New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 37 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Dave&Jules - the runaway lemon
TémanyitásDave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptyVas. Aug. 04 2019, 00:41

dave&jules
And in the middle of my chaos,
there was you

Anyáék hétvégére tett látogatása váratlan és egyben előre be nem jelentett volt, azonban mielőtt bárminemű véleménnyel is illethettem volna őket, anya gyorsan hozzátette, hogy joguk van meglátogatni az unokájukat ennyi kihagyás, na meg a baleset után, ha már én nem vagyok hajlandó hozzájuk elutazni. Logikusan is belegondolva, a kocsim szerelőnél pihent és a kisfiamra is ugyanez ráfért, és még a munkámat bele sem vettem a visszatartó körülményekbe. Anya viszont nem szerette a kifogásokat, márpedig ha ezeket hangosan megjegyeztem volna, valószínű így jött volna le neki. Manuel az eset óta szerencsére visszanyerte eredeti hangulatát, noha akadt egy-két nehezebb napunk is, amíg elértünk idáig, de most már többet mosolygott és ez engem is nyugalommal töltött el. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy azóta nem figyelek oda rá 110%-osan vagy aggódok érte még triplán, mint eddig, de látszólag a sérülései nem hagytak benne komolyabb következményeket és ez épp elég volt ahhoz, hogy a szüleim egész napra elrabolják őt. Mivel ragaszkodtak hozzá, hogy az ittlétüket egy hotelban töltsék az én lakásom helyett – anya szerint árt nekünk az összezártság és ez a gyufásdoboz csak elősegíti a korai idegösszeomlást -, így legalább a hellyel kapcsolatos problémámról elfeledkezhettem, ha már a később bekövetkező vacsorával kapcsolatban nem lehettem ilyen szerencsés. Szerencse, hogy a hétvégére nem leszek zsúfolásig tele munkával, hiszen már most érzem, hogy ez a látogatás jócskán leszívja majd az összes létező energiámat. Manu és a szüleim már reggel nyakukba vették a város felfedezését, így mihelyst összeszedem a gondolataimat és átnézem a hozzávalókat az egyik recepthez, amit még anya küldött át hetekkel ezelőtt, ha netalántán meglátogatunk titeket című e-mailben, pár dolgot még bedobálok a táskámba és azokkal együtt hagyom el a lakást. Teszem hozzá, az üzenete végén csak úgy kedvesen azt is hozzátette, hogy ezek olyan ételek, amelyeket még én sem ronthatok el, habár soha senki nem panaszkodott a főzési képességeim miatt. Noha az is igaz, hogy túl sok vacsoravendéget nem hívtam magunkhoz, én pedig vagy hozzászoktam vagy már elviseltem azokat, amiket készítettem…de nem, egyáltalán nem főzök rosszul, és ez ma anya számára is bizonyosságot nyer majd.
Órákba nyúlik el a hozzávalók összeszedése, melyre még a taxizás is rásegít. Sosem fogok megbarátkozni a Manhattani közlekedéssel, hiszen Baltimoreban ettől sokkal nyugodtabbak a körülmények, de ahhoz, hogy kiigazodjak a továbbiakban, valahogy muszáj lesz beleszoknom ebbe. Két felpakolt szatyorral és a vállamat lehúzó táskával egyensúlyozok lent a bejárati ajtóhoz és szorosan magamhoz ölelve a szerzeményeimet írom be a kódot is, abban reménykedve, hogy legalább az ajtót kitudom nyitni addig, amíg nem kéri újra a kódot. Reggel még nem tudtunk a liften lejutni, mert valamit javítottak rajta, de a félfüllel elkapott beszélgetésekből ítélve csak egy átmeneti problémát javítanak ki, így nem sok idő, amíg készen lesznek vele. Mégis annak ajtajához érkezve egy az ajtóra ragasztott fehér papírral találom szembe magamat, rajta pedig a vastagon szedett üzenettel, miszerint: A lift nem üzemel. Megértéseket köszönjük. Az ilyen helyzeteket szokták a pompás jelzővel illetni vagy manapság az ennél kulturálatlanabb megszólalás a menő? Mindenesetre amit érzek az megközelítőleg sem egyenlő a boldogsággal, mégis minden energiámat felkarolom ahogyan a lépcső aljánál végignézek annak felfelé vezető fokain, melyekből legalább 10x ennyit kell megtenni, hogy feljussak a saját lakásomhoz. Igen, ez határozottan nem a pompásnak nevezhető érzés.
A szatyrok még tartanak, habár most áldom csak igazán Lea Hennings egyensúlyozásra kitérő tanácsait, amelyeket csak úgy mellékesen elejtett a jógaóráink alatt. Lehet üdvözlőkártyát kellene küldeni neki vagy egy ajándékkosarat tele gyömbéres italokkal és ételekkel, mert ha valakit megszállottnak lehetett nevezni, az Lea volt a gyömbér iránt. Persze még várjunk ezzel, amíg fel nem érek. Kár lenne az elsietett hálálkodás, ha a tanításával nem nyújtok maximumot.
Az utolsó lépcsőfokok maradnak csak hátra, amikor egy koppanásra leszek figyelmes, melyet az ütemes dobogások követnek. Hátrapillantok és egy narancs ér célt pár fokkal lejjebb. Oldalra biccentve a fejemet nézem meg a szatyor alját, ami úgy döntött ideje megadni magát és kivetni magából önző módon annak tartalmát.
- Ne…ne..csak ezt ne.. – gyorsan magamhoz ölelem még jobban a cuccaimat és gyorsan felveszem a narancsot, mert ha a hallásommal nem történt probléma, akkor éppen valaki felfelé tart. A narancs viszont mihelyst visszakerül a szatyorba, egy citrom is útnak indul, de az messzebb jut, így nincs más lehetőségem, mint figyelmeztetni az érkezőt.  
- Vigyázat odalent. Egy citrom tart lefelé! – kiabálom el magamat és remélhetőleg még megakadályozom valakinek a balesetét.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptyVas. Aug. 04 2019, 01:30

Jules and Dave
coincidences and consequences

Úgy indult ez a hétvége, hogy a ritka szerencsés alkalmak egyike lesz, amikor nem dolgozom, és úgy igazán hasznosan ki is tudom ezt használni. Mármint többnyire hasznosan igyekszem használni, amikor épp nem vagyok beosztva, bár most kivételesen nem önkénteskedésre és egyebekre gondoltam, hanem egy kicsit önzőbb terveim és céljaim voltak, amelyekkel úgy igazán feltöltődhettem volna, a magam módján. Mondjuk egy kis kempingezés, vagy motocross, esetleg elmegyünk hegyet mászni a srácokkal, a lényeg, hogy kiszakadjunk kicsit a városból, kieresszük a gőzt. Az állandó hajtás mellett erre néha szükség van, de sajnos, főleg az utóbbi időben, egyre ritkábban van ezekre a dolgokra lehetőségem. Ezúttal is csupán a tervezgetésig jutottunk el a haverokkal, amikor kiderült, hogy szükség lesz rám a cégnél a hétvégén is. A fater a szívroham óta még mindig nem teljesen önmaga, és a testvéreimmel igyekszünk rajta tartani a szemünket, közben ott segíteni, ahol csak tudunk. Akárhogy is, ez most előbbre való minden másnál. Bár nem értettem teljesen egyet Graysonnal, amikor a fejemhez vágta, hogy folyton kivonom magam a családi kötelességek alól, és hogy nem foglalkozom eleget apánkkal, nem vagyok mellette, valamelyest mégis gyökeret vertek bennem a szavai, ráadásul most valóban össze kell fognunk, támogatni egymást, amíg minden vissza nem tér a szokásos kerékvágásba. És legfőképpen amíg ki nem derítjük, hogy ki próbálhatta megölni az öreget. Szóval... a helyzet most enyhén szólva is kaotikus, és amikor szóltak, hogy a hétvégére tettek több fontos tárgyalást is, már tudtam, hogy félre kell tennem a terveimet és az álmodozást. Egy kis terepkerékpározást azért sikerült beiktatni délelőtt, hogy levezessem a felesleges energiáim egy részét, és ne kattanjak be teljesen a délutáni monoton megbeszélések során. Aztán hagytam, hogy bekebelezzen a mókuskerék. Az új Alzheimer-gyógyszerünk piacra dobása elég nagy érdeklődésnek örvend, viszont pont ezért is, és a fater állapota miatt is, nagyon oda kell figyelnünk, hogy minden simán menjen. Elég nagy rajtunk a nyomás és a figyelem jelenleg, és könnyen megindíthatja a céget a lejtőn, ha most elszúrunk valamit, aztán a sajtó azon csámcsogna hetekig, sőt, hónapokig, hogy Steve Connor már nem a régi a szívrohama óta, és nem tudja kézben tartani a vállalata irányítását. Azok a hiénák már a kórházban is ott lebzseltek szinte az első percektől, azt várva, hogy milyen szenzációt írhatnak meg róla. Bár egyelőre, azt hiszem, minden jól alakul. Mi tagadás, ebben nagy szerepe van Graynek és Trishnek is. Nos, legalább a testvéreim tudják, hogy mit is csinálunk, én viszont gyakran csak sordórom, velük, amikor üzletről van szó. Illetve az orvosi témára vonatkozó kérdések esetén állom a sarat.
Az utolsó tárgyalást is letudva megkönnyebbülve érkezem haza, és indulok meg a lift felé, azzal a tudattal, hogy hamarosan végre megszabadulhatok a rajtam levő „díszegyenruhától”. Az öltöny-nyakkendő nem az én stílusom, és miután egész nap ebben kellett feszítenem, talán már jogosan várom a pillanatot, hogy kibújhassak belőle. A felvonóhoz érve azonban egy sóhajjal veszem tudomásul, hogy az nem üzemel, és előbb meg is kell másznom a lépcsőt hetedik emeletig. Hát, legalább a kívánt testmozgás is meglesz. Talán a negyedik vagy ötödik fordulónál járok éppen, amikor felfedezem a lépések hangját egy lépcsősorral feljebbről, majd rövid, nem sokkal később egy figyelmeztetés is érkezik. Ahogy megteszem a következő fordulót, már látom is a hang és az elkóborolt citrom gazdáját. Felkapom a gyümölcsöt a földről, majd kettesével szedve a fokokat hamar utolérem a lányt.
- Megállítottam a szökevényt. Hadd segítsek! – veszem is át az egyik tasakot, választ sem várva. Hamar feltűnik, hogy annak az alja kicsit már megadta magát, ezért alá nyúlok, hogy több gyümölcs ne szökhessen meg. Aztán átveszek még egy szatyrot. Durva gorombaság volna tőlem, ha hagyom, hogy ennyi súllyal megpakolva segítség nélkül caplasson fel valaki – pláne ha nő az illető – a sokadik emeletre, úgyhogy ebben nem hagyok választást a másiknak. Amikor átveszem a csomagokat, mivel azok kikerültek a képből, csak akkor pillantom meg az illető arcát, és jövök rá, hogy nagyon ismerős nekem.
- Miss Brewster? - Bár sok emberrel találkozom naponta, egy ilyen bájos arcot amúgy sem felejtek el egykönnyen. Az angyalhangú, vagány énektanárnő. – Dr. Connor vagyok, talán még emlékszik... - mutatkozom be újra, biztos, ami biztos. Van annak már néhány hete is, hogy autóbalesetet szenvedtek, majd megműtöttem a fia karját. Az ilyesmit az ember amúgy is igyekszik elfelejteni. - Micsoda véletlen, csak nem maguk is ebben az épületben laknak? - érdeklődöm közben felfelé haladva. Milyen érdekes találkozások lehetnek abból, ha a lift nem működik, ugyebár?
- Hogy van a fia? Manuel, ugye? - érdeklődöm, felidézve a kis srác nevét, majd a következő fordulónál bevárom őt, mivel kicsit gyorsabban sikerült felérnem. - Majd szóljon, hogy merre tovább – szúrom be, nehogy megszokásból továbbhaladjak a holmijával.





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Dave&Jules - the runaway lemon 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Dave&Jules - the runaway lemon A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptyVas. Aug. 04 2019, 13:11

dave&jules
And in the middle of my chaos,
there was you

Egy káosz uralkodik el a fejemben, ahogyan próbálok rendet tenni a napi teendők és anyám utasításai között, ez viszont sokszor azt eredményezi, hogy percenként kell visszafutnom a lakásba akár a földszintről is, hiszen mindig a hátam mögött hagyok valamit. Szeretném megmutatni nekik, hogy az életem nem egy katasztrófafilm kibontakozását mutatja be egyre súlyosabb jelenetekkel, és igenis jól megvagyunk Manuellel kettesben, még ha a szüleim azt gondolják, hogy ez csak önámítás a részemről. A mai napig azon vannak, hogy ízekre szedjék az életemet és rájöjjenek a kislányunkba hol lakozik a hiba, amiért képtelen megtartani maga mellett egy férfit ennyi idősen. Anyám szerint a főzési technikáim és az enyhén nyugdíjas éveket súroló öltözködési stílusom tehet róla, apám viszont arra esküszik, hogy a munkamániám a hibás. Én úgy gondolom egyszerűen ez a felállás most tökéletes nekünk és ha úgy érezzük az életünk a legjobb alapokon nyugszik, akkor egy harmadik félnek is megengedjük, hogy felforgassa azt.
A vásárlással viszonylag gyorsan megvagyok, noha az anya által felírt hozzávalókat még egy varázsló se tudta volna könnyen magához édesgetni, nem még egy magamfajta halandó nő, aki már így is húsz másik csomaggal egyensúlyozva próbál még egy huszonegyediket is magára aggatni, hátha eléri a végső határait. Ennek viszont könnyedén meg is lesz az eredménye, habár az már az én istenadta szerencsémnek köszönhető, hogy az utolsó lépcsőfordulóban adja meg magát az egyik szatyor és éppen az, amelyekbe a gyümölcsök lapulnak meg. Sosem tartoztam azok közé, akiket körbevett a szerencse, én inkább a másik oldalt erősítettem. A tipikus példája voltam annak, akire rászakadt az ég, ha éppen gyalog próbálta nyakába venni a várost, majd kisütött a nap, ha már otthon, átázottan állt a nappalija közepén. Most miért is számíthattam másra, hogyha egyszer a sorsot kísértettem?! Az első, szabadulóművészt játszó gyümölcsöt még magam is egyensúlyozva, ámbár megszerzem, a citrom azonban nem adja ennyire könnyen magát és nagyobb távot tesz meg a lépcsőn, mint amire számítottam. Figyelmeztetem is az arra közlekedő és éppen felfelé tartó személyt, aki megnyugtat afelől, hogy elkerülte a balesetet, de a férfi kiléte csakis akkor válik nyilvánvalóvá, amikor a segítségemre siet. Egy röpke másodpercig aligha kapok szikrát, hiszen ez lehetetlen. Olyan igazi, nagy betűkkel és kiáltva a másik tudtára adva lehetetlen, hogy itt találom, mégis összeszedem magamat annyira, hogy meg is szólaljak.
- Áááh, igen..persze, hogy emlékszem, dr. Connor. Milyen kellemes meglepetés. – mosolyom szélesebben ívelődik át arcom mentén és igyekszem a lehető legnormálisabb énemet mutatni. Ki lenne képes elfelejteni azt, aki megmentette a fiát? Meg ezeket a vonásokat? És említettem már, hogy ő segített Manuelen? Az ilyet egykönnyen nem felejti el senki sem. – Azt megköszönném. Úgy tűnik túlvállaltam magamat. – pillantok le egy másodpercre a csomagjaimra, amik már kevesebb területen borítanak be, hála az én hősömnek.
- Manuel.. ő már teljesen jól van szerencsére. Épp a nagyszüleivel látogatja az állatkerteket meg még ki tudja merre kószálnak a mai nap folyamán. Tudja, engem általában kihagynak még a tervekből is. – vonok vállat és halkan fel is nevetek mellé. – De ha a szüleimen múlik, én sem unatkozok majd. Szerintem a csomagok háromnegyede az ők különleges kéréseit tartalmazzák.  – célzattal szorítom magamhoz jobban a csomagokat, értve itt annak tartalmára és félig már azon vagyok, hogy táskámból a kulcsomat is előhalásszam.
- Ami azt illeti, igen. Szokták mondani, hogy kicsi a világ, de hogy ennyire? – a csomagok már a földön a lakásunk ajtaja előtt, a kulcsom meg nem a zárban, de mellette előszeretettel időzik el valahol az ajtón, nehogy minél előbb sikerüljön kiszabadulnom a helyzetből, amit magamnak teremtettem. – Szóval igen..azt hiszem ez lenne az én lakásom. Valamit inni esetleg vagy programja van éppen? Ha már ilyen pofátlan módon átpasszoltam a csomagjaimat, tartozok legalább ennyivel. – magyarázatot is adok a kérdésem mellé mielőtt úgy jönne le neki, hogy én olyan nő vagyok, aki csak úgy behív mindenkit magához. Mert én nem olyan vagyok, még ha most éppen az ellenkezőjét is teszem.  És amúgy is, végignézve rajta, felmérve pontról pontra az elegáns megjelenését, talán nem is ér rá arra, hogy velem cseverésszen. – Van itthon azt hiszem alma, narancs, szőlő és mhm azt hiszem Manu kedvéért szörp is akad, hogyha kedveli az olyat. – mosolyodok el azért elmondva a választékot és szélesebbre tárom az ajtót, hogyha úgy döntene mégis csatlakozna hozzám. Ezt a felsorolást elnézve igazi vad bulikat is csaphatnánk akár. Legalább egy üveg sör lenne itthon vagy bármi ehhez hasonló. Vajon kedveli az olyat? Bár nekem ő olyan kifinomultabb pasasnak tűnik, ámbár az emberfelismerő képességem úgy a 20-as éveim elején sikítva menekültek el tőlem és azóta sem tértek még vissza. Lehet ideje lenne feladnom a várakozást és beletörődni, hogy csak akkor ismerhetek meg igazán embereket, hogyha érdeklődőbbé válok irántuk.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptyKedd Szept. 03 2019, 23:47

Jules and Dave
coincidences and consequences

Az egyik pillanatban még csak azon jár az eszem, hogy mielőbb elérjem a lakásomat, aztán végre megszabaduljak az öltöny-nyakkendő kombótól, talán még egy zuhanyzásra is rászánnám magam, mielőtt kibontanék egy sört, és rendelnék valami kaját. Mondjuk ha sikerülne eléggé felfrissülnöm, akár el is hagynám a rendelést, és összedobnék valami ehetőt magamnak. Nem mintha Gordon Ramsay féle babérokra törnék, de egy jó sajtos tésztát vagy bolognai spagettit még össze tudok hozni... ha épp olyanom van. De ezek egyelőre megmaradnak így álmodozás és tervezgetés szintjén, mert egy, az utamba gördülő citrom váratlanul teljesen új irányt az ad estémnek. A gyümölcs gazdáját megpillantva nem tudom megállni, hogy ne segítsek, hiszen az illető hölgy egy fél vegyes boltot cipel magára aggatva, aztán amikor felfedezem, hogy kihez is van szerencsém, átmenetileg már teljesen meg is feledkezem a zuhanyzásról, meg a tésztáról.
- Dave. Szólítson csak nyugodtan Dave-nek. Hiszen már nem a kórházban vagyunk, elhagyhatjuk a formaságokat – mosolygok rá. - És Jules, ha jól emlékszem... - igyekszem felidézni azt a rövidke, de gyönyörű monológot, amiben a tudtomra hozta legutóbb, hogy ő azt szereti, ha így becézik. Akkor nem volt illendő ezt figyelembe vennem, de most annál inkább. Én amúgy sem vagyok túlzottan a formaságok híve. A betegeim nem ritkán Dr. Dave-nek szólítanak, és azzal sincs semmi gondom. Sőt! Általában szórakoztat a dolog, amellett, hogy örülök, ha meg tudunk ütni egy közvetlenebb hangot, és érzem a páciensek felől a bizalmat. Persze többnyire nem így indítok, hisz sosem tudni, ki az, aki ezt a fajta lazaságot kevésbé díjazza, illetve arra a téves következtetésre jutna, hogy a munkámat is hasonló stílusban végzem. Végül is többnyire életek sorsa dől el a kezeim között.
- Na igen, valószínűleg ha az a nyavalyás lift működne, kevésbé érezné túlvállalva magát. De akkor nem lett volna szerencsénk újra találkozni... - jegyzem meg mosolyogva, mielőtt a gyerkőce felől érdeklődnék. Szegénynek csúnyán megsérült a karja, de mivel nem tértek vissza hozzám semmilyen panasszal, okkal feltételezem és reménykedek, hogy a felépülés során nem jelentkezett semmilyen komplikáció.
- Á, igazán örülök, hogy a fiú jól van. Erős kölyök. Meg a kicsik egyébként is gyorsabban gyógyulnak. A természet tudja a dolgát. – Hisz ebben a korban még minden jóval nagyobb, ijesztőbb, fájdalmasabbnak hosszabbnak tűnik, de egy olyan gondoskodó anya mellett, amilyennek Julest megismertem a kórházban, biztosan gyorsan elszállt ez a pár hét.
- Végül is anyukának is kell néha egy kis szabadidő... gondolom... bár ahogy látom, azt nem éppen pihenésre és kikapcsolódásra használja – pillantok le a sok-sok bevásárlótasakra. – Szóval a szülei is itt élnek? - Csak találgatok, ha már nekik is a lány vásárol be. - Vagy valamilyen közös programmal készül későbbre? - Ez volna a másik tippen. Nem mintha közöm lenne hozzá. Talán ajánlatos volna visszafogni magam, és felhagyni a faggatózással.
- Na, ugye! Csak van valami jó is abban, ha néhanapján nem üzemel a felvonó. A lépcsőn legalább lehetőségünk lehet összeakadni olyan lakókkal is, akikkel amúgy nem nagyon. Régóta élnek itt? – érdeklődök, bár lehet, nem leszek ettől sem sokkal okosabb, hisz általában egyébként is csak aludni járok haza. Meg esetleg átöltözni.
- Kellemes lakás – lépek beljebb, ahogy beinvitál, és nézek is kicsit körül. Ahhoz képest, hogy egy négy év körüli kiskölyök lakik itt, meglepő rend és tisztaság van. Valójában szerintem nálam sincs ilyen rend, pedig kéthetente takarító jár hozzám. – Ami azt illeti, szívesen elfogadnék valamit. Igazából bármi jöhet. Hosszú napom volt, fancsali képű, humortalan, öltönyös üzletemberekkel... Mármint ne értsen félre, nem panaszkodom, csak... Mondjuk úgy, leginkább a jó társaságra szomjazom, azt pedig, úgy tűnik, már meg is találtam. Szóval beérem egy pohár vízzel is – válaszolok, miközben követem a nőt, majd leteszem a karomban tartott szatyrokat a konyhapultra. - Itt jó lesz? - kérdezek azért rá. Még átpakolászhatom a dolgokat máshová, ha kell.





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Dave&Jules - the runaway lemon 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Dave&Jules - the runaway lemon A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptyVas. Szept. 22 2019, 14:30

dave&jules
And in the middle of my chaos,
there was you

Mindig is különös örömmel töltöttek el a meglepetések, érkezzenek azok bármilyen formában. Gyerekként már napokkal a születésnapom előtt tűkön ülve vártam, hogy anyáék milyen trükkökhöz folyamodnak majd annak érdekében, hogy elrejtsék előlem a minden évben gondosan megrendezett születésnapi zsúrom előjeleit, amire én már korábban rájöttem, de tartottam a számat. Főleg azért, mert vicces volt nézni mennyire próbálkoznak és hogy pont ez okozta mindig az elbukásukat. Ez a fajta izgatottság azonban felnőtt koromra se változott, noha magam sem tudnám megmondani mikor ünnepeltem meg külön utoljára a saját szülinapomat, de tortában nem szenvedtünk hiányt, hiszen Manuel minden évben kapott egyet az idei kedvencével díszítve. Azonban egészen más érzéssel ajándékoz meg, amikor olyan személlyel sikerül összeakadnom a lépcsőfordulóban, akire egyáltalán nem számitottam. Dave aznap rengeteget segitett a kórházban és nem csak a fiam ellátását értem itt ezalatt, hanem engem is próbált minél ügyesebb módszerekkel megnyugtatni, amik megkönnyitették az ottlétet és a várakozási időt egyaránt. Ezért is örülök a viszontlátásnak, mint gyermeteg énem a meglepetés buliknak, noha ennek egy egyszerű mosolyként adom csak jelét, mielőtt önmagamhoz hiven világgá kergetném őt olykor túlbuzgó személyiségemmel.
- Dave. Igen, így valóban egyszerűbb lesz. - értek vele egyet ezzel kapcsolatban, és egy bólintással jelzem, hogy eltalálta a nevemet. Mindezen másodpercek alatt pedig nem próbálok meg egy röpke pillanatra sem elveszni a felém címezett mosolyában, ami bizonyára tekinthető napom fénypontjának is az egész vásárlási-anyai tanácsokkal ellátott mizéria után.
- Gondolja a karbantartóknak címzett köszönőlevelem még elfér a másik mellett, amiért összehozták ezt nekünk? - célzok itt arra szórakozottan, hogy ugyebár abban igazat adok: a lift működése nélkül az én mutatványom sem jöhetett volna létre, ahogyan a találkozás sem.
A segítsége most elmondhatatlanul jól jön és jól is esik egyben, de eközben nem hagyom figyelmen kívül a beszélgetésünk további részleteit sem.  - Még szerencse, hogy ők még rendelkeznek ilyen képességekkel. Nem szerettem kedvetlennek látni őt, habár egy idő után eléggé menőnek találta a sérüléseit. - nevetek fel halkan, miközben próbálok azért haladni is a csomagokkal meg a lépcsőfokok megtevésével is, hiszen egyik sem bizonyul kellemes elfoglaltságnak.
A kérdésének hatására viszont ösztönszerűen tekintek le a kezemben tartott csomagokra.
- Nem lennének olyan kegyetlenek, hogy unatkozni hagyjanak, ha már a páratlan társaságukat nem élvezhetem. - idejét nem tudnám megmondani mikor pihentem ki magamat úgy igazából és van egy olyan érzésem, hogy ez még jó pár évig nem is igazán változik majd. - Igazság szerint csak vendégségbe jöttek a hétvégére Baltimoreból, mivel az én kocsim még mindig nem az igazi, ezért muszáj volt nekik kezdeményezni, ha látni akartak minket. Egyébként nem a szívük csücske Manhattan és ezt már indulás előtt legalább 10x meghallgattam. Félek is emiatt, hogy a későbbiekben milyen programokkal próbálnak majd még inkább büntetni, hogy ide kényszerültek. - szórakozottan égnek emelem a tekintetemet mielőtt előszedhetném a kulcsaimat, hogy ajtót nyissak előttünk.
- Nem olyan régóta költöztünk át. Baltimore után eléggé intenzív váltás ez a hely. - lépek arrébb, hogyha már meghívtam magamhoz, akkor be is engedjem őt. Hirtelenjében azt se tudom hova is kapjak, hiszen nem szoktam hozzá a vendégekhez, de még időben elejét veszem kezdeti zavarodottságomnak, mielőtt neki is feltűnhetne.
- Munka ügy vagy maga az a típus, aki szándékosan ugrik fejest az ilyesmi kínzásokba? - érdeklődésem közben hangom szórakozottan cseng, mielőtt tovább folytathatnám mondandómat egy kérdéssel. - Mellesleg ennyire borzalmasak lettek volna? - érdeklődök meglepve, közben pedig lepakolom a kezemből a cuccokat és egy igen választ intézhetnék felé az ő kezében ragadt csomagot illetően, azonban a vízről sem feledkeztem el, amit ezen mozdulatsorok után át is nyújtok neki. - Ne aggódjon, a továbbiakban nem kell ilyen kellemetlenségeket átélnie. Tudtommal egyetlen öltönyös fickót sem rejtegetek a lakásban. - mosolygok rá biztatóan, de aztán akaratlanul is végigfut tekintetem rajta. - Magán kívül, természetesen, azonban az már részletkérdés és egyébként sem találom jellemzőnek a korábban felsoroltakat. - az étel elkészítéséhez szükséges hozzávalókat a pulton hagyom, a többit pedig a helyére teszem, de közben sem feledkezek meg a társaságomról, akit előbbi szavaim hatására egy mosollyal is megajándékozok.
- Gondolom nem sokszor tartózkodik itthon, hiszen akkor már csak-csak összefutottunk volna. - tanárként közel sem annyira kaotikus a beosztásom mint neki lehet orvosként, de bizonyára eddig ügyesen sikerült elkerülnünk egymást. Ha akartuk volna, valószínű, hogy sose jött volna össze. Nem mintha egyébként bánnám, hogy így alakult, hiszen legalább akad beszélgetőpartnerem az alatt az idő alatt, amíg a többiek haza nem érnek. És bármennyire is nehezen vallom be az ilyet, de meglehetősen érdekesnek találom Dave-t ahhoz, hogy még többet akarjak megtudni róla, mint amennyire lehetőségem akadt korábban.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptySzer. Szept. 25 2019, 23:15

Jules and Dave
coincidences and consequences

Tetszik, hogy elhagyhatjuk a formaságokat, ettől máris kicsivel kötetlenebb lesz a hangulat. Végül is szomszédok vagyunk, bár ez láthatóan még mindkettőnknek újdonság. Mindenesetre jó tudni, hogy ilyen kellemes társaságba is beleütközhetek az épületen belül.
- Hogyne, és minden bizonnyal örülnének a köszönőlevélnek. Ki ne örülne annak, ha a munkáját dicsérik... még ha pocsékul is végzi azt? - nevetem el magamat.
- Persze, az anyai szívnek biztosan duplán fáj, ha a csemetének bármilyen baja esik. De tudja, nem csak hamar felépülnek, de ahogy mondani szokták, az ilyesmitől még csak erősebbé is válhatnak a kicsik. És szerintem minden gyerek életében történik egy-két ilyen kisebb-nagyobb baleset. Ha nem is épp autószerencsétlenség, akkor bringával vagy görkorcsolyával esik-kel, vagy mondjuk kosarazás közben történik valami. Talán nem is sejtené, miféle komoly sérüléseket össze tudnak szedni a gyerekek a legártatlanabbnak tűnő játék közben is. Ez, gondolom, a fejlődés része, a szülő dolga pedig nyilván az, hogy aggódjon, de nagyon ritkán történik maradandó kár. - Igaz, saját tapasztalatom nincs, de a munkámból kifolyólag bőven van, és tudnék mesélni neki. Persze nem fogok, mert csak halálra rémülne, és végül ki sem engedné a fiát többé az ajtón. És hát, nem ez a célom. Amúgy is, az ilyen balesetek nem okvetlenül helyfüggőek.
- Ó, szóval Baltimore-ból származnak? Öhm... Hmm... Nem, igazából semmit nem tudok így hirtelen felidézni arról a városról – vallom be néhány másodpercnyi tűnődés után mosolyogva. - Én sosem éltem máshol - ha nem számítjuk Afganisztánt -, és bár New York-on belül többször költöztem már, de aligha tudom elképzelni, milyen sokkoló lehet az itteni állandó nyüzsgés és kulturális meg egyéb kavalkád azok számára, akik nem tősgyökeresek a Nagy Almában – jegyzem meg, majd némi gondolkodás után folytatom. - Nos, igen, annak, aki a nyugodtabb, kisvárosi élethez, más környezethez szokott, elhiszem, hogy nem a szíve csücske. Esetleg meg kellene keresni azokat a szórakozási és kikapcsolódási lehetőségeket, amelyek közelebb állnak a szüleihez, és akkor talán jobban otthon éreznék itt magukat – vonok vállat. Csak mert itt aztán minden van, de tényleg minden, mintha az egész világ lenne belesűrítve egyetlen városba. Csak tudni kell, mit hol és hogyan keressünk.
- Na és te – remélem, nem haragszol, ha tegezésre váltok – számodra is ilyen idegen még New York? Vagy nektek Manuellel könnyebben megy az alkalmazkodás? - kapcsolok egészen könnyedén még egy kicsit közvetlenebbre. De miközben már mondhatni egymás magánéletében vájkálunk, azt hiszem, talán már megengedett ebben a stílusban folytatni. Ha már a személyesebb témáknál tartunk, nyilván ideje nekem is kicsit őszintébben és nyíltabban megnyilvánulni.
- Szándékosan? Nem, én soha – ingatom a fejemet heves tiltakozással. - Az öltönyös üzleti világ tőlem nagyon távol áll. Persze ideig, óráig meg tudom játszani az ellenkezőjét, ha kell, de az orvoslásban természetesen jobban otthon vagyok. Viszont apám gyengélkedik, és a bátyámmal igyekszünk tartani a frontot a családi cégnél, amíg vissza nem tér. A bátyám, Grayson, ő ügyvéd, gazdaságjogi, szóval neki jobban fekszik ez az egész, befektetőkkel tárgyalni és hasonlók, de nem hagyhatom teljesen magára, a helyzet így is kissé... kaotikus. - Egyértelmű, hogy ezzel finoman fogalmaztam, számomra legalábbis az, a kedves Ms. Brewstert viszont nem szeretném két perc alatt lefárasztani a reménytelenül katasztrofális családi helyzetemmel.
- Tényleg nem, gyakran szinte csak aludni járok haza – válaszolok egy kisebb, beletörődöttnek tűnő sóhajjal. - Na és... mi készül vacsorára? Vagy csak a bevásárlás nemes feladata volt rád bízva? - mosolyodom el ismét. Aztán enyhe döbbenet és zavar költözik az arcomra, amikor tudatosul bennem, hogyan is hangozhatott ez. - Bocsánat, fejben ez a kérdés nem csengett ilyen pofátlanul, és esküszöm, nem azért mondtam, hogy meghívassam magam. Ígérem, nem sokáig fogok már itt lábatlankodni – teszem is hamar hozzá, bár ami azt illeti, én valójában szívesen élvezném tovább, akár egész este is Jules társaságát.





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Dave&Jules - the runaway lemon 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Dave&Jules - the runaway lemon A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptyVas. Szept. 29 2019, 18:51

dave&jules
And in the middle of my chaos,
there was you

Annak ellenére, hogy teljes kétségbeeséssel és egy adag morcos hangulattal indultam el itthonról, mégis Dave láttán most egészen más érzések versenyeznek bennem. Kezdetnek ott lapul meg a viszontlátás öröme, amely akaratlanul is odacsalja a mosolyt az arcomra és olyan kényelembe fészkeli magát ott, hogy aligha akarna onnan elveszni. A második, ami szorosan követi az első érzelmi hullámot azt a tényt részletezgeti, mennyire vonzónak és egyben elegánsnak találom őt, ám ezt próbálom minél mélyebbre elhessegetni magamban, mielőtt úgy döntenék, hogy önmagamhoz híven még egy rögtönzött vallomást is teszek. Még az kellene, hogy elijesszem őt bármivel, ami eléggé esélyes figyelembe véve azt a tényt, hogy tanár lévén meglehetősen kevés időt töltök felnőttek társaságában. Egyáltalán képes leszek normális beszélgetést kezdeményezni? Nagyon remélem, hogy nem ér ez a találkozás csúfos véget.
Jót mosolygok a kérdésemre adott válaszán, az én véleményemet viszont egy szórakozott vállvonással előlegezem meg.
- Meglehet annyira biztató lenne számukra, hogy még hónapokig babrálnának a lifttel. De nézzük a jó oldalát: legalább a flancos edzőtermek elkerülhetőek lennének, hiszen elég csak a napi fel-le lépcsőzés és a napi edzés már le is tudva. - helyezem más megvilágításba a mi kis 'szerencsétlen' helyzetünket, hátha ezzel sikerül majd felkészítenünk magunkat a jövőben történő legrosszabb esetekre is.
- Igen, ebben igaza lehet. Manuel ugyanakkor szívesen mutatja be kaszkadőr mivoltát, de ez az első eset, hogy komolyabban is megsérült. - osztom meg vele, hiszen az én fiam sem egy szent és olykor kedve támad felmászni olyan helyekre is, ahonnan lejönni könnyebben le lehet, viszont sokkal rosszabb következményekkel. De legalább nem mondhatom, hogy unatkoznék mellette.
Szerencsére könnyedén feljutunk, noha a segítsége nélkül ez már mindjárt másabb mutatványnak ígérkezett volna, de közben sem hagyjuk, hogy kivesszünk a témákból.
- Valóban? Ez kiábrándító! Pedig már épp elő akartam szedni a 100 pontból álló kvízkérdésemet a szülővárosomról. - egy mosollyal ajándékozom meg őt, mielőtt tovább lendülhetnék a hülyeségemen. - Igazából ne aggódjon, semmiről nem maradt le. - nyugtatom meg őt, végül elhallgatok egy kis időre, de utána megosztom vele a véleményemet. - Ahogyan mondja, a szüleim sem szoktak hozzá ehhez a világhoz, ezért sem érzik otthonosan magukat itt, de hogy pótolhatatlan édesanyámat idézzem:...szerencsére csak a hétvégére maradunk! - szórakozottan emelem égnek a tekintetemet, az ötlete viszont elgondolkoztat.
- Ha nem lesznek túl makacsak hozzá, akkor körbevezetem őket, de sok esélyt erre nem látok. - sóhajtok egyet beletörődően, azonban a pakolással sem maradok le közben.
- Nem..egyáltalán nem bánom. Kényelmesebb így. - oszlatom el kételyeit, mielőtt a kérdésére is válaszolhatnék. - Kezdetben kissé őrület volt a váltás. Mármint odahaza megvoltak a saját helyeink, szokásaink és mindent újrakezdeni eléggé nehéz volt eleinte, de mostanra már hozzászoktunk ehhez szerencsére. Még a tanítási rendszerben is másképp működnek itt, de úgy érzem nem ártottam magamnak azzal, hogy ezzel is megismerkedtem. - állok hozzá pozitívan a költözésünkhöz, jóllehet nem éppen a saját döntésünkön alapult ez teljesen.
A váratlan elegáns megjelenésének miértjére hamarosan magyarázatot is kapok, de a válasz nem olyan körülmények között érkezik, amelyet eleinte sejtettem.
- Sajnálattal hallom ezt. - célzok itt az édesapjukra és még egy bólintást is megengedélyezek magamnak mellé. - Így már érthető az egész..és persze, ilyenkor szükség van a családi támogatásra. Nem akartam így tolakodni..ne haragudj. - fűzöm hozzá még végül, hiszen nem volt szándékomban olyan témákat feszegetni, amik nem feltétlenül tartoznak rám.
Elnevetem magamat a magyarázkodására és csak a fejemet is ingatom mellé. - Nem követtél el semmi bűnt, ha ettől tartasz. - nyugtatom meg, végül tovább folytatom. - Ami azt illeti, képzeld, megengedték, hogy elkészítsem a vacsorát, szóval nagy a nyomás. - továbbá is szórakozottság csendül ki hangomból, végül lenézek a kikészített hozzávalókra. - Rozmaringos és fokhagymás csirkecomb készül, ha nem felejtettem ki semmit a vásárlás alatt. - nézek azért körbe, mielőtt visszavezethetném társaságomra a tekintetemet.
- Ha mégis úgy döntenél vállalod a kihívásokat, ami velem jár, én örülnék ha maradnál a későbbiekben is. Mindig is ki akartam próbálni milyen az, ha élő pajzsként használhatok valakit. - cukkolom őt, de végül elnevetem magamat. - Ennyire azért nem rosszak és ha mégis, magam vállalom ezt a nemes feladatot. Meggyőztelek? - kérdezek rá azért óvatosan, de addig nem kezdek bele, amíg nem hallom a válaszát.  


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptyVas. Nov. 03 2019, 22:34

Jules and Dave
coincidences and consequences

- Igazad lehet. Magunk alatt vágjuk a fát, ha még biztatjuk is hanyagságra a drága liftszerelőinket – nevetem el magamat, és a fejemet ingatom. Persze abból a szempontból valóban előnyös lenne, hogy megspóroljuk az edzőterem-bérletet. Bár én annak amúgy is ritkán járok a közelében, sok egyéb, hasznosabb, élvezetesebb módját ismerem a felesleges energiák levezetésének... és nem, most nem (kizárólag) a pikánsabb módszerekre célzok. Rendszeresen futok, kerékpározok, néha evezek, és súlyt emelni, vagy egyéb gyakorlatokat végezni, a lakásom falain belül is tudok.
- Ó, értem. Nos, én sem voltam különb az ő korában. Sőt, később sem... – mosolygok, a kisfia kaszkadőr mivoltára célozva. Szerintem a legtöbb kis gyerek ilyen, hihetetlen sok energiájuk van, és nagyon kíváncsiak, de ez így a természetes. Bár én tényleg még ezen túl is enyhén kirívó eset voltam. Tekintve, hogy anyámnak nem sok minőségi ideje volt, amit rám szánhatott volna, eléggé szabadjára voltam engedve, nem nagyon voltak korlátok állítva. Tulajdonképpen még a szomszédunkban élő Mrs. Wilkins, aki időnként vigyázott rám, is jobban odafigyelt a biztonságomra, egészségemre, jó létemre, bizonyos szabályok betartatására, mint anyám... legalábbis amíg el nem költöztek mellőlünk.
- Áh, pedig most már igazán kíváncsi lennék arra a kérdéssora. Még ha csúfos bukással is érne véget részemről ez a kvízjáték – ingatom a fejem halványan somolyogva. Egy kicsit igazából tényleg sajnálom, hogy semmit nem tudok Baltimore-ról, ahogy szinte egy hozzá hasonló városról sem. Néha valóban azt kívánom, bárcsak több időm lenne utazgatni, közelebbről megismerni helyeket, New Yorkon kívül is. Igazából akad néhány város felfedezése is a bakancslistámon, aztán ki tudja, hogy valaha kihúzhatom-e azokat a sorokat. De a munka és a jelenlegi családi bonyodalmak mellett erről egyelőre jobb ha nem is álmodozom.
- A kedves anyuka tényleg kissé kemény diónak hangzik, de ne add fel, előbb-utóbb biztos találsz valami megoldást a megpuhítására. Ha mégsem, akkor pedig... hát már az is valami, hogy a lányuk és az unokájuk kedvéért hajlandóak néha idelátogatni, gondolom – mosolygok Julesra biztatóan. Nekem sem felhőtlen a viszonyom az apámmal, de a bátyámmal sem... de szerintem mind tudjuk, hogy a családdal néha nehéz. Egyedül a nővérem az, akivel tulajdonképpen soha nem volt nagyobb konfliktusom, vagy komolyabb ellentét közöttünk, és talán ennek köszönhető, hogy a lányával, azaz az unokahúgommal is jól kijövök. Remélem, legalább ez nem fog változni.
- Persze, el tudom képzelni. New York, az itteni állandóan pezsgő élet, azt mondják, semmihez sem fogható – bólogatok megértően. - Nem haragszol, ha megkérdezem, mégis mi vett rá erre a változásra, hogy elhagyjátok Baltimore-t, és ide költözzetek a fiaddal? - veszem végül a bátorságot, hogy feltegyem ezt a személyesebb kérdést a lánynak. De nem csak én váltok kicsit puhatolózósra, hanem ő is, amikor az üzletemberekhez fűződő viszonyomról érdeklődik, én pedig őszintén felelek. Apánk átmeneti hiányában most még a szokottnál is nagyobb a felfordulás és zűrzavar köztünk Gray-jel, és bár ez egyikünknek sem könnyű, igyekszünk a családi béke és nyugalom kedvéért áthidalni ezeket az ellentéteket. Ez pedig tulajdonképpen egyáltalán nem titok.
- Nem vettem tolakodásnak – nyugtatom meg rögtön Julietet. - A bátyám és én nem mindig jövünk ki jól, vannak dolgok, amikben nagyon nem értünk egyet, emiatt sem könnyű, vagy feszültségtől teljesen mentes összedolgoznunk, de megtesszük, amit tudunk, hogy tartsuk a frontot, amíg az öreg rendbe jön – vonok vállat egy apró, halvány mosollyal. Nem szokásom kiteregetni senki előtt a családi szennyest, de talán mert ez most még ennyire friss élmény, amivel fokozatosan próbálok megbirkózni, vagy csupán mert Jules mellett ennyire közvetlenné vált a hangulat, nem is esik nehezemre őszintén, nyíltan beszélni, egyszerűen csak jön belőlem. Bár azt hiszem, csak akkor veszem észre, milyen szinten elengedtem magam, amikor véletlenül és akaratlanul meg is hívatom magam vacsorára.
- Na jó, ez így azért egy kicsit kínos, tényleg nem állt szándékomban bepofátlankodni a családi vacsorátokra – vonogatom először csak tanácstalanul a vállamat. De Jules annyira jófej és vicces, annyira lazán áll a dologhoz, és... olyan gyönyörű, hogy nem igazán tudok, vagy akarok nemet mondani ezután mégsem. - De a rozmaringos, fokhagymás csirke istenien hangzik, és milyen gavallér lennék, ha mindezek után nem vállalnám az élő pajzs nemes feladatát? – sóhajtok megadóan. - Viszont akkor legalább engedd meg, hogy hasznossá tegyem magam. Sebészi precizitással tudok zöldségeket szeletelni például, szerintem használd ki – vonom fel kihívóan a szemöldököm egy kis orvosi viccel élve. - Ezektől azonban hamar megszabadulnék előbb – mutatok a zakómra és nyakkendőmre, amelyeket egyenként le is veszek magamról, a karórámat is lekapcsolom, és egy távolabbi székre helyezek mindent, ahol nem lesz útban. A mellényem szerintem nem fog zavarni a munkában, az ingem ujját azonban még felgyűröm előbb, majd a mosogatóhoz lépek, és leöblítem a kezemet is.





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Dave&Jules - the runaway lemon 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Dave&Jules - the runaway lemon A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptyVas. Nov. 24 2019, 14:26

dave&jules
And in the middle of my chaos,
there was you

Szokták hangoztatni, hogy egy éles helyzet közepette jön rá az ember lánya/fia, hogy mire is képes valójában. Akkor jönnek elő igazán csak az érzékei, mutatkoznak meg igazi reakciói az őt érő hatásoktól. Én sem különböztem ebben a többi embertől, leszámítva azt az aprócska tényt, hogy nálam ez a forgatókönyv visszafelé íródott meg. Pánikhelyzet kialakulóban? Garantált röhögőgörcs. Valahol úgy olvastam a röhögés jót tesz az alaknak, de bizonyára azt nem írták meg apród betűs részletként, hogy a következő fázis ne az legyen, amit én megtapasztaltam magamon, hogy a hűtő felének a felfalását választottam, miután képes voltam fellengetni azt a képletes fehér zászlómat és azt kiáltani: a veszély elhárult, kiszórakoztam magamat.
A jelenlegi helyzetben is énem egy csodálatos verziója mutatkozik meg. Idejét nem tudnám megmondani mikor beszélgettem egy jót egy igazi, normális felnőttel. Itt megjegyezném belső tiltakozó énemnek, hogy a filmekkel/sorozatokkal való veszekedés nem számít érdemi kommunikációnak. Azt meg már nem is merem hozzátenni, hogy ez a felnőtt egy férfi és egyben helyes is, ami csak előkészíti a közelben járó katasztrófát. Úgy érzem minél inkább próbálok értelmes beszélgetést kezdeményezni vagy folytatni, annál jobban belekavarodok a saját mondandómba, amit később ismétlésre állíthatok magamban és addig pörgethetek le újra és újra a fejemben, amíg be nem ásom magamat tőle a kínos doboz legaljára. Mentségemre szóljon, igyekszem azon határon belül megmaradni, ahol nem hozom rá a frászt, de valahol tartok is tőle, hogy valami olyasmit mondok majd, ami miatt menekülőre fogná a dolgot. Bár fogalmam sincsen miért izgulok ennyire. Mármint csak beszélgetünk, nem randizunk vagy ilyesmi, de mint már mondtam, az a bizonyos forgatókönyvet valószínű egy részeg mókus írhatta meg.
Arról társalgunk, hogy mi vezetett minket idáig, pontosabban kiknek a figyelmetlensége, amelynek próbálom eléggé nyakatekert módon a pozitív oldalát keresni, de nevetését hallva úgy érzem nem járok túlságosan azokkal messze a valóságtól. - Ezt hívják talán ördögi körnek? - kérdezek rá tanácstalanságomba, hiszen minél jobban belemegyünk ebbe a helyzetbe, annál kacifántosabb úton jutunk vissza oda, ahova indultunk.
Manuelről mesélni órákig tudnék, mégis most csak azt a részletet osztom meg vele, ami megalapozta első és nem túl szerencsés találkozásunkat. A kapott válasz viszont mosolyt csal az arcomra. - Akkor ez azt jelenti, hogy számíthatok még akciódúsabb változatokra tőle? - szusszanok egyet és már fejben azon gondolatok között járok, ahol körbetekergetem a fiamat mindenféle szereléssel, ami megvédi őt az esésektől.
- Ez esetben ideje lesz összeállítanom egy ilyet. Nem tudnék nyugodtan aludni, ha úgy érezném, cserben hagytalak. - halk nevetést csal ki belőlem ennek a gondolata, de aztán rájövök, hogy egy fél oldal is bőven elegendő lenne a kérdésekből, hiszen hiába éltem ott, eléggé korlátozottak voltak az útvonalaim.
- A kicsi gesztus is gesztus, nem? - értem itt az anya problémára felhozott meglátásával kapcsolatban, de talán igaza van, hogy nem ártana a nagyobb képet néznem az ő esetében. Minél részletesebben is merülök el anya értelmezésében, annál nehezebben tudom csak észrevenni a jó szándékot a tettei között.
- Szerencsére gyorsan tudunk alkalmazkodni. - halvány mosolyt ejtek felé, de mielőtt válaszolnék a kérdésére, egyszerűen csak a fejemet ingatom, ezzel is kifejezve, hogy nem érzem problémának a dolgot. - Összefoglalva eléggé félresiklottak a dolgok odahaza és rákényszerültünk a váltásra. Persze, így utólag belegondolva egyáltalán nem bánom, hiszen jó pár pozitívumot is hozott magával. - vallom be elgondolkozva az igazságot. De ami a leginkább lényegesebb, hogy Manu is jól érzi magát itt.
Valahol megnyugtat, hogy nem érintette kellemetlenül a felesleges össze-vissza fecsegésem, ami sok esetben a határokat feszegeti és nemtetszést vált ki a beszélgetőpartnerből. Szerencsére Dave esetében nem voltam túlságosan is önmagam és szúrtam el azon nyomban a dolgokat, hogy azok haladtak is volna valamerre.
- Lássuk be, egy másik emberrel sosem könnyű, főleg ha még nem is egy véleményen vagytok, de legalább összetartotok és ez szerintem jó dolog. - egy mosollyal pecsételem le mondandómat. Igazából sosem adatott meg az esély számomra, hogy legyen egy testvérem, de ha megtörtént volna, valószínű egymás idegeire mentünk volna éjjel-nappal. Kétlem, hogy ne kapott volna ő is egy nagy adagot édesanyánk személyiségéből, ahogyan nekem is kijutott hasonlóan a jóból.
Nem is tudnám igazán megfogalmazni mi történik azon pár másodperc leforgása alatt, amikor meginvitálom őt vacsorára, de mire észbe kapok már rég ennek az egésznek a közepén vagyunk, a fejemben meg egy egész káosz uralkodik el a teljes összeomlás előtt, miközben elképzelem miképpen reagálják majd mindezt le a szüleim. Vajon ha pár nyelven begyakorolom a bocsánatkérést és megígérem neki, hogy soha többet nem kell találkozniuk velük, az majd enyhíti a várhatóan megtörténő sokkot?
- Ne érezd annak. Úgy vélem ez egy olyan csapda volt, amibe mindkettőnknek bele kellett sétálnia. - próbálok biztató lenni számára és elhessegetni azokat a gondolatokat belőle, miszerint kényszer hatására történt volna a meghívás. Egyébként is, örülök, hogy végül így alakult. A korábban felhozakodott szerepét érintő véleménye viszont nevetésre késztet. - Mi tagadás, határozottan tűrhetőbbé és túlélhetőbbé tetted ezzel a továbbiakat. - egy ábrándos sóhaj közepette kezemet a mellkasomra helyezem, hogy ezzel is kimutassam, mennyire megérintett ez a gesztus tőle.
- Sebészi precizitással, mi? - szélesebb ívet ölt mosolyom és a fejemet is csóválom mellé, hiszen bárhogyan is nézem, ez egyáltalán nem fair. - Aggódnom kellene talán, hogy a későbbiekben zöldség nélkül marad az étel, mert utána sorba kezded megmenteni őket? - hozakodok fel az ötlettel, enyhe szórakozottsággal a hangomban, de az ilyen terveket én úgy gondolom még jó időben letisztázni.
- Vetkőzz csak nyugodtan. - vágom rá át sem gondolva a szavaimat, aztán gyorsan észbe is kapok. - Mármint szabadulj meg a kényelmetlen ruhadaraboktól, amik zavarnak. - próbálnám kijavítani magamat, de hasztalan, ezért inkább a 'pofa be és csináld a dolgod' elvet alkalmazom és rápillantok a receptre, amelyet már reggel előhalásztam a többi közül. Az újdonságok kipróbálásának a híve vagyok, ha ételekről van szó - nincs is jobb egy kísérletekkel teli kémia óránál - de ami a jelenlegi menüt illeti, egyszer-kétszer már megcsináltam a múltban és még életben maradtam, szóval ennek jelentenie kell valamit.
- Lehet, hogy most összetöröm a szívedet, de a hagyma megpucolásán kívül más zöldséget nem kell kiiktatnod a tudásoddal. - biggyesztem le az ajkamat, közben pedig egy tálat is előszedek az alapanyagok összekeverése érdekében. - A lovagi páncélod ellenére ejtenél könnyeket is ezért a vacsoráért? - jót mosolygok kérdésem hatására, miközben elkezdenék bűvészkedni a citromlé és a dijoni mustár segítségével.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptyVas. Dec. 29 2019, 20:22

Jules and Dave
coincidences and consequences

Az elmúlt napok nehézségei után – apám szívinfarktusa, és minden ami utána következett, beleértve a műtétet, amit magam végeztem el rajta, az ügyintézést, kimerítő tárgyalásokat – összefutni egy kedves szomszéddal a lépcsőházban is könnyen a nap fénypontjává válhat. Főleg ha az említett szomszéd olyan bájos, kedves és szép, mint Juliet. A korábbi találkozásunk alkalmával a kórházban nemigazán volt alkalmam, sem jogom jobban szemrevételezni őt, hisz a páciensem édesanyja volt, nekem pedig az egyetlen feladatom az lett volna, hogy a kis srácot mielőbb rendbe hozzam. Most viszont már kevésbé érzem illetlennek a lopott pillantásokat, ahogy a beszélgetéseink során időről időre végigfut rajta a tekintetem, és minden alkalommal meg kell állapítanom, mennyire csinos. Sőt, minden pillanattal szebb és szebb lesz, ahogy a belső értékei is kirajzolódnak rá, értem ez alatt a kedvességét, a humorát, a tekintetéből sugárzó fiatalos ártatlanságot és őszinteséget. Nem is csoda hát, hogy a szökött citromot visszaszolgáltatva eredeti gazdájának nem kimondottan sietek elköszönni tőle, aztán nem csak a lakására kapok beinvitálást, de idővel akaratlanul még a családi vacsorára is sikerül meghívatnom magam.
- Nem szeretnélek letörni, de valószínűleg igen – bólogatok Manuel jövőbeli csintalanságait jósolgatva. - Bár én csak azt tudom, amit a sürgősségin látok. Végül is te vagy az anyja, te ismered a természetét, hogy mit is várhatsz tőle a későbbiekben. Nekem szülőként nincs tapasztalatom – ingatom a fejem végül egy vallomással. Néha sajnálom is, hogy így van. Főleg amikor egy-egy hosszú műszak végén hazaérek az üres lakásomba, ahol senki sem vár. Még egy kutya sem, mert az én időbeosztásom mellett szegény elpusztulhatna éhen. De biztos megvan az oka, hogy így alakult az életem. Hiszek egy felsőbb hatalomban, aki vagy ami befolyásolhatja a sorsunkat. Azt hiszem, a legtöbben, akik megjártuk a véres harcteret, így vagyunk ezzel. Voltak pillanatok, amikor egyedül abból meríthettünk bátorságot, hogy rábíztuk magunkat egy hatalmasabb erőre, aki felettünk áll, és megóv bennünket.
- Nagyon kedves vagy. Izgatottan várom a kvízedet. De nem kell vele sietned, megértő leszek. Tudom, hogy most elfoglalt vagy a családi programokkal, amelyeknek megvan az a jó szokásuk, hogy kiszívják az emberből az energiát, és időnként akár az életkedvet is – vigyorgok rá. - Viszont nyugodtan támadj le bármikor a lépcsőházban egy-egy kérdéssel, ha meglátnál. Ha legközelebb hazatérve a lift felé tartok, és valaki a semmiből rám kiált, hogy „Baltimore összterülete és lakosainak száma?”, igyekszem felkészült lenni, és nem összecsinálni magam ijedtemben. Ígérem – nevetgélek a gondolatra.
- Persze, hogyne. A gesztus az gesztus – bólogatok a kérdésre, megadva Julesnak a megerősítést, amire várt. - Mindenesetre sok szerencsét, kitartást, meg miegymást. Mármint... én csak legendákat hallottam az anya-lánya-kapcsolatokról, szóval laikusként ehhez is csak drukkolni tudok – utalok itt a korábbi megszólalásomra is, a tapasztalatlanságomra szülőként. Bár van egy olyan sejtésem, hogy az ő viszonyukban, és az enyémben apámmal vagy a bátyámmal, szépen párhuzamot lehetne vonni.
- Minden jó, ha a vége jó – értem ezt már a költözésükre, annak okaira, és a végeredményre, amit pozitívan értékel. Vele együtt én is, hiszen így lehetőségem volt megismerni.
- Kettős csapda. Értem. Mindketten áldozatok vagyunk – konstatálom szélesen elmosolyodva. Egyre inkább tetszik a lány humora, és úgy egyben az egész személyisége, annak ellenére, hogy még mindig csak rövid ideje beszélgetek vele. Talán izgulnom kellene, hogy a családjával fogom tölteni az estét, ami elég furcsa dolog így a semmiből, de a problémásnak leírt szülők sem tudják elvenni a kedvemet vagy bátorságomat, mert az egész különös helyzet ellenére is örülök, hogy még egy kis időt vele tölthetek, ahelyett hogy ma este is a lakásomban gubbasztanék egyedül, egy sörrel vagy egy pohár whiskyvel a tévé előtt.
- Örülök, hogy segíthetek – hajolok meg kissé, túlzó udvariasságot és lovagiasságot mímelve, mikor tudatja velem, hogy általam lesz az ő estéje is elviselhetőbb és túlélhetőbb.
- Hacsak nem adod parancsba, hogy utána varrjam is össze őket, akkor nem kell ilyentől tartanod – ingatom a  fejemet nevetve. - Csupán azt értettem a sebészi precizitás alatt, hogy ha két centis kockákat vagy csíkokat kérsz, akkor pontosan azt is fogsz kapni - közlöm immár felgyűrt ingujjal, szórakozottan. A „vetkőzz csak nyugodtan” kijelentésre azért csak felkapom a fejem. Enyhén félrebillent fejjel, féloldalas mosollyal pillantok a lányra, és valószínűleg a tekintetem jól tükrözi, hogy a szemtelen felelet már a nyelvem hegyén van, de aztán visszafogom magam, és lenyelem azt. Láthatóan zavarba jött a saját botlásától, nem volna illendő ezt most még fokoznom is. Ezért végül csak elvigyorodva hajtom le a fejem, míg félreteszem a zakómat az egyik szék karfájára.
- Egy hagyma-kaszabolás rendel. Rendben, nem gond. Könnyekkel, vagy anélkül, de megbirkózom vele – lépek mellé én is a pult mögé. - Kést hol találok? - pillantok körbe. - Abban a fiókban? - mutatok előre, és teszek a kérdéssel egyidejűleg még egy lépést hozzá közelebb. A végén még túl szűk lesz kettőnknek ez a terület.





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Dave&Jules - the runaway lemon 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Dave&Jules - the runaway lemon A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptyCsüt. Jan. 09 2020, 01:10

dave&jules
And in the middle of my chaos,
there was you

Minden bizonytalanság nélkül kijelenthetem, hogy az életembe olykor-olykor felbukkannó és felkavaró események ellenére meglehetősen átlagosan telnek és teltek régebben is a mindennapjaim. A jóga és a munka közötti vékony kötélen való egyensúlyozás közepébe úgy robbant be Nico akkoriban, amire talán még én sem voltam felkészülve, mégis minden gondolkodás nélkül merültem el közös pillanataink minden következményében és váratlanságában egyaránt. Már megismerkedésünk után tudtam jól, hogy az életem sosem lesz ugyanolyan, mint azelőtt és erre Manuel születése is bizonyítékul szolgált. A saját kis megszokott hétköznapiságomat felváltották az anyai teendők és egy mindent felülmúló felelősség, aminek következtében az unalmas percek már csak mítosznak számítottak a Nicoval alakult kapcsolatunk és a fiunk születése után. Mégsem mondanám azt, hogy keresem a kalandot vagy olyan nő lennék, aki fejét adná egy szikla megmászására, esetleg valami őrültségre, ami kihatással lehetne Manu életére. Nem vágok bele olyan kapcsolatokba, amelyek felkavaróan érintenék, jóllehet ez nem egyenlő azzal, hogy teljességgel megvetem a másokkal való ismerkedést. Dave egy olyan helyzetbe lépett az életembe, melyet a véletlen kovácsolt össze és a közel sem szerencsés körülmények. Nem hittem volna, hogy mindazok után újra láthatom őt, ahogyan az a helyzet is még mindig szürreális számomra, melynek jelenleg részesei vagyunk, mégsem bánom, hogy így alakult. Élvezem a társaságát, a véleményét hallgatni a közöttünk felmerült témákban, ahogyan azt is, hogy többet tudhatok meg róla, mint kezdetben. Határozottan feldobja a kavalkáddal indult napom folytatását.
-  Igen, ebben igazad van. - bólintással is értek egyet abban, hogy Manuelt csak én ismerhetem, ő tőle meg nem várhatom el, hogy egy teljes jövőképet fessen le a fiam viselkedési mintáját tanulmányozván. Mindenesetre ha lehet ilyet tapasztalni, még felkészültebbnek érzem magamat a lehetséges verziókkal szemben.
Nevetése és mosolya az én arcomra is boldogabb kifejezést fest, hiszen sosem gondoltam bele milyen lehetne egy ilyen kérdés sorral nyúzni valaki idegrendszerét, mint a szülővárosom alap információi. Sose kértek rá, de most mégis késztetést érzek a megalkotására, nehogy úgy érezze csak a légies szavak nagymestere lennék. - A hősies magatartásod Dave egyszerűen lenyűgöz. - a mellkasomra helyezem tenyeremet és szélesebbre ívelődött mosolyommal ajándékozom meg őt.
- Tekintetbe véve, hogy már van egy élő pajzsom, úgy érzem legyőzhetetlen leszek az anyai finomkodásokkal szemben. Elvégre ha ez sem működik, már valóban menthetetlen vagyok. - esek gondolkozóba, de hangom továbbra sem veszít komolytalan 'színéből.' Ugyanakkor hazugságon sem vagyok kapható, hiszen tényleg könnyebbnek érzem azt, hogy van olyan, aki az én pártomat fogja az egész Brewster féle tébolyult előadásba.
A főzés különösen nem okoz fejtörést számomra, mégis nagyobb a nyomás, amikor egyenesen Anette Harris-Brewster válik a zsűrivé, hiszen olyankor minden túl komplikált és túl drámai lesz. Dave viszont ebben is szárnysegédemmé lép elő és nem is akármilyen előnyökkel indulunk, tekintetbe véve a sebészettel kapcsolatos tapasztalatait. Apró kuncogás hagyja el az ajkaimat a zöldségek összevarrásának gondolatára és ez annyira meg is lendíti szórakozott fantáziámat, hogy mire észbe kapok, már a vetkőzés fázisát követelem tőle, ami után a levegővételt is hanyagolom, hátha ezzel csendben kisurranhatok a Jules-féle elszólások következményei alól. Az a tekintet amivel megajándékoz viszont minden körítés nélkül pár sebességgel megdobja a szívverésemet. Csak lazán Jules, csak nyugodtan! Hogy is volt jógán az a légzésgyakorlat, ami minden helyzetbe segít? Bizonyára emlékeznék rá, ha nem kötne le az, ahogyan egyre inkább csökken a közöttünk lévő távolság. Az ilyen eseteknél mondják azt, hogy elbuktam?
- Öhm.. a kés.. - ne nézd a szemeit, ne keverd magad bajba. - ... szóval a kés, igen a fiókba. - tapogatok a hátam mögé, míg végül megragadom a fiók gombját. - Adom is. - egy mosoly a részemről meg egy szusszanásnyi 'szedd már össze magadat' levegővétel, majd már a kért eszközzel fordulok vissza és nyújtom át neki.
- Lássuk mire vagy képes! - támasztom meg kezemmel a pult szélét az arcát fürkészően abban reménykedve, hogy nem csúszik le onnan a kezem, mert nem lenne szerencsés még lefejelnem őt azok után, hogy teljes sokkot okozok neki a kelekótya viselkedésemmel. Ezután viszont magam is visszatérek az étel készítéséhez, de azért nem vesztek el a felé fordított figyelmemből sem.
- Ezek valóban elég precízre sikeredtek. Mintha meg is hatódtál volna közben Doki. - cukkolom őt a hagyma felvágása után egy nevetéssel is megfűszerezve mondanivalómat. - Ez az egy viszont mintha vastagabb lenne a többinél, látod?  - folytatom tovább ugratva őt és még egy megjátszott elgondolkozó hümmögést is hallatok, mintha legalább egy kicsit is igazam lenne, majd visszafordulok a saját feladatomhoz, de a jókedvem továbbra sem hagy alább.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon EmptySzer. Feb. 19 2020, 22:48

Jules and Dave
coincidences and consequences

Ha valamiben határozottan nem tudok releváns tippet vagy tanácsot adni neki, az az, hogy hogyan nevelje a fiát, vagy mit is várjon tőle a jövőben. Én csak azt tudom, amit a sürgősségin látok, ott meg aztán általában minden (is) van, illetve a nővérem lányát láttam felnőni, de a saját tapasztalatom ezen a téren sajnos a nullával egyenlő. Sőt, ami azt illeti, a gyerekkoromból sem sok pozitív, használható emlékem van. Épp ezért is felnézek Julietre, és csodálom őt, hogy önerőből, egyedül neveli a gyerekét, és abból, amit eddig láttam, biztos vagyok benne, hogy nagyszerű anya.
- Ha megengedsz egy tolakodó kérdést, mi a helyzet Manuel apjával? Mármint tudom, hogy egyedül neveled, de mi van vele, ő miért nincs a képben? - Bukik ki belőlem a kérdés a gondolatmenetem végén. Ez valójában ért már bennem egy ideje, és talán érthető az érdeklődésem. Túlságosan is foglalkoztat ez a nő, és a helyzetük, nem tehetek róla. Bár valószínűleg pofátlanság máris erről faggatnom, hisz még csak most ismerkedünk, de ha azt vesszük, hogy hamarosan részt veszek a családi vacsorájukon, talán megbocsájtható. - Ha átléptem egy határt a kérdéssel, ne haragudj, és egyáltalán nem muszáj válaszolnod – teszem aztán hamar hozzá, hogy szépítsek, mert nem tudhatom, hogyan fogadja az ilyen jellegű faggatózást.
- A hősiességemmel néha magamat is le tudom nyűgözni – kontrázom nevetve. Magamban azért a „hősiesség” szót „hülyeségre” cserélem. Igaz, ami igaz, hajlamos vagyok gondolkodás nélkül, fejetlenül rohanni a vesztembe, miközben a legnagyobb jó szándék vezérel... elég gyakran.
- Valóban ennyire nehéz eset lenne a kedves mama? Kezdek tényleg aggódni – játszom néhány pillanatig a rémültet. - Legalább készíts fel egy kicsit, mit kell tudnom róla? Adj pár tippet, mivel lehet elterelni a figyelmét, mivel foglalkozik, mi érdekli? Vészhelyzet esetére – fordulok a lány felé jó tanácsért. Hadd legyen a kezembe néhány aduász, amivel elüthetem a veszélyes szitukat. Jó, ha horgoláson kívül más nem érdekli a nőt, elég nagy bajban leszek, de hátha van valami, ami megmenthet minket. De ha a szülők nevét, munkáját elárulja, esetleg még egy-két apróságot, remélhetőleg máris előrébb leszünk.
Azért, hogy ne csak a szám járjon – feleslegesen – felajánlom a szolgálataimat is, hogy kicsit kivegyem a részem a főzőcskézésből is. Hát nem vagyok egy konyhatündér, de azért egy-két fogás még nekem is megy, illetve a zöldségek feldarabolása, párolása, mosogatás vagy a megterítés elvileg nem fog ki rajtam. És szeretném kicsit hasznosnak érezni magam, ezzel is meghálálva a váratlan vacsorameghívást. Már csak egy kés kellene ahhoz, hogy lekaszabolhassam a rám bízott hagymát.
Nem tagadom, kár is volna, tetszik a lány arcán felbukkanó pillanatnyi zavarodottság, ahogy nekivetkőzésemet követően végigpillant rajtam, és még egy nyelvbotlást is összehoz. Bájos. Szexi. De nem teszem szóvá, csak mosolygok türelmesen, amíg összeszedi magát. Aztán viszont engem tesz próbára, legalábbis ami a darabolási képességeimet illeti.
- Hát mi tagadás, a tapasztalt séfektől nagyon messze állok. De azért remélem, nem rontottam máris el ezzel az egész vacsorát. Nem egyszerű úgy dolgozni, hogy ilyen szigorú közönségem van – pillantok fel vigyorogva a lányra, aki könyörtelenül bírálja a hagymadarabkáim méretét, mellettem könyökölve. Ami amúgy, a látszat ellenére, cseppet sem zavar. – Szóval nem jó, ha vastagabb...? - kérdezem „csak úgy mellékesen”, miközben kettévágom azt a darabot, amire rámutat, és igen, van némi szándékos, pimasz kétértelműség a szavaimban. Ha már eljutottunk a cukkolás szintjére, vagyok annyira szemtelen, hogy ismét lépjek egy lépcsőfokot a pofátlan flörtölés felé. Úgy érzem, ma este nagyon feszegetem a határaimat. Vajon az egész napos üzleti tanácskozás fárasztott le a faragatlanság ilyen szintjére? A faternak sürgősen fel kéne épülnie, és visszafoglalnia a jogos helyét a cégnél, hogy én ismét tehessem a saját dolgom.
- Ezzel megvolnánk. Következő feladat? Vagy most rajtam a sor, hogy figyeljek és tanuljak? - kérdezem, miután az összevágott zöldséget egy tálba gyűjtöm, majd szeletelő kést és deszkát Jules felé tartom, további utasításokat várva. A tekintetünk találkozik, ahogy tárgyakat átnyújtom, és nem tudom, hogy figyelmetlenség-e az oka, túlságosan beleveszünk-e a másik pillantásába, vagy mi is történik pontosan, csak azt veszem észre, hogy a kés meglódul a deszkán, egyenesen Juliet keze felé.
- Jaj! Bocsánat! Megsérültél? - fogom a tenyerembe finoman a kezét, óvatosan megvizsgálva, hogy megvágta-e magát.





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Dave&Jules - the runaway lemon 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Dave&Jules - the runaway lemon A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Dave&Jules - the runaway lemon Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Dave&Jules - the runaway lemon
Dave&Jules - the runaway lemon Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Dave&Jules - the runaway lemon
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jules & Dave | after the accident
» Flor & Jules
» Just don't overreact, ok? | Jules & Dae Won
» Caleb&&Faith - Runaway Baby
» Flor & Jules

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: