyúlok a táskámért, majd kezdek el benne kotorászni, amíg végül megtalálom a borítékot, amit aztán átnyújtok Danielnek.
- Még ha nem is gyakran beszélsz róla, de tudom, hogy sokat vagy feszült mostanában a családod miatt, ezért gondoltam, ez jó kedvre derítene. - adok mellé némi magyarázatot, hogy miért is éreztem késztetést arra, hogy vegyek két darab New York Giants jegyet arra a mérkőzésre, ami Baltimoreban kerül megrendezésre. - Bevallom, Jessica segített. Ő súgta meg nekem, ki a kedvenc csapatod. -
Mert én bizony nem vagyok ennyire jó megfigyelő, pedig lehet, elég lett volna, ha csak körbe szaglászom a szobájában, de ilyet soha nem tennék.
- Azt mondta az irodában, akitől vettem, hogy ez a pálya körüli sárgazóna közepén helyezkedik el. Mármint a két hely. - füzöm tovább, mert amúgy tényleg tök hülye vagyok hozzá, és simán az is lehet, hogy átvertek a jegyirodában, ami a helyezkedést illeti. - Mit szólsz, öm.. örülsz? - pillantok rá hatalmas szemekkel várakozóan, és nem kevés izgalommal, mert mi van, ha szegény Jess benézte, és nem is a kedvenc csapata a New York Giants, vagy én benéztem, és egy béna meccsre vettem jegyet?

#imaKayleemegvilágodosásáért  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptySzomb. Jún. 13 2020, 20:17
sucker for you

You say the word and I'll go anywhere blindly


Jelenetet? Goldberg? – nevetek fel a gondolatra. – Valaki összekeverte a Star Warst és a Star Treket? – Legalábbis másra nem nagyon tudok gondolni, ami kibillentené a helyéről az érzelmi EKG-ját. Nem arról van szó, hogy totál zombi lenne, mint mondjuk Reagan, aki eléggé egy síkon mozog, csak nem mer lépni a gondolatait követve. Szóval ha mérges, akkor is csak felfújódik, mint egy vörös hörcsög, aztán eltrappol. Bár tekintve, hogy Kaylee maga se szereti túlzottan a feltűnést, el tudom képzelni, hogy őt már ez is felzaklatta kicsit, eléggé ahhoz, hogy jelenet rendezésnek élje meg.
Ez egyébként valahol szimpatikus, valahol pedig kétségbeejtő. Mármint, én se gondolnám magam annyira extrának, de sose volt bajom azzal, hogy mások előtt legye. Sőt. Bogaras leszek, ha sokáig nem lazíthatok egyet. Kaylee viszont valahogy pont a fordítottja volt, égnek állt a haja a szusszanás gondolatától, mint Bozontnak a Scooby Doo-ban a szörnyek láttán.
Úgyhogy tényleg meglepett azzal, hogy eljött. És nem volt kis kihívás megpróbálni valami olyan helyet találni, amit nem gondol túl… Magamutogatónak. Szívesen elvinném valami menő étterembe, ahol van dresscode meg minden, de lehet, hogy azt flancolásnak gondolná, pedig a tapasztalataim (meg anyáék) szerint a lányok szeretni szokták az ilyet.
Tudom, elég lenyűgöző vagyok – bólintok vigyorogva. – És meglepő. Kivéve a közgáz tanárom szerint, de mit tudhat ő? Csak négy könyvet írt – legyintek, mintha egy egészen kicsit ne zavart volna, hogy egyszerűen hülyének nevezett. Ráadásul mások előtt. Az okos embereket állítólag gyakran piszkálják, de nem igazán értem, hogy mennyivel jobb az, ha ő ugyanezt csinálják mással. A logika nekem azt diktálná, hogy ha valami nem működik, akkor legfeljebb a „szemet szemért” elv alapján lehetne ugyanezt megfordítva visszaadni, az viszont legjobb tudomásom szerint nem épp követendő példa. Mármint… próbálok én Goldberggel is jóban lenni. Csa néha nagyon, nagyon nem könnyíti meg.
Nem kösz. Én másfajta önnevelési módszerben hiszek, abban, hogy a kosz jót tesz – vonom meg a vállam, mielőtt magamhoz venném az egyik hotdogot. Papírban van, szóval amúgy se érek hozzá, de ha meg is tenném… Hát, elég sokat vagyok a pályán. Mit gondol, az öt perces szünetben még elmegyek kezet mosni is? Persze értem én, orvosira jár, meg minden, de pont ezért ismernie kéne a kosz fontos szerepét.
Legalább annyira, mint engem. – Milyen jól gondolod! – bólintok széles vigyorral. Már érzem, hogy a hasam lázadozik ellenem, amiért még mindig csak fogom a hotdogot, de muszáj megvárnom, míg ő is enni kezd. – És az baj lenne? – teszem fel azért óvatosan a kérdést. Már arra vonatkozóan, hogy próbálok azon agyalni, mi nyerné el a tetszését. – Tudom, hogy egyszerű lánynak vallod magadat, akinek nincsenek titkai, meg ilyesmi, de hidd el, elég nehéz rájönni. Pedig arra tanítottak, hogy kedvesnek kell lenni a lányokkal.
És elég egyértelmű módon próbálok tetszeni neki, ami eddig… Megmondom őszintén, fogalmam sincs, hogy halad. Mármint, eljött velem, de Goldberggel is elmegy mindenhová… Lehet, hogy ez neki nem több, mint egy AA-gyűlés. Mármint, az a randis akármi, amit ahhoz hasonlított. Kaylee amilyen okos, olyan… ignoráns, sok tekintetben.
De szerencsére tetszik neki a hotdog. Ha nem tetszene, komolyan át kéne gondolnom a szándékaim. Tudom, sok olyan srác van, aki csak marketingfogásnak használja az egész „szeretem, ha a csajom nem csak nyúlkaját eszik” dolgot, de esetemben az evés nem csak létszükséglet. Ez amolyan vallási rituálé. És valószínűleg olyasféle rajongás tölt el, ha valaki szereti ugyanazt enni, mint én, mint mikor Goldberg majd egy szép napon, talán ebben az univerzumban, talán egy másikban, de talál magának egy csajt, aki szereti a Star Treket.
Ugye? – bólintok, és egy harapással majdnem a hotdog felét bedobom. Most viszont figyelek arra is, hogy ne teli szájjal beszéljek, bár teszem hozzá, mesterire fejlesztettem annak tudományát. Kristálytisztán érthető minden szavam egy egész jégrémszendviccsel a számban is. – Látod, mennyi mindenről lemarad az ember, ha csak a könyvtár meg az egyetem között ingázik? A büfés hotdog olyan rossz, hogy már nem is húsnak számít.
Meg valószínűleg tényleg nem az, de ebbe nem mennék bele.
Legközelebb majd megmutatom, hol találod az egész város legfinomabb pizzáját. Még a pizza széle is olyan finom, hogy külön pizzaként tudna működni, pedig sajt sincs benne! – Az pedig nagy szó, mert a sajt a világtörténelem egyik legjobb találmánya, meg tudnám csókolni, aki kitalálta, pedig valószínűleg nincs foga és pasas és már ezer éve halott. És talán francia. Azt, hogy lesz legközelebb, nem nagyon akarom vitára bocsájtani, mert lesz. Értem, vagy sejtem, legalábbis látom, hogy az orvosi… Szóval nem olyan, mint mondjuk egy bölcsész szak. És Kaylee nem úgy áll hozzá, mint én az enyéimhez. A sport miatt sok tanár elnézőbb, de azért nekem is vannak dolgaim, a jegyeim viszont nem kimagaslóak. Ő viszont az ösztöndíjért küzd a jegyeivel, és nem vitatom, mérföldekkel jobb átlaga van, mint nekem. Na meg… Ha lediplomázunk, ő életeket fog menteni. Én a papírommal tudok majd kuka-kosarat játszani, mert az isten mentse meg azt a céget, ahová én gazdasági ügyvédként kerülök.
Szóval nála ez pénz, és ebből adódóan lehetőség kérdése is volt, a remete-élet, amit megértek, vagy szeretném megérteni. De nem hiszem, hogy erre el lehetne áldozni az életedből tizen-sok évet, ami alatt semmi mást sem csinálsz.
Nekem? – A meglepetés elég nyilvánvalóan kiül az arcomra, és ennél az egy szónál még a „teli szájjal nem beszélünk” szabályt is elfelejtem. Érdeklődve ugrik feljebb a szemöldököm, miközben ő a táskájában kotorászik, és a kelleténél kicsit kevesebb rágássab próbálom meg letuszkolni a torkomon a falatot, ami oda vezet, hogy majdnem félremegy. Köhögve és a mellkasomra csapva nyúlok az epres turmix után, ami aztán majdnem az orromon távozik, mikor meglátom, mi van a borítékban, amit a szabad kezemmel vettem el.
Giants jegyek. Komolyan?!
Erre hirtelen tényleg nem tudok mit reagálni. Újra meg újra végigsiklom a már ezerszer látott formára nyomtatott papíron, az üléseken. Mármint nyilván nem a kispad mögött van, meg a páholyban, ahol ültem már apa mellett – a legkedvencebb meg amúgy majdnem egyetlen gyerekkori emlékeim ezek –, de elég jó helyek. Sejtem, mennyibe kerülhettek, még ha régen bérletem is volt. Azt pedig egészen biztosan tudom, hogy nincs rá pénze.
Én… Hűha. – Belekezdek, de megakadok, aztán Kaylee-re pillantok. Hogy mit súgna az ösztönöm? Hogy hajoljak át az asztal felett, az se zavarjon, ha fellököm a turmixot, csókoljam meg, és rögtön utána vegyem is feleségül. Mármint előtte azért megkérdezném, mert a konszenzus fontos, de… De még fantáziában se tűnik túl helyén állónak a reakció. Legalábbis az agyam szerint. A testem mást mond, de ha bárki kérdezi, nem, nem indultam be egy egészen kicsit a kaja illatától, Kaylee óvatosan reménykedő pillantásától, meg a Giants jegyek kombójától. Dehogy. Az fura lenne. Vagy hasonló.
Ez… Ez egy kicsit sok. Mármint, tudom, hogy mennyibe kerül a tandíjad, és mennyi az ösztöndíjad, nem kutakodtam, érted, csak hallok dolgokat, elég vékonyak a falak, és… Szóval ezt nem fogadhatom el, így biztos nem. – Tudom, hogy nem engedi, hogy kifizessem, a felét se; nem kell kimondania, meg nem is tudja még, mert én is csak dadogok, de egyszerűen tudom. – Az a minimum, hogy eljössz velem. – És nyilván én fizetek minden mást. Bár most se engedném neki, hogy fizessen. – Nem azért, mert én vagyok a férfi, hanem mert… érted. Nekem több pénzem van. Most! Majd ha később menő orvos leszel, lehet, hogy engedsz lakni a pincédben. Vagy megmented a térdem, hogy tudjak tovább játszani, valami hasonló. Tuti kapsz tőlem rendszeresen jegyeket, majd ha csapatban játszom.
Igazából nem tudom, miért kapom. Mármint, nem számítottam rá, a születésnapom csak novemberben lesz, meg hát… Én azt se tudom, az övé mikor van. (Még! Tuti kiderítem majd.)
Köszönöm. Ez nagyon menő – lebegtetem meg a borítékot, amit előtte óvatosan lezártam. Aztán vissza nyújtom felé. – Izé, lehet, hogy te rakd el? Úgyis egy helyre megyünk, meg minden, és azt hiszem, én csak összegyűrném.
Néha azért tényleg hasznosak a női táskák. Meg kábé bármit kérsz, van náluk. Én örülök, ha van egy személyi meg pénz a farzsebemben.
Tényleg szeretném, ha eljönnél velem – mondom aztán, mert nem tudom, mennyire vette komolyan. Lehet, azt hitte, csak udvarias vagyok. – Mármint nem csak azért, mert nem tudnék mást elvinni… Kit hívnék el, Goldberget? … De azért is, mert…kedvellek folytatódna a mondat, csak nem merem. Nem maga miatt, hanem Kaylee-t lehet, hogy máshogy érintené, mint szeretném. – Mert a stadionos hot-dogot is meg kell kóstolnod! – csettintek. Zseniális! – Nem olyan jó, mint ez, de azok közül a hot-dogok közül, amik nem ezek, a legjobb. Állítom én, én pedig már elég sok hotdogot ettem már.

#PrayforKaylee  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 4007189020  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptySzer. Jún. 24 2020, 21:51


Daniel&Kaylee
Yeah, draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Make your mind up. I need you to make your mind up, yeah. Draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Baby you gotta decide something. Let me know.
  - Ki ne hagyd a felsorolásból azt, hogy végtelenül szerény is. - ingattam meg a fejem, mintha nem értenék egyet az iménti önhitt kijelentésével, de képtelen vagyok elrejteni a vigyorom, ami végül mosollyá szelídül, miközben felpillantok Rá. Szeretném azt hinni, hogy remek emberismerő vagyok, de számtalanszor bebizonyosodott az ellenkezője már. El kell ismernem azt is, hogy az emberi test működésének megismerésére és gyógyítására adtam a fejem, és az érzelmek sokszor olyanok, mint egy útvesztő, melyből sosem keveredek ki. Mégis, valamiért azt érzem, hogy a vicces fennhangon tett kijelentés mögött más is húzódik, de nincs elég merszem ahhoz, hogy ilyen megállapításokat tegyek. Legalábbis most biztosan nem. Elég csak magamból kiindulnom. Biztos nem sok kedvem lenne ahhoz, hogy a kissé zsúfolt utakat járva lelkizzek a mellettem haladóval. Ha pedig a bátyámból indulok ki, arra a következtetésre jutok, hogy a férfiak javarészt nem valószínű, hogy szeretnek lelki dolgokról beszélgetni. Anya bölcselete viszont sokkal inkább helytálló, miszerint egy férfi szívéhez a hasán át vezet az út. Ennek felismerése nem újdonság, hiszen Daniel és az ételek közötti kapcsolat egészen új dimenziókat tárt fel előttem. Még senkit sem hallottam korábban ilyen nagy áhítattal beszélni az ételekről, nem beszélve az elfogyasztásukról, ami szintén megérdemel egy külön történetet. Éppen ezért nem kellene meglepődnöm azon, hogy tudja, mit hol érdemes kipróbálni a városban. Ez volt az Ő szuperképessége, az egyik.
- Nem baj. – ráztam meg a fejem. - Figyelmességre vall, ami.. nagyon kedves Tőled. –
A mosolyom ugyan nem engedte, hogy bizonytalanságom szemmel látható legyen. Kész szerencse, mert magam sem tudtam volna megfogalmazni azt, amit abban a pillanatban éreztem, mikor Daniel óvatosan tette fel a kérdést. Nem ez volt már az első alkalom, hogy némi hezitálást vélek felfedezni az irányomba, ami valljuk be, Tőle igencsak furcsán hatott. - Legközelebb kérdezz csak meg, és akkor elmondom, hogy mi az ami bejön, és mi nem. –
Adom meg a számomra teljesen magától értetődő opciót, amit egy eldöntendő kérdés esetén alkalmazható. Nem kezdem el firtatni a kijelentése első részét, mert igaz ami igaz, tényleg nagyon egyszerűnek tartom magam, és nem hiszem, hogy túlságosan komplikált lennék, sőt. Olykor okom van azt feltételezni, hogy unalmasan kiszámítható vagyok, amit bizony Daniel is ezekben a percekben erősít meg, miközben élvezettel faljuk be a az étlap egynegyedét. Persze, nem hagyom teljesen szó nélkül, még ha beszélni nem is tudok, mert lefoglal az evés, azért látványosan megforgatom a szemeim a kijelentése hallatán. Minden alkalmat megragad arra, hogy felhívja a figyelmem a saját furcsaságomra, amivel én egyébként tisztában vagyok, de ahogy más emberek is tisztában vannak az esetleges hibáikkal, nem szeretik, hogy ha folyton a képükbe vágják azt. Legalábbis nekem inkább a gyakoriságával kezdenek problémáim lenni, de nem ölt olyan nagy mértéket, hogy ezért félbeszakítsam az evésem. Két rágás között azonban belém nyíllal a felismerés a korábban elkezdett gondolatmenetem kapcsán. Vajon lehetséges volna az, hogy Daniel azért igyekszik ennyire a kedvemben járni, mert.. sajnál? Eddig még nem gondoltam magamra úgy, mintha egy sajnálatraméltó személy lennék, aki remeteéletet él a könyveivel együtt. Kivéve persze, amikor Aly rám talált az iskola könyvtárában hajléktalanként, és felajánlotta, hogy legyek a szobatársa. Abban a helyzetben vitathatatlanul az voltam, de azóta eltelt egy kis idő, és összekaptam magam. Ettől függetlenül lehet Daniel szemében szánni valónak számítok, amiért képtelen vagyok kilépni a saját mókuskerekemből, éppen ezért igyekszik annyira, hogy kicsit kimozdítson a komfortzónából, és felrázzon, nem beszélve arról, hogy olykor le sem tagadhatnám kisvárosi mivoltom, és elveszek ebben a hatalmas forgatagban. Így már azért érthető a dolog, és a kedvesség faktorból mit sem veszít. Bármi is legyen, most nem agyalok ezen tovább, hiszen eszembe ötlik az, amivel én is készültem, elvégre nekem is megtanították azt, hogy a kedvességet illik viszonozni, és még csak nem is esik nehezemre.
- Hé, az ajándékom nem átruházható, szóval légy szíves ne fulladj meg. – tagadhatatlanul szórakoztat látni a valódi döbbenetet és meglepettséget a velem szemben ülő arcán. Nem az a típus, akit könnyen kilehet billenteni a magabiztos, stabil pontjáról, de úgy tűnik, az első győzelmet magamának tudhatom. A kérdés már csak az, hogy a boríték tartalma is elnyeri a tetszését, én pedig összekulcsolt ujjakkal, nem kis izgalommal figyelem a reakcióját. - Tetszik? –
Érdeklődöm, miután hamar elakad a szava, és nem igazán tud két értelmes szót sem kinyögni, ami igazán meglep egy olyan beszédes és kommunikatív pasitól, mint Dan. Ha én egyszerű vagyok, akkor Ő pont az ellentétem, és miután oly sok helyen járt már, és a szülei nevelési célzattal való pénzmegvonásáig rendelkezett minden olyan dologgal, amiről más álmodni sem mer, így nehéz találni valami olyan elérhető dolgot, ami valóban meglepetés a számára.
- Sok? – kérdezek vissza, értetlenül pislogva, és miközben a szobáink közötti vékony falakat részletezi, összeszaladnak a szemöldökeim. - Én pedig szeretném, ha elfogadnád. Ha más nem, kárpótlásul azért, mert az első találkozásunkkor fejbe vágtalak egy serpenyővel. Ne sérts meg azzal, hogy visszautasítod. –
Igen, még mindig rágom magam az akkor történtek miatt, és bár nem ez ált a gesztusom mögött, jó indokkal szolgál, mellyel érvelhetek is.
- Nem azért vettem két jegyet Neked, hogy úgy érzed, el kell vinned magaddal. Olyat hívj el, akivel szívesen mész el egy ilyen meccsre, aki osztozik a sport iránti szeretetedben, mint.. mint például Ramirez! Igen, igazi pasis kiruccanás, biztos jót tenne Neked. – nem szeretném, ha kötelességből hívna el magával, és erre próbálok valamiféle magyarázatot adni. - Nem mintha nem mennék el Veled szívesen, mert de.. Csak lehet én idegesítenélek egész idő alatt a sok kérdésemmel, ami a játékra irányul, ahelyett, hogy önfeledten átadnád magad a szurkolásnak. -
Egészítem ki a mondandómat, mielőtt még akarva akaratlanul is megsérteném, elvégre semmi gondom nincs azzal, hogy elmenjek vele egy meccse, mert alapvetően jól érzem magam a társaságában.
- Nem igazán tudlak követni. – vallom be őszintén, miután belekortyoltam a turmixba. - Ez nem a pénzről meg a nemi szerepekről szól, és nem kell az én, és az anyagi helyzetem miatt aggódnod. –
Mondhatnám azt is, hogy ne gondolja túl a dolgot. Pontosan ezt szokta nekem is mindig szajkózni, viszont azzal is tisztában vagyok, hogy nem hangozna túlságosan hitelesen pont az én számból.
- Nagyon szívesen. – tér vissza újra a mosoly az arcomra, és igen, némiképp elégedett is vagyok, hisz tényleg sikerült meglepnem. Biccentve nyúlok a borítékért, és teszem el, vissza a biztonságos helyére a táskámban. A turmixomhoz hajolok, és tovább szürcsölgetem, amikor ismét felhozza a témát, amire azt hittem, sikerült megnyugtató válasszal szolgálnom a részére, de úgy tűnik, mégsem. Vonásait fürkészve hallgatom, amíg a végéhez nem ér, mire hátra dőlök a székemben.
- Ez egy új cél, hogy megismerted velem a világ legjobb hotdogait? Ez is beleszámít majd a listába? – nem részleteztük, hogy az ötven pontól - emlékeim szerint annyit szabott meg önkényesen -, nagyrésze arról szól majd, hogy a gasztronómiai élményeim gyarapítsuk. Nincs kifogásom ellene, mert szeretek enni, és az ilyen programok jobban vonzanak, mint azok a furcsa helyek, ahol bedrogozva, villogó fényekben vonaglanak az emberek. - Szívesen elmegyek Veled, és nem a lista miatt. Viszont akkor sincs harag, ha egy hasonló amerikaifoci szakértőt akarsz magaddal vinni, mint amilyen Te vagy. –
Nem viccelem el a válaszadást, de ettől függetlenül félig nyitva hagyom a kérdéskört. Ismét nem tudom eldönteni, miért lenne Neki jó, ha elmennék egy ilyen eseményre, de ha akar egy állandóan fontoskodó és értetlenkedő púpot a hátára, akkor nincs más választásom, elkísérem. Úgy is régen utaztam már el bárhova is!
- Miért választottad ezt a sportot? - úgy érzem, mindjárt szétdurranok, így muszáj egy kis szünetet tartanom, mielőtt a maradékot is befalnám, így remek alkalom, hogy további kérdéseket tegyek fel. - Azt már tudom, hogy miért vagy azokon a szakokon, amin. De a sport honnan jött? Azontúl, hogy kiváló a testfelépítésed, és a fizikumod is. Volt, ami motivált, hogy pont ezt a sportágat válaszd, vagy esetleg valaki? Egy példakép? Mondjuk egy híres játékos, akikből én.. egyet sem tudnék megnevezni, de ez én tudatlanságom. –

#imaKayleemegvilágodosásáért  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptyKedd Júl. 14 2020, 18:34
sucker for you

You say the word and I'll go anywhere blindly


Valószínűleg még hete múlva is visszafordulok majd és teljesen meglepődök, újra meg újra, a tényen, hogy Kaylee… Gondolt rám. És hogy ilyen személyesen gondolt rám. Ezt most ne értse félre senki – úgyis fogja –, de majdnem olyan, mint mikor anya hozott valamit a bevásárlásból nekem. Nem feltétlen nagy dolgokat, csak mondjuk egy bizonyos fajta csokit, amit említettem, napokkal korábban, és még csak meg sem kértem külön, hogy hozzon, csak… Eszébe jutott, hogy szeretem. Másfajta érzés így kapni bármit, mint mondjuk karácsonykor vagy a születésnapodon, amikor eleve számítasz az ajándékra.
Én sosem voltam túl jó benne. Nem azért, mert nem figyelek másokra, ahogy azt Jess szereti hangoztatni, hanem mert elfelejtek emlékezni rá. Ha valamikor megkérdezni valaki, hogy Ő vagy Ő mit szeret, valószínűleg meg tudnám mondani, csak épp nem jut eszembe, amikor a boltban járok, hogy vennem kéne nekik valamit. Általában.
Tényleg nem gondoltam, hogy Kaylee bármikor is venne nekem bármit, és be kell valljam, főleg azért, mert kettőnk közül én voltam az, aki könnyebben költhetett, Ő pedig, aki egy kicsit (sokkal) reálisabban áll a helyzethez. Ha valamelyikünk előrukkolna valami ilyesmivel, arra számítottam volna, hogy én leszek.
És persze, ez azt is jelenti, hogy gondolt rám. Nem tagadom, hogy baromi jól esik.
Eszemben sincs – felelem reflexből. Se megsérteni nem akarom, se visszautasítani. Semmilyen értelemben. Mármint… Egy kicsit anyagias kérdés is; elfogadtam már, hogy az ilyesféle luxusok, mint a meccsre járás, nem lesznek részesei az életemnek egy jó darabig, legfeljebb, ha én játszom. De azt azért mégse hagyhatom, hogy csak úgy odaadja nekem ezeket.
Ha más vette volna, akkor is téged hívnálak el – jegyzem meg, de lehet, hogy meg se hallja, annyira próbálja bizonygatni, hogy tényleg, tényleg, TÉNYLEG nem várja el, hogy vele menjek. Mintha azt hinné, nekem ilyen erős kötelességtudatom van, akkor is, ha nem szeretném. Látszik, hogy még sose beszélt rólam Meijel. – Ezt most úgy mondtad, mintha valami baj lenne velem – húzom össze a szemeim. Miért férne rám valami… „pasis kiruccanás”? Na, ez a szókombó, amit még sosem használtam, gondolatban sem. Ramirezzel jók vagyunk, főleg, mióta Parker visszament Detroitba. És abban igaza van Kaylee-nek, hogy ő tényleg tudná élvezni a játékot. De vannak bizonyos érvek ellene. Például, hogy nem jön be nekem. Semmi sértés, csak túl szőrös.
Csak azért, mert még nem érted, nem jelenti, hogy nem is szereted – fejtem ki az álláspontomat. Ha bárki engem kérdez, akkor a foci nem csak arról szól, hogy rúgjuk a labdát, aztán egymásnak esünk, ez ennél jóval több. Stratégia, taktika, rengeteg felkészülés, és a csapatjáték, az összedolgozás pszichológiája is nagyon fontos. Lehetnek akármilyen jó játékosaid, ha nem tudnak együtt működni. Szerintem a legösszetettebb sport a világon. A tény, hogy egyébként szórakoztató is, sokadrangú. Nem olyan, mint valami Ultimate Monster Truck zúzást nézni, ahol csak szurkolsz, hogy minél több kocsi törjön darabokra. Én baromira tudom értékelni a bele fektetett munkát is, minden szinten. Olyan ez, mint valami nagy sztori, amit eléd tárnak. És szerintem Kaylee is tudná értékelni, ha megadja magának rá az esélyt.
Én biztosan szívesen megadom, és a kellő segítséget is.
Nem kell, de szeretnék. Amolyan… lakótársi összetartás. Csúnya lenne kirakni téged az albérletből, mert elment a bérleti díjad a jegyekre, nem gondolod? – nevetek fel, aztán gyorsan hozzá teszem: – Ne aggódj, csak vicceltem. Nem raknálak ki.
És mivel az egyetlen vetélytársam Abel és Reagan, merem remélni, hogy jelentős fizikai és akaratbéli akadályt jelentenék az ilyen irányú törekvéseknek.
A kérdésén felnevetek, bár csak az elsőn. A listát én nagyon komolyan gondolom. – Nem csak hot-dogjait. Nem enni a világ legjobb kajáiból olyan… Olyan, mint soha nem szerelembe esni, tudod? Megteheted, túlélheted anélkül, természetesen. De olyan élményt hagysz ki, amiért már önmagában érdemes élni. – Alycia, az egyik ex-barátnőm azért szakított velem, úgy tíz éve, mert szerinte sokkal szebben tudok beszélni egy csirkecombról, mint róla. De hát azok a nagyi csirkecombjai voltak, egyenesen Kaliforniából, szóval nem tehettem ellene semmit, muszáj volt beszélnem róla. És az sem az én hibám volt, hogy Alyciának sokkal kevesebb jót tudtam mondani a combjairól. Azt nem vette volna jó bóknak, hogy „zabálnálak”.
Legszívesebben sok helyre elvittem volna Kaylee-t; olyanokra, ahol én jártam, mert megtehettem, mint Japán, Thaiföld vagy épp Franciaország. Olyan könnyedséggel, ahogy apa tette ezt a barátnőivel, de van két nagy különbség: egyrészt, nekem nincs rá pénzem. Másrészt, Kaylee nem olyan, mint apa barátnői. Őket már eleve az utazás ténye lenyűgözi, meg az, hogy tudnak új insta-sztorit felrakni, amit, megmondom őszintén, megértek. Én is szeretem látni, hogy az emberek menőnek tartják a posztjaimat, és jönnek a lájkok meg a kommentek. De azért nem költenék rá milliókat. És Kaylee sem értékelné.
Olyan nincs még egy – jelentem ki, nem teljesen komolyan, nem sok múlik azon, hogy a nyelvemet is kinyújtsam rá, de inkább beleharapok a hot-dogba, ami azt jelenti, hogy el is tüntetem az egészet, aztán leöblítem a shake-emmel. Így van némi időm is reflektálni a kérdésére adott válaszomon, amíg mindezt leküzdöm a gyomromig. – Szóval azt gondolod, kiváló a testem? – vonom fel a szemöldököm, belenyúlva a nagy tálcára egy krumpliért, amit aztán le sem véve róla a tekintetem megeszek. Tudom, hogy el fog vörösödni, és valami olyat mond majd, hogy nem úgy gondolta. Vagy fel se veszi az innuendót, és inkább megállapítja, hogy igen, természetesen sok energiát fektettem bele, és az alacsony testzsír-százalékom miatt…
Nem tudom. Miért szeretik az emberek azt, amit? – vonom meg a vállam. – Amikor kicsi voltam… Ne nevess, volt olyan is, és csak hogy tudd, elbűvölő kölyök voltam, majdnem olyan, mint most! Szóval anya és apa elváltak, amikor két éves voltam, de megbeszélték, hogy azért család maradnak, szóval anya ideköltözött New Yorkba. Vagy hát, nekem ezt mondták, de az is lehet, hogy egyébként Mei miatt volt, fogalmam sincs. Szóval utána apát elég keveset láttam, ha jött, akkor is üzleti megbeszélésekre jött… Kivéve, ha meccset néztünk. Akkor ott volt, minden értelemben. Úgyhogy egy idő után ez tűnt a legegyszerűbbnek, hogy ott legyen. Ő is focista akart lenni, de még a középsuliban volt egy sérülése, elszakadt egy ínszalag a lábában, és nem jött jól helyre, úgyhogy… – Megvonom a vállam. Ilyenkor jönnek mindig azok a megszólalások, hogy „a szülő ráerőlteti az ő vágyait a gyerekre”, meg hasonlók, de nem hiszem, hogy itt szó volt erről. Örült neki, én meg örültem, hogy örült, de… Azért nem erőszakoskodott miatta. Ahhoz előbb ott kellett volna lennie. – Régen mindig kijött a meccseimre is, ha tehette. Még most is, az egyetemen… Bár mostanában kevesebbet ér rá. Polgármester akar lenni – forgatom meg a szemem, de nem megbántottságból. Csak az annyira, de annyira marhára unalmasnak tűnik!
Igazából a legtöbb csapatsportot szeretem. A kosarat és a baseballt is, bár mindig is jobban ment, hogy nekiszaladjak valakinek, minthogy fussak egy tenyérnyi labda után… A gimiben úsztam is. Ott nincs fociszezon egész évben, úgyhogy általában mást is kell sportolni mellé. A futást is próbáltam, meg a gátfutást, de ahhoz nem vagyok elég hajlékony. Már biztos nem – rázom meg a fejem. Nem mondanám magam lassú futónak, elég gyorsnak kell lennem backerként ahhoz, hogy touchdownt tudjak szerezni, de azért a futás, főleg az akadályfutás, egészen más stílust, másfajta felépítést követelne meg. Elve nem tudok olyan spárgákat nyomni a levegőben, mint akik ezzel foglalkoznak.
Te sportoltál valaha valamit? – jut eszembe a kérdés, amit szerintem még nem is tettem fel neki, ami valahol meglepő. Mármint, általában rögtön ezzel kezdek, megadja a közös alapot, vagy ilyesmi. – Nem azért, mert nem nézném ki belőled, vagy ilyesmi, nagyon szép a… fizikumod, csak kíváncsi vagyok.

#PrayforKaylee  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 4007189020  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptySzer. Júl. 22 2020, 19:00


Daniel&Kaylee
Yeah, draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Make your mind up. I need you to make your mind up, yeah. Draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Baby you gotta decide something. Let me know.

Megakadok egy pillanatra, hiába vagyok éppen nyakig benne egy vehemensen előadott érvelésben, amely arról szól, hogy én tényleg nem támasztok semmiféle elvárást Daniel felé, ami az ajándék felhasználását illeti. Azonkívül persze, hogy elfogadja, és örül neki, mert ez az egyetlen. Viszont képtelen vagyok csak úgy észrevétlenül elsiklani megjegyzése fölött, és ez a meglepettség tökéletesen tükröződik az arcomon is. Pont Danielről nem gondolnám azt, hogy túlsok erőfeszítésbe kerülne partnert találnia maga mellé, aki elkíséri a meccsre. Az az ember, aki olyan kiterjedt baráti társasággal rendelkezik, mint Ő, annak nem kell a lakótársai személyeire szorítkoznia. Igaz, ez csak egy feltételezés a részemről, mert nem ismerem őket - a barátait -, viszont az egyetemen többször is láttam nagyobb társasággal vonulni, és a sport mellett gyakran eljár bulizni is, szóval számomra egyértelműen a népszerű, társasági emberek közé tartozik.
Őszintén érdekelne, miért pont engem hívna el, mert a saját eszmefuttatásom szerint nem feltétlenül tűnik logikusnak engem választania. Nekem pedig egyébként is lételemem megkérdőjelezni bizonyos dolgokat, vagy helyzeteket, és kifejezetten szeretem, ha pontosan tudom, mi húzódik a háttérben. Csak azért, mert megállapodtunk egyszer valamiben - abban a bizonyos életfelrázós listában -, még nem jelenti azt, hogy emiatt mindenhová magával kell hurcolnia, amiről sejti, hogy életemben nem volt még részem benne. Végül azonban nem felelek semmit erre a megjegyzésére, mert ismét eltereli a figyelmem egy egészen más téma kapcsán.
- Nem, nem nincs semmi baj Veled! - mentegetőzöm, mielőtt még tényleg elhinné azt a téves feltételezést, amit most hangosan kimondott. - Mindenkinek jár a kikapcsolódás, és hogy kicsit elszakadjon a mindennapoktól, és mivel mostanában Neked is mozgalmas az életed, ugye a szülőkkel való konfliktusod, és Jess odaköltözése, satöbbi.. ezért gondoltam ez a lehetőség kicsit feltöltene. -
Lehet, hogy ezúttal nem voltak jók a következtetéseim? Vagy csak szimplán félreérthetően fogalmaztam meg a gondolataim, ami egyáltalán nem ritka nálam, és előfordult már, hogy félreértették a mondadóm. Pedig én tényleg nem akartam semmi rosszat mondani ezzel. A bátyám is mindig elmegy a felesége és a gyerekei mellől pasis kiruccanásra, egy teljes hétvégére, és mindig egy faházban kötnek ki, ahol van hatalmas tó, és lehet horgászni, babkonzerven élni és annyit inni, amennyit nem szégyell. Tény, hogy egy ilyen kalandtúrára nem küldeném el Danielt, mert azt gondolom a kedvenc csapatának mérkőzése közelebb áll az ízléséhez és a szívéhez.
- Én is szeretek enni, ezért is tanultam meg főzni, bár még nagyon alapszinten megy, de remélem idővel több gyakorlatom lesz benne. Viszont még a szerelemmel sosem voltan összefüggésbe a kettőt. - elmélkedek el a felvetésén. - Én még soha nem voltam szerelmes. Te már voltál? -
Nem tartom kizártnak, hogy a válasz igen lesz, hiszen olyan áhítattal beszélt az imént erről, hogy van okom feltételezni a tapasztaltságát ebben a témakörben is.
- Igen, kiváló a testfelépítésed, ami nem csak a megfelelő táplálkozásnak és a sportnak köszönhető, hanem szinte biztos vagyok benne, hogy a genetikád is remek. - válaszolok a kérdésére, állva a pillantását, végig a szemeibe nézve, s a végén kedvesen elmosolyodva, majd tovább terelve a szót a sport iránti elhivatottságára. Figyelmesen hallgatom minden szavát, miközben jómagam is csipegetek a sültkrumpliból. - Tehát az apukád volt az, aki átadta Neked a sportiránti szeretetét. -
Állapítom meg, két monológ között, és igazán kedvesnek tartom ezt.
- Hiányzik? Az apukáddal eltöltött közös idő. - hallgatva Danielt, a különválás ellenére az a benyomásom, hogy sokkal mélyebb kapcsolatot sikerült kialakítani az édesapjával, mint amelyre nekem valaha lehetőségem lett volna, annak ellenére, hogy a szüleim mai napig együtt élnek. – Meglepődnél, milyen borzalmas kondícióban vagyok. -
Vigyorodom el, amikor azt állítja, szép a fizikumom, pedig ez valószínű csak a látszat, mert hát valljuk be, a metró utáni futás borzalmasan kevés ahhoz képest, milyen sokat ülök, és tanulok, egyhelyben, mindenfajta mozgás nélkül.
- Ezen majd szeretnék kicsit korrigálni, viszont igen, sportoltam. Ritmikus gimnasztikára jártam még egészen kicsiként, általános iskolában. Nem is voltam olyan rossz benne, de nem is tartoztam a kiemelkedők közé. Apának nem tetszett egyébként, és sokat veszekedtek emiatt otthon anyával. Nem akartam emiatt feszültséget otthon, és egyébként is a tanulás fontosabbá vált, hiszen elég hamar tudtam, hogy orvos akarok lenni, így felhagytam vele. - vonom meg a vállam, s próbálom palástolni az ezen történet miatti szomorúságot palástolni. Nem gyakran fordult elő eddig, hogy a családomról beszéltem Danielel, vagy bárkivel az albérletből. Nem kerültem a témát, és olykor egy-egy viccesebb történetet én is elmeséltem, de ha így is volt, apa sosem került szóba. Kifejezetten szerettem kihagyni, és kerülni ezt a témát.
- Oké, rendben. Bekell vallanom valamit. - váltok hirtelen, és teszem le a turmixom, majd kissé idegesen fészkelődve a székben, húzom ki magam, és pillantok a velem szemben ülőre. - Látom, izgatja a fantáziád, honnan volt pénzem a jegyekre, és bár nem akartam róla beszélni, de akkor legyen. -
Tárom szét kissé a karjaim, amiket rögtön az ölembe is ejtek, s összefonom az ujjaim, miközben veszek egy nagy levegőt, és lassan kifújom.
- Nem igazán csináltam még ilyet azelőtt, sőt. Nagyon is ellenzem, mert valahol ellenkezik az én elveimmel is, viszont.. hát, úgy gondoltam, egyetlenegyszer belefér, legfőképpen azért, mert nem kizárólag a saját gyarlóságom vezetetett a döntésemhez, hanem, hogy valami jót is tegyek! Vagyis megvegyem a jegyeket Neked, és ez csupán az eszköz volt hozzá.  - a hosszúra sikerült bevezető után ismét elakadok egy pillanatra, és bizony látszik rajtam, mennyire nehezemre esik bevallani, mit tettem, így aztán csak behunyom a szemeim szorosan, és gyorsan kinyögőm. - Megírtam más helyett az egyik beadandót. -
Hadarom, majd lassan kinyitom az egyik szemem, hogy lássam Daniel reakcióját az én bűntettemre, mert hát ez az. Ismerem az egyetem szabályzatát, és ha valakit rajtakapnak ilyenen, akkor azt, aki nem a saját szellemitermékét adta le, megbüntetik, és persze azt is, aki megírta. Feltéve, ha rám tudják bizonyítani.
– Szemérmetlenül nagy összeget ajánlott fel, és nem tudtam nemet mondani rá! Pedig korábban többször is megtettem, már csak azért is, mert nem valami kedves srácról van szó.., és arra is odafigyeltem, hogy ne legyen túl tökéletes a dolgozat! Mert az gyanús lenne, hogy egy erősen közepes átlaggal rendelkező tanuló kitűnő beadandót ír, nem? De eskü, többet ilyet nem csinálok! - csapom a kezem a mellkasomra, és teszek ígéretet, hogy a szabályellenes viselkedésem alig kezdődött el, itt véget is ér a részemről. - Tessék, vallottam. Most Te jössz. -
Dobtam vissza a labdát, mert minél hamarabb terelődik el a szó a saját bűnösségemről, annál könnyebb lesz nekem, és a lelkiismeretemnek. Oké, tudom, hogy Dan elég laza, és nem olyan karót nyelt, ha tanulásról van szó - vagy másról -, de azért ez mégiscsak csalás!
- Mit értettél azon, amikor azt mondtad, ha mástól kaptál volna jegyeket, akkor is engem hívnál el magaddal? Olyan sok barátod van, miért pont én? - pillantok Rá várakozóan, mert ezt a kis megjegyzését azóta sem tudtam hova tenni, és szeretném tudni a miérteket.
#imaKayleemegvilágodosásáért  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptyCsüt. Júl. 30 2020, 11:35
sucker for you

You say the word and I'll go anywhere blindly


Szeretem az ilyen helyzeteket, csak ülni, nyugisan, egy adag isteni kajával, és beszélgetni; még nem is kell feltétlenül egy lánynak lennie velem szemben, az is jó, ha leülünk hesszelni egyet a haverokkal vagy elmegyek anyával villásreggelizni. És ehhez el sem kellett vesztenem a pénzemet, hogy élvezzem, már előtte is ezt neveztem volna meg kedvenc vasárnapi programnak. Szeretek pörögni, szeretem a pezsgést körülöttem, ezért nem akarok soha elköltözni New Yorkból, de néha meg is kell pihenni, még a Nagyfőnök is sziesztázik egyet vasárnaponként. (Mármint tényleg, de megértem; Kit csodás bőre és félistenszerű teste nyilván ennek a szépítő alvásnak az eredménye, amit néha a barackok tetején nyom le a hátsó szobában a kocsmában.)
A tény, hogy épp Kaylee ül velem szemben, és kivételesen nem csak azért maradtunk kettesben, mert a többiek egyszerre mentek pisilni… Az amolyan cseresznyeként trónol a habfelhő tetején. A jegyek meg szárnyas angyalkákként repülnek körülötte; mint Pegazus, a Herkulesből. (Az volt a kedvenc mesém gyerekként, és igencsak felzaklatott, mikor megtudtam, hogy nem, az én apám nem tud a felhőből pegazusokat varázsolni nekem.) – Velem bármikor gyakorolhatod. Gondolj rám úgy, mint azokra a régi királyi kóstolókra, akik az uralkodók előtt ettek, nehogy megmérgezzék őket. Csak én az egész lakást mentem meg egy kiadós szaporától. Lássuk be, egy vécénk van, azon csak egyvalaki trónolhat – fejtem ki, bár a fejemben megszólal anya hangja, ahogy figyelmeztet arra, hogy ilyesféle altesti humort nem illik evés közben megbeszélni. Meg egyébként nagyon máskor sem, de ilyenkor főleg. Kaylee viszont orvos, szóval ő eleve elég jól kell hozzáálljon ilyesmikhez, nem? Mármint, legutóbb én csak a soromra vártam az általános sportorvosi felmérés végett, és így is premierplánból láthattam, hogy raknak be katétert. – Mármint, nem hiszem, hogy szükséged lenne rá. Jól főzöl. De ha bármikor kellek másodvéleménynek, itt vagyok.
Mondjuk az is tény, hogy egyébként nagyjából bármit megeszek. És ha Kaylee kérné el, talán Goldberg néni odaadná neki a fasírtja receptjét. Akkor már tényleg el kéne vennem feleségül. Már nem Goldberg anyját, hanem Kaylee-t; bár milyen szívrohamot kapna Abel, ha apának kéne szólítania…! Majdnem mint én Kaylee következő kérdését hallva.
Szerencsére most is sikerül nem megfulladnom; kaja-Dan 0-2. – Én… Izé. Hogy voltam-e szerelmes? – ismétlem meg a kérdést fintorogva, mintha csak nem akarnám megérteni. Nem gondoltam, hogy ez a kérdés feljön, de nem akarok hazudni sem. – Hát… Néhányszor. Mármint, akkor azt hittem, igen. De tudod, ez olyan, hogy… néha visszanézel a régi önmagadra, mondjuk tíz évvel ezelőtt, és legszívesebben tarkón vágnád, amiért akkora címeres baromságokat gondolt, tudod? Aztán sírnál is a sarokban, mert olyan kínos dolgokat mondtál, nem beszélve arról, amit viseltél… Jesszus. Emlékszel a Crank that táncra? Tudod. Watch me youuuuu, crank that soulja boy, watch me youuu… – Ültő helyemben imitálom leginkább a felsőtest és a karmozdulatokat, amikre igen, tizenhárom év után is pontosan emlékszem, és cseppet sem gondolom gáznak. Azt, hogy akkor menőnek tartottam, na, azt gáznak tartom. Elnevetem magam, ahogy két kábé tizenkét évesnek tűnő kislány elsétál mellettünk, és elég érdekes tekintettel mered rám. Nem tudják, mi az igazi parti, míg nem éltek a kétezres években! – Anya azt mesélte, hogy szerinte ha együtt vagy valakivel, mindig szerelmes vagy belé, de olyan, mint bármilyen képesség, és minél többet gyakorlod, annál jobban megy. Megtalálni a megfelelő személyt pedig olyan, mint megtalálni azt a karriert, amiben a legjobb vagy, és nem kell tovább keresned. És hát ő jóval öregebb nálam, úgyhogy hiszek neki.
Igazából rá kell jönnöm, hogy engem nem nehéz lenyűgözni. Mármint, eleve nem nagyon értem azt a hozzáállást, hogy legyünk óvakodóak és játszunk biztonsági játékot. Ez az élet, nem a részvénypiac. Nem azt mondanám, hogy könnyebben leszek szerelmes, mint mások, inkább azt, hogy sokkal szívesebben adom át magam bármilyen érzésnek. Akkor is, ha mások szerint nem kéne, vagy ha én se tudom, mennyire biztonságos. Igaz, bungee jumpingolni is voltam már párszor; és bár Kaylee közel sincs olyan veszélyes, valahogy mégis legalább annyira feltolja a vérnyomásom. Jó értelemben, persze!
Hát… Mindenkinek hiányozna, nem? – vonom meg a vállam összeráncolt szemöldökkel. Még senki sem kérdezte ezt tőlem, úgyhogy nem vagyok biztos a válaszban. – De ez ilyen. A függetlenedés velejárója, hogy kevesebbet találkoztok. Azok a családtagok, nagynénik meg nagybácsik, akik csak Hálaadáskor látják a családjukat sem így kezdték az életüket, gondolom, egyszer csak ilyenné váltak. – Mondjuk az is igaz, hogy az apámmal való kapcsolatom sohasem azon alapult, hogy tudjam, mindig ott van. Bármikor hívhattam, kábé, de furának tűnt volna bármilyen gonddal hozzá fordulni. Ő volt az egyetlen a családomban, aki bízott a képességeimben, hogy egyedül is megvagyok. Mei egyszer egyenesen életképtelennek hívott.
Ami elég rosszul reflektál a tényre, hogy ettől függetlenül kábé elzárt az addigi megélhetésemtől, szóval kábé gyilkossági kísérletért kéne beperelnem.
Hát nézd, Goldberget is épp most szedem ráncba. Ha gondolod, egyszer eljöhetnél velünk, hogy megnézd, milyen, aztán ha van kedved, szívesen látlak az igen exlúzív FitDan programomban. Szerintem ránézésre kábé annyit nyomhatsz fekve, mint Goldberg, úgyhogy… – Inkább erről hablatyolok, minthogy megpróbáljam elképzelni olyan dresszben, mint amit a tornászokon szoktam látni, mikor nézem az olimpiát. Nem, az most határozottan nem tenne jót. – Felajánlanám, hogy gyere velem futni, de négykor szoktam kelni miatta, te meg kábé akkor mész aludni tanulás után, úgyhogy…
Tudom, hogy néha úgy tűnik, piszkálom Kaylee-t amiatt, hogy mennyit tanul, de igazából azon túl, hogy úgy gondolom, néha túlhajtja magát, igazából csodálom. Én képtelen vagyok ennyit olvasni meg magolni, mint ő. Egyszerűen belefájdul a fejem, aztán az egész testem, és egyszerűen fájni kezd, hogy inkább csináljak valamit, bármit, csak ne bámuljam tovább a jegyzeteket. Kaylee viszont úgy tűnik, még élvezi is a dolgot. Nem csak azért tanul, hogy átmenjen a vizsgákon, és legyen egy legalább közepes átlaga. Ő csak úgy szeret jó lenni.
Ezért lep meg annyira, amit mond, hogy bár épp a vizemet iszom, muszáj vagyok odébb fordulni, hogy prüszkölve kiköpjem a fűre. – Ezt most nem mondod komolyan? Miss Kaylee „Szabálykönyv” Bennet bűnözésre adta a fejét? – nevetek hitetlenkedve, de nagyon is jókedvűen, és elég hangosan. – Ugye tudod, hogy az egyetemi szabályzat szerint ezalapján mindkettőtöket el is tanácsolhatnak? Vagy mi lesz, ha rákap a csalás ízére a srác, és öt év múlva ott van az újság címlapján, mint tömeges pénzhamisító? Hogy fogsz akkor megbékélni a lelkiismereteddel? – Közelebb hajolok az asztal felett, de hamar elengedem a dolgot, mert látom, hogy kényelmetlenül érinti. Ez valahol nagyon édes, egyébként; ennyire félni lelépni a járdáról. – Jól van na, csak viccelek, nehogy komolyan vedd…! Mindenki csal néha. Én egyszer beadtam a Kaliforniába jöttem openingjének szövegét haikuként a szabad bölcsészet órámra, ahol a tanár olyan öreg volt, hogy első kézből figyelhette a papírusztekercsek megszületését Egyiptomban. Az enyémet kiáltotta ki a legjobbnak a csoportban, és felolvasta mindenki előtt. Azt hitte, a meghatottságtól könnyeznek, nem a nevetéstől.
Nyilván szerencsém volt, hogy ez a kurzus „Easy A” címszóval terjedt a sportcsapatok tagjai között, akiknek fel kellett húzni az átlagjukat, úgyhogy nagyrészt a saját csapattársaim voltak a hallgatók, néhány kézilabdás lány, meg a rezesbanda tagjai. Ők viccesnek találták, csak az a két srác (lány? őszintén nem tudtam megmondani) nem, akik komoly szándékkal vették fel az órát, de az ő árulkodási vágyuk is hamar eltűnt, mikor meghívtam őket bulizni. Az egyik pomponlánnyal smacizott a sarokban éjfélre, a másik meg a tükörképével.
Még mindig rám-rám tört a nevetés, amikor aztán visszatért hozzám a kérdéskör, mint valami bumeráng. Nem azt mondom, hogy elszállt a jókedvem, mert nem, ahhoz túl nagy volt, de lassan moderálódott a vigyorom egy mosollyá, ahogy eltűnődve járt a nyelvem a számban, mintha a fogaim mögött megtalálnám a jó választ a kérdésre.
Lerakom a shake-et az asztalra és hátradőlök a székemben. Nem akarok olyat mondani, ami túl egyértelmű. De tagadni sem akarom. – Tudod – mondom aztán, megvonva a vállam. Végig rajta tartom a szemem, úgy nézek rá, amiből a legtöbb lány kiolvassa a választ, de valamiért biztos vagyok benne, hogy Kaylee nem fogja. Vagy ha mégis, meggyőzi magát arról, hogy rosszul gondolja. A fenébe is, muszáj leszek szóba foglalni, mi? Alighanem ő lenne az első, aki elkapja a tekintetét, nem én, és már épp szóra nyitnám a számat, amikor néhány középiskolásnak se nagyon tűnő srác elgurul mellettünk. Mármint, tényleg, hoverboardon. Az egyikük kicsit elveszti az egyensúlyát, és meglöki az asztalunkat, és mivel az én irányomból haladtak Kaylee felé, a tehetetlenségi erő felé rántja az asztal egész taralmát. Bár a tálca után nyúlok, az üvegek és a poharak túl magas súlyponttal rendelkeznek ahhoz, hogy ezzel megállítsam őket, és így a két shake maradéka, és némi víz is rá fröccsent, absztrakt festménnyé varázsolva az egyébként hófehér felsőjét és a blézerét is.
Hé! Vigyázz már! – pattanok fel ösztönösen, a kölykök után fordulva. – Mi a szar! – És az egyiknek még van képe beinteni nekem! Hát képzeld, kisapám, nekem is van középső ujjam, kettő is, mindettőt bekaphatod, és ráadásként még fel is…! Nem tudom, miért dobom utánuk az egyik üres sültkrumplis dobozt. Jól esik; nem úgy a szomszéd asztalnál ülők képe, úgyhogy gyorsan a doboz után lépek, és felkapom, hogy visszarakjam az asztal helyén maradt káoszba. Hé, papírból van, akkor valamit csak fel tud szívni, nem? – Mi a szar, ovis találkozó van ma a Central Parkban? – morgom, ahogy gyorsan felállítgatom az eldőlt poharakat, hogy legalább ne csöpögjenek tovább. Aztán Kaylee-re pillantok, aki úgy néz ki, mint egy asztalterítő a McDonalds gyerekrészlegén egy durva jégkrémparti után. – Kis gyökerek. Ha fiatalabb lennék, seggbe rúgnám őket, hogy három napig ne tudjanak állni. Bár már most se tudnak járni… Láttad azt a mesét, a Wall-E-t? Az emberek a lebegő székekben. Na, miattuk jutunk majd oda! – magyarázom, ahogy próbálom összekapkodni a menthető szalvétákat, hogy segítsek leitatni Kaylee pólójáról a tejes shake-et és a vizet. Aztán rájövök, hogy amúgy nagyrészt csak rontok a helyzeten. És kezd átlátszani a pólója.
Öhm, izé… A pólód egy kicsit… – próbálok a saját mellkasom felé mutogatni. Valószínűleg túl hektikusan pánikol ahhoz, hogy észrevegye, meg az ő általa látott szögből nem is olyan egyértelmű. Mellé lépek, hogy óvatosan lesegítsem róla a blézert, ami önmagában is jelentős sérüléseket szenvedett, aztán azt leterítem az én székemre, a hátuljáról pedig leveszem a dzsekimet, és felé nyújtom. – Cuki masni – vigyorodom el. Alighanem nem készült arra, hogy látni fogják ma a melltartóját. Nem mintha baj lenne vele, nagyon kis kedves pöttyös, csak eléggé vonzza a szemet. – Ha gondolod… Nem lakom innen messze. Mármint, anyáék. Tizenöt perc gyalog, maximum. Nincs otthon senki, bedobhatjuk a mosógépbe, szárítóba, és nem kell így hazametrózni másfél órát.

#PrayforKaylee  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 4007189020  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptyHétf. Aug. 03 2020, 22:46


Daniel&Kaylee
Yeah, draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Make your mind up. I need you to make your mind up, yeah. Draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Baby you gotta decide something. Let me know.
- Hé, azt én is ismerem! - pattanok fel hirtelen az asztaltól, melynek sikeres kivitelezését nem is feltételeztem volna magamról, hiszen olyan szinten dugig ettem magam, hogy nem tartottam kizártnak azt sem, hogy Daniel gurít majd hazáig. Hátrálok két lépést, hogy legyen elég terem, és Daniellel együtt énekelve leutánzom én is a táncot, melyet még a bátyámmal együtt tanultunk meg, s mozgatom a karjaim, miközben a lépéseket is megteszem oldalra, keresztezve a lábakat, majd mindig behajlítva az egyiket, két lépés és utána ugyan ezt a másik oldalra, utána pedig a térdem húzva fel, de a folytatás elmarad, mikor az a bizonyos két fiatallány felbukkan, és furcsán néz mindkettőnkre, belőlem pedig kitör a nevetés, miközben visszaülök a székembe. - Oké, most az Ő szemükben mi vagyunk a retro arcok. -
Mutatok a két távozólány után, majd az ásványvizes üvegért nyúlok, hogy pár kortyot igyak belőle.
- Én még soha nem voltam szerelmes, ezért is kérdeztem. - vallom be, bár egyáltalán nem esik nehezemre, mert nem hiszem, hogy ez olyan kirívó dolog lenne. Sőt, még csak kevesebbnek sem érzem magam tőle, mert biztos vagyok benne, hogy egyszer ennek is eljön az ideje. Anyukám mindig ezt hajtogatja nekem, minden zsák megtalálja a foltját. Ezzel az állításával tudnék vitatkozni, de nem teszem. Helyette inkább megnyugtatom, hogy nyitott vagyok a dologra. Tényleg! Csak nem kajtatok utána, mert van jobb dolgom is. - De a folyamatot pontosan ismerem, ami a szervezetünkben megy végbe ilyenkor. Az úgynevezett szerelembeesést nálunk nőknél az ösztrogén irányítja, míg nálatok férfiaknál a tesztoszteron. Illetve nem tudom, tudtad-e, de a nők szervezete is termel tesztoszteront, de nyilván kisebb mennyiségben. Viszont ennél a folyamatnál a férfiak tesztoszteronja csökken, a nőké pedig pont, hogy emelkedik. Az agyunkban pedig dopamin szabadul fel, ugye ez az, ami felelős a kellemes érzések kiváltásáért, a másik fontos kémiai anyag pedig a oxytocin, amely nyugtató hatásáról ismert, és az intimitás kialakításában is kiemelkedő szerepe van. De mindez még csak a jéghegy csúcsa. -
Állítom le magam, mielőtt túlságosan belemerülnék a szerelem kémiai folyamatába, ami talán kiábrándító is lehet olyanok számára, akik túlságosan szentimentálisak a témát illetően.
- Anyukád ezen érvét én úgy értelmezem, hogy a szerelem kezdetén érzett irracionális érzés, ami egyébként a neurotranszmitterek csökkent szintje miatt is van, idővel csillapodik, így nemcsak a szexualitás terén felelnek meg a partnerek egymásnak, hanem a kapcsolat egy nyugodtabb fázisába léphet, és erős kapcsolat válhat belőle. Ugye ezt nevezik még úgy, hogy felszáll az a bizonyos rózsaszínköd. Ilyenkor termelődik a nőkben az oxitocin nevezetű hormon, amit népiesen bizalomhormonnak is szokás nevezni. Tehát ennek is megvan a maga kémiai folyamata. - egy egészen más megközelítésből szemléltetem Daniel számára azt, amit az anyukája mondott, pusztán azt feltételezve, hogy biztosan érdekelné egy logikailag alátámasztott érv is. Ez megerősíti abban, hogy az anyukája tényleg jól tudja. Bár beismerem, sokkal romantikusabban hangzik, mint ahogy azt én levezettem. - A párválasztásnak megvan a maga pszichológiája, mint például milyen mintákat hozunk magunkkal a gyermekkorunkból, vagy kik számunkra  szülői képek, akikhez hasonló párt választunk. Gyakorta mondják azt, hogy a fiúk hasonló tulajdonságokkal rendelkező lányt választanak maguknak, mint az anyjuk, és a lányoknál hasonlóképpen az apai figura a döntő. Erről azonban nem tudok olyan sokat, csak az alapokat vettük. -
A pszichológia nagyon érdekes tudományág, de mégsem fogott meg annyira, hogy akár eljátsszak a gondolattal a pályaválasztási irányt illetően. Az emberielme megértésénél sokkal jobban érdekel az emberitest. Igaz, azért ez nem az életem minden egyes területére igaz, mert most nagyon is érdekel, milyen érzések kavarognak Danielben, ezért is kérdezek rá az apjával való kapcsolatára. Olykor, ha szóba kerül, látok felvillanni egy-egy szomorúságot jelző mimikát, amit hamar elfed mosollyal, s elüti az adott pillanatot egy jó poénnal. Most azonban kettesben vagyunk, és nincs szükség erre.
- Igen, gondolom ez is a felnőtté válásunk része, hogy leválunk, és éljük a saját életünket. Ettől függetlenül teljesen normális, ha hiányoznak a régi pillanatok, melyeket nem feltétlenül lehet újakkal helyettesíteni. - már ha vannak ilyen pillanatok, mert a saját esetemben nem tudok túl sokat felidézni, ami hiányozhatna, ez pedig talán szomorúbb, mint a hiányt megélni. - FitDan program? -
Az elnevezést hallva nem állom meg, hogy elvigyorodjak, de amikor a hajnal négyes futást említi, határozottan kikerekedik a szemem. Na azt már nem! A futás és én egyébként sem vagyunk túl jó barátságban, de az ilyen elvetemült időpontokat csak munkával, vagy tanulással szeretem eltölteni, hogy ezáltal igazán hasznosnak érezzem magam.
- Igaz már mondta, de tényleg nagyon jó megfigyelő vagy. - nézek rá hunyorogva, elvégre tényleg helyes az információ amit mond. Igaz, nem csinálok belőle titkot, hogy sokszor hajnalig ülök a tankönyvek fölött. Daniel a fizikai felépítésébe, az egészségébe, a testébe fekteti az idejét az edzéssel, én pedig szintén a jövőmben végzett munkámba teszem ugyan ezt, melyhez egyelőre a lexikális tudásomat gyarapítom, erős alapokat létrehozva ezzel, hogy majd arra a gyakorlati tudást szerezve építkezek tovább. - Oké, lehet, hogy elmegyek Veletek, legalább bíztatom egy kicsit Abelt is. -
Viszont van itt valami - ami nem csak a FitDan program -, szintén Danielhez köthető, és láthatóan nagyon érdekli, még pedig a jegyekre szerzett pénz mivolta. Nem szeretném, ha tényleg azt gondolná, nem lesz mit ennem az elkövetkező félévben, és a lakbért sem fogom tudni kifizetni. Még a végén tényleg megkérné a többieket, hogy tekintsenek el tőle egy kis időre, pusztán azért, hogy engem védjen. Ezért hát úgy döntök, jobb ezt megkerülni, és bevallani, mit is tettem.
- Ccsss, halkabban! - csitítom. Nem elég, hogy a vizet kiprüszkölve röhög rajtam, de még hangosan vissza is kérdez. Viszont a pillanatnyi szégyenérzetemnél egy valami nagyobb, az Daniel derűje, ez pedig akaratlanul is rám ragad, s másodpercekkel később már én is elmosolyodom. - Persze, hogy tudom, de megpróbáltam úgy csinálni, hogy ne lehessen visszakövetni hozzám a dolgot, mert én bizony mindent lefogok tagadni. -
Bólogatok komolyan.
- Ne cikizz már Dan, különben is.. igazából Neked akartam kedveskedni, mert a Neked szánt jegyekre kellett a pénz, szóval majd az én lelkifurdalásomból adok át Neked is. - szinkronban Daniellel hajolok át én is az asztalon felé, s nézek rá hunyorogva, majd lassanként elengedve a feszengésem, már csak mosolygok az egészen. Tessék, ilyen hatással van rám a srác, képes vagyok valamennyit engedni a görcsösségemből, és ez valahol felszabadítóérzés. Pontosan ezért is tudok jót nevetni az általa előadott történetén, melyhez azért hozzáfűzőm, hogy nem volt valami kedves dolog szegény idős professzort ennyire palira venni. Viszont még ebben a könnyed hangulatban sem feledkezem meg a tízperccel ezelőtti dologról, ha már a jegyekről van szó, hiszen még mindig nem tudom mire vélni azt a megjegyzését a meghívásommal kapcsolatosan.
- Igen? - kérdezek vissza, de nem sürgetőleg, inkább bátorítólag, elvégre bármi is legyen az, nekem tényleg nyugodtan megmondhatja. Nem fogok megsértődni - legalábbis igyekszem majd -, ha valami olyasmit mond, ami nem feltétlenül vet rám kedvező fényt. Apró, kíváncsi mosollyal figyelem Őt, s egészen ellágyult vonásait, és valami történik. Igen, határozottan érzem, ahogyan Danielt figyelem, és tekintetünk hosszasan egymásba kapcsolódik - melyre nem igazán volt még precedens, legalábbis ilyen hosszas időtartamra biztosan nem -, hogy ismeretlen terepre tévedtem. Kissé kiszárad a szám, s hirtelen mintha melegem lenne, miközben enyhe borzongás fut végig a gerincemen. Aztán az egész olyan hirtelen ér véget, mint ahogy felütötte a fejét, mert a semmiből felbukkan pár suhanc, az asztal tartalma pedig borul, egyenesen rám.
Reflexből tolom hátrébb a székem, s pattanok fel ültőhelyemből. Dan utánuk kiabál, én pedig ott állok, félig feltartott kézzel, végig nézve magamon, és próbálom felfogni, hogy mi is történt az elmúlt néhány másodpercben. A másik hamarabb reagál mint én, mert szalvétát ragad, és próbál javítani a helyzetemen, de csak rosszabb lesz, én pedig mindezt átélve egyszer csak elnevetem magam. Igen, kitör belőlem egy kisebb kacaj, miközben végig nézek a háború sújtotta övezeten, és magamon. - Oké, erre a végkifejletre nem számítottam. -
Vigyorodom el, majd a maradék tiszta szalvétával megtörlöm a kezeim, és a nyakam, meg az arcomra fröccsent pár csepp turmixot. Más helyzetben biztosan teljesen pánikba esnék, de ezúttal valahogy nem érzem rá a késztetést, még úgy sem, hogy a kedvenc blézerem lett az áldozat. - Mi az? -
Kérdezek vissza, és pillantok le a pólómra, amin most a teljes esti fogyasztásuk fellelhető, ezt pedig nyilván eddig is észleltem. A blézer lekerül rólam, de a felajánlott dzsekiért egyelőre nem nyúlok.
- Biztos vagy benne? Csak mert az is tiszta kosz lesz a felsőmtől. - hezitálok egy kicsit, és csak akkor fogadom el, ha a másik megerősít abban, hogy ezt egyáltalán nem bánja. A fejem ismét lekapom, amikor a masnit említi, és bizony így már sietősebben nyúlok a kabátért, és bújok bele. - Köszönöm. -
A kabátot, de ezt már nem teszem hozzá, mert szerintem evidens, hogy nem fogunk a melltartómról beszélgetni. Mindazonáltal nagyon kényelmes darab, ami nem csoda, mert vagy háromszor elférnék benne.
- Ez igazán szuper lenne, de csak akkor, ha tényleg nem gond. - pillantok fel Danre, majd felkapva a szék támlájára akasztott táskámat immáron indulásra készen állok. - Nem kellene szólni a dolgozóknak, hogy történt egy kis baleset? -
Bizonytalanodom el, de mire a kérdésem végére érek, már meg is jelenik az egyik itt dolgozó vödörrel, és rongyokkal a kezében, akitől elnézést kérek a felfordulásért, még ha nem is mi okoztuk.
- És honnan vagy abban ilyen biztos, hogy most nincs otthon senki? - érdeklődöm, mikor már elindulunk Daniel volt otthona felé. A dzsekinek a cipzárát felhúzom, majdnem a nyakamig, és még a csokis eper turmix egyvelegen keresztül is érzem Daniel parfümjének az illatát. - A történtektől függetlenül én nagyon jól éreztem magam. Vagyis még érzem, mert hát még nincs vége az estének, de ezzel azt akarom mondani, hogy ne mérgelődj a történtek miatt. Igazi New Yorki élményeket akartál nekem, hát kaptam egy kis ízelítőt, nem? -
Vállammal játékosan nekidőlök a karjának, nem mintha esélyem lenne kibillenteni az egyensúlyából, de azért mégis csak megpróbálom jobb kedvre deríteni egy kicsit.
- Már itt is vagyunk? - meglepődőm, amikor Daniel felhívja a figyelmem, hogy megérkeztünk, és követem őt be a kapun, majd a bejárati ajtóig. - Szerinted tudna az egyik női családtagod kölcsönözni nekem egy felsőt, amíg kimosunk mindent? Feltéve, ha nem akarod, hogy bezárkózva ücsörögjek a mosdóban addig, amíg nem lesznek tiszták a ruháim. -


#imaKayleemegvilágodosásáért  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptyVas. Aug. 23 2020, 14:31
sucker for you

You say the word and I'll go anywhere blindly


Hát még én, morgok magamban. Nem tudom, ez valami isteni közbeavatkozás akar-e lenni, és ezzel egy felsőbb erő azt mondja, nem jöhetünk össze, mert az utódaink abszolút megállíthatatlanok lennének – egyszerre dögösek és okosak is, mármint ez a kettő épp Kaylee-től jönne, de tőlem meg kapnák a magabiztosságot –, és ez egy olyan új szuperfajt alkotna, amivel az emberiség jelenlegi szintjén nem képes még megbirkózni. Nem mintha meglepő lenne. Még a samponra is rá kell írniuk, hogy külsőleg alkalmazandó, szóval mit várunk?
De megtörtént. És már csak a helyzetet tudom menteni. Nem kicsit bosszant; fogalmam sincs, mikor adódik majd új alkalom arra, hogy erről beszéljünk. Nem szakadhat ki belőlem csak úgy, mások előtt, nem? Akkor tuti nemet mond. Így legalább van egy kevés esélyem másra. Vagyis, hát Reagan szerint nem kevés esélyem van amúgy se, de lehet, hogy csak gonoszkodni akart.
Ez csak egy dzseki. Van belőle három is, szóval akár meg is tarthatod – legyintek rá, abszolút és kristálytisztán csupán dzsentlemanusi értékrendet tükrözve. És cseppet sem azért, mert valamiért a gondolattól, hogy Kaylee az én dzsekimet hordja, motoszkálni kezd bennem valami. Ahogy pedig fel is veszi és ezzel kiugrik a gondolati síkról, hálás leszek, amiért egy adag hideg shake az én gatyámon landolt, mert így legalább kicsit helyre rakja a dolgokat, amik mindig a legrosszabb pillanatban kapnak észhez.
Úgyhogy most már duplán próbálok nem a melltartójával szemezni, mert nem tizennégy éves taknyos vagyok, aki ennyitől a gatyájába csinál, meg amúgy is, szóval megteszem a legtöbbet, amit tehetek a blúzáért, megpróbálom lerázni róla a morzsákat és a ketchupos krumplidarabokat. Mire ezzel végzek, már az egyik pincér is megjelenik, úgyhogy ideje elhagyni a tett helyszínét, mielőtt még valaki megpróbál tanúvallomást is felvenni.
Mert péntek délután van, a harmadik a hónapban. Ez mindig családi nap, még a másik anyám sem tud ellenkezni. Általában elmennek megnézni hat körül valami filmet vagy ilyesmit, aztán elmennek enni, és csak későn szoktunk hazaérni. Ebben biztos vagyok, mert az ikrek ilyenkor maradhatnak csak fent tovább, mint ami egyébként meg van engedve nekik, úgyhogy minden másodpercet kihasználnak – magyarázom vigyorogva. Hiába, rám ütöttek. Akkor is, ha biológiailag nincs köztünk semmi kapocs. – Lehet, hogy Sage kihisztizte magának a maradást, vagy a trashpanda, akarom mondani, Seth maradt feltúrni a kukát, de azért elég nagy ház ahhoz, hogy el tudjuk kerülni őket, ha kell. Ők pont olyanok, hogy akkor se jönnének ki a szobájukból, ha biztosak lennének benne, hogy betörők jönnek.
Egy kicsit büszkeség önt el a gondolatra, hogy hazaviszem Kaylee-t. Mármint, megmutatni azt, ahonnan jöttem, meg ilyenek, az nagy dolog. A barátnőimet se nagyon vittem haza, mert… Minek? Oké, ez gonoszan hangzott, de esküszöm, hogy nem vagyok ennyire seggfej. Egyszerűen annyira más világ volt a legtöbbjük, hogy nem értékelték volna a random családlátogatást. Kaylee viszont más.
Kaylee mindig más.
Az igazi élmény az lett volna, ha egy patkány ellopja tőled a félbehajtott pizzádat a metróaluljáróban, és aztán összeverekedik egy csövessel – hunyorgok jókedvűen – , de azért azt hiszem, igazad van. Azért nem volt olyan rossz, még ha szívfájdalom is látni ezt a sok finom kaját tönkremenni… Vérlázító, én mondom. Ha egyszer elkapom valamelyik kis tököst, meggatyázom, az biztos. Ez már elvi kérdés – hárítom szinte rögtön a borítékolható reakcióját. Jajj, ne bántsd őket! Nem bántom én, eszemben sincs tényleg megverni őket, ha egy igazi taslit kapnának, úgy összeomlanának mint az álmaim mint egy kártyavár. De egy kis gatyázás komolyan rájuk vér, vagy egy jó gáncsolás. Így tanít az utca tiszteletre.
Azért örülök, hogy neked is tetszett. Nem olyan borzasztó néha otthonhagyni az olvasószemüveget, mi? – Visszalököm, ahogy ő tette, és nagyon, nagyon, NAGYON ügyelek rá, hogy véletlen se legyen tényleges erő a mozdulatban. Én akkora darab emberekhez szoktam, mint én, akiket nem billentesz fel ennyivel, és már Parker meg Goldberg is megitta ennek a levét, mikor minden tudásuk ellenére ragaszkodtak a mell-ökleléshez, amiből általában ők kerültek ki vesztesen. Meg a földön.
De Kaylee mégiscsak lány, szóval eleve sokkal kisebb, és a gondolat, hogy akár véletlenül is bánthatnám, egészen megijeszt. Mint mikor egyszer a kezembe nyomtak egy csincsillát. Egész normális méretűnek tűnnek azok az állatok, de 90% szőrből állnak.
Tényleg nincs messze a ház a Central Park közel eső kijáratától; nem pont a sugárutak környékén, egy cseppet csendesebb mellékutcában áll, az összes többi barnatéglás testvérével együtt. – És itt is vagyunk – nyitom ki neki az utcáról az ajtóhoz vezető lépcső előtti kovácsoltvas kaput. A bejárat az utca szintje alatt van egy kicsivel, mint az összes többi a környéken, így legalább nem bámulnak be folyamatosan az ablakon a folyosónál.
Bocsi, csak… Ki kell vennem a kulcsom – motyogom, miközben a rajta lévő dzsekim zsebébe nyúlva veszem elő a kulcscsomómat, próbálva nem gondolni arra, milyen finom eperillata lett a shake-től. A bejárati ajtó kulcsra van zárva, úgyhogy alighanem igazam volt, és tényleg senki sincs itthon, bár néha akkor is bezárjuk, ha felsőbb szintre megyünk (talán Manhattanben vagyunk, de ez akkor is New York), úgyhogy miután beengedtem magam előtt Kaylee-t, a folyosóra, aminek fala tele van millió képpel a családról  (főleg rólam, teszem hozzá, nem kérdés, ki a leginkább fotogenikus a családban, köszönöm), azért bekiálltok. – Hahó!
Válasz persze nem nagyon érkezik, úgyhogy becsukom az ajtót magam mögött, és áttrappolok a folyosón, hogy még a konyha előtt benézzek az oldalra nyíló ajtón túlra. – Itt van a mosókonyha. Ha gondolod…Szóval én nem nagyon értek hozzá… – Tehetetlenül gesztikulálok befelé. Tudom, én vagyok otthon, és ez bunkóság, de előbb felismeri az öblítőt, mint én. – Én addig mindjárt szerzek neked egy kölcsön-pólót.
Gondolom ez az a rész, ahol bunkóság lenne megkérdezni a méretét, de igazából túl sok választási lehetőség nincs. Jessica cuccai nagyrészt már nálunk vannak, meg előbb halok meg, hogy az ő pólóját lássam Kaylee-n, Sage elég sötét stílussal rendelkezik hozzá, úgyhogy marad Essie, akivel nagyjából egy méretek is lehetnek. Gondolkodás nélkül sétálok be a szobájába. Ez nem az a család, ahol ilyesmi ne történne meg.
Végül egy szimpla sötétkék pólóval térek vissza, amin nincs semmi minta. Mondjuk lehet, hogy ez pizsoma felső, de teljesen mindegy arra az egy órára. Bekopogok, mielőtt résnyire nyitnám az ajtót, csak annyira, hogy a kezem bedugjam, benne a felsővel. Nagyon látványosan a teljesen másik irányba nézek, nehogy véletlenül olyat lássak, amit nem szeretne.
Tessék, remélem, jó lesz. Amúgy ha van kedved, akkor… körbevezetlek, míg megy a gép. Mondjuk túl sok látnivaló nincsen, de jobb, mint ülni és várni.

#PrayforKaylee  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 4007189020  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptyCsüt. Szept. 10 2020, 10:57


Daniel&Kaylee
Yeah, draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Make your mind up. I need you to make your mind up, yeah. Draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Baby you gotta decide something. Let me know.

Ez nem csak egy dzseki, hanem Daniel dzsekije, melyet nem csak szembetűnő méretei alapján lennék képes visszavezetni eredeti tulajdonosához, hanem az anyagba ívódott parfümének illata miatt is. Tudom, nem lesz meglepő amit most mondok - elvégre lakótársak vagyunk -, de már az első alkalommal sikerült összekapcsolnom ezzel a bizonyos illattal, és azóta is, ha megcsap bárhol, Danielt juttatja eszembe. És itt nem csak a fürdőszobában hagyott illatfelhőre gondolok, amibe rendre beleszaladok, hanem ha például az utcán elhalad mellettem valaki, aki ugyanezt a parfümöt használja, vagy volt már, hogy az egyik könyvesboltban, a kasszánál ácsorogva szimatoltam ki, és egy pillanatig azt hittem, Daniel bukkant fel a semmiből. Ez persze nem volt így, csupán a mögöttem állónak is kiváló ízlése volt a férfi illatszerek terén. És miközben felhúzom a cipzárt, s eme gondolatmenet közepén hálás tekintettel nézek az előttem álló srácra, konstatálom, hogy jobb, ha megtartom mindezt magamnak, mert.. igazából nem számít. Biztos nem csak én vagyok az egyetlen, aki illatokat társít személyekhez.
- Szavadon foglak. - jegyzem meg végül egy mosoly kíséretében. Nem tagadom, nagyon jól esik, hogy Daniel ilyen előzékeny velem, de ettől függetlenül eszemben sincs megtartani a dzsekijét, mert az valahol mégis csak furcsa lenne. – Nézd, ebbe beletudjuk tenni. -
Egy műanyag szatyrot húzok elő a táskám mélyéből, és a kezeim közé fogva nyitom szét, hogy a hadisebesült blézert Daniel beledobhassa, így elkerüljük azt, hogy minden mást összekenjünk. Így is épp elég nagy a kár, és az asztalhoz érkező pincér arcán is látom a felismerést, miszerint elég sok melója lesz a feltakarítással. Elnézést kérek az okozott felfordulásért - még ha nem is mi voltunk közvetlen azok, akik ezt tették, csupán csak az elszenvedői -, és csak utána fogom távozóra én is, Dannel együtt.
- Családi nap? Ez milyen kedves hagyomány nálatok. Te is velük szoktál tartani ilyenkor? Ha éppen nem azon igyekszel, hogy engem kimozdíts a komfortzónámból, és művelj. - és ezt láthatóan nem bánom, elvégre mindezt mosolyogva mondom. Nem esik ám olyan nehezemre elhagyni az imént emlegetett komfortzónámat, ha van némi motiváció, ami esetemben Daniel, aki láthatóan tényleg nagyon igyekszik azon, hogy jobban megismerjem, és megkedveljem szeretett városát. – Seth az, akit a legutóbb vettek pártfogásukba a szüleid, és megkapta a szobád? Jól sejtem, hogy nem ez az egyetlen feszültség köztetek? Mert nyilvánvaló, hogy nem szívleled túlzottan. -
Van egy olyan érzésem, hogy ez nem csak az eltulajdonított szobáról szól, vagy ha mégis, lehet jót tenne Dannek, ha valakivel megtudná eme aggodalmait osztani, én pedig szívesen meghallgatom. Ezért is teszem fel ezeket a kérdéseket, de ha úgy dönt, nem szeretne róla beszélni, nem erőltetem.
- Ha legközelebb látsz ilyen, videózd le nekem. - vigyorodom el a felvetést hallva. Persze tudom, hogy lehetetlen, hogy a Dan által vázolt történet valósággá váljon, de szerencsére én még azon kevés emberek közé tartozom, akik nem futottak bele patkányba itt a városban. Csótányba már annál inkább. - De hát még csak gyerekek, méghozzá nagyon figyelmetlen tinédzserek, akikben túltengenek a hormonok. Nem ér annyit, hogy felhúzd magad rajtuk. Egyébként se hiszem, hogy megjegyezted az arcukat. Én legalábbis biztos nem. -
Békítem, bár szerintem nem kell hozzá olyan sok, mert valamiért nem tudom kinézni Danielből, hogy valóban belefolyna egy verekedésbe, legalábbis kisebbekkel biztosan. Mert azt már láttam, milyen vehemens tud lenni, ha a húgát molesztálja valamelyik seggfej iskolatársunk, és bizony a tettek mezejére lép. Nem kenyerem az erőszak, és nem is pártolom, de akkor, abban a helyzetben érthető volt, miért reagált úgy, ahogy.
- Nem, tényleg nem. - nevetem el magam, miközben Ő is viszonozza a lökést, én pedig éppen csak, hogy megbillenek, de azonnal visszatalálok a saját egyensúlyomhoz. - Azt akarod hallani, hogy igazad volt? Nem hibáztatlak érte, én is szeretem, ha hangosan kimondva elismerik azt, hogy én jól megmondtam. -
A lépcsőhöz érve egy pillanatra megtorpanok, s majd azt követően indulok el lefelé, Daniel után. az ajtó előtt megállva fordulok felé, majd a karjaim felemelve figyelem csendben a kulcskeresési folyamatot, és alkalmam nyílik egészen közelről megfigyelni Dan arcvonásait, egészen addig a pillanatig, amíg nem csörren meg a kezében a kulcscsomó.
Nem hazudok, amikor azt mondom, szó szerint leesik az állam, ahogy belépek a házba, s ahogyan körbe vezetem a tekintetem, azonnal kiszúrom a családi képeket, és nem vagyok rest odalépni, és egyenként szemrevételezni őket.
- Rengeteg kép van rólad, de kétségtelenül ez a kedvencem. - mutatok arra, amelyiken Disneylandben pózol, karjaiban az ikrekkel, mindhármuk fején Miki egeres sapka van, és önfeledten nevetnek. – Egyáltalán nem túloztál, amikor azt mesélted, sok helyen jártatok. Oké, ezt is imádom. -
Bökök arra, amin az Eiffel torony előtt ácsorog egy vöröshajú nővel.
- Ő az anyukád? - pillantok Rá a vállam fölött, majd fordulok vissza a képekhez. - Ő pedig az, akit a kevésbé kedves anyukádnak hívsz? -
Mutatok egy másikra, amin a két nő egymás mellett ücsörög. – Ő itt Jess kicsiként? Úristen, de édes! -
Ragadok meg egy képen, ahol egy négyéves forma, fekete hajú kislány teljesen belemélyed a tetrisezésbe, és észre sem veszi, hogy megörökítik a pillanatot. Oké, beismerem, már itt a legelején igen csak leragadok, és nem kevés lelkesedéssel szemlélem erről a nem mindennapi családról készült képeket. Akkor kapok csak észbe, amikor a mosásról kezd el beszélni, emlékeztetve arra, hogy miért is vagyunk itt, így kelletlenül, de elszakadok a fotóktól, és utána megyek.
- Feltalálom magam. - mosolyodom el, majd végig mérem. - Neked ne mossam ki a ruháid? -
Elvégre jutott a nadrágjára is bőven, így két legyet ütünk egy csapásra, és nem csak én leszek az, aki tiszta ruhákkal tér haza, elkerülve a beszáradt foltokat.
Belépek a mosókonyhába, majd amíg szerez nekem egy másik felsőt ideiglenesen, felfedezem, mit hol találok, így egészen felkészülten várom Daniel újbóli felbukkanását, hiszen előkészítem a mosószereket, az adagolóba öntöm amit kell, és a programot is kiválasztom.
- Köszi, mindjárt jövök! - veszem el a felsőt, és csak ezután veszem le a sajátom, a melltartóval együtt, és dobom be a gépbe a mosni kívánt ruhadarabokat, és indítom el az egyik rövid programot. Nem akartam addig itt ácsorogni félmeztelen valómban, amíg megnem érkezik a felmentősereg. - Igen, már kérni is akartam! Nagyon kíváncsi vagyok az otthonodra, ahol felnőttél. Vagy jelentős részét itt töltötted. Mióta is laknak itt a szüleid? -
Immáron a kölcsön felsőben lépek ki az ajtón, és jelzem ama igényem, hogy nagyon is szeretném megnézni a házat, még így is, hogy nincs olyan sok információ a birtokomban. Ezért is kavarodok bele abba, vajon hány évet töltött itt el Daniel, mielőtt elkellett volna költöznie.
Követem Danielt, akinek most abban a ritka alkalmak egyikében lehet a része, hogy egyszerűen képtelen vagyok bármi értelmeset is kinyögni. Erre eddig nem igazán volt precedens, hiszen általában mindenre van valami válaszom, és szinte mindenről van véleményem, amit előszeretettel fejtek ki. Mi több, vannak témakörök, melyekben még az sem tart vissza, ha nem kérdezik meg. Most azonban úgy érzem magam, mintha én lennék Aliz, aki belépett csodaországba. Egyik ámulatból a másikba esek, és nem igen vagyok képes többet kinyögni, mint azt, hogy te jó ég, és az elnyújtott wooow, na meg milyen csodálatos.
- Még sosem láttam ehhez foghatót! - soha nem gondoltam volna, hogy egy fürdőszoba ilyen hatással lehet rám, és nem tudom, hogy a méretes kád, vagy a hatalmas zuhanyzó az, ami ledöbbent, vagy sokkal inkább a koi halakat ábrázoló falak. Egyszerűen muszáj megérintenem, és azt is csak félve teszem, mintha attól tartanék, hogy kért teszek a felületben. - Ez az otthon gyönyörű! Olyan, mint egy kisebb modern palota! Mert csak a palotákban láttam eddig kandallót a fürdőszobákban, és azt is csak a filmekben. -
Állapítom meg egy másik fürdőhelyiségben. Nem tudom miért ezek azok, amik a legjobban megragadják a figyelmem. Szinte zsizseg az egész fejem a látottaktól, jó értelemben persze. - Minden szín, kép kisebb vagy nagyobb tárgy, legyen bármennyire is különböző, mégis összepasszol és egy teljes egységet alkot. Rengeteget dolgozhattak vele anyukádék, mert bár én nem értek a lakberendezéshez, de azt határozottan látom, milyen sok idő és munka van ebben az egészben. Olyan lehet itt élni, mintha egy.. mesében lennél. - mosolyodom el, és nézek ismét Danre. - Vagy lehet, csak én érzem így. -
Teszem hozzá, és egyetlen pillanatig sem titkolom azt, hogy soha nem jártam még ilyen otthonban. Ahonnan én származom, nincsenek ilyen vagy ehhez hasonló otthonok. Vagy csak jól titkolják.
- Megnézhetem őket? - fogalmam sincs, melyik szinten vagyunk, vagy éppen hol járunk, amikor egy nappalihoz érünk, ahol persze szintén van egy kandalló, és egy hatalmas szürke kanapé, na meg rengeteg könyv, amit azonnal kiszúrok. Mielőtt azonban túlságosan otthon érezném magam, megkérdezem Danielt, szabad e egyáltalán. Ha engedélyt kapok, akkor odalépek, és ott viszont már nem fogom vissza magam, és óvatosan simítom végig a könyvek gerincét, miközben átfutok rajtuk. - Ó te jó ég! -
Nem számoltam, hányszor mondtam már ezt, de most megint feltör belőlem egy sóhaj formájában, amikor felfedezek az antik könyvek között egy 1852-es M.D. Joseph Pancoast sebészeti könyvet. A lehető legóvatosabban veszem le a polcról, és lépek a kanapéhoz, majd huppanok le vele.
- Nem is mondtad, hogy gyűjtitek az antik könyveket. Ezt nézd! - oké, lehet, hogy Ő már számtalanszor látta azt, amit én most az ölemben tartok. A fülem mögé simítom barna tincseim, majd fellapozom a könyvet. - Joseph Pancoast egy nagyon híres amerikai sebész volt az ezernyolcszázas években. Nagyon nagy szerepe volt a sebészeti eljárások fejlesztésében. Több könyve is megjelent, de még soha egyiket sem volt alkalmam élőben megnézni. -
Hadarom izgatottan, a megsárgult lapokat nézegetve, ahol a leírások mellé nagyon élethű rajzok is kerültek. Fogalmam sincs mennyi idő telik el, hogy ezt a könyvet tanulmányozom, de nem sikerül azonnal kiszakadnom ebből az érzésből, amibe most keveredtem.
- Ne haragudj, csak.. teljesen magával ragadott a.. minden! - pillantok fel a könyvből, és fordulok Daniel felé, ha esetleg időközben letelepedett volna mellém a kanapéra. Becsukom a könyvet, és az előttünk lévő masszív dohányzóasztalra teszem óvatosan, majd dőlök hátra. – A szépérzékem, és a tudomány iránti imádatom egyszerre robbant fel bennem. De mindjárt összeszedem magam. -
Vigyorodok el, s húzom fel a lábam magam mellé.
- Nem tudom, hogy csinálod, de mindig meglepsz. - pillantok Danielre. - Örülök, hogy elhoztál ide, és láthattam, hol éltél az albérlet előtt. És bár tudom, nehéz lehetett, hogy elkellett menned innen, de kétségtelenül még mindig ide tartozol. Elég csak a családi képeket végig nézni. Biztos elhamarkodott ilyet mondanom, hiszen sajnos nem ismerem őket személyesen, de csodálatos családod van. - fogalmam sincs miért, de kinyújtom a jobbom, és az övéért nyúlok, hogy finoman, de annál biztatóbban megszorítsam a kezét. – Még ha sokszor sok a feszültség is, biztos vagyok benne, hogy Ők mindig mögötted állnak majd, és ez szuper dolog. -


#imaKayleemegvilágodosásáért  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptyPént. Okt. 02 2020, 21:11
sucker for you

You say the word and I'll go anywhere blindly


Ugyan! – nevetem el magam. – Azért már nem anyáékhoz járok mosatni…!
Megcsinálja ugyanis helyettem Goldberg. Nekem tiszta ruháim lesznek, ő pedig… láthat tiszta ruhában. Szerintem teljesen fair ajánlat, hacsak nem azt akarja, hogy meztelenül járkáljak körbe, olyankor mindig kiül a kisebbségi komplexus az arcára, de már azon is dolgozunk, lehet, hogy beletelik két évtizedbe, de akkor is segíteni fogok neki, hogy a BMI-je ne fakadjon sírva, mikor beírja a súlyát a magassága mellé. Mire legközelebb megy haza háladásra (csinálnak olyat a zsidók…?) meg se ismeri a faterja!
Míg ő felöltözik, én az ajtó melletti falnak dőlve várom, leginkább semmire gondolva, hogy aztán vigyorogva lökjem el magam tőle, mikor megjelenik, immár a teljesen száraz pólóban. – Hát ööö… Igazából… Fogalmam sincs – ismerem el, a tarkómat vakargatva. – Én úgy emlékszem, hogy mindig itt laktunk, de ez biztos nincs így, mert Kaliforniában születtem, aztán apa kitalálta, hogy ő inkább itt akar demokratikus politikusi karrierbe kezdeni… Vagy anya ide jött Mei miatt, igazából fogalmam sincs. Az ilyesmire annyira nem kérdezek rá. – Mert ki az, akit érdekel a szülei szerelmi élete? Főleg, ha az egyik fél… az Mei. Ő meg a szerelem túl távol állnak egymástól ahhoz, hogy egy mondatban merjem emlegetni őket, nemhogy még rá is kérdezzek. – Aztán a huszadik születésnapomra kaptam a külön lakást apától. Azt is szívesen megmutatnám, de azt épp bérlik, és nagyon kedves emberek, de azt hiszem, swingerek, úgyhogy ha beállítanék oda veled…
Rá és a fantáziájára bízom a végkimenetelt, amit nyilván semelyikünk sem szeretne.
Szóval, akkor hadd kalauzoljalak el a kedvenc helyemre: a konyhába…! – Mindig is tudtam, hogy viszonylag keveset tudok a lányokról, és ha tudok, azt se túl biztosan, mert mindegyik tök más, de arra mondjuk épp nem számítottam, hogy az összes helyiség közül majd pont a fürdők fogják ennyire lenyűgözni. Nem mintha panaszkodnék, minél több tükröződő felület van, annál többet látok Kaylee-ből, szóval igazából ez win-win szituáció, és amúgy is nagyon cuki közben.
De miért pont a fürdő…?
Hát… Most már érted, miért kellett kirúgni innen, mi? – kérdezem. Egy idő után majd biztos én is tudok nevetni rajta, addig meg legalább ő tud. Az ajtóban állok meg, míg ő minden apró kacatot végigturkál, és mivel ennyire nem figyel rám, legalább addig is… nézhetem. Lehet, hogy zavarná, ha tudná, mennyit nézem. Igazából kicsit már engem is zavar, hogy mindegy, milyen helyzetben vagyunk, vagy hányan, egyszerűen magára vonzza a tekintetem. Vagy az, hogy mennyire kis kedveskedő szokott lenni Abellel és nevet a viccein. Jó, tény, szegény srácnak nem sok dolga van az életben a humorán kívül, szóval ezt el kell engednem neki. – Majd átadom a bókot anyának. Eléggé büszke rá, volt többször valami magazinokban is, Szép Otthonok meg ilyesmik, tudod. Mondjuk ott a sok örökbefogadott gyerek is elég jól mutat.
Tudom, hogy anya nem azért csinálta, mert így jobban mutat a nagyközönség előtt, de néha, ha belegondolok… Akkor kicsit fura, hogy mennyire tökéletes megtestesítői vagyunk a tipikus gazdag családoknak ilyen szempontból. Egy ázsiai, egy fekete, egy latino… Lassan az egész bingótábla megvan.
Hát, ööö… – Bambán bámulok rá. Na várj, mit is kérdezett? Valamit kérdezett, nem? Mintha felvitte volna a hangsúlyt. De túlzottan lefoglalt az, hogy az ablakon beáradó napfény játszik Kaylee hajában. Szerencsére hozzászoktam ahhoz, hogy nem figyelek, és ez visszaüt valamilyen módon. – Igen, nagyon szép a csempe. És egyik se mozog.
Jó, hát amikor megjavítjuk, akkor az albérletben lévő csempe se mozog, úgy kábé két zuhanyzás erejéig. És ha azt hiszed, hogy a ragasztó jobban ott tartja, mint a rágógumi, tévedsz. Igazából amúgy is felesleges bezárni; ott járkálnak a csótányok. Tudjuk, hogy ott van a kapu Mordorba, ha befedjük, ki tudja, hol bukkannak fel…?
Valószínűleg nálam sokkal jobb túravezetőket alkalmaznak az emberek, mert én legszívesebben Kaylee-t küldtem volna előre… Stratégiai és esztétikai megfontolásból. És mert ő többet lát a szobákban, mint amennyit én el tudnék mondani. Jobban elnézve, hogy mennyire csodálkozik, azért csak eszembe jut, hogy mi van, ha félreérti a dolgot? Mármint, tényleg nem nagyzolni akartam én ezzel, főleg, mert nem az enyém, és nem is azt mutatni, hogy mit vesztítettem, inkább csak… Nem is tudom.
Nem azt mondanám, hogy hiányzik, hogy itt lakjak, mert nem. Szeretem anyát, de nagyon sok dologról máshogy gondolkozunk (haha, igen, képes vagyok gondolkodni, Jess), és ami még fontosabb, máshogy képzeljük el a mindennapokat is. Ő nem szereti, ha sokáig fent vagyok, én meg nem szeretem, ha korán kell kelnem. Már akkor, amikor amúgy nem kell, mert szezonban naponta fél négykor szoktam, hogy lefuthassam a reggeli köröket még a hat órás edzés előtt. Néha kicsit úgy is érzem, hogy ahhoz képest, hogy kilökött a nagyvilágba, mint valami nagyon érzéketlen sasmama (tudtátok, hogy ha nincs elég kajája, akkor hagyja, hogy megöljék egymást a fiókák? Sőt, néha ő eszi meg az összeset. Én nem tudtam, és nagyon sokkolt, mikor láttam), eléggé gyerekként kezel.
Oké, nem mondom, hogy az érdeklődési körünk nem fedi egymást elég sokban egy babával – evés, alvás, fixáció a női mellekre (ez csak evolúció, nem szexizmus!) –, de azért nagy vagyok már egy Mózes-kosárba.
Persze, nézd csak. – Mit? Fogalmam sincs, mit akar, de bármit megengednék neki, ha a bankkártyámat kérné, hogy az összes bevételem elajándékozza kenyai árváknak (vagy kenyai árva könyveknek), azt is. De szerencsére ő sose tenne ilyet, ahhoz túl… Jó. – Bármit megnézhetsz, amit szeretnél, hozzá is lehet nyúlni, ez nem múzeum.
Mondjuk megnézhetné, milyen szép kék a szemem, a felépítésem pedig sokban hasonlított egy Dávid-szoborra, azt leszámítva, hogy… Nos, szóval volt némi anatómiai eltérés. Nem mintha shame-elném a csávót, hát márványból van, biztos hideg, az fura dolgokat csinál. Nem erőszak, hogy nézze, csak jó lenne.
Szinte már azt hiszem, azért sikolt fel úgy hirtelenjében, mert rájött, mit hagyott ki. De nem, csak egy könyvet bámul olyan lelkesen, ahogy engem kéne. Ez egyszerre nagyon aranyos és nagyon frusztráló. Mit tud egy könyv, amit én nem?
Költői kérdés volt, nem kérek választ. Versben főleg nem.
Ööö… Hát, anya eléggé szereti az antik dolgokat. Azért jött be neki Mei is – jegyzem meg kissé passzív-agresszíven, a bajszom alatt morogva, az egyik sarkot bámulva. Elástam a csatabárdot, mert megígértem anyának, de azért volt még nálam fegyver. – Én inkább a lenti moziszobában szoktam lenni, szóval igazából fogalmam sincs, mi van itt, a keserűség és harag lenyomatán túl, amit… Oké, nem szóltam. – Kicsit már kezdem érezni, hogy túl sokat szólogatok be olyasvalakinek, aki nincs itt. A végén még Kaylee azt hiszi, hogy tényleg ennyire savanyú vagyok, mintha nem lenne jobb dolgom, mint másokat ekézni a hátuk mögött.
Inkább elengedem a dolgot, de tényleg fogalmam sincs, hogy mi van azon a könyvespolcon. Felőlem lehetett volna könyvespolcot ábrázoló tapéta is. Biztos vagyok benne, hogy Kaylee annak is örült volna. Bár amúgy egy szavát se hallom meg abból, amit mond, csak a hangja kellemes csilingelését figyelem mint egy kutya. Követem őt beljebb, aztán egyre szélesedő mosollyal hallgatom, ahogy olyan dolgokról beszél, mint… bármi, ami a mostani évszázad előtt történt. Nem tudom, van abban valami megfoghatatlanul szeretetreméltó, ahogy képes volt mondani a magáét, és ha nem szakította senki félbe, percekig egyre csak kötötte és kötötte a témákat. A nagyon okos témákat, teszem hozzá; a szavakat általában külön-külön értem, de együtt biztos nem adja ki nekem azt a jelentést, mint mondjuk neki.
Nem azt mondom, hogy nem gondoltam volna, hogy valaha ennyire be tud indítani, ha valaki okos, mert ez nem igaz. Tökre értékelem. Csak azt nem gondoltam, hogy annak ellenére fogok ennyire kitartani mellette, hogy fogalma sincs az egészről.
Nem haragszom. Nagyon cuki vagy, amikor belelkesedsz. Ha nem ütközne az órarended, elmehetnél pompomlánynak. Biztos jól állna a… lelkesedés. – Igen, azt akartam mondani, hogy az egyenruha, de rá kell jöjjek, hogy ha valaha olyan rövid szoknyában látom Kaylee-t, amint a pálya szélén pattog, tutira veszteni fogok. Annyira mégse jó biznisz. – Igazából ritkán találkozok olyan emberrel, aki ennyire tud lelkesedni… bármi iránt. Anyáék is pont ezért nem igazán értik a dolgot. Már a focit. Szurkol, mert a gyereke vagyok, de nem igazán éli át az egészet. Lehet, hogy ezért nem éri meg felnőni. Elfelejtesz igazán szenvedélyesen lelkesedni valamiért.
Nem mintha engem fenyegetne az a veszély, hogy bármikor felnövök. A nagyi szerint a férfiak nem felnőnek, csak megnőnek, és apát elnézve ez nagyjából így is van. Kicsit sajnálom is a nőket, amiért a gyerekük mellett a Nagy Gyereket is nevelni kell, bár legalább a vécére elmegy magától. És ha elégszer szólnak, akkor a vécéülőkét is lehajtod magad után.
Végig rajta tartom a tekintetem, és úgy tűnik, hogy vagy nem zavarja, vagy nem veszi észre, annyira lefoglalja a könyv. Úgy ér hozzá, mintha attól félne, bármelyik pillanatban eltűnhet, mert megsérti az óvatlan érintéssel. Valahogy így érzek én is vele kapcsolatban. Sosem akartam… letámadni. De kezdem úgy érezni, hogy vele még annyira sem működnek a félig egyértelmű jelzések, mint velem szoktak.
Végigfuttatom a pillantásom rajta, az arcát keretező haján, az orra görbületén, a szája ívén, meg a szemein. Nagyon, nagyon szép szemei vannak; és ha ezt mondanám neki, csak úgy, nem úgy venné fel, mint a legtöbb lány, hanem reflexből azt mondaná, „neked is”, és történetesen tudom, hogy szép szemeim vannak – anya is megmondta –, de ő nem úgy értené, mint én, és nem nagyon tudnám megmagyarázni sem neki, mert már kínos lenne.
Aztán azok a szép szemek egyszercsak egyenesen rám néznek, és látom a görbületükből, hogy mosolyog. Ja, és beszél is. Hozzám beszél. Várjunk, mit is mondott? – Az jó. Szeretlek meglepni – válaszolom kissé sután. Nem is nehéz; igazából soha semmit nem vár el. Mármint, úgy őszintén. Olyan, mint azok a buddhisták, akik csak mosolyognak meg a lelki békét keresik, csak dögösebb. És jól főz. Egy szexi, főzőképes szerzetes.
A mondandója másik felével viszont meglep, és bár reflexből nyitnám a számat válaszra, végül becsukom. Nem tudom, miért ilyen jó érzés az, hogy a családomról beszél, és ilyeneket mond. Tényleg nem ismeri őket, és eddig is tudtam mindazt, amit mondott, csak… Valahogy a tény, hogy Ő mondja. Ettől lesz más. Hogy lényegében „csak” egy barátom, nem olyasvalaki, aki be akarja édesgetni magát közénk, és bár mondhatná egyszerűen kedvességből, udvariasságból, valahogy tudom, hogy komolyan mondja.
Borzasztóan hazudik.
Tudom, hogy így van. De igazából, ha nem is így lenne… Akkor is lenne családom. Mármint, ti – mutogatok esetlenül a szabad kezemmel; azt a karomat át is vetettem a kanapé háttámláján, hogy fel tudjam húzni az egyik lábam a kanapéra, és teljesen Kaylee felé tudjak fordulni. – Goldberg például egészen olyan, mint az a fura unokatestvéred, akiről igazából nem is tudod, hogy vagytok rokonok, de mindig mindenhol ott van, és pöttyös csokornyakkendőt vesz fel a moziba. Ezt ne mondd el neki, mert elbízza magát és túl nagy hatalmat ad a kezébe, de azért… Így utólag belegondolva nagyon sokat köszönhetek az egész helyzetnek. Ha anya nem rak ki, akkor nem kötök ki ott. És… akkor alighanem soha nem jutok oda, hogy leüss egy serpenyővel az éjszaka közepén – vigyorodok el. – Folyton bocsánatot kérsz miatta, de igazából az csak amolyan előzetese volt az egésznek.
Nem azt mondom, hogy az első pillantásra halálosan szerelmes lettem belé, mert azért ez így nem igaz, de az biztos, hogy felkeltette az érdeklődésem, és azóta sem eresztette, pedig még csak nem is próbálkozik. Ami még szomorúbb, az se tűnik fel neki, hogy én viszont igen. Igazából azt se tudom mondani, hogy most szerelmes lennék belé; de ennyi idő után már egészen biztosan tudom, hogy képes lennék rá. És hogy szeretném is.
Ahogy a feje kissé oldalabbra billent, kicsúszott a füle mögül az oda tűrt hajtincse, úgyhogy megigazítom neki. Legalábbis ha nem érinti kényelmetlenül. – Tudom, hogy azt hiszed, hogy nincsenek érdekes sztorijaid és hogy nem vagyok kíváncsi arra, mikor háromszáz éve halott ipsékről hadoválsz… Az ipsékre nem is vagyok. A hadoválásodra igen. És minden másra, ami veled kapcsolatos. Ahhoz képest, hogy mennyire egyszerűnek tartod magad, nagyon bonyolult vagy, tudod? És különleges.
Nem tudom, mi volt az utolsó löket; a lelkesedése, amit mondott és amitől olyan furán meleg lett a mellkasom, vagy amilyen kedvesen hozzám ért. Tényleg nem tudom, csak azt, hogy elemi erővel vágott gyomron a gondolat, hogy soha nem kapok jobb alkalmat majd ennél, és most kell egyenesnek lennem. Kicsit közelebb hajolok hozzá, hiperérzékenyen arra, hogy hogyan reagál. – Megengeded, hogy…? – Természetesen mondhat nemet. De meglepne, ha bármit is mondana, és bár elvileg muszáj lenne megvárnom a szóbeli beleegyezést – mert consent az dögös, csak mondom –, bezárom a köztünk lévő távolságot, hogy óvatosan megcsókoljam. Véletlenül sem akarnám elijeszteni.

#PrayforKaylee  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 4007189020  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] EmptyHétf. Nov. 30 2020, 21:34


Daniel&Kaylee
Yeah, draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Make your mind up. I need you to make your mind up, yeah. Draw the line up. Don't take no more time up, yeah. Baby you gotta decide something. Let me know.
- Mi a baj a swingel? - sokatmondóan pillant rám, én pedig kissé értetlenkedve tekintek vissza. Az az érzésem támad, mintha tudnom kellene a félbehagyott mondatából, és a jelentőségteljes nézéséből, hogy mire is gondol pontosan. Teljesen őszintén, tippem sincs, mi lehet a ki nem mondott dolog. - Gyakran tartanak táncos esteket a lakásodban? -
Ez az egyetlen épkézláb tipp, ami eszembe jut, elvégre mi más lehet a swingerezés, ha nem ez? Nekem legalábbis egyértelműen a jazz egyik műfaja, és az ehhez kapcsolódó tánc ugrik be ennek az elnevezésnek a hallatán. A figyelmem az sem kerüli el, hogy saját lakása révén kerül ez az egész szóba, melynek létezéséről sem tudtam. Nem mintha rám tartozna, csupán meglepett a tény. Viszont nem kell túlsokat agyalnom azon, miért is nem él a saját ingatlanában, a kissé zsúfolt albérlet helyett, hiszen egyértelmű, hogy pénzügyi vonatkozásban sokkal jobban megéri számára ez a most fennálló helyzet.
- Csak nem a konyha következik? - követem vigyorogva, mikor bejelenti, hová is fogok betekintést nyerni másodperceken belül, és persze amikor a tippem helyesnek  bizonyul, egy halk ”Tudtam!„ kíséretében nyugtázom azt. Gyermeki kíváncsisággal járok körbe minden helyiséget, és a legkevésbé sem lep meg, hogy ez az otthon bekerült egy olyan neves magazinba, amit Daniel is említ. Jómagam nem olvasok ilyen kiadványokat, de tudom, miről is beszél, és azzal is tisztában vagyok, milyen nagy dolog bekerülni egy ilyen újság hasábjaira. Ez egy olyasféle elismerés lehet, mint amikor egy versenyen eléred az első helyezést. Daniel anyukája pedig büszke is lehet a házára, magazin ide vagy oda, elvégre a végeredmény önmagáért beszél. Én pedig örülök, hogy Daniel elhozott ide, és őszintén, egy pillanatig sem érzem azt, hogy ez holmi felvágásról szólna. Sokkal inkább éreztem magam kivételezettnek, amiért az életének egy olyan szegletébe kapok betekintést, melyet nem sokan mondhatnak el magukról. Legalábbis ha a lakótársainkból indulok ki. Kétlem, hogy Abellel valaha is erre jártak volna, mert akkor biztos eldicsekedett volna nekem róla nekem. Egyik ámulatból a másikba esek, és nem is vagyok rest csodálatomat kifejezni, mikor egy roppant hangulatos nappaliban kötünk ki, én pedig a könyvespolc előtt cövekelek le. Nem mindennapi gyűjtemény tárul elém, ismételten.
- Érezhetően neheztelsz Meire. Kihallani a szavaidból, még ha próbálod a Tőled megszokott könnyedséggel előadni azt. - pillantok rá, és amolyan tényként közlöm a nyilvánvalót. Csak az nem veszi észre, aki nem akarja. Nem tudom érte hibáztatni, hiszen minden joga megvan az Őt mardosó rossz érzésekhez. - Miattam aztán igazán nem kell visszafognod magad. Ha ettől könnyebb a lelkednek, akkor csak add ki magadból! -
Ebben a helyzetben nem gondolom, hogy ildomos lenne közhelybombákat puffogtatni. Nem tartom kizártnak, hogy csak olaj lenne a tűzre, és Danielnél pont az ellenkező hatást érném el azzal, ha nyugtatgatni próbálnám olyasmi szöveggel; ne aggódj, idővel majd jobb lesz, és Mei is biztosan szeret, a maga módján! Hasonló monológokat hallgattam meg én is a saját anyukámtól, csak az én egyentelemben Mei helyére az apámat kell behelyettesíteni.
- Most olyan vagy, mint amilyen a chilis csokoládé, amit egyszer kóstoltam. Először édes, aztán a végén csípsz. - fogalmam sincs, miért pont ezt sikerül kommentálnom, de nincs időm elgondolkozni azon, hogy talán nem ildomos egy férfit édességhez hasonlítani, mert lefoglal a kincs, amelyre a családi könyvtárban bukkantam. - Hát, remélem nem lesz kiábrándító, amit mondok, de képzeld el, voltam a szurkolói csapat felvételijén, és nem kerültem be a csapatba. Még kilencedikben. Igaz, utána nem is próbáltam többet. Azt mondták, nem elég jó az egyensúlyérzékem, de szerintem csak szimplán nem voltam szimpatikus. -
Vonom meg a vállam, miközben felidézem a tizennégyéves koromban történteket. Láthatóan nem hagyott túlzottan mély nyomot bennem, és ha annyira vágytam volna rá, biztosan tovább hajszolom a dolgot, de valójában csak a barátnőm unszolására mentem el, akinek szüksége volt egy kísérőre. A küldetés végül sikeresen zárult, mert Ő bekerült.
- Ez preferencia kérdése is. - gondolkozom el egy pillanatra. - Gondolj csak bele. Te a fociért lelkesedsz, anyud pedig a lakberendezésért. -
Mutatok körbe a nyilvánvaló bizonyítékon, elvégre ahogy már korábban is megemlítettem, láthatóan sok időt és energiát ölt bele az otthonuk dekorálásába.
- Minden bizonnyal nem tudja, milyen az, ha megnyersz egy meccset. Viszont tételezzük fel, hogy az a befektetett energia, amit Te beleteszel a hajnali edzésekkel a sportba, nála ugyan ez, hogy mindennap ellátogat.. hm, mondjuk bolhapiacokra. Ritkaságok után kutatva. Órákig köröz a tömött sorok között, hetekig is akár, és egyszer csak rábukkan arra a bizonyos tökéletes tárgyra, ami beleillik az elképzelésébe a dekort illetően. Megpillantja, és a szíve hevesebben kezd el verni, kipirul, és miután kifizette, és hazaviszi a tárgyat, még napig izgatott miatta. Te hasonlóképpen vagy a meccsek után is, nem? - nem megyek bele hosszas taglalásába a  mellékvesevelő által termelt hormon és neurotranszmitternek, ami a szimpatikus idegrendszerrel van összeköttetésben. Sokkal hétköznapibb oldalról közelítem meg a kérdéskört. – Nem vitatom, sok a kiégett, agyonhajszolt ember, és az ország mentális egészségének a statisztikája elég elborzasztó, ha engem kérdezel. Ezért is lehet, hogy úgy érzékeled, hogy túlnyomóan ilyen emberekkel találkozol. -
Valahol ez pusztán matematikai egybefüggés, és mert ez a csokis chilisen viselkedő fiú most egyébként is nagyon borúlátó, így hátha sikerül jobb belátásra bírnom. Más perspektívával. Továbbá azonban nem a lakberendezési részletekbe bonyolódom bele, hanem egészen más irányba halad a társalgás. Magával ragad a könyv felfedezésével járó izgalom, nem beszélve erről a helyzetről. Érzem, de tudatosan még nem fogalmazódott meg bennem az a gondolat, miszerint határozottan más ez a pillanat, köztem és Daniel között. Mintha minden kicsit lelassult volna, és magunk mögött hagyva a zajos várost, egy csendes és nyugodt zugra lelve beszélgettünk egymással. Egészen más volt ez, mint az albérletben. Meghittebb. Nem érzem magamon a tekintetét, de mégsem lep meg, hogy amikor felpillantok, tekintetem találkozik az övével. Lábát felhúzva felém fordul, és észre sem veszem, hogy ugyan ezt teszem, lemásolva a mozdulatokat, fordulok egész testemmel felé, s úgy figyelem amit mond.
- Még egy ideig eltart, hogy leszokjak a folytonos bocsánatkérésről. - ismerem be a bűnöm, és figyelmeztetem arra vonatkozóan is, hogy előreláthatóan ez még egy ideig nem fog változni. Valójában nekem is nagyon fontossá váltak azok az emberek, akikkel együtt élek, Abel, Reagan és Daniel, nem beszélve az újonnan hozzánk csatlakozott Jessről. Azok után, amit a kollégiumban, illetve az első albérletemben tapasztaltam, nem is mertem reménykedni abban, hogy olyasvalamiben lehet részem, mint ez a lakóközösség. Végtére is igazat adok abban Danielnek, hogy ezzel a szerencsétlen balesettel kezdődött minden. - Én is így érzek a többiekkel kapcsolatban, olyanok vagytok nekem, mint egy második család. -
A mondatom végére kissé elhalkul a hangom. Olyan érzés, mintha kizökkentettek volna az előre eltervezett monológomból, holott nem ez történt. Elvégre Dan nem vágott otrombamódon a szavamba, és nem szakított félbe, pusztán visszasimított pár rakoncátlan tincset a fülem mögé. Ez a mozdulatsor a legkevésbé sem érint rosszul, sőt. Meglep, de nem érzem tolakodónak. Kíváncsian nézek a másikra, miközben becsukom a kezemben tartott könyvet, ezzel is azt jelezve, hogy minden figyelmem a Tiéd. Fogalmam sincs, hogy ez volt e, amire a másik várt, mert érezhetően magához ragadja a szót. A mondandójának tartalmától pedig hirtelen melegem lesz, és a lomha ütemű szívverésem egy fokozattal fentebb kapcsol. Soha ehhez hasonlót még nem mondtak nekem. Sokszor kaptam meg azt, hogy igenis unalmas, és száraz az, amiről beszélek, vagy ha éppen illemtudóbb volt a beszélgetőpartner, nem reagált semmit, de nem is kezdeményezett több beszélgetést. Könyvmoly mivoltom sosem titkoltam, és már jóideje nem is szégyellem, azonban semmiképpen sem gondoltam magamra úgy, mintha különleges lennék. Számomra sokkal inkább Daniel az, aki különleges, és érdekes, színes egyéniség, akinek kifejezetten jóérzés a társaságában lenni, és aki oly sok tapasztalatot szerzett már eddigi élete során is, melyről sokan még csak álmodni sem mernek. Egyelőre én sem. Pontosan ezért olyan szürreális ez az egész helyzet. Szinte beleszédülök. Ahogyan a közelségébe is, mert egyre kisebb a távolság kettőnk között, és most először kapaszkodik meg csak igazán a tekintetem kék íriszekben. Korábban még nem volt alkalmam ilyen közelről megvizsgálni, és magam is meglepődőm, mennyire lenyűgöz, amit látok. A szivárványhártya külső rétegében lévő pigmentáció gyengeség okozta világoskék szem, mely az iriscrypták, izom- és kollagénrostok tökéletes harmóniájának köszönhetően elképesztően tiszta kéket eredményeznek. Nem is értem, hogy nem vettem mindezt eddig észre. Csodaszép.
Valami láthatatlan erő - melynek létezését materialista ember lévén tagadok – mozgathat engem, és késztet arra, hogy aprót bólintva adjak engedélyt mindarra, ami következik. Daniel közelsége, a halkan feltett kérdés, és önmagában ez az egész helyzet igen egyértelmű, én mégis gyomorszorító izgalommal várom a végkifejletet, mely nem más, mint az ajkaimat érintő csók. Ösztönösen ereszkednek le a szemhéjaim, és apró, de érezhető, finom mozzanattal viszonzom a csókot, engedve a semmiből felbukkanó feromonoknak, majd ahogy közelebb húzódnék a másikhoz, csúszik ki ölemből az értékes könyv, s tompa puffanással ér földet. Ez a hang pedig olyan, mint egy vészcsengő, ami kirángat ebből a furcsa, delíriumos állapotból, és húzódok el Dantől.
- Én, .. szóval most megyek, és megnézem a ruhákat, hogy megszáradtak e. - nehezen préselem ki a szavakat magamból, miközben az egész arcom lángol. Felkapom a földre esett könyvet, majd felpattanva a kanapéról, helyezem vissza oda, ahonnan levettem. Nem kérem Dan segítségét, elindulok magam a mosókonyha felé, és szerencse a kiváló memóriámnak, hamar megtalálom. A szárítóprogram a gép digitális kijelzője szerint lejárt, így sietősen veszem magamra, az immáron tiszta ruhadarabokat. Az alkalomra hajtom Daniel kabátját is, és úgy indulok vissza Hozzá, ha esetlegesen nem jött utánam, akkor egészen a nappalig araszolok.
– Jobb, ha indulunk. Már későre jár. - visszaadom a kabátját, majd meg sem várva az ellenkezését, indulok el a kijárat felé. Ha nem jön velem, én bizony akkor is hazamegyek.
A megismerkedésünk óta most először nem igazán tudom, mit mondjak. Pedig nekem mindig mindenről van véleményem, és előszeretettel osztom meg másokkal is. Kiválóan helytállok a könnyed csevejekben is, bár ha Danielről van szó, még arra sincs szükség. Egyszerűen csak maguktól jönnek a szavak, és könnyedén halad a társalgás. Most azonban hallgatag vagyok, és ha megpróbál beszélgetést is kezdeményezni, igen rövid válaszokat adok, leginkább olyan tartalommal, ami egyenlő a semmivel, és nehéz rá reagálni, és bizony ez az állapot egészen az albérletig kitart.


#imaKayleemegvilágodosásáért  i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee] Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
i can't see the forest for the trees [Daniel&Kaylee]
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» like a bull in a china-shop - daniel & kaylee
» Kaan & Millie - accident in the forest
» i just gotta be with you || kaylee & dan
» kaylee & abel┃catch-22
» kaylee x dan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: