New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Evangeline Ward
tollából
Ma 21:38-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 21:33-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 21:30-kor
Alexa S. Gray
tollából
Ma 21:28-kor
Sebastian Nolan
tollából
Ma 21:16-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 21:14-kor
Carmela Grimes
tollából
Ma 20:54-kor
Charles Holmes
tollából
Ma 20:46-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 20:43-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

The nightmare comes true
TémanyitásThe nightmare comes true
The nightmare comes true EmptyKedd 7 Aug. - 11:59
The nightmare comes true

Nem hiszem el. Mély levegőt veszek, ujjaim végigsimítanak a puha bőr kanapén magam mellett, a hófehér anyaga alapból idegesít, mint itt minden. A csaj hangja, a saját tűzforró bőröm élénken lüktet az elmémben.
- NEM Akartam Öngyilkos Lenni! Nem tudom, hogy ezt hányszor kell még elmondanom. – de, hogy őszinte legyek kurvára unom. Reszketeg levegő szalad ki a tüdőmből, ahogy újfent kilélegzek.
- Értem Miss Hayland. – rám hümmög. Kedvem támad felpattanni a kanapéról és ököllel az arcába ütni, mellé apámnak is, aki ide hozott, ó pardon hozatott, mert ő maga nem teszi be ilyen helyre a lábát. Mégis, hogy képzelte? Miként hitte azt, hogy ez nekem jót tesz? Komolyan azt gondolja, hogy olyan szar az életem, véget akartam neki vetni? Hát kurvára nem.
- Mondja el még egyszer, hogy mire emlékszik! – na biztos, hogy nem. Jön a többi kérdés, egytől tízes skálán mennyire haragszik az apjára? Mik a legszebb emlékei? Szerette a gyerekkorát? Mit gondol milyen jövő vár önre? …. Blablabla. Annyira unom már.
Amellé, hogy szuicidnak néznek, még hülyének is, pedig bassza meg semmi ilyen nem történt.
Ajkamba harapok, még érzem a sebet rajta, amit két öltéssel varrtak össze.
Ha a tényeket nézzük valóban gáz van, hiszen két hete a sofőr az apámat hívta hozzám, Ő pedig mentőt, magánt persze, nehogy kiderüljön, hogy Sane Hayland lánya öngyilkos akart lenni. Nem akartam, most sem akarnék. Jogos, hogy semmire nem emlékszem, hogy mintha még lettem volna a kávézóban, talán jártam is ott, talán nem. Lévén senki nem emlékszik rám, csak az új srác szívódott fel egyik napról a másikra. Ezt is csak azért tudom, mert Daily News lehozott egy cikket róla.
Aztán már csak a rémálmok részelteti vannak, azokat sem bírom megjeleníteni. Nem emlékszem ki ütött meg többször is, nem emlékszem kivel múlattam az időt, ahogy arra sem, hogy mikor került a szervezetembe annyi nyugtató, ami egy ménest kiütött volna, és a többi összetevőjére sem a drognak. Apám tajtékzik, mert Manhattan az Ő területe is, neki tudnia kell ki árul olyan drogot, amibe majdnem belehaltam, ha ugyan… Nem Akartam Öngyilkos Lenni! Na persze nem hisz nekem, emiatt betolt ehhez a buta picsához, hogy megoldja a problémámat. Nincs Problémám. Mi a szart nem lehet ezen megérteni?
Minden szavam falra hányt semmi. Nem hisznek nekem. Apám a legkevésbé. Anyám pedig, a jó és kedves Kathe végig bőgte a napot az ágyam mellett a kórházban, a kezem szorongatta, az arcom simogatta, amitől idegbeteg lettem és egyfolytában azt kérdezgette, de miért kicsim? A szólt is összepréselődik a gyomrom, pedig imádom, amikor becézgetnek. Hajtogatom napok óta, hogy nem akartam ártani magamnak, tényleg nem. Nem emlékszem, hogy mi történt, csak foszlányok vannak, gyűlölettől izzó kék szempár, rettegés érzete a testemben. Tudom, hogy valami történt.
Apám megelégedésére megtudtuk, hogy meg nem erőszakoltak, terhes nem vagyok, férjhez nem mentem, csupán öngyilkos akartam lenni. A jó anyád.
Mami, kérlek, vigyél ki! Talán a kórházban töltött két napom margójára ezt írhatnám.
Magam mellé kaptam a pitbull Ogrét, ő maga Omegának hívatja magát, de nekem sokkal inkább Ogre. A lakásomban lakik, a kádamban pancsol, paprikasprayt dugott a táskámba a meglévő mellé, sőt mi több a pillangókése is beleállt az asztalomban, miközben arról csacsogott, hogyan használjam, míg én a kanapémon gubbasztottam pokrócba takarózva huszonötezrez fokban.
A barátnőm nem áll velem szóba Erik miatt, Erik pedig ha jól sejtem magam miatt. Gondolom leszarja, hogy élek-e? Apám élt a gyanúperrel, hogy ő osztott ki nekem pár pofont, én meg nem nézem ki belőle, elhinni sem tudnám róla, annyira nem jellemzi Őt. Persze ettől még lazán összeszedhettem valami faszit, aki végül megadta, ami jár egy ribancnak és lekevert pár sallert, majd magamra hagyott. Leginkább ezt tudom elképzelni.
Szemben velem a nő pedig ugyanazokat kérdezi, bizonyára piacon vette a diplomáját, mert a dolgához gecire nem ért. Minden alkalommal egyre idegesebb leszek a közelében. Babrálom a farmerem, ahelyett, hogy elküldeném a picsába, de akkor apám hazacitáltat, hogy szem előtt legyek, nehogy felvágjam az ereimet.
Két hete kissé össze vagyok zavarodva, a csajokkal elmentem egyszer pizzázni, és találkoztam Caroval, valamint apám detektívével, akit azért rányomott az ügyre, hátha kiderül, hogy mégis van valami ősi ellensége, aki összepofozta a kislánya értelmét. Tádáám.
Unottan sóhajtom el a válaszokat, az órámra pillantok, még 12 perc és szabad vagyok. Két ujjam közé csípem az orrnyergem, hogy kicsit lehiggasszam magam. Lassan tényleg belém beszélik, hogy olyan fostos az életem, nem ártana neki egy szép lezárás.
Lassan pörögnek a percek, nem rejtem el a türelmetlenségem.
Az 55. percben felállok végre, a nő mondta kellős közepén, és egy intéssel elköszönök. A fatus mennyi zsét szórhat ki ezért a nagy lófaszért.
Ogre odakint talpra ugrik, döndül a ház, elveszti az életét a játékban, de majd lesz új, abban bezzeg jár második, harmadik, tizenötödig.
- Pihenj közlegény! – odavetett csont, elvigyorodik rajta, mögém lép, szinte érzem, ahogy befed a testével. Kurva magas és izomból sem kell félteni, igazából emiatt kicsit tohonya, de ijesztő.
Bevágódom mellé a BMW anyósülésére. Hazafelé indul, kiábrándítom.
Walsh nyomozóval van randim az állatkertnél. Én rángatom oda szerencsétlent, nem a maga kedve miatt. De ha jó fiú lesz, meghívom egy vattacukorra, vagy egy kupica rövidre, nekem jobban esne. Az egyetlen talán, aki elhiszi, hogy nem önként öntöttem le a torkomon a bikanyugtatót. Szeretném, ha utána járna az eltűnt srác esetének, nem tudom, hogy mi okból kifolyólag, de megtehetné, apám meg perkál érte. Kész is az üzlet. Persze vágom én, hogy nem kéne pattogtatnom, de kicsit nem árt neki, ha kimozdul. Szerintem. A többi meg hab a szaros tortán.
Az állatkert sem hobbi, a csajokkal lesz odabent találkozóm, annyi kedvem van hozzá, mint meghorgolni a szemfedőm, ha azt horgolják.
Kerget a paranoia. Tekinteteket érzek magamon, a hátamban kést éleznek. Valami annyira szeretne felszínre törni, de nem tud és ettől rémálmokkal küzdök. Emiatt kaptam ajándékba a pszicho dokit, aki a jelek szerint egy tábla csokival nem ér fel.

***
Leszakadok a lányoktól, az Ogre pedig fűzi az egyik barátnőm, így besodródom egy pár mögé, kettőt jobbra lépek, még kettő és elvesznek a szemem elől. Sarkon pördülök, végre kapok levegőt, halkan elnevetem magam, lehet tényleg bolond vagyok. Egy telefon van a kezemben, fizetni tudok vele, el meg csak nem veszek. Sortom hátsó zsebébe csúsztatom, lepillantok vékony nyári cipőmre, eligazítom a blúzom dekoltázsát, talán így nem látszik, hogy ideges vagyok egyedül. Azért az eszembe jut, hogy a védődezodorom a kocsiban van, a testőröm meg idegbajban lassan.
Mire észbe kapok a vörös panda előtt könyökölök a fémkerítésen, ami távol tart minket, és milyen jól teszi, mi tesszük tönkre a világot. Nézem a szépséges állatot és csak azon tudok kattogni, hogy milyen érzés lehet neki itt élni? Gondolatok ezrei rohannak meg, a farzsebemben rezeg a mobilom, felé sem nyúlok.
Lehunyom a szemem, átjár a nyár tüzelő forrósága, mögöttem halkul a zaj, ahogy befelé figyelek, ma amúgy sem járatja maxra a turisták hadát a park. Valaki mellém könyököl, a bőre csupasz bőrömhöz ér, vészriasztó csendül a fejemben, majd az ismerős illat messzire űzi. Beleborzong a tarkóm, emlék akar felszínre buggyanni, nem teszi. Azt sem tudom eldönteni, hogy jó érzés, vagy rossz. Olyan, amibe belebújnék, vagy olyan, ami elől sikoltva kéne menekülni? Megroggyan a térdem, a testem pontosan tudja mit kéne tenni, de az agyam nem ad utasítást, mert bizonytalan.
A mellettem nézelődő felé pillantok, csak a homlokom ráncolása kérdez rá, hogy ismerjük mi egymást?
Félő, amúgy azt hinné, flörtölök vele, lehet rám férne, kár, hogy a gyomrom diónyira préselődik a gondolattól is.
Ismerős pillantása forróságot lehel a nyakamra, tudom, hogy lágyan dromboló hangja van, biztos vagyok benne, hogy ismerem. Testben felé fordulok, karom végig simít az övén, fél könyökkel támasztom magam a korláton. Semmi nem jut eszembe vele kapcsolatban. Semmi. Ez aggodalmassá tesz, újra őz leszek, aki még nem tudja, hogy fusson a közéjük tévedt lóval vagy veszélyt rejt a számára és hagyja hátra, míg véget nem ér a mező.
Körbe pillantok, vannak itt páran, meg amúgy is bassza meg, teszik itt a parát belém. Ki a franc akarna engem bántani, akinek ilyen étható pillantása van, ennyire hosszú ujjai.
Főleg, hogy valószínűleg a medvék miatt van itt, én meg magamra veszem. Jó ég Emy…. szedd magad össze.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptySzer. 8 Aug. - 18:45






Emily

&

Jordan

0. nap




13 nappal 21 órával és 24 perccel korábban

Megfutamodsz? Öld meg! Véget vethetsz ennek! Ne szenvedj! Segítek! Itt vagyok, eggyek vagyunk!
– Baszódj meg! Gyűlöllek tudod? Utállak! Sosem voltunk egyek! Sosem leszünk egyek! – dúlt bikaként rontok ki a házból. Magára hagytam. Mindezek után ott hagytam, szétverve, kábultan, magatehetetlenül. És, ha az apja embere megkívánja? Ha mindig is akarta és kap az alkalmon? Felébreszteni ugyan nem tudja, a szer egy bivalycsordát is álomba szenderítene, hát még egy ötven kilós gyenge, védtelen nőt. Erősen vágom be magam után a kaput, a robaj elveszik a belvárosi hangviharban. Másképp terveztem. Nem…én nem akartam ennyire…én. Soha nem vágytam úgy senki után, mint érte. Csókjának íze még a nyelvemen van, hangja a fülemben dobol. És te, te rohadásnak indult féreg, bántottad. Fájdalmat pecsételtél az arcára, undort fecskendeztél a szívébe. Én nem ezt akartam! Játszani akartam vele, megismerni, beszélgetni vele. De elgyengített Jordan, nem tehettem mást. Értünk tettem
– Nincs olyan, hogy értünk! Nem bírtad ki, hogy egyszer ne te legyél a kibaszott középpontban! – üvöltök, dühösen és hangosan. Értetlenkedve húzódik félre egy nő, bolondnak néz, annyi bizonyos. A tenyeremre tán ráférne egy öltés, a farkam menten lerohad a helyéről. Meg is érdemelném.
Vajon álmodik? Benne vagyok? Ott is bántom? Ott is fél tőlem? Tudnia kell, hogy szeretem, hiszen mondtam neki! Hisz nekem, hinnie kell! Én Őt sosem…Ő nekem….
Céltalanul bolyongok Manhattan utcáin. Tajtékzó őrült vagyok, aki menekül, a világ és önmaga elől. Sajnálom Kicsim, annyira végtelenül sajnálom.

12 nappal 12 órával és 11 perccel korábban

– Kérem, én nem…könyörgöm ne bántson! Ki a maga?
– a pincérsrác arcán rettegés tanyázik, pupillája mikromnyira szűkül, zihál, hörög, tudja vagy legalábbis sejti, hogy utolérte a vég. A szemére vetek mindent. Hogy a barátnőmmel flörtölt, hogy direkt és szándékosan sebesített meg, hogy a kurva anyját azért is mert megszületett. A garázsom elég messze van a belvárostól, aki ide jár, az amúgy is rossz életű,ritkán kérdezősködik. Néha áltatom magam azzal, hogy a én vagyok a legjobb közülük.
A gyerek egy székhez van kötve, vergődik, reméli, hogy szakad a vastag anyag és elmenekülhet. Édesem, de naiv vagy, ezért fogsz menten elpusztulni. A téboly elborítja az elmém és, ami a legrosszabb, hogy ez nem William. Hosszú órák óta hallgat, néha röffent csak valami dacosat. Ez én vagyok. Jordan Weil, W. nélkül. Aggaszt mennyire élvezem látni, ahogy pánikol, mennyi erővel tölt, ahogy öklöm az arcába csapódik. Elsírja magát, na, az erős férfi. Hazudom, hogy elengedem. Hazudom, hogy mindent elnézek neki csak többet ne pislantson a kis szőkére. Szeretné elhinni, de mire a gondolat csírát vet az agyában, már újabb öklöst kap, számszerint tizenegyet. Habzó vér csorog a szájából, kiköpi az egyik fogát, ecsém, neked ma már nem jön a fogtündér. A feje magatehetetlenül csuklik előre. Kivárok. Előbb utóbb csak felkel, nekem meg időm, mint a tenger. Amint kábán felpillant meglendítem az orra előtt a baltát, ha már Emy szóba hozta. Látod Kicsim? Figyelek rád, kettőnkért csinálom! Eddig mi voltunk a kettőnk…
Határozott ütést mérek rá, terveztem a farkát lenyisszatani, de olyan apróka, hogy kár erőt fecsérelni rá. A koponyája keményen reccsen, bíborszín életnedv serken a repedésből. Elkap a hév, újfent lecsapok, és újra és újra. Nem vagyok ura a testemnek, artikulálatlan üvöltésem tölti be a teret, pedig, ha előbb kapcsolok, kevesebbet kéne takarítanom.
A testét, a bevett módon, zsákba rakom, akár a szemetet és úgy hajítom az óceánja sötétjébe a hajómról. Azt is bérlem. A lelkem sem saját. Leszegett fejjel nézem, ahol elnyeli a mélység. Akárcsak engem.

7 nappal, 20 órával és tizennyolc perccel korábban

Sikerült gyógyszer lopnom, noha nem tudom milyen. A dilidoki fürdőjét áttúrtam, mintha csak muszáj lett volna. Elvileg valami kedélyjavító és nyugtató, de nem holmi Xanax, hanem valami speckó, amit a krónikus pánikbetegeknek adnak. Betoltam belőle kettőt és most jó. Mintha lebegnék. A világ szép, a világ barátságos, fel kéne hívni Emyt, elmondani neki, hogy szeretem. Vajon végzett már a pszichomókusnál? Életem, azt hiszik, hogy ki akarta nyírni magát. Mennyire imádom, úristen. Tegnap találkoztunk, rám is mosolygott. Előre engedtem a boltban, kénytelen voltam, kurva jó a segge, imádom stírőlni. Persze a hegyomlása is ott lopakodott. Szépen vagyunk Sean, ahhoz is én kellettem, hogy rájöjj, hogy a lányodnak felügyeletre van szüksége?  Látod cica, milyen jót teszek neked?
Rányomok a képre, amit akkor lőttem, amikor elaludt. Most nincs bennem szégyen, most mámor van és lélekbe harapó szerelem.
Annyira gyönyörű, annyira különleges, annyira nekem teremtetett. Melle pont a tenyerembe illik, ajka az enyémre olvad. Felzúg a vérem a csók emlékére, talán ma sikeresebben könnyítek magamon…

4 nappal 8 órával és 4 perccel korábban


Napok óta vívódom A cucc, amit csórtam Tessától hatásosnak tűnik. William nem beszél velem, nekem meg baszottul nem hiányzik. Logikusan tudok gondolni végre, egyszer az életben. Így rájöttem, hogy nincs más megoldás, csak, ha elrablom Emilyt. A kétajtósszekrénye nélkül, a barátnői nélkül, ketten, egy kis szerelmi zugban, összebújunk és boldogok leszünk. Tán örökké vagy kicsit tovább. A terv kristálytiszta a fejemben s ha homályosodik betolok még egy bogyót és újfent ragyog. Igen, ez a jó szó rá. Ragyogok. Amióta megcsókoltam és beszéltem vele azóta ragyogok. Vannak, voltak hullámvölgyek, de boldog vagyok. Hiszen örült nekem, amikor elűztem Willt belőlem, amikor megmentettem, amikor vele voltam. Szeret. Tudom, hogy szeret, az ember érzi az ilyet. Tegnap is rám mosolygott a moziban. Ott ültem mellette, jó szar filmet néztünk, de neki tetszett és a lényeg csupán ebben rejlik, semmi másban.  Szerelmes vagyok.
Kipattintok még egy pirulát a levélből, hátha megint olyan jót alszom, mint tegnap.

0. nap.

Az izgalom vasmarokkal szorít a gyomromba. Utálom az állatkertet, egy soha volt boldog gyerekkor emlékét keseríti. Nekem nem voltak barátaim, nem csúszdáztam a fiúkkal a játszótéren, nem mentem osztálykirándulásra a Yellowstoneba. Persze, jártam iskolába, ott ültem a hátsó sorban, szedett-vedett ruhákban, anyám meg bőven leszarta eszek-e aznap. Ő felült egy jó kis faszra vagy tán belőtte a mindennapit kenyeret a vénájába és jól volt. Én meg láttam, néztem és meg akartam menteni. Tizenkilenc évesen koccoltam le otthonról, akkortájt ért az első gyilkosság is. De ezt az emléket még nem szakítom fel, hagyom tovább befelé gennyesedni.
Emily ezt választotta. Central park, ezermillió ember vagy több, izzadtság és naptej szag. Az ork mögötte lépked, szigorú tekintettel elmélkedhet azon miképp rakná be neki seggbe. Hányinger kap el, őt is megölöm, kár, hogy hatszor akkora, mint jómagam. A hölgykoszorú meg úgy csacsog, hogy belesajdul a fejem. William napok óta hallgat, lehet aggódnom kéne, de nem teszem. Inkább élvezem, még van egy fél levéllel a pirulámból.
Veszek egy popcornt, mellé egy kólát, elcsócsálom, amíg azon visongnak, hogy vajon ezek a pingvinek voltak-e a Madagaszkárban? Lezsibbadok, de tényleg. Fél órát bolyongok, várok a pillanatra mert lennie kell egy pillanatnak, amikor színre léphetek újra az életében. Leszakad, hurrá, ezt is megértük, el sem hiszem. Vöröspanda, én is vörös vagyok, ez jel. Tényleg belém szeretett, kár, hogy nem emlékszik rám.
Mellé könyöklök, felzúg a tammtamm a füleimben. Megcsap az illata, bőrének közelsége. Nagyot nyelek. Kedvem lenne megragadni és vallatni. Emlékszel rám? Tudod mennyire szeretlek? Tudod ki vagyok? Honnan tudnád. Elkap a szomorúság.
Reszket a kezem, kiszárad a torkom. Itt van mellettem. Újra. Én pedig ugyanúgy zsongok, mint az első alkalommal, amikor tekintete tudatosan fúródott az enyémbe. Ne feledd, nem ismered, most látod először. Ne légy balfasz, ne buktasd le magad.
– Nem akarod örökbe fogadni? Az enyém a másik, Ginger. Kiírják a neved a netre, havonta fizetsz egy kicsit és korlátlanul jöhetsz. A vörös pandákat még etetheted is, szeretik a mangót. Én minden héten hozok neki.   – ártatlanul pislantok rá. Látod, milyen állatbarát vagyok? Azt se tudom mit eszik a vöröspanda. Remeg szám, mint egy tizenéves kamasznak, a gerincbe kap a vágy. Újra meg akarlak csókolni, újra érinteni akarlak, újra veled akarok lenni.
– Ha érdekel megmutatom hol lehet  lepapírozni. Öt perc az egész, de hidd el, megéri.   – leveszem róla a tekintetem és a szőrmókok felé nézek, mintha úgy tűnne gyönyörködnék a saját pandámban. A tenyeremen jeges izzadság csorog. Deja vum van, az időm megint kevés. Az izomkolosszus tutira keresi már, hiába vannak a park másik felében.
Gyere velem! Megőrülök.

♪ And I'm feeling good ♪

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptyCsüt. 9 Aug. - 12:08
The nightmare comes true

Préselő erő mar a szívemre, egyedül lenni nem jó érzés. Szinte félelem kerít hatalmába, pedig nem egy és nem két napom szólt arról, hogy csavarogtam a szél hátán a városban, hogy naplementébe temetkezzek, vagy éppen a felkelését csodáljam meg. Néha nem teljesen józanul.
Kalandból, kalandba ugráltam abban hivve, hogy valaki igazán megszeret és harcba száll értem, mint egy igazi hős lovag a sárkánnyal. Persze ez nem történt meg, de mára tudom, hogy valamit mimnél jobban üldözöl, annál messzebb kerül tőled. Őrülten szeretnék szerelmes lenni, úgy igazán, mélyen, olyan hévvel, ami leszaggatja a felhőket, hogy a lábam alá terítse őket, mint egy puha szőnyeget, amin áttáncolok ezer éjszakát és a szívem kitárhatom. A szerelem érzetébe már voltam szerelmes. Lobbanok fel, persze mindig olyan személybe, aki végül leszar magasról, akinek meg én kellenek, az nekem nem kell.
Erikre már nem is gondolok, halacska volt, kicsúszott az ujjaim közül, de mit is vártam? Megcsóválta a farkát bennem és tovább lépett. Most pedig küzdök a szülői zsarnoksággal és a saját lelkem csócsáló félelmétől.
Apám már lassan kényszerzubbonyba kényszerít, csak nehogy megint hülyeséget csináljak. Hülyeséget apa? Mondod ezt te nekem?
Amennyi szarságot ő elkövetett, amellett én egy igazi Buddha vagyok.
Anyát sajnálom igazán, mert neki a fatus bemagyarázta, hogy a gyerek szarul van lelkileg, meg kell menteni. De nem vagyok szarul. Magányos vagyok, eltávolodtam a világtól, az asztalfióknak vetem papírra a novelláimat, amik a fejemben öltenek teret, hamis keret, egy illúzió, amire mégis lehet támaszkodni. A hit, hogy bármilyen rossz is vagyok, írni tudok, ahhoz értek. Amíg a keret hamissága nem szúr szemet, addig van mibe kapaszkodni.
Mély sóhajjal válok le a lányokról, akikkel egykor végig röhögcséltem egy napot, ittunk, pasiztunk, röplabdáztunk a parton, vásároltunk és cikiztük a bénákat, moziba is röhögni mentünk, hogy aztán a földön csúszva keressük Elisa elveszett gyémánttal kirakott karkötőjét, vagy az elhagyott sapkámat az információnál. Nem hazudom, hogy nem zavartam le kétes randikat is a mozik homályában, azt sem, hogy nem térdeltem az ülés előtt fejemmel a srác ölében, és azt sem, hogy nem voltam elégedett magammal, miközben a számba fejtem, hiszen örömet okoztam. A pszichopunci közben elmagyarázta, hogy ez színtiszta önértékelési probléma, amit valószínűleg az anyám(?) ültetett el bennem. Nos, szerintem pedig az apám, akinek nem tudtam megfelelni, mert nem farokkal a lábaim között születtem, mert nem mentem vele meccsekre, mert nem taníthatott meg lőni, mert kicsi vagyok, mert nem lettem colos, mert hiába vagyok kellemes, nem vagyok a tipikus szépség, akit kifutóra küldene, hogy büszke lehessen rá. Noha lehet erre nem is lenne, ez lehet csak az én elképzelésem.
Ami nekem hiányzik az apám elismerése, emiatt keresem ezt más férfiakban, és tádááám, minő meglepi, nem kaphatom meg tőlük, mert nem attól leszek több, hogy elélveznek a testembe, vagy éppen a kezeim között. Pedig örömet adni, jó, nem?
Ma valahogy mégsem vágyom erre, az elmúlt két hetem pokoljárás volt a földi bugyrokban. Az, hogy apám gyógyszerekkel tömne, attól majd lehiggadok, nem leszek ribanc, akarod volt mondani, igaz? Anyám elvinne a városból, a barátnőim pedig szintén elhiszik, hogy azért vettem be halom bogyót, hogy rájuk ijesszek, segélykiáltás. Hogyne. Ha meg akartam volna halni, meghalok, ezt felejtik el. Nem vagyok szuicid, én nem vágyom a halált, nem tartom megelőző csapásnak és nem hiszek benne, hogy megoldja a problémát. Abban hiszek, hogy az öngyilkosság bűn. A következő leszületésemkor majd csak olyan sorsokban választhatok, amiket nem akarok megélni, mert minden büntetés beérik egyszer.
Nem akartam véget vetni az életemnek, mi a francért tettem volna?
Szomorú vagyok, lelombozott. Aminek látnak engem, az én nem vagyok, egy halálba menekülő, kiabáló kislány. Gyenge sem, pedig most ezeket húzzák rám.
Úgy szeretném, ha valaki hinne nekem. A pszihocuna nem teszi, ahogy apám sem, anyám meg azért nem, mert Sean nem. Welsh nyomozó az egyetlen, aki azt mondja nem lát összetörtnek. Hippijé.
A lábaim messze sodornak, a gondolatok tépik egymást a fejemben, helyet keresve valaminek, ami mélyen el van ásva, lehet a múltam egy kis darabkája, ami jó helyen van ott, ahol van.
Lekönyökölök a forró fémkorlátra, nem baj, hogy felkúszik a könyökömbe. Bámulom a szőrmás állatkákat. Foglyok ők, tudják ezt vajon? Lehetnek itt boldogok? Bezárva, megfosztva a szabadságtól? Sejthetik egyáltalán, hogy mi lehetne a hazájukban? Hol élnek ezek a dögök? Gőzöm nincs, a tábláig meg elsétálni…
Tegnap láttam egy képet a neten, ahol egy papagáj ült egy poszter mellett, amin őserdő volt és azt írték alá, hogy vágyakozva az otthonra… Milyen igaz, mind hazavágyunk.
Bőr súrlódik az enyémhez, már majdnem rászólok, hogy simulgasson a faszomba, de a felém röppenő kék szempár azonnal bilincset vet a szavaimra. Belélegzek, a kezem akaratlanul indul a telefonom felé, meg kell magam fedni, hogy ne paranoiásodjak már.
A férfi felé fordulok testben, talányosan méregetem. Marha ismerős. Az ő pillantása is beszédes, pont úgy ismer engem, ahogy én őt, lehet megdugott… Fasza. Csak nem kérdezek rá.
Szavai lecsorognak a gerincemen, hangja selyme szíven simogat és nincs is március.
- Micsoda hírnév. – kiírják a netre a neved, nagy kaland. A vörösek összetartanak. Megejtek egy mosolyt.
- Könnyebb lesz ettől az élete? Úgy értem, a rács az rács, nem? – újra feléjük fordulok. Már pontosan emlékszem, hogy miért gyűlölöm az állatkertet. Gyerekként akartam egy kistigrist, még meg is kaphattam volna, hiszen minden csak pénz kérdése, abból pedig van a családomnak nem is kevés. A fatus mesélt a szabadság fogalmáról és arról, hogy valakit bezárni, kivonni a természetes közegéből bűn, mi pedig a tápláléklánc csúcsán tegyünk meg mindent, hogy ne legyünk részesei, ily mód, igaz? A cirkuszban már magamtól sírtam, amikor azt kérdeztem, az elefánt szereti ezt és apa azt mondta, kínzás, de élvezzem. Soha többé nem tudtam.
- Ne értsd félre, nem vagyok aktivista meg minden, nem fogom kiszabadítani és rohangálni vele az erdőben, csak valahogy…, persze, ha könnyebbé tehetem, akkor… na nem, hogy a netre kerüljön a nevem. – igazából jobb lenne, ha a nevem nem lenen nagyodra verve, de talán nem ért, ha apám azt látja élem az életem, ahogy kell, királylányosan.
Félre biccentett fejjel pislogok a férfira. Mi oka lehet, egy ilyen díszpéldánynak, hogy kisállatokkal foglalkozik?  Talán az Ő lelke is dalol közben? Ki tudhatja.
Mellette állva is pontosan érzem a belőle áradó jégforró kisugárzást, nem tudom máshogy megfogalmazni, egyszerre simulnék neki és futnék olyan messzire, ahol már a pandák sem élnek. Magyarázat persze nincs rá, de már meg sem lep. Őrjítő kék szempárja szinte a vesémig lát le, pislogok. Ilyen izomzattal miért nem medvéket emelget és fogad örökbe, ja ez is medve.
- Apám szerint ez az egész népbutítás. Persze, tudom a gyerekeknek meg kell ismerni az állatvilágot, de.. mindegy. – elmosolyodom, végig pillantok az ürgén, hogy lássam, mennyire néz hülyének. Kár lenne érte, mert baszott jól néz ki, olyan segge van, amiért mások ölnek, manapság mondjuk lehet szilikon, és majd kiesik miközben a wc-n ül.
Nem vagyok ám teljesen reménytelen. Megköszörülöm a torkom, elillan a veszélyérzetem, valószínűleg én keltettem magamban, mert egy barom vagyok.
- Jól van. – félénk lesz a mosolyom, esküszöm nem vagyok önmagam. Máskor egy ilyen férfi előtt már parádéznék, cihelném haza, hogy magam alá temessem, a csípőjén lovagolnék, sejtem, hogy nincs kis szerszámmal megáldva, most pedig… attól is rettegés fog el, hogy mit gondolhat rólam.
A mobilomért nyúlok., majd meggondolom magam és fickóra pislogok.
- Figyelj, ne érts félre, de nem ismerjük egymást? Ez nem valami szar felszedő szöveg, de nagyon ismerős vagy. – még igaz is, hiszen nagyon, de nagyon kéne ismernem, csak nem tudom honnan,. a tudatalattimban meg fogságba esett lélek dörömböl a beárt ajtón, míg én jóhiszeműen a férfi mellé szegődöm, hogy költsek valami igazán csajosra. Nem figyelem merre tartunk, hiszen azt mondta tudja hova kell menni. Viszket a kezem, hogy elővegyem az almásat, de nem akarom, hogy hülyének nézzen, bizalmatlannak, esetleg őrültnek, mint az elmúlt két hétben oly sokan. Még a nagyi is felkeresett, hogy elmondja, rá számíthatok…
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptyPént. 10 Aug. - 13:10






Emily

&

Jordan

0. nap


Olyan könnyű. Hozzá szólok, mint egy normális ember, beszélek vele, ránézek, belélegzem a jelenlétének finomságát.  Kezdődhetne így is, akár valami bugyuta romantikus vígjáték. Később visszarévednénk. Emlékszel, amikor az állatkertben együtt bámultuk a pandákat? Minden évfordulón eljönnénk ide. Te nem lennél elveszett, én sosem lettem volna beteg. Téged nem küldtek volna pszichológushoz, én sosem vágytam volna a halál fémes ízét. Téged nem üldözne el tőlem a tudatalattid és én sem rettegnék attól, hogy bántalak. Meddő vágyakozás karmol a csigolyáim közé. Bárcsak. Kicsim, bárcsak normális lennék! Bárcsak általad és érted lennél őrült.
Emlékszem, kis srác koromban tetszett egy lány. Szőke volt, akárcsak Te és őt is az összes fiú magának akarta. Amandának hívták. Elmeséltem anyámnak, büszkén és tettre készen, hogy bizony Jordan Willam Weil meghódítja álmai szerelmét és ő lesz a feleségem! Boldogan csacsogtam neki, hogy majd virágot viszek, kinyitom előtte az ajtót, neki adom a csokit, amit menzán az ebéd mellé kapunk. Kipirult arccal álltam és csak mondtam és mondtam. Az izgatottság úgy hullámzott bennem, mint a viharvert óceán. Aztán tanácsot kértem, anyu szerinted mit csináljak majd, hogy úgy igazán észrevegyen? Nem válaszolt. Elaludt. Belealudt abba, ahogy a fia, a saját egyszem fia zsong előtte, ahogy fontos mérföldkő előtt vet gyökeret a lába. Elsírtam magam a csalódottságtól, felkelt a hüppögésre és kiabálni kezdett.  - Nem igaz, hogy nem lehet tőled pihenni sem, Jordan! Menj inkább, kezdj magaddal valamit, ha tudtam volna, hogy ekkora pofád lesz… - lenyelte a mondat végét, én meg leszegett fejjel kullogtam a szobámba. Többet nem említettem neki Amandát. Ha William jelen lett volna már akkor bizonyosan a fülembe duruzsulta volna, hogy Látod, a saját anyádat sem érdekled
Iszom a szavait, hangja ezernyi emléket robbant bennem. Mennyivel másabb így, ellenszenv nélkül, pánik és drog nélkül. Az összes publikációját olvastam és hiszem, hogy jobban ismerem, mint bárki más ezen a planétán. De mégis, amit és, ahogy mond vad zakatolásra készteti a szívemet. Értelmes, okos, intelligens, mellé a minden porcikájában tökéletes.
– Remélem. Mármint, sokszor küldök neki cuccokat és hetente látogatom. Szeretem hinni, hogy megismer. Könnyebb a fogság, ha tudod, hogy valaki törődik veled, nem? – a végén kedvet kapok tényleg vöröspandát adoptálni. Bámulom a kis szőrgombócot, ahogy a rácsok mögött heverészik. Végtére itt nem vadászik rá senki, nem kell rettegnie, hogy jön az erősebb fenevad, hogy kettőbe harapja. Kap enni, inni, nem kell küzdeni. Kényelmes, nem? Sőt, szerethető.
– Nem, én sem, amiatt csináltam, hogy kiplakátoljanak bárhova. Csak…a főbérlőm nem engedi, hogy kutyám legyen és szerettem volna valakiről gondoskodni. – megvonom a vállam, ez akár igaz is lehetne. A főbérlőm valóban egy fasz, még egy akváriumban lubickoló aranyhalért is fejemet venné, nem értem miért nem daráltam már bele egy fasírtba.
- Panem et circenses. A gyerekek ide a vattacukorért jönnek, meg a pónikért. Kérsz vattacukort? – elvigyorodom. Kibaszottul élvezek vele beszélgetni. Kötetlenül, szabadon. Nem azért szól hozzám mert fél, hogy haragom a bordái közé csapódik, hanem magamért. Végigmérem, édesistenem, milyen kis pici, mennyire törékeny és én mennyire imádom.
Elröhögöm magam, de belül diónyira ugrik a gyomrom. Szar ismerkedős szöveg, mi? Kurvaéletbe. Hát valami felsejlik benne, el kell temetni, minél mélyebbre. Gyűlöllek, amiért nem emlékszel rám és utállak, amiért kezd derengeni.
A farzsebére pillantok, hopp a telefont el ne felejtsem majd a kukába hajíntani. Kiszárad a torkom. Nem akarom…nem akarom elrabolni, nem akarok fájdalmat okozni neki, nem akarom, hogy féljem. Tőlem.  Lehetek normális, benned van a reményem záloga, baszki William, ilyenkor persze nem tudsz bátorítani. Jesszus, már elkezdem hiányolni? Kezdek bekattanni.
– Hát, gyakran járok erre, lehet elsétáltunk már egymás mellett. – az elmúlt két hétben szám szerint negyven kétszer.
Elindulok vele, kóborogva, mégis sietősen. Van itt egy kijárat pár méterre, ha innen kijutunk a hegyomlás már nehezebben talál meg. De igyekezni kell, nyomunkban a GI Joe.
– Hogyhogy egyedül amúgy? – be kéne mutatkoznom. De élek a gyanúperrel, hogy a nevem olyan erővel tépné fel a sebet, hogy az összes genny forró lávaként ömlene ki belőle. Visszatérne neki minden és sikítva ugrana inkább be az oroszlánhoz, mintsem velem tartson bárhova. Muszáj vagyok megtenni, kénytelen vagyok.
– Ó, bazdmeg, pillanat! – lemaradok fél lépést, lehajolok, mintha a cipőmet kötném be. Sportos vagyok ma úgy is, fekete elnyűtt tornacsuka, térd felé hajtott farmer, fekete póló. Tucatként vegyülök a tömegbe, már, ha lenne persze, itt például alig lézengnek páran. Na majd kint, az lesz a vicces.  Az oldaltáskából egy fecskendőt veszek elő, benne altató pállik, nem nagy addig, nagyjából egy húsz percre fogja kiütni, de nekem nem is kell több. Óvatosan a tenyerembe zárom, otthon alaposan fertőtlenítettem, bár igaz, a nyakát is sterilizálnom kellene az akció előtt. De ettől most kénytelen vagyok eltekinteni. Körbe nézek, nem figyel minket senki, a kameráknak ez meglehetősen vakfolt, illetve az egyik telibe venne minket, ha nem takarná ki a látóteret egy fa burjánzó koronája.
– Nézd, oda megyünk! – mutatok jobb kezemmel a nagy büdös semmibe, de hangomban ezernyi élmény ígérete ragyog. Amint elfordítja a fejét, a tenyerem a perc tört rész alatt a szájára tapasztom, balommal pedig gyakorlott mozdulattal söpröm el a haját és döföm a tűnt a nyaki artériájába. Sokszor csináltam ilyet, többször, mint illet volna.
Visszapattintom a tűre a kupakot és táskába vágom. Közben magamhoz szorítom Emily összeesni késülő testét.
Ölbe kapom, tartom a fejét, mintha csak bohókás szerelmesek lennénk egy rózsaszín mámorban.
– Sajnálom, Kicsim. – a fülébe súgom, ráncolom a homlokom, krákogok kicsit majd ezervattos vigyorba és hangos nevetésbe kezdek.
– Komolyan, nyuszi? Most így vigyelek a kocsihoz? Ecsém, tényleg papucs vagyok. Jójó, persze, én is szeretlek! Jó, hogy nem a nyakamba akartál ülni! – egy nő fejcsóválva ránk mosolyog, én szaporábbra fogom a lépteim. Ha sokáig figyel, láthatja, hogy hiába nem csuklik le a csaj feje, attól még a szeme zárva van.
Kisasszézok a bejáratom, közben újra eljátszom az előbbi monológot. Ó igen, nyár, boldogság, mámor, ezek ketten ma nagyokat fognak szexelni.
Mennyire pihekönnyű, végtelenül békés. Mit teszek? Tulajdonképpen mit teszek megint? William nem mondott semmit, ez én vagyok, egyedül él. Újfent. De szeretni akarlak és akarom, hogy viszont szeres. Meg kell ismerned úgy, hogy csak mi vagyunk, hidd el Szerelmem, szeretni fogod. Ígérem!
A kocsim nincs túl messze innen, áldom az eget, hogy nem a túl felén parkoltam. Mondjuk ez nem is az én autóm, az szervizben van, hála annak a másik szőke kurvának. Az is inkább csak háztartást vezetne. Ezt a kis szürke Sedant csak bérlem, amíg a másikba újra életet kalapálnak.
Pörgök, forgok, vigyorgok, csóválom a fejem, mintha csak egy játék lenne vagy bukott fogadás, amiért a karomba hozom. Mellé, annyi itt a fura fazon, hogy ránk szinte fel sem figyelnek.
Lecsúszik  a járgány oldalán, a lábai erőtlenek, nem tartanak, fél kézzel tartom, hogy ne koccanjon az aszfaltra. Ügyetlenkedve kinyitom az anyósülés felöli ajtót, behajtogatom, becsukom és én is mellé pattanok a volán mögé. Tíz ujjal markolok a kormányra, homlokom a műbőr forróságára hajtom.
– Most már minden rendben lesz, esküszöm – mély levegőt veszek, becsattintom a biztonsági öveket, előbb az övét majd az enyémet. Végigsimítok az arcán.
[b] – Tetszeni fog, ígérem! [b] – feldorombol a motor, a gázra lépek. Közben folyvást rá pislantok, várom, hogy felébredjen, várom, hogy újra velem legyen. Várom, hogy újra együtt legyünk?  

♪ Just a perfect day ♪

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptyPént. 10 Aug. - 14:47
The nightmare comes true

A magány a zsigereimbe ver tanyát, olyan mélyen, amit talán sosem tudok kigyomlálni magamból. Most, hogy ennyi minden megváltozott, hogy azt hiszek egy seggfej vagyok,aki nem elégedett az életével, és akinek így akad kedve sikoltozni. Pedig én tudom, hogy nem tenném meg, nem zsarolnám meg a barátaimat, akik most hirtelen sekélyesek lettek, a világnézetem változott meg, mert más lett azok hozzáállása, akik elméletileg szeretnek.  Ők hisznek gyengének és emiatt megbomlik a hitem, amit magamba vetek, vettettem. Eleddig elégedett voltam azzal, ami jutott, mai járt nekem, igaz a pasikkal van némi probléma, de nem küzdöttem, mint malac a jégen. Most pedig leigáznak, kiszipolyoznak és egy büdös nagy bőröndöt pakoltak a kezeim közé, hogy cipeljem. A címkéjén a felelősség szó virít. Vállaltam, a barátaimért, a családomért. Mégis most bárány lettem, feketébb, mint bármikor, csak most fehéret húznak rám, mert jaj szegény, hát nem láttuk, hogy fulladozik. Pedig köztudott, hogy a fuldoklót nagyon nehéz észrevenni a vízben, nem úgy van, mint a Baywatchban, hogy egyből kiszúrják és izmos testű legények, vagy hatalmas mellű bomba csajok már futnak is, mint a nyúl, hogy kimentsenek. Valóságban, ha vannak melletted megúszhatod, ha nem, akkor nagyon nagy a valószínűsége, hogy belefulladsz, ennyi.
Nem kiabálok, nem kérek segítséget, elédelgett vagyok magammal, amikor… mások is.
Szemrevételezem a férfit, hatalmas termetét, hozzám képest, van köztünk 30 centi, nem, nem úgy, és közel 40 kiló, az is színizomból. Imádom az ilyen alkatú férfiakat, szeretem, ha könnyedén bánnak velem, ha a tenyerükön hordoznak. Bennem is elveszett egy romantikus lány, csak faszom mélyen.
Olvasni próbálok a mozdulataiban, a testbeszédében, a magabiztossága mögött rejlő furaságban, aminek nincs tapintása, nincs íze, nincs illata, de ott van, érzem, csak nem tudom, hogy mi az. Pedig szinte homlokon vág a felismerés, de a mélység magába szippant és baszik felszínre lökni a maroknyi infót, amit tolong, felzúgat. Lehetnék a déli harang, ha nem délután lenne.
Halkan, gúnyosan elnevetem magam. Micsoda naiv férfiállat leledzik itt mellettem. Most vagy hatalmas szíve van, vagy egy puhány pöcs. Az utóbbi nem lepne meg, találkoztam eleget a fajtájával, kívülről kőkemény, aztán sírva fakad, ha elélvezett. Gügyög és babusgatós, elolvad, annyira lehangoló.  Kissé elhúzom a szám, remélem ő nem ez a fajta. Igazából meg mindegy, 12 egy tucat alapon, nem hiszem, hogy agyalnom kéne benne.
Szia Emily vagyok, mindenki szerint szuicid és bármikor eret vághatok, van kedved ismerkedni? Ja apám a helyi maffia nagykutyája, ha hozzám érsz, lehet az Ogre lelő, szóval?
- Talán. A fogság az fogság, benne van a szóban, hogy fogságban tart, nem hiszem, hogy lehet könnyebb. Mindenesetre szép tőled, hogy nem fordítod el a fejed és segíteni próbálsz, ha lenne jelentősége, én adnék neked egy piros pontot érte. – persze az sokkal fontosabb, hogy az ember maga miatt tegyen meg dolgokat, olyanokat, amikre hivatott, ami miatt nyugodtabban fekszik le éjszaka.
Nem feszegetem meg a témát, hogy szeretne-e rácsok mögött lenni, elvégre fingom nincs, hogy ki a muki, nem tudok róla semmit, ki vagyok én, hogy az életébe vájkáljak?
- Számít szerinted? – közelebb hajolok, hogy szemrevételezzem a bemutatott állatot.
- Hogy tudja ki vagy? Olvastam egy könyvet, ami a halál utáni „létről” szól, ott azt állítják, hogy addig maradsz a köztes létben, míg ideát valaki emlékszik rád. Aztán pedig a semmibe olvadsz. Fikció persze. – a megfelelő helyen, egy kézzel derékmagasságban idézőjelez formázok az ujjaimmal, nem feltűnően, nem baj, ha nem látja. Vajon rám ki fog emlékezni és hogyan? Anyám és apám, meg a barátaim egy kis ideig. De mit fognak gondolni rólam? Hogy gyenge voltam, elesett, keserű?
- A nép rég nem elégszik meg semmivel, de azt sem látja, hogy lehetne jobb. Az emberiség elveszett. – most van keserűség a hangomban, de nem akarom rá önteni, hiszen egy vadidegen muki, hozzám szól és én elriasztom, de jobb is így talán. Lassan emos leszek, befestem a hajam feketére, kilyuggatom a bőröm itt, ott meg amott. Apám realizált képbe beleillene. Szerinte.
Felé pillantok, ahogy engem tanulmányoz, kihúzom magam. Tudom, hogy nem nyerő ilyen aprónak lenni, nyerek is vagy 2 centit. Egyszer egy faszi elmondta, hogy azért szereti a kis nőket, mert nagynak tűnik a farka, miközben beléjük hatol. Hát apukám… ahhoz egy törpe is kevés lett volna.
- Ez meghívás miszter? – már majdnem rávágom, hogy egy jó virslit szívesebben bekapnék, de nincs kedvem kétértelmű poénokat elcsattogtatni, lehet visszafelé sülne el, de akkor mondjuk lelép, bennem meg lehet feloldódna a görcs. Becsatlakozom a férfi mellé, illata leszalad a gyomromba, ismerős a kölnije, a bőrének kipárolgása, emlék lopakodik az elmém szélén, hogy lehulljon. Boldogok a lapos-föld hívők.
Nevetése megmosolyogtat, valójában biztos azt hiszi, fel akarom szedni, de könyörgöm a jó égre, ki ne akarná?
- Én nem, gyűlölöm ezt a helyet, annyi minden hiányzik belőle. – vagy belőlem. Ergó nem hiszem, hogy itt futottunk össze. Amilyen morcinger vagyok ma, még lehet, igaza van a fatusnak és depresszió rágja a lelkem csupaszra.
Anyád mekkorákat lép… egészen sietnem kell, hogy tartani tudjam a tempót vele, na ez a muki sem andalog. Lehet le kéne maradni, fusson mellette a halál. Míg ő egyet lé, én kettő és felet, gyaloglási versen beindul, menten nekiállok lihegni, adok a kondimnak. A pónit kellett volna kérni.
- Nem vagyok egyedül. Persze most úgy tűnhet, de a barátnőim itt kószálnak nem messze és velük van a … - testőröm. Jippié, ezt így valld be nyugodtan kislány, díjazza majd.
- Az egyik barátunk, meg is kéne keresnem őket, vagy felhívni, ha nem haragszol. – vagy ha igen, akkor még jobban akarok telefonálni. A farzsebem felé kapálódzok, míg ő valami miatt lemarad mögöttem. Feloldom a billentyűzárat, a csajok írogatnak és egy nem fogadott hívás az Ogrétol. Faszom, nem is éreztem, hogy rezgek.
- Üm? – arra pillantok, ahova mutat, közben nyomok a hívás gombra, hogy megnyugtassam a testőrök krémjét, menten becsatlakozom hozzájuk, ne picsogjon nekem.
Mire kicsöngene és észbe kapnék, hatalmas tenyér tapad a számra, szinte azonnal felsikoltok a rejtekében, a telefon kisiklik az ujjaim közül, olyan sebesen kapok a csuklójához, ujjait feszegetem a számról, míg némán ordítok alattuk.
Nenenenenenene! Könyörgöm ne! A rémület pillanatok alatt önti el a szervezetem, vergődnék, de éles fájdalom hasít a nyakamba és összecsuklanak a lábaim, mielőtt kifut az élet a szervezetemből, rémisztő emlék ugrik rám az egyik titkos ajtó mögül.
***
Motorhang rángat ki az álomtalan alvásból. Alattunk súrlódik az út. nehéz a fejem.
Legutóbb akkor ébredtem így, amikor kiszedték a bölcsességfogam és bekábítottak hozzá, emlékszem, hogy hazafelé a fatus elhitette velem, hogy zombik támadtak az emberekre, hogy egy kísérlet eredményei, nekünk most szökni kell, ne nyissam ki a kocsit senkinek… Sírtam, most is sírok, csak más miatt.
Fut a táj a kocsi ablaka mellette, sajog a fejem, mély lélegzettel tisztítom a szervezetem a méregtől, próbálok magamhoz térni, de mielőtt bármi történne újabb álomba zuhanok, amiben álmodok. Zagyvaságot, kuszaságot, futok az erdőben, mezítláb, talpam kövek karistolják, kiálló gyökerek kapaszkodnak a lábujjaimba, a ruhámba, ami egy hatalmas férfi ing, két gomb összegombolva, igazából meztelen vagyok, de rohanok a bokrok, fák között, odafent a hold pöffeszkedik, kezemben vadász kés, csöpög róla a vér. A szívem dalol, horror dallamot.
Felöklendek, amikor újra kinyílik a szemem, még mindig utazunk. Ez nem apám kocsija. Az sokkal halkabb, a színei is mások és sokkal kényelmesebb.
Összeráncolom a szemöldököm, a szám papírrá száradva, rém férne egy fogmosás. Megemelem a kezem, hogy kiszedjem a hajam a számból, oldalra billen a fejem és elönt a forró pánik.
Rám robban ezernyi apró emlék. Az adrenalin felpumpálja a szívem.
- Nem! – hörgés a sikoltásom. Megdobom maga az ülésen, az övvel nem foglalkozva kapkodok az ajtóhoz, akkor is kiszállok, ha 150-nem hajtunk. El kell innen tűnnöm, ki kell ugranom. Remegnek az ujjaim, ahogy magamhoz térek, mint, amikor reggel elalszol és hirtelen felébredsz, felülsz az ágyban és még órák múlva is reszketsz, ezt érzem.
Istenem. Nem, nem, nem. Nekem innen ki kell jutnom. A férfi illata alig jut el hozzám, mire észbe kapok, bőgök, pontosan tudom, hogy nem vár rám sok jó, nem azért hozott el, hogy elengedjen, a nyakamban karmolás a fájdalom. Alig bírom ujjam az ajtónyitó köré fonni, meglököm az ajtót, a melleim között üt meg az öv.
Másik kezemmel az ajtózár felé nyúlkálok, közben feltör belőlem a zokogás. Nem emlékszem ki ő, de azt tudom, hogy nem mehetek vele, ki kell szállnom, nem baj, ha megsérülök, az sem, ha meghalok, semmi, de semmi sem.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptyKedd 14 Aug. - 13:20






Emily

&

Jordan

0. nap


Színes masszává olvad a táj körülöttünk. Lassan leomlik rólunk a betondzsungel, félve pislantok a műszerfalra, kitaposom a Sedan belét is. Jeges izzadtság csorog a tenyeremről, Emily mellettem bódul bele az ülésbe. Annyira szeretem. Nem ezt érdemelné, de kénytelen vagyok megtenni. Meg fogja érteni, meg kell neki érteni. Hiszen máshogy nem menne, máshogy elmenekülne, elfutna, kitépné újraéledt szívem a helyéről és a játékaim után dobná az óceánba. A sós víz meg kimarná belőle azt a kis kevés dobbanást is, ami benne van.
Sikoltó „nem”-je acélpengeként csap a levegőbe. Gennyes emlékeket kavar fel, ezret egyszerre.
– Csssh, nyugodj meg Kicsim, nincs semmi baj. Én vagyok. – aki két hete foltosra verte a tested, aki ismeretlen drogot tömött beléd, aki most újra elkábított és magával rángat. Fél kézzel felé nyúlok, végig akarom simítani puha bőrét, akarom, hogy ujjam alatt milliói kis szikra robbanjon. Akarom, hogy ő is érezze. Elhajol, feje az ablak hideg üvegének koccan, visszaréved.
Mennyivel könnyebb lenne Williammel, ha az ő akarata feszülne az enyémnek ha áltathatnám magama jófiú szerepével. Hidd el, ez nem én vagyok, nekem eszembe sem jutna. Pánik markol a tüdömre, még erősebben taposok a gázpedálra, félek beleroppan a kocsi alváza is.
Az előző nőt, Jessicat, Will vette észre. Bejött neki, ha más nem legalább a segge. Engem hidegen hagyott, még a korábbról való sebeim nyalogatása kötött le. Önváddal korbácsoltam magam, tudtam, hogy gyilkos vagyok, ahogy abban is bizonyos voltam, hogy ez nem múló állapot. Olyankor mindig belé kapaszkodtam. A hangba, a bennem megbúvó társba, a tudatba, hogy valaki tényleg meghallgat még akkor is, ha nem szólalok meg. Bíztatott, hogy kilábalunk ebből, higgyek neki, Jess tökéletes lesz a megnyugvásra. Ő lesz a záróakkord, aki után már nem szomjazom a halált, aki után már nem akarok több nőt megmenteni a világtól. Összemosódtak a határok, nem tudtam már én vagy William gondolatai dolgoznak bennem leginkább. Élveztem a becserkészést, felvillanyozott, ahogy éjjeleket töltöttem a laptop fényében Jess élete kirakósának darabkái után kutatva. Erővel töltött el az adrenalin, ahogy tervezgettem, forgatókönyveket vázoltam fel fehér papírlapra. Éreztem, hogy élek, hogy van valami, ami hajt, ami miatt megméri minden reggel tükörbe nézni. Persze megöltem, hiszen az ígéret ott lebegett felettem. Ő lesz az utolsó s aztán békére lelünk. Esküszöm könnyebb volt így feldarabolni és zsákba húzni. Nem gyászoltam, nem volt lelkiismeret furdalásom, vártam a feloldozó érzést, vártam, hogy azt halljam Vége. . William napokra eltűnt, egymagamra hagyott a gondolataimmal, már-már néha hiányzott is. Munkába temetkeztem, túlórákat vállaltam, meghúztam egy-két csaj pusztán ösztönszükségből. A napokból hetek lettek, később hónapok és elhittem, hogy ezt jelenti a szabadság. Csendet. Békét önmagamtól.  
Aztán megtaláltalak téged, kristályként ragyog bennem a kép, ahogy a poros kocsma züllésében ülök. Rólam szólt a cikked, arról, aki én vagyok. Leírtál mindent úgy, ahogy érzek, egy betegségről, egy állapotról, egy életmódról. Tudtam, hogy akarlak, már az első pillanatban. ÉN akartalak, nem más, nem egy hang, nem egy képzelt társ, egy barátnak hazudott fekete űr. Ekkor tért vissza William.
Az ajtó kattanására leszek figyelmes, poháncsap a menetszél, mélyreszívom a levegőt, hirtelen dobbantok a fékre, lefulladunk. Lefejelem a kormányt, Emy meg a műszerfalat. Merő mázli, hogy bekötöttem, bár tuti jól megvágta a szíj, majd adok rá gyógypuszit.
A vérnyomásom hamar lesz ezerkétszáz, - majdnem elveszítettelek -.
- Emily Hayland, te kibaszottul nem vagy normális! – átnyúlok felette, visszapréselem a kárpitba, bevágom az ajtót, belerezonál az üveg is. Agresszívan nyomom le a központizárat. Zihálok.
– Bazdmeg, inkább a biztos halálba ugrasz, mintsem velem legyél?! Komolyan? Ez azért kurvára sértő! – ujjaiba a hajamba túrnak. Ennyire szar alak lennék? Tényleg? Hátra döntöm a fejem, várom kicsit, hogy mást is halljak, ne csak a vérzúgó sípolást.
– Hogy lehetsz ilyen felelőtlen? Bajod is eshetett volna! – na mert mellettem akkora világi biztonságban van. Az aggodalom táncot lejt a halántékomon domborodó éren. Jól megbántott azért. Kurva anyját!
Nagyot sóhajtok, méla csalódottsággal lehelem be a kocsit, gyújtást adok, kerreg a motor egy kicsit, tovább indulunk.
– Mindjárt odaérünk, kicsit bírd még ki béjb – kattog az index, lefordulok a betonútról. Döcögünk a kavicsokon, gallyakon, homokon és sáron, terepjárót kellett volna bérelnem baszki.
A főnököm nagy erdőjáró, vadász, halász, katona, vadakat terelő balfasz. Őfaszkalapsága pedig most nyaral egy teljes hónapig valahol Európában, és megkért, hogy néha kacsintsak rá a vadászlakra, nem döntötte-e be holmi medvecsalád a kerítést.
Pár napja már járok ide, berendeztem úgy, hogy szeresse, élvezze, ne akarjon elmenni innen. Fáradságos és izgalommal teli óráim munkája pedig most majdnem meghiúsult.
– Kicsit tényleg szuicid vagy amúgy… – megállok, innen még egy negyed óra gyalog, de nem viszem el a küszöbig a keréknyomokat, hát nem vagyok hülye. Nem nyitok még ajtót, várok kicsit.
– Mit gondolsz, képes leszel sétálni velem vagy megint kiüsselek? – alapjában véve ez utóbbit terveztem, de nem szeretném ennyire kiszolgáltatottá tenni. Tudnia kell, hogy ő is majdnem egyenértékű játékos velem, akinek véleménye és akarata is lehet. Az utolsó szó persze az enyém, de úgy vélem egy így természetes.
– Ha megütsz, csípsz, rúgsz, harapsz van jó szikszalag a táskámban. Csak jelzem. – várok, döntsön ő, bár sanszos, hogy a hátamra kapva túrázunk majd romantikusan. Vad béke. Így tudnám leírni az élményt, amit a közelsége ad. Tekintenem akár egy szerelmes kiskamaszé, csillog, vágyakozón vizslatom, beiszom részegítő látványát.  Előkotrok egy palack vizet, sejtem már kellemesen hugymeleg, de látva cserepessé repedt ajkát… Meg ez a cucc amúgy is dehidratál.
Beleiszom előtte, elhúzom a számat, ebbe tésztát lehetne főzni bakker. Felé nyújtom.
– Rád fér. – türelmesen pislogok, időnk, mint a tenger, hála a kies kis ösvényeknek nem találnak meg minket itt egykönnyen.
Ne félj nyussz, veled vagyok és leszek most már örökre!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptyKedd 14 Aug. - 16:12
The nightmare comes true

Valóságos pánik tör rám, az a típus, amitől a szíved zajosan dobol, majd kiugrik a torkod, érzed, ahogy az ereid megfeszülnek. Hányinger kerülget és fejfájás kúszik a mellkasomból fel a tarkómba, hogy onnan törjön rám. A lábaim zsibbadnak levegő alig jut le a tüdőmbe, hiába veszel mélyeket és picsául szédülök.
Nem lehet, nem lehetek itt, ez valami rossz vicc, tudom, hogy az, nem lehet más, ez egy rém álom, tenyerem élével csapok a kocsi ajtajára, hogy robbanjon ki alólam, törjön ezer darabra, ha más nem, akkor a csontom. Érezzek olyan fájdalmat, amit felébreszt ebből a rettegésből. Az lehet csak, ez egy kibaszott vaklárma, ez egy kurva horrorfilm. Vége, kell, hogy legyen.
Alig hallom meg a sofőr hangját, az ajtóval küzdök, hangosabban légcserélek, mint maga Dart Veder. Nyugodjak meg? NYUGODJAK MEG? Mégis hogyan? Ömlenek a könnyeim, eszembe ötlik egy mondat: ”Aki sír, meghal.
Nem tudom honnan jön és hova tart, mi veri le a lécet annak a sátornak, ami alá nem tudok bevonulni, hogy megvédjem magam. Szertefut a félelem a véremben, keserűvé teszi a szám ízét.
- Kérlekkérlekkérlek. – csak mantrázom, nem tudom kinek, az ajtónak, hogy nyíljon ki, a férfinak, hogy hagyja, hogy kivessem magam, aztán hajtson el, bármi csak ne vigyen magával.
Pillanatok alatt esek darabokra, mint egy jégkocka, ami már kissé megolvadt és a falhoz vágják.
Muszáj, hogy kiszálljak.
Eszembe jut egy gyerekdal, anyám, apám, a barátaim hiányozni fogok nekik? Biztosra veszem, hogy meghalok, noha csak emlékek darabkái sietnek a felszínre a sűrű réteg alól, amit én magam festettet rájuk.
Kilököm az ajtót, meglódulok előre, a szél rám csapná az ajtót, könyökön vág, hajtunk vagy 120-al, az öv nagyot ránt, megpróbálok kifordulni belőle, balommal hátra kapok, hogy kicsatoljam és kivessem magam az aszfaltra.
Visszapördülök, hogy kinyomjam az övet, amikor nekem ugrik a műszerfal kőkemény műanyagja összecsattannak a fogaim, elharapom a szám, ha nem ugrálok éppen, akkor az öv megfog. Az ajtó úgy baszódik be, mintha kötelező lenne, cseng a fülem. Vagy attól, hogy homlokkal tompítok, vagy a hirtelen fékezéstől.
Melleim között fellángol a bőr, a vállamon is, ahol az öv ketté hasít, a sírásomhoz társul, hogy sikoltozni kezdek.
A nevemre összerezzenek. mintha korbáccsal ütne végig a hátamon.
Áthajol előttem csépelem a hátát, az őrület határán egyensúlyozok. Azt tudom csak, hogy ennek véget kell vetnem, még nem tudom pontosan, hogy mitől ez a mindent legyilkoló félelem, de itt van és jön felfelé. Testével nyom az ülésbe és egy pillanatra lehiggadok, ahogy ismerő illata elönt, valami hazug illúzió társul hozzá, hogy nem fog bántani.
Kattan a zár. Kimászok az ablakon, esetleg az ablakkal együtt. Ez marad hátra, mint lehetőség.
Hátammal félig az ajtónak préselődök, ahogy felé pillantok a lábam is felemelem, hogy felrúgjam a picsába, kezem a homlokomon, kibírhatatlanul fáj, vér csordogál az ujjaim közül, finoman, apró érben, hogy jelezze csak a bőr szakad fel.
Savaira ledöbbenek, elnyílik a szám, hogy mondjak valamit, de csak az tudnám, hogy: Te kibaszott köcsög!  Ezt meglehet nem kéne.
- Ne bánts! – zihálom, sírom, de a könnyeim már nem ömlenek, kezdek magamhoz térni, fellobban a férfi arca, tekintetet, hangja előttem, egy kép, ahogy előtt térdelek a lakásomba. A gátak lassan szakadnak át, igaza volt a pszchócribancnak, ehhez a kiváltó ok kell.
Remegő kézzel felé nyúlok, majd visszakapom a kezem. Meg akarom kérni, hogy ne haragudjon, amiért elszállt az agyam, de a félelem nem ereszt. Pedig valami azt súgja ne féljek, most még, mert nem tudom mitől, de majd kell. Könnyes vér maszatolja arcom, szétkenem a tenyeremmel, remélem a szemembe nem jut.
- Miért vagyok itt? – még mindig remeg a szám, minden szó után összeverődnek a fogaim hangot adnak ki, olyat, amikor  a hidegben vacogsz és szabadjára engeded, hogy átremegjen a tested és ezzel munkába lendítsd az izmaid. Melegedj, ez az oka a vacogásnak.
- Bajom? – hisztérikusan elnevetem magam, újabb kép egy fellendülő kézről, egy pofonról, amit tőle kaptam és mégsem.
- Hova megyünk? Hazaviszel? Kérlek! – újra sírva fakadnék, ha nem lenne fontos, hogy figyeljem a tájat, ha már, kipillantok a szélvédőn, erdő, köszi. Mégis mindegy a táj.
A farzsebem felé nyúlkálok, keresem a telefonom, de nincs. Istenem.
- Ki szeretnék szállni! – tény és való, leengedem a lábam, ahogy életet csihol a kocsiba és meglódulunk, behajtunk az erdőbe ténylegesen, gőzöm nincs hol.
Vicsorba szalad a szám, ahogy kicsattintom az övem. Ha úgy alakul átugrok az ülésen, haljunk meg együtt. Inkább, minthogy valóra váltsa a rémálmom. Nem és nem.
Rettenetesen félek, pedig a férfi illata balzsam a lelkemnek, leszalad a hasamba és kellemes forrósággal önt el. Mi lenne, ha megzavarnám?
Eligazítom magam ez ülésen, megtörlöm az arcom, a vérem még folyik.
- Nincs egy zsepid? – erről eszembe jut egy szalvéta, egy eltűnt pincérfiú, megint hányingert kapok, de próbálok jól viselkedni.
Nyerj időt! Ennyi kell, idő.
Engedélye nélkül tenyerelek az ablaknyitó gombra és engedem tökig le az üveget, simán kiférek a keletkezett résen.
Dühösen fordulok felé, szinte nekiköpöm a szavakat, mint egy kígyó.
- Bazd meg! Nem akartam öngyilkos lenni, de ezt te jobban tudod, nem igaz? – kedvem lenni lekeverni neki egy akkora maflást, hogy kiessenek azok a hatalmas kék szemei, hevesen dobol a szívem, a félelem belém mar, veszett leszek tőle. Mély levegő, nyugalom.
- Igen.. – hangom bátortalan, ki akarok szállni, ha nem kötöz meg, akkor akár el is szökhetek, fegyver kéne, egy körömreszelő, ez meg, hogy jut eszembe? Faszom. Biccentek is mellé. Tudok járni.
- Rendben. – de bármit megígérnék, csak ne üssön ki és ne kötözzön meg. Nagyon jó leszek, becsszó. A baj az, hogy pont a kurva állatkertben figyeltem meg, hogy mennyire magas és tuti sokkal gyorsabb, mint én, ha felhergelem bántani fog, ez szinte biztos.
- Honnan… honnan tudsz arról, hogy… mindegy. – lényegtelen, rálegyintek, ujjaimmal a ruhámon keresztül a vállam, dekoltázsom nyomkodom, beledöglök úgy fáj és még mindig vér csordogál a homlokom bal oldaláról, már azt is érzem, hogy vágás húzódik rajta, összetapiztam, mintha kötelező lenne.
- De te sem bántasz engem Jordan? – hátrahökkölök az ülésen, belepréselem magam, mintha megütöttek volna, honnan tudom a nevét? Oké. Mesélnie kell, de megütött erre emlékszem… a többit homály fedi, sejtem nem sokáig.
Úgy pislog rám, mintha tényleg számítana a véleményem, hirtelen hülyének érzem magam, hogy így beparáztam, lehet… lehet csak randizni akar és ilyen sajátosan teszi. De baszki olyan nagy ember, és olyan vastagok a karjai, a combjai mint az oszlopok, nagyon kevés az esélyem, de élni kell azzal is. Lihegek, máris kimerült vagyok, a gyomrom liftezik.
Szinte kikapom a kezéből az üveget, meghúzom, az sem baj, hogy beleivott, legalább tudom, hogy nincs benne semmilyen drog, remélem, az kell, hogy bedrogozzunk itt mindketten.
Majdnem az egészet kiiszom, pedig baszott rossz. A tenyerembe is loccsintok, hogy megtöröljem vele  a homlokom, a szemeim közt,de csak felhígítom a vért, nem baj, hogy lecsöppen a kocsi aljára, kis DNS jó is az, kell.
Megvárom, hogy felnyissa a zárat és kiléphessek a kocsiból. A talpam alatt puha az avar, a fű, a faágak. A fenyők finom illata már az előbb bekúszott az ablakon, kinyújtom a tagjaimat, még szédülök az idegességtől.
- Miért vagyunk itt? Mi fog történni? El kell mondanod, hogy mire számíthatok. – kell keresnem egy vastag faágat, azzal fogom leütni, vagy egy kővel, időt kell nyernem, hogy visszajöjjek ide a kocsihoz, vagy bevessem magam az erdőbe, el kell innen tűnnöm. Hova teszi a kulcsot vajon.
Szempillámra vér szárad, ahogy az arcomra is, hallgatom az erdő neszeit, hátha turistákba botlunk, kirándulókba.
Ragadozóként kémlelem a környezetem, az első adandó alkalommal kereket kell oldanom, a tény az, hogy nem lesz sok lehetőségem, egy, ha nagyon figyelek, egy gyengeség, remélem az lesz, hogy megmar valami bogár. Kár, hogy sajog a fejem, szédülök és hányingerem van, de mind csak keveset ront a helyzetemen, ugyanis az adrenalin habzik a szervezetemben.
Megindulok, amerre az utat mutatja sejtem, hogy maga előtt akar tudni, látni akarja, ha kitörnék. Hajlongok a bokrok, alacsony faágak előtt, a legtöbbet a kezembe fogom és elengedem, hagyom neki csapódni, lehetőleg a szemébe kéne.
Remegő lábaim lassú tempót diktálnak, de nem tudom, mennyire vagyunk messze. Ég a mellkasom, alig kapok levegőt,lehet megsérült a tüdőm, az övtől?
Pár perc után, megpördülök, hagyom magamba futni.
- Nem fogsz megölni, igaz? – az elég rossz hír lenne, akkor nem várok tovább és örültségre vetemedek. Igyekszem a szemébe pillantani, lássak csak milyen kicsi vagyok, elesett, gyenge.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptySzomb. 18 Aug. - 11:35






Emily

&

Jordan

0. nap


Vasmarokkal ránt az agyamba a felismerés: hazudtam neki. Azt ígértem nem esik bántódása, mellettem biztonságban lesz, én vigyázok rá. Szavamat adtam s lám mit sem ért, újfent vére serken, ismét fájó emlékeket varrok a testére.
Pedig, ha tudnád, hogy - tényleg – csak jót akarok, hogy megismerj, hogy megérts, hogy velem legyél s én általad lehessek önmagam. Írtál rólam egy tanulmányt baszki, csak nem lehet ez olyan nehéz.
Forróság csókol a gerincembe az érintése nyomán, szinte érzem, ahogy koromszürke hamuként foszlik le a póló rólam. Felszisszenek, elmém háborgó tébolyda, koncentrálódik az önvád és a düh és egy erős lökésbe összpontosul. Te beleépülsz az anyósülésbe, ajándékként tíz körmöd mártod belém, én meg ezer darabra hullok, mint az asztalról lerántott kirakós.
Elmorgom, hogy sosem tudnám bántani, hiszen szeretem a legmélyebb szerelemmel, amit ember egy másik iránt érezhet. De nem tudom, hogy kimondom-e, kicsit végem van, majdnem elveszítettem. A féltés és az adrenalin bécsikeringőt rop a felkorbácsolt szívemben.  
– Mert nem tudsz vigyázni magadra. – meg azért vagy még itt, mert minden nélküled töltött perc életfogytiglannak tetsző börtönlét. Pedig, Isten lássa megnyomordott lelkem, kevés időt töltök távol tőled.
Zavartan dobolok a kormányon, ritmustalan tammtamm, kivetülése a bennem uralkodó káosznak. „A káosz az egyetlen út a megváltáshoz"  
- Igen. Haza. – alámerülök a szónak, békével tölt el. Sok helyen laktam, megannyi állam kisebb-nagyobb városában. Társas magányban, hol anyámmal, hol valami gyakorló alkoholistával, volt, hogy egymagammal. De sosem jártam -haza-, egyik sem volt az otthonom. Mindegyik tető volt, ágy, ajtó és ablakok. Lelketlen tákolmányok. De most...; most talán én is hazatérek majd. Egy kis vadászlak, egy apró odú, záloga annak, hogy megérdemlem az otthont vagy méginkább, hogy ott a haza, hol a kaja , ahol Te.  Előkotrok egy gyűrött zsepit, felé pöccentem, összeszorítom a fogaimat. Sír. Egy szabályt adtam neki, egyet. Tompán kezd lüktetni a fájdalom a fejemben, apró köröket írok le a mutatóujjammal a halántékomon.
– Nem szabad sírni, könyörgöm, értsd meg! Emily, a picsába már! – be kell vennem lassan még egy gyógyszert, a hangom megremeg a félelemtől. Az előbb hiányoltam Williamat, de most újra magamban érzem rettegés fog el. Régóta hallgat, tán erőt gyűjtött, tervet eszelt, kell egy bogyó, basszameg.
Méhkas zendül a gyomromban, ezernyi fullánk törik belém, elönt valami furcsa zsibbadás. Érzem, ahogy elsápadok, a visszapillantóban látom, hogy a szemem csupa pupilla. Sípolva szívom be a levegőt, karcolja a tüdőm. A nevem a szájából közben mégis ezernyi édes emléket csalogat elő, izzad a tenyerem, beszívom az alsó ajkam, első csókunk íze, hol méz, hol áfonya, az első pillanat, amikor a szemembe néztél, felzeng a szerelem. Elmosolyodom. Le kell ütnöm valamivel. Megkérem a kezét.  Emlékszik rám!
– Én sosem bántottalak. – kék íriszem az övébe fúródik, érts, amit mondok. Elhalkul a szavam, tudd kicsim miről beszélek!  Nagyot nyelek, ellágyulok, nem szabadna örülnöm annak, hogy emlékszik. Sőt. De... Ugyan, Buksi, gyenge vagy, mint harmatos kiskacsafing
-Ne! Sietnünk kell – nem válaszolok a kérdéseire, William jelen van, neki nem szabad tudnia semmiről, ha nem mondom ki nem hallja meg, ha nem gondolok rá azt sem fogja tudni hová akarok menni. A táskámból kötelet bogozok elő. Kapkodva nyitom az ajtót, periférián kívül esik a lecsöppenő vér, bezárok magam mögött, nehogy szökésre adja a fejét. Őt is kiengedem, felé lendítem a kötél végét, mintegy néma ígéret, hogy pórázra csattintom, ha rossz lesz. Megindulunk, határozottan vezetem, siettetem, nincs sok időnk, William kezd sötétleni a közelben. Felciccentek, ahogy mellkason csapnak az ágak. Komolyan? Látszik, hogy nem gyakran ejtik túszul, tudná, hogy nem fecsérlünk energiát faszságokra. Megperdül, nekikoccanok. Nem hallom a kérdést, belém akad a levegő, zsong a szívem, összevissza csapkod, lehet kiesik a helyéről. Lassan érkezik meg a hang, puha mosoly szökik az arcomra.
– Kellesz nekem. Hogy ölnélek meg? – tenyerem a derekára kalandozik, még közelebb akarom húzni, illata az orromban mindenféle boldogságbombákat robbant. Nyílik az ajkam, az övére akarom tapasztani, eggyé válni vele.
– Na jól van gyerekek, vége a romantikának! Unalmasak vagytok – elpöckölöm a csajt, leszarom, ha seggre ül. Üühm, friss levegő, ecsém, de hiányzott. Mit hittél Buksi, végeztél velem valami kis Menthossal? Egyem a naiv szíved cukorfalat. Szánalmas. Mondjuk elég bosszús vagyok, amiért a hátam mögött akartál szervezkedni.
– Na, ribi, merre tartottatok? – mellé sétálok, vállon ragadom, háttal fordítom nekem. Hátra húzom a karját és jó szorosan a csuklója köré hurkolom a kötelet, nálam nincs ilyen fene nagy szabadság, mint annál a pojácánál. Kötöttem már matrózcsomót tudom miképp kell. Tenyerem a szájára tapasztom, a nyakába lehelek majd a fülcimpájára harapok.
– Még van egy elintézetlen ügyünk, arra emlékszel? – hasonló volt a felállás akkor is, csak akkor térdre ereszkedve próbáltam könnyíteni magamon általa.
– Van kézfertőtlenítőd? Miután hozzád értem szükségem lesz rá. – búgó hangon súgom neki. Ócska szajha, ha nem bosszantanám vele Jordant meg se akarnám baszni egy kurva erdőben. Utálom a kullancsokat, mi van, ha belemegy egy a farkamba?!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptySzomb. 18 Aug. - 13:45
The nightmare comes true

Mi lehet vajon az oka annak, hogy nem nyugtat meg a Haza szó kijelentése, ebben a helyzetben? Ahogy kiejti, mintha a megtérésről beszélnék, arról, hogy végre haza... egy nagyon hosszúra nyúlt cápatámadás után, amikor a hősök a filmben végre hazaérnek lepihenni, megnyugodni.  Együtt, összeölelkeznek, hálát adnak, hogy élnek, hogy együtt vannak, boldogok. Ez jön le a szavaiból, csakhogy nekem éppen nem ezt jelenti a haza Vele. Nekem a nyugalmat kéne, hogy jelentse, azt, hogy nem fog bántani, de belül érzem, hogy neki köszönhetem a kiesett délelőttöt, apámmal a harcot, az órákat a pszichokurvbánál. A hitet, hogy véget akartam vetni az életemnek, a kék zöld foltokat a testemen, az éppen megnyugvó arcom, amin már nem éktelenkednek olyan láthatóan a foltok. De nem vagyok vérfarkas, nyoma van még.
- De félek. - nem tehetek róla, hogy sírva fakadok, ahogy arról sem, hogy reszket a gyomrom a bénultságtól. Könyörgőnék, de tudom nem segít, bármit megteszek, csak ne bántson. A közelébe az emlékek buborékokban lyukadnak az elmémre, lehiggadok kicsit.
Muszáj gondolkodnom. Kell.
Kimondom a nevét és bingo, üt. Jól van, jól haladunk. Mély levegőt veszek. Jól van, nem lesz baj.
Applikálom a sebem, próbálom megállítani a vérzést, az arcomba hulló hajtincsek vérbe tapadnak, elszíneződnek. Hátra söpröm őket, sejtem terjesztem a vérzést.
- Jogos. - sosem bántott. Elveszek a pillantásában. Miért nem lehet normális? Kibaszott jól néz ki, még ebben a faramuci helyzetben is vonz, ami azért nem kicsit beteges. Éljen, hogy már magam sem tudom ki vagyok.
Ágakkal játszom, megértettem, hogy kötél végre verne, ha nem viselkedek jól, most meg csak abban reménykedem, hogy nagyon hosszú az út, meggyőzöm félúton. Hátra pördülök, nekem csapódik, kitartott kezekkel támasztom a mellkasát. Keresem a testi közelséget, ha akar engem és tényleg, akkor felzúz a vére, akár az enyém és a sok mindenre képessé tesz.
- Randiznék veled! - jelzem, hogy lehetnénk Normálisak. Egyszerűen csak együtt. Átadnám magam neki, a csókjának, a kezének érintésének, a kutató tekintetnek, mindenének, mert ... az egyetlen, aki foglakkozik Velem, akit valamiért Én érdeklek, és ez összezavar. Az amennyire akar, az, ahogy magához láncol. Beteg vagyok, vagy csak kikurtan magányos. A csávóka most rabolt el, és én kész vagyok átengedő lenni, csak legyen nekem. Csak ne bántson, vagy, ha igen, azt én is akarjam.  A gondolattól is elfog a hányinger, hogy ebben a pillanatban nem a menekülés jár a fejemben, hanem, az, hogy akarom őt, hazavinném, körbe babusgatnám, csak mondja el, mi miatt ilyen zaklatott és hogy tudok segíteni?
Ujjaim alatt érzem a szíve vad lüktetését, ugyanez kottája az enyém.
Belesimulok az ölelésbe, talán még jó is lehet ebből. Lehet tényleg csak azért hozott ide, hogy megijesszen, de nem akar bántani, lehet hazavisz. Annyi minden lehet. Két tenyerem a hátára siklik, végiga mellkasán, a karjai alatt, beszívom az illatát az erdőé mellé egészen zsongító. Közelebb lépek, szinte a mellkasának simulok, lehunyom a szemem és már érzem, ahogy csókol, amikor megváltozik minden egyetlen szempillantás alatt. A kisugárzásától megborzong a bőröm és nem a jó értelemben, egyszeriben szikra lobban köztünk, olyan, ami nem enged jóra következtetni. Felpillantok, a szám megremeg, az előbbi kedves tekintet most egy vad oroszláné, nem is értem. Megroggyan  a térdem, hangja már magában taszítana, ha nem lökne egyet rajtam, még kapaszkodom a pólójában, amikor hátralépek. Az anyag kisiklik erőtlen szorításomból, értetlenség ül az arcomra, nekitántorodom egy fának, hogy a kérgek a hátamba verjenek lenyomatot.
Az, hogy semmit nem értek nem fedi le a sajgó értetlenségek, a kiáltó meg nem értést. Mit csináltam? Mitől lett ő... valaki más? A rémület a vállamon kopogtat és engedélyt már nem kérve bemászik a bőröm alá, hogy lúdbőrt húzzon a testemre, félelmet lapátoljon a szívembe.
Megrázom a fejem, hogy elűzzem a lopakodó sötétséget, azonban a testem reagál, előbb, mint az elmém. A rettegés belemarkol a gyomromba, az erek megfeszülnek a bőröm alatt, a lábaim remegni kezdenek.
Ez nem Jordan, ez valaki más és nekem tudnom KELL, hogy ki ő. Csak nem jut eszembe. Majdnem elsírom magam, de a férfi a kocsiban felfrissítette a memóriám, így tudom, hogy azzal végleg elvágom a lehetőségeimet, visszaszorítom a könnyeim. Rebbenő pillantással keresem a menekülés lehetőségét.
Lebéklyóz a súly, ami rám nehezedik, hogy kéne, nagyon kéne emlékezi, az segítene., Homályban tapogatózom, egy pofon képe rémlik fel, egy férfi, akinek a kék szemeiben nincs gyengédség, a színtiszta gyűlölet van, mint most neki. Felfordul a gyomrom tőle, hogy az előbb még csókolni akartam a puhának tűnő száját.
A kép tiszta, olyan téren hogy tudom mivel állok szemben. A kettős személyiség napokig lekötötte a figyelmem, nagyon sok dolgot tudok róla. Tudom, hogy minkét személyiségét hasonlóan, de teljesen máshogy kell kezelni. Csakhogy míg ebben a faramuci helyzetben is vágytam Jordan csókját, ennek a másiknak az érintésétől is lever a víz.
Megdöbbent a kérdés. Valóban azt hiszi, hogy kirándulni vagyunk itt? Akkor nem tudja a részleteket. Jordan kordában tartotta, mindegy is nekem, hogy mivel. Nem válaszolok. Honnan faszból tudjam? És mellé minek is segítenék?
Felém lép, én pedig hátrálok, neki a fának, amitől az imént léptem el, de már elfelejtettem, hogy mögöttem van, lefagy az agyam.
Cselekedni kell, perceim lehetnek.
Érintése nyomán fájdalom illan szerte a vállamba, megpördülök, a hátam lehorzsolja a fa, maró érzés, de nem vészem a bőröm marad, hála a felsőmnek. Ujjai végig szaladnak a karomon, bepróbálkozom vele, hogy elrántom, fájdalom robban a vállamba. Tudom, hogy milyen a vállcsont, hogy törik el, akad ki. szakad el a szalag. Mivel kettőnk között 40 kilónyi különbség van, és az színizomból tevődik össze, kettőt rántok a karomon, jelzem, hogy nincs ínyemre a dolog, végül engedek a nem gyengéd erőszaknak. Két kezem úgy helyezem el, hogy legyen hézag, tudnám szorosabban összezárni a csuklóimat, de nem teszem, mert akármilyen szoros csomót köt, lazulni fog, akkor is, ha feljajgatok olyan erősen váj a bőrömbe. Jó, lehet mégsem fog ez lazulni. Remeg a szám, ez eszembe juttatja, hogy mennyire félek.
- Miért? Nem csináltam semmit. - igaz, ami tény, nem szeretnék nyafogni, nem szeretnék sírni, nem akarok meghalni, de a pánik itt ólálkodik a borok tövében, rám fog ugrani, mint egy pók, én már érzem, mert a zsigereim jelzik.
Lenne még mit mondanom, de annyi jut ki, hogy
- Jordan és én...- akarom hazudni randizni jöttünk ide, de mondjuk akkor miért vérzik a homlokom? Miért van a bőrömnek félelemszaga?
De a tenyere belém folytja a szót, kitágul a szemem, azonnal érzem, hogy fulladok, az orromon alig kapok levegőt, pedig nem, de én érzem. Heló pánik, gyorsan jöttél, kicsit maradhattál volna még. A hátam nekisimul a mellkasának, lehelete a nyakam éri és beugrik egy emlékfoszlány, inkább csak egy érzés.
Lemerevedek a harapástól a gondolatok jönnek és mennek, némelyik addig marad, hogy jegyet adhatnék el neki, a többi pedig átslisszol az ellenőrzési ponton.
Nem leszek együttműködő, meg a faszt.
Emlékszem sajnos, de akkor állt a farka és most nem teszi, ha azon múlik, amit irántam érez vagy amennyire bejövök neki, nem is fog.
Kiló hypo bazdmeg a szemedbe, az van. Úgy teszek, mint aki előre lép, felsikoltok a keze alatt, arca még túl közel van, előre mozdítom a fejem, amennyire lehet a sajátos ölelésben és tiszta erőből hátra fejelek. Hallani akarom, ahogy a koponyám találkozik az arcával, remélem, hogy az orrát töröm ripityára, és azt is, hogy elenged, kilőhetek előre.
Ha nem fogja a karom, csak hátra van kötve, nem fáj, szoktam hátul zárt testhelyzetet felvenni, az embereknek nem szúr azonnal szemet, hogy a hátad mögött öleled magad védekezve, míg ha elől akkor azonnal jeleznek a receptorok.
Tudom, hogy felbosszantom, tudom, hogy haragot váltok ki, de megismétlem a mozdulatot, újra és újra hátracsap a fejem, hozzá társul, hogy megpróbálok a lábára tiporni, sípcsonton rúgni az baromira tud fájni, akkor is ha szandálban vagyok és akkor is, ha csak egy nő. Csontra, ha rúgnak az fáj.
Közben a félelem sikoltozásra késztet, ha elengedi a szám, ha nem segítségért ordítok, küzdök, mint malac a jégen. Vergődöm a kezei között, próbálok kitekeredni, kisiklani, mint egy hal.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptySzomb. 25 Aug. - 13:33






Emily

&

Jordan

0. nap



Összefacsarodik a lelkem, akár egy nyúlós, fekete, ragacsos massza. Fáj, éget, viszket. Kitépném magamból, odadobnám egy medvének vagy hiúznak, fasz se tudja milyen ragadozók keringenek ebben az erdőben rajtam kívül.
Közben mégis felragyog a tekintetem, újra kisfiú vagyok, aki ajándékot kapott, egy kiszuperált lenkerekes autót, ami kopott, karcos, de az enyém. Randizna velem, lehetne valóság, mindaz, amiről szentimentális borongásaimban oly sokszor képzelegtem.
– Vinnék neked bonbont, kötnék csokornyakkendőt. – suttogom az ajkára halvány félmosollyal, ujjaim könnyű táncot lejtenek az oldalán. Tudom, hogy nem lehet, tudom, hogy nem vagyok rá képes, próbáltam párszor, mindig vér fojt a végén, nem az enyém. Pedig lehetnénk giccsesen szépek, undorítóan boldogok, a nagybetűs szerelmespár, akik a mozivászonról folytak le az amerikai álomba. Ő befutott zsurnaliszta lenne, én keresnék egy jobb állást, elszöknénk az apja morcos tekintete elől, házat vennénk, kutyát, macskát, később szülne egy gyereket és minden annyira kibaszottul tökéletes lenne. Egy bébi tán még William haragját is kiölné belőlem, felváltaná az agyamat karcoló cinikus hangot a fülsiketítő gyereksírás. Még működhetne is, ha nem lennék ennyire elbaszott.
El kéne engednem Emilyt, hátat fordítani, háromig számolni és hagyni, hogy fusson, meneküljön, szaladjon arccal egy olyan férfi farkába, aki nem ennyire labilis, aki egyik pillanatban sem akarja izomerőből felpofozni. De, tudom, hogy keresném, mert Ő az én drogom, az ízlésemre kevert finomszemű kokain. Megtalálnám, ez nyilvánvaló. Akárcsak az, hogy az engedélyezett szökést is megtorolnám William arca mögé bújva. Mert csípné a szívem a harag és a csalódottság. Mészárolnék, akárcsak valamelyik hírhedt római császár, élet és halál önkényeskedő ura. Mert elrohanna, ezzel még én is tisztában vagyok. Hiába bújik most, hiába perzseli fel a bőröm a közelsége, hiába zúg a fülem az egekbe kapaszkodó vérnyomásomtól. Itt hagyna. Magamra. És, ha őszinte akarnék lenni magamhoz még csak el sem ítélhetném miatta.
– Maradj velem – kibukik belőlem, akár az utolsó segélykérés tengerben fuldoklóból. Megremeg a hangom, érzem, hogy elvesztem.
Istenem ez a csaj annyira vézna, hogy az már unalmas. Legalább lenne kihívás pakolgatni, húzni, vonni, nyűni, tépni, de nem az. Akár egy plüss patkány. Élvezet lobban a tekintetemben, ahogy a fának koccan, remélem gecire fájt neki, kettőbe is törhetne a gerince, akkor nem lenne több gondom vele. Tényleg nem értem tesó, hogy mi a faszt akarsz ettől a csontkollekciótól? Még melle sem annyira jó, a szeme is mennyire gülü, áh, elengedem. Nincs ízlésed, kikupállak én, te ki pupák, ne aggódj.
– Pont azért én kicsi kurvám, hogy ne is csinálj. A végén elkezdesz vetkőztetni és megszokásból leszopsz. – a hangom merő gúny és megannyi ellenszenv. Ráhurkolom a csomót, közben csak úgy ropog a csontja a markomban. Tuti megint lesz pár véraláfutása, de mivel tőlem kapja őket így legalább lesz rajta valami értékes.  A kétségbeesett hápogása zene füleimnek, esküszöm ez hiányzott, látni és érezni, hogy inkább helyben elpusztulna, mintsem az én kényem kedvem szerint töltsön akár egy percet is.
– Ehgen? Jordan és te? Dalolgatva kirándultatok? Virágot szedtetek a sírodra? És azért vérzel meg fejjel estél bele a rózsabokorba? Már beszélni sem tudsz? Zavar, hogy nincs semmi a szádban, mi? Inkább hallgass, úgyis csak bosszant az ürességed. – lehetnénk egy kicsit kedvesebb, de minek? Nekem nem fegyverem a jómodor, sem az illem, én nem élek ilyen felesleges hülyeségekkel. Betapasztom a pofáját. Nem szeretek semmit félbe hagyni és egyébként is jövök eggyel Jordannak, amiért ilyen csúnya, gonosz módon ki akart gyomlálni magából, mint valami mérgező futónövényt. Oda szúrok majd, ahol a legjobban fáj, ebbe a ribancba. Holnap majd elmegyek kivizsgálása, hátha elkapok tőle valamit.
Hátulról suttogok neki valós ígéreteket, már pont belelendülnék, beavatnám miképp fogom megbaszni itt, a ropogós ágak felett, hát mennyire romcsi lesz oda ne meg vissza. De…

Azt sejtettem, hogy keményfejű, de, hogy ennyire. Koponyája a számon kopogtat, összekoccannak a fogaim, hirtelen erővel harapok a nyelvemre, hátra billen a fejem, érzem, ahogy a vér fémes íze vékony csíkban csorog le a torkomon. A második csapás a levegőt éri, a harmadik újra betalál, felhörgök, ösztönösen az arcomhoz kapok, apró fekete pöttyöket látok magam előtt, véreset köpök oldalra, hál istennek egy fogam sem toccsan vele. Még egy utolsót mér a sípcsontomra, előre rogyok, fél lábra állok, de ekkor belém hasít a felismerés, hogy elengedtem. Sípol a tüdőm, utánakapok, vállának ívét érintem csak, kicsúszik a kezeim közül. Megkértem, hogy maradjon velem. Elhagyna. Azt a lófaszt randizna. Hazudott. Lüktet a sajgó érzés a lábamban, a fogsoromban, az állkapcsomba, a szívemben, a nyelvem felét meg lehet lenyeltem. Vajon ez olyan, mint a gyíkoknak a farka és visszanő?
Utána lódulok, gyorsabban futok, hosszabbak a lábaim, ellenben az egyikbe fészket rakott fájás, ami igaz, hogy gyorsan múló, de fél pillanat késlekedés is nagy előnyt adhat neki. Még látom a távolba, követem, de rossz irányba indult, meglehet elég kacifántos útvonalunk jöttünk és a táj is bozótos, de a se a kocsi, se a ház nincs arra, csupán az erdő mélysötétje. Már erre sincs turista útvonal, nem még arra.
– Emiy! Állj meg! Joldan vadok, nem foglak bántani! Kéjlek! Emy! – a nyelvemet nem érzem egyelőre, ez meglátszik a beszédemen is. De a hangom nem fenyegető, inkább keserű, kérő, könyörgő. Tudtam, hogy elmegy, de basszameg legalább ne arra. Ha utolérem, mire onnét visszatalálunk, még ránk is sötétedik, itt meg aztán tényleg mindenféle lények vannak…
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptyHétf. 27 Aug. - 11:50
The nightmare comes true

A félelemtől alig tudok gondolkodni, olyan mélyről harap a gerincem tövébe, amitől az egész hátam sajgón fáj. Úgy menetelek az erdőben, mint egy elcseszett G.I. Jane, akinek nem jött össze a küldetése, talán nem volt elég kitartó, amikor a felüléseket kellett végezni, vagy len maradt a bazi nagy fal tövében, felmászni rá képtelenség jeligével. Frásztudja, csak filmeket láttam erről, ami a nőket illeti. Azt pedig, hogy egy jól képzett harci gépezett, mint teszem azt egy ketrecharcos férfi, mire képes, jobb nem is feszegetni. Hányszor voltam meccsen, jó isten. Azok a dagadó izmok, a ficánkoló gyorsaság. Pedig mennyi muki tett ajánlatot, hogy megtanít néhány általam is használható ütésváltásra. Most meglehetősen jól jönne, miközben Jordannak simulok, randit ígérnék neki, nem is hazudnék. Tényleg bejön, amikor éppen nem szociopata. Bőre tűzforró a tenyerem alatt. A remény fellángol a bensőmben, hogy talán csak kérnem kell, szerelmet hazudni és estére otthon vagyok. Emlék tolakszik elő a homályból, szavai megtörik a víziót, elégedetten sóhajtok közeledő ajkára. Kéne egy hokedli és nem kéne meggörnyednie, tenyerem a nyakába siet, a tarkójára fogok.
Undorodom önmagamtól. Hiszen nézzünk már körbe józan aggyal, de ahhoz az kéne. A szempillám ragad a vértől, éppen azt ecseteli, hogy valahova el akar vinni, illetve nem is most, de nemrégen. Én pedig jelenleg a csókjáért esdeklem testben.
Akaratlan nevetem el magam a szavain.
- Nagyszerű lenne, de bonbont sose hozz, helyben felzabálóm és aztán sírok, hogy fájok, szóval, kíméld maga ettől.
Közelebb húzom magamhoz, megfordul a fejembe, hogy logikusan most kéne a térdem a lábai közé szúrni, hogy a golyói meglátogassák a manduláját, tudnék kárt okozni. Ehelyett egy csókot szeretnék, mert tudom, hogy valamit felszakít bennem, akarom.
Könyörgő sóhaj fut a szájára, nekem pedig felpattan a szemem.
Talán erre már kért, vagy valami nagyon hasonlóra. Előbb érzem meg a bujkáló vadállatot, mintha egy farkas figyelne a bokrok mögül, vagy egy medve és a medve az nem játék, az nem erősít meg, az bizony kibelez.
A tarkómon égnek merednek az apró szőrszál, a szájpadlásom keserű lesz az íz, egyszeriben riaszt a csók lehetősége. Égető forrósága dermesztő lesz, az izmok befeszülnek a vállában, csuklyás izmában, szinte érzem az alkarom alatt. A szemébe pillantok és belém fagy a sikoly. Aki visszanéz rám már nem ő. Valaki egészen más lelke tátong a sötétségben, egyszeriben megérzem, hogy Ő maga odabent ragad és számomra most jött el a rettegés órája. Kezem lecsúszik a nyakából, megreszket a gyomrom, az előbbi izgalom helyébe fekete szorongás költözi, az a fajta, amit világgá ordítanál, hogy felszabadulj, de nem teszed, mert még tart a tátongó rémület. Sosem láttam még ilyet közelről, ezt a szintű átvedlést, amikor a lélek nem húz új bőrt, de kéne neki, mert annyira másik tőr felszínre.
Adott alkalommal elgondolkodom rajta, hogy mitől van ez.
Eszembe jut egy rigmus Hughes Mearns nyomán, akkor találkoztam vele, amikor írtam róla és megnéztem egy filmet.
Automatikusan kiszalad a számon az első két sor.
- „Yesterday, upon the stair, I met a man who wasn’t there.”
A férfi már nem Jordan, érzem a zsigereimben, a beleimben, nem tudom máshogy megfogalmazni, már nem az ő ujjai érintik a hátam, nem az ő szája suttog szavakat és ami ennél sokkal fontosabb, nem azt látom, hogy akar, hanem, hogy lenyúzná a bőröm és élvezné, ahogy sikoltok.
Bepánikolva lépek hátra, minden kapcsolatot meg szeretnék szakítani vele, hogy a közelemben se lehessen, hogy a belőle ömlő sűrű, fekete massza ne érjen el.
Még sokkosan a változástól állom, hogy hátrakösse a kezem. Minden apró félelmem valóra válik, hiszen a férfi nem kímél, nem kegyes hozzám, esküszöm élvezi a hangom, ami arról mesél, hogy a kötél levágja a kezem, de nem baj, neki ez éltető erő.
Ekkor kap értelmet a mondat, mi szerint, nem sírhatok, már egyszer hallottam ezt. Lenyelem a csalódás könnyeit, a félelem előre tolakszik, helyet kér, mindenki mást elnyom és élvezi, hogy végre minden figyelmem rá szegeződik.
Felszisszenek, megrántja a köteleket, roppan a vállam, de túl fogom élni.
Szopjon le téged a harapós ló. Kimondani mégsem merem.
Hangjától borsódzik a hátam, kiráz a hideg, a félelem megrezegteti az idegeimet, minden izmom feszessé válik.
- Van egy kis orál fixációd igaz? – nem szégyen az, ha vágyik rá, hogy megtegye valakinek. Azok beszélnek ennyit róla, akik vágyják. Ha nem csalnak az érzéseim, akkor nem is arra éhezik, hogy én tegyem meg neki, hanem, hogy Ő tegye meg. Jól sejtem önmaga elé térdelne le, a másik énjét elégítené ki, akkor nem kellenék én, és a hozzám hasonló nők, akikkel kiéli a vágyait. Akkor ellennének édes kettesben, nem kéne más, nem lenne senki, aki közéjük furakszik. Erről van itt szó, igaz e?
Ígéretei nem annyira csigáznak fel, mint inkább előcsalják a riadt őzet belőlem, aki úgyszintén a fák között lopakodik, mint a farkas, akit az előbb megéreztem.
Az adrenalin felzubog bennem, bátorrá tesz, erőssé. Hátra fejelek, az első betalál, feljajdulok, a fájdalom a tudatomra robban, nem csak neki esik szarul. Mégis hátra csapok még egyet, fejelek egy luftot, aztán a következővel újra eltalálom. Zsibbad a nyakam és sajog a koponyám, de a lehetőség, hogy elsprintelhetek, még rávesz, hogy hátra rúgjak, és megkocogtassam a sípcsontját.
Ujjai lefoszlanak a vállamról, mint egy zombi és meglódulok előre.
Az ötödik lépés után értem meg, hogy a horror filmekben miért érik utol azt, akinek a keze meg van kötözve.
Az első ág pofán csűr, végig karcolja az arcom, semmivel nem tudok tompítani, nem tudok egyensúlyozni, csak lépkedni, vergődni, sodródni, jószerivel fától fáig, több sebet szerzek, mintha beugrottam volna egy vágóhídra tehénnek.
Nyitott szandálom és hátraközözött karom összefognak ellenem, gallyak nyúlkálnak a lábujjaim közé, ágak kapkodnak a szemem felé.
Ráadásul a férfi mögöttem csörtet, semmi  esélyem nincs.
Selypítő utánam kiabálásra megállok, mindegy, hogy melyik énje lohol a nyomomban. Annyi függ tőle, hogy az egyik kevésbé fog megbüntetni. Hátam egy fa törzsének vetem, legalább onnan védve legyek és bevárom.
Olyan hevesen dobol a szívem, majd kivetődik a számom, a szememben elpattant egy ér, nem látok teljesen jól és a rettegés elviselhetetlen mértéket ölt, hangyák másznak a bőröm alá, hogy apró lábaikkal kínozzanak. Zihálok, fújtatok.
Remeg a szám, a fejem is, hiába lélegzek, nincs lehetőségem összeszedni magam. Ahogy közeledik beszélni kezdek én is hallom a hangomból elő törekvő vegytiszta félelmet.
- El kell engedned Jordan, muszáj. Tudom, hogy te nem bántanál, de Ő igen. Megteszi, tudom, te is tudod. –a szavakat úgy hadarom, mint aki attól retteg, megint megváltozik a nézése és előjön az a másik.
Tekintete most tiszta, értelmes, nekem tetsző, szájából vér csordogál, nem sajnálom. Tovább kell mondanom, próbálok koncentrálni a kirakósra egészben is, de amit felfedezek, az nem tetszik. Úgy beszélek Róla, mint egy harmadik félről, egy cinkostársról, akit nem lehet irányítani, akinél a legnagyobb puska van.
- Meg fog ölni Jordan és te végig fogod nézni. Mire visszajössz, már nem tudsz majd segíteni. Nem fog menni, késő lesz, meg fogok halni és te nem akarod, hogy meghaljak, neked forrón kellek, lüktetőn, élőn. Te beszélgetni akarsz velem, hozzám bújni, elveszni az ölelésembe, nem egy fagyos hullaként megbecsteleníteni. – Az érzések teleírják az arcom kimondatlan gondolatokkal. A kép, amit felvázolok elég absztrakt, de kell, hogy tudja, hogy megértse ez fog történni, hátha tényleg szeret, és akkor elenged. Legbelül pedig tudom, hogy ő ragaszkodik jobban. Ő az, aki miatt itt vagyok, mert neki kellek, a másik, a végrehajtó, talán az, aki kieszelte, hogy legyen, Jordan gyenge, szeretet éhes. Ő az, aki mégis ide hozott, aki rabul ejtene, nem fog elengedni, képtelen rá. Nincs ember, aki megvéd tőle, mert vakmerő, ha csak meg nem hal. El is dől, Ő vagy Én?! Ebből nem lehet kimászni máshogy úgy, hogy merjek aludni, hogy egyedül merjek maradni, hogy le lehessen kapcsolni a lámpát otthon, vagy, hogy a gardróbba lépjek egyedül, a víz alá süllyedjek a kádban. Mindig ott lesz, mindig felettem áll majd, hogy az utolsó pillanatban lecsapjon, ennyi. Jordan lesz az, a másik pedig a vállveregetős támogató. A tudatosság félelmet fröcsköl a bőröm alá még többet.
Egyszerre azt is megértem, hogy hazudnom kell és azt is, hogy nagyon kevés időm van. Felszínen kell tartanom a szerelmes énjét… Majd a gondolat ellobban, ahogy a szívverésem újra ezer lesz, ahogy rám fog a bénító tudatosság. Mint abban a dalban; „Pár másodpercre azt is megértem, mi az a végtelen, de mikor megpróbálom elmagyarázni, az egészet elfeledem.”
Pontosan ez történik, de tudom, hogy mostantól kell erősnek lenni és azelőtt elmenekülni, hogy a kijelölt helyre érünk, akkor már nem sok lehetőségem lesz, akkor valóban meg kell halnia, neki vagy nekem. Előre lépek, felé, hogy a homlokom a mellkasának döntsem, nem baj, ha gyengének lát, az vagyok, nem vagyok hős, én nem fogom azt játszani, hogy bassza meg a világ, én egy harcos vagyok. Nő vagyok, 50 kiló sem, 160 centi sem, és rettegek, nem tagadhatom. A légzésem amúgy is elárulna, harapom a levegőt.
- Könyörgöm drága, kérlek, ne engedd, hogy bántson, annyira félek. – suttogás a mellkasára, lefelé bámulok, és nagyon igyekszem nem sírni. Mégis arcommal simulok neki, hogy érezzem az élő szívverést, ha visszajön a másik, most kitöri a nyakam jobb esetben, de előtte tuti telepakolja a szám, ha már szemtelen voltam. Romantikus lenne a farkától megfulladni, olvastam már róla.
Védelmet keresve bújok a hatalmas mellkashoz, sokat adnék ha átölelne, kiáldozná a karom és adna 2 óra előnyt.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptyKedd 28 Aug. - 20:23






Emily

&

Jordan

0. nap



A fájdalom lüktet a számban, folyvást prüszkölöm a vért, kurva életbe már, miért nem tudott csak lábon csűrni?! Rohanok utána, sőt, loholok, megfeszülnek az izmaim, selypítve ordítom a nevét a mindent elnyelő messzeségbe. Fogócska. Játék ez is, nem? Olyan, mint, amit a kisgyerekek szoktak játszani. Emlékszem, párszor mi is kergettük egymást, de már akkor is magasabb és gyorsabb voltam, mint a korombéliek. Nem hívtak sokszor, talán szégyenlettek, talán féltek tőlem, talán csak szar arc voltam vagy nem a bandába való. Kevés barátom volt, annyira kevés, hogy szinte egy sem. Anyám leszarta, neki csak a kis vodka volt a lényeg meg a mellé tekert cigi, amitől mindig jókedve lett.
Az erdő csápjai a húsomba vájnak, érzem, ahogy egy tüskés ág felsérti a tenyerem, egy a homlokomnak koccan. Pedig Emily előnye elég elhanyagolható, hamar utolérem. Zihálva veszem a levegőt, inkább a sajgó nyelvem, mint a fáradtság miatt.
Retteg. Nem tőlem, Williamtől. Ezt el kell fogadnom, meg kell értenem. Előle én is menekülnék, ha tehetném. De bennem él, az életem része, a lényem aktív alkotó félegésze. Egy gyenge, sápatag, arctalan démon, aki a szívembe költözött, a lelkemben vert magának füstszagú tanyát. Mélyebben van bennem, mint akarom, Tessa sem tudná kihízelegni belőlem és hiába ez a homeopátiás szar, ezzel is csak ideig óráig tudtam a felszín alatt tartani. El fogok bukni, kivérzek előtte, én leszek a hang és ő a jellem. Előre görnyedek, kezem a combomra fog, támasztom magam. Dobol a fülemben a félsz.
Szavai acélpengeként hasítanak belém, igaza van. Bazdmeg, annyira tudom, hogy igazad van! Ez nem normális, én magam sem vagyok az! Engednem kéne, hogy fuss, légy szabad, légy boldog…nélkülem. Engednem kéne, hogy megtaláld, aki valóban méltó hozzád, aki…aki megérdemel.
Tekintetemben ezerév tehetetlen magánya és reményvesztettsége kéklik. Üresen, kopottan, magatehetetlenül. Szóra nyílik a szám, de hang nem szakad fel belőle. Megrázom a fejem, felegyenesedem, a hajamba túrok. Hallgatom, amit mond és fáj. Jobban, mint a ketté harapott nyelvem, jobban, mint a lilára rúgott lábam. Nagy közhely, de az igazság fáj. Túl racionális, túl ésszerű, túl elképzelhetetlen. Hiába írt rólam, az állapotomról, a világomról tanulmányt, meg akkor sem értheti. Hiszen tudom, ha elengedem sokkal rosszabb lesz bárminél. Mert meg fogom találni és nem én, hanem William és olyan kegyetlenséggel fog leszámolni vele, amiről még én sem merek képzelegni sem. Mellettem kell maradnia, velem, amíg itt tudok lenni. Amíg a felszínen vagyok és az a kibaszott pszichopata az ördögszarvait hegyezi a mélységben.
Remény csillan a szememben, tudja, hogy én nem bántanám, tudja, hogy én vele vagyok. Értünk. Kettőnkért.
Felzsong a vérem, ahogy hozzám bújik, egyszerre pillesúly lesz minden. Ő és én, én és Ő. A lélekfürtök egymásba akadnak, átölelem, magamhoz szorítom. Félek. Most én menekülnél, önmagam elől.
– Emy, bárcsak így működne. – a hajába súgom, illata felkúszik az orromba, elönt a mámor, egy pillanatra boldog vagyok, „asszem jól vagyok, a testem virul a lelkem kicsit halott”
– Szeretnélek megmenteni. – magamtól, a világtól, a bűntől, a gonosztól. Ha tudnád, mennyire…
Erősen magamhoz ölelem, nem tehetek mást. Hátrébb lépek, elengedem, elfordulok. Törtmásodperc az egész, a földre nyúlok, egy erősebb ágra markolok.
– Sajnálom.  - meglódul a karom, lehunyom a szemem. Csak a tompa puffanást hallom, ahogy fa a fejének ütődik, ő pedig alélten hullik a puha nyári avarba. Eloldozom a csuklójára csavart csomót. – Annyira sajnálom.  

Meg nem halhatott, nem mértem rá akkora csapást. Beájult tőle, igen, tán kisebb agyrázkódása van, nem tudom. Sajnos nem végeztem orvosit. Az aggodalom a vállamon ül, rettenetes dolgokat duruzsol a fülembe. Közel két órája nincs magánál, összecsuklott, mint egy rongybaba, ölben hoztam el a házig. Ha nem kóricált volna el hamarabb ideérhettünk volna. A homlokán ott felkiálltójelezik az újabb seb, amit ismét én okoztam. ÉN. Nem William, nem a vad szörny, aki bennem és rajta élesíti karmait. Kénytelen voltam, nem lehetett más választásom. Szavai annyira logikusak, annyira érthetőek, annyira igazak voltak. Elgyengültem volna, hagytam volna futni és utána felhergelt vadászkutyaként mentem volna. Szétszedném, bántanám, még nagyobb fájdalmat okoznék neki.  Lekezeltem a hegeket, most betadintól rézvörös a feje.
Halványan pislákol a fény, gyertyát gyújtottam, a pincében vagyunk. Roppant kicsi ablak, amin tán egy kölyök macska, ha képes átszökni. Fehérre meszelt falak, enyhe doh szag, ágy, asztal, könyvespolc, asztal s azon virág, és fotel, kettő is. A polcra a kedvenc íróitól gyűjtöttem könyveket, az illatgyertya, ami tocsogós viasszá ég a kedvenc illatát hivatott a szobába költöztetni.
A ágynemű, a terítő, a miliő mind mind az ő szájízének van berendezve, pár hete dolgozom rajta. Vettem be gyógyszer, kissé bebódultam tőle, de legalább Will elhallgat és nem mászkál az agyamba. Minden rendben lesz kicsim, esküszöm.
A helyiség kulcsa a zsebemben pihen, vastag páncélajtó, csak kívülről nyitható. Halvány mosollyal nézem az arcát, ahogy alszik. Finoman cirógatom az ujjhegyemmel, várom, hogy újra tudatára leljen, rám ismerjen, engem akarjon. Annyira gyönyörű, ilyenkor annyira ártatlan. Imádom.
– Üdv itthon, Kicsim! – izgulok, mint kamasz gyerek az első csók előtt. Átjár a béke és hiszem, hogy nem csak a szer hatása ez. Ez Ő. Erősen és masszívan Ő. A haza, az otthon, a béke, a boldogság. Itthon vagyok. Itthon vagyunk.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptySzer. 29 Aug. - 15:41
The nightmare comes true


Hozzá préselem magam, és tudom jól, hogy nem fog elengedni, nem hozza meg ezt a döntést, mert nem egyedül ő felelős érte. Megértek mindent egy fél pillanatra, hogy aztán a remény azt súgja a fülembe, próbáld meg, csak még egyszer. Józan ésszel próbálok hatni, hogy elérjem, engedjen szabadon, de nincs szerencsém. Ahogy az előre várható is volt, hiszen Jordan pont annyira akarja, hogy vele legyek, ahogy a másik énje, csak Ő a mögé bújik, hogy szerelmet hazudik. Nem szerethet, nem ismer. Nem tudja, ki vagyok, nem érzett még engem, gőze nincs, hogy mit várok az élettől.
Mégis neki dörgölöm magam, a szíve dobbanását hallgatom, miközben leomlik rólam a védelmi rendszer és teljesen biztosra a tudatomra siklik, hogy nem fog segíteni, nem akar. Magának akar, trófeának talán, mert többnek biztosan nem. Ismerősen köszöntöm a rám törő pánikot, a vegyes félelmet a veszteséggel. A tudatalattim elsírja minden bánatát és érzem már, hogy minden elveszett, nincs tovább. Sürget a légvételem, a gondolatok elakadnak és kis híján elbőgöm magam, csak azért sem.
- Nem akarsz megmenteni, igaz? – hangom vádló, érezze csak, hogy mennyire fáj nekem, hogy árulónak tekintem, annak, aki az életemre tőr, aki elveszi tőlem mindazt, amit a szabadság jelent, a mindent. Hogyan mondhatnám el neki, hogy mindig is rab voltam, az elvárásoké, a hité, hogy jobbnak kell lennem, hogy teljesítenem kell, hogy ki kell tűnnöm és Ő most mindent elvesz tőlem, ami önmagam lehetnék.
- Lehetne így. – suttogom, pedig tudom, hogy nem, az illata betölti a teret körülöttem, elvesztem az erdőt, a szelet mindent. Tudom, hogy magamat is. Becsapva érzem magam, nem, nem általa, benne egy percig sem bízhatok, hiszen magával hurcolt ide, megkötözte a kezem ezzel gúzsba kötötte az önálló akaratom. Megfosztott a mozgástól, a remény haldoklik a lelkemben, tudom, hogy nem lesz jó vége, mégis próbálom kidumálni. Az apám árult el, aki azt ígérte ilyen soha nem eshet meg velem, de ha jobban belegondolunk, ez az egész nem az ő hibája, hiszen a férfinak állítólag nincs közte a fatushoz.
Magához szorít, csuklómba vág a kötél, elfelejtek levegőt venni. Nincs már időn, hiszen nem hallgat rám, nem akarja, hogy megússzam, de nem is tenném, hajtaná utánam a vágy, amit egy vadász érez a vad iránt, az a biztos tudás, hogy erősebb, nagyobb és akar. Elképzelni nem tudom, hogy mi a picsa lehet az oka, de valamiért azt érzem, nem ma fogok meghalni, akkor nem szánna ennyi időt nekem. Ha csak… ha csak nem… valahova elhurcol, lekötöz egy asztalhoz és megkínoz. A gondolattól fellüktet a vérem, fekete pöttyök jelennek meg a szemem előtt és a félelem erősebbet lök rajtam, mint azt akarnám. Lehet nem is kell neki, itt kapok menten szívrohamot. Könyörögnék, nem sajnálom, nem érzem cikinek, nekem a célhoz eszköz, de nincs miért, tudom, hogy nem enged el, nem teheti meg és nem is akarja, ez a legnagyobb hiba a tervben.
Ingébe törlöm az arcom, engedem hátralépni, lehunyom a szemem, hogy összekapjam magam, éles fájdalom roppan a homlokomba és meglódulok a sötétség felé.

Álomtalan mély sötétség vesz körül, olyan erős és fűszeres, amitől a rettegés a gerincemen kúszik felfelé, tudom, hogy valami történik, valami, aminek nem kéne, ami erősebb, mint egy rémálom, mert a valóság rám töri az ajtót, mit töri, egyenesen rúgja, mint egy bevadult kommandós.
Még ki sem nyitom a szemem, amikor az éles fájdalom a felszínre ránt a múló sötétségből, a szám kiszáradva, akár egy hatnapos gyalogút után a sivatagba és tomboló fejfájás lüktet a koponyámba.
A szemhéjam rezeg, nagyon másnapos lehetek… nem. Már emlékszem. A félelem visszatér, akár egy rég nem látott vendég, akit azonban a hátunk közepére sem kívánunk, sőt. A halál lehet ilyen dermesztően ijesztő.
Emlékszem mindenre, ahogy lesújt a fával, előtte a szavaim, a szavai. Sejtem megérkeztünk, de ha nem nyitom ki a szemem… lehet az egész nem valóság, igaz? Nem lehet az. Apu, az apukámat akarom. Majdnem elbőgöm magam, de aki sír, az meghal.
Örömmel nyugtázom, hogy a csuklómról lekerült a kötél, irdatlanul fáj, ahol a bőrömbe vájt és a homlokom is lüktet, a fejem meg leszakad a helyéről. Oké, kelj fel!
Kinyílik a szemem és engedély nélkül kibuggyan egy könnycsepp.
A félhomály magában is kurva rémisztő, az pedig, ahogy engem néz egyenesen belém fagyasztja a szart is.
Az ágy nem az enyém, a lakás nem az enyém, nem is egy lakás, és nagyon sötét, pánikroham integet a háttérből, de felém tart monoton léptekkel, vidáman, mint aki örül nekem. Félek, olyan nagyon félek.
Pislogok a férfira, kezem a homlokomhoz emelem, megtapogatom a sebet, feljajdulok.
- Szomjas vagyok. – de mennyire, ha sejtené. Körbe sem merek nézni, a szagból tudom, hogy valami pinceében vagyunk, olyan helyen, ahol nem akarok lenni, sőt…A lakásomba akarok lenni.
- Jártál nálam, igaz? Miattad hiszi mindenki, hogy öngyilkos akartam lenni? – halkan súgom, talán meg sem érti, talán meg sem ért engem, mert más téren sem ért meg, mégis a keze után nyúlok, ujjaimon vöröslik a vérem. Hányni fogok.
Walsh volt az egyetlen, aki hitt nekem és jogosan tette. A nyomozó sem fog a rám akadni, senki, azt sem tudom, hol vagyok de talán van valami térfigyelő, az állatkertben biztosan van, a parkolóban is, láthatták a kocsit, lenyomozhatják, lekövethetik, vért hagytam magam után a kocsiba, a fatusnak van pénze, hogy átkutassa az egész kibaszott erdőt.
- Te…leütöttél? – olyan döbbenet sugárzik belőlem, ami kenterbe veri Csernobilt. Már csak egy égő kell a számba és teljesen biztos, hogy világítana. Kapkodom a levegőt, elkerülve a hányást, de ettől csak felzubog a fejfájásom.
Nem és nem merek körbe nézni, csak rá tudok pislogni és messze remélem, hogy ez nem egy rossz álom, ez egy rossz test és nem is az enyém, nem lehet az nem lehet, ez az egész kibaszottul nem lehet. Jobommal a balomat dörzsölgetem, ahol a kötél menetet vágott a bőrömbe.
- Könyörgöm, mondd, hogy ez nem igaz. Mondd, hogy nem zársz be ide, kérlek mondd, hogy Ő nem jön vissza és nem leszek vele, összezárva. Kérlek, csak, csak hazudd azt. – Már anyut is akarom, nem csak aput. Mégis oldalra billentem a fejem és majdnem felveszem az ördögűző alaphelyzetet és telibe okádom az ágyat, lassan a másik jelenet is menő lesz, mert majd bepisilek. leforgatok előlegbe egy horrort, mert valami azt súgja lesz itt több is belőle.
Annyira sajog a fejem, hogy nem tudok körbenézni, pedig fegyvert kéne keresnem. De csak innék, pisilnék és nagyon jól esne egy aszpirin is. Aludni akarok és soha többet fel nem ébredni. A félelem vaskalapáccsal üti a gerincem vonalát végig, amitől megvonaglik a testem. Zokogni akarok, megütni őt, erősen, durván, halálnemeket vizualizálok neki, sokat, fájót.
Felöklendek, újra a homlokomhoz emelem a kezem, mint aki még mindig nem hiszi el, hogy leütötték. Homály fed mindent, a gondolatok lassan peregnek, vakolatként a falról, de már látom a csupasz, pőre valóságot, csak még távol tartom magam tőle.
- Jordan… – a vállába kapaszkodok, a kezét el sem engedem, hogy ne koccoljon le vízért, gyógyszerért, baltáért, mert a tekintete tiszta, Ő van jelen és nekem ez túlélés. Rettegek, hogy a másik tér vissza. Előkapom a Júlia énem, neki pedig előlegezek egy Rómeot, ha szeret, akkor ugyanazt kell hazudnom neki és kevesebb az esélyem, hogy bánt, ellenben a másikkal a purgatóriumi szökevénnyel, az felnyársal, minden szempontból.
Tekintetem az övébe fúrom, ahogy megpróbálom magam ülő helyzetbe húzni benne, csak ne érezném, hogy ideokádok. Hazudj nekem, csak hazudj! Nem baj, ha fájdalmas az igazság, csak jó nagy legyen az a hazugság.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptyKedd 4 Szept. - 19:47






Emily

&

Jordan

0. nap



Annyira békés, annyira nyugodt. Nézem, ahogy alszik, zsongva vérzik ki a szívem, végzetes tempóban verdes, mintha a hattyúdalát dobolná a végtelenségnek. Egy másodpercre elfelejtem, hogy miképp kerültünk ide. Most nem számít, hogy vadállat módjára leütöttem, hogy az arcán miattam éktelenkednek vérvörös sebhelyek. Most csak vagyunk. Ő és én, mint két egymásnak teremtett lélek, a mindenség harmóniájának tökéletes darabkája. Szeretem. Az érzés mélyről jön, felbugyborékzik a lelkemből, abból a fekete, ragacsos masszából, amivel összekentem az életét.
Ébredj fel Emily, láss meg engem. Elveszett vagyok, aki mindig kapaszkodót keres, mentőövet, célt és értelmet, hogy életben maradjon. Találtam eddig megannyiszor, fent tartottak, elhittem, elhittük, hogy így a jó és így a helyes. Hittem, hogy meg kell mentenem plátói szerelmeimet a világtól, a bűntől, a bajtól, a gonosztól. De jöttél Te, a magad mocskos ártatlanságával, és Isten látja tajtékzó énem, most nem értek semmit. Eddig miden olyan…egyszerű volt. Beleszerettem egy jött-ment szőkébe aztán idővel az óceán hullámaira bíztam, mert így láttam helyesnek. William azt mondta így jó. Én pedig hitte neki. Hinnem kellett Emily, kérlek, ne ítélj el. Nekem ő az egyetlen, aki meghallgat, aki velem van mikor már senki sem. Tudom, bolondnak gondolsz, hidd el nyuszi, én is magamat…de…miattad kiírtanám azt a férget, miattad tömöm magam valami gyógyszerrel, ami lehet csak placebo hat.  MINDENT sőt mindent is megtennék érted.
Az adrenalin végig marja az ereimet, amikor látom, hogy pislákolni kezd benne a lét. Vízért nyúlok, szénsavmentes, hideg, előtte bontom ki, bár jelen helyzetben nem hinném, hogy realizálná, hogy megmérgezhetem. Túl vagyunk már ezen, az ádámcsutkámba karmol az önutálat. Felé nyújtom a palackot.
– Szia Emy – bazdmeg miféle elbaszott szöveg ez. Miért nem tudok úgy beszélni, mint, aki nem pirulna helyben a füle a tövéig, miért izzad a tenyerem, miért kapok menten infarktust. Zavarban vagyok. „Gyermekké tettél” – ötlik fel bennem a rég feledett verssors és a kurva életbe is mennyire igaz. Kölyök vagyok, egy szerelmes óvodás, aki képtelen normálisan kimutatni érzelmeinek vad tombolását.
Tekintetem az övét keresi, felszakad bennnem a gát, elönt a megnyugvás vad folyama. Tényleg jól van, nem okoztam neki nagy kárt, maximum kisebb agyrázkódása lehet, de itt van. Jelen van.
Lesütöm a szemem a kérdése, elszégyenlem magam,  szó bennszakad, hang fennakad, pusztán némán bólintok. Igen. Jártam nálad Kicsim, igen, miattam volt azaz egész herce-hurca a dilidokival. Sajnálom, de kénytelen voltam. Meg kellett ismerjelek, meg  kellett, hogy érintselek, éreznem kellett, ahogy rám és csakiscsak rám nézel. Tényleg olyan vagy, mint egy kisfiú, akit az anyja rajtakap. Én törtem el a vázát anya, miattam nem kapjuk vissza a kauciót.
Felizzik a bőröm érintése, hüvelyujjam a kézfejére simít. Mennyire puha, mennyire hívogató. Azért valld be, hogy keményen megbasznád. Játszadozhatsz magaddal, persze. Én elvagyok azzal is, ha kivered. De neked most kéne, már attól is majdnem feláll pajti, hogy csak hozzád ér. Merő szánalom vagy ecsém, semmi más. Megrázom a fejem, a homlokomra gondterhes ráncok futnak. Kell még egy gyógyszer, így is kettő oldódik bennem, félek a következő kiüt.
Az arcába könyöklő csalódott felismerés gyomorszájon vág, egy apró ideg rándul az arcom szélén, igen bazdmeg, igen, leütöttelek.
– Nem volt más választásom… – ekkor csírázik ki a felismerés. Megismer, még mindig megismer. Épp emiatt érzem magam árulónak, aki szeretet ígért és gyengédséget, mint egy elkúrt Milka reklám, erre mit kap? Fatuskót a fejébe bele. Szánalom.com
Az ajkam felé húzom  a kezét, benne van a leosztásban, hogy elrántja, de ha nem halvány csókot dobok a kötél vájta sebhelyre.  
– Nem akartalak bántani. Tényleg nem. De elfutottál volna, bele az erdő legsötétebb mélyébe. Meghaltál volna.  Megmentettelek. – persze, ha én nem hiszem el, hogy hős vagyok, akkor majd belebeszélem, mi?  
Kitágul a pupillám, ahogy látom a hányinger eltéveszthetetlen jeleit. Mi van, ha nem a helyzet okozza az undort, hanem a jelenlétem? Ha már a puszta látásomra is inkább okádna, ha ennyire taszítom, ha…oké a lábnapot néha kihagytam, meg az utóbbi időben több hamburgert is toltam, de. Nem, ez inkább a rettegés, pedig tőlem nem kellene félnie, mi egy csapatban játszunk.
– Ha ki kell menned, ott a mosdó – hangomban megannyi rettegés, pánik és bújó csalódottság. Egy a szoba túlfelében rejtező ajtó felé biccentek. WC és zuhanyzó, semmi extra. Persze tudom, hogy az agyrázkódás egyik jele a rókatánc, de nah. A kurva életbe már, nem lehetek ennyire bárgyú. Megköszörülöm a torkomat, elengedem a kezét, figyelem, ahogy fetreng.
– Nem akarok hazudni neked Emily, többet már nem. De Ő egy darabig nem jön vissza ~ remélem ~, és hidd el, minden erőmmel azon vagyok, ahogy ne is találkozz vele többet. Magamnak hoztalak ide, meg akarlak ismerni, veled tölteni egy kis időt, a gardedámjaid nélkül. Én csak…szeretnélek még jobban megismerni. Tisztában vagyok vele, hogy bolondnak gondolsz, pedig ismersz, jobban, mint hinnéd.  - őszintén nézek rá, akarom, hogy tudja igazat beszélek. Visszacsimpaszkodik a kezemben, engem újfent elönt a mézkeserű érzet. Akarom, de jobbat érdemel. Te kellessz neki, bár nem tudom, hogy mit eszel ezen a bigén.
– Emily, minden rendben lesz már. Ígérem. Amíg itt vagyok, addig nem esik bántódásod. Később jövök. Van egy szem altató az éjjeli szekrény fiókjában. Ruhák a szekrényben, törölköző, víz, minden. Ha éhes vagy hozok kaját is. Sietek. – elhúzom a karom, felállok. Vissza kell vinnem a kocsit, nem akarom, hogy gyanút fogjanak. Szeretlek. Nem mondom ki, lenyelem. Sietősen lépek az ajtó felé, amilyen állapotban van úgysem érhet utol, de, ha mégis tenné lökök rajta egyet.
– Sajnálom. Őszintén. – lecsattintom a kulcsot az övemről, nyitom az ajtót majd kétszer ráfordítom kívülről. Innen nem szabadul. Hát tényleg elkezdődött.  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true EmptySzer. 5 Szept. - 14:09
The nightmare comes true

Lehunyom a szemem, el kell fogadnom, hogy ez egy rossz álom, ebből fel lehet kelni, ebből ki lehet magam mosni. Így kell, hogy legyen, ez nem egyszerűen nem lehet a valóság, mert ez NEM történhet meg, velem biztosan nem. Mással lehet, a filmekben, a szar drámákban, amiknek a vége sosem jó. A szociopata szarokban, amikben ha időben jön a segítség, túléli az utolsó áldozat, és nekem annak kell lennem, az egynek, aki túléli.
Mégis úgy borítja rám sötét leplét a félelem és a felismerés, hogy megremeg a testem. Összeugrik a gyomrom, pont olyan metsző hideggel, ami a csontokra rágja éles fognyomát.
Hangjától elönt a pánik, immár ideért, maga alá temet és kéjesen vigyorog. Tudatja, hogy megtörténhet, sőt meg is tette. Áldozat lettem, az, akivel akármi és bármi megtörténhet.
Kövér könnycsepp gyűlik a szemembe, ráfogom arra, hogy sajog a homlokom, immár két sebhely éktelenkedik rajta.
Bámulok a férfira, körbe nézni nem akarván, ugyanis érzem, hogy elkap a heveny halál utáni sóvárgás.
Reszket a szám, amivel nem köszönök vissza, ujjaim a homlokomon lejtenek lepketáncot, ragacsba nyúlok, megismerem a betadine semmivel össze nem téveszthető fémes szagát, igaz összevegyül a az elmúlással.
Ujjaim a férfié után kutatnak, ha jól számolok, ami nem biztos, hogy így van, hiszen az agyam megrázta homlokon veréssel és mellé a félelemtől kalapáló szívem túl hangos, de nekem szövetséges kell. Az ellen, aki az erdőben erőszakkal fenyegetett, aki gúzsba kötötte a csuklóm, aki megtette volna, amivel fenyegetett.
Álmodom, kezd egyre biztosabb lenni.
Szemlegyintéssel jelzi, hogy Ő járt a lakásomban, az a rész immár tiszta nekem. A nyomi meg hiába lel bizonyítékra, hiába lesz felvétel arról, hogy ahogy bekísér, arról, ahogy az állatkertből elrabol, gőze nem lesz hol keressen.
Annyira szeretnék kiabálni vele, veszekedni, neki esni, és ütni, ahol csak érem, de nem tehetem meg, most nem. Még nem, mert nem vagyok jól, majd ha nem lesz hányingerem, ha tudom hol vagyok, ha kicsit kiismerem a helyet, ugyanakkor ki kéne használnom, hogy azt hiszi képtelen vagyok szembeszállni vele. De be kell látnom, hogy gyáva vagyok, a lábam is tuti biztos, hogy tök gyenge.
Szememre kétkedés húz csillámló fényt.
- Hogy nem volt Jordan? – hogyne lett volna más választása? Mondjuk, elenged? Eltűnik az országból a kutya nem ment volna utána, vagy… ezt lehet nem ígérhetem meg mégsem.
A szempillámon lefut egy dagadt könnycsepp, a pánik leül dobszólózni a szívemmel, úgy veri, hogy majd áttöri a bordáimat, szaggatja így is gyúlékony bőröm.
A gondolatok keringőznek a fejemben, de nem tudom megfogni, nincs mibe kapaszkodni, nem lelem azt a fűszálat, aminek ott kéne lennie, amire markolhatnék, egyszerűen nem látom. Ujjaim az övét gyűrik, szövetséges kell, és nem lehet más, mint ő.
Világ életemben kerestem a szerelem érzetét, itt az ideje, hogy megnézzük el tudom-e játszani. Majdnem az ágy mellé hányok, ahogy fellököm magam a párnáról.
Végre a gyöngyöző üveget is átveszem a kezéből, most jut el a tudatomig, hogy nekem szánja. Túl nagyot kortyolok belőle, elkap a köhögési hullám, a felét visszaköpöm magamra, az ágyra és lássuk be rá is jut. Szorítom a kezét, nem attól félek, hogy itt hagy, attól rettegek, hogy Ő hagy itt és valaki más tér a helyére. Azt nem bírnám elviselni, vele még nem tudok mit kezdeni. Vele… tudom, hogy tudok róla valamit, ugyanaz az érzés kerülget, mint … valamikor… de nem tudom mikor. Tudom, de nem tudom és tudom, hogy tudom, hiába nem tudom.
Újabb kortyot tolok le a torkomon, amikor közli, hogy megmentett? Szarakodjunk rajta, hogy ő hozott az erdőbe? Ő és nem a másik fele, a rosszabbik.
Gondolkodnom kell, muszáj, és össze is kell magam szedni, csak ne pörögne a szoba, ne félnék, vagy csak ne ennyire.
Szeretném elrántani a kezem, pofon ütni, csépelni, ráborítani a vizet, bántani, de ha ellenem fordul, ha azt érzi nem érhet célt, akkor lehet a holnapot sem élem meg. A másik fele kedveli a harci énem, ezt kitapasztaltam az erdőben, ő akar bántani, Jordan pedig itt akar tudni, sakk-matt és valaki már leverte a királynőt.
Kiengedi kezéből az enyém, és megpaskolnám a hátam, hogy nem hánytam be. Biccentek, arra a van a Wc, megállom, hogy az ágyneműbe töröljem a kezem.
Fel kéne ugrani, megnézni bezárta-e az ajtót, kihasználni a meglepetés erejét, de el fogok tanyálni.
Elkerekednek a szemeim, ahogy kifejti a terveit és újult erővel tombol a szívem a szervezetemben, a gyomrom tótágast áll.
- Magadnak? – visszhangzom, mint egy jól benyomott papagáj. Mondom én, nem vagyok teljesen szőke. Az azonban jó hír, hogy nem tér vissza a másik fele, csakhogy… azon van, minden erejével, ergó nem tudja megakadályozni. Mi hozza elő? Ha felbosszantom? Ha ellenállok? Ha összezavarom? Ha rést ütök a magabiztosság falán? Ha szájalok? Mivel rántom elő őt? Az ajkamba harapva koncentrálok. Rá kell jönnöm, mi hozza őt közénk és mi küldi messzire, mert ha jól értem, akkor nem ma fog elengedni.
- El fogsz… el fogsz engedni? Ha jó leszek? Ha megismerhetsz, ha…- hangom túl halk, de ha nem suttogok, akkor elbőgöm magam. Az első szó után éreztem, hogy vékony a hangom, mint egy kislánynak. Nagyot kortyolok az üvegből, nem akarok sírni, nem most. Azt akarom, hogy öleljen át és mondja, hogy nem lesz baj, ez egy vicc, a barátaim eszelték ki, Ő pedig normális, én hisztizek, ő megcsókol, én kicsit durcázok, de tudom (?), hogy finom a csókja, hogy lehetetlenül puha a szája(?).
Az ujjaira markolok, és ezernyi kérdésem lenne, szememből süt a remény, hogy azt mondja el fog engedni, tudnom kell, kell, hogy elhiggyem szabad leszek, vagy begolyózók.
Hazudja azt. Nem teszi és ettől a rettegés jégesőt zúdít a szervezetemre. fázni kezdek.
- Ne! – olyan vadul rázom meg a fejem, meglottyan az agyam a koponyámba, éles fájdalom a jussom, kiesik a kezemből az üres palack.
- Könyörgöm, ne hagyj itt! – végig karmolom a karját, ahogy „kibújik” az ujjaim közül, már talpon is vagyok, követem, néha meginog a világ velem, mire az ajtóhoz érek, fordul a kulcs. Megrángatom a kilincset, olyan fix, hogy meg sem moccan, tenyérrel csapok a fémre, addig ütöm, mag elfogy a szufla, míg már fáj a tenyerem, akkor rúgni kezdem. Közben előtör belőlem a zokogás, könyörgőre fogom a senkinek, tudom, hogy nem hall, vagy ha igen, akkor is mindegy.
Ígérek mindent, fűt, fát, bokrot, egész rétet, toronyórát lánccal, aztán dühös halált, hogy kitépem a szívét és belakmározom, majd újra fáradt könyörgésbe csapok át és tudom, hogy nem hallja.
Végül felfekszem a hűvös az ajtóra és addig sírok, míg újra hányingert kapok.
Apát akarom, anyát, haza akarok menni, és nem rettegni, pedig azt teszem, olyan nagyon félek, hogy szavakat nem találtak fel rá egyik ékes szóló nyelvben sem, miközben belül tudom, hogy lesz ez rosszabb, fogok még jobban is fájni és riadtabb is leszek.
Vizualizálok a haláláról, aztán a sajátomról, végül elkúszok az ágyig, kitapogatom a bogyót, amit beígért, azt képzelem, hogy méreg, összerágom, vízzel öblögetek. Nem zuhanyozom le és nem mosok arcot, noha sejtem a sírás aláaknázza, hogy őt tartsam felszínen.
Magzatpózba gömbölyödöm az ágyon, eszembe jut, hogy előtte teszem a földön, ha szeret, fájna neki, hogy szenvedni lát, igen ám, de ha kényelmetlenséget okozok magamnak, azzal csak ártok és nem neki.
Szürreális, sötét, reszkető álomba sírom magam. Sean Hayland, a nagy maffiavezér lánya így tesz tanúbizonyságot a bátorságáról. Kutya, láncon, prüszkölve a haragtól ez vagyok én.
Még kótyagosan eszembe jut, hogy nem néztem át a szobát, nem kerestem semmilyen fegyvert, nem kerestem kiutat, ha nem szédülök megteszem, akkor majd….
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The nightmare comes true
The nightmare comes true Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
The nightmare comes true
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ben & Kay
» Jake and Jamie - True friends are never apart
» Surprise/Nightmare before Christmas
» nightmare in a white coat
» Date, or Nightmare? ~Jo & Cain

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: