New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 96 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 79 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Remington Fellowes
tollából
Ma 8:07 pm-kor
Karin Bjorge
tollából
Ma 7:59 pm-kor
Whitney Stryker
tollából
Ma 7:48 pm-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 7:25 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 7:18 pm-kor
Shawn Hawthorn
tollából
Ma 7:07 pm-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 6:57 pm-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 6:50 pm-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 6:44 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

no need to shout
TémanyitásRe: no need to shout
no need to shout EmptyHétf. Feb. 19, 2024 3:21 pm

I can't hold still
try to move without making any sound in here
Össze voltam zavarodva. Az agyam még lázasan dolgozott a történtek, a sokk és az okozott károk feldolgozásán, ezért a valóság felfogására már csak félgőzzel maradt kapacitásom. A józan ész szabadságra ment, az ösztönöknek maradt csak hely, a képlet pedig így vált egyszerűen bonyolulttá. Vér. Fájdalom. Remy feszült. Még több vér. Még több fájdalom. A benyomások egyetlen kimenetelt tudtak aktiválni: a túlélési ösztönt.
Inkább az adrenalin juttatott a mosdóba, mint a cselekvőképesség, a benti hamis biztonságérzet pedig csak nőtt azzal, hogy az ajtó épen maradt - és csukva. A gondolkodás ettől nem vált könnyebbé, sőt, az adrenalinszintem visszacsökkent, a túlélő-üzemmód pedig ismét felértékelődött. Főleg, amikor egy idegen férfihang is csatlakozott a kinti zajokhoz, közvetlenül a bejárati ajtó nyitódása, majd csukódása után.
- Ella? - Összerándultam Remy hangjára, a hirtelen mozdulattól a fejfájásom még élesebbé vált. - Ella, nyisd ki az ajtót... Hoztam segítséget.
Eszem ágában sem volt megmozdulni. Megmarkoltam a térdeimet, kissé összehúztam magam, és felkészültem arra, hogy az ajtó ezúttal majd tényleg berobban... de ehelyett az idegen hang hallatszódott még közelebbről. Orvos? Bizalmatlanul méregettem az ajtót kissé nehezen fókuszáló szemeimmel, mintha átlátnék rajta. Ha jobban belegondoltam, a hang haloványan mintha ismerős lett volna, de egyszerűen nem tudtam hová rakni, emlékeket nem tudtam hozzákapcsolni. Egyébként is csak a félelemérzet nőtt bennem, mert azt egyértelműen érzékeltem, hogy mindketten egyre feszültebbek voltak.
Az ujjaim már olyan erősen szorították a térdeimet, hogy elfehéredtek az ízületeim, de az idegen türelmetlen kérdésére nem az volt Jeremy válasza, amire számítottam.
- Elmegyek, Ella, rendben? Elmegyek, csak nyisd ki az ajtót. Kérlek - mondta ahelyett, hogy berúgta volna az ajtót. Eléggé ismertem már a lakás sajátos zajait ahhoz, hogy tudjam: ezután el is indult, a léptei távolodtak a parkettán.
Egy kicsit kivártam. Elszámoltam tízig. Úgy éreztem, ez még mindig lehet egy csapda... ugyanakkor azt is tudtam, hogy nem maradhatok örökké a vécéülőke tetején ülve. Összeszedtem magam, amennyire tudtam, a szűkös helyet kihasználva a falnak támaszkodva húztam fel magam, aztán lassan elfordítottam a kulcsot a zárban. Először csak résnyire nyitottam ki az ajtót, de ez is elég volt ahhoz, hogy megpillantsam Remyt a folyosó másik végén. Egy pillanatra megtorpant, amitől én is megálltam a mozdulatban, de a tekintete nem félelmet keltő, inkább nyomasztó volt. Nem a düh tette feszültté, hanem a szomorúság és a bűnbánat. A szívem összefacsarodott, rögtön meg is feledkeztem mindenről; ő eltűnt a fal mögött, én pedig már tártam is szélesre az ajtót, hogy utána siessek...
Aminek csak az lett a vége, hogy megszédültem és az utolsó pillanatban tudtam csak megkapaszkodni az ajtófélfában, mielőtt szó szerint nekiestem volna valakinek. A látásom és a mozgáskoordinációm még mindig nem volt a régi, de azért felemeltem a fejemet, hogy aztán újabb sokkhatás érjen.
- Dr. Monti? - szólaltam meg kissé rekedten, de nem kevésbé megrökönyödve. Persze nem lepett volna meg, ha ő nem emlékezett volna rám, szerintem nekem is inkább a tanítással töltött évek alatt csiszolódott névmemóriám segített, na meg a megannyi traumatikus élmény, amikor a Presbyterian várótermében ücsörögve figyeltem a műtők felé vezető folyosó ajtaját, hogy kinyílik-e már.
Törvényszerű volt, hogy emlékezzek arra, aki néhány alkalommal kijött, hogy tájékoztasson róla, hogyan ment a férjem épp aktuális műtétje.
- Én... - Hirtelen nem is tudtam, mit mondjak. Megköszörültem a torkomat és megráztam a fejem, bár ettől a fejfájásom hullámzóan hasogatóvá vált, a látásom pedig egy pillanatra megszűnt létezni. Erősebben szorítottam az ajtófélfát. - Itt most már minden rendben lesz, biztosan van ennél sürgősebb dolga is - igyekeztem elmismásolni a dolgot. Nyilván, mivel én abban a hitben voltam, hogy csak a tüneteket kell elrejtenem előle; tükör híján arról fogalmam sem volt, hogy az arcom bal oldalát a halántékomtól a nyakamig vér borítja.


Riccardo Monti imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ellaria Rousseau
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
no need to shout 085dac73baac73212c28aa6ac4e97dfbfee176dc
no need to shout Tumblr_inline_posu9kx38g1wv1b20_1280
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
feel it heavy on your chest;
why can't I breathe through this one like all the times before?
★ családi állapot ★ :
married to his ghost
no need to shout 573cc438b305516ec25b961e91f7740a95c7511e
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
Nothing ever ends poetically.
It ends and we turn it into poetry.
All that blood was never once beautiful.
It was just red.
★ foglalkozás ★ :
ELA teacher
★ play by ★ :
Sarah Gadon
★ szükségem van rád ★ :
you have been the one
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
no need to shout 20ea78533b838462de0fdadd2d62155d8ef51f64
TémanyitásRe: no need to shout
no need to shout EmptySzer. Feb. 14, 2024 9:48 pm

Ella

Ricco

Nem kicsit voltam ideges ezután a telefonhívás után, amiben egy ismeretlen pasas kért tőlem orvosi segítséget, mondván hogy „Big Moe” adta meg neki a számom. Először is, Big Moses segge szét lesz rúgva, hogy csak úgy random osztogatja a számomat már bárkinek, másrészt meg, felmondok, de tényleg! Komolyan, annyira nagyon magam mögött akartam már hagyni ezt az egészet, hogy arról regényt tudnék írni. Bárcsak megtehettem volna, hogy mezei orvos legyek és ne kelljen ugranom azonnal, ha a nagybátyám valamelyik kutyája nyüszít egyet. Márpedig most valami hasonló történt, mert feltételezem, hogy nem véletlenül adták oda az én számomat. Ettől függetlenül nem voltam elragadtatva a helyzettől és kizárólag amiatt indultam el azon nyomban, mert felesküdtem arra, hogy életeket mentsek. Egy ilyen hívás után meg kizártnak tartottam azt, hogy mentőt hívjanak a sérülthöz.
Mostanában motorral jártam munkába, mert így gyorsan tudtam közlekedni a dekkoló autók között, így most sietve kaptam fel a bukósisakomat, hátamra a hátizsákomat, benne minden fontos eszközzel és már száguldottam is a megadott cím felé. Olyan gyorsan léptem le, hogy Aryanak is elfelejtettem szólni, így később majd neki is magyarázkodhatok. Ez már kevésbé jó, ugyanis mostanában úgy érzem, hogy gyanakszik.
A megadott címre legalább húsz perc kellett, hogy odaérjek, aztán már robogtam is felfelé a lépcsőn   , ahol némi kopogtatás után bebocsájtást is nyertem.
- Hol van a sérült? Kísérj oda hozzá! - nem köszöntem és kerültem az udvariassági szokásokat, mert őszintén, pont leszartam, hogy mit gondol rólam ez a fazon. Nem szívesen jöttem ki hozzá, és jelen pillanatban csak az érdekelt, hogy megnézzem kin mit tudok segíteni.
- Itt, erre lesz – megindult előre, aztán a fürdőszoba ajtajánál megállt és kopogtatni kezdett. Körbepillantottam a lakásban, láthatóak voltak a dulakodás nyomai, ez egyáltalán nem tetszett. Az ajtó persze továbbra sem nyílt ki, az órámra pillantottam, vissza kellett volna érnem a kórházba, még mielőtt nagyon lebuknék.
- Figyelj, nem érek rá! Nekem beosztásom van és rohadtul vissza kell érnem. Nem tudom, hogy Big Moe mit mondott, de vannak szabályok, amiket Nektek is be kell tartanotok! - kicsit keményre vettem a figurát, mert tényleg elegem volt már, hogy állandóan rángatnak, mint egy bábut. És akkor így legyen nejem, meg gyerekem? Szép álom nagyikám.
Inkább nem is vártam meg, hogy tovább próbálkozzon, magam is az ajtóhoz léptem.
- Hahó, orvos vagyok. Segítenék, csak nyissa ki az ajtót – egy kicsit füleltem is, egyelőre azonban nem hallottam bentről semmilyen visszajelzést.
- Figyelj, tényleg van bent sérült, vagy csak szórakoztok az időmmel? - kezdtem feszült lenni, pedig végtelenül higgadt és türelmes voltam általában.
“Happiness is like a butterfly; the more you chase it, the more it will elude you, but if you turn your attention to other things, it will come and sit softly on your shoulder.


BEE

Ellaria Rousseau imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Riccardo Monti
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
no need to shout Tumblr_inline_poonqcaarC1td6bff_1280
♫ :
no need to shout 26e14ea191a9abb349c30a5c8ec75e7b36bfccd1
★ lakhely ★ :
New York
★ :
no need to shout 9b24988b6e6748472f7d66eeeb09b09ff2a37e73
★ foglalkozás ★ :
sebész
★ play by ★ :
Giacomo Gianniotti
★ hozzászólások száma ★ :
14
Témanyitásno need to shout
no need to shout EmptyVas. Feb. 11, 2024 5:37 pm

I can't hold still
try to move without making any sound in here
A valóság csak lassú és ráérős léptékben kezd el visszatérni hozzám. Hirtelen fogalmam sincs, hol vagyok, mi történt, vagy hogy kerültem ide; olyan érzés, mint amikor a legmélyebb álmodból ver fel az ébresztő, neked pedig még ahhoz is hosszú másodpercek kellenek, hogy felfogd, honnan jön a zaj. Az egyetlen különbség abban rejlik, hogy a fejem úgy hasogat, mintha valaki most is kalapáccsal ütné a halántékomat. Megpróbálom kinyitni a szemem, de a mozdulat szánalmasan nagy erőfeszítést igényel. Megpróbálok megmozdulni, de a végtagjaim elég szokatlanul helyezkednek el. Miért van a kezem a fejem alatt...?
- ...igen, lélegzik. Honnan tudjam? Nem te vagy az orvos?
Jeremy feszült hangja úgy tör be a csendbe, mint egy újabb kalapácsütés, pedig a hangja némileg tompán jut el hozzám, mintha a szomszéd szobában lenne. Újra megkísérlem a mozgást, kihúzom a kezem a fejem alól, ami ettől csak még jobban kezd fájni, ezért halk, fájdalmas nyögéssel hunyom le újra a szemem. Kezdem felfogni, hogy azért kényelmetlen a fekvés, mert a földön vagyok... és azért furcsa, mert stabil oldalfekvésben fekszem. Mi a... Elkínzott szusszanással nyúlok a legfájóbb ponthoz a fejemen, az ujjaim azonban valami meleg és ragacsos dologba érnek.
- Nézd nekem a te számodat adták meg, hogy... - szűrődik be egy újabb hangfoszlány. - Ő... elesett. Megbotlott és beverte a fejét. Nem, nem vihetem kórházba!
Újra felnyílnak a szemeim, és bár a világ némileg forog körülöttem, Remy szavai és pattanásig feszülő hangja nyomán lassan képek villannak be. A kocsikulcs. Megint az autóról kérdeztem. Már ivott, mire hazaértem, nekem pedig hosszú napom volt, ezért nem tudtam csendben maradni és... Körülnézek. Látom a földön a széttört sörösüveg szilánkjait; hallom a fülemben, ahogy dühében lesöpörte az asztalról és ripityára törte. Megrándul az arcom; érzem, ahogy az ökle találkozik az állammal. Halványan dereng, hogy elveszítettem az egyensúlyomat, de másra nem emlékszem.
- Most akkor tudsz segíteni vagy nem? - csattan fel Remy a másik szobában, bennem pedig fellobban az adrenalin és elnyomja a fájdalmamat. Szédelegve és bizonytalanul, de feltápászkodom a földről; a kezem megcsúszik a tálalószekrény szélén, amit ugyanaz a ragacsos, meleg és vörös dolog csúfít el, amibe a fejemen is belenyúltam. Pánikszerűen ziháló lélegzettel küzdöm át magam a szobán, miközben Jeremy a lakcímünket diktálja le valakinek.
- Igen, itt vagyunk a... Ella? - Megdermedek az ajtóban, amikor rájövök, hogy észrevett. - Negyedik emelet - hadarja gyorsan a telefonba, de látom, hogy már felém mozdul. - Ella! - szól utánam.
Nem várom meg sem azt, hogy leteszi-e a telefont, sem azt, hogy elérjen. Az eredeti tervem ugyan dugába dől, de bejárati ajtó helyett elérem a kisebb fürdő ajtaját, ahova be tudok rontani és még magamra is tudom zárni az ajtót. Nincs tükör, hogy meg tudjam nézni, mennyire súlyos a helyzet, de legalább le tudok ülni a vécéülőke lehajtott tetejére... bár viszonylagos biztonságban csak akkor kezdem érezni magam, amikor Jeremy tizenöt percnyi könyörgés és dörömbölés után sem rúgja rám az ajtót, pedig megtehetné.
Amikor viszont meghallom odabentről a bejárati ajtó nyitódását, aztán egy kissé ismerős, de alapvetően mégis idegen férfihangot is, már fogalmam sincs, mit gondoljak.


Riccardo Monti imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ellaria Rousseau
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
no need to shout 085dac73baac73212c28aa6ac4e97dfbfee176dc
no need to shout Tumblr_inline_posu9kx38g1wv1b20_1280
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
feel it heavy on your chest;
why can't I breathe through this one like all the times before?
★ családi állapot ★ :
married to his ghost
no need to shout 573cc438b305516ec25b961e91f7740a95c7511e
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
Nothing ever ends poetically.
It ends and we turn it into poetry.
All that blood was never once beautiful.
It was just red.
★ foglalkozás ★ :
ELA teacher
★ play by ★ :
Sarah Gadon
★ szükségem van rád ★ :
you have been the one
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
no need to shout 20ea78533b838462de0fdadd2d62155d8ef51f64
TémanyitásRe: no need to shout
no need to shout Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
no need to shout
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn :: Lakóhelyek :: Lakások-
Ugrás: