New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 73 felhasználó van itt :: 7 regisztrált, 0 rejtett és 66 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cale Braxton
tollából
Ma 14:09-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 14:00-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 13:50-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 13:36-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 13:28-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:00-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:43-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:40-kor
Georgia Westfield
tollából
Ma 11:23-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

We go hard while I go home || Julian & Tim
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyCsüt. Ápr. 25 2024, 19:16

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
Nem tartottam magam zseni nyomozónak, hisz a saját szememben is én mindig is katona és titkosszolgálati ügynök leszek. Nekem mindig is könnyebb lesz terroristákat leszerelni és atomrakétákat hatástalanítani, vagy egy számítógép mögül emberek ezreinek életét megfigyelni és naplózni. Mert egy webkamerán át mindent látok és hallok, ami a laptop, vagy a telefon túloldalán történik, ahogy bárkinek a számítógépébe és mobiljába be tudok lépni a távolból és átfésülni a keresési előzményeket, e-maileket, jelszavakat, stb. Az egy dolog, hogy egyetemi professzor lettem és belekóstoltam a nyomozói életbe is, de én mindig is katona és ügynök leszek és ha valaha is lesz lehetőségem visszatérni abba az életbe, akkor élnék is a lehetőséggel, de attól tartók az NSA engem végleg kivetett magából.
Viszont ahhoz nem is kellett zseni nyomozónak lennem, hogy lássam, Tim maga alá került, keserű érzések uralták le, melynek oka nyilvánvalóan a nővére sorsa. Természetesen sajnáltam őt, még ha ezt nem is tudtam úgy kimutatni, mint mások, akik sokkal érzelmesebbek nálam. Nem tudtam azt sem, hogy szabad-e megölelnem, főleg azok után, hogy tudom magamról, hogy nem a nőket, vagy nem csak a nőket szeretem, azaz, hogy vannak más fajta hajlamaim is. Vajon hogy venné ki magát így egy baráti ölelés? Kellemetlen volt ez a helyzet, bár igyekeztem nem kimutatni.
Igyekeztem mindent megtenni, a legjobb tudásom szerint végezni a nyomozói munkát, de még így is kevésnek bizonyult. Sok mindent elértem már, sok mindent elértünk, amit eddig Tim egyedül nem tudott, haladunk, már sokkal többet tudunk, sok mindenre fény derült, de még mindig nem tudunk eleget. Még mindig nem tudunk semmit Tim nővéréről, pedig ő a legfontosabb. Kicsit magamat okoltam. Nem voltam nyomozó, csak azért lettem magánnyomozó, mert nem volt jobb lehetőségem, de nekem nincs ebben túl nagy tapasztalatom, hiszen első sorban ügynök és fizikus voltam. Igaz, az NSA-nál is kellett némi nyomozói képesség, de az más kategória volt. Volt bennem egy megfelelési kényszer és attól tartottam nehogy kudarcot valljak és nekem se sikerüljön megtalálnom Tim nővérét. Vagy ha nem is megtalálni, de kideríteni az igazságot, hogy mi történt vele.
A sörre néztem és noha lelkesen ittam, most nem esett olyan jól, mint normál körülmények közt esett volna. Szomorú, hogy ilyen körülmények között kellett elfogyasztanunk ezt az italt. Elfogadtam és ittam is belőle. Nem aggódtam, hogy esetleg lerészegednék, hiszen whiskeyn és mindenféle erős alkoholon élek, nem csak sörön, szóval én nagyon jól bírtam az alkoholt. Tim már más kérdés volt, róla nem tudtam nyilatkozni.
- Na várjunk, ezt érdemes feljegyezni - vettem magamhoz egy üres lapot és egy tollat és felírtam rá:
Dan - elhunyt: 2004.
Zachary költözése Nizzába: 2011.
Jean Pierre - elhunyt: 1998.

- Nos, akkor lássuk... ha Zachary 2011-ben Nizzába költözött, ahol amúgy Dan az utolsó gyermekéveit töltötte, mikor vehették fel velük a kapcsolatot Dan szülei? - amennyiben ezt pontosan tudtuk, felírtam a pontos dátumot, ha nem, akkor saccoltam. 2010 Novembere. Azaz néhány hónappal a költözése előtt.
- Meg kellene szereznünk Jean Pierre levelezéseit, hogy még több mindent kiderítsünk - mondtam, majd mikor elrontottam Tim nővérének nevét szégyenkezve bocsánatot kértem. Nem is értem miért szúrtam el. Talán, mert Európában a legtöbb országban a Harriett a Harrietta beceneve.
Mikor már kinn cigiztünk a teraszon jött az eléggé fejfájást okozó név. Qadir. Szép csendben visszamerengtem a legutóbbi beszélgetésünkre és arra gondoltam mennyire fog nekem örülni és arra, hogy még egyszer lekötelezem majd magam neki. Nincs is szebb, mintha az ember kétszer is adósa lesz valakinek, aki vélhetően sötét életet él a háttérben. Mondjuk én már megszoktam, hogy a magam rakom hurokba a nyakam, de szerencsére még sosem nyílt meg alattam a padló.
Megszívtam a cigarettámat és felé fordultam.
- Van rá esély - feleltem, noha már most tudtam egy könnyen nem veszem rá, hogy elismerje, vagy, hogy odaadja őket nekem, ha meg is vannak neki. Ahogy ő mondja: "Mindennek ára van". Ez megmaradt bennem. Már most el kell kezdenem érveket gyártanom, hogy miért éri meg neki ismét segíteni nekem ebben az ügyben. Márpedig nagyon jó érvekre lesz szükségem, hogy segítsen, mert még egyszer nem fog nekem csak úgy segíteni, főleg, hogy itt már nem csak szavak lesznek, hanem kézzel fogható bizonyítékokat, leveleket kell nekem kiszolgáltatnia. Márpedig, ha azt megteszi, akkor saját magát is kellemetlen helyzetekbe hozhatja, hiszen mégis mit keresnek nála és miért őrizte őket meg?
- Ha sikerülne megszerezni a leveleket, akkor lehetne ujjnyom vizsgálatot végezni rajtuk. Amennyiben nem csak Jean Pierre, Qadir és Théo apjának ujjnyomai vannak rajta, akkor az egyik idegen ujjnyom talán az elkövetők egyikéé lehet. Nem tudhatjuk nem-e került menet közben ellenőrzésre a levél. Ha tudtak róla, hogy írnak egymásnak, vagy legalábbis JP ír, akkor felbonthatták és ellenőrizhették a tartalmát, hogy naprakészek legyenek, majd újra lezárták és hagyták célba érni a leveleket. Nem lenne idegen ez a módszer, annak idején az NSA-nál mi is rengeteg levelet és csomagot bontottunk ki, E-mailek ellenőriztük, chat üzeneteket, stb. Sőt, vannak olyan átvilágító eljárások, amikkel nem csak a csomagokat lehet "röntgenezni", hanem a borítékokat is és akkor a monitoron megjelenik az írott szöveg, ki se kell bontani.
De az már megnyugtató volt, hogy Tim szerint is jó irányba tapogatóztam, mikor azt fejtegettem miért lehet Harriett és Lena életben, vagy ha nem is életben, de annak idején miért kerültek kiemelt helyzetbe. Ezek szerint egy húron pendültünk. Ennek örültem.
- Igen, ez így van - mosolyogtam visszafogottan. - Pontosan. Nem kockáztathatták azt sem, hogy bajuk essen, vagy ki tudódjon valami, ahogy azt sem, hogy ez a sok gyerek összefogjon, szövetkezzen, tervekkel álljanak elő és szökni próbáljanak, vagy felhívják magukra a figyelmet. Főleg nem azok, akik igen csak befolyásos környezetből kerültek ki.
Eztán persze felkaptam a fejem arra, amit mondott.
- Várj csak, ezek szerint a két család, azaz ti és Lena családja jóban voltatok? De hisz ez nagyon fontos infó, Tim! Könnyen lehet, hogy emiatt nem választották szét őket. A politika és a katonai élet összefügg, ráadásul a szülők és a gyerekek is ismerték egymást. Talán pont ezért vitték el őket együtt. Nem akarták elválasztani őket, hiszen régi ismerősök voltak egymásnak, ráadásul ha oda került volna a sor, akkor a két család egyszerre került volna zsarolható és megtörhető helyzetbe, ezzel elképesztő nyomást és törést okozva az akkori politikai és katonai életbe. Nem beszélve arról, hogy így a két lány lefoglalta egymást, nem voltak idegenek egymásnak, nem volt ellenségeskedés, veszekedés, idegenkedés, így kevesebb vizet zavartak és nem kellett attól félni, hogy összeférhetetlenség lesz köztük, ami feszültséget okoz köztük és ezáltal a fogva tartók között is. Ez így elképesztően nyereséges volt az elrabolóknak is és túszoknak is.
Elképzelhető, hogy a többi elrabolt gyerek és családja között is van kapcsolat és ha ez így van, akkor a gyerekek talán ezeknek a kapcsolatoknak a sémája alapján lett összerakva az elrablásukkor, vagy az elszálításukkor
- fejtettem ki, majd bólintottam.
- Rendben, akkor Lena családját rád bízom, Eliajhot pedig ráállítom a média ügyekre - állapodtunk meg.

Mikor Tim elrendelte a nyomozás zárását bólintottam rá és megittam a söröm, hogy tudja hozni a következő adagot. Bár szívem szerint még az üggyel foglalkoztam volna, de ha ő így rendelkezett, akkor nem akartam máshogy. Inkább nem erőltettem, főleg azok után, hogy láttam, az elmúlt pár óra mennyire megviselte. Nem szerettem volna még tovább feszíteni a húrt.
A sörök jöttek, lassan rágyújtottam a második szál cigimre, koccintottunk, Tim pedig ismét elővette az étteremben felbukkanó témát. Vajon lenne értelme továbbra is kibúvókat keresnem? Abban elég jó voltam, de valahogy úgy éreztem nem illene. Bár beszélnem sem nagyon akaródzott róla, úgy éreztem az a legtisztább, ha megnyílok neki. Mégis csak egykori társak és barátok vagyunk. Nem venné ki magát jó néven, ha azt érezné nem bízok benne eléggé, hogy beszéljek róla, ugyanakkor féltem attól, hogy elítélne, vagy távolságtartó lenne utána.
Megszívtam a cigit, majd hátra dőltem és meghúztam a sört is, addig tanakodtam, hogyan tovább.
- Úgy érzem meleg vagyok - foglaltam össze röviden, felé fordulva, de érződött a hangomban, hogy ez egy kellemetlen beszélgetés és nehezen sikerül szavakba öntenem a dolgokat. - Van egy férfi odahaza. Már több hónapja együtt vagyunk. Ő bárpultos. Ott találkoztunk először, aztán... a többi már jött egymás után. Elég... furcsa, se veled, se nélküled kapcsolat. Vannak hullámvölgyek, de... jól megvagyunk és szeretjük egymást. Vannak feszült időszakok, elég más személyiség, mint én, de szép lassan összecsiszolódunk. Eleinte még nehezebb volt, sokat veszekedtünk, meg minden, de... egyre jobb a kapcsolatunk... - meséltem neki kicsit, remélve, hogy nem ez lesz az a nap, hogy inkább felhagy azzal, hogy a társaságomban van, de annak sem örülnék, ha csak a nyomozás kényszere miatt mégis csak jó képet vágna hozzám. Úgyis átlátnék rajta.


   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyKedd Ápr. 23 2024, 22:17
We go hard while I go home

Alapvetően laza és vicceskedő a természetem és mindig is vigyáztam arra, hogy ezt ne vetkőzzem le magamról, hiába jártam már meg néhány háborút és speciális bevetést, amik bár kétségtelenül befolyással voltak az elmémre, de teljesen megváltoztatni sosem tudtak az erős tudatosságom miatt. Viszont nem tagadhatom azt sem, hogy az engem ért traumák és érzelmi megmérettetések azért hatással voltak rám, nem múltak el teljesen nyomtalanul. Vannak pillanatok és időszakok is, különösen, ha egyedül vagyok, amikor eltűnik belőlem a vidámság és csak a színtiszta nyers tények maradnak. Ha túl nagy a tét a bevetéseinken, akkor gyakran válik ilyenné a természetem. Ezt az énemet Julian még nem ismerte Irakból, ezt már az évek ragasztották rám, valamint a rengeteg elkeseredés, amit át kell élnem időről időre. De erről nem igazán szeretek beszélni.
Mint ahogy azt sem akarom szándékosan az orra alá dörgölni, hogy a nővérem utáni örökkévalóságon át tartó nyomozás számomra mennyire megterhelő érzelmileg, hiszen pontosan tudom, hogy ő mindent megtesz, ami csak tőle telik, sőt, többet is, mint amit kérnék tőle, elvégre sosem akarnám, hogy az életét kockáztassa egy nőért, akiről azt sem tudjuk, hogy él-e. Márpedig ezek a tények, a nővérem is „csak egy nő”, Julian és az családomon kívül mindenki más csak így gondol rá és ez így is van rendjén. Ami viszont engem illet, az elmúlt tizenkét óra nagyon megérintett annak személyes vonzata miatt és ezt mi sem tükrözi jobban, mint az, hogy a hangulatom fluktuál. Egyszer teljesen elnyomom a fájdalmamat és katonafejjel fókuszálok a megtudott információkra, míg máskor egyszerűen képtelen vagyok józanul gondolkodni. Egyetértek a véleményével Zacket illetően, majd míg tart a felvétel, leteszek elé egy újabb sört. Van belőle bőven.
- Tele a hűtő sörrel, úgyhogy a nagyját ma el kell pusztítanunk. - Annak ellenére, hogy komolynak tűnik a hangom, elmosolyodok, hiszen mindketten tudjuk, hogy ez kellően nagy véralkoholszintet fog eredményezni.
Zackary sok mindenben megerősített minket, ami fontos, mivel tudnunk kell, hogy a feltételezéseink helyesek-e. Mostanra annyi információ felgyülemlett, hogy muszáj volt visszajelzést kapnunk azok hitelességéről. Ez szerencsésen megtörtént több forrásból is, mert nagynéném is megmozgatta a hadseregét.  
- Fogalmam sincs, mennyi és milyen információ áramolt Dan szülei és az orvos között, de az biztos, hogy mire Dan szülei elérték Zackaryt, addigra Dan már halott volt. Vagyis szerintem az, hogy kimenekítették Nizzába inkább volt egyfajta hála a szülők részéről az orvos segítségéért cserébe. - Hiszen a patológus csak Dan holtteste miatt kerülhetett a történetbe. Viszont egyre inkább érzem azt, hogy Danról és Pierről eleget tudunk már. Pontosabban eleget sosem fogunk tudni, de ezen a ponton annyira túlteng bennem az elkeseredettség, hogy egyszerűen türelmetlenné válok. Francba is, engem nem Dan és Pierre érdekel, hanem a nővérem! De veszek egy mélyebb levegőt, hiszen ahogy most gondolkodok, az nem helyes és a nyomozás sem így működik, tudom jól. Nem szabad türelmetlennek lennem, nem szabad fejvesztve rohannom olyasvalami után, amiről még semmit sem tudok. Legalább már Zackary által egy halvány információmorzsám van Harriettről. Nem sok, de végre először az ő neve is elhangzott egy tanutól. Lenyugtatom magam a hűtött sörrel, érzem, ahogy a hideg végigfolyik a torkomon.
- Nem tudom, Julian - sóhajtom halkan. Az én megérzésem azt súgja, hogy ha Harriett és Lena túlélték, akkor az elraboltak között csak van még egy túlélő. Miért lennének csak ők ketten azok, akik megúszták? Nekem ez túl fantasy, túlságosan tündérmese. A főhősök minden fűt-fát megmozgatnak és végül kiderül, hogy a hét gyerek közül csak a keresett nő élte túl. Miért élne pont ő?
Az a baj, hogy már érzem. A szívem és az agyam szüntelenül vívja a csatákat, a szívem pedig Harriett nevére hirtelen veszettül dobogni kezd, miközben az agyam már sejti az igazságot, csak még nem akarja kijelenteni. Összességében ahogy Julian sorolja a maradék gyerekek neveit egyértelműen látszik, most sokkal józanabb, mint én, pedig még csak most kezdtem el inni. Érzelmileg ő most tisztábban lát, nekem viszont nem szabad egyedül hagynom őt a nyomozásban.
- Harriett. - Ugyan tisztán értettem minden szavát, mégis csak a nővérem neve az, amire ki kell térnem. Aztán felpillantok Julian szemeibe, hogy pontosítsam, miért is hagyta el a számat ez a név. - Csak Harriett. Nem Herrietta - javítom ki, mégiscsak a testvérem nevéről van szó, de persze tudom, hogy nem ez a mondanivalójának lényege. Érdemileg azonban nem tudok mást tenni, csak nyelek egy nagyot. Bizony, a helyzet nyugtalanító, ennek hatására döntöm el, hogy talán nekem is jót tenne egy kis friss levegő és némi nikotin a szervezetemnek, hiába vagyok a dohányzás ellen.
Az erkély nagy és tágas, az idő pedig még ilyenkor sem túl hideg. Hűvös van, de nem hideg, ami pont jól esik nekem. Kijózanító. Meggyújtom a cigimet, majd leülök az egyik kinti fotelbe és lábamat a velem szemközti ülőkére helyezem fel.  
Az első füst után kérdőn pillantok Julian felvetésére, Jean Pierre nevének hallatára. Hagyom, hagy fejtse ki, nekem most úgysincs nagyon erőm agyalni, ezért örülök, hogy csak figyelnem kell rá.
- Nincsenek meg Qadirnál? - pillantok rá kérdőn, persze tudom, hogy nem tudja erre most a választ, de úgy értem, talán egy próbát megér újra felkeresni őt és rákérdezni azokra a levelekre. Amit viszont Lenával kapcsolatban mond, duplán felkelti az érdeklődésemet, fel is ülök a fotelben, leveszem lábaimat a szemközti ülőalkalma-tosságról és újat szívok a dohányból.
- Talán mert Harriett szülei is olyan személyek, akiknek messze elér a keze - vonok párhuzamot Lena és a mi szüleink között azalapján, amit Julian mond. - Elvégre akkoriban apám volt az idegenlégió vezetője, de előtte is komoly katonai múlttal rendelkezett már. Ha így nézzük, én is jobban vigyáztam volna azokra a gyerekekre, akiknek politikusok és katonai személyek a szülei, mintsem azokra, akiknek üzletemberek. Nem lenézve persze őket, csak mégis van különbség üzletember és politikai személy között a nemzetközi diplomáciában. - Bármennyire is fájdalmas a két lányról beszélni, örülök is, hogy végre legalább eljutottunk odáig, hogy ők is terítékre kerültek. Logikusnak tűnik minden, amit Julian levezet, én pedig közben váltogatva iszom a sörömet és szívom a cigimet.
- Nem érte meg őket szétválasztani, mert akkor több személyt kellett volna rábízni az őrzésükre. Több szálat kellett volna megmozgatniuk, hogy titokban tudják tartani a lányok helyét és sorsát. Ezt tanultuk is a katonaságban: két-három túszt össze kell zárni és együtt mozgatni, de ha több, négy vagy öt van, akkor már el kell őket szeparálni egyástól, hogy ne tudjanak összefogni és könnyen lehessen őket kezelni. - Kiöblítem a számat a sörrel, de amint lenyelem a folyadékot, folytatom. - Viszont azt már nem tudjuk kitalálni, hogy később mi történt velük. Ha öt-tíz évig együtt is maradtak, mostanra már könnyen lehet, hogy változott a sorsuk. - Erre nem itt és most, ezen beszélgetés során fogjuk megtalálni a választ, de úgy gondolom, hogy az irány jó, amin elindulunk. A sors fintorra, hogy az egész innen indult, Marseilleből, legalábbis, ami Harriett tragédiáját illeti.
- A tragédia után sokat egyeztetett apám Lena családjával, erre tisztán emlékszem. Persze akkoriban kihagytak engem a nyomozásból, nem akarták, hogy még nagyobb hatással legyen az a fejlődésemre, ami akkor történik, de ismertem Lenat és a szüleit is látásból, felismertem az arcukat, mikor apám meghívta őket a házunkba. Órákon át ültek a dolgozószobában csukott ajtónál. Nekem aludnom kellett volna már, de olyan hangosak voltak, hogy szinte hallottam őket a folyosó végéről is. - Egy kis személyes emlék tőlem a gyerekkoromból, nagyban nem járul hozzá a nyomozáshoz, de valamiért meg akartam ezt osztani Juliannal, hiszen én ezt az egészet anno nagyon is megéltem, átéltem. Minél inkább közeledünk Harrietthez és a francia politikához, annál személyesebbé és ezáltal nehezebbé fog válni számomra ez a nyomozás.
- Azt meg tudom tenni, hogy részletesen kikérdezem Lena családját, mert szerintem ők sem tudták, hogy a két lány együtt hagyta el a tábort. Vagyis párhuzam vonható az én családom és Lena családja eredményei között. Ezt a feladatot bízd rám. - Bár így is megvan a kommunikáció a családok között, úgyhogy nem gondolnám, hogy sok új információt szereznék, de egy rövid beszélgetést megér mielőtt visszarepülnék New Yorkba. Szó mi szó, nem csak én nyomozok folyamatosan, hanem a teljes családom is, ebből kifolyólag meglepődnék, ha ezúttal új információ kerülne elő a két család együttműködéséből, de talán így, a Zackary által elejtett morzsával teljesen új értelmet tud nyerni mindaz, ami eddig is a családok tudatában állt. Már csak azért is én akarom intézni Lena családjával a beszélgetést, mert ők eléggé bezárkóztak az évek során, nem akarják újra és újra feltépni a sebeket, így nem vennék jó néven, ha Julian tapintatlanul beállítana. Ezekkel az elit családokkal óvatosan, kifinomultan kell bánni.
- Átfésülheti a média archívumokat, persze. Én hiszek neked, tudom, hogy olyanokkal dolgozol együtt, akik megbízhatók. - És úgy is érzem, hogy nincs jogom megkötni Julian kezét, nem várhatom, hogy ő intézzen mindent egyedül és egyáltalán nincs is ellenemre másokat is bevonni. Nekem már úgyis mindegy, ha el akarnak távolítani a katonaságból megteszik. Így vagy úgy.
- De most már te is igyál! - mutatok a sörösdobozára, amit meg is pöckölök, a hangjából ítélve pedig még bőven több, mint a fele megvan. - Mindjárt hozom a következőt - vigyorodom el és aztán én is lehúzom a maradék pár kortyot az enyémből, majd összegyűröm a kezemmel.
Megvárom, hogy megigya a maradékot, aztán ajkaim közé veszem a cigit és két üres dobozzal a kezemben megyek be kidobni azokat. Két-két bontatlannal térek vissza Julianhoz, kettőt leteszek a köztünk lévő asztalkára, egyet a kezébe nyomok, míg nem az utolsó darab már szisszen is a kezemben.
- Hagyjuk mára a nyomozást - mondom pöszén, aztán kiveszem számból az ajkaim között szorongatott cigarettát. - Okosabbak ma már nem leszünk. Akkor legyen az a végszó, hogy te beszélsz Elijahval és ha sikerül, Qadirral, én meg Lena szüleivel. - Már fáj a fejem a sok agyalástól, persze tudom én, hogy nem amiatt vagyok ennyire fáradt, hanem az érzelmi hullámvasúttól, amit elszenvedtem az elmúlt félnapban.
- Cheers! - Összekoccintom az újonnan felbontott dobozokat, aztán hátradőlök. Ebben a lakásban elrendelem innentől kezdve a lazulást.
- Mesélj most inkább te. Mi az, ami miatt feldúlt vagy mostanság? - utalok vissza az étteremben folytatott beszélgetésre Julian magáléletével kapcsolatban, mert úgy gondolom, hogy mikor cseveghetnénk ilyenekről, ha nem most. Mi se tudunk mindig csak nyomozni, pláne, hogy egyébként érzem Julianan, hogy most más, mint ezelőtt. Nem nagyon, de valami furcsa vele is. Ez egy ilyen furcsa nap.

TAG: JULIAN + WORDS: 1690 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptySzer. Ápr. 17 2024, 18:11

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
Nem is emlékszem mikor láttam utoljára Timet ilyennek és mikor hallottam a hangját utoljára ennyire másnak, ennyire érzéketlennek. Nem ez volt a jó szó rá, de hirtelen jobbat nem tudtam. Nyers volt és másabb, mint eddig. Eltűnt belőle a vidámság, könnyedség, játékosság, lazaság és valami üres, érzéketlenség vette át felette a hatalmat. Egy szinten meg is tudtam őt érteni, de akkor is furcsa, zavaró és idegen volt. Sokszor láttam már hasonlót, főleg a fronton, de Timet másnak ismertem meg.
- Igen, én is így gondolom. Együtt működő volt, de félt. Talán attól félt, hogy ha beszél, az életébe kerülhet, amit meg is értek, mivel nem kis dologban volt részes, elég nagy bűnt követett el, de mégis beszélt. Talán abban reménykedett, hogy megússza, nem derül ki, hogy elköpte, vagy úgy érezte könnyítenie kell a lelkiismeretén.
Figyeltem mit ügyködik, de a füleimet a hangfelvételen tartottam. Mosolyogva vettem át a sört és bicentettem.
- Jobb csapost nem is kívánhatnék - nevettem és felnyitottam, majd folytattam a marharagu elfogyasztását. Itt bukik ki igazán, hogy Franciaországban mennyivel finomabbak a francia ételek, hisz mégis csak hazai pályán készült.
Bár sok dolgot én már alapból kiderítettem az esetről, de így, hogy Zachary személyesen is mindent beismert és elmesélt, így már másabb volt. Minden igazolást nyert és a tettes társ ismerte el, noha a gyilkos kiléte még mindig homályban volt. Zachary nem volt gyilkos, de gyilkosokat fedezett és neveket nem is mondott.
- Naaa, ezek szerint az asszonykórus is nyomozott - mosolyogtam. - De ez egyben azt is jelenthette, hogy Dan szülei tudtak ezt-azt a doktortól. Mit gondolsz, nekik többet mesélhetett, mint nekünk, vagy kevesebbet? Vagy ugyanennyit? Hiszen, ha a szülők ennyit léptek, akkor kellett lennie valami viszonynak a szülők és az orvos között, ha kimenekítették. Valamit reméltek - feleltem, majd sóhajtottam, mikor Tim felhívta rá a figyelmem, hogy a szülők is csak annyit tudtak, amennyit nekünk mesélt a doki. Ezek szerint ők sem tudtak többet.
Nem nagyon törtem magam, hogy egyek, csak csemegéztem, jobban lekötött a beszélgetés. Miközben Tim megjegyzéseit hallgattam, meghúztam a söröm én is.
- Talán ők még élnek. Lehet ők ketten élnek már csak. Talán épp azért vitték őket külön, mert más terveik voltak velük az elrablóiknak - persze ez nem zárta ki azt, hogy a többiek is élnek - már, akikről nem tudjuk biztosan, hogy halottak, - de én ezt így tudtam elképzelni.
- Tehát, Dan és Pierre biztosan meghaltak. Ezt tudjuk - szögeztem le, magamban pedig hozzá tettem, hogy azt is, hogy ezért még tartozom Qadirnak. - Lenát és a Herriettát külön vitték el. Tehát maradt Gabrielle, Théo, Esteban, akiknek a sorsukról még ennyit sem tudunk. Ez felettébb nyugtalanító. - sóhajtottam és belekortyoltam a sörömbe, majd követtem őt ki a sörrel a kezemben, de ajkaim közt már a még meggyújtatlan cigivel.
Mérhetetlenül sajnáltam Timet a helyzete miatt és kicsit ostoroztam magam némán, amiért nem tudok igazán hasznos lenni a számára. Igaz, amióta dolgozom az ügyön én is, már sokkal többet tud, végül is segítség vagyok, csak nem elég jó. Valamit tennem kell. Jobban bele kell húznom.
Láttam barátomnál a cigit, ami rossz ómen volt. Ha ő rágyújt, akkor már "baj" van, hisz nem dohányos. Krízis, krízis. De be kell valljam, azért jól esik, hogy nem egyedül cigizek. Bár sem a dohányzás, sem az ivászat nem volt kimondottan társas tevékenység, mint mondjuk a sakk, be kell vallanom, mégis csak másabb volt így a hangulat. Még akkor is, ha komor volt ez a hangulat.
- Arra gondoltam meg kéne szereznünk Jean Pierre levelezéseit. Meséltem, hogy Qadirtól megtudtam, hogy annak idején sokat írt a Le Mondenak és, hogy Théo apja nyomozott is, amiért ugye kirúgták. Talán a levelek elárulhatnak ezt-azt. Bár nem tudom van-e esélyünk megszerezni őket, hisz ez már huszonnyolc éve volt. Lehet azóta ezeket a leveleket már megsemmisítették, de talán még fellelhetőek.
Én arra gondolok Lenanak már csak azért is élnie kell, mert a szülei politikusok voltak. Ha logikusan végig gondolom, egy francia politikusnak messze elér a keze. Szerintem nem vállaltak akkora kockázatot, hogy megöljék, ellenben gondosan ügyeltek rá, hogy ne derüljön ki mi történt vele. Talán ezért is izolálták el a nagy többségtől. Nem kockáztathatták meg, hogy szövetségek alakulnak ki és információk cserélődnek, ugyanakkor kérdés, hogy a nővéredtől miért nem választották el. Miért hagytak vele kontak
tot? Lehetséges, hogy később mégis csak elválasztották őket, csak erről mi már nem értesültünk? - szívtam meg a cigimet, amit nemrég meg is gyújtottam. - De abban is biztos vagyok Lena szülei biztosan intenzív nyomozásba kezdtek. Politikusként mellettük állhattak állami szervek is, vagyonukból kifolyólag pedig rengeteg nyomozót és újságírót fel tudhattak fogadni. Valahol biztosan nyoma van a nyomozási eredményeknek, ezeket is elő kellene keresni valahonnan, hátha elő tudjuk keríteni őket. Meg kéne tudni mire jutottak.
Elmerültem egy kicsit a kilátásban, miközben egyben gondolataimban is elmerültem. Próbáltam valami használhatót kitalálni.
- Van egy barátom, aki oknyomozó újságíró. Ha megbízol bennem és a kapcsolataimban és nem zavar, ha bevonom őt, akkor ő talán meg tud mozgatni annyi szálat és kapcsolatot a médiában, fel tud tárni rengeteg média archívumot és talán ő talál valamit a saját köreiben, amit eddig mi nem. Több szem többet lát. Persze csak ha nem zavar, hiszen ez mégis csak egy privát nyomozás, de én már ezer éve ismerem Elijahot és éveken át dolgoztunk együtt, tudom, hogy mennyire megbízható.



   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyKedd Ápr. 16 2024, 18:15
We go hard while I go home

Egyáltalán nem tartom rossz ötletnek, hogy felhívjuk a rendelőt, pláne annak tudatában, hogy lényegében már lelepleződtünk. A kocsira helyezett nyomkövető típusából feltételezem, hogy nem a helyi francia erők egy embere nyomta rá a fényezésre. Ha nagyon akarnám, lehet még ujjlenyomatot is tudnék találni, de erre aligha van szükség. Annak ellenére, hogy rengeteg amerikai katonai eszközt importál Franciaország, a típus modern mivolta megerősíti bennem, hogy nem annyira őrültek a Fehér Ház tájékán mozgó szakemberek sem, hogy épp helyi franciákat béreljenek fel az információszerzésre és annak továbbítására. Egyszerűen túl rizikós egy olyan országban ezt meglépni, ahol a nacionalizmus ekkora mértéket öltött. De valamiért azt se feltételezem, hogy amerikaiak jöttek volna át az Atlanti-óceánon. Talán felbérelt olaszok, netán baszkok, vagy írek.
A kocsiban aztán a tengerpart felé vezető úton félrehúzódok és Julian felé emelem a kezem, hogy az újonnan vett SIM-kártyáját (is) tartalmazó telefonját kérjem el tőle. Ha odaadja, bepötyögöm a rendelő számát és felhívom a recepciót, ahonnan egy lágy hangú nő szólal bele a telefonba. Az egész hívás alig húsz másodpercig tart.
- A doktor úr bent van a klinikán. Mehetünk - adom vissza neki a kütyüt egy kósza mosollyal, aztán újra beindítom az autót, aminek motorját szándékosan állítottam le a telefonhívás ideje alatt. Nem kell tudnia a recepciósnak, hogy már úton vagyunk épp oda, se azt, hogy mi célból tesszük.
- Akkor tegyünk róla, hogy minél többet késsen - ravasz vigyor jelenik meg rajtam pár másodperc erejéig. A halál egy olyan dolog, ami be fog következni. Az én esetemben ez a gondolat a munkám része, mégis megtanultam nem félni tőle. Ha félnék, nem tudnék az lenni, aki most vagyok. Úgyhogy belém ivódott, hogy mindig keressem a lehetőségeket, amik előnyt jelenthetnek számomra a túlélésben. Ha ez a lakásomban egy jól ismert ablak, amin biztonságosan ki tudok mászni még tűzlépcső nélkül is, akkor az. New Yorkban, de már Marseilleben is megvan fejemben a konkrét procedúra, hogy ha rám törnék az ajtót, akkor merre tudok szabadulni, melyik ablakon át tud belőni mesterlövész és melyiken nem. Tudom! Ez a munkám! Mindezeket egyszer átfuttattam az agyamon, mikor beköltöztem és berendeztem a lakásaimat, de összességében nem sokszor kattogok rajta, mert nem vagyok hajlandó félelemben élni. Nem is lenne indokolt engem likvidálni, még ebben a furcsa helyzetben sem. Valószínűleg ezért is húz a szívem Marseillebe, ott tudom, hogyan kell menekülni. Julian barátjának nyaralójában még nem.
Juliannel egyeznek az elképzeléseink, így én elindítom a hangfelvételt még a rendelő előtt. Még nyelek egyet az ajtónál, de az agyam már annyira pörög, annyira fókuszált, hogy a szívverésemet sikerül normális fokozaton tartani, ezzel együtt pedig az érzelmi kötődésemet is elnyomom a téma iránt, hogy a fájdalmaim ne tudják befolyásolni a reakcióimat és a kérdéseimet még akkor sem, ha esetleg olyat hallanék a főorvostól válaszként, ami számomra megrendítő. Márpedig ez is benne van a pakliban, nem csak a kőr király.

Érzem, hogy ujjaim még merevek, mikor kikapcsolom hangrögzítőt és gondolatok sokaságából adódóan újra ráfogok a kormányra. Megegyezünk végül Juliannel, hogy Marseillebe megyünk, viszont mielőtt arra venném az irányt, megállunk egy olyan parkolóban, aminek környékén egymás mellett több gyorskajálda is megfért. Én a Brioche Doréeban veszek magamnak egy hamburgert, két croissant és egy cuisiné poulet caesar szendvicset Schwepps üdítővel, aztán visszaülök az autóba és megvárom Juliant is, hogy visszaérjen a másik boltból.
Útközben ügyelek arra, hogy elkerüljem a fizetőkapukat is, ha már azokon úgyis sok a kamera. Idefelé nem zavart, de most, hogy itt ül velem Julian, nem akarok egyértelmű nyomot hagyni, hogy visszatérek Marseillebe. A hosszú nap után van bennem még annyi humor, hogy a Marseille tábla előtt bekapcsolom a Taxi filmből elhíresült "A La Conquete" zenét.

Jócskán fáradtan helyezem le a fekete kisasztalra a megmelegített hamburgeremet és ülök le a szürke kanapéra, miután vettem egy jóleső zuhanyt. Harapok a burgerből, de Julian kérdését hallva kiegyenesedik a hátam és még pár másodperc erejéig kiélvezem, hogy a nappali nagy ablakán keresztül még egy kicsit úszhatok a már lassan lemenő nap sugaraiban. Hamarosan eltűnik a sötétségben az a kilátás, ami miatt én anno pont ez a lakást akartam megvenni. Semmi sem tudja felülmúlni számomra az azurkék tergerből kiemelkedő fehér sziklák látványát.
- Egyből tudta, hogy miről akarunk vele beszélni - felelem nyersen, annyira érzelmektől mentesen, ami egyszerűen nem összeegyeztethető a kilátás adta gyönyörrel. Nem veszem el a tekintetemet ugyan a tengerről, de fejben nagyon is Julianra fókuszálok. - És őszintén szólva, meglepett, hogy hajlandó volt együttműködni, még annak ellenére is, hogy nehezen vette rá magát. Érezhetően félt, de pont ezért gondolom azt, hogy amit mondott, az igaz lehet. - Újra előre dőlök, hogy megérezzem a marhahúspogácsa ízét, de figyelek, hogy ne csepegtessem el a szószt. Aztán előveszem a telefonomat és elindítom a hangfelvételt, mert újra meg akarom hallgatni legalább addig, amíg eszek.
Az erős háttérzajú, de azért jól érthető beszélgetés közben a hűtőhöz megyek, és vigyelek belőle két sört. Betáraztam direkt arra az esetre, hogy ha itt aludna Julian, legyen mit innunk. Ő már ahogy látom, úgyis megitta a sajátját, úgyhogy kvázi szó nélkül "újra töltöm", még a végén kiszáradna. Mikor már hallhatóan csukódik az ajtó a felvételen, leállítom és visszaülök a kanapéra, Juliannal szembe.
- Vagyis fix, hogy Dan nem öngyilkos lett. Összeértek a szálak, Zackary bevallotta, hogy nyomást helyeztek rá, mikor Dan boncolásáról kiállította az orvosi eredményt.
Zackary megállapította, hogy nem kezelték Dan betegségét gyógyszerekkel, ami felvetette az akkori nyomozókban a kérdést, hogy mégis miért nem. Kiderült az is, hogy egyáltalán nem is voltak felírva neki gyógyszerek, mivel élete során nem állapítottak meg Dannál ténylegesen betegséget. Vagyis súlyosat semmiképp. Bár ezeket eddig is tudtuk, de most saját szavaival is elmesélte, ami mindenképpen jó.
- És az is igaz, hogy később megkereshették őt Dan szülei. Nem említettem az autóban, de míg vásároltál, írt a nagynéném is, aki megerősítette, hogy valóban Dan szülei intéztek lakást Zackary számára Nizzában. - Na tessék, délben a kacsa közben elhintettem egy morzsát a beszélgetés során, estére pedig már a rokonom végigpletykálta az elitkommandó tagjain keresztül a történetet és egészen hasznos információkat tudott kideríteni. Ha egy valamit egyszerre szeretek és utálok a francia elitben, az ez. - Én ezáltal hiszek Zackarynak abban, hogy Dan halála után a nyomozás sokáig elhúzódott a családnak is köszönhetően, így mikor az állam emberei megfenyegették Zackaryt New Yorkban, a szülők kimenekítették őt Nizzába. Úgyhogy összeértek a szálak, az orvos és a rokonom is ugyanazt állítja. - Mindezek ráadásul értelmet adnak annak, hogy Dan szülei miért haltak meg annyira váratlanul 2013-ban. Mostmár befejezem a hamburgert, mert ki fog hűlni.
- Ellenben megrázott, amit mondott Lenaról, a cannesi lányról és Harriettről - vallom be, hogy miért telt el annyira csendesen a Marseillebe vezető utunk első fele. - Én eddig úgy tudtam, hogy minden gyerekért külön autó érkezett a tábor helyszínére, de ezek szerint Lena és Harriett együtt utaztak és valamiért nem választották szét őket - nyelek egyet, mert ez az a pont, aminél nálam igencsak személyessé fordul az ügy és nehéz higgadtnak maradnom. Kell is a sör, úgy érzem.
- Se Lenaról, se Harriett haláláról nem érkeztek hírek. Ahogy egyik lányról se tudunk még semmit... - keresem a párhuzamokat, amikkel meg tudom győzni magam, hogy talán mindketten együtt vannak és élnek is, de félek, hogy ezzel csak saját szívemet fájdítom. Nem szabad túlzóan elhinnem ezt a feltételezést, mert ha kiderülne, hogy mégis halottak, nagyon taccsra verne a valóság.
Felállok a kanapéról és az erkélykez lépek azzal a céllal, hogy elhúzzam a függönyt így, hogy már nem süt be a nap, de egy pillanatra megállok és nyelek egyet. Hirtelen annyira közelinek tűnik, hogy él a testvérem, szinte a bőrömön érzem a jelenlétét, ami persze puszta álmodozás. Behunyom szemeimet, markomban a sörösdoboz pedig tehetetlenül gyűrődik össze fájdalmam szorításától.
- Folytassuk a nyomozást Lenaval - mondom ki már-már utasítóan, mikor újra kinyitom szemeimet, de csak a fáradtság és a kiábrándultság torzítja el hangom barátias jellegét. - És remélem, ahol Lena van, ott lesz a nővérem is.
Azzal ahelyett, hogy elhúznám a függönyt, inkább kimegyek az erkélyre és ezúttal én is rá fogok gyújtani. Csak nagyon kritikus állapotban szoktam ezt tenni, de most úgy érzem, igencsak szükségem van rá. Feltételezem Julian úgyis követni fog, neki amúgy sem kell utalást tenni a cigarettára, mert már önmagában a nyitott erkélyajtó is imponáló egy láncdohányosnak.

TAG: JULIAN + WORDS: 1351 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyCsüt. Ápr. 04 2024, 17:15

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
- Persze, vettem, de nyilván nem ragaszkodom a telefonáláshoz, csak egy ötlet volt. Semmi kényszerítő erő, ha te nem tartod fontosnak. Én arra gondoltam, talán könnyítene a dolgunkon, ha tudnánk megéri-e odamenni, vagy sem. Nem lenne értelme feles köröket futni, de ki tudja, talán még úgyis megtudhatunk bármi fontosat, ha nincs is ott - elmélkedtem, miközben ő a kocsit vizsgálta, majd én is megvizsgáltam a nyomkövetőt és elmondtam róla a véleményem, illetve azt, amit biztosan tudok.
A kocsiban kifejtettük egymásnak a gondolatainkat, egyet értve a másikkal. Olybá tűnt egy rugóra jártak a gondolataink, aminek örültem. Nagy előny, ha egymásra tud hangolódni két ember, főleg, ha azok komoly nyomozást folytatnak.
A hangrögzítőt jó, előnyös gondolatnak tartottam. Komoly előnyt tudunk belőle szerezni, főleg, hogy bármikor vissza lehet hallgatni. Most főleg a gesztusai lesznek fontosak, amik elárulhatják, mikor próbál hazudni.
Kicsit úgy éreztem Tim nem támogatja, hogy a nyaralót válasszuk, amit következő szavai alá is támasztottak, bár én azért nem beszéltem volna ilyen nagylelkűen a saját halálom lehetőségéről. Oké, hogy nem sokat ért az életem, de azért nem hagynám csak úgy megölni magam. Még akkor sem, ha az álmomban történne.
- Jogos a gondolat. Végtére is, ha annyira meg akarnának minket ölni, már megölhettek volna New Yorkban is, de ismered a mondást, ami késik, nem múlik.

Miután megejtettük a beszélgetést a doktorral, elmentünk a szállásunkra . Bízva Tim megítéléseiben, a bejegyzett lakását választottuk. Végül is, ha bármi adódna, még később akkor is el tudjuk hagyni a lakást és új szálláslehetőséget kereshetünk. Lehetőségek vannak, nem vagyunk elveszve, de ha helyesen mérlegelünk, nem feltétlen kell tartunk attól, hogy az életünkre törnek. Legalábbis bíztam benne.
Menet közben azért megálltunk vacsoráért. Én szerettem volna venni magamnak valami főttet vacsorára és sört is, bár, ha Tim esetleg felajánlotta, hogy inkább főz valamit, akkor nekem az is tökéletesen megfelelt, akkor nem volt szükség rá, hogy megálljunk vendéglőnél.
Leültem a kanapéra és felbontottam a sörömet.
- Halljuk először a te véleményed. Miként értékelted a beszélgetést?



   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyKedd Ápr. 02 2024, 18:10
We go hard while I go home

Nagyon diplomatikus válasz érkezett Juliantól, amire nem tudok nem mosolyogni. Ezt minden gúny nélkül teszem, egyszerűen csak nevetek, hogy a témát, amiben nem, vagy csak részben értünk egyet, azt a válaszával ártalmatlanítja, hogy egyértelműen nem tudok tovább érvelni. Őszintén szólva nem is szeretnék, hiszen nem azt én tisztem megítélni a rendszer helyességét és sajnos már kinőttem abból a korból, hogy ráhatással akarjak lenni olyasvalamire, amire nem tudok. Ezért sem panaszkodtam anno (sokat), amiért el kellett végeznem egy egyetemet, hogy CRO lehessek, beláttam, hogy előbb szerzek diplomát, mintsem eltörölnék a szabályt.
Egész gyorsan és könnyen letudjuk a doktor úr helyzetét. Ez könnyűnek tekinthető, elvégre meg is találtuk az irodáját, nem ott volt ugyan, de megtudtuk a valószínűsíthető helyét, úgyhogy csak egy lépéssel tettünk többet, mint ami ideálisnak bizonyult volna. Én ezt sikernek könyvelem el, míg megtervezem az utat a magánrendelő felé. Van rá időm, mert Julian még energiaitalt vesz.

A kocsinál nem igazán tudom hova tenni a felvetését. Nem értem, hogy pontosan mit szeretne kiszámolni, milyen teóriákat állít fel, mikor úgyis csak úgy fogjuk megtudni, hogy ott van-e Zachary, ahol a diáklány mondta, ha megnézzük. Tisztában vagyok vele, hogy minél többet mozgunk, annál inkább nagyobb a kockázat, hogy történni fog velünk valami, de jelenleg úgy érzem, hogy ennél hitelesebb információt most mi sem tudunk felmutatni, legfeljebb, ha kikérnénk a város utcakameráinak felvételeit. Ellenben fizikus szemmel nézve a dolgot: ha számol is, annak ellenőrzése amúgy is valamilyen tesztelést, vagy mérést jelentene, esetünkben pedig az az, hogy megkeressük az orvost.
Meglep a bocsánatkérése, arra számítottam tőle, hogy majd alátámasztja, hogy miért tartja fontosnak, amit tesz. Adok még egy kicsi időt a témára, leginkább azért, mert észreveszek valamit a kocsin, ami miatt még pár percig teljesen mindeggyé válik, hogy számol-e fejben vagy sem.
- Kérdés, megéri-e a kockázat, hogy hívást indítsunk - gondolkozom el azon, amit Julian mond, miközben felismerem, hogy az autón lévő folt az nem sérülés. - Vettél francia feltölthető SIM-kártyát? Ha igen, a kocsiban felhívom arról a rendelőt. Ha nem, akkor elgondolkodtató, hogy megéri-e a saját kártyánkat használni, de ez esetben, nekem még mindig van +33-mal kezdődő számom. Csak, hogy mégse egy amerikai keresse. - Attól megijedne az orvos és a végén még mi üldöznénk el.
Lepattintom a felragasztott kütyüt az autóról, majd miután én is szemügyre veszem a típusát, Julian felé nyújtom, hogy tudassam vele is a hírt.
- Vagyis amerikai gyártmány. - Ez persze önmagában még semmit sem jelent, hiszen Franciaország a NATO kapcsolatain keresztül sok eszközt kapott már az amerikaiaktól, de ahogy Julian fogalmazott „valószínűbb”, hogy amerikai kéz helyezte rá az autóra és nem francia. Ez nekünk helyzeti előnyt jelenthet a helyismeret miatt. Mindezeket viszont nem akarom kimondani hangosan, hiszen nem tudhatom, hogy ezekben a pillanatokban is lehallgatnak-e minket, úgyhogy jobbnak látom nem elajándékozni a fejemben lévő gondolatokat, amiket Julian feltételezem nyomozói észjárásából adódóan úgyis sejt.
Ekkorra már teljesen átkapcsolt a fejem katona üzemmódba, taktikázok és keresem az elterelés lehetőségeit, ez pedig azt jelenti, hogy gond nélkül áthelyezem a nyomkövetőt a civil autóra, hogy azt kövesse a számítógép. Túl feltűnő lenne, ha napokon keresztül nem mozdulna a jel, vagy épp itt helyben megszűnne, ha megsemmisíteném. A beszélgetést aztán már a kocsiban folytatjuk.
- Én is így gondolom. Kapcsolok majd hangrögzítőt, hogy utólag is kiértékeljük a szavait és hanglejtéseit, ezért helyben inkább a mozdulataira fókuszáljunk. - Zackary kapcsán egyetértek, abban már kevésbé vagyok biztos, hogy fizikai bántódásunk is fog esni, én legfeljebb amolyan véletlen balesetszerű megoldást tartok reálisabbnak. Azaz nagyon figyelnem kell az utakon. De összességében a nyaraló nem tűnik rossz megoldásnak, még úgy sem, hogy az én esetemben nem jelent nagy előnyt.
- Ha a városban szeretnél maradni, a nyaraló jó lehetőség, igen, úgyhogy lehet róla szó. - Gondolok elsősorban rá, nem magamra. - Ami engem illet, bejegyzett lakásom van Marseilleben, ha le akarnak lőni ott álmomban, megtehetik azt a rákövetkező napok bármelyikén. De ugyanezt meg tudják tenni New Yorkban is. És csak azért, mert nyomozok a nővérem után, nem fogok lemondani a lakásaimról, vállalom ennek a kockázatát. - Ezért összességében nem látom nagy hasznát a nyaralónak, viszont hátrányát sem, szóval nem bánom, ha ott éjszakázunk. Talán felelőtlennek tűnhetek az előbbi kijelentésemmel, de inkább hagyatkozok kiélezett hallásomra és más érzékeimre, mintsem elköltözzek és hotelekben éljek.
Megérkezünk a magánklinikára, aminek parkolójában állítom le az autót. Nem fogok rejtőzködni, mert már biztosra veszem, hogy ha tudni akarják, hogy itt jártunk, könnyen utána fognak járni. Még az autóban elindítom a hangfelvételt, aztán mintha mi sem lenne természetesebb, zsebembe nyomom fejjel lefelé, hogy a mikrofonja a zseb szájánál legyen, majd kiszállok az autóból. Megigazítom a kardigánomat és elindulok Juliannal a bejárathoz bízva egy sikeres beszélgetésben.

TAG: JULIAN + WORDS: 766 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyCsüt. Márc. 28 2024, 17:25

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
Nagyon érdekes egy beszélgetés volt ez Timmel, elég sok új dolgot tudtam meg a személyéről, főleg a fiatalabb koráról. Érdekes volt hallgatni és elgondolkodtató is. Hasonlítottunk, mégis voltak dolgok, amikben merőben mások voltunk.
- Lehet kiégtem volna, de ezt így nem lehet kijelenteni. Ismerni kéne a pontos adatokat, mert így csak bizonytalan sejtéseket tudunk letenni az asztalra. Talán igen, talán nem. Szerintem nem - csóváltam a fejem.
A diploma kérdésében részben egyet értettem vele, részben nem. Elgondolkodtató volt, amit mondott. Valóban, a diploma nem sokat ért, ha valaki nem értett ahhoz, amit csinál. Jelen esetben semmire sem megy az ember egy vegyésztechnikusi diplomával a katonaságban, ha nem ért a katonasághoz. Ez igaz. De ott van neki a diploma, így a végzettségével később kezdhet is valamit. Ha pedig egyik sem, akkor életképtelen, ennyi.
- Jó, ebben van némi igazság - helyeseltem azért. Nem akartam teljesen igazságtalan lenni.

- Bocsánat, igazad van, talán kicsit elkalandoztam, de visszatérek - emeltem fel kezeim. Az utóbbi napokban elég sok időt töltöttem az egyetem falai közt és kevesebbet a nyomozói mindennapokban, ráadásul most a flashbackek miatt ismét csak elkalandoztam, kicsit előjött belőlem a professzor énem.
- Nem. Csak egy kicsit - feleltem. - Elvégre meg van az esély rá, hogy a lánynak nincs igaza és a doki már elment a klinikáról, vagy csak fél napot töltött ott valami miatt. Mindenkinek a mindennapjaiban történhetnek váratlan változások, ráadásul van rá esély, hogy a doki hazudott a hollétéről. Én telefonálnék előtte a klinikának, hogy benn van-e. Egy kamu hívás, hogy tudjuk, nem feleslegesen megyünk oda.
Nem kerülte el a figyelmem, hogy Tim valamivel nagyon el van foglalva, így szemügyre vettem, amit ő is és mikor felém nyújtotta, elvettem tőle.
- Ismerős technológia - zökkentem vissza a munkába, ami miatt ide jöttünk. - 2019-es verzió. Utoljára a CIA-nál láttam ilyen kialakítást, amikor Nicolás Maduro autójára tettek egyet a választások idején. Tudod, az USA-nak akkor gyanús volt, mivel az előző választást is csak úgy nyerte meg, hogy a versengésből kizárták az ellenzéki jelölteket. Kicsit górcső alá vették akkor a fickót biztos-ami biztos alapon.
Vissza adtam Timnek, kezdjen vele, amit szeretne. Jót mosolyogtam azon, hogy mit is tett végül a GPS-el. Hát ez is egy megoldás. Etikátlan, de számunkra előnyös döntést hozott.
Beültem a kocsiba, majd kényelembe helyeztem magam.
- Ha tudják, hogy itt vagyunk, az azt is jelenti, hogy tudják, hogy Zacharyt keressük - adtam neki igazat, de... - De ha nem akarnak minket megelőzni a dokinál, vagy feltartóztatni, eltenni az útból minket, az azt is jelenti, hogy a doki tudja, hogy meg fogjuk látogatni, tudja, milyen ügyben és valószínűleg, ha beszél is majd velünk, nem lesz teljesen őszinte. Éppen ezért fokozottan kell majd figyelnünk, hogy a válaszai mennyire fedik az igazságot, mennyire őszinte, mennyi ellentmondás van a szavaiban és a többi.
Hagyni fognak minket beszélni vele, hogy ne fogjunk gyanút, talán az életünkre sem törnek olyan hamar, de meg fognak minket próbálni tévútra vinni és emiatt kell nagyon odafigyelnünk majd
- mondtam el a nézőpontom, meglátásaim.
- Igen, meg akarták tudni hol a szállásunk, hogy álmunkban agyonlőhessenek minket - jegyeztem meg pesszimistán. - Tudod én tudok egy jó szállás lehetőséget itt az városban, ahol biztonságban lehetünk. Egy barátomnak van itt egy nyaralója, ott biztosan nem keresnének minket. A hotelekben, vagy épp a hozzád köthető lakhatási lehetőségekben viszont igen. De csak, ha neked is megfelel.



   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyHétf. Márc. 25 2024, 21:17
We go hard while I go home

- Kétségkívül fejben is ott kell lennem, hogy érdemleges munkát tudjak végezni, de önmagában a gondolkodás tettek nélkül engem untat. Nem tudom, hogy mondtam-e már, de én anno közvetlenül gimi után elkezdtem egy politikai gazdaságtan képzést a Sternen, de végül otthagytam az egyetemet, mert rádöbbentem, hogy akkoriban én még annyira sem voltam képes leülni tanulni. - Nagyon izgága kölyök voltam akkor, annyi energiával, amit a sportba fektettem és azzal a világbajnoki selejtezőkig el is jutottam. Csak volt egy törés az életemben, aminek részeként abba kellett hagynom a triatlont és már semmi motivációm nem volt fotelszakértőnek tanulni, így hát mentem apám után a katonaságba. Ami utána jött pedig történelem. - Nem feltétlen paranox ez a tulajdonságod, legfeljebb annak az, aki nem gondol bele. Én inkább úgy mondanám, hogy szépen kiegészíti egymást a két munkád. Nem lehet mindig pörögni, néha kell a nyugalom is, amit te az oktatásban találsz meg. Feltételezem mindkettőből kiégtél volna már, ha nem egyszerre űznéd a két hivatást. - Mint ahogy kiégett a katonaságból is. Bárki bármit mond, a katonai alakulatoknál sincs pörgés. Nem csak töltényhüvelyek között rohangálunk az iszapos lápban, nem csak deszantosként ejtőernyővel hullunk alá, hanem bizony ülünk is sokat. Ülünk és várunk, mikor otthon a kényelmes lakásunkban, mikor pedig egy idegen ország területén. Így hát én nem mondhatom el magamról, hogy non-stop kihajtom a belem, viszont amikor kell, tudom kamatoztatni a tudásomat és érdemben is cselekedni. Julian tökéletes ember lenne a bázison, aki a háttérben kiszámol mindent, majd javaslatokkal látna el minket az adott frekvenciákon, de ez a hajó már elment. Nem is próbálom meg visszarángatni a hadseregbe, nem akarom, hogy olyan felettesei legyenek, mint nekem, jó helyen van ő az egyetemen, ha gondolkodni akar.
Ellenben azzal nem értek egyet, hogy minden embernek kellene diploma. Őszintén szólva, nagyon jó, hogy mennyi mindent tanulhattam míg megszereztem a gépészmérnöki diplomámat, de ha a szívemre teszem a kezem, azt tudom mondani, hogy érdemben nem kaptam többet, nem adott annyi plusz tudást a speciális alakulatban töltött éveimhez, mint maga a tény, hogy van egy papírom, amivel kinyílt előttem az ajtó. Ilyen téren a diploma tényleg csak papír, önmagában ezt a rendszert pedig nem tartom jónak az én szemszögemből.
- Jól jön, igen, de szerintem már önmagában rossz a rendszer, ha többet ér a katonaságban az az ember, akinek alig van hadászati tapasztalata, de van több diplomája, mintsem az a személy, aki egész életében katona volt és rengeteg mindent tapasztalt meg a bőrén. Vannak hivatások, amiknél nem a diploma tudja megadni a tényleges tudást. - Arról nem is beszélve, hogy ha mindenkinek lenne diplomája, elértéktelenedne. A pénzügyi vonzatáról nem is beszélve, hisz nem minden család engedheti meg magának, hogy a gyereke egyetemét kifizesse, ami nem kis összeg. Mindenki mégsem lehet sport, vagy más ösztöndíjas.
Miután sikeresen felérünk a megfelelő szintre és Julian jóvoltából még nem indult be a tűzjelző sziréna sem, meggyőződhettünk afelől is, hogy hol tartózkodik jelenleg a professzor. Márpedig nem az egyetemen, mint kiderül egy francia tanuló szavaiból. Az, hogy zárva az ajtó és az orvos sem itt van jelenleg, engem nem különösebben tud kibillenteni a stabil mentális állapotomból, ennél sokkal nagyobb erőfeszítéseket is tettem már sokkal eredménytelenebb akciók során, Csalódott pedig egyáltalán nem vagyok, hiszen tulajdonképpen megtudtuk, hol találjuk meg őt, ami felér egy kisebb sikerrel is.
A vállveregetésre kellemetlenül nézek az ajtó felé, amiért sajnálatos módon értettem Julian metaforáját, ugyanakkor bírnak benne, hogy az a bizonyos elzárt macska élni fog és nem holtan találjuk. Lent még vesz egy energiaitalt, én pedig egy üveg ásványvizet, majd visszaballagunk a parkolóba.
- Szerintem menj vissza az egyetemre, mert ha továbbra is tudományos szövegeket szavalsz nekem, ki foglak rakni a kocsiból. - Viccelek, de egy kicsit nem is. Úgy érzem, hogy Julian fejben túlságosan beragadt az egyetemi professzor szerepében és már nem annyira a nyomozáson jár az agya. Nem várom persze, hogy teljes komolysággal éljük át ezeket a napokat, de most, ha minden igaz, tényleg az orvoshoz fogunk eljutni, akiről Julian tud többet, mint én, mivel ő járt utána Dan ügyének. Mindenesetre félmosollyal elhaladok az italát felszisszentő Julian mellett.
- És akkor most nagyban számolsz fejben? Nem bízok a hallgatólánynak? - pillantok rá egy másodpercre, hogy szóval tartsam, miközben én a kocsi elejéhez sétálok, ami a falhoz legközelebb helyezkedik el. Mivel nem az én autóm, ezért kifejezetten vigyázok rá, ezért is veszek észre ennyire könnyen egy sérülést az kocsi alján. Nem nagy, épp csak egy pont, de míg hallgatom Julian válaszát, addig leguggolok, hogy jobban szemügyre vegyem, akárcsak egy horzsolást vizsgálnék.
Ez viszont nem horzsolást, ahhoz túl rendezett a formája, közelről megnézve pedig egészen egyértelművé válik nekem, hogy míg bent voltunk, valaki nyomkövetőt ragasztott a kocsi jelenleg legkevésbé látható pontjára. Nem profi, én máshová rejtettem volna, de sajnos az igazság ettől még kiábrándító: figyelve vagyunk. Lecuppantom a festésről, majd a mérést végző kolléga felé bökök az apró kütyüvel.
- Ne lankadjon a figyelmünk. - Azzal a nyomkövetőt a mellettünk lévő autóra helyezem rá, nem erőlködök azzal, hogy nehezen észrevehető legyen, mégiscsak civil autó, adok esélyt a tulajdonosának észre venni, de valószínűbbnek tartom, hogy ő majd szépen eltéríti a minket kereső személyeket.
- Tudnak rólunk. Ez most került fel az autóra. - Ettől még összességében nincs nagy aggodalomra ok, de nem árt résen lenni. - Most menjünk - intek neki, hogy ha még van is a Red Bulljából, majd a kocsiban megissza, jelenleg viszont fontos lenne innen mihamarább lelépnünk. Kihajtok a parkolóból és beveszek pár kanyart, eközben pedig figyelem, hogy valaki más is elindult-e mögöttünk. De nem, hosszú ideig egy kocsi sem jelenik meg, amiből azt feltételezem, hogy tényleg a nyomkövetőben bíztak és egy laptop kijelzőjén még mindig a parkolóház koordinátája villog. De azért meglepne, ha ennyire egyszerű lenne.
- Nehezen tudom elképzelni, hogy bárki is meggátolna minket abban, hogy beszéljünk Zacharyvel. Aki tudta, hogy az egyetemre jövünk, azt is sejtheti, kit keresünk. Ha pedig így van, egyszerűen megelőzhetett volna minket a magánklinikánál. Vagyis gyanítom, arra kellhetett a nyomkövető, hogy megtudják, hol a szállásunk és meddig maradunk az országban. - Tudják mit csinálunk, de mérhető jelként is prezentálni akarják. Aztán ki tudja, lehet Zachary halott lesz, mire odaérünk. Remélem nem.

TAG: JULIAN + WORDS: 1010 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyHétf. Márc. 25 2024, 18:24

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
- Ammm... mondjuk úgy, hogy zajlott körülöttem az élet - jegyeztem meg óvatosan. Hát nem épp az arcszerkezetem volt a fő probléma, bár tény, hogy nem nagyon tudtam volna elvegyülni. Mintha szénatom került volna a vízmolekulák közé.
Az már más kérdés volt, hogy az egyetem falai közt milyen egyéb érzések és gondolatok láttak napvilágot, többek közt, hogy mi miért nem találkoztunk annak idején, amire könnyedén adtam is a választ, lévén, hogy akkor én még nem dolgoztam a NYU-n.
Jót nevettem a megjegyzésén, amire viszont bennem is felvillant néhány gondolat.
- Ez rendkívül fura, mert olyan merengő embernek tűntél nekem mindig is, aki inkább fejben szeret ott lenni és alaposan átgondolni mindent. De megértelek és nem vagy egyedül. A hallgatók nagy többséges is ilyen beállítottságú. Sokkal többen mennek kísérleti fizikusnak, vagy mérnöknek, mint elméleti fizikusnak. Ez szerintem szomorú, de valahol érthető, hiszen az emberek sokkal jobban szeretik a kézzel fogható eredményeket.
De ha magamba nézek, akkor úgy érzem eléggé paradox lehetek, mivel a katonai, a nyomozó és az ügynöki életben is nekem mindig az volt a legfontosabb, hogy pörögjenek a dolgok. Tudod, lövöldözés, tető ugrás, verekedés, autóval gyorsulás, de ha látnál engem az egyetemen. Mintha kicserélnének. Olyan nyugodtan és elmélyülten állok a flipchart előtt, hogy rám sem ismernél
- nevettem. - A fizika tekintetében mindig is jobban szerettem az elméleti, gondolkodós oldalt, a kutatásokat. Jobban vonzott a megfigyelés és a gondolkodás, mintsem a lézerekkel való "játék", meg a többi gép.
Tovább ballagtunk, közben hallgattam a megjegyzését, hogy miért is volt fontos az életében az egyetem.
- Szerintem minden embernek kell egy diploma. Nem is feltétlen doktori, de egy BSc, vagy egy MSc azért sose árt. Mondjuk ha nem kezd vele semmit, sokat nem ér, de már fel lehet rá építeni egy biztos jövőt, vagy, mint a te esetedben megszerezni egy magasabb pozíciót - intettem felé. - Jól jön majd előléptetéskor.
Azt tegyük hozzá, lehet nem a modoromról voltam híres és talán ezért is gyújtottam rá benn a folyosón, vagy épp a "lépcsőházban", de mentségemre szóljon, már hosszú percek óta nem cigiztem és hiányzott a nikotin. Illetlenség volt és meggondolatlanság, de majd meghaltam pár slukkért. Szerencsére hamar elszívtam és nem is lett belőle galiba sem. Tim biztos nem örült volna, ha emiatt megrónak engem, vagy rosszabb esetben minket. Mondjuk én sem.
Megtaláltuk a doki székhelyét, csak épp zárva volt. Ez nem volt túl kellemes érzés.
- Nem mondom, hogy úgy érzem magam, mintha felültettek volna és élesített, kilüövésre váró atomrakéta helyett csak egy hatástalanított kézigránátot találtunk volna, de többet vártam volna egy bezárt irodaajtónál - sóhajtottam csalódottan.
Hamarosan új információkra tettünk szert, hála a lánynak, akivel Tim beszélt. Értettem, hogy miről van szó, de mosolyogva megköszöntem Timnek, hogy összegezte nekem mire jutottak. Tudtam franciául, noha azért üzleti beszélgetést, vagy rendőrségi kikérdezést már nem mertem volna bevállalni, mert ott felsültem volna. Annyira nem voltam jó a nyelvben.
- Szuper. Most már csak Schrödinger-macskáján múlik minden - veregettem vállon mosolyogva.
Volt nálam Euro. Általában mindig volt, ha külföldre mentem, noha Visa kártyám volt, így kártyával bárhol tudtam volna fizetni.
Vettem is az automatából egy Red Bullt, majd elindultunk ki a kocsihoz.
- Tudod ez a helyzet, amiben most vagyunk, tökéletes alkalmat adhatna arra, hogy élesben leteszteljük a kvantum korrelációt. Mit szólnák, ha végeznénk egy mérést, mielőtt még odamennénk a klinikára egy újabb lehetséges felesleges körre? - kérdeztem és felbontottam az üccsit a kocsinak dőlve.



   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyCsüt. Márc. 21 2024, 12:14
We go hard while I go home

- Szerintem ne vessz el a részletekben - pilogok rá nagyokat az utcán, mert nem igazán sikerült felfognom, hogy a hasonlatával, vagy a részletes öngyilkossággal a francia király esetében mit akar tulajdonképpen mondani. Vagyis értem, csak azt nem hogy, erre mit és hogyan kellene reagálnom. Én csak a kártyákról beszéltem, de valahogy sikerült eljutnunk a francia bankkártyámtól a Boltzmann-statisztikáig és ez már akkora ugrás, hogy lehet jobb lenne kihátrálnom a témából, mielőtt túlságosan szem elől tévesztenénk az ittlétünk okát. Én egyébként is a megvalósítás, a fizikai cselekedet híve vagyok, egyetemen is marhára utáltam a különbözi elvi kritériumokat, axiómákat és főtételeket, legalábbis addig biztosan, amíg meg nem tanították, hogy azokat ténylegesen mire lehet használni. Éppen ezért az elméleti órákon aludtam, vagy be se jártam, ellenben a gyakorlatokon mindig én voltam az első, aki mindent meg akart fogni, mindent ő maga akart megcsinálni. A mesterlövész is hiába tanulja meg a szél mozgásának fizikáját, ha óhatatlanul is megremeg kezében a fegyvercső lövés közben. Így hát engem kevésbé lehet lenyűgözni a tudomány legmélyebb bugyraival, ellenben nem tagadom, hogy jó, ha tisztában vagyunk azokkal is.
- Úgy érted, az arcszerkezeteden kívül? - Elmosolyodom, elvégre ott aztán nem lehet nagyon elrejteni, ha valaki más génekkel született. - Viszont a kapcsolatok mindig előnyösek, sosem lehet tudni, hogy mikor jön jól egy más kultúrából származó ismerős. Emlékszem voltak helyzetek az életemben, mikor jobban bíztam egy helyi barátom segítségében, mint a légierő vezetőségének szavában. - És ezzel most nem azt mondom, hogy nem bíztam a főnökeimben, hanem csak azt, hogy a helyiek valószínűleg jobban ismerik a saját területiket, mint a Floridában vagy Washington DC-ben ücsörgő sokjelvényes urak. Őszintén szólva teljesen hihető, amit mesél a távol-keleti élményeiről Julian.
Gyanítom, hogy az egyetem hangulata benne is különféle érzéseket szabadít fel, ezzel így vagyon én is, ezért kapok az alkalmon, hogy rákérdezzek a másik hivatására is. Nem sokszor beszélt róla nekem eddig, mindig csupán emlegette, a fejében összpontosult tudással együtt, de így érzem, hogy ez egy olyan énje, amivel jobban megismerhetem Juliant, mint embert és nem csak mint nyomozót, vagy ex-katonát. Ezúttal pedig helyénvalónak érzem, hogy ő is kapjon némi cukkolást.
Ezzel együtt viszont megüti fülemet a véletlen egybeesés, hogy nekünk - az elmondottak alapján - találkoznunk kellett volna a tanszéken, mint tanár és diákja, ez viszont nem történt meg.
- Ügyesen elkerültük egymást - biccentek és már a lépcsőket mászom. - Hát az nagy élmény lett volna tényleg, bár nem tudom, milyen diáknak képzelsz, de bevallom, hogy szörnyű voltam. Nem jegyek tekintetében, mert azért összeszedtem magam mindig a vizsgákra, de az elméleti órákon, már amikre be kellett bennem, azokon nagyon tudtam szenvedni. - Szerencsére nem sokszor kellett fizikailag is ott lennem, tekintve, hogy akkor már katona voltam, csak az egyetemi időszakom alatt áthelyeztek a helyi bázisra, úgyhogy csak ritkán kellett váratlanul külföldre (vagy az ország más pontjára) utaznom. - Tizenöt év után is elmondhattam magamról, hogy nem való nekem az egyetem, de hát… kellett egy diploma ahhoz, hogy a speciális alakulatba kerüljek. - Megvonom vállamat. Én bevallom, nem büszkélkedek ugyan ezzel a tulajdonságommal, ugyanakkor negatívnak sem gondolnám, mert mindentől függetlenül jó eredménnyel zártam a tanulmányaimat.
Azért felkúszik a szemöldököm, mikor meglátom, hogy előhúz egy cigarettát és rágyújt. Szerencséje van, hogy épp nem jön velünk szembe senki, de azért elég kellemetlen lenne, ha miatta beriasztana a füstérzékelő, vagy szimplán kiraknának minket az egyetemről mondván, hogy megsértettük a nemdohányzók védelmére szóló törvényt.
- Julian, tedd már el… - nézek rá szúrós szemekkel. Ez mégiscsak egy orvosi egyetem, itt összedohányozni a beltéri levegőt olyan, mint szemétlerakónak használni a konyhát. - Nem tudhatod, mennyire érzékenyek a füstérzékelők, ráadásul illetlenség is beltéren itt dohányozni. - Ez nem Amerika, itt tényleg nagyot néznek, ha valaki csak úgy rágyújt nem kijelölt dohányzóhelyen. Szerencsére gyorsan el is szívja, úgyhogy ez a probléma elhárul mire felérünk a laborokhoz.
- Láttam az aulában lent egy automatát, kifele menet tudsz majd venni - kitartásra bíztatom, miközben az én idegrendszerem az övével ellentétben épp, hogy felpörög, majd elkezdem keresni az ajtókon díszelgő nevet. Biztos beütött Juliannak a kajakóma és az energiaitalok adta cukorfüggőség együttes hatása.
A folyosó több mint felét megtesszük, mikor megpillantom az én oldalamon az ajtóra kitett névtáblán az orvos nevét. Mintha kéziféket húznék, megtorpanok. Julianra nézek, de úgy összességében nem kenyerem a tétovázás, így hát kopogok. A néma csend hallatán még a többi laborból és más irodákból kiszűrődő zajok is felerősödnek. Kopogok még egyszer, de ezúttal sem hallok semmilyen reagálást belülről, így hát jobb híján lenyomom a kilincset.
- Zárva. - Csalódott vagyok, de nem elkeseredett, alapvetően hozzá vagyok szokva a sikertelenséghez, bármennyire is nagyra tartják a mi munkánkat, sajnos rengeteg olyan küldetésen veszek részt, ami vagy teljesen felesleges volt utólag, vagy pedig egyenesen áldozatokat is követelt hasznonszerzés nélkül. Csak utóbbiakat nem hangoztatja senki. Most van három lehetőségünk, ahol az orvost megtalálhatjuk, nyilván nem fogok kardomba dőlni, ha nem jön be elsőre a teóriánk. Az ajtótól viszont a folyosó felé fordítom fejemet egy közeli női hang hallatára.
- Bonjour. Vous cherchez Zachary? - Kérdéséből arra tudok következtetni a köpenyes lány láttán, hogy ismeri a professzort.  
- Oui, nous voulons lui parler. Est-il à l'université? - Az még szerencsés eset lehet, ha itt van az egyetemen, csak nem az irodájában tartózkodik, viszont arra nem számítok, hogy a lány egyenesen megmondja, hol fogunk tudni vele találkozni.
- Oh non, aujourd'hui il travaille à la clinique privée. Mais il sera ici demain.
- Merci - Ez a köszönöm most teljes mértékben egy megkönnyebbülő, hálás köszönetnyilvánítás a részemről. A hallgató, vagy phd-s lány tovább sétál a folyosón, én pedig Julianra pillantok. Azt mondta, tud franciául valamennyit. Nem tudom, ez mit jelent, kimerül-e a baguette, merci, s'il vous plaît, bonjour és crème brûlée szavakban, vagy tökéletesen értette a beszélgetést. mindenesetre a lényeg a lényeg…
- Irány a magánklinika. Vagyis először a cukrosautomata, aztán a klinika - javítom ki magam egy újabb vigyorral a végén. Míg leérünk, én rákeresek GPS-en a doki munkahelyének pontos helyszínére, pontosabban, hogy milyen úton jutok el oda, majd megvárom, hogy Juliannak van-e euro és cent érméje, amit elfogad a gép. Manapság már nem nagyon tartanak maguknál érmét az emberek, nálam is csak azért van, mert Marseille és Nizza között nem minden benzinkúton ingyenes a mellékhelység használata. Kártyát meg, mint megbeszéltük… nem nagyon kellene használnia neki, hiába elfogadná a gép.

TAG: JULIAN + WORDS: 1041 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyKedd Márc. 12 2024, 20:09

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
- Hogy mi? - kérdeztem meglepetten. - Fizikus vagyok, nem történész, de azt még én is tudom, hogy VII. Károly halálra éheztette magát, mert attól félt, hogy megmérgezik, nem pedig fejbe szúrta magát egy karddal. Oké, hogy lényegében mindkettő nevezhető öngyilkosságnak, de... nem mindegy, hogy a Boltzmann-statisztikáról beszélünk, vagy a Bose-statisztikáról, mert oké, hogy mind a kettő a makro és mikroállapotokat vizsgálja, de más megközelítésből - vesztem bele egy kicsit a témába.
Hajlamos voltam elveszni kicsit a tények-részletek viszonyában. A tudományos munka ártalmai...
Szerettem, ha minden tűpontos és egyértelmű és bosszantottak az árnyalt, homályos dolgok.
- Igen, szerettek - mosolyogtam. - Van is keleten pár barátom és van olyan Kínai ismerősöm, barátom, akinek időközben lett itt New Yorkban saját kung-fu edzőterme. Az egyik barátomat, Katnisst az ő termébe vittem le, mikor tanítottam a kung-fu alapjaira.
Azt nem mondanám, hogy annyira befogadtak, de sikerült néhány jó kapcsolatra és barátra szert tennem, szóval megérte
- mosolyogtam. - De kedveltek, csak úgy vélem voltak köztünk olyan alapvető különbségek, amik miatt nem tudott mindenki olyan szemmel nézni rám - fogalmaztam homályosan. Részben azért, mert nem tudtam mi miatt nem tudtam teljesen belopni magam a "nép" szívébe, részben meg mert voltak sejtéseim, de nem akartam elhamarkodottan kijelentéseket tenni.
Bajkeverő voltam, ez tény. Emlékszem, egy komplett hotel égett le miattam Koreában, amikor összetűzésbe keveredtem ott néhány drogcsempésszel, de szerencsére csak közvetetten voltam felelős a tűzért. Ez nem keltette túlzottan jó híremet, de szerencsére nem is mindenki fordult el tőlem emiatt.

Az út remekül telt, megérkezésünk után pedig menten a célszemély keresésére indultunk, ám remek témákban ezután sem volt hiány. Hoztuk a formánkat. Nevetni is kezdtem a frappáns válaszon, aminek talán még igazság alapja is lehetett volna, mert volt már személyesebb kapcsolatom diáklányokkal, de azért odáig sosem "fajultak" a dolgok, hogy le is feküdjek velük.
- Azért annyira extra korrepetálást még nem kapott senki - nevettem és vállon veregettem.
- Úgy, hogy akkor még a CU tanára voltam, 2019 októberétől viszont már itt tanítok és kutatok - válaszoltam meg a kérdését elég könnyedén, egy barátságos mosollyal. - Pedig mekkora élmény lett volna, ha én lehettem volna az egyik tanárod - vigyorogtam élénken, belegondolva egy-egy fizika órára, amire talán én mentem volna be.
Miközben lépcsőztünk, rágyújtottam egy cigire, remélve, hogy senki nem jön majd szembe velünk, aki szóvá tenné, hogy azonnal oltsam el. Mire a lépcsők végére értünk már el is szívtam és kipöccintettem az ablakon.
- Lassan innom kéne egy energyt - mosolyogtam, majd pedig el is értük a vélhetően laboroknak fenntartott helyszínt, ahol az orvosunkat sejtettük.


   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyCsüt. Márc. 07 2024, 19:32
We go hard while I go home

Igen, a fő kérdés nem is az, hogy ki tudna a halálunkról, hanem hogy tudna-e olyasvalaki róla, akik érdemben is tudnának ellene cselekedni. Kissé talán túl optimistán gondolom erről azt, hogy a családi és baráti köröm van annyira befolyásos, hogy még egyszer nem lehetne őket megbénítani egy gyerekük eltűnésével. Pláne, hogy nem is vagyok kisfiú, az én halálom feltehetőleg nem lenne annyira megrázó, ugyanakkor elgondolkodtató annál inkább abban az esetben, ha itt Franciaországban érne utol a végzet. márpedig sokan tudják, mi után nyomozok, beszédtéma lenne, pletykálnának rólam, miért öltek vajon meg. Persze ez csak egy naiv vágy, bizakodás, hogy talán így lesz. Néha még én is álmodozhatok…
- Hát - emelem fel a kávécsészét. - Reméljük erre nem derül ki a válasz. - Viszont ami biztos, hogy ha mi nem megyünk előre, hajtjuk a szekeret, akkor mástól sem várhatunk el semmit. Így hát ideje is indulni.
Tudom, hogy Julian olyasfajta ember, akit megnyugtatnak a kimondott tények, úgyhogy nem szándékozom kétségek között hagyni miután kártyával fizetek. Így is virított róla, hogy kérdőjeleket dobál az irányomba. Ennek ellenére, a francia kártya szavak közben nem fordult meg az agyamban, hogy ezt másra is lehet érteni és valóban. Vigyorsom lemoshatatlannak mutatkozik az arcomról, épp csak nem hallatszik kacagásom még akkor is, mikor megállok az autónál és kinyitom az ajtaját. Viszont nem szállok be, előbb Julian felé fordulok.  
- A kőr király VII. Károlyt szimbolizálja, miközben öngyilkosságot követ el, úgyhogy inkább a pikk ász. Ha érted mire gondolok. - Bár a pikk ász is volt már a szerencse és a halál szimbóluma is, de az nem annyira egyértelmű, mint a kártyán szereplő király, aki saját fejébe, vagy feje mögé irányítja a kardját. Volt időm bőven a katonaságban ezeket tanulmányozni.
Megigazítom ruhámat, aztán beszállok a kocsiba és nem sokkal később el is indulok az egyetem felé. Mivel tudom, hogy sok neves dolog mellett megyünk el, ezért felajánlom neki, hogy mesélek, csak magamból kiindulva, mivel én nagyon nem szeretem, hogy csak úgy átmegyek egy bizonyos helyen és azt sem tudom, mit látok. Ez így volt már Közel-Keleten, de Észak-Afrikában is. Egyszerűen szeretem tudni, hol vagyok és a hol-t nem csak két koordináta jelölte nekem sohasem, hanem az emberek, a kultúra és a terület múltja. Mindezek mellett pedig meglepetten hallom, hogy Julian milyen területeken fordult már meg az élete során.
- Feltételezem téged szerettek az ázsiaiak. - Nem veszem le az útról a szememet, csak a visszapillantóba nézek bele közben. - A magadfajta szorgalmas és folyton küzdő nyugatiakat talán még be is fogadják maguk közé. Na és... szerettél ott lenni? - Nem szeretem az általánosításokat, persze tudom, hogy nem minden ázsiai szorgalmas, de már csak az alapvető mindennapi életfelfogásuk is teljesen más. Én is szívesen élnék ott bizonyos ideig, bár sokáig nem érezném jól magam.
Útközben időnként (a kérésének eleget téve) rábökök egy-egy épületre, amely mellett elhaladunk és komolyabb múlttal rendelkezik, majd felkanyarodunk a kórház felé. Egy parkolóházban állunk meg, tudtam, hogy ez itt lesz, mivel külön felhívta rá a figyelmemet a nagynéném. „Itt parkoljunk, ne az út szélén, mert simán elviszik az autó oldalát azok, akik rallyzni járnak ide.” Nem akartam mondani neki, hogy valószínűleg az én vezetésem is megegyezik azokéval, akiket ő rallysoknak gondol, pedig én még csak nem is vezetek veszélyesen, de nem hibáztatom érte. Mióta egyszer balesetet szenvedett, azóta fél úton lenni és ezt meg tudom érteni.
Biccentek a recepciósok felé, de nem állok meg, nem akarok beszédbe elegyedni senkivel, amíg nem muszáj, ellenben közben Julian történetét késséggel hallgatom. Néha rápillantok, hogy érezze a figyelmemet, noha szememmel elsősorban a laborokat keresem. Én gépészmérnöki szakon végeztem, a különböző műhelyek pedig az egyetem alsó szintjén helyezkedtek el. Annak idején volt egy barátnőm még az egyetemről, aki vegyésznek tanult, tőle tudom, hogy a kémiai laborok általában a legfelsőbb emeleteken vannak az elszívás és az esetleges tűzveszély miatt. Most pedig töröm a fejemet, hogy az orvosok hol boncolhatnak, mert feltételezem akörül kell majd keresni a mi doktor urunk irodáját is.
- Oh, hát oda ne rohanjak professzor úr - cukkolom a hízelgő egoista poénjára (poénjára?), miközben vigyorral az arcomon a felé eső kezemmel az állkapcsához nyúlok. - Még a végén azt hinném rólad, hogy a szertárban edzed a lányokat és próbálod beléjük tuszkolni a tudást. - Igen, azt… a tudást. Nyilván viccelek, bár szó mi szó, vajmi keveset tudok Julian átlagos mindennapjairól és szerelmi, baráti életéről, úgyhogy lényegében magam sem tudhatom, hogy beletrafáltam-e valamibe, vagy tényleg csak elkönyvelhetjük ezt a reakciómat nyomozásközi feszültségkiengedésnek, avagy leánykori nevén: baráti szivatásnak.
- Azt mondd meg nekem, hogy hogy a viharba nem találkoztunk mi akkor az egyetemen 2014 és 2018 között? - Ezen viszont komolyan elgondolkozom, miközben befordulok a lépcsők felé. - Én is a NYU-ra jártam és gépészmérnökin eléggé szétoktatták a fejemet fizikával, úgyhogy minimum szembe kellett volna mennünk egymással a folyosón. - Mondjuk érdekes szituáció lett volna. Előtte lévő évtizedben az iraki fronton, aztán meg az egyetem büféjében kávézgatunk, ő oktatóként, én pedig diákként. De ezt már nem lehet visszacsinálni.
A lépcsőn haladok felfelé, nem a liften, mivel feltételezem, hogy a liftben csak emeletszámok találhatók, a folyosókon viszont kint vannak a tanszékek nevei is. Julian is edzett ember, szóval neki sem lehet gond, hogy most jó néhány emeletet haladunk felfelé lábizmainknak köszönhetően, mire szembejön velem egy olyan francia felirat, ami már gyanús lehet.
- Próbáljuk meg itt - mutatok az üvegajtó felé, ami előtt ki van tárva a tűzvédelmi ajtó, ráadásul elég vaskos is, ami arra ad okot, hogy laborok lehetnek a folyosón. Kinyitom az ajtót és magam elé engedem a profot, aztán ahogy haladok az ajtók között, a kiírt neveket pásztázom egy-egy elsuhanó laborköpenyes diák mellett.

TAG: JULIAN + WORDS: 930 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyCsüt. Feb. 29 2024, 18:52

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
Tim felvetése jogos volt. Erre hirtelen nem is gondoltam. Sajnos rossz tulajdonságom az általánosítás, ahogy az is, hogy túl hamar mondok ki dolgokat. Bele sem gondoltam, hogy itt Tim nem akárki, nem csak egy átlagos turista, mint én. Lehet öregszem? Vagy csak jellemhiba?
Persze ez még nem jelenti azt, hogy nem ölhetik meg és nem szabadulhatnak meg tőle csak úgy, de valóban, feltűnő lenne, ha csak úgy eltűnne. Mondjuk engem is keresnének. A tanároknak és kutatótársaknak is feltűnne odahaza, hogy nem vagyok sehol, ahogy Romannek is biztosan szemet szúrna, hogy a párja szőrén-szálán eltűnt és a gyerekeknek is. Meg még jó pár embernek.
- Igen. Ez igaz. Az én eltűnésem is elég sok embernek szemet szúrna odahaza, de vajon tudnának tenni ellene? A gyilkosság sikerült, a hullák eltűntek. Még ha szemet is szúr a hiányunk, nem fogják megtudni az igazságot. Vagy csak nagyon nehezen.
Vajon Qadir számon tart engem? Vajon, ha én is eltűnnék, mint a gyerekek, mit lépne?
Tudtam magamról, hogy jól képzett, rafinált, hét próbás gazember voltam, aki már jó párszor megúszta a halált. Nem csak a fronton, hanem betegség és más halálnemeket is. Ezt többek közt a jó katonai kiképzéseknek, a harcművészeti jártasságomnak és a látszat ellenére rafinált gondolkodásomnak köszönhettem. Lehet néha mondtam hülyeségeket és gondoltam túl dolgokat, de ha az életem, vagy a barátaim élete volt a tét a meggyilkolásunk, akkor bizony gyorsan kapcsoltam és könnyen átláttam a helyzetet, vagy vettem fel a kesztyűt.
Szerencsére jól ismertem az amerikai titkosszolgálatot és más nemzetek titkosszolgálatát is, hiszen tizenhét évet töltöttem az NSA kötelékeiben. Igaz, ennek egy részét háborús övezetben, de jó tíz évet biztosan különleges megbízásokkal a háború után. Sokat voltam külföldön és volt dolgom rendkívül veszélyes bűnszervezetekkel is és terroristákkal. Bizony nem kis falat lenne engem megölni.
De ismertem Timet is és tudtam, hogy ő is csavaros eszű, jól képzett, intelligens. Megvolt a maga tehetsége a túlélésre és itt ő bizony hazai terepen van.

A kártyás fizetésnél meg sem kellett szólalnom, Tim már az arcomról olvasott, így kérdés nélkül kaptam választ a fejemben ragadt gondolatokra. Francia kártya.
- És melyik? A pikk ász, vagy a kőr király? - kérdeztem viccelődve, de azért már nyugodtabban tudtam mosolyogni. Igen, az autóról tudtam, hogy nem az övé, engem csak a kártya nyugtalanított, de már az sem igazán, hiszen ez a válasz némiképp megnyugtatott.
- Akkor jó. Látom előre látó voltál, mint mindig - mosolyogtam. Úgy tűnt minden kiskapura felkészült, ami jó jel volt.
Persze nem volt titok az ittlétünk, ugyanakkor nem szerettem volna, ha szépen mindenhol otthagyjuk a nyomunkat, hogy mikor épp merre járunk. Nem kell kenyérmorzsát szórni, hogy minél könnyebben ránk találjanak.
- Miért ne? - mosolyogtam. - Ha már adott a lehetőség, legalább megismerem az itteni dolgokat is. Lehet ez most új információ lesz neked, de én Kínában és Koreában vagyok otthonosabb. Sokat jártam Shanghaiban és Pekingben is, mikor kung-fuzni és karatézni tanultam, ahogy Szöulban és Tedzsonban is, mikor Taekwondozni tanultam. Nem egyhuzamban, de éltem kinn pár évet. Igaz, a nyelvet nem tudtam meg tökéletesen, de nem vagyok elveszve.
Miközben beszélek, nem felejtek el nézelődni is. Tényleg baromi szép és látványos itt minden, nem véletlen vonz annyi turistát az ország és a városai. Letekertem az ablakot, majd rágyújtottam egy cigire. Igyekeztem kifelé fújni a füstöt és a cigit is mindig kinn tartani, hogy ne füstöljem tele a kocsit.

Széles mosolyt csalt az arcomra a megjegyzése.
- Ugye-ugye? Az a fránya doktori - vigyorogtam, miközben átléptük az egyetem főbejáratát. - Én nagyon szeretem. Igazából azóta dolgozom az egyetemen, hogy hazatértem a frontról. Az NSA New York-i széhkázában kezdtem szolgálni és akkor vállaltam állást a New York Universityn is. De azóta, hogy nem dolgozom a nemzetbiztonságiaknak sokkal több időm is lett az egyetemre, szóval ennek mindenképpen örülök. A magánnyomozói hivatással sokkal könnyebben tudom összehangolni.
Alapvetően imádom a fizikát, teljesen tudatosan választottam ezt a tanszéket, amikor egyetemre jelentkeztem, szóval ez nekem amolyan szenvedély is, de a diákjaim is nagyon szeretnek, ahogy a kollégákkal is jó barátságban vagyok. Nyilván ez abból is fakad, hogy intelligens vagyok és mellé még jó képű is, amire buknak a tudós lánykák
- nevettem.
- Mondjuk nyilván tanítani is tudni kell, de úgy látszik nekem megy. Megvan hozzá a tehetségem.


   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyKedd Feb. 27 2024, 15:54
We go hard while I go home

Amit Julian mond, az az ő szempontjából tökéletesen igaznak tűnik. Az enyémből is igaz lenne, ha most terepszínű ruhában lennék és az amerikai zászló díszelegne a karomon. Viszont ami a megelőlegezett hullánkat illeti, pontosabban az enyémet, lehet nem is annyira könnyű esetek a franciák, mint azt az amerikaiak gondolnák. Nekem itt családom van, barátaim, ismerőseim kószálnak a környéken, akik többséggel tehetősek és befolyásuk is van bizonyos területeken. Ha engem itt, Franciaországban csak úgy eltennének láb alól, akkor annak visszhangja lenne minimum Dél-Franciaországban, de lehet Párizsban is, elvégre sok barátom ott él. Ha a Közel-Keleten lennénk persze máris megváltozna a leányzó fekvése. Ott valóban a kutya se foglalkozna a tetemünkkel.
- Abban nem vagyok ennyire biztos, hogy ha itt engem megölnek, akkor egyszerűen a szőnyeg alá tudnának seperni. Rád teljes mértékben jogos minden felvetésed, de nekem nem kis kapcsolati hálóm van az országban, akiknek fel fog tűnni, ha csak úgy eltűnnék a városuk utcáin. Nem azt mondom, hogy ne járhatnának teljes sikerrel azok, akik halálunkat akarják, de talán a következményeket alábecsülik. - Mint ahogy a franciákat is alábecsülik, mintha elfelejtenék, hogy még mindig ez az az ország, ahol a nép fellázadt és lefejezték az akkor hatalmon lévő uralkodókat. Olyan forradalmak robbantak már ki itt, hogy a vezetők is pislogva néztek saját összehugyozott nadrágjuk mélyére. Ha valamiről híresek vagyunk, akkor az az, hogy nem lehet itt bármit következmények nélkül megtenni. Ezért vagyok én most is itt, ezért nem hagyom lecsillapodni az eltűnt gyerekek történetét. Mélyet sóhajtok és újra meggyőződön afelől, hogy hallótávolságra nincs körülöttünk senki.
- Igen, én sem gondolnám. Ezt meg fogják oldani maguk között, nem kevernek bele kívülálló személyeket. - Noha még mindig nem állítom biztosra, hogy tényleg bármi atrocitás fog érni minket, az agyam a beszélgetés során átkapcsolt bevetésüzemmódra és úgy ejtem ki a szavakat, mintha a vezetőim fejével akarnék gondolkodni. Mintha meg akarnám rendezni a saját halálomat… De hát pont így tudok túljárni az eszükön. Ha arabok fejével sikerült már gondolkodnom, pont az amerikaiakéval ne menne? Hisz ők képeztek ki, ők tanítottak meg mindenre, ismerem a taktikájukat, a logikájukat, meglehet, pont ezért tartok is tőlük ennyire. Igen, résen kell lenni, bólintok, mintha jelezném, hogy részemről ezt megbeszéltük, egy gondolkodásmód mentén haladunk előre, ami jó. Erről többet nem szabad hangosan beszélnünk, mert esélyt adunk azoknak, akik lehallgatnának.
Megesszük a kikért ebédet és desszertet, közben pedig egybe biztosabbnak érzem, hogy Julian a megszokottnál jobban feszült. Legalábbis most feszültebb, mint amikor beszálltam az autójába és ő közölte velem, hogy azelőtt nem sokkal próbálta valaki megölni. Aggódtam, még azok után is, hogy elmondása szerint „csak” magánéleti dolgokról van szó. Azok sem kisebb súlyúak, sőt, leggyakrabban azok tudnak igazán gondot okozni, úgyhogy én nem vetem meg az ilyesmit, viszont nem is erőltetem rá a beszédet Julianra. Persze elgondolkoztató, hogy mi lehet az, amit most inkább nem hoz szóba, feltételezem nem két szóval tudná körülírni, azzal pedig egyetértek, hogy lehet nem az utolsó kávékortyok közepette kellene belekezdeni egy hosszas beszélgetésbe. Ha tartjuk magunkat az elképzeléseinkhez, akkor úgyis nálam fog aludni, lesz még bőven lehetőségem a bizalmába férkőzni.
Látom, hogy ráncosodik Julian homloka, ahogy előveszem a kártyát. Tudom, mire gondol, úgyhogy miután elteszem fizetést követően a kártyát és kilépünk a hotelből, hogy az autómat közelítsük meg, felé fordulok.
- Francia kártya. Már nagyon régi, tinédzserként kaptam és sosem vittem ki az országból. Az autó pedig egy barátomé, akitől kölcsönveszem ebben a pár napban. Ahhoz képest, hogy csak másodautó, egész combos darab. - Nem tartozok ugyan magyarázattal, de meg akarom nyugtatni, hogy nem a mindennapi fizetőeszközömet forgatom azért a kezemben. Persze nem is hamis kártya, hiszen az nyílt titok, hogy én itt járok Marseille és környékén, úgyhogy nagyobb bajt jelentene, ha a nem lennének rendben az irataim. Ha le akarnak nyomozni, az utcaképek is elárulnak minket. Beszállunk a kölcsönvett autóba.
Már az egyetem szó hallatán kiteszem balra az indexet és megvárom türelmesen az elsuhanó autót, hogy majd csak utána kanyarodjak ki a tengerparti útra. Ha lehetőségem van rá, jobban szeretem, ha előttem mennek autók és nem utánam, bár a jobb lábam ennek nehezen bír eleget tenni általában.
- Hát akkor bízzunk benne, hogy ott lesz a tanszéken és nem kell plusz köröket futnunk. - Az egyetem talán a legbiztonságosabb hely mind közül. Fel is hívnám az unokatestvéremet, hogy mit tud a professzor hollétéről, de nem akartam hívást kezdeményezni egyelőre. Ha odaérünk, úgyis meglátjuk.
- Szeretnél városnéző túravezetést az úton? - oldom a feszültséget egy kósza gonosz mosollyal, aztán rápillantok. - Csak vicceltem. - De megadom neki a lehetőséget, ha mégis szeretne és érdekli, hogy éppenséggel mit lát.
Lefordulunk a tengerpartról az Albert-kert mellett és végig gurulunk az Apollo szoborral díszített szökőkutat övező macskaköveken. A Jean Jaurés út keskeny, de legalább már kétsávos betonon lereagálom a hirtelen megtorpanó autókat, amikben semmi különleges nincs, bár még feltételezhetném is, hogy barikádot akarnának képezni előttünk. Nem, ez itt megszokott, úgyhogy nem is feszülnek izmaim, míg elmegyünk a Modern művészetek múzeuma mellett a random előttünk átszaladó öngyilkos franciákat kerülgetve. A vasútállomás vonalában aztán követjük az egykor még vízzel teli folyómedret, ami mára annyira kiszáradt a forró, teljesen száraz éghajlattól, hogy parkot lehetne létesíteni a helyén. Aztán a hegynek fel fordulok, majd a kórház épülete után egy-két a közeli Monacoban is híres szerpentinszerű hajtűkanyar következik, majd megérkezünk az egyetemhez. Beállok a parkolóházba, amit egyszerre használ az egyetem és a kórház.
- Még szerencse, hogy csak úgy be lehet sétálni. Én nem vagyok ehhez hozzászokva, de kettőnk közül nem is nekem van állásom egyetemen. - Kétszer is voltam egyetemista, ebből egy diplomám született, de a gépészmérnöki képzést sem úgy végeztem el, hogy repdestem volna az örömtől. Kellett egy alapdiploma ahhoz, hogy felvegyenek a speciális alakulatba. Nem vagyok egy seggelős típus.
- Milyen amúgy tanítani? - pillantok rá mielőtt beérnék a főbejáraton. Eddig nem volt nagyon lehetőségünk beszélgetni az oktatói munkájáról, pedig egyébként érdekel, hogyan éli meg ezt a kettősséget.

TAG: JULIAN + WORDS: 966 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptySzomb. Feb. 17 2024, 11:49

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
A kérdés jogos volt, hisze Amerikában tényleg helyben voltunk, viszont elintézni is nehezebb ott minket. Nem csak azért, mert hazai terepen voltunk, hanem, mert sokkal könnyebb azonosítani egy rosszul elrejtett, előkerült katonai hullát. Főleg az enyémet, akit elég sokan ismertek, mint ex katonát, ügynököt, nyomozót, tanárt, kutatót. Bár igaz, nem csak Amerikában voltam ismert. Nehéz lenne utána gátat szabni a hivatalos és magánnyomozásoknak is. Bár bíztam benne, azért Qadir sem hagyna csak úgy megöletni, vagy azért a halálom után remélhetőleg tenne lépéseket. De lehet csak én voltam naiv és hittem túl sokat tőle. Lehet csak kezet mosna és élné tovább a mindennapjait.
Lehalkítottam magam kicsit és feleltem.
- Nos, a helyzet az és ezt tapasztalatból mondom, az NSA és a CIA emberei úgy járnak át az országhatárokon, mintha nem is léteznének azok a bizonyos határok. Bár itt nehezebb lesz minket eltenni láb alól, hiszen ez az amerikaiknak sem hazai terep, de sokkal könnyebb lesz megszabadulni a tetemeinktől és gondoskodni róla, hogy ne is kerüljenek elő - sóhajtottam. Noha voltak technikák, amikkel odahaza is nyomtalanul eltüntethetnek minket, azért itt Európában sokkal könnyebb dolguk van. De bízok benne, hogy mi leszünk az ügyesebbek. Hét próbás gazember voltam, nehéz falat, sok helyzetben túléltem már, most sem fogom könnyen engedni magam.
- Bár igaz, francia bérgyilkosok is léteznek, akik itt előnyben vannak, de ha sűrűn a hátunk mögé nézünk, akkor talán nem lesz semmi probléma. Én nem hiszem, hogy egy ilyen ügyben bérgyilkosokat bérelne fel az állam, hiszen ez mégis csak belsőséges történet, én arra gyanítok, az állam inkább a saját embereiket küldené a nyakunkra, mintsem, hogy külső, főleg nem más ország embereit vetesse be.
De az is lehet csak én látom rosszul a helyzetünket. Tim ismeri jobban a francia és az amerikai viszonyok közötti különbségeket, ráadásul ő mozog otthonosabban a katonai életben, mint mondjuk a légierőnél, hiszen én már pár éve nem vagyok "hivatalban". Lehet azóta már változtak a módszerek és megfontolnák a külsősök bevonását.
Nem akartam beszélni a kényes kis magánéleti dolgaimról, de nem tartom teljesen kizártnak, hogy egyszer szóba hozzam. Nem tudhattam előre mit hoz a jövő, hiszen sok minden volt, amit mondjuk néhány éve még ostobaságnak gondoltam volna, hogy velem úgyse történhet meg, az ma már megtörtént esemény az életemben. Amúgy is arról voltam híres, hogy lehetetlen helyzetekbe keveredem.
A bankkártyás fizetést nem tartottam túl okos gondolatnak, de lehet csak én voltam paranoiás, éppen ezért nem tettem szóvá. Itt most csippent a kártya, de lehet most az NSA egyik monitorján szintén villant egy kis fényfolt és már tudják is, hogy itt fizetett egy adag ételt. Persze azt nem, hogy én is itt vagyok vele. De bízzunk benne, hogy nem ekkora a probléma és nem rohanják le a várost a kivégzésünkre küldött ügynökök.
Nem kicsit lepett meg, hogy Tim milyen autóval jelent meg, de tetszett és lélekben el is fantáziáltam rajta, hogy milyen jól lehetne repeszteni vele a New York-i autópályákon nem épp csúcsidőben. Menő volt.
- Annyit emlegettük már azt az egyetemet, hogy lehet ott kéne megnézni. Próbáljuk meg ott, maximum utána megnézzük a rendelőt, hogy aztán a lakásán kössünk ki és ott találjuk meg. Remélhetőleg élve - mosolyogtam és kényelembe helyeztem magam az ülésen.


   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyPént. Feb. 16 2024, 11:07
We go hard while I go home

Van, hogy meglep, mennyire önfeledten tud nevetni Julian a hülyeségemen, amiben az volt az érdekes, hogy nem is volt hülyeség, teljesen komolyan mondtam. Ritka az, hogy nem valós dolgokat állítok, ellenben, ha tudom magamról, hogy komikus egy-egy tulajdonságom, akkor nem félek ezt bevallani. Összességében nem vagyok annak híve, hogy tökéletesnek tettessem magam, megvan a helye és ideje annak, hogy mikor és kinek nem szabad feltárni a gyengeségeket, de Julian nem ezen személyek között szerepel az én listámban.
- Akkor ezek szerint viszonylag rugalmas vagy. - Fordítottam le magamnak a szavait, már ami az időbeosztását illeti. Tisztában vagyok azzal, hogy nem csak az én ügyemen dolgozik, így nem is várnám el tőle, hogy a munkaideje egészét nekem szentelje amellett, hogy tudom, oktató is egyben. Ezek tudatában, pedig hálás vagyok, amiért ilyen mértékben besegít nekem a nővérem megtalálásában. Persze, megfizetem érte, de valahogy a pénz sosem került szóba közöttünk, nem volt alku tárgya, egyszerűen megegyeztünk az elején egy összegről és fizetési módról és azóta sem került elő újra. Pedig kezd igazán szorulni a hurok a nyakunk körül. Mindazonáltal úgy gondolom, hogy nem a pénz az, amivel valamennyire korlátozni tudom az elvetemültségét. Összességében elég nehéz őt megvédeni, meggátolni attól, hogy ne menjen túl messzire, ne menjen bele abba, amiben ő is meghalhat, mivel ex-katonáról van szó, jó önvédelmi képességekkel és korábbi munkatapasztalatainak köszönhetően az állami ügyekkel is tisztában van. Egy ilyen személyt, hogy tudnék én megvédeni saját magától úgy, hogy közben ne rekedjen be a nyomozás? Erre még nem igazán találtam meg a választ.
Valószínűleg utóbbi gondolataim miatt is örülök, hogy elfogadja a szállásra tett ajánlatomat, bólintok is egyetértve, hogy tényleg még mindig az a legkevésbé lenyomozható információátadás, ha szemtől szemben beszélünk egymással. Persze léteznek távolható mikrofonok is, de azokat könnyen kivédi egy fal.
- Igen, egyetértek. Őszintén szólva, nem tudtam még eldönteni, hogy itt Franciaországban jobban, vagy kevésbé vagyunk biztonságban, mint Amerikában. Amerika helyben van, Európában viszont könnyebben el lehet bújni. - Könnyebb felbérelni fejvadászokat, terroristákat némi pénzért, ha meg itt történik velünk valami, könnyen felteheti a kezét Washington, hogy hát nekik mi közül Franciaországhoz. Oldja meg a nizzai városvezetés a biztonsági kérdését maga, hiszen lám, 2016 után még mindig szabadon robbantgathatnak, lövöldözhetnek, elgázolhatnak bárkit a városban. És az a baj, hogy ezzel még igazuk is lenne az amerikai vezetésnek, mivel a franciák még mindig nem tudják elhinni, hogy az ő imádott országuk ennyire nem biztonságos. Még mindig elhiszik, hogy itt nem történhet baj, ez Európa. Vagyis igen, ilyen szempontból jobb helyen nem is lehetnék ahhoz, hogy eltegyen minket láb alól az amerikai kormány. Persze ezeket hangosan nem mondhatom ki, de szerintem Julian is sejti, hogy mi miatt mondtam azt, amit.
Miután megbeszéljük, hogy az én kocsimmal megyünk tovább, a minőségi időtöltésre reflektálva gondoltam megkérdezem, hogy mi a helyzet vele, ugyanis érzem rajta, hogy a megszokottnál feszültebb állapotban van. Megjegyzem, lehet téves ez az érzésem, elvégre nem látom őt napi szinten, annyira nem közvetlen a mi viszonyunk, de akartam, hogy tudja, bármi kell, rám számíthat.
- Rendben. Mindenesetre, ha úgy érzed majd, hogy valamiben tudlak támogatni, akkor nem kell magadban tartanod. - Nem fogom erőltetni a szavakat, mert végtére is, tényleg nincs hozzájuk közöm, de azért az én életem sem volt feltétlenül egyszerű, meg a környezetemben élőké sem, úgyhogy mondhatni ki vagyok edzve a személyes, de fura, vagy kényes témákra is.
Viszont, amennyiben tényleg nem kíván mesélni, intek a pincérnek, hogy fizetnék. Számomra egyértelmű, hogy én fizetek, úgyhogy ahogy csippen a kártya, már szabad is az utunk kifelé. Bár volt saját lakásom Marseilleben, kocsit nem akartam fenntartani, mert csak megsínylette volna a rengeteg állást, hiába tárolnám garázsban. Úgyhogy az enyém is bérelt, jobban mondva az egyik ismerősöm autója, amit nem, vagy csak ritkán használ és rendszerint oda szokott adni, míg itt tartózkodok az országban. Jelenleg nem is baj, hogy nem az én nevemen van, mert így kevésbé tudnak lenyomozni. Szóval egy kék színű Porsche Cayenne lámpája villan fel, ahogy megnyomom a kocsikulcs gombját és a nagy forgalom miatt, nagy gázzal fordulok ki a parkolóból.
- Az egyetem, a magánklinika, vagy a lakása legyen az első próbálkozásunk helyszíne? - nézek rá, míg még mielőtt kihajtanék a Promenade des Anglais-re és a választól függően a megfelelő irányba kanyarodnánk. Ez igazából egy rulett, nem tudjuk, hol van éppen, úgyhogy bekötött szemmel rá kell bökni az egyik lehetőségre és imádkozni, hogy ott lesz. GPS viszont nem kell, mert fejből tudom a három desztináció pontos helyét és az odavezető utat is. Készültem azért erre a napra, leszámítva az egyetemet, de azt meg magamtól is tudom, hogy merre van.

TAG: JULIAN + WORDS: 752 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyCsüt. Feb. 15 2024, 18:38

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
Jót nevettem az orvosi megjegyzésre tett válaszán. Tetszett a lazasága és a humora. Nem is tudnám elképzelni őt a humora nélkül, örültem neki, hogy a hadi évek, a katonaság nem ölte ki belőle ezt. Rengeteg olyan katona ismerősöm van, akiket a háború, a kiképzések, a seregben töltött évek eléggé megmérgeztek és üressé váltak, megtörtté, érzelmileg  rokkanttá váltak. Szerencsére én és Tim, meg még pár katona ismerősöm egészen szépen meg tudtuk őrizni saját jellemünket és nem mentünk tönkre.
Biztosan mi is elvesztettünk magunkból valamit, csak lehet mi annyira nem vesszük észre, vagy nem igen foglalkozunk vele, mert nem annyira jelentős veszteség.
- Egyenlőre csak egy hétre, de majd meg tudom hosszabbítani, ha kell. Nem tudom mennyi időt kell majd itt lennünk, szóval egy hétre kértem - és remélem épségben vissza is juttatom. Bár a saját kocsimra mindig igyekeztem nagyon vigyázni, az NSA-nál megesett párszor, hogy nem feltétlen egyben, épségben juttattam vissza a felszerelést.
- Még nem gondoskodtam szállásról, szóval élek a lehetőséggel. Lehet amúgy sem lenne okos dolog most nagyon külön lennünk egymástól. Ki tudja mit váltunk ki az ellenségeinkből, ha szaglászáson kapnak minket. Inkább legyünk közel egymáshoz.
Meg hát ha együtt vagyunk, akkor könnyebb az információ áramlás, a nyomozás megbeszélése, meg minden. Bármikor meg tudunk vitatni bármit. És amúgyis, ritkán töltünk egymással minőségi időt. Szóval most legalább erre is lesz alkalmunk.

Olybá tűnt nem zavarja őt a vezetési stílusom és nem is azért akart a sofőr ülésre ülni mellém, hogy ne tudjak produkálni érdekes dolgokat, szóval ez azért egy picit jól esett, hiszen nehezen lennék képes más emberként viselkedni. Sose voltam jó színész és nem is nagyon nagyon tudtam más embernek mutatni magam. A jellemem mindig elárult.
Bár alapvetően beszéltem a francia nyelvet, de nem voltam benne túl profi. A konyha nyelvet ismertem, de éppen ezért, ha Franciaországban jártam, igyekeztem mindig olyan területeken megfordulni, ahol sok amerikai és angol fordult meg, hiszen az anyanyelvemet beszéltem a legjobban, a természettudományok miatt pedig a latint és a görög nyelvet ismertem még felső fokon. Szóval lehet, hogy valóban jól fog jönni, ha inkább Tim ül a volán mögött, így ha bármi van, majd ő tudja intézni.
Kissé meglepett a kérdése, de tény, hogy nem is nagyon próbáltam leplezni. Meg sem fordult a fejeben, hogy elrejtsem a gondjaim, mert bele sem gondoltam, hogy Tim ezzel foglalkozni fog. Nem voltam elég alapos. Kicsit szét voltam csúszva, ami már Qadirnál is megmutatkozott. Talán ez a magánéleti gondjaimból fakadt.
A Romannel való különös, macerás és se veled-se nélküled kapcsolatom eléggé ráteszi a bélyegét az érzelmi világomra, de erről aligha fogok beszélni Timnek. Lehet nem ítélne el azért, mert egy férfival van kapcsolatom, de nem szeretném, ha emiatt más szemmel nézne rám. Nem szeretném, ha megváltozna a rólam alkotott képe.
- Csak magánéleti gondjaim vannak. Semmi különös. Hamar túllendülök rajta, rendeződni fog az nemsokára - legyintettem viszonylag hiteles műmosoly kíséretében. - Ne is foglalkozz vele, semmi komoly.


   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyKedd Feb. 13 2024, 17:18
We go hard while I go home

Elgondolkoztató az, amit Julian mond, mert teljesen igaza van, a legkellemesebb az, ha ugyanazt kapjuk a rég nem látott rokonainktól, mint amit megszoktunk tőlük. Lényegében velem most ez történt. És talán ezért félek annyira viszont látni a nővéremet, hiszen ki tudja, kivé vált ő és milyen lett, amennyiben él persze.
- Igen, végül is jó. Nem panaszkodom, már csak azért sem, mert jó érzés volt újra látni őket - mondom ezt őszintén a kellemetlenségek ellenére is. Ugyanakkor nem szeretnék nagyon a részletekbe merülni, azért nem, mert megérzem Julianon, hogy a saját szüleire tett utalása rossz érzéseket vált, vagy válthat ki belőle, úgyhogy jobbnak látom nem feltépni, vagy csupán nézegetni egy heget. Ebből kifolyólag nem is kérdezek most rá a ki nem mondott gondolataira, elvégre milyen találkozás az, ahol rögtön kellemetlen, személyes témákat kezdünk kivesézni? Szóval inkább megköszörülöm torkomat és előtúrom a jegyzetet.
A füttyentésére egy pillanatra a pincérre pillantok, hátha félreértené Julian reakcióját, ami nem neki szólt, viszont nem fordul felénk, úgyhogy én is újra Julian arcát kémlelem, miközben jobban magam alá húzom a széket, hogy egyenes háttal hátra tudjak dőlni a háttámlára.
- Mondanám, hogy tegyél próbára, egyből rájönnél, hogy melyik vagyok - állok bele poénból a megszólásába. Tudom, hogy olvashatatlan. - Egy jemeni nyomornegyed sziklába vájt barlanglakásából is sikeresebben tudnám kimenekíteni a szétlőtt tested, mint hogy megállapítanám, hogy vírustól, vagy bacilustól köhögsz. - Ami valahol szégyen is, de bevallom én, hogy sosem tudtam megkülönböztetni a vírus és a bacilus tünetei közti különbséget, de hát nem is arra képeztek ki a speciális alakulatnál, hanem pont arra, hogy hogyan lehet egy polgárháborús övezetben túlélni és sikeresen kimenekíteni valakit.
Viszont a poénidő után a lényeg sem marad el. Elmesélem Juliannak az unokatestvérem történetét és azt, hogy nagyjából milyen élete lehet itt Dr. Northmannak. Én megértem Julian megjegyzését arra vonatkozóan, hogy itt milyen megítéléssel vannak az amerikaiakra, elvégre én abban a szuperpozícionált helyzetben vagyok, hogy egyszerre tartom magam franciának és amerikainak is már. Ha csak egy állampolgárságom lehetne, akkor is az amerikait választanám, hisz ott élek, de a szívem örökké meg fog maradni franciának. Mindenki eldöntheti, hogy ez jó vagy sem.
Látom rajta, hogy eléggé nehezteli az eddigi európai tartózkodását, ami csak azért furcsa, mert tudom, hogy az elmúlt időszakban ennél sokkal keményebb napokat is megélt, úgyhogy elkezdek gyanakodni valamire. Hogy mire, azt még én sem tudom pontosan, de lehet történt vele valami, ami kihat az alapvető hangulatára.
- Ide visszahozlak majd, ha végeztünk ma Nizzában. Szóval a kocsit gond nélkül vissza tudod juttatni Olaszországba, amikor megy a repülőd vissza. Hány napra kölcsönözted ki? Hány napig tervezel maradni a környéken? - Ha siet, megértem, épp ezért én nem is akartam megszabni, hogy mennyi időre jöjjön Európába, ettől függetlenül minden támogatást megadok neki. - Van már foglalt szállásod? Mert ha nincs, nálam is alhatsz természetesen. - Az már nem oszt vagy szoroz, elvégre a hotellel ellentétben nem lesz hivatalosan bejelentve, hogy Marseilleben egy random lakásban töltötte az éjszakát. Persze akkor is jöhet hozzám, ha van már szállása, ahogy neki kényelmesebb. Isten őrizz, hogy feleslegesen autóztassam Franciaországon belül. A kérdése viszont meglep, mert hitelen nem tudnám eldönteni, hogy mi más okom lenne őt megfosztani a vezetéstől. Azt azért nem feltételezem, hogy túlzottan kifogtak volna rajta az itteni őrültek.
- Én nem tudok másról, ami ezt indokolná - nézek rá hozzá hasonlóan gyanakodva, majd elmosolyodom amolyan pimasz kölyök módjára. - Mikor anno a légierőhöz kerültem, F-22-esre edzettek ki kezdetekben, szóval ne aggódj, bírom azokat az amúgy átlagos sofőrnél túlmutató G-erőket, amiket teljesen indokolatlanul produkálsz vezetés közben - nevetek fel, csak mert feltételezem, hogy ez, vagy ez is állhat a kérdése mögött. Tudom, hogy ő is egy őrült az utakon, nagyobb őrült, mint én. Ami engem illet, én annyira nem vezetek durván, az ilyenfajta vágyaimat a levegőben, háromdimenzióban élem ki, amikor megtehetem.
- Mondjuk az sem egy rossz indok, hogy ha megállít minket egy rendőr és a vezetőülés ablakán kopogtat, akkor én értem, mit pofázik. - Más kérdés, hogy lehet jobb lenne nekem is amerikainak tettetnem magam teljes mértékben, mert akkor minket is csak „hülye amerikaiaknak” titulálna és simán tovább engedne, mondván, hogy ezekkel nem hajlandó leállni még büntetőeljárás miatt sem. De lényegében ezt is csak poénból teszem hozzá, elvégre ráérünk, nem kell sietnie az evéssel, én sem tömöm olyan gyorsan magamba a tortát, mert tele vagyok.
- Minden rendben egyébként? Már a nyomozás körülményein túl - nézek rá az utolsó falat közben. Most találtam elérkezettnek az időt arra, hogy rákérdezzek, mi van vele. Nem akarok túl konkrétan fogalmazni, hogy ne érezze tolakodásnak, de egyértelműen érezhető rajta a feszültség. Lehet csak Európa teszi ezt vele… de azért van egy megérzésem, hogy ez nem ennyire egyszerű. Lehet kellően kivan már a töke mindennel, amik az elmúlt időszakban a vállára nehezedtek, részben miattam is. Ezért is próbálom őt támogatni a nyomozástól függetlenül is, (gondolok most a jelenleg feltett kérdésemre, vagy épp arra, hogy felajánlottam az imént neki, hogy alhat nálam Marseilleben) mert mégiscsak hatékonyabbak tudunk lenni így.

TAG: JULIAN + WORDS: 819 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyHétf. Feb. 12 2024, 20:49

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
- Hát az kedvemre való lesz - mosolyogtam, mivel valóban jól fog jönni, ha Tim mutat nekem pár trükköt, taktikát és praktikát, amivel kiküszöbölhetem a helyi viszonyokat. Mindkettőnk élete könnyebbé válna tőle és én is kevésbé éreznék késztetést arra, hogy eltoljam a dugót magam előtt.
Persze a magyarázata teljesen érthető volt, valahol én is megértettem, hogy egy apró kis város nem kelhet versenyre egy várossal, melynek lakossága meghaladja egész Írország lakosságát, de akkor sem volt túl kellemes élmény nekem átszenvednem magam ide.
De szemet tudok hunyni felette, hiszen megmásítani már nem lehet ezt a helyzetet. Valahogy ki kell bírnom és Tim talán biztosítja majd nekem a megfelelő lehetőségeket ahhoz, hogy könnyebbé tegye az itta tartózkodásom. Mégis csak ő a rutinos róka itt kettőnk közül.
- Ááá, öröm tudni, hogy minden a régi akkor - mosolyogtam. - Nem cserélték ki őket az ufók és nem is a gonosz hasonmásaikat hagyták otthon neked. De végül is ez a jó, nem? Az emberek nem szeretnék máshogy látni a rokonokat, mint, ahogy megszerették őket. Én legalábbis sosem gondoltam bele, de jó lenne, ha a frontról hazatérve anyám, vagy apám más emberként fogadnának engem - sóhajtottam, de ez nem volt nekem teljesen kellemes emlék. Bár mindig is szerettem a szüleim és sokat köszönhettem nekik, sajnos nem láttam többé őket. A bevonulásom után nem sokkal autóbalesetben meghaltak, amikről csak a háború után értesültem. Ez mindig kissé fájó emlék marad nekem, de legalább a haditengerészet méltó módon intézte a temetésüket.
Mikor elém tolta a jegyzetet füttyentettem egyet.
- Biztos, hogy katona vagy és nem háziorvos? - viccelődtem az írásán, majd elkezdtem átböngészni. Azért eléggé jól el tudtam rajta igazodni, miközben a mellékelt magyarázatot hallgattam tőle.
- Tipikus - motyogtam kissé sértetten, de végülis nem haragudhattam, hiszen az amerikai népnek is megvannak a sztereotípiái a franciákról.
Noha én nem tartottam magam furcsának, lelkem biztos voltam benne, hogy ezzel Qadir, Katniss, Clint és még pár ember ezzel vitatkozni tudna. Tény és való, voltak kisebb hóbortjaim...
- Hm, ez a nap első igazán jó híre a kerülőutak után - mosolyogtam, mert legalább már tudjuk mikkel foglalkozik és hol lehet őt megtalálni, ami már egy szép fejlemény és így már azt is tudom, hogy legalább nem volt hiába való az út. Megérte.
Ha meg még Dr. Northman is előrébb tudja lendíteni a nyomozást, akkor még Szent Genovéva és Szent Dénes emlékre is mondok majd valami imát.
- Támogatom az ötletet, de mivel az én kocsim bérelt, majd valahogy vissza kell juttatnunk a szalonba. De ugye csak azért megyünk a te kocsiddal - és feltételezem vezet is, - hogy meg tudd mutatni a kerülő utakat és, mert te rutinosabban vezetsz itt? - kérdeztem kissé gyanakvóan, mert tudtam, hogy Tim tisztában van a temperamentumommal és a vezetési stílusommal. Bíztam benne, hogy nem azért akarja átvenni a kormányt tőlem, hogy ne történjen semmi olyan, ami kárt tenne más kocsikban, amikor elpattan a húr és azért bíztam benne, hogy nem hiszi azt, hogy képes lennék két álló autósor között elvezetni, amikor megunom a várakozást. Nem, mintha alaptalan lenne a félelme, de nem esne jól, ha emiatt venné el tőlem a kormányt. Csak bízik bennem annyira, hogy nem játszok James Bondot, vagy Steve McQueen úgy, hogy ő az anyósülésen ül. Persze az más kérdés, hogy hajlamos lennék rá, ha a helyzet úgy hozza.
Noha nem mintha ő nem tudna néha merészen vezetni, de tény, hogy én türelmetlenebb és bevállalósabb voltam.
Nem vettem zokon, hogy céltudatos és "pörgős" volt, mert én is hasonlóan gondolkodtam, éppen ezért nem is szöszögtem sokat az étellel, hanem normál időn belül megettem, hogy tovább tudjunk haladni.


   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyHétf. Feb. 12 2024, 11:28
We go hard while I go home

Felnevetek Julian válaszára, mert valahogy éreztem, hogy nem lesz kedvére a Genova és Nizza közötti igencsak kalandos útszakasz, ahol lényegében szüntelenül váltják egymást a viaduktok és az alagutak, melyeken úgy száguldanak végig az őrültek, mintha épp rendőri üldözésben lennének. Ezután beérni Nizzába egyenesen kaotikus érzés, mivel a lendületes forgalmat a városi dugó úgy akasztja meg, mintha arccal esnénk magasról a betonba. Az olaszok és a helyi franciák közlekedési módjai merőben eltérnek a New Yorki belvárostól, hogy melyik a jobb az nekem ugyan kérdéses, de Julian esetében nem voltak kétségeim afelől, hogy ő melyiket preferálja. Nyilván azt, amiben felnőtt.
- Pedig reméltem, hogy így kora délutánra már kevesebb autó lesz. Kifelé menet mutatok majd néhány egérutat, kikerüljük majd a csúcsforgalmat - mosolygok, mert továbbra is tetszik, hogy ennyire őszinte Julian. Teljesen meg tudom érteni, hogy miért tartja macerásnak az itteni rendszert, úgy összességében tudom, hogy az amerikaiak macerásnak gondolják Európát és ezt meg tudtam mindig is érteni, mert tényleg az. Vagyis csak más, de ez pont elég ahhoz, hogy az amerikaiak kilépjenek a megszokott komfortzónáikból. - Ezek a városok túl idősek ahhoz, hogy a modernkori közlekedést kiszolgálják. Egyszerűen nem ennyi autóra lett tervezve az úthálózat. - Csak ülök a székben kényelmesen hátradőlve és figyelem, ahogy az angol nyelvű étlapot kezdi el szemlélni. Direkt angolul kértem az egyik példányt, mert most nem kulturális napot tartunk, pusztán csak egyszerű volt itt találkoznunk. Megvárom a válaszommal a pincért, míg felveszi Julian rendelését és csak akkor kezdek bele a történetbe, amikor újra ketten, vagyis látszólagosan ketten vagyunk.
- Oh kaptam, bőven - legyintek és tudatom Juliannal, hogy én most biztosan nem fogok enni. - Ami azt illeti, a nagynéném és családja továbbra sem változott semmit sem. - Ezt nem tudom, hogy pozitívan, vagy negatívan értem, végülis nem is vártam, hogy másként legyen. - Miután kellően lezsibbasztotta az agyamat a növényeivel és kitárgyaltuk a jelenlegi városvezetés előnyeit és hátrányait, leültünk enni. Egyébként sikerrel jártam, beszéltem nekik Danról, meg az itt élő orvosáról és úgy vettem észre, hogy kellően érdekesnek tartották a történetet, úgyhogy esélyes, hogy a jövőben kapunk majd még információkat tőlük. Ami viszont a jelen helyzetet illeti… - veszem elő a füzetemet, amire az előbb jegyzeteltem fel pár elhangozott információt és Julian elé teszem, hogy minél kevesebb szót kelljen kiejtenem hangosan, bár van egy gyanúm, hogy a kézírásomat nem lesz könnyű kibogarásznia.
- A helyi egyetemen oktat patológiát orvostanhallgatóknak. Egészen pontosan az unokatestvérem is találkozott vele, mint az egyik diákja, semmi különös dolgot nem vett rajta észre, kissé zárkózott volt, de ezt minden hallgató betudta annak, hogy csak amerikai. - Ez itt mindenre ráfogható. Ha amerikai vagy, akkor lehetsz bármennyire is fura, meg van bocsátva a tulajdonságod. - Jelenleg valóban egy magánklinikán dolgozik az oktatás mellett, amit ugye mi is megtaláltunk az interneten róla. Nagybátyám a klinika címét is megerősítette, úgyhogy, ha nincs a lakásán, akkor ott is meg tudjuk találni. Vagy a nizzai Côte d'Azur egyetem orvostudományi karán. Elvileg ma a rendelőben kellene lennie, viszont sokan mondják, hogy gyakran helyettesítik őt, úgyhogy nem lepne meg, ha tényleg az egyetem folyosóira kell tévednünk. - Az Université Côte d'Azur egyébként pont a Genovaba vezető úton van, úgyhogy ez esetben rossz hírem van számára, viszont nem fogom hagyni, hogy sok időt vesztegessünk a dugóban.
- Szerintem innentől menjünk csak az én kocsimmal. Egyszerűbb lesz. - Azzal megiszom a kávémat, amíg még meleg. Nem siettetésből kezdtem bele ennyire hamar a lényegbe, természetesen nagyon türelmesen elvagyok, míg Julian megeszi a kacsát (ami remek választás volt), pláne, hogy én is kikértem végül magamnak egy gyümölcstortát. Csak mert nem bírtam magammal. Viszont feltételezem, hogy nem veszi zokon a céltudatosságomat Julian, végtére is, ő rá jobban jellemző ez a tulajdonság. Ettől függetlenül tudhatja jól, hogy nem fogom hagyni, hogy ne pihenjen, vagy egyen, ha igényli. Nem olyan küldetésen vagyunk itt, aminél pisztolyt szorítanának a fejünkhöz, úgyhogy nem kell mindent egyből eldobnunk és feláldozni a jólétünket egy ügy érdekében. Tudom, hogy ő megtenné simán, én azért szeretem nyomni a féket is néha, mondjuk nem az utakon, de hát a trafit itt nem kell annyira komolyan venni.

TAG: JULIAN + WORDS: 662 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyPént. Feb. 09 2024, 18:54

   
Investigation in Nizza
Traveling is risky
A Qadirnál tett látogatásom után még találkoztam egyszer Timmel, hogy átbeszéljük a továbbiakat, a találkozón pedig abban egyeztünk meg, hogy kiutazunk Franciaországba és megpróbálunk személyesen is találkozni Dr. Northmannel, hogy elbeszélgessünk vele Danről és arról, amit esetleg a többi gyerekről tudhat, na meg arról, hogy milyen szerepe is volt neki ebben az egész történetben. Ki bízta meg? Mit kapott cserébe? Mennyit fizethettek? Kik állhatnak a háttérben?
Valamit csak kellett tudnia, valamit mondania kell, hiszen bűnrészes volt és biztosan nem juttatásoktól mentesen, nonprofit módon tette, amit tett. Nekünk most minden információ fontos lehet, bár nem állunk rosszzul ebben a történetben. Még nem vagyunk a célegyenesben, de már lényegesen előkelőbb helyen álltunk, mint nem is olyan régen a Qadirral való találkozás után, amit persze kicsit kiszínezve adtam elő Timnek kihagyva belőle a kellemetlen részleteket és arra is csak árnyékoltan utaltam, hogy Qadir esetleg nem teljesen legális. Nem beszéltem olyasmiről, ami számomra kellemetlen lehetett volna, sokkal inkább festettem le magam valami nagyon profi nyomozónak, mintsem olyannak, akit majdnem kihajítottak, de végül ott maradtam, mert meghunyászkodtam kicsit. Apropó, kihagytam azt az apróságot is, hogy valószínűleg egy maffiózónak maradtam adós, aki ki tudja mit kér majd cserébe, hogy segített. Nem akartam feleslegesed idegességeket okozni neki. Inkább úgy adtam elő, hogy nehezen, de jó érvekkel végül szóra bírtam a lelkiismeretére hatva, nameg "megfenyegetve", hogy ha nem beszél, de bizonyítékokat találunk ellene, hogy bűnrészes volt, vagy fedezett valakit, akkor börtönbe kerülhet.
Nade visszatérve az utazásra. Nem voltam túl boldog, hiszen ez a kirándulás rendkívül körülményes lesz. Voltam már Franciaországban, de most eltérő időpontokban kell indulnunk, máshol kell landolnunk, kocsikáznom kell városokon át és a többi. Nem voltam túl boldog, mivel csak az életünket bonyolítja ez az egész, noha tudtam, ez egy szükséges nyűg, ami a saját érdekünk, bár tudtam azt is, hogy kettővel több Red Bull fog kelleni és ha lehetőségem lesz rá, akkor több whiskey is fog legurulni.
A repülőgépen ettem már, de a biztonság kedvéért a bérkocsiban is ettem. Épp csak befejeztem a szendvicset és a sörömet, Tim már hívott is. Tudom, nem szép dolog inni vezetés közben, de már elképesztő kényszert éreztem rá, hogy valami alkoholhoz jussak. Erről sem kell tudnia. Csak nem igazoltatnak, vagy szondáztatnak majd. Nem lehetek annyira peches.
Közöltem Timmel, hogy nemsokára átlépem Nizza határát, így megbeszéltük hová is érkezzem, hol találkozzunk, majd arra vettem az irányt. Az alkohol miatt kivételesen betartottam a közlekedési szabályokat. Már ahol volt kamera.

Megérkeztem az étteremhez, majd kidobtam a zacskó szemetemet egy közterületi kukába és lesepertem a zakóm a morzsától, majd besétáltam és szemeimmel Timet kezdtem keresni. Odaléptem hozzá és kezet fogtam vele.
- Szia! Köszönöm - mosolyogtam. - Te... ez az út pokoli volt. Elképesztően hosszú, macerás és olyan itt a forgalom, mintha meg lenne fagyva az idő - nevettem, hiszen New York sem volt a legpörgősebb a népessége miatt, de ez azért valami elképesztően araszolós volt.
- És én még azt hittem, hogy New Yorkban nehéz haladni csúcsidőben. De egyébként nyugalom és béke volt. Szeretem az országot, de mindig elfelejtem, hogy mennyire is macerás néha itt az élet. És, veled mi a helyzet? Minden rendben volt? A rokonok? Kaptál enni rendesen? - nevettem heccelve, hiszen pontosan tudtam, hogy ha itthon van, mindig alaposan megtömik étellel.
Én is ettem már, de ha már itt voltunk, akkor adjuk meg a látszatot, így kinéztem az étlapon valami könnyebb kaját. Mondjuk a konfitált kacsasültet egy kis körettel és savanyúsággal. Azzal elég hamar végezni tudok és nem is egy nehéz, megterhelő étel. Hiszen már ettem, nem szeretném túlkajálni sem magam.
Megrendeltem az ételem és kértem egy kávét is, ami jól fog esni a hosszú út után. Az energia italok nem voltak túl tartósak, többet kellett volna vennem, de ebből is tanultam.


   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
We go hard while I go home || Julian & Tim 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásWe go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim EmptyVas. Feb. 04 2024, 13:45
We go hard while I go home

Két napja érkeztem Marseillebe, de az elmúlt időszak úgy elrepült, mintha végig aludtam volna a negyvennyolc órát. A napok rendszerint egy kellemes kávéval kezdődtek valamelyik belvárosi kávézóban, melyet kötelezően egy Croque Madame szendvics követett. Így van ez most is, ebből nem voltam hajlandó engedni még annak tudatában sem, hogy lényegében ma van az a nap, amiért eljöttem egy hétre a szülővárosomba. Valamennyire azért szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy Zachary Northman beszélni fog-e nekünk függetlenül attól, hogy bűnös-e vagy sem. A megérzéseim azt súgják, hogy igen. De még mielőtt összefutnék a Genovából érkező Juliannal és célba vennénk az orvost, meg kell látogatnom anyám testvérét, szeretett nagynénimet. Így egyeztünk meg és bár nem teljesen családi látogatás céljából érkezem hozzájuk, a rokonom öröme a látogatásom hírére még telefonon keresztül is érezhető volt.

Marseilleből közel két óra Nizza, Genovából két és fél, de ha belevesszük, hogy mekkora forgalom van Marseilleben reggel hét és nyolc óra között, nekem pedig a Roucas-Blanc-i lakásomtól át kell gurulnom a teljes városon, akkor nagyjából kijelenthető, hogy majdnem tökéletesen félúton találkozunk Juliannal. Megtörlöm a szalvétába számat a hatalmas tojásos szendvics után, majd az órámra pillantok. Pont időben vagyok a belvárosi dugókkal számolva is. Mérgelődhetnék a benzinszag miatt, de hát ezt ismerem jól, ebben nőttem fel, nem aggódok, nem sietek, miért is tenném, hiszen nem akarok egyébként sem sok időt cseverészni a rokonaimnál, csak hát mégsem ronthatok be egyetlenegy kérdésre. Megvan ennek a módja.

Nem sokkal délután egy óra után ülünk le ebédelni, miután drága nagynénim körbemutogatta a kertet és hosszasan beszélt a citromfa leggyakoribb betegségeiről, amit látszólag már nagybátyám is kellően unt. Sosem voltam növénygondozó típus, az állatok sokkal jobban lekötöttek, de ettől még nem mondom, jó érzés kicsit kiszabadulni a New Yorkban ért nyomásból és érzelmekből.
Épp egy gyerekkori emléket beszélünk ki a főétel tálalása közben, mire az orvos szót hallva meglátom a lehetőséget, hogy miként tudnám átkötni lényegében az egyetlen témára, ami miatt most itt vagyok. Próbálom úgy előadni a Zachary ügyet, mintha csak egy sztori lenne, amiről csak úgy hallottam és meglepően jól asszimilálódom az elit pletykaügynökség tagjai közé ezekben a percekben, ezt látva pedig anyám nővére hosszasan kezd beszélni (megint). Nem vártam, hogy ennyire felkapja majd ezt a témát, ezt a New York-i történetet, ami ráadásul itt van az ők szeretett városában, Nizzában. Nagynénimen látszik, hogy szinte visszatér az életbe és fiatalkorának megfelelően kész újra beindítani kapcsolati hálóját. És nekem pont erre van szükségem. Terjedjen a hír megint a francia elit körében, újra forrjon fel az egykor megfélemlített gazdag családok vére. Nekem viszont gyorsan fel kell pörgetnem a citromfabetegségektől elzsibbadt agyamat, mivel hirtelen annyi információt hallok, hogy résen kell lennem, ne szaladjon ki egy lényeges szempont sem a másik fülemen.

További ötven perc és egy ropogósra sült kacsacomb tűnik el, mire ki tudok érni a már inkább olaszos beütésű villa tornácára, majd még tíz, mire elköszönök a rokonoktól. Beülök az autómba, de nem indulok el egyből, mert itt az ideje, hogy leállítsam az eddig végig bekapcsolt hangrögzítőt és aztán felhívjam Juliant a titkosítás miatt újonnan vett francia SIM-kártyámról. Tudni akarom, merre jár, mivel már biztos, hogy útban kell lennie Genovaból Nizza felé.
A nyomozó tizenöt percet mond a telefonba, ennyi idő körülbelül nekem is leérnem Nizza belvárosába erről a tengerfelé benyúló hegyvonulatról, amiről természetesen tökéletes kilátás nyílik a mangánkék tengerre és a távolban húzódó fehér kősziklákra. Nem véletlenül imádtam itt lenni gyerekként, hiába ugyanez a látkép mondható el Marseillere is.  

Külön megegyeztünk, hogy most döntjük el, hol találkozunk, hogy ne tudjanak lehallgatni minket még korábban és előre felkészülten valamit kitervelni ellenünk, így hát megbeszéljük a hívás alatt, hogy a Promenade des Anglais, avagy a tengerparti „angol sétálóutcán” található neves Le Negresco hotel melletti étteremben futunk össze.
A sétálóutcán már nyoma sincs annak a terrorcselekménynek, ami 2016-ban majdnem 90 ember halálát eredményezte. Most, így januárban tökéletes a béke, még a turisták sem özömlenek az utcákon. Javarészt futók és kutyát sétáltató helyiek jönnek-mennek a vörös járdákon a datolya-, szabal- és királypálmák között. Elnézve a látképet, nem mondom, azért megfeszülnek az izmaim a tudattól, hogy mi van, ha ezt a békés tengerparti hangulatot hamarosan szirénák zaja lepi el. Persze bízok benne, hogy erről szó sem lesz.
A térséget épp ellepő melegfront miatt huszonhárom fokig kúszik még így télen is most a hőmérők higanyszála, ezért még azon is gondolkodok, hogy elegánsabb stílusú farmerkabátomat felvegyem-e a vörös szálakkal átfont alapvetően fehér ingemre, de végül magammal hozom be az étterembe. Szemeimmel Juliant kezdem el keresni, míg kikérek magunknak két kávét. A laktató kacsacomb után amúgy sem ártana még jobban felpörögnem. Helyet foglalok a számomra kijelölt asztalnál, amiből most így ebédidő után, télen bőven akad szabad, majd míg meg nem érkezik Julian, előveszem apró füzetemet és feljegyzem bele egyelőre csak a fejemből és nem a hangrögzítő hangfájlból mindazt, amit nagynénim mondott.  

Alapvetően nem tervezek sokat az étteremben lenni, ha Julian éhes, akkor kérni fogom, hogy egyen, biztos, ami biztos, mert feltételezem a repülőút után nem sok ereje van. Persze tudom, ő profi. Addig is legalább átbeszéljük a történteket, majd innen megyünk közösen tovább a rejtélyes orvossal találkozni, aki közreműködött Dan boncolásakor. Mikor meglátom a nyomozót, felállok, hogy kezet fogjak vele.
- Szia! Üdvözöllek itt, Nizzában! - szándékosan a városban üdvözlöm őt, mert tudom, hogy Franciaországban már jó néhányszor járt élete során. - Mesélj, hogy telt az út?
Mondjuk lehet nem a legszerencsésebb angolul beszélnünk, feltűnő, de pont ezért akartam egy ötcsillagos hotel éttermébe kérni a találkozót, itt aztán senki sem kérdőjelezi meg, hogy mit keresünk itt.
- Mennyire vagy éhes? Úgy hallottam, kiváló itt a szakács - mutatok a már asztalra kikért étlap felé, amit a még meleg kávéja mellett találhat.

TAG: JULIAN + WORDS: 928 + LOCATION: NICE (FR)


I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim SWTIE
We go hard while I go home || Julian & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

We go hard while I go home || Julian & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
We go hard while I go home || Julian & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
94
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
We go hard while I go home || Julian & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: We go hard while I go home || Julian & Tim
We go hard while I go home || Julian & Tim Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
We go hard while I go home || Julian & Tim
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cale & Shane || Home Sweet Home
» Home sweet Home - Peter & Hale
» Home "sweet" home - Angelo & Valeria
» Nia & Joseph; Home sweet home?
» Kai&Gary - Home sweet home

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban-
Ugrás: