New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bluebell Muray
tollából
Ma 18:48-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 18:22-kor
Luana Machado
tollából
Ma 18:00-kor
Luana Machado
tollából
Ma 17:57-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 17:43-kor
Maurice Davidson
tollából
Ma 17:26-kor
Michel O'Connor
tollából
Ma 17:04-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Ma 17:00-kor
Dr. Anthony Crine
tollából
Ma 16:58-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Vizsgaidőszak
TémanyitásVizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyVas. Dec. 29 2019, 22:46
Az első vizsgaidőszakom a Columbia-n. Akár izgulhatnék is miatta, elvégre mégis nagyobb nevű egyetem ez, mint ahol ezelőtt dolgoztam, de különösebb para még sincs bennem: ezt is ugyan olyan következetes szigorral csinálom, mint Seattle-ben. A félév folyamán már kellemesen berendezkedtem, belaktam az irodám is, amit a korábbihoz hasonlóan rendeztem be: egy íróasztal, két fotel, egy kanapé a fal mellett, ettől eltekintve könyvespolcok körben a plafonig, megrakva bőségesen szakirodalommal, szótárakkal, szóval mindennel, ami a munkámhoz kell és így a plusz könyvtárazás is meg van spórolva. Na meg persze a munkahelyi gépem digitális könyv adatbázisa... szóval nem csak oktatói, de kutatói munkahelynek is tökéletesen alkalmas a dolog, annál is inkább mert azért van egy kis szekrénykém ami hűtőt rejt és élelmiszer valamint ital van benne, ha hosszabban akarnék itt időzni, a kanapén még alhatok is. Az otthonosság jegyében pedig családom neves elődjének, Colmar von der Goltz-nak a portréja lóg a kanapé fölött, de díszítő elemként még elhelyezésre került az iroda falán egy-egy római legio jelkép is, azoknak reprodukciói, melyeket a signifer-ek hordoztak, két germaniai legio jelképei, ezred sasai. Így tökéletes a kép.
Vagyis úgy, hogy az íróasztal előtti egyik odahúzott fotelban egy szerencsétlen diák izzad, miközben fejből próbálja idézni Achilleusz pajzsának leírását az Iliászból, de csak nem akar ez menni... én pedig némi mekegés után lemondóan sóhajtok, majd irodai  bőr borítású kerekes székemben előre dőlök és mélyen a szemeibe nézek.
- Csak ennyi? - teszem fel a kérdést kissé szenvtelen hangon, majd dadogására csak legyintek. - Ez elégtelen Mr Wilkins, sajnálom. Jövő héten újra várom, és akkorra legalább ezt tanulja meg, hogy a beugrón átmenjen! Én megmondtam a félév elején előre, hogy ezt elvárom. - sóhajtottam újfent, hogy végül felálljak a székemből a vizsgázók listáját felmarkolva, és ő is felálljon a távozáshoz. - Na, jöjjön! - kísérem ki az ajtóhoz, amit kinyitok, majd kinézek a folyosóra. A szemem megakad egy igen kihívóan öltözött leányzón, aki a falnak dőlve bámulja az okostelefon kijelzőjét, míg cipősarkával a padlót kopogtatja, szemérmetlenül téve közszemlére hosszú virgácsait és a dekoltázs hozzá... a padlót lehet látni rajta keresztül némi túlzással. Kicsit megforgatom a szemem, majd az ajtó mellett álló csokornyakkendős idegeskedőre pillantok. - Na pincér úr, szóljon legyen szíves a telefonozó prostinak, hogy jöjjön be! - jegyzem meg határozott hangon, hogy a várakozók feszült hangulatát némi nevetés oldja, az érintettek arcán meg némi pír jelenjen meg... - És Ms. Rosegold felkészül következőnek! - teszem még hozzá, aki a most szólított lány szöges ellentéte volt abban, hogy szorgalmas volt, érdeklődő é minden órára be is járt, a zh-i is jól sikerültek. Ő persze még nem tudja, de ma szerencsés vizsganapja lesz. Ugyanis értékelni fogom a szorgalmát és tudását, csakhogy mások előtt nem fogom mondani, hogy megajánlott jegyet kap a csoportból egyedüliként, még kiutálnák érte. Szóval el kell majd játszani a vizsgát azzal, hogy bejön és kicsit beszélgetünk, de előbb... még az üresfejű, apuka pénzén betolt libát kell helyre tennem. Ami nem is tart sokáig, az Iliász-os beugrón ő is gyorsan elhasal és szemérmetlen combvillogtatása, meg az a búgó hangja sem elég, hogy megkísértsen... ha valami szórakozóhelyen startolna így rám, lehet akkor is karót kapna, de nem vizsgán. Mondjuk akkor is megbuktatnám ilyen helyzetben. Szóval most sem menekül, a vizsgalapra rávésem az elégtelent, majd újfent az ajtóban vagyok. - Ms. Rosegold, kérem jöjjön! - szólok ki a soron következőnek valamivel békésebb arccal azért, mint az előző körben és kevésbé szúrós tekintettel. Picit igazítok halszálka szövetű zakómon, majd várom, hogy befáradjon az irodámba és zárjam mögöttünk az ajtót.
mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Vizsgaidőszak 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyHétf. Dec. 30 2019, 18:06


▸Myna & Maximilian◂
“Vizsga, azaz egy újabb kitűnő osztályzat megszerzése az ösztöndíjért.”
Már kép napja készülök erre a vizsgára és izgatottan várom mikor is kerülök sorra. Otthon voltam, erre a pár napra kivettem szabadnapot, elvégre nekem fontos, hogy a legjobb jegyeket szerezzem be. Sok tanár persze nem akarja megadni, de sajnálatára kevés olyan dolog van, amire ne tudnék válaszolni. Nem csak azt tanulom meg, amit leadnak anyagokat, hanem utána is nézek még. A fotografikus emlékezet a világ legszerencsésebb dolga, elég egyszer elolvasnom, hogy megjegyezzem és tudjam az anyagot. Ez nálam meg is marad és nem átmeneti dolog, szeretem a történelmet, főleg az ókort és középkort érintő témaköröket.
A falnak dőlve állok és zenét hallgatok a fél fülemben, nem értem a többieket, akik itt próbálják gyorsan megtanulni az anyagot, hogy legalább egy kettessel átmenjenek, annyira szánalmasak. Mondhatják, hogy ja, de ők dolgoznak, de ja, én is dolgozom és még modellkedni is elkezdtem emellett, na meg bulizni járni, egyre jobban érdekelnek a fiúk.
Az elég lengén öltözött nem csini, de barbie baba lánynak nem kicsit beszól a tanár, amire csak pislogok, kicsit félek tőle, mert ő még új és nem ismer, ilyenkor mindig harcolni kell, hogy megmutassam, hogy nem érdemlek én kitűnőtől rosszabb jegyet. Mikor meghallom a nevem kicsit izgulni kezdek és kirántom a fülemből a zeném, hogy kikapcsoljam az mp4-em és eltegyem a táskámba. Elég csinosan kiöltöztem, elvégre csak vizsgázni jöttem és illik az ilyesmi. Fekete szoknya, ami kicsit a térdem felett végződik, meg egy világos felső, ami jól takarja az amúgy laposnak mondható mellkasom. Nem is bánom, hogy nem kókuszdiót kell hordanom, mert ez futáskor is sokkal kényelmesebb, rengeteg előnye van.
mikor ismét nyílik az ajtó, gyorsan megigazítom a szoknyám lefelé húzva kicsit, hogy még véletlen se legyen rajta egy gyűrődés sem, majd elindulok befelé a hajam fonatába kapaszkodva. mikor izgulok mindig a hajam babrálom, amit ma is nagyon szépen befontam, nem a megszokott módon persze, elvégre nekem mondhatni ez az egyediségem jele. Nagyon divatos fonatok és színes haj. Most sem egyszerű ezüst hajjal lépek be hozzá és állok meg a fotel előtt.
- Jó napot tanár Úr! Köszöntöm mosolyogva és kedvesen, majd megvárom, hogy hellyel kínáljon, bár én jót állok magamért, ha ez nem történik meg, elvégre mindig állva feleltem az iskolában is, miért is lenne most másképpen?
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyHétf. Dec. 30 2019, 22:02
Ordnung muss sein. Első félévem itt és rendnek kell lenni. Épp ezért veszem elő szigorúbb énem ebben a vizsgaidőszakban, hiszen meg kell alapozni a hírem. A fiatalabb tanárok esetében pedig az ilyen neves egyetemekre járó diákok sokat meg szoktak maguknak engedni, így gyorsan helyre kell őket tenni, erre pedig a legjobb módszer a félelem módszeresen alkalmazva természetesen. Szigorúan osztályozok, de méltányosan is, ha valaki tanult és tud, az nem kap rosszabb jegyet annál, mint amit érdemel. Persze még így is volt olyan évfolyam előadás, ahol a társaság 90%-a bukott... mondjuk az írásbeli volt, jelenleg pedig szóbeli vizsga van, ahol még a szerencsének is lehet nagyobb szerepe tétel húzásnál például.
Akárhogy is, ma már megbuktak egy páran és volt egy-két szép felelet is azért, de az utóbbi körben immár két embert is pillanatok alatt lepörgettem s a többiek (és a behívott) minden bizonnyal tart a folytatástól, hiszen az ilyesmi nem szokott jó jel lenni, két villámgyors buktatás sokak vérengző kedvét meghozza a katedrán. Az enyémet mondjuk nem, én nem idegből buktatok egyébként sem. Épp ellenkezőleg, az évfolyam egyik legjobbját hívom be pont, aki szépen be is iszkol mellettem az irodába, amíg az ajtót nyitva tartom neki. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem néztem meg magamnak. Csinos fiatal hölgyemény, azt meg kell hagyni, de ez csak egy dolog. A dresscode-nak jól megfelelt, ezt is elégedetten nyugtázom. Ami igazán felkelti a figyelmem az inkább a tekintete és az arckifejezése, mindaz, ami kiül porcelán-vonásaira. Határozott, magabiztos, még némi dacos tűz is volt világos szemeiben és ez igazság szerint tetszett. Leginkább azért, mert tisztában voltam vele, hogy ez tudással is párosul.
- Önnek is jó napot kívánok. - viszonzom köszöntését egy finom biccentés kíséretében, míg az asztalom mögé sétálok. - Foglaljon kérem helyet! - intek a kényelmes barna bőr fotel felé, majd magam is leülök irodai székembe, közben folyamatosan tartva vele a szemkontaktust. - Remélem nem tart nagyon attól, ami most következni fog. - jegyzem meg lényegesen könnyedebb hangon, mint amit a folyosón tapasztalhatott s még egy laza félmosoly is kirajzolódik szám jobb szegletében. - Bizonyára emlékszik kisasszony, hogy milyen követelményeknek kell ezen a vizsgán megfelelni: egy beugró kérdés van, egy memoriter: Akhilleusz pajzsának a leírása ugyebár. Ha valaki tanult ógörögöt, annak eredeti nyelven csak a felét elég elmondani. Utána pedig jön a valódi vizsga, egy A és egy B tétel. A tételt a vizsgázó választ, B-t pedig én. - sorolom szépen a követelményeket ujjaim között golyóstollam forgatva szórakozottan. Az év első és legutolsó óráján is ismertettem ezeket, de ismétlés a tudás anyja és láttam már stressztől feledékeny diákokat is. - Ugyanakkor ezek alól kegyed mentességet kap: ha elfogadja, én megajánlom a jelest Ms. Rosegold a féléves teljesítményére. - most már szélesebb lesz a mosolyom,a hogy továbbra is tekintetét figyelem. Elismerem most picit talán gonosz voltam, hogy a próbatételek sorát vezettem elő a megoldás helyett, de ennyi tantaloszi kín talán a szerencsés hallgatónak is kijár. Valamint ha a többiek netán kérdeznék mi volt, jó, ha tuja azt, mivel is kellett volna szembenéznie. Bár ezt még mindjárt megbeszéljük.
mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Vizsgaidőszak 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyHétf. Dec. 30 2019, 23:11


▸Myna & Maximilian◂
“Vizsga, azaz egy újabb kitűnő osztályzat megszerzése az ösztöndíjért.”
Na, elég hamar sorra kerülök, ami nem túl jó jel, de hát aki nem tanul nem is értem minek próbálkozik egyáltalán, el se mernék jönni úgy, hogy nem tanultam és automatikusan jelentkeznék a pótvizsgára. Persze velem ilyen nem történt még, mert képtelen vagyok nem tanulni, még lázasan is bementem zárthelyit írni mindig és természetesen jól sikerült még úgy is. Beérek és gyorsan a szememmel körbenézek gyorsan, a fejem nem fordítom el hozzá, mert nem szokásom nyíltan megbámulni a tanárok irodáját, de azt már ennyiből megállapíthattam, hogy rengeteg könyve van. Arra, hogy foglaljak helyet, magam alá hajtoma  szoknyámat és helyet foglalok. Egyenesen ülök és a combjaim közt pihentetem a kezeim és figyelek rá. Már alig várom, hogy belekezdjek a beugró kérdésbe, ami Akhilleusz pajzsának a leírása. Ám ehelyett azonban elhangzik valami, amit nem értek és értetlenül pislogok kettőt, mire felfogom, hogy mi a franc van.
- Elnézést én ezt nem értem, miért kivételezne velem? Totál összezavarodtam, általában, ha egy tanár ilyet mond, akkor elvár cserébe bizonyos juttatásokat, de itt most szóba sem került ilyesmi, legalábbis én nem vettem a lapot, ha lett volna ilyesmi. Lehet túl sok tinidrámát nézek és valójában más oka van, de ezt hamarosan biztos ki fogja fejteni nekem, mielőtt valami kínos témát hozok fel, ami után legközelebb százszor átgondolja, hogy mondjon-e nekem még ilyeneket.
- Én szeretnék szóbelizni, mint mindenki más. Közlöm magabiztosan és ha nem kíváncsi rá, most már akkor is végig fogok mondani mindent és akár egy órán át is hallgathat, de biztos nem fogom abbahagyni, mert honnan tudja, hogy mindent tudok, ha nem kérdez ki? Még sose jártam így és hát van bennem némi bizonyítási vágy, amit ha nem élhetek ki, az kész kínzással ér fel számomra. Ha engedélyt ad, akkor bele is kezdek és a kezemmel is magyarázok, elvégre egy kis vizuális hatás mindig jobban feldob mindent és nagyon alaposan kifejtek mindent egy ki művészet történelmet is beleviszek ott, ahol lehet és jó kiegészítésnek találom. A saját szavaimmal adom vissza a könyvekben olvasott szöveget könnyen érthetően és kicsit mesélősen, mert hát én ebbe vagyok jó a mesélésben és írásban, szóval mindent szeretek kiszínesíteni, de csak annyira, amennyire megállja a helyét és amire van bizonyíték is. Már csak a B tétel lesz hátra, mert én kiválasztottam a legnehezebb tételt és arról mindent elmondok, nincs kérdés, amin egy másodpercnél többet gondolkoznék.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 00:07
Beengedem a leányzót, majd hellyel kínálom, hogy aztán meg is kezdjük a vizsgát. Vagyis én a magam részéről nem feltétlenül vizsgáztatnám, ezt elsőre pedig nem is érti, mire meg is adom a válaszom egy picit szélesebb mosollyal.
- Nos, kegyed volt a legjobb az előadáson, szorgalmasan tanult, minden órán jelen volt. Voltak jó meglátásai, értelmes kérdései és a zh-i kiemelkedő eredményt értek el. Úgy gondoltam, hogy ez megérdemel némi jutalmat és alapvetően nincs kétségem afelől, hogy lelkiismeretesen felkészült. Ha úgy veszi, egyfajta karácsonyi ajándék is lehet ez... - összegzem gondolataimat, majd kijelentésére bólintok. - Rendben, amennyiben vizsgázni kíván, arra is van lehetősége. - ujjaim összefonom s enyhén borostás állam arra támasztom, hogy világos szemeimet az ő tekintetébe fúrjam és úgy hallgassam feleletét. Vajon csinos buksijában az is megfordul, hogy ezzel kivívja illetve kivívta a tiszteletem? Nem tudom, egyelőre csak azt tudhatom meg, hogy mennyi tudás is lakozik benne. Szavaira bólogatok olykor, illetve egy-egy esetben még közbe is kérdezek, amikor szükségét érzem. Nem azért, hogy összezavarjam, mert van olyan kollégám, aki ezt teszi ilyenkor. Nálam ez is a vizsga része és vannak olyan pontok, amik a tankönyvekben nem feltétlenül jól vannak hangsúlyozva, vagy épp nem elég részletesen. Ő pedig figyelt az előadásokon, jegyzetelt szorgalmasan, de azért érzem, hogy a felkészülése leginkább tankönyv fókuszú volt, ez pedig bizony hoz magával kérdéseket.
Az A tétellel végez, én pedig kicsit hátradőlök s úgy pillantok a tételsorra, újfent megdörzsölve államat a tanakodás jeleként. - Ez eddig rendben van, jöhet a B tétel. Egy kicsit különlegesebb témát kap, erről az utolsó órák egyikén volt szó: az antik irodalom és Nietzsche írásainak párhuzamairól legyen szíves beszélni kicsit! - bár elég nehéz tételt választott, ez sem könnyű, sőt! Szélesebb látókört és gondolkodásmódot kíván, főleg, hogy interdiszciplináris jellege is van. Teher alatt nő a pálma, ez pedig mindenképp jó teszt, itt már nem elég az olvasottakat tökéletesen visszaadni, több kell. Szóval a kérdés megvan, a választ is figyelmesen hallgatom. É végső soron ezzel a válasszal is elégedett vagyok, szóval ujjaim közé fogom a golyóstollat, majd magam elé húzom a vizsgalapot.
- Gratulálok Ms. Rosegold, ez egy jelest ért! - finom mosollyal közlöm és írom be a jegyet, majd előre is hajolok picit az asztalon át, hogy egy gratuláló kézfogásban részeltessem, ha elfogadja persze erős tenyerem határozott, mégis finom szorítását
mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Vizsgaidőszak 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 09:27


▸Myna & Maximilian◂
“Vizsga, azaz egy újabb kitűnő osztályzat megszerzése az ösztöndíjért.”
Nem tudom, hogy miért kiemelkedő az, hogy bejárok órákra és szorgalmasan tanulok és kiemelkedő a teljesítményem általában, elvégre erről kellene szólnia az egyetemnek nem? Továbbtanulás, hogy az érdeklődésünket adott területeken bővíthessük és jobbá váljunk. Anyámnak mondjuk nagy szívfájdalma, hogy még mindig író szeretnék lenni, hiszen az orvosi vagy ügyvédi vonal is könnyedén menne nekem. Ügyes kis kezem van mondjuk, ami műtéteknél is jól jöhetne, de az emberi test tanulmányozása, főleg belülről, na az nem az én világom, szerintem ahhoz nincs is gyomrom.
A karácsonyi ajándékra szintén meglepődök, nekem nem kell jó jegy ajándéka, én megérdemelni akarom a jegyeim, azt akarom, hogy legyen háttere, nem érném be azzal, hogy csak úgy kapjak egy jegyet a semmire. Eleinte nem is foglalkozom a tanár úrral csak tartom a  szemkontaktust és mondom a magamét neki, vagyis a tananyagot. A kérdésekre a válaszokat simán kiráztam a kisujjamból, most kivételesen nem éreztem azt, hogy azért kérdezne bele, hogy próbáljon megszívatni, hanem inkább tovább terelné a témát velük, hogy ugorjunk egy kicsit vagy más szemszögből folytassam. Mikor a végéhez érek, akkor kezdek kell agyalmi minden máson, amin ilyenkor szokásom. Végeztem az A tétellel és most ő választ majd mellé egy B tételt nekem. Amint felemeli a kezeit és hátradől, akkor tudatosul, hogy végig mennyire nézett engem azokkal a szép világos szín szemeivel és most, hogy a tételsoron időzik, megállapíthatom, hogy közelről sokkal helyesebb a tanárom, mint amennyit órán látok belőle a a padsor közepéből. Nem szeretek túl előre ülni és túl hátra sem, mert ott már nem hallani olyan jól az előadást. Miközben tételt választ, az agyam nagyon gyorsan átpörget pár gondolatot, mint, hogy olyan fiatal még és biztos vagyok benne, hogy jó sok lány van, akik emiatt ráhajtanak és nehéz az ilyesminek ellenállni. mi van, ha nekem is azért kínált fel jó jegyet, hogy közelebb kerülhessek hozzá? Hogy hálám üldözze és valami titkos viszonyba kezdjen velem? Hűha, fogalmam sincs miért jutottam itt ki, kicsit fészkelődök és veszek kettő mélyebb levegőt. amint meghallom miről kell beszélnem elmosolyodom és bele is kezdek, addig sem gondolok hülyeségekre. Néha tényleg valami hős szerelmes drámába képzelem magam, de aki ismer, ezen meg sem lepődik, mert egy másodperc alatt is eljutok addig, hogy valakibe hős szerelmes vagyok. Persze valójában csak tetszenek ezek a fiúk és ők az elérhetetlen kategóriák, akikkel biztos soha semmi nem lenne, mert mindenki a tapasztalt lányokat keresni, nekem meg a csókon túl nincs semmi tapasztalatom egyelőre.
A témát ugye több oldalról is meg lehet közelíteni, mivel párhuzamot kell vonni benne és hát én meg is teszem és jó hosszasan fejtem ki a dolgot és vezetem le. Ezt már nem a tankönyv szerint, hanem a saját logikámra alapozva teszem meg, mert így könnyebb, a sajátom alapján és persze nem lett érthetetlenebb sem tőle a dolog. Mikor végzek, akkor már csak az osztályzatra kell várnom, bár egyértelmű mit kapok, mégis mindig örülök neki, mikor hallom, hogy jelesre vizsgáztam. Ki is húzom magam és örülök magamnak, gondolatban megveregetem a vállaimat is, hogy ügyes voltam és így kell ezt csinálni!
- Köszönöm! Elvigyorodom és kivillannak a tökéletes fehér fogaim is, ez mindig feltölt energiával és madarat is lehetne fogadni velem, ami ha komolyan vennénk jó sokáig eltartana, mert az ilyenekhez azért elég béna vagyok, hamarabb festem le, mint elkapjak bármi élő állatot, ami menekül előlem. Amikor előre dől hirtelen benn akad a levegő, mert nem tudom mire számítsak, miért akar velem kezet fogni? Na mindegy, nyújtom a kezem felé, ami kicsit sem izzadt, mivel nem izgultam egy pillanatig sem. Puha és nem túl erős kis művészi kacsó, szóval bármennyire is határozott vagyok, a kézfogásom erről nem árulkodik. gondolatban kicsit azért tovább csavarom a dolgot, mert miért is ne tenném ezt. Milyen romcsi lenne, ha most még kezet is csókolna, hogy én vagyok a legjobb diákja és menjünk el vacsorázni, mert velem értelmesen el is lehet beszélgetni. A kézfogás végével azonban hagyom is továbbsuhanni a dolgot, ha véletlen bejönne hozzánk Quuensbe a bárba, ahol dolgozom, akkor lehet jobban is kifaggatnám pár pohár után, hogy hogyan viszonyul amúgy a diákjaihoz, vonzza-e a tilosban járás gondolata vagy van-e olyan diákja, akire már gondolt úgy is. De valójában csak agy nyuszi vagyok, nem kérdeznék ilyeneket tőle, ha nem ad rá okot.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 11:09
Látom magyarázatom után is az értetlenséget Myna arcán, de nem kérdez és megjegyzést sem tesz, így én sem magyarázok tovább. Igazság szerint még túl keveset volt a felsőoktatás berkeiben, hogysem meg tudja ezt teljesen érteni. Pár éve már tanítok és bizony a helyzet még nagy egyetemeken sem rózsás, a diákság a megúszásra utazik, felületes és nem túl lelkiismeretes sok esetben. Vizsga előtt sokan megróbálják összekapni magukat, de... az sokszor egy kettesre elegendő igazság szerint. Szóval nem várom el, hogy maradéktalanul megértsen, egyszerűen más a tapasztalatunk.
Inkább koncentrálunk a vizsgára, ha már ezt választotta. A tiszteletem már elnyerte ezzel és alapvetően a figyelmen is. Egy csinos pofi is meg tudja azt ragadni, de csak ideig-óráig. A tudás, a becsületesség és a lelkiismeret jobban felkelti azt igazság szerint. Persze ő erről valószínűleg nem tud és a tételeinek kifejtése amúgy is fontosabb ennél. Én is ennek szentelem hát figyelmem és nem csak köldöknézegetős vizsgáztató vagyok, de kérdezek is, sőt a B tétel már egyfajta diskurzussal is együtt jár, ahogy lényegesen szubjektívebb lesz a kérdés. Szándékosan választottam ezt, mert több ez, mint vizsga. Helyesebben nem csak ennek a tárgynak a vizsgája. Hogy miért? Hamarosan majd Myna is megtudja. Az viszont biztos, hogy itt is kiállja a próbát és elismerésem újfent elnyeri.
- Magának köszönje kisasszony, én csak bábáskodtam ebben az esetben. - már-már csibészes mosollyal mondom ezt ahogy tekinteteink összekapcsolódnak újfent és gratulációképpen kezet is fogok vele. Lehet szokatlan, de szerintem fontos kis gesztus ez amit a sikeres vizsgázóim szoktak kapni. Igaz most picit talán hodsszabbra nyúlik ez a gesztus, mert hazdunék, ha azt mondanám nem esik jól törékeny finom kacsójának puha melegsége, ahogy az én erősebb tenyerembe simul, ami bizony a kiképzőpalyakon edződött, vagy éppen az M16-os gépkarabély szétszerelésén. De a pillanat véget ér mielőtt még kínos lenne és visszahúzódom. Csinos lány, szép a mosolya, de uralkodnom kell magamon.
- Parancsol netán valami frissítőt? Ennyi beszéd után az ember kiszárad általában. - jegyzem meg könnyed mosollyal, majd válasza után ismét szólásra nyitom ajkaim. - Megmondom őszintén, tetszik az alapos felkészültsége és a gondolkodása is. Mik a tervei a jövőt illetően? - kezdek bele abba a körbe, amit a vizsga alatg egyre inkább fontolgattam, forgattam a fejemben. Ezen az egyetemen még nem építhettem ki a magam körét tehetséges diákokból, még nincsen mentoráltam, pedig szükség lesz rá. Ezt pedig egy ilyen ígéretes diákkal érdemes kezdeni, mint Myna. Persze csak akkor, ha tervei nem térnek el nagyon attól amit nyújtani tudok, mert ez is megeshet. 

mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Vizsgaidőszak 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 13:40


▸Myna & Maximilian◂
“Vizsga, azaz egy újabb kitűnő osztályzat megszerzése az ösztöndíjért.”
Már megszoktam, hogy furán néznek rám, bár most nem tudom ez mennyire igaz, mert mint említettem már, nem értek annyira az emberekhez, hogy olvassak az arcukról. Szóval egy burokban nőttem fel, amiből most szabadultam ki nem olyan régen és kezdetét vette a kis lázongásom. A hajammal kezdtem, amikor elkezdtem festeni, majd jött a kollégium és most pár hónapja élvezhetem már a saját albérletem kényelmét. Persze az én vaskalapos anyám nem engedi, hogy támogasson bárki is, szóval a magam lábán kell megállnom, már pár éve magamnak veszem a ruhákat és a nem kevés pasztell ceruzákat és akril festékeket, vásznakat meg egyebeket, amire egy művésznek szüksége van. A könyvemet a laptopomon szoktam írni, így sokat nyerek időben is meg a lapokkal és tollakkal is. Persze erre nem futja az ösztöndíjból, szóval dolgozok is pincérnőként mindemellett és a modellkedésbe is bele szeretnék kóstolni. Elég jól megy, leginkább a hajam miatt keresnek meg, de talán beindul majd jobban ez a szekér is.
Azonban ma a vizsgáé a főszerep, amint ezen túl vagyok, akkor jöhet majd egy jól megérdemelt pihenés majd, az év utolsó vizsgája nekem, a többit már sikeresen teljesítettem. Én általában sose magolom be szóról szóra az anyagot, hanem a magam levont következtetéseit jegyzem meg, így nem zavarodok bele soha, ha ugrani kell hirtelen a kérdések miatt. A többiek biztos utálnak odakint, mert jó sokat vagyok bent és hát ők addig nem tudnak túlesni ezen. A legtöbb tanár mindig utolsónak hív be, szóval örülök is, hogy most ez nem így történt.
- Rendben. Valamit ki kell nyögnöm, hogy ne üljek néma csendbe, mikor a saját vállam kellene megpakolni, én azt már megtettem korábban, szóval nem fogok ennek különösebb jelet adni kifelé is. Ügyes voltam és hát mindig megköszönöm az osztályzatot, mert lehetne köcsög is a tanár, hogy valami szerinte nem úgy volt és hülyeséget mondtam, még ha nem is igaz. Ilyenkor szoktam szólni anyámnak, hogy anyatigrisként tegyen panaszt a dilinél. Szerencsére csak két ilyen tanárom volt, akik megtanulták, hogy velem ne cicózzanak, mert a következő feleletemnél beül az igazgató is, szóval nem adhat rosszabbat, mint amit érdemlek és másoknak sem adhat jobbat, mint amit érdemelnek.
- Nem köszönöm, a táskámban van víz mindig. Ez is anyámnak köszönhető, mert sose engedett el egy alma és egy kis víz nélkül sehová, szóval most is van nálam víz és alma helyett szőlőcukor, mert nem szeretek nagy táskával járni, ha meg összenyomódik csóri gyümölcs, akkor moshatom is ki, meg törölhetek át mindent benne. Mindeközben azonban hamar átkapcsol az agyam, mikor kezet fogunk. Jó erős keze van, hűha. Nem tudom meddig szokott tartani egy kézfogás, de nekem ez hosszabbnak érződött a megszokottól, amit nem tudok hová tenni, bár lehet a sok hülyeség miatt, ami a fejemben megfordul többet látok bele, mint kéne, nálam ez nem meglepő. Inkább a lábamhoz letett táskához hajolok egy kicsit, hogy kivegyem a vizes flakont, amit már korábban megnyitottam és ha már szó volt róla, csak egy kis kortyot iszok, majd az ölemben a kezeim közt szorongatom tovább az üveget.
- Ő... Hát szeretném kiadatni majd a könyveim, de még fogalmam sincs mellette mihez kezdjek, mert a regényírás nem a legbiztosabb állás és a bizonytalanság nem jó ugyebár, mert abból nem él meg senki. Így kimondva elég fura, de tényleg nincs elképzelésem, hogy mi szeretnék lenni, elvégre én művész beállítottságú vagyok és fogalmam sincs, mihez kezdhetek ezzel, de legalább lesz diplomám, ami jól jön az önéletrajzomba és még később is bővíthetem az érdeklődési körömet.
- Miért kérdezi? Fogalmam sincs, hogy jött ez most ide, de érdekel, kíváncsi vagyok fészkelődni kezdek. Egy elég perverz gondolat is átfut az agyamon, ahogy az ölemben szorongatom az üdítős üveget, amit gyorsan a táskába is dobok. Nem akarok semmi véletlen jelet sem adni semminek, bár lehet erre is csak én vagyok így ráizgulva, mert nem volt még dolgom úgy igazán fiúkkal. Ártatlanságom biztosan sokakat megrémítene, mert aki az én koromban még szűz, azzal mindenki úgy van, hogy valami gond lehet vele. De tényleg lenne velem bármi is? Nem hinném.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 17:19
Érdeklődve és valamelyest várakozóan is tekintek vizsgázómra. Hogy miért? Már a félév folyamán fel tudta kelteni a figyelmem, most pedig, amikor egy ajándék jeggyel távozhatna, inkább felel. Innentől pedig még jobban érdekel, ezt kár is lenne tagadnom. Van benne valami németes precizitás úgy tűnik, ez pedig annyira emlékeztet az otthoni légkörre és végső soron a magam lelki világára is...
A felelet során pedig Myna be is bizonyítja, hogy tudja mit csinált, tanult és még eredeti gondolatai is vannak. Figyelmesen hallgattam és még kérdéseket is bedobtam, olyannyira, hogy helyenként kisebb diskurzusra és nem is vizsgára emlékeztetett ez az egész, de pont a hozzá valamelyest hasonló diákok miatt is szeretem ezt a pályát. Olyan nagy bűn lenne hát, hogy ezt tettem? Talán húzom vele más diákok idejét, de nagyon nem érdekel... tovább magolhatnak a folyosón.
- Ahogy gondolja, ha megbocsát, én azért legalább egy kávét magamhoz fogok venni. - jegyzem meg egy biccentés keretében, majd jöhet a gratuláló kézfogás, amit teljesítményével kiérdemelt. A kelleténél talán picit jobban elhúzódik, igazság szerint én sem vagyok fából és Myna azzal, hogy okos, művelt és csinos, azért igencsak veszélyes teremtés, egy női testbe zárt Szkülla és Kharübdisz, ami azt illeti. Inkább, mint az a fruska, aki itt bugyivillogtatással próbálkozott előtte... akárhogy is, uralkodnom kell magamon, így egy barátságos mosoly és egy mélyreható pillantást követően csak elengedem kacsóját és felállok, hogy ledobjam a zakót a szék támlájára, majd a kis szekrényemhez sétáljak alkaromon felgyűrve kicsit az ing ujjait, így hajolva le, hogy bekapcsoljam a kávéfőzőt. Azt persze Myna nem tudja, hogy a bekészített bögre aljára már a rum is oda van készítve s erre csorog majd le a kávé hamarosan, de mindenkinek megvannak a maga démonjai... közben megfordulok, hogy így hallgassam Myna válaszát a feltett kérdésemre és át is gondolom azt, megemésztve terveit, mondókáját. - Igaz, hogy jobb több lábon állni, én magam is így tettem, hiába mondhatom sikeresnek a karrierem: ha netán a tudományban bezárulnának a kapuk, a tengerészgyalogságnál bármikor ott vár a rangom és a teljes jogú szolgálat, ha akarom. - a kávéfőző közben befejezi a feladatát, lekapcsolom azt, majd kanalat rakok a forró italba és kavargatni kezdem. Fülénél ragadom meg a sötétkék bögrét és visszalépkedek az asztalom mögé, hogy újra onnan ülve figyelhessem a színes hajkoronájú leányzót. - Kegyednek is tudom ajánlani, hogy több dologban gondolkodjon. Ami azt illeti azért is kérdeztem, mert látok kegyedben lehetőséget, fantáziát. Persze könnyen lehet, hogy nincsenek ilyen ambíciói Rosegold kisasszony, de akár el is gondolkodhat azon, hogy ne csak egy papír legyen az a diploma mint sokaknak, hanem valóban kezdjen is vele valamit. - foglalom össze gondolataimat, miután meg is kérdezi, hogy mégis miért merült fel mindez. Alapvetően sok diák csak egy papírt akar, aztán teljesen más területen helyezkedik el, de a tehetségesebbeknek jár a kiugrási lehetőség, egy valódi tanárnak pedig kötelessége mentorálni, segíteni, előmozdítani. Myna eddig olyannak tűnik aki érdemes erre, és akinek még a társaságát is élvezem végső soron. - Ha gondolja és szeretné, én segíthetek kegyednek Ms. Rosegold.
mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Vizsgaidőszak 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 18:06


▸Myna & Maximilian◂
“Vizsga, azaz egy újabb kitűnő osztályzat megszerzése az ösztöndíjért.”
A szünetekben és mikor órára megyek sokszor hallom, hogy odavannak a lányok a tanáromért, amit meg tudok érteni, mert fiatal meg nem mondanám, hogy nem az esetem, de nekem ki nem az? Szinte mindenkiben meglátok valamit és ott már végem is van, de a legtöbb ilyen kimerül ábrándokban. Nem vagyok az a nagyon barátkozós típus, mert a saját világomban sokkal jobban megvagyok és mert régen anyám mindenkit kikészített, aki eljött hozzánk. Mesélt rólam, kicsiként milyen voltam és persze ha valaki maszatos volt, már nyálazta az ujját és nyúlt az arcához, hogy letakarítsa. Rémálom volt nekem is, nemhogy idegen szülők gyermekének. Ezért is kezdtem el írni és megálmodni egy világot. Igaz vannak részek még az első befejezett könyvemben is, amiket nem írtam meg és hagytam helyet kifejteni a dolgokat, majd ha megtapasztalom kis cetlikkel.
- Semmi gond. Miért is zavarna, ha a saját irodájában akar kávét főzni magának? Persze én már nagyszerű kávé barista lettem, szóval finomakat tudok főzni, de nyilván nem fogok ilyenekkel hencegni, lehet nem is képes a kávéfőzője a tejet habosítani meg ilyenek. Na de amit utána jött, hát erre nem voltam felkészülve és ha nem kérdezett volna tőlem, akkor biztos ki is menekültem volna már innen. Leveszi a zakóját és félredobja, mint valami filmben, ahol most jön a nagy romantikus rész kibontakozása. Még az inge ujját is felgyűri és hát látva az alkarját mikor háttal van, "o" alakba fordul a szám egy pillanatig. Na igen, valahogy így képzelném el a főhősét is a regényeimnek, erős alkat, helyes arcszerkezet, szép világos szemek és intelligencia. Talán mégis el kellett volna fogadnom a jegyet és várni, mit is kér érte cserébe... Na, de amint visszafordul és a kávéfőző nekilát a munkának visszafordulok az asztal felé és egy pillanat alatt visszaállok a természetes arckifejezésemhez, miközben hallgatom, hogy miért is érdekli az én tervem a diplomával.
~ Tengerészgyalogosoknál? Miii? ~ gondolatban dobok egy hátast, hát így azért már érthető miért van ilyen alakja és kézfogása is. Apropó kézfogás, talán mégis kicsit tovább tartott, mint kellett volna, de miért? Ciki lenne rákérdezni, inkább elengedem, mert nem akarom magam túlértékelni. A kék bögréjével visszasétál az asztalhoz és ismét egymással szemben ülünk.
- Ó, bennem el se tudja képzelni mennyi fantázia van. Jegyzem meg mosolyogva, mert tényleg kétlem, hogy valaki, aki ennyire a földön él, elfek és törpék világában annyira otthonos lenne, hogy már saját birodalmat is megalkotott térképpel és fajleírásokkal és különböző új növényeket és állatok megalkotásával az éghajlatokhoz igazítva mindezt.
- Szeretném, ha nem csak egy papír lenne a diplomám, de nem tudom mihez kezdhetnék egy művészetre épülő diplomával. Tényleg nem tudom, de mivel az irodalom, töri és művészet érdekelt, ez a szak tűnt a legjobb ötletnek, mikor egyetemeket nézegettem. Kicsit kényelmetlenül érzem, hogy segíteni akar rajtam, mert nem tudom miért is, olyan fura és hát félek olyanba belevágni, amiért lehet elvár dolgokat, amiket tőlem aztán nem kap meg, mert egy gyáva nyuszi vagyok. Nem is szoktam venni a lapot, csak mikor már késő és kellemetlen a helyzet.
- Tényleg? Az jó lenne, de mit kér érte cserébe? A tanárok nem szoktak ingyen plusz munkát a nyakukba venni. Kicsit megköszörülöm a torkom az ingyen szónál, mert nem is tudom, hogyan fogalmazhattam volna szebben. Pénzem meg nincs annyi, hogy ezt is bevállaljam szerintem, gondolni kell a váratlan kiadásokra is. amíg meg én itt agyalok, sokan tuti melegebb éghajlatra kívánnak odakint. Nem tudom, hogy mitől, de kezd melegem lenni, de már csak azért sem fogok nekivetkőzni, nem is nagyon lenne mit levennem, mert a réteges öltözködés helyett inkább a kevesebb meleget választottam.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 19:11
Nekiállok kávét főzni, ami egyébként nem nagy szokásom, igazából nem sűrűn élek ezzel a koffeines itallal, a kávéfőző is elsősorban vendégek, kollégák miatt van itt. Ugyanakkor van egy remek tulajdonsága: kávéba remekül el lehet rejteni a rumot és így büntetlenül kortyolgatni kicsit. Most is ez a terv. Nem vagyok alkoholista, de ennyi bűnös élvezet belefér nem? Nekem is megvannak a magam hibái és ez ilyesmiben is tetten érhető. Mondjuk az is igaz, hogy túlzottan is tudom élvezni a női társaságot... sokszor bizony ez sem előny. De ennek is megvannak a határai, a maga rendszere, ennél mi sem beszédesebb, mint ez a vizsganap, ahol két igen ellenkező természetű és végső soron képességű, felkészültségű hölgyemény váltották egymást az irodámban: az egyiktől megszabadultam gyorsan, a másikat meg végső soron itt tartottam eddig. De amíg van miről beszélgetni, addig azt meg is kell tárgyalni nemdebár?
- Lehet furán fog hangzani, de a kreativitását azért a hajszín költeménye érzékelteti... igaz, ha valaki olyan feleteket hallott kegyedtől mint én az imént, az több aspektusból is így gondolja. - jegyzem meg könnyed mosollyal, ahogy ismét felé fordulok s az immáron teli bögrével kerülök vissza asztalom mögé. - Van pár éve, hogy ezt kitalálja. De van oka reménykedni szerintem,mert nem lehetetlen ezzel sem pályát építeni. Persze munka, szorgalom és mindenek felett nagyon sok kitartás szükségeltetik ehhez. Céltudatosan és vas akarattal kell törekedni az előmenetelre, másként nem megy, ha becsülettel akar célt érni. Márpedig kegyed minden bizonnyal így akar. - folytatom tovább a barátságos hangvételű csevejt, hogy végül kérdésén elnevessem magam, majd miután a nevetés mosollyá szelídül, felállok az asztalomtól, hogy kicsit közelebb lépjek hozzá és úgy üljek fel félig az asztal sarkára, onnan nézve ismét egyenest a szemeibe.
- Cserébe? Ugyan kérem! A tehetséggondozás egy tanár feladata, így semmilyen plusz juttatást nem várhatok és nem is várok el cserébe. Viszont őszinte is leszek kegyeddel, egy kis üzlet mégis rejlik a dologban: ha sikeres diákokat nevelek ki, az az én presztízsem is növeli, az én előrejutásomban is segíthet. A kegyed sikere az én munkámat is dicsérheti, ami nekem épp elég fizetség. De talán ne szaladjunk ennyire előre... - mondom továbbra is mosolyogva. - Először azt tudom kínálni, hogy a következő félévben a házi tudományos versenyre nevezzen be és én leszek a témavezetője. Ez megmutatja, hogy milyen páros is lennénk, hogy tudunk együtt dolgozni és minek van értelme. Kegyed pedig kipróbálná, hogy akarja e egyáltalán ezt a pályafutást.
mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Vizsgaidőszak 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 20:03


▸Myna & Maximilian◂
“Vizsga, azaz egy újabb kitűnő osztályzat megszerzése az ösztöndíjért.”
A kávénak elég erős illata van szóval fel sem merül bennem, hogy bármi is lenne benne, elvégre egy tanárnál vagyok, akiből nem néznék kis semmi szabályelleneset, bár a gondolattal azért többször is eljátszok, mert miért ne tenném? A gondolataimnak csak én szabhatok határokat, de nem szoktam, hagyom magam sodródni és kicsit élvezem is, hogy színesebbé teszem a dolgokat, mint aminek látszódnak.
- Ó igen, bár a hajam a legkevesebb, amiben megmutatkozik a kreativitásom, de ez is egy eszköz. A fonatom meg is simogatom a vállamnál, olyan puha és selymes, na meg tuttifrutti illatú. A parfümömmel, a vattacukorral együtt is kellemes az összhatás, bár ezt csak az érzi, aki az egy méteres közelembe jön, mert annyira nem erős, nem szeretem az erős illatokat. A munkatársam is vattacukor lánynak hív olykor, mert olyan édes vagyok, általában így jellemez.
- Igen így akarok és egyik tulajdonság sem hiányzik belőlem, csak fogalmam sincs merre mehetnék, mert otthon senki sem tudott segíteni ebben, én vagyok az első a családban, aki egyetemre jár. Nagy öröm is volt, anyám mindenhol velem dicsekszik, mondanom sem kell, egy trófeának érzem magam, mikor hazamegyek, mert akkorra hívja át a barátnőit is, hogy dicsekedhessen.
Nem tudom mi olyan vicces a kérdésemen, de mivel kinevet, így kicsit elpirulok zavaromban és kicsit mérgemben is. Nem értem, de lehet én vittem túlzásba a kérdést és az ilyen szórakoztató? mikor közelebb jön és az asztal szélére ül úgy érzem, hogy mentem végem, mert túl közel van és hát kicsit talán le is dermedtem, hogy most mit is fog mondani, mit kér cserébe. Mivel nem nagy távolság van köztünk, így halkan is beszélhetne a juttatásairól. Persze mikor belekezd és kiderül, hogy nincs benne semmi ilyesmi, akkor alig láthatóan megkönnyebbülök. Ritka az olyan tanár, aki ilyen önzetlen, ha bárkinek elmesélném, azzal jönne, hogy ez csak duma és figyeljem meg, hogy bepróbálkozna. Ebben én azért kételkedem, szóval miért is ne fogadjam el és próbáljam meg, legalább bebizonyítom, hogy vannak még jó emberek, akik tudják mi az a tanár-diák viszony és itt nem a titkos afférokra gondolok, bár gondolhatnék arra is, de áh, az kizárt!
- Rendben, próbáljuk meg, érdekel a lehetőség és ilyen nem adódik bármikor, miért hagynám elszalasztani? Fel is állok, hogy akkor ezek szerint végeztünk is, bár lehet nem, de már felálltam, szóval mindegy. Fogalmam sincs hogyan tovább, de amíg nem küld ki, nem kéne távoznom, mert hülyén venné ki magát, ha elmenekülnék, mikor most egyeztem bele a közös munkába, ami mind a kettőnk érdekeit jól szolgálja majd.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 22:05
- Gondoltam, íróként ez természetes! Ott volt például Tolkien, aki egyetemen tanított, komoly tudással rendelkezett és emellett egy egész műfaj keresztapja lett végső soron. Történelem, irodalom, nyelvészet... egymással kéz a kézben járó diszciplínák egy bizonyos szempontból. A magam dolgai is éppen ezért mozognak több területen, nem véletlenül végeztem két szakot és csináltam így a doktorikat... - merthogy mind classica filológia, mind történelem tekintetében megszereztem a fokozatokat és ez is az oka, hogy harmincas éveim első felében járva már a Columbia-n taníthatok, ezt meg lehet kapni jó kapcsolatokra való tekintettel is, csakhogy nekem legfeljebb katonai összeköttetéseim vannak családi okokból kifolyólag. Szóval saját erőből értem el mindent, munka, szorgalom és kitartás, vas akarat hozott idáig. Éppen ezért is látom Myna-ban a fantáziát, ezért is érzem úgy, hogy érdemes lenne őt felkarolni. Magammal szemben azonban őszintének kell lennem s három pillére van végső soron ennek a döntésemnek: 1) kellően okos, szorgalmas és felkészült, lelkiismeretes. 2) kicsit látom benne a fiatalabb énem, látok némi párhuzamot, ez szimpátiát kelt bennem. És végső soron a harmadik amire nem lehetek büszke, de nem vagyok fából: igenis el tud varázsolni a szép szemével, az aranyos gesztusaival és tényleg van valami tüneményes a leányzóban, hülyén fogalmazva némi stréberes báj, hiába a kissé vadócos első benyomás, amit az a hajkorona kelt az emberben. Igazság szerint ezzel a harmadik pillérrel harcolnom is kell majd talán, de egyelőre inkább a jelen kérdéseire koncentrálok.
- Igazán? Akkor ez még fontosabb feladat, még nagyobb lesz az öröm, ha netán sikert érünk el és kegyed végül csúcsra ér! A felsőoktatás sokszor olyan mint egy labirintus, de egyszersmind az életre is nevel, mert meg kell tanulni eligazodni benne, boldogulni. Sosem teljesen egyedül, de meg kell tanulni megválasztani azt, akiben egy lehet bízni, aki jó segítség lehet. Egyelőre én úgy gondolom, hogy tudok kegyednek segíteni, de könnyen lehet, hogy kicsit később mégsem engem tart majd alkalmasnak. - kedves mosollyal mondom e szavakat, de a mosolyból azért csak nevetés lesz, mert az elképzelés, hogy ez valami fizetős szolgáltatás lenne, megmosolyogtató. Az egyetemek nem így működnek, itt nem valamiféle magánóra adásról van szó (bár még arra is lehet szükség végső soron) hanem mentorálásról, témavezetésről, az pedig egy egyetemi oktató kötelessége. Sőt, a tehetséges diákokért még harc is alakulhat ki! Közelebb is kerültem hozzá picit fizikálisan, így már érzem az édeskés illatot, ami valahogy annyira illik ehhez a leányzóhoz! Mondjuk így ő is kaphat egy adagot az engem körüllengő fűszeresebb, markánsabb férfi parfüm illatából.
- Akkor ez elvégeztetett: adunk a dolognak egy esélyt! - jelentem ki határozottan. - És ezúttal akkor fel is vetném, hogy a magázódást tegyük félre a közös munkára való tekintettel, így nem lehet normálisan együtt dolgozni hosszú távon és ez a korlátozás a gondolatok szabad kifejezését is limitálja valamelyest. - ő felállt, de én még nem rugaszkodom el az asztaltól, csak úgy szemlélem szép szemeit, mert így most pont szemmagasságban vagyunk nagyjából. - Emellett hetente egy konzultációt fogunk tartani. Valamint még egy kérdés: hogyan állunk nyelvismeretek terén? - ezt fontos tisztázni, mert ha ilyen téren hiányosság van, akkor annak az orvoslására is ki kell találni valamit. Addig is bögrém után nyúltam és már egy kicsit hűlt az italom, szóval egy jóleső korty meleg rumos kávét küldtem le nyelőcsövemen egy jóleső sóhajtással zárva azt.
mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Vizsgaidőszak 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 22:35


▸Myna & Maximilian◂
“Vizsga, azaz egy újabb kitűnő osztályzat megszerzése az ösztöndíjért.”
Pont sikerül beletrafálnia, hogy Tolkien az egyik ilyen író, aki a példaképem. Én nem vagyok annyira erős személyiség, hogy tanár legyek és egyetemen tartsak órákat, bár lehet ez is csak egy tanulható dolog, amibe bele kell jönni, ki tudja.
- Igen, ez a három nagyon összhangban van, nekem még hozzá tártul a művészet történet is, amit a szobrászat és festészet ugyebár, ez is szerves és meghatározó része a korszakoknak. Válaszolok, mert én is ezért vettem fel plusz olyan tantárgyakat, amik nem is kellenek a saját szakomhoz, de ugye a plusz kredit jól jön és ezeket később nem kell újra elvégeznem, ha ebbe az irányba is elmozdulnék. Szerintem ha látná az órarendem és a beosztásom, akkor megkérdezné, hogy ezek mellett mikor is jut időm élni az életemet. Hát a válasz valójában az, hogy keveset alszok és így jut idő mindenre, van hogy csak egy jó erős fekete tea tart ébren az órákon, de mindez alig észrevehető. Amíg ébren vagyok, addig meg szívom magamba a tudást, mint egy szivacs.
- Ettől nagyobb öröm? Inkább el sem mondom. Kicsit meresztem a szemem, már így is kikészítenek, nem kell még több örömet okoznom, mert csodabogár vagyok. Már nagykorú vagyok, biztos nem kell a szülők engedélye, szóval titokban tudom majd tartani a dolgot.
- Majd meglátjuk, de maradjunk pozitívak. Ki másban bízzak meg, ha nem egy erkölcsös tanárban? Nem is dolgozhatna itt, ha lenne priusza, szóval le kéne állnom a képzelgéseimmel, de annyira szeretem őket. Nem tetszik, amikor kinevet még mindig, de hát fiatal vagyok és lány, szóval a mai világban ez elvileg nem egy elhanyagolható dolog, amikor egy férfi tanár kiválaszt valakit, akit mentorálni szeretne, azaz a kis kedvencét, akivel sikeres lehet.
Mikor felállok, akkor ő nem mozdul meg, ami tök ciki, na de csak a csípőmre teszem az egyik kezem és ennyi, máris nem tűnök egy rakás szerencsétlenségnek, remélem. Az illata olyan mámorító, még nem éreztem ilyesmit és persze tudom, hogy illik a másik szemébe nézni, mikor beszélgetünk, de ilyen távolságból kicsit zavarba ejtő a dolog.
- Remek! Azt hittem végeztünk ennyivel, hogy adunk egy esélyt, de nem, még folytatja a beszédét, hogy akkor tegeződjünk és hát ez nagyon fura lesz. Ha úgy megyek ki, hogy szia Max, akkor tuti pletykálni kezdenek, szóval felejtős a dolog... Vagy lehet csak úgy gondolta, hogy a kötelező körökön kívül, mikor beszélgetünk, akkor tegezzem majd nyugodtan? A fene tudja, nem kerültem még egy tanárral sem közelebbi viszonyba eddig, bár próbálkoztak, de valahogy nem érdekelt, mert nem tartottam őket érdekesnek.
- Hát én dolgozom is egyetem mellett, de ha nem kell fix napot megadni, akkor simán belefér. Egy konzultáció mennyi idő körülbelül? Na igen, hová is zsúfoljam be és kivel cseréljem műszakot, hogy jó legyen. Reagan mindig rugalmas, de mindig nem kérhetem meg csak őt.
- Angol, német, latin és francia nyelvekből van felsőfokúm, most a spanyolt kezdtem el tanulni. Sorolom fel szépen sorban őket, ahogy megtanultam és csak remélem, hogy nem hökken meg rajta, de nyilván akinek ilyen jó a tanulókája, az nem áll meg egy vagy két nyelvnél. Most már tényleg elég sok ideje vagyok itt, de talán nem ezen a pár másodpercen fog múlni a többiek megvárakoztatása.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptyKedd Dec. 31 2019, 23:37
- Természetesen az sem elválasztható, főleg, hogy az egyik legfontosabb forrásbázis feliratokból áll az antikvitás tekintetében, aminek szintén van köze a művészettörténethez is. Igazság szerint az ember minél régebbi időszakkal foglalkozik, annál több aspektust, annál több területet kell bevonnia. - bólogatva értek egyet mindazzal amit elmondott s ez az újabb ecsetvonás meg se lep annyira a képben, mert miért is ne próbálkozna ezzel is: Széles körű tudással és érdeklődéssel bír Myna, ezt már sikerült leszűrnöm. Csodagyerek valóban, ez pedig kétségtelenül megmozgatja a szakmai énemet, egy olyan valakit látok magam előtt, aki túl értékes ahhoz, hogy csak úgy sodródni hagyjam. Persze saját erőből is érvényesülhetne, eljuthatna valahova, de igazság szerint túl mostoha és túl zord ez a világ, semhogy teljesen egyedül ez olyan jól működjön. Pláne ebben a szakmában. Mentorok, témavezetők fontosak, meghatározó a személyük már pusztán kapcsolati tőke alapján is, de az is benne van, hogy mi tapasztaltabbak tudjuk már, hogy milyen lépésekkel kell óvatosnak lenni, mit érdemes tenni, hogy érdemes elkezdeni valamit. Myna fiatal, ennél fogva remek jó, kreatív és innovatív ötlete van, ami majd az életkorral szépen fogyni fog, ahogy egyre több tapasztalat és tudás jön hozzá, ez a természet rendje. Az ember világmegváltó ötletei ilyenkor szoktak jönni. És persze ott van az is, hogy olyan édes és aranyos teremtés, akit egyszerűen a bennem lakozó férfi is szeretné védelmezni, óvni, talán kicsit ez is mozgat.
- Nos, ha a jövőben tudományos versenyt nyer, új kutatói ösztöndíjat szerez, netán demonstrátori pozíciót kap egy tárgyból, azt előbb-utóbb csak el kell majd mondania, nem is arra gondoltam, hogy rólam, mint témavezetőről számolna be. - jegyzem meg finom mosollyal. - Én is bizakodóan tekintek erre, hiszen eddig jól kijöttünk kegyeddel és látom a szükséges akaratot is. - értek vele egyet, majd azért picit csak elnevettem magam, bár őszintén nem tettem volna, ah tudnám, hogy ez őt bántja. De nem látom, hogy ilyesmi kiülne az arcára és valahogy olyan abszurdnak tűnik a feltevés, hogy ez valami ellenszolgáltatás ellenében történne. Akárhogy is, van még azért más téma amit meg kell beszélni, még ha nagyon kevés is. De az alapokat le kell rakni a jövőhöz.
- Egy héten megvannak a napok amikor az óráim vannak, de ez nem akadály ahhoz, hogy más napra beszéljünk meg konzultációt, nem nagy dolog bejönni arra az időre az irodámba. Mellesleg korábban is szokásom volt, és itt is az marad,hogy egy-egy óra után az irodám nyitva áll, pláne a napi utolsó előadásom után, ilyenkor nyugodtan be lehet kopogni, a tehetségesebb, vagy érdeklődő diákokból szoktak ad hoc összejövetelek kialakulni kötetlenebb hangnemben, aztán ebből alakulnak izgalmas beszélgetések, netán esték. - mesélek picit könnyed hangnemben,, kicsit el is nosztalgiázva azokon a seattle-i estéken, amikor a diákok későig ültek benn nálam, anekdotákkal szórakoztattuk egymást sokszor a történelemből, miközben vágni lehetett a bagófüstöt és a poharak sűrűn koccantak egymáshoz. Ez itt is elkezdett kialakulni és egy-két félév kérdése csak, hogy valamiféle hagyományos közeg legyen itt is. A szigor mellett elég emberi és méltányos is tudok lenni, volt már, hogy beteg hallgatót engedtem be az irodába lepihenni, ha migrénes görcstől szenvedett, ahogy a Myna-hoz hasonló dolgozó diákokkal is finomabban és megértőbben szoktam viszonyulni mint azokhoz, akik egyébként csak a koliban héderelnek gondtalanul és úgy sem hajlandóak teljesíteni... egyszer egy éjszakai műszakosnak adtam pihenési lehetőséget egy óra kilencven perces időtartamára, hogy picit azért pihenjen és erőt gyűjtsön. Követelek, igen, de ehhez emberi bánásmód is jár. - Az idő mennyisége mellesleg attól függ, hogy mennyi dolgot kell megbeszélni. Van, hogy elég egy rövid beszámoló is az előrehaladásról, vagy csak röviden adok ki pár új átnézni való forrást, szakirodalmat, pár új kérdést átgondolni, de van, hogy ez hosszabb megbeszélést igényel. És persze ezt elektronikus úton is lehet majd részben bonyolítani. - adom meg erre a kérdésére is a választ, majd én teszek fel egyet, amire meg is kapom a választ és elismerően bólintok. Valóban aranybánya a leányzó! - Remek, remek! Ennek tükrében római témát javaslok, ahhoz a latin, német és francia tökéletes lesz. De ezt nem most választjuk ki, majd erre egy külön konzultációt szentelünk. - rugaszkodom el végre az asztaltól, közelebb lépve hozzá, illatauráink valamelyest összeolvadnak ezáltal, kacsója után nyúljak s egy kézcsókkal búcsúzzam el tőle. - Minden jót Myna, majd írjon egy mail-t, hogy mikor tudunk konzultálni, addig gyűjtsd az ötleteket is. És küldj be valakit légy szíves! - teszem hozzá szelídebb mosollyal, hogy aztán visszatérjek az asztalom mögé és a vizsgáztatáshoz. Kétségtelen, hogy Myna jegye hitelesnek fog tűnni még inkább annak tükrében, hogy elméletileg meddig "kínoztam" itt a jelesért.
mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Vizsgaidőszak 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak EmptySzer. Jan. 01 2020, 10:48


▸Myna & Maximilian◂
“Vizsga, azaz egy újabb kitűnő osztályzat megszerzése az ösztöndíjért.”
- Igen és minél több a terület, sokan annál többeket vonnak bele a saját kis projektjükbe és annál nagyobb az esély, hogy valaki el fogja lopni és hamarabb learatja a sikert, mint aki eredetileg nekiállt. Ezért sem avattam be még soha senkit a könyveim világába és történetébe, mert valami egyedit akarok alkotni, ami manapság ritka, ellenben nagyot üt a piacon. Elég csak a tv-t bekapcsolni és mindenből ugyanaz folyik, már megszámolni sem tudom, hányadik Hamupipőke feldolgozás lát napvilágot és persze ez igaz minden másra is.
Mindent magam akarok megtanulni, ami sok idő, de szerintem megéri, mert ez lesz a sikerem záloga. Mondjuk annyira nem szeretném eltolni a dolgot, de sajnos van, amit még nem tapasztaltam és azt hogy is öltsem szavakba addig, amíg meg nem történik? Ilyenkor utálom, hogy fiatal vagyok és hogy anyám nevelésének hála túl gátlásos is vagy genetikailag hibás vagy nem tudom.
- Mindig lemaradtam ezekről a versenyekről. Húzom el számat, ez van, ha az ember lánya nem jár nyitott szemmel ebben a világban és helyette inkább egy álomvilágban lépked végig a folyosókon. Jobban érdekelnek az érdeklődő szemek és az egyetemen összejött párocskák. Vannak, akik egy hétig bírják, vannak akik már az eleje óta együtt járnak, olyan véletlenszerű minden, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem sok olyan lány van, aki velem hasonló problémákkal küzd annak ellenére, hogy csinos és okos is.
- Ő, hát nekem elég sűrű az órarendem és általában óra után dolgozni szoktam menni vagy dolgozóból jövök be órára. Na igen, tényleg nincs életem, de csak megoldjuk valahogy a dolgot, főleg ha nem tart sokáig általában egy-egy ilyen diskurzus. A többi tanár meg sem próbálkozott szerintem miután látták a beosztásomat és hallották, hogy emellett még dolgozom is. Mondjuk, ha versenyekre is végre eljutnék, az több pénz lenne, azaz elég lenne kevesebbet dolgoznom, de szeretek dolgozni, mert ott legalább tudok ismerkedni és flörtölni is, még ha tovább nem is jutok... De! Gyakorlásnak tökéletes.
- Ó, az jó! Akkor otthonról is lehet diskurálni, miközben mondjuk háziként valamit festenem kell. Alkotás közben lehet kicsit lassabban pörög az agyam, de tudok mind a két irányba koncentrálni, szóval ez tök jó ötlet.
- Remek! Értek egyet, mert a rómaiak elég érdekesek és jó témának tűnik. Persze az örömöm fokozza, mikor közelebb lép és közelebb lép hozzám. Hű micsoda parfüm, szagolgatnám egy jó ideig még, pedig nem kéne, mert a tanárom és nem bújhatok oda hozzá, hogy szeretem az illatát. Nem kéne ilyen hülyeségek miatt bebukni az esélyemet, végre lenne valaki aki szól időben, ha lesz valami verseny és segíthet a könyvemmel kapcsolatban is, elvégre történelem szakos és abból még rengeteget kell tanulnom. A kezem kicsit megremeg, mikor megfogja, mert nem tudom hová tenni, ahogy a kézcsókot sem, a szívem kihagy egy ütemet és kicsit elpirulva mosolyodom el és fordulok is meg kifelé. Még csak az kéne, hogy lássa mennyire levett a lábamról most, olyan romantikus jelenet volt ez, lehet bele is teszem a könyvembe majd, de persze más körítéssel.
- Rendben, majd írok, viszlát! Felkapom a táskám és már az ajtóban vagyok, hogy valaki bemehet, meg hozzáteszem, hogy sok sikert és elmélyülök az álmaimban kicsit, csak a buszon térek magamhoz, mikor le kell szállni.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Vizsgaidőszak
Vizsgaidőszak Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Vizsgaidőszak
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: