New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 44 felhasználó van itt :: 7 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 10:26-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 09:47-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 07:59-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 07:26-kor
Pierre Duval
tollából
Ma 07:00-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 23:17-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:48-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:47-kor
Flynn Eagleton
tollából
Tegnap 21:35-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
221

Amarilla e Diana | disordini e cibo di conforto
TémanyitásAmarilla e Diana | disordini e cibo di conforto
Amarilla e Diana | disordini e cibo di conforto EmptySzer. Ápr. 24 2024, 11:52
Amarilla e Diana
“Ci vorrebbe un amico I would need a friend / Qui per sempre al mio fianco Forever here by my side /
Ci vorrebbe un amico nel dolore e nel rimpianto”

Visszakézből, játszi könnyedséggel vágott pofán az élet és (jóformán) – a megbotránkozást és a kezdeti döbbenettől lebénult agyam értetlenkedését leszámítva – összecsuklottam, mint egy kártyavár, hogy azonnali ismeretséget kössek a padlóval. (Képletesen.) A napok elteltek, valahogyan. (Leginkább pokoli lassúsággal.) Mert, az elmúlt… két hétben – plusz-mínusz néhány nap – rádöbbentem a csalódást keltő tényre, hogy mindeddig gyanútlan – és ostoba – voltam. Naivan hittem abban, hogy – kis túlzással élve – sikerült eltemetni feldolgozni a múltbéli fájdalmaim, sérelmeim valamennyiét. (Meg a többi szarságot, amelyek ezeken keresztül jöttek és kvázi kézen fogva húzták egymást.) De most… Nem vagyok biztos abban, hogy bármelyiken is túl tudtam jutni. Igazán túljutni. Nem csak azt mondani. Viszont jelenleg azt érzem, hogy minden korábbi konfliktust (nem számít, hogy belső tényezők vagy külső ingerek hajtották) csak olyan… tessék-lássék módjára hantoltam el.
Pedig… esküszöm (!), hogy minden terápiát tényleg – úgy igazán – komolyan vettem és igyekeztem. Egyetlen „házifeladat” sem maradt ki, minden gyakorlatot a legjobb tudásom szerint próbáltam elsajátítani és szüntelenül igyekeztem valamiféle önreflexiót tanúsítani. Nem hagytam ki egyetlen alkalmat sem. Még a csoportos órákra is szorgalmasan jártam, akár a kisangyal, ellenére annak, hogy olyan szó-szó módon hittem a hasznosulásukba, de úgy gondoltam… Miért ne? Hátha segít valamit azon, hogy nyitottabb legyek mások irányába. (Mondjuk, ez többé-kevésbé sikerült, de az eredendő probléma nem feltétlenül ez volt.)

Az üresjárattal eltöltött óráim száma – vagy azokkal, amiket egyébként élvezek csinálni – rohamosan elkezdtek csökkenni, míg a munkába temetkezési óráim száma jelentősen megemelkedett. Egyszerűen arról van szó, hogy elkezdtem azt csinálni, amiben überülhetetlenül jó vagyok: túlterhelni magamat, valamint terelni magam előtt a problémákat – olykor félre lökni azokat – hogy majd csak akkor foglalkozzam velük, amikor már késő és ég a lábam alatt a talaj. Vidámságos, állapítom meg tényszerűen. Persze, mindez idő alatt teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy semmi sincs rendben – rohadtul semmi – ellenben egy jó darabig tényleg kitűnően ignorálom a helyzetet és vele együtt a szükségtelen értelmeket, míg rám nem ég a ház.

Mindeközben több-kevesebb sikerrel – inkább kevesebbel, semmint többel – minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy figyelmen kívül hagyjam azt a tényt, hogy Zarek Declan bármelyik pillanatban feltűnhet. Ez az energiáim nagyrészét felemészti, de szerencsére nem annyira, hogy esténként jól tudjak aludni. Dehogyis. Szeretném azt hinni, hogy Declan az a fajta szellem, amihez elég az, hogy a lakáson – és a munkahelyen – körbe szaladjon valami vudu-boszorkány-szellemírtó némber, aki minden sarkot megzsályáz, de nem. (Pedig próbáltam, hátha alapon, mert ennyit megért.) Nem, Declan az a fajta lidérc, amit az űzött volna ki a fejemből, hogyha azt a csokrot lenyelem.

Nem értem – pontosabban: értem, de nam vagyok képes felfogni vagy elfogadni – hogy egy múltból érkező lidércnyomás, ennyi év elteltével, hogyan képes átvenni az irányítást a mindennapjaim felett és visszataszítani a saját magam poklába. Alig egy szempillantásnyi időa alatt fordította ki a világomat a sarkaiból és húzta ki a lábam alól azt a padlót, amire ráestem.
A gondolataimba költözött és csak ideig-óráig tudom őt onnan kitúrni. Az elején attól tartottam, hogy a munkábanlét maga a pokol legsötétebb bugyra lesz, de tévedtem. Orbitálisan tévedtem. A munka, amíg valami lekötötte a figyelmemet, túlélhető, de itthon…?! A falak nyomasztóak és frusztrálóak. A lefekvés előtti és az ébredés utáni lustálkodás lehetőségéről lemondhattam, mert amint a gondolataim szabadon lehettek, a maguk urává váltak. (És mindent ledomináltak, amit tudtak.)

A borzasztó az, hogy alig látom őt. Az elmúlt két hétben mindössze négy-öt ilyen találkozás esett meg (ebből kettő a közelező volt), de mégis… mintha mindenhol ott lenne és arra várna, hogy mikor lankad a figyelmem, hogy lecsapjon. Mire is? Teszi fel a kérdést az agyam azon szűk keresztmetszerű pillanatokban, amikor kitalál tulajdon téveszméimből, mert a válasz nem is lehetne egyszerűbb: a maga módján adja meg nekem a teret, hogy akkor menjek oda hozzá, amikor készen állok rá – legalábbis a szép duma ez volt, amikor azon az ominózus pénteken az irodájába hivatott.
A gondolatra is összehúzódik a gyomrom.
Elmélyíti a fájdalmas, csalódott érzéseimet és zavarossá teszi a gondolataimat, amelyeknek egyike sem eredményez semmi jót, csak a tehetetlenséget és a zavarodottságot. Egyik sem nyűgöz le. Szeretem érteni és átlátni magam körül a dolgokat anélkül, hogy különösebb erőfeszítéseket kellene tennem. Én szeretem a világot egyszerűen, feketén-fehéren, mert sallangoktól mentes. Minden rendben volt, évek óta, minden a sínen haladt, mondhatni. Nem blokkoltam le, nem kellett kínlódva a szavakat keresnem senki jelenlétében és nem kellett több konteót gyártsak, mint egy összesküvés-elmélet hívő.

Úgyhogy, most sem csinálok mást, mint próbálom a gondolataimat magam előtt tolni és figyelmenkívül hagyni, ezért is a csajos nap – délután – ma. Az este legjavát azzal töltöttem, hogy befejeztem a desszeretet – tiramisùt – és a házi készítésű spagettit a spaghetti alla puttanescához, míg délelőtt bevásároltam az a szószhoz és elkészítettem azt, miközben a nonnina bőszen szórakoztatta az új lakótársaimat, ahelyett, hogy segített volna. (Bezzeg, ha csak a boltból lemertem volna venni a spagettit és a szószt, minden ujjamat is megpálcázta volna.)

Úgyhogy, amint hallom az ajtócsengőt, szaporán sietek is kinyíitni.
– Szia, Amarilla! Gyere csak! – Állok félre az ajtóból, hogy be tudjon jönni. – Ne lepődj meg, de van itt egy bosszantó öregsszony – véletlenül se, olyan hangon mondom, hogy az említett ne hallja meg – tudtommal lassan távozik. – Ő is és a szórakoztatottja is, aki már lehet, hogy hamarabb is megindult volna, de az asszonyt nem lehet lelőni se, ha elkezd dumálni.

BEE

Amarilla Gilberts imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Diana Armenis
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Amarilla e Diana | disordini e cibo di conforto Ad454307b358400835272206ebf7cf8bbf1958bf
★ kor ★ :
28
★ családi állapot ★ :
in a relationship
★ lakhely ★ :
new york, brooklyn
★ :
Amarilla e Diana | disordini e cibo di conforto 17e56c2c5285e0757a02be2082a11ff1ad10b601
★ idézet ★ :
"There is a stubbornness about me that never can bear to be frightened at the will of others. My courage always rises at every attempt to intimidate me." ― Jane Austen, Pride and Prejudice
★ foglalkozás ★ :
detective
★ play by ★ :
florence pugh
★ hozzászólások száma ★ :
25
★ :
Amarilla e Diana | disordini e cibo di conforto 16666e5888749bfb47a4e4fdfb2c915d60b80a95
 
Amarilla e Diana | disordini e cibo di conforto
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Amarilla Gilberts
» Amarilla feljegyzései
» Lavender House - Trevor & Amarilla
» Diana Armenis
» i rapporti di Diana

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn :: Lakóhelyek :: Lakások-
Ugrás: