New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Declan McLennan
tollából
Ma 10:36-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:31-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:30-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:30-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 10:16-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 10:14-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 10:11-kor
Luana Machado
tollából
Ma 9:51-kor
Valeria Callegari
tollából
Ma 9:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Yvonne & Marion
TémanyitásYvonne & Marion
Yvonne & Marion EmptySzomb. 23 Nov. - 0:35


Yvie & Mara

Lényegében teljesen egyedül lenni egy majdnem teljesen idegen országban, még akkor is, ha ez nem végleges, elég emberpróbáló feladat minden értelemben; kapcsolatokat kell kiépíteni, ha az ember nem akar teljesen egyedül lenni, akkor barátokat kell szereznie, le kell gyűrni a honvágyat, hozzá kell szokni az itteni dolgokhoz. Én is így vagyok vele. Sok minden és sok mindenki idegen, ismeretlen arcok suhannak el mellettem nap mint nap, ráadásul a legtöbben nem is az anyanyelvemen szólnak hozzám először, amihez hozzá kell szoknom. Nem esik nehezemre a másik nyelv használata, de a fülemnek még mindig nem szokványos. Kicsit idegennek és ide nem illőnek érzem magam néha, de egyébként jól érzem magam itt. Annyira... más. Sokkal nagyobb a szabadságom, mint otthon. Nem mondja meg mindenki, mit csináljak. Nem állítanak fel annyi elvárást. Nem kell minden pillanatban megfelelnem mindenkinek. Kicsit gondolhatok magamra is, nem pedig folyamatosan azon kell kattognom, hogy na, vajon ki mit várna el tőlem. Nagy vállalás volt ide jönni egy időre, utazás előtt meg is kérdőjeleztem a döntésemet, de így visszagondolva... ez volt a legjobb döntés, amit meghozhattam. Szükségem van egy kis távollétre a családomtól, Lucastól, az otthoni dolgoktól. Bármennyire is hiányoznak és szokatlan, hogy nem beszélek velük minden egyes nap, mégis úgy érzem, jót fog tenni nekem ez a kis kaland. Május után már nem igazán lesz rá lehetőségem, mivel akkora tűztük ki az esküvő időpontját Lucasszal, azután pedig az eddig is szűk korlátok még szűkebbek lesznek. Szóval ameddig tudom, addig kihasználom a helyzet adta lehetőségeimet.
Amikor éppen nincs mellettem Pierre, vagy bárki más, eléggé egyedül érzem magam. A barátok szerzése nem a legnagyobb erősségem, mivel nehezen nyílok meg idegenek előtt. Még talán a családom előtt is. Mielőtt viszont eljöttem otthonról, anyám felhívta rá a figyelmemet, hogy az egyik volt tanítványa, Yvonne New Yorkban lakik. Erről nem is tudtam, igazából nem is kérdeztem, csak azt tudtam, hogy amióta elváltak az útjaik, nem Párizsban él. Régebben a korkülönbség ellenére is egészen jóban voltunk, sőt, kifejezetten kedveltem a lányt. Talán pont azért, mert nem egészen az én korosztályomba tartozik, hanem kicsit idősebb. Anyám elküldte a telefonszámát, én pedig a szabadidőmet kihasználva azonnal írtam neki, és felvetettem, hogy találkozhatnánk, ha ő is ráér. Ezért vagyok úton egy csendes kis kávézó felé, a szemeimmel pedig a mellettünk elsuhanó épületeket nézem. Manhattanben nehéz csendes kávézót találni, de az internet szerint ez azon kevés helyek egyike, ahol nem kell mindenkit túlkiabálni, ha beszélgetni szeretnél valakivel. Bern a visszapillantóból nézve biztosít róla: nem kell figyelnem ennyire a kapualjakat, tudja, merre megyünk. Csak bólogatok, de tovább nézelődöm. Bern kedves fickó, de nagyon zavar, hogy nem közlekedhetek szabadon a városban. Pierre ragaszkodik ehhez az egész sofőrös dologhoz, de legszívesebben szólnék neki, hogy húzódjon félre, aztán magam keresném tovább a helyet. Ennek viszont én innám meg a levét, mert egyből szólna Pierre-nek, akivel meg nincs kedvem veszekedni, sem a szent beszédet végighallgatni arról, hogy milyen veszélyes ez a város, nem vagyok ismerős a környéken, ezért bármi történhet... Szóval a saját érdekemben inkább eltűröm még egy darabig, hogy elkényeztetett, újgazdag kislány módjára cipelnek, de lassan Bern nézelődhet új munka után, ha rajtam múlik.
Bern félrehúzódik egy szabad helyre, pont a kávézóval szemben. Az órámra ránézek, és meglepődve konstatálom, hogy még fél óra van a megbeszélt találkozóig. Ezt a New York-i dugót tényleg nem lehet kiszámítani... Sóhajtva támaszkodom meg az ablaknál és az eget kémlelem; mindjárt esni fog. Szuper. Bő negyed óra elteltével hagyom magára a férfit az autóban. Amikor kinyitom az ajtót, abban a pillanatban leszakad az ég. A hirtelen jött vízözön arra ösztönöz, hogy gyorsan szedjem a lábaimat és szaladjak át a túloldalon lévő kávézóhoz, aminek következtében majdnem kilépek egy autó elé. A hangos dudaszó kelti fel a figyelmemet, mire ijedtemben megtorpanok. Dudálás ide vagy oda, a sofőr végül átenged, én pedig beszaladok a majdnem üres helyiségbe, mielőtt teljesen bőrig áznék. Túl nagy a választék szabad asztalokból, de végül egy hátsóra esik a választásom. A szék támlájára terítem a vizes blézeremet, a táskámat a lábamhoz rakom. Az asztalon lévő itallapot kezdem nézegetni, amikor a “Különlegességek” címszó alatt megakad valamin a szemem: Mocha Pots de Crème. Otthon rengeteget meg tudtam ebből a kávés, csokis finomságból enni bármikor. Felkelti a kíváncsiságomat, érdekel, itt milyen lehet, vajon mennyi köze van az otthonihoz, az igazi francia verzióhoz. Nem is olvasgatom tovább a laminált papírlapot, hiszen megvan a választottam. Amint visszarakom az itallapot a kis ezüst tartóba, egy fiatal pincérnő lép mellém mosolyogva, jegyzettömbbel a kezében.
- Sikerült választani?
- Két Mocha Pots de Crème lesz, köszönöm – adom le a rendelést két főre, hogy mire Yvonne megérkezik, előtte is legyen valami az asztalon. Vagy mindketten egy pillanatra honvágyat fogunk érezni ettől, vagy mindketten egy borzasztó rossz franciának csúfolt kotyvalék ízélményével leszünk gazdagabbak.


creditruci Yvonne & Marion 2624752903 • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Yvonne & Marion 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Yvonne & Marion A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Yvonne & Marion Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Yvonne & Marion 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Yvonne & Marion 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Yvonne & Marion
Yvonne & Marion EmptyPént. 29 Nov. - 14:53



Marion&Yvie
● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●


Közeleg Dae Won születésnapja, amit szeretnék emlékezetessé tenni. Jól meglehet, hogy  ez esetben nem kellene összetörnöm magam tekintettel arra, hogy pillanatok alatt megtudjuk oldani egymás társaságában azt, hogy miként érezze egyikünk-másikunk a világ legboldogabb emberének magát. Én pedig soha nem voltam híve a tárgyi ajándékoknak, sokkal inkább az élményre próbáltam fókuszálni. Arra, hogy a jövőben úgy emlékezzen vissza az adott személy arra az ajándékra, arra a napra, mint egy olyan emlékre, egy olyan valamire, ami bármikor képes lesz arra, hogy megmosolyogtassa, hogy boldog pillanatokat tudjon általa felidézni.
Ennek persze mindig voltak és mindig lesznek buktatói. Egyszer sikerül nagyot durrantani, de mi lesz a következő évben? Mi lesz akkor ha nincs ötletünk? Ha nem tudunk túlmutatni magunkon és nem sikerül felülmúlni a saját, elmúlt évi meglepetésünket? De hát erre szokták azt mondani, hogy soha ne arra törekedjünk, hogy felülmúljuk és megugorjuk a saját magunk által felállított mércét. Annál is inkább arra, hogy szívből adjuk azt a valamit… hogy a szeretetünket tudjuk vele bebizonyítani. És különben is! Egy év nehogy már ne legyen elegendő idő arra, hogy valami újabb frenetikus dolgot tudjunk kitalálni.
Na mármost a mi esetünk több szempontból is speciális. A húszas éveink elején egy pár voltunk… Akkor még tagadhatatlan, hogy nem volt lehetőségünk igazi csodákkal meglepni egymást, de végezetül mindig ott voltunk egymásnak és örültünk a születésnapi együtt töltött időnek. Azt hiszem innen is ered az, hogy soha nem veszek ajándékot, legalábbis olyat nem ami tárgyi. A születésnap szerintem nem erről szól és különben is… vehetnék én Dae Wonnak milliónyi karórát, öltönyt vagy nyakkendőt, de miért tenném, mikor tudom, hogy eleve vagyonosabb nálam, másrészt mindből van neki kismillió? Most vegyek neki plusz egyet amit majd néha felvesz, mert éppen azon akadt meg a szeme? Ugyan már.
És ami a speciális szempontokat illeti, azt is hozzá kell fűznöm, hogy több mint nyolc évig nem volt lehetőségünk igazán, szívből felköszönteni a másikat, hiszen mindenki járta a maga útját külön-külön. Én kis ideig a saját férjem mellett, ő pedig a felesége mellett, mert ugyebár ezen életbeli viszontagságokkal is meg kellett küzdenünk, ami a távolságot és az elmúltakat illeti. Egy-egy üzenetre természetesen minden alkalommal futotta, hiszen soha nem felejtettük el egymást és valahol mindig ott voltunk egymás tudatalattijában, mint ahogy azt az éppen ábrázolt példa is mutatja.
Folytatnám ott a sort, hogy az egymásra találásunk se nevezhető éppen egyszerűnek, vagy éppen hétköznapinak, de annál szerethetőbbnek és őszintébbnek amit mi sem bizonyít jobban mint maga a tény, hogy számunkra magától értetődő volt az, hogy innentől kezdve csak „MI” létezünk. Nincs külön én és nincs külön ő. Ehhez pedig nem szükségeltettek felesleges körök, megbeszélések, hogy milyen úton haladjunk, hagyjunk időt egymásnak hiszen ő egy rossz, egy végletekig romlott házasságból kecmergett kifelé, én pedig a sajátomét letudva adtam a fejemet a saját munkahelyem és hivatásom felépítésére. Azt hiszem semmi nem ment még olyan könnyen, olyan jól és ennyire gyorsan, mint a vele való viszont találkozás. Gyakorlatilag néhány kezdetbeni kerülőt követően onnan folytattunk mindent, ahol korábban abbahagytunk, és az, hogy innentől kezdve egymáséi vagyunk, az adott volt. Mire kettőt pislogtunk már együtt éltünk, és most közel nyolc hónap elteltével – noha ezt még ő se tudja biztosra – de az ő gyerekét várom úgy, hogy korábban az orvosok úgy vélték, a teherbeesés számomra mint olyan, a korábbi vetélésemet illetően nehéz lesz. Már akkor nehezen fogant meg az a baba és valljuk be, talán nem is lett volna szabad próbálkozni annak reményében, hogy majd minden megváltozik a házasságomban.
Most viszont, mintha újra megtaláltam volna az „én emberemet”, a lelki társamat, csupán ennyire volt szükségem… a boldog, együtt töltött időre, Dae Won szeretetére, boldogságra és lelki megnyugvásra. Máris becsengetett a gólya….
És tudom, talán ostobaság, ráadásul sokak szerint rossz ómen egy születésnaphoz kötni bizonyos alkalmakat, így a lánykérést, esküvőt és hasonlókat… de én mégis Dae Won közelgő születésnapját érzem a legalkalmasabbnak arra, hogy vele is közöljem, apai örömök elé fog nézni. Ez egy olyan valami, amit tök mindegy, hogy mikorra időzítek, akkor is így lesz. Ráadásul egyre látványosabbak a külső változások is, ezt pedig még egy pasi elől se fogom tudni rejtegetni… a jelenlegi nem kívánt szexet pedig mire foghatnám minden egyes alkalommal, ugyebár.
Így hát magamhoz hűen, a tárgyi születésnap elmarad a hivatalos formában, mert Joe – legjobb barátom és a divatcégünk egyik legjobb tervezője – maga vállalta, hogy készít egy mini cipőt, amivel meglephetem Dae Wont. Szóval ilyen-olyan módon fog kapni kézbe is valamit, de ez  inkább jelképes, egy szép kis valami, mintsem valódi ajándék, aminek majd a hasznát fogja venni.
Ezen örömteli gondolatoknak köszönhetően, és a mai találkozásból eredő bazsalygásnak hála mondhatjuk azt, hogy madarat lehetne fogatni velem abban a pillanatban, mikor betérek a Marionnal megbeszélt kávézóba.
Marion egy nagyon kedves barátnőm régebbről, még a Franciországi „életem” és pályafutásom idejéről. Az ő édesanyja jóvoltából sikerült eljutnom oda, ahol most vagyok, ő pedig mindig is egy üde foltja volt az életemnek, mikor arról volt szó, hogy egy kis lazításra, beszélgetésre vágyok. Meglehet van néhány év kettőnk között, de ez nem jelenti azt, hogy ne tudtunk volna bizonyos témák tekintetében közös nevezőre jutni, vagy ne lettünk volna képesek barátként tekinteni egymásra.
Az esernyőmet még néhányszor megrázom az ajtó előtt, majd betérek a kellemes illatoktól és annál is inkább jóleső melegtől otthonossá váló kávézóba.  Nem sokkal ez után szúrom ki Marion aranyló üstökét, és határozott léptekkel igyekvőn közelítem meg őt, jókedvű mosollyal köszöntve.
- És nézz oda, azt hiszem, ilyenkor mondhatjuk azt, hogy „kicsi a világ!” De jó újra látni téged! - ha feláll az előmelegített helyéről, szívélyesen, őszinte örömmel és szeretettel ölelem őt magamhoz, ezzel is hűen fejezve ki a személyét illető boldogságomat.


♡♡Ruhaköltemény♡♡


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Yvonne & Marion
Yvonne & Marion EmptySzomb. 30 Nov. - 17:48


Yvie & Mara

Törvényszerű, hogy pont akkor kezd el szakadni az eső, amikor a legkevésbé - vagy éppen egyáltalán nem - vagyok rá felkészülve. Indulásnál még csak nem is számítottam rá, sőt, fel sem merült bennem, hogy esetleg eleredhet, ezért eszembe sem jutott esernyőt hozni magammal. Leckének jó volt, úgyhogy innentől kezdve mindig berakok egyet a kocsiba, még akkor is, ha csupán pár métert kell sétálnom, hiszen ennyi idő alatt is bőrig lehet ázni. Fehér felsőben pedig egészen kellemetlen ázott verébként közlekedni. Szerencsére teljesen azért nem ázom meg, de gyorsan csipkedem is magam, nehogy mielőtt belépek a kávézóba, monszun módjára rákezdjen. A nagy zuhét megúszom, a csöndes kis kávézóban pedig elég meleg is van, ami miatt nem kezdek a nedves felsőmben fázni. A szabad asztalok között nagy a választék, csak két fiatal lány van bent rajtam kívül - középiskolás korúak lehetnek, az egyik előtt egy füzet van, amibe serényen firkál valamit, a másik a laptopján pötyög ezerrel olyan szinten, hogy fel sem tűnik neki, amikor a pincérnő barátságosan mosolyogva teszi le elé a korábban megrendelt italát. Vele ellentétben a másik megköszöni a kihozott rendelést. A pötyögő lányzó csak akkor fordítja el a fejét a képernyő irányából, amikor a felszolgálónak már hűlt helye. Csak lazán vállat von, megkavargatja az italát és belekortyol.
Egy a bejárattól messze eső, sarokban lévő kis asztalra esik a választásom, ahonnan tökéletesen rálátni az ajtóra. Így biztosan nem szalasztom el, amikor Yvonne belép, és neki sem kell majd keresgélnie engem. Bár… ebben a hatalmas tömegben talán amúgy sem kéne. A székem támlájára terítem a vizes blézeremet, a táskámat a földre teszem belülre, a fal mellé. Az itallappal viszonylag gyorsan végzek, mert hamar megakadnak szemeim egy francia finomságon, amitől szinte azonnal beindul a nyálelválasztásom. Elég édesszájú vagyok, amit próbálok annyira kordában tartani, amennyire csak lehet, de néha azért én is elcsábulok… Amikor az asztal mellé lép egy papírkával a kezében a pincérnő, rendelek is belőle kettőt, hogy mire Yvonne megérkezik, előtte is legyen valami az asztalon. Néhány perc múlva a fiatal nő vissza is tér egy tálcán hozva a két adagnyi édes kis mennyországot.
-Köszönöm - mosolygok a nőre barátságosan, amikor leteszi elém, majd az asztal másik felére a két kis csészét. Hatalmas a kísértés, hogy azonnal belekóstoljak, de uralkodom magamon, inkább előveszem a telefonomat és megnézek néhány dolgot, amíg Yvie megérkezik. Lucas még nem válaszolt az üzenetemre, ami furcsa, mert általában kettőnk közül ő az, aki gyorsabban visszaír, anyám viszont küldött pár új képet a ruháról, amit a májusi esküvőre készít. Mélyet sóhajtok, nem akarom megnézni a képeket, de végül megnyitom őket. A babán tökéletesen áll a különleges színű ruha. Anyám meg van győződve róla, hogy ez egy különleges esküvő lesz, ezért nem lehet snassz fehér a ruha sem. A ruha valóban gyönyörű, viszont én egyre kevésbé vagyok biztos ebben a “különleges esküvőben”. Rémisztő, mennyire közel van a május, az pedig még rémisztőbb, hogy minél közelebb kerülünk az időponthoz, annál jobban elbizonytalanodom. De nem csak az esküvőben nem vagyok biztos. Nem csak időre van szükségem, nem azt szeretném, ha eltolnánk, csúsztatnánk egy pár hónapot. Minél több időt töltök Pierre mellett, annál inkább azt érzem, nem akarok Lucashoz menni. Gyorsan bezárom az üzenetet, mielőtt még túlságosan belekavarodnék a saját kesze-kusza gondolataimba, aminek nem lenne jó vége, mert itt ülnék, mint valami megkeseredett vénasszony, akinek a világ minden problémája a vállát nyomja. Nem szeretném, ha ez a mai délutánra rányomná a bélyegét. Egy jó hangulatú beszélgetés reményében hívtam el Yvonne-t, ezt pedig nem szeretném a saját mizériámmal beárnyékolni. Amint elrakom a telefonomat, a táskámat visszateszem a földre, meg is látom a bejáratnál Yvie-t, aki épp az esernyőjét rázza le. Korábbi frusztráló, nyugtalanító gondolataim egy pillanat alatt elszállnak, mintha kicseréltek volna. Szélesen elmosolyodom, amikor összeakad a tekintetünk. Megvárom, hogy közelebb érjen, majd felállok, teszek pár lépést és szorosan átölelem. Csak néhány másodperc után engedem el, hiszen ezer éve nem láttuk egymást.
- Istenem, de örülök neked! - Barátokból még nem igazán bővelkedem itt, ezért nagyon örülök, hogy egy ismerős arcot is láthatok a sok idegen mellett. - Te semmit sem változtál - bólintok elismerően, miközben végigmérem. Intek, hogy üljön le a kis asztalka másik felén lévő székre, majd én is helyet foglalok. - Nem tudom, mit szoktál inni, enni ilyen helyeken, de megakadt a szemem ezen, és muszáj volt kikérnem kettő. Itt még nem is kóstoltam, utoljára otthon csináltam, de most nagyon megkívántam, úgyhogy gondoltam, neked is rendelek egyet - magyarázom a kis csészében lévő csokis csodát. - Olyan, mintha ezer éve nem találkoztunk volna - sóhajtok, amikor azon merengek, milyen régóta nem is találkoztunk. Egy óceán választott el eddig minket, szóval van mit bepótolni. - Mesélj, mi minden történt veled azon kívül, hogy végre a saját utadat járod? - kérdezem előre dőlve, mert egészen biztos vagyok benne, hogy történtek izgalmas dolgok vele.  


creditruci Yvonne & Marion 2624752903 • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Yvonne & Marion 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Yvonne & Marion A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Yvonne & Marion Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Yvonne & Marion 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Yvonne & Marion 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Yvonne & Marion
Yvonne & Marion EmptyPént. 3 Jan. - 15:31



Marion&Yvie
● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●


Olyan mérhetetlen lelkesedéssel vettem uralmam alá az új életemet, annak bonyodalmait, csodáit, hogy hajlamos vagyok teljes egészében megfeledkezni nem csak az otthoniakról, de a tulajdon szüleimről és a testvéremről. Önszántamból már nem keresem őket, hiszen biztos vagyok abban, hogy ők is tökéletesen eléldegélnek nélkülem. Mindannyian tudjuk, hogy az aki távol van tőlünk, jelen állás szerint rendben van, boldogan éli a maga életét és halad abba az irányba, ami neki elrendeltetett.
És ezt nem csak az elhavazottságnak tudhatom be. Annak, hogy nincs érkezésem leülni egy gyors, pár perces telefonbeszélgetést ejteni a saját anyámmal. Mert való igaz, hazugság lenne azt mondani, hogy soha nem alkalmas számomra egyetlen egy perce se a napoknak. Egyszerűen nem vagyok magányos. Nem érzem magam egyedül, mindig van valamivel és valakivel eltöltsem a rendelkezésemül szolgáló időt, aminek okán hajlamos vagyok megfeledkezni arról, hogy nekem van olyanom, hogy anyám és apám. Na nem, mintha ők kimerülés jeleit mutatva próbálnának minden lehetőséget megragadni, hogy beszélhessünk egymással.
Azt viszont nem rejtem véka alá, hogy nekik ilyen módon már nem köszönhetek semmit. Mind az amit itt ijesztően rövid idő leforgása alatt megteremtettem magamnak, és amiben segítségemül a számomra legfontosabb személyek voltak, kiteszik az egész életemet. Már tudom, hogy ők számítanak nekem igazán… a szalon tagjai, a tervezőim, és természetesen maga a nagybetűs férfi, aki kerek egésszé tett mindent. Ha ők nem lennének, na akkor igen… azt hiszem már ásnám a saját síromat de legalábbis remeteként élném az életemet azért jajveszékelve, mert nincs mellettem senki ebben a csúnya nagy városban.
Viszont most nem érzem magam elveszettnek. Nem érzem úgy, hogy nekem bármi közöm, bármiféle kötődésem lenne azokhoz, akik annak idején próbálták tönkretenni az életemet, elvenni a lehetőségeimet. Férjhez adtak egy olyan emberhez, aki inkább volt barátom, mintsem valós szerelmet és valódi kötődést tápláltam volna az irányában. Számomra Amerika egy új lehetőség. Egy új lehetőség arra, hogy tovább lépjek, fejlődjek és a saját boldogságomért küzdve akarjak minden egyes nappal jobb és jobb ember lenni. És azt hiszem, hogy végre révbe értem és az, amit mindig szerettem volna, amire mindig vágytam, most megadatik nekem.
De ez még nem jelenti azt, hogy megfeledkezhetek arról aki vagyok és ahonnan jöttem… azokról, akik egykor jelentős részét képezték az életemnek.
Ez alól pedig nem kivétel Marion sem. Legszebb álmaimban se mertem gondolni, hogy majd pont itt fogok vele újra találkozni, elvégre amennyire engem vérbeli, született, büszke franciának tartottak egész életemben aki soha nem lenne képes kitörni a mi berögzült életünkből, ez talán ő rá is elmondható volt. Most mégis itt van. Bocsánat, itt vagyunk mind a ketten.
Mosolyogva, szívélyes örömmel szorítom őt magamhoz, majd távolodok el tőle egy kis idő elteltével, hogy alaposabban szemügyre vegyem.
- Ez viszont nem mondható el rólad. Milyen dögös nőszemély lett belőled, ez igen! – fülig érő vigyorral, elégedett bólogatással méregetem őt – egészen biztos bomlanak utánad a pasik – és ezzel nem azt mondom, hogy egy rút kiskacsa lett volna hajdanán, aki csak arra várt, hogy végre feslő rózsaszál legyen belőle. Egyszerűen megváltozott a kisugárzása, úgy alapjában véve van egy felnőtt, erős nő benyomása, ami akkoriban talán a zsenge kora miatt még nem tudott úgy kibontakozni.
Az eddig kezemben tartogatott esernyőt óvatosan csak, hogy ne csapjak össze senkit és semmit a redőiben megálló esővízzel, kinyitom, majd egy tőlünk távol eső üres részre viszem, hogy ott legyen lehetősége megszáradni. A hosszú kabátomból csak ezután hámozom ki magam és kerül fel ugyan csak itt a fogasra. Tenyereimet finoman dörzsölöm össze, hogy a kis nedvesség eltűnjön róla, s felsőm igazgatásával – ma kötöttet vettem fel csak, hogy a kis domborodást óvjam a hidegtől – le is huppanok Marionnal szemben.
- Mhmm Mocha Pots de Crème – legyezem magam felé az ital kellemes párafelhőjét - tökéletes választás, köszönöm. Rég ittam már – húzom közelebb magamhoz az öblös csészét, arcomon mindvégig letörölhetetlen, jó kedélyű mosollyal.
- Ne is mondd… bevallom már meg is feledkeztem arról, hogy milyen érzés olyan emberekkel találkozni, akik régről igazán fontosak nekünk. Nagyon örülök neked, Marion – vallom őszintén, miközben az ajkamhoz emelem a csésze peremét egy kis korty reményében.
- Hmm… hát… pörög az élet. Itt is megnyitottuk a Lotust – hallhatott már róla otthonról. Párizsban egy egészen kicsi szalont nyitottunk csak, elvégre nemzetközi terveim voltak vele, főként Amerikát érintően – jóval nagyobb, mint az otthoni és eddig messzemenőbb tervekkel is tudtunk számolni. Most két új projekten dolgozunk, egyikhez szorosan kapcsolódik az Unicef is. Szóval jelen állás szerint két ponton mozgunk. Ténylegesen kifutókra és címlapokra szánt ruhák, valamint jótékony célú felhasználása ezeknek a daraboknak. Ehhez a párom is hozzájárul, igazából együtt, Unicef nagykövetként rengeteg dolgot tudunk végrehajtani. Úgyhogy kijelenthetem, hogy robog az élet és az üzlet is… most majd lehet, hogy lesz pár hónap múlva egy kis leállás, de… az még odébb van. És te? Hogyhogy erre? Nem gondoltam volna, hogy itt New Yorkban foglak viszont látni, bár… magamról se képzeltem el, hogy itt fogom megtalálni a boldogságot – halk nevetgéléssel húzom be a nyakam, mert be kell vallani, nem ő az egyedüli, akinek az ittléte meglepő lehet mások számára.


♡♡Ruhaköltemény♡♡


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Yvonne & Marion
Yvonne & Marion Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Yvonne & Marion
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Yvonne & Dae Won
» if the shoe fits | Yvonne & Cassie
» yvonne duval
» Yvonne DuPont
» DaeWon and Yvonne

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: