New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 99 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 85 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Léon Leroux
tollából
Ma 17:54-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 17:45-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 17:35-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 17:04-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 16:53-kor
Mallory Duval
tollából
Ma 16:07-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 14:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 14:21-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 13:36-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Just trust me - Angelo & Valeria
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyVas. 10 Dec. - 9:53


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

Valeria szavain eltöprengek, hiszen felmásznak a lelkem mélyéről a régi emlékek, amiknek meg kellett volna határozniuk az életemet, s formálniuk kellett volna olyanná, mint apám. Kénytelen vagyok keservesen felnevetni.
- Tudod, mi volt az ajándékom a tizennyolcadik születésnapomra? - hagyok némi hatásszünetet, bár kétlem, hogy pont beletrafálna. Szerintem ez lenne az utolsó gondolata mindenkinek.
- Részt vehettem az első leszámoláson. A család férfi tagjaival mentem, akik már elfogták egy rivális család pár tagját, és én voltam a díszvendég. Amolyan beavatási szertartás volt. A bátyám is részt vett ilyenen, ahogy előttünk minden nagykorúsága kapujában álló fiú. Ez amolyan családi hagyomány, talán még nálatok is szokás ez, hacsak nem titkolják. Elvégre te nő vagy. - ezáltal pedig nem csak a jókból maradhatott ki, de a rosszabb dolgok is elkerülhették, az olyanok, amik a férfiakra tartoznak. Egy nőtől sosem várták el a családban, hogy öljön, bemocskolja a kezét, vagy egymaga jobban beleássa magát az alvilági dolgokba. Valeriát talán ezért találják annyira jó feleség alapanyagnak, hiszen azt hiszik róla, hogy formálható, aki engedelmeskedik minden szavukra. Ezt kell megváltoztatnunk! Akkora erőre kapok, hogy legszívesebben kikiáltanám az éjszakába, hogy mindenki reszkessen, mert érkezik a legnagyobb Callegari!
- Ó, nem, közel sem ilyesmire gondoltam. Még ezen agyalnom kell, de sokkal “ijesztőbb” a higgadtság. Ha hidegen és komoran közlöd az olyan dolgokat, amiknek amúgy rohadt nagy érzelmet kellene kiváltaniuk belőled. Sokkal határozottabbnak tűnnél, ha nem látnák, hogy eluralkodik rajtad bármiféle érzelem. Hangos vagy, ha annak kell lenned, és halk, ha annak. - szavaim erejét én is igyekszek lehalkítani, de láthatóan a taxisnak van annál jobb dolga is, mint hogy minket figyeljen. A fülére tapadó telefon legalábbis erről árulkodik.
- Muszáj lesz minél hamarabb megszületnie, mert ez lesz az egyetlen esélyünk. Illetve, a második egyetlen... Minden bizonnyal nem állsz még azon a szinten, hogy apád halálát akard, nem igaz? - sandítok felé a félhomályban, s azt már csak gondolatban teszem hozzá, hogy ez talán hamarosan megváltozik. Ha meglátja, hogyan viselkedik majd az apja, s rájön, hogy a véren kívül igazából semmi sem köti össze őket igazán, mert csak az érdeket látja a lányában, akinek nem számít egyáltalán a boldogsága... Akkor lehet, hogy egy késszúrással megoldaná egy pillanat alatt minden probléma forrását.
A lakásomat bár még mindig nem sikerült megszoknom, most mégis olyan érzésem van, mikor kattan a zár, hogy egy feltörhetetlen és behatolhatatlan menedékben vagyunk.
- Sajnos nem ilyen egyszerű ez. - sóhajtom bele a konyha csendjébe. - Lucianoról, a nagybátyámról mindenki azt hitte sokáig, hogy meghalt. Aztán egyszer csak felbukkant rohadt sok emberrel a háta mögött, és mivel régen is nagyon szúrtam már a szemét ugye... - bökök a hasam irányába, utalva a késszúrásra. - Így Leonardo, a bátyám azt találta ki, hogy húzzak el Rómából, amíg meg nem oldja ezt a dolgot, mert ha megint magamra haragítom, akkor lehet, hogy már a család többi tagja is meg fogja ezt szenvedni. Itt inkább anyámra és a húgomra gondolok... És mivel nekem ők fontosabbak bárminél, így végül leléptem először Detroit mellé egy magányos kisvárosba. Ott éltem egy rövid ideig, aztán rám gyújtották a házat, az elmondottak alapján “maffiások”, akik még olaszul is beszéltek. Látták őket keringeni az emberek, és utánam kérdezősködtek. Ezután a tűzeset után kerültem New Yorkba, azzal a reménnyel, hogy ez a zsúfolt hely talán jobban elrejt. És talán nem kell bemutatnom, de a családunk keze nagyon messze elér, így hát idáig is. Apámnak bőven vannak ellenségei még itt is... Akik jól ismerik az arcom, és mivel Luciano újra felbukkant, aki meg jelenleg apám ellensége, így két tűz közé kerültem. Voltak már itt is bőven balhéim. De hát, mindenkinek megvan a maga keresztje. - legyintek lemondóan a levegőbe, és inkább nyerek egy kis boldogsághormont a vacsoránkból. Jobb, ha tudja Valeria, hogy mi folyik körülöttem, s hogy velem lenni nem feltétlenül egy életbiztosítás. Ám még mindig jobb, mint egy idegennel, akinek fogalma sincs semmiről.
- Eléggé sok jó ismerősöm maradt Rómában, akiknek egyet füttyentek, és már ott is vannak mellettünk. Ha nincs más megoldás, akkor igen, vér fog folyni. - felelem nagyon komolyan, még hangomat is lehalkítom. - A te életed fontosabb másokénál. Ha ezen múlik... Akkor kerüljön az utamba bárki. De azért törekedjünk a békésebb megoldások felé. - mint például amit felvázoltam, hogy el kell érnünk, hogy ne akarja feleségül venni az az alak. Nem mondom ki, de tudom jól, hogy ezt az utat és vér fogja mosni...
- Nem fogja megtudni. - ismét határozottság csattan belőlem, bár fogalmam sincs, mi lesz akkor, ha megtudja, hogy ott vagyok. Talán semmi. Talán borzalmon. Ezen inkább ne is agyaljunk.
- Akkor hajó. - el is kezdem pötyögni a vacsora közben a telefonom, hogy keressem a lehetőségeket. Ha holnap indul esetleg valami Európa irányába, még van esélyünk arra, hogy elkapjuk azokat a jegyeket, amiket az utolsó pillanatban mondtak le.
- Majd gyakorolsz rajtam. - vigyorodom el szélesen, mikor fellesek a telefonból. - Egyelőre legalábbis. Eljátsszuk, hogy ellenség vagyok, és bizonyos szituációkat felvázolunk, te pedig nagyon bele fogod magad élni a dologba. Megtanítalak verekedni, növeljük az állóképességed, és igen, lőni is megtanítalak. - az éles szituációk persze elengedhetetlenek, de ha “véletlenül” belekerülne egy ártatlan utcai balhéba, ahol természetesen én is ott vagyok, akkor még az is segíthetne azon, hogy felélesszük a szunnyadó oroszlánt. Közben egy “megvan” felkiáltással tolok félre mindent magam elől, s még jobban belebújok a mobilba. Tíz percig pötyögök, mint valami őrült, aztán végül elégedetten hajítom félre.
- Na ezt figyeld. Holnap délután öt órakor indul egy luxushajó Lisszabon felé. Tíz nap lesz az út, és közben kikötünk valami szigeten is. Lisszabonból meg majd eljutunk valahogy Rómába. Úgyhogy lesz egy kis időnk arra, hogy rákészüljünk arra a sok szarra, ami vár minket. - izgatottan vigyorgok az irányába, s igyekszek csak a pozitívat látni magam előtt. Nem hagyom, hogy a sok szar eluralkodjon rajtam.
- Fent van amúgy a fürdő is, bár lehet ezt már mondtam, de csak férfi tusfürdővel szolgálhatok. Alhatsz az én szobámban, de a vendégszobában is, nekem teljesen mindegy. - lassan el is tehetnénk magunkat holnapra, ki tudja úgyis, mi vár még ránk?

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptySzer. 6 Dec. - 12:54

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Bólintok egy aprót a szavaira, de azért nem akarom kimondani, hogy igaza lenne. Sokkal jobban szeretem elrejteni az érzelmeimet, csak valamiért Angelo mellett úgy érzem, hogy felesleges megjátszanom magamat, hiszen ha valaki, ő teljesen tisztában van azzal, hogy milyen szívás egy olyan családhoz tartozni, mint amilyen a miénk. Ráadásul az ő helyzete sem sokkal fényesebb az enyémnél, csak talán jobban viseli azt nálam. Vagy csak könnyebben megy azt mutatnia. Rá nézve egy macsós, rossz fiút lehet látni, aki nem fél senkitől és semmitől, ugyanakkor biztosra veszem, hogy a szíve azért a helyén van. És talán pont ezért különbözik ő is a többi rokonunktól, mert nem hagyja, hogy olyanná válljon, mint a legtöbb férfi, aki a köreinkben mozog. Vagy legalábbis nem tűnik úgy, hogy képes lenne az akaratát bárkire is ráerőltetni, vagy ha mondjuk lenne egy barátnője azzal durván beszélne, vagy bármi. Nyílván nem ismerem őt annyira, de szerintem ő olyan tipus, aki másokat mindig saját maga elé helyez. És ez jó, azt hiszem, mert szükségem van az életemben valaki olyanra is, aki jó és aki nem csak egy eszközt lát bennem, akit bármire fel lehet használni. A kérdésén A kérdése igen csak váratlanul ér és nem is igazán tudom, hogy erre most milyen választ kéne adnom. Az igazat nyílván, csak valahogy nem vagyok hozzá szokva, hogy bárki is kíváncsi legyen az érzelmeimre. Általában én szoktam az lenni, aki vígasztal másokat és nem engem szoktak. Néha anya persze megkérdi, hogy hogy vagyok, amire mindig ugyanazt a sablonos választ adom, hogy jól, ő pedig mindig elhiszi, sosem lát a szavaim mögé. Vagy csak úgy tesz, mintha nem tudná, hogy nem vagyok őszinte. Minél jobban telik az idő, ő annál jobban az apám után formálódik, mintha teljesen bele szokott volna már abba az életbe. Bár már régen nem jártam otthon, de valahogy van egy olyan sejtésem, hogy néhány szokás nem változott. Főleg ami a nőkkel való bánásmódot illeti.
- Szó szerint nem bántott. Mármint kezet sosem emelt rám, de anyára igen. Engem szavakkal bántott, ami néha sokkal jobban tud fájni egy pofonnál. Vagy bezárt a szobámba, mert épp valamit nem úgy csináltam, ahogy kellett volna. - a legtöbb kislány szemében az apja a saját hőse, én viszont sokkal többször éreztem félelmet, mint biztonságot a sajátom közelében. Voltak persze jó pillanatink együtt, gyakran hittem azt is, hogy tévedtem és igazából jó ember, vagy legalábbis igyekszik az lenni, de aztán mégis mindig történt valami, ami miatt rájöttem, hogy sosem lesz olyan, mint amilyennek látni szeretném.
- Rossz és rossz között is van különbség. Van, aki úgy tesz rosszat, hogy azt közben élvezi is és esze ágában sincs jóvá tenni, sőt következőkor is képes megtenni ugyanazt másokkal is. És van az a rossz, ami inkább csak egy meggondolatlan, helytelen cselekedet. Ezt általában az ember meg is bánja, amint elköveti, és következőkor nem teszi meg mással. Az utóbbi megbocsájtható, hiszen mindannyian tévedünk.- nem tudom, hogy magára gondol-e ezzel a kérdéssel, de valamiért úgy érzem, hogy igen. Azok után pedig amiken ma keresztül mentünk, valamiért nem tunám elképzelni róla, hogy olyan ember lenne, akit csakis az önzősége és mások bántása éltetne. Hiszen ha olyan lenne, mint a családom többi tagja, akkor nem segített volna megszökni az apám emberei elől, hanem maga adott volna át nekik, mert talán még nyerhetne is valamit biztosan vele. Az apám akármilyen nem jó ember is, hálátlannak nem lehet nevezni. Ha valaki jót tesz vele, akkor azt viszonozza. Persze azt úgy, hogy abból neki is haszna származzon. Az ötletétől persze nem repdesek a boldogságtól, hiszen magamtól sétálni az oroszlán barlangjába szerintem elég kockázatos és úgy gondolom, hogy feleslges volt így ma a napot meneküléssel töltenünk, mégis elgondolkodok minden egyes szaván, amit nekem szán. Nagyon elszántnak tűnik, ami komolyan megmosolyogtat, mert évek óta ő az első, aki többet lát bennem egy félős, szófogadó kislánynál, aki még ennyi idősen is az apjától függ. Azt hittem, hogy ez már nincs így, de bebizonyosodott, hogy még mindig képes vagyok félni ellen szegülni az apámmal.
- Gondolod, hogy ha üvöltözni kezdenék az apámmal és tiltakozni vele, minden megváltozik? Csak még dühösebb lesz valószínűleg... - még sosem feleseltem a szüleimmel, eddig mindig igyekezetme mindennek megfelelni, amilyennek látni akartak, így fogalmam sincs igazából, hogy mit váltanék ki az apámból azzal, ha ilyen lazán közölném vele azt, hogy keressen más menyasszonyt erre az esküvőre. De őt ismerve nem biztos, hogy jót. - Ez így tervnek nem rossz. De nem biztos, hogy elég az időnk ahhoz, hogy megszülessen az az új Valeria, aki szerinted létezik és aki majd az asztalra csap azelőtt, hogy kimondatnák vele a boldogító igent. - vakarom meg a fejem kicsit értetlenül, mert nagyon is felfogtam, hogy miről beszél, csak épp azt nem tudom, hogy hogyan akarja elérni, hogy olyan legyek, amilyen szerinte vagyok. Mert az a legviccesebbe ebben az egészben, hogy én magam sem vagyok tisztában azzal, hogy milyen is kéne lennem. Legtöbbször igyekszem a jóra, a türelmem is végtelen, viszont ha valaki igazán felbosszant azért én is képes vagyok kiállni saját magamért. De csak szóval. Bántani sosem tudnék senkit, még akkor sem, ha az életem múlna attól.
Megkönnyebbülök, amint az Angelo lakásába érünk, és csak most tudatosul bennem az is igazán, hogy mennyire elfáradtam. Elég hosszú napot tudhatunk magunk mögött, de azt hiszem, hogy ez a nap ahhoz képest semmiség lesz, ami Rómában fog majd ránk várni. Mert kénytelen vagyok bele egyezni, hogy menjünk haza, mert azt akarom, hogy valahogy sikerüljön kimásznom ebből a hülyeségből, amibe a saját apám taszított bele.
- Igen. Azt hiszem, hogy tényleg arra számítottam. Az életed miért nem káoszmentes? Elvégre távol vagy mindenkitől, akik rossz hatással lehetnek rád, nem? - az én problémámról annyit beszéltünk, hogy közben megfeledkeztem arról, hogy talán neki is lehet élete rajtam kívül is, amit most miattam akar felrúgni. Arról nem is beszélve, hogy épp olyan veszélyes neki is haza térnie, mint nekem, ez pedig még nagyobb pánikra ad okot. Nem könnyebb itt bújkálni, mint otthon? Olyan elszántnak tűnik, hogy egyszerűen nem tehetek mást, mint, hogy bízzak benne és elhiggyem azt, hogy tényleg megoldódik minden, bár valamiért abba kételkedek, hogy egyik napról a másikra történne ez meg. Talán ettől a sok mindentől egyszerre van az, hogy nam csúszik le egy falat sem a torkomon, csak bámulom magam előtt az ételemet, ami olyan gusztának tűnt amikor a kezünkbe adták, de most valamiért mégsem bírok enni. Gyomor idegem van a ránk váró napok miatt.
- Szerinted ez egy buli? Kik azok a mások akik beszállnak? Angelo... ugye nem úgy akarod megoldani ezt az egészet, hogy vér is folyjon? Na és mi lesz veled? Ha Luciano megtudja, hogy ott vagy? - több minden miatt is aggódnunk kell majd egyszerr, több felé figyeljünk és még mindig fogalmam sincs, hogy hogyan ússzuk ezt meg úgy, hogy meg se sérüljön senki és vissza is tudjak jönni New Yorkba. Mert nekem már ez az otthonom. - Hajóval menjünk inkább. - naná, hogy a hosszabb utat választom, mert minél később érünk oda, annál több időm lesz felkészíteni magamat lelkileg arra, ami majd ránk fog várni. Vajon ha anyának szólnék, hogy megyek elárulna apának? Bízhatnék benne, hogy nem elég szerelmes ahhoz, hogy ne árulja el a saját lányát?
- Hát ha arra gondolsz, hogy tanítsalak meg arra, hogy hogyan hipnotizálnak valakit, akkor el kell vegyem a kedved, mert az nem az én szakterületem. Szóval igazából csak abban bízhatunk, hogy majd útközben az adrenalin és félelem elő hozza belőlem azt a valakit, akit szeretnél látni. - vonom meg a vállam, mert nem igazán tudom, hogy mit akar igazából? Egy éjszaka alatt, hogyan váljak más emberré? Az ilyesmihez legtöbbször évek kellenek és még az sem biztos, hogy elég. Nem is tudom, hogy miért hisz abban egyáltalán, hogy van egy olyan részem, ami vakmerő és semmitől sem fél. - Mondjuk azt mondtad, hogy megtanítasz lőni. - teszem azért hozzá, bár nem szívesen, de mindent a  jó ügy érdekében. Lehet, hogy fegyverrel a kezemben én is bátrabb lennék. Vagy még gyávább használni azt. A fene sem tudja.   

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptySzomb. 2 Dec. - 6:37


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

- Mint például te is. - toldom meg szavait, hiszen bár nem ismerem őt, mivel a személyisége teljesen biztosan sokat változott gyermekkora óta, mikor utoljára találkoztunk, de abból a kis időből leszűrve, amit eddig együtt töltöttünk, nekem ez jön le. A való életben, mikor nincs ennyire elsüllyedve a mocsokban, szerintem egy visszahúzódó, igazán békés nőszemély lehet, aki nem él alkohollal, nem jár bulikba, és jobban díjazhatja azt, ha a négy fal között nyugalomban és békében pihenhet. Miközben ott tombol mögötte is a múltja...
- Téged is bántott az apád gyerekként? Azért viseled rosszul az ilyen történeteket? - lehet, hogy fájó pontba tenyereltem most, ezért sem erőltetem, ha nem szeretne esetleg erre válaszolni. Ám ha megint csak elfojtja, és nem mondja ki egy olyan embernek sem, aki ismeri a hátterét, akkor meddig fogja cipelni még a terheket vajon? Nem osztottak nekünk könnyű életet, ez tény, és Valeria mintha közelebb állna ahhoz, hogy feladja, legalábbis mikor azt mondta, hogy inkább marad a lakásán, abból én ezt szűrtem le. Muszáj lesz kicsit felszabadítani őt, s olyan önbizalmat és erőt pumpálni belé, mint még soha senkibe.
- És ha valaki őszintén tesz jó dolgokat, de közben becsúszik egy rossz is, amit szintén teljesen tudatosan tett, attól már ő rossznak számít a szemedben? - nem akarom konkrétan kimondani, miközben menetelünk a taxi irányába, hogy teljes mértékben magamra célzok. Hiszen még én sem igazán tudom eldönteni, hogy hol van a helyem. Jó dolgok is gyarapítják a múltamat, de borzalmasak is. Néha egyik felé billenek, néha a másik felé. Most például a pozitív oldal felé akarok húzni azzal az ötletemmel, hogy felkarolom Valeriát, hazaviszem, és segítek neki szembenni az apjával, de ha ez meg is történik, akkor biztosan hullák fognak feküdni a nyomainkban.
- Én tudom!!! - még mindig nem tudom, honnan ered hirtelen ez a marha nagy erő, de ahogy válaszol Valeria, hirtelen feltör bennem a megoldás, ami tökéletesen alátámasztja a szavaimat.
- Hát el kell érnünk, hogy ne akarjanak téged! Szende vagy, kissé félénk, békés, nem vagy hangos. Ez pedig mit jelent? Hogy azt hiszik, hogy rohadt könnyen betörhetnek téged, könnyen irányíthatnak, te nem fogsz úgysem lázadni, nem fogsz semmi ilyesmit csinálni, csak azt teszed, amit mondanak. Na de ha azt látják, hogy amúgy te nem ilyen vagy, mint ahogy leírtalak? - még sötét szemöldökeim is ördögien másznak fel és alá. Egyszerűen TÖKÉLETES ez a terv!
- Nem azt akarom, hogy olyanná válj, amilyenné ők akartak formálni. Hanem azt, hogy olyan legyél, amilyen valójában vagy! A vér nem válik vízzé, ezt te is tudod! Biztos, hogy vannak olyan tulajdonságaid, amiket el kellett nyomnod, vagy amiket az apád nyomott el benned, de ott vannak még valahol nagyon mélyen, csak le kell vetned magadról minden szar gátlást, és szárnyalnod kell! - még kezeimet is széttárom lelkesen, így kis híján a vacsoránk is a földön landol, de szerencsére még ép állapotban sikerül beülnünk a kocsiba. Hirtelen olyan adrenalin löketet kapok, hogy még a szívem is hevesebben ver. Hát létezhet ennél jobb terv? El kell érni, hogy Valeriát rohadtul ne akarják egy nevelhető, formázható feleségnek! Úristen de jó vagyok!
Jó végre nyugalmas helyre érni, és bár nem sikerült még megszoknom ennyi idő után sem ezt a lakást, most ennyi szar után igazán otthonosnak tűnik.
- Még nem annyira sikerült belaknom ezt a helyet. Mire számítottál? Hogy halomra állnak a mosogatnivalók, meg rohadt nagy kupi van? Anyukám, bármilyennek is tűntem, azért arra figyelek mindig, hogy nagyjából a környezetem legyen legalább normális és káoszmentes, ha már az életem nem az. - nevetek fel hangosan, miközben besétálok a konyhába. A vacsoránkat gondosan kipakolom a pultra, hozok evőeszközt és poharakat, majd végül letelepedek az egyik székre a pult mellett.
- Inkább te ígérd meg, hogy nem beszélsz többet ekkora hülyeségeket. - felelem két falat között. - Biztos, hogy nem szállok ki. Együtt csináljuk végig, jobb lesz, ha elfogadod. És mások is be fognak szállni a buliba, akik ugyanúgy segíteni fognak. Ha hazaértünk... Nyolc vagy kilenc óra az út körülbelül repülővel, úgyhogy szerintem valamikor dél körül menjünk, hogy estére érjünk oda. Vagy legyen inkább a hajó? Az mondjuk hosszabb idő, de nem gáz. Addig legalább intézek egy helyet, ahol lakhatunk. Mert nálunk otthon ugye esélytelen Luciano miatt... - aki előtt még mindig titokban kell tartanunk, hogy visszamentem. Mert ha megtudja... Abból rohadt nagy káosz fog kerekedni.
- Lesz egy estéd rá igazából, hogy felkészülj mindenre. Mondjuk, semmire sem tudsz igazából azon kívül, hogy megpróbálod magadat fejben átkapcsolni, illetve adsz nekem ötleteket, hogyan tudnék segíteni abban, hogy előhozzuk a benned szunnyadó Callegarit. Te vagy az agykurkász, biztosan tudsz valami módszert, amit megtaníthatsz nekem. - közben kitöltök egy pohár kólát mindkettőnknek, ha kér, s immáron el is fogyasztom a tálat. Jöhet a hotdog!  

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyKedd 28 Nov. - 9:42

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Az sosem volt igazából titok, hogy nem akarok olyan lenni, mint a családunk tagjai, talán épp ezért is éreztem azt az apámon valahányszor szemtől szemben álltunk egymással, hogy csalódik bennem újra és újra. Mert egyértelműen más utat szánt volna nekem, mint amin jelenleg járok. Én pedig már gyerekkorom óta mindenre képes vagyok azért, hogy ne válljak olyanná. Mert egyszerűen elborzaszt a kegyetlenség, engem nem éltet az, ha másokat bántok, megalázok, vagy bármilyen szőrnyűségre kényszerítem. Sokkal jobb az emberiségnek adni, mint elvenni azt, amihez nincs jogunk. Például a méltóságától és önbecsülésétől megfosztani valakit már épp elég ahhoz, hogy egy ember összetörjön. Bár régen azt hittem, hogy csak a mi családunkban műkődik a kegyetlenség, de a szakmám során azért megtapasztaltam, hogy nem csak egy olyan ember képes rossz dolgokra, akit beszippantott az alvilág, hanem azok is, akik átlagos életet élnek. Valójában a világ önmagában egyre kíméletlenebb.
- De igen. Az emberek lelke elég érdekes. Néha azok a legszomorúbbak, akik az ellenkezőjét próbálják mutatni. - ezért is gondolom azt, hogy mindenki álarcot visel magán, és szinte senki nem olyan, mint amilyennek mutatja magát. Az ember szeme néha sokkal többet elárul, mint a szavai. - Mindenki története a maga módján szomorú. Annak biztosan, aki átéli. De valamiért mindig azok viselnek meg a leginkább, mikor valaki valamilyen bántalmazásnak van kitéve. Lelkileg, fizikailag, vagy bármilyen formában. Az embernek ha elveszik az önbizalmát, nagyon nehéz azt vissza adni neki. - sóhajtok egyet, bár még mindig nem érzem azt, hogy teljesen fellélegezhetek a történtek után, mert talán ma megmenekültünk, de mi lesz holnap meg az azután következő többi nap után? Mert ideiglenesen meghúzhatom magam Angelonal persze, és remélhetőleg nem tudják azt, hogy ő hol lakik és abban is bízok, hogy az apám emberei sem ismerték fel, viszont nem akarom az életemet a négy fal között leélni, miközben a csodára várok, meg abban reménykedek, hogy egyszer vége lesz. Mert amúgy egyszer valóban lesz majd valami, de addig vagy megőrülök, vagy hogy azt megelőzzem inkább megadom magam, és elfogadom a sorsomat. Bár igazából nem is tudom, hogy melyik a rosszabb. A bújkálás, vagy behódolni az apám akaratának. Jelenleg egyik sem tetszik túlságosan, de szerencsémre azért egy kicsit sikerül elterelnem a gondolataimat, amint meghallom, hogy Angelo körülbelül egy hétre való ételt kért magának. Bár persze megértem. Elég hosszú napunk volt. Megvonom a vállam, mert amúgy elhiszem, hogy az mind elfér benne. Csak így elsőre kicsit meglepődtem.
- Szerintem egy ember vagy jó, vagy rossz. Középút nincs. Persze van, aki változik az idő teltével, de akkor sem hiszem, hogy egy jó ember önszántából képes lenne rossz dolgokra. Ahogyan a rossz sem tud jót cselekedni. Talán rövid távon megpróbálhatja, de előbb vagy utóbb úgyis felszínre tör ismét mindenkinek a valódi természete. - bár eleinte voltak bennem kétségek Angeloval kapcsolatban, azt hittem, hogy semmiben sem különbözik a családunk többi tagjától, viszont minél több időt töltök vele, annál inkább vagyok biztos abban, hogy ő sem olyan, mint amilyennek lennie kéne. És ez jó, mert szükségem van arra, hogy az életembe ne csak olyan emberek legyenek, akik hasznot lesnek belőlem. Vagyis egyenlőre még tényleg úgy tűnik, hogy csak segíteni akar és valóban szeretné, hogy bepótoljuk az elmulasztott időt. Az ötletét hallva azonban nem tudom eldönteni, hogy haragudjak-e rá amiatt, mert az oroszlán barlangjába akar vinni, vagy inkább igazat adjak neki, mert hát a problémát valóban jobb lenne megoldani, mint bújkálni előle. Mégis kínomban felnevetek azon, amiket mond és a beleélésén, ahogyan előadja azt. Mert amúgy tervnek nem rossz, csak épp nekem nem tűnik ez ilyen egyszerűnek. Túl gyáva vagyok ahhoz, hogy az elpusztíthatatlant játszam és szembe szálljak az apámmal, aki egész eddigi életemben uralkodott felettem.
- Nyílván nem akarok úgy élni, hogy bújkáljak, de azt hiszem, hogy az a Valeria akiről te beszélsz nem létezik. Mégis mit tudnék tenni az apámmal és a jövendőbeli férjemmel szemben szerinted? - semmit. Ez egyértelmű. Vagyis maximum túljárok az eszükön egyszer, vagy kétszer, de tovább? Annál tovább tutira nem mernék el menni. Mégis úgy vagyok vele, hogy már tök mindegy. Így is úgy is bajban vagyok, úgyhogy már az jó, ha legalább nyerek egy kis időt. Aztán valami úgyis lesz. A legrosszabb ami történhet igazából csak annyi, hogy férjhez megyek.
- Egész eddigi életemben azon voltam, hogy elfojtsam magamban azt, amilyennek nevelni próbáltak. Te pedig most azt akarod, hogy válljak mégis olyanná? - nézek rá felvont szemöldökkel, mert egyáltalán nem tetszik ez nekem. Bárcsak kiderülne, hogy elcseréltek annak idején a kórházban, és igazából semmi közöm ehhez az egészhez. Néha amúgy nem lenne rossz elővennem azokat a  képességeket, amik Angelo szerint bennem is ott vannak valahol mélyen, viszont pont ez a baj. Mi lesz akkor, ha felszínre tör a valódi jellemem, ami talán olyan, mint a családomé, és akkor soha többé nem találom majd meg ezt az énem? Még ennyi idősen sem tudom igazából, hogy milyen vagyok, vagy milyennek kéne lennem. Folyamatosan mindenki nyomást gyakorol rám, ami néha elbizonytalanít. Pedig semmi mást nem szeretnék csak azt, hogy nyugodt életem legyen. Amit jól tudom, hogy sosem lesz, csak akkor ha bízok Angeloban, és valahogy megpróbáljuk megoldani ezt a problémát, ami egyenlőre szinte lehetetlennek tűnik.
Amint egy számomra még ismeretlen környékre érünk, érzem ahogyan a korábbi félelmem fokozatosan tűnik el belőlem, majd teljesen megkönnyebbülök, amint beérünk a házba és az ajtó bezáródik mögöttünk. Most érzem magam először igazán biztonságba.
- Igzazán hangulatos ez a lakás. Valami másra számítottam. - vallom be, mert sehol sem látok szétdobált zoknikat, vagy üres sörös üvegeket. Pedig úgy képzeltem el egy legény lakosztályt mindig. Hogy minden a feje tetején áll, hogy semminek sincs helye, és komolyan fel is készítettem magam lelkileg amig a taxiban ültünk, hogy azzal kezdem a holnap reggelt, hogy elpakolok majd. Ehhez képest szinte semmi dolgom nem lesz. Talán csak annyi, hogy betelefonáljak a kórházba és lemondjak néhány időpont foglalást, mert egyenlőre azt hiszem, hogy nem tudnék a munkámra koncentrálni. Úgy főleg nem, hogy bármikor rám ronthatnak majd. A mai nap után semmit sem tartok kizártnak. Követem a konyhába az unokatestvérem és magam elé bámulva töprengek el ismét. Tényleg ennyire elhiszi, hogy jó ötlet haza utazni? Nem is tudjuk, hogy ott mi fog ránk várni. Mi lesz akkor, ha valahonnan rájönnek, hogy mit tervezünk és elkapnak már azelőtt, hogy bármit is léphetnénk?
- Mikor akarsz menni? - nézek rá végül és ezzel igazából rá is bólintottam az egészre. Veszíteni valóm nemigen van. - De akkor ígérd meg, hogy ha valamilyen módon szorulni fog a nyakunk körül a hurok, te kiszálsz ebből jó? Mert még csak az hiányzik, hogy téged is bele rángassanak valami hülyeségbe majd. - az apám egészen biztos, hogy nagyon mérges lesz, sőt már nagy eséllyel jelenleg is dühöng, és most először szeretnék a jövőbe látni egy kicsit, hogy előre tudjam, hogy mi fog majd ránk várni. Mert valamiért nem érzem úgy, hogy pofon egyszerű lenne minden és csak bízok abban, hogy Angelonak azért van valami terve is, mert nekem nem nagyon van.   

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyVas. 26 Nov. - 9:17


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

A mi családunk olyan, mint a háborgó tenger, sosem lehet tudni, hogy épp melyik végzetes hullám fog végleg a mélybe taszítani. Sokan azt gondolják, hogy az alvilági családok üzelmei a fegyverkereskedelemből, drogcsempészetből, bérgyilkosságból és hasonló filmekben látott dolgokból állnak, de még így sok év elteltével én magam is meg tudok lepődni, hogy mennyire színes, változatos és kegyetlen tud lenni ez a világ. Itt nem számít a család, a vér, a szeretet, s igazán nem is tudnám megmondani, hogy mi a mozgatórugója ennek az egésznek.  
- Ha nem is az emberiséget, de valakinek megmentheted az életéd azzal, ha összekaparod lelkileg. Nem szokott megtörni téged, ha valami nagyon durva történettel állnak elő? Melyik volt az, ami leginkább kiakasztott? - őszintén remélem, hogy ez az éjjel már nem hoz számunkra semmilyen izgalmat, s végre megpihenhetünk egy kicsit. Borzalmasan zsúfolt még nekem is ez a nap, hát még szegény Valeriának! Nehéz elrángatni a gondolataimat a történtekről, de ha inkább az unokahúgomra és a valós életre próbálok koncentrálni, akkor talán sikerülhet. A kellemes illatok most például nagyon csábítóak, és bele is másznak teljesen az agyamba. Nem is emlékszem, mikor ettem utoljára...
- Ami marad, az jó lesz későbbre. El nem tudom neked mondani, mennyire rohadtul éhes vagyok. - magas is vagyok, széles is, és ezt a testet nem olyan egyszerű táplálni, főleg, hogy mindig mozgásban vagyok. Úgyhogy igen, esélyes, hogy mind a gyomromban fogja végezni... Ellenben Valeria szendvicsével, ami már most látom, hogy kifog majd rajta.
- Lehet, hogy a jók annyira erősen élnek bennem, hogy elnyomják a rosszat. - vonom meg vállam elmerengve. - Vagy magamnak is hazudok, és nem vagyok képes teljes valójában látni az egészet? - kérdőn pillantok az irányába, mintha szakmai gondolatot várnék tőle, amíg készül a vacsoránk. Én mindig pozitívan próbáltam felfogni mindent, és igyekeztem messze a háttérbe szorítani azt a temérdek rosszat, ami körülvett ott Rómában. Vagy inkább elfojtottam mindent eddig?  
Hamarosan már felpakolva indulunk meg a taxi irányába, s közben olyan hirtelen jött őrült ötlet nyilall a fejembe, ami elsőre még nekem is ostobaságnak tűnik, ahogy kimondom, aztán végül pillanatokon belül átvált egy lehetőségbe, egy reménysugárba.
- Épp ez az! Menekültünk! Így akarod leélni az életed? Hogy attól félünk, ki akar épp elkapni? Hogy örökké csak bujkálunk? Ez rohadtul nem élet. És kurvára meg kell mutatnunk mindenkinek, hogy Valeria Callegari él és elpusztíthatatlan, és aki baszakodik vele, annak annyi. - nem tudom, hogy honnan jön ez az energiabomba hirtelen, de ahogy beszélek, még szabad öklöm is összefeszül, ahogy arra gondolok, hogy kezünkbe vesszük a dolgokat.  
- Elő kell hoznunk a rejtett képességeidet valahogy, hogy túléljük ezt. Elvégre Callegari vagy. Híresek vagytok bizonyos... Tulajdonságaitokról. - jegyzem meg sejtelmesen már a taxi hátsó ülésének sötétségében. Valeria szíve és lelke teljesen biztosan jó, de ne felejtsük el, hogy a vér nem válik vízzé. Ezt még én is aláírom, s hiába állítom, hogy nem vagyok olyan, mint a család többi része, azért én is erősen hozom a D’Amore familia tulajdonságait.
Hamarosan megérkezünk a lakásomhoz, egy egészen nyugalmas, zöld övezetbe, ahol jelenleg egy kóbor macskán kívül semmi élet nincs az utcán. Gyors lépésben mászok fel a lépcsőn, s már nyitom is az ajtót, hogy aztán pillanatokon belül a háromszoros biztonsági rendszert magunkra zárjam.
- Érezd magad otthon. Szemben a nappali, balra a konyha. - mutatok előre egy kanapéval és tévével bélelt helyiségbe, aztán balra egy nyolcszögletű, középen pulttal megrakott felé. A bejárat mellett közvetlenül hever pár cipő, illetve felakasztva pár kabát és hosszúujjú felső. Nem túl díszes, nincs tele a lakás mindenféle hangulatkeltő elemmel, de hát ez betudható annak, hogy hirtelen kellett ide - is - költöznöm, s még valahogy nem sikerült belaknom.
- Fent van a fürdő és a szobák. - én egyből benyargalok a konyhába, s kipakolom a vacsoránkat a pultra. Itt már azért több a felszerelés, de ezeket az előző lakók hagyták itt nekem, egy idős házaspár, akik inkább egy otthonban folytatták tovább az életüket.
- Szeretnél előbb kipakolni? Vagy... Nem annyira érdemes? - utalok vissza ötletemre, miszerint húzzunk haza minél előbb.  

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyPént. 17 Nov. - 17:03

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Nem egyszer játszottam már el a gondolattal, hogy kitaláljak magamnak egy saját képzeletbeli világot, amit elhitetek majd az emberekkel valahányszor szóba kerül egy ismerkedés alkalmával a család, meg az, hogy miért épp New Yorkot választottam otthonomnak a sajátom helyett, és úgy tehetnék, mintha számtalan rokonom élne itt is, így igazából még egyedül sem vagyok annyira, de inkább letudtam mindig a cseverészés ezen részét annyival, hogy így alakult, meg, hogy gyakran látogatok haza Rómába is, sőt van, hogy azt is hozzá teszem, hogy talán majd haza is költözök, mert a szüleimnek egyre jobban hiányzok, ahogyan ők is nekem. Ezek sokkal közelebb állnak az igazsághoz, mintha azt mondanám mondjuk, hogy egy szeretetteljes családba születtem, mindenem megvolt amire csak vágytam és azért jöttem egész Amerikáig, mert megtehetem. Kaland vágyó vagyok. Ezt a hazugságot még én magam sem tudnám úgy elő adni, hogy el is higgyem azt, amit mondok, így amennyire lehet kerülni is szoktam ezt a családosdi témát.
- Inkább mondjuk azt, hogy nem tudok. - vallom be végül, és még mindig nem igazán értem, hogy hogyan tartozhatok olyan emberek közé, akiknek a hazudozás úgy megy, mintha olvasnák valahonnan és nem beszélve arról, hogy mennyire jól tudnak ármánykodni. Mintha az egész családunk lényege annyi lenne, hogy ki tudja jobban átverni a másikat, és ki szerez nagyobb hatalmat. Azért is örülök, hogy Angelot hozzám sodorta a szél - az oka most már teljesen mindegy -, mert nem kell előtte szégyellnem azt, ahonnan származom. Mert az ő helyzete sem sokban különbözik az enyémtől. Az viszont, amit az apám tenni készül velem még engem is sokkol. Pedig azt gondoltam, hogy meglepetést már nem tudnak okozni. Úgy tűnik tévedtem, mert van az a pénz, amiből sosem elég. Csak még inkább kiábrándulok a saját apámból és származásomból és úgy mindenből. Milyen apa az olyan, aki a saját lányát egy eszköznek használja. Ha nem lennék ebben a helyzetben és nem kattogna az agyam folyamatosan akörül, hogy mi várhat majd rám, akkor minden bizonnyal rászolnék Angelora, amiért megint úgy száguldozik, mintha valami autó versenyen lennénk, de jelenleg még ez sem számít, mert ma már kétszer akadtak ránk, bármit megtehet, csak végre biztonságos helyen legyünk. A lakását nagyon remélem, hogy senki sem ismeri, mert még csak az hiányozna, hogy onnan is menekülni kényszrüljünk. Jobban örülnék ha valami olyasmivel vígasztalna inkább, hogy nem kell aggódjak, mert ilyesmi csak a filmekben történhet maximum, de a való életben kizárt. Ugyanakkor pontosan tudom, hogy a mi családunkban semmi sem lehetetlen. Talán csak az tűnik most annak, hogy meg lehessen oldani ezt a beteges problémát, ami eléggé engem terhel, de azért örülök, hogy Angelo nem akar magamra hagyni megküzdeni a problémámmal.
- Nem volt a saját házam. Bérelem. De már elég régóta ahhoz, hogy megszerettem. - sosem voltak fontosak számomra a tárgyak, mindig is úgy voltam vele, hogy bármi pótolható, ellenben az életemmel, amit épp tönkre tenni készülnek. Inkább lennék képes azt hiszem a golyó elé állni, mint megházasodni valakivel, akit nem ismerek, és aki lehet, hogy még nem is jó ember, Sőt biztos, hogy nem az.
- Elég sok köze van a családomnak hozzá. Mert mindig is azt szerettem volna, ha segíthetek az olyan embereken, akiknek épp olyan pocsék az életük, mint az enyém. Vagy még rosszabb. Talán viccesen hangzik, de gyerekként azt feltételeztem, hogy majd azzal ha orvos leszek megválthatom az emberiséget. Tévedtem sajnos. De azért ha csak egy kicsi vígaszt is jelentek bárkinek, már nyertem vele, - mosolyodok el, mert amúgy a szakmám az egyedüli, amit szeretek az életemben és egy percig sem bántam meg, hogy éppen ezt választottam. Behúzva nyakam követem Angelot, bár nem igazán tudok én most az ételre gondolni, de nyílván fontos a táplálkozás, és gondolom nem épp itt fognak ránk akadni. Egy ekkora városban azért képtelenség, hogy folyton folyvást ránk akadjanak. Ha csak nincs belém szerelve valami GPS vagy valami, amiről nem tudok. Kicsit meglőpödök az Angelo rendelésén, mert amennyi mindent kért, én annyit körülbelül egy hétig ennék.
- Ezt mind meg is eszed? Egyszerre? - oké, hogy férfi, meg kétszer akkora, mint én, de akkor is. - Nekem elég lesz egy sonkás szendvics, salátával, sajt nélkül. - és még ezt sem biztos, hogy meg fogom tudni enni, mert az apám gondoskodott mára arról amúgy, hogy jól lakjak. Mindennel. Kicsit úgy érzem magam tényleg, mintha valami menekültek lennénk, akik nem ettek már legalább egy hete. Legalábbis a büfé mögött álló férfi valószínűleg valami ilyesmire is gondolhat és még csak nem is áll ez távol a valóságtól.
- Tényleg ennyire hiányzik neked az a pokol, ami ott van? - nézek rá nagyokat pislogva, de megértem. Sok minden hiányzik nekem is, de azért én egyáltalán nem vágyakozok utána. Az a mondás, hogy mindenütt jó, de  alegjobb otthon, rám egyáltalán nem érvényes. New York lett az én otthonom. A szendvicsemet szorongatva nézek körbe rutinszerűen, közben pedig bólintok, de amint elő áll egy egyáltalán nem túl jó ötlettel megtorpanok. És először még nem is értem, hogy miről beszél. Milyen otthonról? Úgy bámulom őt, mintha azt akarnám mondani, hogy el ment az esze, mert amint ismét beszélni kezd rájövök, hogy nagyon is komolyan beszél. Vagyis tényleg el ment az esze.
- Most gondolom, csak viccelsz. - miközben nézem arra várok, hogy elnevesse magát, de mivel nem teszi, egyértelmű, hogy komolyan beszél. - Talán baj lehet a memóriáddal, de épp az imént menekültünk el az apám emberei elől. Akiknél fegyver is volt. És akik alig várják, hogy jó pontot szerezzenek az apámnál, mert elkaptak. - emlékeztetem, de még mindig nem tűnik úgy, mintha nevetni készülne. Mondjuk ez még viccnek sem jó. Hát nem tudja, hogy milyen bátortalan vagyok én az ilyen ügyek megoldásához? Még ennyi kilométerről is képes rám ijeszteni az apám egy sima telefonhívással. Mit teszek, ha szemtől szembe állok majd vele? - Gondolod, hogy ez a legjobb ötlet? Ha elkapnak, akkor nekem végem. És lehet, hogy neked is, amiért bújtattál. Azt remélem tudod. - ez egy nagyon gyenge rá bólintás az ötletére, de attól még egyáltalán nem hiszem, hogy ez túl jó ötlet lenne. Annyi vígasztal, hogy bízok benne most már annyira, hogy elhiggyem, minden megoldódik. Jobb ebben hinnem, mint életem végéig menekülni.  

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptySzomb. 11 Nov. - 7:22


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

- Hazudni pedig nem szeretsz? - hiszen milyen könnyű lenne felépíteni egy tökéletes illúziót, s elmesélni, hogy milyen boldog családban élünk, ahol minden tökéletes, és mindenki szereti a másikat. Talán még mi magunk is elhinnénk egy idő után, ha sokat hazudnánk ezt, s csak az ilyen kényes helyzetek, mint a mostani például, ezek tudnának csak visszarángatni a valóságba. Az itteni nyugalmas perceimben velem is megesett, hogy teljesen elmélyültem ebben a New York-i illúzióban, s azt hittem, hogy normális életem van, teljesen átlagos emberekkel a hátam mögött, akiket bármikor felhívhatok telefonon, s bármikor hazaugorhatok. Megesett talán, hogy nagyobb társaságban még ezt is mondtam, csak hogy elkerüljem a kellemetlen kérdéseket... Valeria mellett azonban semmit sem kell elrejteni, hiszen ugyanabban a cipőben járunk. Nem is emlékszek, mikor volt utoljára az, hogy nem kellett figyelnem arra, amit, mondok a másiknak. Én mindig is szerettem beszélgetni, s borzalmasan nehéz feladat nem kikotyogni mindent, úgyhogy a helyzetünk súlyosságát félretéve egyetlen pillanatra, nagyon örülök, hogy nem kell visszafognom magam végre. Így kertelés nélkül közlöm vele a gondolataim, miközben kis híján kifarolunk a kocsival az egyik kanyarban. Pár centivel súrlódunk el csupán az egyik utcaszélen parkoló jármű mellett, de én pont így terveztem!
- Igeeen, így kimondva eléggé szarul hangzik. - elnevetem magam, bár ez már inkább “sírjak vagy nevessek” kategória. Hirtelen úgy érzem, mintha előttünk állna millió lehetőség, de abból csak egyetlen lesz a helyes út. Nekünk pedig egy esélyünk van, hogy azt megtaláljuk... Jó kilátások. Leparkolunk közben, hiszen Valeria autója már túlságosan ismert, így muszáj lesz magunk mögött hagyni. Nekem viszont ott van az én gyönyörű, szépséges motorom, amin bukósisakkal úgysem leszünk felismerhetőek, így innentől majd azzal fogunk közlekedni.
- Az a saját házad volt talán, ahol voltunk? - kérdem tőle meglepetten, bár nem tudom, hogy mégis min vagyok meglepődve. Jóval előbb költözött ide nálam, s ez az agykurkász dolog teljesen biztosan kifizetődő. Egyre több olyan ember van úgyis, aki nem képes felvenni a ritmust ezzel a rohanó világgal.
- Van köze a szakmádnak amúgy a családhoz? Miért választottad pont ezt? - az épp nyugalmas perceket muszáj kihasználnunk, hiszen ha nem tesszük, akkor én legalábbis biztosan, teljesen meg fogok zavarodni. Vissza kell fogni azért az adrenalint is a szervezetemben, mert minél több év telik el a fejem felett, annál inkább válik kontrollálhatatlanná. A büféskocsi felé lépkedve viszont úgy tűnik, hogy egyelőre nyugodt a környék.
- Mit kérsz? - tele van függesztve a bódé oldala mindenféle gyorskajával, pizzától kezdve gyroson át a hamburgerig minden.  
- Lesz egyszer egy gyros tál, egy hamburger, és két hotdog. - ennyi talán elég lesz nekem vacsorára. Ha Valeria is választott, utána talán tíz percet kell várnunk, hiszen az öreg büfés nem hiszem, hogy számított ilyenkor ekkora megrendelésre.
- Én amúgy visszavágyok Rómába. - térek vissza egy korábbi témánkhoz, amíg várunk. - Hiányoznak a jó pillanatok, a kaják, na meg a megszokott környék. Kár, hogy mostanság minden elcsesződik mindenhol. - lassacskán megkapjuk a vacsoránkat, én pedig hagyok némi borravalót az öregnél, hogy ilyen lelkesen, ekkora mosollyal, ilyen későn még hajlandó volt nekünk ennyi kaját elkészíteni.  
- Szerintem ott lesz taxi. - biccentek az út másik oldalára, ahol még egy tábla is jelzi, hogy ott bizony taxik szoktak várakozni. Egy sötét autó most is épp ott áll magányosan.
- Amúgy mi lenne, ha hazamennénk? - olyan váratlanul közlöm ezt vele, hogy még én is meglepődök magamon. Hirtelen jött sugallat uralta a szavaimat, de ha már kimondtam...
- Úgyis azt hiszik, hogy itt vagy. Nem gondolnák, hogy hazamennél. Ott egyrészt több a segítség, akik mellénk állhatnak, mint itt. Jóval több... - ismétlem meg célzóan. Sok embert tudnék mozgósítani, ha szükség lenne rá.
- Kezünkbe vesszük a dolgokat, és elintézzük az apád, meg azt a családot, aminek eladott téged. Vagy bujkálunk, ki tudja meddig, tehetetlenül... - tudom, hirtelen erős gondolatok ezek, és nem is várom el tőle, hogy azonnal döntsön. Aludhat rá egyet, rápihenhet, bármi, amit szeretne. Közben leintem a taxit, így ha nem kerül senki az utunkba, a lakásomig meg sem fogunk állni. Valeria nem olyan beállítottságú, tudom jól, hogy átvált bosszúálló gyilkológépbe, és szétszed mindenkit (vagy ki tudja?). Talán máshogy is megoldhatnánk... Például ésszel? Én inkább az erőt képviselem, ezért is akarok visszamenni Olaszországba. Mert lehet, hogy ész is bőven kelleni fog, de erővel kell megindítani mindent...   

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptySzomb. 4 Nov. - 14:44

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Gyűlölöm azt, amibe bele születtem és még a mai napig úgy vélem, hogy ha lehetőségem lenne családot választani, akkor nem akarnék közéjük tartozni. Bár pontos képem nincs arról, hogy milyen egy normális család gyerekének lenni, csak mindössze illuzióim vannak róla, mégis mindig éreztem, hogy valami másra vágyok. Valami békésebbre és olyanra, ahol érzem a szeretetnek akár csak egy morzsáját is. Ahol nincsennek szigorú elvárások felém, és igazán önmagam lehetek. Ezzel ellentétben csak csendben telt el a gyerekkorom és próbáltam kellően alkalmazkodni, de még az sem volt elég ahhoz, hogy egy olyan életre vágyjak. Most pedig ennyi év szabadság után, mikor már fellélegeztem, mert nem lehet akkora nagy baj, ha én más utat választanék inkább, az apám ismét olyan életbe sodorna bele, amilyenből bár nehezen, de azt hittem, hogy sikerült kitörnöm.
- Nincs. Nem vagyok büszke a származásomra. Soha nem beszélek senkinek a családomról, mert nem akarom, hogy az emberek miattuk ítéljenek el. - egy kicsit néha úgy érzem, mintha az az élet, amit itt felépítettem saját magamnak, mindössze csak egy hazugság lenne. Mégis jobban szeretk abban hinni, mint elfogadjam a valóságot, ami így sokkal jobban kiábrándít, hogy az apám képes volt rám küldje az embereit. Az a legrosszabb az egészben, hogy tudom, nem fogja feladni. Mindig is olyan ember volt, aki szeretett még a saját családja felett is uralkodni, és akinek nem számított sosem, hogy kin kell átgázolni azért, hogy a célját megvalósítsa. Mégis minden erőfeszítése ellenére sem tudtam olyan gyereke lenni, amilyennek látni szeretett volna. Hiába igyekezett, nem sikerült megmérgeznie az elmémet, és ezért mindent meg is tettem, hogy így maradjon. Talán ha nem sikerül ennyire távol kerülnöm tőlük, akkor sikerrel járt volna. De már annyira más életem van itt, hogy képtelen lennék ismét hozzá szokni ahhoz a mocsokhoz.
- Tudom. Otthon mindig történik valami, soha nincs békesség. Ezért nem is vágyom vissza egyáltalán oda. - életem legjobb döntése volt az, hogy Amerikáig repültem a tanulmányaim miatt, csak épp hiba volt elhinnem, hogy itt is maradhatok. Talán ha tudtam volna, hogy Angelo is New Yorkban van, akkor mindent elkövettem volna, hogy valahogyan rá találjak, mert sokkal könnyebb az élet, ha az ember nincs egyedül. Bár mindig is elég talpraesettnek gondoltam magam ahhoz, hogy minden helyzetből megtaláljam a kiutat, de azt hiszem, hogy nélküle elég nagy bajban lennék most. Ez persze egyáltalán nem jelenti azt, hogy az életem hátralévő részében rá akarnék telepedni, mert az igaz, hogy egynelőre nem látom a kiutat ebből a helyzetből, talán nincs is, de soha nem akarnék olyan életet, ami a bújkálásról szól.
- Az apám mindig szeretett zsarnokoskodni. Csak talán amig gyerek voltam ezt nem így fogtam fel. Akkor az volt számomra a természetes, amit elvárt tőlem. De már tudom, hogy milyen szabadnak lenni... - nem folytatom a mondandómat, csak helyette sóhajtok egy nagyot, mert még most is úgy gondolom, hogy sosem adnám fel ezt az életet egy olyanért, ami elől el menekültem.  Így pedig, hogy talán össze is állt a teljes kép a fejemben, még annyira sem. Kicsit becsapva érzem magam amiatt, hogy még anya sem volt képes arra, hogy figyelmeztessen az apám valódi terveiről, valóban olyan, mintha jelenleg Angelon kívül senkit sem érdekelne, hogy én mit akarok.
- Én nem várom el tőled, hogy megvédj. Csak annyit szeretnék, hogy próbáljunk meg olyanok lenni, mint régen. - talán ez nem fog egyik napról a másikra menni, hiszen hiába vagyunk rokonok, egy kicsit mégis olyan, mintha idegenek lennénk egymásnak, mert szinte semmit nem tudunk a másikról, de minél több időt töltünk egymással, annál biztosabb vagyok abban, hogy működhet köztünk ez a dolog. Olyanok persze nem lehetünk, mint gyerekként, mert akkor szinte gondtalan volt az életünk - legalábbis nem kellett megbírkóznunk a felnőttes dolgokkal -. Hiba volt azt gondolnom, hogy a bárban történtek után nem fognak a lakásomra is eljönni az apám emberei, akik amint döngetni kezdik az ajtót egyre erőteljesebben, annál nagyobb lesz rajtama  pánik. Annyira, hog még arra is képes vagyok, hogy ki másszak az Angelo segítségével az ablakon, csak épp a fegyverét ne kelljen használnia, bár egyre inkább úgy érzem, hogy ennek mindaddig nem lesz vége, amig nem fog vér folyni. Azt pedig nagyon nem szeretném. A kocsiban ülve egy kicsit megkönnyebbülök, de az a gondolat, hogy az apám talán férjhez akar adni valami őrülthöz, egyáltalán nem segít abban, hogy teljesen megnyugodjak. Értetlenül figyelem Angelot és még az sem zavar most valahogy, hogy érzem, hogy mekkora sebességgel haladunk ismét. De valóban fogalmam sincs, hogy hogyan lehetséges mindez. Talán azért, mert az én elmém nem képes még mindig elfogadni mindazt, hogy az emberi kegyetlenség valóban határtalan tud lenni. Miután magyarázatot ad is kell pár másodperc ahhoz, hogy képes legyek megszólalni.
- Vagyis ha érzéketlenné vállok, mint ők, akkor nem fognak tudni terrorizálni és könnyebben mondok nemet majd az oltár előtt. Ez egyre jobb. - ez egész helyzet egyébként isolyan, mint valami hülye vicc, csak épp nevetni nem tudok rajta. Mindent ki néztem az apámból eddig is, de ilyesmit sosem gondoltam volna. Egy szülő dolga inkább az lenne, hogy boldoggá tegye a gyerekét, az enyémek pedig helyette mintha azon lennének, hogy szándékosan keresztbe tegyenek. Szerencsémre sosem voltam olyan, aki tárgyakhoz ragaszkodott volna, mindig úgy voltam vele, hogy minden pótolható. Ellenben az életünkkel, amiből csak egy van, és ha Angelo szerint biztonságosabb úgy tovább menni, hogy az autómat itt hagyjuk, akkor megteszem. Úgysem hobbim a vezetés.
- Én bármiről lemondok, csak valahogy ússzuk meg ezt az estét. - reggel még gondtalanul ébredtem - majdnam -, mostanra viszont se kocsim, se lakásom nem maradt. Ki gondolta volna, hogy pillanatok alatt képes ide jutni az ember. - Én most lényegében hajléktalan lettem. - kínomban elnevetem magam, mert olyan helyzetbe kerültem a saját családom miatt, amelyikből tényleg nem látom a kiútat. Most már tényleg csak abban bízhatok, hogy Angelo őszinte hozzám, és valóban nem áll szándékában átverni.
- Inkább a taxit választanám. Mert elég volt mára ennyi az izgalomból. Amilyen peches egy napom volt, még a végén szembe sétálunk velük ismét. - na meg azt hiszem, hogy eléggé el is fáradtam ebbe a sok mindenbe. Egyenlőre úgy néz ki, hogy megúsztuk, de ki tudja mi vár majd ránk holnap? Miközben távolodunk a kocsimtól, vissza pillantok rá egy rövid ideig, mert elég sok közös napot töltöttünk azért el együtt, de nem bánom, hogy itt kell hagynom. Már amúgy is terveztem, hogy le kéne cserélnem.  






Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyVas. 29 Okt. - 5:13


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

Bármilyen személyiséggel is születtünk, a mi családjainkon kívül egyáltalán nem könnyű a komolyabb barátkozás, hát még a párkapcsolat kiépítése. Annyi titok és mocsok van mögöttünk, amiről nem beszélhetünk akárkinek, hogy sokszor én is azt érzem, hogy teljesen felesleges belekezdeni bármibe is, hiszen semmi értelme a sorozatos hazugságoknak, melyekbe egyszer úgyis belebukunk.  
- Senki sincs itt akkor New Yorkban, aki tudná, hogy milyen családból származol? - nekem azért akad, de ezek mind régebbi ismeretségek, melyek ha nem lennének, most biztosan meg lennék lőve. Régebben sokat törekedtem arra, hogy kapcsolatokat építsek ki, amik a mai napig lényegében kitartanak, ha kicsit ápolom őket, azonban minél több év telik el a fejem felett, annál fárasztóbbnak érzem, ha egy új embert akarok az életembe léptetni. A sok küzdés és aggódás pedig ezekben a sötét időkben kinek hiányzik?  
- Annyira gyakran azért nem használom, de mindig velem van, hiszen te is láthatod, még egy kontinenssel odébb is utánunk jön a múltunk. És igen, lőttem már vele, de mindig csak önvédelemből. Amíg te itt éltél, azért zajlottak otthon az események... - sóhajom merengően száll az éjszaka nyugalmába, mikor visszagondolok arra a temérdek szarra, amit műveltem. Tartalmas életem volt eddig, aminek egy részét ugyan élveztem, de már mintha kezdenék kiégni és besokallni. Főleg, ha arra gondolok, hogy a házasság és a gyerek gondolata milyen rohadtul lehetetlennek tűnik, pedig aztán mélyebben átgondolva... Annyira talán nem is lenne rossz.
- Régen is ez volt amúgy? Amikor gyerek voltál, akkor is így viselkedett az apád? - annyira szükségünk van a nyugodt percekre, mint éhezőnek egy falat kenyérre. Sok mindent kell átbeszélnünk, de alig nyílik rá lehetőség, most is Valeria lakásán pakolás közben kell megejtünk a beszélgetést.
- Lehet, hogy ő bármire képes azért, hogy elérje a céljait, engem viszont sokkal nagyobb dolog mozgat. Én meg azért vagyok képes bármit megtenni, hogy megvédjem azt, akit szeretek. Eléggé kevés van belőlük úgyis... - felelem határozottan, hiszen semmi pénzért nem hátrálnék ki, most főleg. Itt vannak a nyomában, ki tudja, mi lenne, ha elkapnák... Előbb áldoznám fel saját magam, mint hogy neki baja essen. Tudom, hogy nagyon elhamarkodott gondolat, s hogy rég nem találkoztunk már, de a vér akkor is összeköt minket, régen pedig nagyon jóban voltunk. Nekem ennyi elég, hogy Valeriát rakjam az első helyre.
Ez meg is történik, mikor újra ránk találnak, s bár én szívesebben lőném rá az ajtót arra, aki dörömböl, s meg is tenném, ha egyedül lennék... De mivel itt van az unokahúgom is, így keresek egy békésebb alternatívát, ami érzéseim szerint túlságosan sokáig nem fog tartani, hiszen úgyis lesz egy olyan alkalom, amikor nem lesz más lehetőség. Lőni kell. Addig azonban megint menekülünk, lemászunk a ház oldalánál, s már kocsiba is pattanunk.  
- Hogy hogyan lehet az akarata ellenére férjhez adni egy nőt úgy, hogy végig jópofát vágjon hozzá? - ezt pont akkor kérdezem, amikor élesen balosan kanyarodunk át egy piros lámpán. A hangom tele van gúnnyal, s kíváncsi vagyok, hogy mikor esik le neki. Én azért nem váratom sokáig, hamar a lényegre vezetem.
- Úgy hívják ezt a módszert, hogy... Fájni fog, ezt most mondom... “Lelki terror”. - a városban közben úgy kanyargunk mindenfelé, mintha egy versenyen lennénk. Nem ez az első, hogy így vezetek, már vettem részt amúgy is illegális utcai versenyeken...  
- Kikészítenek lelkileg, hogy engedelmeskedj. Eléggé sok módszer van arra, hogy megtörjenek. Bár, ezek közül tudatosan sok mindent ki lehet lőni... - sokat figyelem a visszapillantót, de úgy néz ki, hogy nem követnek minket. Valeria autóját azonban teljesen biztosan ismerik, így muszáj lesz egyelőre megválnunk tőle.
- Búcsúzz el a kicsikédtől. - paskolom meg kormányát, miközben behajtunk az egyik bevásárlóközpont parkolójába. - Itt vannak kamerák, úgyhogy remélhetőleg nem lesz gond vele. Viszont ezzel nem mehetünk tovább. - megállunk az egyik hátsó parkolóhelyen egy fa alatt, s a motor pillanatokon belül elhalkul. Nem messze tőlünk az út szélén van egy bódé, ahol látszólag még most is árulnak valami kaját... Nekem pedig a gyomrom olyat kordul, hogy kis híján földrengést okoz.
- Veszünk kaját, fogunk egy taxit, aztán hazamegyünk. Vagy sétálunk a kisebb utcákon át... Fél óra innen. Rajtad áll. - nem is tudom, melyik lenne a legbiztonságosabb, így inkább meghagyom a választást Valeriának. A biztos számomra az, hogy kaját akarok, de azonnal, úgyhogy ha elbúcsúzott a kocsikájától, én naaagyon szeretnék a bódé felé sétálni.  

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyKedd 24 Okt. - 10:07

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



A bizalmatlanságom ami kezdetben bennem volt feléje, annyira eltűnt, hogy már képes vagyok elhinni, hogy minden rossz ami körülvesz minket a javunkra fordítható és már igazából az sem érdekel, hogy a véletlen műve-e vagy sem az, hogy annyi év után egymásra találtunk. El sülhet persze az egész rosszul is, viszont egy kicsi összefogással talán jót is hozhatunk ki belőle, és többet egyikünknek sem kell teljesen árván tengődnie New Yorkban. Mert nekem egészen biztos, hogy nem áll szándékomba haza menni, és azok alapján amiket mesélt, őt sem hiszem, hogy arra vágyna.
- Örülök, hogy találkoztunk. - tényleg komolyan is gondolom, és nem csak azért, mert kimentett a bajból, hanem azért is, mert valóban hiányzott. Kettőnk közül pedig most azt hiszem, hogy nekem van rá nagyobb szükségem, bár korábban sosem vallottam volna be, de elég nyomasztó tud lenni ez a város, ha nincs senkije az embernek. És nem a barátokra gondolok, mert azok csak jönnek mennek az ember életében. Hanem egy családra, akikre számítani lehet tényleg minden körülmények között. Nekem pedig látszólag valóban ő az egyedüli ilyen rokonom, mert azokat akiket néhány éve magukra hagytam Olaszországban csak ahhoz értenek, hogy vissza rántsanak és véletlenül sem aza  céljuk, hogy könnyebbé tegyék az életem. Ezzel a szomorú tudattal pedig nap mint nap szembe kell néznem, de talán majd eljön az a nap, amikor csak simán elfogadom, hogy ez jutott nekem.
- Vannak. De nem sokat tudnának tenni az apám és az emberei ellen. - megvonom a vállam, mert nem véletlenül engedek mindenkit csak annyira közel magamhoz, amennyire az megengedett. Nem csak a folytonos bizalmatlaságom az oka, hanem az is, hogy tudom, hogy velem jóban lenni olyan, mintha egy kötél lenne az ember nyakán, amit bármikor megránthatnak. Már gyerekkoromban sem barátkozhattam bárkivel, mindig meg kellett vállogatnom a társaságomat és vigyáznom kellett arra is, hogy kinek és mit mondok. Ez most sincs másképp, csak amig gyerekként az apai nyomás miatt cselekedtem, mostanra inkább csak a  megszokás és óvatosság vezérel.
- Úgy beszélsz, mintha te gyakran használnád a fegyvered... Lőttél már le valakit? - egyértelműen jobban örülnék egy számomra megfelelő válasznak, ugyanakkor azt hiszem, hogy nem ítélném el az ellenkezője miatt sem. Sajnos vagy sem, de valóban kezdem megérteni azt, amiről beszél, még ha nem is biztos, hogy számomra lehetne olyan ok ami miatt lövöldözni kezdjek. Bár még nem kerültem olyan helyzetbe, hogy ezt tudjam. Vagyis de az előbb mielőtt elmenekültünk volna, de szerencsémre nincs a birtokomban egyetlen egy olyan tárgy sem, amivel kárt lehetne tenni bárkiben is. Mégis egyre biztosabb vagyok abban, hogy szeretném megtanulni a használatát legyek báremennyire is félős, mert elég komolynak néz ki a helyzet, apa valóban nem tréfál, én pedig nem akarok életem végééig az Angelo nyakán lenni teherként, mert bár úgy érzi, de egyáltalán nem kötelessége engem babusgatnia.
- Benned bízok. De az apámban nem. Isemerem őt, és tudom, hogy bármire képes a céljai elérése miatt. És csak még nagyobb bajba kevered magad azzal, hogy nekem segítesz. - ezt ismét azért hangsúlyozom ki, mert még mindig van lehetősége kihátrálni. Ez egyáltalán nem vicces helyzet és ha bántanák csak azért, mert engem próbált védeni, akkor sosem bocsátanám azt meg magamnak. Bár egyáltalán nem tűnik olyannak, akit könnyű lenne elijeszteni bármivel is, gyerekkorunkban is mindig sokkal vakmerőbb volt, mint én. Bár azt hiszem, hogy bármennyire is gyáva vagyok, azért én sem tudnám őt magára hagyni ha szüksége lenne rám, még ha talán túl nagy haszon nincs is bennem.
- Anya testvérének a fia, aki csakúgy mint az anyám rosszul ment férjhez, csak ő bele is betegedett abba. Így anya egy kis ideig magához vette, hogy gondoskodjon róla, bár nem mintha abban a házban sokkal jobb sorsa lehetne szegénynek. - vagy legalábbis nekem ezt mondták. A valóságot meg természetesen csak ők tudják. Igazából engem még az sem lepne meg ha kitudódna valami sokkal rosszabb a dologról. Mondjuk az, hogy az apám egy titkos románcának a gyümölcse. Nem is tudom, hogy minek örülnék a legjobban. Inkább maradjon az a történet, amit anya mesélt és reménykedjünk abban, hogy elkerül minél hamarabb az apám közeléből, mert ő aztán mindenhez ért, de a gyerekneveléshez egyáltalán nem. Miatta még én sem mernék gyermeket szülni soha azt hiszem, pedig ha valamire igazán vágyok az életben akkor az az, hogy egyszer anya lehessek. De nem úgy, hogy hozzá kényszerítsenek valakihez feleségül, akit nem ismerek és nem is akarok soha megismerni, mert az aki az apámmal bármiféle üzletet köt és képes lenne erőszakkal is el venni valakit, az biztosan nem jó ember. Mégis ha belegondolok, hogy mennyi minden múlhat ezen, eltöprengek, hogy talán fel kéne adnom a bújkálást és elfogadni azt, amit rám szabnak. Mert képtelen lennékegész életemben menekülni a saját családom elől.  
- Előbb vagy utóbb úgyis az lesz belőle. Maximum csak az időt húzzuk egy kicsit. - vonom meg a vállam és látom rajta, hogy egyáltalán nem tetszik neki a gondolat, hogy feláldozzam magam, én sem szeretném, mert mindenre vágyok csak épp egy házasságra nem, de nem igazán tudom, hogy mi mást tehetnék. Amint döngetni kezdenek az ajtón, érzem, hogy bele sápadok és bár az előbb nagy leánynak tűnhettem, aki kész feláldozni az egész életét, de így, hogy ismét itt vannak az apám emberei inamba száll a bátorságom. Vége lesz egyáltalán valaha ennek a napnak? Szívesebben bújnék el valahová mint másszak ki az ablakon, de végül mégis az tűnik a legjobb ötletnek, mert nem akarom, hogy bárkit is le lőjjön az unokatestvérem. Még akkor sem ha azok akik be törni készülnek történetesen nem jó emberek. Még egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet itt kimászni, de végül csak a hátizsákomhoz lépek, elhúzom rajta a cipzárt és oda nyújtom azt Angelonak és csak reménykedek abban, hogy tényleg megússzuk épen ezt a napot valahogyan. Mert ha innen kiérünk, akkor az szinte biztos, hogy soha többé nem jövök ide majd vissza. Nincs túl sok időm hezitálni, mert nem biztos, hogy az ajtó sokáig bírja, így engedelmesen rakom ki az ablakon előbb az egyik, majd a másik lábamat és fogalmam sincs, hogy hogyan érünk le, de amint a lábam a biztos talajra kerül, olyan megkönnyebbülést érzek, amilyet még sosem éreztem. Talán csak akkor, amikor már a kocsiban ülve magunk mögött hagyjuk a helyszínt.
- Ez biztos csak valami rossz rémálom. Milyen esküvőre? Hogyan? Elkapnak és egyből az oltárhoz visznek? Vagy hogy lehet az embert akarata ellenére férjhez adni másképp? - na és anya miért nem készitett fel egy kicsit legalább jobban? Nem mintha erre fel lehetne készülni. Az ember gondolom ha férjhez megy, akkor azt nem így szeretné tenni. - Majd akkor te leszel a tanúm. - már szinte nevetnem kell ezen az egészen, mert ilyent még a föld biztosan nem látott. Hogy minden hülyeséggel engem találjanak meg.




Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptySzomb. 21 Okt. - 6:24


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

- Nem kell egyik napról a másikra, de most a baj sokkal jobban összehozhat minket. Másra úgysem számíthatunk most itt New Yorkban. - illetve de, vannak nekem is ismerőseim, akiket riaszthatok, ha annyira nagyra fordulna a baj, azonban egy családi ügybe nem szívesen vonnék be másokat.
- Neked vannak itt barátaid, vagy közelebbi ismerőseid, akikre számíthatnál? - nem tudok sok mindent az unokahúgomról, azonban az első benyomások alapján nekem magányos farkas típusnak tűnik, aki inkább választja egy pénteki estén a filmnézést és pihenést, mint hogy elmenjen szórakozni és a sárga földig igya magát. Az elkövetkezendő napokban úgysem szeretném őt egyedül elengedni sehova, de ezt egyelőre nem akarom ennyire konkrétan közölni vele, nehogy azt érezze, hogy egy bilincset akarok rápattintani. Hiába ússzuk meg ezt az éjszakát, attól még bárhol a nyomára bukkanhatnak.
- És az kit érdekel, ha őt várják otthon? Nem kell egyáltalán élvezetet keresni az ölésben, nem az a lényege. Hanem hogy megvédd saját magad. - tudom jól, hogy egy orvost, aki esküt fogadott, nem fordítom át egyik pillanatról a másikra az elveitől. Azt sem akarom, hogy konkrétan megértse, miről is beszélek... Pszichológusként biztosan sokkal keményebb lehet a lelke, mint egy átlagos embernek, azonban számomra Valeria egy finom, törékeny nőnek tűnik. Ki tudja, mit okozna a lelkében, ha neki kellene meghúznia a ravaszt? Az ilyenektől is inkább megkímélném.
- Ha sikerül kiderítenünk, mi áll az egész mögött, akkor majd keresünk megoldást. Megoldjuk, bízz bennem. - próbálok némi biztató mosolyt villantani felé, de ez eléggé apróra sikerül. Lehet, hogy tényleg megoldjuk, de nem hiszem, hogy ez szép szavakkal fog működni... Ha már eleve ott tartunk, hogy az apja emberei erőszakhoz folyamodtak, akkor ez a történet közel sem lesz egyszerű. Egyelőre azonban koncentráljunk arra, hogy Valeria összeszedje a holmijait, s minél előbb elhúzzunk innen.
- Amúgy nálatok ki az a gyerek? Pár hónapja valahogy szóba került, mikor beszélgettem anyámmal, aki megemlítette, hogy találkozott a tiéddel, és volt vele egy kisgyerek. Többet nem is beszéltünk erről, csak egy félmondattal említette. - jegyzem meg mellékesen, bár nem tudom, van-e valami jelentősége. Sok információ van a fejemben a rokonságról, hiszen tartjuk valamennyire a kapcsolatot minden egyes családdal, azonban nem tudom, hogy minek van nagy jelentősége, s minek nem.
- Biztos, hogy nem! Ez teljesen kizárt. - egy pillanatra felnézek határozottan a telefonomból, tengerkék íriszeim szinte lyukat vághatnának most Valeriába, hiszen erről a hülyeségről nem is akarok hallani többet. Biztos, hogy nem fogom hagyni, hogy belefusson egy kényszerházasságba, és ugyanaz legyen a sorsa, mint sok nőnek a családból. Már egyszer sikerült kitörnie onnan... És ez így is fog maradni. Bár azt sem akarom egyelőre közölni vele, hogy lehet, hogy könnyebben tudnánk megoldani a helyzetet, ha hazamennénk... Egyelőre nem is tudjuk folytatni a beszélgetést, hiszen úgy tűnik, hogy ránk találtak. A fegyver természetesen egyből előkerül.
- Na meg a lófaszt! - ha kell, akkor a hátamra kötöm, úgy menekülünk, de agyon is lőhetek mindenkit. Nem fogom őt itt hagyni.
- Nyugi, teljesen biztos, hogy nem esünk le. Én megyek előre. - hogy elkapjalak, ha esel... Ám ezt már csak gondolatban teszem hozzá.
- Add a cuccaidat. - ha egy táskát hoz, azt a hátamra csatolom, de ha egy bőröndöt, azt egész egyszerűen kicseszem az ablakon. Ezt követően kinézek, elemzem a környezet, és az eresz, a kiugrók, és egyéb kilógó vasak szerintem épp elegendőek lesznek ahhoz, hogy lekapaszkodjunk innen. Kilépek hát gyors tempóban, egy nagyon kicsit haladok lefelé, aztán intek Valeriának.
- Gyere! Add a lábad! - csak azért, hogy alulról rá tudjam helyezni a talpát a biztos pontra. Eléggé kell sietnünk, hiszen az ajtónak egyre bajosabb a hangja, s hamarosan meg fogja adni magát. Remélhetőleg gond nélkül le tudunk mászni, s ha sikerül, akkor egyből rohamtempóban meg is ostromolhatjuk Valeria kocsiját. A ház mögött egyelőre nem látok senkit, azonban ez nem jelenti azt, hogy nem keveredünk bele megint egy hajszába. Ha sikerül eljutnunk az autóig, akkor egyből a gázra taposok, s már ott sem vagyunk.
- Igazad volt. Anyám azt mondta, hogy készülnek az esküvődre, amire minket is meghívtak. Azt azonban nem tudta, hogy erről meg te nem tudsz... - úgyhogy itt bizony az unokahúgom a főszereplő a történetben.   

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyCsüt. 5 Okt. - 11:32

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Csak sóhajtani tudok a megjegyzésén, mert valóban csak egy álom mindaz amiben élek, és még csak nem is ez a legnagyobb baj, hanem sokkal inkább az, hogy néha hajlamos is vagyok elhinni, hogy ami körülvesz az a valóság. Sikeres karrier, gond nélküli élet, saját ház és függetlenség, amire talán minden nő vágyik nem csak én, a különbség csak annyi, hogy amilyen nehezen elértem mindezt, a családom épp olyan könnyedén veheti vissza, mert bármennyire is nem tetszik, de az apám az, aki jelenleg sokkal nagyobb hatalommal bír nálam, és így nem látok túl sok esélyt jelenleg ahhoz, hogy megússzam, csak épp reménykedek abban, hogy nem rángatom magammal Angelot is. Mármint ennél jobban, mert azzal, hogy kimenekített abból a bárból, nagy eséllyel az apám szemében most nagy szálka lett, bár nem tudom, hogy felismerhették-e őt egyáltalán az emberei. A kérdésére értetlenül nézem és felvonom a szemöldököm, mert ezt az ő szájából hallani kicsit furcsa, és elsőre nem is igazán tudom hová tenni. Mármint az egyértelmű, hogy nem úgy gondolja, ahogy kimondta, de hirtelen akkor sem tudok rá mit válaszolni, így csak elnevetem magam, és örülök, hogy észrevette magán ő is, hogy ez így elég hülyén hangzott.
- Szerinted működhetne? Mármint annyi éven át nem találkoztunk... hogy tudnánk egyik napról a másikra olyanok lenni, mint egy boldog család? Szinte nem is ismerjük egymást... - talán úgy hangzik ez most, mintha én is nem azt szeretném, amit ő, pedig az igazság az, hogy nagyon is örülnék annak, ha nem kéne tovább egyedül lennem, és olyanok lehetnénk amilyenek gyerekkorunkban, de hiába bizonyította nem olyan régen be, hogy bízhatok benne, azért még mindig ott van bennem egy aprócska kétely, hogy mi lesz akkor, ha valami mégis csak történik és rájövünk, hogy összefogni nem is olyan jó ötlet. Így, hogy egymásra találtunk ismét, félnék az elvesztésétől.
- Csak épp lehet, hogy azt a söpredéket is várja otthon valaki, akinek hiányozna. Na meg érte is gondolom épp annyi évre zárnának börtönbe, mint egy ártatlanért. Bárhonnan nézem ezt, nem biztos, hogy élvezettel lövöldöznék. - értem, hogy miről beszél persze, és igaza van, mert az ember, hogy megvédje saját magát sok mindenre hajlamos, viszont magamat ismerve elég lenne akár csak megsebesítenem is valakit, és felemésztene a bűntudat. Arról akkor inkább ne is beszéljünk, hogy mit éreznék, ha az illető meg is halna. Ideiglenesen jó ötletnek tűnik, hogy nála húzzam meg magam, de mindketten tudjuk, hogy ez nem mehet a végtelenségig. Bár általában szeretem megtervezni alaposan a következő pár napomat is, de jelen pillanatban nem látok előre, mert pár óra leforgása alatt annyi minden történt velünk, hogy igazából már azt hiszem, hogy semmin sem tudnék meglepődni.
- Tegyük fel, hogy sikerrel járunk, és kinyomozunk pár nap alatt mindent... de hogyan oldjuk meg azt? - a lakásom előtt állva úgy érzem magam, mintha céltalanul bolyonganánk épp és egymástól várnánk a megoldást, amit egyenlőre bárhogy is keresek, de nem látom, hogy lenne. Persze most kicsit feszültek vagyunk mindketten, rajtam egyre jobban uralkodik el a pánik és a sokk, amiken eddig keresztül mentünk, és lehet, hogy ha alszunk rá egyet, akkor tiszta fejjel majd alaposabban át tudjuk gondolni, de egyenlőre csak sodródok az árral és bízok abban, hogy észrevétlenül ki is jutunk a lakásból és életben maradunk az Angelo lakásáig, amit fogalmam sincs, hogy mennyire van messze innen, de remélem, hogy nem nagyon.
- Azt tudtam, hogy van egy húgod, de nem rémlik, hogy találkoztam volna vele. Biztosan hiányzik neked. Talán majd egyszer megismerhetem én is. - mosolygok rá, és valahogy mintha kiolvasható lenne a tekintetéből, hogy most mennyire örülne annak ha átölelhetné a testvérét, és örülök annak, hogy nekem nincs, mert elég nehéz lehet távol lenni tőle. Így sem könnyű, csak éppen az vígasztal, hogy még mindig jobb, mint követni a normákat, amiket az apám elvárna, és anyát is képes vagyok elengedni, ha szükséges lesz, mert neki látszólag bejön az az élet. Egyszer megemlítettem neki, hogy ide költözhetne hozzám, de hallani sem akart róla. Vagy azért, mert félne újra kezdeni, vagy pedig azért, mert kényelmesebb a megszokott környezetében maradnia. Bármelyik is legyen a válasz a kérdésemre, ő is inkább nélkülem folytatná, mint kövessen, így nem esne nehezemre lemondani, ha kell, még ha pokoli nehéz is lenne. Az embernek általában a saját lakása jelenti a menedéket, az én helyzetemben viszont most ez olyan, mintha valami idegen helyen lennék és arra várnék, hogy mikor csapnak le rám. Ránk. Elszörnyedek még annak a  gondolatától is, ami eszembe jutott, hogy válasz lehet a kérdéseinkre, és az Angelo szavai sem nyugtatnak meg túlságosan, sőt csak még jobban eluralkodik rajtam a pánik.
- És akkor én most mit kéne tegyek? Ha az apám elbukik valamit, akkor az az anyámat is érinti. Sosem szeretném, hogy ő bajba kerüljön. Gondolod, hogy jobb lenne, ha...elfogadnám a sorsom? - nem biztos, hogy képes lennék ekkora áldozatot hozni, mert még mindig úgy gondolom, hogy egy házasság nem játék, főleg nem egy ismeretlennel, és nem akarok olyan lenni, mint az anyám. Nem akarok gyeremeket szülni senkinek és főleg nem szeretnék olyan sorsot magamnak, amilyent elterveztek. Idegesen csak össze húzom a táskámon a cipzárt és már azt sem tudom, hogy bepakoltam-e mindent, amit szerettem volna, de jelenleg nem is érdekel, csak tűnjünk el innen. Kíváncsian nézek Angelora, aki úgy tűnik, hogy valamit megtudott, de nincs ideje folytatni, mert amint kopognak az ajtón, szinte lepereg előttem az egész életem, és tudom, hogy itt vége.
- Ki...az? - kérdem végül szófogadóan Angelora hallgatva, de válaszul csak rúgnak egyet az ajtóra, ami azt hiszem, hogy egyértelművé tette a túloldalon álló kilétét. Vagy állók. Ki tudja hányan vannak. A szám elé rakom a kezem vissza folytva a sikolyom, bár valószínűleg ez már úgyis mindegy, majd értetlenülnézek az unokatestvéremre, mert ma még pontosan csak az ablakon mászkálás az, ami hiányozhat a napunkból.
- Te lehet ki tudsz. Én biztos nem fogok. Majd bebújok a szekrénybe és csendben megvárom, amíg elmennek. - nem tudom eldönteni hirtelen, hogy melyiknek örülnék jobban... annak, ha le esünk és kitörjük a nyakunkat, vagy annak, ha lelőnek minket. Bár engem biztosan nem bántanának, de Angelot egyáltalán nem olyan biztos már. Azt sem akarom, hogy ő használja a fegyverét, mert ha véletlenül meg is hal az illető, akkor az  megpecsételné az életét, azt pedig nem szeretném. - Ha itt most ki mászunk szavadat adod, hogy nem fogunk leesni? - az ablakhoz lépek és kinyítom azt, mert jelenleg a könnyebb útnak ez tűnik, bár ez még nem jelenti azt, hogy nem félnék. Még az a szerencse, hogy nem a legfelső emeleten lakok, így talán még nem is lesz olyan vészes - remélem -, de az biztos, hogy ha valaha másik lakásom lesz, akkor figyelembe véve a mai napot, mindenképp a legalsó emeletet választom majd. 




Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyKedd 3 Okt. - 18:06


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

- A nagy amerikai álom, mi? - kérdem apró mosollyal, némi gúnyt csempészve a hangomba. Én is azt hittem, hogy ez a hatalmas, nyüzsgő kontinens elrejthet, hogy talán valamilyen formában új életet kezdhetek, de annyira egy cipőben járunk Valeriával, hogy e gondolatra egy keserves sóhaj bukik ki belőlem.
- És ha mi alapítanánk itt egy családot? - a kérdésem elsőre és másodikra is szörnyen ostobán hangozhat, de mikor olaszul kigondoltam ezt a fejemben, akkor még jól csengett. Angolul kevésbé, úgyhogy fel is horkanok hirtelen feltörő röhögésemben.
- Úgy értem ideiglenesen, amíg meg nem oldódnak a dolgok. Én is egyedül vagyok, te is, és valami közünk azért van egymáshoz. - mutatok kettőnk közé. - Miért ne foghatnánk össze úgy rendesen? - “úgy rendesen”. Ez annyi mindent takarhat. Nem csak a bajban kellene egymás mellett lennünk, hanem a kellemes pillanatokon is osztoznunk kellene, már ha ezekben a kegyetlen napokban elérhetnek minket ilyenek.
- Ne így fogd fel. Tényleg megölhetsz vele valakit, de nem ez az elsőszámú célod, hanem az önvédelem. Tudom, orvos vagy, meg minden... De miért érne egy söpredék élete többet, mint a tiéd? - nagy kérdések ezek, és fel kell rúgni azt a marha nagy önzetlenséget mindenkinek, hogy ezt elfogadja. Miért érne bárki élete többet, mint az enyém? Miért ne lenne jogom ahhoz, hogy megvédjem magam, még ha ez az ellenség életébe is kerül az enyém helyett? Én így gondolkoztam mindig is, na de Valeria?  
Abban reménykedek, hogy ez a nap már eltelhet nyugalomban, hiszen annyi minden történt már, hogy az agyam hamarosan ki fog kapcsolni. Remélem, hogy nem ma kell megtudnia az unokahúgomnak, hogy milyen elsütni egy fegyvert...
- Pár nap is több, mint a semmi, hátha jutunk valamire. Addig nyomozgatunk, visszavonulunk kicsit. - jobb ötlet híján most ennyire telik tőlem így az éjszaka közepén a lakása előtt, ahova szinte úgy osonunk be, mintha mi magunk lennénk a veszélyes alakok.
- Nekem is eléggé sok minden. Ha leszámítom a sok szart, akkor voltak benne jó dolgok is. Aztán ahogy növekedtünk, több lett az elvárás, mi pedig egyre jobban kilógtunk a sorból. A húgom is pontosan ezt az utat járja... Emlékszel egyáltalán rá? Láttad őt valaha? Most tizenhat éves, és éppen olyan lázadó, mint én. Meg olyan hülye is. - elnevetem magam, bár borzalmasan hiányzik, és fáj, hogy ott kellett őt hagynom. De így - egyelőre - mindenkinek jobb lesz. A jelenlétem túlságosan nagy családi viszályt szítana így, hogy Luciano felbukkant ismét egy kisebb sereggel a háta mögött. A védelmező ösztönöm ezáltal alaposan megcsappant, hiszen az én életem mindig is másodlagos volt, itt azonban közvetlenül senkit sem tudok megvédeni... Eddig legalábbis. Most azonban Valeria hirtelen akkora figyelmet kap, hogy le sem tudom venni róla a szemem, mintha egy értékes drágakő lenne, akire mindenkinek fáj a foga. Még a bezárt ajtó, s az elhúzott függönyök sem nyújtanak megnyugvást a lakásán, sokkal szívesebben lennék már vele a sajátomban, amit ismerek, s lehetőleg az apjának az emberei viszont nem. Ha pedig már az apja kerül a gondolatok közé, akkor sajnos el kell őt keserítenem, az ötlete nagyon is helytálló.
- Nem feltétlenül. Lehet csak a pénze múlna rajta, nem az élete. Szerintem az apádnak már ennyi is elég lenne, hogy erőszakhoz folyamodjon. - szólok Valeria felé, de nem figyelek rá, mit pakol, hiszen éppen anyámmal kezdek bele egy rövid beszélgetésbe. Sajnos nagyon ritkán van lehetőségünk arra, hogy halljuk egymás hangját, de üzenetben azért gyakrabban tudunk kommunikálni.  
- Ez érdekes... - hamarosan becsúsztatom a zsebembe a telefont, hiszen megtudtam pár igazán hasznos információt, ám mikor belekezdenék a mondandómba, abban a pillanatban kopognak az ajtón.
- Kurva élet... Kérdezd meg, ki az. - közelebb lopózok az ajtóhoz, odatapasztom a fülem, de túl sok idő nincs arra, hogy válaszoljanak, hiszen egy erős rúgás érkezik az ajtóra. Én egyből előkapom a pisztolyt, de ha nem muszáj, akkor nem szívesen lövöldöznék, úgyhogy...
- Ki tudunk mászni az ablakon? - kérdezem Valeriát, miközben végig az ajtó felé irányítom a fegyvert, hiszen ha sikerül ránk törnie az illetőnek, akkor habozás nélkül fogok golyót repíteni a testébe.  

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyKedd 19 Szept. - 9:16

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Mindig is csak elképzeléseim voltak arról, hogy milyen lehet egy olyan életet élni, ami nem a mocsok körül forog, és egy olyan család gyerekeként jönni a világra, akik feláldozzák mindenüket a gyerekük boldogságáért, de helyette csak egy olyan jutott, akik a gyereküket képesek feláldozni a saját céljaik eléréséért. Szóval nem véletlenül hiszem azt, hogy a családunk tagjának lenni elég nagy szívás, és bár minden gyerek szereti a szüleit, ezzel én sem vagyok másképpen, de ha választanom kéne a nyugodt élet és köztük, akkor az elsőt választanám, mivel ők maguk azt nem tudják biztosítani, én meg csak úgy tudnám, ha kizárnám őket az életemből, még ha ennek a gondolata fáj is. Főleg anya miatt. Apát viszont ismerem jól, és tudom, hogy ezt sosem fogja hagyni, mert szerinte nagyon is fontos a vérvonalunk fenntartása és a családi összefogás. Bár én inkább nevezném ezt kényszernek, mintsem összetartásnak. Erőszakkal nem lehet egyben tartani egy szét hullott családot. Főleg úgy nem, hogy közben fel sem merül benne annak a  gondolata, hogy Ő maga az egyedüli felelős azért, mert nem akarok az életük része lenni.
- Igyekeztem mindig azt élni. De a származásom elől nem tudok elmenekülni. Mindig bennem van az a tudat, hogy hová tartozok valójában, és kicsit néha olyan, mintha ez az élet, amit élek egy hazugság lenne, amit saját magam építettem fel, hogy elkerüljem a sorsomat. - vallom be, mert úgy gondolom, hogy az ember nem tud elmenekülni a saját rá szabott sors elől, és egyre jobban úgy tűnik, hogy nekem az a sorsom, hogy az apám árnyékát kövessem, mert neki esze ágában sincs lemondania rólam. Azzal, hogy évekkel ezelőtt New Yorkba jöttem, és, hogy most sikerült elmenekülnünk az emberei elől, csupán csak időt nyertem. A kérdés csupán csak annyi, hogy meddig lehet menekülni a saját ránk szabott poklunk elől?
- De fogtam. Egyetlen egyszer. Pár másodpercig, amíg az ki nem esett a kezemből, mert eszembe jutott, hogy azzal akár meg is ölhetnék valakit. - összeborzongok a gondolatától, mert mindig is az volt a legnagyobb félelmem, hogy egyszer bántanom kell valakit, amire nem hiszem, hogy amúgy képes lennék. Bár ha a helyzet úgy hozza sok mindenre rá tudja venni az embert valószínűleg, de én még egyenlőre elképzelhetetlennek találom, hogy mit kezdenék egy olyannal. Bár jó ötletnek tűnik, hogy megtanuljam a használatát, de abban már egyáltalán nem vagyok biztos, hogy használnám is valaha. Vagy a fene tudja. A lakásomhoz érve csak még idegesebb leszek, és szeretném ha mindez csak egy rossz álom lenne, amiből nemsokára felébredek.
- Egy pár napot talán igen. De gondolod, hogy elég pár nap ahhoz, hogy az apám meggondolja magát? - mert én kétlem. Eddig csak telefonon hívogattak felváltva az anyámmal, de mivel eljutott arra, hogy embereket küldjön értem, így azt hiszem, hogy nagyon is komolyan gondolja az egészet, és kétlem, hogy könnyen le mond majd a tervéről, ami bármi is legyen, nekem biztosan tetszeni nem fog. Elmosolyodok azon, hogy tetszik neki a lasagne gondolata, és én ettől csak még inkább szeretném, ha így, hogy egymásra találtunk annyi év után - legyen a véletlen műve vagy sem -, sikerülne kialakítanunk egy nyugodt környezetet magunknak, bár nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges a családi hátterünk miatt. A nyakán pedig semmiképp sem szeretnék túl sokáig maradni, mert biztosan neki is meg van a saját élete, nem kell, hogy az enyémmel foglalkozzon.
- Én elég gyakran főzők hazai ételeket, mert bármennyire is tagadom, azért van ami hiányzik a gyermekkoromból. - az anyám főztje mindenképp és azok a pillanatok is amikor a konyhában néha megengedte, hogy segédkezzek neki, ha éppen nem a szakácsnő főzött, mert a anyának valami más feladata volt. Azokban a ritka pillanatokban egyébként, amikor együtt töltöttük meg jó illatokkal a konyhát, úgy éreztem, hogy igazán jó anya lánya kapcsolatunk is lehetne, ha nem lennének egyéb fontosabb kötelességek annál. Amint sikerül bejutni a hátsó bejáraton és elindulunk felfelé a lépcsőn, olyan érzésem támad, mintha apró pillangók repdesnének a gyomromban, egyre jobban hatalmába kerít a félelem, hogy mi lesz akkor, ha megtalálnak minket. Mintha valaki hirtelen fejbe vágna annyira esik rosszul a felismerés, hogy a válasz talán mindvégig itt volt a szemem előtt, csak nem tartottam túl fontosnak, hogy akárcsak gondoljak is rá. A házasság gondolata egyáltalán nem szerepelt a jövőbeli terveim között, és talán csak megnyugtatást várok Angelotól, amikor azt kérdezem, hogy szerinte ilyen lehetséges-e, pedig legbelül nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy az apám számára semmi sem lehetetlen. Miért ne csinálhatna a lányából áldozati bárányt? Bólintok, és megszaporítom a lépteimet. Amint elérjük az ajtót, remegő kezekkel kotorászom elő a lakás kulcsot a farmerom zsebéből, és amint beérünk a házba, magunkra zárom az ajtót, hogy véletlenül se jusson be rajta senki túl könnyen. Miután Angelo besötétíti a lakást, felkapcsolom a nappaliban az éjjeli lámpát, mert az nem ad túl nagy fényt, de ahhoz épp eleget, hogy eljussak a szobámig, ahol szintén csak a kislámpát kapcsolom fel, elkapok egy táskát és anélkül, hogy átgondolnám, hogy pontosan mire is van szükségem, csak bele gyúrok néhány ruhát, fehérneműt és mindenfélét, amire úgy gondolom, hogy szükségem lehet, mert igazából bármi egyebet be tudok szerezni, ha nagyon szükséges. Most mégsem érdekel azonban az, hogy mi mindenre lehetne még szükségem, mert amint tudatosul bennem, hogy mit is mond Angelo, a táska kiesik a kezemből, és egy pillanatra meg kell kapaszkodnom az éjjeli szekrény sarkába. A kezeimet a fülemre szorítom, mintha abban reménykednék, hogy majd ha elveszem azokat onnan, valami mást fogok hallani tőle. Végül óvatosan eresztem le kezeimet, és eltöprengek azon, hogy hogyan lehet az, hogy az apámnak sosem elég abból, hogy engem gyötörjön.
- Vagyis azt gondolod, hogy azon múlik az apám élete, ha én férjhez megyek valakihez, aki lehet, hogy még nála is rosszabb ember? - határozottan így értem a szavait, és egyáltalán nem tartom igazából elképzelhetetlennek, mert az apám képes eladja a saját anyját is, ha a bőrét kell mentenie. Mivel az anyja nem él, hát akkor majd hasznot húz a lányából. Csodás. Sóhajtva bólintok és a hajamba túrok miközben Angelo a telefonját babrálja, és bízok benne, hogy sikerül neki valami ennél biztatóbb információhoz jutnia. Mert ez az elmélet nekem egyáltalán nem tetszik. Ebben a pillanatban azonban valaki kopogni kezd az ajtón, mire felkapom a fejem, és mint valami gyáva kis nyúl lépek közelebb ismét az unokatestvéremhez.
- Nekünk végünk. - nyelek egyet, mert nem gondolom, hogy a szomszéd néni jönne át ebben az órában egy kis cukorért.   



Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptySzomb. 16 Szept. - 17:07


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

Nagyon sokszor ábrándoztam már azon, hogy milyen lehet egy normális életet élni, ahol nem leselkedik rám a halál szinte minden sarkon. Úgy szörfözni, koncertre járni, zabálni az útszéli árusnál, vagy éppen normális párkapcsolatot létesíteni, hogy ne féljek attól, hogy ha véget érnek ezek a kellemes pillanatok, akkor utána ugyanúgy a sötét, alvilági mocsok vár.  
- Itt New Yorkban sikerült rendes életet élned? - létezhet egyáltalán az, hogy bárki annyira el tudja ásni a gondolatainak mélyére a múltját, hogy ténylegesen élvezze a pillanatot? Nekem néha szokott sikerülni, aztán visszaránt a kemény valóság.
- Soha nem fogtál még fegyvert a kezedbe? Elkerültek régen ezek a dolgok téged? - simítom végig a revolver tetejét az oldalamon. Elsőre tűnik igazából ijesztőnek, aztán ha többször találkozik vele az ember, rájöhet, hogy egy igazi életmentő ez a kis szerkezet. Én jobban szeretem ugyan használni az öklöm, de sajnos a mai világban előbb rántanak fegyvert, mint hogy egyenlő küzdelemben harcoljanak.
A levegő kicsit megnyugszik körülöttünk, de újra apró szikrák kezdenek pattanni, mikor Valeria lakásához érünk. Remélhetőleg nem állítottak senkit sem ide őrködni, de ha mégis... Nem feltétlenül lenne a legjobb megoldás a futás, mivel akkor sosem érne véget ez az egész.
- Nem tudsz amúgy kivenni pár nap szabadságot, amíg meg nem oldjuk ezt az egészet? Nem szívesen hagynálak egyedül. - pillantok fel magam is az ablakának a vélhető irányába. Szinte mindenhol sötétség honol, s az utcán is már jóval kevesebb ember mászkál.  
- Tényleg?? El sem tudod képzelni, milyen régen ettem hazai kosztot... És hogy mennyire hiányzik... - anyám és a húgom főztje egyszerűen isteni volt! És szégyen vagy nem szégyen, de én egyáltalán nem tudok főzni, az érzékem ehhez egyenlő a nullával. Leginkább kisebb étkezdékben ettem, meg olyan kajákat vettem magamnak, amiket lényegében csak be kell vágni a sütőbe, vagy bele kell tenni egy edénybe, rá a tűzre, és a fizika végzi a dolgát. A lasagne említésére még nagyobbat kordul a gyomrom, de a mai estén biztosan nem állunk neki ilyesminek, nem várom el tőle, hogy az éj közepén egy ilyen este után még főzögessen.
Némán követem őt a hátsó bejáraton át, alaposan nézve magunk köré, de semmi gyanús mozgolódást nem fedezek fel sehol, s az út szélén parkoló autók mélyéről sem figyel senki.
- Mi a baj? - elkerekednek szemeim, mikor megfogja a karom a lépcsőn, hiszen hirtelen azt hiszem, hogy látott valakit, vagy történt vele valami. Elgondolkodok egy pillanatra, de egyből egy kellemetlen fintor ül ki az arcomra.
- Menjünk be, kezdj el pakolni, aztán elmondom, mit gondolok. - érintem meg hátát ösztönzésképp, hiszen nem lenne célszerű, ha itt kint ácsorognánk. Amennyiben feljutunk a lakására, az első dolgom az lesz, hogy elhúzzam a függönyöket, vagy leeresszem a redőnyöket, hogy ne szűrődjön ki túl sok fény. Ha elkezd pakolni, nem járok szorosan a nyomában, hiszen van egy nőnek intim és privát szférája, s nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni. Úgyhogy valahol körülötte megállva kezdek magyarázni.
- Sajnos most el foglak keseríteni. Lehet köze hozzá, nagyon is lehet, főleg, ha elég termetes érdekházasságról van szó. És mivel apádnak rengeteg a kétes ügye, így nincs kizárva, hogy odaígért valamelyik alvilági klánhoz téged, akik esetleg szabtak neki egy határidőt. Az a határidő pedig lehet, hogy elérkezett... Ha pedig olyan klánról van szó, akik betartatják az ígéretet, akkor apád nyaka körül nagyon is szorul most a hurok, és így muszáj rögtön visszavinnie téged. - ez egyáltalán nem hülyeség, nagyon is logikus lenne! A családjainkban, illetve azokban a körökben, ahol mi létezünk, előszeretettel kötnek érdekházasságokat, amik nagyon szigorú elvek alapján működnek. Valeria egy nagyon vonzó fiatal lány, ékes dísz lehetne bárki mellett, főleg, ha még termékeny is...
- Mindjárt rákérdezek anyámnál, hallott-e valamit erről. - kézbe kapom a telefonom, és elkezdek hevesen pötyögni rajta.  

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyVas. 10 Szept. - 13:09

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Elgondolkodok egy pillanatra a felvetésén, és igen. Nagyon sokan vannak, akik más más miatt küzdenek, igazából kevés olyan ember van, akinek ne lennének meg a saját maga démonai, mindegyikük a saját boldogtalanságát úgy éli meg, mintha az a rájuk szabott pokol lenne, ahogyan én is, holott egyértelműen vannak sokan olyanok, akiknek nálam is nehezebb sors jutott. Nem szokásom sajnáltatni magam, és eddig nem is tettem ezt soha, méghozzá pont azért, mert csak az értheti mindezt, aki bele született. Mint ahogyan Angelo is. Néha nem igazán tudom, hogy hogyan vagyok képes mások lelkét ápolgatni úgy, hogy az enyém is sérült, de talán pont azért, mert amíg más baja leköt, addig nem foglalkozok a sajátommal. Megtanultam magamon tartani az álarcomat, amit csak nagyon ritkán veszek le, hogy amennyire csak lehet az erős, határozott nőt láthassák bennem, holott fele annyira sem vagyok az, mint kellene lennem.
- Ha őszinte akarok lenni, akkor én bármelyikükkel szívesen helyet cserélnék. Átlagos emberek, átlagos problémákkal. - vonok vállat, mert semmi másra nem vágynék jobban, mint inkább olyanokon stresszelni, mint, hogy elhagyott a pasim, vagy szerencsejáték függő a férjem, meg ehhez hasonló mindennapi gondok, amiket nyilván nagy tragédiának élnek meg azok, akik benne vannak, de legalább nem kell menekülniük a saját apjuk elől, aki mindenre elszánt, hogy pokollá tegye az életüket. Ahogyan én is teszem. Bár más emberek szemében lehet, hogy pont az én problémám görbülhet el a sajátjukhoz képest. Mindenkinek az a rossz, amit átél, és mindenki valami sokkal jobbat szeretne. Talán nem véletlen, hogy már gyerekként is jól kijöttünk, mert már akkor tudtam rajta, hogy más, mint a családjaink többi tagja.
- Ezt örömmel hallom. - mosolygok rá, mert megkönnyebbülök, hogy teljesen őt sem szippantotta be az a mocsok. Nem szeretem az olyan férfiakat, akik nem bánnak tisztelettel a nőkkel, és akik uralkodni akarnak felettük. Mikor felteszi a kérdést, ösztönösen rázom meg a fejemet, mert határozottan az ilyen élet ellen vagyok. Soha többet nem akarom azt az életet, amilyenről a gyermekkorom is szólt.
- Saját akaratomból biztos, hogy nem. - válaszolok egy fintorral a szám szélén, mert nem véletlen az, hogy ennyire messze akartam kerülni a saját családomtól, akikből azt hiszem, hogy ha rajtam múlna soha többet nem kérnék. Még anyáról is lemondanék, ha a szabadságomhoz az kell. Engem már semmi nem köt Olaszországhoz, és ez így van rendjén.
Számítottam arra, hogy az apám nem fogadja majd olyan egyszerűen a tiltakozásom, hogy haza térjek, de arra nem gondoltam, hogy ilyen hamar utánam küldi az embereit, és, hogy azok meg is találnak ennyire egyszerűen. Nagy mázlim volt ezúttal, hogy Angeloval voltam, mert valószínűleg ha egyedül kellett volna megoldanom a problémát, akkor nem mentem volna túl sokra. Így az erdő szélén úgy érzem mintha egy hatalmas kő esne le a mellkasomról. Biztonságban vagyunk. Egyenlőre legalábbis. Más megoldást nem igazán látok a problémámra, mint Angelohoz menni, de ugyanakkor bennem van az is, hogy semmiképp sem szeretnék kellemetlenkedni nála sokáig, és a baját sem meggyűjteni, hiszen az enyém nélkül van neki is épp elég.
- Nem tudom, hogy ez valaha meg fog-e oldódni. De majd mindenképp megbeszéljük. Csak épp ússzuk meg ezt az éjszakát valahogy. - még mindig bennem van egy kicsit az a pánik, hogy mi van akkor, ha valahová csak el vannak bújva, és maga az a gondolat sem tetszik, hogy ki tudja ez meddig fog eltartani, talán épp ezért érzékenyülök el, mert az egész napi stressz most kerít a hatalmába. Plusz még rá segít az unokatestvérem gondoskodása is, ami nagyon furcsa a számomra, hiszen ez az első alkalom, hogy valaki azt éreztetné velem, hogy számítok. Nem tűnik úgy, hogy a háttérben bármiféle érdek is lenne, már szinte egyre biztosabb vagyok, hogy valóban segíteni akar. Megtörölve szemeimet mosolygok rá végül, és rájövök, hogy innentől kezdve valóban csak mi leszünk egymásnak. A fegyverét látva kivételesen nem haragszom, pedig gyűlölöm az erőszakot és az olyan tárgyakat is, amivel bántani lehet mást, de ezúttal úgy vagyok vele, hogy a biztonságunk érdekében, talán nem árt annak a használata.
- Nem vagyok mondjuk abban biztos, hogy használni is merném. - vallom be, de azért mégis úgy vagyok vele, hogy legalább kipróbálhatnám. Nem áll szándékomban ártani vele senkinek, még annak sem, aki bántani akarna, de sosem tudhatom, hogy mit hozna ki belőlem egy olyan helyzet, ahol nincs más választásom, mint lőni. Nagyon remélem, hogy nem is fogom megtudni soha, és mielőtt sor kerülne arra, valahogy rendeződik máshogyan ez a helyzet. A kocsiban ülve bólintok a kérésére, mert nem áll szándékomban sokat húzni az időt, és ismét hatalmába kerít a pánik, de szerencsémre ezúttal lassabban vezet. Nem tudom mennyire jó ötlet haza menni, de mivel bizonytalan lesz az elkövetkező pár napom biztosan, muszáj, hogy össze szedjek néhány dolgomat, csak azt, ami igazán szükséges, a többit majd beszerzem idővel.
- A hátsó bejárat szinte mindig zárva van, de megpróbálhatjuk, hátha most legalább azzal szerencsénk lesz. Az ablakon egészen biztos, hogy be nem mászok. -  a kocsiból kiszállva pillantok fel a lakásom ablakára, ahol sötétség van, és bár nem lakok túl magasan, de azért annyira nem fontosak azok a ruhák, hogy mászkálni kezdjek értük. Angelohoz hasonlóan én is körbe nézek, hogy látok-e bármit, ami gyanús, és nagy megkönnyebbülésemre úgy tűnik, hogy egyenlőre nincs mitől páníkolnom.
- Igen. Meg ha szeretnéd, akkor főzök is. Nagyon finom lasagne-t tudok csinálni. - ajánlom fel, és bár tudom, hogy az elég sok időbe telik mire elkészíthetném, de ma éjjel kétlem, hogy aludni tudnék egyébként is. Egy mély levegőt veszek, kifújom azt, aztán megindulok a hátsó bejárat felé, szapora léptekkel, és bízok abban, hogy Angelo is követ. Szerencsénkre a hátsó bejárat kívételesen nyitva van, így megúszom az ablakon mászkálást, amihez egyébként sem lennék túl bátor. A lépcsőn felfele haladva azonban, mintha valaki fejbe kólintott volna jut eszembe valami, amivel eddig nem is foglalkoztam igazán, mert nem vettem komolyan. Most mégis mintha értelmet nyerne általa az apám célja velem.
- Angelo... - megállok az egyik lépcsőfokon, miközben felé fordulok és megszorítom a karját. - Pár hónappal ezelőtt említette apa, hogy azt akarja, hogy férjhez menjek... Gondolod, hogy lehet köze ahhoz, hogy ragaszkodik most hozzám? Szerinted ilyent lehet? Megtehetné? - egyértelműen csak azért teszem fel ezeket a kérdéseket, mert arra várok, hogy azt mondja, hogy ilyen csak a filmekben létezik, ugyanakkor pontosan tudom, hogy ha valóban ez a terve, és nem csak a levegő beszélt akkor, biza megteheti.  



Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptySzomb. 9 Szept. - 17:04


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

- Nem tudom igazából... Van ennél rosszabb és tehetetlenebb élet is, nem? Biztosan sok ilyennel találkoztál már a munkád során. - ha kikerülnék az univerzumba, s meg kéne kockáztatnom, hogy egy új életbe szülessek, akkor kivételesen nem élnék a lehetőséggel, pedig én is sokszor agyalok azon, hogy mennyivel egyszerűbb lenne egy normális család tagjaként létezni az unalmas vasárnapi ebédekkel, az unalmas karácsonyi ajándékokkal, s minden mással, ami átlagossá tesz egy famíliát.  
- Én nem tudnám ezt elképzelni, ahogy azt sem, hogy érdekből tartsak valakit magam mellett. - az elvárások pedig hatalmasak, egyáltalán nem mindegy a rokonságnak sem, hogy ki kerül be a családunkba. Lehetőleg legyen hasznunk az egészből, legyen szellemi és anyagi vonzata is. Az már senkit sem érdekel, hogy esetleg én, vagy bárki más nem boldog a kapcsolatban. Számomra még anyám és apám érzelmei is nagyon kérdésesek.
- Na és te képes lennél más kabátját cipelni és csendben maradni? - fordítom vissza az unokahúgom kérdését. Kényszer hatására lehet, hogy pontosan ezt tenné, de hát kinek lenne erre szüksége? Ő sem véletlenül hagyta maga mögött Olaszországot.  
Sajnos a múltunk elől még ide a világ másik felére sem vagyunk képesek elmenekülni, hiszen mindig megtalálnak minket. Nem tudom, hogy nekem közöm van-e ehhez az egészhez, de Valeria apjának az emberei látványosan üldözni kezdik őt. Lehet, hogy én csak véletlenül úsztam a képbe?  
- És akkor mi lesz abban a másik lakásban? Ott is egyedül lennél. Én azt javaslom, hogy amíg meg nem oldódik a helyzet, maradj nálam. De ezt majd otthon megbeszéljük, hagyok időt azért neked is gondolkodni. - erőszakoskodni nem szeretnék most itt az éj közepén az erdőszélen, de én tényleg nem fogom őt magára hagyni, s ha kell, akkor ezért mindent meg fogok tenni. Be kell látnia, hogy egyedül nem fog tudni kihátrálni ebből a helyzetből, most biztosan nem. Nagyon sajnálom őt... Még nekem is fájnak a könnyei, amik a felsőmön landolnak.  
- Akkor ez mostantól megváltozik. - megsimogatom a vállát, s még egyszer hozzáérintem a homlokom a fejéhez, mielőtt ellépnék tőle. Együtt majd megoldunk mindent, ő, én, s a jó öreg revolver.
- Hát hogy a viharba ne tanítanálak meg rá! Szerzek neked egy sajátot is a biztonság kedvéért. Életet menthet, te is láthatod ezt már. - utalok a kis társaságunkra, akikkel ha komolyabban találkoztunk volna, lehet, hogy vér is folyt volna. Ezt nem tudhatjuk.
- Elmehetünk hozzád, de akkor nagyon gyorsan megfordulunk, rendben? - lassabb tempóval indulunk meg előre, s nem közvetlenül a házánál parkolok le, hanem attól pár utcányira odébb. Jobb lesz, ha óvatosan közelítjük meg a lakását, nehogy véletlenül itt is ólálkodjon valaki.
- Nem tudunk bemászni az ablakon, vagy esetleg egy hátsó bejáraton bemenni? - kérdezem tőle, ha már készen áll arra, hogy kiszálljunk és meginduljunk. Fejem közben ide-oda forog, s gyanús alakokat keresek mindenfele, de akik elhaladnak mellettünk, azok egyelőre ügyet sem vetnek ránk. Talán nem gondolnak minket olyan ostobának, hogy visszatérnénk egy ilyen üldözés után Valeria lakásához? Épp ezt kellene kihasználnunk most.
- Öhm... Szerzünk utána kaját? - vetem fel végül ötletem egy hangos korgás után, hiszen nem sok étel van otthon. Pár kínai száraztészta, néhány konzerv, tipikus férfi ételek, amikkel nem kell sokat bajlódni.

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyKedd 5 Szept. - 8:47

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Mindig is nehéz volt kiigazodnom a családjainkon, ha azt hittem, hogy már nem tudnak semmi újat mutatni, akkor végül mindig bebizonyították, hogy dehogynem. Az viszont, hogy Angeloval töltöttem el a fél napomat, akivel már hosszú évek óta nem találkoztam és akiről semmit sem tudtam ezidáig, még egy kicsit mindig furcsa, és még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez most jó, vagy rossz. Ha valóban a családjaink keze van a dologban, akkor minden bizonnyal nem jelenthet jót, hiszen azt tudom, hogy Ők semmit sem tesznek puszta önzetlenségből, ha viszont mégis a véletlen műve, akkor azt hiszem, hogy élnünk kéne a lehetőségekkel, még ha veszélyes is. Bár azt nem tudom, hogy azt a sok évet, hogyan lehetne bepótolni, mindkettőnkkel történt valószínűleg annyi minden az idő alatt, hogy kétlem, hogy elég lenne ez a pár óra arra, hogy mindent megvitassunk. Mintha kezdene eltűnni belőlem az a feszültség, ami azóta vesz körül, hogy a rendelőmbe lépett. Nem tehetek róla, de megtanultam úgy élni, hogy mindig óvatos legyek és, hogy mindenkit csak annyira engedjek közel magamhoz, amennyire szükséges, mert arra rá jöttem, hogy minél kevesebb bizalmat adsz az emberek iránt, annál kevésbé fáj, ha végül hátat fordítanak.
- Azért mennyivel jobb lett volna egy normális családba születni. - sóhajtok egyet. Nem mintha tudnám, hogy milyen egy normális család, hiszen mindenkinek az kéne legyen a normális, amiben felnőtt, nekem mégis mindig hiányzott valami, ami miatt normálisnak tarthatnám azt az egész környezetet, amibe bele születtem. Sosem éreztem magam közéjük valónak, mindig is próbáltam elnyomni magamból az olyan érzelmeket és gondolatokat, amik rossz emberré tehetnek, és pontosan azért, mert nem tetszett mindaz, amit már egészen kiskorom óta látok. Az erőszak, a nők megalázása és emberek zsarolása számomra olyasmi, ami sosem fért bele az életembe. Annak a gondolata pedig az őrületbe kerget, hogy az apám rám akarja erőltetni az akaratát. Hogy hiába tudja, hogy mennyire utálnám azt az életet, hiába lógok ki a sorból a gyávaságommal, Ő mégis ragaszkodik ahhoz, hogy ki vegyem a részem mindabból, amibe bele születtem. Ilyenkor bánom, hogy nincs egy idősebb testvérem, egy fiú - akire mindig vágyott -, mert talán ha lenne, akkor rajta lenne ez a nyomás, ami jelenleg engem terhel.
- Na és te? Te is elvárnád a barátnődtől, hogy kabátot cipelve, csendben meghúzódva várjon, amíg szükséged lesz rá? - szegezem felé a kérdést, és remélem, hogy a válasza megfelelő lesz ahhoz, hogy ne kelljen megbánnom, hogy szóba állok vele. Mert utálom az olyan férfiakat, akik nem tisztelik a nőket. Nőként nagyon is megalázó, mikor egy férfi azt várja el, hogy behódoljunk az akaratának. Még akkor is, ha az a férfi nem más, mint a saját apám, aki akkor sem tisztelt igazán, mikor még kislány voltam. Elképzelésem sincs, hogy most mire számíthatnék tőle, de jóra biztosan nem. Nem tudom, hogy anyából menyi információt tudnék kiszedni, hiszen Ő árnyékként lohol az apám után, még azt sem akarta elmondani eddig igazán, hogy miért kéne haza térjek, hogy miért pont most ragaszkodnak ennyire hozzám. De mindenesetre megpróbálom. Végül is van jogom ahhoz, hogy tudjam, mire  van szükség rám. A válasz valószínűleg nem fog tetszeni, de egy próbát azért megér mindenképp. Épp ezért csak bólintok a kérésére, hiszen épp úgy mint Őt, engem is nagyon érdekel most már, hogy mi is a céljuk mindezzel. Bár egyenlőre még mindig nem látom abban a logikát, hogy miért Ők akarták volna, hogy mi ketten találkozzunk, hiszen korában az apám hallani sem akart ilyesmiről.
Elszörnyedve hallgatom, ahogyan arról mesél, hogy rá gyújtották a házat, de közben nem nézek rá, mert még hallani is szörnyű mindezt. Hogy képes ilyet tenni valaki? Hogy lehet valakit annyira utálni, vagy valakire annyira haragudni, hogy rá törjünk az életére?
- Milyen beteg ember képes ilyesmire? Hogy lehet ilyen egyszerűen emberi életekkel játszani? - kérdem és érzem, ahogyan végig fut a hátamon a hideg. Ezt hallva még inkább megrémiszt a tudat, hogy az apám engem akar, és annak is a gondolata, hogy mi mindenre lehetnek képesek azért, ha sokáig ellenkezek. Mert remélem, hogy Ő annyira nincs azért jóban Lucianoval, hogy ilyesmiben részt vegyen. Bár mint az apám, azért gondolom, hogy annyira nem vetemedne el, hogy az életemre törjön, bár már valóban semmi sem lepne meg. Azt azonban mégis remélem, hogy a gyújtogatásban nem volt benne az Ő keze is. Nem akarok még ennél is jobban kiábrándulni belőle. Valahol mégis csak az életem része. Sajnos. Még nagyon sok kérdést tudnék feltenni, de nem marad rá túl sok időnk, mert az események egyre jobban felgyorsulnak körülöttünk, amint megpillantom az apám embereit. Egyik percben még az asztal alatt mászkálva keressük a hátsó kijáratot, a másikban pedig szó szerint száguldozunk az úton, én pedig azt sem tudom, hogy melyiktől féljek jobban. Attól, hogy elkapnak, vagy attól, hogy felborulunk, nehéz lenne eldönteni, hogy melyik lenne a jobb. Végig magabiztosnak tűnik Angelo, miközben vezet, olyan, mintha még élvezné is. Egész úton érzem, hogy remegek, hol hátra pillantok, hogy meggyőzzem magam, hogy le maradtak, hol pedig előre a szememet eltakarva. Csak akkor könnyebbülök meg, amikor végre megállítja a motort. Ki szállva végre az autóból, magamba szívom a friss levegőt, és most először mióta találkoztunk érzem, azt, hogy bízok Angeloban. Nem tudom, hogy ez mennyire jó, kicsit ott van bennem még mindig az, hogy valami történik ami miatt megbánom, hogy bizalmat szavaztam neki.
- Ha nem lettél volna velem, akkor valószínűleg már rég úton lennék azokkal Olaszország felé. Úgyhogy a köszönet a legkevesebb. - vonok vállat, és eltöprengek egy pillanatig azon, hogy hogyan tovább. Mennyi az esélye annak, hogy az apám feladja. Semmi. Őt ismerve éppen dühöngve ordítozik az embereinek, akik biztosan nem adják majd fel addig, amíg kézhez nem kerítenek. Először bár tiltakozok, hogy hozzá menjek, de mivel nem tűnik úgy, hogy ezt engedné, végül csak bólintok. - De csak egy pár napra. Amíg találok magamnak egy másik lakást. - adom be végül a derekam, mert más választásom nem igen van. Ugyanakkor azzal is tisztában vagyok, hogy nem számít hány lakást bérelek ki, ami az én nevemet fut arról az apámnak mindig tudomása lesz. Még soha senki nem akart rám vigyázni, soha nem éreztem azt, hogy van kire támaszkodnom, épp ezért érzem magam ennyire tehetetlennek. Persze örülök ennek, de ugyanakkor bennem van az is, hogy magammal ránthatom őt is, amit igazán nem szeretnék.
Hiába próbálom vissza fojtani a könnyeimet, egyszerűen nem megy. Mintha most jönne ki rajtam mindaz, ami az elmúlt pár órában történt. És persze a meghatottság is, hiszen mióta New Yorkban vagyok, ez az első alkalom, hogy van valaki, aki úgy kedves hozzám, hogy nincs a háttérben semmilyen érdeke. Mikor közelebb húz magához, arcomat a vállába temetem és egy kis ideig hagyom, hogy gyorsabban potyogjanak a könnyeim, majd amint elenged elhúzódva tőle törölöm meg a szemeimet. Most nincs itt ennek az ideje. Muszáj össze szednem magam, hiszen nem szeretem, ha valaki látja rajtam, hogy mennyire gyenge vagyok.
- Bocsánat. Csak kicsit sok volt ez nekem. Még soha senki nem volt, aki törődne velem. - vonom meg a vállamat és elengedek felé egy mosolyt. Mivel nem vagyok hozzá szokva ehhez, nem igazán tudom, hogy mit kellene mondanom. Mondhatnám persze, hogy Ő is számíthat rám - mert amúgy valóban -, de mivel természetemtől adódóan ilyen félős vagyok, nem igazán tudom, hogy mi hasznomat vehetné azon kívül, hogy lábatlankodni fogok nála. Érdeklődve fordítom rá a tekintetem ismét, és bízok benne, hogy amit be akar vallani, az olyasmi lesz, ami miatt nem bánom meg, hogy bíztam benne. Kikerekedett szemekkel figyelem ahogyan felemeli a felsőjét és így tisztán észrevehetően látszik a fegyvere, amitől normális esetben a hideg kéne, hogy kiázzon, mert utálom azokat és az nem tűnik játéknak sem. Mégis ahogyan a következő szavakat ki mondja, ezúttal nem félelmet érzek a fegyver miatt, hanem biztonságot.
- Megtanítasz engem is arra, hogy azt hogyan használják? - a kérésem még engem is meglep, hiszen ha másfél órával korábban mutogatja, akkor valószínűleg kiborulva kiabálnék neki, hogy mennyire utálom, ha valaki fegyverrel járkál, de jelen pillanatban azt érzem, hogy valóban semmi más nem fontosabb annál, minthogy vigyázzunk egymásra. Azt hogy merném-e használni, nem vagyok benne biztos, de legalább megpróbálnám, hogy ne érezzem magam annyira haszontalannak. Bólintva ülök be ismét az autóba és bízok abban, hogy egy kicsit lassabban fog vezetni, mert nem igazán kedvelem a gyorsaságot.
- Előbb nem mehetnénk hozzám? Szükségem lenne néhány ruhámra és személyes dolgomra.- nem akarok túl sokat kellemetlenkedni nála, de azért mégsem lehetek ugyanabban a ruhában. Az Angelo ruhái pedig kétlem, hogy jók lennének rám.

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptySzomb. 26 Aug. - 8:55


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

- Talán egy nagy családi biznisz van alakulóban, és ahhoz azok is kellenek, akik szétszéledtek. A mi családunk végül is nem teljes nélkülem, a tiéd pedig nélküled. - de bármennyire is tanakodunk ezen, az igazsághoz kétlem, hogy közelebb kerülnénk, csupán magunkat gyötörjük a sok összeesküvés-elmélettel. Mert hogy abból eddig bőven felhoztunk párat, és sajnos a mi hátterünket tekintve mindegyik mögött lehet igazság.  
- És ha teszem azt ez volt a tervük, hogy mi összejöjjünk, akkor szerintem arra egyáltalán nem gondolnának, hogy ezt mi akár ki is használhatnánk. Hogy megerősödnénk ezáltal. Lehet, hogy elfelejtik, hogy attól, mert mi itt vagyunk, attól még te Callegari vagy én pedig D’Amore. Az örökös gyanakvás pedig sosem árt, legalább nem ér meglepetésként semmi. Majdnem semmi. - egészítem ki egy szemforgatás kíséretében, hiszen a rokonság igazán kreatív tud lenni a sötét oldalon. A jó oldalon már kevésbé, s a jóból kevés is jutott ki. Én sem igazán tudom, hogy hova tartozok, hiszen nem egyszer vállaltam már el alvilági munkát, de leginkább olyat, ahol nem sérülnek ártatlanok. Túl nagy lelkiismerettel születtem ahhoz, hogy olyat bántsak, aki nem érdemli meg... Ellenben, ha olyan alakot kell elintéznem, aki meg is érdemelné, vagy veszélyeztetné a családom, akkor gondolkodás nélkül húzom meg a ravaszt. Itt már bűntudat sem lenne sehol. Ez az oldalam túlságosan is D’Amore.
- Ezt én sosem értettem. - meredek valahova magam elé. - Nálunk is ez a helyzet. Anyánk ugyanebben a pozícióban van, és amikor a bátyámnak, Leonardonak épp van nője, ő is ezt várja el tőle. Mondjuk ő jobban preferálja azokat a kapcsolatokat, ahol érdek is van... Mintha a kibaszott középkorban lennénk. - mondom én, akinek még nagyon komoly kapcsolata szinte sosem volt. Mindig bennem volt a görcs, hogy ha megszeretek valakit, akkor azzal az életét teszem kockára. Kinek hiányzik még ez is?
- Reméljük nem rosszabbodott a helyzet. Szerintem tegyél egy próbát, próbálj meg puhatolózni, én is ezt fogom tenni. - anyámmal a távozásom óta jelentősen kevesebbet kommunikáltam, hiszen ő is fél a következményektől. De milyen következményektől és miért? Miért kellett ennek történnie?
- Nem New Yorkban kezdtem a bujkálást, hanem távol egy magányos kisvárosban. Ott volt egy öreg ház a város szélén, amit egy jelentéktelen összegért megvettem. Egy ideig ott éltem, és bár rohadt unalmas volt, az emberek is furák voltak, de nem volt végül is semmi gond. Aztán az egyik éjjel arra ébredtem, hogy lángokban állt már minden. Pár dolgot sikerült kimentenem, de hát rengeteg mindenem odaveszett. Mesélték a szomszédok, hogy láttak éjjel egy autót erre, akik nagyon nézegették a házam, és hallották, hogy olaszul beszélgetnek azok az idegen emberek. És mivel nehéz ugye a véletlenekben hinni... - tárom szét kezeimet. Borzalmas élmény volt, de tovább kellett lépnem. Ha egy eldugott hely nem képes elrejteni, talán egy hatalmas világváros igen.  
Legalábbis eddig azt hittem. Nem tudom, hogy mennyi köze lehet Lucianonak az egészhez, vagy talán épp Valeria most a főszereplő? Ez már teljesen mindegy, hiszen egy autósüldözésbe sodródunk, amit a körülmények ellenére mocskosul élvezek. Az adrenalin elönti az agyam, és olyan biztos vagyok a kezeimben és a lábaimban, mint még soha. Tudom, hogy nem fognak utolérni, és tudom, hogy nem fogok balesetet okozni. Ez most teljesen lehetetlen számomra. Az adrenalin akkor is tombol még az ereimben, mikor megállunk egy bánatos kis erdei úton.
- Tudom nagyon jól. - szavaim elvesznek egy szürke füstfelhőben. A kedvem azonban meglepően mérföldekkel jobb, mint a bárban vagy Valeria rendelőjében.
- Ilyesmit nem kell megköszönni, ez teljesen természetes. Már nem vagyok olyan tehetetlen, mint gyerekként. - ez pedig olyan erőt ad, amit nem mostanság éreztem. Csúsztam lefelé egy lejtőn az utóbbi hetekben, nagyon nem találtam a helyem, de azt hiszem, most megérkeztem.
- Biztos, hogy nem mész haza. - rázom meg fejem határozottan. - Én pedig nem foglak egyedül hagyni, főleg nem most. Majd megoldjuk együtt, addig vigyázok rád. Megpróbálok én is nyomozgatni, hogy mi lehet az egész mögött. - még az éjszaka sem tudja elrejteni Valeria szomorúságát, hiszen apró könnyei megcsillannak az arcán. Ennek hatására odalépek hozzá, enyhén megsimogatom az arcát, majd átkarolva vállát közelebb húzom magamhoz.
- Teljesen megértem, hogy milyen rossz ez neked. De nem vagy már egyedül, rendben? Majd én segítek. - elengedem őt, s a kocsinak támaszkodva elszívom a cigaretta maradékát. Férfiként egyszerűbb egyedül létezni ilyen körülmények között, de egy törékeny nőként borzalmas lehet... Nem fogom hagyni, hogy egyedül kelljen átvészelnie ezt az egészet, majd én megoldom a problémát. Ha kell, erővel.
- Amúgy be kell vallanom valamit. - ekkor felé fordulva enyhén felhúzom a felsőm alját, ami alól kikandikál egy kisebb revolver. Alig észrevehető, viszont nagyon is hatásos.
- Nem bízhattam a véletlenre a jelenlegi helyzetünkben. Azt viszont tudnod kell, hogy ha szükséges, akkor használni fogom. Nekem a családom és a saját életem fontosabb bárki másénál. Most pedig te vagy igazából egyedül a családom. - hangom olyan határozottságot sugall, hogy talán sejtheti, hogy ez nem puszta fellángolás. Bárkit meg fogok ölni, aki veszélyezteti az életét, és ezt neki is tudnia kell.
- Szerintem induljunk. Hosszú volt a nap nagyon. Akkor velem tartasz? - biccentek az autó irányába, és ha beleegyezik, akkor meg is indulhatunk. És mivel férfi vagyok, így természetesen nincs semmi értelmes kaja a hűtőmben, így meg kell majd állnunk valahol... De egyelőre még nem fárasztom azzal Valeriát, hogy annyira kopognak a szemeim, hogy majd kiesnek a helyükről.

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyHétf. 14 Aug. - 8:53

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Elég gyakran gondolok arra, hogy milyen lenne az életem, ha valahová máshová születek? Valami olyan helyre, ahol a szülők semmi másra nem gondolnak csak arra, hogy szeretetben neveljék fel a gyermeküket. Ahol az apa dolga az, hogy elmegy reggel munkába, anya pedig este valami finom vacsorával várja, amit meghitt családi légkörben fogyasztanak el a gyerekükkel, majd Ember ne mérgelődj-et játszanak, vagy közösen filmeznek, miközben apa átöleli anyát, a gyerek pedig attól lesz boldog, mert a szüleit is annak látja. Legalábbis valami ilyesmi villan lelki szemeim elé, valahányszor elképelem, hogy mennyivel másabb lehetne, minden, ha... Aztán rájövök, hogy mindezek puszta ábrándok, mert sajnos mindezt már sosem fogom megtapasztalni, bármennyire is epekedek egy olyan család után, mint azok ott a fantáziámban. Aztán azt is mindig eldöntöm, hogy ha valaha gyerekem lesz, akkor annak pontosan ilyen életet fogok teremteni. Olyat, amilyen nekem nem jutott ki. Aztán persze hamar le mondok erről a vágyakozásról is, mert tudom, hogy a családi körülményeim mindezt nem tennék lehetővé, én pedig sosem alapítanék azért családot, hogy az apám vérvonala megmaradjon. Szóval bárhonnan is nézzük, elég nagy szívás a családom tagjának lenni, évekkel ezelőtt nem véletlenül akartam a lehető legmesszebb kerülni tőlük. Ostoba voltam, hogy azt hittem, hogy apa majd életem végig hagyni fogja, hogy boldog legyek. Neki mindig is csak a saját érzései voltak fontosak, mindenki másé mellékes.
- Vagyis mindketten pontosan tudjuk, hogy előbb vagy utóbb kézre kerítenek. Mindkettőnket. Ha ezt el tudták intézni, hogy találkozhassunk, akkor biztos vagyok abban, hogy elérnek mást is. Bár nem tudom, hogy mihez kellünk egyszerre mindketten, vagy, hogy miért így akarják, de... - Elhallgatok inkább, mert már így is a hideg futkos a hátamon már a gondolatától is annak, hogy mi mindenre képesek a hatalmukért. Vagy fene tudja miért. Sosem tudtam megérteni, hogy mindaz, amit csinálnak mire jó, vagy, hogy mi hasznuk származik belőle, de azt mindig is tudtam, hogy nem akarok olyanná válni. Egy rövid ideig azt hittem, hogy az apám bele törődött abba, hogy az egyszem gyermeke, - aki ott cseszett ki vele ahol éppen csak tudott: először azzal, hogy fiú helyett lány lettem, másodszor pedig azzal, hogy nem akarom a példáját követni - saját életet szeretne élni, távol tőlük, de aztán rá jöttem, hogy mindez lehetetlen, mert az önzősége, na meg az egója képtelen arra, hogy csak így elengedjen. Nekem pedig eszemben sincs behódolni az akaratának, főleg nem fogom magammal rántani Angelot. Bár egyenlőre még nem tudom, hogy mit kéne tennem, vagy, hogy mi lenne a helyes, de abban biztos vagyok, hogyha már így alakult, akkor szeretném egy kicsit jobban megismerni az unokatestvéremet, mert bár talán nem tudjuk bepótolni az elmulasztott éveket, talán ahhoz is még idő kell, hogy maximálisan megbízzunk egymásban, de ahogy itt ülünk és figyelem, egyre biztosabb vagyok abban, hogy lehet esélyünk arra, hogy új emlékeket teremtsünk magunknak. És ha segítjük egymást, sikerülhetne, hogy ne tudjanak ismét megfosztani mindettől.
- Hidd el, hogy én sem szeretnék úgy tenni, mintha ez a nap meg sem történt volna, bár jobban járnánk. Mert ha valóban a családjaink akarták ezt így, akkor azzal, hogy együtt lógunk csak a kezük alá játszunk. Ugyanakkor hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem szeretek a tűzzel játszani.. - miközben beszélek megvonom a vállamat. Amíg Rómában éltem az apám házában, az Ő szabályai szerint, addig nem igazán volt más választásom, minthogy azt tegyem, amit elvár tőlem, de mióta eljöttem tőlük, annyira távol, amennyire csak tudtam, már másképpen vannak a dolgok. Nem kell, hogy rá legyek utalva a parancsaira. Van munkám, lakásom, és nincs szükségem semmire tőle, így New York lett az otthonom, ahol a saját szabályaimat is én hozhatom meg. Mindaddig amíg távol van legalábbis. Mert ha egyszer valóban rákényszerülök arra, hogy haza térjek a szülővársomba, akkor szinte biztos vagyok abban, hogy soha többé nem fogja hagyni, hogy elhagyjam azt. Hiába a felnőtt lét, meg szabad akarat, jól tudom, hogy megvannak a módszerei arra, hogy ha igazán akarja, akkor maga mellett tudjon. Egyenlőre csak reménykedek abban, hogy még egy ideig elég elfoglalt ahhoz, hogy Ő maga jöjjön értem.
- Anya igazából olyan abban a házban, mintha csak egy árnyék lenne. Ha kell ott van, ha nem kell eltűnik. Apával ellentétben neki azért fontosak az érzéseim, csak sajnos neki sincs túl sok szava. De bízni lehet benne. - ebben az egyben teljesen biztos vagyok. Abban már nem, hogy mennyire lenne segítőkész, vagy egyáltalán bátor ahhoz, hogy bármit elmondjon, amiről talán apa nem akarja, hogy tudjak. - Rá kérdezhetek. De nem valószínű, hogy apa be avatná Őt bármibe is. Nem tudom, hogy mennyit változott a helyzet azóta, mióta nem jártam otthon. - azt hiszem, hogy van ami nem változik. És az az apám. Ő ha újra születhetne, akkor is pont ilyen lenne, mert annyira élvezi azt az életet, amit megteremtett, hogy akkora csoda nem hiszem, hogy történhetne, ami miatt más lenne a hozzáállása a világgal szemben. A nőkkel szemben. A saját feleségével szemben, akit sokkal inkább kezel rongyként, mint nőként. Anya mégsem csinál egyebet évek óta, csak tűr és hallgat. Ez az amiben különbözünk. Én képtelen vagyok elviselni azt, hogy bábként kezeljenek, s hogy megmondják, hogyan kell élnem.
- Hogy érted, hogy rád gyújtották a házat? - kérdem elszörnyedve, de nem azért, mert nem értem, hanem inkább azért, mert azt nem fogom fel, hogy hogyan lehet valaki annyira elvetemült, hogy ilyent tegyen. Emberi életekkel és sorsokkal játszani igen csak beteges életmód, és így csak még biztosabb vagyok abban, hogy ki akarok maradni mindenből. - Sajnálom, amiken keresztül kellett menned. Tényleg. De hidd el, hogy az önsajnálat mindig csak vissza fog húzni. Mindig kell, hogy legyen valami jó, valami szép, amibe az ember kapaszkodhat. Biztosan néha jó dolgok is történnek veled, az nem lehet, hogy mindig minden csak rossz legyen. - minél többet beszélünk, annál inkább haragszom mindenkire, aki megakadályozta, hogy részesei lehessünk egymás életének. - De igen. Nagyon is. De jól tudom, hogy bármennyire is emésztem magam ezen, nem tudok változtatni azon, hogy egy ilyen családba születtem. Így csak próbálok alkalmazkodni és talpon maradni. A boldogság fogalma számomra csak egy ideiglenes állapot. Mindig akarunk valamit, amit ha elérünk, akkor azt érezzük, hogy boldogok vagyunk. Aztán rájövünk, hogy mégis inkább valami mást szeretnénk és az amit boldogságnak hittünk, hirtelen már nem is tűnik annak. Sokszor keverjük össze a boldogságot az örömmel. Amíg pillanatnyi örömet lelek néha - ha másban nem is de a munkámban biztosan -, addig azt a boldogságot még nem igazán találtam, amit rajtam kívül még oly sokan kergetnek.
A nyugodtság ami egy ideig a hatalmába kerített, pillanatok alatt illan el, és semmi másra nem tudok koncentrálni, mint arra, hogy a lehető leghamarabb ki jussunk a helyiségből. Mióta találkoztam Angeloval, most először érzem azt, hogy bízok benne, ugyanakkor félek is, hogyha észre vesznek, akkor nem csak én, de Ő is nagy bajban lesz. Engem haza rángatnak, de ki tudja majd mit tesznek vele. És hirtelen értelmet nyer az előbbi beszélgetésünk és egyre biztosabbá válik, hogy valami megrendezett dolognak lehetünk az áldozatai, ha a menekülési tervünk nem sikerül véghez vinni. Ahogy azonban ki érünk a bárból még mindig nem múlik el teljesen a pánikom, de ezúttal nem csak saját magamért izgulok, hanem Angelo-ért is. Ha a reggel mikor felkeltem valaki azt mondta volna, hogy a mai napom ilyen eseménydús lesz, akkor minden bizonnyal ki kacagtam volna. Valami olyan életérzés fog el, amit még sosem éreztem, és a monoton életem pillanatok alatt lett olyan, mint valami akció film forgatása. Ezt talán nem ismerném be soha, de valahol legbelül érzek egy kicsi izgalmat is dologban, bármennyire is félek a következményektől. Mikor Angelo abba hagyja a mondandóját, óvatosan pillantok a bár felé, majd mint valami eszement úgy rántom fel az anyós ülés felőli ajtót és ugrok be a kocsiba. Ebben a pillanatban találkozik a tekintetem az apám legbizalmasabb emberével, aki természetesen felismer, és máris int a többieknek, hogy kövessék. Remegő kezekkel kapcsolom be az övemet és attól a pillanattól teljes mértékben bízom rá az életemet Angelora. Az üléshez lapulva próbálom figyelmen kívül hagyni az utánunk eredő társaságot, és ha csak a szemem nem káprázott akkor biztosra veszem, hogy az egyikőjük még a fegyverét is meglobogtatta, miközben be ülnek a saját sötétített ablakú járművükbe, amivel az üldözésünkre siethetnek. Miközben száguldozunk, néha néha hátra pillantok, majd előre, és mikor azt látom, hogy a kocsik között hogyan siklunk el, két tenyeremmel takarom el a szememet, mintha jobban szeretném becsukott szemmel megvárni azt, amíg valahol felborulunk, mintsem végig nézni. Ez a fajta adrenalin talán egy kicsit túl sok nekem, nem vagyok hozzá szokva, de bármit csinálhatunk, bárhová mehetünk, csak ússzuk meg ezt a helyzetet. Ha apa tudomást szerez róla - bár van egy olyan érzésem, hogy már tud -, akkor biztosan tombolni fog a haragtól. Amikor végre megáll az autó, csak akkor tudatosul bennem, hogy mennyire szorítottam az ülést két kezemmel, és, hogy a szememet is csukva felejtettem, így amint nem hallom már a motor zúgását, óvatosan nyitom ki azokat és megkönnyebbülve sóhajtok egyet, amint hátra pillantva azt látom, hogy sikerrel jártunk.
- Hát én azért annyira nem élveztem, mint te azt hiszem. - csak most bírok megszólalni, majd megrázom a fejem a cigis doboz láttán. Soha életemben nem cigiztem még és azt hiszem, hogy nem is most akarom ezt el kezdeni. Ki szállva a kocsiból, körbe nézek, hogy biztos lehessek abban, hogy valóban nincsenek már a közelben, és csak most tudatosul bennem az is, hogy kezd sötétedni. - Ugye tudod, hogy ennek még nincs vége ennyivel? - pillantok rá. Valahogy olyan nyugodtnak tűnik. Vagy csak annak akarja mutatni magát, nem tudom. - Egyébként köszönöm. - teszem még hozzá, mert azt hiszem, hogy egyedül nem ment volna ilyen ügyesen az apám embereinek kijátszása és talán ha egyedül találkozok velük, akkor már régen úton lennék Róma felé. - Talán az lenne a legjobb, ha inkább haza mennék. Nem olyan rég mondtad el, hogy rád gyújtották a házat. Ha az apám megtudja, hogy bújtatni akarsz, akkor ki tudja mit tesznek még. Én nagyon nem szeretném, hogy bajod essen. - bármennyire is örülök, hogy találkoztunk, abban teljesen biztos vagyok, hogy sosem bocsátanám meg magamnak, ha miattam bántanák. Ha Luciano után még az apám is rá szállna. - Nem akarok egész életemben menekülni. - suttogom és ebben a percben érzem igazán, hogy a mai nap eseményei mennyire a hatalmába kerítettek, és engedek magamnak le folyni egy aprócska könnycseppet, ami azt hiszem, hogy tökéletesen tükrözi azt, hogy mennyire bele fáradtam abba, amit a családom nehezékként tesz rám mindennap.

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptySzomb. 12 Aug. - 16:10


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

- Az a baj, hogy a mi esetünkben nagyon sok a tényező, ami bekavarhat, ezért is nehéz elhinni, hogy tényleg létezhetnek ekkora véletlenek. Ha Rómán belül futunk össze véletlenül, az még rendben van, de ilyen távolságra... - legyintek egyet lemondóan a bár fülledt légkörébe. Nehéz elűzni azt a paranoiát, ami egyre jobban telepedik rám. Már Valeria előtt is éreztem egy bizonyos nyomást magamban, ami arra késztetett, hogy indokolatlanul forduljak többször magam mögé, vagy a lakásom csendjében járjak utána egy felbukkanó, jelentéktelen zajnak. Pedig nem félek. Illetve, magamat nem féltem. Rengeteg mindenen mentem már keresztül, sok mindent túléltem, most mégsem saját magam miatt kergetem magam az őrületbe, hanem a családom miatt.  
Őket féltem.
- Ezt már nem lehet semmissé tenni, te is tudod. Már nem mennének ugyanúgy a napjaid, mint eddig. Nekem legalábbis biztosan nem. Csak azon agyalnék, hogy valamit rohadtul elszalasztottam, ami aranytálcán kínálta magát. És mégegyszer nem esek abba a hibába, mint régen, amikor még kölykök voltunk. Már nem foglak elengedni, kerüljön bármibe. - még ujjaim is ökölbe feszülnek, s szinte szikrák pattannak ki a szemeimből. Ha a Rómában maradt családomat úgy tudtam megvédeni, hogy kivontam magam a forgalomból... Akkor most biztosan nem teszem ezt. Nekem Valeria is a családomat jelenti, s most ebben a helyzetben minden erőmmel meg kell kapaszkodjak benne, hogy ne veszítsem el őt is. Nem mintha a húgomat például elveszítettem volna, de sokszor van ilyen érzésem. Hogy soha többet nem látom.
- Új közös üzlet? Ez érdekes. - simítom meg állam gyanakvóan. - Édesanyád amúgy nem veszi ki a részét apád dolgaiból? Benne lehetne bízni? Nem tudod megkérdezni tőle, hogy mit tud az egészről? - úgy emlékszem Valeria édesanyjára, hogy hasonlítottak az enyémmel, jellemre és életmódra legalábbis biztosan. Mintha az övé is “kabátcipelő” lett volna.
- Hát most rohadtul nehéz a többi emberre gondolni, azt pedig végképp nehezen tudom értékelni, hogy van hol aludnom. Ez sem volt mindig így, nem olyan régen költöztem át ide egy másik eldugott helyről, ahol rám gyújtották a házat. Úgyhogy ilyen körülmények között valahogy ezek az “apróságok” nem lelkesítenek egy kicsit sem. Miért, téged igen? Boldogan hajtod le a fejed mindig esténként? Nem feszít belülről az egész családi háttered? - Valeria sosem volt olyan heves és “rossz”, mint én. Régen sem, és úgy hiszem, hogy most sem. Én nehezebben teszem helyre a bennem kavargó érzéseket.
Az adrenalin most is elönt, és előmászik belőlem az oly szeretett védelmező ösztön, így minden erőmmel azon vagyok, hogy Valeriát kijuttassam a bárból. Különös, hogy pont most bukkantak fel az apja emberei, de mi nem várjuk meg, hogy mit akarnak pontosan. Jót biztosan nem, úgyhogy mint valami gyerekek, úgy kúszunk ki az épületből, s jutunk ki sikeresen az esti ég alá. Néha a túl egyszerű dolgok is tökéletesek.
- Még szép, hogy én vezetek! Ez nem is kérdés. - elfogom a kulcsot egy biztató mosollyal, s megindulunk az autója felé. A szűk utca után kidugom a fejem, hogy körülnézzek, de nem látom kint a három tahót, így utána futólépésben közelítem meg a járművet.
- Nem is vinnélek haza, és nem is hagynálak ott egyedül. Biztosan kerestek már ott, vagy ha nem is, akkor most majd fognak. Úgyhogy... - folytatnám még a mondatot, de ekkor kivágódik a bár ajtaja, s megjelenik a három alak. Nem vesznek észre azonnal, de nem adok sok időt. Egyből bevágódok a kocsiba, s remélem, hogy Valeria is így tesz gondolkodás nélkül.
- Szerintem alaposan kösd be magad. Lehet, hogy kemény menetünk lesz. - a szívem úgy pumpálja a vért, hogy szerintem még a sápadt arcom is kap egy kis színt. Tudom, hogy kényes helyzet... De titkon a szívem legeldugottabb csücskében rettentően élvezem. Nem bírom félretenni az adrenalinfüggőségemet, ami ezután sem fog csillapodni, hiszen nagyon hamar felismerik a kocsit és Valeriát. Nekem sem kell több, rátaposok a gázra, s úgy lövünk ki a parkolóból, mintha verseny lenne. Kanyargunk szélsebesen New York utcáin, át a piroson, át mindenen, mígnem kiérünk a városból. Egy ideig láttam, hogy követnek minket, de talán szerencsénk van, és nem tudnak beérni egy profi sofőrt.
- Ez kemény volt! - csapok a kormányra izgatottan, majd lekanyarodunk egy erdei útra, amin beljebb haladunk egy keveset, végül leállítom a motort, s minden fény kialszik.
- Nekem muszáj elszívnom egy cigit, mert mindjárt elvisz a szívroham. Kérsz? - kotrok elő a zsebemből enyhén remegő kezekkel egy dobozt, amit a másik felé nyújtok, s ha kér, vehet belőle bármennyit. Utána kiszállok az autóból, s megtámasztom magam rajta.
- Várunk még egy kicsit, aztán egy nagy kerülővel elmegyünk hozzám. Ott maradsz éjszakára, rendben? - kérdem tőle egy gomolygó füstfelhő közepette.

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyVas. 6 Aug. - 20:40

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Mostanában egyre gyakrabban érzem úgy, hogy paranoiás vagyok, bár azt hiszem, hogy ebben az őrült családba, ami ki jutott nekünk, ez egyáltalán nem meglepő. Mégis nem túl sok logikát látok abban, hogy szándékosan lenne elrendezve a találkozásunk Angeloval. Mármint apa tisztában van azzal, hogy én hol vagyok, de kétlem, hogy tudna az unokatestvérem hollétéről. Meg sok értelme akkor a tiltásának sem lett volna, amit egész gyerekkoromban elvárt tőlem. Nem mintha a tetteinek sok értelme lenne úgy egyáltalán, vagy ha magyarázatot lehetne kapni arra, hogy mit miért tesz vagy nem tesz. Így bármennyire is nem hiszek a véletlenekben, meg csodákban, minél több időt töltök az Angelo társaságában, egyre inkább az az érzésem, hogy ezúttal valóban a sors gúnyos fintora van a dologban. Vagyis szeretném ezt hinni.
- Tudod, én most az egyszer szeretnék inkább a véletlenben hinni. - eléggé zavaros ez az egész már amúgy is, még most is vannak kételyeim az egész furcsa találkozásunk miatt, de ha valamilyen módon mégis kiderülne, hogy az apám irányítja onnan messziről is a szálakat, akkor abban egészen biztos vagyok, hogy jó vége nem lehet ennek az egésznek. Mert amiben benne van az apám keze, azt mindketten tudjuk, hogy sosem jó. Nem csak ránk nézve nem, de az emberiségre sem. Ő az a fajta ember, aki ha nem lenne az apám, akkor egészen biztosan, hogy messziről elkerülném. Néha komolyan nem értem, hogy az anyámnak valamikor hol volt az esze. Talán a rossz fiúk imponáltak neki. Volt idő, amikor azt hittem, hogy a házasságuk zátonyra futott, sokszor láttam elbújni anyát a fürdőszobába sírni, azt is láttam, hogy apa milyen lekezelően beszélt vele... szinte mindig. Aztán valami megváltozott. Anya sosem panaszkodott többet, pedig apa sosem volt képes változásra. Sokszor gondolkodtam el azon, hogy miért nem válnak el, hogy az anyám nő létére miért tűr ennyi mindent el, és arra jutottam, hogy talán fél. Nem csak az apámtól, meg a haragjától, hanem az újrakezdéstől is. Csak ez lehet a válasz, mert másképp azt kell gondolnom, hogy szereti azt, ha valaki megalázóan bánik vele. Én pedig semmi esetre sem akarom azt hinni arról az emberről, aki életet adott nekem, hogy pont olyan őrült lenne, mint az apám. Mert egy ilyen ember mellett le élni egy egész életet, igencsak őrültség.
- Talán mégis csak az a legegyszerűbb magyarázat, hogy ennek így kellett történnie. Az egészből pedig vagy megpróbáljuk ki hozni a lehető legjobbat, vagy pedig semmisé tesszük ezt a napot... - az utóbbi talán most egy kicsit nehezebben menne így, hogy ennyi év után újra találkoztunk, legyen a véletlen műve, vagy sem. De ha az kell ahhoz, hogy fent tarthassam ez eddig nyugodt életemet, amiért annyit küzdöttem, akkor megteszem. - Anya említette nem olyan rég, hogy valami új közös "üzletbe'' akarnak kezdeni. De a részletekre nem voltam kíváncsi, csak reménykedek abban, hogy nem amiatt akarja apa annyira, hogy térjek haza. - miközben beszélek egy apró fintor jelenik meg a szám szélén. Normális ember ha üzletről beszél, akkor egyértelműen arra gondolunk, hogy valami cég meg hasonlók. Ha viszont az apám üzletel az azt jelenti, hogy annak valaki meg fogja inni a levét. Ez a valaki pedig nagyon nem szeretnék én lenni. Mert hiába már nem vagyok gyerek, és hiába nőttem ekkorára, attól még rettegek ennek a szónak a hallatán.
- Az nem lehet, hogy rossz oldalról közelíted meg a dolgokat? - pillantok rá, és bár nem akarok most lelki beszédet tartani neki - azt másfél órával ezelőtt kellett volna, ha nem úgy alakultak volna a dolgok, ahogyan -, de valamiért azt érzem, hogy Ő még nálam is magányosabb. - A jó dolgok lehet, hogy épp a szemed előtt vannak, csak nem veszed észre őket. Például szerintem az, hogy egészséges vagy és van hol aludnod, éppen elég pozitívum, amiből táplálkozni lehet. Képzeld csak el, hogy hány ember van jelenleg is kórházba, vagy az utcán, aki éppen arra vágyik, amid neked van, neki viszont lehet, hogy sosem lesz? - miközben beszélek próbálom felidézni magamban a gyerek Angelot, akire még valamennyire emlékszem, de nem így. Persze gyerekként sok mindent másképpen látunk, nem gondolkodunk az élet nagy dolgain, és bár tudtuk, hogy rossz az amibe születtünk, de mégis megpróbáltunk jót kihozni belőle. Akkor felnőttkén miért ne mehetne ugyan ez? Gyerekként rá voltunk utalva a családunkra, de már nem. Most sokkal könnyebb kéne, hogy legyen. A nyugodtságom viszont abban a percben eltűnik, ahogy meglátom az apám embereit és a másik pillanatban már az asztal alatt találom magam, ami talán külső szemmel nézve igencsak vicces látvány lehet, de én egyáltalán nem találom annak. Ha észre vesznek, akkor mindennek vége. Bólintok egyet és hiába próbálom el rejteni, hogy mennyire félek, azt hiszem, hogy egyértelműen látszik rajtam. Normális körülmények között soha senki nem tudott volna rá venni arra, hogy az asztal alatt bújkáljak ennyi ember között. Utoljára azt hiszem, hogy legalább húsz éve csináltam ilyent. Mégis félre téve az eddig bizalmatlanságomat, Angelot követve próbálok én is észrevétlenül átsuhanni az asztalok alatt most először bízva benne, és közben igyekszem a jóra gondolni és nem arra, hogy mi történik akkor, ha meglátnak minket. Talán mégsem annyira minden a véletlen műve, talán épp most volt az ideje, hogy Angelo és én találkozzunk. De az is lehet, hogy ismét csak a paranoiám, és éppen bolhából akarok elefántot csinálni. De ne már... nem lehet az is csak véletlen, hogy apa emberei felbukkantak. Ez azért már egy kicsit sok lenne egy napra. Pont most. Egy rövid pillanatig olyan érzésem támad, mintha minden felgyorsult volna körülöttünk, és mire észbe kapok már kint is vagyunk és hiába próbálom felidézni azt, hogy hogyan értünk ki épségben, nem megy. Csak állok bambán, magam elé bámulva, és azt hiszem, hogy még sosem esett ilyen jól a friss levegő, mint most.
- Tényleg ki jutottunk? - kérdem, majd a hajamba túrok. Azt hiszem, hogy most tényleg az a legjobb ha eltűnünk innen, nem hiszem, hogy van túl sok időnk arra, hogy itt tátsam a szám. A lényeg, hogy egyenlőre biztonságban vagyunk.
- Kocsival jöttem. De örülnék, ha most te vezetnéd. - a felsőm zsebébe nyúlok a kocsi kulcsért, ami ahogy a kezembe kerül át nyújtom Angelonak. Remélem, hogy el is veszi tőlem, mert azt hiszem, hogy most nem lennék képes vezetni. Még azt a tényt is elengedem, hogy képes lenne ellopni egy kocsit. Persze tudom én, hogy szükség törvényt bont, na de el venni valaki másét?!  A parkolóhoz érve gyorsabban szedem a lábaimat az autóm felé, az anyós ülés felőli ajtót megközelítve, majd amint a járműben ülünk már megkönnyebbülve sóhajtok fel. Ha az apámon múlik, akkor azt hiszem, hogy mindent meg fog tenni, hogy felbolygassa az életemet.
- Nem mehetek haza... - vagyis mehetek. Csak nem merek.

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyCsüt. 3 Aug. - 16:41


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

Némán vonom meg a vállaimat, s csak tanácstalanul meredek magam elé. Tekintetem hol Valerián lebzsel, hol a hűs cseppekkel borított pohár peremén, hol pedig a homályos tömegen.
- Nehéz elhinni, hogy létezhetnek ekkora véletlenek. Tegyük fel, hogy nem is léteznek. Akkor mégis minek akarnák, hogy mi ketten találkozzunk? - simítom végig az államon levő enyhe borostát elgondolkodva. A családjaink fejébe sosem volt egyszerű belelátni, s nehéz követni, hogy kinek mi lehet a jövőbeli célja. Apám és a bátyám mostanság nem oszt meg velem túlságosan sok mindent, és Luciano mozgolódásairól is egyre kevesebbet tudok.  
- Talán hogy egyikünk vegye rá a másikat, hogy menjen haza? Bár ennek se lenne sok értelme, mert neked sem áll szándékodban, meg nekem sem. - agyalok tovább, de úgy érzem, egyre inkább homályba kerülök. - Az apádnak amúgy lehet valami komolyabb köze Lucianohoz mostanság? Nem tudsz valami részletet? Vagy mindenből kimaradtál eddig? - próbálok puhatolózni, hátha a birtokában van valami információ, ami lehet kettőnk közös pontja, s amiből ki tudunk indulni. Lehet, hogy felesleges az egész, s tényleg csak az univerzum mocskos nagy véletlenjének vagyunk az áldozatai. De ha mégsem...?
- Miért kell mindig valamelyik szar verzió közül választani? Miért nem lehet végre már jó? Igazad van, a kisebbik szar az, ha egyedül vagyok, és nem olyanokkal, akik elbasszák az életem. Na de miért nem lehetne egyszer már végre valami jó is? Rohadt nehéz fenntartani ezt a pozitivitást, ha nincs miből táplálni. - talán emlékszik még arra Valeria, hogy engem sosem látott szomorúnak régen, mindig vidám voltam, még akkor is, amikor be volt kötve a hasam, miután Luciano által kis híján egy kés okozta a végzetem. Még akkor is próbáltam mindig pozitívan felfogni, s erőt meríteni a történtekből. Ám mára, közeledve a harminc irányába, valahogy kifakult egy kicsit minden, és egyre nehezebb megtartani azt a színvonalat, amit mindig is képviseltem. És ami sosem a nyugalomról volt híres. Most sem adatik meg, hogy kellemesebb körülmények között megbeszéljük a történteket, hiszen a számomra ismerős alakot és a bandáját Valeria teljes mértékben ismeri. Remek, még valami?
- Akkor innen volt ismerős a pofája! Már régen is ezek loholtak mellette, igaz? - elevenednek fel bennem az emlékek az alak fiatalabb énjéről, aki mindig undorodva nézett rám, ha elcsaltam játszani Valeriát. Bár mintha rá is gyűlölködve nézett volna... Vagy ez csak egy hamis emlék lenne?
- Két legyet egy csapásra? - vetem fel költőien az asztal alatt guggolva. Ha be akar keményíteni a család, akkor tényleg egyszerűbb a dolguk így, hogy kettőnket egyszerre tudnak megszerezni. Mi munkálkodhat mégis Rómában, amiről mi nem tudunk?
- Ha bajom esik, az hidd el, hogy nem miattad lesz. - elmosolyodom, s ráérezve a kényes helyzet ízére, s arra, hogy Valeriát most meg kell védenem, egyből erőt nyerek. Egy kis időre eltűnik a szürkeség, ahogy a bizalmát a kezembe simítja. Bólintok határozottan, aztán megindulok az asztalok alatt, a lábak mellett. Többen felsikkantanak, mire egy kellemes “kussolj” lesz a válaszom, de végül nagy nehezen elbotorkálunk a hátsó kijárat mellé. Az ott levő asztalnál kidugom a fejem, s mikor pont nem figyel egyik tahó sem a három közül, akkor megrántom Valeria kezét, s egyből kitolom őt az ajtón.  
- Kocsival jöttél? Mert ha nem, akkor elkötünk egyet. Gyalog most necces lenne, ki tudja, hányan vannak itt? - a hátsó, szűk utca egy konténere mögött állok meg, onnan lesek kifelé. Ha Valeria kocsival jött, akkor a parkolót közelítjük meg, ha viszont nem, akkor a legközelebbi feltörhető autóhoz kell lopóznunk.

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptySzer. 19 Júl. - 8:46

Angelo & Valeria
The family is one of nature's masterpieces.



Egészen a mai napig úgy éltem az életem, hogy távol a családomtól és minden hozzátartozó bajtól, és bár tudtam, hogy egyszer el jön az a nap, amikor szembe kell néznem velük, arra álmomban sem gondoltam volna, hogy éppen Angelo lesz az, akit elém sodor az élet. Ennek az egyik részem örül, hiszen, ha valóban csak a sors keze van a találkozónkban, és épp olyan ártatlan, mint én, akkor közös erővel talán megpróbálhatnánk egymást ki menteni a családjaink által okozott átoktól. A másik részem pedig óvatosságra int, hiszen olyan sok év eltelt már azóta, hogy utoljára találkoztunk, hogy nem lehetek biztos benne, hogy olyan maradt, mint az emlékeimben az a kisfiú, akivel szívesen töltöttem az időmet, és aki mellett mindig olyan felszabadult lehettem. Ha bármi is hiányzik a gyermekkoromból, az az Angelo társasága, és úgy tűnik, hogy ha valóban a véletlen műve, akkor kaptunk egy újabb esélyt arra, hogy ugyanolyanok lehessünk, mint évekkel ezelőtt voltunk.
- Gondolod, hogy benne van a kezük abban, hogy mi ketten találkoztunk? - erre egészen eddig nem is gondoltam, de ha valóban az apám keze van az egész mögött, akkor kétlem, hogy a jó szándék vezérelte volna. Hiszen valamikor foggal körömmel harcolt az ellenkezője mellett. Az egész eddig életem úgy éltem, mintha valami bábu lennék a családom számára, kit kedvük szerint irányítanak. Amint sikerül egy kicsit ki törnöm a családom által rám ruházott nyomás alól, mindig történik valami, ami eszembe juttatja, hogy hová is tartozom, mert sokszor úgy érzem, hogy sehová. Közéjük biztosan nem, mert minden tőlem telhetőt megtettem, hogy véletlenül se legyek olyan, mint a családom többi tagja. Viszont ide sem. Mert hiába illeszkedtem be, hiába érzem New Yorkot sokkal inkább az otthonomnak, mint a valódi hazámat, a szívem azért néha mégis Róma felé húz. Nem véletlenül tartják úgy, hogy az embernek csak egy otthona lehet, és az az a hely, ahová született.
Bár semmi vicces nincs a szavaiban, mégis engedek felé egy gyenge mosolyt a szavait hallgatva. Ha arra a fiúra gondolok, aki gyermekkoromból megmaradt az emlékeimben, akkor nagyon is biztos vagyok abban, hogy megtette volna, amit mond. És ez őszintén jól esik, még ha tudom is, hogy lehetetlenségnek tűnt volna. Meg már amúgy is mindegy. Nem tudjuk vissza fordítani a múltat, akkor sem, ha szeretnénk. Sok minden lehetett volna máshogy, ha nem lettem volna már gyerekként is ilyen félős, amilyen még mindig vagyok.
- Ebben egyáltalán nem kételkedek. De hiszek abban, hogy minden okkal történik. És ennek így kellett történnie. - vonok egyet a vállamon, miközben az érintésemmel próbálom megnyugtatni, hiszen szemmel láthatóan nagyon felhúzta magát ezen az egészen. Persze megértem, hogy nem lehet jó érzés ezt hallani, de attól, hogy mérgelődik semmi sem fog változni. A múltunk legalábbis biztosan. A jelenünk viszont még változhat. Talán. Ha így alakult, hogy találkoznunk kellett, megpróbálhatnánk ki hozni belőle a legtöbbet, még akkor is ha lehet, hogy veszélyt is jelenthetünk egymás számára.  Ahogy a következő szavait hallgatom, eltöprengek azon, hogy mindkettőnknek ugyanaz lett a sorsunk. Mindketten menekülünk a saját családunk elől, és mindketten ugyanazzal nézünk szembe minden egyes nap. A magánnyal. Annyi a különbség, hogy ez amíg őt láthatóan felemészti, engem megerősít. Mert jobb egyedül biztonságban, mint olyanokkal, akik csak ártani akarnak.
- Tudom... de talán nézhetnéd a jó oldalát is. Jobb egyedül magányosan, mint úgy körbe véve emberekkel, hogy közben magányos vagy. És így legalább nem függsz senkitől. Hidd el sokkal rosszabb nyomás alatt élni az életet, mint egyedül. Én inkább mindig az egyedüllétet választanám, mint az olyan embereket, akik rossz hatással vannak rám. - nem mondom, hogy sokszor boldoggá tesz a ki alakult helyzet, néha jól esne egy anyai ölelés vagy egy apai tanács, de hát ez van. Megtanultam együtt élni ezzel az egész helyzettel, és próbálom kihozni belőle a legjobbat, amit csak ki lehet.
- Szerintem pedig egy nő szerepe inkább az lenne, hogy szeretetben fel nevelje a gyerekeit és ne kabátot cipeljen. És közben a férfi pedig azt éreztesse vele, hogy nő, nem pedig azt, hogy lábtörlő. - mindig is fontosnak éreztem azt, hogy ki álljak a nők mellett, mert sajnos egyre több olyannal találkozok aki el van nyomva. Talán épp azért érzem fontosnak az egészet, mert én magam is így nőttem fel. Ezt láttam természetesnek. Volt idő amikor én magam is elhittem, hogy semmi másra nem vagyok jó csak arra, hogy el vegyem azoktól az undorító emberektől a kabátjukat és csendben maradjak. Amikor pedig apa intett, távozzak. Mikor sikerült ki szabadulnom otthonról, akkor kezdtem igazán megérteni, hogy mi nők nem erre születtünk. Nem helyes elnyomni valakit csak azért, mert nőnek született és mert férfiként azt hiszik, hogy előnyt élvezhetnek csak azért, mert valami más van a lábuk között. És majd attól erősebbek is. Gondolataimból az apám ebereinek a látványa ébreszt fel, és hirtelen mintha  az egész világ össze dőlt volna bennem. Egyszerre érzem magam tehetetlennek és csalódottnak is, mert a felbukkanásuknak egészen biztos, hogy köze lehet Angelonak. Honnan kerültek másképp ide ilyen hirtelen? És én most mit fogok tenni? Talán ha sikoltanék egyet, akkor nem mernének megközelíteni. Nem kockáztathatom senki biztonságát. Az értetlenségét látva azonban ismét sikerül összezavarodnom. Ez túl sok kezd lenni mára. Ennyi véletlen nem történhet ilyen rövid idő leforgása alatt.
- Nem te hívtad ide őket? - kérdem suttogva, bár felesleges halkan beszélnem, hiszen a körülöttünk levő zajnak köszönhetően kétlem, hogy olyan éles fülük lenne, hogy pont az én hangomat hallják meg a tömeg közül. Értetlenül nézem Angelot, amint az asztal alá bújik, majd mikor megpróbál engem is be húzni oda, egy pillanatig hezitálok, hiszen nevetséges az egész, végül mégis követem. Mi mást tehetnék ebben a helyzetben?
- Az apám emberei. Matteo a jobb keze. Mellette van mióta az eszemet tudom. A másik kettőt annyira nem ismerem, de ha együtt vannak, akkor valószínűleg nem azért jöttek, hogy megigyanak egy sört. - még mindig halkan beszélek és próbálok nem gondolni arra, hogy az emberek akik látnak, nem gondolnak túl hülyének. Két felnőtt ember az asztal alatt elég furcsa látvány lehet.
- Ha nem te hívtad őket, akkor hogyan kerültek ide? - hirtelen úgy érzem magam, mint gyerekkorunkban, és bár szívem szerint kacagnék egy nagyot ezen az ostoba helyzeten, de mégsem teszem. Hiszen egyáltalán nem vicces semmi. Ha meglátnak, akkor engem haza visznek. És Ha meglátják velem Angelot, akkor ki tudja, hogy vele mit tesznek. A felém nyújtott kezét bámulom egy darabig, majd végül megfogom és bár fogalmam sincs, hogy hogy akarja ezt csinálni, de megpróbálok bízni benne. Jelen helyzetben úgysem tehet mást. - Nem akarom, hogy bajod essen miattam. - suttogom majd kizárva minden mást a fejemből követem őt abban bízva, hogy nem keltünk túl nagy feltűnést.

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Valeria Callegari
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 5768cf3e5d11b68896ef524833144cec_w200
Just trust me - Angelo & Valeria 3065faabfb965c31e2ce3050d47fcce55deb93d0
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
All roads lead to Rome
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 43f531824db73b5f46332942cf03c5fb203f271d
★ idézet ★ :
Fear is a malleable weapon.
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
Sasha Luss
★ szükségem van rád ★ :
Balthazar
Just trust me - Angelo & Valeria 6504de1772b60d7b6ed96073f652eecc8b2ffae7
★ hozzászólások száma ★ :
62
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 11350d28c15bbc5ecaf8fd0e7cba8556c6b39a25
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria EmptyHétf. 3 Júl. - 19:35


Valeria & Angelo
"If you cannot get rid of the family skeleton,
you may as well make it dance."

- És most gondolj bele, hogy mindketten tényleg ártatlanok vagyunk, és egyikünk sem hazudott a másiknak. Mik munkálkodhatnak a háttérben? - eresztem el halk sóhajjal költői kérdésem a bár monoton morajába. Talán valaki megtervezte, hogy mi találkozzunk? Talán a családjaink állnak a háttérben? És ha nem ők? Mégis hogy létezhet akkor ekkora véletlen az univerzumban? Szerintem sehogy.
Megrázom a fejem; nem, nem célom most berúgni, pedig szívem szerint addig vedelnék, amíg fel nem fordulok. Túlterheltnek érzem az agyam, és mikor sikerülne kicsit lenyugodnom, akkor mindig jön valami, ami tornádóként kavar fel újra.  
- Akkor addig mentem volna, amíg meg nem talállak, és meg nem szöktetlek abból a fertőből. Bármi áron. - ökölbe feszített ujjaimnak jeges csillapítást ad Valeria érintése, mégis az idegrendszerem most olyan, mint egy hatalmas lávatenger. Akkor, kamaszként még nem tudtam annyira átlátni a dolgokat, mint most. Nem is feltételeztem, hogy Valeriát tiltják tőlem, hiszen azért nem találkoztunk túlságosan sokat ahhoz, hogy minden bizalmam belé fektessem, és az egész környezetét hazugnak gondoljam. Pedig elég lett volna egyetlen szó, hogy lépjek...  
- Én nem szeretek egyedül lenni. - visszahúzom kezeimet, mielőtt még érzelmileg teljesen kikészülök itt a végén. Mély levegőket veszek pár pillanatig, s inkább kortyolok egy újabbat a whiskyből, mielőtt folytatnám.
- Tudod, hogy milyen kurva nyomasztó esténként a négy fal között? Az az átkozott csend... Gyűlölöm. - még egy őszinte fintor is telepedik gyűlölködő, lefelé görbülő ajkaim köré. Igyekszek ugyan beilleszkedni az itteni közösségekbe, de ez mégsem Róma. Ez nem az otthonom, és soha nem is lesz az.  
- Nálunk is ez volt a helyzet, ha kicsit visszaemlékszel. Leonardo és én mentünk a legtöbbször apámmal, és ha néha anyám is velünk tartott, ő volt szinte a kabátvivő. De hát ez a nők szerepe. - biccentek felé. - Ez pedig a másodszülötteké. - bökök magamra. Apám mindig Leonardonak szánta a családi biznisz továbbvitelét, és ezt nem is titkolta. Ő olyan, mint az öregünk, szinte a kiköpött mása jellemben. Ő elkezdte járni a számára kitaposott és kikövezett utat, én pedig, mint a másodszülött, egy teljesen újra léptem rá. Meg is lehet nézni, hol van most a bátyám, és hol vagyok én.
Némi üzemzavar kerekedik a nézelődésem közepette, hiszen minél tovább agyalok azon akaratlanul is, hogy honnan lehet ismerős a három alak közül az egyik, Valeriát annál inkább elvesztem. Lesápad, és az arckifejezése is megváltozik.
- Minden rendben? Nehogy nekem itt rosszul legyél... - pillantok felé aggódva, aztán megint értetlenül pislogok felé következő szavainak hallatán. Most meg hirtelen mi rosszat mondtam?
- Most meg mi van? - pillantok magam mögé értetlenül. Talán az ismerős alak? Én magam is lejjebb csúszok Valeria hatására, sőt, én idióta még az asztal alá is betérdelek, és lejjebb húzom magamhoz őt, ha hagyja nekem.  
- Ismered azokat az alakokat, igaz? Az egyikük nagyon ismerős nekem, a fekete kabátos. Biztos, hogy láttam már valahol. - én most nem feltételezek hirtelen rosszat, mert azzal Valeria hamar beelőzött. Nekem viszont nincs kedvem megfutni ugyanazokat a köröket, mint a rendelőjében.
- Bízz már bennem! Szerinted egyedül nem bírnék el veled, erősítést kellene hívnom egy nyilvános helyre? - biccentem oldalra a fejem egy keserű, erőltetett mosollyal, mellyel a helyzetet próbálom oldani kevesebb sikerrel. S ekkor váratlanul nyújtom felé a kezem.
- Majd én segítek. Legalább most az egyszer. - suttogom félhalkan az asztal alatt, már ha sikerült odacsábítanom Valeriát. Sok minden függ a döntésétől, hiszen ha megkapom a kezét, akkor elkezdek vele mászni az asztalok, a székek és a lábak takarásában a hátsó kijárat felé. Ha pedig nem... Azt már csak a jövő alakítja.

Valeria Callegari imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Just trust me - Angelo & Valeria D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Just trust me - Angelo & Valeria 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Just trust me - Angelo & Valeria 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
319
★ :
Just trust me - Angelo & Valeria Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Just trust me - Angelo & Valeria
Just trust me - Angelo & Valeria Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Just trust me - Angelo & Valeria
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Standing in the Storm - Valeria & Angelo
» Home "sweet" home - Angelo & Valeria
» Can you trust me? ✮✩
» Lia × Léa | Never trust a man cause they all hungry
» Trust me, all our dreams are breaking out

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Szórakozó helyek :: Diamond Bar-
Ugrás: