New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 105 felhasználó van itt :: 18 regisztrált, 0 rejtett és 87 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Alfonso Deluca
tollából
Ma 21:09-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 19:26-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:06-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 19:00-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 18:48-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 18:22-kor
Luana Machado
tollából
Ma 18:00-kor
Luana Machado
tollából
Ma 17:57-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Fable&&Sebastian-YouAnd I
TémanyitásFable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyPént. Jan. 25 2019, 23:00

Sebastian&Fable
10 évvel ezelőtt...

Néha elképzeltem, milyen lenne az életem, ha normális családban nőtem volna fel. Ha olyan anya állna most előttem, akinek a tekintette büszkeségtől csillog. De nem olyan anyát szánt nekem a sors, és azt hiszem, itt most nincs is helye ábrándozásnak. Árgus szemekkel követem, anya ingatag, és nehézkes lépteit. Mintha maga a fizikai lét is fájdalmat okozna neki. Arca pedig elhomályosult, pontosan olyan, mint minden áldott nap. Remegő kezeit a falon nyugtatja, próbálja visszanyerni, de azt hiszem ehhez majd az én segítségem is kelleni fog neki. Keresztbe fonom magam előtt a karomat, és egy kicsit összébb is húzom a testtartásomat, mintha ezzel eltűnhetnek a tekintette elől örökre.
- Mit ácsorogsz ott, inkább segíts, Te …- veti oda nekem a szavakat, de a mondat végét nem bírja befejezni, mert alig kap levegőt. Óvatos léptekkel közelítem meg, és kellő érzékenységgel fogom meg az alkarját, hogy a kanapéhoz támogassam. Nem volt alkohol szaga, így jól tudtam mit tett magával. Nem volt nehéz kitalálni. Kokain. Felerősített benne mindent, de leginkább az irántam érzett gyűlöletét hozta előtérbe, ami tisztább napjain is jelen volt.
- Hozzak neked valamit? - teszem fel, ezt az ártatlan kérdést, de a válasz elmarad, legalábbis szóban biztosan. Mert a következő pillanatban elkap a hajamnál fogva, és  visszaránt a kanapéra.
- Tudod néha elgondolkodom, hogy megöljelek miközben alszol, de mivel Te hozol pénzt a házhoz, és hasznom van belőled. Megtartalak.- mosolyodik el rosszindulatúan, én pedig nem válaszolok, csak próbálok minél közömbösen reagálni a szavaira. Kívülről megtanultam az arcomat koordinálni, miközben belülről minden egyes kimondott szónál, összeroppantam. Egyedül voltam, nem csak anyám ellen, de azt hiszem a világ ellen is.

Jelen...

- És ez egy kisebb szóba...- egészen eddig nem is figyeltem a férfira, aki éppen a lakást mutatta be nekem. Nem érdektelenségből. Egyszerűen csak egy részem a múltban, még a múltban ragadt, de ezek a szobák új lehetőségek voltak. Egy új élethez, de legfőképp, Dominic miatt voltam most itt.  Anyám egyre kiszámíthatatlanabb volt, én pedig már nem tudtam minden egyes pillanattól megvédeni az öcsémet. De el akartam kerülni, hogy úgy kelljen felnőnie, ahogy nekem kellett.
- Csodálatos mindegyik helyiség.- jegyzem meg egy derűs mosollyal, és végigfuttatom a tekintetemet, minden egyes nézetméteren.  Ez a környezet túlszárnyalta az elképzelésemet, de tudtam, hogy ez lesz a tökéletes hely., hogy ténylegesen új lapról indulhassunk. Persze ott volt, egy apróbb részletkérdés, hogy miként oldom meg a hivatásommal járó gondokat. Egyszerre voltam egy lelkes egyetemista lány, és egy prostituált, aki minden éjjel mással töltötte az estét. Ezt persze senkinek nem kellett tudnia, de óvatosnak kellett lennem.
- Ha gondolod magadra hagylak egy kicsit..- ajánlja fel a férfi, de nem akarom fájdítani a szívemet, egyelőre még semmi sem volt biztos.
- Nem akarom az idődet rabolni, de azt hiszem még visszatérek ide.- nézek körbe még utoljára szobán, aminek a falait, még nem mocskolták be, az emlékeim.
Bizonytalansággal lépek ki az ajtón, mert  el tudtam volna viselni ezt a helyet mindennap, de az más kérdés volt, hogy az öcsémnek ezt, hogy adagolom be. Kicsi volt még, és nem akartam nagy kihívások elé állítani. De az otthon uralkodó helyzet miatt viszont, mégis erre kényszerültem. Tanácstalan voltam, igazából minden téren. Mert nem tudtam merre haladhat az életem, egy ilyen háttérrel, és a jövőképem sem volt túl fényes, főleg, hogy esténként, vagy akár nap közben is mások vágyának tárgyává váltam. Túl sok  minden szólt ellenem. És féltem a hibalehetőségektől, amik akármelyik pillanatban felszínre jöhettek. Nem magamat óvtam ettől, leginkább Dominic volt az, akit ettől az egésztől el akartam barikádozni. Túl sokat gondolkodsz Fable...túl előre, és túl ....
Hirtelen megakadok a gondolatmenetben, ahogy akadályba ütközik. Azt hiszem túlságosan is elmerültem a negatív a gondolataimmal. És már megint nem figyelek az orrom elé.  Általában azért odafigyelek , ha valaki szembe jön velem, de most olyan váratlanul ért. Ráadásul valami egészen kemény dolognak ütköztem, egy mellkasnak. Mi a manó? Óvatosan emelem fel a tekintetemet a férfira, és először úgy pillogok rá, akár egy kislány, mint aki hirtelen azt sem tudja hova került. Igazából volt némi igazság benne, mert ahogy összeakad a tekintetünk, ismerős bizsergés fut át rajtam. Ezer közül is felismerném ezt a metsző szempárt, így nem is gondolkodok túl sokat, már a nyakába is vetem magam, egy barátságos ölelésre. Amit remélem nem vesz tolakodásnak, és hogy Ő is felismer. Ha nem, hát akkor az nagy szívás.

Fable&&Sebastian-YouAnd I 2624752903  




My mind feels like a foreign land
Silence ringing inside my head
Please, carry me, carry me, carry me home

mind álarcot viselünk
Emily Brooks
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I 22y38wkj
Fable&&Sebastian-YouAnd I 0c18e3599163bddc75f26e12d9d1a42821790a6a
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Emily Brooks
★ családi állapot ★ :
constantly.
consistently .
continually .

Fable&&Sebastian-YouAnd I B89ba3bd7b6cae4fc93901d3e6285060b38e1050
you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
“What you know is
not always important.”
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Blake Lively
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I D7412e2c20f5b8488a755c58dfdfecbb27671307
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptySzomb. Jan. 26 2019, 13:03
Fable & Sebastian
━━━ "You can take me"━━━

A banda menedzsere Tom, aki a ház ügyeivel is foglalkozik, én a siketségem miatt nem teszem, pedig szeretek új embereket megismerni, mégis úgy érzem ,hogy nincs hozzám türelmük másoknak. Ez pedig kicsit frusztrál. A lakóparkot szerencsére jól felszereltem, amióta megvettem, az egész tömböt ugyebár. A pincében egy jól felszerelt edzőterem van, medencével azok kedvéért akik úszni akarnának. De rájöttem,hogy New York annyira rohan, hogy sosincs idejük az embereknek magukra. Mindegy, ez zavart a legkevésbé. A mai napon súlyzós és erőnléti edzést iktattam be magamnak. Tudtam, hogy az a részleg kevéssé van használatban, ahol a lépcső egyenesen az ezdő terembe vezet. Az egyik lakó volt a recepciós, mindig kinyitott, lekiismeretesen, kapott érte fizetést is, másod állásban végezte persze, mert volt valami netes munkája is, mondjuk weblapszerkesztésből biztosan elélnék én is. Ezen kívül a belső kert, hála a ház miatti sajátos belső klímának, szinte mindig zöldellt valamilyen formában. Szerettem itt élni, az első hely amit Seannel a sajátunknak tudhatunk. A jogdíjakból és egyéb koncert turnéikból is kapok jutalékot. Az öcsém régóta fűz azzal, hogy ki kéne, mozduljak innen, koncertekre kellene járjak velük, de nem akarom őket hátráltatni. Büszke vagyok rájuk, hogy sikeresek. Csak azt sajnálom, hogy New Orleansból el kellett jöjjünk. Szerettem ott élni, az éghajlatot is szerettem, és az embereket is. Varázslatos hely az a környék, a vámpír mániájával együtt.
Amikor Seannel elég idősnek éreztük magunkat, visszamentünk San Franciscoba, épp időben. Anya már nagyon a végét járta, rengeteg sérülést szedett össze az apánktól. Nem vagyok büszke magamra, de egy ütéssel eltörtem annak az iszákos állatnak az állkapcsát. A többit a jóval kisebb termetű öcsém intézte, sajnos belesűrítettem abba a jobb horogba minden gyerekkori sérelmemet, közben a rendőröket is kihívták, Sean a másnap esti koncertjét majdnem lekéste a kihallgatás miatt, de végül elengedtek minket, apánkat pedig rehabra küldték és börtönbe zárták, hála az égnek. Így esett, hogy végül úgy döntöttünk San Franciscótol minél messzebbre megyünk, és a legvégső végállomás New York lett. Költözhettem volna egy felhőkarcoló legtetejére is, de az nem lett volna olyan buli, itt jobb szerettem, futás közben találtam rá erre a helyre, és egyébként is három lakást nyittattam egybe, és építettem össze, egy naggyá, ha itt van Sean, akkor legyen hol aludnia, ha Tom is épp nem egy csajánál aludt, akkor itt. Szerettem a nyüzsgést. A fejemen egy fejhallgató volt, csak azért, hogy a többiek ne szóljanak hozzám. Megesett, hogy amíg anélkül futkároztam edző ruhában fel-le a lépcsőn, megpróbáltak hozzám szólni, és mivel nem reagáltam, így még megpróbáltak belém kötni.
A zsebemben éreztem rezegni a telefonom.

„Haver, gyere ide! Az új jelöltnek , olyan a segge, hogy elájulsz! A mellei! Apám, a mellei! Es olyan hosszú combja van ,hogy Taira Banks is elrohanhat sírva tőle. Nem egy J.Lo, de baszki! Ha ezt látnád! Siess baszki!”

Igen, ez Tom volt, aki a körbevezetés közben küldött egy sms-t. Kevés csajról szokott ilyen véleménnyel lenni, az pedig, hogy sms-t küldött, azt jelentette, hogy valóban látnom kell, és olyan nagy falat lehet, akinél nem olyan könnyű bevágódnia. Ilyenkor szoktam jól kiröhögni. Az egyik lépcsőfordulóban álltam, és letöröltem az arcomat, majd a derekamon pihenő szürke kapucnis pulcsit felvettem, és felhúztam a cipzárját, hogy nehogy megfázzak. Lassan elindultam a kérdéses emelet felé, tudtam, hogy hol vannak, én javasoltam neki,hogy melyik szobát mutassa meg az új vendégnek. Jó a fekvése, lég kondi is van benne, arra az esetre, ha fáznának, vagy épp túl meleg lenne nyáron. Mondjuk, bútorozatlan, tehát azokat az ide érkezőnek kellene hoznia, de ha érdekli, úgyis kiveszi. Gondolom.
Meglepődtem, amikor nekem jött valaki, majd a nyakamba ugrott, csak egy elmosódott villanás volt az egész, de az illető máris a karjaimban volt, pislogva kaptam el, mégis… az illat, ami megcsapta az orromat. Áramütés szerűen rázta meg a testemet, és a francba, a picsába! Utáltam, jelenleg nagyon utáltam, hogy melegítő nadrág van rajtam, és nem egy szűkebb farmer, ott nem igazán lehet érezni, ha netán dudorodna valami, és most… Ez de ciki…  A nő egész biztos valami perverz állatnak fog nézni, ha nem vetünk gyorsan véget az ölelésnek. Nem is értem, hogy ki az, aki ilyen hirtelen letámad! Tomra pillantok, őt keresem a tekintetemmel, mire ő is ugyan olyan értetlenül pillant vissza rám, és látom hogy azt tátogja, hogy: „Flúgos?!”. Én csak a szemöldökömet ráncoltam, és próbáltam nem a karjaimba vetődött testre fókuszálni, ahogy a mellkasomnak simul az ő pihe-puha labdája… és ha kicsit lejebb mozdulna, akkor uh… ne is…. Ne. Elfúló morranást hallattam, és egy kicsit elvesztem a gondolataimban.

10 évvel ezelőtt.



A levelező füzet fölött görnyedtem és neki írtam. Akartam venni egy tabletet, hogy azon keresztül irogassunk egymásnak, neki is egyet, és nekem is egyet. De a banda épp most kezdett befutni, egyre több fellépésük volt az öcséméknek. Veszélyes dolgot műveltünk. Ő tizenhat volt, én már huszonöt, és bárhonnan nézzük, idősebb nála, amiért kaphatnék is. Ha tudná, hogy éjjelente róla álmodom, és teljesen felforgatja a világom? Nem hiszem ,hogy baja lenne vele, hiszen az a cserfes mosolya, a kis manó orra.
Majdnem egy kisregényt írtam neki, leírtam a napomat, és azt, hogy mennyire szeretném, ha hétvége lenne, mert szeretnék kimenni a közeli vidékre, volt egy tisztás amit nemrég fedeztem fel,  madarakat etettem, tudom veszélyes rájuk nézve, mert odaszokhatnak, és a macskák könnyebben megfogatják őket, de tetszett az a hely, ezt is leírtam neki, és szerettem volna ha velem jön.
Sóhajtva dőltem hátra és félretoltam a füzetet, lehet, hogy kitépem azt a lapot, szoktam ilyet csinálni.
Hogy,hogyan ismerkedtünk meg? Vicces volt, egy középsulis bulira volt hivatalos a banda, akkor érkeztünk a városba. Még pihenni se tudtunk,egyenesen a koncertre mentünk, és nekiláttunk összeszerelni a felszerelést.  Épp a sarkon fordultam be az egyik erősítővel, és egyenesen belém szaladtak, néhány lány volt. Az egyik seggre ült, felsegítettem, majd tovább indultam, mire valaki elkapta a karomat, és megcibált. Kiabált velem, elhordott mindennek, én csak értetlenül bámultam rá, csak az arcommal tudtam kifejezni azt, hogy mennyire sajnálom, a lány szerint bunkó voltam, amiért nem kértem bocsánatot a földre huppant lánytól. Sean volt az aki kimentett a helyzetből, és elmagyarázta, hogy siket vagyok. Végigpillantottam a lányokon, köztük azon akit felsegítettem, és szomorkásan mosolyodtam el, majd ezután igyekeztem odafigyelni jobban, hogy nehogy nekiütközzek valakinek. Az biztos, hogy a közelébe se jövök ennek a sulinak, egyébként is csak seggre ült a lány, teljesen véletlenül és a nagyhangút se értettem, felsegítettem a barátnőjét. Mondjuk, akkor se voltam kis termet, és ha épp nem dalokat írtam, edzettem. Erősebbé akartam válni, olyanná, akit az apja nem tud bántani, meg persze, aki fél kézzel elbírt egy nagyobb erősítőt a vállán cipelve, még jó hogy az nem  esett a földre, mert tényleg ciki lett volna, ha ráesik valamelyik lányra.
….

Azon az estén éreztem meg először ezt az illatot, ami most is megcsapta az orromat.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyVas. Jan. 27 2019, 23:43

Sebastian&Fable
10 évvel ezelőtt...
Meredek volt ilyenkor anyámmal bármit is kezdeni. Nem csak rám nézve volt veszélyes, de gyakran önmagára is. A jelenlétem pedig, nem igazán tett a kedvére. Így igyekeztem minél előbb eltűnni  a szemei elől, és hagyni, hogy az önkívületi állapot álomba ringassa. Vagy éppen arra ösztökélje, hogy még több szarságot csináljon. Most sem tettem másképp, ahogy sikerült feltennem Őt a kanapéra, és olyan helyzetbe tenni, ahol kevésbé érheti fizikai sérülés. Elrohantam a szobámba. Bár jól tudtam, hogy az elhangzottak után, tudok majd aludni. Így már másodjára ragadtam a mai nap tollat. Hogy írjak neki, szerettem volna mindent leírni neki, kiadni magamból, amit mindenki elől rejtegetnem kellett, de tudtam hogy ha megteszem. Azzal csak még több terhet akasztok a nyakába, talán már az is terhes neki, hogy megismerkedtünk:

- Viola, itt sem kéne lennünk, tudod, hogy a diri néni megtiltotta, hogy részt vegyünk az eseményen, miután kimásztunk az óra kellős közepén az ablakon.- pusmogok Viola hátának, aki nem is foglalkozik a mondandómmal, csak törtet előre a többiekkel. Egyedül csak én féltem attól, hogy kicsapnak?
Nekem ezen egészen sok minden t múlott, igaz még csak 16 éves voltam, de már most nagy terveim voltak a jövőben, és nem cseszhettem el, csak egy buli miatt. Ám, Vio-t  ez cseppet sem érdekelte, mindig csak a saját igényeit tartotta szem előtt. És a jelenlegi igényei közt szerepeltem jelenleg. Míg Ők gondtalanul haladtak végig a hátsó bejárat mellett, én folyamatosan kémleltem a terepet, soha nem lehet tudni mikor bukkan fel valaki....váratlanul ér a dolog, amikor hirtelen koccanással, belemegyek valakibe/valamibe. Hirtelen a sötétből fel sem eszmélek, hogy mi történik, mert azzal a kecses lendülettel seggre is huppanok. Szóval, soha nem lehet tudni, mikor bukkan fel valaki a semmiből. Fejezem be a gondolatomat, és megpróbálom realizálni, hogy mi történik épp körülöttem. Azon kívül, hogy Vio hozza a formáját, és még azután is pattog, hogy a férfi készségesen segítséget nyújtott nekem. Amit én megköszönök, de valamiért a válasza elmarad.
- Vio...- érintem meg a vállait óvatosan, de szinte fröcsögve ki kelve magából üvölt, míg nem megjelenik, egy másik férfi, és mindenre választ add. Nem kicsit vág mellbe amit hallok, és míg Vio teljes nyugodtsággal halad tovább, én csak szomorúan tekintek vissza a férfira. Már éppen utána fordulnék, amikor Vio a kezem után nyúl, és magával ránt.
- Fable haladj már.- nyafogja a maga így is idegesítő hangján, csak haragosan mérem végig.
- Most miért nézel úgy, mint aki szömörcébe harapott ? - teszi fel a kérdést, én pedig újra, és újra meglepődők, hogy semmi érzelmet nem viseltet senki iránt.
- Te annyira...annyira.- feszülök meg megint, és csak szó nélkül otthagyom. Nem szerettem volna, az este további részét vele tölteni, így a férfi keresésére indultam.  Persze tudtam, hogy inkább haza kéne mennem, mielőtt még nagyon bajba kerülök. De mardosott a bűntudat, amiért Viola megint csak áttaposott valakin, egy olyan valakin aki nem érdemelte meg.
Ügyesen kicselezve, sikerült bejutnom a színfalak mögé, és próbáltam úgy viselkedni, mint aki nagyon is ide tartozik. Pedig a lehető legelveszettebben éreztem magamat jelenleg. Fel, és alá járkálok, mint egy mérgezett egér. Míg nem meglátom a számomra ismerősnek vélt férfit, így gyorsan a háta mögé szaladok, és lábujjhegyre állva, megkocogtatom finoman a vállait. Ha megfordul,  biztatóan elmosolyodok, és előkapva a telefonomat gyorsan pötyögni kezdek.

Ne haragudj, a barátnőm viselkedése miatt. Ő mindig ilyen erőszakos általában. - írás közben egy pillanatra megáll a képernyő felett a kezem, de csak vállat vonok. Végül is mit veszíthetek vele.
Megiszol velem valamit?-  zárom le végül a mondatot, majd átnyújtom neki a telefont, hogy el tudja olvasni.

Jelen

Ha valóban nem ismer fel, több mint biztos, hogy elmeháborodottnak nézz. Vagy olyan random ölelgetőnek, akik csak úgy szembe jönnek veled az utcán, egy ölelésre, mert hogy az olyan...milyen is?  Azért reménykedtem benne, ha már csak úgy maga mögött hagyott, egy halovány emlékkép él a fejében rólam. Bár ebben már nem egészen voltam biztos, hisz semmi jelet nem hagyott maga után, hogy egyszer csak eltűnik. Ez miatt talán még mindig egy kicsit haragos voltam, de már rég nem voltam az a lány aki régen. Az érzelmek kikoptak belőlem, és ezeknek a maradványai, csak egy halovány részlete maradt meg bennem. Egy ilyen munka mellett, nem is igazán volt rájuk szükségem. Olyan voltam, mint egy élő feltáratlan régészeti helyszín, ahol lehet találnak valamit, de nem sokat érnek vele...Egy pillanatra megint csak elkalandozok, és  talán túl sokáig is  ölelem Őt magamhoz. Ami azért elég nehézkes, tekintve hogy mennyivel magasabb nálam. Így mielőtt még ennél is kínosabbá kezd válni, elengedem , és felnézek rá. Próbálok olvasni az arcáról, de inkább más módját választom a dolognak, és előkapom a telefonomat.  Az ismerős mozdulat mosolyt csal az arcomra, míg egyre hevesebben  jár a kezem a telefon képernyőjén.

Szia! Ne haragudj, hogy így letámadtalak. Nem akarta rád hozni a frászt, csak annyira megörültem neked, és igazából, nem mondanám, hogy ilyen tekintetben sokat változtam. Bár azt sem biztos, hogy emlékszel rám..sőt egészen lehetséges, hogy nem. Fable Hill, egy ideig velem szemben laktatok a bátyáddal.- mosolyogva írom le az utolsó mondatot, majd az általam még ismert számra elküldöm, reménykedem benne, hogy még ez a száma.




My mind feels like a foreign land
Silence ringing inside my head
Please, carry me, carry me, carry me home

mind álarcot viselünk
Emily Brooks
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I 22y38wkj
Fable&&Sebastian-YouAnd I 0c18e3599163bddc75f26e12d9d1a42821790a6a
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Emily Brooks
★ családi állapot ★ :
constantly.
consistently .
continually .

Fable&&Sebastian-YouAnd I B89ba3bd7b6cae4fc93901d3e6285060b38e1050
you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
“What you know is
not always important.”
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Blake Lively
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I D7412e2c20f5b8488a755c58dfdfecbb27671307
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyHétf. Jan. 28 2019, 21:18
Fable & Sebastian
━━━ "You can take me"━━━



10 évvel ezelőtt



Mintha a lánynak, aki egyébként nagyon csinos, együttérzést láttam volna csillanni a szemében. Nem akartam ezt. Annyira szerettem volna olykor ha sose betegszik meg a fülem, és hallok minden hangot, és olyan elmésen vissza tudok vágni azonnal, szavakkal, nem pedig kézjelekkel, azokat sokan nem értik, és úgyis kinevetnének. Nőt, lányt pedig nem ütök meg. Sose tenném, és ahogy leolvasom a szájáról, a szitkok közepette, tán még igaza is van, de a biccentésem senki sem láthatta. Azon a szőke hajú lányon kívül, akit felsegítettem, miután leraktam a méretes dobozt. Volt valami a pillantásában, és az illatában, ami megfogott. Azonnal olyan érzés kerített hatalmába, ami miatt akartam őt, de a banda fontosabb, az öcsém fontosabb, hogy jól fogadják. Így felülkerekedtem ezen az érzésen, ráadásul egy suli közelében vagyunk, és úgy terveztük, hogy még egy darabig ebben a városban maradunk, így nem volna jó semmibe se belebonyolódnom. Ő pedig… volt egy olyan érzésem, hogy nem csak egy éjszaka volna. Aztán hamar felülkerekedtem a kinti afféron, letettem az erősítőt a helyére és én is elfoglaltam a saját helyemet. Innen jól lehetett látni mindent,hogy az öcsémék hogyan énekelnek, és azt is, ahogy a tömeg fogadja őket. Új bandákat vegyes érzésekkel szokták általában, de én mindig igyekeztem pozitívan látni a dolgokat. Ráadásul az én dalaimat játsszák. Előbb éreztem meg a közeledtét, mint ahogyan azt bárki is gondolná, éreztem ahogy mögém lép, az illatát, ami korábban is betöltötte az orromat, és furcsán ugrott meg a gyomrom. Kíváncsian pillantottam le rá, tetszett, hogy ekkorka, és mégis a törékenysége mögött úgy éreztem, hogy egy igazi erős jellem bújik meg. Hátra tűrtem az egyik tincset a sörényemből, a fülem mögé, a fejem tetején pihent egy kis kontyba a hajam, de szokott rakoncátlankodni, meló közben általában felkötöm.
Végigmértem, miközben a telefonján pötyögött, közelebbről is csinosabbnak véltem, írt valamit, megállt közben és megrántotta a vállát, érdekelt,hogy mit ír, lágyan mosolyodtam el végül amikor felém nyújtotta a telefonját. Sokan egyébként félni szoktak tőlem, mert metszően kék szemeim vannak, ráadásul bizonyos helyzetekben elég kifejező tudok lenni. Sőt, egyenesen félelmetes, ha felveszem a siketek semleges arckifejezését. De most semmi fenyegető nem látszott rajtam, kicsit a vállam is eresztett a feszességéből, ahogy láttam, hogy a lány nem akar nekem esni,elvettem tőle a telefont és pislogva,meglepetten olvastam el a szöveget,majd újra rá pillantottam. A bátyám bandájára pillantottam, majd a lányra.

Egyáltalán nem haragszom, hozzászoktam. *megállt a kezem a billentyűzet fölött, nem tudtam, hogy megosszam vele, de inkább nem tettem, még csak most ismerjük meg egymást, nem kell tudnia, hogy ennél durvább esetekbe is beleütköztem már.* Hogy hívnak? *megint megállt az ujjam a billentyűzet felett és végig mértem, nem tűnt annak a fajta lánynak, aki minden buli után elmegy egy pasival egy; egy éjszakás kalandra. A barátnője annál inkább.* Miért szeretnél inni velem? *próbáltam visszaadni neki a telefont, úgy, hogy ne higgye azt, hogy drogos vagyok, mert bizony remegett kissé az izgalomtól a tenyerem. Lehet, hogy tényleg érdekeltem, vagy csak kompenzálni akarta a barátnője bunkóságát?


Jelenben.



Elenged, és van időm végig mérni, és a korábbi emlékképek, amelyet egy illathoz társítok, felvillannak előttem, próbálok komoly maradni, de nem megy, mosolygok, és karba fonom a kezem, nem néz rám, jellemző. Mindig így csinálta, ha írt, akkor nagyon rá koncentrált, ahogy most is. Hahó! Nézz rám Fab! A testsúlyom az egyik lábamról a másikra helyezem, és vicces, hogy pont most jutott eszembe az, hogy hogyan ismertem meg. Emlékszem az első szövegre, amit írt. A fiókom mélyén van egy régebbi telefon, a szám a régi, időnként előveszem, és feltöltöm, a régi smseket olvasgatom rajta, köztük ezt is. Talán nem tudja, de egyszer amikor nem figyelt, az összes üzenetét amit nekem írt, és csak vágólapra mentette el, elküldtem magamnak. Megvan az összes. Gyakran olvasgattam, mint valami kellemes emléket. Miután nem írt, és nem keresett, úgy vettem, hogy nem számítottam neki, hiszen én voltam az utolsó aki üzent neki, vagy butaságot csináltam? Biztos megrémítettem azzal amit az utolsó oldalon meséltem arról, hogy miért vagyunk úton folyton, és ezért nem keresett. Bár már ez az emlék régi és kopott, picit mégis szíven üt a jelenléte. A telefon nem itt fog csörögni, hanem a fiókomba, hagyom neki,hogy hadd írja végig amit szeretett volna, majd én kapom el őt egy hatalmas medve ölelésre. Szorosan, végig se olvasom a levelet, csak… ölelem, mint fuldokló az éltető levegőt, majdhogynem. Van egy szerintem rossz tulajdonságom, és lehet, hogy ezt már említettem, akiket kedvelek, azoknak nagyon tudok örülni, igen férfi létemre. Nem szégyellem az érzelmeim kimutatását a hozzám közel állóknak. Most én vagyok az aki elengedem őt, és bocsánatkérőn pillantok rá, majd gyengéden fogom meg a csuklóját és húzom magam után. Ilyenkor utálom, hogy eldöntöttem, hogy nem beszélek többet, hogy hallgatok és soha többé nem szólalok meg, mert nem akarom , hogy újra felpofozzanak azért, mert nekik nem tetszőn beszélek.
Remélem hagyja magát, húzni, Tom értetlenül áll a lakás ajtajában és emésztgeti a látottakat, remélem,hogy bezárja a lakás ajtaját azért. Végül elengedem a kezét és egyedül rohanok fel a lakásba, még jó, hogy nem dobtam ki azt a kártyát! A földre kuporodom, a komód előtt, és elolvasom az sms-t ami érkezett, majd gyorsan írni kezdem rá a választ.

Emlékszem rád Fab! Hiá…*húzom át az utolsó szót és törlöm is ki végül, elakadnak a szavaim, ahogy a képernyőre pillantok. Ott ülök a földön, és a tenyerembe temetem a homlokomat, mit keres itt, miért most bukkant fel annyi idő után? Tényleg keresett?* Megiszunk valamit? * kérdezem én ezúttal ő tőle, és gyorsan felkelek a földről, ha nem jött utánam, akkor meg kell keressem, ha itt van a lakásomban, megnyugodva pillantok rá.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyKedd Jan. 29 2019, 16:27

Sebastian&Fable
10 évvel ezelőtt...
A zavartság kezd eluralkodni rajtam, mert igazából magam sem tudom megmondani, hogy egyáltalán mit akartam ezzel. Bocsánatot akartam kérni, de azután, miért fogok bele olyasmibe, amiről azt sem tudom miért teszem. Mármint, jó tudatában voltam mindenek, amit csinálok. De néha olyan hirtelen döntéseket hozok, csak mert valaki szimpatikus. Ezt pedig valaki gyakran nem tolerálja, hogy túlságosan nyílt voltam. De ez voltam én, vágytam a normális emberi társaságra, és nem csak az anyám, és Viola közt akartam egyensúlyozni, míg nem egyszer a mélybe taszítanak mindketten. Biztos voltam benne, ha gyengébb lennék, már rég olyan utat jártam volna be, amitől még az ördög is elszégyellné magát. Persze ez nem volt garancia a későbbiekben, hogy miként alakulnak a dolgaim. De próbáltam olyan terepen maradni, ahova nem ér el se anyám keze, sem pedig Viola karmai.
Esetlenül ácsorgok a férfi előtt, aki lehet most teljesen bolondnak nézz, és míg izgatottan várakozom a válaszra, addig alkalmam nyílik kicsit jobban megnézni Őt, persze normálisan..és lehetőleg anélkül, hogy észre vegye. Annyit sikerült megállapítanom, hogy nagyon magas, és nagyon helyes is. Bár ez valami törvényszerű dolog, aki a rockbandához tartozik, mindenki kicseszett jóképű. Miközben én egyre inkább zavarba esek, saját gondolataimtól, vagy inkább az előttem álló férfitól, visszakapom a telefonomat.”Megszoktam” ezen az agy szón sokáig időzik a tekintetem, mert senkinek nem kéne megszoknia az emberi gonoszságot. De sajnos nem olyan világban éltünk, mint amiben én szívesen elletem volna, ahol nem kell senkinek visszahúzódnia, olyan emberek miatt, mint Viola is. A üzenet további részére, pedig megpróbálom visszafogni a késztetést, hogy homlokon csapjam magamat.
Ja, végülis csak berongyoltam ide, mint valami normálatlan, és rögtön meghívtam egy italra, bármiféle bemutatkozás nélkül. Rosszallóan csóválom a fejemet, de ez igazából saját magamnak szól, amiért úgy viselkedik megint..ahogy általában szoktam.

Pedig ezt egyáltalán nem kéne senkinek sem megszoknia.- mikor ezt leírom, egy együtt érző mosollyal felnézek rá, majd vissza a telefonra és elmerülök újra a magyarázkodásban.
Ne haragudj, annyira pofátlan tudok néha lenni. Fable Hill a nevem, de hívhatsz Sarahnak is, amelyik jobban tetszik. És téged hogy hívnak? - pötyögöm le a nevemet, igazából, elég hosszúra sikeredett, pedig csak a nevemet kérdezte. Istenem Fable, néha akkor egy balfék vagy! Mindegy, ott egy mentő kérdés.
Iiiigazáábóól...nem kéne itt lennem, mert ki lettem tiltva mindeféle eseményről, mert kimásztam az ablakon órán, aztán az igazgató meg rajta kapott. És erre biztos nem voltál kíváncsi. Szóval, mit szólnál egy sörhöz?- fejezem be végül a sok “dumát”, és visszanyújtom neki a telefont. Soha nem voltam az a fajta, aki elpirul. Most mégis érzem, ahogy pír elönti az arcomat, én pedig legszívesebben elrejtőznék valami mögé. De azt hiszem, mára már elég fura voltam. Fura vagy Fable, rettentő fura. És nem csak a neved miatt. Dorgálom meg magamat, miközben próbálok az előttem álló férfira nézni.

Jelen:


Már nem az voltam aki régen. Nem hagytam, hogy az arcom bármilyen érzelmet is tükrözzön. Nem akartam többé annak áldozatává válni, annak, hogy túl nyílt voltam. Megtanultam a leckét, az érzelmek rosszak. Még több támadási felületet hagytam magamon, ha engedtem volna az érzelmeimnek. Így jó időre megvontam őket magamtól. Legalábbis részben. Nem mindig tudtam úgy állni a dolgokhoz, ahogy elterveztem, vagy ahogy éppen logikusnak tűnt. Régen még talán elhittem, hogy van fény az alagút végén, de idővel rájöttem, ahogy az emberek eltűntek mellőlem, hogy nincs. Nem marad más csak a sötétség, Te pedig ott maradsz, egyes egyedül az alagút végén. Megtanultam ezzel együtt élni, ahogy azzal is, hogy az emberek eltűnnek, otthagyva neked egy emléket, amiből még nyerhetsz némi erőt. De nem eleget, hogy egy életen át tartson. Ilyen halványodó emlékké vált Sebastian is. De most, hogy itt állt előttem, megint úgy éreztem magamat, akár a 16 éves Fable. Aki még reményekkel telve indult neki minden akadálynak. Egy egészen kis pillanatig hagytam, hogy ez az érzés magával ragadjon, egészen addig, amíg el nem küldtem az sms-t. Ezeket az érzéseket kész voltam száműzni vissza, onnan ahonnan érkeztek, de mégsem tudtam megtenni, mert újra megölelt. Nem tudom pontosan mi volt erősebb bennem, a szomorúság, vagy az öröm, hogy újra láthatom.Mire már kettőt pislogtam, ott ácsorogtam a lakásába, és megpróbáltam őt követni, de azért én jóval lassabb voltam. Egyrészt azért, mert még mindig nem tudtam eldönteni, hogy mit csinálok, és bizonytalan voltam, másrészt pedig megmaradt a rossz szokásom a bámészkodás. Így mire beérem Őt, és meglátom a földön ülve, egy apró mosoly jelenik meg a szám szegletében. Közelebb akartam menni, de nem tudtam, hogy az a viszony ugyanott folytatódna, vagy sem...így inkább az ajtófélfának dőlve vártam meg az sms-t .

Reménykedtem ebben.- nézek fel mosolyogva, miután ez leírom, és tovább folytatom az írást.
Ezt nekem kellett volna megkérdeznem. Persze, szívesen!- nyomok rá mosolyogva a küldés gombra, majd újra ráemelem a tekintetemet. De továbbra is fegyelmezem magam, tényleg nem tudtam hányadán állunk, és hogy akkoriban miért tűnt el. Szívem szerint ez lett volna az első kérdésem.




My mind feels like a foreign land
Silence ringing inside my head
Please, carry me, carry me, carry me home

mind álarcot viselünk
Emily Brooks
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I 22y38wkj
Fable&&Sebastian-YouAnd I 0c18e3599163bddc75f26e12d9d1a42821790a6a
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Emily Brooks
★ családi állapot ★ :
constantly.
consistently .
continually .

Fable&&Sebastian-YouAnd I B89ba3bd7b6cae4fc93901d3e6285060b38e1050
you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
“What you know is
not always important.”
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Blake Lively
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I D7412e2c20f5b8488a755c58dfdfecbb27671307
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyKedd Jan. 29 2019, 21:23
Fable & Sebastian
━━━ "You can take me"━━━


Az első mondatát olvasva pislogok, és szemöldök ráncolva pillantok rá, majd könnyedén rántok vállat. Igaza van, nem kellene, de egy idő után belefárad az ember abba, hogy folyvást hadakozik az emberekkel. Elvoltam, jutott időm magamra és a gondolataimra, kicsit talán jóval több, mint másoknak, de élveztem azt amit csinálok.

Neked, melyik tetszene jobban? Egyébként, beszélgetsz, hangosan is, tudok szájról olvasni. *kicsit várok Csak, ha hozzám beszélsz, kérlek, nézz rám, vagy érintsd meg a karom, hogy tudjam, figyelnem kell rád. Szeretem nézni az embereket, miközben beszélnek, és egyáltalán nem fáraszt, hogy a szájukról olvasok. *pötyögöm ezerrel a sorokat, most az én „nyelvem” eredt meg kissé. Érdekelt, hogy milyen az, amikor beszél, milyenek a gesztusai, hogy milyen lehet ő.
Sebastian St. Vincent, Seb, vagy Bastian esetleg Vince, vagy Vincent. Szoktak ilyen formában is becézni. *húzom az ajkam egy fél mosolyra, és be kell vallanom, hiába vagyok banda tag, meg bármi, nem nagyon szoktam csajozni. Csak ülök a koncert után a többiekkel, és amíg a többiek beszélgetnek, előbb utóbb úgyis az ölembe mászik egy csaj, és ott egyértelmű, hogy mi a téma, arra a pár órára, ha épp nem akar nyakon hányni a sok piától, mert jártam már úgy. Azóta vigyázok.
Amikor a következő sorait olvasom, alig bírom elrejteni a mosolyom, úgy takargatom a szakállamat a kezemmel, de végül, a sátor teteje felé pillantok, és hangtalanul nevetek, rázkódik a testem. Aranyos lány. Végül is, fő a változatosság, nincs szükségem a barátnőjéhez hasonló , magukról nagyot képzelő lányok alkalmi légyottjára állandóan, miért ne elegyedhetnék vele szóba , csak úgy simán? Biccentek.
Ma érkeztünk egy másik városból, szeretnéd megvárni a koncert végét, vagy azonnal innál? Nem hagyom ki egyetlen koncertjüket sem, lehet, hogy túl közel állok a hangfalhoz, ha téged ez zavar, akkor jelezd! -visszaadom a telefonját, és a kezébe nyomom, várok még néhány pillanatot, és felé nyújtom a kezem, hogy átvezessem egy olyan helyre, ahol láthatom és érezhetem is az öcsémék bandájának zenéjét. A kordonon belül állok meg Fablevel, ahova egy-két srác még bejöhetett, de csak azok, akiknek különleges nyakba akasztójuk volt.
- Haaaahóó Srácok! Hallottuk, hogy megnyerte a rögbi csapatotok, az idei év szezonzáró mérkőzését, és ezzel ők lettek a győztesek. Mi a Lunar Eclipse Banda vagyunk, néhányan hallottatok már minket, néhányan még nem. Remélem mindenkinek tetszeni fog az előadás. Szóljon ez a dal, Krokodil Fog csapatának! – a testvéremék belecsaptak egy zúzósabb számba, én megálltam Fable mögött, és két oldalról megtámasztottam a vaskordont mellette, mert nem igazán akartam, hogy az itt is elkezdődő bevadulós tagok fellökjék. Jó pár vad számot leadtak, a basszus gitárostól kezdve, az elektromos doboson át, mindenki tette a dolgát. Afféle nu metal banda kevés ilyen banda van még szerencsére és nagy a sikerük.
- A következő szám, pedig a bátyám nagy kedvence, igazából a dalainkat is neki köszönhetitek! Seb! – kacsintott felém a sorok közt, amikor megéreztem a basszusokat, és a dobot szólni, megfeszült a karom, ezt nemrég találtam ki, és imádtam, felállt a karomon is a szőr, és vigyorogva biccentettem. Ha nem vigyázok, magam kezdek ugrálni, az újdonsült ismerősöm mellett, akit épp óvnék a többiektől. De lehetett érezni, hogy hevesebben dobog a szívem is.


Jelenben.

Mókás és egy kissé kínos is volta helyzet, amibe csöppentem, bárcsak tudna jelelni Fab, akkor kicsit gyorsabban kommunikálnánk. De sose kértem senkit sem arra, hogy miattam tanulja meg, és most sem fogom. Ráadásul nem öt perc az egész.
Lassan felkeltem, és hálásan mosolyogtam rá, örültem, a válaszának.

Egy pillanat, megfürdök, épp edzettem. – félre teszem a telefont az ágyamra, majd felé fordulok, mosolyogva.- Örülök, hogy újra látlak! – tátogom felé, és annyira, azért elfelejtkeztem magamról, hogy jeleltem is mellé, és egyetlen apró jelet még hozzá tűztem, amit Tom pont meglátott, és ott állt Fab háta mögött a nappaliban.
„Mi a fasz ember?! Virágszál?! Ez az, a Fable Hill?! Ne szivass bazmeg!!!” – jelelt felém,a szemöldököm felszalad a homlokomra.
„Kussolj! Ha rástartolsz, esküszöm, kinyírlak! Ha tudsz, sőt! Nem ha tudsz, adj kedvezményt, a bérleti díjból, ne keressünk rajta a plusz bérleti díjakkal, elég ha a rezsit kifizeti, meg amit fogyaszt! Ne engedd, hogy elmenjen!” – hevesen gesztikuláltam a karjaimmal, és már nem is igen tátogtam, de igen csak bosszús voltam, és mérges Tomra, amiért a kíváncsiságából fakadóan, csak utánunk jött.
„Jó, jó jó, vegyél vissza, tabu a csaj értem. De azért nézni szabad, istenem! Tizenhat volt, te huszonöt, engem nem érdekelt, volna az, hogy gyerek –e még.”
Vettem egy nagy levegőt, és el kellett számoljak tízig, mert majdnem átrongyoltam a nappaliba, és inkább bevertem volna neki, minthogy erre válaszoljak, végül csak a lófasz egyezményes jelét mutattam be neki, igazán könnyedén, és távoztam fürdeni. Szerintem most már sejtette, hogy róla szólt a társalgás, ezért a menet közben felkapott telefonomról küldtem neki sms-t, még gyorsan zuhanyzás közben.
Szia…! : ) Remélem nem ijesztettünk el, Tom néha eléggé pöcsfej tud lenni. Mindjárt kész vagyok, de szólj ha dolgod van… - küldtem el végül neki az smst, majd kiszálltam a zuhany alól és a derekam köré tekertem egy fürdő lepedőt, majd felmarkoltam a telefont ismét, és elindultam a szobámba, minthogy a fürdőben nem tartok tiszta ruhát, és a szekrény is, a túloldalt van, ami egy kisebb gardrób, így oda tartottam. Őszintén szólva nem figyeltem arra, hogy nyitva van-e a szoba ajtó vagy sem. Az volt a célom, hogy minél hamarabb felöltözzek, és mehessünk. Meglehet, hogy nyitott ajtóknál öltöztem fel, alsó, farmer, majd egy könnyű cipő és egy fehér póló, majd egy pulcsi, és menetre készen kerestem meg a telefonjaimat, meg a tárcámat.
Baromira izgultam, hogy velem tart-e és végül nem-e mondja vissza. Kíváncsian várakozva álltam meg előtte és mértem végig újra. Sokat változott, még nőiesebb lett, és igazán csinos. Megtudtam érteni, hogy Tom miért volt oda,a lábai… zavartan kaptam el a pillantásomat Fableről, és Tom felé pillantottam, aki épp a kefélés jelét pantomimezte, mire csak úgy elegánsan bemutattam neki, esküszöm sose fog felnőni.
Elkísértem az ajtóig Fablet, majd becsuktam , még magára hagytam ezt az ökröt a tv-jével együtt, és elindultam a liftek irányába, mert azért van lift is itt.
Csinos vagy, sokat változtál. Hogy kerültél ide New Yorkba? -önzőség lett volna azt kérdezni, hogy miattam jöttél ide, ugye? Közben tudtam ,hogy nem, biztos nem így van. – Mit csinálsz, tanulsz még? Ügyvéd leszel? – faggattam megállás nélkül, miközben őt figyeltem.  Magammal akartam akkor hozni, de Sean lebeszélt róla, hiszen nem rángathattam bele az életembe, ráadásul ő tanult még javában akkor, és álmai, céljai voltak, már akkor, sokkal nagyratörőbbek mint az enyémek. Iskola, és egy biztos munka. Ezzel szemben, én? Dalszöveg író, és nemrég a recepciósunktól elkezdtem venni weblap szerkesztés órákat. Hasznos dolog, egyre keresettebb, főleg ha valaki ügyes benne.





[/color][/font][/color][/font]
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyPént. Feb. 01 2019, 11:12

Sebastian&Fable
10 évvel ezelőtt...
Soha nem voltam a szavak embere. Anyám mellett hamar megtanultam, hogy jobb ha inkább csendben meghúzódom, mintsem magamra haragítsam, és megint hozzám vágjon valamit. Persze ez nem azt jelentette, hogy néha nem vágytam arra, hogy elbeszélgessek vele, hogy választ kapja egy-két kérdésre, hogy miért nem tud leállni a kokainnal. De ezek mind olyan kérdésnek számítottak, amitől benne felment a pumpa. Így keveredtem Vio mellé, egy idő után megszoktam, hogy leginkább azért tart maga mellett, hogy csak úgy legyen mellette valaki. Nem olt különösebb oka, de Ő sem szeretett egyedül lenni, ahogy Én sem. Azt hiszem ez az egy dolog kötött össze minket, és ez volt talán az egyetlen közös tulajdonságunk is. Most mégsem vágytam a társaságára, valamiért sokkal jobban felkeltette az érdeklődésemet ez a férfi.

Az üzenetét elolvasva, egy apró mosoly jelenik meg a szám szegletében. Szerettem az embereket megfigyelni, hogy mennyire tudom őket kiismerni, ez egy roppant furcsa szokásom volt, de valahogy nyugodtabb voltam tőle, és Sebastian inkább bizalomgerjesztő társaságnak tűnt, így elég könnyedén tudtam  felülkerekedni azon a tényen, hogy gyakorlatilag itt se kéne lennem.
- Fable-t jobban kedvelem, ez legalább valamivel egyedibbé tesz.- válaszolok figyelve arra, hogy minden szót alaposabban megformáljak, hogy könnyedén le tudja olvasni.
- A sör...- gondolkodok el egy pillanatra.- Az csak egy fedő duma volt, hogy valahogy elcsaljalak . De úgy nézz ki a sör nélkül is menni fog ..- kacsintok rá, na jó lehetséges, hogy egy kicsit túl merész volta. De néhanapján előjött belőlem is, az a a fajta nyíltság, ami Viola-ban éppúgy meg volt, persze ez nem mindig vált az előnyömre. Nem tudom, hogy ez most miként fog alakulni, de remélem nem fogja tolakodásnak venni. Vagy valami egyéb furcsaságnak, amitől azt a képet festem le magamról, mint a többi lány. Egyébként, én miért is akarok annyira megfelelni neki? Gondolkodom el, ami az arcomra kiül. Olyan lehettem, mint a gondolkodó ember. Csak ez a változat, inkább azon gondolkodik, hogy helyesen cselekszik, vagy sem. Így én azon gondolkodom, hogy mennyire is helyénvaló a viselkedésem, addig Sebastian, már a tettek mezejére is lép, és én engedelmesen meg utána, akár egy szófogadó kiskutya. Végül a kordon mögé érve, kicsit feszengek a tömegben, de Sebastian védelmező karjai hamar megoldják ezen problémámat. És ami azt illeti nem is nagyon tudok már a Körülöttem lévő emberekre figyelni, mert minden apró információ benne volt a dalban, arról az emberről, aki ma felszított bennem valamit, csak éppen nem tudtam beazonosítani.


Jelen

Úgy éreztem, mintha felbolygattam volna magamban valamit, amit már igyekeztem eltemetni magamba. Hisz, az érzelmek nem vittek előrébb a célomhoz, és az életemben feleslegessé váltak. Viszont egyre több olyan személy fészkelte be magát az életembe, akik igenis valamilyen hatást gyakoroltak rám. Én pedig még nem igazán tudtam eldönteni, hogy hagyjam, fogadjam el, hogy ez így van. Vagy védekezzek továbbra is ellene. Annyiszor megégettem már magamat, és az öcsémnek egy összeszedett személyre  volt szüksége az életében. Nem akartam, hogy úgy nőjön fel mint én, aki nem lát maga előtt egy biztos pontot. Én akartam maradni a biztos pont számára . Ez már nem csak rólam szólt.

Rendben, én itt leszek ne aggódj.- pötyögöm vissza, és egy apró mosolyt megejtek felé. De továbbra sem tudtam, hogy beljebb merészkedjek, avagy maradjak itt a helyemen. Úgy éreztem, mintha az, hogy beljebb jövök, valamilyen jelentőséggel bírna.
- Te is nekem.- szólalok meg végül, majd a hozzátoldott  apró szavacskán elmosolyodom. Már épp fel akartam hívni a figyelmét, hogy időközben megtanultam jelelni, még akkor amikor úgy döntöttem, hogy utána megyek. De nem tettem, mert ...mert nem tettem. Tényleg félbe akartam szakítani őket, de valahogy a kíváncsiságom megint csak erősebb volt. Így teljes nyugodalommal néztet végig az előttem lejátszódó jelentet, természetesen úgy téve, mint aki nem érti az egészet. De a helyzet az volt, hogy nagyon is értettem.  Annyi biztos volt, ez a Tom egy seggfej, Sebastian pedig semmit nem változott. Aminek egy részem nagyon is örült. Amikor Sebastian távozik, egy újabb sms-t küld, amin csak elmosolyodok.

Nyugalom, nem fogok fejvesztve elmenekülni. Annyira azért nem vagyok már kislány.-
írok vissza neki, majd Tom-ra nézek, aki még mindig úgy méregetett, mintha valami bomba nő állna előtte. Miután már kezdtem én is elég kényelmetlenül  érezni magamat, elindultam inkább valamerre a lakásban, úgy gondoltam körbenézek. De az érdeklődési köreimet a lakás iránt, hamar leköti Sebastian teste. Így enyhén oldalra billentett fejjel nézek végig rajta. Ha visszarepülnénk az időbe, már biztosan pironkodva elrohantam volna, de mára már eszem ágában sem volt megfosztani magamtól a látványt. Épp belemerülnék már éppen a dologba, amikor Sebastian felém fordul . Én pedig úgy csinálok, mint aki teljesen összeszedett, és nem mustrálta volna meg alaposabban a kelleténél. Egy ördögi vigyor szökik az ajkaimra, ahogy elém áll, és újra végignézek rajta azzal a mindentudó mosolyommal.

Köszönöm, Te sem panaszkodhatsz. - harapok az ajkamba ahogy leírom ezt a mondatot.
Anyámnak jobb itt, mármint könnyebben tudom kezeltetni, több lehetőség van. Ha végre sikerül rávennem, hogy menjen elvonóra, de ez még egy hosszabb és kényesbe folyamat.
Igazság szerint már gyakornok vagyok, de igen, ha egyszer megnövök az leszek. És Te még mindig az öcséddel, és a bandával utazgatok?
- teszem fel a kérdést, de még nem küldöm el, még  egy valamit  hozzá írok.
Ui: Teljes egészében ki tudok mindent fizetni, ami a ház bérléséhez jár, ne tegyél különbséget, nem hiszem, hogy a többi lakó díjazná.- vigyorogva küldöm el a leírtakat, miközben mellette haladok, és egy huncut mosolyt villantok felé.




My mind feels like a foreign land
Silence ringing inside my head
Please, carry me, carry me, carry me home

mind álarcot viselünk
Emily Brooks
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I 22y38wkj
Fable&&Sebastian-YouAnd I 0c18e3599163bddc75f26e12d9d1a42821790a6a
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Emily Brooks
★ családi állapot ★ :
constantly.
consistently .
continually .

Fable&&Sebastian-YouAnd I B89ba3bd7b6cae4fc93901d3e6285060b38e1050
you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
“What you know is
not always important.”
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Blake Lively
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I D7412e2c20f5b8488a755c58dfdfecbb27671307
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptySzomb. Feb. 02 2019, 14:49
Fable & Sebastian
━━━ "Behind Blue Eyes"━━━


Már éppen olvasnám Fable második üzenetét, amikor hátulról a nyakamba vetődik Tom, és meglepetten pislogok, majd fordulok vele szembe, tudom, hogy eddig is megvolt a maga bunkó stílusa, de akkor is…
- Haver, megyek. Tietek a pálya, még pár lakást úgyis meg kell mutassak a jelentkezőknek. – engem visszaterel a lakásba és döbbenten pislogok utána, majd kérdőn nézek a régi ismerősömre. Szinte még ott virít az ajka szegletében az-az ördögi vigyor, amit akkor pillantottam meg, amikor felöltözve kiléptem a szobámból, ezek szerint végignézte, hogy öltözködtem. Hát… kellett nekem azt gondolni, hogy becsukják utánam az ajtót, elvégre én vagyok itthon.
„Visszajössz?” –. tátogtam Fablenek, így már nem volt olyan nagy kedvem elmenni itthonról, és lehet, hogy olyasmik is szóba fognak kerülni, amik nem tartoznak másra. Megvártam, hogy belépjen, és utána becsuktam az ajtót, aztán végre a telefonomat is kihúztam újra a zsebemből. Szégyellős pislogásomat, egy meglepett váltotta fel, ahogy elolvastam az anyjáról szóló sorokat, és végül, büszkén mosolyogtam rá, elérte amit szeretett volna, egy cégnél gyakornok, ez is nagy szó és…egy döbbent nyikkanás szökött ki a torkomon,a szám elé is kaptam a kezemet, és felfújtam az arcom, mint egy lufi, majd leeresztettem. Mindent értett?! Mindent?!
„Mi a baja az édesanyádnak? Elvonó?” –.  kezdtem jelelni neki, aztán folytattam. „Büszke vagyok rád, legalább azt fogod csinálni, amit szerettél volna mindig is, ennek őszintén örülök.
Nem, én már három éve itt lakom, és ritkán utazok csak el velük, ha olyan helyre mennek, ahol még én se jártam. Még mindig én írom a dalaikat. Bár… egy ideje… mindegy.”-.
 rántottam meg a vállamat.
"Mikor akartad elmondani, hogy tudsz jelelni, úristen! Amit Tom is mondott, és mindent amit én és… és… Fable? Össze vagyok zavarodva. "–. vallottam be végül és a hűtőhöz sétáltam, majd kivettem onnan két sört, és kinyitottam mindkettőt, de én nem nyúltam a sajátomhoz, csak álltam felette és elgondolkodva pillantottam a barna üvegre.
„Miért nem írtál vissza a füzetre sms-t, sose? Megbántottalak?” –. a jelelés utána megböködtem az üvegem alját és belekortyoltam a sörbe, nem akartam, nem mertem felpillantani rá, kibontottam a sörényem is, és megráztam a fejem. Így jobb, így el tudok menekülni az elől, hogy könnyebben olvassanak az arcomban, én ebből a szempontból szoktam olykor nyitott könyv lenni, de kezdtem megacélozni magam, a siketek sajátos kifejezéstelen arcával, bármit is fog mondani, jelelni, nem tudom, hogy megakart-e bántani, vagy sem. Tíz év hosszú idő. Nem tudtam visszafogni magam, csak kibukott a kérdés belőlem, ahogy egyedül maradtunk. Ő már biztos, hogy túllépett rajtam, vajon én igen, ő rajta?


10 évvel ezelőtt


Két nap telt el azóta, hogy az after partyra is elhívtam, sütögettünk, és rengeteget írogattunk a telefonján, még le is merült, ekkor került elő a füzetem. Amiben dalok voltak, széljegyzetek, vázlatok, emberekről, hiszen ha nem beszélek, gyakran észre se veszik, hogy ott vagyok. Nem feküdtem le vele, valahogy sokkal jobb volt mint más lányok, kellemes volt a társasága, és most is, két nap elteltével eszembe jut, hogy mi lehet vele, vajon nagyon kikapott, hogy hajnalig elvolt? Azóta írtam két dalt, bár nem a megszokott füzetembe, mert nála maradt az első. Kis bőr fedeles madzagos füzet, rengeteg lappal, valamelyik városban egyedileg köttettem magamnak. Kalligrafikusan beleírták a monogramjaimat, a belső oldalára. Imádtam. De még a hétvégén meg kellett ejtenem egy pláza írószer részlegét, naplók miatt, jegyzetfüzetek végett, és írószerek miatt. Nem vettem meg mindent,  csak szörnyen válogatós tudok lenni, hogy mibe írjak. A telefon sokszor lemerül, az is jó lenne beszélgetésre, de… kicsit leragadtam a kézzel írásnál na, dalírásnál egyébként is papírra írom a szöveget.
Sikerült találnunk a régi New Orleans környékén egy kertes házat, megfelelő áron adta ki a bérlő, és bevállaltuk, hogy felújítjuk, amíg itt vagyunk, így kevesebbet is kellett fizetni a bérleti díjért. Hatan pedig elfértünk simán, mindenkinek volt egy szobája, én az utcafrontra nézőt kaptam, választottam, amin erkély is volt, a többiek nem tudtak az onnan beszűrődő zajok miatt aludni, állítólag. Nekem meg amúgy is mindegy volt. Rövidnadrágban ücsörögtem az erkélyen, és alkonyatkor láttam neki a dalírásnak, a mellkasomhoz húzva pihent a gitár, és nyüstöltem, kellemes lágy dallamok szálltak fel belőle, próbáltam a szöveghez igazítani a dallamot, de bosszúsan húztam végig a húrokon a tenyerem, majd felkeltem, és nyújtózkodtam. A kertváros végében volt egy bolt, ideje volt lemennem és venni valami kajának valót, még van, tele a hűtő, de annyit megtudunk enni, mint egy kis óvodás csapat.  A bevásárlás után, ismerős alakot pillantottam meg előttem, talán iskola táska volt rajta, talán… nem is tudom, de mit keres itt erre? Nem akartam hülyeséget csinálni, így utána siettem, és kicsit előre, léptem, majd az arcára fókuszáltam, és meglepetten nyúlt meg az arcom. Megkocogtattam a lány vállát, és szélesen mosolyogtam rá, na most legyek okos! Még a telefonszámom se adtam meg neki, teljesen elfeledkeztem arról, fenébe! Most biztos, hogy hülyének néz. Kivettem a zacskómból egy almát és felé nyújtottam, csak úgy. Mert miért ne kaphatna nem?
Ha megálltunk, mosolyogva pillantottam rá, és elővettem a telefonomat, bepötyögtem a telefonkönyvbe a nevét és felé nyújtottam azt, reméltem érti a célzást. Ha megtörtént a telefonszám csere, már pötyögtem is fél kézzel.
Ne haragudj, hogy így letámadtalak, csak megörültem, amikor megláttalak. Most meg hülyén érzem magam, hogy nem kértem el akkor, a telefonszámod. Nem maradt véletlenül nálad a füzetem? A kis barna bőrfedeles cucc? Hiányzik… Egyébként mit keresel itt, erre laksz?”.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyKedd Feb. 05 2019, 19:56

Sebastian&Fable
<
Egyik lábamról a másikra állva figyeltem az eseményeket. Nem tudtam volna megfogalmazni, hogy jelenleg hogyan is érzem magamat. Mert nagyon kettős érzések kavarogtak bennem. Míg az egyik részem maradt volna, a másik fejvesztve akart menekülni, mielőtt újra megégetem magamat. 16 évesen mindent a véletlenre, és az érzelmeimre bíztam,mert azt hittem, hogy ha a vágyaimra hallgatok, akkor nagyobb eséllyel lehetek boldog. És talán nem olyan jövő vár rám, mint anyámra. Aki mostanra már csak halovány emléke önmagának. Újra válaszút előtt álltam, tehetnék most másképp is, és nem az érzelmeimre hallgatni, amit Sebastian jelenléte újra felbolygatott. Elfuthatnék, hátra sem nézve, nehogy meggondoljam magamat. De minden sérelmem ellenére, elkövetem ugyanazt a hibát, amit akkor 16 évesen. Hát nem tanulsz Fable?
Persze”.- válaszolok, és azzal vissza is lépek a házba. Furcsa volt az egész helyzet, nagyon közel álltunk egymáshoz, mégis volt köztünk egy láthatatlan fal, ami miatt egyikünk sem mert közelebb lépni. Már nem volt minden ugyanaz, mindketten változtunk, és ugyan nem tudom miért akart most itt tartani. Hisz szó nélkül hagyott el, ami arra enged következtetni, hogy ez volt a legjobb megoldás arra, hogy lerázzon magáról. Most mégis úgy ácsorgok itt, mintha minden a lehető legnagyobb rendben lenne. Tudtam, és ezt Ő is tudta. Mégis mindketten úgy viselkedtünk, mintha ez az egész nem is történt volna meg. Nagyon meg kell magam emberelnem, hogy ne támadjam le a kérdéseimmel, így amikor Ő kérdezz, egy kicsit fellélegzem, hogy más merre terelődött a téma.
A kokainnal gyűlt meg a baj. Lassan kezdi legyűrni, de ez már régóta így megy, csak azt hiszem most már nem csak rám, hanem önmagára is kezd veszélyessé válni. És nem szeretném megvárni, míg megöli saját magát”- mosolyodok el szomorúan a végén, és csak megrázom a fejemet.
Bárcsak én is büszke lehetnék arra, amit elértem, de azt hiszem ez az érzés...még jó ideig elmarad.”- ahogy folytatja a jelelést, csak zavarodottan nézek rá.
Nem mindegy, egy ideje már nem írsz? “- kérdezek rá konkrétan, mert igen is kíváncsi voltam, hogy miért nem folytatja az írást. Seb tökéletes volt abban amit csinált, sőt kiemelkedő. Bár Ő minden tekintetben az. Egy apró mosoly kúszik az ajkaimra, ahogy zavarba esik, és sajnos nem tudom megállni, hogy ne fokozzam.
El akartam mondani, de aztán megjött Tom”- vonok vállat amolyan én nem tehetek róla stílusban. Sőt azt is láttam, amit a hátam mögött mutogatott, pont a tükörrel szemben álltam” - kuncogok, mert igazából meg volt a maga humora az egész helyzetnek, ennek ellenére még mindig azt éreztem , hogy olyan területre tévedhetek, ahol könnyen megsebezhetem magam újra, és újra. Bár reménykedtem, hogy ez a része még jóval messzebb van. De Seb folytatásból ítélve, azt hiszem ahhoz a témához értünk, ami egyszerre tett zavarodottá, és kissé dühössé.
Zavartan nézek Seb-re, aki nem nézz rám, csak próbál kiszúrni egy pontot, amit bámulhat. Miért nem nézz rám? Milyen füzetről beszél? Nem hagyott maga után semmit miután elment, még csak egy átkozott papír fecnit sem!
Nagyot sóhajtok, és próbálom leküzdeni magamban a hirtelen felgyülemlett sértettségemet.
Ha nincs mire válaszolni, úgy egészen nehéz vissza írnom. Otthagytál, minden előrejelzés nélkül, mit kellett volna tennem? Utánad rohannom? Mikor azt sem tudtam, hogy merre menjek? “ - teszem fel a kérdéseimet végül, amit eddig magamban emésztettem, egészen idáig .
Jobb, ha most megyek”- fordítok neki hátat, nem akartam megvárni a válaszát, mert féltem tőle. Persze az még mindig furcsa volt, hogy Ő hagyott ott, és mégis rám akarja testálni....milyen füzet?

10 évvel ezelőtt

Az elmúlt napok sokkal könnyedebbnek bizonyultak. Nem stresszeltem annyit, és nem is próbáltam valaki másnak kiadni magamat. Egyszerűen csak egy egyszerű lány voltam. Bárcsak mindennap ilyen lenne, de tudtam jól,hogy egyszer ez is, mint minden más vége szakad. Jól éreztem magamat Sebastian társaságában, és szerettem volna tovább maradni, tovább a közelébe maradni. De jól tudtam, hogy anyám nem díjazná, ha kimaradok. Már nem mintha valaha is érdekelte volna, hogy éppen merre kószálok. Egyáltalán nem érdekelte, de a jogot fenntartotta magának, hogy hisztizzen érte, és megbüntessen úgy, hogy az neki a javát szolgálja. Violaval ugyanez volt a helyzet, csak Ő inkább bűntudat keltésben volt igazán vérprofi. Már azért kicsapta a hisztit, ha nem vele töltöttem pár napot. Nem lógtam a nyakába pincsi kutya módjára. De mindezeken felülkerekednem , és életemben először, hagytam, hogy önző legyek, és azt tegyem amihez tényleg igazán kedvem van.
Az utolsó toll vonással be is fejezem az apró rajzocskát, amit Sebastian füzetébe rajzoltam. Természetesen csak a sarkára, nagyon kis helyet foglalva.
- Miss Hill.- szólít meg Dena nővér, én pedig meglepődve kapom fel a fejemet.
- Igeeen ? - nézek rá nagy szemekkel, Ő pedig a táblára mutat, engedelmeskedve arra nézek, és kisebb megrökönyödéssel nyögök egyet .
- Mit lát a képen? - teszi fel a kérdést, én pedig Szent Terézre meredek, és egy huncut mosollyal újra Dena nővérre.
- Szent Teréznek orgazmusa van!-nekem is az volt este, teszem hozzá gondolatban.
- Fable!!- a nővér tajtékozva mutat az ajtó felé. Nos így kerültem a diri irodájába, és még mindig utálom a katolikus iskolát. Akkor meg minek hívják Szent Teréz extázisának, ha nem is szexel? Tanakodok el, miközben felkapom a táskámat, és kuncogva elhagyom a termet.
***
Hazafelé tartva egyre inkább elegem volt ebből a napból, így minél előbb haza akartam érni, hogy egy kicsit jobban átnézzem Sebastian füzetét. Amit majd visszaszolgáltatok neki, csak még jobban átnézem. Épp csak pár ház választott el a miénktől, amikor valaki megkocogtatta a vállaimat, megfordulva egy hatalmas mosoly terül el az arcomon. És ahogy felém nyújtja az almát, elfogadom tőle.
“Köszönöm.- mondom, úgy hogy könnyen le tudja olvasni az ajkaimról. Majd ahogy felém nyújtja a telefonját, gyorsan beírom neki a számomat, és kissé túlságosan izgatottan várom, hogy mit fog írni. Ne Fable...ne kezdj el kötődni, mert bajod lesz belőle.
“Semmi baj, nagyon örülök neked.- gépelem sebesen, még az is megfordul a eszemben, hogy leírom mennyire hiányzott, és hogy...milyen jó éjszakám volt? Nem hiszem, hogy plusz pontként venné ki magát, ha tudná miket műveltem magammal, miközben rá gondoltam. “Én is elkérhettem volna, szóval ez miatt ne edd magad. De, igazából pont itt van nálam” - fejezem be végül, és rányomok a küldés gomba, míg kiügyeskedem a táskámból a noteszt, és felé nyújtom.
A földre hajítom inkább a táskámat, és úgy gépelek tovább. “ Erre lakom, pontosabban, abban a tojáshéj színű házban, amit már rég át kellett volna festeni más színre, de anya nem engedi.”- küldök egy újabb sms-t és egy sugárzó mosollyal felnézek rá.




My mind feels like a foreign land
Silence ringing inside my head
Please, carry me, carry me, carry me home

mind álarcot viselünk
Emily Brooks
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I 22y38wkj
Fable&&Sebastian-YouAnd I 0c18e3599163bddc75f26e12d9d1a42821790a6a
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Emily Brooks
★ családi állapot ★ :
constantly.
consistently .
continually .

Fable&&Sebastian-YouAnd I B89ba3bd7b6cae4fc93901d3e6285060b38e1050
you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
“What you know is
not always important.”
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Blake Lively
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I D7412e2c20f5b8488a755c58dfdfecbb27671307
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyCsüt. Feb. 07 2019, 23:14
Fable & Sebastian
━━━ "Behind Blue Eyes"━━━


Úgy éreztem, hogy ha azokat a témákat ragadom meg, amiket  ő is írt az sms-ben, nem fogok rossz útra tévedni, és valóban örültem, hogy látom, de annak, amiért itt kötött ki, hogy az anyja segítségre szorul, kevésbé és ez kissé meglepett. Erről nem tudtam, sosem osztotta meg velem, hogy problémái vannak otthon, valahogy mindig más lett a téma, és sosem firtattam, tovább a témát. Én elmondtam, hogy úton vagyunk, a testvéremmel és a bandánkkal, a szüleink távol vannak. Mondjuk, én is bezárkóztam, ha a család téma esett szóba. Így nem kárhoztattam ezért, hogy csak most tudok róla, és ha nem is látszik, mégis megdöbbentem. Számos megjegyzés jut eszembe, de mind klisés, hogy miért nem mondta, hátha tudtunk volna segíteni? Huszonöt voltam, vándoréletmódot folytattam, neki sem hiányozott volna más, hogy vándoroljon velünk.
„Sajnálom, az édesanyádat, nem lehet egyikőtöknek sem könnyű. Tudom” – de nem fejezem be a mondatot, ahhoz kéne beszélnem az apámról, lehet,ha megtenném, egy lépéssel közelebb kerülnénk egymáshoz? Nem tudom, annyi mindenről kellene beszélnünk, de tényleg nem tudom,hogy hol kezdjem.
„Te legalább iskolát végeztél, nem úgy mint én.” ismerem be szerényen, és ez valóban így van, tényleg el lehet iskola nélkül is érni, olyan hihetetlen dolgokat, minthogy valaki dalszöveg író legyen, és a siketsége ellenére is tudjon gitározni, de, én nem tudom… amit tudok, úgy általánosságban, azt magamra szedtem, mert nem szerettem ,ha hülyének néznek, persze nem is vagyok az. Vannak dolgok, amikhez jobban értek, mint mások, és vannak olyasfélék, amikhez kevésbé.
„ Egyszerűen… csak… megvan a dallam… de valami hiányzik.” –vonom meg a vállam könnyedén, és nemtörődöm módon, pedig ez a része fáj a legjobban, hiába akarom, talán túlságosan erőltetem, vagy valami iránt sóvárgok, vagy egyszerűen csak besokalltam, hogy szeretném hallani, de nem lehet, amit alkottam.
„Seggbe fogom rúgni, komolyan, nagyon megbántott? Nagyon-nagyon tapló tud lenni, és időnként észre se veszi magát, Tom egy igazi ökör. Mit szólnál hozzá, ha nem mondanám el neki, hogy tudsz jelelni, és egyszer hangosan beszólnál neki? Az igazi pofára esés lenne a számára!”  – lelkesen, kíváncsian pillantok rá, és várom a válaszát, remélem, hogy belefog menni. Imádom megviccelni Tomot és a másik bérlőnket, ők is megszoktak engem, ez az én elégtételem.
Aztán a hangulat is egyre inkább befeszül, meglátom rajta, hogy ő is megérzi, ahogy a légkör megváltozott egyik pillanatról a másikra, végül felpillantok rá és akkor belefog a magyarázatba. Sértett, haragos és ezt nem értem. Hiszen… leírtam neki mindent, végül értetlenkedve ráncolom a homlokomat, és amikor az utolsó szavak is elhagyják a torkát, összeszorul a gyomrom, érzem, hogy erősebben kezd verni a szívem, nem engedhetem meg, hogy kisétáljon azon az ajtón!
- Fable! –  szakad ki hangosan a számon a neve, a hangom kissé rekedt, mély, és riadt, azt hiszem, ha hallanám. Átszelem a távolságot köztem és az ajtó közt, és megállok vele szembe, megérintem a vállait, majd elengedem, kérlek! Kérlek, nézz rám! Ha ez megtörtént, az ajkamba harapok és szinte érzem kiserkenni a vért is belülről.
„Nem mehetsz el! Írtam neked, megírtam, hogy miért megyünk el, hogy annyira szeretném… ha velem tartanál, de neked ott az iskola, nem lehetek önző, hogy… - kezdem magyarázni, sebtében gesztikulálok, és olykor feltör a torkomból is egy-egy kétségbeesett hang, persze a verset, száz-százalékosan nem tudom visszaadni, de elmondom azt is, hogy oda rejtettem, a szokásos helyünkre, az nem lehet, hogy nem találta!!!  

10 évvel ezelőtt

Kedves Fable! Ez az utolsó este, amikor ebbe a füzetbe írok, kettőnk levelező füzetébe, itt hagyom neked, hiszen nálad biztonságban lesz, tudom,hogy vigyázni fogsz rá, én félek elveszteném. Te vagy azt hiszem, az első olyan lány, aki képes volt elfogadni, így ahogy vagyok. Örökre a szívembe zártalak, ha vége az utamnak, amelyen ketten az öcsémmel indultunk el, visszajövök érted. Ha szeretnéd, hogy visszajöjjek érted, csak küldd el sms-ben, a virág emojit… Ezt a dalt neked írtam, szeretném, ha majd újra találkozunk, eljátszhatnám neked. De egyelőre csak leírom, a fejemben szinte hallom, hogy velem énekelsz. Számtalanszor elképzeltem, hogy milyen lenne hallani igazából a hangod, nem csak akkor ,amikor a mellkasomra hajtod a fejed, és érzem a hangod rezgését, néha még emlékszem arra, hogy milyen volt régen, amikor hallottam. Énekelni is biztosan szépen tudnál, de ahogy a nevemet ejted…

Itt a dalom, ezt neked írtam, csakis a tiéd, ha újra találkozunk, elfogom játszani neked.:

Seb, régi dala:
Minden napot, amit távol leszek tőled, a visszaszámlálással fogom tölteni, ha eljön az idő, a kis virág sms-ed után, ott fogok állni, a sorban, amikor átfordítod a bojtot a sapkádon. Sikerülni fog, ügyes vagy, mert tudom,hogy hiába botlasz el, felállsz és folytatod az utad, erősebb leszel. Tudom, hogy Önzőség tőlem, hogy elmegyek, de nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy tönkre tegyem az te életedet is. Eddigi huszonöt évem legszebb nyara volt amit veled tölthettem, és az, amit irántad érzek, erősebb bárminél, ez tudom,hogy nem múlik el egykönnyen. Várok rád, ameddig kell.
Szeretlek Fable Sarah Hill. Emlékszem a második találkozásunkra, te is…? Melletted éreztem először azt, hogy szeretnék újra hallani. Akarlak téged hallani.



Az utolsó pár hónap a suliból ( év vége felé közeledve; második találkozás)

Mellette lépkedek, és le se lehetne törölni az ajkamról a vigyort, amit ez a pár szó vált ki belőlem. Imádom a mosolyát, ahogy rám tekint, és úgy egészében minden bejön vele kapcsolatban. Amikor a második sms-t olvasom, kicsit lábujjhegyre állok, nem, egyáltalán nem akarok magasabb lenni, csak időnként előjön belőlem a gyerek, és most nagyon megörültem a naplómnak, nála van!
„ne viccelj, én abban a fura zöld színűben lakom!””. küldöm el az smst és hangtalanul rázkódom a nevetéstől. Ha engedi, ha nem, felveszem a földről a táskáját és a vállamra dobom, nekem még így is van egy szabad kezem, amivel tudok pötyögni, bár a kajás szatyor miatt nehézségekbe ütközök, annyi mindent akarok egyszerre.
„átjössz hozzánk? a fiúk elmentek bulizni, nekem nem volt kedvem velük tartani, és főzőcskézni terveztem. Lehetnél a kuktám, vagy az elő kóstolóm?” – ”. oldalra pillantottam és az arcát lestem a kérdésem hallatán. Lassan sétáltam, az ő tempójában, elvégre az én lépésem, egy kis embernek, egy 180 cm alatt levőnek is, okoztak nehézséget, mondjuk, két vagy három, esetleg négy lépésbe telt nekik az én nagy sietősöm. Így most én sétáltam sokkal ,de sokkal lassabban. De bosszantott, hogy tele van a kezem, annyira hátra simítottam volna az arcából a haját, hogy lássam, hogy mosolyog éppen. Gimi óta nem volt tartós kapcsolatom, a rögbis incidens óta. Mondjuk, azóta vagyunk úton, de miért éreztem Fable mellett olyan bizsergetőn magam, sürgetőn? A kisugárzása, biztos az vonz.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyCsüt. Feb. 14 2019, 11:23

Sebastian&Fable
< Túl sok mindent ítéltem feledésre. Nem szerettem az emlékeket, nem szerettem a velejáró érzelmeket. Így egy olyan helyre száműztem őket, ahonnan még véletlen sem kerülnek elő. Kiutasítottam az életemből a kötődés fogalmát, mert értelmetlennek találtam. Eddig akárkihez kötődtem, mind elhagytak. Viola, Sebastian, és még sorolhatnám. Mindannyian meghoztak egy döntést, amibe én már nem voltam benne. Az okát nem tudtam, nem fértem bele az életükbe. És bár Viola-val másként váltunk el, de az sem az én döntésem volt, hanem az övé. Ha tovább harcoltam volna, talán másként lenne? De miért én vagyok mindig az az ember, akinek harcolnia kell a figyelemért. Miért nem volt ez az egész kölcsönös? Ezeket a kérdéseket, nehezen tudtam elengedni, mert akárhogy is próbáltam közömbösen állni a múltamhoz, tudtam jól, hogy nem csinálhatom ezt a végtelenségig. Most pedig itt volt a jelenem, amiben próbáltam érzelemmentesen végigcsinálni mindent, hogy a jövőben ne legyenek olyan problémáim, amikkel már egyszer megküzdöttem. De a sors...vagy valaki más. Másképp döntött, és szépen lassan visszatért a múltam, és vele együtt minden egyes kín keserves pillanat, amit át kellett élnem. Nem is igazán tudtam hova rakni az egészet, ami most körülvett. Azt hiszem jelenleg ez nekem túl sok volt. És talán azért is járt el a szám, anyámmal kapcsolatban. Pedig soha nem beszélek róla, mert a tapasztalataim eddig azt mutatták, hogy csak ront a helyzeten.
Ne sajnáld, évek óta így megy, amióta az eszemet tudom. Azt hiszem az életem során, még egyszer sem láttam tisztának, az is csoda, hogy még él..”- vonom meg a vállaimat lazán, mintha ez egészről könnyű lenne beszélni. És már a nyelvem hegyén van a kérdés, hogy többet tudjak meg róla, arról, hogy az Ő családja milyen. De úgy éreztem ehhez  már egyáltalán nincs jogom. Mi van ha van barátnője? Basszus, én meg itt ácsorgok, mint valami sóbálvány. Sőt, akár lehet gyereke is van. Na jó ebből elég, ideje lesz lassan távoznom, mielőtt bárki, mást von le az egész helyzetből, mint ami valójában.
Iskolát végeztem, de közel sem vagyok olyan jó ember, mint amilyen Te vagy. Téged az élet tanított meg mindenre, Én szívesen cserélnék veled .”- most már nem nézek a szemeibe, mert valóban így volt Ő jó ember maradt, én viszont túl sok mindent tettem, ami...ami túl sok. Zavartan figyelem őt, ahogy választ add arra, hogy miért nem ír, azért is volt furcsa ez egész nekem, mert amikor megismertem, szinte állandóan írt, és a füzetét bújta.
Mióta nem utaztál már el innen?”- teszem fel a kérdést, igazából legkevésbé értettem a művészlélekhez. De úgy gondoltam, ha kiesnek a megszokott kerékvágásból, ami az ihlet éltető ereje volt, akkor elvész vele valami más is.
Lazán legyintek egyet, amikor Tomról kezd beszélni, mert valójában tényleg szórakoztatott a dolog.
Ugyan, csak úgy viselkedett, mint általában minden férfi. De egy kis ugratásban azért benne vagyok”- mosolygok rá csintalanul, pont mint egy kislány aki épp rossz fát tett a tűzre. Ami igaz is volt, mert nagyon is sok fát tettem a tűzre, és azt hiszem itt volt a nagy alkalom, hogy újra menekülőre fogjam. Persze ebben bőven benne volt a sértettség is, de féltem, féltem újra belemenni a dolgokba. Tudva, hogy miket tettem, mi vagyok, és a jelenem sem túl fényes. Én már nem ugyanaz voltam, mint régen. Már éppen lépnék ki az ajtón, amikor meghallom a hangját, Sebastian ritkán beszélt, ritkán szólalt meg. A hangja még mindig ugyanúgy hatott rám, így megtorpantam, de amikor elém állt, én lefelé néztem. Próbáltam a mardosó önutálatot leküzdeni, amit minden egyes nap éreztem. Nagy levegőt vettem, és végül sikerült újra felnéznem rá, nem azért eset ez nehezemre, mert a haragom nem engedte. Leginkább a bennem gyökerezett problémák volta az okai, amik minden egyes évvel csak súlyosbodtak. Olyan berögződések, amiktől megváltoztam.
Fáradtan, és leharcoltan állat előtte, és hagytam, hogy kifejtse amit szeret. Amitől csak még több kérdőjel gyülekezett a fejemben. Nem...nem én emlékszem, hogy nem várt ott...semmi. Hirtelen nyíllal belém a  felismerés, mert csak két ember létezett, aki gondolkodás nélkül beléphetett a szobámba, anyám, és Viola.
Ha írtál nekem, akkor valaki tett róla, hogy ne szerezzek róla tudomást”- nézek fel végül a szemeibe, és már-már reszketni kezdek a dühtől.

10 évvel ezelőtt...

Teljesen összezavarodtam. Válaszokat akartam, de még csak egy levelet sem kaptam, amiből meg tudnám az okát, hogy miért hagyott itt olyan hirtelen. Miért nem szólt? Talán Ő is az a fajta srác, aki csak nyári kalandokat keres, aztán továbbáll.  Túlságosan naiv voltam, megint. Hányszor fogom még ezt eljátszani? Unottan játszadozom a szívószállal, míg  várom, hogy Vio visszatérjen. Állítása szerint jobban leszek, ha kieresztem egy kicsit  a gőzt. De nemhogy jobban lettem volna, csak egyre rosszabb volt a helyzet. Kellően delíriumos állapotba kerültem, de nem éreztem magam jobban. Szívem szerint bőgtem volna. De elég hülyén nézett volna ki, ha nekiállok bőgni a pultot támasztva. Mint valami megkeseredett nő, aki kilátástalannak látja az életét. Mint az anyám.
- Még egyet?- vigyorog rám a pultos, amolyan, ma felszedlek vigyorral.
- Ez a vacak nem ér semmit, adj valami ütőset.- tolom vissza elé a poharat, majd amikor megkocogtatja Vio a vállamat, felé nézek. Először rátéved a tekintetem,és a derűs mosolyára,
ami nem sok jót ígér, majd a mellette álló fickóra, akinek a mosolya ugyancsak aggodalomra add okot. Kérdőn szalad fel a szemöldököm, magyarázatot kérek...akkor még nem sejtettem, hogy aznap megölök valakit. Akkor írtam az utolsó levelemet, de nem tudtam kinek feladni.


Úgy vigyorogtam fel rá, mint a tejbe tök. Túlságosan is örültem a társaságának, és bár teljesen ellentmondott az elveimnek, főleg azon pontjának, hogy ne kötődj senkihez. Én mégis olyan lazán ugrottam ebe fejest, pedig tudtam, hogy túl sok veszélyt rejteget magában  ez az egész. Anyám mindig azt mondta, hogy ne bízzak senkiben, ahogy Vio is ezen az állásponton volt. Talán, igazuk van, talán nem. De engem nem érdekelt. Sebastian viszont annál inkább.
Szerintem tök vagány, olyan...mint egy zöld alma.”- küldöm el neki az sms-t, azt az ostoba vigyort továbbra se lehet letörölni az arcomról. Fable, fejezd be, ez már kezd nagyon ijesztő lenni. Már éppen ellenkezni szeretnék, hogy felvegye a táskámat, de aztán csak úgy elindul. Én pedig megyek utána. Igazság szerint nem voltak nagy terveim a mai napra, az lett volna az első, hogy levetettem magamról ezt a fránya iskolai egyenruhát, és bebújok az ágyba.
“Persze, szívesen robbantok veled konyhát.”- küldöm el kuncogva a leírtakat.
De nem fogom zavarni a többieket, ha hazaérnek?”- küldök utána gyorsan egy kérdést, majd kérdőn nézek fel rá.




My mind feels like a foreign land
Silence ringing inside my head
Please, carry me, carry me, carry me home

mind álarcot viselünk
Emily Brooks
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I 22y38wkj
Fable&&Sebastian-YouAnd I 0c18e3599163bddc75f26e12d9d1a42821790a6a
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Emily Brooks
★ családi állapot ★ :
constantly.
consistently .
continually .

Fable&&Sebastian-YouAnd I B89ba3bd7b6cae4fc93901d3e6285060b38e1050
you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
“What you know is
not always important.”
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Blake Lively
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I D7412e2c20f5b8488a755c58dfdfecbb27671307
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyVas. Feb. 17 2019, 15:41
Fable & Sebastian
━━━ "Behind Blue Eyes"━━━


Fáj, hogy nem avatott be az életébe, akkor amikor ott voltam mellette, felmerül bennem a kérdés, hogy nem is lehettem neki akkor annyira fontos? De hisz tíz éve volt! Ő… mi javában fiatalok voltunk még. Jól lehet, hogy manapság már jobban vágynék valami állandóra, de… sosem tudtam meg mi az az állandó szeretve levés, anyámon kívül persze, de ez ameddig élek és ő is él, kitart. Szeretni fog, anyai szeretettel. Nem vetíthetem rá, Fabre az érzéseimet, ilyen hirtelen meg pláne nem, eltelt rengeteg idő, mindketten más úton indulunk el, kérdés az, hogy most, hogy így újra összetalálkoztak az útjaink, van-e számunkra közös út? Közös haladási irány?
„Honnan gondolod, hogy ugyan olyan jó ember vagyok, mint akkoriban?”. emelem rá, kék csodálkozó szemeim. Érdekelt, hogy miből szűrte le, mert nem tudom, én nem szoktam magamat megvizsgálni külső szemlélőként, egyszerűen azt teszem, amit helyesnek vélek.
„Három éve vagyok itt, három éve vigyázok az öcsém barátnőjére, immunrendszer problémák. Míg az öcsém turnézik, én vigyázok a kedvesére. De már nem folytatok olyan vándor életmódot mint régen. Ez…az én mentsváram.” . – intettem körbe a falak irányába, és az egész lakótömbre is céloztam, de ezzel nem akartam nagyzolni, egyáltalán nem az én szokásom volt.
Aggódva figyelem az arcán átfutó érzelmeket, és azt, ahogy végül megosztja velem, amire rá jött, a szívem majd kiugrik a helyéről, ki tehette ezt?!
Csak álltam Fabbel szembe, és próbáltam nyugodt maradni, pedig egy világ dőlt össze bennem, ha tényleg nem kapta meg a levelem, semmit nem olvasott belőle, semmiről nem tudott, nem tudott a vallomásomról sem! A…a…dalomról sem! Amit neki írtam. Az ajtónak támaszkodom, és lehorgasztom a fejem, annyi érzés hullámzik át a testemen, amivel hirtelen képtelen vagyok megbirkózni. Ha nem olvasta, nem tudott róla, hogy mennyire szeretem, én hülye meg titokban még vártam rá, ezért tartottam meg azt a régi telefonszámot is, noha kártyákat kellett cserélni olykor a készülékbe. Reménykedtem, hogy egyszer feltűnik az-az sms. Nem kérdezhettem rá, hogy van-e barátja, noha a lakást egyébként egy személyre hirdettem, ebből kifolyólag talán nem két ember szeretett volna ott lakni.
„? Akkor nem azért jöttél ide, mert tudtad, hogy itt lakom…?”. Ettől kissé elszomorodva pillantok magam elé, és kutatom Fabe pillantását, a boldogság lufim, pillanatok alatt pukkadt szét, válaszokat kellett kapnom a kérdéseimre. De, nem tudtam hogy hogyan tehetném fel azokat. Mert tény, hogy más a viszonyunk most már mint akkor, ha nem tudott a levelemről, megbántva érezheti magát az irányomból, ez pedig nem jó.

10 évvel ezelőtt.

A teintetemmel követem minden mozdulatát és, mosolyogva lépkedek mellette, amikor pedig megkapom az sms-t, a számat takargatva nevetek, hangtalanul, és alig hiszem el, hogy pár mondattal képes feldobni a napomat.
„Kíváló szakács vagyok, emiatt ne aggódj, mind a tíz ujjad le fogod nyalni és a tányért is!” – . somolyogtam rá féloldalasan, és nem lódítottam, annyira, csak egy kicsit.
„Nem hiszem, szeretnek társaságban enni, van akinek nem volt családja, van akinek kis létszámú, és… mi szeretjük, ha minél többen vannak az asztalunknál, mint a sütögetés éjszakáján is. Egyébként, engem egyáltalán nem zavarnál, sőt!” .
Így elindultam Fablevel az almazöld színű ház irányába, beengedtem előre, mivel épp nekiláttunk a felújításnak, a folyosó le volt takarva fóliával, és bontatlan festékes vödrök voltak mindenhol. Felakasztottam Fable táskáját az egyik fogasra, és elindultam a konyha irányába. Kézmosás után pedig elkezdtem kikpakolni a holmit a szatyorból.
Előkerült a füzetem, egy másik, amit sima jegyzetelésre szoktam használni, és a konyhapult felé fordultam.
„Milyen suliba jársz. ? És mi szeretnél lenni, ha majd nagy leszel?Mi a kedvenc virágod? Kajád, ilyesmiket is...” – eltoltam a füzetet, miközben elővettem a vágódeszkát, és kivettem a hűtőből a húst.
„Ha szeretnéd a zöldségeket felvághatod, kockákra? De ülhetsz és nézhetsz is, vagy csak… mesélj, írd le, hogy milyen napod volt, szeretem mások élményeit olvasni. Beleszőhetem azokat a dalaimba, vagy csak jót mosolygok rajtuk…” .
Nekiláttam a főzőcskézésnek, és fél szemmel mindig Fablere pillantottam, rajta felejtettem a pillantásomat, hogy lett lisztes a homloka? Hangtalanul nevettem, ahogy megláttam, mennyire belemerült az egyik munkafolyamatba, megálltam mellette, és megérintettem a karját, finoman, aztán egy konyha kendővel közelítettem felé.
„maszatos vagy!”. tátogtam mosolyogva.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyHétf. Feb. 18 2019, 20:04

Sebastian&Fable
Nem szerettem, ha a szemembe néznek. Sőt leginkább gyűlöltem. Régen ez nem így volt, nem volt rejtegetni valóm, és talán sokkal nyíltabb is voltam, mint amilyen most vagyok. Megrekedtem egy ponton, ahonnan tovább nem is szerettem elmozdulni. Olyan volt ez, mint egy tökélyre fejlesztett menekülési útvonal. Igyekeztem most is minél hamarabb megfutamodni. Elfutni az érzelmi kavalkád elől, ami kibillenhet az egyensúlyomból. Ami felzaklat, és  talán egy kicsit meg is tör. Én  viszont ezt nem hagyhattam, nem akartam újra azzá a kislánnyá válni, akin átgyalogol mindenki, mert hagyja magát. Azért, hogy ne bántson meg senkit. Ez voltam Én, egy áldozati bárány, aki igyekezet a farkas szerepében tetszelegni. Csakhogy nem egyszerű felvenni az álarcot, ha egy olyan ember áll előtted, akinek odaadtad egy részedet. Kevés ember volt ilyen az életemben, mert nehezen bíztam meg az emberekben. A bizalom karöltve járt a fájdalommal, és ezt egészen hamar megtanultam. Így ami maradt belőlem mára, az már csak töredéke volt a régi ön magamnak. Jól ismertem magamat, de hozzám közelálló embereket még jobban.
Egy tekintett sok mindent elárul. Elmeséli az ember múltját, és megmutatja ki is valójában.”- válaszlom meg a kérdését, és egy lágy mosolyt ejtek felé. Sok kérdésem volt felé, és annyi mindent el akartam mondani neki. De veszélyes lett volna, és meggondolatlan dolgoknak mindig ára van. Saját bőrömön tapasztaltam, hogy a cselekedetek..legyen az jó, vagy éppen rossz. Mindegyik hordozz magában, egy visszavonhatatlan ítéletet.
Mosolyogva megrázom a fejemet, ahogy tovább mesél. Mert ez is csak az én igazamat támassza alá.
Ez igazán nagylelkű tőled. És sajnálom ami Sean barátnőjét, de nem gondolod, hogy így magadtól vonsz meg olyan dolgokat, amik eddig boldoggá tettek?”- nyers és őszinte kérdés volt, de kíváncsi voltam rá. Soha nem voltam régen sem az, aki köntörfalaz, vagy finomítgatja a mondandóját, csak úgy jött belőlem, és kész.
Úgy értem jól érzed itt magad. De attól, még hogy valahol elvagy, az nem azt jelenti, hogy ez a jó neked.”- magyarázom tovább, legalábbis próbáltam kicsit lágyabban megragadni a dolgot, és nem rárontani, egy olyan kérdéssel, amihez már semmi közöm. Talán ehhez régen sem volt sok közöm, de akkor sem értettem, miért áldozza fel a saját boldogságát. Miért nem önző egy kicsit?  Ez a kérdés, persze magam felé éppoly érvényes volt, mint felé. De kettőnk közt, az volt a különbség, hogy Ő megérdemelni, azt, hogy igazán boldog legyen.
Egyik lábamról a másikra állok, mint egy zavart kislány. És kémlelni kezdem a padlót, ami remélem megnyíllik alattam, és elnyel szépen. Csak úgy simán. Olyan témát kerülgettünk, ami egyikünk sem volt kényelmes. És nem voltam konfliktuskerülő, de nem akartam még ennél is jobban bántani.  Mert tudtam jól, hogy amint kijutok innen, el kell kerülnöm. Piszkosul nehéz lesz megállnom, hogy ne  vegyem fel vele a kapcsolatot. De ha nem akarom Őt is bajba keverni, akkor így kell tennem. Nem keverhetem bele az életembe. Csak bajt hoznék a fejére.
“Azt sem tudtam, hogy New Yorkban élsz....szóval...- hezitálok egy ideig, de jobb ha őszinte vagyok vele, mintsem, hogy hazudok.”Nem, nem az miatt jöttem.”- nézek rá, és egy kicsit talán lehettem volna lágyabb. De nem tehettem meg, hogy reményt ébresztek benne, vagy bármi mást. Egyszer utána mentem, annak ellenére, hogy tudtam, hogy nem kellett volna. Én mégis megtettem, de akkor minden jel arra mutatott, hogy Ő túllépet, és ez így is volt rendjén. Így én is elengedtem, bármi is volt köztünk...

10 évvel ezelőtt..
Lehet, hogy Ő kiváló. Én viszont közveszélyes vagyok. Ezt nem kell neki tudnia, végül is majd megtudja. Ahogy tovább olvasok, igencsak másfelé kalandoznak el a gondolataim. Sajnos az én agyam úgy lett programozva, hogy rögtön másra asszociál.
“Szóval mindent megnyalok, értem én.”- küldöm el, és ahogy ez megtörtént, egy huncut mosolyt ejtek felé, amit próbálok kompenzálni az ártatlan tekintetemmel. Nem akartam zavarba hozni, de nem bírtam megállni.
“Hát jó, de Ti mégiscsak össze vagytok szokva. Nem akarok, az a csajszi lenni, aki csak úgy rátok akaszkodott.”- vallom be végül az aggályaimat ezzel kapcsolatban, rossz szokásommá volt, hogy azt hittem mindenkit zavarok, vagy éppen nem kívánt személy vagyok. Azt hiszem ez az egész anyám neveléséből fakad, meg persze abból, hogy otthon is épphogy csak megtűr.
Ahogy beérünk körülnézek, de nem fecsérlem vele az időmet, mert soha nem voltam az a fajta, aki bámészkodik, és alaposan megfigyel minden egyes nézett centimétert. Persze, ha Seb állna előttem meztelenül, már más lenne a helyzet. Reflexből az alsó ajkamba harapok, mintha ezzel meg tudnám állítani, a bűnben mártózott gondolataimat. Ahogy elfordul a füzetért, megragadom az alkalmat, és terepszemlét tartok.  Persze a felsőjét hiába szuggerálom, csak nem akar eltűnni róla, pedig milyen isteni csoda lenne. Isten még sincs velem? Haver? Nem hallod az imáimat?
Egy halk csalódott fújtatást hallatok, majd visszatérek a bájos mivoltomhoz, vagy mimhez, és elolvasom, amit a füzetbe írt.
Katolikus iskolába járok...de borzasztó. Nem szeretek odajárni, túl sok szabály van. Már most is nagy vagyok, de ügyvéd szeretnék lenni. Az a helyzet, hogy mindent megeszek, szóval kedvenc kajáim nincsenek, mert csak azért eszek, hogy ne legyek éhes. Na és Te ? Mióta írsz dalokat? Mindig is tudtad, hogy zenével szeretnél foglalkozni? “- tolom vissza felé a füzetet, és elkezdek munkálkodni, már éppen kezdek belemerülni, amikor Sebire felnézek. Felnézek? Konkrétan kitöröm a nyakamat, olyan szögben kell rá felnéztem.
Meglepődve meredek rá, hogy lettem máris maszatos, nem is csináltam semmit, csak azokat vágtam fel amiket kért. Úgy nézz ki tehetséges maszatoló vagyok.
- Letörölnéd ha megkérlek?- ejtem ki a szavakat, alaposan megformázva, hogy le tudja olvasni, és még közelebb lépek hozzá. Egészen addig, míg a kebleim enyhén neki nem feszülnek. Direkt csináltam? Direkt  hát !




My mind feels like a foreign land
Silence ringing inside my head
Please, carry me, carry me, carry me home

mind álarcot viselünk
Emily Brooks
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I 22y38wkj
Fable&&Sebastian-YouAnd I 0c18e3599163bddc75f26e12d9d1a42821790a6a
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Emily Brooks
★ családi állapot ★ :
constantly.
consistently .
continually .

Fable&&Sebastian-YouAnd I B89ba3bd7b6cae4fc93901d3e6285060b38e1050
you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
“What you know is
not always important.”
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Blake Lively
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I D7412e2c20f5b8488a755c58dfdfecbb27671307
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyHétf. Feb. 18 2019, 22:19
Fable & Sebastian
━━━ "Behind Blue Eyes"━━━


Megmosolyogtat, hogy a tekintetemmel jön, feltűnik viszont, hogy ő kerüli az enyémet, régen annyiszor nézett a szemeimbe, ahányszor csak lehetett, hisz lényegében én… így tudok kommunikálni, ha nem látom, akkor… nehezen veszem észre, hogy velem beszélnek. Szeretném látni, hogy mit gondol, hogy mit rejteget előlem. Nem egy egyszerű falat éreztem kettőnk közt, hanem…egy egész egyet, vagy magát a bolygót!
„A te szemeid is beszédesek voltak, régen.”. – mutogatom lassan, és kivehető a szomorúság a mozdulataimból, és az arcomból is. Ha belegondolok, hogy én is a mostani Fable okozója vagyok, ez mélységesen elszomorít.
„De… szeretnék magamhoz képest túl önző lenni, de amíg nincs kivel elmennem, nyaralni, addig… nem fogok, be kell pár projektet is fejeznem. Egy hangszigetelt hangstúdiót építtetek az egyik nem használt szárnyba, a bandának. Egyedül egyébként is unalmas kimozdulni, Hawaii vagy Ausztrália a nagy vágyam még mindig….”. -rántom meg a vállam könnyedén. Mondjam el neki,hogy titkon valahol mélyen őt vártam, ezért is van még meg a régi számom, amit csak ő ismer? Nem merem, végül nem osztom meg vele ezt a számomra tényt.
„Sok mindent szeretnék…”-. pillantok rá komolyan, miközben a tekintetem az ajkára siklik, és egy pillanatra a melleire is, de onnan elkapom a pillantásomat. – „ Egy részük némi türelemmel megvalósítható, a másik része, lehet, hogy sose lesz már ugyanolyan, mint régen volt.” . – igen, kettőnkre céloztam.
Hosszan figyelem őt, és kicsit megvonaglik az arcom, elfordítom felőle, hogy most ő ne lássa az én reakciómat.
„Hagylak…akkor menni, a barátod…biztos vár.” . – jeleltem olyan gyorsan, amilyen gyorsan csak tudtam, egy mázsás súlynak éreztem a testem, minden porcikám, nem akartam ,hogy elmenjen, nem akartam ,hogy újra kicsússzon a kezeim közül, hogy…hagyjam hogy elveszítsem. Az is az én hibám volt, ahogy a mostani is az lesz.
Megérintettem a karját, ahol mindig szoktam a hallókat, hogy tudják, hogy én szeretnék hozzájuk érni, régen mindig megsimogattam Fabe felkarját, most is így tettem, vettem egy nagy levegőt, és hangosan belekezdtem, a hangom többször elcsuklott, nagyon rég volt már, hogy ilyen hosszan beszéltem volna, eltelt több mint harminc év is.
- Sz-eretnék … bocsánatot kérni, azért…bár tudom,hogy késő… De…akkor is, belátom, hogy hibáztam, akkoriban, nem levélben kellett volna írnom neked. Hajlamos vagyok elfeledkezni arról, hogy… régen én is hallottam, és… és szavakkal könnyebb… könnyebben értitek meg egymást. Hibáztam, hogy nem úgy köszöntem el tőled, ahogy illett volna, személyesten, szemtől szemben. Sajnálom. –. az ajkamba haraptam erősen, beszéd közben többször a sörényembe túrtam, a mellkasom kissé hullámzott, és az idegességtől remegett is a hangom. Becsuktam a szemeimet végül, és a tarkómon átfogtam a kezem, a tenyerem és összefűztem az ujjaimat, így védtem az arcomat az ütésétől, megérdemeltem, inkább így váljunk el, hogy tudtam, hogy tudom,hogy pofont fogok kapni tőle, és akkor… így talán utálhatom őt. Így talán könnyebb lesz. Lehet, hogy kiabáltam, nem tudom, lehet, hogy túl hangos voltam, és nem tetszett neki amit mondtam. Sean! Valaki!

10 évvel ezelőtt



Boldog voltam, nem tudom, hogy miért. Az ő jelenlétében kellemesen éreztem magam, úgy éreztem, hogy nem zavarja, hogy nem beszélek, hogy… nem szeretek már beszélni, és az se, hogy írnia kell, vagy lassabban, kell artikulálnia. Tetszett a csintalan pillantása, és a kétértelmű megjegyzése! Azon jót somolyogtam.
„Azt szeretném én látni!”. - írtam vissza neki merészen, mert ugyebár, ezt a játékot ketten játsszák.
A szemeimet forgattam.
„Ha tudnád… 4 éve vagyunk egy banda, igaz, majdnem, mint egy család, de mindenki máshonnan jött, mi Seannel, San Francisco környékéről, a Tom, és a dobosunk, egy közép suliba jártak, Forks környékéről, Seattle körül van. Elég kicsi, rohadt unalmas városka, mi vittünk színt a hely életébe, amikor megalapítottuk a nu metal bandát. Az öcsém az énekes, mint azt már tudod, Élodie a dobos…” .
Elhallgattam egy kis időre, míg lepakoltuk a holmijainkat, és nekiláttunk a főzés első fázisának, én az enyémmel már kész voltam, és a hús is ott rotyogott a lábasban, a végén mehetnek hozzá a zöldségek is. Recept könyvekből és hasonló újság kivágásokból tanultam meg főzni, mert azért, ennyi éhes szájat teletömni, igazán nehéz volt. Az első időkben pláne, eltalálni a megfelelő mennyiséget. Ráadásul van a gyúrós kaja és a normál, én külön étkeztem, lásd a zöldségeim, aminek egy részét, majd megpárolok, igen, tettem félre húst is magamnak, amit szintén odaraktam már párolni. Ennyire odafigyelek magamra.
„ Katolikus iskola?! Borzalmas lehet, én utálom az ilyen megkötöttségeket, az egyik városba, kis város volt, tüntetést szervezett a pap, mert szerinte sátántól valóak a banda számai, végül… miután meghallgatta a koncertet, jött rá, hogy ebbe semmi rossz nincs. Csak az érzéseinket írjuk, éneklik ki a srácok, és adják elő a maguk módján, ahogy jól esik. Rájött, hogy nem öngyilkosságra buzdítunk, csak az érzéseink elmondásáról, de ez időnként sokkal könnyebb egy dalszöveg köntösébe bújtatva, mint szemtől szembe….”. -csak úgy sercegett a papíron a tollam.
„Amióta csak az eszemet tudom, mindenhova dalszövegeket írkáltam, azóta, hogy írni tudok. Voltak furcsa próbálkozásaim, de aztán egyre jobbak lettek, ahogy a nyelvtant jobban megtanultam. Akkoriban még énekelgettem az öcsémnek is, ő volt az egyedüli közönségem. Az én altató dalomra aludt el sokszor.”. – túlságosan belelendültem, de nem bírtam leállni, annyira természetesnek éreztem magam a közelében, még egyetlen nő mellett se éreztem magam így, egyáltalán bárki idegen nő mellett.
„Sosem voltam biztos benne, hogy azzal szeretnék foglalkozni, régen nagyon szerettem énekelni, de most már a dalszerzés az ami leköt, tetszik, és látom ,hogy az öcsémnek is, amit kitalálok, ha pedig a dallam esetleg hasonlítana valamire, ő átírja, és korrigál rajta. Tudod…nem könnyű úgy dalt írni, hogy írsz, és közben nem tudhatod,hogy hasonlít-e máséra a szöveg, vagy a dallam, de élvezem a kihívást. Tetszik, mit tetszik?! Imádom!” .
Újra a rotyogó husokkal foglalkozom, hogy nehogy odaégjenek, de mire felnézek, addigra nem tudom,hogy hogyan, de máris összemaszatolta magát Fabe, mosolyogva léptem hozzá közelebb, már fogtam is a konyharuhát, és elakadt a lélegzetem, amint megéreztem a nekem nyomódó puha halmokat. Mióta voltam nővel? Úgy igazán… ahol… tényleg számított az érzelem is? Bő négy éve, miért számít, miért érzem ezt fontosnak mégis…? Az öcsém is azt mondta, hogy mintha vibrálna a levegő körülöttünk, ha együtt vagyok Fabevel, ilyet pedig egyetlen csaj közelében se látott, ha másokkal voltam.
Mióta álmodtam arról, hogy megcsókolom? Két napja! Mióta álmodtam arról, hogy a karjaimban tartom?! Két napja! Az illata, ami körüllengett, megbolondított, akartam őt!
„Finom…az…illatod…”. – tátogtam és haraptam az alsó ajkamba, és megérintettem a derekát, miközben közelebb húztam magamhoz, hogy ő is érezze, hogy mit váltott ki belőlem. Letöröltem a konyharuhával a homlokát, aztán közénk ejtettem a holmit, és a hüvelykujjammal simítottam végig az ajkán. Kicsit lejjebb húztam az alsó ajkát, a cseresznye piros szín megvadított, amióta láttam. Lehajoltam, és mohón markoltam a fenekébe, hogy a csípőmre ültessem, és addig csókoljam, amíg mindketten kapkodva nem vesszük a levegőt. Kezd zavarni a pólója, az enyém is, érezni akarom magamon a dús halmait, ahogy az incselkedő bimbók a bőrömet karistolják. Nagyon ügyelek arra, hogy ne törjön fel a torkomból egyetlen hang se, nem akarom elrontani ezt a pillanatot, ahogy azt sem akarom ,hogy emiatt utáljon meg. Felültetem a pult másik részére és úgy csókolom tovább az ajkát.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyKedd Feb. 19 2019, 14:02

Sebastian&Fable
Beletellett egy másfél évbe, mire teljesen azzá tudtam válni aki most vagyok. Gyakran éreztem úgy, hogy könyörtelen, vagy éppen igazságtalan vagyok. De könnyebb volt így. Jobb, ha utálnak, mintsem szeretnek. Így egyszerűbben tudtam kordában tartani magamat, és másokat is.  Egy idő után mindenki megtanulta, hogy hozzám soha nem lehet elég közel kerülni. Vagy ha mégis megpróbálja valaki, abban a pillanatban kitörlöm az életemből. Mintha ott sem lett volna. Tudtam így élni? Nem. Én már csak túléltem.  És ebbe már nem fértek bele más emberek. Mert csak egyedül tudtam túlélni, és nem kértem hozzá segítséget. Ez az elmélet egészen addig működik, míg a múlt fogja magát, és be nem kopogtat az ajtódon, és egy gúnyos mosollyal  figyelmeztet, hogy még nem  hagytál mindent hátra. Most is ezt történt, ám a gúnyos mosoly elmaradt. Seb más volt, egy olyan szeleltje az életemnek, amit szerettem. Egy olyan része, amit ugyan mélyen eltemettem, de ott volt velem.
Apró mosolyt csal az arcomra, de belül mardos a fájdalom.
„Az régen volt, ma már sok-sok embertelen dolgot mesélnének, amit jobb ha nem lát senki.”- magyarázom meg a dolgot ennyivel, ennél többet nem kell tudnia.Épp elég szembenéznie azzal, aki most vagyok. Azzal, hogy már közel sem az a nő vagyok, akit az érzelmei éltettek. Oldalra bólintott fejjel figyelem Őt, és próbálom az Ő álláspontját megérteni.
Ha valamit akarsz, ahhoz nem kell társ. Neked is kell a kikapcsolódás, és talán jobban menne az írás is, ha egy kicsit másra koncentrálnál. Te is tudod, hogy ez így nem .” - pont én magyarázok neki? Aki nem hajlandó kilépni a saját határai miatt? Eddig fantasztikusan haladok afelé, hogy valami kókler élettanácsadó legyek. Követem a tekintetét, és egy huncut vigyor ül az arcomra, ahogy rögtön el is kapja onnan, pedig már látta. Sőt meg is érintette. Erre a gondolatra csak megrázom a fejemet, hisz nem hagyhattam, hogy a saját gondolataim eltérítsenek a helyes iránytól. Márpedig az volt a helyes, ha itt hagyom.
Egyszer mindennek meg kell változnia, nem maradhat mindig minden, ugyanolyan.”- sóhajtok fel, azon állítását, hogy a barátom vár, nem véletlen hagytam figyelmen kívül. Talán neki is könnyebb, ha azt hiszi, hogy van valakim. És talán nekem is, ha nem tudok semmit róla. Így nem is várakozom tovább, épp elfordulok tőle, amikor megérinti a karomat. Jól ismertem már ezt a mozdulatot, az emlékek újra kezdtek elönteni, amitől csak még súlyosabbá vált az egész. Mégis visszafordulok felé. Nem tudtam csak így itt hagyni, nem tudtam megtenni vele ugyanazt, amit az összes többi emberrel, akiket már kiirtottam az életemből. Vele szemben nem megy.
Ahogy megszólal, a szívem rendszertelenül kezd kalimpálni, soha nem hallottam, huzamosabb ideig beszélni. Talán csak egy-egy szót, amiből csak sejtettem, hogy mennyire kellemes hangja lehet. Egy pillanatig csak bámulok rá, mert a testem rögtön reagált rá, úgy nézz ki, hogy még mindig ugyanúgy a hatása alá kerülök. Tudtam mennyire nagy lépés ez neki, és tudtam azt is, hogy mennyire nehéz lehet. Az elhangzott szavak, pedig még jobban fájtak. Nem akartam, hogy bocsánatot kérje, én nem hibáztatom Őt én csak...ahogy lehunyja a szemeit, csak még kínzóbba válik, az egész pillanat. Mintha egy örökké valóság telne el, nekem pedig évek óta most először, könny égeti a szemeimet. És most először nem szégyellem őket.
Óvatosan megérintem az arcát, szeretném ha rám nézne,de ha nem tesz így. Akkor sem tántorít el attól, hogy közelebb lépjek hozzá, és ajkaimmal birtokba vegyem az övét...

10 évvel ezelőtt...

Oké, 16 éves létemre egész merészen viselkedtem. De valahogy a közelében nem tudtam magamat türtőztetni. Ebben az is közrejátszott, hogy nagyon kíváncsi voltam rá, mint ember. Megszerettem volna ismerni, aztán szépen lassan kialakult benne, egyfajta vonzalom az irányába. Ami igazából nem volt nehéz, mert csak rá kell nézni. Lehet ez váltotta ki belőlem azt, hogy úgy viselkedjek, mint aki már jártas ezekben a dolgokban. Persze tudtam flörtölni, de egy-két smárolásnál több soha nem történt. És éreztem, hogy Seb iránt, nem csak az hajt, hogy egy picit játszadozzak, hanem valami egészen más is, amit még nem tudtam beazonosítani. Így hagytam, hogy az ösztöneim vezérjeljenek.
Elmosolyodok a  leirotakon. Jóval izgalmasabb élete volt, mint nekem, és jóval több is rejtőzött benne.
Akkor elég vegyes társaság vagytok. De gondolom ez teszi a bandát olyan különlegessé.”- jegyzem le a füzetbe, mert tényleg így gondoltam, érdekes csapat volt az övékké, és mindenképpen egyedi módon világították meg a dolgokat. Sok ember, vagy banda példát vehetne róluk.
„Bizony, anyám azt hitte, hogy így majd könnyebb lesz velem, és ha az iskolába megnevelnek, akkor neki már nem sok tennivalója marad vele.Mondjuk úgy, hogy anyám vallásos , csak éppen minden tettét, vagy halasztását Istenre fogja.”- minden egyes alkalommal így volt, amikor először megütött, akkor is azt mondta, hogy Isten akarta így. Persze, Isten csak úgy osztja a pofonokat, nem?  Gondolkodom egy pillanatra el, és inkább tovább írok, mielőtt elmerülnék az így is aggasztó helyzetemben. Erről nem kell tudnia.
„Akkor Te szerencsés vagy. Nem sok ember mondhatja el magáról, hogy megtalálta azt, amivel ténylegesen boldoggá teszi magát, és másokat is. Te azzal foglalkozhatsz, amit szeretsz. De biztos vagyok benne, hogy a hangoddal is elkápráztatnád a közönséget, mint ahogy a dalaiddal is.”- mosolyogva tolom vissza elé a papírt. Szerettem vele beszélgetni, vele azt éreztem, hogy tényleg figyel rám, és nem kell erőlködnöm azért, hogy észrevegyen.
Amikor szánt szándékkal közelebb megyek. Rájövök, hogy talán tolakodásnak veszi, vagy nem is vagyok az esete. Én meg itt illegetem magam. De ezen gondolataimat, hamar felülírja, ahogy magához húzz." Neked sem rossz."- vigyorodok el huncutan.  Mélyen a szemeibe nézek, miközben minden egyes érintése perzseli a bőrömet, és az ajkaimat. Türelmetlenség lesz úrrá rajtam, így amikor megtalálja szájával, az enyémet, mohón viszonozom a csókját. Karjaim reflexszerűen karolják a nyakát, míg a lábaim ugyanígy átkarolják a derekát. Enyhén belenyögök a csókba, ahogy a pulton kötök ki. Tudtam, hogy még többet akartam, és csak remélni tudtam, hogy nem gondolja meg magát félúton. Lábaimmal még erősebben karolom át a derekát, míg igyekszem lehámozni róla a pólóját. Minden mozdulatom türelmetlen, és vad. A szájától pedig csak egy egészen kis pillanatra válok el, míg gyorsan megfosztom a pólójától. Kezeim pedig azonnal felfedező útra indulnak tökéletes testén.Itt már nem tudtam irányítani magamat, nem is nagyon akartam, csak azt akartam, hogy megtörténjen. Minden egyes porcikám a vágytól lüktetett, szóval teljesen készen álltam arra, hogy megtegye. Így biztatásként hozzá dörgölöm magamat, ami szerencsére elég könnyedén megy, hogy szoknya van rajtam. Ettől a mozdulattól, még jobban lüktetni kezdek, így a mohóságom éhséggé fokozódik, és szinte már falom az ajkait.




My mind feels like a foreign land
Silence ringing inside my head
Please, carry me, carry me, carry me home

mind álarcot viselünk
Emily Brooks
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I 22y38wkj
Fable&&Sebastian-YouAnd I 0c18e3599163bddc75f26e12d9d1a42821790a6a
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Emily Brooks
★ családi állapot ★ :
constantly.
consistently .
continually .

Fable&&Sebastian-YouAnd I B89ba3bd7b6cae4fc93901d3e6285060b38e1050
you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
“What you know is
not always important.”
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Blake Lively
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I D7412e2c20f5b8488a755c58dfdfecbb27671307
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptySzomb. Feb. 23 2019, 22:37
Fable & Sebastian
━━━ "Behind Blue Eyes"━━━


Annyira abszurdnak éreztem, hogy életvezetési tanácsokat ad nekem, betoppan, mint az új, leendő bérlőm, és… életvezetési tanácsokat ad nekem. Ezen kissé megütköztem. Nem értettem, hogy miért fontos neki az, hogy nekem igen is ki kellene kapcsolódnom. ha tudom, tényleg megteszem, ott van a lenti medence, és a tetőn is van, egy üvegházban, nyáron pedig leengedem az elektromos albakokat, és oilá! Kész is a nagy medence a meleg időre. Három éve találtam ki, és imádom ezt a helyet, jól lehet, hogy szerettem volna, ha igazán az otthonommá válik. De, lehet, hogy csak én gondoltam ezt ilyen furcsán, hogy egy lakóparkot szeretnék az otthonomnak, ez biztos az elbaszott gyerekkorom hozadéka. Már emelném a kezem, hogy megcirógassam vigasztalóan az arcát, mert én szeretném látni őt, teljes valójában, hogy mit gondol, érez. Hiányzik a régi Fable, akivel órákat írogattam, telefonon, smsben, bármiről. Ha nem volt mellettem, akkor elképzeltem, hogy milyen lenne, ha azt személyesen mondta volna el, és milyen gesztikulálásokat használt volna hozzá.
Nem tudom, hogy mit mondhatnék arra, hogy ő is megváltozott, egyáltalán…egyáltalán azt se tudom, már ,hogy hagyná-e hogy megismerjem, az új énjét, de ezek szerint nem, ahogy megkerül, és figyelmen kívül hagyja a kérdésemet is a pasijáról, de…tiszteletben kell hagynom a vágyait és a ki nem mondott figyelmeztetését, ami szerint jobb ha távol maradok tőle. Érzem az ilyesfajta testbeszédet és általában hamar teljesítem is őket a magam módján. De…nem most. Az imént mondta, hogy legyek öznő, hogy csináljam azt amit szeretnék, hát…most bocsánatot kérek tőle. Amiért nem tisztességesen búcsúztam el tőle.
Miután elmondtam, amit akartam, nem bírtam rá nézni, jóllehet gyávának éreztem magam, amiért becsuktam a szemem és próbáltam magam védeni a pofontól. De… még így is megrezzentem a gyengéd érintéstől az arcomon, őrülten dobogott a szívem, éreztem a mellkasomban verni az ütemét, kontrollálatlanul, sokkal intenzívebben, mint egy „átlagos” HIIT edzéstől. Az adrenalin is munkálkodott bennem az idegességtől, mégis… feltört az ajkaim közül egy meglepett nyögés, ahogy gyengéden szétfeszítette a nyelvével az ajkaimat, először csak döbbenten álltam, és pislogtam rá, nagyjából, tátott szájjal, amit ő nyitott ki a nyelvének finom közeledésével, ahogy a nyelveink találkoztak, úgy hunytam le a szemem, és öleltem magamhoz a derekánál fogva. Számtalan kérdés cikázott át bennem, rengeteg. De… ebben a pillanatban nem számított semmi, csak az, hogy őt tartom a karjaimban, tíz év alatt pedig igen csak kikerekedett, ott ahol kellett. De végső soron nem ez volta fontos. Hanem az, hogy…az otthonomat tartottam a karjaim között. Sosem mondtam el neki, de ha vele voltam, akkor… olyan furán meghitten éreztem magamat. Úgy éreztem, hogy otthon vagyok, nem érdekelt, hogy hol vagyunk, az utcán ücsörgünk a földön a pokrócon, vagy a padon, a bérházunk padlásán, vagy a szobámban, ha ő ott volt, sokat jelentett a számomra.
„Ateista vagyok, vagy…inkább azt mondanám, hogy érdekelnek vallások, de semmiképp sem az elvakult egy isten hívők táborát erősítem. Tetszik a buddhizmus, és a keletiek szellem hite, még a legkisebb legjelentéktelenebb témának is képesek kitalálni egy szellemet aki azzal foglalkozik, és attól kezdve ahhoz fohászkodnak. Na, mindegy,nem akarok ilyesmiről írogatni. Csak untatnálak vele”[/font"> – nem akarom ilyesmivel untatni, mert még most is azon jár az eszem, hogy a szoknyája alatt milyen színű lehet a bugyija, vagy az… hogy milyen színű a melltartója? De várjunk, mi van ha nincs is neki? Mert még nincs szüksége rá? Vagy…hagyd abba! Korholtam magam gondolatban.
„ Fable…én…nem éneklek, nem megy. Nagyon régóta nem, és emiatt a közönség elé se szeretek kiállni, elég nekem, ha a testvéremet figyelhetem. Ez sokkal többet jelent nekem.” – persze kicsit hazudtam, jó lett volna ha hallom. „ Mondjuk… minden vágyam az, hogy ne legyek beteg, és halljam őt, őket, mindenkit, és én is ott legyek velük, de valamit, valamiért.”
Sután elmosolyodtam, és megrántottam a vállam, a kajával foglalkoztam, miután sikeresen elrontottam a hangulatot, nem kell tudnia róla, hogy miért nem szeretek már megszólalni sem, noha tudnék. Igen, is tudnék, de nem merek.
Végül a maszat leszedés után felpörögnek az események, és már a pulton ül, és érzem ahogy a nyögése végig rezeg a torkomban, a bőrömön, tetszik ez a finom rezonálás, és mosolyogva falom tovább az ajkát, mindig is büszke voltam a testemre, és örülök,hogy most Fabe az aki felfedezi, és körbe tapogat, az ujjai csak olaj a tűzre, ahogy bebarangolja a kockáimat, és tovább perzsel minden érintése, és hullámzik a bőrömön. Hiszen, a szemem és az érintésem amire támaszkodhatok,meg az orrom. Lehúzom róla a pólóját, szintén, és a hátára siklik a tenyerem, hogy magamhoz nyomjam a felső testét, és a melltartóján keresztül érezzem a nekem nyomódó melleit. Az egyikről, mohón húzom le az anyagot,ami így megemeli a selymes domborulatot, több se kell, a nyelvemmel táncolom körbe a keblét. Aztán pedig kikapcsolom a melltartóját, és kéken szikrázó szemeimmel Fable pillantásába mélyedek, miközben mindkét tenyerembe belefogom a gyönyörű halmait, ahol a bimbók érintésért ágaskodnak, még többért! Előbb az egyiket veszem a számba és szívogatom, cuppanva, majd a másikat, tetszik Fabe légzése, és az egyre izgatottabbá váló illata. Fájón lüktet a nadrágomban a farkam, másra se vágyok igazából, csak rá. Attól a pillanattól kezdve, hogy odajött hozzám, és elhívott sörözni. Csak én nem vagyok az-az ajtóstól rontok a házba, minimum randira kellene hívnom… Teszek a randira! Elkaptam a derekát , és közelebb húztam az ágyékomhoz, halkan szuszogtam, ahogy az orromon vettem a levegőt, mögé tenyereltem, és hátradöntöttem az asztalon, fölé hasaltam, és a tenyeremmel felsimítottam a bugyijáig. A két ujjam pedig elidőzött a dombján, mire végül az anyagon keresztül simítottam végig a két ujjammal a testén. Alig bírtam visszafogni magam, hogy ne lökjem előrébb ösztönösen a csípőmet, pedig…szerettem volna már benne lenni. Ő volt most az én gitárom, és éreztem minden rezdülését.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I EmptyHétf. Márc. 04 2019, 16:13

Sebastian&Fable
Nem volt szokásom meghátrálni. De ha érzelmekről volt szó, folyamatosan ezt tettem. Nem akartam belebonyolódni semmibe, és senkibe. Mindez csak kötődéssel járt volna, ami aligha fért bele az én életembe. Azt hiszem a körülmények, vagy talán a neveltetésem volt az, ami betetette azt a bizonyos kiskaput. A fene se tudja. De egy biztos volt, semmi szükségét nem éreztem annak, hogy újra belebonyolódjak valamibe, amin belül már nem ismertem ki magamat. Veszélyforrásként éltem meg minden ismeretlen helyzetet, és lehetséges, hogy a múltban kiismertem magam ezen a terepen, de ma már igencsak távol állt tőlem. Nem voltam már ez a kislány, aki naiv reményekkel indult neki a nagyvilágnak. Aki próbálta mindenből a legjobbat kihozni. Már messze jártam ettől a lánytól, jóval messzebb, mint azt valaha is gondoltam. Ez lett volna a helyes út? Nem a legkevésbé sem, hisz régen szorult még belém, némi jó érzés. Ezért kellett minél hamarabb elkerülnöm a múltamat, ezért taszítottam el magamtól mindenkit, aki egy kicsivel is közelebb mert merészkedni, az általam megszabott határoknál. Amint valaki átlépte, könnyedén, söpörtem ki az életemből. Nem volt nehéz, mert nem kötődtem, nem éreztem, és nem is sajnáltam a dolgot. Ez most, mégis sokkal nehezebben megy, meg kellett bántanom valaki olyat, akit soha, de soha nem bántanék. Viszont az Ő érdekei miatt muszáj volt megtennem, muszáj volt kilépnem ebből, mielőtt még jobban belemerülünk. Bármi is ez valójában. Merengve figyelem az arcvonásait, ahogy eltorzulnak, egy egészen picikét, ahogy megérintem. Jól ismertem ezt a reakciót, így nem volt nehéz rájönnöm, hogy sok mindent elszenvedhetett, amiről nem tudtam soha. Vajon ismertük mi egymást úgy igazán? Azt hiszem közel sem annyira, mint hittük. Talán ha évekkel később döbbentem volna rá erre a tényre, most minden bizonnyal fájna. De már nem a múltban vagyunk, ez a kicseszett elkúrt jelen. Ahol Én egy semmirekellő kurva vagyok, Ő pedig számomra már egy idegen ember, akit azt hittem, hogy ismerek. Nem nézz rám, így képtelen vagyok másképp búcsúzni tőle. Ajkaim finom találnak rá az övére,, míg egyik kezem végig simít az arcán. Erre a reakció egyértelmű volt, talán Ő is csak abból merített, amiből én is. Abból a keserűségből, amit az életünk magával hordozott, minden egyes pillanatban. Engedelmesen simulok bee a karjaiba, és még pár pillanatig így is maradunk, amíg valaki, ki nem nyitja a bejárati ajtót. Lassan elválok, és ha rám nézz, még egy ideig elmerülök a tekintetében.
- Vigyázz magadra Seb.- artikulálom jól kivehetően, végül kiszabadítom magam a karjaiból, és szapora léptekkel elindulok a kocsim irányába. Amint a volán mögé kerülök, elindítom az autót, és elhajtok, azzal a tudattal, hogy soha nem térek ide vissza. Nem lehet.

Próbáltam magam visszafogni, de komolyan. Csak, hát az, hogy valamit csak próbálsz, és nem csinálod, teljesen különböző dolog. Azt hiszem amikor behívott, hogy a segítésre legyek, nem pont ilyen formában gondolta. Jó bevallom, én sem igazán erre készültem, mert jóóó...kicsit rá voltam kattanva, na de azért mégis kéne, hogy legyen tartásom. Ugyan az elhatározásaim tök jók ez ügyben, viszont a tetteim már nem igazán ezt sugallják. Testem remegni kezd a vágytól, ahogy egyre inkább egymásba feledkezünk. Teljes testemmel neki feszülök, és egy apró szaggatott nyögés hagyja el az ajkaimat, ahogy egyre többször érintkezek a kidolgozott testével. Kicsit még közelebb fészkelődők hozzá, hogy kezeimmel kicsit többet kapjak. Míg az egyik fel-alá pásztázik kidolgozott mellizmán, addig a másik a tarkóját kezdi el cirógatni. Enyhén hátra billen a fejem, ahogy ajkaival még többet kívánkozik felfedezni, és egy erőteljesebb nyögés tör fel az ajkaim közül. Egészen addig tart ez az egész, amíg meghallom a zár kattanását. Én pedig abban a pillanatban leszökkenek a pultról, és minél gyorsabban próbálom magamat összeszedni. Azt hiszem csak a szerencsémen múlott, de már épp az utolsó gombbal vacakolok, amikor megjelenik a testvére.
- Helló..-túrok bele zavartan a hajamba, de érzem, hogy az arcom csak úgy parázslik. Azt hiszem, itt helyben el tudnék süllyedni. Így mielőtt átadom magam a szégyenkezésnek, inkább menekülőre fogom a dolgot.
- Hát, izé.... akkor én most megyek.- fordulok felé, és próbálok nem motyorászni, hogy értsen is belőle valamit.
- Akkor majd találkozunk.- mondom, miközben útba esve a táskámért felkapom azt.
- Vagy nem...- folytatom zavartan, míg majdnem elesek a saját lábamban.
- Hát akkor sziasztok.- köszönök végül el, és el is tűnök a házból. Lehetőleg minél hamarabb a szobámba akartam kikötni, hogy még véletlen se kelljen a mai nap folyamán emberekkel érintkeznem. Mekkora égés.




My mind feels like a foreign land
Silence ringing inside my head
Please, carry me, carry me, carry me home

mind álarcot viselünk
Emily Brooks
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I 22y38wkj
Fable&&Sebastian-YouAnd I 0c18e3599163bddc75f26e12d9d1a42821790a6a
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Emily Brooks
★ családi állapot ★ :
constantly.
consistently .
continually .

Fable&&Sebastian-YouAnd I B89ba3bd7b6cae4fc93901d3e6285060b38e1050
you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
“What you know is
not always important.”
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Blake Lively
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Fable&&Sebastian-YouAnd I D7412e2c20f5b8488a755c58dfdfecbb27671307
TémanyitásRe: Fable&&Sebastian-YouAnd I
Fable&&Sebastian-YouAnd I Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Fable&&Sebastian-YouAnd I
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Fable & Sebastian - Without Words
» Max&&Fable
» Sebastian Minette
» Sebastian St. Vincent
» Leon&Fable

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: