New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 61 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 44 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 17:00-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 16:41-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:39-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:48-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 15:45-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Explosion at NYPD // Mysteries in the background
TémanyitásExplosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyCsüt. 11 Jan. - 18:10


Terry & Joseph


Horatio in a coma



Már egy ideje együtt voltunk Killiannel, de most már szó szerint. Kapcsolatban, nem csak barátokként és kollégákként, így, ha tehettük, időnk nagy részét együtt töltöttük, bár nem mintha mostanában nem így tettünk volna anélkül is. Boldog voltam és ő is boldog volt, ami engem még boldogabbá tett. Az gondolom ő is így érzett. Mind a ketten attól voltunk igazán boldogok, hogy tudtuk, a másik is így érez.
Már lassan két hét is eltelt a legutóbbi különös ügyünk megoldása után, Killian pedig már nem dolgozott a rendőrségen, hanem az egyetemen tanított. Ha be is jött, csak a rám való tekintettel, de én nem csicskáztattam túlzottan, főleg, mivel nekem sem volt most semmi túlzottan érdekes esetem. Ekkor még nem sejtettem Terryre mi vár a jövőben abban a bizonyos szentélyben...
Szóval ma is egyedül léptem be az NYPD falai közé, ahol már zajlott az élet. Sürgés-forgás, eligazítások, hozták-vitték a gyanúsítottakat, stb. Beszignóztam magam a jelenlétibe, majd elindultam az irodám felé, közben a kávém kortyolgattam és a kulcsaim kerestem a válltáskámban, amikkel benyitottam. Egy furcsaság viszont azonnal feltűnt: Az irodám egyik ablaka ki volt vágva üvegvágóval és félre volt rakva. Betörtek. Ekkor még nem sejtettem, hogy az ajtó kinyitásával már úgyis megpecsételtem a sorsom.
A pisztolyom azonnal a kezembe vettem és óvatos léptekkel indultam meg feltérképezni a terepet, hátha a behatoló még itt van, ám néhány óvatos lépés után égtelen robaj dörrent és az iroda omladozni kezdett.
Bútorok dőltek, a mennyezet egy része lezuhant, kitörtek az ablakok és a falból is kiesett néhány tégla.
Nem tudom mi volt az én szerencsém. Talán az, hogy távol voltam a robbanás centrumától, vagy az, hogy rám dőlt egy szekrény és néhány mennyezeti darab, de élve megúsztam. Valószínűleg az, hogy a robbantó nem használt elég robbanóanyagot. Ha a robbanás erősebb, valószínűleg ott halok meg.
Szerencsére a plafon megmaradt, csak megomlott kicsit, mert rám zuhant volna az egész iroda, ami felettem volt.

A robbanás zajára a fél NYPD az irodámhoz csődült, de nem hallottam ebből semmit. Én már egy más világban jártam. Abban, ahol a kómás betegek is lenni szoktak. A bútorok és a romok alatt kezdtek kutakodni, miközben el sem tudták képzelni, hogy történhetett meg, hogy valaki a rendőrközpontban robbantson. Mikor és ki helyezte el a bombát? Miért éppen én? Lehet köze van a betöréshez és a parfümhöz, meg a többihez? De ha ez így van, miért én és miért nem Killian, aki a temetkezési kártyát is kapta?
Az egyik nagyobb szekrényhez három rendőr is kellett, mire arrébb tudták borítani, hogy megtaláljanak alatta. Nem volt túl bizalomgerjesztő a látvány, tekintve, hogy a fejem egy vértócsában feküdt. Isteni közben járás lehetett, hogy az arcom megúszta néhány karcolással, mert lehet sose akarnék magamhoz térni, ha tudom, megcsúfultam.
Az öltönyömön volt némi égésnyom hátul, ami azt jelentette, a bomba mögöttem robbanhatott és a forró szél megperzselte.
Mentőért kiabáltak, de már ők elkezdtek a helyszínen elsősegélyt nyújtani, nem is reménykedve, hogy ott magamhoz fogok térni. Elég komoly fejsérülést szenvedtem és ahogy az ingem széttárták, látták, legalább két borda is sérült, és még ki tudjam milyen egyéb sérülésekre derül majd fény a kórházban.

A mentő elvitt, majd míg az orvosok műtöttek a rendőrfőkapitány értesítette az esetről Killiant, hiszen mégis csak az "élettársam" volt és egykori kollégám, tudnia kellett róla. Továbbá az FBI-t, hogy állítsák munkába Terryt, akivel amúgy is folyamatban lévő nyomozásom volt, így ő most magára marad Josephel szemben... és a robbantóval szemben.
Nameg... természetesen a hír Josephez is eljutott, hiszen mégis csak voltak szemei és fülei a rendőrségen, ám, ha Horatio hivatalosan és nem csak feketén, fű alatt járt Josephez, akkor viszont a rendőrség jelentette le neki a gyilkossági kísérletet.
Miután a műtőből kikerültem az orvos megkereste Killiant, hogy közölje a tényeket.
- Nos... a barátja él és nincs is életveszélyben, de elég komoly fejsérülést szenvedett. Előreláthatóan jó pár napig biztos nem fog magához térni, jelenleg kómában van, de jók az esélyek, hogy ez csak pár napig fog tartani. Maradandó agykárosodás, emlékezet kiesés nem várható, nem akkora a kár, viszont nem biztos, hogy jól fog teljesíteni az első nap, időbe fog telni, mire ismét beszélni és érzékelni fog tudni. Lehet órákat fog igénybe venni.
Két bordája eltört, egy megrepedt, ez hetekig nagyon fog neki fájni, de rendbe fog jönni, a tüdő és a szív nem sérült. Írtam fel neki erős fájdalomcsillapítót. Végtag törés nincs, csak kisebb zúzódások és repedések.
Szerzett néhány égési sérülést is, de ezek csak felszíniek, ugyanis az öltönye megvédte. Szerencsére viszonylag távol esett a robbanás közeléből, a hő nem érte közvetlen közelről.
Valaki odafenn nagyon kedvelheti, ha pár méterrel közelebb robban hozzá, akkor már nem velem beszélgetne, hanem a patológussal.



He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Killian B. Grimwald imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Hope: the high point.
Dread: the bottom.

I think life is somewhere in between.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
What I find out is so depressing
You walk a dark path
a sleeping pill in your hand
Even if they ask, your answer is short
I am well thank you. That sounds false.


Ghost world where you live.
Reality is catching up.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Médium - gyilkossági nyomozó (tanácsadó)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
242
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background 777fde53c14ccf1e75b5f190f552371fa493950b
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyCsüt. 11 Jan. - 21:07
Terry & Killian
↜ Szeretni valakit, az több, mint egy erÕs érzés - az döntés, ítélet és ígéret ↝

Nem mondom, hogy teljesen elült bennem a veszély, mert voltak még kételyeim afelől, hogy a betörő gyilkos, vagy akárki, akiről eddig azt hittük Joseph, nem került elő és még mindig okozhatott fejfájást. De a kapcsolatunk Horatioval azt kell mondjam hatalmas szintet lépett, pláne ahhoz képest, hogy kis híján kiutasított az életéből eleinte. Mivel, hogy a baba érkezése rohamosan közeledett, így az ügy végül félbe maradt, én pedig végleg felmondtam a rendőrségnél, hogy a tanári pályámra összpontosítsak, na meg a kicsire, hisz a felkészülés sem volt épp kis munka. Nem, nem hittem benne, hogy sokáig nyugtunk lesz végre és boldogan élünk, amíg meg nem halunk, de bíztam benne, hogy legalább a tragédiák elkerülnek minket. Tévedtem.
Volt, hogy keresett a rendőrség, mert mondjuk még alá kellett írni valamit, vagy esetleg be-be próbálkoztak néha Horatio háta mögött, hogy vissza csaljanak, ezért nem kaptam egyből a mellkasomhoz, mikor megláttam a kijelzőn a számot és a hozzátartozó címet. De mikor egy mondatban meghallottam Horatio nevét és a gyilkossági kísérletet, majdnem kiesett a kezemből a telefon. Őszintén szólva a többit már meg sem hallottam. Pánikroham közeli állapotba kerülve
zuhant mellém a kezem a telefonnal, miközben az üres előadó teremben állva próbáltam összeszedni gondolataim, hogy cselekvésre képessé válhassak. Nem volt egyszerű, de végül magamra vettem zakóm és sietve magam után rántva a válltáskám indultam ki. Majdnem elütöttem pár kollégát, diákot, de a kocsimig meg sem álltam. Ott is annyira kapkodtam, hogy kiesett a kulcs a kezemből és mikor meg is lett, annyira remegett kezemben, hogy alig tudtam kinyitni az ajtaját. Tudtam, hogy nem eshetek szét, pláne nem vezetés közben, mert így is épp elég a baj, nem kellene tetézni. Bár megnyugodni később sem tudtam, nem léptem át a sebességhatárt, ellenben majdnem át mentem egy-egy piroson.
Még elég korán volt, így hálát adtam az égnek, hogy legalább parkolót találtam és nem kellet még kóvályognom is miatta. A szinte beestem a pultba, ahogy odaértem és megérdeklődtem hogy van, merre van, bemehetek e hozzá. A nővér segítő kész volt, csak épp segíteni nem sok mindenben tudott, azon kívül, hogy elárulta hová kell mennem.
Nem sokkal azután érkeztem az emeletre, hogy Horatiot elhelyezték a szobában, de az orvos így is utamat állta, ami mondjuk nem baj, legalább tudom mi történt vele, igaz, már alig vártam, hogy bemenjek hozzá. Igazából örülhetek, hogy ennyivel megúszta és hogy ilyen pozitívan állnak a gyógyulási esélyeihez, de attól még, borzasztó volt hallani ezeket és látni így őt. Bár az utolsó mondatra, azért rosszalló pillantást vetettem a doktorra.
- Azért a kommentjeit legközelebb tartsa meg magának. - jegyeztem meg morcosan, mert orvost így se gyakran hallani beszélni. Nem elég, hogy mindjárt kiugrik a szívem, ez még rá is tesz egy lapáttal.
Amint bementem hozzá, le se ültem, hanem megfogtam kezét, kerülve, hogy kárt okozzak a bekötött infúzióban, és a hajába simítottam. Így, hogy az arca nem sérült, a takaró pedig jó részt takarta sérüléseit, nem is tűnt annyira vészesnek, de nem ringattam magam hamis reményekbe, egyszerűen csak bíztam az orvos szavaiban.
- Édesem... - biggyesztettem le ajkaim, de nem akartam elpityeredni. - Hogy történhetett ez meg...? - simítottam arcára.
Igazából túl sokáig nem maradhattunk kettesben, de addigra én is leültem és a karját simogattam. Fogalmam sincs mit kellene tennem, de nem szerettem volna elmenni mellőle. A nyomozáshoz amúgy sem értek, nélküle pedig csak egy gépezetből kiesett fogaskerék vagyok. Ha ő nincs, akkor én sem. Már-már kezdtem magam hibáztatni, bár tudtam, hogy értelmetlenül, mikor újabb látogató érkezett. Meg is lepődtem, ahogy kopogására hátra fordultam.
- Joseph...? - pillogtam, és igyekeztem legalább annyira összeszedni magam, hogy ne lássa milyen közel járok a bőgéshez. Őszintén szólva nem tűnt gyilkos szándékúnak, és láthatóan őt is meglepte a dolog.
- A rendőrségről szóltak, hogy... baleset történt... - felelte, még az ajtóban megtorpanva, majd ahogy kezdte befogadni a látnivalót, úgy közelebb merészkedett. - Mit mondott az orvos? - kérdezte, s én igyekeztem mindent elmondani, amit nekem az orvos, a végét kivéve persze.
- Tudom, hogy nehéz most ez így, de... felfog épülni... Csak adj neki egy kis időt... - tette kezét hátamra vigasztalóan, ami jól esett, bár azért végig ott volt bennem a félsz, hogy mi van, ha mindez csak színjáték? Azért bólogattam rá, csak attól még... nehéz volt, igen. Nem hiszem, hogy másként alakulna, ha ott lennék vele, de úgy érzem, mintha megtöbbszörözőtek volna ezek a személyes támadások, mióta eljöttem onnan.
- Esetleg... tudok segíteni valamiben...? Úgy értem... vannak kapcsolataim, bár azt hiszem itt nem lesz szükség protekcióra, de akármi más...? - kérdi segítőkészen felajánlkozva, de csak fejem rázom, mert jelen pillanatban én sem igazán tudom, most még is mihez kéne kezdeni. Egy dolog az idő, de addig sem ülhetek és várhatok itt egész nap.

öltözetthx.helyszínzene

Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Killian B. Grimwald
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background KmPZ3Ko
Most adorable couple
Explosion at NYPD // Mysteries in the background UWsXRjh Explosion at NYPD // Mysteries in the background JSG1BtR Explosion at NYPD // Mysteries in the background BpXh6aX
- Horian -
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background F109b2c1d79690c108af653f801ae8c3c94242f1
We construct fairy tales and we accept them.
Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.
♫ :
- Can't Help Falling in -
Love
★ családi állapot ★ :
Sometimes we need to lose something before we can understand its value.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background G1WMy4J
"Desire Shouldn't Be Contained, It's Unnatural."
★ lakhely ★ :
☾ Manhattan
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure. Thoughts are not etched on the inside of skulls, to be perused by any invader. The mind is a complex and many-layered thing.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Iie5YWj
We’re all human,
aren’t we?
Every human life
is worth the same,
and worth saving.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
Explosion at NYPD // Mysteries in the background VCnhtsy
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
☾ Egyetemi tanár
★ play by ★ :
☾ Tom Ellis
★ hozzászólások száma ★ :
170
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyCsüt. 11 Jan. - 22:55


Terry & Joseph


The strange detective couple


Mikor értesítettek róla, hogy mi történt a felügyelővel eléggé megrendültem. Nem csak attól, hogy a felügyelő majdnem meghalt, hanem mert életemben nem gondoltam volna, hogy valaha is lesz valaki, aki képes lesz robbantani a rendőrségen. Azért ez nem kis dolog volt.
Első dolgom volt kimenni az NYPD épületéhez, hogy megvizsgáljam az alaposan károsodott irodát, ahol a tűzszerészek már nagyban dolgoztak, de egyelőre ötletük is alig volt milyen bomba robbanhatott. Ez azért meglepett, mivel az NYPD tűzszerészei elég rutinosak voltak már.
- Ezek szerint ön azt mondja új fejlesztés? - kérdeztem a tűzszerészek vezetőjét.
- Igen, arra gyanítok. A bomba a plasztikbombához hasonlít, de mégsem teljesen. Arra gyanítok részben más az összetétele és a robbanás ereje sem egyezik meg. Akkor sem, ha esetleg kisebb mennyiségben használták.
Bólintottam, majd a felügyelő helyettesét kezdtem keresni, aki jelenleg a helyszínelést vezette.
- Terry Scott, FBI - mutatkoztam be igazolványom mutatva. - Szeretnék feltenni pár kérdést. Ön mit gondol, miként juthatott be a robbantó Dr. Sinclair irodájába? - Nem tegeződtem, mert... mert nem tegeződtem. - Úgy hallottam a felügyelő mindig zárta az ajtót,  ha végzett a műszakjával és csak a reggeli nyitáskor nyitotta ki újra.
- Igen, ez így van - bólintott. - Ray Atkins helyettes felügyelő. - mutatkozott be ő is, de kezet nem fogtunk. - Úgy vélem az ablakon át.
- Ez az iroda legalább húsz méter magasan van és nincs létra, se lépcső. - jegyeztem meg, mert láthatóan a férfi el volt varázsolva. Ha nem így lenne, nem beszélne ostobaságokat.
- Láttunk már lehetetlent... De természetesen le fogunk ellenőrizni mindenkit, akinek esetleg kulcsa lehetett az irodához és minden kamerafelvételt át fogunk nézni, hogy megtudjuk ki lehet a felelős, de a legvalószínűbb az, hogy valaki feljutott ide az ablakához és valahogy bejutott. Csakhogy a robbanásban a legtöbb nyom odaveszett és minden ablak súlyosan károsodott...
- Ön úgy véli másnak is lehetett kulcsa?
- Igen, minden kulcsból van másolat, de azokat szigorúan őrzik. Két kulcs van. Egy az iroda tulajdonosánál, egy pedig a vezetőség irodájában krízis helyzetekre.
Bólintottam.
- Scott ügynök... mit gondol, ez az eset összefügg azzal, ami...
Már itt leintettem.
- Nem, ennek az ügynek semmi köze ahhoz, ami legutóbb a felügyelőnél történt. Ott egyébként is, Dr. Grimwald a fő célpont, annak a tettesnek nem állna szándékában megölni Dr. Sinclairt. Sőt. Itt valami más lesz a háttérben.
- Ebben teljesen biztos? - kérdezte még egyszer, hogy megerősítést kapjon.
- Teljesen biztos vagyok benne - bólintottam. - De nem szeretnék belemenni az indoklás részleteibe, ha nem haragszik meg.
- Ugyan, dehogy.




Miután a rendőrségről elszabadultam bementem a kórházba, ahol máris két emberrel is találkoztam. Killiannel és Josephel egy helységben a sérült felügyelővel. Olybá tűnik a rendőrség Josephet is leértesítette, aminek még örültem is, mert kíváncsi voltam a reakcióira. Elvégre valaki beleköpött a játékába. A levesébe.
- Nocsak, Joseph. Killian - léptem beljebb. - Örülök a találkozásnak, csak az indoknak nem. Bár tudnánk néha vidámabb körülmények között találkozni. Mondjuk egy pite mellett egy szép tavaszi napon, amikor semmi gondunk és bajunk, csak kávézunk és nassolunk - vázoltam fel egy ideális szép képet. - De ez most nem az az időszak - sóhajtottam lemondóan.
- Az FBI engem bízott meg, hogy vizsgáljam ki a felügyelő ellen elkövetett gyilkossági kísérletet. Már jártam a helyszínen, de sajnos a robbanásban minden lehetséges bizonyíték megsemmisült... A tűzszerészek szerint ez a bomba egy plasztikbomba újszerű változata volt. Egy plasztikhoz hasonló robbanószer.
Killian, fogadd őszinte együttérzésem. Nehéz most, de Horatio fel fog épülni és ott folytathatjátok, ahol abba hagytátok, de most fel kell tennem néhány kérdést. Történt valami mostanában? Valami szokatlan, valami új nyomozás, valami rendkívüli, ami miatt bárkinek is érdekében állt volna ez a robbantás? Akár láttatok, vagy csak ő láthatott valamit valahol, vagy hallottatok valamit, ami elsőre nem tűnik fontosnak és lényegesnek, de akár ölni is érdemes lehet érte? Lehet nektek apróság, de valakinek igen is fontos lehet és úgy döntött az a valaki, hogy ezt teszi?
Az is igaz, hogy egy rendőrközpontban robbantott, tehát akárki nem lehetett. Atkins helyettes szerint a tettes az ablakon át jutott be...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyHétf. 15 Jan. - 1:01
Terry & Joseph
The optimist believes we live in the best of all
possible worlds; the pessimist fears this is true.

Azt gondolom egészen jól kezelem a problémáim nyújtotta feszültségem, de van egy határ, aminél már az én szemhéjam is erőteljes rángatózásba kezd. Ó, és akkor még nem is sejtem, hogy milyen rosszul fog elsülni a Terry elleni támadásom. Na jó, ne szépítsük, lényegében egy öngyilkos gyilkosságot tervezek ellene. Pontosan olyat, amilyet eddig, csak most ő is fontos részévé válhat. A dolgok azonban úgy adódtak, hogy most egészen másra kellett fókuszálnom helyette. Horatio ugyanis úgy döntött, hogy nem hajlandó részt venni, amolyan bábom lenni. Vagy ha nem is ő, de valaki alaposan meggátolja ennek lehetőségét. Nem elég, hogy Killian itt ügyetlenkedik, de még valami idióta is belekontárkodik a tervembe.
Gondoltam felhasználom a kórházi látogatást arra, hogy éreztessem azzal a majommal, hogy mennyire együttérző vagyok és hogy egyáltalán nincs miért tartaniuk tőlem, egy flúgos FBI-os tévképzetei miatt. Plusz legalább látom, hogy Horatio milyen állapotban van, tervezek e neki jövőt, vagy mondjak le róla teljesen, esetleg éppen még a javamra is fordíthatom egy esetleges amnéziáját. A lényeg, hogy jó ötletnek indult s ez odáig még megoldható is lett volna, amíg csak kettesben voltunk, de neeem... hát persze, hogy ide tolta a képét! Maradhatott volna a seggén, vagy nyomozhatna a helyszínen, de minek, ha itt is eheti a fene? Frusztrált voltam, noha ezt nem mutattam. Otthon rendszeresen meditálok, és lehetőleg sokat sportolok, nem csak a fittségem miatt, de kell valami, amin levezethetem fölös energiám, feszültségem.
- Dr. Scott. - bólintok oda, éreztetvén vele, hogy nem véletlen a magázódásom, ugyanis még mindig neheztelek rá, a legutóbbi és az azt megelőző esett miatt is. Egy dolog, hogy ezért megkapja a maga személyes büntetését, de elvárom, hogy bocsánatot is kérjen. S innentől egy pár percig csupán csendes hallgatóság voltam a háttérben, mert neki át kellett vennie az aggódó nyomozó szerepét. Amíg viszont járt a szája én meg fél füllel hallgatóztam, addig odaléptem az ágyhoz és megnéztem a ráakasztott felvételi lapon mik vannak. Felfog épülni, ez jó. Amnézia nem valószínű? Fenébe. Ennyire nehéz valakit agyonverni??
- Szokatlan? Nyomozás? Terry, Horatio különleges, gyilkossági ügyekben nyomoz, lényegében a nap 24 órájában. Még is miféle választ vársz? - kérdezte hitetlenkedve, de a helyzethez képest nyugodtan Killian. - Honnan tudjam? Már eltelt egy kis idő mióta felmondtam, odahaza meg nem sokat beszélgetünk a munkáról. Én is tanítok, és közben rendezem az életünk. Épp elég furcsa és szokatlan még ez, gőzöm sincs kinek állt módjába ártani neki... - és ezzel finoman fogalmazott, mégha elég meggyötört képet is vágott.
- Az ablakon? - nézett vissza Terryre Killian ismételten kételkedő arcot vágva. - Nem a földszinten volt az irodája, és amúgy is... minden tele van még kívül is kamerákkal. Hogy a fenébe nem vette fel egyik sem, hogy ki volt? - fordította vissza fejét a kómában lévőhöz és aggódva simogatta kezét. Csodálom, hogy nem egyből az én gyanúsítgatásommal jött. De attól még nincs bocsánat.
- Attól tartok, a gyilkos ügyetlensége nem vet gátat annak, hogy újra lecsapjon. - szólalok meg végül, inkább Terryt fixírozva, semmint Killiant, aki amúgy sem néz fel. - Talán inkább a helyszínen kéne tovább nyomozni, mint olyan hozzátartozókat faggatni, akik már napok óta a rendőrségen se jártak, nem? Ki tudja... talán többre megy vele, doktor... - felelem gunyorosan Terry felé pillantva. - Talán még én is többet segíthetek ott, mint jelenleg itt. - teszem hozzá halkabban, és jobb híján el is köszönök, mondván, hogy később majd még visszanézek, majd szépen kilépek az ajtón. Egy szimpla orvosként nem hiszem, hogy szóba állnak velem, de ha elárulom, hogy Horatio a betegem és egy kis füllentéssel hozzáteszem, hogy barátom is, talán engednek a szigorból s ha mást nem is, mint profilozó tudok segíteni. Ha annak az ostobának ment, nekem ne menne?




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

Terry M. D. Scott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

Explosion at NYPD // Mysteries in the background IUcsxkc
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
138
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyHétf. 15 Jan. - 20:02


Terry & Joseph


The strange detective couple


Azt gondolom Joseph üdvözlésében minden benne volt, amit érzett. Nem feltétlen neheztelt rám jogosan, de nem kövezhettem meg érte. Való igaz, fejfájást okoztam neki, ez így volt, de ő meg egy gyilkos. Azt hiszem megérdemli, hogy néha megnehezítse, az életét és alá tegyek, ha már börtönbe és elmegyógyintézetbe egyelőre nem küldhetem. Még nincs elég terhelő bizonyítékom ellene.
De nem is Joseph miatt vagyok most itt, hanem Killian miatt, így első sorban rá koncentráltam és arra, hogy meg tudjak valamit, ami közelebb vihet, de attól tartok Killian teljes zsák utca. Igaza van, nem is tudom mit vártam. Majd rá fogok pillantani azokra az ügyekre, amiket Horatio nemrég zárt le. Az biztos sokat segíthet. Azaz bíztam benne. Ha a gyilkossági kísérlet a nyomozásai miatt történt, akkor az sokat fog segíteni, ugyanakkor benne volt a pakliban az is, hogy ez vakvágány, ezért minden lehetőséget számba kell vennem, ami ide vezethetett.
Valamelyest átéreztem azt, amit Killian érezhetett, de ez nem állhatott annak az útjába, hogy dolgozzak. Killian "gyászolt", igen, de nekem akkor is az eset végére kellett járnom. Nem hagyhattam, hogy az ő érzései gátat vessenek a munkámnak, ugyanakkor tudtam, ez most fal. Killian jelenleg nem segítség és talán nem is lesz az, amíg Horatio állapota nem javul. Pedig neki is meg kéne tanulnia felül emelkedni a lelki bajokon. Én is megteszem. Nem hagyom, hogy az érzelmeim függönyt képezzenek.
- Ezzel én is tisztában vagyok, Killian. Én is furcsállottam a helyzetet, de Horatio kulcsán kívül csak egy pótkulcs volt, ami az irodában volt, az ajtaja pedig zárva volt. Egyébként sem hiszem, hogy bárki külsős be tudott volna jutni az épületbe bombával és elrejteni azt az irodában, így ha csak nem egy belső ember a tettes, aki valamilyen módon kulcshoz jutott, akkor a tettes valóban valamilyen módon kívülről jutott be az ablakon át.
Mikor én ott jártam, még folyamatban volt a helyszínelés és a kamerák átböngészése, szóval odébb van még az eredményhirdetés.


Mikor Joseph átvette a szót felé pillantottam. Volt igazság abban, amit mondott. Az a valaki meg akart ölni egy magas rangú nyomozót, de nem sikerült. Ha ezt megtudja, bizonyára újra meg akarja majd próbálni.
- Igazad van. Amíg Horatio él, addig nem fog megnyugodni. Aki arra vetemedik, hogy megöljön egy rendőrfelügyelőt, az nem fogja annyiba hagyni a sikertelen próbálkozást.
Kiéreztem a gúnyt a hangjában és kicsit sem tetszett, de ennek nem adtam jelét, sőt, pillanatok alatt el is szállt belőlem a rossz érzés. Nem szoktak hosszú távon gyötörni a negatív gondolatok és érzések, elengedem őket. De hé, segíteni? Ő nekem?
Köszönés nélkül hagytam magára Killiant a beteggel, hogy Joseph után menjek.
Nem volt őrültség a gondolat, főleg, hogy a mondás is úgy tartja, hogy mindig az ellenséget tartsd magadhoz a legközelebb. Ez egy jó lehetőség volt nekem, hogy jobban megismerjem Josephet és tán még a szándékait is sikerül jobban kifürkésznem. Egy ilyen ajánlat most kifejezetten jól jött és nem utasíthattam el.
- Én nem bánom, segíts - mondtam engedékeny, kedves hangon, még bólintottam is rá az ajánlatára, mikor beértem. - Jól fog jönni a segítség és most úgy érzem ebben a tekintetben egy oldalon is állunk. Közösek a céljaink és még az is lehet, hogy minden ellentétünk ellenére, de jó csapat leszünk - jegyeztem meg már most pozitívan állva a közös munkához.
Nem voltunk barátok, de most azonosak voltak a szándékaink.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyKedd 16 Jan. - 17:52
Terry & Joseph
The optimist believes we live in the best of all
possible worlds; the pessimist fears this is true.

Nem terveztem sok időt a kórházban tölteni, ám onnantól, hogy Terry megjelent még a tervezett idő is negyedére csökkent. Csak addig maradtam, amíg úgy gondoltam hasznos információkkal lehetek gazdagabb, de néhány apróságon kívül semmit sem tudtam meg. Ennyit a belsősöktől is megtudok, még ha nem is ilyen korai időkben. Úgy gondoltam a rendőrségen több mindenhez férhetek majd hozzá, így kicsit segítve a nyomozást, noha úgy voltam vele, ha Horatio esetlegesen még is meghalna, keresek helyette mást. Már csak amiatt is, mert akkor Terry is vakarhatja fejét, hogy vajon ki lesz az új kiszemelt, s mire rájönne, már mindegy is.
Búcsút intve hagytam ott őket, hogy mehessek a dolgomra, és némi időt szánjak a nyomozásra saját munkám és ügyeim mellett, de arra nem számítottam, hogy a jó öreg nyomozó a nyakamba szakad, ha már lehetősége van mindenféle hülyeséggel tömni "barátai" fejét. Éppen ezért nem is lassítok, nagyjából a liftnél érhet utol, ahová ha nem követ, könnyen bezáródik előtte. Bár csak... de hát csak nem bírja ki.
Egy ideig csendben hallgatom a liftben. Nagyon rövid ideig, ugyanis igen hamar kiérzem szavaiból, hogy nem árt, a tisztázunk egy-két dolgot vele. Megyünk pár emeletet, így mélyet sóhajtva kezdek bele.
- Ez nem engedélykérés volt, doktor. És a leginkább nem Ön felé. - pillantok rá oldalról. - Nem vagyunk egy csapat, soha nem is leszünk. Maga olyasmivel gyanúsít, amihez semmi közöm, és még a felvetése is felháborító, szóval még jóban sem leszünk soha. Az ellentéteink okkal léteznek. Én alkalmas vagyok dolgokra, maga nem. Ennyire egyszerű. - ez most nem burkolt fenyegetés, pusztán bántani akarom. Most nincs lehetőségem se sportra, de meditációra, szóval az erre legalkalmasabb emberen élem ki magam, még ha a maga módján diszkréten is.
Kilépek a liftből, majd az épületből is, és értelemszerűen saját kocsimmal megyek az őrsre. Igen, jogomban áll duzzogni, ha akarok. Ennél már csak az volna dühítőbb, ha Autumn is ellenségessé válna. Akkor minden bizonnyal szépen betörnék Terry házába az éjszaka leple alatt és megfojtanám álmában. Igen, nos az kellően megnyugtatná jelenleg dühtől frusztrált lelkiállapotom.

A gond akkor kezdődött - vagy lépett tető fokára -, mikor a rendőrségre értünk, ha külön-külön is. A parkolás lehetősége sem volt épp a legjobb, de egy áruház parkolójához képest még így is hamarabb találtam helyet. Ám, mikor fel sietve a lépcsőkön beléptem, már az ajtóban megállított a biztonsági őr, hogy a kialakult helyzetre való tekintettel, az ügyintézéseket vagy elhalasztják vagy telefonon, illetve e-mailben lehet érdeklődni. Hiába próbáltam szót érteni a mamlasszal, hogy ismerem Dr. Sinclairt és hogy a nyomozás miatt jöttem én is, most bezzeg egyetlen egy cserfes ismerősöm sem bukkant fel, hogy intézkedjen. Nem estem kétségbe, csupán rettentő megalázó volt, hogy még az a haszontalan recepciós sincs a helyén, akivel már vagyunk ismerősi viszonyba, így némi halk fogcsikorgatás közepette megvártam, míg Terry is megjelent a színen, majd mielőtt még tovább mehetett volna - hisz, aki igazolványt vagy engedélyt mutatott az szabadon járhatott kelhetett - kiraktam mellkasa elé kezem, hogy megállásra bírjam, és az őrre néztem.
- Ideiglenes profil alkotó társa vagyok, Dr. Scottnak. - tisztáztam a helyzetet, amire előbb a kételkedő biztonsági őr, majd én is rá néztem. Talán kicsit elhamarkodottan beszéltem a liftben, de legalább őszinte voltam. Viszont, ha most nem áll ki mellettem, nem fogok tudni segíteni. Mintha csak saját magamat rúgtam volna tökön. Rosszabb, mint egy bilincs. Innentől fogva "kéz a kézben" kell majd mászkálnunk, ha akarunk valamit. Ha... akarok valamit.




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

Terry M. D. Scott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

Explosion at NYPD // Mysteries in the background IUcsxkc
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
138
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyKedd 16 Jan. - 21:53


Terry & Joseph


The strange detective couple


A liftben tett megjegyzésére felé fordultam én is, de nem válaszoltam neki. Nem volt mit. Feleslegesnek éreztem volna erőltetni bármit is, mert tisztában voltam a saját igazammal és azzal, hogy minden felvetésem helytálló, de azt is tudtam, aligha ismerné el. Hülye lenne, hiszen azzal saját bűnösségét igazolná. Nem fogja elismerni. Még nem.
Némán néztem rá, csak tekintetem tükrözött némi elszántságot és önérzetességet. Azt gondolom ez többet jelent minden szónál. Az emberi szem sokkal többet árulkodik, mint a szavak.
De nem igazán vettem fel a megjegyzéseit, vagy foglalkoztam szavaival. Nem érdekelt. Az ilyesmit egyszerűen elengedem a fülem mellett. Meghallottam, értelmeztem, de egyik oldalon be, másikon ki. Nincs jelentőségük számomra a szavainak, hiszen egy olyan ember szavai voltak, aki alapból más arcot mutat. Egy álarc beszélt igaztalan szavakat.
A saját kocsimmal mentem utána a rendőrségre, ahol a parkolási nehézségek után Joseph után mentem, aki láthatóan fennakadásokkal küszködött. Nem lepett meg, valahol számítottam rá és tudtam jól, hogy a káröröm egy csúnya dolog, én mégis örültem neki, hogy a doki pórul járt. Túl nagy volt az arca, túl sokat képzelt magáról és azt hitte mindenható, de most megtanulta, hogy még ő sem érhet el mindent az életben úgy, ahogy ő szeretne.
Nem akartam én cserben hagyni, ő mégis úgy tette ki elém karját, mintha attól tartott volna elrohanok majd mellette. Pedig társak voltunk. Felmutattam az igazolványom és bólintottam.
- Igazat beszél. Dr. Brewster nekem segít a Dr. Sinclair elleni merényleti-kísérlet ügyében folytatott nyomozásomban. Csak a pasas túlságosan türelmetlen és nem várta meg, hogy ideérjek én is - pillantottam Joseph felé játékosan szúrós pillantással. Jöhetne még pár ilyen kínos helyzet, mert tetszik, hogy most Joseph szív. Rá fért már ez a néhány kellemetlen pillanat.
De legalább innentől fogva kénytelen lesz mellettem lenni és nem tud annyira ugrálni jobbra-balra. Nem azt mondom, hogy függ tőlem, de nagyban meghatározó, hogy mellettem legyen. Itt a rendőrségen biztosan, hiszen itt ő senki. Nem itt dolgozik, nem is hivatalos rendőrségi profilozó. Itt ő olyan, mint egy kontár magánnyomozó. Hát nem kínos és megalázó?

Hamarosan szemben is jött velünk ismét Atkins felügyelő helyettes.
- Üdv újra! Sikerült átnézni a kamerák felvételeit? - tettem fel a kérdést. - Az úr Dr. Joseph Brewster. Ő segíti a munkámat profilalkotóként.
- Áh, örülök. Ray Atkins felügyelő helyettes - nyújtott kezet Josephnek.
- Igen. Ha gondolják, maguk is megnézhetik. A férfi tapadókorongokat használt, azzal mászott fel az épület oldalán, aztán egy modern, lézeres üvegvágóval kivágta az ablakot és bemászott. Rutinos volt, értette a dolgát. Ezek után elhelyezte a bombát a felügyelő irodájában és távozott ugyanúgy az épület falain lefelé. Ez éjszaka történt, hajnal fél háromkor. Ezért is nem tűnt fel igazán senkinek. Az utcán is alig voltak, ráadásul idebenn is csak néhány ügyeletes rendőr tartózkodott. Gondolom alaposan választott időpontot.
Az arca, jobban mondva a feje nem látszott egy maszk és kapucni miatt, ahogy a testét is jól takaró ruha volt. Elég hátborzongató volt, pedig láttam már furcsa dolgokat. De jöjjenek, nézzék meg önök is
- intett, hogy menjünk el vele megnézni a felvételt.
Gondolom ez Josephet is érdekelte, de én sem láttam még ilyet, így, ha Joseph jött, akkor mentünk is megnézni a felvételt, amin az álarcos férfi megmássza az NYPD központot a tapadó korongokkal. Valóban elég hátborzongató látvány volt.
- Vajon ki lehetett ez a fantom? - tanakodtam, mert elképzelésem sem volt mi lehetett ő. - Tán egy egykori katona? Vagy valami zsoldos?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptySzomb. 27 Jan. - 17:56
Terry & Joseph
The optimist believes we live in the best of all
possible worlds; the pessimist fears this is true.

Már a rendőrség kapujában éreztem a megállításomkor, hogy lesznek még kínos pillanatok, amiket tudnom kell legyűrni. Nem is volna akkora tragédia, ha nem Terryvel álltam volna össze dolgozni. Mostanában úgy érzem, mintha kevésbé nekem szurkolnának az égiek, hol ott eddig előszeretettel kínálták tálcán a megannyi lehetőséget, amivel én éltem is. Talán túl messzire mentem volna? Majd a szentélynél meglátjuk. Miután Terry is kiélvezhette a pillanatot, mehettünk is tovább. Egy dolog, hogy segítek, és hogy ezáltal ő is segít nekem, de attól még nem kell jóban lennünk. Szóval továbbra is igyekeztem éreztetni vele, hogy csak ideiglenes társak vagyunk, még csak nem is barátok vagy jó ismerősök. Nem azt mondom, hogy megelőztem - főleg, mert az most sem jött be - vagy méterekre tőle sétáltam a helyszínig, de mikor csak lehetett másfelé néztem, mintha ott se lenne, vagy csak tömören feleltem, ha kérdezett is. A nyomozóval kezet fogtam a bemutatkozás közben, majd remélve, hogy nem kezdünk el semmiségről cseverészni, vártam, hogy a lényegre térjen. Horatio jó nyomozó, de tudom, hogy Terry előszeretettel kezd barátkozni és fecsegni hülyeségekről még egy gyilkossági helyszín közepette is.
Tapadó korongok? Édes istenem... mi ez valami rajzfilm? És még az ügyeleteseknek sem tűnt fel, hogy valaki bazi nagy tapadókorongokkal cuppog az ablak üvegeken? Őszintén szólva egyre kevésbé aggódom, hogy valaha is lebuknék... Lézeres üvegvágó? Egyre jobb... Nem csodálom, hogy Horatio is hozzám kezdett járni. Ennyi hülye közt bárki megőrülne. Mikor eljutunk odáig, hogy a felvételt is megnézhessük, először nem akarok hinni a szememnek, aztán rájövök, hogy Terrynél is van hibbantabb. Ami pedig a rendőrséget illeti... mindegyik inkompetens vadbarom lehet, ha ennyire képtelenek végezni a munkájuk. Jézusom... miért is mentem én ebbe bele? Összevont szemöldökkel figyeltem a felvételt és az azon látható ügyetlen idiótát. Mert hogy mi mással jellemezhetnék egy ilyen embert, aki még a küldetését sem bírja rendesen elvégezni, és ez az egész körítés... Ennyire unatkoznak manapság a bérgyilkosok? Igyekszem nem szőrszál hasogató lenni, de nehéz megállni, hiába csak egy segítő kéz volnék.
- A katonák az évek alatt nem csupán kellő kiképzésben részesülnek több ágon, de rendkívül nagy figyelmet fordítanak arra is, hogy megfelelő fegyelemmel, pontossággal és precizitással, lehetőleg kis felhajtással végezzék el feladatuk. Ez itt... - kocogtatom meg a felvételen lévő idiótát. - ...egyiket sem foglalja önmagába. Ha csak nem egy hamar kiszelektált kadétról van szó, akinek akár még tehetsége is lehetett volna a mászáshoz, de hát... - pillantok Terryről vissza a mászóra mély sóhajjal. - Láthatóan az sem volna rá jellemző.
Minek az ügyeletes, ha még erre sem figyelnek fel? Csak a pénzt viszik ezek is... Na ezért kerülnek az ilyenek előbb a levesembe, mint egy haszon állat.
- Csak egy korong levétele, felhelyezése és rögzítése, plusz annak ellenőrzése majdnem másfél percébe telik a felvételen. Már pedig Horatio irodája nem a másodikon van. Ergo még csak nem is két órás út vezette odáig, hanem jóval több. Még is, hogy nem vették észre már akkor a kamerákon? - kérdem, sőt már-már kérdőre vonom az itt dolgozókat, hiszen ki tudja, lehet nem is alkalmatlanok, egyszerűen összejátszanak ezzel a bolonddal.
- A helyszínt megnézhetem? - érdeklődöm kissé türelmetlenül Atkins nyomozóra. Ha pedig igenleges választ kapok és Terryvel együtt átvezetnek, ott is körbenézek, nos... a lehetőségekhez mérten, akár gumikesztyűben. Ha nem lehet, akkor anélkül adagolom tovább az elképzeléseim. - Manapság a legtöbb fontosabb hivatalban, üzletben és hatósági építményben a legmodernebb biztonsági rendszerek vannak. De még egy szimpla családi ház ablakai is el vannak látva biztonsági riasztóval, melyek nagy része már akkor megszólal, ha kívülről egy ujjal is hozzáérnek, nem, hogy kárt tesznek az üvegében. - magyarázom a behatolásának lehetőségeit számba véve, és nagyon bízom benne, hogy most nem azzal jönnek majd nekem, hogy de hát itt nincs riasztó. Talán kicsit túlságosan is beleélem magam, ám mivel nem kevés tapasztalatom van már ezekben, nem nehéz megtalálni a hibákat. De azért ha tehettem és beengedtek alaposan körbenéztem miféle nyomokat látni. Na meg most az ügyre hivatkozva, bármihez is hozzáférhetek.




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

Terry M. D. Scott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

Explosion at NYPD // Mysteries in the background IUcsxkc
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
138
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyHétf. 29 Jan. - 20:54

   
     Terry & Joseph
   
The strange detective couple

Nem mondom, hogy meglepetésként ért Joseph viselkedése, de azért rosszul esett, hogy ennyire pikkel rám. Megértettem én, tényleg, de legalább egy kicsit próbálna meg úrrá lenni a sértettségen és a gőgön, hogy legalább némi látszatát tudjuk kelteni annak, hogy tényleg együtt dolgozunk. De ez így nem fog hosszú távon működni.
A felvétel tényleg nem volt hétköznapi. Igen csak érdekes és egyben abszurd látvány volt, amint az a maszkos férfi megmászta az NYPD-t a tapadó korongokkal. Még meg is mosolyogtatott. Nade, hogy ezt tényleg senki nem vette észre? Mi a fene folyik itt? Ennyire nem figyelt senki? Mindenki az étkezőben volt, vagy épp WC-n?
Én is elvarázsolt lélek voltam, de szerintem ez nekem is feltűnt volna.
Elgondolkodva hallgattam Josephet, majd bólintottam a hallottakra. Volt igazság abban, amit mondott, bár az ilyesmikhez én nem értettem. Nekem aztán mondhatta a doki, nem sokat értettem sem a katonákhoz, sem a bérgyilkosokhoz. Egyikkel sem volt még igazán dolgom, éppen ezért soha nem is foglalkoztatott, hogy megismerjem a világukat. A bérgyilkosokról is csak annyit tudtam, amennyit FBI-osként nagyon muszáj volt.
Be kellett vallanom, még soha nem kellett bérgyilkosok után nyomoznom, így nem is sokat törtem magam. Az én specialitásom a vallási és paranormális esetek voltak, azon belül is a sorozatgyilkosságok. Szekták, emberáldozatok, nehezen kivizsgálható, megmagyarázható halálesetek, de gyakran kerültek a listámra átlagos pszichopata és szociopata sorozatgyilkosok is. Valahogy így keveredett az asztalomra Joseph esete is.
- Nem tudom, de biztosan el fogok erről beszélgetni az ügyeletesekkel, mert ezért ők is felelősek. Bár alapvetően nem szokásunk egész nap a kamerákat nézegetni. Eddig még senkinek sem jutott eszébe bárkit is megtámadni itt az épületben, lerohanni minket, vagy bármi. Főleg nem este. Mégis ki lehet olyan őrült, hogy egy rendőrkapitányságot támadjon meg? Pláne egyedül? Este?
De valóban igaza van, ez hanyagság volt.

- Vagy lefizették azokat, akik a kamerákat kezelték. Mint, amikor megveszik a portásokat, recepciósokat - mondtam Atkins helyettesnek.
- Ezt ön sem gondolhatja komolyan. Dr. Scott - hitetlenkedett.
- Ön tud jobb magyarázatot a mulasztásra? De azt is tudjuk, hogy a korrupció nem új keletű dolog.
- Nevetséges - rázta meg a fejét.
Atkins átvezetett minket a robbanás helyszínére és kaptunk kesztyűt és lábzsákot is, hogy ne hagyjunk nyomokat a helyszínen. Hajhálót is adott volna, de afelett most eltekintett. Szerintem egyikünk haja sem hullott, bár Joseph arcát eltekintve, lehet neki fog. Nem tűnt elégedett embernek. Egyenesen feszült volt.
- Ez így igaz. Ebben az irodában is van riasztó, ami természetesen nem szólalt meg. De ha ennyire otthonosan mozog a témában, azt is tudhatná, hogy ma már számtalan módja van annak, hogy kiiktasson valaki egy biztonsági rendszert - felelte barátságtalanul a helyettes. - Elég sok modern technika van már.
- Ilyen a beépített ember is. Nem túl modern, de régi és jól bevált - feleltem, mert szerintem Joseph és én egy véleményen voltunk. Ez belső munka is volt. Alapvetően hittem az emberi jóságban és abban, hogy a rendőrök jó emberek, a nyomozók jó emberek, de én is tisztában voltam vele, hogy vannak kivételek. Mindig mindenben vannak kivételek, még ha ezt néha nehéz is elfogadni.
Követtem Josephet a terepszemlére.
   

   BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyKedd 30 Jan. - 12:32
Terry & Joseph
The optimist believes we live in the best of all
possible worlds; the pessimist fears this is true.

Bár még csak pár perce voltam belsős ember, mint önjelölt profil alkotó Terry mellett, már is vegyes érzelmek kerítettek hatalmába, ahogy megvilágosodtam milyen rettentően rosszul végzi munkáját a rendőrség. Egyrészt csillapított aggodalmamon, hogy ők valaha is gyanút fogjanak vagy a nyomomba eredhessen, másrészt viszont bosszantott ez a mérhetetlen arrogancia a zéró tudás előtt. Kifejezetten sért, hogy elvileg ilyen emberek szolgálják a rendet és nyújtanak védelmet. Ugyanakkor kifejezetten élveztem, hogyha csak egy kis időre is, de beleüthetem az orrom a nyomozásba, mint valami magán detektív. Előnyömre szóljon, mint alapos és szorgos sorozatgyilkos, van is némi tapasztalatom.
Nem bólogattam vagy reagáltam, még csak Terry felé sem fordítottam a fejem, csupán egy röpke pillantással figyeltem rá, és értettem egyébként egyet. Nevetséges? A nyomozók dolga nem a folytonos kételkedés? Szerinte nevetséges elképzelés, hogy megtámadták egy kollégáját? Nevetséges akkor lenne, ha csúnyán mellé fognánk, noha ő pontosan tudná mi áll a háttérben, igen, akkor valóban nevetség tárgya volna. Vagy ha éppenséggel ráhibázunk és ő maga ezzel próbálja palástolni, hogy az ő keze is benne van a dologban. Inkább Atkins nyomozó arcát, főleg vonásait és reakcióit fürkésztem akkor is, mikor Scott beszélt. Nehéz volna messze menő következtetéseket levonni, de általa kétségbe vont elképzelésünk is lehetne egy fajta hátráltatási tényező, hiszen még akár befolyásolhatna is bennünket vele, lévén, hogy ő már csak jobban ismeri az itt lévőket. Ha már egy hatósági személyben nem bízhat az ember, kitől várjon segítséget, nem? És még én vagyok a bűnös a világ szemében. Na ez az, ami nevetséges.
A sértettségem nem szűnik, de mostanra inkább a rendőr nyomozó felől érzem az ellenséges megnyilvánulásokat. Megjegyzései pedig igen is sértőek. Segítségünkre eddig nem volt. Ellenben minden felvetett ötletünket már-már heves ellenkezéssel fogadta. Mi a baj, csak nem bosszantó, hogy már is a lábára léptünk egy gyanúsítottnak? Vajon milyen érzés lehet a tudat, hogy mondatokkal rövidítjük meg szabadságának idejét? Belépve Horatio irodájában védő felszerelésben körbenézek, majd első utam a kivágott ablakhoz vezet, miközben hallgatom kicsit sem a nyomozást elő segítő válaszát. Nehéz szó nélkül hagyni, pláne, ha tudom, hogy megérzéseim általában jók és még ha van is némi igazságtartalma megállapításának, annyi biztos nincs, hogy ezt így közölje.
- Ahogy azzal is, hogy a rendőrség előszeretettel költ a legmodernebb felszereltségre, még mielőtt igazán piacra dobnák. Speciális riasztókat pedig nem adnak bárki kezébe, tehát annak kikapcsolásához is kell némi szakértelem, ha csak a nevetséges ötletünk még is csak helytálló, és az itteni hozzáértő emberük volt olyan kedves és kikapcsolta. Ezt már csak az is alátámasztja, hogy az elkövető üvegablakról üvegablakra járt, egy korong használata pedig minimum másfél percébe telt, ami tekintve, hogy hanyadik emeletre kellett felmásznia nem kevés idő, bár teljesen irreleváns abból a szempontból, hogy végül már az első üvegnél be kellett volna riasztania, ellenben azzal, hogy órák teltek el úgy, hogy valaki képtelen volt rendesen elvégeznie a munkáját önök közül és észrevennie, hogy a gomb, ami eddig világított, most nem világít. - felelem már kiegyenesedve, testtel nem, csak fejjel felé fordulva, élvezve, hogy a nem létező rangom ellenére is azt gondolom én vettem át hármunk közül a domináns vezető szerepét. - Másfelől még a legolcsóbb riasztó is összeköttetésben van egy bizonyos céggel, mely forgalmazza, és ha a szerver hibát észlel, riasztást, rosszul beütött kódot vagy akár, mert áram szünet esetén sajnos ezen szituáció is fennállhat, kikapcsol, akkor a cég azonnal visszajelez és érdeklődik a helyzet felől. Ha gyanús dolgot észlelnek kiküldenek embereket, vagy ebben az esetben jelzik a rendőrség felé. Ha nem, mert a vonal túlsó feléről a biztonságért és a riasztóért felelős illető megnyugtatja őket, hogy csupán félreértés történt és igazolja is magát, úgy ebben az esetben nem történik semmi sem. - teszem még hozzá, azt gondolom minden kis vita rést befogva, hogy ne tudjon belekötni, így elégedetten picit meg is emelem az állam, ha esetleg szeretne még hozzáfűzni valamit. Tudom, hogy működnek a riasztók, hisz jómagam is játszottam már ki egyet-kettőt, sőt, nekem is van. Meg lehet úszni, hogy küldjenek ki rendőröket, ha elég ügyesek vagyunk. Én hangfelvételeket használtam egy esetben, és tökéletesen bevált. Napokig tartott, mire a szomszédok felfigyeltek a hulla szagra és értesítették a rendőröket, de én addigra már messze voltam. Sóhajtva fordulok vissza az ablakhoz, hogy leguggolva megnézhessem a vágás felületét és az általa hagyott port szemcséket.
- Így tehát volt minimum 2, de talán 3 órája is, hogy szépen elintézze, amit akart, noha szégyenletes, hogy ilyen bőséges idő mellett is ekkora hibát vétet, abból a szempontból, hogy amiért jött nem sikerült. Nem valami profi, de úgy tűnik a rendőrség eszén még így is túljárt. Vajon ez mit árul el és kiről...? - pillantok Atkinsre sokatmondóan. Nem fogom abbahagyni a "terrorizálását", míg odébb nem áll és csinál valamit hasznosabbat, mint, hogy állja az utunkat.
- A kör alak pontos, a szemcsék nagyon finomak. Bár ez eddig sem volt kérdés, de az elkövető nem kézi üvegvágó szikét használt, viszont tekintve a mászáshoz való felszereltségét és a hátizsákja méretét, plusz a feltételezett bomba méretét is, nem lehetett túl nagy gép. Az asztali üvegvágó, főleg az újabbak, alig hallhatóak, szinte némák, de itt nem beszélhetünk asztaliról, ráadásul kör alak, tehát félig automata volt, és a szemcsékből ítélve, illetve az üveg sima, lecsiszolt felületét tekintve, mostani gyártású gép lehetett. Talán német, esetleg japán. 4 évvel ezelőtt ugyanis a legmodernebb fél automata üvegvágó is hagyott nyomokat az üveg felületén, amit külön kellett lecsiszolni. A mostani gépek viszont automatikusan le is csiszolják a gépeket. Viszont azoknak is van súlyuk, s bár a pontos vágás miatt lehet rögzíteni, az nem is olyan fontos, ellenben így már meg lehet saccolni a gép méretét, márkáját, ha esetleg nem látszódna a felvételen, vagy homályos volna. Ha pedig meg van, akkor nagyjából azt is tudni fogjuk mekkora bombát rejtett a táska. A méretéből és a robbanás méretéből, illetve az abból származó károkból akár azt is, hogy milyen anyagokat tartalmazhatott és mennyit. A bombákhoz sajnos nem értek, de gondolom ennyi információból már az ehhez hozzáértő szakemberek is ki tudnak indulni. - kelek fel az ablaktól és tovább vizsgálódom. Amiatt nem aggódom, hogy Terry ezen tudásom is egyértelműen a bűnösségemhez köti, hisz, aki ismer, tudja, hogy szeretem a művészetet és annak minden ágát. Az üvegművesség pedig egy szintén szép művészeti ágazat.
Már a romok közt járok, mikor rálépek egy becsukott, nem is annyira vékony aktára. Nem is sérült sokat, max a fedele égett meg kicsit, de az iroda asztal környékén, de legalább is annak egykori helyén volt, így feltételezhetően azon, ami akár még fontos is lehet. Megeshet, hogy olyan információkat tartalmaz, amiket a béna elkövetőnk megakarta semmisíteni, szóval szépen fellapoztam. Tévedtem. Azt hiszem a bűnözőnket alig érdekelhette volna, ellenben bennem azért keltett némi gyűlöletet, ahogy találkozom a saját fotómmal és a Terry által leírt dolgokkal rólam. Felidéződik bennem, milyen aljas módon próbálta ellenem uszítani a nyomozókat. De legalább tudom, hogy milyen gondolatok fogalmazódtak meg benne. Őszintén, nyíltan, amikről a szememben nem mert beszélni. Na meg megtudom, hogy miket tud, és hogy mi az, ami felett elsiklott. Nem mondom, hogy nem ügyes gyűjtemény, bár nem lapozom végig, mert egyszerűen képtelen vagyok túl tenni magam a sértő érzésen, hogy ez az akta még mindig szem előtt volt. Bevallom most kicsit Horatiékra is neheztelek. Visszacsukom a mappát és leteszem a földre, a helyére, majd tovább sétálok, olykor szemügyre véve a leszakadt plafont is a fejem felett.




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

Terry M. D. Scott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

Explosion at NYPD // Mysteries in the background IUcsxkc
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
138
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyCsüt. 1 Feb. - 20:57

   
     Terry & Joseph
   
The strange detective couple

A helyettes nem igen tudott mit hozzá tenni Joseph levezetéséhez, csak némán hallgatta, beletörődően, majd bólintott egyet. Kénytelen volt elfogadnia a helyzetet, kénytelen volt igazat adnia Josephnek és a kikezdhetetlen érveinek, noha nem jó szájízzel tette.
- Jó, ebben van igazság - adott igazat Atkins. - De meg is lesz a büntetése annak, aki vétett. Azonnali elbocsátás és ha kiderül, hogy valóban bűnrészesség volt és nem csak egyszerű mulasztás, akkor börtönbüntetés is.
Ölbe tett kezekkel figyelte Josephet, mint jó főnök az építkezésen a kőműveseket és igyekezett tekintetével éreztetni az irányába érzett antipátiát, főleg, mikor újra megszólalt.
- Én itt csak egy felügyelő helyettes vagyok, Dr. Brewster. Felettem is állnak jó páran. Ezt ne nekem mondja, hanem a rendőrfőkapitánynak. Nem én felelek mindenért - mondta, aztán ámulattal hallgatta Joseph magyarázkodását az üvegvágót illetően, majd elismerően bólintott.
- Ez remek kiselőadás volt, Mr. Holmes. A tűzszerészeink már rajta vannak az ügyön és vizsgálják a bomba maradványait. Biztos vagyok benne, hogy rekord idő alatt kész eredményekkel állnak majd elénk és számolnak be mindenről - felelte optimistán. - De mindenképpen büszke lehet magára, hogy ilyen tekintélyes tudása van - köhintett azért.
Eközben én elégedetten és büszkén szemléltem és hallgattam az eseményeket és special Joseph oldalán álltam. Alapvetően a rendőrség mellett kéne állást foglalnom, de jelen helyzetben úgy véltem Joseph az, akinek igaza van és ő látja tisztán és világosan a helyzetet. Egy szinten sajnáltam a helyettest, amiért rájárt a rúd és még Joseph is szapulta, de én is beláttam, hogy nem áll a helyzet magaslatán. Nem gondoltam őt tettesnek, ellenben valaki belső ember biztosan közre játszott. Bár ha jobban belegondolok, Atkinsnek lett volna indítéka, hiszen minden bizonnyal ő lépett volna Hortio helyébe. De ettől függetlenül nem gondoltam, hogy ő lenne a felelős azért, ami itt történt. Részben sem.
Abban igaza volt a helyettesnek, nem ő felel a kamerákért és riasztókért, ahogy nem volt kimondottan vezető sem, csak Dr. Sinclair helytartója. Az ő feladatköre teljesen más volt. Itt, akit számon lehetne kérni, azok az ügyeletesek, a biztonsági szolgálatosok és esetleg a rendőrfőkapitány, bár őt csak közvetetten.
Vajon Atkins miért akar ennyire ellent mondani nekünk? Minden bizonnyal próbálná mosni a rendőrség becsületét és hírnevét, de talán azt Jospeh szemében már rég elvesztette.
Mosolyogva figyeltem, amint Joseph az aktát olvassa, majd odasétáltam hozzá és én is felnéztem a plafonra, aztán megálltam egy ponton.
- Árulj el nekem valamit, Joseph. Szerinted miért egy ilyen módszert választott? Ezt a tapadó korongos ostobaságot. Értem én, hogy kívülről tudott csak bejutni a zárt ajtó miatt, meg alapvetően a rendőrségre nem teheti be csak úgy a lábát akárki és bóklászhat kedvére, de biztos lett volna más lehetősége is, nem? Ha sikerült belső emberekkel szövetkeznie, akkor biztosan máshogy is el lehetett volna intézni és talán más megoldással is képes lehetett volna odakintről is bejutni. Miért produkálta akkor magát? Ez nekem nagyon furcsa. Nem mindennapi lépés volt ez a tettestől. Lehetett volna elegánsabban is elintézni.
Sőt. A legkönnyebb és legbiztonságosabb az lett volna, ha meg sem próbálja a rendőrségen belül megölni, hanem a rendőrségen kívül akarta volna megtenni. Az otthonában, vagy az autójában. Miért nem autóbombát használt a tettes?
Ez olyan, mintha a rendőrségen akart volna jót nevetni, nem?

   

   BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptySzomb. 3 Feb. - 20:00
Terry & Joseph
The optimist believes we live in the best of all
possible worlds; the pessimist fears this is true.

Tudtam, hogy igazam van, és hogy nem ok nélkül - sőt szemlátomást okkal - becsülöm alá a rendőrség munkáját, amit nem végeznek jól. Így aztán nem is vettem fel azon apró kis szurkálódási kísérletet, amit mondjuk a sorok közt elrejtett. Jelenleg nem az én tyúkólamban járunk, ahol a róka járt, szóval én a helyében óvatosabban beszélnék, még ha nem is ő a nagy főnök. Az ablak után tovább is álltam, ki tudja mit fedezek még fel, hisz több szem többet lát, hát még ha nincs vaj a füle mögött. De bevallom, kicsit kizökkentett a földön talált poros akta. Nem tartom a barátaimnak Dr. Sinclarékat, de rosszul esik, hogy gyanakodnak rám, s közben meg azon vacillálhat, hogy továbbra is hozzám járjon e vagy sem. Már ha Terry nem beszélte le őket erről is. Nem láttam, hogy mosolyog, de bizonyosan még jobban utáltam volna emiatt. Élvezze csak ki, mert a büntetése nem csak személyes lesz, de életre szólóan emlékezetébe vésem azt a napot. Még ha az nem is lesz olyan hosszú. A plafont néztem, miközben mellém sétált, bár nem tudom, hogy addigra kiment e a másik nyomozó vagy továbbra is áll ott csendben és várja e a sült galambot. Terryre pillantottam a kérdése és magyarázata nyomán.
- Pontosan ezért. Mert ostoba. - feleltem talán kissé szűkszavúan, de Terry számomra még mindig csupán egy levágni való birka. - Egyet jól jegyezzen meg, Dr. Scott. Kétféle gyilkos létezik a világon. Aki előbbre tartja a maga mutogatást, mint sem, hogy valós indoka legyen tetteinek, és aki inkább a háttérből figyel és irányítja az eseményeket. Mindkét féle elkövető lehet precíz, pontos és ügyetlen kétbalkezes is, de középút nincs. - és ami azt illeti, a fickó biztosan tudta, hogy látni fogják, valószínűleg ez is volt a terve, s talán ezért bénázhatta el a tervét. Több időt és figyelmet pocsékolt a megjelenésére, mint magára a gyilkosságra.
- Talán nem is Dr. Sinclair volt a lényeg, hanem, hogy felfigyeljünk rá. Nem kevés időt és pénzt, na meg energiát pocsékolt el ezzel a trükkel, ami ráadásul nem is volt sikeres, ha gyilkossági kísérlet volt. Nevethet a rendőrségen. Van miért. De azért éppenséggel rajta is lehet nevetni. Én a helyében inkább bosszankodnék, hogy nem jött össze. Egy kissé túl sütött steakkel hibázni egy dolog, na de egy gyilkossággal... - csóválom fejem, mert én az illető helyében elszégyellném magam. - Mindenesetre az ember azt hinné, ha már a rendőrség ilyen módon lebőgött, legalább az FBI emberei hamar meglelik a válaszokat. - piszkálódtam kicsit, pillantva egyet felé, majd jobb híján mivel itt már nem igen tudok mit megnézegetni, a plafon meg még mindig életveszélyes, talán tovább is állhatnánk. Ám mivel, hogy fogalmam sincs mihez férhetünk még hozzá... akarom mondani, ő mihez fér hozzá, így nagyon pattogni nem tudok. A bombákhoz nem értek, legalább is... azt már nehezebben tudnám kimagyarázni, ezért elindulok kifelé, és az ajtóban megállva felé fordulok.
- Nos, mi a következő úti cél? - mert gondolom van, én ismeretség hiányában, jó, ha ő mutatja az utat.




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

Terry M. D. Scott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

Explosion at NYPD // Mysteries in the background IUcsxkc
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
138
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptySzer. 7 Feb. - 20:33

   
     Terry & Joseph
   
The strange detective couple

Mikor Joseph a kétféle gyilkos típusról kezdett beszélni mosolyogva hallgattam, de nem bírtam megállni, hogy ne ejtsek el egy kis szurkálódást a "kapcsolatunkra való tekintettel". Érezze csak a törődést.
- Csak nem tapasztalatból beszélsz? - kérdeztem kuncogva, felé mutatva mutató ujjammal. Egy ilyen kérdést ember legyen a talpán, aki képes lett volna nélkülözni.
Igazság szerint nem tudtam, hogy mi értelme van egy gyilkos magamutogatásának, de biztosan volt jelentősége. Való igaz, végzettségem tekintve pszichológus IS voltam, de sosem értettem annyira hozzá, mint egy olyan valaki, aki éveken át ebben dolgozott. A doktorálásom óta igazából nem is foglalkoztam semmit a szakmával, így nem voltak meg kellő képen a képességeim sem. Sajnos, vagy nem sajnos.
De az is igaz, hogy munkám során sosem kerültem kapcsolatba olyan gyilkosokkal, akiknek a feltűnés keltés és a magamutogatás ilyen magaslatokban lett volna fontos. Volt rá példa, hogy a gyilkos nagyon meg akart mutatkozni, de azért ez már igen csak sok volt. Még egy olyan gyilkossal sem volt dolgom, aki pókembernek képzelte magát.
Elgondolkodtam a hallottakon, majd bólogattam kicsit. Végtére is lehet benne igazság. Talán tényleg nem a gyilkosság volt az elsődleges cél, de, akkor mégis mi? Mit ért el ezzel? A rendőrség lehet, hogy beégett, de erről szinte csak a rendőrség tud. Nem került a média elé a merénylet és a New York-i lakosság se sokat tud az esetről. Tulajdonképpen nem ért el semmit.
Én úgy gondoltam a gyilkosság volt az elsődleges cél, hiszen, ha a magamutogatás lett volna a lényeg, akkor azt nagyobb közönség előtt vitte volna véghez és mondjuk egy multinacionális cég egyik irodáját célba véve. De nem.
Sok pénz, sok idő, sok energia és sikertelen kísérlet. Ez volt itt.
A szurkálódást ő sem tudta kihagyni, amin mosolyogva csóváltam a fejem. Ezek szerint nem csak én igyekszem élni a lehetőségeinkkel, ő is kap az alkalmon, hogy beszóljon nekem. Nem mintha zavart volna.
Elhagytuk az irodát, majd kimentünk a rendőrség épülete elé oda, ahonnan valószínűleg a tettes is elindult és elkezdett felmászni, de sajnos semmi nyomravezetőt nem találtunk, ami hozzá segített volna minket az ügy megoldásához.
- Ha a célpont Dr. Sinclair volt és valóban az ő megölése volt a cél, akkor a nemrég megoldott ügyei között kellene kezdenünk a tettes utáni kutatást. Talán egy bebörtönzött tettes szabad lábon lévő társa, egy hozzátartozó, vagy egy másik tettes, aki kapcsolatban állt azzal, aki börtönbe került. Mondjuk egy üzleti partner, vagy bármi hasonló.
Ha pedig Dr. Sinclair csak egy ürügy volt a magamutogatásra, akkor már nehezebb dolgunk lesz. Profilt kéne alkotni és keresni az egyezést a nyilvántartásban, vagy éppen Sinclair közelében.

   

   BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyPént. 16 Feb. - 20:11
Terry & Joseph
The optimist believes we live in the best of all
possible worlds; the pessimist fears this is true.

Bökdöső megjegyzésére szemeim forgattam, noha igen, ami azt illeti, tapasztalat.
- Tehát azt mondja egy gyilkossal paktált le egy ügy kibogozása érdekében, FBI-osként? Le a kalappal. Nem lepődnék meg, ha a végén kiderülne, maga, Dr. Scott, bűnösebb, mint itt bárki más. - hunyorgok felé komolyan, mert attól még sértő, amit mondott és visszafogja kapni, ó de még hogy!
Hiába próbálkoztunk meg más helyen is nyomozni, odakint a kissé hűvös nyirkos időn túl semmi más nem várt ránk. Ez sajnálatos, mert úgy érzem falakba botlottunk, bár talán a fentiekből is képesek valami információt kinyerni. Nehogy már mindent én oldjak meg... Hallgattam Terry meglátást az ügyet illetően, miközben a lehetséges helyszínen mászkáltam, hátha rábukkanok valamire.
- Ennyi információval a markunkban profilt se nagyon lehetne alkotni róla. Használhatót semmiképp. Keresni a bűnügyei közt pedig tű a széna kazalban, pláne, hogy ez is csak feltételezés. Hozzátartozók? Rokonok és barátok? Évekig keresgélhetnénk, és akkor sem biztos, hogy jutnánk valamire. Ennél azért kicsit többet vártam magától. - sandítottam felé még egy picit szurkálódva, csak, hogy helyre igazítsam egóm a kapuban történtek után. - Talán kissé elhamarkodottan döntöttem, vagy csak a körülöttem lévők alkalmatlanok, hogy segítséggel noszogatva legyenek arra, amiért elvileg a pénzüket kapják, de úgy érzem én ennél többet nem tehetek. Senki helyett. - egyenesedtem fel végül, mert hogy közben az ablakok alatti talajt is megvizsgáltam, de semmi. Gondoltam visszabök, bár az akkor is kevés lesz, hiszen éppen most közöltem, hogy az eddigi - hasznos - segítségem most megszűnik és magára marad ezekkel az ostobákkal. Ha más nem, legalább hízeleghetne vagy könyöröghetne. Azt nagyon szeretném.
Ha nem teszi, mert miért is tenné, odébb sétálok szépen, és a már szabadtéren rá is gyújtok, miközben a környeztet figyelem, hátha látok valami másik lehetőséget a nyomozás folytatására. Egy másik kamerát, ami rögzítette a megjelenését, vagy az elmenekülését. Ha maszkban is volt, akkor is lekövethető merre ment, merről jött. Esetleg egy szemfüles szomszéd, aki egész nap kint lóg az ablakban, mert jobb dolga épp nincs...




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

Terry M. D. Scott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

Explosion at NYPD // Mysteries in the background IUcsxkc
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
138
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyHétf. 19 Feb. - 18:05
Don't let yourself be hurt this time.
Then I saw your face
Then I saw your smile
The sky is still blue
The clouds come and go
Yet something is different
   
Looney Detectives
Tekintve, hogy a lelkiismeretem tiszta volt, nem vettem fel a megjegyzését. Való igaz, lepaktáltam egy gyilkossal, igen, úgy néz ki ez a helyzet, de a nemes cél érdekében teszem. Nameg, mert valahol azt remélem képes leszek így valami fogást találni Josephen.
Már jó ideje nem titkolt helyzet az, hogy gyanakszom Josephre, sőt, egyenesen szemtől szemben, mások füle hallatára vádoltam meg őt azzal, hogy egy tömeggyilkos és úgy tűnik még mindig szálka a szemében, hogy megmondtam neki az őszinte véleményem. Annak ellenére is, hogy ő maga kért meg rá, hogy legyek hozzá őszinte és vádoljam meg szemtől szemben.
De mit is várhattam egy nárcisztikus alaktól?
Ennek ellenére nem éreztem magam bűnösnek csak azért, mert megléptem ezt, hogy szövetkezek vele. Főleg azért, mert a nemes cél érdekében teszem; annak érdekében, hogy megtaláljam Horatio merénylőét és bizonyítékot szerezzek Joseph ellen, továbbá, hogy még inkább megismerjem őt. Még több mindent tudjak meg róla.
Nem értettem egyet Josephel, hiszen a profil bármennyire is gyönge, attól még hasznos lehet. Nem ártunk vele magunknak, hogy egy karakterlapban összeszedjük azt, amit tudunk róla, de ezt akkor majd én egymagam megcsinálom, ha egyedül leszek. Majd összeszedem én az ismereteinket és összeírom a dolgokat.
De azért egy minimális igazság volt abban, amit mondott, hiszen ha most elkezdenénk kutakodni az általa felsoroltak között, az lehet csak hosszú ideig tartó felesleges időpocsékolás lenne, de ennek ellenére én adtam volna ennek egy esélyt. De azért lássuk be, az önértékelésem lealacsonyítására tett kísérlete eléggé nevetséges volt, hiszen ezt én is mondhattam volna neki, vagy bárki másnak, akik ez ügyön dolgozik. Bár igaz, neki nem feltétlen állt érdekében megtalálni a tettest. Lett volna rá oka, de nem annyi és nem olyan komoly, mint nekem, vagy más nyomozóknak.
Nem értettem egyet azzal sem, hogy ennél többet nem tehet, mert biztos voltam benne, hogy többre képes ennél, hogy többet tud és több van benne ennél, főleg, hogy milyen negatív és lealacsonyító véleménnyel van a tettesről is és rólunk, nyomozókról is. Ha nem csak egy sima nárcisztikus, aki amúgy teljesen átlagos képességű, csak többnek akar tűnni, mint, ami, akkor többre is képes ennél. És tudom, hogy nem csak nagyot mondó, mert amúgy profi gyilkos is, aki után nem sok nyom marad és nem sok szál, amit könnyedén lehet követni. Ha ilyen jó képességű gyilkos, akkor a nyomozást is jobban kell tudnia annál, mint, amit mutat. Főleg, hogy neves, jó képességű pszichiáter. Csak kéreti magát, ami elég aljas dolog tőle.
"Senki helyett". Ez annyira jellemző rá. Lealacsonyít másokat, magát pedig olyan színben tünteti fel, mintha ki lenne használva. Mintha ő megtenne mindent, a maximumot nyújtaná, kétségbeesetten próbálkozna legjobb tudása szerint, mindenki más pedig csak nyugágyon fekszik körülötte. Már-már bűntudat keltő is lehetne.
Figyeltem, amint tovább állt és rágyújtott, én pedig követtem őt, noha nem dohányoztam. Nem szoktam. Láthatóan tipródtam kicsit. Hogyne tipródtam volna, hiszen legkevésbé sem fűlött a fogam ahhoz, hogy pitizzek neki, de azt hiszem mind a ketten megláttuk azt, amit én biztosan megláttam. Vért a rendőrséggel szembeni panel ház egyik ablakán. Nem sok vér, csak egy kisebb fröccsenésnyit és azt is csak nehezen, mert sötét volt a házban és kinn is alkonyodott már.
- Ezt érdemes lenne megnézni közelebbről is... - mondtam és vállon veregettem, majd vele, vagy nélküle, de elindultam az épülethez, aminek a főbejáratán át már kellemetlenség fogadott. Vér cseppek, amik a karbantartói raktár felé vezettek. Kivettem egy zsebkendőt a zsebemből, mivel kesztyű nem volt nálam, azzal nyitottam ki a raktár ajtaját, ami nem volt kulcsra zárva.
Én ugyan nem ismertem a pasast, aki ott feküdt holtan, de talán Joseph igen. Bár ő rövidebb hajjal és kevésbé konszolidáltabban ismerhette a férfit. A mi leszúrt hullánknál mondjuk se telefon, se okmány, se kulcs, se semmi nem volt, csak egy hangtompítós Magnum az övére erősített tokban.
- És még a szobában nem is jártam - vagy jártunk, ha Joseph követett idáig..

   
Through the darkness of future past, the magician longs to see,
one chance out between two worlds.
Fire walk with me!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptySzomb. 24 Feb. - 14:42
Terry & Joseph
The optimist believes we live in the best of all
possible worlds; the pessimist fears this is true.

Tapasztalataim szerint az emberek bizonyos viselkedési formái és azoknak lereagálása nem különbözik sokban a kutyáéktól. Ezt biztosan Killian is alá tudna támasztani, noha ő elítéli a fizikai erőszak alkalmazását. De ahogy a kutyák közt, úgy az emberek közt is akadnak, akikre nem hat a szép szó, így idővel kénytelenek vagyunk büntetést alkalmazni, esetleg testi fenyítést a cél eléréséhez. Terry azon butuska ebek közé tartozik, akik eddig bizonyosan ölebként élték életüket, és valami balszerencsés ok nyomán olyan rangra tett szert, ami egyszerűen nem neki való. De egy olyan figyelmes ember, mint én, legalább veszem a fáradságot és szívesen vonom "szárnyaim alá" a magam módján. Ő nem ért a szép szóból, sőt, a figyelmeztetésből sem, így kénytelen leszek egy idő után komolyan módszereket alkalmazni. Elvárom, hogy pitizzen nekem, ha már a cipőm orrára csókot nem kapok tőle, de, ha még ere is képtelen, nekem kell az orra hegyére koppintani, hogy észre vegye, jobb volna szót fogadni, mint sem ellenkezni.
Felajánlottam a segítségem - mindegy, hogy hátsószándékkal - ő mégsem kezeli ezt úgy, mintha olyan hatalmas segítséget kapott volna, pedig lássuk be, nélkülem itt semmire sem mennének. Pláne elnézve a rendőrség embereit, te jó ég...
Így hát sértődötten odébb álltam, mikor nem volt hajlandó bocsánatot kérni, vagy legalább kicsit hízelegni. Éreztetni akartam vele, hogy a látszat ellenére is, én vagyok a főnök. Nélkülem semerre sem tudnának haladni. Biztos vagyok benne, hogy idővel beadta volna a derekát, de persze megint csak nekem köszönhető, hogy új és különös nyomra bukkantunk. Csak a lakáshoz érve nyomtam el kint az utcán a cigim, és követtem Terryt befelé. Én már az ajtóból éreztem a szagot. A hulla és a vér szagát is. Ahogy pedig beljebb értünk az is tisztázódott, hogy nem egy döglött állatról van szó. A látvány különösebben nem zaklatott fel, mondjuk annyira nem is volt miért, ráadásul most csak Terry van itt, minek megjátszani magam, nem? Először nem is a férfi arcát néztem meg, hanem, hogy volt nála pisztoly, illetve, hogy hol sérült meg. A vércseppek odakintről származhattak egy sérülésből is, nem kell feltétlen a halált okozóból. De az is elgondolkodtató, hogy a gyilkos indítékain túl vajon nála miért volt fegyver. Körbejárom, de én sem nyúlok hozzá. Akkor fedezem fel az ismerős vonásokat, bár a név elsőre nem ugrik be. Számtalan betegem van, és Roman csak néhányszor járt nálam, legfőképpen a papírjai végett. Azt mondanám ő, ám mivel néhány nappal ezelőtt még egészen másképp festett, nos, oké, hogy vannak elképesztő dolgok, de azt azt hiszem kizárhatjuk, hogy ő volna. De azért... játszuk az értetlenkedő fiúcskát. Had varrja ezt is a nyakamba egy a piti kopó.
- Hm... ez különös. Azt gondolom egy egykori páciensem az. Pontosabban, nem is páciensem volt, inkább csak egy látogató néhány alkalommal. Bár ha ő az, röpke napok alatt igen nagy változáson ment keresztül... - jegyzem meg, de nem különösebben hat meg az esemény. Nem csak azért, mert tudom, hogy nem ő az, hanem, mert nem érdekelne se az ő élete, se ezé az emberé. - Gyanítom, hogy itt valami különös félreértés történt, dee... ezt könnyen kideríthetjük... - pillantok fel Terryre a zsebembe nyúlva telefonomért, hisz nyilván meg van még a fickó száma. Így hát tárcsázom is. Sőt még ki is hangosítom. Nem mondom, hogy elsőre, de kisvártatva fel is veszi és kissé egykedvűen beleszól, háttérben jól hallhatóan gyerekek veszekedésével.
- Üdv! Dr. Joseph Brewster vagyok, és érdeklődnék, hogy minden papírját elfogadták-e vagy hiányoltak e még valamit? - nem, nem érdekel, de kellett valami elfogadható indok, amiért felhívtam. Az előttem fekvőről mégsem ejthetek szót.
- Öhmmm... igen. Mármint nem mondtak semmit, most várok, deee....gondolom igen, minden oké. - felelte. Nem szándékoztam hosszúra nyújtani így udvariasan megköszöntem és lehetőleg mielőbb el is búcsúztam. Szerencsére neki sem volt ellenére. Majd sóhajtva visszatettem telefonom a zsebembe.
- És mielőtt felvetődne a kérdés. Nincs ikertestvére. - pillantok még mindig kiérezhetően hangomból a sértődést és a jelenlegi állapotom, hogy nem igazán óhajtok segíteni, amíg ő nem tesz érte, hogy esetleg visszaszálljak a ringbe.




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

Terry M. D. Scott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

Explosion at NYPD // Mysteries in the background IUcsxkc
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
138
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptyHétf. 26 Feb. - 17:46
Don't let yourself be hurt this time.
Then I saw your face
Then I saw your smile
The sky is still blue
The clouds come and go
Yet something is different
   
Looney Detectives
Értetlenül álltam az események, illetőlegesen Joseph szavai előtt is. Miről beszél ez az ember? Milyen különös félre értés? Milyen változások? Miért nem tud soha normálisan fogalmazni? Miért kell mindig ennyire árnyaltan beszélnie valamilyen témában? Sosem fogom megérteni őt.
Figyelmesen hallgattam őt, miközben telefonon beszélt, majd fejem csóválva fordultam felé, semmit sem értve az egész helyzetből. Illetve nagyjából sejtettem miről lehet szó, de akkor is felfoghatatlan volt számomra.
- Nem értelek, Joseph. Miről beszélsz? - kérdeztem ténylegesen értetlenül, nem értve a helyzetet. - Hogy érted azt, hogy egy volt hozzád járó akárki? És milyen változások? Én ezt nem tudom hová tenni. Ahogy azt sem, hogy nincs ikertestvére.
Azt állítod, hogy ez a férfi a volt "páciensed" hasonmása? Remélem azzal te is tisztában vagy azért, hogy nem születik két egyforma ember a Földre, csak akkor, ha iker testvérek. Mert értem én, hogy a keresztények szerint Isten minden embert a saját képmására teremtett, de szerintem ezt nem kell szó szerint érteni. Szóval vagy van ikertesója, vagy te emlékszel rosszul valamire. Mert nem hiszem, hogy csak úgy klónok szaladgálnak New York szerte.
Ennyi erővel te is lehetnél Dan Stevens hasonmása, csak, mert van pár közös vonásotok
- mosolyogtam, közben, hogy ne tartson teljesen haszontalannak - és mert ez volt a munkám is - elkezdtem megvizsgálni a holttestet és a környezetét.
- A késen van egyedi azonosító - mondtam, miközben a mellkasából kiálló szúrófegyver nyelét vizsgáltam. - Itt, a kés nyele alatt van egy márkajelzés és egy gyártási szám. Ezzel talán már tudunk kezdeni valamit.
Bár nem biztos, hogy hoz eredményt, hiszen, ha meg is tudjuk, honnan származik, lehet nem ma vették és lehet lopott. Szóval ez akár még zsákutca is lehet.
- Nagyjából négy órája lehet halott, a jelekből ítélve.
A körmeit kezdtem vizsgálni egy nagyítóval, de tisztának tűntek, így az arcát kezdtem közelebbről is szemügyre venni, amíg valami furcsa fel nem tűnt. A nagyítóval a bal szemét kezdtem vizsgálni, majd Joseph felé fordultam.
- Téglapornak tűnik. A szemébe került. Vörös porothermből származhat. Itt nem kerülhetett bele. Valahol az épületen kívülről származhat.
A kés helyzetéből ítélve a támadója jó eséllyel magasabb nála, de lehet csak csalóka. A mandzsettájánál van egy kis vér, de szerintem ez nem tőle származhat
- felálltam és kiléptem, hogy megvizsgálhassam az ajtót is. A kilincsen van egy apró vérfolt, ami egy kisujjtól származhatott, ahogy ráfogott, de az ajtófélfa környékén nem volt vér. Megnéztem az áldozat kezeit még egyszer, de az ujjai nem voltak véresek.
- A kilincsen lévő vér a tettestől származhat - állapítottam meg.
- Vajon ki lehet a fönti elhunyt a lakásban?

   
Through the darkness of future past, the magician longs to see,
one chance out between two worlds.
Fire walk with me!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptySzomb. 2 Márc. - 19:36
Terry & Joseph
The optimist believes we live in the best of all
possible worlds; the pessimist fears this is true.

Bár az ügy számomra is okoz némi zavart, lévén, hogy nem hiszek a természetfelettiben, már pedig az előttünk lévő holttest vagy annak műve, vagy titkon valaki igen komoly tudományos előrelépéseket tett, nem tudtam kihagyni az alkalmat, hogy ne megint Terryt állítsam be hülyének. Meg is veregetem a vállát finoman, fél mosolyra húzva ajkaim, elégedettségem kifejezve, és nyugodtságot felé, hogy hagyja a fenébe.
- Nem is csodálom. Már az teljesen érthetetlen, hogy az FBI, hogy volt képes alkalmazni. - biccentek oda, és igen, talán ma először kicsit személyeskedőbben oda szúrva, mert még mindig nem kaptam se bocsánatkérést, se hízelgést, szóval kénytelen vagyok éreztetni vele, hogy ideje lesz térdre esnie előttem, ha a segítségem akarja. Persze csak bizonyos mennyiségben, mert gyilkosság ide vagy oda, se magam nem akarom elárulni, se nekik nem szeretnék túl sokat segíteni.
Pff, még, hogy én Dan Stevensre. Daniel csak szeretne olyan lenni, mint én. Onnantól viszont hagytam, hogy kibontakozhasson, ha már ez a szakmája. Nem vártam el, hogy villogjon, mert hát ami ugye nincs... de azért mutassa már meg, hogy pizzafutár helyett miért lett belőle FBI-os. Csendben és figyelmesen hallgattam. A kés nyelén lévő azonosító. Nem rossz, így elsőre, de ugye már is számtalan buktatója jut eszünkbe. Aztán jött a téglapor. Tehát kívülről jött be, hm, nos, azt hiszem továbbra sem szólnék bele, hátha valami olyasmit is elárul, ami nem elég egyértelmű.
A feltételezések legalább állják a helyüket.
- Valódi rejtély... - jegyzem meg végül, s egyben utalva arra finoman, hogyha már nekünk itt nincs több okoskodni valónk, esetleg értesíthetné azokat a haszontalan dolgozókat is a rendőrségen, kik színlelt szorgossággal járnak föl alá, s közben meg várják a sült galambot. Hátha ezúttal van olyan érdekes az ügy, hogy ők is utána járjanak.
Engem az valahogy jobban foglalkoztat, hogy vajon miért pont ezt a semmirekellőt kezdték klónozni vagy másolni? Nem azt mondom, hogy engem, de ismerve a fickó háttér történetét, nála aljasabb, hűtlenebb és vérlázítóbb fickót nem is ismerek. Csak azért adtam neki zöld lámpát, mert bolond annyira, hogy tudta nélkül belsős emberemmé váljon.
- Talán értesítenünk kéne az igazságügyi orvosszakértőt is, nem? - pillantok rá, ha neki nem jutna eszébe, de végig olyan fejet vágva, mintha mindenki felett állnék épp jelenleg és nekem csak az ötletelés, tanács a dolgom, amit nekik parancsként kell teljesíteniük.




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

Terry M. D. Scott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

Explosion at NYPD // Mysteries in the background IUcsxkc
Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Explosion at NYPD // Mysteries in the background H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
138
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background EmptySzomb. 2 Márc. - 21:01
Don't let yourself be hurt this time.
Then I saw your face
Then I saw your smile
The sky is still blue
The clouds come and go
Yet something is different
   
Looney Detectives
A személyeskedő megjegyzés nyomán felé fordultam, majd megráztam a fejem. Valamiért pont erre a megjegyzésre számítottam. Oké Joseph, legyen. Akkor ideje tepernem kicsit, hogy még inkább bizonyítsam neki a ráteremettségem. Munka közben még úgy sem látott, talán képes leszek magam felértékeltetni a szemében.
Perszeee miért is akarok én megfelelni egy pszichopata tömeggyilkosnak? Nem tudom. De mindenképpen szeretném egyszer kivívni az elismerését. Pedig tudja, hogy nem vagyok olyan ostoba. Tudja, hogy közel vagyok a megbuktatásához, hogy szorul a hurok a nyaka körül, hogy Horatio és Killian sem fogja már sokáig inni a szövegét. Tudja, hogy jó képességeim vannak, mégis lenéz. Tudom, kicsit nehéz a felfogásom és lassú vagyok, de nem vagyok selejtes, mint, amilyennek lát engem.
Ki fogom vívni az elismerését.
- De mint minden rejtélyre, erre is fényt lehet deríteni - feleltem egyszerűen. A megoldás: Fel kell mennünk.
- Mindenkit értesíteni fogunk, igen. Itt lesz mindenki, akinek itt kell lennie - bólintottam és felhívtam az NYPD-t, hogy küldjék ki a szakembereket, addig mi felmentünk megnézni a lakást, csakhogy sehol senki. Gyilkosság az történt, az biztos, mivel minden tiszta vér volt, de a halott eltűnt.
A nyomok alapján az elhunyton kívül még két ember volt a szobában, csakhogy nem tudni kik. Talán a lenti halottunk az egyik.
Próbáltam kisilabizálni valamit is a helyszínből, de a nyomok elég selejtesek voltak, a többihez pedig helyszínelői felszerelésekre volt szükség.

Hamarosan a rendőrség emberei is megjöttek, köztük a nemrég látott Adkins felügyelőhelyettes és egy nála magasabb, de sokkal vékonyabb nyomozó is.
- Üdvözlöm, Carver hadnagy - nyújtott kezet nekem igazolványát mutatva, majd Josephnek is. - Leland Carver - mutatkozott be Josephnek is, majd a holttest felé fordult és alaposan meglepődött. - Au... nos... Ez az eset nehezebb lesz, mint hittem - mondta, mikor tudatosult benne a halott kiléte.
- Nos, Dr. Brewster, Dr. Scott... hadd meséljek el önöknek egy igazán érdekes mesét. Higgyék el, minden szava igaz, bármennyire is tűnik majd furcsának és hihetetlennek - mondta és maga elé emelte a táblagépét. Beírt valamit, majd feléjük mutatta. Dr. Shane Webster képét.
- Az úr Dr. Shane Webster, egykori igazságügyi pszichológus. 2022. 06. 21.-én halt meg. Dr. Webster... nos eléggé érdekes életet élt meg, mivel... nos szerelmi viszonyba került egy elvetemült őrült sorozatgyilkossal, Cale Braxtonnal. Jut eszembe, Braxton is meghalt. Nem is olyan régen, másfél hónapja.
Nade a lényegi része a dolgoknak az, hogy Cale Braxton egyik embere nagyjából két éve lelőtte Dr. Webstert. A sírja itt van a Brooklyni temetőben. Dr. Websternek van egy másik hasonmása is, aki Roman Hemlock. Ismerem személyesen is. Őrült a pali. Azt hiszi magáról, hogy részben ő maga Shane "reinkarnációja" és, hogy én vagyok Cale Braxton és... hát igen. Rám van kattanva, de lepattintottam magamról. Ennyi. De ezek szerint nem Roman az egyetlen, aki Dr. Webster hasonmása. Jó kérdés, vajon hányan lehetnek még. És hogy mi áll az eset hátterében.
Miközben Carver beszélt, Adkins valamit a saját táblagépén pötyögött.
A hallottak elég érdekesek voltak, de számomra nehezen felfoghatóak. Elképesztő.
Joseph felé fordultam.
- Biztosan nem hármas ikrek? - kérdeztem hitetlenül.
- Nem, Dr. Websternek nem voltak testvére. Legalábbis hivatalosan nem tudni róla. Most kértem le a hivatalos családfát és bizony Dr. Webster egyke volt, ahogy Roman is - felelt Adkins és a lekért adatokat átküldte nekem E-mailben. - Elküldtem önnek a személyes adatok összegzését E-mailben. Majd nézzék át, ha gépnél lesznek.
- Köszönöm.
- Nem tesz semmit... szívesen segítek, ha tudok - nézett mogorván Joseph felé.

   
Through the darkness of future past, the magician longs to see,
one chance out between two worlds.
Fire walk with me!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Explosion at NYPD // Mysteries in the background Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Explosion at NYPD // Mysteries in the background
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: