New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 121 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 109 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Katniss Jimenes
tollából
Ma 07:04-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Jessica & Daniel - Éjjeli nasi
TémanyitásJessica & Daniel - Éjjeli nasi
Jessica & Daniel - Éjjeli nasi EmptyKedd Ápr. 23 2019, 15:04



Jessica & Daniel


Éjjeli nasi

Olyan esték egyike volt ma, melyen nem terveztem semmi különösebbet csinálni. Mármint volt mivel lekötnöm magamat, de ez nálam rendszerint azt jelentette, hogy a laptopom monitorját bámultam órákig, vagy tanulás, vagy szórakozás céljából.
Igazából megkérdezték tőlem, hogy akarok-e én is moziba menni, de most nemet mondtam rá. Nem igen volt kedvem beülni egy újabb hat éven felülieknek szóló mesére, az ikrek miatt. Sőt, örültem, hogy anyuék elvitték az ikreket, talán Alexis velük tartott és ha minden igaz, Sage sincs itthon most se, ami azt jelentette, hogy enyém most az egész ház.
Nagy jelentősége persze nincs igazából, mert a szobámból még így se tetem eddig a lábamat, de a tudat, hogy senki nem zavar meg miközben tanulni próbálok, megnyugtat. Megnyugtat, hogy senki nem szól rám, hogy menjek már én is fürödni (ezt amúgy ma magamtól nemrég megtettem) vagy kapcsoljam már le a lámát és aludjak. Továbbá senki se ront be az ajtón, hogy bosszantson valami kis aprósággal. Bár utóbbi elég ritkán szokott megtörténni.
Mindegy, a lényeg az, hogy nyugodtan koncentrálhatok a teendőimre, melyekből azért van egy jópár. Egy jó ideje már a forgószékemben ülve az íróasztalom olvasom át újra a jegyzeteimet egyik kezemben egy zöld színű szövegkiemelőt tartva, hogy a fontosabb információkat jól láthatóvá tegyem. Közben fejemen van a fülhallgatóm és a kedvenc Ghibli filmjeim zenéiből összeállított spotifyos zenelistámat hallgatom. Így mindig élvezetesebb számomra tanulás.
Most is az lenne, ha hirtelen nem szólalna meg a gyomrom. Megint. Talán harmadszorra az elmúlt tíz, netán tizenöt perc alatt. Leteszem a szövegkiemelőt és a vizes üvegemért nyúlok, szomorúan szembesülve a ténnyel, hogy csupán már csak egy korty víz maradt az üveg alján. Ezzel még a szomjamat is alig tudom csillapítani, éhségemet pedig pláne nem. Mikor is ettem utoljára? Tűnődök el e kérdésem, mely hirtelen fontosabb lett, mint a tanulás. Eredményként arra jutok, hogy rég, elég rég. A megoldás pedig egyértelműen az, hogy ha most tartok egy szünetet, lemegyek a konyhába és eszek valamit.
A fülhallgatót leveszem a fejemről és leteszem az asztalra. A gépet és maga a szoba világítását is égve hagyom, pár perc múlva úgy is jövök vissza. Belebújok a világoskék szőrös manuszomba, majd a világoskék, űrlényes és egyenletekkel borított pizsamámban elindulok, ki a szobámból, át a folyosón, le a lépcsőn. Lent a nappalin készülök átvágni és ahogyan közeledek a konyha felé, egyre furcsább zajokat hallok onnan. Mintha valaki pakolgatna dolgokat és zörögne chipses zacskóval.
A konyhába belépve észreveszem, hogy fényforrás is van: ugyanis egy nagy darab betörő éppen a hűtő készletét dézsmálta.
Na, ez volt az a pont, ahol a pulzusom kicsit megugrott és elfogott a pánik, meg a félelem. Hiszen egyedül vagyok itthon, erre pont most kell valakinek betörnie. Mi tévő legyek? Próbálok valamit csinálni, nem csak mozdulatlanul nézni a nekem háttal lévő betörőt. Az adrenalin miatt lehet az, hogy meg merek mozdulni, halkan odaosonok a konyhapulthoz és felkapom az első tárgyat, amit meglátok, ez egy sodrófát jelent. Nem habozok, nem állhatok tétlenül, mert mi van, ha a betörő igazából veszélyes, csak pénz és ékszerek előtt úgy gondolta megbízni a ház menüjét? Lassan felemelem hát a sodrófát és bár még sose voltam ezelőtt ilyen helyzetben, láttam már a tv-ben, hogy ilyenkor mit kell csinálni: jól ráütni egyet a betörőre, cselekvés képtelenné tenni, megkötözni és hívni a rendőröket. Egész egyszerű, igaz?
- Pahtak! – kiáltom klingonul. Ez egy erős sértés, mellyel jól kifejezem, hogy egyáltalán nem tetszik ennek az alaknak a viselkedése. Továbbá ez a harci kiáltásom, mert amint kimondom a szót a sodrófát már lendítem is és lesújtok vele a betörőre.

Szószám:579 Megjegyzés: Remélem megfelel Jessica & Daniel - Éjjeli nasi 108800823

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jessica & Daniel - Éjjeli nasi
Jessica & Daniel - Éjjeli nasi EmptySzer. Május 15 2019, 16:06



Gyík & Ősember

2019. tavasza, Manhattan


Azt mondják, hogy a szülői háztól sosem tudsz igazán elszakadni, hiába költözöl el otthonról akár évekkel korábban. Minden szeglet, minden felület, minden illat ismerősként vár haza, és olyan érzést kelt benned, mintha soha nem is mentél volna el. Nem csoda, ha a szíved visszahúz egy ilyen helyre, ahol igazán otthon érzed magadat. Anyáék neveltek belém annyi öntudatosságot, hogy büszkén vállaljam a lelkem vágyait, meg hasonlók, úgyhogy most is kérdés nélkül követtem a szívemet.
Az meg egyenesen a hűtőhöz vezetett.
Mondták, hogy a belső értékek az igazán fontosak. A’sszem, rád gondoltak – dünnyögöm szinte szeretetteljesen a hűtőnek, ami az egyetlen, amely megtöri az éjszakai csendet a maga bizonyos duruzsolásával. Igazából eszemben sem volt megnézni a szobámat, nosztalgiázni egy sort, vagy hasonló. Fogalmam sincs, mi lehetett előbb, az, hogy ekkora vagyok, vagy az étvágyam (ez a Ramsay-féle tyúk vagy a tojás szindróma, ahogy Parker mondja), de ahhoz képest, hogy azelőtt toltam be egy pizzát, hogy idejöttem, egy hetek óta éhező mosómedve állhatatosságával simogatom végig tekintetemmel a hűtő tartalmát.
Első körben még csak nem is veszek ki onnét semmit, pedig legalább három különböző tál felé is elkezdek nyúlni, ám végül becsukom, és a figyelmemet inkább a konyhaszerkények felé fordítom. Anya (a kínai) úgy okoskodik, hogy a legjobb cuccokat (értve a nasikat) a legfelső polcra teszi, hogy az ikrek ne érjék el olyan egyszerűen, de legalábbis jó nagyot zakózzanak a pultról és egy életre elmenjen a kedvük a lopástól, ha megpróbálják, vagy valami hasonló. Az viszont, ami neki a legfelső polc, az számomra a szemmagasságban lévő kánaán.
Két nagy zacskót is belegyűrök a sporttáskába, amit a konyhaszigetre tettem, közben pedig végignézem, ahogy a sötét nappali falán végigfut egy kinti autó reflektora. Hallgatózom a csöndben, de biztos vagyok benne, hogy nem anya minifurgonja az, és fel is sóhajtok, mikor elhajt a ház előtt.
Na, nem azt mondanám, hogy hivatlanul állítottam be, és félek, hogy rajtakapnak! Dehogy! Elvégre, Anyu (a kedvesebbik) direkt azért hagyta nálam a kulcsokat, hogy bejöhessek, arról meg nem én tehetek, ha nem specifikálta, hogy csak akkor jöhetek át, ha ők is itthon vannak, és mondjuk nem az éjszaka közepe van. Anya (a gorombábbik) régen minden nap elmondta, mikor délután elment, hogy nem rendezhetek bulit, nem hívhatok át másokat anélkül, hogy ő tudna róla, és nem dobálhatok tárgyakat a tetőről (pedig nem is tárgyakat akartam, hanem gyümölcsöket meg dinnyét, és ez fizikai kísérlet volt, szóval tulajdonképpen az iskolai karrieremet szabotálta), és hogy zárjam be utána az ajtót. Minden alkalommal. Szóval a’sszem a vénlány kezd kicsit berozsdásodni, mert nem mondta, hogy nem vihetek el itthonról semmit.
Igen, tulajdonképpen, teljesen legálisan vagyok itt.
Goudát esznek, nekem pedig zsebpénzt sem adnak! – háborodom fel, ahogy ismét a hűtőbe bambulva szemrevételezem a sajt-kínálatot. Anyu nem sokat akart ránk erőltetni a saját hitvilágából, mert szerinte fontos, hogy a saját döntéseinket hozzuk meg, de azért így is akadt három dolog; egyenlő bánásmód mindenkivel, a közös Hálaadási vacsora, meg a sajt. Azt mondanám, a vallása sajtolikus; úgyhogy arról is meg vagyok győződve, hogy a tejtermékektől lettem ekkora.
Beledobok egy fél korong goudát a táskába a chipsek meg némi, itthon csak vésztartaléknak tartott zacskós kaja közé, meg morcosan belenyúlok az egyik tálba, és kiveszek egy grillezett csirkecombot, amit már el is kezdek enni, mert tényleg folyton éhes vagyok, és mert mi az, hogy engem kitagadnak, ők meg szarvasgomba olajat használnak?
Volt némi tartalékom a bankszámlámon, de vészesen kezdett fogyni. Az nem az én hibám, hogy drága a fehérjepor meg a Starbucks, és hogy egyik munkahely sem akarja értékelni a bennem rejlő végtelen potenciált azzal, hogy mondjuk húsz dolcsis órabért ad kezdetnek, meg általam megszabható beosztást. Lássuk be, hogy nem fogok elmenni a Burger Kingbe, mármint, azt ők sem gondolhatták komolyan, ugye?
Egy kicsit olyan érzésem van, hogy ez az egész Anya ötlete volt, hiába bizonygatta Anyu, hogy nem; ki más profitálna belőle, mint Ő? Ha így haladok, és nem találok ki valamit sürgősen, akkor… talán abba kell hagynom a focit. Márpedig nem fogom abbahagyni az egyetlen dolgot, aminek jelenlegi silány helyzetemben örülni tudok.
Annyira belemerülök a gondolataimba, hogy észre sem veszem a magam mögötti mozgást, csak rágcsálom a combot, jelenleg kéz nélkül, mert mind a kettőre szükségem van; az egyikben a felstócolt szószos üvegeket szorongatom, a másikkal meg épp kieccpeccelem, hogy a lasagna vagy a túrós lepény jöjjön-e velem. Ugyanolyan tálcában van mindkettő, és talán nem veszik észre, ha csak az egyik hiányzik, ugye…?
Végül a lepény mellett döntök, mert anya nem volt hajlandó elmondani, azt hogy csinálja, hogy ilyen krémes, szóval nem tudom egyik csajjal sem megcsináltatni, ellenben a lasagnával. A lasagna olyan, mint a szex, nem lehet elrontani. Nekem legalábbis mindenhogy jó.
Ártatlanul, védtelenül fordulok sarkon, hogy a táska mellé rakjam a zsákmányt, ám nem jutok odáig, mert valaki úgy rám ripakodik, hogy kénytelen vagyok eldobni mindent. Már nem azért, mert megijedtem, természetesen; nem, csak kell mind a két kezem ahhoz, hogy visszaüssek, ugye.
… Ami csak azért nem történik meg, mert közben rájövök, miféle veszteség is ért. – A túrós batyum! – kiáltok fel kétségbeesetten; ezzel a csirkét is kiejtve a számból, ám az valahogy szerencsésen visszagurul a táljába. Aztán a bitang támadóm még orvul nekem is esik egy sodrófával, stílusosan. Ez előhoz némi elnyomott emléket arról, mikor Kaylee egy palacsintasütővel törölt képen az első napon. – Az arcom…!
Nem kell ahhoz nagy erő, hogy mikor másodjára készülne lecsapni, egyszerűen megragadjam a gyilkos fegyvert, és kicsavarjam az illető kezéből. Olyan szerencsés is csak én lehetek, hogy akkor törnek be hozzánk, mikor Én akarok betörni hozzánk.
Te…? – ejtem ki olyan hangsúllyal ezt az egy szót, hogy nyilvánvalóvá válljon: nem vagyok lenyűgözve. A hűtő fénye ugyanis rávetül a támadó arcára, és rájövök, hogy nem ragadozó az, csak gyíkocska. – Mi a francot művelsz…?
Rápillantok a sodrófára, aztán be is dobom a mosogatóba, olyan hangzavart keltve ezzel, mintha legalábbis leszakadt volna. Csak a figyelmét akartam elvonni, míg gyorsan összeszedem a menthetőt a földről; csak az egyik szószos üveg tört össze, a többi valahogy túlélte. De a batyu is az elesettek között került, és megérdemelne egy perc néma csöndet.
Tudod, Jenga, megértelek. Nincs más esélyed, hogy lekörözd ezt – írok le egy kört az arcom körül a mutatóujjammal – , minthogy szétverd. Próbálkozásnak szép volt. Már hozzád képest.
Visszanyúlok a hűtőbe, s mintha minden rendben lenne, előhúzom a csirkés tálat, benne a félig rágott combommal, és felé nyújtom. – Csirkét? – vonom fel a szemöldököm.


Cause you don't even know

I can make your hands clap


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jessica & Daniel - Éjjeli nasi
Jessica & Daniel - Éjjeli nasi EmptySzer. Május 22 2019, 20:45



Jessica & Daniel


Éjjeli nasi

Nem azért maradtam itthon, hogy házőrző kutyát játszak. Vannak sokkal fontosabb dolgaim is, mint vigyázni a házra, mint például a tanulás vagy felzárkózni a legújabban sorozatban, amit elkezdtem nézni. Sőt, még csak nem is kutya, hanem macska párti vagyok.
De most még is játszom a család személyes biztonsági őrét, ahogyan a konyhában nyúlok a sodrófáért, mint fegyver, hogy önvédelem céljából használjam. Való életben történt e már velem hasonló? Soha. Valószínűleg ezért is, meg az adrenalintól ver ennyire a szívem, miközben próbálom végig gondolni a kis védelmi tervemet. Karácsonyok alkalmából már sokszor volt szerencsém megnézni a „Reszkessetek, betörők!” című filmet (amúgy az első a legjobb, örök klasszikus, illetve a második is jó, de a többiről inkább ne beszéljünk), de sose gondoltam volna, hogy Kevinhez hasonlóan nekem is meg kell védenem betörőtől az otthonomat. Akkor talán jobban megjegyzem a listát, hogy hogyan is bánj el egy betörővel. Így most kénytelen vagyok improvizálni és bízni abban, hogy egy sodrófa is jó eszköz lesz a célra, mert jobb ötletem hirtelen nem támad.
Így lassan odaosonok a hűtőhöz és a csatakiáltásommal lesújtani próbálok.
Nem számítok arra, hogy a betörőm megijed és a, az ételt, de ezt gyorsan megpróbálom előnyként használni és megpróbálom még egyszer fejbe kólintani, hogy ő is a padlón végezze. Ha már az ételünket lopkodja, jogosan megérdemli az ütést.
Viszont eddig nem törődtem a ténnyel, hogy a betörő nagyobb, mint én és emiatt a fizikai ereje is meghaladhatja az én szerény képességeimet. Ezt bizonyítja, hogy szinte gyerekjáték neki elvennie a kezemből a sodrófát, és felszisszenek amikor a fegyverem kicsúszik a kezeimből és tudatosul bennem, hogy védtelen lettem.
Kezd eluralkodni bennem a félelem, gondolva, hogy nekem most végem. Ez mindjárt kicsinál engem és a drága túrós sütemény után én leszek a következő étele.
Felpillantok az ellenségre, hogy nagyok-e a metszőfogai, ekkor találkozik a tekintetünk és az én szememben is megcsillanhat a felismerés lángja, hogy ismerem ezt az alakot.
A saját bátyám a betörőm.
- Én… - keresem a szavakat, de annyira döbbent vagyok, hogy hirtelen semmi se jut eszembe. Rég nem láttam már őt, a közösségi médián keresztül is rég kommunikált velem. Valamint nem hittem volna, hogy mikor újra szóba elegyedik velem, az ilyen helyzetben fog megtörténni.
A sodrófa hirtelen a mosogatóban landol és e mozdulat, valamint a keletkezett zaj annyira meglep, hogy ijedten ugrok egyet hátra, hogy távolabb kerüljek a haragjától. Már ha haragszik rám ezért, meg a játékért, amit én csináltam és amiben „legjobb” képességeivel szerepeltettem.
- Ezt én is kérdezhetném tőled! – vágok vissza, mikor végre megtalálom a hangomat. Hát nehogy már én legyek a hibás, amiért ő nem tud telefonálni, hogy átjön, vagy használni a csengőt, vagy a villanykapcsolót. – Eléggé őstulok módszerrel látogatsz haza!
Teszek neki szemrehányást és, hogy jól lássa mennyire nem tetszik a viselkedése, meg mert a hűtő adta félhomály se szimpatikus, odalépek a kapcsolóhoz és felkapcsolom a konyhai világítást.
Mikor visszafordulok feléje, a kis megjegyzésére az arcával kapcsolatban felhorkantok. – Ugyan, kérlek! Ha tényleg tönkre akarnám tenni az arcodat, már rég saját kezűleg átszabtam volna neked. Kezdve a nyelveddel, Danonimo, ami túl fel van vágva! – vágok vissza csípősen.
Ekkor hatalmasat kordul a gyomrom, mire eszembe jut, hogy eredetileg az éhségem csillapítása miatt jöttem le a konyhába. Odasétálok hát Danielhez és megszemlélem a felkínált ételt, hogy aztán fintorogva rázzam meg a fejemet. – Fúj! Nem! Már beleettél! Hogy lehetsz ilyen disznó? – kérem számon, majd lepillantva észreveszem, hogy a padló kisebb káosz van.
Hátrébb lépek és azonnal már fordulok is, hogy megfogjam a seprőt, a lapátot, hogy feltakarítsam, mielőtt anyuék hazaérnek és meglátják. Nem szeretnék bajba kerülni az ősember miatt.
- Tudod, szerencséd, hogy elmentek a moziba… - jegyzem meg a takarítás közben, próbálva nem gondolni arra, hogy most már tényleg farkaséhes vagyok. – Tányért és evőeszközt pedig ott találsz, ahol az elmúlt években mindig. Van az egyik felső szekrényben egy csomag puszedlit is, azt ideadhatnád nekem.
A földön lévő étel végül egy szemeteszsák alján végzi, az üvegdarabokkal együtt. Nem érdekel, hogy minden bizonnyal majd keresni fogják és számonkérnek érte, még mindig jobb, mint otthagyni a földön. Ezt megcsinálva visszateszem a takarítóeszközöket a helyükre és szemeteszsákot is. Később talán még felmoshatnám a konyhát, de most egyszerűen nincs hozzá erőm.
- Miért pont most látogatsz haza, Daniel? – kérdezem meg, kíváncsian rászegezve a pillantásomat. Egy kicsit várok, majd hozzáteszem. – Tényleg, elolvastad egyáltalán az üzeneteimet?

Szószám:709 Megjegyzés:  Jessica & Daniel - Éjjeli nasi 4146035580  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jessica & Daniel - Éjjeli nasi
Jessica & Daniel - Éjjeli nasi EmptyKedd Jún. 18 2019, 21:53



Gyík & Ősember

2019. tavasza, Manhattan




Hogy Ő is kérdezhetné tőlem…? Nos, a valóság az, hogy lényegében csak Ő lenne az, aki ezt tőlem kérdezhetné, de ellenállok a késztetésnek, hogy végre egyszer én javíthassam ki Őt, és nem fordítva. Tényleg nehéz lenyelni a békát, de mégsem kellene emlékeztetnem rá, hogy most bizonyos szempontból magánlaksértést követtem el, ugye? Nem, azt hiszem tanultam már annyi jogot, hogy erre egy hangzatos és magabiztos ’nem’ lehessen a válaszom. Úgyhogy csendben maradok, már ezt illetően.
Bárki be tud jönni csak úgy, villannyal meg minden – sóhajtok fel olyan eltúlzottan, mintha legalábbis azt kéne magyaráznom neki: kettő meg kettő az négy, a Cornell meg gáz. Megforgatom a szemem. Annyira tipikus, hogy máris úgy tesz, mintha az övé lenne a felsőbb kéz ebben a szituációban! Mintha legalábbis az anyám lenne, épp csak az hiányzik, hogy a csípőjére tegye a kezét és elkezdje ütögetni a talpát a padlóhoz mamuszban, mint a mesékben. Mármint, nyilván, egy icipicit, talán igaza van, de ugyan, ki ismerné el? Akkor főleg, ha tudod, milyen szívtelen nyertes, aki még az orrod alá is dörgöli. Bár egyébként vesztesnek is elég csapnivaló.
Matektételek szavalásával? – nevetek fel, szinte meg is feledkezek a batyumról. Szinte.Ahhoz, hogy idáig elérj, előbb fel kéne érned, Zelda.
Nem rasszizmus, ha igaz. Én ezt mondom. Meg azt, hogy csak féltékeny rám, mármint, biztosan baromi nehéz lehet egy ilyen alak (és test és arc) árnyékában felnőni, de hé, kértem én őt Karácsonyra? Ugye, hogy nem! Ha bárkit hibáztatni akar, az legyen az anyja, aki nekem már nem az anyám, legalábbis elég erélyesen tagadott ki.
Na és? Mindenbe beleeszek. Akkor is, ha nem kell… A bacim már mindenhol ott van, rajtad is, a gyomrodban is… Látod? – Felkapok egy másik combot, aztán egy szárnyat, és mind a kettőt megnyalogatom, aztán visszaejtem a többi közé, és nagyon elégedetten nevetek rajta. – Baciii, baciii mindenhoool…! Halj éhen. Nem élnél túl a vadonban, az tuti.
Én szeretem azt gondolni, hogy igen, legalábbis szerettem, de aztán elkezdtünk ilyen túlélő műsorokat nézni Parkkal, és egyszer mellékesen megjegyezte, hogy ha ilyen helyre mennék, nem lenne hajzselém, és amúgy ezzel nem tudom, mire akart célozni (bár talán lehet köze ahhoz, hogy néha, különösen gonosznak szánt törp-illanataiban Johnny Bravonak hív…?), mert a hajam természetesen is ilyen, szóval duh, de az igaz, hogy az iPodom előbb-utóbb lemerülne, és nem hiszem, hogy a Serengetin olyan sok outlet lenne.
Szerencsére a konyhában akad hat konnektor is, és most nem is a telefonomat jöttem tölteni, ami, mint kiderült, a bevásárlóközpont mosdójában valamiért tilos. Pedig ott használjuk a legtöbbet; ugye hogy ugye…?
Míg ő takarít, én kényelmesen nekidőlök a pultnak és eszegetem tovább a csirkecombomat. Szerencse, ja, persze.Nekem jó így. Védem a környezetet, tudod… Minél kevesebb mosogatás. Kipusztulnak az esőerdők. Aszály van. Kenyában nincs ivóvíz, csak hogy tudd…Ezért iszom a narancslevet és a tejet is a dobozból. Anya nem is igazi környezetvédő, mindig poharat használ… Ott kimaradt egy folt! Hopsz. – A csirkecombbal próbáltam rámutatni az egyik foltra, de a bőr ekkor döntött úgy, hogy leválik, és egyenesen Jessica elé placcsan, mint egy absztrakt szobor. Én nagyon röhögök rajta, de úgy sejtem, ő nem.
Mondjuk a témaváltáson már én sem röhögök annyira, de azt hiszem, a görög drámai „mindjárt meghalok, és azt akarom, hogy a közönség kétszáz méterről is lássa” grimaszomat betudja annak, mint máskor: hogy Ő beszél. – Miért pont most látogatsz haza, Daniel? – utánzom a hangját komikusan eltúlozva. – Máskor meg az a bajotok, hogy sose jövök haza. Nők. Ázsiaiak. Egyikőtöket sem értelek. – A másikra már csak a vállamat vonom meg. – Nem t’om. Arra gondolsz, ahol könyörögsz, hogy álljak veled szóba az egyetemen, hogy menő lehess, vagy ahol azt írod magadról, te vagy a legpukisabb pukifej a világon? – Kábé ötéves vicc; mármint, tényleg öt éves voltam, mikor elkezdtem ráülni a fejére és odafingani, mert ne már, a fing tök vicces, akkor is, ha azt mondják, nem az; hazudnak. Vagy nem normálisak. A férfihumor fele épül erre, a másik fele pedig a szexre. Meg a sörre. Szóval egy jó darabig játszottam azt vele, míg anyáék nem közölték, hogy már túl nagy vagyok ráülni a fejére. Onnantól kezdve általában a hónom alá csaptam, lehetőleg edzés után. – Vagy ötven üzenetet kapok óránként, és van kábé két tucat csoportbeszélgetésem. Fogalmam sincs, melyiket olvastam és melyiket nem. Tudom, ez neked tök idegen koncepció, de van, akinek barátai is akadnak, nem pedig csak egyetlen darab, aki itt tölti a fél életét.
Hogy is hívják a csajt? Lola? Majdnem biztos vagyok benne, hogy Lola.
Néhány pillanatig vigyorogva csámcsogok a csirkén, ami lassan elfogy. Az én étvágyammal igazából minden gyorsan fogy. – Miért? Csak nem hiányzom Jessie-messie? Awww! Hát milyen édes már…! Szeretnéd, hogy betakargassalak? Adjak jóétpuszit! Várj, kapsz ölelést…! – Szerintem ő is sejtheti, hogy ez mit jelent: azt, hogy az imént említett módon kapom el a grabancát, és átkarolom a nyakát, kicsit előre döntve, mintha kokit akarnék adni neki, de oké, azt tudom, hogy fáj, és a fizikai bántalmazásban nincs semmi poén, úgyhogy csak összekócolom. – Húha, ez a haj, hallod…! Mit csinálsz vele, hogy így álljon? Tálat nyomsz rá? Mint Darth Vader sisakja…!
Nevetve engedem el. Biztos ki van akadva, úgyhogy némileg csillapítandó (mert tökre rendes tesó vagyok ám), leveszem azt az átozott puszedlit a szekrényből, ami olyan magasra van rejtve az ikrek miatt, hogy mindenki csak a kislétrával tudja levenni rajtam kívül, vagy a pultra mászva.
Aztán arcon dobom vele.
De béna vagy…! Nem vagytok túl jók a sportokban, mi? – Csak az asztaliteniszben, meg görkorcsolyában, meg ott van az a fura izé, amikor egyszerre ugranak magasról… Ja, meg az a szalag-lengetős cucc. Abban asszem nem rosszak, de az meg nem sport. Próbáltál már fogadni rá? Na, ugye! – Amúgy is, te mi a fenét csinálsz itt? Péntek este van. Ilyenkor az ember elmegy bulizni… Ja, várj, rólad beszélünk. Nem kérdeztem semmit.


Cause you don't even know

I can make your hands clap


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jessica & Daniel - Éjjeli nasi
Jessica & Daniel - Éjjeli nasi EmptySzomb. Jún. 29 2019, 19:31



Jessica & Daniel


Éjjeli nasi

- A bejárati ajtó alapjáraton zárva van és kulcs kell hozzá, a riasztórendszerről meg ne is beszéljünk. Úgy értettem, hogy a rokonlátogatásokat nappal szokták megejteni, mikor az emberek ott vannak az épületben. Ó, és nem utolsó sorban, aki tud legalább egy kis illemet, szól előre, hogy átjön – oktatom ki, hogyan is működik ez az egész „eljövök a családi házba” dolog. Nagyon nem úgy megy, ahogy ő ezt megcsinálta. Oké, el kellett költöznie, de még is mit gondolt, hogy örökre itt fog lakni anyuék pénzén élve és megvárja míg Zoe és Ben annyi idősek lesznek, mint ő most? Na ez a gondolat még viccnek is rossz. Az meg pláne, hogy most már csak az étel miatt vagyunk neki fontosak.
- Nos, nem tagadhatom, hogy nem ártana neked egy kis korrepetálás matekból. Meg pár óra pénzügyből és számvitelből. Lehet akkor nem lenne ekkora csöves imázsod, mint amit most produkálsz - válaszolok neki csípősen, eléggé kritikus pillantással megszemlélve, hogyan néz ki. Mint egy ősember, bár most már kezdi túlzásba vinni. – Kérlek, előbb adnék be neked valamit, amitől kidőlsz és azután már gondoskodnék a nyelvedről, minthogy megpróbálnék akkora agytalan hústorony lenni, mint te.
Komolyan azt hiszi, hogy olyan akarok lenni, mint ő? Tényleg? Nem! Még ennek a feltételezése se tetszik. Ilyen beképzelt, öntelt alakkal, mint ő, még nem találkoztam. Tényleg egyedi példány, az már biztos. De nem a lenyűgöző fajtából. Ha csak egy kicsit visszavenne a nagy arcából…
Újra ráemelem a tekintetemet, de hiba volt. Ugyanis szörnyülködve nézem végig, ahogyan megnyalja az összes húst, ami nála van. Az összeset! Lehet, neki vicces és jót mulat rajta, de nekem hirtelen hányingerem lett tőle. – Na, én azokból már biztosan nem eszek… - jegyzem meg, halkan, megpróbálva venni egy mély levegőt és leküzdeni a hányingeremet, meg azt az undort, amit most érzek a viselkedése kapcsán. – Még Tarzanon is túlteszel! Remélem nem akarsz magadnak egy Jane Portert találni, mert ha igen, már most sajnálom azt a lányt, aki képes lenne téged potenciális partnerként látni egy komoly kapcsolatban! De várunk csak… A te fajtád szótárában nem szerepel a komoly kapcsolat, ami megnyugtató.
Igaz, ezek csak szavak, sima szópárbaj, amit vele csinálok (nem az első és valószínűleg nem is az utolsó alkalom), de valakinek vissza kell szólogatnia neki. Valakinek a tudtára kell adnia, hogy a viselkedése egyáltalán nem olyan jó meg menő, mint ahogyan azt ő gondolja. De, hogy egyes lányoknak, hogy tetszett ez a jellem, ez a viselkedés, azt a mai napig nem értem.
- Jó! Úgy is, ha repülőszerencsétlenség miatt kikötnék egy őserdőben vagy egy lakatlan szigeten és az összes ember közül pont te lennél az egyedüli ott rajtam kívül, inkább éhen halnék minthogy érintkezzek veled bárhogyan is – adom a tudtára, eléggé beleegyezve a gondolatába. Persze, valójában azt gondolom, hogy képes lennék életben maradni, mert vagyok annyira okos, hogy túléléshez szükséges dolgokat véghez tudjam csinálni. Végigjátszottam a Tomb Raidert, a reboot trilógiát, melynek az elején Larának mindig egyedül kell megpróbálnia életben maradni. A Robinson Crusoet pedig elolvastam, szóval tudom, hogy hogyan kell életben maradni ilyen helyzetekben. De most az egyszer nem kötöm az orrára, higgyen, amit akar e kapcsán, amúgy se szándékozok ilyen helyzetbe kerülni.
Már azzal szívességet teszek neki, hogy utána takarítom fel a konyha padlóját, erre mi a kapott hála tőle? Persze, hogy újabb takarítani való dolog! Élesen beszívom a levegőt, vetve az ősemberre egy gyilkos pillantást, miközben megpróbálok nem felkiáltani. Majd a lapátra söpröm a csirkebőrt, hogy aztán a többi cuccal együtt a kukában landoljon. Nagy a kísértés közben, hogy a seprűnyéllel itt-ott eltaláljam Danielt, de igyekszem leküzdeni a késztetést és helyette inkább egy rongyot ragadok, hogy a maradékot, amit a seprű nem szedett fel, a rongy felhozza a padlókőről.
- Mint már mondtam, a hazalátogatás nem úgy működik, ahogyan te csinálod – oktatom ki még egyszer, miközben a padlót törlöm. Aztán a következő hozzám intézett mondatai kicsit megütnek. Nem akarok menő lenni miatta, mint ahogyan azt feltételezi, hanem magam miatt, azt szeretném, hogy elismerjék, hogy tehetséges vagyok. De tényleg úgy gondolom, hogy az egyetemen is szóba állhatna velem és nem kéne ott levegőnek néznie, ez néha azért elég rosszul esik tőle. A kisgyerekkorunkban történt pukizós csínytevéseinek felemlegetése meg csak rossz emlékeket idéz fel bennem. Már egyáltalán nem vicces, hanem undorító.
- Nem, nem ezekre gondoltam… – válaszolom, kicsit szárazon, kicsit sértetten ahogyan lassan felállok és a csaphoz sétálok. A rongyot kimosom a csapvíz alatt miközben hallgatom a magyarázatát, hogy fogalma sincsen és mennyire leköti az idejét mások. Mások, barátok! Felhorkantok. Még, hogy ő meg barátok… Azért, ezt is kicsit csak rosszul esik hallani. Hogy tényleg ennyire nem érdeklem, hogy még a „barátai” is prioritást élveznek nálam.
- Azt az egyet úgy hívják, hogy Pola és ő nagyon kedves, hűséges, igazi barát, akit tényleg érdekel, hogy vagyok, nem úgy, mint láthatóan egyeseket. Meg inkább legyen ez az egy és egyben legjobb barátom, mint több tucat fake, érdekbarátságom – mondom sértetten. Feltűnne neki, ha egyszer napokig nem jelentkeznék mert balesetem volt vagy elraboltak? Oké, nem lakunk már egy házban, de az alapján ahogyan viselkedik velem az egyetemen és ahogyan az üzeneteimet olvassa, valószínűleg nem venné észre, hogy valami baj van velem.
Ez pedig nagyon rosszul esik.
- Nem, nem hiányoztál! – tagadom gyorsan, megrázva a fejemet és tiltakozni kezdek. – Nem kell ölelés! Ne gyere közelebb! – kiáltom, de már túl későn, mert a nagy lábaival hamar odaér hozzám és ettől a hirtelen mozdulatától felsikoltok, mert nem számítottam rá és nem is akarok tőle egy barackot kapni, de nem tudok mit csinálni. De szerencsére megúszom azzal, hogy a hajamat szétborzolja. Csodálatos. – Magától egyenes, tudod, ázsiai gének – rosszabb napokban kell egy kis hajvasalás neki, de ezzel nem terhelem az agyát.
Megvárom, hogy elengedjen és ekkor próbálok meg visszatámadni, hogy a vizes rongyot az arcába nyomjam és képen töröljem vele, de egyrészt a magasság különbség miatt ez nem éppen kivitelezhető, illetve arrébb is megy tőlem, így ez a kísérletem is füstbe ment terv.
- Te… - mondom mérgesen, miután a puszedlit az arcomba dobta, de sikerül elkapnom még mielőtt a földön landol. Rápillantok és ha a nézésem a szupererőm lenne, most felkiáltana a fájdalomtól. Leteszem a puszedlis zacskót a konyhapultra, majd később felbontom.
Előbb most visszakapja tőlem az összes csesztetést.
Felmutatom neki a mutatóujjamat. – Egy: sakkban, ami szintén egy sport, bármikor legyőzlek – jelentem ki és még egy ujjamat felmutatom – Kettő: tanultam, és én sajnálom, hogy nem megyek lerészegedni egy buliban, hogy aztán valaki megfektessen. Ezt a lehetőséget tényleg kár kihagyni, valóban! – magyarázom az érvemet, majd egy harmadik ujjat is felmutatok. – Három: most lett nagyon elegem abból, hogy váratlanul felbukkansz itt és csak kötözködsz, gúnyolódsz velem! – mondtam, odamenve hozzá és mérgemben a ronggyal közeli távolságról megcsapom őt. – Meg, hogy tudd, arra az üzeneteimre gondoltam, amiben küldtem képet a kis, 2D-s videójátékról, amiben meganimáltam magamat és téged játékos karakterként! A játék lényege, hogy le kell győzni a másikat és az enyém könyveket dobál a tied meg stílusosan banánt meg az amerikai foci labdát. Meg még arra az üzenetre gondoltam, amiben felajánlottam, hogy meghackelem neked a bankot! De te akkora egy öntelt, egosita ősember vagy! – fakadok ki, szinte mindegyik mondatnál megpróbálva eltalálni őt a ronggyal itt-ott, ahol csak tudom.
- Nem is értem miért próbálok meg még mindig időt szánni rád… - sóhajtom, végül lenyugodva és abbahagyva a támadását.  

Szószám: 1192 Megjegyzés:  Jessica & Daniel - Éjjeli nasi 4146035580  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jessica & Daniel - Éjjeli nasi
Jessica & Daniel - Éjjeli nasi EmptyHétf. Júl. 15 2019, 17:54



Gyík & Ősember

2019. tavasza, Manhattan

Van abban valami egészen nosztalgikus, amikor az ember hazaér; elöntik a régi szép emlékek, meg hasonlók. Az efféle szóváltásokat például ezer meg egyszer eljátszottuk már, de sosem lesz unalmas, mert nincs az az isten, hogy Én adjam fel elsőnek, ő pedig… Hát, neki úgysincs jobb elfoglaltsága, mint porig aláztatni magát velem. Ilyen ez a gyík-élet, magányos, hideg és nyirkos. Nyálkás. – Jane Porter.. .Az nem a dögös csaj a Thorban? Izé, aki Padmét is játszotta. – Nem rossz bőr; bár most már kicsit idős hozzám. Meg asszem, gyereke is van; ha tucat testvérrel nősz fel, kezd nagyon, nagyon eleged lenni a kölykökből, úgyhogy az anyukákban meg az egész #MILF cuccban nincs semmi lenyűgöző. De abban biztos vagyok, hogy nem ugyanaz a csaj, mint a Karib-tenger kalózaiban; csak azért vagyok biztos, mert elvesztettem ezzel egy fogadást (légy átkozott, IMdB!), de továbbra se látok köztük semmi különbséget.
Ezért játszották egymás dublőrét…?
Csak hogy tudd: nagyon, nagyon, nagyon, és komolyan mondom, hogy nagyon sokan látnának potienciás partnerként! – húzom el a számat rámutatva, mintha legalábbis a húrelméletet döntöttem volna meg. Vagy azt bizonyítani kell? Nem t’om, de az Agymenőkben Sheldon baromira rá volt gerjedve. Jobban, mint a csajára, Fehér, Idős, Zsidó Jessicára. – Már ha ez a dolog azt jelenti, hányan akarnak lefeküdni velem. Mert pörög a számláló, gyíkarc, igen! – kurjantom el magam győzedelmesen, majd feltartom felé a kezemet, ötösre. Mondjuk ő úgyse él ilyen átlagos vagy menő dolgokkal, úgyhogy végülis megadom magamnak a pacsit és a lecsapást.
Na-na-na, Jessie-messie, ez már nem az a világ, ahol megszabjuk, ki mit csinálhat! – ingatom meg a felmutatott mutatóujjamat, mint ahogy anya szokta, ha reggel arra ébred, nem mosogattam el a fehérjeporos shakeremet, hanem beraktam a mosogatóba. Pedig legalább nem a pulton hagytam, ugye hogy ugye? – Ez egy felszabadult társadalom. Lehetsz bármilyen bőrszínű, bármilyen vallású, bármilyen nemű, szeretheted a hawaii pizzát és jó ég, ha nagyon muszáj, még Justin Biebert is. Úgyhogy határozottan úgy működik a hazalátogatás, ahogy jónak látom!
Mondjuk ezen a vonalon elindulva, akkor a betörés hazalátogatásnak számítana egy olyan házba, ami nem a te otthonod…?
Érdekes.
Már majdnem annyira, mint az, amit a húgom mond, kivéve, hogy egy cseppet sem izgat, és ezt az arcom is kifejezi. Nem tehetek róla, egyszerűen saját szabályai vannak. Mármint az arcomnak. Jess valószínűleg a Gyíkok Tízparancsolatát követi. – Hűha. Hát ez elég intenzív volt. Luna Lovegood suttogta a füledbe? – Nem fogok hazudni. Az a csaj is elég lazán jól nézett ki, akkor is, ha egy eukaliptusztól beállt albinó-koalának tűnt.
Az meg, ahogy a mellkasomnak vágja a vizes rongyot (gondolom, nem az volt a célpont), ő leginkább azokra a kis szőrös izékre emlékeztetett… Wookie? Nem, azok nagy szőrös izék voltak. Buckalakó. Az! Nem voltak képesek lényeges sebeket okozni, de hangjuk, na, a hangjuk fülsértő volt. Legalábbis, gondolom; a Star Wars nem a szívem csücske. Inkább csak nézem, ahogy a rongy a mellkasomnak csapódik, aztán leesik a földre. Én aztán fel nem veszem; már nem lakom itt. Ha!
A sport mégis mióta sport? – nevetek fel ezen az abszurd feltételezésen. – Ha nincs az Olimpián, akkor nem sport! Várj, ugye nincs sakk az Olimpián? – Hirtelen csak nekem tűnik túl kicsinek ez a konyha? Szinte pánikolva veszem elő a telefonomat, hogy gyorsan megmentsem magamat egy totál agyfagyástól. És még fagyit sem ehettem volna előtte; csak úgy. Agyfagyás. A legjobb barátom, Gúgli, azonnal a segítségemre siet. Még senki nem írta be ilyen gyorsan a Yahoo!-ba, „Ugye a sakk nem olimpiai sportág???”.
Közben Jess persze mondja a magáét, tökre semmit sem hallok belőle, de azért bólogatok meg hümmögök, mint ahogy az exeimnek szoktam. Ha jobb napom lenne, kevésbé fájna a gyomrom még egy kis kajáért meg ilyenek, akkor elgondolkoznék rajta, hogy talán ezért az exeim, de egyrészt tök jól elvagyok szinglin, másrészt az ő bajuk, harmadrészt meg éhes vagyok. – Ew! – fintorgok rá a megfektetős résznél. Jessicára ilyen helyzetben gondolni majdnem olyan undorító, mint a szüleidre. Nem, visszaszívom, mégundorítóbb, mert legalább az egyik anyám eléggé…! Oké, még gondolatban sem fogom azt mondani, hogy dögös, mert azt nem élném túl.
Valami megcsap, gondolom ő, de nagyjából annyira érzem meg, mint egy bogarat a szélvédőn, épp csak rápillantok, mielőtt visszavezetném a tekintetem a képernyőre. Aztán megint felkiáltok. – Juhúúú! Igazam volt. A sakk nem olimpiai sport, szóval… nem is sport. Na várj, nincs itt a foci sem, csak az a szaros európai… Aha! De. Itt van. Volt. Hetven éve, és azóta minden sportoló meghalt.. de A lényeg, hogy itt volt! A többi meg a nagy komcsi terv része, szóval nyertem! – dörgölöm az orra alá, szó szerint is, ugyanis a telefonomat nyomom a képébe, önelégült nevetéssel a bajszom alatt. Aztán feltűnik, hogy az agyam közben fogadott valami bemeneti fájlt, amit automatikusan SPAM-mappába nyomtam. – Várj, hogy mit csináltál?
Most már elkapta a figyelmemet, és hunyorogva meredek rá, míg a telefont visszacsúsztatom a zsebembe. – Hogy meg… mit? Na várj! Nem vagyok ügyvéd…. MÉG… De ez kábé úgy hangzik, mintha totál elloptad volna a személyiségi jogaimat! Amúgy a focilabdát tilos emberhez vágni. Büntetést kapsz érte a pályán meg a rendőrségen is. Csak úgy mondom! – emeltem fel ismét a mutatóujjamat. Nem is anyára hasonlítottam, hanem van az a sorozat, amiben öt meleg faszi egy heterot öltöztet fel, szóval kábé tökre pornó, csak fordítva… Na, azok az emberek. Ők ilyenek. Sassy.Ha jól értem, tökre nem rám szánsz időt, hanem a kis 2D-s izéra, aminek gondolsz. A banánt nem dobáljuk. Megesszük. Tele van kalóriával, káliummal és magnéziummal. Majd sajnálni fogod, hogy dobáltatni akartad, mikor szívrohamot kapsz!
Oké, tudom, hogy nem ez itt a lényeg, de basszus, mit kezdjek a másik felével? Ez itt mindjárt elsírja magát, én meg nagyon utálom, mert tök undi, mikor a lányok sírnak, főleg, ha még csak nem is lány, hanem… a testvéred. Az nem lány. Entitás, maximum. De az entitás orrából előbuggyanó takonybuborékok sem kellemesek, sőt. Elvégre, nem lehetsz igazán mérges olyasmire, ami nem ismeri az általános emberi szabályokat, ugye? Kezdve azzal, hogy péntek este kifogásnak azt mondani, hogy tanultam, sokkal, sokkal szomorúbb, mint egy dögös emberek nélküli világ gondolata.
Mégis mire akarsz időt szánni, ha? – forgatom meg a szemeim túltolt sóhajjal. – Menjünk ebédelni aztán moziba, fonjam be a hajad, kísérjelek el a Comic Conra, mint régen… Ja várj, mi ezek egyikét sem csináltuk soha! Bár persze azt is hittem, hogy tudunk élni egymás mellett mint két majdnem kultúrált és egy kifejezetten menő ember, aztán kiderült, hogy az egyikünk féltékeny a másikra, és hátba döfi, szóval ki tudja, lehet, hogy tök máshogy mennek itt a dolgok, mint gondoltam! – Odalépek a táskámhoz, és igazgatni kezdem benne a dobozokat, mert nincs az az isten, hogy ne vigyem el az egész tányérnyi csirkét. Megsértettek! – Mert igen, ez történt, te gyíkarc! – mutatok rá vádlóan. – Tudtál arról, anyáék mire készülnek, és egy szóval sem szóltál nekem! Csak röhögtél magadban. Fogadjunk, meg se próbáltad lebeszélni őket, de ha próbáltad is, nem számít, mert nem mondtad el és nekem van igazam. Szóval ha kettőnk közül bárkinek joga van megsértődni, az én vagyok, és előbb kezdek fehér kenyeret enni, mintsemhogy ne éljek az Egyesült Államok által rám ruházott hatalommal és megsértődjek!

Cause you don't even know

I can make your hands clap


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jessica & Daniel - Éjjeli nasi
Jessica & Daniel - Éjjeli nasi EmptySzomb. Júl. 20 2019, 14:36



Jessica & Daniel


Éjjeli nasi

- Mondom Jane Porter. P-O-R-T-E-R. Tarzan csaja. Akire te gondolsz, az Jane Foster, F-O-S-T-E-R, és Natalie Portman játszotta – javítom ki őt, elég élesen, bár megpróbálom, hogy ne verjem a fejem a konyhapultba amiért ilyen tudatlan, hogy pont ezt a két karaktert keveri. Bár talán azért egy szemforgatást és egy apró sóhajt nem tudtam nem csinálni, amiért Dannek még művelődnie kell a filmek terén.
De aztán csak vetek rá egy kételkedő pillantást. Ő mit potenciális partner? Ugyan már! Ráadásul amikor olyan kézmozdulatot csinál, hogy pacsizni szándékozik velem tényleg úgy nézek rá, mint aki meghülyült. Még is mit akar? Komolyan azt hiszi, hogy csak úgy hozzáérek a zsíros, mocskos kéznek nevezett gorilla végtagjához? Nem. Nem hiszem. Amúgy se örülnék vele soha amiért sok szegény, tudatlan lány csorgatja utána a nyálát. Szóval még jó, hogy magával letudja a dolgot és kihagy a pacsizásból.
- Biztos azok lányok valahol félresikerültek az értelmi fejlődés terén. Vagy rossz sorba álltak be amikor a belső tulajdonságokat osztogatták, és befogták a fülüket amikor arról volt szó, hogy a külső nem minden – jegyzem meg, kissé kritikát alkotva miközben a bátyámra mutatok, erősen sugallva, hogy a külseje csak egy tényező. A többi viszont már belső tényező, amit mellékesen szintén nem ártana fejlesztenie. Mondjuk, ha eddig erre nem jött rá…
Felhorkantok amikor a „felszabadult társadalom” szöveggel jön és a hazalátogatása módját ezzel magyarázza. Hogy megszólalt belőle hirtelen a bölcs, meg a joghallgató!
- Nem tudom, hogy feltűnt-e eddig neked, hogy ázsiai vagyok és, hogy az anyukáink egy párkapcsolatban élnek, valamint LMBT támogató is vagyok, szóval nem hiszem, hogy nekem kellene kiselőadást tartanod a 21. század változásairól és szabadszelleműségéről – ingatom meg a fejemet én is válaszul. A hazalátogatását pedig nem kommentálom tovább. Inkább hagyom, úgy se tudnám meggyőzni. De azért kíváncsi vagyok, hogy ha én is éjszaka, váratlanul betoppannék oda, ahol ő lakik most és kedvemre kiszolgálnám saját magamat, a vendégszeretetre hivatkozva és, hogy mennyire felszabadult, szabad a társadalom, mit szólna hozzá.
Persze, hogy kiakadok rá, amikor néha ennyire el van szállva megától és engem szinte semmire se tart, szó szoros értelmében lenéz rám… Szóval amikor kiadok magamból szinte mindent és utána a rongy is a kezemből a padlón végzi, olyan mintha én magam végezném a padlón. Az pedig csak hab a tortán, hogy minden szavam, mondatom közül csak a sport része ment be a fülén keresztül egészen az agyáig. Annyira tipikus tőle!
Még is egy kicsit fáj nekem, hogy ennyit fogott fel. Csak a sport, a sport, a sport…
- Pedig létezik sakkolimpia és sakk világbajnokság is… - motyogom miközben a telefonja kijelzőjét bámulom, ha már az arcomba tolja, ismét, hogy az ő sportága mennyivel jobb és fontosabb. Nem hallottam már ezt elégszer? De igen.
Lépek tőle egyet hátrébb, majd még egyet, mikor már ujjal mutogat rám és kioktat a fejlesztett játékomat illetően.
- Az egy videójáték, Dan. Fikció, az a lényege, hogy legyőzd benne az ellenfeledet és harcolj.  Csak stílusosság, hogy a te fegyvereid a banán és a foci labda, mert a személyiséged konkrétan ábrázolható is velük… Azt a karaktert csak mintáztam rólad és nincs még kész, szóval nyugi, még nem tettem fel Steamre… - próbálom tisztázni a dolgot, már amennyire lehet. Közben kicsit remeg a hangom ahogyan az jár a fejemben, hogy azért még se ilyen reakcióra számítottam tőle. Azt hittem, hogy viccesnek fogja találni, vagy legalábbis, még ha csak kicsit is, de pozitívan fogja értékelni, hogy képes voltam ilyet alkotni. Hiszen, ha teljesen befejezem a fejlesztését, akkor a „piacra dobásával”, mint kis indie játékfejlesztő, még pénzt is kereshetnék. Aminek egy részét akár meg is oszthatnám Daniellel, lévén, hogy nagy ihletadó volt a játékhoz és pénz szűkében van, amin tényleg segítenék neki, ha tudnék. Tényleg. Mert annyira azért még se vagyok rosszban vele.
Újabb lépést hátrálok, amikor most már a bátyám átveszi a sértődött szerepét és vádolni kezd. Úgy hangzanak a szavai a fejemben, mintha kiabálva megkondulnának amiért én megsértettem a tesókódexet. Minden mondatával eltalál valamit bennem és ha eddig nem annyira, most már biztosan kezdem magamat pillanatról-pillanatra rosszabbul érezni.
Bár… Valóban ilyen bűnös lennék? Tényleg szegény Dan, amiért Jess ilyen gonosz? Nem, hiszem. Szerintem azért az is beletartozik a dologba, hogy Dan néha szereti sajnáltatni magát, amit most szemmel láthatóan művel, kapok észbe.
- Igen, soha nem csináltuk ezeket, de szerinted ez csak az én hibám? Tévedsz! Ahogyan abban is, hogy féltékeny vagyok rád, mert ezt csak te gondolod így – vágok vissza, összeszedve minden erőmet, bátorságomat, ahogyan dacosan a szemeibe pillantok és lépek egyet feléje. – Igen, lehet, hogy tudtam róla és megpróbáltam velük erről beszélni, de ismered őket, tudod milyenek, ha egyszer valamit a fejükbe vesznek. De ne kend rám, ne állítsad be, hogy az egész pénzügyileg tovább nem támogatásod az én hibám! Neked kellett volna jobban tudnod, hogyan viselkedj! – mutatok én meg rá. – Hány éves is vagy, 24? Úgy tudom, hogy ez azt jelenti, hogy jogilag már felnőtt vagy, hiszen elmúltál 21. Ránézésre is felnőttnek tűnsz. De tudod, Dan, itt bent is – kocogtatom meg a halántékomat, hogy ezzel a kis mozdulattal nyomatékosítsam a szavaimat. - Úgy kéne viselkedned, mint egy felnőtt és nem pedig mint egy iszákos és kanos kamasz! Ideje már felnőnöd! Azzal, hogy kirepítettek a családi fészekből és levették rólad a gondoskodó szárnyukat, ezt akarták elősegíteni. Különben is, mit hittél, addig fognak rólad gondoskodni anyagilag míg Zoe és Ben nem lesz annyi idős, mint mi vagy amíg anyuék meg nem halnak? – kérdezem meg, kíváncsian, értetlenül kitárva a karjaimat, hogy világosítson fel, miket is képzel. – Tudom, hogy én se fogok sokáig itt élni. Még egy év és én is teljesen önálló leszek. Mert ez így van rendjén – teszem hozzá. Mert bizony már előre felkészítem magamat, hogy előbb vagy utóbb, de én is elhagyom majd a családi otthont és nem ő lesz az egyedüli. Aztán a többiek majd szintén ezt fogják tenni.
Veszek egy mély levegőt és folytatásként megpróbálok hozzá nyugodtabban szólni, hogy ő se legyen ennyire sértődött és negatív. Hogy megtaláljam a pontot, aminél valamelyest ki tudunk egyezni, meg tudunk békélni. Elvégre csak nem akarok vele haragban lenni.
– Nézd, sajnálom, hogy ezt történt. Igazad van, ennek nem így kellett volna történnie – kezdem lassan, bátorkodva újra odamenni hozzá és egyik kezemet együttérzően a karjára helyezem, miközben próbálom a hangommal és a tekintetemmel is kifejezni, hogy felhúztam a fehér zászlót és próbáljunk meg felnőttek módjára normálisan kommunikálni. Meg testvérkódex szerint kedves lenni a másikhoz. Alexis ebben a nagyon jó, nem én, de ő most nincs itt és végül is nekem van nézeteltérésem Dannel, amit egyedül kell megoldanom. – Azok a családi fotók, amiken te is rajta vagy, még ki vannak téve. Még mindig szeretünk téged. Még mindig a család része vagy, Danonimo – próbálom meg megölelni. Nem vagyok az ölelgető típus, de hátha ez segít.

Szószám: 1105 Megjegyzés:  Jessica & Daniel - Éjjeli nasi 4146035580  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jessica & Daniel - Éjjeli nasi
Jessica & Daniel - Éjjeli nasi EmptyHétf. Júl. 29 2019, 14:04



Gyík & Ősember

2019. tavasza, Manhattan

Pont ezt mondaná az is, aki féltékeny – nyögök fel fáradtan. Nem tudom, lehet, hogy pont most van a ciklusának azon időszakában, amikor totál kiállhatatlan, és elsírja magát egy oroszlánkölykös reklámon (ezek olyasmik, amikről szomorúan és undorítóan sokat tudok; mint kényszerülne rá bárki, ha öt nővel kellett volna együtt élnie, akiknek ráadásul gyakran szinkronizálódott is a dolog, te meg rohangálj rózsaszín betétekért a közértbe), mert mintha direkt nem venné a lapot. Anya, a gonoszabbik, mindig próbálta úgy beállítani, hogy minden az én hibám, mert én nem vagyok elég talpraesett, én nem vagyok elég határozott, én nem tanulok eleget, de abban a pilanatban, hogy felhoznám mindazt, amit Ő nem tett meg, máris jön az, hogy hogy merem én őt számon kérni.
Úgy látszik, a Gyíkarc ezt is eltanulta vagy rögtön örökölte tőle. Lehet, hogy a hátsóján keresztül, amikor néha kiment keltetni az erdő közepére… Én legalábbis valahogy így képzeltem az ő szaporodását. Mármint, leginkább sehogy sem akartam elképzelni.
Mégis, hogy viselkedtem? Mint bárki tenné! Azért ne állítsátok már úgy be, mintha tömeggyilkos lennék! – meredek rá hitetlenkedve. – Tudom, hogy a te csili-vili tökéletességedhez soha nem érhetek fel anya szemében, de egyáltalán nem vagyok rossz… gyerek vagy rossz ember. Nem drogozom, inni is ritkán szoktam, és ha bármelyikünk meghal majd érrendszeri megbetegedésben, még csak az sem én leszek!
Jessica annyira nem érti az egészet, hogy az már fájdalmas. Igazából nem is tudom, miért gondoltam, hogy egyáltalán érdekli; ugyanazt szajkózza, mint az anyja, hogy az egész az én hibám, mert felelőtlen voltam, meg megérdemeltem… Mit vétettem? Költöttem? Oké, ez tökre igaz, de van miből költeni, azért nem kéne úgy beállítani, mintha legalábbis a követező havi lakbért ittam volna el egy kocsmában. Miért ne költhetnénk a pénzt, ha egyszer van? Apa is folyton költekezik, csak pont annyira nem tudja érdekelni a dolog a sok egyéb elfoglaltsága mellett, hogy még ezzel is törődjön; tudom, hogy csak az a Boszorka beszélte rá az egészre. Nem tett volna ilyet; pont ő szokta mondogatni, hogy nem azért lett gazdag, hogy aztán foltos gatyában járkáljon.
Attól még, hogy te már ötvenöt éves macskás nőnek születtél, nem jelenti azt, hogy mindenki másnak is utálnia kéne az életet! – jelentem ki határozottan. Mert szerintük ez volt a baj, hogy túl sokat szórakoztam; de hát mindig mindenki azt mondogatja, hogy a huszas éveik a legdrágábbak. Iskolába később is járhatsz, de fiatal egyszer vagy, bár persze az olyan esetében, mint Jessica, még egyszer se.
Nem fogom megérteni, hogy miért mindig Hozzá hasonlítanak. Nem azt nézik, hogy mennyire sok dologban vagyok jó, hogy mennyire sokra vihetném a focival, hogy mennyit el tudnék érni… Neeeem, őket csak az érdekli, hogy az Ő elvárásaikhoz nem érek fel. És ez annyira, de annyira frusztrál, hogy szavakat sem találok rá; minden porcikám belefeszül az ingerbe.
Segíteni, persze. Gondolom ez egy olyan életlecke, amit majd húsz év múlva könnyekkel küzdködve fogok megköszönni, mi? – Nincs ebben semmi köszönni való; nem, ez inkább azt hozza majd magával, hogy húsz év múlva színemet sem látják a hálaadási vacsorán, mert míg ők az áfonyás szószt eszik ki a pulyka seggéből, addig én a dögös harmadik feleségemmel hesszelek majd Tahitin és kókuszhéjból szlopálok valami piát. Igen, ez lesz. És akkor majd bánni fogják, hogy kiraktak az utcára. Egy manhattani luxuslakás képében lévő utcára, de akkor is az utcára. – Egyetemre járok. Mindenkit támogatnak az egyetem alatt, cserébe pedig amikor ki kell törölni már az öregek seggét, nem rakod őket egy sufniba vagy jégtáblára meghalni, hanem gondoskodsz róluk, így működik a világ! De gondolom – nevetek fel, mint egy félőrült –, mikor ennyi kölyke van az embernek, nem számít, ha az egyikkel kibaszunk, ugye? Ott lesz még a többi. Kit érdekel az az egy, hm?
Nem gondoltam, hogy egy gyors kajalopó akció végett majd ennyire dühös leszek, amikor már… Nem tudom, a francba is, az irodalomból sosem voltam jó. Hogy a fenébe fejezzem ki magamat? Legszívesebben üvöltenék Jessicával is, mert semmit sem ért, és már ré a türelmem végére értem, és amúgy is, tökre azt hiszi, hogy mint mindig, most is neki van igaza, és én vagyok a gyökér… Túl sok bennem az indulat, legszívesebben megütnék valamit (nyilván nem őt, mert hé, azért elég jó nevelést kaptam, és nőket sosem bántunk), de mondjuk ha az előszobai fal kissé megsínylené…
Odalép mellém, nekem meg reflexből majdnem indul a kezem, de szerencsére visszafogom. Mármint, olyan értelemben nem, hogy hagyom, hogy végigmondja, de aztán elrántom a kezemet. Fogdossa a fikuszát. – A nagy francokat. Azóta nem vagyok az, hogy kirúgtak a szaros Whartonról – meredek rá gyilkos indulattal. Sose akartam oda járni, de ez senkit sem érdekelt. Mint ahogy általánosságban véve soha senkit nem érdekel, hogy én mit akarok, csak le vagyok baszva, ha merek afelé nyúlni, amit kedvelek.
Indulatosan lépek oda a táskámhoz, és becipzározom. Ha azt hitte, itt hagyom a kaját, nagyot tévedett. – Ahová egyébként sosem akartam járni, de kit érdekel, ugye? A lényeg, hogy Mei Chen büszkesége nem bírja mások kudarcát. Úgyhogy el is vonszolom azt a kudarc hátsómat, mielőtt még megfertőzöm vele az aranytojást tojó tyúkját – biccentek felé lekezelően.
Felnevetek, igazából én sem tudom, miért, ahogy átvetem a táskát a vállamon. – Élvezzétek azt a kurva nagy családi idillt!
Áttrappolok az előtéren, feltépem az ajtót, aztán hátra sem fordulva intek, már csak azért is, és becsapom magam mögött az ajtót. Hallom, hogy az imént emlegetett képek egy része a padlón végzi, de nem érdekel, nyílegyenesen sétálok végig az utcán. A hűvös levegőnek csillapítania kellene a haragomat, de nem így teszi; sőt, bele is rúgok egy kukába két házzal arrébb. Nem kell annyival messzebb sétálnom, hogy megleljem az első szembejövő (fekvő) hajléktalant. Egy rusnya, koszos kutyát simogat; mellé dobom a kajával teli zsákot, és mormolok valami „ez a tiéd” szerűséget, aztán tovább megyek.
Nem kell a szaros kajájuk sem.

Cause you don't even know

I can make your hands clap


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jessica & Daniel - Éjjeli nasi
Jessica & Daniel - Éjjeli nasi Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Jessica & Daniel - Éjjeli nasi
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Éjjeli Mátrix
» Éjjeli Mátrix #2
» Éjjeli kóborlás I.
» Éjjeli kóborlás II. (Jax & Roxi & valami kocsma melletti sikátor & két nem szomjas tahó)
» Daniel Wellis

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: